Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Lezárt téma

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-12-08, 21:54   #1 (permalink)
Új tag

Hely: Nagykanizsa
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
Tamás0076 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Tamás Forex Mentor

Sziasztok!

Újonnan nyílt oldalam folyamatosan frissülő, bővülő tartalommal vár minden kedves látogatót.

- A komoly érdeklődőknek ingyenes mentor támogatás
- Minden vasárnap és szerda este friss Forex videós elemzés
- Folyamatosan bővülő tudástár(ami elengedhetetlen a sikeres Forex kereskedéshez)
- Kapcsolattartás Skypeon, telefonon és e-mailben
- Közös élő elemzések Skypeon képernyőmegosztással

Az oldal megtekintéséhez klikk a linkre: http://tamasforexmentor.blogspot.hu/

Ha kérdésed lenne keress bizalommal.

Tamás
Tamás0076 nem elérhető  
Régi 2015-02-06, 21:16   #2 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

Hosszas tanakodás után úgy döntöttem, hogy írok pár sort az ingyenes mentor támogatásról.

Felsorolok néhány érvet amit érdemes megfontolni, ha komolyabb eredményeket szeretnél elérni
a Forexben.

Számos traderrel tartom napi szinten a kapcsolat, és sok visszajelzést kapok a tanfolyamok, webináriumok, különféle oktatási csatornákról. Ezen csatornákon ugyan leadják az anyagot, amit nyilván meg is tanulhat a polgár, természetesen ha meg akarja tanulni, viszont az esetek nagy többségében hiányzik az a bizonyos mentor támogatás, amire még több hónapig szüksége lenne egy kezdő, de akár haladó tradernek is, nem is beszélve egy-egy tanfolyam költségeiről.

Legtöbben az internet, és különféle könyvek alapján szeretnék elsajátítani a Forex rejtelmeit.
Bárcsak mondhatnám hogy, több de sajna inkább kevesebb sikerrel! Az irány nem lenne rossz,
viszont hiányzik egy nagyon fontos kritérium, az pedig a tapasztalat!! Ha a kezdeti stádiumban nem
áll melletted egy tapasztaltabb trader, aki a kereskedésben jártasabb, akkor bizony nagyon nehéz lesz boldogulni, és az esetek túlnyomó részében sajnos a tapasztalat azt igazolja, hogy lassan, de biztosan, elég a számlád.

Minden bizonnyal te is jártál már úgy, hogy bekötöttél egy pozíciót, de a trend ellened fordult, vagy kivette a stoppodat egy tüskével, és elindult az általad megadott irányba, ezáltal nyereséges lett volna a belépőd, ha nem stoppolódsz ki. Ez a jelenség, elég nagy lelki megrázkódtatást okozhat, aminek a legtöbbször az a vége, hogy minél előbb vissza szeretnéd nyerni az elveszített pénzedet, ezért egymás után nyitod a pozikat, és a végeredmény a még nagyobb veszteség.
Ez csak néhány dolog a sok közül, amiket muszáj orvosolni.

Kinek nem ajánlom az Ingyenes Mentor Támogatást:
  1. Aki nem hajlandó elismerni saját hibáit, és mindig mást okol kudarcaiért.( rendszer, stratégia, bróker, anyós stb)
  2. Aki nem akar saját maga kereskedni, hanem másra bízná a befektetésre szánt tőkéjét.
  3. Aki jelszolgáltatót keres
  4. Akinek extrém elvárásai vannak, pl: karácsonyra Ferrari, kastély a Rózsadombon 1-év alatt, stb.
  5. És aki nem veszi a fáradtságot hogy tanuljon, és ezáltal fejlődjön.

Kinek ajánlom az Ingyenes Mentor Támogatást:
  1. Aki teljesen alap, illetve kezdő szintről indul, és kellőképp elszánt!
  2. Aki ugyan már csinálja huzamosabb ideje, viszont nem megy jól a kereskedés, tehát küszködik, szenved a piacon.
  3. Aki hajlandó időt, és energiát áldozni a tanulásra(ezek nélkül szinte elhanyagolható a fejlődés).
  4. Akinek fontos, hogy egy kitűnő csapat támogatását is élvezhesse, ha szükségét érzi.
  5. Aki ingyenes és folyamatos minőségi támogatást igényel.

Ha felkeltettem az érdeklődésedet, bővebb információt az alábbi linken találsz: http://tamasforexmentor.blogspot.hu/

Sikeres kereskedést.
Tamás
Tamás0076 nem elérhető  
Hirdetések
Régi 2015-02-07, 01:51   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szvsz sokkal hatékonyabb lenne, ha beírnál ide néhány konkrét pozit, nyitóár, stop ,RM, MM, célár, vagy kiszállási stratégia.(és persze nem azt, h mi volt a múlt héten, azt bárki meg tudja mondani)
Ekkor legalább lehetne sejteni, h mennyire komoly tudás, tapasztalat áll mögötted.(ha már arra vállalkozol, h másokat oktatsz a forex rejtelmeire)
stingy nem elérhető  
Régi 2015-02-07, 04:32   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tamás, kérlek mutass nekünk Myfxbook-ot!
(Ironfx-et meg érdemes hanyagolni.)
nagyd nem elérhető  
Régi 2015-02-07, 05:42   #5 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Tamás üdvözöllek. Nagyon becsületes a szándékod. Kitartást kivánok a megvalósitásához. A számlaegyenleged nem érdekel. Csak egy kérdést tennék fel. Te már évek óta nyereségesen kereskedel a forexen?
Régi 2015-02-13, 22:19   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szvsz sokkal hatékonyabb lenne, ha beírnál ide néhány konkrét pozit, nyitóár, stop ,RM, MM, célár, vagy kiszállási stratégia.(és persze nem azt, h mi volt a múlt héten, azt bárki meg tudja mondani)
Ekkor legalább lehetne sejteni, h mennyire komoly tudás, tapasztalat áll mögötted.(ha már arra vállalkozol, h másokat oktatsz a forex rejtelmeire)
Először is elnézést a kései válaszért, de az utóbbi időben nagyon lefoglal a mentorálás, a renget e-mail stb, és próbálok kereskedni is mindezek mellett. Elhiheted, nem egyszerű mutatvány.

Jogos a felvetés, de ezeket az adatokat nem tehetem konkrétan közzé, mert csak a tagok számára elérhetők. Viszont, ha végignézel egy videós elemzést a blogomban, ott általában kitérek a beszállókra, erős t/e szintekre, hova várok elsődlegesen korrekciót, és milyen szempontok alapján nyitok pozíciótt, illetve hogy kell kezelni a tőkénket, valamint a pozíciókat. Nem állítom, hogy mindegyik videóban bent lesznek ezek az adatok, már csak azért sem mert ezek a videók csak a töredékét képzik az eredetieknek. A teljes verziók, nyilván a zárt tagi oldalon elérhetőek, sok minden egyéb dologgal együtt, amik nagyon hasznosak lehetnek a sikeres kereskedésben.
De legtöbbször kitérek rájuk, és ha párat megnéztél volna, akkor te is tudnád.

Konkrétan nem tudom, hogy mire céloztál a múltbéli dolgokkal, de a stratégiánk alapja, hogy a nagyobb időtávokat vesszük alapul, és ezek alapján nyitunk kisebb chartokon is. Lényegében, ha zár egy havi gyertya az megmutathatja számunkra, hogy a következő hónapban tovább folytatódhat
a trend, vagy erős hónapos szinthez ért a piac, és lehetséges a vissza pattanás, stb. Ezért a havi gyertya zárását, soha nem hagyjuk figyelmen kívül, ez nagyon fontos alapszabály a stratégiánkban!
A heteses gyertya zárását, ismét figyelembe kell vennünk, mivel a napos, de legfőképp a napon belüli nyitásoknál nagy szerepet játszhat. A fundamentális részén kívül ezen szempontok is nagy erővel bírnak a stratégia sikeres használatában. Megmutatják, hogy a hosszútávú trend hogyan viselkedhet az elkövetkezendő időben, és ez hatással van a rövid távú beszállókra is!
Azért nem ilyen egyszerű a képlet, aránylag sok dolog van még amit figyelembe kell vennünk, de a lényeg, hogy a nagyobb ídőtávokat vesszük alapul, a kisebb chartok nyitásánál is. És mit mondjak, elég szép sikereket produkálunk, de nem csak mi hanem ami még lényegesebb, az a kollégák(tagok)
is!

Szerintem kedves stingy, nézz végig egy videós elemzést a blogomban, és utána írj véleményt.
Számomra nem igazán tiszta a kép, hogy mit akartál mondani a múltbéli dolgokkal. Az biztos hogy ezt mindenki el tudja mondani, de azt már nem tudja mindenki elmondani, hogy ez miért fontos, és a múltbéli dolgok alapján mire érdemes figyelni pozi nyitás előtt!!
Minden instrumentum elemzését a havi charttal kezdjük, ha épp zárt a piac, de ha nincs havi zárás, akkor mindenképp az előző heteses gyertya zárásával kell kezdeni, ugyanis a nagy időtávok adják meg a piac löketét! A nagybefektetők, nem nyitogatnak 15-30 perces chartokon, csakis havin és hetesen, ezért ha ezek alapján kereskedsz, lépsz egy fokot a létrán, és esetleg még sikeresebb lehetsz.

Egyébként, köszönöm a hozzászólást gondolom te is tudod, hogy minden vélemény számít!

Teszek ki még pár dolgot, amikből eldöntheted, hogy hová rangsorolsz. Rengeteget tudnék még írni a stratégiáról, de sajna már így is több lett mint számítottam.

Némi referencia:

Pár régebbi elemzésem:

Remek beszálló volt havin az USD/JPY a szeptemberi gyertya zárása után. Technikai részről egy olyan szintnek zárt fölé a piac, aminek utoljára 2005-ben. Tehát mondhatjuk, hogy nem gyenge szintről beszélünk, másrészt pedig többek között ezért is érdemes figyelni a fundamentális részét az elemzésnek, mert ezáltal plusz megerősítést kaphatunk, ami nagyon fontos lehet számunkra, főleg a hosszú távú befektetéseknél. Simán el mertem helyezni egy függőt a 108.455-ös erős szint környékére, a stoppot pedig 104.857-alá. Azóta a stoppot átmozgattam, tehát, ha megfordulna a piac, akkor is 260 pip nyereséggel zárnék. Jelenleg kb. 550 pip nyereségben vagyok.

Egy devizapárt szeretnék még megemlíteni, ahol hetesen a tegnapi nappal bezárólag kb 210 pipet tudtam keresni. Íme:

USD/JPY Hetes

Havi grafikon alapján húztam egy t/e szintet a 115.490-hez, ami egyben a céláram volt a múlt havi gyertya zárása után, kb. 650 pipet hozott. A múlt heti gyertya tisztán fölézárt ezen szintnek. A következő megfontolások alapján helyeztem függő megbízást a 115.490-es szint fölé pár pipel:
– Nagyon erős havi szint
– Legutóbb 2006 decemberében tudott fölézárni a piac, ami nem most volt
– A jelenlegi fundamentális hírek is a további long folytatást támasztották alá
Szerintem kicsit kockázatos volt a belépő, de az agresszív kereskedők számára fincsiségnek számított. Az elsődleges célárunk lehetett a 117.800, ha ezen szint tisztán törik, akkor a következő célárunk akár a 121.900-as szint is lehet(plusz 400 pip) a jelenlegi fundamentális helyzet alapján. Így nyitottam havi grafikon alapján hetesen.

További pár lehetőség a hét további részére:

EUR/USD Monthly

Ma este 23 órakor havi gyertyazárás lesz. Tehát a havi szintünk amit most az egész világ figyel, az 1.27828-as környéke, ami nagyon erős szint. Utoljára 2012.05.01-én törték le a medvék, majd 2012.09.01-én ismét győzedelmet arattak a bikák. Azóta nem sikerült újabb győzelmet aratni a medvéknek, egészen mostanáig. Elesni látszik ezen kőkemény terület és ha kapunk egy v. tesztet az 1.27828 környékére, akkor minden jel a további esést támasztja alá: Ez meghatározhatja trendünket az elkövetkező időre. Akik kedvelik a hosszabb távú befektetést, nekik ajánlom figyelmükbe.

EUR/USD W1

Sajnos nem valósult meg a belépésem, mert kb 10-15 pippre tettem a függőt, az 1.2746-os szint alá, ami általában működik is, de jelen esetben kb. 32 pipp lett volna az ideális. De sebaj, naposon is van még lehetőség, akinek sikerült a belépés annak külön gratula!

EUR/USD D1

Jelenleg túl hosszú az alsó kanóc és ha nem esik tovább a nap végéig, akkor valószínű egy kisebb oldalazás, ami egy újabb jó szintet jelenthet számunkra naposon. Jelenleg ha esne még az ár, akkor kint lenne Bolinger barátunk határán, tehát várhatnánk némi korrekciót az 1.26737-es szint környékére. Négyóráson, óráson figyeljétek a fordító gyertyaformákat!

USD/JPY Monthly

Havin az ár áttörni látszik a 108.610 környékét, ami nagyon erős szintnek látszik, legutóbb 2006 szeptemberében törte meg a piac. Az USD erősségét figyelembe véve és a többi jelet, mint pl. indikátorok, nagyon erős szint törése, folytatódhat a long irányú piac. A hosszabb távú befektetőknek egy v. teszt a 108.610 környékére és meg lehet fontolni a long irányú pozíció nyitást. Célár: akár a 116.000 is lehet! Nincs előtte komolyabb akadály(kb. 670 pip). Ami kicsit visszatartó erő számomra, az az hogy az ár kilépett Bolinger barátunk öleléséből, tehát lehetséges némi korrekció.

USD/JPY W1

A 109.455 felézárása és a v. teszt után lehet fontolgatni a longot. Korrekciót a 105.338 környékére várnék, ugyanis nincs alatta különösebb akadály amiről az ár visszapattanhat. Ekkora zuhanást viszont a közeljövőben nehezen tudok elképzelni. De a forexben semmi sem lehetetlen!

http://kepfeltoltes.hu/140930/USD-JP...toltes.hu_.png

USD/JPY D1

Hasonló a helyzet a heteshez, bár jelenleg számomra hosszú a felső kanóc. Várnék egy kis emelkedést még ma. Egy v. teszt a 109.512-re és meg lehet fontolni a longot. Visszapattanást a 109.141-es illetve a 108.446-os szintekről várnám elsősorban.
Indikátorokat szigorúan figyelni, mert eltérést mutatnak!!
- Stockhastic: fel
- MACD: le
- Trend: fel

USD/CHF

Megegyezik az előző elemzéssel, de szerintem emelkedni kéne az árnak kicsit, hogy a hosszú kanócot valamelyest elnyomja. Utána akár még jó is lehet long pozi nyitásra.

USD/CAD

Hozta az elvárásokat, ha törne az 1.12000, akkor v. teszt után lehetne fontolgatni a további longot, bár kissé már túladott a piac! Következő célár az 1.12797-es szint lenne(kb. 75 pipp)

Az előző elemzésben felsorolt(de itt nem említett) pároknál minden marad a régiben.

Újonnan csatlakozott tagunk naplója:

http://kepfeltoltes.hu/150213/laszlo...toltes.hu_.png

http://kepfeltoltes.hu/view/150213/l...toltes.hu_.png

http://kepfeltoltes.hu/150213/laszlo...toltes.hu_.png

Van még pár függő megbízásom, amit jövő héten közzé teszek, illetve egyet biztosan elmondok a hétvégi videós elemzésemben(az oldalamon lesz elérhető). Remélem ebből már le tudsz vonni némi konzekvenciát.

Idézet:
Tamás, kérlek mutass nekünk Myfxbook-ot!
(Ironfx-et meg érdemes hanyagolni.)
Tőled szintén elnézést kérek a kései válaszért!

Igazad van, ezen már én is sokat gondolkodtam, hogy teszek ki statisztikát a nyitásaimról! Megoszlanak a vélemények, ugyanis van aki azt mondja, hogy hagyjam, mert nekem már nem kell bizonyítanom, viszont van aki azt mondja, hogy naná mert nincs mit takargatnom. Lényegében úgy döntöttem, hogy fogok kitenni statisztikát. De bevallom őszintén, nem szeretek fórumozni mert a fórumok többségén a legtöbb esetben ahelyett, hogy segítenénk egymáson, inkább a sárdobálás releváns. Ezt megtapasztaltam, még abban a stádiumban amikor nagyon küszködtem a piacon, és a fórumoktól vártam némi segítséget. Hellyel-közzel volt is némi segítség, de legfőképp az volt a meglátásom, hogy ha volt is valaki aki segíteni akart, és nem utolsó sorban tudott is volna, arra mindig voltak páran akik rászálltak, és abba hagyatták vele a fórumot.
A tapasztalatom az, hogy az aktív fórumozók nagy többsége, elkeseredésében írja a negatív dolgokat! Tisztelet a kivételnek!!!

Egyébként a zárt oldalunkon találsz hasonló statisztikákát, valamint élő kötéseket is levideózva. A blogomba is tervezek kitenni élő kötésekről videókat, persze ahogy időm engedi!!

Az Ironról csak annyit, hogy nem a semmiért a világ első számú brókere, és ha a blogomban elolvasod a brókerválasztásról szóló bejegyzést, akkor bizony beláthatod, hogy az összes kritériumnak megfelel, és még túl is teljesíti azokat. Ha utánajársz akkor megláthatod, hogy az Iront
ellenőrzi a legtöbb felügyeleti szerv!
Hetente kapok bejegyzéseket különféle brókerekkel kapcsolatban, büntetések ár újraírások, a spreed nyúlik mint a rétes, stb. Oldalakat írhatnék ezekről a dolgokról, de mint fentebb említettem utálom a sárdobálást. Néhány brókert kipróbáltam én is, nem nevezem meg őket, de eddig az Iron a legkorrektebb, több mint egy éve nyomom náluk, és eddig nem voltak gondok
De nem vagyunk egyformák, ezáltal nem felelhetünk meg mindenkinek.

Köszönöm a hozzászólást.

Idézet:
Tamás üdvözöllek. Nagyon becsületes a szándékod. Kitartást kivánok a megvalósitásához. A számlaegyenleged nem érdekel. Csak egy kérdést tennék fel. Te már évek óta nyereségesen kereskedel a forexen?
Első körben, tőled is szeretnék elnézést kérni a kései reakcióért!
Nem egyszerű jelenleg a dolgom, nagyon sok minden összejött egyszerre, és ez sem jó!

Egyébként ahogy látom nem vagy az a nyomulós, csapkolódok a szavakkal típus! Ez nagyon tetszik, és főleg az őszinteséged.

Őszinte leszek, kb 2013 év vége körül kezdtem komolyabban ráérezni a Forexre. Nemsokkal előtte csatlakoztam egy Angol csapathoz akik mondhatni, hogy az őskorban kezdtek kereskedni, magyarul
közel 30 éves tapasztalat áll a hátuk mögött! De még ez sem volt túl meggyőző számomra, valószínű hogy azért, mert túl gyorsan akartam elsajátítani a dolgokat, amit már tudok, hogy ez képtelenség. Időt kell adni mindennek, hogy kiforrhassa magát. Erről egyébként a blogomban bővebben olvashatsz. De a lényeg, hogy közben volt és van jelenleg is egy olyan mentorom, aki szintén tőlük tanult és tanul(unk) is, aki komolyabban belevitt a Forex rejtelmeibe. Nem mellesleg ő
már kb 5-6 éve nyomja.
Mit mondjak belejöttem, és azóta együtt csináljuk a mentorálást, egy zárt tagi oldal formájában.

Köszönöm a hozzászólást!
Tamás0076 nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 01:51   #7 (permalink)
Szenior tag

stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kedves Tamás,

köszi a választ. belenéztem néhány elemzésedbe.
a számomra leginkább hasznos mondatot be is idézném a legelső elemzésed videójából. így szól:

"lesz egy kanadai dollárral kapcsolatos boc (megj:így, fonetikusan hangzik el) ahol viszont gov poloz beszédet fog tartani"

lefordítva: a Bank Of Canada (avagy boc) Kormányzója (ezt jelenti a gov: governor) Stephen Poloz fog beszélni.de hallgassátok meg úgy sokkal jobb.
egyébiránt ajánlom indenkinek az elemzéseidet, nagyon tanulságosak!(az meg, h mi a tanulság bennük, szűrje le mindenki magának)
stingy nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 11:43   #8 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Tamás0076,

Ironnak drága a spred és swapja, a te havi, heti chartos pozijaidhoz ez pont nem előnyös.

Azt ne mondd hogy azért drágább egy broki mert biztos jobb minőségű, ugyanis általában a drágaság csak mezei kapzsiság, az ügyfeleket le szeretik húzni.
Te írtad:

"Ez ismét arra enged következtetni, hogy alsó kategóriás cégről beszélünk, aki nagyon rá van szorulva a pénzre! Ezen ugyancsak érdemes elgondolkodni, mert egy jól menő profi bróker, nem folyamodik hasonló eszközökhöz"

"A spread a vételi és az eladási ár közötti különbség. Ez a profi bróker bevétele, plusz még a jutalék.
Számodra az a legjobb, ha minél kevesebb a spread!"

Remélem nem azért isteníted az Iront, mert jutalékot kapsz a linkredről ahol lehet számlát nyitni.

Régi 2015-02-14, 13:23   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

hmmm, hogy mik vannak
http://www.ptc-klikkvilag.eoldal.hu/
stingy nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 14:20   #10 (permalink)
Szenior tag

TMforex logója

Összes hozzászólás: 108
Hírnév szint: 5
TMforex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

és van IB link is. Na ennyit erről... :-)
TMforex nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 14:32   #11 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sokan ezzel kezdték. köztük én is.
és akkor mi van?

Régi 2015-02-14, 14:57   #12 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
„A párom (Szaszika) hatására kezdtem érdeklődni a Forex iránt, mondván, hogy nem vagyok egy elveszett ember, próbáljam meg. Az emberek 90%-a(köztük régebben én is) úgy viszonyul a Forexhez, mint egy szerencsejátékhoz, ahol nagyot lehet nyerni és még nagyobbat bukni. Nos szerintem a PTC sokkal közelebb áll a szerencsejáték jelzőhöz, mint a Forex. Ugyanis a Forex tanulható, kellő odafigyeléssel és mentor támogatással bárki belátható időn belül haladó kereskedővé cseperedhet. Én személy szerint kb. 8 hónap alatt értem el egy kellő képpen haladó szintet, amit egy profi forexes barátomnak köszönhetek. A Forex mellett szól, ami engem is megfogott, hogy itt nem lesz az oldal(bróker) SCAM, itt nem a reffekre(direkt, bérelt) vagyunk utalva, hanem arra amit megtanultunk. A havi lehetséges nyereség a befektetett összeg 7-10%-a.

Tényleg kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből.
moneymentor nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 15:27   #13 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sokan ezzel kezdték. köztük én is.
és akkor mi van?
Nos igen, van aki mindenkiben a szálkát keresi, magában pedig a gerendát sem... Egyébként a PTC-re kitértem a forexszel foglalkozó oldalamon is, ha átnézte volna, biztos nem lepődik meg.
Tamás0076 nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 17:51   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tamás0076 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nos igen, van aki mindenkiben a szálkát keresi, magában pedig a gerendát sem... Egyébként a PTC-re kitértem a forexszel foglalkozó oldalamon is, ha átnézte volna, biztos nem lepődik meg.
miiiilyen építőanyagról beszélsz? úgy akarsz forex kereskedést oktatni, hogy azt hiszed, gov poloz fog beszélni? meg lesz egy cad-dal kapcsolatos boc? alapvető ismeretek hiányoznak nálad, de nagyon, de már mentorálni akarsz másokat?
az oldaladon lévő tudásbázist úgy lopkodod össze?(legalább hivatkoznál a forrásra vazze..)

nézd csak:
Bázisdeviza:
Te:"Az a deviza, melynek egységében a másik devizát kifejezik. A jegyzett devizapár bal oldalának, a devizaneme."
forexzona:"Devizaárfolyam jegyzésénél az a deviza, melynek egy egységében a másik (jegyzett) devizát kifejezik. (A jegyzett devizapár bal oldalának a devizaneme.)"

instrumentum:
Te:"A tőzsdén jegyzett eszközöket nevezzük instrumentumnak. Mint pl: a deviza párok nyersanyagok fémek. "
forexzona:"A tőzsdén jegyzett és kereskedhető eszközöket nevezzük instrumentumnak, úgymint devizapárok (EUR/USD, GBPUSD), nyersanyagok (olaj, földgáz), fémek (arany, ezüst), részvények (Google, Microsoft)."

spot:
te:" Jelentése azonnali ügylet.
A spot piacon, lényegében azonnali vételi és eladási ügyleteket, tudunk bonyolítani. Ilyen a Forex is."
forexzona:"Azonnali ügyletet jelent. Minden olyan piac spot piac, ahol azonnali vételi, eladási kötéseket tudunk érvényesíteni. Ilyen a forex is"

a szóhasználat kísértetiesen hasonlít. nyugodtan linkelhetted volna az oldalt, de semmiképp sem etikus megtévesztően saját munkaként előadni.

Ezek után szakmázzunk egy kicsit(ha már oktatsz, gondolom az alapokkal maximálisan tisztában vagy! vagy nem?...)

amit nem plagizáltál, azon meg látszik, h nemhogy oktatnod nem kellene még, de rád férne némi ismeretgyarapítás.
pl. likviditás: ez kb pont fordítva van: minél likvidebb egy instrumentum, annál kisebb az esélye a nagy mozgásnak (az eurusd kevésbé manipulálható, mint az eurhuf)
de ez is jó:
" A másik csoport az egzotikus valuták: Rájuk a kisebb mozgások jellemzők, viszont sokszor
kiszámíthatóbbak a fő pároknál "- tedd már fel pl a yahoon az eurusd és a brlzar-t egy chartra.melyik a kiegyensúlyozottabb, kevésbé volatilis? ja..az eurusd mi?...
szvsz ennyi már jóval több is, hogy aki akarja, eldöntheti, h neked oktatni, v okulni kellene még?

majd ha már nem lesz kanadai dollárral kapcsolatos boc, amit gov poloz fog elmondani, akkor elindul vami, addig ez nagyon kevés szvsz..(te tényleg azt hiszed, h a gov egy keresztnév????)

sindler: mi lenne, semmi..miért legyen valami?
stingy nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 17:55   #15 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 33
Hírnév szint: 3
BalazsiS a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

_Szeretnék jelenzkezni az ingyen oktatásra
(csak vicceltem)

BalazsiS nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 18:03   #16 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 606
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tamas, nem ez a lenyeg.
En vegigneztem a videoidat, idorendi sorrendben.

Minden mondatot gondolj at, amit rogzitesz es amivel azt hiszed hogy masoknak segiteni fogsz, akar ingyen, akar csak broker jutalek remenyeben.
Lehet hogy valamelyik mondatod miatt emberek kesztetest ereznek a kockaztatasra! Ennek a felelossegnek sulya van, penzugyi sulya!
Probalok kulturaltan fogalmazni, mert majd masoktol ugyis kapod a leb...kat.

A neten fellelheto elemzesek dompingje teszi idonkent donteskeptelenne, vagy esszerutlenul mohova a tapasztalatban hianyos embereket.
Mindannyian tudjuk hogy mi ennek a vege.

U.i. a bollinger szalag attol nyilik ki lefele, hogy az AR megy arra es nem a szalag huzza a gyertyakat, vagy "enged utat a mozgasnak."
Tback nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 18:30   #17 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

hmmm....

az első post után megnéztem a linkelt oldalt
kb 30mp-ig

elég volt a header linkjeire rápillantani:
broki választás
miért pont az ......fx

de ez tette be a kaput:

Pénteken NFP, tehát előtte már nem érdemes nyitni, és a nyitott pozikat ajánlom lezárni, de legalább a stoppot nullába húzni!!
_pda_ nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 18:43   #18 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

@bazisdeviza

http://hunforex.hu/kereskedes/forexfogalmak

http://www.mimi.hu/tozsde/bazis.html

http://stockland.hu/blog/show/321

http://tozsdezzunk.hu/fogalomtar

http://trader-kozpont.hupont.hu/3/forex-fogalomtar
Tback nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 18:58   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Tamás0076:
"Pénteken NFP, tehát előtte már nem érdemes nyitni, és a nyitott pozikat ajánlom lezárni, de legalább a stoppot nullába húzni!!"

Nagy hírek alatt nem mindenki mer tradelni, mert egy pillanat alatt elmehet 100 pipet, hiába húzod a stoppot 0 ba, az nem ment meg egy óriási slippagetől, persze lehet hogy csak nem gondoltad át, néha én is mondok rosszat.

Régi 2015-02-14, 19:35   #20 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tamás0076:
"Pénteken NFP, tehát előtte már nem érdemes nyitni, és a nyitott pozikat ajánlom lezárni, de legalább a stoppot nullába húzni!!"

Teljesen egyetértek vele. (az első felével mindenképpen) Aki nem tudja hogy mit kezdjen vele, az könyörgöm zárjon!!
Nekem ne legyen útban amikor megindul az ár. Nem szeretném ha az ilyenek megakasztanák

Na a viccet félretéve nem Tamáskodni jöttem.
Mint annyi sok hülyeség között, nála is véltem felfedezni két értelmes mondatot. Most tesztelem. Ha használható, felőlem boruljon pálinkás fátyol a többire.
Régi 2015-02-14, 20:40   #21 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szakmai részét előttem leírták. Nekem egy dolog még feltűnt. De ezen könnyen tudsz javítani: ha már tanítasz, és másoknak tudást adsz át, a helyesírásra, normális írásra (szavakból betűk hiányoznak, vagy rossz helyen vannak: gyertyalaformák, carry traderről tudni kell, stb...). Figyelj oda! Akármit tanítasz, akkor ezek az alapvető dolgok legyenek rendben! Nem azt mondom, egy-két hiba lehet, de nálad rengeteg van és ez az igényességet is jelenti valahol szerintem. Így nehezen tudsz hiteles maradni a kezdők előtt is.
David Chateau nem elérhető  
Régi 2015-02-14, 21:13   #22 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

stingy
Hú de sok szabadideje van valakinek, remélem a kereskedésre és a családodra is hasonló mennyiségű időt szánsz, mint az utánam való szálkakeresgetésre.

Idézet:
nézd csak:
Bázisdeviza:
Te:"Az a deviza, melynek egységében a másik devizát kifejezik. A jegyzett devizapár bal oldalának, a devizaneme."
forexzona:"Devizaárfolyam jegyzésénél az a deviza, melynek egy egységében a másik (jegyzett) devizát kifejezik. (A jegyzett devizapár bal oldalának a devizaneme.)"

instrumentum:
Te:"A tőzsdén jegyzett eszközöket nevezzük instrumentumnak. Mint pl: a deviza párok nyersanyagok fémek. "
forexzona:"A tőzsdén jegyzett és kereskedhető eszközöket nevezzük instrumentumnak, úgymint devizapárok (EUR/USD, GBPUSD), nyersanyagok (olaj, földgáz), fémek (arany, ezüst), részvények (Google, Microsoft)."

spot:
te:" Jelentése azonnali ügylet.
A spot piacon, lényegében azonnali vételi és eladási ügyleteket, tudunk bonyolítani. Ilyen a Forex is."
forexzona:"Azonnali ügyletet jelent. Minden olyan piac spot piac, ahol azonnali vételi, eladási kötéseket tudunk érvényesíteni. Ilyen a forex is"

a szóhasználat kísértetiesen hasonlít. nyugodtan linkelhetted volna az oldalt, de semmiképp sem etikus megtévesztően saját munkaként előadni.
Ilyen alapfogalmakat próbálj meg „egyedien” megfogalmazni, ha sikerül jár a keksz Az alaptudásom többségét az internetről sajátítottam el, szóval ha hasonlóság van, akkor az abból ered, hogy egyszerűen nem tudom máshogy leírni, mint ahogy megtanultam. Természetesen nem akarok mentegetőzni, ha akarsz hiszel nekem, ha akarsz nem. Sajnos a nickeden is látszik, hogy csak böködni tudsz, szóval a véleményed erről hidegen hagy.

Idézet:
likviditás: ez kb pont fordítva van: minél likvidebb egy instrumentum, annál kisebb az esélye a nagy mozgásnak (az eurusd kevésbé manipulálható, mint az eurhuf)
Nos ebben igazat kell, hogy adjak, utánajártam, hibásan tanultam meg, javítani fogom.

Idézet:
A másik csoport az egzotikus valuták: Rájuk a kisebb mozgások jellemzők, viszont sokszor
kiszámíthatóbbak a fő pároknál "- tedd már fel pl a yahoon az eurusd és a brlzar-t egy chartra.melyik a kiegyensúlyozottabb, kevésbé volatilis? ja..az eurusd mi?...
Az hogy te egy egzotikus devizapárt vettél alapul a sok közül, az még nem azt jelenti, hogy igazad is van. Számtalanszor megbízhatóbb pozikat tudtam lekereskedni egzotikus párokon, mint a fő párokon. Persze ez nem azt jelenti, hogy a profit is nagyobb lesz, de ha folyamatosan tradelnél, akkor ezt te is meglátnád, hogy sokszor sajna rákényszerülünk az egzotikus párokra. Igaz nagyobb a spread, de többször is biztosabb belépőket találtam ezen párok valamelyikén. És hát nem egy van belőlük...

Idézet:
majd ha már nem lesz kanadai dollárral kapcsolatos boc, amit gov poloz fog elmondani, akkor elindul vami, addig ez nagyon kevés szvsz..(te tényleg azt hiszed, h a gov egy keresztnév????)
Bevallom őszintén az angol nyelvtudásom nem az igazi. Ennek ellenére ha jól tudom, egy piros fontos hírnél az a lényeg, hogy mennyire mozgatja meg a piacot, nem pedig az, hogyan ejtjük ki. Nem az a lényeg, hogy mennyire érted az angol kifejezéseket, hanem az, hogy hogyan boldogulsz a piacon.
Ha nem találsz jobb elfoglaltságot, rugózz rajta még egy darabig(bár csak sajnálni tudlak, ha ez így van).

Tback
Köszönöm az őszinteséget, megfontoltan szoktam a videókat elkészíteni, bár megmondom őszintén, hogy a hagyományos elemzések, amiket még gépelni szoktam számomra könnyebbek voltak. Jobban ki tudtam fejezni magam, és a képeken jobban tudtam illusztrálni az esetleges szinteket. De mentorom, akivel együtt csináljuk a programot, kitett a zárt oldalra szeptember végén egy videós elemzést, és azóta a tagok ezt várják el tőlünk. Aki tisztában van a stratégiánk lényegével, gondolok itt belépési szabályokra, pénzkezelési szabályokra, pozíció kezelési szabályokra, azoknak nem lehet gondjuk az elemzésekkel. Eddig csak pozitív visszajelzéseket kaptunk mindenhonnét az elemzésekkel kapcsolatban, mostanáig.

Idézet:
a bollinger szalag attol nyilik ki lefele, hogy az AR megy arra es nem a szalag huzza a gyertyakat, vagy "enged utat a mozgasnak
Ebben teljes mértékben igazad van, de néhány esetben a szalag nem nyit kellő képpen az ár mozgáshoz képest, ilyenkor érdemes óvatosan nyitni. A „húzza a gyertyákat” vagy „utat enged a mozgásnak” mondataimat relatívan értettem. Azt gondolom te is tudod, hogy a szalagok t/e szintekként is funkcionálnak, és ha egyenes szalagból lép ki a piac, akkor nagy a valószínűsége, hogy a következő gyertyával visszazár a szalag mögé. Rengeteg tapasztalatom van a szalagokkal kapcsolatban, és rengetek mínuszos nyitástól megvédett már. Sokat tudnék még a témáról írni, de sajna idővel nem nagyon vagyok elengedve.

A többieknek:

Sajnos jelenleg nincs időm egyenként válaszolni mindenre, de nagyon szépen köszönöm a kulturáltan megfogalmazott, építő jellegű kritikát. Az Ironnal nem tudom mi a gondotok, nekem eddig nem volt vele problémám, ugyanakkor nem is vagyok elfogult ránézve. Ha valaki hasznosnak tartja blogom tartalmát, ne tartsa vissza a Miért az Iron szekció. Én senkire sem szeretném rátukmálni ezen brókert.
Tamás0076 nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 08:32   #23 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Újonnan nyílt oldalam folyamatosan frissülő, bővülő tartalommal vár minden kedves látogatót.
Én nem akarom az elemzéseidet kritizálni, mert miért ne lehetne ilyen eszközökkel és ilyen idősíkon is kereskedni, de tény, hogy felmerülhet néhány kérdés a beírásaid után.

Őszinte leszek, kb 2013 év vége körül kezdtem komolyabban ráérezni a Forexre. Nemsokkal előtte csatlakoztam egy Angol csapathoz akik mondhatni, hogy az őskorban kezdtek kereskedni, közel 30 éves tapasztalat áll a hátuk mögött!

Bevallom őszintén az angol nyelvtudásom nem az igazi.

Az alaptudásom többségét az internetről sajátítottam el ….

Volt és van jelenleg is egy olyan mentorom, aki szintén tőlük tanult és tanul(unk) is, aki komolyabban belevitt a Forex rejtelmeibe. Nem mellesleg ő már kb 5-6 éve nyomja.

Mit mondjak belejöttem, és azóta együtt csináljuk a mentorálást, egy zárt tagi oldal formájában…

Szóval:

Ki az a titkos angol csapat, és hogy sikerült belépni hozzájuk (főleg kezdőként, nyelvtudás nélkül)?
Ki az a titokzatos mentor, akivel együtt csináljátok a zárt csoportot?
Miért nem nevezed meg őket, mint referenciát?
Elég néhány hónap éles kereskedés, hogy te már saját honlapon mentorálj?
Tényleg, miért? Megéri ingyen "folyamatos és minőségi támogatást" adni bárkinek, aki jelentkezik?
moneymentor nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 09:59   #24 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tamás, ha neked tényleg az önzetlen segíteni akarás a célod (én így értettem az ingyenes mentorálást), akkor tedd azt!
Nem kell erőletetni vagy tukmálni, nem erőszak a disznótor, ahogy mondani szokás.
Ne foglalkozz senkivel és semmivel, rosszindulatú, kötekedő, stb. véleményekkel. Mindig lesznek jobbak, okosabbak, itt is sok profi ember van, még ha élesen is fogalmazzák meg kritikáikat.

Szerintem neked ebből a profit az az, hogy a linkeden keresztül nyitnak számlát egy adott brókernél. Szíved joga!

Ha sikeres vagy és pénzt keresel, és nem vágsz át senkit, hamis illúziókba ringatva, vagy szándékosan rosszindulatúan manipluláva a számlanyitásra, és a minél nagyobb deposit-ra ösztönözve, akkor nincs miről beszélni.

Sok sikert a továbbiakban!

Ps.: sok unortodox stratégia, módszer létezik a forex kereskedésben, amit el kell fogadni, hogy a porfiknál kiveri a biztosítékot.
Két kérdés van csupán, ami figyelmet érdemel: pénzt keresel vele, vagy sem? Illetve átversz-e másokat a kockázatok eltitkolásával, vagy sem?

Ezek után minden érdeklődő saját felelőssége IS, hogy ez alapján számlát nyit-e, és kereskedik-e.
moncsicsi78 elérhető  
Régi 2015-02-15, 10:29   #25 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Két kérdés van csupán, ami figyelmet érdemel: pénzt keresel vele, vagy sem? Illetve átversz-e másokat a kockázatok eltitkolásával, vagy sem?
Már néhányszor végigfutott itt a fórumon ilyen történet!
Van rá nyitva topic is,ez:
Oktatócégek éles hozamgörbéi a myfxbook-on! -oktatoszamlakHU

-itt lehet(ne)bemutatni az éles számlákat hitelesen,nem manipulálva,nem utólag válogatva stb..
Nincs tele a topic!
kismentor nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 10:45   #26 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Már néhányszor végigfutott itt a fórumon ilyen történet!
Van rá nyitva topic is,ez:
Oktatócégek éles hozamgörbéi a myfxbook-on! -oktatoszamlakHU

-itt lehet(ne)bemutatni az éles számlákat hitelesen,nem manipulálva,nem utólag válogatva stb..
Nincs tele a topic!
Igen, jogos. Ott van az a topik, nincs tele...
Bár az is igaz, hogy ha valaki ezen a fórumon oda kitesz egy számlát, az vagy mazohista, vagy őrült, de ebbe most ne menjünk bele.
Ettől függetlenül nyilván én is szívesen látnék ilyesfajta görbéket.

De azért keltem kicsit védelmére (?) Tamásnak, mert egy árnyalatnyi különbséget érzek az oktatócégek igen dárga tanfolyamai és az ingyenes mentorálás között.
Oké, számlanyitásra "buzdít", hiszen kint van az ajánlói linkje. De azért is az idézőjel, mert azt nagyon alaposan meg kellene vizsgálni, hogy ez a buzdítás mennyire alapul félrevezetésen, csak a jutalékszerzés reményén, ami teljesen negligálja a befektetők szempontjait, és csak a saját haszonszerzési érdekeit kívánja szolgálni, vagy pedig egyszerűen csak kint van az a link, annak reményében, hogy valaki az alapján utal be pénzt, ennek ő örül, és kész.
Szóval itt is széles a skála, színes a paletta, ahogy tetszik. Elhamarkodottan nem ítélek pusztán egy IB link láttán, számos tényezőt meg kell nézni, mérlegelni ahhoz, hogy egy értékítélet kialakuljon bennem a hirdetőről.

Pusztán az a tény, hogy kiraknék ide egy ajánlói linket, és elmondanám, hogyan kereskedek, amiben még másoknak is segítek (mármint a saját módszerem elsajátításában), nem hinném, hogy etikátlan, gusztustalan pénzsóvárgás.
Ha a piacra kiteszed a portékáidat, azzal még nem kényszertesz senkit vásárlásra. Az pedig természetes, hogy eladni mész oda, és ennek érdekében minden létező jót elmondasz a termékedről.
Ha pedig sz... a cucc, akkor a kedves vásárló ne vegye meg - ennyi. Neki is van döntési lehetősége.

A befektetőknek/ vásárlóknak a felelősségét érzem én mindig túlságosan elhanyagolt szempontnak... Mintha valakit tőle teljesen függetlenül manipulálni, netán kényszeríteni kellene vagy lehetne, hogy valahol számlát nyisson, és kereskedjen. Azért ez nem így van.
moncsicsi78 elérhető  
Régi 2015-02-15, 11:00   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
stingy
Hú de sok szabadideje van valakinek, remélem a kereskedésre és a családodra is hasonló mennyiségű időt szánsz, mint az utánam való szálkakeresgetésre.
van időm, mert swing v. hosszabb pozikat tartok ezért időm mint a tenger.
ezt sajnálhatod, mert ráérő időmben szoktam a hiányos ismeretekkel rendelkező gurukat buktatni, h ne tudjátok bepalizni a kevésbé hozzáértőket. nézd el nekem h 20+ év tapasztalat után néhány mondatod után tudom, h kb lövésed sincs az egészről, csak az ironfx palimadár jutalékára hajtasz...
http://www.ironaffiliates.com/sites/...0Agreement.pdf
Tamás, ezt magyarázd már meg kérlek:
A Te? elemzésed szó szerint:
"Csütörtökön szélsőséges mozgásoknak lehettünk tanúi, mivel a Svájci Nemzeti Bank feladta az EUR/CHF párral szemben támasztott árfolyamküszöböt. Az elhangzottak szerint nem volt értelme tovább fenntartani a küszöbértéket, mert az EUR gyengülése csökkentette a CHF más devizákkal szembeni túlértékeltségét."
http://tamasforexmentor.blogspot.hu/...odo-hetre.html

Az általad affiliate keretében ajánlott Ironfxvilágelsőlegjobbbrókercégének 2015.01.15 reggeli analízise:
"A Svájci Nemzeti Bank „meglepte” a pénzügyi piacokat A Svájci Nemzeti Bank (SNB) váratlanul felhagyott az EUR/CHF küszöbérték alkalmazásával, és 50 bázisponttal, -0,75%-ra csökkentette a látra szóló betétek kamatlábát, ezáltal növelve a decemberben bejelentett csökkentést. A magyarázat szerint „fenntarthatatlan” volt. Ezenkívül elhangzott, hogy nem volt értelme fenntartani a küszöbértéket, mivel az EUR gyengülése csökkentette a CHF más devizákkal szembeni túlértékeltségét. Ezenkívül a svájci gazdaság alkalmazkodott a jelenlegi devizapiaci szintekhez"
http://www.ironfx.com/hu/research-an...sis_16_01_2015
amit már írtam előbb is: ha nem saját munka, tedd oda a forrást.
annyi időm azért nincs, h minden elemzésed összevessem az ironossal, de mivel google a barátom, ezt pl. nagyon könnyű volt megtalálni

nem értesz te a forexhez, csak pénzt szeretnél gyűjtögetni az esetleg az oldaladon keresztül regisztrálók által.
ami nem baj, csak ne add már ki magad vmi forexgurunak, mert nem vagy az.
ezek szerint még az elemzéseidet is az ironfx napi ajánlóiból szeded össze....
stingy nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 12:48   #28 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
Hírnév szint: 4
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Oké, számlanyitásra "buzdít", hiszen kint van az ajánlói linkje. De azért is az idézőjel, mert azt nagyon alaposan meg kellene vizsgálni, hogy ez a buzdítás mennyire alapul félrevezetésen, csak a jutalékszerzés reményén, ami teljesen negligálja a befektetők szempontjait, és csak a saját haszonszerzési érdekeit kívánja szolgálni, vagy pedig egyszerűen csak kint van az a link, annak reményében, hogy valaki az alapján utal be pénzt, ennek ő örül, és kész.

Pusztán az a tény, hogy kiraknék ide egy ajánlói linket, és elmondanám, hogyan kereskedek, amiben még másoknak is segítek (mármint a saját módszerem elsajátításában), nem hinném, hogy etikátlan, gusztustalan pénzsóvárgás.
Ha a piacra kiteszed a portékáidat, azzal még nem kényszertesz senkit vásárlásra. Az pedig természetes, hogy eladni mész oda, és ennek érdekében minden létező jót elmondasz a termékedről.
Ha pedig sz... a cucc, akkor a kedves vásárló ne vegye meg - ennyi. Neki is van döntési lehetősége.
Erről jutott eszembe, volt már egy ilyen dolog a fórumon és az is pont az ajánlói link miatt bukott meg. Az valóban a tradelésről szólt, nem volt melléduma, lehetett kérdezni és nem sértődés vagy kiaoktatás volt a válasz.

A kereskedés egyszerűsége.

"Kár érte, kiváló ügynök volt"
szeki nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 13:20   #29 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Erről jutott eszembe, volt már egy ilyen dolog a fórumon és az is pont az ajánlói link miatt bukott meg. Az valóban a tradelésről szólt, nem volt melléduma, lehetett kérdezni és nem sértődés vagy kiaoktatás volt a válasz.

A kereskedés egyszerűsége.

"Kár érte, kiváló ügynök volt"
Azért tényleg kár volt!
deimos nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 17:08   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem nem is ezen vannak itt sokan kiakadva, hanem a bő 1 éves gyakorlati múlton.
Ha belegondolsz Te is és én is 1-2 év után még azt sem tudtuk hogy a gyertya kanóca az arra van-e hogy meggyújtsuk... Bő egy év, az a nullával egyenlő tapasztalat, még akkor is ha valakit City of Englandból a legmenőbb pénzügyi guru is oktatja! (angolul persze, amit ugye mint olvashattuk, nem mindenki ért 100%-ban).
Én 2-3 év után is olyan amatőrnek éreztem magam, hogy azt sem tudtam melyik tőzsdés könyvet vegyem előbb a kezembe, nem hogy az jusson eszembe hogy másoknak osszam az észt.
Az ingyen dolog, az pedig nem is lehetne másképp.
Egyrészt mert nem fizetne senki érte, másrészt ha ingyenes, akkor nincs felelősség, nincs felelősségre vonhatóság. ( a jutalék meg olyan mint az energia, nem vész el )

Az egyik leginkább hiányzó láncszem ebben az "ingyen tanulj meg mindent" dologban, hogy annyi az információ, hogy kizárt dolog hogy valaki ésszerű időn belül, saját maga le tudja szűrni hogy neki mire, és milyen időrendi sorrendben van szüksége a tradeléshez!

Szoktam itt olvasgatni a jó szándékú könyvajánlásokat.
Gondolj be, kiír ide valaki 10 jó könyvet.
Totál jó szándékkal teszi, mert tényleg értékes mindegyik a maga helyén, a maga idejében a maga módján, az adott embernek.
De ha valakinek nem adnak a személyes tudásszintjéhez egy konkrét olvasási listát a könyvekhez, segítséget akár a mondatok, témakörök értelmezéséhez, akkor veszett ügy az egész!
Elkezdi valaki egy pszicho témájúval, aztán 20 oldal után félreteszi.
Olvas következőnek egy kecskeméti jellegű tech. elemzéseset, aztán azt hiszi hogy megtalálta a szent grált.
Akkora erdőbe kerülhet a szerencsétlen kezdő, hogy nem is hinné!
Mellé még keresgél a neten, még egy kis fórumbejegyzések, piaci elemzések és szarabb helyzetben van, mintha semmit nem tudna.
Szerintem ez itt a legnagyobb baj.
Ezen nagyon nehéz segíteni! A megtapasztalás kerül ígyis, úgyis mindenkinek a legtöbbe.
Ahhoz meg idő kell, sok idő.

A gyerek sem úgy végez el 8 osztályt, hogy a kezébe adják az 1-8-ig könyveket, aztán nesze, olvass, vagy elé adják a teljes webet, hogy ott majd mindent megtalálsz....

Amúgy én támogatom a jószándékú segítőkészséget, csak van itt is egy ésszerű "korhatár" aminél most lehet hogy rezeg a léc.
Persze ez is egy szabályozatlan piac, mindenki azt csinál, amit akar.
Tback nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 17:15   #31 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem nem is ezen vannak itt sokan kiakadva, hanem a bő 1 éves gyakorlati múlton.
erre válaszként egy másik topikból:

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Persze, jó könyvek azok is

Jók az ingyenes képzések, ilyen-olyan cégeknél, de szerintem fontos, hogy a pályafutásunk elején ne kondicionálódjunk be egy keretrendszerbe, mert a saját empirikus tapasztalatok adják a legjobb fejlődési alapot. Utána már persze lehet cizellálni, csak szerintem fontos, pár órát csak ismerkedjünk a chartokkal, élőben, nézzük a piacot, tegyünk megfigyeléseket. És csak nézzük, hogy mozog, mi történik. Így minél előbb kialakulHAT a megfigyelésre, önmegfigyelésre vonatkozó kreativitás.

Nekem sokat segített, hogy a sok stratégia után, amiket másoktól hallottam, kitisztítottam a fejem és pár napot csak bambultam a grafikonokat (néhányat!), és néztem, mi történik, odafigyelve. Nulla vonal, nulla indikátor.
És aztán egyszercsak elkezdtek jönni a gondolatok.

Lehet, másnak más kell, de szerintem egy ilyen pár napot mindenki meg tud tenni, aki ezzel a szakmával kezd.

Üdv!
mélyen egyetértek vele, nekem kb 1 évig tartott ez a folyamat a "csapongások" után
_pda_ nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 17:25   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
MónikA a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én nem bántanám a srácot,mert ingyen csinálja.Senkinek nem mondta itt a fórumon,hogy az ajánlói linkjére tessék rákattintani.........vagy igen?
Természetesen azt mindenkinek magának kell eldönteni,hogy kitől szeretne tanulni.
Itt is ugyanazokat a kérdéseket tenném fel mint amit moneymentornak is feltettem a másik topikban.
Miért tanuljunk tőled?Mivel tudod alátámasztani,hogy érdemes tőled tanulni?Tudsz mutatni egy számlát amin 1 éve kereskedsz és az profitos?
Nekem ezek a feltételeim kb.Ezek nincsenek akkor én nem kérek belőle köszönöm.
Ennyi.
Ettől még másnak lehet más véleménye,de jobb ha rám hallgattok!
MónikA nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 17:28   #33 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Tisztelt Forexező társak !

A mult hét pénteki napján egy egyéb okokból meg nem nevezendő forex cégtől kértem visszautalást a számlámról.A brókercég magyar képviseletén illedelmesen fogadták a hivást,amelyet rögzitettek is az én érdekemben.
Miért éreztem ugy mégis,hogy a vonal másik végén lévő ügyintézőnek ez a "kérelem" nem tetszett.Ugy éreztem,hogy én vagyok a fogorvosa,és mintha a fogát szeretném kihuzni.Ez persze csak egy érzés volt,lehet csak összeesküvés elmélet és tul sokat olvasom a fórumokat a vissza nem utalt forex pénzekről,stb.Kiváncsian várom a jövő hetet,hogy megkapom-e a pénzt.Természetesen akkor is tájékoztatlak benneteket erről.
A cég neve lényegtelen egyébként azt gondolom,ezért nem is irom le.Annyit tennék még hozzá a történethez,hogy eddig csak beutalás történt a számlára,kezdőnként ez "elfogadható" manőver,de ez már legyen az én bajom,az mindig időben megérkezett és rendesen lezajlott az ügylet.Most van először az,hogy visszautalást kérek.
BalazsiS nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 17:33   #34 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
BalazsiS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tisztelt Forexező társak !

A mult hét pénteki napján egy egyéb okokból meg nem nevezendő forex cégtől kértem visszautalást a számlámról.A brókercég magyar képviseletén illedelmesen fogadták a hivást,amelyet rögzitettek is az én érdekemben.
Miért éreztem ugy mégis,hogy a vonal másik végén lévő ügyintézőnek ez a "kérelem" nem tetszett.Ugy éreztem,hogy én vagyok a fogorvosa,és mintha a fogát szeretném kihuzni.Ez persze csak egy érzés volt,lehet csak összeesküvés elmélet és tul sokat olvasom a fórumokat a vissza nem utalt forex pénzekről,stb.Kiváncsian várom a jövő hetet,hogy megkapom-e a pénzt.Természetesen akkor is tájékoztatlak benneteket erről.
A cég neve lényegtelen egyébként azt gondolom,ezért nem is irom le.Annyit tennék még hozzá a történethez,hogy eddig csak beutalás történt a számlára,kezdőnként ez "elfogadható" manőver,de ez már legyen az én bajom,az mindig időben megérkezett és rendesen lezajlott az ügylet.Most van először az,hogy visszautalást kérek.
Ez hogyan kapcsolodik ehez a topikhoz?
Porter nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 17:35   #35 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ez az alapja mindennek,hogy kifizetnek-e vagy sem.És azt időben megteszik-e vagy sem.Ha ez nem történik meg akkor nyugodtan be fogom irni az összes többi topikba is a történetet és akkor nem kell itt mentorálni senkit többé senkinek
BalazsiS nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 17:50   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én nem bántanám a srácot,mert ingyen csinálja.Senkinek nem mondta itt a fórumon,hogy az ajánlói linkjére tessék rákattintani.........vagy igen?
Természetesen azt mindenkinek magának kell eldönteni,hogy kitől szeretne tanulni.
Itt is ugyanazokat a kérdéseket tenném fel mint amit moneymentornak is feltettem a másik topikban.
Miért tanuljunk tőled?Mivel tudod alátámasztani,hogy érdemes tőled tanulni?Tudsz mutatni egy számlát amin 1 éve kereskedsz és az profitos?
Nekem ezek a feltételeim kb.Ezek nincsenek akkor én nem kérek belőle köszönöm.
Ennyi.
Én ebben maximálisan egyetértek veled. Ennyi a veleje, lényege a dolognak, és nem kell egyből mindenkit csupa szívjóságból a sárga földig alázni.
Mégegyszer hangsúlyozom: felkínált valamit, ha úgy tetszik "megvételre" (IB-s regisztráció), de ki a fene kötelez rá valakit is, hogy "megvegye"?

Nekem továbbra is a másik odal, azaz a fogyasztók felelősségével van gondom. Értem én, hogy a kezdők nem látják át a dolgot, csőbe húzhatók, stb., de a felelősség e téren akkor sem vehető le 100%-ban az ő vállukról sem.
Egyrészt egy totál kezdőnek is legyen annyi esze, hogy nem "vesz meg" bármit, akárhogy csillog is, másrészt ha mégis, akkor ez is lehet az ő tanulópénze. Megtanulja, hogy soha többet ilyet! És ez hatásosabb tanulás, mintha könyvből olvasná.

Szóval nem az a kérdés itt, hogy Tamás szolgáltatásáról véleményeket fogalmaztok meg, nehéz kérdéseket tesztek fel neki, stb. Ez kell, ez jogos. Hanem a stílus és a hangnem. Nem kell mindig mindenkit egyből többszörös túlerővel, nagyágyúkkal földbe döngölni. Miért nem lehet tárgyilagosan, korrekt hangnemben megkérdezni, hogy hogyan is képzeli a tevékenységét, ilyen és ilyen hiányosságokat vélünk felfedezni, "mi, nagyok", ez és ez a kezdők számára a veszély ebben,stb. ??
moncsicsi78 elérhető  
Régi 2015-02-15, 17:57   #37 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

BalazsiS,
Válassz normális brókert és csak minél kevesebb pénzt tegyél be, erre van a tőkeáttétel.
Mellesleg az hogy egyik cég nem fizet ki attól még a többség igen, ez nem azt jelenti hogy nem érdemes fx ezni, mert úgyse fizetnek ki.

Régi 2015-02-15, 18:03   #38 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
...
Rövid válaszok:
1. Mert van mit átadni (x év tudás, tapasztalat).
2. Úgyis te döntöd el, hogy neked érdemes-e. Mert Tiéd a választás joga, hogy milyen képzettséggel, gyakorlattal, tandíjjal, marketinggel, számlakivonattal, stb. rendelkező mentort tekintesz hitelesnek.
3. Tudnék, akár többéveset is. (Bár az egyikből épp most adtam el 4 féle részvényt 10-40% hozammal.) De őszintén, mi közöd van hozzá egy fórumos nicknévként?

És most visszakérdeznék (mert nekem baromira nem érte meg ingyen mentorálni):
1. Komoly érdeklődő van a nickneved mögött, vagy csak szórakozol?
2. Hajlandó vagy egyáltalán tanulni, tanácsokat elfogadni?
3. Reálisak a pénzügyi céljaid és az elvárásaid a mentor fele?
4. Mennyit érne meg neked a mentor részéről befektetett idő, energia?
5. Van egyáltalán pénzed (éles számlanyitásra, tiszteletdíjra)?

Ezeken a kérdéseken sokan elvéreznek.

Bocs, hogy Tamás topicját offoltam.
moneymentor nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 18:04   #39 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Sokan gondolták ugy,hogy "normális" brókernél voltak,aztán egyszer csak a brókercégek "huss"-tönkrementek.Szerintem nem létezik tuti bróker.ahogyan persze bank sem.
ez egyébként szopás.

Tamásnak meg bocs az off-olgatásért,majd nézek ennek a témának vmi jobb helyet.
további jó mentorálást.
BalazsiS nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 18:47   #40 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
erre válaszként egy másik topikból:

mélyen egyetértek vele, nekem kb 1 évig tartott ez a folyamat a "csapongások" után
Szerintem nem mondunk ellent. Én nem azt írtam, nincs sose szükség másra, csak talán nem akkor, amikor elkezdi az ember egyből! Legyen egy kis saját gondolatvilága, legyen lehetőség mások ötletei nélkül egy kis saját gondolatvilág kialakulásának.
Utána úgyis érdemes még más forrásokat hallgatni, olvasni. Csak ne a legelején már egy más, tapasztaltabb kolléga mondja meg a frankót, mert az rendszerint elviszi a saját kreativitást és nagyon bezavar a képbe. Szerintem. Akár évekre.
De biztos, másnál más válik be.

Tamásnak meg úgy gondolom, korrekten írta meg mindenki a véleményét. Szakmailag alátámasztva legalábbis. Ennyit egy oktató önbecsülésének el kell bírnia, bár Stingy kicsit felbaszta magát. Szerintem Tamás, szívleld meg, amiket írtak a többiek is, mindegy, milyen stílusban, mert tanulhatsz belőlük. Ha valaki mérges rád, azt gondolod, az nem neked szól, hanem magának. Ezen túl kell lenni és kész.
David Chateau nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 18:52   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Rövid válaszok:
1. Mert van mit átadni (x év tudás, tapasztalat).
2. Úgyis te döntöd el, hogy neked érdemes-e. Mert Tiéd a választás joga, hogy milyen képzettséggel, gyakorlattal, tandíjjal, marketinggel, számlakivonattal, stb. rendelkező mentort tekintesz hitelesnek.
3. Tudnék, akár többéveset is. (Bár az egyikből épp most adtam el 4 féle részvényt 10-40% hozammal.) De őszintén, mi közöd van hozzá egy fórumos nicknévként?

És most visszakérdeznék (mert nekem baromira nem érte meg ingyen mentorálni):
1. Komoly érdeklődő van a nickneved mögött, vagy csak szórakozol?
2. Hajlandó vagy egyáltalán tanulni, tanácsokat elfogadni?
3. Reálisak a pénzügyi céljaid és az elvárásaid a mentor fele?
4. Mennyit érne meg neked a mentor részéről befektetett idő, energia?
5. Van egyáltalán pénzed (éles számlanyitásra, tiszteletdíjra)?

Ezeken a kérdéseken sokan elvéreznek.

Bocs, hogy Tamás topicját offoltam.
Miért fontos az,hogy mennyi pénzem van befektetni? Nem az a fontos egy mentornak,hogy mentoráljon?Másképp mentorálsz egy 20milliós ügyfelet mint egy 2 millióst?

1.Szórakozok természetesen.
2.hajlandó vagyok tanulni,de egyre kevesebb időm van sajnos erre.
3.Reálisak igen.Banki kamatnál több legyen max dd 15%.Felteszek egy saját programot ami csak ezt nézi és 18%nál minden pozit kilövetek vele ha túl megy véletlen.De ezt csak félve írom már a chf es balhé miatt.........
4.Ez a mentor publikát eredményétől függ.Természetesen ha nem tartom be a mentor által mondottakat akkor én vagyok a hibás.
5.Nálam 10.000usd-nél kezdődik egy forex számla.(minimum)Ez egyben jelzi is azt,hogy ez az összeg igen kevés és nem érdemes velem foglalkoznod.Tegyük fel elérünk évi 20%profitot akkor az 2000usd nyereség ebből kellene kifizetni téged is ugye? Akkor ha 50%ért csinálod tegyük fel akkor az havi 22.000ft kb.Ennyiért elvállalod?Biztosan nem.Én nem vállalnám ha olyan szinten vagyok,hogy másokat tanítsak.
sry az offért mindenkitől!
MónikA nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 18:55   #42 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Másképp mentorálsz egy 20milliós ügyfelet mint egy 2 millióst?
Egyébként igen. (lásd private banking)
moneymentor nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 20:00   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

5.Nálam 10.000usd-nél kezdődik egy forex számla.(minimum)Ez egyben jelzi is azt,hogy ez az összeg igen kevés és nem érdemes velem foglalkoznod.Tegyük fel elérünk évi 20%profitot akkor az 2000usd nyereség ebből kellene kifizetni téged is ugye? Akkor ha 50%ért csinálod tegyük fel akkor az havi 22.000ft kb.Ennyiért elvállalod?Biztosan nem.Én nem vállalnám ha olyan szinten vagyok,hogy másokat tanítsak.
sry az offért mindenkitől![/QUOTE]

15%-os DD mellett 10% a profit elvárásod? (20% - a mentor suskája)
Ne hülyülj már.....
deimos nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 20:25   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

no, még egy utolsó
ahogy látjátok, Tamás 2014.decemberben írt ide először, ami kb senkit sem érdekelt. majd februárban "hosszas tanakodás után" ismét írt.
ekkor 3-an szvsz. normális stílusban megkérdeztük, h akkor mutasson már valami konkrétumot, amiből legalább lehet sejteni (nem tudni) h ért ahhoz, amit csinál.
erre jött egy kisebb esti mese méretű hozzászólás, de nyilván a feltett kérdésekre válaszokat még csak nyomokban sem lehetett látni.
én konkrétan ekkor kezdtem gyanakodni, h vmi nem ok. megnéztem a blogját, amiben látszik, h a szakmailag helyénvaló infók copy-pasteltek,az elemzések akár jók is lehetnek, hiszen az ironfx elemzőinek a munkáját láthatjuk szabadfordításban... a többi pedig finoman szólva is pongyola, gyenge színvonalú fércmunka.
erre némileg puritán stílusban hívtam fel a figyelmet.ezért utólag is elnézést kérek tőle, v akit bántott.

az pedig az én meglátásom - ami nem egyezhet mindenkiével- h ez a leendő ügyfelek félrevezetése.
azzal pedig végképp nem tudok azonosulni, h próbáljunk már meg átverni gyanútlan, alulinformált embereket (annak a látszatát keltve, h profik vagyunk, pedig nagyon nem), mert ha ez sikerül, az akkor az ő hibájuk, miért nem figyeltek jobban...
részemről a téma lezárva, a többit már max olvasni fogom
stingy nem elérhető  
Régi 2015-02-15, 21:13   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sry az offért mindenkitől!

15%-os DD mellett 10% a profit elvárásod? (20% - a mentor suskája)
Ne hülyülj már.....
Én azt mondtam,hogy legalább annyi profit legyen mint amekkora dd volt és legyen több mint a banki kamat.Ez nem egy nagy elvárás szerintem,de én még nem láttam ilyen számlát sem senkitől!Lehet,hogy nagyon alá adom már a dolgokat,de pont azért mert reálisan látom már a dolgokat!Nincsenek illúzioim több 100%os hozamokról..........
MónikA nem elérhető  
Régi 2015-02-16, 08:12   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én azt mondtam,hogy legalább annyi profit legyen mint amekkora dd volt és legyen több mint a banki kamat.Ez nem egy nagy elvárás szerintem,de én még nem láttam ilyen számlát sem senkitől!Lehet,hogy nagyon alá adom már a dolgokat,de pont azért mert reálisan látom már a dolgokat!Nincsenek illúzioim több 100%os hozamokról..........
nem azt mondtam, hogy irreálisak az elvárásaid hanem azt, hogy hülyeség
deimos nem elérhető  
Lezárt téma

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Női Tőzsde-Mentor tanfolyam kardosi Tőzsdei képzések 21 2013-07-15 15:43

A pontos idő 19:59 , a GMT +1 időzóna szerint.