Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-03-08, 11:16   #451 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Pénzt AKARSZ keresni. Ez az oka minden hibának.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-03-08, 13:37   #452 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
Hírnév szint: 1
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idáig is el kell jutni.

Meddig?
A trader nem gép, hanem ember, így mindig lesz olyan helyzet, amikor mentálisan nincs topon. A fontos az, hogy mikor veszi észre a trader ezt a helyzetet, és hogy hogyan kezeli. Pl., mint ahogy írtam, én most hibásan kezeltem és talán későn is vettem észre. A mentális faktor mindig jelen van, olyan nincs, hogy nincs. Szerintem.

Helyes megfogalmazás így hangzik:
"amiben benne tudok lenni én"

Igazad van, amiben az én stratim lehetővé teszi.
Bár fontos, hogy ki mit ért nagy elmozdulás alatt.
Úgy tudom, hogy az igazán profiknál ez kisebb arány. 10-15% körül van, és nekik nem az a nagy elmozdulás, ami nekem/nekünk.
Nekem nincs 70%-os találati arányom, de nem is azt tartom fontosnak. Azt a strati adja, én pedig az MM-t biztosítom, ezzel vagyok hatással a végeredményre.

Pénzt AKARSZ keresni. Ez az oka minden hibának.

Hogyne- A pénz nagyon jó dolog. A legjobb „szerető”, de nem elsődleges.
A piac végzi a dolgát, én pedig megpróbálom felismerni, hogy mikor minek nagyobb a valószínűsége. és abból kivenni a legtöbbet. Ebben külön élvezem az MM-t, hogy mikor milyen tűzerőt érdemes alkalmazni. Egyszerűen élvezem ezt a játékot. Sosem drogoztam, de biztos, hogy ez jobb. 
Szeretem, hogy a piac minden rezdülésével üzen valamit. Néha azt, hogy most ne csinálj semmit. 
A hibáknak pedig más oka is lehet. Szerintem.

Vagy én fogalmaztam félreérthetően, vagy félreértettétek a bejegyzés mondanivalóját. 
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-03-08, 13:45   #453 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Idáig is el kell jutni.

Meddig?
A trader nem gép, hanem ember, így mindig lesz olyan helyzet, amikor mentálisan nincs topon. A fontos az, hogy mikor veszi észre a trader ezt a helyzetet, és hogy hogyan kezeli. Pl., mint ahogy írtam, én most hibásan kezeltem és talán későn is vettem észre. A mentális faktor mindig jelen van, olyan nincs, hogy nincs. Szerintem.
Itt most arra gondoltam, hogy odáig is el kell jutni, hogy felismerjük, a pszichón múlik a legtöbb minden.

Tudom, most sokan nem értenek egyet ezzel, de épp azért, mert az eddigi tapasztalatok ez ellen szólnak (pl. "nem találtam még működő rendszert"), pedig az is éppen a hozzáállás miatt alakult így nagy eséllyel
Kétségtelen, nem csak pszichó kell, hanem kreatív gondolkodás egy működő rendszer összerakásához.

Az üzemeltetéshez viszont mindenképpen mentálisan folyamat topon kell lenni.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-08, 13:53   #454 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 392
Hírnév szint: 2
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Helyes megfogalmazás így hangzik:
"amiben benne tudok lenni én"

Igazad van, amiben az én stratim lehetővé teszi.
Bár fontos, hogy ki mit ért nagy elmozdulás alatt.
Úgy tudom, hogy az igazán profiknál ez kisebb arány. 10-15% körül van, és nekik nem az a nagy elmozdulás, ami nekem/nekünk.
Nekem nincs 70%-os találati arányom, de nem is azt tartom fontosnak. Azt a strati adja, én pedig az MM-t biztosítom, ezzel vagyok hatással a végeredményre.
Ha egy trend 30%-át fogod meg az nem számít jónak. 50-60%-ot legalább illik megfogni. Pont ez a lényeg, hogy kellenek a nagy nyerők, ha nem túl acélos a találati arányod.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-08, 14:45   #455 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha egy trend 30%-át fogod meg az nem számít jónak. 50-60%-ot legalább illik megfogni. Pont ez a lényeg, hogy kellenek a nagy nyerők, ha nem túl acélos a találati arányod.
Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Nem arról beszélek, hogy a trendek mértékének 30%-t fogom meg.
Azon kiemelkedően nagy elmozdulások, amelyek a stratimnak fekszenek. Ezeknek a 30%-a, a többibe egyszerűen nem tudok belépni, egy-két tickkel előbb fordul, belépési lehetőség nélkül megy el célárig stb. pl. DAX múlt hét szerda nem jött össze, de jan. 02-án igen. Itt meg építeni nem tudtam. Na még ez is. Nekem semmi sem jó.
Régi 2017-03-08, 14:48   #456 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Itt most arra gondoltam, hogy odáig is el kell jutni, hogy felismerjük, a pszichón múlik a legtöbb minden.

Tudom, most sokan nem értenek egyet ezzel, de épp azért, mert az eddigi tapasztalatok ez ellen szólnak (pl. "nem találtam még működő rendszert"), pedig az is éppen a hozzáállás miatt alakult így nagy eséllyel
Kétségtelen, nem csak pszichó kell, hanem kreatív gondolkodás egy működő rendszer összerakásához.

Az üzemeltetéshez viszont mindenképpen mentálisan folyamat topon kell lenni.
Így van.
Kb. ezt mondtam én is. Vagy lehet, hogy csak gondoltam?

Másik hsz.-emhez írtad az AMP-t, mint cfd. kereskedési lehetőséget kis kötésmérettel. Megnéztem, de cfd-t nem találtam, csak Futurest, ott pedig nincs 1 Lotnál kisebb. Hol van ez a honlapjukon?
Régi 2017-03-08, 15:11   #457 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 392
Hírnév szint: 2
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Nem arról beszélek, hogy a trendek mértékének 30%-t fogom meg.
Azon kiemelkedően nagy elmozdulások, amelyek a stratimnak fekszenek. Ezeknek a 30%-a, a többibe egyszerűen nem tudok belépni, egy-két tickkel előbb fordul, belépési lehetőség nélkül megy el célárig stb. pl. DAX múlt hét szerda nem jött össze, de jan. 02-án igen. Itt meg építeni nem tudtam. Na még ez is. Nekem semmi sem jó.
Akkor a stratégián még kell csiszolni.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-08, 16:38   #458 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.877
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Így van.
Kb. ezt mondtam én is. Vagy lehet, hogy csak gondoltam?

Másik hsz.-emhez írtad az AMP-t, mint cfd. kereskedési lehetőséget kis kötésmérettel. Megnéztem, de cfd-t nem találtam, csak Futurest, ott pedig nincs 1 Lotnál kisebb. Hol van ez a honlapjukon?
Sehol. Az USA-ban tilos a CFD. FX van az USA-ban de az AMP abban is csak közvetít. Az AMP nem operál OTC-n, ezt hangsúlyozzák.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-15, 16:13   #459 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

http://rtl.hu/rtlklub/baratok/rudi-m...tett-a-tozsden
Régi 2017-03-15, 18:36   #460 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Édesanyám lelkes nézője. Rögtön eszébe jutottam, és arra kíváncsi, hogy arra megy-e ki a játék, hogy a tőzsde életveszélyes és ne csináld, vagy hogy ésszel meg lehet csinálni.
Régi 2017-07-12, 22:49   #461 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Régi 2017-08-15, 15:27   #462 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Faceen benyomta egy barátom csak úgy, minden komment nélkül.
Volt egy ráérős szabad órám, meghallgattam.
Vajon melyik piramiscég toborzója lehetett? (ettől függetlenül használható a cuccos)

Régi 2017-09-25, 17:29   #463 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egész jó, köszi laz@citytraders!

Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tőzsdepszichológia befektetőknek. Mighti Tőzsdei könyvek 104 2013-03-20 13:18

A pontos idő 20:05 , a GMT +1 időzóna szerint.