Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-11-05, 13:28   #1 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 359
Hírnév szint: 4
mergodon a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül mergodon részére
Alapbeállítás Mergo, más utakon

Gondolkodoba estem a napokban. Nezegettem a forumokat, es lattam eleg sok eleg hasznos hozzaszolast okos embereket, sikeres tradereket stb, ezert nem tudom eldonteni hogy lenne-e a kovetkezo dolgra igeny. (Egy ember reszerol mar biztos... )

Elkezdenek irni egy trader naplot magyarul is - angolul mar irom egy ideje kisebb nagyobb megszakitasokkal :
https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post387237

Ez eddig gondolom rendben is van. A dolgok massagat a kovetkezok adjak, ezert lehet talan izgalmas masok szamara is:
- Nem a megszokott modon kereskedek. Csak amerikai indexekkel emini-vel foglalkozok abbol is a Dow Jones-al. (YM)
- Nem tartom magamat meg sikeres kereskedonek, de remelem jo uton haladok, es remelem nagy megtorpanasok mar nem lesznek, vagy ha lesznek is azt megfelelo modon tudom kezelni
- Nem ugralok a szamlak kozott bonuszra vadaszva, es nem sajat tokebol hanem egy amerikai kockazatkezeloi ceg ( www.topsteptrader.com ) penzbol kereskedek, igy a reportok es a szamlakivonatok amit mutatok teljesen transzparensek, es nyomonkovethetoek. (Nem nincs hozza myfxbook, igen tudom photoshoppal hamisitani ha akarom, igen alternativ megoldas lenne a tradervue, de azt is at tudnam verni. Nem nem lepek be veled skypera csak azert hogy megnezd hogy igaz-e amit allitok).
- Nem metatradert hasznalok, hanem ninjatradert. Nem perc alapu chartokat hanem tick chartot. Nem ismerem a szavakat magyarul, ezert probalom kerulni oket, hogy ne irjak oltari baromsagokat.
- Nem szeretem a trendet, de elfogadom hogy buli benne lenni, es nagy penzeket lehet szakitani ha mukodik a dolog.
- Rovid idotavon kereskedek, orulok ha a napi profitom megvan az elso 30 percben (15:30 - 16:00 magyar idoben) es mar csak a kovetkezo napra kell koncentralnom
- 1:3 R:R tradeket probalok keresni a piacon es az esetek nagy tobbsegeben fix SL szinten szallok be (10 tick)

Tehat valami ilyesmirol lenne szo. Mivel nem vagyok profi trader, ezert nem tudom beloni, hogy sikerulni fog-e a szamlan folyamatosan es jol kereskedni. Ha igen latni fogjatok, ha nem, azt is.

Miert csinalom? Tobb okbol. Szeretnem megmutatni hogy nem csak a forex + metatrader + bonus vadaszat modszerrel lehet elindulni. Sarkitottam nagyon-nagyon erosen, es vannak termeszetesen mas lehetosegek, de a csapbol alapbol ez folyik mindenhol.
Azt sem gondolom hogy csak a jo bonusok miatt mindenkinek rogton metatrader eles szamlat kellene nyitnia. Viszont a kereskedesi fajta amit mutatok, nem biztos hogy mindenki szamara elerheto. Fix idoben kell kereskedni, ami maris erosen szukiti a kort Ettol fuggetlenul erdekes lehet.

A modszer alapja amivel kereskedek : A trend nem a baratom. (Ez nem jelenti hogy az ellensegem lenne ). Persze kihivoan hangzik a dolog, de nem akar az lenne, pusztan meg akarom mutatni hogy leteznek mas strategiak is, az alapbol elfogadottaknal.

Es az utolso indok pedig termeszetesen az oktatas resze, bar meg veletlenul sem hivnam annak. Egyreszt ahogy irtam nem vagyok sikeres, de sokat kuzdottem azert hogy eljussak ide. Masodszor pedig nem hiszek abban hogy mindenkit meg tudnek tanitani ugy kereskedni ahogy en kereskedek. Es abban sem hiszek hogy akit nem tudok megtanitani kereskedni az ne tudna mashol megtanulni kereskedni.
Viszont azt gondolom hogy a megelt tapasztalatok miatt, van ra esely, hogy olyan dolgot tudok modani mutatni tanitani, aminek segitsegevel sikeresek lesztek. Hozza teve azt a hihetetlenul onzo indokot, hogy nekem is hihetetlen sokat segit atgondolni a dolgokat a fejembe, es atbeszelni masokkal is. Tobb szem tobbet lat.
Szoval van oktatas resze a dolognak, viszont ez minimalis szinten nem alakult meg ki hogy hogyan. Csak egy level megkereses alapjan jott a gondolat szoval pm ha valakit ez erdekelne. Roviden:
- Ninjatrader platformot hasznalva,
- Skypeon keresztul 1on1 tutoring. 1 ora, ha tetszik az elso ora, akkor a kovetkezo alkalomert mar fizetned kell.
- Lecket van. Lecke meglete nelkul nem johetsz a kovetkezo orara.
- tovabbi reszletek pm-ben.

Na. Ha van erdeklodes a naplora, akkor szoljatok. Kb ilyen chartokra kell szamitani. Kommenteket hogy mit miert gondolok pontosan mire szallok be stb, nem adok. Arra ott van a tutoring resze. Hozza teszem, hogyha adnek sem lenne sok ertelme gyakorlas nelkul. A dolog csak es kizarolag gyakorlassal megy, igy az oktatasnak is a nagyreszet az kepzi hogy hazi feladatot kapsz, es nem az hogy megbeszeljuk hogy milyen indikatort hasznalok milyen signalra.

Na jo kettot toltottem fel. A masodiknak nincs sok ertelme persze. 7 lot-os kereskedes 30 pip nyeres 15 perc alatt. A hulye is meg tudja csinalni arra a napra, annyira szep volt a nyitas, es annyira megfeleloek voltak a korulmenyek... A 7 lot senkit ne tevesszen meg. A TST challange resze volt, 100000 USD volt a capital amin kereskedtem es 10 tick volt a SL. Tehat a valos kockazat 350USD volt ami kevesebb mint fel % a teljes vagyonon!
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-20141104_pelda_1.png   mergo-mas-utakon-20140922.jpg  
Régi 2014-11-05, 14:52   #2 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

"Nem tartom magamat meg sikeres kereskedonek"
"nem sajat tokebol hanem egy amerikai kockazatkezeloi ceg penzbol kereskedek"

Ezt hogyan hoztad össze? Ők sikeresnek tartanak? Vagy ez nem követelmény ahhoz, hogy rád bízzanak 100000 USDt?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-11-05, 15:02   #3 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
- Skypeon keresztul 1on1 tutoring. 1 ora, ha tetszik az elso ora, akkor a kovetkezo alkalomert mar fizetned kell.
Ha tetszik a mellékelt képem, a következőért már fizetned kell

Apropó, meg tudná mondani vki, mivel érdemes az ilyen webinárokat rögzíteni???
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-gap_treding.jpg  
Régi 2014-11-05, 15:04   #4 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Nem tartom magamat meg sikeres kereskedonek"
"nem sajat tokebol hanem egy amerikai kockazatkezeloi ceg penzbol kereskedek"

Ezt hogyan hoztad össze? Ők sikeresnek tartanak? Vagy ez nem követelmény ahhoz, hogy rád bízzanak 100000 USDt?
Neked mit jelent sikeresnek lenni? Nekem azt hogy ebbol elek meg mar legalabb egy eve. Nekik azt hogy teljesitettem a felteteleket amiket ram szabtak. Szerintem nincs logikai zavar a mondatban pusztan oszinteseg.

De leirom a matekot: Ok nem kockaztatnak semmit. Kb 20-szor futottam neki a dolognak, mire sikerult. A vegen mar egyre magabiztosabb voltam, es aprosagokon csuszott el a dolog. Beragadt trade FOMC meeting alatt, rossz trade strategia kotes stb... A lenyeg hogy 20 probalkozas nem volt ingyen, tehat mondhatni hogy a kezdeti kockazatot ok mar kezeltek.
Masik kerdes hogy megkertek ra hogy csinaljam meg 21-re is, de ez lenyegtelen.
Nekem azert erte meg a dolog, mert bar szimulalt kornyezetben kereskedtem de megsem teljesen demo modban. Segitett komolyan venni a dolgokat.
Régi 2014-11-05, 15:06   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Google:
http://download.cnet.com/windows/vid...ture-software/
Régi 2014-11-05, 15:09   #6 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
http://www.wisdom-soft.com/products/...unter_free.htm
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-05, 15:18   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Egyebkent ha webinarokat, free trialeket es hasonlokat keresel, akkor itt erdemes korbenezni:
https://www.bigmiketrading.com/vendors-product-reviews/

Illetve ha van ninjatrader tapasztalatod, akkor ezt is erdemes megnezni:
https://www.youtube.com/user/NinjaTraderLLC/videos

Plusz, van egy csavo aki elvileg kulon webroomokat validal. BMT-n annyira nem kedvelik, de megerhet egy miset:
http://www.tesseracttrading.com/#!who/c4nz

A legtobb normalis helyen van nyitott 1 hetes free trading room opcio, mielott barmit kell venned. A nap vegen persze mindenki penzt ker
Régi 2014-11-05, 15:47   #8 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Neked mit jelent sikeresnek lenni? Nekem azt hogy ebbol elek meg mar legalabb egy eve.
Én is hasonlóan definiálnám a fogalmat. Ne érts félre, nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok a piaci szereplők gondolkodására, és itt úgy tűnik új információhoz juthatok.

"szimulalt kornyezetben kereskedtem de megsem teljesen demo modban"

Még mindig nem értem, hogy pontosan mit is csinálsz. Kié az a 100000 USD? A kockázatkezelőd cégé? (Ez esetben megmondják hogyan kereskedj, és te azt végrehajtod?) A Tied? Vagy csak virtuális játékpénzről van szó?
Intelligens kereskedőt keresnek egy nem automatizálhaó stratégia üzemeltetéséhez, és erre képeznek ki éppen?
Régi 2014-11-05, 15:55   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is hasonlóan definiálnám a fogalmat. Ne érts félre, nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok a piaci szereplők gondolkodására, és itt úgy tűnik új információhoz juthatok.

"szimulalt kornyezetben kereskedtem de megsem teljesen demo modban"

Még mindig nem értem, hogy pontosan mit is csinálsz. Kié az a 100000 USD? A kockázatkezelőd cégé? (Ez esetben megmondják hogyan kereskedj, és te azt végrehajtod?) A Tied? Vagy csak virtuális játékpénzről van szó?
Intelligens kereskedőt keresnek egy nem automatizálhaó stratégia üzemeltetéséhez, és erre képeznek ki éppen?
Nem kotekedesnek vettem. Fent van minden a weboldalon, es a forumon. Plusz irtam rolum a brokercegek kozott is, eleg jol osszeszedve mik a feltetelek.

De roviden. Igen kockazati toke kezelo ceg. Olyasmi mint a kezelt szamla, de kemenyebben fogjak a gyeplot, es neked kell fizetni mar a jelentkezesert is. Jelentkezel, fizetsz lovet, kapsz demo szamlat. Ha sikeresen teljesited a felteteleket, akkor atnezik a szamlad, es vagy elesbe raknak (nalam nem ez tortent) vagy beraknak a Live Trading Preparation phase-be. Az szinten demo szamlas kereskedes, fizetned mar nem kell, meg tobb szabaly ervenyes rad, es hajra, csinald ujra az egeszet. Megcsinaltam nekik ujra. Most ott tartunk hogy hamarosan kapok jelszot, es belephetek kereskedni. Erosen limitalt keretek kozott az elejen, fokozatosan epitve a maximum pozicio meretet, de az accounton 100000USD van.
Ha sikerul elernem a celt itt is (3000USD) akkor senior trader leszek, es amikor kerem utalnak profitot (60%, 70%, 80% -ot ) attol fuggoen mennyi penzt kerestel nekik eddig.
Roviden ennyi, hosszabban kerdes alapjan, vagy olvasd a forumokat...
Régi 2014-11-05, 16:02   #10 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Így már tiszta, köszönöm az infót!
Régi 2014-11-05, 18:35   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Akinek van kedve elemezheti a mai napot. Vegtelenul bonyolult feladat lesz... Piac nyitas a kek vonalak kezdetetol van (09:30).
Hireket 10:00-kor mondtak. Ertelem szeruen nincs kereskedes 9:55-10:05 kozott...

Es nem nem minden nap ilyen tiszta. De amikor ilyen tiszta, akkor azert szabad orulni

Mas: Eddig 130 latogato volt a bejegyzesen. Egy kellemes parhuzamot, es egy ertelmes kerdest kaptam. Biztatast, hogy barkit is erdekelne a dolog.

Bocsanat nem teljesen igaz. Volt egy korrekcio is, hogy mi lenne jobb beszallo, a nem ismert strategiam szerint Ezt koszonom, megfontolom...
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-20141105.png  
Régi 2014-11-05, 18:50   #12 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Akinek van kedve elemezheti a mai napot. Vegtelenul bonyolult feladat lesz... Piac nyitas a kek vonalak kezdetetol van (09:30).
Hireket 10:00-kor mondtak. Ertelem szeruen nincs kereskedes 9:55-10:05 kozott...

Es nem nem minden nap ilyen tiszta. De amikor ilyen tiszta, akkor azert szabad orulni

Mas: Eddig 130 latogato volt a bejegyzesen. Egy kellemes parhuzamot, es egy ertelmes kerdest kaptam. Biztatast, hogy barkit is erdekelne a dolog.

Bocsanat nem teljesen igaz. Volt egy korrekcio is, hogy mi lenne jobb beszallo, a nem ismert strategiam szerint Ezt koszonom, megfontolom...
ezek a saját indikátoraid a charton?
a mer kezdet miatt gondolom

mi volt a belépőd?

megfogta az előző alj az árat, utánna beléptél valamilyen indikátor kombinációra?

csak tipp, mert ugye azt kifejtetted itt feljebb, h a stratidat nem ismerjük
Régi 2014-11-05, 18:56   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ja igen. Sajat indikator. Globex High Low ertek van kirakva.

Nem kereskedtem, nincs meg az elo szamlam. A charton be van huzva egy range. A piac kinyitott a range tetejen, lement a range aljara, majd megfordult es felment. Nem minden nap ilyen, de a range-t mar a piacnyitas pillanataban ismered, tehat az vegig ott volt. Ha kereskedtem volna, beleptem volna fent, es 30 tick utan kileptem volna (kb 9:45) es becsuktam volna a gepet. Este meg megcsinaltam volna a market overview-t mint most, hogy lassam meg milyen lehetosegek voltak a piacon

Az indikator egyebkent ingyenesen letoltheto lesz. Hamarosan kesz vagyok vele. Semmi varazslat nincs benne...
Régi 2014-11-05, 20:02   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hm.

Most kaptam a topsteptol az alabbi levelet:
Receive an 80/20 Profit Split from the start!

We are excited to announce the following changes, which are effective immediately, for our current and future Funded Traders! Get ready to reap the rewards of your hard work and take advantage of the new profit split.

Industry Best Profit Split
You may now withdraw your profits at any time, and you will receive an 80/20 profit split! This is the best profit split you will receive in this industry. Learn more -->
Trade Additional Products
After trading 10 days on the funded account, you may trade the most liquid products on the ICE or Eurex Exchange (ex. Russell 2000, DAX, etc.).
Industry Low Commissions
Trade on a funded account with commissions as low as $.53 per contract.
---

Roviden, mar a kezdetektol kezdve 80/20% profit sharing van... Ez durva. Most mar "csak"okosan kell kereskedni....
Régi 2014-11-06, 16:04   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Eles TST trade 2014 november 6.

Elso nap a suliban. Nem ugy sikerult ahogy szerettem volna. Mivel a piac nem ugy mozgott ahogy szokott, ezert inkabb zartam, fel profitnal a harmadik probalkozasra. Nem gondolom hogy eroltetni kellene amikor nem ugy tortennek a dolgok ahogy szoktak, plusz zavaro volt a GAP kozelsege alul, siman lemehet erte meg, mielott felmegy. Ja igen, szerintem innen meg felpattanas jon a nagyobb kepek alapjan.
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-20141106_1.jpg  
Régi 2014-11-06, 19:40   #16 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Roviden, mar a kezdetektol kezdve 80/20% profit sharing van... Ez durva. Most mar "csak"okosan kell kereskedni....
Ezt jól bevetted.
A. 10 millió dollárral nyomják a valóságban, amiből megkapsz 0.8 százalékot amíg le nem hervad a stratégiád
(na jó ezt én sem hiszem, viszont szeretek hülyeségeket irogatni

B. Virtuális az egész. Egy k..b..sz.tt. jól felépített piramis, aminek összedőlésére nem sok esély van, mert az olyan "nyertesek" mint Te is még egy jó darabig csak gyűjtögetni fognak. A kasszához egyébként sem egyszerre mennek a nyeretesek. Olyan jól van felépítve, hogy még évek múlva is csak termel és termel......

Jól tudom, hogy az adatszolgáltatásért is vonnak a nyereségből?

(A gapes webinár mindjárt kezdődik)
Régi 2014-11-06, 19:45   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt jól bevetted.
A. 10 millió dollárral nyomják a valóságban, amiből megkapsz 0.8 százalékot amíg le nem hervad a stratégiád
(na jó ezt én sem hiszem, viszont szeretek hülyeségeket irogatni

B. Virtuális az egész. Egy k..b..sz.tt. jól felépített piramis, aminek összedőlésére nem sok esély van, mert az olyan "nyertesek" mint Te is még egy jó darabig csak gyűjtögetni fognak. A kasszához egyébként sem egyszerre mennek a nyeretesek. Olyan jól van felépítve, hogy még évek múlva is csak termel és termel......

Jól tudom, hogy az adatszolgáltatásért is vonnak a nyereségből?
Szia köszi ismét az építő jellegű hozzászólást. És szívesen a válaszokat amiket eddig kaptál
A. Igen jól bevettem. Egész nap sírni szoktam miatta hogy átbasztak, de aztán mindig arra gondolok hogy lehetne rosszabb is, és elmosolyodok...
B. Természetesen piramis. Minden az. Ez is. Tuti hogy szarra keresik magukat. És? Hol a hiba?
Igen szemetek mi? 80USD elcsalnak havonta, meg még a kötési díjakat is én fizetem.... Egy béna vagyok...
Régi 2014-11-07, 18:33   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sok olvaso, keves erdeklodo. Marad az angol forum es naplozas:
https://www.bigmiketrading.com/elite...-my-fears.html
Régi 2014-11-07, 20:26   #19 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A forumnak ehhez a reszehez nem lehet hozza ferni, majd idovel.
Porter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-07, 20:28   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A forumnak ehhez a reszehez nem lehet hozza ferni, majd idovel.
Korrekt! En basztam el: https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post387237

Bocsanat
Régi 2014-11-07, 20:40   #21 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Koszi,

latom vannak meg masik magyarok is a forumon.
Régi 2014-11-07, 20:43   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Koszi,

latom vannak meg masik magyarok is a forumon.
Vannak, vannak akik aktivan postolnak is... Daddy pl...
Régi 2014-11-07, 20:44   #23 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
Vannak, vannak akik aktivan postolnak is... Daddy pl...
Hetvegen megprobalom egy reszet atnezni, jonak tunik nehany resz.
Régi 2014-11-07, 20:51   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hetvegen megprobalom egy reszet atnezni, jonak tunik nehany resz.
Eleg korrekt. Elit szekcios egyszer fizetos dolog. Elso korben nem javaslom, mert az ingyenes reszben is van eleg tudas. Plusz ott mar olyan dolgok mennek, amirol itthon meg biztos nem hallottal - legalabbis metatraderen nem igazan leteznek. Masik kerdes, hogy nem is igazan fogsz talalni forex (deviza) kereskedot arra fele.

Nem tudom pontosan melyik resz erdekel, de ezek izgalmasak:
- vendor review-ek : https://www.bigmiketrading.com/vendors-product-reviews/ eleg komolyan es normalis hangnemben kiosztanak egy ket vendort/oktatot...
- ha nem csak a metatrader erdekel, es kiprobalnal uj platformot: https://www.bigmiketrading.com/platforms-indicators/
- ha normalis indikatorokat akarsz letolteni ingyen : https://www.bigmiketrading.com/download/ (egyik sem fog magaban penzt termelni, csak akkor ha latod ertelmet es megtanulod hasznalni )
- Es a journal resz. Van benne jo van benne rossz. Van sok kitiltott tag. Nem szaroznak, ha valaki idetlen, kivagjak a forumrol: https://www.bigmiketrading.com/trading-journals/
Régi 2014-11-07, 20:56   #25 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
Eleg korrekt. Elit szekcios egyszer fizetos dolog. Elso korben nem javaslom, mert az ingyenes reszben is van eleg tudas. Plusz ott mar olyan dolgok mennek, amirol itthon meg biztos nem hallottal - legalabbis metatraderen nem igazan leteznek. Masik kerdes, hogy nem is igazan fogsz talalni forex (deviza) kereskedot arra fele.

Nem tudom pontosan melyik resz erdekel, de ezek izgalmasak:
- vendor review-ek : https://www.bigmiketrading.com/vendors-product-reviews/ eleg komolyan es normalis hangnemben kiosztanak egy ket vendort/oktatot...
- ha nem csak a metatrader erdekel, es kiprobalnal uj platformot: https://www.bigmiketrading.com/platforms-indicators/
- ha normalis indikatorokat akarsz letolteni ingyen : https://www.bigmiketrading.com/download/ (egyik sem fog magaban penzt termelni, csak akkor ha latod ertelmet es megtanulod hasznalni )
- Es a journal resz. Van benne jo van benne rossz. Van sok kitiltott tag. Nem szaroznak, ha valaki idetlen, kivagjak a forumrol: https://www.bigmiketrading.com/trading-journals/
Soha nem hasznaltam metat-t, amig nem dobtak ki az osszes unios tagot a Thinkorswim-tol addig ott opcioztam, most foreex-ezek az Lmax web trederen. Indikatorok nem erdekelnek, csak ket nagyon egyszerut hasznalok,
Régi 2014-11-07, 21:03   #26 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Soha nem hasznaltam metat-t, amig nem dobtak ki az osszes unios tagot a Thinkorswim-tol addig ott opcioztam, most foreex-ezek az Lmax web trederen. Indikatorok nem erdekelnek, csak ket nagyon egyszerut hasznalok,
Korrekt TOS-rol tenyleg kivagtak mindenkit. Az mondjuk kemeny ha naked PAT alapjan kereskedsz. Az elit szekcio-ban van nehany csak PAT-os journal (mar ha Price Action Trading-et csinalsz). 1 mozgo atlag, tick chart, es kesz...

Ha nem PAT-ot nyomsz, akkor sorry...
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-es_pa_1_2014-11-06_1221.png  
Régi 2014-11-07, 21:09   #27 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
Korrekt TOS-rol tenyleg kivagtak mindenkit. Az mondjuk kemeny ha naked PAT alapjan kereskedsz. Az elit szekcio-ban van nehany csak PAT-os journal (mar ha Price Action Trading-et csinalsz). 1 mozgo atlag, tick chart, es kesz...

Ha nem PAT-ot nyomsz, akkor sorry...
Majdnem, nincs mozgo atlag se masik. Csak ket apro indikcator, mint elso osztalyban a szamarvezeto az irashoz.
Régi 2014-11-07, 21:49   #28 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
nem kell elszaladni pár témába vágó post után
megnézik sokan, kevesen értik az eddigi információk alapján
itt a többség sztem forexezik, ezért a területed inkább érdekesség, mint gyakori
ettől még érdekes
Régi 2014-11-07, 21:53   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nem kell elszaladni pár témába vágó post után
megnézik sokan, kevesen értik az eddigi információk alapján
itt a többség sztem forexezik, ezért a területed inkább érdekesség, mint gyakori
ettől még érdekes
Nem szaladtam el. Ott van az angol forum, de a journal alapfeltetele, hogy hasznos legyen szamomra. Ez itt nem az. Ez akkor lenne hasznos ha:
- ertelmes visszajelzest jott volna, hogy jo az amit csinalok izgalmasnak tartjak, es folytassam. Ebbol te vagy az elso.
- kerdesek, javaslatok stb... Ebbol volt par, de egy koszonomot nem eresztett meg senki a valaszok utan. Tudom, hulye vagyok kulfoldhoz szoktam, ahol nem szarjak le az embert, es meg szoktak koszonni a dolgokat. Tisztelet persze a kivetelnek
- Es ha tudok az egeszbol tanulni. Boven ramfer

Szoval marad a traders night, jovohet kedden lenezek, remelem ott pozitivabb a tarsasag Mondom tisztelet a kivetelnek
Régi 2014-11-07, 22:06   #30 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem szaladtam el. Ott van az angol forum, de a journal alapfeltetele, hogy hasznos legyen szamomra. Ez itt nem az. Ez akkor lenne hasznos ha:
- ertelmes visszajelzest jott volna, hogy jo az amit csinalok izgalmasnak tartjak, es folytassam. Ebbol te vagy az elso.
- kerdesek, javaslatok stb... Ebbol volt par, de egy koszonomot nem eresztett meg senki a valaszok utan. Tudom, hulye vagyok kulfoldhoz szoktam, ahol nem szarjak le az embert, es meg szoktak koszonni a dolgokat. Tisztelet persze a kivetelnek
- Es ha tudok az egeszbol tanulni. Boven ramfer

Szoval marad a traders night, jovohet kedden lenezek, remelem ott pozitivabb a tarsasag Mondom tisztelet a kivetelnek
értem, a Te döntésed, időd
ami érdekelt, megkérdeztem a Ninja topicban, a postolt chartokat megnéztem de nem volt számomra egyértemű a belépes/kilépés történet
máshoz vagyok szokva, mindenben

kockat meg ne szívd mellre, mi már ismerjük, kicsit buggyant
de rendes

köszi az eddigit
Régi 2014-11-07, 22:12   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
értem, a Te döntésed, időd
ami érdekelt, megkérdeztem a Ninja topicban, a postolt chartokat megnéztem de nem volt számomra egyértemű a belépes/kilépés történet
máshoz vagyok szokva, mindenben

köszi az eddigit
Ja. Pont ez lett volna a lenyeg, hogy mas is ki legyen beszelve magyarul ne csak angolul. De mas kerdes tanitani es mas kerdes kibeszelni. Lehet hogy masoknak konnyebben megy, de en egy evig szenvedtem es ujra meg ujra leelemeztem ugyanazt a piacot, mire elkezdtem erezni erteni hogy hol erdemes belepni, mikor es hogyan.

Vehetjuk azt a peldat, hogy en azt mondom hogy az esetek nagy tobbsegeben 144-es tick charton 10tick SL-al lepek be, es nem kulonosebben zavar, ha az SL nincs a swing low alatt mondjuk, ha a kep, es a belepesi hely szep volt.

Erre egy trend trader azt mondja hogy eretnekseg, en meg azt mondom, hogy mihez kepest... Az o strategiajahoz kepest biztos. Az enyimhez meg biztos nem, hiszen pont azert elemeztem vegig ujra meg ujra az egeszet, hogy ez ne legyen gond

Es persze azt is ertem hogy nehez beszelni strategia teljes ismerete nelkul a dolgokrol. Itt tenyleg sokan forexeznek, sima trendkoveto S/L strategiakat jatszanak, neha tiszta PriceAction-re alapozva. Ami nagyon kiraly, csak nincs osszefuggesben azzal amit en csinalok

Es megint mas kerdes lenne ha jol menne. Akkor nem lenne faradsag kicsit irogatni rola, de ugy hogy megvannak a sajat ketsegeim, ugy eleg szar ha a beszelgetes jellege nem megerosito, hanem kihivo, es lenezo...
Régi 2014-11-07, 22:21   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csak a pelda , az SL meretezesre. Az elso beszallot nincs ember aki meg tudna nyomni annyira gyorsan tortenik, a masodikat meg kotelezo megnyomni, viszont ha fosol hogy visszajon a piac, akkor 20tick SL-t kell alkalmaznod.
Ha meg elemeztel, akkor tudod hogy altalaban nem jon vissza, ezert kar a 20 tick SL. Marad a szokasos 10 tick.
10 perc es profitban vagy. Szerencses nap. Nem mindegyik ilyen. De amelyik ilyen, annak a seggere kell verni es orulni kell neki hogy hamar megvagy. Ezert nem szabad azon gondolkodni hogy jo de mi van ha nem. Ha nem akkor majd keresek mashol tradet. De ha van trade az elejen, akkor verjunk a seggere neki.
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-pelda_10tick.jpg  
Régi 2014-11-07, 22:31   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nah, es meg egy utolso gondolat. Az eremnek ket oldala van mindig. Van olyan amikor mukodik a quick run. En ettol a faszitol tanultam, szerintem eleg jol kuldi, itt van egy video 2 perc:
https://www.youtube.com/watch?v=80KG...JyeBiQVFuFghIQ

Ez masfel perc:
https://www.youtube.com/watch?v=3EFN...JyeBiQVFuFghIQ
Tudom makja volt, meg tudom lehervad majd neki.

A kep szinte teljesen ugyanaz amit mutattam. Leelemezte tudja mit csinal a piac, vagy minek van nagy eselye hogy csinalni fog.

Ja, es kozben tud trend tradelni is, es felismeri, hogy mikor van piaci potencial egy nagyobb mozgas mogott, es nem probal meg minden nap trend tradelni, csak akkor ha szerinte van ertelme:
https://www.youtube.com/watch?v=g350...JyeBiQVFuFghIQ
ertem. Szerencse. egy evben egyszer lehet neki. Ja hogy 5 nappal az elott is makja volt:
https://www.youtube.com/watch?v=C-2E...JyeBiQVFuFghIQ
meg elotte is? makos egy faszi:
https://www.youtube.com/watch?v=c196...JyeBiQVFuFghIQ

A lenyeg amit mondani akarok hogy lehet maskepp... De ha becsukod a szemed, es meg sem probalsz tanulni, akkor nehezebb lesz
Régi 2014-11-07, 22:43   #34 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Csak a pelda , az SL meretezesre. Az elso beszallot nincs ember aki meg tudna nyomni annyira gyorsan tortenik, a masodikat meg kotelezo megnyomni, viszont ha fosol hogy visszajon a piac, akkor 20tick SL-t kell alkalmaznod.
Ha meg elemeztel, akkor tudod hogy altalaban nem jon vissza, ezert kar a 20 tick SL. Marad a szokasos 10 tick.
10 perc es profitban vagy. Szerencses nap. Nem mindegyik ilyen. De amelyik ilyen, annak a seggere kell verni es orulni kell neki hogy hamar megvagy. Ezert nem szabad azon gondolkodni hogy jo de mi van ha nem. Ha nem akkor majd keresek mashol tradet. De ha van trade az elejen, akkor verjunk a seggere neki.
holnap átnézem, most eldőlök, mert korán keltem
szia
Régi 2014-11-08, 00:21   #35 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás margóra morgómergónak

Akartam írni egy 2 oldalas szösszenetet (ami félig pozitív is lett volna Rád nézve , de beugrott, hogy minek pazarolnám rá most a drága időmet, amikor fusiban is lehet (előbb utóbb biztos beleülök vmi jóba ami alkalmas lesz rá.....pl egy franko kis lakodalmas party Fásy Ádámmal, üvöltő zenével és hétvége legyen mindenképpen, hogy ne rezegjenek a chartok)

addig is olvasnivalóul mentorodtól:
You see the newbies in the forum shouting ‘go trade go’ as if they are urging on a horse to win in the grand national and you see yourself – but many years ago now. This is trading utopia – you have mastered your emotions and you are now a trader with a rapidly growing account.

You’re a star in the trading chat room and people listen to what you say. You recognize yourself in their questions from about two years ago. You pass on your advice but you know most of it is futile because they’re teenagers – some of them will get to where you are – some will do it fast and others will be slower – literally dozens and dozens will never get past stage two, but a few will.

Trading is no longer exciting – in fact it’s probably boring you to bits – like everything in life when you get good at it or do it for your job – it gets boring – you’re doing your job and that’s that. Finally you grow out of the chat rooms and find a few choice people who you converse with about the markets without being influenced at all. All the time you are honing your methods to extract the maximum profit from the market without increasing risk.

de ha kapsz tűlük jutit (topstep), ne nagyon reklámozd tovább ezt a fazont, mert rontja a businesst:
http://eminitutor.com/videos/
Régi 2014-11-08, 06:23   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Akartam írni egy 2 oldalas szösszenetet (ami félig pozitív is lett volna Rád nézve , de beugrott, hogy minek pazarolnám rá most a drága időmet, amikor fusiban is lehet (előbb utóbb biztos beleülök vmi jóba ami alkalmas lesz rá.....pl egy franko kis lakodalmas party Fásy Ádámmal, üvöltő zenével és hétvége legyen mindenképpen, hogy ne rezegjenek a chartok)

addig is olvasnivalóul mentorodtól:
You see the newbies in the forum shouting ‘go trade go’ as if they are urging on a horse to win in the grand national and you see yourself – but many years ago now. This is trading utopia – you have mastered your emotions and you are now a trader with a rapidly growing account.

You’re a star in the trading chat room and people listen to what you say. You recognize yourself in their questions from about two years ago. You pass on your advice but you know most of it is futile because they’re teenagers – some of them will get to where you are – some will do it fast and others will be slower – literally dozens and dozens will never get past stage two, but a few will.

Trading is no longer exciting – in fact it’s probably boring you to bits – like everything in life when you get good at it or do it for your job – it gets boring – you’re doing your job and that’s that. Finally you grow out of the chat rooms and find a few choice people who you converse with about the markets without being influenced at all. All the time you are honing your methods to extract the maximum profit from the market without increasing risk.

de ha kapsz tűlük jutit (topstep), ne nagyon reklámozd tovább ezt a fazont, mert rontja a businesst:
http://eminitutor.com/videos/
Lehet hogy az en angolom gyenge, de nem ertelek, azt sem ertem hogy hol reklamoztam. Leirtam tenykent mi miert tortent, es miert gondolok valamit maskepp. Erre te leirsz egy gondolatot a faszitol ami neked nem tetszik, tehat szerinted egyetemes faszsag. Korrekt beszelgetes, es korrekt vitanak tunik.

Gondolom megnezted a videokat is. Meg gondolom megnezted a tobbi 300 videot amit feltoltott naprol napra. Meg gondolom rajottel, hogy tuti csalas az egesz, hogy bezsebeljen penzt "oktatasra". Jo. Ez a te keped a valosagrol. Az enyim mas. Es ezzel sincsen semmi gond, csak nehez ebbol olyan beszelgetest lefolytatni aminek van ertelme. Leginkabb sajnos miattam, mert nem tudok ugy gondolkodni ahogy te. Irtam mar, fasz vagyok bekajalok mindent ami szep es fenylik...
Régi 2014-11-08, 07:06   #37 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
nahhh...

ha jól értelmezem ezt az egészet,

ez egy PA és indikátor kombinációjú "skalp" technika, mely kötődik a piacnyitáshoz, valamit amennyiben a körülnények lehetővé teszi a trade tovább mehet, amíg erősen trendel az ár
a fenti képen egy eső csúcs után beváltott ez az indikátor "szalag", (pontosan nem tudjuk ugye, h mi, lehet két MA kombinációja is ,ami a charton van) kilépés az ár dinamikus elmozdulásának megtorpanása miatt, az indikátor kezdi metszeni egymást ismét
ehhez jön még hozzá az alsó indikátor figyelése

?
Régi 2014-11-08, 07:24   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nahhh...

ha jól értelmezem ezt az egészet,

ez egy PA és indikátor kombinációjú "skalp" technika, mely kötődik a piacnyitáshoz, valamit amennyiben a körülnények lehetővé teszi a trade tovább mehet, amíg erősen trendel az ár
a fenti képen egy eső csúcs után beváltott ez az indikátor "szalag", (pontosan nem tudjuk ugye, h mi, lehet két MA kombinációja is ,ami a charton van) kilépés az ár dinamikus elmozdulásának megtorpanása miatt, az indikátor kezdi metszeni egymást ismét
ehhez jön még hozzá az alsó indikátor figyelése

?
Intraday tradingben nem hivhatsz valamit skalpnak ami 30 pontra utazik Termeszetesen nezopont kerdese nagyobb timeframe-n ez skalp:P

Es szo sincsen trendrol. Pont ez a lenyeg. Az ar nem trendel, ha trendelne, akkor folytatna tovabb a mozgast kifele. Az ar konszolidalodik, egy bizonyos range belul. Ha ennek a range-nek elkapom a szelet, nyert ugyem van. Van olyan piacnyitas is hogy nem a szelen vagyunk, akkor majd oda erunk..

Masreszrol mint irtam nem a piacnyitasrol szol, viszont ott mozog a leggyorsabban az ar, es ott tud altalaban first testeket adni mondjuk egy globex low/highra...

Szoval felejtsuk el a piacnyitast. A strategia amit irtam mar daxon is, egyszeru:

Ha range marketrol beszelunk, akkor talalni egy olyan zonat, aminek van ertelme, es fade-re beszallni a zona-be. (fade = megjatszani a fordulast)
Ha trendelunk, akkor pedig pullback-re vagy breakout-ra probalunk beszallni. A pullback-nak is megvan a karakterisztikaja. Plusz trend eseten mondjuk van fogalmunk kb meddig megy el az ar, tehat nem almodozunk

Az indikatorok felrevezetoek. Az alsot erosen hasznalom range market eseten. A triggerline-okat (szallagokat) foleg trend eseten.
Régi 2014-11-08, 07:43   #39 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 31
Hírnév szint: 7
siria a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az ar konszolidalodik, egy bizonyos range belul.

Ez mit jelent? Hogy állapítod meg nyitáskor a range-t?
siria nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-08, 07:45   #40 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Intraday tradingben nem hivhatsz valamit skalpnak ami 30 pontra utazik Termeszetesen nezopont kerdese nagyobb timeframe-n ez skalp:P

Es szo sincsen trendrol. Pont ez a lenyeg. Az ar nem trendel, ha trendelne, akkor folytatna tovabb a mozgast kifele. Az ar konszolidalodik, egy bizonyos range belul. Ha ennek a range-nek elkapom a szelet, nyert ugyem van. Van olyan piacnyitas is hogy nem a szelen vagyunk, akkor majd oda erunk..

Masreszrol mint irtam nem a piacnyitasrol szol, viszont ott mozog a leggyorsabban az ar, es ott tud altalaban first testeket adni mondjuk egy globex low/highra...

Szoval felejtsuk el a piacnyitast. A strategia amit irtam mar daxon is, egyszeru:

Ha range marketrol beszelunk, akkor talalni egy olyan zonat, aminek van ertelme, es fade-re beszallni a zona-be. (fade = megjatszani a fordulast)
Ha trendelunk, akkor pedig pullback-re vagy breakout-ra probalunk beszallni. A pullback-nak is megvan a karakterisztikaja. Plusz trend eseten mondjuk van fogalmunk kb meddig megy el az ar, tehat nem almodozunk

Az indikatorok felrevezetoek. Az alsot erosen hasznalom range market eseten. A triggerline-okat (szallagokat) foleg trend eseten.
nagyjából én is ezt írtam
a range is egy PA formáció, mint a pullback és a breakout
skalp egy viszonylagos meghatározás, TF függvényében
a piacnyitást azért írtam bele, mert kiemelten hangoztatad eddig, h nap elején igyekszel elintézni a tradet és utánna lecsukod a gépet
az adott setup létrejött, beszállsz és HA szépen mozdul az árfolyam(erősen trendel az adottTF-en) akkor hagyod futni, nem zársz fix TP-vel

ez így már jó?
Régi 2014-11-08, 07:49   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nagyjából én is ezt írtam
a range is egy PA formáció, mint a pullback és a beakout
skalp egy viszonylagos meghatározás, TF függvényében
a piacnyitást azért írtam bele, mert kiemelten hangoztatad eddig, h nap elején igyekszel elintézni a tradet és utánna lecsukod a gépet
az adott setup létrejött, beszállsz és HA szépen mozdul az árfolyam(erősen trendel az adottTF-en) akkor hagyod futni, nem zársz fix TP-vel

ez így már jó?
Nem kotozkodni akartam, csak nem akartalak felreerteni Skalpolas nekem az amit az ES-en csinalni 4 tick-ert.

Nem jellemzo hogy nagyon hagynam folyni a profitot, ha igen, akkor az elso rezdulesre kiveszem. Masik kerdes a trend. De annak a kereskedese meg nem igazan megy

Ha nezted a videokat amiket csatoltam, azok inkabb jobban leirjak, a dolgot, es pont azt mutatjak meg, ami a cel lett volna. Piaci kondicioktol fuggen lehe igy is meg ugy is kereskedni. Van ertelme trendet kereskedni van ertelme range-be nezni a dolgokat. Plusz ha latod hogy mikor minek van nagyobb eselye, akkor igazan sikeresk tudsz lenni...
Régi 2014-11-08, 08:07   #42 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem kotozkodni akartam, csak nem akartalak felreerteni Skalpolas nekem az amit az ES-en csinalni 4 tick-ert.

Nem jellemzo hogy nagyon hagynam folyni a profitot, ha igen, akkor az elso rezdulesre kiveszem. Masik kerdes a trend. De annak a kereskedese meg nem igazan megy

Ha nezted a videokat amiket csatoltam, azok inkabb jobban leirjak, a dolgot, es pont azt mutatjak meg, ami a cel lett volna. Piaci kondicioktol fuggen lehe igy is meg ugy is kereskedni. Van ertelme trendet kereskedni van ertelme range-be nezni a dolgokat. Plusz ha latod hogy mikor minek van nagyobb eselye, akkor igazan sikeresk tudsz lenni...
nem vettem annak, minden csak nézőpont kérdése

tehát még mindíg ott tartunk, h a range meghatározása, és mikor lesz ebből használható szignál

trendre továbbra is azt értem az esetedben, h addig tartom a pozit, amig van nagy dinamikájú elmozdulás, nem zárok fix tp-vel, ami ott van, hanem módosítok szükség szerint ha a stophúzás lehetővé teszi a magasabb profit elérését

a videokat csak gyorsan átfutottam, de az angolom kevés hozzá (autodidakta) h megértsem elsőre

edit:

még az lenne érdekes, h egy pár szituációt összehasonlítani, tickchart vs candlechart szempontból, h mennyire látszik az előbbi előnye
Régi 2014-11-08, 08:15   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nem vettem annak, minden csak nézőpont kérdése

tehát még mindíg ott tartunk, h a range meghatározása, és mikor lesz ebből használható szignál

trendre továbbra is azt értem az esetedben, h addig tartom a pozit, amig van nagy dinamikájú elmozdulás, nem zárok fix tp-vel, ami ott van, hanem módosítok szükség szerint ha a stophúzás lehetővé teszi a magasabb profit elérését

a videokat csak gyorsan átfutottam, de az angolom kevés hozzá (autodidakta) h megértsem elsőre
Igen... Ha shootol a piac, es nem igazan van a tick charton visszaeses, es szep a kep, es van ertelme az arnak tovabb mennie, tehat analizis alapjan mondjuk ott ahol vagyunk semmilyen ertelmes szint nincsen, es megfelelo az idopont is, es nem jonnek hirek, akkor ja. Belovok + 10-15 ticket profitba, es vagy lezarom kezzel vagy orulok hogy +10-15 tick profitom van. Eddig elesben legjobban +38tickkel zartam.

Trend az teljesen maskerdes. Ott fix szintek vannak. Az matek. Az szenvedes, hogy hogy er el oda az ar. Amig nincs uptrend eseten lower low, vagy downtrend eseten higher high, addig ki kell seggelni a dolgot. Itt is a kulcs a megfelelo idopont (ne legyenek hirek), de seggelni kell. Ha ott Price Action-t probalsz olvasni a megszokott formaban vegen. Teljesen mas egy trend karakterisztikanak a mozgasa, mint egy range mozgas, ezert nehezebb is a dolog... Legalabbis nekem... Persze vannak mankok, de hosszabb ideig tart, es ugyesen kell csinalni...

Ahol videoknal sajnos Horst nem kommentalja mit miert csinal Nekem a legtobb esetben persze tiszta, meg konnyu latni, de utana csinalni mar sokkal nehezebb dio
Régi 2014-11-08, 09:10   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csakhogy legyen magyar video is a tick chartrol, meg alacsony StopLossrol.
http://youtu.be/ZhUN2jhD_A0
Régi 2014-11-10, 17:23   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Senki sem tokeletes. En sem. Sot. A mai nem nem sikerult a legjobban, de kihoztam belole amit tudtam. Ha szabalyosabban kereskedek, kicsit hamarabb meglehettem volna...
Es nem nem kovetek trendet ha nincs ertelme. Ha kovettem volna, akkor a (4.) helyen mar reg pozicio zaras lett volna. Nem volt. Volt eleg tellem arra, hogy felfele megy a dolog, es igazam lett
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-20141110_ym-12-14-144-tick-09h51m27s.jpg  
Régi 2014-11-10, 17:43   #46 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Senki sem tokeletes. En sem. Sot. A mai nem nem sikerult a legjobban, de kihoztam belole amit tudtam. Ha szabalyosabban kereskedek, kicsit hamarabb meglehettem volna...
Es nem nem kovetek trendet ha nincs ertelme. Ha kovettem volna, akkor a (4.) helyen mar reg pozicio zaras lett volna. Nem volt. Volt eleg tellem arra, hogy felfele megy a dolog, es igazam lett
mi ez a w8 konfirmáció?

gondolom egy alakzat, W, és 8 gyertyából áll?
Régi 2014-11-10, 18:01   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
mi ez a w8 konfirmáció?

gondolom egy alakzat, W, és 8 gyertyából áll?
A piacnak van egy lelegzesi ritmusa. Nem mindig igaz a dolog, de altalaban igen. w8 = wait angolul varni. Altalaban nem maradsz le semmirol ha nem kotod be a tradet mar 9:52 korul ahogy en tettem, hanem varsz 10:00 utanra.

Ha vartam volna, akkor kicsit konnyebb lett volna megnyomni a gombot a 4-nel is. Megvolt a GAP bezaras, fordul az ar. Ha fordul valamikor akkor itt fog fordulni. Bejonnek a vasarlok 10:00 elmult...

Utana jott megint a szokasos dolog... Atalaban 10:30-ig egy iranyba megy az ar. Na ma pont nem. Viszont nagyon ritkan esik vissza ha mar elindult felfele. Szoval kerdes hogy mit jatszol. Nem tudsz mindket trade-be benne lenni, es a sarga karikak ezt jelentik. El kell dontened kinek hiszel. En longra raktam a piacot, mert a russel emelkedett. Szoval jott a 10:30-as pullback jo mely. Elmozgattam az SL-t, es visszapattant. Szerintem boven ment tovabb, es fasz voltam hogy nem hagytam bent 11:00-ig amikor a kovetkezo levego vetel szokott lenni, de masfel ora azert kivett belolem. Nem vagyok tokeletes
Régi 2014-11-10, 18:46   #48 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
A piacnak van egy lelegzesi ritmusa. Nem mindig igaz a dolog, de altalaban igen. w8 = wait angolul varni. Altalaban nem maradsz le semmirol ha nem kotod be a tradet mar 9:52 korul ahogy en tettem, hanem varsz 10:00 utanra.
akor ez nem jött be

a tréd az meg ilyen lesz mindíg, van egy elképzelésed, megnézed hozzá a setup feltételeit, és bekötöd
bízol abban, h a lehető legkörültekitőbben tettél meg minden és nyomod a gombot
Régi 2014-11-10, 18:51   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
akor ez nem jött be

a tréd az meg ilyen lesz mindíg, van egy elképzelésed, megnézed hozzá a setup feltételeit, és bekötöd
bízol abban, h a lehető legkörültekitőbben tettél meg minden és nyomod a gombot
Ja, teljesen igazad van. A lenyeg hogy eltalald az iranyt, es legyen elkepzelesed mit szokott csinalni. Es ha csinalja, akkor ne engedd el, ne szarjal be ha visszajon Tudjad hogy mikor szokott visszajonni, es tudjad hogy mekkora eselyed van kb hogy nyerjel...

Itt inkabb a (2) trade-t sajnalom mert azt siman kivettem volna amikor lent volt, es a (3) tradet sajnalom mert azt meg hamari volt bekotni.

A tobbinel szerintem nem hibaztam. Mondom figyelembe veve, hogy milyen mozgast varok el tole...

Nezegettem az angol forumokat masok is szenvedtek ma az indexekkel
Régi 2014-11-10, 19:10   #50 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ja, teljesen igazad van. A lenyeg hogy eltalald az iranyt, es legyen elkepzelesed mit szokott csinalni. Es ha csinalja, akkor ne engedd el, ne szarjal be ha visszajon Tudjad hogy mikor szokott visszajonni, es tudjad hogy mekkora eselyed van kb hogy nyerjel...

Itt inkabb a (2) trade-t sajnalom mert azt siman kivettem volna amikor lent volt, es a (3) tradet sajnalom mert azt meg hamari volt bekotni.

A tobbinel szerintem nem hibaztam. Mondom figyelembe veve, hogy milyen mozgast varok el tole...

Nezegettem az angol forumokat masok is szenvedtek ma az indexekkel
a héten alig lesz ütős makro, jóval nyugodtabb piacra lehet számítani, mint a múlt héten
kinek, mi kedvez jobban
a nagy volatilítású elmozdulások után a konszolidációs szakaszok is intenzívebbek

ha meg nincs semmi stimulus a piacoknak, beszűkül minden és lehet ötletelni, h merre fog elmozdulni nagy volatilitással ismét
ez a forgatókönyv folyamatosan

ebből a kell kiszűrni azokat a részeket, ami fekszik
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 08:08 , a GMT +1 időzóna szerint.