Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-11-19, 19:13   #101 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 359
Hírnév szint: 3
mergodon a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül mergodon részére
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1x csinálj egy chartra egy magyar jelmagyarázatot
onnantól lehet rá hivatkozni és mindenki érteni fogja ami rajta van

-kis magenta bigyo a charton belépő
-kis kék bigyó a charton kilépő
- ..............................

Ok, legkozelebb osszedobom...

Ja ja BMT-re erdemes regisztralni, de itt vannak aki nem akar... Csak elemzes, semmi extra belepo nincs rajta...
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-20141119_cl_1.jpg   mergo-mas-utakon-20141119_cl_2.jpg   mergo-mas-utakon-20141119_cl_3.jpg  

Régi 2014-11-19, 19:22   #102 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ok, legkozelebb osszedobom...

Ja ja BMT-re erdemes regisztralni, de itt vannak aki nem akar... Csak elemzes, semmi extra belepo nincs rajta...
sztem úgy könnyebb lesz mindenkinek

a chartjaidon egyébként eléggé hasonlítanak USSB-FX chartjaira
trend meghatározás segítő elemek szempontjából
mindkettőtöknek ribbon MA van rajta 2 különböző periódussal
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-11-19, 19:34   #103 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sztem úgy könnyebb lesz mindenkinek

a chartjaidon egyébként eléggé hasonlítanak USSB-FX chartjaira
trend meghatározás segítő elemek szempontjából
mindkettőtöknek ribbon MA van rajta 2 különböző periódussal
Ugh, kicsit mas a ket dolog, de valoban a nagy trendeket mindenki ugyanugy kereskedi. Mozgo atlag alatt short, felette long. A legjobb ha eppen a ketto valtozik, mert akkor el tudod kapni a legaljat... Jiha...

Viszont. En tick chartot nezek, o valami idoalaput. Nekem szamit a volume, forexben ti ezzel annyira nem foglalkoztok (en tick alapon latom hogy egy pullback mennyire eros, es ha van divergency, akkor az megjobb megerosites)

Engem altalaban nem erdekel a trend az indexeken, eleg egy jo piaci nyito zone, mivel daytradelek, forexen ilyen fogalom nincs. Sokkal inkabb van _Gabor_ nal ilyen, O figyel beszalokra ezekre a zonakra (kiszallokra mar nem:P)

O ahogy nezem arulja a rendszeret, es az alapok nagyon hasonlitanak ehhez:
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=114792

Lent meg van valami trigger matrix, ami lehet nez volume-ot vagy en nem tudom mit, lenyegtelen is...

A nap vegen mindig ugyanoda lyukadunk ki. Vegyel olcson adjal el dragan. Ha koveted a trendet, akkor kovesd ezerrel, es ne szarozzal TakeProfit szintekkel. Eleg hetente 1-2 jo trendet elkapnod boven jo leszel... Ha megnezitek a videot toluk mindig ezek vannak bemutatva, hatalmas trend es raepites.

_Gabor_ nal lehet peldaul jol latni, hogy milyen ovatosan kezeli amikor a piac eppen nem megy sehova, es ki is veszi joparszor a beszzallojat. Mivel nem tudja mikor melyik iranyba indul majd meg a dolog, ezert ezek kotelezo kotesek, es aldozatok... Ez forexen is igy van. Siman tud csapongani a dolog, es akkor bonyolultabb lekereskedni, pont ezert kell esznel lenni amikor elkezd trendelni, es ezerrel pakolni kell ra a lot-okat
Régi 2014-11-19, 19:56   #104 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ugh, kicsit mas a ket dolog, de valoban a nagy trendeket mindenki ugyanugy kereskedi. Mozgo atlag alatt short, felette long. A legjobb ha eppen a ketto valtozik, mert akkor el tudod kapni a legaljat... Jiha...

Viszont. En tick chartot nezek, o valami idoalaput. Nekem szamit a volume, forexben ti ezzel annyira nem foglalkoztok (en tick alapon latom hogy egy pullback mennyire eros, es ha van divergency, akkor az megjobb megerosites)

Engem altalaban nem erdekel a trend az indexeken, eleg egy jo piaci nyito zone, mivel daytradelek, forexen ilyen fogalom nincs. Sokkal inkabb van _Gabor_ nal ilyen, O figyel beszalokra ezekre a zonakra (kiszallokra mar nem:P)

O ahogy nezem arulja a rendszeret, es az alapok nagyon hasonlitanak ehhez:
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=114792

Lent meg van valami trigger matrix, ami lehet nez volume-ot vagy en nem tudom mit, lenyegtelen is...

A nap vegen mindig ugyanoda lyukadunk ki. Vegyel olcson adjal el dragan. Ha koveted a trendet, akkor kovesd ezerrel, es ne szarozzal TakeProfit szintekkel. Eleg hetente 1-2 jo trendet elkapnod boven jo leszel... Ha megnezitek a videot toluk mindig ezek vannak bemutatva, hatalmas trend es raepites.

_Gabor_ nal lehet peldaul jol latni, hogy milyen ovatosan kezeli amikor a piac eppen nem megy sehova, es ki is veszi joparszor a beszzallojat. Mivel nem tudja mikor melyik iranyba indul majd meg a dolog, ezert ezek kotelezo kotesek, es aldozatok... Ez forexen is igy van. Siman tud csapongani a dolog, es akkor bonyolultabb lekereskedni, pont ezert kell esznel lenni amikor elkezd trendelni, es ezerrel pakolni kell ra a lot-okat
hja, kb hasonló pár szempontból, amit megemlítettem
egyébként Renko charton tradel, a Pozicioépítős topikban van egy video a témáról, meg a topikban leírja az indikátorokat is

sajnos az MT4-ben nincs más csak idő alapú chart
mindenféle barkácsolással lehet tickchartot vagy renko chartot létrehozni
a renko nem tick, hanem pip alapú, bár olvastam olyan leírást is, amiben tick alapúnak mondják
tehát a brick mérete az pip beállítású

az alsó tape indikátor meg MA kombinációk, ez is le van írva a topikban
ez mellett néz egyebeket is, go to video
Régi 2014-11-19, 20:06   #105 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Lényegtelen hol tradelsz. Szintet ismerni kell látni az irányt és várni egy jó signalt. Utána mar gyerekjáték . Renko idő alapú és az összes zajt kiszűri amit én szeretek látni de kb azért van mert ezt szoktam meg. A másik hogy én szeretek elkapni fordulót is és nem várok megerősítésre trend oldalról. Első szabály nekem a szint és a mögötte levő statisztikai adat hogy az a szint megfogja az arat vagy nem. Ez után nekem teljesen lényegtelen a trend iránya 30 pont simán lehet egy trend visszateszt is...
Régi 2014-11-19, 20:17   #106 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Lényegtelen hol tradelsz. Szintet ismerni kell látni az irányt és várni egy jó signalt. Utána mar gyerekjáték . Renko idő alapú és az összes zajt kiszűri amit én szeretek látni de kb azért van mert ezt szoktam meg. A másik hogy én szeretek elkapni fordulót is és nem várok megerősítésre trend oldalról. Első szabály nekem a szint és a mögötte levő statisztikai adat hogy az a szint megfogja az arat vagy nem. Ez után nekem teljesen lényegtelen a trend iránya 30 pont simán lehet egy trend visszateszt is...
igen,végül is ennyi

"Renko idő alapú és az összes zajt kiszűri amit én szeretek látni "

nem akarok szőrszálhasogatni, de máshol is ezt írják:
A type of chart, developed by the Japanese, that is only concerned with price movement; time and volume are not included. It is thought to be named for the Japanese word for bricks, "renga".
Régi 2014-11-19, 20:28   #107 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ja de én szeretem látni az időt és a volumot de tényleg lényegtelen kinek a pap kinek a papne
Régi 2014-11-20, 11:15   #108 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

OFFTOPIC!!!!
---
Ha nem erted a chartjaimat, attol meg ertheted, hogy a hugom meg szeretne nyerni ezt a szavazast Gondoljatok bele milyen jo kiszuras lesz neki 4 napig a jeghidegbe kutyas szannal 300km-t menni Egy szavazatot meger!!!

http://www.fjallravenpolar.com/show-...bid=1290667486
----
End of OFFTOPIC
Régi 2014-11-20, 15:37   #109 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Befejeztem mara. Sajnos nem engedik hogy news kornyeken kereskedjunk vagy poziciot tartsunk junior traderkent. Ezert nem lehet a kedvenc strategiamat jatszani. Mi az? Egyszeru. Ha a piac melyen nyit nagy hirek eseten, akkor kibaszott egyszeru dolgod van, mint ma is.
Tudjuk hogy jonnek a hirek 15 es 30 perc mulva. Eleg valoszinutlen, hogy a piac egy ekkora eses utan tovabb esne, a hirek elott. Magyarul lassan emelkedni fog (persze barmi megtortenhet). Magyarul bevasarlunk alul.
A piac lassan maszik fel, jonnek a hirek. Ket eset lehet:
- A hirek szarok. Mivel a piac mar esett, ezert lehet hogy kivagja a stoploss-t, de nagy bajod nem lesz belole
- A hirek atlagosak. Megyunk tovabb felfele
- A hirek jok, a piac kienged, es rohanunk felfele...

Nah, pont ezt a ket rohanast nem tudtam megjatszani Mert ki kellett szallnom hirek elott... Sebaj, A pullback-et meglottem, viszont raneztem a szamokra, es ugy voltam vele, hogy nem most fogok 30 pontra menni, eleg lesz nekem ez a picike nyero mara, a hatrakotott kereskedesi nap utan

Mas: letelt a 10 nap a junior trading periodbol. 1K USD-t sikerult osszetradelnem, kiutalni magamnak tuti csak 2K USD felett kezdek el, addig semmi ertelme. Talan csak a teszt szempontjabol 200 USD-t a koltsegekre, de ugy hogy maradjon rajta 1000USD. Itt meg nem tartunk...
Szoval penteken meglatjuk hogyan tovabb... Kicsit atlag alatt teljesitettem a combine-hoz kepest, persze nezopont kerdese mi az atlag alatt 18 combine-om elhasalt mint a kaki, az utolso 2 sikerult, es most nem a 18 eredmenyet ismeteltem meg, hanem az utolso 2-ot folytottam. Vegul is 90% winning day-em lett, atlagosan 150USD nyeremennyel, es 200USD veszteseggel... Jobban orulnek 95% winning daynek atlag 200USD-vel, es a veszteseg felolem lehet 400USD is...

Szoval itt tartok most... meglatjuk hogyan tovabb
https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post455156
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-ym_12-14_144_tick_10h18m24s.jpg  
Régi 2014-11-20, 16:24   #110 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 918
Hírnév szint: 7
_Gabor_ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tényleg kár, hogy van ez a hírek alatti tiltás. Egész nap nyomtam, majdnem be is írtam, neked azért talán kevesebb ideig tart.
_Gabor_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-20, 17:01   #111 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tényleg kár, hogy van ez a hírek alatti tiltás. Egész nap nyomtam, majdnem be is írtam, neked azért talán kevesebb ideig tart.
Gabor, te szeretsz kereskedni. En is szeretek kereskedni, de nem vagyok profi hogy egesz nap ilyen nyomast elviseljek. Lassu leptekkel haladok a cel fele... Elemezst nyomok, sportolok, meditalok, konyvet olvasok es a tobbi... hogy aztan kereskedjek...

A tiltas meg tiltas, ez van, el kell fogadni... utolag konnyu sirni, annak orulok hogy kiszalltam a shortbol a vegen, es azt sajnalom hogy nem longoltam be a masodik pullbackre
Régi 2014-11-20, 17:47   #112 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egyébként lehet, hogy a te megoldásod a jobb. USA nyitásra koncentrálsz, úgy is ők fújják a passzát szelet. DAX is rájuk várt. Esett 4 perc alatt 70 pontot, azután meg 6 órán keresztül semmi. Igaz megnézte a tegnapi minimumot, és még kétszer lehetőséget adott, hogy napi minimumom ki-be szálljak.

mergo-mas-utakon-_dax_.png
Régi 2014-11-20, 17:55   #113 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sokat mondtam. Elemzes kerdese. Nagyon sokan csak az USA nyitas elso masfel orajat kereskedik. Ma is volt csomo opcio:

Piac aljan vagyunk, ezert a kovetkezo esetek lehetsegesek:
- Ha jo hirek jonnek, akkor tuti GAP cloase
- Ha rossz hirek jonnek, akkor oldalazas, elemzes stb
- Ha semleges, akkor meg ki lehet szallni...

Nagyon jo volt az usa low beszallo ma, hulye voltam hogy nem nyomtam ra rogton market opennel... Max ha esik, akkor varok valid signal-t aztan csa...

Mind1 eb csont beforr...

De irtam sokat nincs jobb meg rosszabb strategia, csak mashol van az erosseg vagy gyengeseg, es ezt tudni kell kihasznalni... szerintem...

Dax-ot meg nagyon nagyon nem ismerem. Soha nem elemeztem zonak-ra, nekem azert a zonak fontosak
Régi 2014-11-20, 22:06   #114 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

10 napos report. Lehetne picit jobb, de nem kesergek. Elo penz az elo penz... Most mar figyelnem kell majd, hogy nem mehet minuszba a szamla...
Azert azt a penteki napot csunyan beneztem, a legfajobb hogy duplara raktam a SL szintet (mar jo regen nem csinaltam ilyet. ugy hogy a piac teljes szelessege 50 tick volt...)
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-20141020_report_1.png   mergo-mas-utakon-20141020_report_2.png  
Régi 2014-11-21, 07:49   #115 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Gratula! Mi a Total contracts? Ennyi "lottal" kontraktussal kereskedtél? Azért az durva lenne.
Régi 2014-11-21, 08:59   #116 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Gratula! Mi a Total contracts? Ennyi "lottal" kontraktussal kereskedtél? Azért az durva lenne.
Total contracts az round lot. Tehat eladas es vetel is beleszamit. Atlag 14 lotot ir 10 napra, az azt jelenti hogy atlagosan 7 lottal kereskedtem naponta.

Tehat 70 lot kereskedes alatt csinaltam 200 tick elmozdulst pozitiv iranyba (1000 USD plusz 1 tick 5 USD, tehat az 200 tick kb)

Kb mindegy honnan nezzuk. 100USD kockazat mellett lovok 300USD profitra. Kb realis is a dolog, kicsit sokat hibaztam ez alatt a 10 nap alatt, ha egy minimalisan lejebb menne, akkor a profit is magasabb lenne. Mivel nem volt nyero tradem hibas trade-bol. Tehat nem volt olyan pl hogy kimozgattam az SL-t 30 tickre, lement az ar, majd visszapattant nyerobe
Régi 2014-11-21, 14:29   #117 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Total contracts az round lot. Tehat eladas es vetel is beleszamit. Atlag 14 lotot ir 10 napra, az azt jelenti hogy atlagosan 7 lottal kereskedtem naponta.
Meleg a pite. Itt aztán nem lehet stop nélkül kereskedni. Van már megoldás arra, hogy pozinyitásnál a stopot is be tud adni vagy még mindig külön megbízásként kell bevinni?
Régi 2014-11-21, 14:49   #118 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Meleg a pite. Itt aztán nem lehet stop nélkül kereskedni. Van már megoldás arra, hogy pozinyitásnál a stopot is be tud adni vagy még mindig külön megbízásként kell bevinni?
Ninjatraderben csak stoppal nyitok pozicot, es profit szinttel. Van ra ATM-em, ami megcsinalja OCO -kent. Tehat mindig stoppal kereskedek! Hivjatok benanak de ez van
Régi 2014-11-21, 14:50   #119 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mara ennyi volt a nap. Uj high van, a fene se tudja hogy mi lesz, teljesen felesleges eroltetni, nekem nincs ra elemzesem ilyenkor mennyire hulye a piac. szokasos 38% esett, nekem ennyi boven eleg hogy boldog legyek pentekre. Hetfon mar tisztul majd a kep...

Kellemes hetveget mindenkinek es jo kereskedest!

BMT link: https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post455347
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-ym_12-14_144_tick_08h34m54s.png  
Régi 2014-11-21, 14:54   #120 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ninjatraderben csak stoppal nyitok pozicot, es profit szinttel. Van ra ATM-em, ami megcsinalja OCO -kent. Tehat mindig stoppal kereskedek! Hivjatok benanak de ez van
Pont a stop az alap. Csak arra voltam kíváncsi, hogy be lehet-e vinni a pozinyitással együtt. Ezek szerint megy. Régebben, amikor néztem a Szilárd webinárját, ő mindig külön vitte be. Egyszer volt, hogy elment az internetkapcsolata, mondta akkor mentális stop volt. Egyébként hol léptél be, 17860-on, és 17870-en volt a stop?
Pont elkaptad.
mergo-mas-utakon-ymz4m1.png
Régi 2014-11-21, 15:04   #121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pont a stop az alap. Csak arra voltam kíváncsi, hogy be lehet-e vinni a pozinyitással együtt. Ezek szerint megy. Régebben, amikor néztem a Szilárd webinárját, ő mindig külön vitte be. Egyszer volt, hogy elment az internetkapcsolata, mondta akkor mentális stop volt. Egyébként hol léptél be, 17860-on, és 17870-en volt a stop?
Benan leptem be, van erre egy elmeletem, es nem tartottam be. A nyitas elott 63 vagy 64 volt a high. Volt meg 30 masodperc, ilyenkor erdemes pending ordert berakni 63-ra shortot. Ket esemeny lehet:
- nagyon beszopod, es kivag a stop
- esik egy nagyot. Most a nagy 25 pont volt kb, ebbol 17 pontot fogtam meg. Lehetett latni hogy lassul az eses, es elkezd value area-t epiteni ezen a szinten.

Menni kell a fenebe, mert senki nem tudja mi a jo ar, magyarul szerintem technikai szinten olvashatatlan a piac. De mivel 1 estet mar elemezhettek az adatokon ezert valoszinutlen hogy kishootoljon elsore felfele az ar. Szoval ez volt az elmelet, gyakorlatban veszitettem par ticket...

Szilard biztos tudja mit csinal, en inkabb ovatos vagyok. Nem kerul semmibe stop-ot rakni, es ha tudod mit kereskedsz, akkor meg segit is. Plusz ninja-ba ugy allitod utana mar a stop-ot kezzel ahogy akarod... 1 klikk es mar mashl van

https://www.youtube.com/watch?v=_tV4...c&spfreload=10
Régi 2014-11-21, 15:06   #122 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pont elkaptad.
Csatolás 6280
Ja igen, latom a kepet amirol beszelsz. Igen ott volt a trade. Logikus hely, ezekre pending orderrel lepek be, mert annak van ertelme... Value area-t erdemes pendinggel megjatszani, en utalom az ilyenekre a breakout strategiat... Nekem eleg ha a value area-t atviszi es mar megvan a 30 tickkem, mas meg csak akkor kezd el gondolkodni a beszallason. Masik kerdes, hogy lehet hogy O nap vegen tobbet nyer, de en meg kevesebbet kereskedek cserebe:P
Régi 2014-11-21, 15:26   #123 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Nem kerul semmibe stop-ot rakni, es ha tudod mit kereskedsz, akkor meg segit is. Plusz ninja-ba ugy allitod utana mar a stop-ot kezzel ahogy akarod... 1 klikk es mar mashl van

https://www.youtube.com/watch?v=_tV4...c&spfreload=10
Jó ez a stop bevivő rendszer. Tudom utána kézzel is lehet állítani a charton. Régebben ajánlott valami Ninja partnert, ahol 1-2 hónapig lehetett élő árakon gyakorolni. Lehet, hogy pont a Zen volt. Nekem mindig nehéz volt a limites belépés, nem értettem, miért jobb a piacinál. Ő egyébként még az ask, bid árakkal is variált, azt mondta éves szinten sokat számít.
Régi 2014-11-21, 15:27   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Zen tönkrement. Miért nem próbálod ki a topsteptrader ott is ingyenes
Régi 2014-11-21, 15:35   #125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi! Lehet, hogy majd újra kipróbálom. Nincsen valami 1-2 hónapos?
Régi 2014-11-21, 15:38   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Bocs ennyire mar nem vágom a dolgokat topsteptrader látok de azt sem tudom most mik a feltételek elvileg ingyen adnak ninjat ha náluk csinálsz mindent de itt meg is állt a tudomanyom
Régi 2014-11-24, 15:07   #127 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nekem mara ennyi volt a tradeles. Szep napot mindenkinek:
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-ym_12-14_144_tick_08h54m46s.jpg  
Régi 2014-12-10, 16:10   #128 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nah. Haladgatok rendesen. Aki koveti aktivan a BMT-n levo journalemet, tudja hogy volt egy csunya napom, viszont sikerult visszaternem a Russelre:
https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post458181

Nem mondom hogy nem remegett meg a kezem, de kint vagyok a slamasztikabol, ujra 1200USD profitban tengetem a mindennapjaimat, plusz elkezdtem az coachingot is csinalni. Nem hivnam oktatasnak, mert itt megannyi kivalo oktato van, akinek fantasztikus rendszerei vannak, es hihetetlen jo indikatorokat arulnak hozza.
A felallas amit en hasznalok az teljesen ingyenesen elerheto indikatorokbol all, illetve egy jol hasznalhato strategiabol, amit Horst-tol tanultam.

Szoval akinek van kedve, az dobjon ram nyugodtan egy uzenetet. Nincs weboldal, nincs holy grail, nem igerem hogy minden jo lesz, es megmondom a tutit, csak annyit igerek hogyha belerakjatok az energiat, akkor ugy fogjatok latni a piacot ahogy en latom. Hogy ez mennyire jo vagy rossz, ki ki eldonti maga. Amit irtam a legelejen all: a munka nagy reszet te vegzed. Az elemzest te csinalod meg magadnak, es nem en. En csak segitem a munkadat, atnezzuk a leckeket, es haladunk ahogy haladunk. A megoldas megszokott:
- egy oras konzultacio skype es teamviewer segitsegevel
- lecke atnezese, es haladas kinek milyen utemben

Van mar ket referencia, az egyik Zoli (Daddy neven van a BMT-n) a masik egy ausztral faszi.

Amiben tudok segiteni, hogyha van idod, es tenyleg akkor ha van idod akkor az amerikai nyitas elso masfel orajaban meg tudod keresni azt, amit egyebkent a forex-en tennel. Segitek elindulni a Topsteptraderen keresztul YM-et kereskedve elerd a funded trader statuszt (rajtad mulik nem rajtam) hogy kesobb ha van kedved atnyergelhessel te is a Russelre.

Reszleteket az elso skype beszelgetes soran tudunk megbeszelni, ami termeszetesen ingyenes:
- Nem a strategiat nem az elso oran fogod megismerni. Sok munka kell hozza, es azt gondolom legalabb 20-30 alkalomrol van szo
- Nem az esetek nagy tobbsegeben nem trend koveto strategiarol van szo, de ha trendel a piac, akkor orulunk neki
- Nem, nem gondolom hogy mindenki sikeres tud lenni, de azt gondolom hogy hihetetlenul sok penzt meg tudsz takaritani, ha vegigcsinalod amit en vegigcsinaltam
- A platform ninjatrader only. Konzultaciohoz nem kell megvenni, plusz ha topsteptraderen keresztul mesz, akkor is ingyenesen kapod
- Nem, nem ez a legjobb rendszer a vilagon. A legjobb rendszer a vilagon a te fejedben van, amit vagy megtanulsz kereskedni vagy nem
- Nem, nem csinalok kereskedoi szobat. Nem vagyok annyira gyakorlott trader, hogy magabiztosan tudjak feleloseget vallalni barmilyen pozicio behivasara
- Nem, nem kell tudnod angolul hogy elkezd, de minimalis internetes es szamitogepes ismeretekre szukseged van
- Igen van elo szamlam, es igen van Profit and Loss gorbem. Nem tudom hogy hogyan alakul a jovoben, de nem estem meg ki a funded trader statuszbol, es ha trend elemzest neznel rajta akkor pozitiv P&L latnal
- Igen szivesen megmutatom neked skype-on, es idorol idore a BMT-re is kipostolom
- Megegyszer: nem, nem ez a legjobb rendszer. Ez a rendszer akkor jo ha van 15:30-tol 17:00 idod kereskedni
- Nem, nem mobilon kereskedunk. Eloben szamotigep elott, es csak erre koncentralva
- Nem munka kozben nem tudod csinalni. Megtanulni viszont meg tudod, es gyakorolni is tudod, mert a ninjatrader ingyenes market replay-t ad, hogy valos multbeli adatokon valos idoben teszteld a tudasod
- Azert vallalom ezt, mert szeretem csinalni, szeretek rola beszelni. Szoval fentartom magamnak a jogot, hogyha nem vagyunk szimpatikusak egymasnak, akkor szolok hogy hagyjuk az egeszet.
- Nem nem szeretnem hogy felvedd a konzultaciokat, es kirakjad az internetre. Sot arra foglak kerni minden ora elejen, hogy ezt elmondod hangosan, es megkerlek ra, hogy en ezt rogzithessem. Nem nem azert mert bunko vagyok, hanem azert mert szerintem igy fair. Ez egy szemelyes konzultacio, barmikor visszajohetsz hozzam, elmondom szivesen ujra, viszont a lenyeg, hogy te dolgozol es elemzel, en meg segitek neked megerteni hogy mikor mit lattal rosszul, es nem arrol hogy keszen kapsz egy termeket, ami nyomogatja neked automatikusan tradeket. A lenyeg azon van, hogy te tudjad mikor mit csinalsz, es ne az indikator. Igy ertelmetlen megosztani masoknak, mert nem ugyanazt a dolgot kapjak
- Nem nem tudok neked brokert ajanlani es a topsteptrader-rel sincsen semmilyen szerzodeses viszonyom. Ezeket a dolgokat ugy oldod meg ahogy akarod. A topsteptrader csak egy jo lehetoseg, hogy keves penzert ki tud probalni magadat, eles korulmenyek kozott

(ha jonnek meg ertelmes kerdesek, bovitem a listat)
Régi 2014-12-12, 14:49   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás 50. Het elo szamla report

Itt van az 50. heti elo szamlas eredmenyem. Nem volt rossz otlet visszavaltani a YM-rol a Russel-re azt gondolom:

(igen egy het alatt 1400 USD profit. Vegig 1 lot-os tettel mentem kb 8-10 tick/pip stoploss-t hasznalva)
(teljes naplo angolul: https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post459811 )
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-20141212.png   mergo-mas-utakon-week50_report1.png   mergo-mas-utakon-week50_report2.png  

Régi 2014-12-12, 19:16   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Gratulálok! Végre ismerek egy sikeres kereskedőt. Ezek szerint tényleg lehetséges. Érdekes a módszered, nem trendkövetés, pozíció építés, nem űlsz egész nap a gép előtt, mégis működik. Lehet, elég 15:30-tól figyelni a piacot, úgyis csak akkor indul meg igazán az élet. Szépen együtt mozognak az indexek.

mergo-mas-utakon-15_30.png
Régi 2014-12-12, 19:45   #131 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Koszi Gábor próbálkozik ezerrel a helyes úton maradni indexek meg együtt mozognak de az hogy ki a falkavezer az adott nap mindig izgalmas eldönteni
Régi 2015-05-28, 16:22   #132 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 67
szisa a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tudja valaki, hogy Horstnál a stop tágítása a rendszer része?
Ez már nem az első alkalom, hogy észreveszem a videoin.

https://youtu.be/IW29ajM2mVE?t=88
stop 1241.0-en, majd 1241.9-en
szisa nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 12:28 , a GMT +1 időzóna szerint.