Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-01-31, 14:41   #501 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 836
Hírnév szint: 5
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Idei év első hónapjának tanulsága: egyszerre nem szabad sokfele figyelni!

Ma racionalizáltam a dolgokat, azt hittem, képes leszek egyszerre 5 számlát menedzselni jan 1-től, hát nem. Úgyhogy marad a 3, aztán meglátjuk.

Jó, hát ezt is ki kellett próbálni

Meg nem szabad minden nap keményen sportolni, mert kicsit belebetegedtem, ehhe.

Amúgy nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem még mindig jár izgalommal egy tréd benyitása, oda kéne eljutni, hogy még a pulzusom se emelkedjen. Vagy ez teljesen természetes? Vagy mi az ideális? Egyáltalán van ideális?

5 számla, mi az neked?
Az akkor megterhelő, ha mindent kézzel kell csinálnod, sok időt kell ráfordítanod és a folyamatok nagy része nincs automatizálva.
(Ez alatt értem akár a limit orderek használatát is, vagy akár a pozimanagelés egy részét.)

Az izgalom meg nem feltétlen káros, bár szerintem tradeben ez egy idő után (jó sok idő és trade után) nem indokolt.
Addig van "negatív izgalom", ami alatt értem azt az izgalmat, ami káros a rendszeredre nézve, vagy rontja annak hatékonyságát, amíg az elvárt értéked standard deviációja túlzottan magas.
Onnan tudod hogy túlzottan magas, hogy olyan fajta "izgalmat" érzel, amit negatív dologként azonosítasz.

Mivel a kereskedés egy idő után eredményeit tekintve pontosan prognosztizálható, így semmiféle izgalom nem kell hogy társuljon mellé.

Én személyesen ilyenfajta érzést akkor tapasztalok csak, amikor valami új dolgot kezdek kifejleszteni, vagy nem megszokott, új platformot, vagy valamilyen segédeszközt kezdek el használni.
Itt természetes az izgalom érzése, mert sok dolognak nem tudom előre a végkimenetelét, mert nincs rá statisztikám.

Ezt a fajta negatív stressz tényezőt azzal tudom csökkenteni, hogy mérséklem az új dolgokkal társuló kockázatot, az első időszakban.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-31, 15:48   #502 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.680
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sportolás közben is megemelkedik a pulzus, ott ezt mégsem tekintjük megoldandó feladatnak. Viszont az irodába ha nem csak hetente egyszer járnál be thai masszás előtt az lehet segítene
Igen, de 5 számla mellett inkább itthon csücsülök, főzök

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
5 számla, mi az neked?
Az akkor megterhelő, ha mindent kézzel kell csinálnod, sok időt kell ráfordítanod és a folyamatok nagy része nincs automatizálva.
(Ez alatt értem akár a limit orderek használatát is, vagy akár a pozimanagelés egy részét.)

Az izgalom meg nem feltétlen káros, bár szerintem tradeben ez egy idő után (jó sok idő és trade után) nem indokolt.
Addig van "negatív izgalom", ami alatt értem azt az izgalmat, ami káros a rendszeredre nézve, vagy rontja annak hatékonyságát, amíg az elvárt értéked standard deviációja túlzottan magas.
Onnan tudod hogy túlzottan magas, hogy olyan fajta "izgalmat" érzel, amit negatív dologként azonosítasz.

Mivel a kereskedés egy idő után eredményeit tekintve pontosan prognosztizálható, így semmiféle izgalom nem kell hogy társuljon mellé.

Én személyesen ilyenfajta érzést akkor tapasztalok csak, amikor valami új dolgot kezdek kifejleszteni, vagy nem megszokott, új platformot, vagy valamilyen segédeszközt kezdek el használni.
Itt természetes az izgalom érzése, mert sok dolognak nem tudom előre a végkimenetelét, mert nincs rá statisztikám.

Ezt a fajta negatív stressz tényezőt azzal tudom csökkenteni, hogy mérséklem az új dolgokkal társuló kockázatot, az első időszakban.
Igen, lehet, most kicsit magasra raktam mércét ezzel, és különösebben izgultam, vagy inkább kapkodtam. Na mindegy, így is pluszban vagyok, csak nem annyira, amennyire lehetne kevesebb számla, úgyhogy lerakok kettőt.

Az izgalom nálam inkább ilyen kellemes érzéssel társul. Tehát nem félelem, hanem ez a 'történik valami' fajta. Ugye viszonylag ritkán lépek pozikba, szeretem kicentizni, és inkább ez nem sikerült mostanság a sok ide-oda figyelés miatt. Mert persze mindig minden egyszerre mozog (kripto, index, deviza, stb...). Na mondjuk az is igaz, most 'méréseken' vagyok (TST, verseny), talán ez is lehet az oka, vagy talán most figyeltem fel erre jobban.

Elkezdem mérni a vérnyomásomat tréd közben, kiváncsi leszek, beírom a trédnaplóba

Nem normális ez az izgalom, igazad van, ez így nem lesz jó. Se a negatív, se a pozitív, mert az meg olyan, mintha szurkolnék. Bár pl. egy verseny elején nem mindegy, milyen rajtot veszünk, szóval lehet, ez most erről szólt, de logolni fogom, mert ez így nem oké, ahogy írtad is.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-02-11, 10:20   #503 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kis érdekesség: hétvégén Chucky-val és pár pszichológushallgatóval söröztem egy frankó kis helyen. Pszichológushallgatók között volt egy tréderbarátunk is, de ő munka mellett amolyan hobbiként nyomja. Tudni kell még az előzményekről, hogy mind harminc pluszosak, levelezőn nyomják Szegeden a pszichót. egy idő után a trédre terelődött a beszélgetés, és hát igencsak tanulságos dolgokat tapasztaltunk. Egyrészt, én azt hittem, nagyon pengék az emberi viselkedés tudományában, elvégre ezt tanulják, ezt csinálják. No, hát konklúziónak annyit elmondhatok, hogy azért tanulnak pszichológiát, emrt a saját életük rombadőlt kb. Tisztelet a kivételnek, de ezt egyikük be is ismerte. A másik, számomra meghökkentő, amikor azt kaptam meg, miért nem adtam el a kriptókat a piac tetején Ezen már csak mosolyogtam. Megmondtam, hogy igen, megszegtem a saját szabályaimat is, tény, hibáztam, de hogy ő tuti kiszállt volna, mert biztonságmániásXD Mondtam neki, biztonságmániáddal sose jutsz el oda, hogy ennyi pénzt keress, de mindegy. Fogászaton recepciós az illető, amikor mondtam, hogy naponta olvadtak a milliók, és egyszer csak megreccsentem, kb hülyének voltam nézveXD. Az a baj, hogy attól, hogy valaki pszichológus, pont az alázat kellene. Én bevallottam minden bűnömet,és elismertem a hibáimat, amiket elkövettem ezzel kapcsolatban, bezzeg amikor én mondtam, hogy igen, először el kell ismernünk a hibáinkat, és elfogadni a kritikát, akkor bekattantak, mert nehogymár én dumáljak nekik (az egyik srác párkapcsolati magánválságában van, 2 éve elvált, most szeretője egy házas nőnek, 32(!) évesen saját elmondása szerint vége az életének... mondjuk nem csodálom, ha a totális váltás helyett naponta megalázza magát és így érzi). A másik meg: fiatalok vagyunk, nem dolgoztunk még napi 8 órában éveken át, meg különben is kattintgatni mindenki tud na ezen besírtam Meg ha ennyire jól megy a tréd, miért nem nyomom kétszer annyi lottal. Most a TST-n egy-egy lotokat rakok be pozikba, erre ilyet szólnak, miért nem kettővel nyomom Az mellékes, hogy egy lottal is többszörösét megkeresem az ő átlagfizujuknak, de miért nem mindegy, hogy ha már amúgyis egy kattintás, akkor miért nem kétszer annyivalXD Chucky is le lett oltva, hogy suli után menjen el melózni, és majd csak utána trédeljen. Hát pont azért nem kéne, mert akkor olyan lesz, mint a 30+-os kiégett pszichológushallgatók. Nem akarok én sem bírálni senkit, de érezhető volt irányunkban a lenézés, és hogy ők, a nagy pszichológusok jobban vágnak mindent. Nem voltak rosszindulatúak, meg tök jót dumáltunk, viszont tanulságnak mindenképpen érdemes volt. Valamiért sokszor érzem azt, hogy a piac, és a kereskedés jóval nagyobb önismeretet ad, mint akik könyvekből tanulják meg ezeket. Érdekes eszmecsere volt.
Régi 2018-02-11, 10:57   #504 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 483
Hírnév szint: 2
Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
hogy naponta olvadtak a milliók, és egyszer csak megreccsentem, kb hülyének voltam nézveXD.
Még szép.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-11, 11:22   #505 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még szép.
trollolo
Régi 2018-02-11, 12:26   #506 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ezzel az előző poszttal csak annyit akartam mondani, hogy nehéz tényleg a másik helyzetébe belegondolni, de magunkból kiindulni zsákutca totálisan.

Na meg az, hogy sokan azért iratkoznak be pszichóra, hogy a saját életüket rendberakják.

Ja, és trédelni megtanulni felér egy pszichoszakkal
Régi 2018-02-11, 15:14   #507 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.701
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezzel az előző poszttal csak annyit akartam mondani, hogy nehéz tényleg a másik helyzetébe belegondolni, de magunkból kiindulni zsákutca totálisan.

Na meg az, hogy sokan azért iratkoznak be pszichóra, hogy a saját életüket rendberakják.

Három napja elolvadt több mint 10 millám nullára, bár tegnap felcsillant újra a remény.
Évek óta ez megy.... nem is nagyon lehet csak térdelni mellette...holnap burkolok
Régi 2018-02-11, 16:32   #508 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.636
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kis érdekesség: hétvégén Chucky-val...
He-he. Pár évig azon küzd mindenki, hogy legyen egy nyereséges rendszere. Mire ez nagyjából összeáll, rájön, hogy az önismeret, önkontroll, és egyéni kockázati szint tekintetében indíthatja az újabb pár éves programját.

A nagy helyzet az, hogy ha azért kezdesz el a tőzsdével foglalkozni, hogy rendbe jöjjön az életed (anyagilag, érzelmileg), addig nem fog menni. Egészen addig, amíg rendbe nem jön az életed anyagilag, és érzelmileg.
Régi 2018-02-11, 19:37   #509 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 403
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Saját maga tanulmányozásával senki sem lesz pszichológus, igaz neked a TN miatt elég komoly mintád lenne egy Phd fokozathoz is
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-11, 20:44   #510 (permalink)
Szenior tag

shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Pszicho vagy nem pszicho, ha fáradt vagyok nehezen megy a pozik tartása mint ennél a péntek esti s&p500 longnál.
(második long a videon, az első 2 tick bukó lett)

Régi 2018-02-12, 11:36   #511 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 486
Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Érdekes én is ezt tapasztalom a sok egyetemistánál, durván olyan egójuk van, hogy kb. a trade lehetetlen lenne számomra. Sőt, szerintem 80-90%-uknál az egyetem egy komplett egó építés... Nem rosszindulatból írom, de pld. én mai napig egy kukást ugyanolyan embernek veszek, mint egy amerikai rokon által pénzelt hazai phd studentet.. De tényleg, egó a köbön szinte mind. Jobban tudnak mindent, ne vitázz velük stb. És a legdurvább, hogy már első évesek olyan egó injekciót kapnak vénásan, hogy még kezükbe sincs a diploma, de már úgy járnak, mint egy pro msc.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-12, 20:52   #512 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 222
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A másik, számomra meghökkentő, amikor azt kaptam meg, miért nem adtam el a kriptókat a piac tetején Ezen már csak mosolyogtam. Megmondtam, hogy igen, megszegtem a saját szabályaimat is, tény, hibáztam, de hogy ő tuti kiszállt volna, mert biztonságmániás
Ezt hogy, ennek mi értelme? Nem tudhatod előre, hogy az a tető, akkor kicsit nehéz volna "biztonságból" pont ott eladni.
Remélem értelmesebb dolgokról is beszélgettetek.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-12, 21:18   #513 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 836
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kis érdekesség: hétvégén Chucky-val és pár pszichológushallgatóval söröztem egy frankó kis helyen. Pszichológushallgatók között volt egy tréderbarátunk is, de ő munka mellett amolyan hobbiként nyomja. Tudni kell még az előzményekről, hogy mind harminc pluszosak, levelezőn nyomják Szegeden a pszichót. egy idő után a trédre terelődött a beszélgetés, és hát igencsak tanulságos dolgokat tapasztaltunk. Egyrészt, én azt hittem, nagyon pengék az emberi viselkedés tudományában, elvégre ezt tanulják, ezt csinálják. No, hát konklúziónak annyit elmondhatok, hogy azért tanulnak pszichológiát, emrt a saját életük rombadőlt kb. Tisztelet a kivételnek, de ezt egyikük be is ismerte. A másik, számomra meghökkentő, amikor azt kaptam meg, miért nem adtam el a kriptókat a piac tetején Ezen már csak mosolyogtam. Megmondtam, hogy igen, megszegtem a saját szabályaimat is, tény, hibáztam, de hogy ő tuti kiszállt volna, mert biztonságmániásXD Mondtam neki, biztonságmániáddal sose jutsz el oda, hogy ennyi pénzt keress, de mindegy. Fogászaton recepciós az illető, amikor mondtam, hogy naponta olvadtak a milliók, és egyszer csak megreccsentem, kb hülyének voltam nézveXD. Az a baj, hogy attól, hogy valaki pszichológus, pont az alázat kellene. Én bevallottam minden bűnömet,és elismertem a hibáimat, amiket elkövettem ezzel kapcsolatban, bezzeg amikor én mondtam, hogy igen, először el kell ismernünk a hibáinkat, és elfogadni a kritikát, akkor bekattantak, mert nehogymár én dumáljak nekik (az egyik srác párkapcsolati magánválságában van, 2 éve elvált, most szeretője egy házas nőnek, 32(!) évesen saját elmondása szerint vége az életének... mondjuk nem csodálom, ha a totális váltás helyett naponta megalázza magát és így érzi). A másik meg: fiatalok vagyunk, nem dolgoztunk még napi 8 órában éveken át, meg különben is kattintgatni mindenki tud na ezen besírtam Meg ha ennyire jól megy a tréd, miért nem nyomom kétszer annyi lottal. Most a TST-n egy-egy lotokat rakok be pozikba, erre ilyet szólnak, miért nem kettővel nyomom Az mellékes, hogy egy lottal is többszörösét megkeresem az ő átlagfizujuknak, de miért nem mindegy, hogy ha már amúgyis egy kattintás, akkor miért nem kétszer annyivalXD Chucky is le lett oltva, hogy suli után menjen el melózni, és majd csak utána trédeljen. Hát pont azért nem kéne, mert akkor olyan lesz, mint a 30+-os kiégett pszichológushallgatók. Nem akarok én sem bírálni senkit, de érezhető volt irányunkban a lenézés, és hogy ők, a nagy pszichológusok jobban vágnak mindent. Nem voltak rosszindulatúak, meg tök jót dumáltunk, viszont tanulságnak mindenképpen érdemes volt. Valamiért sokszor érzem azt, hogy a piac, és a kereskedés jóval nagyobb önismeretet ad, mint akik könyvekből tanulják meg ezeket. Érdekes eszmecsere volt.
Szerintem az a pszichológia, amit hagyományos értelemben nevezünk annak, az nem sokra jó egy tradernek.
Kicsit másra van itt nekünk szükség...
Bár kétségtelen, hogy az elme működése, az emberi cselekvési mechanizmusok megértése, ismerete előny lehet, de önmagában édes kevés.
Az elméletek lehetnek jók, de az alkalmazások ember feletti erőt igényelnek a legtöbb esetben.
Ezért nincs sok trader a földön.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-13, 13:32   #514 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezért nincs sok trader a földön.
Ha jól rémlik Újfalusi Zsolt TN előadásán mondta, hogy a legnehezebb szakma a világon. Van benne valami...
Régi 2018-02-13, 21:17   #515 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Etna: Azért messze nem a legnehezebb, és még csak nem is annyira stresszes, mint pl agysebésznek lenni, vagy projektvezetőnek lenni egy rakétakilövésnél, de az kétségtelen, hogy rengeteg tévhit övezi, és igen komoly személyiségfejlődés kíséri, amit végigvinni sokan képtelenek ilyen-olyan indokok miatt.

lost89: igen, beszélgettünk értelmesebb dolgokról is, de hát a sör az sörXD

Tback: igen, nekem most világosodott ki teljesen, mennyire más a tőzsdepszichológia, mint a suliban tanult pszichológia szak. Nyilván nem is ugyanaz a kettő célja, de ennél több átfedést vártam volna, pláne szemléletbeli közelséget, de nem. Viszont a tőzsdepszicho az az élet egyéb területein is jótékony hatást tud kifejteni Sulis verzióról nem tudok nyilatkozni.
Régi 2018-02-14, 11:13   #516 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Most évek múlva, mikor már hajtod a biciklit úgy, hogy oda sem figyelsz a folyamatok sokaságára ami lezajlik(kéz, láb, stb) így már persze egyszerűnek néz ki. De ha visszamennél a kezdeti önmagadhoz, szerintem is az egyik legnehezebben kikaparható gesztenye, ha a tudás megszerzését nézzük: senki nem segít, magadra vagy utalva, és teljesen tanácstalanná, reményvesztetté válsz nap mint nap. Éveken keresztül. Még a nehezebb szakmákban is azért már 2 év után van annyi tudásod, hogy elkulizol vele valahol, max. nem műtesz agyat. Itt még sok év után is ott van a bizonytalanság, hogy nem sikerül, és nulla pénzt fogsz kivenni, miközben betettél egy csomót + rengeteg elpazarolt időt. És hát nem épp az a terület, aminek a reklámozásával elnyered a környezeted megbecsülését, szeretetét.
Régi 2018-02-14, 11:18   #517 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Fontos lemaradt pluszba: az esély, hogy nem fizetnek ki... Más szakmákba max. eltanácsolnak, de megkapod a végkielégítésed, kifizetik a munkádat. Itt lehet egy évig építed a számlád, de sosem fogod látni a profitod.
Régi 2018-02-14, 13:09   #518 (permalink)
Szenior tag

Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Fontos lemaradt pluszba: az esély, hogy nem fizetnek ki... Más szakmákba max. eltanácsolnak, de megkapod a végkielégítésed, kifizetik a munkádat. Itt lehet egy évig építed a számlád, de sosem fogod látni a profitod.
Azért kell kivenni rendszeresen és nem egy évbe egyszer.

"a tudás megszerzését nézzük: senki nem segít, magadra vagy utalva, és teljesen tanácstalanná, reményvesztetté válsz nap mint nap. Éveken keresztül."

Meg ha segítenének is, akkor sem fogadjuk el másoktól a segítséget. Nem hiszünk a másikban. Meg kitől kérnél segítséget? Honnan tudod, hogy megfelelő embertől kérsz segítséget? Ez egy nehéz téma.
Régi 2018-02-14, 13:24   #519 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Meg kitől kérnél segítséget? Honnan tudod, hogy megfelelő embertől kérsz segítséget? Ez egy nehéz téma.
Te segítenél valakinek, akiről úgy gondolod megérdemli, és a tudásod átadnád neki? Na ez a kemény kérdés. Mi van, ha rosszul sül el, és tovább adja a sok ismerősének? Szerintem egyetlen út a monitor bámulás, aztán majd jönnek az aha pillanatok. Na ez már lutri, és szerencse mikor jönnek, lehet 1 évig egy se jön, lehet sose jön.. Ez már tényleg a sors kezében van. Én hiszek abban, hogy akiről tudja, hogy általa jó emberré válik, vagy még jobbá, annak odaadja, persze kemény próbatétel után. És itt most nem azokról beszélek, akik pár milláért megveszik a "grált".
Régi 2018-02-14, 13:43   #520 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Még szerencse, stratégiát venni nem lehet

Az igaz, hogy kell szerencse, hogy milyen aggyal születik az ember. Hiába nem kell ide sok különleges képesség, a kitartás önmagában nem elég, kell a kreativitás is egy saját szisztéma kialakításához, főleg a változó piaci feltételekhez, új dolgokhoz, stb...

Mindazonáltal szerintem tanulható a dolog, és inkább a sikeres kereskedésre utaló attitűdöket érdemes ellesni másoktól.

Na meg kőkeményen szűrni az infók között, mert neten fent van minden kb. Csak hát a szénakazal elég nagy.
Régi 2018-02-14, 16:43   #521 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás napi tanulság

Ez a hírkereskedés nem nekem való. Mai napot ennek szenteltem, milyen reakciókat vált ki belőlem. Hát, hogy is mondjam, durvítos

Ma kipróbálhattam háromszor is, köszi, elég volt. Nem is értem, hogy az egyik haverunk hogy bírja ezt idegekkelXD Mondjuk jól, ha van pár millió USD-je ebbőlXD
Régi 2018-02-14, 16:55   #522 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ha van pár millió USD-je ebbőlXD
Nem kell mindent elhinni.
Régi 2018-02-14, 16:57   #523 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te segítenél valakinek, akiről úgy gondolod megérdemli, és a tudásod átadnád neki? Na ez a kemény kérdés. Mi van, ha rosszul sül el, és tovább adja a sok ismerősének?
Persze, hogy odaadnám azoknak, akiket kedvelek. Ez nem is kérdés. Annak adja tovább akinek akarja.
Régi 2018-02-14, 17:20   #524 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem kell mindent elhinni.
Neked nem kell persze
Régi 2018-02-14, 17:26   #525 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Persze, hogy odaadnám azoknak, akiket kedvelek. Ez nem is kérdés. Annak adja tovább akinek akarja.
Etna, mit adunk tovább? Mert egzakt rendszert nemigen lehet, legfeljebb expertet, de még abban is rendszerint sok paraméter van, ami állítható.
Régi 2018-02-14, 19:09   #526 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szívesen átadom bárkinek azt a pár dolgot amit figyelek de attól hogy látom egy alakzatban a setupot, egyáltalán nem biztos hogy más is használni tudja.
Az évek alatt kialakult látásmód nem egy könnyen átadható "szentgrál".
Régi 2018-02-15, 09:25   #527 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 419
Hírnév szint: 3
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
...
Mindazonáltal szerintem tanulható a dolog, és inkább a sikeres kereskedésre utaló attitűdöket érdemes ellesni másoktól....

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása
A másik lényeges, hogy trader gondolkodást tanulj! Ne startégiát keres, ne a szent grált, meg hasonlókat.
Azt kutasd, hogyan gondolkodnak VALÓDI traderek. Ez lehet a kulcs, más nem hiszem.
Sziasztok!

Az elmúlt napokban két hozzászólásban is előkerült a sikeres kereskedői attitűd, mint követendő, elsajátítandó példa. Jól hangzik, de vajon mi ez valójában? Szerintem érdemes lenne összeszedni mit értünk ez alatt, hogy aki akar tanulhasson belőle, és a trolloknak is meglegyen a napi muníciója... Nekem a teljesség igénye nélkül az alábbiak jutottak eszembe:

1. Hozzáállás. A tradinget vállalkozásnak tekinti. Üzleti tervet készít, melyben a távlati ködös célokat („gazdagság”, „anyagi függetlenség”) pontosan mérhető, emberléptékű cselekvési tervvé transzformálja. (Mit? Mikor? Hogyan? Miért? Mennyit? és Meddig?) Stopot használ, nem csak trade, de a tevékenység egészének tekintetében is. Folyamatosan monitorozza, hol áll a tervhez képest, a stratégiai célokban következetes, de a részcélokban rugalmas, ha az elmaradás/túlteljesítés nem a tervtől való eltérés, hanem piaci okokra vezethető vissza. (és ezt objektíven képes is megítélni)

2. Önismeret. A stratégiát, trade durationt, timeframet, pozíció méretet, profit célt, veszteség határt, brókert, terméket, kereskedési intenzitást stb. a saját érzelmeinek, temperamentumának teherbíró képességével összhangban, a komfortzónán belül kicsit alultervezve határozza meg. Képes felismerni, ha eléri a határt, óvatosan kész feszegetni, de képes leállni, ha érdemben túllépi azt.

3. Fegyelmezettség. Tartja magát a tervhez. A nyerőt képes futni hagyni, a vesztőt korán elvágja, azt a tevékenység szükségszerű költségének tartja. Sem a siker, sem a kudarc nem billenti ki az egyensúlyából, vagy ha mégis, az elhatalmasodó érzelmek pusztító hatásának kiküszöbölésére objektív szabályokkal rendelkezik.

4. Türelem. Képes elviselni a tétlenséget, ha napokig nincs a szabályainak pontosan megfelelő szignál. Tolerálja a streszt, ha az ár ellene megy, az izgalmat, ha a trade csinos nyereséget mutat, de még nincs kiszállásra utaló jel. És ha az végül bekövetkezik elviseli, hogy esetleg a már zsebben érzett profit a töredékére olvad. Élvezi amit csinál, de nem a játék, hanem a jól végzett munka öröméért lép piacra. Nem csak tudja, de érti is, hogy a tőzsdén a türelem és az idő termeli a pénzt, nem a tevékenység öncélú fokozása.

5. Önmotiváltság. A hullámvölgyek, zsákutcák nem szegik kedvét, a célra fókuszál, a nehézségeket kihívásnak fogja fel, melyek új energiával töltik fel. Az élethosszig tartó tanulást nem tekinti kényszernek, az önfejlesztést a sikerhez vezető út szükséges elemének tartja. Minden lehetőséget megragad, hogy csiszolja a piacról alkotott tudását: naplót vezet, melyet rendszeresen kielemez, olvassa a szakirodalmat, és eszmét cserél más tradertársakkal. Hisz abban, hogy a szerencse valójában a lehetőség találkozása a felkészültséggel. Nehéz helyzetekben is hisz önmagában és a felépített rendszerében, de nem ortodox módon, hanem folyamatosan megkérdőjelezve azt, ügyelve arra, hogy ne rombolja, hanem folyamatosan erősítse ezáltal önön fundamentumait.

6. Bizonytalanság és kielégületlenség terhe. Képes lelkileg feldolgozni és elviselni azt, hogy trade szintjén a piac kiszámíthatatlan. Hogy ha mindent jól csinál akkor is lehetnek olyan napok, hetek, hónapok, amikor összességében veszít. És bármennyi munkát is fektet bele előzetesen nincs semmi garancia arra, hogy a következő trade, vagy akár az egész „vállalkozás” nyerő lesz a végén.

7. Monotonia tűrés és a magány elviselésének képessége. Az ember alapvetően társas lény. Ha a tradinggel együttjáró szociológiai (és pszihológiai) nyomást valaki áldozatnak és nem személyiségével összhangban álló kiteljesedésnek (vagy legalábbis vállalható kompromisszumnak) éli meg, nem lesz képes hosszútávon sikeressé válni, különösképpen, ha a sikert nem pénzben, hanem az élet megélésének minőségében mérjük. Mert egy tradernek el kell viseli, hogy a sikert nincs kivel megbeszélni, hogy a kudarcban egyedül van, hogy a tevékenységének társadalmi elismertsége nulla, hogy a belefektetett munkának nincs kézzel fogható, maradandó eredménye, hogy élete jelentős része a virtuális valóságban nyom nélkül múlik el.

8. Felelősségvállalás. Számára nem csak üres frázis, hogy minden döntéséért neki kell vállalnia a felelősséget. A beleölt évekért. Az (el)túlzott reményekért. Az elvesztett pénzért. Egy tipp megjátszásáért. A kiutalt és a bekockáztatott összegért. A bróker választásért. A kiszámíthatatlan (black swan) felvállalásáért. Mindenért. Miközben a sikert, ha eljön a környezet pusztán szerencsének könyveli el...

Összegzés: Nem kell feltétel nélkül elfogadni a felsorolt szempontokat. De elgondolkodni rajtuk szerintem feltétlen érdemes, talán segít szembenézni azokkal a kényelmetlen kérdésekkel, melyek kimondatlanul mindnyájunkban ott feszülnek, miközben a vágyottól elmaradó sikeresség okait kutatjuk a borotválkozó tükör előtt...
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-15, 12:58   #528 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Összegzés:Nem kell feltétel nélkül elfogadni a felsorolt szempontokat. De elgondolkodni rajtuk szerintem feltétlen érdemes, talán segít szembenézni azokkal a kényelmetlen kérdésekkel, melyek kimondatlanul mindnyájunkban ott feszülnek, miközben a vágyottól elmaradó sikeresség okait kutatjuk a borotválkozó tükör előtt...
Jó és fontos dolgok amiket leírtál. És itt jön vissza, amit írtam Etnának, hogy hiába születnek jó,segítő hozzászólások egy kezdő nem biztos, hogy elfogadja. Mert megy a saját feje után. Tehát az, hogy senki nem segít, az nem igaz.

"a tudás megszerzését nézzük: senki nem segít, magadra vagy utalva, és teljesen tanácstalanná, reményvesztetté válsz nap mint nap. Éveken keresztül."

Csak az hiszük, hogy majd mi feltaláljuk a spanyol viaszt. És nem hallgatunk azokra akik évtizedek óta a szakmában vannak. De ez valamennyire természetes. Nem várható el, hogy nicknevekben megbízzunk mégha szépeket ír is, akkor sem. Ezért mondtam, hogy ez nehéz témakör. Én sem hallgattam senkire régen. Hiába mondták, hogy nem jó úton járok.
Régi 2018-02-15, 13:43   #529 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

...
Nem rossz, de nekem még pár dolog hiányzik a felsorolásból, pl a tanulás képessége, és a rugalmasság (kreativitás), mert ez nem gépi meló

Amiket írtál, jók, de szerintem ennyire nem szabad szigorúan venni, vagy lehet, csak a megfogalmazásod tűnik nagyon 'keménynek'.

Pozitív dolgok ebből a felsorolásból hiányoznak kissé, tehát a felsorolt attitűdök 'rossz' oldala van kihangsúlyozva. A hozadéka, a kereskedés által elért eredmények (nem csak pénzbeli), és az út révén kialakuló előnyös oldalát ne felejtsük el mellérakni.

Lehet, csak nekem van sokszor az az érzésem az itteni hozzászólások során, de bent az irodában is tapasztalom, hogy az egész tőzsdézés előnyeiről, az amiért ezt csináljuk, elveszik a szem elől, és hajlamosak vagyunk a kemény munka=sok pénz tévhitet követni. Az élet, kereskedés jó oldala kell az egyensúlyhoz. Ehhez pedig nem kell ennyire megfeszülni szerintem. A pénzt nem erre osztogatják a piacokon. De általában az élet egyéb területein sem azok a kimagasló egyéniségek, akik rettentő sok munkát, és fegyelmezetten csinálják. Ezek kellhetnek, de a kreativitás, a helyzetfelismerés, az információszűrés képessége, 'ügyeskedésre való hajlam', rendszerszemlélet ugyanúgy nélkülözhetetlen. Sőt, a kereskedésben ez szerintem a legkomolyabb szűrő az emberek között. És az attitűdök közé beraknám ezek fejlesztését is mindenképpen. Nálam az önfejlesztés inkább ezt jelenti.

És ahogy korábban Tomy leírta, ha van egy rendszered, akkor nagyjából tudható, mire számíthatunk hozam, vagy eredmény tekintetében. A tőzsdézés nem kiszámíthatatlan, ha a kockázat megfelelően kezelve van, ott is, ahol látszólag 'korlátlan'.

Herpai Nándinak volt egy kiváló hasonlata, ami akkor megfogott: van egy rovered, és ha jól navigálsz vele, útközben juthatsz üzemanyaghoz, és mehetsz vele tovább, de ha nem jól navigálod, akkor egy idő után lefogy az aksi, és megáll. A tőkét is így kell kezelni valahogy.

És még én sem tartok sehol, ahhoz képest, amit szeretnék elérni, de ha az irány alapvetően jó, és ezt tudjuk is az elért tényekkel bizonyítani magunknak, akkor az egy jó dolog

Még annyi, hogy egy jól definiált rendszer azért elég sokat tartalmaz az általad felsoroltakból.
Régi 2018-02-17, 01:05   #530 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kicsit talán az előzőeknek kiegészítése, amikről beszéltünk.
Régi 2018-02-17, 12:45   #531 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Kicsit talán az előzőeknek kiegészítése, amikről beszéltünk.
Ez nagyon durva! Tényleg sokszor annyira hosszú az út, hogy a vége felé már szinte hajlamos az ember lemondani arról, amiért elkezdte az egészet. Talán a kimerültség miatt. Erre van egy jó motiváció szöveg, hogy "Amikor fel akarod adni, tudnod kell, hogy éppen nyerésre állsz!"
Régi Ma, 10:08   #532 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 231
Hírnév szint: 1
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha valakit érdekel, jó kis3 részből álló interjú.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/eg....1.277331.html
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 3 (0 tag és 3 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tőzsdepszichológia befektetőknek. Mighti Tőzsdei könyvek 104 2013-03-20 14:18

A pontos idő 19:18 , a GMT +1 időzóna szerint.