Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-03-08, 12:16   #451 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Pénzt AKARSZ keresni. Ez az oka minden hibának.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-03-08, 14:37   #452 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 298
Hírnév szint: 2
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idáig is el kell jutni.

Meddig?
A trader nem gép, hanem ember, így mindig lesz olyan helyzet, amikor mentálisan nincs topon. A fontos az, hogy mikor veszi észre a trader ezt a helyzetet, és hogy hogyan kezeli. Pl., mint ahogy írtam, én most hibásan kezeltem és talán későn is vettem észre. A mentális faktor mindig jelen van, olyan nincs, hogy nincs. Szerintem.

Helyes megfogalmazás így hangzik:
"amiben benne tudok lenni én"

Igazad van, amiben az én stratim lehetővé teszi.
Bár fontos, hogy ki mit ért nagy elmozdulás alatt.
Úgy tudom, hogy az igazán profiknál ez kisebb arány. 10-15% körül van, és nekik nem az a nagy elmozdulás, ami nekem/nekünk.
Nekem nincs 70%-os találati arányom, de nem is azt tartom fontosnak. Azt a strati adja, én pedig az MM-t biztosítom, ezzel vagyok hatással a végeredményre.

Pénzt AKARSZ keresni. Ez az oka minden hibának.

Hogyne- A pénz nagyon jó dolog. A legjobb „szerető”, de nem elsődleges.
A piac végzi a dolgát, én pedig megpróbálom felismerni, hogy mikor minek nagyobb a valószínűsége. és abból kivenni a legtöbbet. Ebben külön élvezem az MM-t, hogy mikor milyen tűzerőt érdemes alkalmazni. Egyszerűen élvezem ezt a játékot. Sosem drogoztam, de biztos, hogy ez jobb. 
Szeretem, hogy a piac minden rezdülésével üzen valamit. Néha azt, hogy most ne csinálj semmit. 
A hibáknak pedig más oka is lehet. Szerintem.

Vagy én fogalmaztam félreérthetően, vagy félreértettétek a bejegyzés mondanivalóját. 
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-03-08, 14:45   #453 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.012
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Idáig is el kell jutni.

Meddig?
A trader nem gép, hanem ember, így mindig lesz olyan helyzet, amikor mentálisan nincs topon. A fontos az, hogy mikor veszi észre a trader ezt a helyzetet, és hogy hogyan kezeli. Pl., mint ahogy írtam, én most hibásan kezeltem és talán későn is vettem észre. A mentális faktor mindig jelen van, olyan nincs, hogy nincs. Szerintem.
Itt most arra gondoltam, hogy odáig is el kell jutni, hogy felismerjük, a pszichón múlik a legtöbb minden.

Tudom, most sokan nem értenek egyet ezzel, de épp azért, mert az eddigi tapasztalatok ez ellen szólnak (pl. "nem találtam még működő rendszert"), pedig az is éppen a hozzáállás miatt alakult így nagy eséllyel
Kétségtelen, nem csak pszichó kell, hanem kreatív gondolkodás egy működő rendszer összerakásához.

Az üzemeltetéshez viszont mindenképpen mentálisan folyamat topon kell lenni.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-08, 14:53   #454 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 587
Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Helyes megfogalmazás így hangzik:
"amiben benne tudok lenni én"

Igazad van, amiben az én stratim lehetővé teszi.
Bár fontos, hogy ki mit ért nagy elmozdulás alatt.
Úgy tudom, hogy az igazán profiknál ez kisebb arány. 10-15% körül van, és nekik nem az a nagy elmozdulás, ami nekem/nekünk.
Nekem nincs 70%-os találati arányom, de nem is azt tartom fontosnak. Azt a strati adja, én pedig az MM-t biztosítom, ezzel vagyok hatással a végeredményre.
Ha egy trend 30%-át fogod meg az nem számít jónak. 50-60%-ot legalább illik megfogni. Pont ez a lényeg, hogy kellenek a nagy nyerők, ha nem túl acélos a találati arányod.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-08, 15:45   #455 (permalink)
Szenior tag

independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha egy trend 30%-át fogod meg az nem számít jónak. 50-60%-ot legalább illik megfogni. Pont ez a lényeg, hogy kellenek a nagy nyerők, ha nem túl acélos a találati arányod.
Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Nem arról beszélek, hogy a trendek mértékének 30%-t fogom meg.
Azon kiemelkedően nagy elmozdulások, amelyek a stratimnak fekszenek. Ezeknek a 30%-a, a többibe egyszerűen nem tudok belépni, egy-két tickkel előbb fordul, belépési lehetőség nélkül megy el célárig stb. pl. DAX múlt hét szerda nem jött össze, de jan. 02-án igen. Itt meg építeni nem tudtam. Na még ez is. Nekem semmi sem jó.
Régi 2017-03-08, 15:48   #456 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Itt most arra gondoltam, hogy odáig is el kell jutni, hogy felismerjük, a pszichón múlik a legtöbb minden.

Tudom, most sokan nem értenek egyet ezzel, de épp azért, mert az eddigi tapasztalatok ez ellen szólnak (pl. "nem találtam még működő rendszert"), pedig az is éppen a hozzáállás miatt alakult így nagy eséllyel
Kétségtelen, nem csak pszichó kell, hanem kreatív gondolkodás egy működő rendszer összerakásához.

Az üzemeltetéshez viszont mindenképpen mentálisan folyamat topon kell lenni.
Így van.
Kb. ezt mondtam én is. Vagy lehet, hogy csak gondoltam?

Másik hsz.-emhez írtad az AMP-t, mint cfd. kereskedési lehetőséget kis kötésmérettel. Megnéztem, de cfd-t nem találtam, csak Futurest, ott pedig nincs 1 Lotnál kisebb. Hol van ez a honlapjukon?
Régi 2017-03-08, 16:11   #457 (permalink)
Szenior tag

Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Nem arról beszélek, hogy a trendek mértékének 30%-t fogom meg.
Azon kiemelkedően nagy elmozdulások, amelyek a stratimnak fekszenek. Ezeknek a 30%-a, a többibe egyszerűen nem tudok belépni, egy-két tickkel előbb fordul, belépési lehetőség nélkül megy el célárig stb. pl. DAX múlt hét szerda nem jött össze, de jan. 02-án igen. Itt meg építeni nem tudtam. Na még ez is. Nekem semmi sem jó.
Akkor a stratégián még kell csiszolni.
Régi 2017-03-08, 17:38   #458 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.021
Hírnév szint: 6
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Így van.
Kb. ezt mondtam én is. Vagy lehet, hogy csak gondoltam?

Másik hsz.-emhez írtad az AMP-t, mint cfd. kereskedési lehetőséget kis kötésmérettel. Megnéztem, de cfd-t nem találtam, csak Futurest, ott pedig nincs 1 Lotnál kisebb. Hol van ez a honlapjukon?
Sehol. Az USA-ban tilos a CFD. FX van az USA-ban de az AMP abban is csak közvetít. Az AMP nem operál OTC-n, ezt hangsúlyozzák.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-15, 17:13   #459 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

http://rtl.hu/rtlklub/baratok/rudi-m...tett-a-tozsden
Régi 2017-03-15, 19:36   #460 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Édesanyám lelkes nézője. Rögtön eszébe jutottam, és arra kíváncsi, hogy arra megy-e ki a játék, hogy a tőzsde életveszélyes és ne csináld, vagy hogy ésszel meg lehet csinálni.
Régi 2017-07-12, 23:49   #461 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Régi 2017-08-15, 16:27   #462 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Faceen benyomta egy barátom csak úgy, minden komment nélkül.
Volt egy ráérős szabad órám, meghallgattam.
Vajon melyik piramiscég toborzója lehetett? (ettől függetlenül használható a cuccos)

Régi 2017-09-25, 18:29   #463 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egész jó, köszi laz@citytraders!

Régi 2017-12-21, 10:11   #464 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

https://www.youtube.com/watch?v=AYDwBzpsCrk

Birger advent alkalmából minden nap megoszt egy kis műhelytitkot, ami csak 24 órán keresztül érhető el. Ma este jár le.

Ebben a részben 5 fontos kérdést taglal, amit minden reggel fel kell tenned magadnak kereskedés előtt.

1. Készen állok-e egyáltalán, hogy a piacra lépjek?
Mentálisan rendben vagyok-e? Félelmek reménykedés, kipihentség stressz stb.

2. Van-e a piacon előny?
Meg van-e az előnyöd, ami az esélyeket a te javadra billenti. Előny nélkül nem nyerhetsz.

3. Milyenek a piaci feltételek?
Anomália vagy trend? Sávozás, volatilis és csapkod vagy inkább nyugodt stb.

4.Milyen stratégiát válasszak, ami a legoptimálisabb az adott piaci helyzetben?

5. Mennyire agresszívan akarok eljárni/kereskedni?
Kockázat mértéke, max. tradek száma, idősík, menedzselés stb.

Ha ezekre a kérdésekre jól és pontosan tudod a választ, , lényegesen jobban fogsz kereskedni.
Régi 2017-12-21, 19:08   #465 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 319
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
https://www.youtube.com/watch?v=AYDwBzpsCrk

Birger advent alkalmából minden nap megoszt egy kis műhelytitkot, ami csak 24 órán keresztül érhető el. Ma este jár le.
Létezik olyan hülye aki becumizza ezt a f@szságot?
válasz: sajnos van!
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-21, 20:21   #466 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Létezik olyan hülye aki becumizza ezt a f@szságot?
válasz: sajnos van!
Ha a kiemelt mondatra vonatkozik a hsz-ed, akkor okosabb lenne leellenőrizned zsenikém.

Ha az egész tartalmára, akkor biztosan igazad van. Hiszen egy Birger kaliberű, szakmai körökben elismert, az asztalra hosszú távon eredményt letett, a noney managementet és a mentális elvárásokat rendkívül jól alkalmazó trader vélhetően semmi okosat nem tud mondani egy ilyen kiemelkedően sikeres tradernek – mint te -, aki rendkívül bölcs hsz.-eivel többszörösen bizonyította már eredményességét, valamint szakmai rátermettségét, és aki végtelen unalmában egy huszadrangú fórumon osztja az észt.
Irigyellek éles látásodért, valamint amiért ilyen könnyen át látsz a szitán. De tényleg.
Régi 2017-12-21, 21:14   #467 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha a kiemelt mondatra vonatkozik a hsz-ed, akkor okosabb lenne leellenőrizned zsenikém.

Ha az egész tartalmára, akkor biztosan igazad van. Hiszen egy Birger kaliberű, szakmai körökben elismert, az asztalra hosszú távon eredményt letett, a noney managementet és a mentális elvárásokat rendkívül jól alkalmazó trader vélhetően semmi okosat nem tud mondani egy ilyen kiemelkedően sikeres tradernek – mint te -, aki rendkívül bölcs hsz.-eivel többszörösen bizonyította már eredményességét, valamint szakmai rátermettségét, és aki végtelen unalmában egy huszadrangú fórumon osztja az észt.
Irigyellek éles látásodért, valamint amiért ilyen könnyen át látsz a szitán. De tényleg.
Birger veszteséges már rég óta, legalábbis a saját elmondása szerint. Sasold végig az öt pontot, most komolyan, bármelyiknek van értelme?

A választ is leírtanm az előző hsz-ben.

Boldog Karácsonyt!
Régi 2017-12-21, 21:41   #468 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Birger veszteséges már rég óta, legalábbis a saját elmondása szerint. Sasold végig az öt pontot, most komolyan, bármelyiknek van értelme?

A választ is leírtanm az előző hsz-ben.

Boldog Karácsonyt!

Birger stratégiája nagyon kemény mentális állóképességet igényel, melynek része az átlagnál nagyobb veszteséges szakasz elviselése. Pl. kb. 1 jó éve kísérli meg újra és újra shortolni az SP 500-t. Mielőtt belekötnél, nem a daytraderől beszélek.
Ezt úgy képzeld el, mint amikor a barátodnak beszélsz a sikeres kereskedésedről, ami épp egy drowdawn-ban van. Erre ő azt meséli az ő haverjainak, hogy nem vagy hiteles a szakmában, mert látta, hogy egy ideje veszteséges vagy. – Elmés meglátás. Nem?

Megsasoltam. Az érveidet újra elolvasván, bizonyára igazad van.
Régi 2017-12-22, 10:07   #469 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Birger stratégiája nagyon kemény mentális állóképességet igényel, melynek része az átlagnál nagyobb veszteséges szakasz elviselése. Pl. kb. 1 jó éve kísérli meg újra és újra shortolni az SP 500-t. Mielőtt belekötnél, nem a daytraderől beszélek.
Ezt úgy képzeld el, mint amikor a barátodnak beszélsz a sikeres kereskedésedről, ami épp egy drowdawn-ban van. Erre ő azt meséli az ő haverjainak, hogy nem vagy hiteles a szakmában, mert látta, hogy egy ideje veszteséges vagy. – Elmés meglátás. Nem?

Megsasoltam. Az érveidet újra elolvasván, bizonyára igazad van.
Szia,

figyú, van egy stratégiád (igazi stratégiáról beszélek, nem olyan aminek az elemeit változtatgatod attól függően, hogy merről fúj a szél, tehát konkrétan definiálva vannak a lényeges kérdések mint pl.: belépési jelek, sl, kilépési pontok, pozi méret, pozi manegelés, stb-stb. és nem utolsó sorban le van tesztelve(!) tehát megbízol benne hiszen már teljesített).

Na most ha ezek megvannak akkor:
- "1. Készen állok-e egyáltalán, hogy a piacra lépjek?" mivaaaaaaa?

ez miféle kérdés??? hülye volnék, hogy nem tudok betartani egy szabályrendszert?

- "2. Van-e a piacon előny?
Meg van-e az előnyöd, ami az esélyeket a te javadra billenti. Előny nélkül nem nyerhetsz."
Persze, hogy van a tesztek során ez bebizonyosodott.

- "3. Milyenek a piaci feltételek?

4.Milyen stratégiát válasszak, ami a legoptimálisabb az adott piaci helyzetben?"

Ezekre honnan tudnám a választ? He ezt bárki is tudná gyerekjáték volna a kereskedés és nem volnának évekig tartó veszteséges időszakok. Ajajjj, több stratégiám is van? Na ez gond, ugyanis ha több stratégiám van amivel kereskedhetnék ez egyet jelent, egy igazi stratégiám sincs!

- "5. Mennyire agresszívan akarok eljárni/kereskedni?
Kockázat mértéke, max. tradek száma, idősík, menedzselés stb."

Mi ez a f@szság már megint? A stratégia egyértelműen meghatározza!

Tisztán világít, hogy birger az oktatásból akar bevételt elérni nem pedig a kereskedésből, ez számomra egyet jelent......
Régi 2017-12-22, 10:45   #470 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia,

figyú, van egy stratégiád (igazi stratégiáról beszélek, nem olyan aminek az elemeit változtatgatod attól függően, hogy merről fúj a szél, tehát konkrétan definiálva vannak a lényeges kérdések mint pl.: belépési jelek, sl, kilépési pontok, pozi méret, pozi manegelés, stb-stb. és nem utolsó sorban le van tesztelve(!) tehát megbízol benne hiszen már teljesített).

ez miféle kérdés??? hülye volnék, hogy nem tudok betartani egy szabályrendszert?

Meg van-e az előnyöd, ami az esélyeket a te javadra billenti. Előny nélkül nem nyerhetsz."

4.Milyen stratégiát válasszak, ami a legoptimálisabb az adott piaci helyzetben?"

Ezekre honnan tudnám a választ? He ezt bárki is tudná gyerekjáték volna a kereskedés és nem volnának évekig tartó veszteséges időszakok. Ajajjj, több stratégiám is van? Na ez gond, ugyanis ha több stratégiám van amivel kereskedhetnék ez egyet jelent, egy igazi stratégiám sincs!

Tisztán világít, hogy birger az oktatásból akar bevételt elérni nem pedig a kereskedésből, ez számomra egyet jelent......

Nem gondoltam volna, hogy ilyen létezik.
Igazság szerint érdekességképpen tettem be ezt a videolinket.

Hihetetlen, hogy egyszerűen nem érted, hogy a kérdéseknek mi a lényege. Mert a válaszaidból ez tisztán kitűnik.
Annyira messze van a látásmódunk egymástól, hogy esély sincs a közös metszetre.
További sok sikert.
Régi 2017-12-22, 10:59   #471 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azért deimos meglátásában van valami, függetlenül attól, hogy independence-t félreértette szerintem

Birger tényleg vett ki nem kevés pénzt a piacból. Ügyes trader. Utóbbi 2-3 évben nem követtem, nem tudom, mi van vele.

Az viszont tökéletesen látszik, hogy a celebléttel nem tud mit kezdeni, és ez meglehetősen aláássa a hitelességét. Kár volt elkezdenie haknizni kamu-félkamu cégeknek, pláne folytatnia. Bár kétségtelenül, "kockázatmentesebb" pénz, és ha bedöglenek a haknik, akkor is ugyanúgy tudhat még kivenni pénzt a piacból.
Régi 2017-12-22, 11:19   #472 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.036
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia,

Megkérdezhetem hogy Te hány termékkel kereskedsz és mióta?
Mindenre ugyanaz a stratégiád, minden piaci körülményben, minden TF-en?
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-22, 12:04   #473 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azért deimos meglátásában van valami, függetlenül attól, hogy independence-t félreértette szerintem

Birger tényleg vett ki nem kevés pénzt a piacból. Ügyes trader. Utóbbi 2-3 évben nem követtem, nem tudom, mi van vele.

Az viszont tökéletesen látszik, hogy a celebléttel nem tud mit kezdeni, és ez meglehetősen aláássa a hitelességét. Kár volt elkezdenie haknizni kamu-félkamu cégeknek, pláne folytatnia. Bár kétségtelenül, "kockázatmentesebb" pénz, és ha bedöglenek a haknik, akkor is ugyanúgy tudhat még kivenni pénzt a piacból.

Szerintem nem értettem őt félre, de a hsz-éből számomra kizárt, hogy értené a kérdések lényegét, valamint hogy hosszú távon nyereségesen kereskedne. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én penge volnék ebben a buliban. Ne legyen ez félreérthető.

Ami a Birgert illeti, még daytrade-ban is voltak olyan évei, amikor hónapokon át veszteséges volt, de éves szinten már erősen profitábilis. És úgy gondolom, ehhez kell a jó mentális erő, hogy akkor is lenyomd az entert, amikor napi szintű kereskedés mellett, 3 havi bukó után újra jön a szignálod, amivel eddig folyamatosan csak drowdawn-t eredményeztél. És ehhez társuk egy fegyelmezetten betartott money management.

Hogy mennyire „celebeskedik”, azt nem tudom, nem vagyok napi szintű Birger fan. Ami az oktatást illeti, úgy gondolom, ugyanazt teszi, mint sokan mások (Szilárd, P. Péterék, aprofitosok). Tanfolyamokon nulla kockázattal, sőt kemény pénzért (profit) oktatnak, majd az ott feltűnő tehetségeket kiemelik, maguk mellé veszik, és később van egy ismert traderük, aki az ő tőkéjükkel ugyan, de nekik tradel, miközben ők mással is foglalkozhatnak. Így az esetleges fluktuáció mellett mindig van egy állandó csapatuk, ami nekik termel.

És nem hagynám ki a dolog mentális oldalát sem. Ha oktatsz/előadást tartasz megerősödik benned az alkalmasságod, valamint azok a hitek, amelyekről beszélsz. Ez további megerősítés a munkához. Ezen kívül, mindig kapsz olyan kérdést/problémát, amivel nem biztos, hogy találkoztál. A válasz megkeresésével, pedig tanulsz. Ráadásul a Birger szerintem jó érzékkel találja meg azokat a pontokat, amelyek a kereskedésben meghatározók.

A celebritás pedig épp ezt segíti elő. Minél nagyobb hírnév, annál nagyobb emberanyag, amiből választhat. Csak jobb egy alapot ismert és letesztelt traderekkel működtetni, mintha álláshirdetés útján venné fel őket.

Nyilván nem ismerem személyesen a Birgert, úgyhogy lehet, hogy tényleg már hulló csillag.
Régi 2017-12-22, 14:01   #474 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem nem értettem őt félre, de a hsz-éből számomra kizárt, hogy értené a kérdések lényegét, valamint hogy hosszú távon nyereségesen kereskedne. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én penge volnék ebben a buliban. Ne legyen ez félreérthető.

Ami a Birgert illeti, még daytrade-ban is voltak olyan évei, amikor hónapokon át veszteséges volt, de éves szinten már erősen profitábilis. És úgy gondolom, ehhez kell a jó mentális erő, hogy akkor is lenyomd az entert, amikor napi szintű kereskedés mellett, 3 havi bukó után újra jön a szignálod, amivel eddig folyamatosan csak drowdawn-t eredményeztél. És ehhez társuk egy fegyelmezetten betartott money management.

Hogy mennyire „celebeskedik”, azt nem tudom, nem vagyok napi szintű Birger fan. Ami az oktatást illeti, úgy gondolom, ugyanazt teszi, mint sokan mások (Szilárd, P. Péterék, aprofitosok). Tanfolyamokon nulla kockázattal, sőt kemény pénzért (profit) oktatnak, majd az ott feltűnő tehetségeket kiemelik, maguk mellé veszik, és később van egy ismert traderük, aki az ő tőkéjükkel ugyan, de nekik tradel, miközben ők mással is foglalkozhatnak. Így az esetleges fluktuáció mellett mindig van egy állandó csapatuk, ami nekik termel.

És nem hagynám ki a dolog mentális oldalát sem. Ha oktatsz/előadást tartasz megerősödik benned az alkalmasságod, valamint azok a hitek, amelyekről beszélsz. Ez további megerősítés a munkához. Ezen kívül, mindig kapsz olyan kérdést/problémát, amivel nem biztos, hogy találkoztál. A válasz megkeresésével, pedig tanulsz. Ráadásul a Birger szerintem jó érzékkel találja meg azokat a pontokat, amelyek a kereskedésben meghatározók.

A celebritás pedig épp ezt segíti elő. Minél nagyobb hírnév, annál nagyobb emberanyag, amiből választhat. Csak jobb egy alapot ismert és letesztelt traderekkel működtetni, mintha álláshirdetés útján venné fel őket.

Nyilván nem ismerem személyesen a Birgert, úgyhogy lehet, hogy tényleg már hulló csillag.
Én beszélgettem Birgerrel, és egy nagyon szerény, számomra szimpatikus srác. Könyve is jó. Pont ezért gondolom, a celebeskedés nem neki való egyáltalán. Az is lehet, ezen újfajta nyomás alatt már nem tud úgy teljesíteni, ezt nem tudom, de szerintem túlvállalta magát a haknikkal, hírnévvel.

Ami az előnyét illeti, van benne valami, sőt, tulajdonképpen mi is keresünk tehetséges, feltörekvő tradereket egy projektünkhöz, de ehhez nem feltétlen kell oktatni. De értem, és logikusnak tűnik az előny, csak magyon kell figyelni, hol fordul át negatív határhasznosságú függvénybe a celebritás (sajat mentalis teherbiras a nyilvanossag miatt+koklerek racsimpaszkodasa). Na, végre életemben először tudtam hasznosítani a közgáz diplomát az előző szép mondatommalXD
Régi 2017-12-22, 18:33   #475 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez nekem sem tetszik, de a könyve alapmű. A felsorolt 5 pont pedig fontos és elég egyértelmű.
Régi 2017-12-22, 19:17   #476 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez nekem sem tetszik, de a könyve alapmű. A felsorolt 5 pont pedig fontos és elég egyértelmű.
A felsorolt 5 pont pedig fontos és elég egyértelmű. - és logikus is, de semmi újat nem mondott ezzel. Van akinél e pontok pár perc alatt lezajlanak, van aki fél nap után is csak a 2. pontnál jár és nem kell ehhez Birgerr, hiszen e pontoknak minden kereskedőnél alap kéne, hogy legyen, csak úgy ösztönösen. Gondolja csak végig mindenki, mit nem vesz e pontokból figyelembe!
Kellemes Ünnepeket, BUÉK sok pippel
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-22, 19:21   #477 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia,

''Na ez gond, ugyanis ha több stratégiám van amivel kereskedhetnék ez egyet jelent, egy igazi stratégiám sincs!''

Kiváncsi lennék, hogy lennél VILÁGBAJNOK JUDO-ban vagy karatéban egy ''fogással''
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-22, 20:11   #478 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
[
Kiváncsi lennék, hogy lennél VILÁGBAJNOK JUDO-ban vagy karatéban egy ''fogással''
Olyan ez az egész trade dolog, mint az autóvezetés, ha már párhuzamokat keresünk.
Mindig, minden körülmények között alkalmazkodni kell a piachoz, sokféle módon.
Egyféle stratégia minden körülmények között, minden piacon, minden terméken, kb életveszély.
Aztán jön a "baleset". És mint az életben, itt is lehet vizsgálni az okokat, hogy miért nem ismertem fel, miért nem alkalmazkodtam az adott körülményekhez a stratégiámon belül.
Sokan csak a tőkeáttétet okolják a gyors, halálos kimenetelek miatt, de nem mindig a "gyorshajtás" okozza a bajokat.

tozsdepszichologia-drive.jpg
Régi 2017-12-26, 14:35   #479 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szerintem már az is necces kérdés, hogy hol húzzuk meg két stratégia között a határvonalat? Mivel ezernyi paraméter van a dologban, nehéz éles határvonalat értelmezni is.

Egyik ismerősöm mindig trendeket próbál figyelni, a range-ben is. Aztán mondja nekem, hogy range-ben nem működik a stratija, és elbukja az addig megszerzett pénzt. Mondtam neki, range-ben ne kereskedjen akkor. Már igazából ez is két külön stratégia Egyik trendkövető, másik pedig range-stratégia

Meg hát ahány piac, annyiféle setup, lotméret, időtáv, kedv, pénz, szoftver, bármi. Itt emberek vannak, és az amögötti egyedi elgondolás.

Ezért is tartom a konkrét chartoktatást hibás útnak. Beszélgetni lehet róla persze, de oktatni egy olyat, ami mindenkinél más? Hát nem tudom.
Régi 2017-12-27, 18:40   #480 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 8
hamsa a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én egyébként Deimos -al értek egyet.

Az internet mára már inkább egy hatalmas szeméttelep, mintsem kincsesbánya. Bár tény, hogy a környezetvédelem tanárom még fősulin azt mondta, hogy még a mi életünkben (mi alatt a diákokat értem), hatalmas biznisz lesz a szeméttelep bányászat.

És tényleg...

Visszatérve az internetre. 1 értelmes gondolatra ami tényleg valóban hasznosan felhasználható az életben és magához a forex kereskedéshez, jut legalább 100 totál semmitmondó haszontalan gondolat. Ez az 5 pont is abba a 100-ba tartozik.

Mindenki azért kezd el forexezni mert pénzt akar szerezni belőle. Aki mást állít az hazudik vagy szimplán megbolondult.

---

Ha már pszichológia a fő témája ennek a beszélgetésnek, akkor legyen néhány szó erről is. Szerintem a legelső lépés a sikeresség felé vezető úton, hogyha az ember köntörfalazás és hazugságok nélkül kimondja, hogy mit akar. És addig kell a tükör előtt állni és kérdeznie magától mindenkinek, aki sikeres akar lenni, ameddig ki nem nyögi az igazságot.

Na most miért pont ezt hozom fel mint "buddista bölcsesség". Azért, mert az idézett 5 "ősbölcsesség" mindenkiben megfogalmazódik, aki őszintén, lelke legmélyebb bugyraiban elfogadja, hogy nem bohóckodni akar, hanem pénzt akar szerezni. Mindenki más számára pedig az égvilágon semmit nem jelent ez az 5 bölcsesség. Elolvassa, rámondja, hogy "milyen igaz", és után egyetlen pont sem fog eszébe jutni a következő trade során.
hamsa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-27, 19:26   #481 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azt hiszem, nem véletlen, hogy a 90% eltűnik a süllyesztőben.

Ilyenkor mindig Ed Seykota meglátása jut eszembe.
„Mindenki megkapja, amit akar a piacon”
Régi 2017-12-27, 19:44   #482 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
hamsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mindenki más számára pedig az égvilágon semmit nem jelent ez az 5 bölcsesség. Elolvassa, rámondja, hogy "milyen igaz", és után egyetlen pont sem fog eszébe jutni a következő trade során.
Magadról beszélsz.
Régi 2017-12-27, 19:49   #483 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azt hiszem, nem véletlen, hogy a 90% eltűnik a süllyesztőben.

Ilyenkor mindig Ed Seykota meglátása jut eszembe.
„Mindenki megkapja, amit akar a piacon”
Megint egy olyan idézet, ami valójában egy semmitmondó kijelentés. Mivel ebbe a mondatba mindenki azt lát bele, amit akar. Innentől kezdve egy centivel nem vagy előrébb, mint az aki soha életében nem hallott erről az idézetről. Ugyan úgy önámításba ringatod magad, csak most talán mellé még okosnak is érzed magad. És ez eléggé veszélyes.

Célozgatni nincs értelme szerintem, ha mondani szeretnél valamit, akkor írd meg. A vita célja nem az, hogy meggyőzzük a másikat, hanem, hogy a vitában részt vevők többé váljanak, mint akik a vita előtt voltak.

Idézet:
Magadról beszélsz.
Persze, mivel gondolom te olyan jól ismersz
Régi 2017-12-27, 20:01   #484 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Persze, mivel gondolom te olyan jól ismersz
Nem kell ismerni a másikat. Elég ha olvasni tudunk.

"után egyetlen pont sem fog eszébe jutni a következő trade során."

Az, hogy neked nem fog eszedbe jutni, az a te dolgod.
Amúgy látom, hogy 2012 után kezdtél el újra hozzászólásokat írni. Mi történt az 5 év alatt? Mi vett rá, hogy 5 év után újra hozzászólásokat kezdj írni?
Régi 2017-12-27, 20:22   #485 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem kell ismerni a másikat. Elég ha olvasni tudunk.

"után egyetlen pont sem fog eszébe jutni a következő trade során."

Az, hogy neked nem fog eszedbe jutni, az a te dolgod.
Amúgy látom, hogy 2012 után kezdtél el újra hozzászólásokat írni. Mi történt az 5 év alatt? Mi vett rá, hogy 5 év után újra hozzászólásokat kezdj írni?
Látom szíven ütött amit írtam. Ezek szerint magadra ismertél Most őszintén tedd a szívedre a kezed és mond azt, hogy te minden trade előtt ezt az öt pontot mantrázod

---

LoL nem mintha bármilyen szemszögből is releváns lenne, hogy mióta nem szóltam hozzá a fórumhoz. De ha ennyire szeretnéd tudni elmentem Angliába dolgozni, ez idő alatt csak olvasgattam a fórumot, de nem szóltam hozzá. nem is tradeltem aktívan. 2015-ben hazajöttem, és azóta itthon dolgozom, 2017 eleje óta pedig aktívan visszatértem a forexhez, bár munka mellett csinálom. Azóta is aktívan olvasom a fórumot, csak most érte el a beszélgetés azon ingerküszöbömet, hogy végtelen és mély bölcsességeimet rátok zúdítsam

További részleteket nem áll módomban megosztani publikusan
Régi 2017-12-27, 20:58   #486 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Célozgatni nincs értelme szerintem, ha mondani szeretnél valamit, akkor írd meg. A vita célja nem az, hogy meggyőzzük ....
Nem célozgattam. Konkrétan és pontosan leírtam, amit mondani akartam. Méghozzá elég világosan.

Meggyőzni pedig nem akarlak.
Régi 2017-12-27, 22:21   #487 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Most őszintén tedd a szívedre a kezed és mond azt, hogy te minden trade előtt ezt az öt pontot mantrázod
Bár tudom, nem nekem írtad e szavakat, de azért gondolkodj el hétköznapi cselekvés mechanizmusokon, ahol ilyen és ehhez hasonló dolgokat tesz meg az agyad "automatikusan".
Lehet hogy nem érzékeled ezeket, de belül hidd el hogy "mantrázva" van minden, még az a legegyszerűbb kézmozdulat is, amivel majd választ írsz nekem.

Attól hogy tudsz járni és magától értetődőnek veszed azt hogy az egyik lábadat a másik elé teszed, gondolkodó emberként illik gondolnod arra hogy nem volt ez mindig így.
Gondolom te is valamikor elkezdtél járni, amikor két pofára esés között "mantráztad magadban", hogy most a jobb, aztán a bal, stb...bár még beszélni sem tudtál.

Ne becsüljük le az agyunk kiváló képességeit, valamint a hibáit sem, mert az néha sokba kerül.

Bár évek elteltével nyilván hogy nem "mantrázzuk", hogy bekapcsolom a számítógépet, megnyitom a chartot, belépek a számlámra, stb, stb, de attól még pontosan ezeket hajtjuk végre. Az agyad ezeket "végig mantrázza", ezért tudja megcsinálni és ezért nem téved amikor a billentyűzet 4mm2-es felületét kell eltalálnia a másodperc tört része alatt, úgy hogy nem is nézel oda!!! Ilyen szinten kellene hogy legyen a napi kereskedés, amikor már valaki eredményeket vár el magától és a félelmeit le tudta építeni tudatosan , ha úgy tetszik primitív tevékenységek "mantrázásával " .

A tradeben pedig szerintem az aktuális szinteden bizonyára neked is van olyan "mantra", amit igenis be kellene hogy olvassál magadnak, mielőtt kereskedsz.
(Ez alól természetesen kivétel ha évek óta ebből élsz, független vagy és megvalósítod a traddel életed céljait).

A baj ott van, hogy sokan nem ismerjük fel, hogy mik azok a napi mantrák, amiket igenis át kellene gondolnunk miközben pénzel dolgozunk és eredményt várunk a napi tevékenységtől.
A legtöbben "nem mantráznak", ellenben sokszor jó nagyot hibáznak!!!

Ezzel nem azt mondom hogy a korábban bevágott 5 ponttal értek egyet, amik tényleg a közhely egyszerűségével lettek megfogalmazva. Ellenben pontosan meg tudom magamnak fogalmazni, hogy holnap mi az a legfontosabb 5 pont az ÉN életemben, amit egyszerűen be kell tartanom ahhoz hogy ne szívás legyen a dolgok vége, mint itt a legtöbb próbálkozónak, abban biztos vagyok!
A túlzott magabiztosság, ami azt mondatja ki egyesekkel hogy "mi van, mi ez a f..szság, meg hasonlók, egyenes út a kib...szott nagy pofára eséshez.

Hidd el, tudom miről beszélek. Ki kell nőni ebből is.

Ha már e topic neve pszichológia, vagy mi, hasznos lenne az érdemi dolgokról beszélgetni, és nem a (sokszor nyilvánvaló) pszicho gyengeség miatt egymásnak esni.
Régi 2017-12-28, 09:34   #488 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bár tudom, nem nekem írtad e szavakat, de azért gondolkodj el hétköznapi cselekvés mechanizmusokon, ahol ilyen és ehhez hasonló dolgokat tesz meg az agyad "automatikusan".
Lehet hogy nem érzékeled ezeket, de belül hidd el hogy "mantrázva" van minden, még az a legegyszerűbb kézmozdulat is, amivel majd választ írsz nekem.

Attól hogy tudsz járni és magától értetődőnek veszed azt hogy az egyik lábadat a másik elé teszed, gondolkodó emberként illik gondolnod arra hogy nem volt ez mindig így.
Gondolom te is valamikor elkezdtél járni, amikor két pofára esés között "mantráztad magadban", hogy most a jobb, aztán a bal, stb...bár még beszélni sem tudtál.

Ne becsüljük le az agyunk kiváló képességeit, valamint a hibáit sem, mert az néha sokba kerül.

Bár évek elteltével nyilván hogy nem "mantrázzuk", hogy bekapcsolom a számítógépet, megnyitom a chartot, belépek a számlámra, stb, stb, de attól még pontosan ezeket hajtjuk végre. Az agyad ezeket "végig mantrázza", ezért tudja megcsinálni és ezért nem téved amikor a billentyűzet 4mm2-es felületét kell eltalálnia a másodperc tört része alatt, úgy hogy nem is nézel oda!!! Ilyen szinten kellene hogy legyen a napi kereskedés, amikor már valaki eredményeket vár el magától és a félelmeit le tudta építeni tudatosan , ha úgy tetszik primitív tevékenységek "mantrázásával " .

A tradeben pedig szerintem az aktuális szinteden bizonyára neked is van olyan "mantra", amit igenis be kellene hogy olvassál magadnak, mielőtt kereskedsz.
(Ez alól természetesen kivétel ha évek óta ebből élsz, független vagy és megvalósítod a traddel életed céljait).

A baj ott van, hogy sokan nem ismerjük fel, hogy mik azok a napi mantrák, amiket igenis át kellene gondolnunk miközben pénzel dolgozunk és eredményt várunk a napi tevékenységtől.
A legtöbben "nem mantráznak", ellenben sokszor jó nagyot hibáznak!!!

Ezzel nem azt mondom hogy a korábban bevágott 5 ponttal értek egyet, amik tényleg a közhely egyszerűségével lettek megfogalmazva. Ellenben pontosan meg tudom magamnak fogalmazni, hogy holnap mi az a legfontosabb 5 pont az ÉN életemben, amit egyszerűen be kell tartanom ahhoz hogy ne szívás legyen a dolgok vége, mint itt a legtöbb próbálkozónak, abban biztos vagyok!
A túlzott magabiztosság, ami azt mondatja ki egyesekkel hogy "mi van, mi ez a f..szság, meg hasonlók, egyenes út a kib...szott nagy pofára eséshez.

Hidd el, tudom miről beszélek. Ki kell nőni ebből is.

Ha már e topic neve pszichológia, vagy mi, hasznos lenne az érdemi dolgokról beszélgetni, és nem a (sokszor nyilvánvaló) pszicho gyengeség miatt egymásnak esni.

Pontosan.
Persze, hogy közhelyszerű, hiszen a legalapabb dolgok. Szerintem egy szűk szelete annak a skálának, ami szinte minden alap tőzsdei könyvben megtalálható.

A példádnál maradva én 3 csoportra osztanám a bejárandó utat.
1. Akik minden reggel mantrázzák a saját kis 5 pontjukat (próbálkoznak a járással).
2. Akik már alkalmazzák, nem kell minden reggel mantrázniuk, de még bele kell nézniük (botladozva ugyan, de már tudnak járogatni)
3. Ahogy c@maro és te is írtad, nem kell belenézniük, rutinszerűen megy magától. (járnak).

Lehet, hogy tévedek, vagy még nem vagyok megfelelő szinten, de a közhelyszerűségen túlmenően ezek a szempontok megállják a helyüket.

Melyik részével nem értesz egyet és miért? Érdekelne.
Régi 2017-12-28, 09:37   #489 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Negyedik pontnak odaírnám, hogy rutinszerűen megy az adaptálódás, a változás, alkalmazkodás a piachoz is. Amiket leírunk mantrának, azok statikus dolgok nagy eséllyel, a kereskedés nem az.
Régi 2017-12-28, 09:53   #490 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Negyedik pontnak odaírnám, hogy rutinszerűen megy az adaptálódás, a változás, alkalmazkodás a piachoz is. Amiket leírunk mantrának, azok statikus dolgok nagy eséllyel, a kereskedés nem az.
Igen, de ez benne van az 5 pontban. Ha nem is kimondva. Legalább is nekem kitűnik belőle.
Régi 2017-12-28, 10:01   #491 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Oke, igaz, otodikben, bocs

Amugy szerintem jot ir itt mindenki, csak a kereskedesben mas-mas fazisban vannak az itt beszelo emberkek. Korabbi enemet latom itt egy-ket ember hozzaszolasaban felfedezni. Nem rossz gondolkodas, sot, logikus is, de sajnos megsem az a dolgok "vege", amit hamsaek irnak.
Régi 2017-12-28, 10:13   #492 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Diplomatikus vagy.
Régi 2017-12-28, 10:32   #493 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Inkább csak úgy mondanám, tekeredtem én is eleget a szopóàgon már

Nekem nem a datott az meg, ami Tomynak, hogy ő már az elején elhitte, lehet ezt nyereségesen csinálni. Én csak reménykedtem benne, az otthonról, környezetemből hozott dolgok miatt teljesen elhittem az első bukfencek után, hogy ezt nem lehet nyereségesen csinálni. Innen volt szép nyerni. amúgy épp most, decemberben 10 éve, hogy életemben először hallottam a tőzsdéről
Régi 2017-12-28, 11:35   #494 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én sosem kételkedtem abban, hogy ezzel lehet keresni úgy rendesen. Ennek ellenére úgy érzem, hogy még a „szopóágon” vagyok, bár hoz a konyhára.

De másokkal ellentétben nem engedem meg magamnak azt a luxust, hogy az ebben a szakmában sikeresen teljesítők tanácsát/”bölcseletét”/tapasztalatát ne hallgatnám meg, ne gondolkodnék el rajta és ne venném komolyan. Ez persze nem zárja ki annak a lehetőségét, hogyha nem tudok vele azonosulni, akkor később ne vetném el. Hiszen itt már az individum is szerepet játszik.

A 10% valamit másképp tesz/lát/gondol mint a 90%. Itt már csak azt kell eldönteni, hogy ki melyikbe akar tartozni. És eszerint cselekedni.

A többi pedig, jön majd a személyes tapasztalattal.
Régi 2017-12-28, 11:46   #495 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szervusz,

Köszönöm a válaszod, ez is egy nézőpont, de szerintem azért eléggé sok pontban tévedsz. És ezek nem rossz szándékú tévedés, mert szinte majdnem minden ember beleesik ezekbe a hibákba. A gond ezzel nem az, hogy nem jutnál valamilyen eredményre, hanem az, hogy rosszul méred fel az eredményhez vezető út tanulságait.

Felhoztad példának a járás megtanulását. De igazságszerint bármilyen tanulási folyamatot felhozhatnánk, az összes jó példa. Ebben a példádban pedig leírsz egy rendkívül fontos momentumot, ami úgy látszik, hogy észrevetted mégis rossz értékelést vonsz le belőle.

"Gondolom te is valamikor elkezdtél járni, amikor két pofára esés között "mantráztad magadban", hogy most a jobb, aztán a bal, stb...bár még beszélni sem tudtál."

A mondatod első felét agyonütöd a mondatod második felével. És nem veszed észre, hogy mekkora ellentmondásba kerülsz. Hogy mantráztál volna bármit is a járás tanulása közben, ha még beszélni sem tudtál? Ha nem ismerted ezeket a szavakat? Nem is értetted volna jelentésük lényegét. És a kijelentésed esszenciája pontosan ebben van. Nem érted a jelentését annak, hogy "Most jobb, most bal". Ugyan úgy, ahogy egy akármilyen kezdő nem érti nem tudja felfogni azt az öt pontot, amiről "vitázunk". Hiába mantrázná, képtelen lenne értelmezni és úgyan úgy "elesne".

Tudod te hogy tanul valójában az elme? Intuitív módon újabb és újabb dolgokat próbál ki, majd a kipróbált dolgok végeredményéből leszűri a tanulságot (ezt hívjuk tapasztalatnak) és a következő döntési helyzetben a tanulságok (tapasztalatok) alapján hozza a következő intuitív döntését. Nem attól tanul meg járni egy gyermek, hogy egymás után rakja a lábát. Hanem attól tanul meg járni, hogy sokszor elesik.

Ez az öt mondat azt a hamis látszatot kelti az emberben, hogy esés nélkül meg lehet tanulni járni. Elég csak mantráznod, és akkor meg fogsz tanulni járni. És a vicc az egészben, hogy utána visszaigazolod azt, amit én írtam, csak aztán a következővel megyint agyonütöd a kijelentésedet, és rossz következtetéseket vonsz le belőle.

"Bár évek elteltével nyilván hogy nem "mantrázzuk", hogy bekapcsolom a számítógépet, megnyitom a chartot, belépek a számlámra, stb, stb"

Pontosan ezt írtam én is. Aki megtanul járni, annak már olyan irdatlan felesleges odabölcselkedni, hogy járni úgy kell ám, hogy a jobb és a bal lábadat egymás után rakod. Erre csak annyit tudnál mondani, hogy "Tényleg? Na ne mond...";

Így aztán végeredményre a példáddal pont azt bizonyítod szerintem, ha a helyes következtetéseket vonjuk le, hogy a felsorolt öt pont egy akkora felesleges semmit mondó kijelentés, hogy arra nincsenek szavak. Persze, nem rossz ha tudatosítja magában az ember, és megfogalmazza. De ezt mint "kvintaesszenciát" elhinteni a kezdők fejében eléggé nagy badarság.

Az aki nem tud járni, az égvilágon semmit nem mond neki, még ha mantrázza sem. Aki meg már tud járni, annak meg azért nem mond semmit, mert már tudja, sőt igazság szerint a tudásának egy annyira kivonatolt, lebutútított semmit mondó megfogalmazása, mintha valóban a járás mechanizmusát annyival szeretnénk lerni, hogy "tedd egyik lábad a másik után".
Régi 2017-12-28, 12:56   #496 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én sosem kételkedtem abban, hogy ezzel lehet keresni úgy rendesen. Ennek ellenére úgy érzem, hogy még a „szopóágon” vagyok, bár hoz a konyhára.

De másokkal ellentétben nem engedem meg magamnak azt a luxust, hogy az ebben a szakmában sikeresen teljesítők tanácsát/”bölcseletét”/tapasztalatát ne hallgatnám meg, ne gondolkodnék el rajta és ne venném komolyan. Ez persze nem zárja ki annak a lehetőségét, hogyha nem tudok vele azonosulni, akkor később ne vetném el. Hiszen itt már az individum is szerepet játszik.

A 10% valamit másképp tesz/lát/gondol mint a 90%. Itt már csak azt kell eldönteni, hogy ki melyikbe akar tartozni. És eszerint cselekedni.

A többi pedig, jön majd a személyes tapasztalattal.
Ha már hoz a konyhára, az nagyon komoly eredmény!

Másokra érdemes odafigyelni. Amikor elballagtam általánosból, a szeretett kémiatanárom adott egy kémcsövet, benne idézettel egy papírban beletekerve:

Ha arra törekszel, hogy az örök mértéket kövesd: ne botránkozz azokon, kik nem erre igyekeznek, hanem törekvéseik ingadozva ágaznak a sokféle véges és változó mérték között. Ne azt nézd, hogy mijük nincsen, hanem hogy mijük van; mert még a legnyomorultabbnak is van olyan lelki kincse, mely belőled hiányzik. Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.

Weöres Sándor

Sajnos csak 7 évvel később vettem elő a kémcsövet...

De itt a trédben, ahol a 'lelki kincs' (ötlet, hozzáállás, könyvcím) nagyon sokat érhet, ez különösen igaz.
Régi 2017-12-28, 14:00   #497 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.696
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Gondolom még soha nem volt részed súlyos lelki traumában. Közeli hozzátartozó elvesztése, párkapcsolati krízis, súlyos egészségromlás, amiből kétséges a felgyógyulás, egzisztencia összeomlása, nehéz anyagi helyzetbe való kerülés. Amikor semmi másra nem tudsz gondolni, csak az a bizonyos gondolat jár a fejedben, és teljesen szétcsúszol mentálisan. Ha nem voltál, megértem, hogy nem érted. Ha voltál, akkor meg nem értem mit nem értesz!
Régi 2017-12-29, 09:36   #498 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolom még soha nem volt részed súlyos lelki traumában. Közeli hozzátartozó elvesztése, párkapcsolati krízis, súlyos egészségromlás, amiből kétséges a felgyógyulás, egzisztencia összeomlása, nehéz anyagi helyzetbe való kerülés. Amikor semmi másra nem tudsz gondolni, csak az a bizonyos gondolat jár a fejedben, és teljesen szétcsúszol mentálisan. Ha nem voltál, megértem, hogy nem érted. Ha voltál, akkor meg nem értem mit nem értesz!
Jajjj Istenem már, ez hihetetlen. Nem kell ennyire sarkítani a dolgokat. Egy épeszű embernek teljesen természetes, hogyha a közelmúltban érte olyan trauma ami "beköltözik" a fejébe, egész nap e körül forognak a gondolatai, akkor nyilván nem kereskedik.

Itt birger szerintem a hétköznapi befolyásoló tényezőkre gondol, nem az előbb említett extrém esetekre.

De bárhogyan is, ha az a belépési jelem, hogy két MA metszi egymást (mert a stratégiám így működik) akkor semmilyen körülmények közt nem fogom bekötni előtte.
Régi 2018-01-31, 13:39   #499 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás januári tanulság

Idei év első hónapjának tanulsága: egyszerre nem szabad sokfele figyelni!

Ma racionalizáltam a dolgokat, azt hittem, képes leszek egyszerre 5 számlát menedzselni jan 1-től, hát nem. Úgyhogy marad a 3, aztán meglátjuk.

Jó, hát ezt is ki kellett próbálni

Meg nem szabad minden nap keményen sportolni, mert kicsit belebetegedtem, ehhe.

Amúgy nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem még mindig jár izgalommal egy tréd benyitása, oda kéne eljutni, hogy még a pulzusom se emelkedjen. Vagy ez teljesen természetes? Vagy mi az ideális? Egyáltalán van ideális?
Régi 2018-01-31, 14:00   #500 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 452
Hírnév szint: 3
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sportolás közben is megemelkedik a pulzus, ott ezt mégsem tekintjük megoldandó feladatnak. Viszont az irodába ha nem csak hetente egyszer járnál be thai masszás előtt az lehet segítene
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tőzsdepszichológia befektetőknek. Mighti Tőzsdei könyvek 104 2013-03-20 14:18

A pontos idő 09:06 , a GMT +1 időzóna szerint.