Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-01-31, 14:41   #501 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.036
Hírnév szint: 6
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Idei év első hónapjának tanulsága: egyszerre nem szabad sokfele figyelni!

Ma racionalizáltam a dolgokat, azt hittem, képes leszek egyszerre 5 számlát menedzselni jan 1-től, hát nem. Úgyhogy marad a 3, aztán meglátjuk.

Jó, hát ezt is ki kellett próbálni

Meg nem szabad minden nap keményen sportolni, mert kicsit belebetegedtem, ehhe.

Amúgy nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem még mindig jár izgalommal egy tréd benyitása, oda kéne eljutni, hogy még a pulzusom se emelkedjen. Vagy ez teljesen természetes? Vagy mi az ideális? Egyáltalán van ideális?

5 számla, mi az neked?
Az akkor megterhelő, ha mindent kézzel kell csinálnod, sok időt kell ráfordítanod és a folyamatok nagy része nincs automatizálva.
(Ez alatt értem akár a limit orderek használatát is, vagy akár a pozimanagelés egy részét.)

Az izgalom meg nem feltétlen káros, bár szerintem tradeben ez egy idő után (jó sok idő és trade után) nem indokolt.
Addig van "negatív izgalom", ami alatt értem azt az izgalmat, ami káros a rendszeredre nézve, vagy rontja annak hatékonyságát, amíg az elvárt értéked standard deviációja túlzottan magas.
Onnan tudod hogy túlzottan magas, hogy olyan fajta "izgalmat" érzel, amit negatív dologként azonosítasz.

Mivel a kereskedés egy idő után eredményeit tekintve pontosan prognosztizálható, így semmiféle izgalom nem kell hogy társuljon mellé.

Én személyesen ilyenfajta érzést akkor tapasztalok csak, amikor valami új dolgot kezdek kifejleszteni, vagy nem megszokott, új platformot, vagy valamilyen segédeszközt kezdek el használni.
Itt természetes az izgalom érzése, mert sok dolognak nem tudom előre a végkimenetelét, mert nincs rá statisztikám.

Ezt a fajta negatív stressz tényezőt azzal tudom csökkenteni, hogy mérséklem az új dolgokkal társuló kockázatot, az első időszakban.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-31, 15:48   #502 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.010
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sportolás közben is megemelkedik a pulzus, ott ezt mégsem tekintjük megoldandó feladatnak. Viszont az irodába ha nem csak hetente egyszer járnál be thai masszás előtt az lehet segítene
Igen, de 5 számla mellett inkább itthon csücsülök, főzök

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
5 számla, mi az neked?
Az akkor megterhelő, ha mindent kézzel kell csinálnod, sok időt kell ráfordítanod és a folyamatok nagy része nincs automatizálva.
(Ez alatt értem akár a limit orderek használatát is, vagy akár a pozimanagelés egy részét.)

Az izgalom meg nem feltétlen káros, bár szerintem tradeben ez egy idő után (jó sok idő és trade után) nem indokolt.
Addig van "negatív izgalom", ami alatt értem azt az izgalmat, ami káros a rendszeredre nézve, vagy rontja annak hatékonyságát, amíg az elvárt értéked standard deviációja túlzottan magas.
Onnan tudod hogy túlzottan magas, hogy olyan fajta "izgalmat" érzel, amit negatív dologként azonosítasz.

Mivel a kereskedés egy idő után eredményeit tekintve pontosan prognosztizálható, így semmiféle izgalom nem kell hogy társuljon mellé.

Én személyesen ilyenfajta érzést akkor tapasztalok csak, amikor valami új dolgot kezdek kifejleszteni, vagy nem megszokott, új platformot, vagy valamilyen segédeszközt kezdek el használni.
Itt természetes az izgalom érzése, mert sok dolognak nem tudom előre a végkimenetelét, mert nincs rá statisztikám.

Ezt a fajta negatív stressz tényezőt azzal tudom csökkenteni, hogy mérséklem az új dolgokkal társuló kockázatot, az első időszakban.
Igen, lehet, most kicsit magasra raktam mércét ezzel, és különösebben izgultam, vagy inkább kapkodtam. Na mindegy, így is pluszban vagyok, csak nem annyira, amennyire lehetne kevesebb számla, úgyhogy lerakok kettőt.

Az izgalom nálam inkább ilyen kellemes érzéssel társul. Tehát nem félelem, hanem ez a 'történik valami' fajta. Ugye viszonylag ritkán lépek pozikba, szeretem kicentizni, és inkább ez nem sikerült mostanság a sok ide-oda figyelés miatt. Mert persze mindig minden egyszerre mozog (kripto, index, deviza, stb...). Na mondjuk az is igaz, most 'méréseken' vagyok (TST, verseny), talán ez is lehet az oka, vagy talán most figyeltem fel erre jobban.

Elkezdem mérni a vérnyomásomat tréd közben, kiváncsi leszek, beírom a trédnaplóba

Nem normális ez az izgalom, igazad van, ez így nem lesz jó. Se a negatív, se a pozitív, mert az meg olyan, mintha szurkolnék. Bár pl. egy verseny elején nem mindegy, milyen rajtot veszünk, szóval lehet, ez most erről szólt, de logolni fogom, mert ez így nem oké, ahogy írtad is.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-02-11, 10:20   #503 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kis érdekesség: hétvégén Chucky-val és pár pszichológushallgatóval söröztem egy frankó kis helyen. Pszichológushallgatók között volt egy tréderbarátunk is, de ő munka mellett amolyan hobbiként nyomja. Tudni kell még az előzményekről, hogy mind harminc pluszosak, levelezőn nyomják Szegeden a pszichót. egy idő után a trédre terelődött a beszélgetés, és hát igencsak tanulságos dolgokat tapasztaltunk. Egyrészt, én azt hittem, nagyon pengék az emberi viselkedés tudományában, elvégre ezt tanulják, ezt csinálják. No, hát konklúziónak annyit elmondhatok, hogy azért tanulnak pszichológiát, emrt a saját életük rombadőlt kb. Tisztelet a kivételnek, de ezt egyikük be is ismerte. A másik, számomra meghökkentő, amikor azt kaptam meg, miért nem adtam el a kriptókat a piac tetején Ezen már csak mosolyogtam. Megmondtam, hogy igen, megszegtem a saját szabályaimat is, tény, hibáztam, de hogy ő tuti kiszállt volna, mert biztonságmániásXD Mondtam neki, biztonságmániáddal sose jutsz el oda, hogy ennyi pénzt keress, de mindegy. Fogászaton recepciós az illető, amikor mondtam, hogy naponta olvadtak a milliók, és egyszer csak megreccsentem, kb hülyének voltam nézveXD. Az a baj, hogy attól, hogy valaki pszichológus, pont az alázat kellene. Én bevallottam minden bűnömet,és elismertem a hibáimat, amiket elkövettem ezzel kapcsolatban, bezzeg amikor én mondtam, hogy igen, először el kell ismernünk a hibáinkat, és elfogadni a kritikát, akkor bekattantak, mert nehogymár én dumáljak nekik (az egyik srác párkapcsolati magánválságában van, 2 éve elvált, most szeretője egy házas nőnek, 32(!) évesen saját elmondása szerint vége az életének... mondjuk nem csodálom, ha a totális váltás helyett naponta megalázza magát és így érzi). A másik meg: fiatalok vagyunk, nem dolgoztunk még napi 8 órában éveken át, meg különben is kattintgatni mindenki tud na ezen besírtam Meg ha ennyire jól megy a tréd, miért nem nyomom kétszer annyi lottal. Most a TST-n egy-egy lotokat rakok be pozikba, erre ilyet szólnak, miért nem kettővel nyomom Az mellékes, hogy egy lottal is többszörösét megkeresem az ő átlagfizujuknak, de miért nem mindegy, hogy ha már amúgyis egy kattintás, akkor miért nem kétszer annyivalXD Chucky is le lett oltva, hogy suli után menjen el melózni, és majd csak utána trédeljen. Hát pont azért nem kéne, mert akkor olyan lesz, mint a 30+-os kiégett pszichológushallgatók. Nem akarok én sem bírálni senkit, de érezhető volt irányunkban a lenézés, és hogy ők, a nagy pszichológusok jobban vágnak mindent. Nem voltak rosszindulatúak, meg tök jót dumáltunk, viszont tanulságnak mindenképpen érdemes volt. Valamiért sokszor érzem azt, hogy a piac, és a kereskedés jóval nagyobb önismeretet ad, mint akik könyvekből tanulják meg ezeket. Érdekes eszmecsere volt.
Régi 2018-02-11, 10:57   #504 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 587
Hírnév szint: 2
Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
hogy naponta olvadtak a milliók, és egyszer csak megreccsentem, kb hülyének voltam nézveXD.
Még szép.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-11, 11:22   #505 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még szép.
trollolo
Régi 2018-02-11, 12:26   #506 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ezzel az előző poszttal csak annyit akartam mondani, hogy nehéz tényleg a másik helyzetébe belegondolni, de magunkból kiindulni zsákutca totálisan.

Na meg az, hogy sokan azért iratkoznak be pszichóra, hogy a saját életüket rendberakják.

Ja, és trédelni megtanulni felér egy pszichoszakkal
Régi 2018-02-11, 15:14   #507 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezzel az előző poszttal csak annyit akartam mondani, hogy nehéz tényleg a másik helyzetébe belegondolni, de magunkból kiindulni zsákutca totálisan.

Na meg az, hogy sokan azért iratkoznak be pszichóra, hogy a saját életüket rendberakják.

Három napja elolvadt több mint 10 millám nullára, bár tegnap felcsillant újra a remény.
Évek óta ez megy.... nem is nagyon lehet csak térdelni mellette...holnap burkolok
Régi 2018-02-11, 16:32   #508 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.695
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kis érdekesség: hétvégén Chucky-val...
He-he. Pár évig azon küzd mindenki, hogy legyen egy nyereséges rendszere. Mire ez nagyjából összeáll, rájön, hogy az önismeret, önkontroll, és egyéni kockázati szint tekintetében indíthatja az újabb pár éves programját.

A nagy helyzet az, hogy ha azért kezdesz el a tőzsdével foglalkozni, hogy rendbe jöjjön az életed (anyagilag, érzelmileg), addig nem fog menni. Egészen addig, amíg rendbe nem jön az életed anyagilag, és érzelmileg.
Régi 2018-02-11, 19:37   #509 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 452
Hírnév szint: 3
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Saját maga tanulmányozásával senki sem lesz pszichológus, igaz neked a TN miatt elég komoly mintád lenne egy Phd fokozathoz is
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-11, 20:44   #510 (permalink)
Szenior tag

shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Pszicho vagy nem pszicho, ha fáradt vagyok nehezen megy a pozik tartása mint ennél a péntek esti s&p500 longnál.
(második long a videon, az első 2 tick bukó lett)

Régi 2018-02-12, 11:36   #511 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 499
Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Érdekes én is ezt tapasztalom a sok egyetemistánál, durván olyan egójuk van, hogy kb. a trade lehetetlen lenne számomra. Sőt, szerintem 80-90%-uknál az egyetem egy komplett egó építés... Nem rosszindulatból írom, de pld. én mai napig egy kukást ugyanolyan embernek veszek, mint egy amerikai rokon által pénzelt hazai phd studentet.. De tényleg, egó a köbön szinte mind. Jobban tudnak mindent, ne vitázz velük stb. És a legdurvább, hogy már első évesek olyan egó injekciót kapnak vénásan, hogy még kezükbe sincs a diploma, de már úgy járnak, mint egy pro msc.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-12, 20:52   #512 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 236
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A másik, számomra meghökkentő, amikor azt kaptam meg, miért nem adtam el a kriptókat a piac tetején Ezen már csak mosolyogtam. Megmondtam, hogy igen, megszegtem a saját szabályaimat is, tény, hibáztam, de hogy ő tuti kiszállt volna, mert biztonságmániás
Ezt hogy, ennek mi értelme? Nem tudhatod előre, hogy az a tető, akkor kicsit nehéz volna "biztonságból" pont ott eladni.
Remélem értelmesebb dolgokról is beszélgettetek.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-12, 21:18   #513 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kis érdekesség: hétvégén Chucky-val és pár pszichológushallgatóval söröztem egy frankó kis helyen. Pszichológushallgatók között volt egy tréderbarátunk is, de ő munka mellett amolyan hobbiként nyomja. Tudni kell még az előzményekről, hogy mind harminc pluszosak, levelezőn nyomják Szegeden a pszichót. egy idő után a trédre terelődött a beszélgetés, és hát igencsak tanulságos dolgokat tapasztaltunk. Egyrészt, én azt hittem, nagyon pengék az emberi viselkedés tudományában, elvégre ezt tanulják, ezt csinálják. No, hát konklúziónak annyit elmondhatok, hogy azért tanulnak pszichológiát, emrt a saját életük rombadőlt kb. Tisztelet a kivételnek, de ezt egyikük be is ismerte. A másik, számomra meghökkentő, amikor azt kaptam meg, miért nem adtam el a kriptókat a piac tetején Ezen már csak mosolyogtam. Megmondtam, hogy igen, megszegtem a saját szabályaimat is, tény, hibáztam, de hogy ő tuti kiszállt volna, mert biztonságmániásXD Mondtam neki, biztonságmániáddal sose jutsz el oda, hogy ennyi pénzt keress, de mindegy. Fogászaton recepciós az illető, amikor mondtam, hogy naponta olvadtak a milliók, és egyszer csak megreccsentem, kb hülyének voltam nézveXD. Az a baj, hogy attól, hogy valaki pszichológus, pont az alázat kellene. Én bevallottam minden bűnömet,és elismertem a hibáimat, amiket elkövettem ezzel kapcsolatban, bezzeg amikor én mondtam, hogy igen, először el kell ismernünk a hibáinkat, és elfogadni a kritikát, akkor bekattantak, mert nehogymár én dumáljak nekik (az egyik srác párkapcsolati magánválságában van, 2 éve elvált, most szeretője egy házas nőnek, 32(!) évesen saját elmondása szerint vége az életének... mondjuk nem csodálom, ha a totális váltás helyett naponta megalázza magát és így érzi). A másik meg: fiatalok vagyunk, nem dolgoztunk még napi 8 órában éveken át, meg különben is kattintgatni mindenki tud na ezen besírtam Meg ha ennyire jól megy a tréd, miért nem nyomom kétszer annyi lottal. Most a TST-n egy-egy lotokat rakok be pozikba, erre ilyet szólnak, miért nem kettővel nyomom Az mellékes, hogy egy lottal is többszörösét megkeresem az ő átlagfizujuknak, de miért nem mindegy, hogy ha már amúgyis egy kattintás, akkor miért nem kétszer annyivalXD Chucky is le lett oltva, hogy suli után menjen el melózni, és majd csak utána trédeljen. Hát pont azért nem kéne, mert akkor olyan lesz, mint a 30+-os kiégett pszichológushallgatók. Nem akarok én sem bírálni senkit, de érezhető volt irányunkban a lenézés, és hogy ők, a nagy pszichológusok jobban vágnak mindent. Nem voltak rosszindulatúak, meg tök jót dumáltunk, viszont tanulságnak mindenképpen érdemes volt. Valamiért sokszor érzem azt, hogy a piac, és a kereskedés jóval nagyobb önismeretet ad, mint akik könyvekből tanulják meg ezeket. Érdekes eszmecsere volt.
Szerintem az a pszichológia, amit hagyományos értelemben nevezünk annak, az nem sokra jó egy tradernek.
Kicsit másra van itt nekünk szükség...
Bár kétségtelen, hogy az elme működése, az emberi cselekvési mechanizmusok megértése, ismerete előny lehet, de önmagában édes kevés.
Az elméletek lehetnek jók, de az alkalmazások ember feletti erőt igényelnek a legtöbb esetben.
Ezért nincs sok trader a földön.
Régi 2018-02-13, 13:32   #514 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezért nincs sok trader a földön.
Ha jól rémlik Újfalusi Zsolt TN előadásán mondta, hogy a legnehezebb szakma a világon. Van benne valami...
Régi 2018-02-13, 21:17   #515 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Etna: Azért messze nem a legnehezebb, és még csak nem is annyira stresszes, mint pl agysebésznek lenni, vagy projektvezetőnek lenni egy rakétakilövésnél, de az kétségtelen, hogy rengeteg tévhit övezi, és igen komoly személyiségfejlődés kíséri, amit végigvinni sokan képtelenek ilyen-olyan indokok miatt.

lost89: igen, beszélgettünk értelmesebb dolgokról is, de hát a sör az sörXD

Tback: igen, nekem most világosodott ki teljesen, mennyire más a tőzsdepszichológia, mint a suliban tanult pszichológia szak. Nyilván nem is ugyanaz a kettő célja, de ennél több átfedést vártam volna, pláne szemléletbeli közelséget, de nem. Viszont a tőzsdepszicho az az élet egyéb területein is jótékony hatást tud kifejteni Sulis verzióról nem tudok nyilatkozni.
Régi 2018-02-14, 11:13   #516 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Most évek múlva, mikor már hajtod a biciklit úgy, hogy oda sem figyelsz a folyamatok sokaságára ami lezajlik(kéz, láb, stb) így már persze egyszerűnek néz ki. De ha visszamennél a kezdeti önmagadhoz, szerintem is az egyik legnehezebben kikaparható gesztenye, ha a tudás megszerzését nézzük: senki nem segít, magadra vagy utalva, és teljesen tanácstalanná, reményvesztetté válsz nap mint nap. Éveken keresztül. Még a nehezebb szakmákban is azért már 2 év után van annyi tudásod, hogy elkulizol vele valahol, max. nem műtesz agyat. Itt még sok év után is ott van a bizonytalanság, hogy nem sikerül, és nulla pénzt fogsz kivenni, miközben betettél egy csomót + rengeteg elpazarolt időt. És hát nem épp az a terület, aminek a reklámozásával elnyered a környezeted megbecsülését, szeretetét.
Régi 2018-02-14, 11:18   #517 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Fontos lemaradt pluszba: az esély, hogy nem fizetnek ki... Más szakmákba max. eltanácsolnak, de megkapod a végkielégítésed, kifizetik a munkádat. Itt lehet egy évig építed a számlád, de sosem fogod látni a profitod.
Régi 2018-02-14, 13:09   #518 (permalink)
Szenior tag

Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Fontos lemaradt pluszba: az esély, hogy nem fizetnek ki... Más szakmákba max. eltanácsolnak, de megkapod a végkielégítésed, kifizetik a munkádat. Itt lehet egy évig építed a számlád, de sosem fogod látni a profitod.
Azért kell kivenni rendszeresen és nem egy évbe egyszer.

"a tudás megszerzését nézzük: senki nem segít, magadra vagy utalva, és teljesen tanácstalanná, reményvesztetté válsz nap mint nap. Éveken keresztül."

Meg ha segítenének is, akkor sem fogadjuk el másoktól a segítséget. Nem hiszünk a másikban. Meg kitől kérnél segítséget? Honnan tudod, hogy megfelelő embertől kérsz segítséget? Ez egy nehéz téma.
Régi 2018-02-14, 13:24   #519 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Meg kitől kérnél segítséget? Honnan tudod, hogy megfelelő embertől kérsz segítséget? Ez egy nehéz téma.
Te segítenél valakinek, akiről úgy gondolod megérdemli, és a tudásod átadnád neki? Na ez a kemény kérdés. Mi van, ha rosszul sül el, és tovább adja a sok ismerősének? Szerintem egyetlen út a monitor bámulás, aztán majd jönnek az aha pillanatok. Na ez már lutri, és szerencse mikor jönnek, lehet 1 évig egy se jön, lehet sose jön.. Ez már tényleg a sors kezében van. Én hiszek abban, hogy akiről tudja, hogy általa jó emberré válik, vagy még jobbá, annak odaadja, persze kemény próbatétel után. És itt most nem azokról beszélek, akik pár milláért megveszik a "grált".
Régi 2018-02-14, 13:43   #520 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Még szerencse, stratégiát venni nem lehet

Az igaz, hogy kell szerencse, hogy milyen aggyal születik az ember. Hiába nem kell ide sok különleges képesség, a kitartás önmagában nem elég, kell a kreativitás is egy saját szisztéma kialakításához, főleg a változó piaci feltételekhez, új dolgokhoz, stb...

Mindazonáltal szerintem tanulható a dolog, és inkább a sikeres kereskedésre utaló attitűdöket érdemes ellesni másoktól.

Na meg kőkeményen szűrni az infók között, mert neten fent van minden kb. Csak hát a szénakazal elég nagy.
Régi 2018-02-14, 16:43   #521 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás napi tanulság

Ez a hírkereskedés nem nekem való. Mai napot ennek szenteltem, milyen reakciókat vált ki belőlem. Hát, hogy is mondjam, durvítos

Ma kipróbálhattam háromszor is, köszi, elég volt. Nem is értem, hogy az egyik haverunk hogy bírja ezt idegekkelXD Mondjuk jól, ha van pár millió USD-je ebbőlXD
Régi 2018-02-14, 16:55   #522 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ha van pár millió USD-je ebbőlXD
Nem kell mindent elhinni.
Régi 2018-02-14, 16:57   #523 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te segítenél valakinek, akiről úgy gondolod megérdemli, és a tudásod átadnád neki? Na ez a kemény kérdés. Mi van, ha rosszul sül el, és tovább adja a sok ismerősének?
Persze, hogy odaadnám azoknak, akiket kedvelek. Ez nem is kérdés. Annak adja tovább akinek akarja.
Régi 2018-02-14, 17:20   #524 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem kell mindent elhinni.
Neked nem kell persze
Régi 2018-02-14, 17:26   #525 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Persze, hogy odaadnám azoknak, akiket kedvelek. Ez nem is kérdés. Annak adja tovább akinek akarja.
Etna, mit adunk tovább? Mert egzakt rendszert nemigen lehet, legfeljebb expertet, de még abban is rendszerint sok paraméter van, ami állítható.
Régi 2018-02-14, 19:09   #526 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szívesen átadom bárkinek azt a pár dolgot amit figyelek de attól hogy látom egy alakzatban a setupot, egyáltalán nem biztos hogy más is használni tudja.
Az évek alatt kialakult látásmód nem egy könnyen átadható "szentgrál".
Régi 2018-02-15, 09:25   #527 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 475
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
...
Mindazonáltal szerintem tanulható a dolog, és inkább a sikeres kereskedésre utaló attitűdöket érdemes ellesni másoktól....

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása
A másik lényeges, hogy trader gondolkodást tanulj! Ne startégiát keres, ne a szent grált, meg hasonlókat.
Azt kutasd, hogyan gondolkodnak VALÓDI traderek. Ez lehet a kulcs, más nem hiszem.
Sziasztok!

Az elmúlt napokban két hozzászólásban is előkerült a sikeres kereskedői attitűd, mint követendő, elsajátítandó példa. Jól hangzik, de vajon mi ez valójában? Szerintem érdemes lenne összeszedni mit értünk ez alatt, hogy aki akar tanulhasson belőle, és a trolloknak is meglegyen a napi muníciója... Nekem a teljesség igénye nélkül az alábbiak jutottak eszembe:

1. Hozzáállás. A tradinget vállalkozásnak tekinti. Üzleti tervet készít, melyben a távlati ködös célokat („gazdagság”, „anyagi függetlenség”) pontosan mérhető, emberléptékű cselekvési tervvé transzformálja. (Mit? Mikor? Hogyan? Miért? Mennyit? és Meddig?) Stopot használ, nem csak trade, de a tevékenység egészének tekintetében is. Folyamatosan monitorozza, hol áll a tervhez képest, a stratégiai célokban következetes, de a részcélokban rugalmas, ha az elmaradás/túlteljesítés nem a tervtől való eltérés, hanem piaci okokra vezethető vissza. (és ezt objektíven képes is megítélni)

2. Önismeret. A stratégiát, trade durationt, timeframet, pozíció méretet, profit célt, veszteség határt, brókert, terméket, kereskedési intenzitást stb. a saját érzelmeinek, temperamentumának teherbíró képességével összhangban, a komfortzónán belül kicsit alultervezve határozza meg. Képes felismerni, ha eléri a határt, óvatosan kész feszegetni, de képes leállni, ha érdemben túllépi azt.

3. Fegyelmezettség. Tartja magát a tervhez. A nyerőt képes futni hagyni, a vesztőt korán elvágja, azt a tevékenység szükségszerű költségének tartja. Sem a siker, sem a kudarc nem billenti ki az egyensúlyából, vagy ha mégis, az elhatalmasodó érzelmek pusztító hatásának kiküszöbölésére objektív szabályokkal rendelkezik.

4. Türelem. Képes elviselni a tétlenséget, ha napokig nincs a szabályainak pontosan megfelelő szignál. Tolerálja a streszt, ha az ár ellene megy, az izgalmat, ha a trade csinos nyereséget mutat, de még nincs kiszállásra utaló jel. És ha az végül bekövetkezik elviseli, hogy esetleg a már zsebben érzett profit a töredékére olvad. Élvezi amit csinál, de nem a játék, hanem a jól végzett munka öröméért lép piacra. Nem csak tudja, de érti is, hogy a tőzsdén a türelem és az idő termeli a pénzt, nem a tevékenység öncélú fokozása.

5. Önmotiváltság. A hullámvölgyek, zsákutcák nem szegik kedvét, a célra fókuszál, a nehézségeket kihívásnak fogja fel, melyek új energiával töltik fel. Az élethosszig tartó tanulást nem tekinti kényszernek, az önfejlesztést a sikerhez vezető út szükséges elemének tartja. Minden lehetőséget megragad, hogy csiszolja a piacról alkotott tudását: naplót vezet, melyet rendszeresen kielemez, olvassa a szakirodalmat, és eszmét cserél más tradertársakkal. Hisz abban, hogy a szerencse valójában a lehetőség találkozása a felkészültséggel. Nehéz helyzetekben is hisz önmagában és a felépített rendszerében, de nem ortodox módon, hanem folyamatosan megkérdőjelezve azt, ügyelve arra, hogy ne rombolja, hanem folyamatosan erősítse ezáltal önön fundamentumait.

6. Bizonytalanság és kielégületlenség terhe. Képes lelkileg feldolgozni és elviselni azt, hogy trade szintjén a piac kiszámíthatatlan. Hogy ha mindent jól csinál akkor is lehetnek olyan napok, hetek, hónapok, amikor összességében veszít. És bármennyi munkát is fektet bele előzetesen nincs semmi garancia arra, hogy a következő trade, vagy akár az egész „vállalkozás” nyerő lesz a végén.

7. Monotonia tűrés és a magány elviselésének képessége. Az ember alapvetően társas lény. Ha a tradinggel együttjáró szociológiai (és pszihológiai) nyomást valaki áldozatnak és nem személyiségével összhangban álló kiteljesedésnek (vagy legalábbis vállalható kompromisszumnak) éli meg, nem lesz képes hosszútávon sikeressé válni, különösképpen, ha a sikert nem pénzben, hanem az élet megélésének minőségében mérjük. Mert egy tradernek el kell viseli, hogy a sikert nincs kivel megbeszélni, hogy a kudarcban egyedül van, hogy a tevékenységének társadalmi elismertsége nulla, hogy a belefektetett munkának nincs kézzel fogható, maradandó eredménye, hogy élete jelentős része a virtuális valóságban nyom nélkül múlik el.

8. Felelősségvállalás. Számára nem csak üres frázis, hogy minden döntéséért neki kell vállalnia a felelősséget. A beleölt évekért. Az (el)túlzott reményekért. Az elvesztett pénzért. Egy tipp megjátszásáért. A kiutalt és a bekockáztatott összegért. A bróker választásért. A kiszámíthatatlan (black swan) felvállalásáért. Mindenért. Miközben a sikert, ha eljön a környezet pusztán szerencsének könyveli el...

Összegzés: Nem kell feltétel nélkül elfogadni a felsorolt szempontokat. De elgondolkodni rajtuk szerintem feltétlen érdemes, talán segít szembenézni azokkal a kényelmetlen kérdésekkel, melyek kimondatlanul mindnyájunkban ott feszülnek, miközben a vágyottól elmaradó sikeresség okait kutatjuk a borotválkozó tükör előtt...
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-15, 12:58   #528 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Összegzés:Nem kell feltétel nélkül elfogadni a felsorolt szempontokat. De elgondolkodni rajtuk szerintem feltétlen érdemes, talán segít szembenézni azokkal a kényelmetlen kérdésekkel, melyek kimondatlanul mindnyájunkban ott feszülnek, miközben a vágyottól elmaradó sikeresség okait kutatjuk a borotválkozó tükör előtt...
Jó és fontos dolgok amiket leírtál. És itt jön vissza, amit írtam Etnának, hogy hiába születnek jó,segítő hozzászólások egy kezdő nem biztos, hogy elfogadja. Mert megy a saját feje után. Tehát az, hogy senki nem segít, az nem igaz.

"a tudás megszerzését nézzük: senki nem segít, magadra vagy utalva, és teljesen tanácstalanná, reményvesztetté válsz nap mint nap. Éveken keresztül."

Csak az hiszük, hogy majd mi feltaláljuk a spanyol viaszt. És nem hallgatunk azokra akik évtizedek óta a szakmában vannak. De ez valamennyire természetes. Nem várható el, hogy nicknevekben megbízzunk mégha szépeket ír is, akkor sem. Ezért mondtam, hogy ez nehéz témakör. Én sem hallgattam senkire régen. Hiába mondták, hogy nem jó úton járok.
Régi 2018-02-15, 13:43   #529 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

...
Nem rossz, de nekem még pár dolog hiányzik a felsorolásból, pl a tanulás képessége, és a rugalmasság (kreativitás), mert ez nem gépi meló

Amiket írtál, jók, de szerintem ennyire nem szabad szigorúan venni, vagy lehet, csak a megfogalmazásod tűnik nagyon 'keménynek'.

Pozitív dolgok ebből a felsorolásból hiányoznak kissé, tehát a felsorolt attitűdök 'rossz' oldala van kihangsúlyozva. A hozadéka, a kereskedés által elért eredmények (nem csak pénzbeli), és az út révén kialakuló előnyös oldalát ne felejtsük el mellérakni.

Lehet, csak nekem van sokszor az az érzésem az itteni hozzászólások során, de bent az irodában is tapasztalom, hogy az egész tőzsdézés előnyeiről, az amiért ezt csináljuk, elveszik a szem elől, és hajlamosak vagyunk a kemény munka=sok pénz tévhitet követni. Az élet, kereskedés jó oldala kell az egyensúlyhoz. Ehhez pedig nem kell ennyire megfeszülni szerintem. A pénzt nem erre osztogatják a piacokon. De általában az élet egyéb területein sem azok a kimagasló egyéniségek, akik rettentő sok munkát, és fegyelmezetten csinálják. Ezek kellhetnek, de a kreativitás, a helyzetfelismerés, az információszűrés képessége, 'ügyeskedésre való hajlam', rendszerszemlélet ugyanúgy nélkülözhetetlen. Sőt, a kereskedésben ez szerintem a legkomolyabb szűrő az emberek között. És az attitűdök közé beraknám ezek fejlesztését is mindenképpen. Nálam az önfejlesztés inkább ezt jelenti.

És ahogy korábban Tomy leírta, ha van egy rendszered, akkor nagyjából tudható, mire számíthatunk hozam, vagy eredmény tekintetében. A tőzsdézés nem kiszámíthatatlan, ha a kockázat megfelelően kezelve van, ott is, ahol látszólag 'korlátlan'.

Herpai Nándinak volt egy kiváló hasonlata, ami akkor megfogott: van egy rovered, és ha jól navigálsz vele, útközben juthatsz üzemanyaghoz, és mehetsz vele tovább, de ha nem jól navigálod, akkor egy idő után lefogy az aksi, és megáll. A tőkét is így kell kezelni valahogy.

És még én sem tartok sehol, ahhoz képest, amit szeretnék elérni, de ha az irány alapvetően jó, és ezt tudjuk is az elért tényekkel bizonyítani magunknak, akkor az egy jó dolog

Még annyi, hogy egy jól definiált rendszer azért elég sokat tartalmaz az általad felsoroltakból.
Régi 2018-02-17, 01:05   #530 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kicsit talán az előzőeknek kiegészítése, amikről beszéltünk.
Régi 2018-02-17, 12:45   #531 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Kicsit talán az előzőeknek kiegészítése, amikről beszéltünk.
Ez nagyon durva! Tényleg sokszor annyira hosszú az út, hogy a vége felé már szinte hajlamos az ember lemondani arról, amiért elkezdte az egészet. Talán a kimerültség miatt. Erre van egy jó motiváció szöveg, hogy "Amikor fel akarod adni, tudnod kell, hogy éppen nyerésre állsz!"
Régi 2018-02-22, 10:08   #532 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 298
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha valakit érdekel, jó kis3 részből álló interjú.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/eg....1.277331.html
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-22, 23:00   #533 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha valakit érdekel, jó kis3 részből álló interjú.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/eg....1.277331.html
Patent cikk, köszi
Régi 2018-02-22, 23:40   #534 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mindkettő császári.

Régi 2018-03-13, 17:33   #535 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Lehet, most sok közhely lesz a mondanivalómban, de azért pár dolgot most így pár év trédelés után én is kiírhatok magamból.

Szóval, a piac 'büntet' Ez alatt azt értem, hogy ha tényleg nem teszem oda magam, vagy ellazázom, akkor a piac szépen tükröt tart, és lazán elveszi, ami az övé, vagy nem adja oda a nagy nyerőket

Jópár embernél azt látom magam körül, hogy micsoda különbség van a hobbi tréderkedés, és a megélhetési között. Sokszor, amikor hobbisként állok neki, aznap sokszor elszégyellem, ez tényleg én vagyok-e, mint trader. És még most is vannak olyan bukfencek, amiket képes vagyok simán elkövetni. Láthattátok a kriptós bukfencemet is. Durva, hogy ennyire gyenge tudok lenni, és mitől? A kis szerencsétlen számoktól, semmi mástól

Talán kezdem megérteni, hogy a tréderkedés egyszerűen egy olyan dolog, ahol muszáj következetesnek lenni. Nincs helye a tervektől való eltérésnek, a saját "objektív" várakozásokon felüli döntéshozatalnak.

Mindenkinek vannak gyenge pontjai a kereskedés során. A félelmek, a hiedelmek itt Higanymilliméterekben mérhetőek, a pénz csak az eredménye lesz a folyamatnak. Egy szopóspirálba könnyen bele lehet kerülni, és mostanság kezdem azt is megérteni, amiket itt már évekkel ezelőtt leírtak mások, hogy a mentális állapotot kell folyamatosan karban tartani, semmi mást. Talán az egy csoda így utólag, hogy a kriptosokkom utáni időkben nem buktam. Még szólt is egy régi haverom, hogy családi, meg ilyen gondok után nem kéne kereskedni.

Hosszabbra nyúlik a sztori, mert nem csak ilyesmi gondok voltak mostanában, de ami a mondanivalóm lényege: ami egyik pillanatban simán megy, az a következőben simán nem megy. A piac az élet legjobb tükre, folyamatosan visszaigazol, milyen a napom, milyen az életem, akár egy hétre, akár egy másodpercre vetítve. Nem is kell mással megbeszélnem, enélkül is tudjuk.

Ugyanakkor a piac az, amely egy eszköz a céljainkhoz. Ha nem vagyok topon, akkor a céljaimtól is messzebb kerülök. Akár úgy, hogy nem kereskedem aznap, hisz az idő telik. Idő a legfontosabb tényező.

Sok-sok embert ismerek itthon a szakmából. ~90% már rég kihullott az évek során, mint a brókercégek is A maradék többségnél is sokszor olyan mély gyökerekkel rendelkező problémákat hoz felszínre a kereskedés, ami engem is ledöbbent. Akár saját magamnál is!

Nekem jót tesz, hogy látom, mások is pont ugyanolyan problémákkal küzdenek, mint én a kereskedés során. Teljesen más a kereskedési stílusunk, piacunk, mégis, a gondok halmaza nagy metszetet mutat. Jó, hogy ezekből tanulhatunk egymástól, mert itt nincs szégyen, csak butaság, ha ezeket nem ismerjük be, legalább magunknak

No, mindegy, nem károgni akarok, mert baj szerencsére nincs. Csupán arra akartam rávilágítani, hogy a "megélhetési", főállású kereskedés bizony egy belső, véget nem érő játszma. Ami az egyik nap secc-pecc megy, a másikon bukfenc Hepe és hupa váltogatják egymást. A kérdés csak az, mekkora a hepe, és mekkora a hupa az egymást követő napokon. Talán az a profizmus legmagasabb szintje, amikor már minden nap ugyanazt az egyenletes felkészültséget tudja produkálni a trader?

Tök jó lenne, ha az ilyen "fejjátékokat" megosztanánk egymással Mert a chartolási módszerek ezek fontossága mellett igazából lényegtelenek. Nem az a nagy cucc, amikor megmondjuk, merre megy a piac, hanem amikor mindezt le is kereskedjük profitosan, jó RR mellett

(Mai apropóm amúgy, hogy 2 pip híján nem vette be a limitemet a piac, és ezután sikerült nem jelre belépnem. Tudom, kurvagáz, hogy ilyen hibákat elkövetek még alkalomadtán, csak hát amikor annyira, de annyira tuti vagy valamiben, aztán 2 pip, 2 dolcsi, 2 akármi híján mégse. Remélem, több ilyen nem lesz soha.)

Azért nem akartam negatív hangvételt adni a dolognak, mert baj nincs, csak furcsa, hogy van egy olyan, hogy mentális állapot, aminek az egész saját életünk alá van rendelve.

És, ami még megdöbbentőbb, hogy emberek képesek vagyunk ugyanazokat a hibákat elkövetni többször is. Vicc. Pedig tudjuk, hogy egyszer is elég volt belőle. Legtöbb hobbi trédernél ezt látom, picit se akarnak változtatni magukon.
Régi 2018-03-13, 19:14   #536 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
csak furcsa, hogy van egy olyan, hogy mentális állapot, aminek az egész saját életünk alá van rendelve.
Micsoda felismerés...
Régi 2018-03-13, 19:58   #537 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Micsoda felismerés...
Örülj neki, ha neked ez 25 évesen ment
Régi 2018-03-13, 20:22   #538 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Örülj neki, ha neked ez 25 évesen ment
Kicsit úgy írtad, mintha ezekre a dolgokra most jöttél volna rá. Ezeket már hosszú évek óta tudod és már elég sokszor leírtad. Egyébként egyetértek a hozzászólásoddal.
Régi 2018-03-13, 20:33   #539 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kicsit úgy írtad, mintha ezekre a dolgokra most jöttél volna rá. Ezeket már hosszú évek óta tudod és már elég sokszor leírtad. Egyébként egyetértek a hozzászólásoddal.
Volt róla szó persze, nálam ezerszer tapasztaltabbak vannak itt a fórumon is, sokkal jobban leírták. Meg hiába az elméleti tudás, ha még gyakorlatban vannak hibák sajnos.
Régi 2018-03-13, 20:45   #540 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 475
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
...
Mindenkinek vannak gyenge pontjai a kereskedés során. A félelmek, a hiedelmek itt Higanymilliméterekben mérhetőek, a pénz csak az eredménye lesz a folyamatnak.
...
És, ami még megdöbbentőbb, hogy emberek képesek vagyunk ugyanazokat a hibákat elkövetni többször is. Vicc. Pedig tudjuk, hogy egyszer is elég volt belőle. Legtöbb hobbi trédernél ezt látom, picit se akarnak változtatni magukon.
Szia Dávid!

Nem vagyunk gépek. Az érzelmeink tesznek emberré minket, az agyunkkal a szívünket átprogramozni csak ideig óráig lehet. Szerintem ezért fontos ismerni például a személyiség típusunkat, hogy be tudjuk lőni, mi az az állapot, ameddig az önfejlesztés által tudathasadás nélkül reálisan eljuthatunk. Egy érzékeny ember számára már önmagában az olyan alapvető emberi esendőség is frusztráció tárgya, ha hibázik, ha veszít, vagy nem hozza a magától elvárt szintet. Egy ráció dominált ember ezzel szemben nem is érti mi a probléma pl. a sorozatos kistoppolódással, a nyereség elolvasásával, az egyenleg ugrándozásával, a kockázat növekedésével, így ha a szükséges szorgalmat és a kitartást is belefekteti a munkába belőle sokkal könnyebben lesz sikeres trader, hisz kevésbé gátolják az érzelmei. A hétköznapi életben is van olyan, hogy humán/reál beállítottság, női/férfias szakma, öntörvényű kreatív/fegyelmezett végrehajtó típus. Természetesen van átjárás a két part között, egy bölcsészből is lehet jó adótanácsadó, de egy olyan szakmában, ahol a Piac perverz profizmussal folyamatosan sót szór az emberi gyengeségek által feltáruló lelki sebekbe sokkal komolyabb munkát kell fektetni önmagunkba, hogy ez ne őrölje fel hosszútávon az embert. Szerencsére vannak technikák, amivel karanténba zárhatók például a félelmek, vagy javítható a fegyelem. Szerintem -hogy ismeretlenül is személyre szabott legyek- például a "gátlástalan tréningen" tanultakból is biztos átemelhető néhány elem a forexbe, sőt megkockáztatom, hogy már ez a mostani probléma kibeszélés is a jó irányba tett lépéseid egyike. Vannak akik a szabályaikba, a statisztikáikba kapaszkodnak, van akibe a matek önt lelket , mások vélt vagy valós árfolyam mintázatokat fetisizálva képesek kiülni több száz pip nyerőt vagy éppen veszteséget. Szerintem ez az egyik legfontosabb momentum a kereskedésben, hogy megtaláljuk azt a valamit, amiben feltétlen hinni tudunk, ami leveszi a vállunkról a bizonytalanság, kiszolgáltatottság terhét. Tulajdonképpen mindegy is, hogy az amibe hiszünk valójában létezik-e vagy sem. „Adjatok egy fix pontot és kifordítom a világot a sarkaiból” mondta pár ezer évvel ezelőtt Arkhimedes. Ez a fix pont sokak életében évszázadok óta például a vallás, mely akkora erőt képes adni, mely még a halálfélelemet is képes legyőzni. De lehet ez egy egyszerű idea is. Mint Kolombusz esetében, aki abban hitt, hogy nyugatra hajózva felfedezi az Indiába vezető utat és dúrván meggazdagodik. Dacolva az egyház tanaival, meggyőzve a királyt a támogatásról, tartva a lelket a matrózaiban, akik már kis híján a tengerbe vetették, csakhogy a félelemtől kis híján megőrülve végre visszafordulhassanak. Gondoljunk bele, mekkora eltökéltség kellett mindehhez! Pedig mint utólag tudjuk abszolút melléfogott, de ahogy Equalizer is fogalmazott: aki mer az nyer, avagy bátraké a szerencse.

Kicsit elkalandoztam, de talán az értő füleknek lejött a lényeg: tökéletlenségünk velünk született betegség, de gyógyítható. A gond csak az, hogy nincs univerzális recept, a személyre szabott homeopátiás placebot mindenki csak önön magának keverheti ki.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-13, 22:52   #541 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
már ez a mostani probléma kibeszélés is a jó irányba tett lépéseid egyike
Hát igen csak arra kell figyelni, hogy nehogy leragadjunk ennél a pontnál. Ezért jegyeztem meg, hogy ezeket már évek óta tudja. Az az érzésem, hogy körbe körbe jár.
Régi 2018-03-14, 07:42   #542 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azt így nem mondanám, csak pörgős élettel nekem nehezen összeegyeztethető a kereskedés. Vagy úgyis mondhatnám, hogy anno azért is tetszett meg, mert nincsenek merev szabályok. Ó, dehogynem, vannak, és itt ráadásul magunkat kell kényszeríteni ezek betartására, na ez az, ami nehéz. Nyilván a motiváció, ami ebben segít

De persze jó piacozni, nem erről van szó, csak itt is van főnök, itt is vannak munkavédelmi előírások, teljesítményarányos fizetés. Erre 19 évesen, amikor elkezdtem, nem gondoltam. Igazából nem is tudhattam, mert a tőzsdetanfolyamokon erről minimálon beszélgettünk.
Régi 2018-03-14, 09:39   #543 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

De persze jó piacozni, nem erről van szó, csak itt is van főnök, itt is vannak munkavédelmi előírások, teljesítményarányos fizetés.
Bizony.

És ezek a "felállított "korlátok" tesznek valójában szabaddá másoktól.
Régi 2018-03-28, 10:54   #544 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 298
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mivel ez a topik lenne az egyik legfontosabb, és a nem profik ezt használják/használjuk a legkevésbé, gondoltam beteszek ide egy anyagot olvasmányként/emlékeztetőül, s nem pedig oktatási vagy kioktatási céllal.
Jól összefoglalja a lényeget.

http://tozsdelap.blog.hu/2011/03/07/...te_hol_tartasz

Ps.: tudom, tudom, egyértelmű, közhelyszerű és kézenfekvő, de mivel egy kezemen meg tudnám számolni, hogy ki van a 4. vagy akár csak a 3. szinten, akkor megér egy kis olvasgatást.
Akinek pedig már csak mosolyogtató, az úgy is továbblép. A még fejlődőknek pedig egy lehetőség, hogy be tudják/tudjuk tenni magukat/magunkat a megfelelő polcra.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-28, 16:05   #545 (permalink)
Tag

Chucky logója

Hely: CME
Összes hozzászólás: 75
Hírnév szint: 1
Chucky a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem ennek a képnek ebben a topicban a helye. Van az a szint, amikor már csupán a saját pszichénk korlátoz a céljaink elérése érdekében. Amikor a belépés, stophúzás, managelés már az első percben tisztázott, illetve a kereskedés víziója már megszületik a belépés előtt, tehát látom a chartot a jelenben és elképzelem, hogyan szeretném a chart további rajzolódását, illetve azt is, hogy milyen esetben nem működik tovább a trade, tehát tovább kell állnom. A tegnapi olaj kereskedésem erre tökéletes példa, viszont azzal a bökkenővel, hogy nekem negatív érzésem volt a kereskedéssel kapcsolatban, DE semmi nem indokolta, hogy a kereskedésből távozzak, csak a saját agyamban leképezett negatív képek befolyásoltak a cselekvésben. A kauzalitás minden esetben igaz, és alapvetően szerintem ez mozgat mindent. Nem a tervem szerint cselekedtem, a pillanatnyi érzelmek befolyásolták a döntéshozatalomat, ezáltal korlátoztam magam a további nyereségtől.

Ez pedig egy két nappal előtti arany kereskedés. A stop megvolt, a belépés megvolt. Ismét a saját félelmeim, és a veszteségtől való félelem befolyásolt abban, hogy ezt a kereskedést végigvigyem. Ilyen esetekben sokszor várom még azt, hogy csinál egy új hight az adott termék és utána esik be, de ez is csak egy megmagyarázása annak, hogy miért nem maradtam a kereskedésben.

Remélem tanulságosak ezek a képek, a kereskedés egy adott szinten már pszichológia. Ezt egy mentor vagy bármilyen oktató NEM tudja átadni. A saját pszichónkat magunknak kell úgy formáznunk, hogy a kereskedések során NE korlátozzanak sem a nyereség összegében, sem a vesztők elvágásban. Nehéz lenyelni, hogy a piac fel és le is tud mozogni, én ezt tudom. Ezekre a cselekedetekre sokszor nincs magyarázat, csupán az adott pillanatba tettünk egy érzelmek által befolyásolt döntést.

Sok embernek tudom ezek a képek csak annyit mondanak, hogy de béna volt a csávó, és lemaradt a fasza mozgásokról. Inkább azoknak küldeném, akik pontosan tudják, hogy miről beszélek.
Chucky nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-28, 16:20   #546 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem ennek a képnek ebben a topicban a helye. Van az a szint, amikor már csupán a saját pszichénk korlátoz a céljaink elérése érdekében.

Sok embernek tudom ezek a képek csak annyit mondanak, hogy de béna volt a csávó, és lemaradt a fasza mozgásokról. Inkább azoknak küldeném, akik pontosan tudják, hogy miről beszélek.

Jó gondolatok.
Pontosan értem amiről beszélsz.
A legtöbbször az korlátozza és nem más!

Én még azzal is kiegészíteném, hogy biztos vagyok abban, hogy vannak olyanok, akik pl. azért nem tesznek ki a másik topicba képet, mert érzik hogy ez is befolyásolja a pozi managelését.
És tökéletesen igazat adok nekik benne! Nem kell a plusz stressz, ha az stressz.

Ha mások is látják amit csinálsz, az lehet egy fölösleges érzelmi teher és ugyanúgy lehet sikertelen, vagy nem tervszerű az eredmény. Akkor meg nem ér annyit az egész.

Páran ott sok képet szoktunk posztolni, nekünk szerintem ez már fel sem tűnik, nem oszt, nem szoroz, de biztos vagyok benne hogy nem mindenki van így vele. Talán azoknak próbálunk néha segíteni...

A lényeg, hogy megy még az az olaj lefelé, ahogy tegnap is mondtam, lehet azzal még jó és tervszerű tradeket csinálni a jövőben is!
Régi 2018-03-28, 17:06   #547 (permalink)
Tag

Chucky logója

Hely: CME
Összes hozzászólás: 75
Hírnév szint: 1
Chucky a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Jó gondolatok.
Pontosan értem amiről beszélsz.
A legtöbbször az korlátozza és nem más!

Én még azzal is kiegészíteném, hogy biztos vagyok abban, hogy vannak olyanok, akik pl. azért nem tesznek ki a másik topicba képet, mert érzik hogy ez is befolyásolja a pozi managelését.
És tökéletesen igazat adok nekik benne! Nem kell a plusz stressz, ha az stressz.

Ha mások is látják amit csinálsz, az lehet egy fölösleges érzelmi teher és ugyanúgy lehet sikertelen, vagy nem tervszerű az eredmény. Akkor meg nem ér annyit az egész.

Páran ott sok képet szoktunk posztolni, nekünk szerintem ez már fel sem tűnik, nem oszt, nem szoroz, de biztos vagyok benne hogy nem mindenki van így vele. Talán azoknak próbálunk néha segíteni...

A lényeg, hogy megy még az az olaj lefelé, ahogy tegnap is mondtam, lehet azzal még jó és tervszerű tradeket csinálni a jövőben is!
"Trade what you see, not what you think". Szokták mondani a nagy okosok.

Szerintem már alapból a termék amit tradelünk, az befolyásol abban, hogy a kereskedés elején mi az elvárásunk. "Húúú, ez az EURUSD ez soha nem eshet, mert a Yellen/Bernanke/Greenspan azt mondta, hogy minden a legnagyobb ok bla bla bla". Bármi mehet, bármeddig. Csupán a múltbeli tapasztalataink és téves képzeteink miatt gondoljuk, hogy az adott termék csak az általunk elképzelt vagy gondolt irányba mehet, és ennél a távolságnál napon belül nem tehet meg többet. Ezek a dolgok abból indulnak ki, hogy azt hisszük a piac mindig azt fogja csinálni, amit gondolunk, és nem teheti a teljes ellentétét. PEDIG DE!!!! Ameddig ezt a tényt nem fogadjuk el, hogy rengetegszer tévedünk, mert előítéleteink vannak a piaccal szemben, és ezek sokszor nem fognak teljesülni, mert a piac szimplán nem ilyen, na addig a fejlődés stagnálni fog. A piacot nem ma és holnap kell megverni, sőt megverni sem kell. Csak a kockázatodhoz képest hosszútávon nagyobb nyerőket kell eltenned ÁTLAGOSAN, különben a számlád egy helyben fog toporogni, te meg gyötrődni fogsz, hogy napi 8-10 órát tradelsz a semmiért.

Ahogy Tomy is mondta régebben: a piacon elért teljesítményeden a saját életed aktuális történései, adott mentális, pénzügyi helyzeted vetül ki. A traderré válás egy nagyon összetett folyamat, nincs két egyforma út. Sőt szerintem egy trader sosem érkezik meg valahova, mert mindig van hova fejlődni, minden nap tanulunk újat. Ezért gyönyörű ez a szakma. Itt nem csak a kereskedésben szedsz össze tapasztalatokat, hanem az élet más területein is, mert minden területen kell változni, anélkül nem lehet a kereskedésben sem előrébb jutni. Ebbe beletartozik a sport, egészséges táplálkozás, megfelelő gondolkodásmód, pénzügyi kultúra, és az alázat a piacok iránt.

Ameddig ez a beismerés nem teljesül be, addig szerintem a traderré váláshoz még nagyon rögös és hosszú út vezet.
Chucky nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-28, 17:34   #548 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.055
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ezekkel a problemakkal nem vagytok egyedul... Nekem is sok idobe, stresszbe es nem realizalt penzbe kerult amig osszeszedtem magam annyira, hogy tovabblephessek ezen az akadalyon. Peldat is adok:

Anno, valamikor tobb mint egy evvel ezelott publikaltam ezt az USDCAD elorejelzest:

https://www.tradingview.com/chart/US...-the-downside/

Mondhatni tokeletesen bejott amire szamitottam, vartam par honapot amig a setup osszejott, hiszen nagy lot size-al akartam benne lenni, mar lattam is a szemem elott a Lambo-t amit a profitbol venni fogok stb.

Eljott a nagy nap es egy news event-nel bealltam shortba, tokeletesen pipre pontosan a csucstol ami utan jott az 1700 pip eses, amit azt is elorelattam... mivel tokre meg voltam gyozodve, hogy mi fog tortenni, benyitottam egy bazi nagy poziciot, de nagyon nagyot, sokkal nagyobbat mint amit mostanaban nyitok altalaban... de az a franya psziho beleszolt, es nem a kockazat volt a problema, azt fejben mar lediszkontaltam, realizaltam mar a lehetseges vesztot, ugyhogy nem erdekelt onnan tovabb.... hanem a profit amit utkozben csinaltam, az volt az ijeszto... kb. 250 pip korul zartam a poziciot, hiszen egett az ujjam, hogy vegre realizalhassam a lebegot es majd egy korrekcio utan ujra bealltam volna, hiszen igy valamit mar eltehettem volna es jobb szintrol indultam volna ujra... ez a pillanat tobbet nem jott el es meg esett az arfolyam 1500 pippet en meg ragtam a falat mergemben, hiszen annyi lett a Lambonak... de jutott volna igy is egy Audira... de ha Lambo-ra varsz, egy plusz Audi mar vesztesegkent er, csalodaskent eled meg...

Azota sok viz lefolyt a Dunan, sokat fejlodtem es meg sokat kell fejlodjek. Nemhiaba kell min. 10.000 ora ahhoz, hogy valamiben szakemberre valj.

Olvastam valahol, abban a topikban melynek a nevet sem szabad kimondani , hogy 25 ev tapasztalattal a hatad mogott soha nem backtesztelt a csavo... kerdem en: pszihologiai szinten hogyan tud valaki akinek nincs a strategiajarol statisztikaja egyaltalan bizni abban a bizonyos strategiaban? Hiszen a pszihonak a legnayobb ellensege a bizonytalansag amikor poziba allsz, meg akkor is, mint az en esetemben, hogy tokre azt varod ami lesz...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-28, 20:19   #549 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.695
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
He-he. Pár évig azon küzd mindenki, hogy legyen egy nyereséges rendszere. Mire ez nagyjából összeáll, rájön, hogy az önismeret, önkontroll, és egyéni kockázati szint tekintetében indíthatja az újabb pár éves programját.

A nagy helyzet az, hogy ha azért kezdesz el a tőzsdével foglalkozni, hogy rendbe jöjjön az életed (anyagilag, érzelmileg), addig nem fog menni. Egészen addig, amíg rendbe nem jön az életed anyagilag, és érzelmileg.
Kiegészíteném annyival, hogy egészen addig, amíg egy kicsit is "érdekel" mi lesz a pozíció sorsa, mekkora nyerő, vagy mekkora vesztő lehet a vége, addig nem fog menni.

Ennek az érzésnek az elkerülésére egy módszer van: Megfelelően kicsi pozícióméretet kell kötni.

Ami elég kicsi ahhoz, hogy a jelenlegi életkörülményeidben, anyagi helyzeteden semmit se változtasson. Ez egy rossz hír azoknak, akik ebből akarnak élni. Azoknak is, akik már állítólag "ebből élnek", miközben ők is a fent említett pszicho problémákkal küzdenek. Ahogy Dávid korábban említette: bosszúsak ha idő előtt kilépnek, érzelmi kitöréseik lesznek kereskedés közben, stb...

Ezt valóban nem lehet se tanítani, se mentorálni. Lehet róla beszélni, hogyan kellene, de ezt mindenkinek saját magának kell helyre tenni a kis fejében.
Például: "a lebegő nyereség visszaengedése, nem veszteség", "a vesztő kötés a rendszered üzemeltetésének a költsége", stb-stb

Ismerek olyan személyt is, akinek pszichológus segített, hogy bizonyos dolgokat máshogy lásson, máshogy értékeljen.

Én úgy látom, hogy akik árfolyamelmozdulásra spekulálnak azok előtt 2 út van:
- Próbál egyre nagyobb kötésméretekkel, de viszonylag kis mozgásokat megfogni. (Én ezt zsákutcának gondolom)

- Kisebb kötésekkel megtanul nagyobb távolságokra eljutni, esetleg még építkezik is a számára kedvező mozgásokban. (Ehhez pedig nagyon sokat kell tanulni, és fejlődni)
Régi 2018-03-28, 20:59   #550 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez egy rossz hír azoknak, akik ebből akarnak élni. Azoknak is, akik már állítólag "ebből élnek", miközben ők is a fent említett pszicho problémákkal küzdenek. Ahogy Dávid korábban említette: bosszúsak ha idő előtt kilépnek, érzelmi kitöréseik lesznek kereskedés közben, stb...
Csak nem ilyesmikre gondolsz?

"...2 trade kifejezetten jól sikerült, 1-ben beragadtam, a többinél TSL vett ki. Ez utóbbiaknál ha x pipnél kiszállok, talán jobban járok. Egyébként meg a fordítottja is igaz: volt, ahol kár volt kiszállnom. "

"Stabil", sok éve használt rendszert érzek az ilyen jellegű mondatokban
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tőzsdepszichológia befektetőknek. Mighti Tőzsdei könyvek 104 2013-03-20 14:18

A pontos idő 17:50 , a GMT +1 időzóna szerint.