Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-05-12, 22:40   #751 (permalink)
rpr
Szenior tag

Összes hozzászólás: 122
Hírnév szint: 4
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"azoknak, akiknek rendesen megy"

Sokról kiderülne élőbe, hogy nem azok, akik a fórumon előadják magukat.
Ezért nem is mennének el. Nem kell ettől tartani ForexKlubnak, hogy tolonganak majd a traderek.

Hát én ezzel úgy vagyok, hogy egyedül AlpinForexnél érzem, hogy kicsit mélyebb az elméleti tudása nálam és a többieknél is. Engem ez nem zavar. Sőt jó lenne, ha a többiek is elérnék ezt a szintet. A jó hír, hogy nem kell túl sok elméleti tudás a sikerhez. Látjuk itt a fórumon is, hogy hiába az elmélet. Nem ezen múlik a siker. Az elméletet mindenki tudja.

"előkerül a „demóhuszár” kártya stb."

Igaz, de lehet mást mondani? Láttál valakitől itt éles számlatörténetet legalább 500

Nem tudom mi van Péterrel, de már mindent le írt ide, ami fontos és kell a kereskedéshez. Nehogy azt hidd, hogy neki van valami titkos stratégiája..
Ő abban van előrébb, hogy hagyja futni a nyerőket. A vesztőket lezárja 1R-be. És mentálisan bírja a kereskedést. Ennyi a titka. Semmi többet nem tud elméletben a kereskedésről, amit te itt ne tanulhatnál meg.
Hagyjuk mar ezt...sztem ez is egy l3genda...ha csak errol lenne szo hogy belepsz kb random es azt hagyod futni veszteseget gyorsan elvagod azt ennyi...ha ennyi lenne hanyan csinalnak ezt jobban...
Kell hozza egy eleg jo rendszer...mikor lepsz be es ki....

Belepek 100szor elvagom 1r nelbesztoket...nyeroket engedem (meddig is?) es megsem leszek plusszban...ennel tobb kell ide...
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-13, 09:10   #752 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 536
Hírnév szint: 2
Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kell hozza egy eleg jo rendszer...mikor lepsz be es ki....
Fontosak a belépési helyszínek és a stop elhelyezések, de akkor is nagyobbnak kell lennie az átlagos nyerőknek az átlagos vesztőknél, ha a találati arány nincs meg legalább 60-70%. És a legtöbb tradernél nincs magas találati arány. Max. azoknál akik nem használnak stop losst(pozi vagy számlastop). De ők egy idő után lenullázzák a számlát.

"Belepek 100szor elvagom 1r nelbesztoket...nyeroket engedem (meddig is?) es megsem leszek plusszban.."

Vagy túl kicsi a találati arányod vagy túl kicsik a nyerők. Vagy mindkettő egyszerre. Még nem vagy elég érett mentálisan a kereskedéshez. És a szent grál a mentális felkészültség. Ezzel lehet pénzt keresni. Nem az indikátorokkal. Évek múlva megfogsz változni mentálisan, ha kitartó vagy és nem adod fel addigra.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-05-13, 09:49   #753 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Fontosak a belépési helyszínek és a stop elhelyezések, de akkor is nagyobbnak kell lennie az átlagos nyerőknek az átlagos vesztőknél, ha a találati arány nincs meg legalább 60-70%. És a legtöbb tradernél nincs magas találati arány. Max. azoknál akik nem használnak stop losst(pozi vagy számlastop). De ők egy idő után lenullázzák a számlát.

"Belepek 100szor elvagom 1r nelbesztoket...nyeroket engedem (meddig is?) es megsem leszek plusszban.."

Vagy túl kicsi a találati arányod vagy túl kicsik a nyerők. Vagy mindkettő egyszerre. Még nem vagy elég érett mentálisan a kereskedéshez. És a szent grál a mentális felkészültség. Ezzel lehet pénzt keresni. Nem az indikátorokkal. Évek múlva megfogsz változni mentálisan, ha kitartó vagy és nem adod fel addigra.
Ok en ezt ertem...de en most arra gondolok hogy addigra lehet eszreveszek vmi osszefuggest vmi signalt amire ha belepek jo fele megy az arfolyam es lesznek kilepesre is signaljaim...
Magyarul nem az miatt fogok plusszos lenni mert hagyom futni a nyerot hanem inkabb azerrt mert egy ko belepo kikepo jelrendszerr talaltsm...fedeztem fel...
Régi 2018-05-13, 11:19   #754 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.860
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ok en ezt ertem...de en most arra gondolok hogy addigra lehet eszreveszek vmi osszefuggest vmi signalt amire ha belepek jo fele megy az arfolyam es lesznek kilepesre is signaljaim...
Magyarul nem az miatt fogok plusszos lenni mert hagyom futni a nyerot hanem inkabb azerrt mert egy ko belepo kikepo jelrendszerr talaltsm...fedeztem fel...
Az igazság a kettő között lehet.
Ha rendben lesz a pszichód, könnyebben találhatsz stratégiát.
Ha pszichomentesen véletlenül meglesz a stratégiád, akkor pedig nem csak a számlaegyenleged fog kisimulni el fognak tűnni a mentális ráncok is....egy darabig. Lottónyerteseknél állítólag átlag 2 évig tart a hatása.

Nagyjából hány db kötésed van naponta? (mindegy hogy manuális/robot, mindegy hogy demo vagy éles számla de ha részletezed az még jobb)
Régi 2018-05-13, 12:02   #755 (permalink)
Szenior tag

Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Lehet találni olyan belépési pontokat, ahol kis kockázattal lehet többszörös R tradeket kihozni(pl. szint,trendvonal visszateszt), de ami fontos, hogy azért a végtelenségig ne keres. Na most persze egy kezdő sok évig keresni fog, mert a logikát ráakarja erőszakolni az árfolyammozgásra. Ami hiba. Azt hiszi, hogy logika megmenti a veszteségektől. Sok évnek kell eltelnie, amíg a kereskedő rájön, hogy ez lehetetlen. Kell egy alap tech. elemzői ismeret(trend,szintek). Pl.: Sokkal kifizetődőbb trendirányba kereskedni, mert nagyobb a profit potenciál. De nagyon nem kell bonyolítani.
Naponta több tízezer kereskedő próbálja megfejteni az árfolyammozgást,indikátorok tucatjai születnek napi szinten,fórum bejegyzések százai a tech. elemzésről(lásd pl. forexfactory) és mégis a kereskedők 90% veszteséges. Mert nem azzal foglalkoznak ami a pénzt hozza(MM,pszicho), hanem azzal ami zsákutca(tech. elemzés).
Régi 2018-05-13, 13:30   #756 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Lehet találni olyan belépési pontokat, ahol kis kockázattal lehet többszörös R tradeket kihozni(pl. szint,trendvonal visszateszt), de ami fontos, hogy azért a végtelenségig ne keres. Na most persze egy kezdő sok évig keresni fog, mert a logikát ráakarja erőszakolni az árfolyammozgásra. Ami hiba. Azt hiszi, hogy logika megmenti a veszteségektől. Sok évnek kell eltelnie, amíg a kereskedő rájön, hogy ez lehetetlen. Kell egy alap tech. elemzői ismeret(trend,szintek). Pl.: Sokkal kifizetődőbb trendirányba kereskedni, mert nagyobb a profit potenciál. De nagyon nem kell bonyolítani.
Naponta több tízezer kereskedő próbálja megfejteni az árfolyammozgást,indikátorok tucatjai születnek napi szinten,fórum bejegyzések százai a tech. elemzésről(lásd pl. forexfactory) és mégis a kereskedők 90% veszteséges. Mert nem azzal foglalkoznak ami a pénzt hozza(MM,pszicho), hanem azzal ami zsákutca(tech. elemzés).
hmm

érdekes érzés van bennem. Szeretném elhinni amit irsz..., hogy ez ilyen egyszerü, de mégsem tudom
Régi 2018-05-13, 15:47   #757 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 10
BetBulls a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nézz rá erre, lehet mond valami újat
Nem tudom mi okból böktek meg ezzel, gondolom másnak is segít7

https://huntraders.com/konyvek

ja... ingyenes, sok maradt raktáron
Sziasztok,

A Huntraders.com kifejezetten a kezdőknek szánt tananyagok gyűjteménye, ezért is mertem ajánlani tízóratíznek. Az indulásban segít mindenképpen. Mik a ciklusok, trendvonalak, hogyan használjam a divergenciát, hogy vesz le egy ciprusi forexbróker, kötvények, opciók példákkal stb... Újat annyiban ad, hogy a leckék könnyen kereshető, átlátható struktúrában vannak rendszerezve és végig viszi a látogatót azon a tanulási folyamaton, amely az alapok elsajátításához kell...az izgalmak úgy is majd csak ezután kezdődnek

Csaba
BetBulls nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-13, 17:51   #758 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 194
Hírnév szint: 9
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Te most reklámozol Öcsi nem tudsz megtanítani senkit hagyd a fenébe itt okosabb emberek vannak.
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-13, 18:05   #759 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.798
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te most reklámozol Öcsi nem tudsz megtanítani senkit hagyd a fenébe itt okosabb emberek vannak.
Most miért vagy ilyen durva, elvégre ingyen kínál tananyagot és semmit nem kér érte cserébe. Ahogy átnéztem pár dolgot, eléggé alapos az anyag, kezdők agykeveréséhez még sok is
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-13, 18:47   #760 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 976
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem sokakat érdekelne az, hogy te milyen messzemenő következtetéseket vonsz le abból, hogy a kb 570 gyertyányi távolságokban lévő csúcsok esetében, mennyire mérvadó az, hogy a kb 18-20 EMA egymástól mért távolsága mekkora volt egymástól.
Jövőhét péntek (május 18.) 18 óra megfelel?
Azert remelem, a Te es a kovetoid erdekeben, hogy ezt a beszolast csak kekeckedesbol es nem komolyan irtad...

De komolyan fogok valaszolni, ezzel is atadok, ingyen, egy kis tudasreszletet.

Az, hogy x gyertyanyira egyik csucstol a masik csucsnal mekkora a ket MA kozott mert tavolsag es ez mennyire mervado, nem tudom. csak annyit tudok, hogy a tapasztalataim es tesztjeim soran, a statisztikai veletlennel joval nagyobb aranyban fordult elo az, hogy egy korrektiv struktura,mint ez a USDCAD esete is most, ket impulzusan mert MACD divergencia hianyaban az arfolyam nagy valoszinuseggel csinalt egy 3.-ik impulzust is, a MACD divergenciaval pedig nagyobb valoszinuseggel folytatta az eredeti, egyel nagyobb trendiranyu mozgasat es ezt fuggetlenul attol, hogy 20 vagy 2000 gyertya pockolja ki. (Amugy, csak ugy megjegyzem fel szajjal, mielott jobban felborzolnad magad, hogy az altalad figyelt divergenciat ha lennebb viszed egy ket TF-nyit, ugynazokat a csucsokat fogod nezni csak tobb gyertya fogja kitolteni az urt kozottuk...vagyis akkora ordas okossaggal akartad megmondani a frankot itt, de elobb gondolkodni kellett volna kicsit. Tudod, volt a Halaszurnak egy jo mondasa: mielott le akarsz irni valamit, gondold at otszor, hagyj idot magadnak ... stb. )

Olyannyira mervado modon mutatkozott meg a statisztika e divergenciak eseteben, hogy szabalyokat is bevezettem ezekre... ha nem hiszed, nezz utana... nezd, meg szabalyos konyvet is csinaltam annak idejen amikor a strategiamat keszitettem, kezzel meghozza, mert ugy jobban beleeg a memoriaba... :

tozsdepszichologia-img_20180513_2010141.jpg

Ez alapjan tudtam elorelatni, 2016 novembereben, ugyancsak az USDCAD-en a az elozo korrektiv struktura kimenetelet, vagyis amikor az Y pontban voltunk, vartam ket alternativ lehetosegre, esesre vagy egy Z-re...

tozsdepszichologia-screen-shot-5-13-2018-8.16-pm.jpg

Ha ezt sem hinned, lasd ezt: https://www.tradingview.com/chart/US...-the-downside/

Ugyanez a divergencianezetem alapjan ulok nyugodtan, meg mindig, az USDMXN long poziciomban, habar kurva nehez nezni amikor kurva sok penzt adsz vissza a piacnak egy-egy szivfajdito korrekcio soran:

tozsdepszichologia-screen-shot-5-13-2018-8.22-pm.jpg

Sokan, de foleg a "valodi Elliottosok" akiknek szerinted eszuk agaban sincs statikusan tesztelni/gondolkodni egy dinamikus vilagban, azt a rozsaszin B csucsot uj csucsnak nezik, minden dinamikajukat latba vetve... hibas dolog, az esetek tulnyomo tobbsegeben... es ami a mi temankat illeti: divergenciat sem merhetsz a ket "csucs" kozott (habar szepen nezhet ki, hiszen ugy kulso mint belso divergencia is elorevetitette az eses lehetoseget - pont egy ilyen helyzetet vazolsz fel a hires MACD divergencias videodban, ott ahol divergenciat latsz de megis folytatodik a menet felfele, erre mondtam, hogy tevesen ismered fel a helyzeteket = teves magyarazat alapjan felrevezeted a kozonseget, tudatlanul... mert majdnem mindig a tudatlansagbol forraslanak az ilyen bakik, olykor pedig akarva... nem a te eseted ez utobbi ) hiszen a B hullam egy korrektiv struktura volt es impulzus es korrekcio kozott nem merunk divergenciat... na ezt mondd el egy "valodi Elliottosnak", hogy a korrekcio joval tulszarnyalta az impulzust... kirohogne... hiszen a trend nem folytatodhat korrektiv strukturakban, mondanad... erted? Dehogy erted... jegyezd jol meg amit MEG EGYSZER elmondok: magyar VALODI Elliottos nem letezik! ha letezne, tudnek rola, hiszen szuk az a csoport a vilagon ahol VALODI az ez iranyu tudas... Ezt az elmeletet itt a mi szferankban NEM tudod senkitol megtanulni ugy, hogy hasznalhato is legyen, rakhatsz akarmennyi konyvet ide es posztolhatsz barmennyi videot... attol fuggetlenul, szemmertekes modszerrel meg barki tud hullamot szamolni aki el tud 5-ig szamolni, a laikus szemeben meg zsenihatast is kelthet a szemely...

Ja, hogy elofordul, hogy nem ugy alakul az arfolyam mint ahogy azt varom? Persze, hogy igen! Hiszen egyik modszer sem garantalja a 100%-os talalati aranyt... az absztinencia sem garancia a terhesseg elkerulesere... minimum egyszer megtortent a "csoda" a tortenelem soran ebben a temaban is, nem? Azt jol mondtad, a hullamelmelet nem egy strategia... hanem egy masik eszkoz amivel megprobaljuk, ki sikeresebben ki sikertelenebbul, elorelatni a jovot...

Talalkozoval kapcsolatban, habar csutortoktol hetfoig Budapesten leszek, valoszinuleg nem fog osszejonni, mivel pentektol vasarnapig korongloveszeten leszek Galgamacsan... de szivesen meghivok egy sorre es beszelgetesre barkit, teged is, ha elobb telefonon egyeztetjuk az idopontot.
equalizer elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-13, 19:10   #761 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Te kereskedsz? Sikeresen? Mert:

Lehet találni olyan belépési pontokat, ahol kis kockázattal lehet többszörös R tradeket kihozni(pl. szint,trendvonal visszateszt) - ez igaz, hogy lehet olyan pontokat talalni ahol nagy az R/R... de az se nem szint es se nem trendvonal visszatesztje. es most ezen megint elindulhat a diskucio, de megeloznem most azzal, hogy mindkettot teszteltem orrverzesig amikor meg azt hittem, hogy kolbaszbol van a kerites es rajottem, hogy megsem...

de ami fontos, hogy azért a végtelenségig ne keres. - a sikeres emberek egy kozos tulajdonsaga az, hogy keres... tudod meddig? Addig amig talal...meg ha a vegtelensegig is tart... nem olvastad a Think and grow rich konyvet Napoleon Hill-tol? Tback feltette magyarul valamelyik topikba, keresd elo, olvasd el.

a logikát ráakarja erőszakolni az árfolyammozgásra. Ami hiba. Azt hiszi, hogy logika megmenti a veszteségektől. - en bizonyossaggal allitom azt, hogy egy piac, minden piac, egy jol definialt logika szerint mukodik... ami azt jelenti, hogy logika segitsegevel "meghodithato"-va valik.

Sok évnek kell eltelnie, amíg a kereskedő rájön, hogy ez lehetetlen. - ez nem igy van, csak akkor, ha rossz itanyban keres az a franya kereskedo aki arra a kovetkeztetesre jut, hogy a logika a kereskedesben szart sem er ES feladja 3 meterre az aranybanya elott... valljuk be na oszinten, nem mindenki kepessege egyforma... de nehogy mar annak a temerdek sikertelen kereskedonek adjunk valamit is a szavara, hogy "ezt nem lehet megcsinalni" akik frusztraciojukat nyomjak a nagyvilag ele, hogy a "forex nem tanulhato" ...

Kell egy alap tech. elemzői ismeret(trend,szintek). - asszem mar mindenki tudja a velemenyemet... szinteket es trendeket felismerni a kisiskolas lanyom is tud, ha leul fel orat egy chart ele... a piaci elony nem ebben van.

Mert nem azzal foglalkoznak ami a pénzt hozza(MM,pszicho), hanem azzal ami zsákutca(tech. elemzés). - lenyegeben ez volt az a mondatod amely kiboritotta a bilit nalam... hiszen ekkora zagyvasagot reg hallottam szakmai forumon... vagyis, a Te nezetedben a tehnikai elemzes az zsakutca... de adjuk mar meg neked is az eselyt, hogy megmagyarazd nekunk itt, hogy hogyan is kell sziklaszilard pszihot es betoneros MM-et kiepiteni tehnikai elemzes nelkul? Hiszen a psziho alapja a meggyozodes es bizonyossag abban, hogy amit csinalsz az helyes, megismetelheto, statisztikailag nyereseges stb. es a bivalyeros MM pedig nem letezik egy "iranyerzek" nelkul...
Régi 2018-05-13, 19:12   #762 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
hmm

érdekes érzés van bennem. Szeretném elhinni amit irsz..., hogy ez ilyen egyszerü, de mégsem tudom
Jobban is jarsz...
Régi 2018-05-13, 19:21   #763 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te kereskedsz? Sikeresen? Mert:

Lehet találni olyan belépési pontokat, ahol kis kockázattal lehet többszörös R tradeket kihozni(pl. szint,trendvonal visszateszt) - ez igaz, hogy lehet olyan pontokat talalni ahol nagy az R/R... de az se nem szint es se nem trendvonal visszatesztje. es most ezen megint elindulhat a diskucio, de megeloznem most azzal, hogy mindkettot teszteltem orrverzesig amikor meg azt hittem, hogy kolbaszbol van a kerites es rajottem, hogy megsem...

de ami fontos, hogy azért a végtelenségig ne keres. - a sikeres emberek egy kozos tulajdonsaga az, hogy keres... tudod meddig? Addig amig talal...meg ha a vegtelensegig is tart... nem olvastad a Think and grow rich konyvet Napoleon Hill-tol? Tback feltette magyarul valamelyik topikba, keresd elo, olvasd el.

a logikát ráakarja erőszakolni az árfolyammozgásra. Ami hiba. Azt hiszi, hogy logika megmenti a veszteségektől. - en bizonyossaggal allitom azt, hogy egy piac, minden piac, egy jol definialt logika szerint mukodik... ami azt jelenti, hogy logika segitsegevel "meghodithato"-va valik.

Sok évnek kell eltelnie, amíg a kereskedő rájön, hogy ez lehetetlen. - ez nem igy van, csak akkor, ha rossz itanyban keres az a franya kereskedo aki arra a kovetkeztetesre jut, hogy a logika a kereskedesben szart sem er ES feladja 3 meterre az aranybanya elott... valljuk be na oszinten, nem mindenki kepessege egyforma... de nehogy mar annak a temerdek sikertelen kereskedonek adjunk valamit is a szavara, hogy "ezt nem lehet megcsinalni" akik frusztraciojukat nyomjak a nagyvilag ele, hogy a "forex nem tanulhato" ...

Kell egy alap tech. elemzői ismeret(trend,szintek). - asszem mar mindenki tudja a velemenyemet... szinteket es trendeket felismerni a kisiskolas lanyom is tud, ha leul fel orat egy chart ele... a piaci elony nem ebben van.

Mert nem azzal foglalkoznak ami a pénzt hozza(MM,pszicho), hanem azzal ami zsákutca(tech. elemzés). - lenyegeben ez volt az a mondatod amely kiboritotta a bilit nalam... hiszen ekkora zagyvasagot reg hallottam szakmai forumon... vagyis, a Te nezetedben a tehnikai elemzes az zsakutca... de adjuk mar meg neked is az eselyt, hogy megmagyarazd nekunk itt, hogy hogyan is kell sziklaszilard pszihot es betoneros MM-et kiepiteni tehnikai elemzes nelkul? Hiszen a psziho alapja a meggyozodes es bizonyossag abban, hogy amit csinalsz az helyes, megismetelheto, statisztikailag nyereseges stb. es a bivalyeros MM pedig nem letezik egy "iranyerzek" nelkul...
Szívemből szóltál MESTER!
... s mondá mindezt egy magát a 2. helyre ''nagytudásúnak'' tituláló egyén, aki eddig még egy fejreállított kötésmintát sem publikált
Régi 2018-05-13, 21:06   #764 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.675
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Néhány észrevétel:

1, Ajánlottál egy fejtágítást, én ajánlottam egy időpontot, de neked ez úgy tűnik nem jó. Akkor majd szólj, ha lesz számodra alkalmas időpont, majd igyekszem én alkalmazkodni.
Lehetőleg hétköznap 18-órától legyen, akkor érnek rá a legtöbben ezt megnézni.

2, Egyébként nincsenek "követőim", akiket meghülyítettem, bemagyaráztam volna nekik bármit, akik ráadásul annyira amtőrök lennének, hogy ezt még csak észre sem veszik.
Felnőtt, önálló gondolkodású emberek a csoport tagjai, akik jelentős része több éve foglalkozik ezzel a témával, többen sikeresek, és egyesek még nálam is ügyesebbek.
Ahogy te a saját megfigyeléseidet, én is a saját megfigyeléseimet mondom el mindenkinek. Azután ők ezeket vagy átültetik a saját kereskedési gyakorlatukba, mert meggyőződnek róla, hogy jó, vagy nem, mert nem illik hozzájuk, vagy nem akarják alkalmazni őket.
Konkrét ötleteket, módszereket, szerszámokat adok, amiből építkezhetnek. Tanulnak, gyakorolnak, magukhoz képest fejlődnek (lásd kép).

3, Ha azt sem tudod, hogy mit is nézel az MACD hisztogramok méretével, akkor egy ismeretlen paraméterre épül az egész statisztika? Ezek után vannak kétségeim, de engem nem zavar, hogy te hogy kereskedsz.

4, Már hogyne lehetne olyan, hogy a korrekció új csúcsra megy. Ezt minden kezdő Elliottos tudja, hiszen benne van a könyvben, amit te nem ismersz. Ahogy az 5. hullám is lehet csonka, mert nem megy a 3. fölé, és a C is lehet csonka, mert nem haladja meg az A pontot. Megnyúlásokban pedig nem árt, ha tud az Elliottos 7-ig, 9-ig, esetleg 11-ig is számolni.

5, Én csak napon belüli kereskedéssel foglalkozom. Ezért teljesen kár volt belekeverned a H1 de főleg a H4 idősíkokat, azok korrekciós mozgásait, amiket ki kellene ülnöm. Minek?
Kiveszem az impulzusból amit tudok, és kész. Ehhez pedig a rejtett divergenciák, az RSI "csúzli", egy új impulzus elindulása, adhatnak jó belépőt. A hagyományos divergenciák pedig jól jelzik az adott idősíkú trend, utolsó, lassuló fázisának épülését.

6, "a laikus szemeben meg zsenihatast is kelthet a szemely..." Ugyanezt el lehet modani rólad. Az előadáson viszont meggyőzhetsz mindenkit, hogy te tényleg tudsz. Találkozhatsz online valódi Elliotosokkal is, majd szólok nekik a kedvedért, hogy végre megismerhesd őket. Biztos sok közös témátok lesz.
Csatolt kicsinyítések
tozsdepszichologia-tomjoe-dax-short.jpg  
Régi 2018-05-14, 05:00   #765 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Néhány észrevétel:

1, Ajánlottál egy fejtágítást, én ajánlottam egy időpontot, de neked ez úgy tűnik nem jó. Akkor majd szólj, ha lesz számodra alkalmas időpont, majd igyekszem én alkalmazkodni.
Lehetőleg hétköznap 18-órától legyen, akkor érnek rá a legtöbben ezt megnézni.

2, Egyébként nincsenek "követőim", akiket meghülyítettem, bemagyaráztam volna nekik bármit, akik ráadásul annyira amtőrök lennének, hogy ezt még csak észre sem veszik.
Felnőtt, önálló gondolkodású emberek a csoport tagjai, akik jelentős része több éve foglalkozik ezzel a témával, többen sikeresek, és egyesek még nálam is ügyesebbek.
Ahogy te a saját megfigyeléseidet, én is a saját megfigyeléseimet mondom el mindenkinek. Azután ők ezeket vagy átültetik a saját kereskedési gyakorlatukba, mert meggyőződnek róla, hogy jó, vagy nem, mert nem illik hozzájuk, vagy nem akarják alkalmazni őket.
Konkrét ötleteket, módszereket, szerszámokat adok, amiből építkezhetnek. Tanulnak, gyakorolnak, magukhoz képest fejlődnek (lásd kép).

3, Ha azt sem tudod, hogy mit is nézel az MACD hisztogramok méretével, akkor egy ismeretlen paraméterre épül az egész statisztika? Ezek után vannak kétségeim, de engem nem zavar, hogy te hogy kereskedsz.

4, Már hogyne lehetne olyan, hogy a korrekció új csúcsra megy. Ezt minden kezdő Elliottos tudja, hiszen benne van a könyvben, amit te nem ismersz. Ahogy az 5. hullám is lehet csonka, mert nem megy a 3. fölé, és a C is lehet csonka, mert nem haladja meg az A pontot. Megnyúlásokban pedig nem árt, ha tud az Elliottos 7-ig, 9-ig, esetleg 11-ig is számolni.

5, Én csak napon belüli kereskedéssel foglalkozom. Ezért teljesen kár volt belekeverned a H1 de főleg a H4 idősíkokat, azok korrekciós mozgásait, amiket ki kellene ülnöm. Minek?
Kiveszem az impulzusból amit tudok, és kész. Ehhez pedig a rejtett divergenciák, az RSI "csúzli", egy új impulzus elindulása, adhatnak jó belépőt. A hagyományos divergenciák pedig jól jelzik az adott idősíkú trend, utolsó, lassuló fázisának épülését.

6, "a laikus szemeben meg zsenihatast is kelthet a szemely..." Ugyanezt el lehet modani rólad. Az előadáson viszont meggyőzhetsz mindenkit, hogy te tényleg tudsz. Találkozhatsz online valódi Elliotosokkal is, majd szólok nekik a kedvedért, hogy végre megismerhesd őket. Biztos sok közös témátok lesz.
1. Hja ugy, webinar formajaban akartad lerendezni... mondtam mar, hogy annak semmi ertelme. En inkabb egy elobeni sorozesre es fejtagitasra gondoltam, szemelyesen konnyebb is es hasznosabb is.

2. Szuper! De ez mindig igy van, mindenki a sajat megfigyeleset mondja el... erre mondtam azt, hogy nehez ravilagitani valaki tevedeseire ha meg van gyozodve az igazarol. Innen jonnek a problemak. De, hogy lezarjuk a temat: en velemenyem szerint helytelenul hasznalod a MACD-t, szerettem volna segiteni kijavitani ezeket a hibakat, meg rosszabbul reagaltad le, hiszen te tudod mit csinalsz... ez van, nyomjad tovabb.

3. Asszem nem ertetted meg amit irtam...meg olvasd el egyszer.

4. Tudod miert mondjak a "valodi" elliottosok, hogy letezik csonka 5.-ik? Azert mert halvany fogalmuk sincs, elkepzelni sem tudjak, hogy egy impulzus nem 5 hullambol all es mikor mar a "fixing the chart" sem segit, hogy kihozzanak 5 hullamot ott ahol nincs, akkor rafogjak, hogy az csonka 5 hullam... pedig az mar egy korrektiv struktura resze, altalaban. En meg nem talalkoztam csonka 5-el a tesztjeim soran, ugyhogy kivancsi lennek egyre... hatha bemasolsz egyet ide nekem, megkoszonnem. Es szerencsere az en strategiam alapjam csak max. 5-ig kellett megtanuljak szamolni, de inkabb 3-ig, ez meg nekem sem volt annyira nehez. 'keep it simple' ...

5. Azt ugye tudod, hogy egy H1 vagy H4 struktura ugyanugy jatszodik le M5 vagy M15-on is, a piac fraktalis termeszete vegett, nem? Igy hat barmit amit a H4-en csinalunk fellelheto az M15-on is... divergencia vagy annak hianya is. Ugyanugy mukszik a divi a D1-en, mint az M15-on... A rejtett divergencia = konvergencia elmeleteddel pedig eddig meg nem gyoztel meg.

6. Szerintem sok kozos temank nem igazan lesz, ha "valodi" elliottosokrol beszelsz... de mint mondtam, meghivlak benneteket, "valodi" kereskedoket, egy sorre, szemelyesen, szombaton vagy vasarnap delutan 6 utan, addigra lejarnak a loveszeteim.
Régi 2018-05-14, 10:50   #766 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 276
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Küldök neked számlatörténetet, hogy lehessen cihológizálni róla, illetve megvilágosodni.
Kicsi pénz, kis embereknek pont jó lehet. (Én is csak "mellékállásban csináltam )
Mit olvasol ki belőle?

Csatolás 13495

Szia,

sajnos csak most volt időm reagálni a betett kivonatra. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

1. Írtad az egyik hsz.-ben, hogy akár 1:10-es leveraget is lazán elbírna. Úgy gondolom, hogy min. tized lotokkal kötöttél. Ha kerek számokkal számolok, akkor 1:10 esetén (pl. eurusd) 0,1 lotnál le kell tenned egy szer 1000 usd-t és erre jön még az 50%-os margin határ, azaz összesen 1500 usd van lekötve. Ebben az esetben a 2000-es számlával sem építeni, sem pedig több pozíciót nem tudsz egyszerre megnyitni. Máshol írtad, hogy a több pozin lévő összes lebegő veszteséged 6% körül volt. Akkor ez hogy lehetne 1:10 leverage esetén. Én azt hiszem, hogy ebben az eredményben szükséges a magas leverage. Biztos menne 1:10-vel is, csak lassabban, építgetés nélkül.

2. Visszatérve arra, hogy az egyidejűleg nyitott pozik lebegő vesztesége összesen nem érte el a tőke 6%-át. Gondolom, ez azt jelenti, hogy megközelítőleg 6% volt. Mivel nem stopolódtál ki a tényleges veszteségednek ennél nagyobbnak kellett volna lennie, ha a legrosszabb forgatókönyv valósul meg, és az összes tradedet kiüti a piac. Én úgy számolom, hogy ez akkor kb. min. 7%. Így, ha a 160 trade eredménye kerekítve 20% profit lett, akkor az említett, tőkére vetített 7%-os esetleges veszteséggel a rendszer profiteredményének kb. harmadát is kockára tetted. A 160 trade alkalmas arra, hogy lássuk érdemes-e a stratival foglalkozni, de a pontosabb eredményhez ennek a jó többszöröse kell. Azaz nem tudjuk, hogy ez a bizonyos, a profit harmadát kitevő veszteség hányszor fordulhatna elő. Ez nekem azt mutatja, hogy ezres trade szám esetében az eredmény akár sokkal rosszabb is lehet. Persze, ez az mm-n is múlik, és gondolom, egyszerre ekkora veszteséget, csak kedvező helyzetben játszol meg. De hát az akkor is a megtermelt profit harmada.
Kérdésem az lenne, hogy kifizetődő-e az elérhető 20%-os profit akár harmadát visszaadni?

Nyilván nem látok bele abba, amit csinálsz, csak a leírtak alapján tűnt ez fel. Vagy valamit elnéztem?
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-14, 11:26   #767 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.026
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia,

sajnos csak most volt időm reagálni a betett kivonatra. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

1. Írtad az egyik hsz.-ben, hogy akár 1:10-es leveraget is lazán elbírna. Úgy gondolom, hogy min. tized lotokkal kötöttél. Ha kerek számokkal számolok, akkor 1:10 esetén (pl. eurusd) 0,1 lotnál le kell tenned egy szer 1000 usd-t és erre jön még az 50%-os margin határ, azaz összesen 1500 usd van lekötve. Ebben az esetben a 2000-es számlával sem építeni, sem pedig több pozíciót nem tudsz egyszerre megnyitni. Máshol írtad, hogy a több pozin lévő összes lebegő veszteséged 6% körül volt. Akkor ez hogy lehetne 1:10 leverage esetén. Én azt hiszem, hogy ebben az eredményben szükséges a magas leverage. Biztos menne 1:10-vel is, csak lassabban, építgetés nélkül.
Szia, segítek kicsit.
Soha nem volt nyitva 0,1 lot!
Ez egy pici kockázatú számla, ahogy látod.
Átlagos pozi nagyságot ez alapján ki tudod számolni.
Én meg elmondom hogy a legnagyobb pozi önállóan 0,04lot volt, nem nagyobb.

Cím:  small real stat 1.JPG
Megnézték: 392
Méret:  17,5 KB

Idézet:
2. Visszatérve arra, hogy az egyidejűleg nyitott pozik lebegő vesztesége összesen nem érte el a tőke 6%-át. Gondolom, ez azt jelenti, hogy megközelítőleg 6% volt. Mivel nem stopolódtál ki a tényleges veszteségednek ennél nagyobbnak kellett volna lennie, ha a legrosszabb forgatókönyv valósul meg, és az összes tradedet kiüti a piac. Én úgy számolom, hogy ez akkor kb. min. 7%. Így, ha a 160 trade eredménye kerekítve 20% profit lett, akkor az említett, tőkére vetített 7%-os esetleges veszteséggel a rendszer profiteredményének kb. harmadát is kockára tetted. A 160 trade alkalmas arra, hogy lássuk érdemes-e a stratival foglalkozni, de a pontosabb eredményhez ennek a jó többszöröse kell. Azaz nem tudjuk, hogy ez a bizonyos, a profit harmadát kitevő veszteség hányszor fordulhatna elő. Ez nekem azt mutatja, hogy ezres trade szám esetében az eredmény akár sokkal rosszabb is lehet. Persze, ez az mm-n is múlik, és gondolom, egyszerre ekkora veszteséget, csak kedvező helyzetben játszol meg. De hát az akkor is a megtermelt profit harmada.
Kérdésem az lenne, hogy kifizetődő-e az elérhető 20%-os profit akár harmadát visszaadni?

Nyilván nem látok bele abba, amit csinálsz, csak a leírtak alapján tűnt ez fel. Vagy valamit elnéztem?
Az hogy mi kifizetődő és mi nem, azt az élet, meg a nagyon, nagyon sok trade megmutatja.
Abból kell kiindulni, hogy amikor az ember megnyit egy számlát és elkezd valamit, akkor a fejében mik a számok.
A kitett pénznek hány százaléka fér bele neki DD-ben, stb.
Ezen a számlán kb 100R pénz van feltöltve a rajta üzemelő rendszerhez képest.
Azért írom így, hogy segítsek a lényeg megértésében (ami nem annak megfejtése hogy mit csinálok technikailag a számlán).
Ez szerintem egy nagyon, nagyon konzervatív számla lehetne, akár egy kezdőnek is.
Egy tradeben a risk kevesebb mint 1%. Ettől kisebbel már nem is érdemes tradelni (szerintem). Ez akinek nem fér bele, annak mással érdemes foglalkoznia.
Mivel ez nagyon pici, így kell valamit tenni mindenképpen, hogy a +R-eket fel lehessen tuningolni!
Ez az egyik lényeg a dologban.

Amúgy jól gondolkodsz. Agyalni kell a megoldásokon, mert különben nem érünk célt az életben sem .

Itt van még egy kis infó, hátha látható belőle némi adat:

tozsdepszichologia-small-real-stat-2.jpg

(Abba az irányba érdemes számolgatni,hogy elvárt érték, trade darabszám, esetleg majd később idő-re kivetítve, R-ben átgondolva, miket lehet kihozni egy ilyesmiből.
Arra is gondolj, hogy sokak szerint a forex nem tanulható...havonta 1 millió ft megkeresésének lehetősége eretnek gondolat, meg a többi bullshitre, amikről sok embernek szólnak a megmérgezett, kiábrándult és negatívitásba fordult gondolatai. Én meg egyszer azt is írtam, hogy havi 5R-ből ki lehet jönni pénzügyileg, stb. )
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-14, 13:58   #768 (permalink)
Szenior tag

independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia, segítek kicsit.
Soha nem volt nyitva 0,1 lot!
Ez egy pici kockázatú számla, ahogy látod.
Átlagos pozi nagyságot ez alapján ki tudod számolni.
Én meg elmondom hogy a legnagyobb pozi önállóan 0,04lot volt, nem nagyobb.

Csatolás 13562

Az hogy mi kifizetődő és mi nem, azt az élet, meg a nagyon, nagyon sok trade megmutatja.
Abból kell kiindulni, hogy amikor az ember megnyit egy számlát és elkezd valamit, akkor a fejében mik a számok.
A kitett pénznek hány százaléka fér bele neki DD-ben, stb.
Ezen a számlán kb 100R pénz van feltöltve a rajta üzemelő rendszerhez képest.
Azért írom így, hogy segítsek a lényeg megértésében (ami nem annak megfejtése hogy mit csinálok technikailag a számlán).
Ez szerintem egy nagyon, nagyon konzervatív számla lehetne, akár egy kezdőnek is.
Egy tradeben a risk kevesebb mint 1%. Ettől kisebbel már nem is érdemes tradelni (szerintem). Ez akinek nem fér bele, annak mással érdemes foglalkoznia.
Mivel ez nagyon pici, így kell valamit tenni mindenképpen, hogy a +R-eket fel lehessen tuningolni!
Ez az egyik lényeg a dologban.

Amúgy jól gondolkodsz. Agyalni kell a megoldásokon, mert különben nem érünk célt az életben sem .

Itt van még egy kis infó, hátha látható belőle némi adat:

Csatolás 13563

(Abba az irányba érdemes számolgatni,hogy elvárt érték, trade darabszám, esetleg majd később idő-re kivetítve, R-ben átgondolva, miket lehet kihozni egy ilyesmiből.
Arra is gondolj, hogy sokak szerint a forex nem tanulható...havonta 1 millió ft megkeresésének lehetősége eretnek gondolat, meg a többi bullshitre, amikről sok embernek szólnak a megmérgezett, kiábrándult és negatívitásba fordult gondolatai. Én meg egyszer azt is írtam, hogy havi 5R-ből ki lehet jönni pénzügyileg, stb. )

Igen, a hsz-em első részének a célzata valóban a század lotokra irányult, amikor a 10-es leveraget írtad.

Ami a profit/veszteséget illeti, általában az átlagos riskhez viszonyítom, azt pedig a számlamérethez. Illetve a tőkemérethez. Így a szóban forgó 7% risk (140 usd) 7R-nek felel meg. Ha valaki tapasztalt trader, a 7% több pozival önmagában nem veszélyes. Ha viszont a 7R esetleges bukót a 20R profithoz viszonyítom, nekem magasnak tűnt.
Azt, hogy kifizetődő-e, nem a pénz tekintetében kérdeztem, hanem, hogy egy komplett rendszer által megtermelt profit egy harmadát is visszaadhatod egyetlen „köteg” tranzakcióval.

Ha jól számolom, 20 R-t termeltél 160 tradeval, ez 2 R 16 tradenként, ami jobb arány, mint amit az 1M-es havi profitnál említettél példaként: 1R/10 trade átlag.

A tradeszórás nagyon szép.
Régi 2018-05-14, 16:51   #769 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 10
BetBulls a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Tapci,

szerintem, hogy valaki megtalálja a helyét a tőzsdén, nem annak függvénye, hogy okos-e. Inkább tapasztalat, kitartás, kreativitás, gondolkodásmód kérdése, melyet szilárd alapokra kell helyezni. Nyilván nem attól fog megtanulni valaki tőzsdézni, hogy ismeri a gyertyaminták neveit, de segít megtanítani a rendszerszintű gondolkodásra, mely a tőzsdében elengedhetetlen. Ahogy az indikátorok, az alakzatok, a szintek ismerete stb... Így a tanuló felismeri, hogy minden apró jelentéktelen gyertyaminta egy nagyobb egész részét képezi. Ez az oldal alapinformációkat tartalmaz , de arra viszont jó, hogy a tőzsde iránt érdeklődőknek ne azt kelljen folyton elmagyaráznia a fórumon, hogy hogyan kell megrajzolni egy trendvonalat. Arra ott van pl a huntraders

Bármilyen kritikai észrevételt szívesen fogadok Tőled!

Csaba
BetBulls nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-14, 18:34   #770 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Igen, a hsz-em első részének a célzata valóban a század lotokra irányult, amikor a 10-es leveraget írtad.

Ami a profit/veszteséget illeti, általában az átlagos riskhez viszonyítom, azt pedig a számlamérethez. Illetve a tőkemérethez. Így a szóban forgó 7% risk (140 usd) 7R-nek felel meg. Ha valaki tapasztalt trader, a 7% több pozival önmagában nem veszélyes. Ha viszont a 7R esetleges bukót a 20R profithoz viszonyítom, nekem magasnak tűnt.
Azt, hogy kifizetődő-e, nem a pénz tekintetében kérdeztem, hanem, hogy egy komplett rendszer által megtermelt profit egy harmadát is visszaadhatod egyetlen „köteg” tranzakcióval.

Ha jól számolom, 20 R-t termeltél 160 tradeval, ez 2 R 16 tradenként, ami jobb arány, mint amit az 1M-es havi profitnál említettél példaként: 1R/10 trade átlag.

A tradeszórás nagyon szép.

Na, alakul ez.

-Akkor tudjuk hogy van egyszer átlagos R érték (ami a bevállalt max R-nek felel meg).
-Van az átlagos bekönyvelt veszteség, ami a jelen példában 2.77 usd.
-Van az átlagos +R , ami a példában 4.39 usd

Az hogy mennyi a számlán a pénz, az lényegében mindegy is.
Brókertől függő, annyit kell odavetni eléje, amennyiből engedi nyitni a pozikat, amíg nekünk szükséges.

Ha 160 tradere vetítjük a dolgokat, akkor valóban igazad van, lehet számolni hogy ismételve a folyamatot, mennyit keresünk tradenként, illetve hogy hány trade kell az 1R (kezdeti R !) megtermeléséhez.

Azt is ki lehet számolni hogy az átlagvesztőhöz képest mennyi +R-t termel a rendszer X trade alatt.

Ahogy látod, a kezdeti R, ami kb 20 usd, az mérséklődik átlagosan a hetedére (2.77-re)!
Ez is egy nagyon fontos jellemzője egy rendszernek.

A kérdés az volt, hogyan lehet keresni havi 1milliót (kb 4,000.- usd, ami mindössze tízszerese a példa számlának) ?

Egyrészt leszögezhetjük hogy pontosan ki lehet számolni a szükséges tőkeösszeget ha valakinek ténylegesen RENDSZER van a kezében és nem csak szórakozik.

Alpin számolt valami 20,000 usd körülit.
Szerintem még kevesebb is elég, de ha ismert a max DD (hogy az hány R) és e mellé tudjuk a margin igényt, akkor nagyon jól lehet kalibrálni a számla nagyságot.

Mit kell még tudnunk a célhoz?
Azt, hogy X R értéket átlagosan mennyi idő alatt termel meg a rendszer.
A példámban szereplő strat, havi kb 300 tradet csinál.
(nyilván minden egyéni és van aki ettől többet tradel, van aki kevesebbet, tehát azzal kell számolni ami kivitelezhető, kézzel, félautomatán, experttel, vagy kinek mi tetszik).

Következő lépésként fel kell (és szerintem simán fel lehet) nőni egy kicsit magasabb kockázati szintre.
Úgy vettem ki a hozzászólásokból, hogy elfogadható sokak számára, egy bizonyos idő után, egy fix strat mellett a 100 usd körüli R (maxR) érték.
Már egy ilyen számmal kalkulálva is komoly eredményeket lehet elérni és lehet haladni egy kicsit komolyabb cél felé.

Természetesen megértem azt hogy a számokban való ilyen szintű megbízhatóság, csak akkor válik realitássá, ha van legalább egy tényleges, pozitív elvárású, legalább 1,0 fölötti payoff tényezőjű rendszere valakinek.

Azt is érdemes elfogadni, hogy a bizalmat NEM a brókercégben kell keresnünk, mint sokan ezt kutatják, hanem a saját magunk szisztematikus, rengetegszer letesztelt rendszerében!
Ez mindennek az alapja.

A számokat és az elérhető jövedelmet csak azért írom le ilyen szájbarágósan, mert kétségeim vannak afelől, hogy a legtöbben megértenék a háttér matematika ilyen, minimális mélységű összefüggéseit.
Amíg valaki azt mondja hogy a "matek nem minden", addig én meg azt mondom hogy ilyen gondolatmenettel a tech elemzés pedig egy nagy semmi!
A kettő egymás nélkül halott dolog.
Saját tevékenységünk számtani összefüggéseinek pontos ismerete nélkül lehetetlen elérhető célokat kitűzni.
Soha nem tud valaki kilépni a kezdők gyerekbetegségeiből, a szentgrál keresésből, az indikátorok és a robotok haszontalan kergetéséből, ha nem érti meg azt, hogy a tetteknek milyen matematikai következménye van 1 tradeben, 100 tradeben, 100000 tradeben.

Amikor a poziban ülünk és akár vesztőben, akár nyerőben lebegünk és mennek az agyalások hogy lezárjam, ne zárjam, felezzem, rávegyek, ne nézzem, stb... akkor ez mind annak tehető be, hogy hiányos a háttér matek!

Ha valaki nem tud elképzelni 10 tradenként +1R-t, nem tudja azt "legyártani" magának, bármely egyéni módszerrel, annak egyszerűen nem is kell élő számla. Minek? Teljesen értelmetlen dolog.

Utána ha valaki eljut oda, hogy mondjuk 20 tradenként megvan +1R, akkor már lehet valamit kezdeni a dologgal (Szándékosan viszem le ennyire alacsonyra az elvárásokat).
És ne legyen nagyobb az R, mint 10-20 usd, sőt még lehet hogy az is sok...

DE! Ha már ilyen kis összeggel átlátja a trader hogy mit csinál, annak mi az értelme és a célja, valamint kényelmesen érzi magát a rendszerében, akkor kérdem én, hogy mi akadály az R érték folyamatos, ésszerű keretek közötti emelésének?

Tudom, most nekem esik mindenki a pszicho dologgal.
Tisztában vagyok vele hogy mi az, mint mindenki aki tradel.
De azzal is legyünk azért tisztában, hogy ez az egész pszicho nyomás, meg sokszor "mumus"-ként feltüntetett dolog, azért a legtöbb esetben egy NEM kész rendszer próbaüzemében van jelen.

Pszichót legyőzni nem lehet gyógyszeresen, sőt alkohollal is csak átmenetileg.
Legyőzni azzal lehet, ha értjük, átlátjuk hogy mit, miért csinálunk, annak mi a fizikailag megmásíthatatlan eredménye és megtanuljuk ezt ismételgetni életünk hátralévő részében, lehetőleg minél magasabb pénzügyi szinten.

Na, most biztosan Te is és mások is azt mondják, hogy ok, ok, ezt a hülye is tudja hogy így van, de mégsem megy a dolog.
Ebben van valami, legalábbis a tények erre utalnak.

Viszont azt is érdemes átlátni, hogy aki képes megélni kereskedésből, az MINDENKI ezt mondja, amit próbálok itt egyszerűen megmagyarázni! Ugyanez a duma! Most akkor mindenki hazudik, aki tapasztalt és mindenkinek igaza van, aki kezdő és megszívja?
A kérdés költői....

De, van itt is jópár ember, akik jellemzően életvitel szerűen kereskednek.
Nem akarok neveket mondani, de még a Shortosgyula () is ugyanezt fújja, akit szinte mindenki utál!

Én azt gondolom, hogy sok értékes mondatban, hozzászólásban, amiket akár még itt is lehet olvasgatni a legtöbbetek hozzászólásában, benne van minden igazság, ami kell a sikeres tradinghez.
Nem kell más, mint összerakni azokat a dolgokat, amik az egyéneknél, egyénileg, más és más formában működnek.

De, a számokról ne feledkezzetek meg és a tesztelésről.
Ez minden alapja.

Ezért raktam ki ide pár hónapja a "Számolás joga" c. filmet, aminek a mondandóját kb annyian értették meg, mint ahányan képesek életvitel szerűen megélni a kereskedésből.

Na, épp eleget írtam, talán sokat is, most tartok pár nap szünetet.
Régi 2018-05-15, 05:25   #771 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Találkozhatsz online valódi Elliotosokkal is, majd szólok nekik a kedvedért, hogy végre megismerhesd őket. Biztos sok közös témátok lesz.
Rapillantottam veletlenul a chartra amit feltettel a minap... Nem tudom, hogy mi kesztetett ra, hogy megoszd, hiszen koszonoviszonyban sincs hullamelmeleti elemzessel vagy "valodi" elliottos cuccal, amirol ment a duma, de ha mar igy tettel, batorkodok megosztani par eszrevetelem vele kapcsolatban:

1. Ami az egyik legfontosabb dolog ami egybol szembetunik az az, hogy a "trader"-nek aki "trendbol" valo kitorest akart megjatszani, halvany fogalma sincs arrol, hogy mi egy trend illetve hogyan kell egy trendvonalat meghuzni... nagyon sokszor nagyon sokuknak elmondtam mar, hogy ha trendet akarsz kereskedni nem art megtanulni trendvonalat is huzni, foleg ha azok visszatesztjet vagy kitoresed celzod meg, hiszen egy fiktiv trendvonal visszatesztje sosem fog mervado eredmennyel szolgalni a szamlad egyenlegeben...

tozsdepszichologia-screen-shot-5-15-2018-6.49-am.jpg tozsdepszichologia-screen-shot-5-15-2018-6.50-am.jpg

Az elso kepen behuzott also narancssarga trendvonal NEM trendvonal... hiszen NINCS trend, mivel NINCS higher high ami a trend alapkovetelmenye. A felso narancssarga vonal pedig semmi... Az also narancs viszont trendvonal lett volna, ha lett volna egy uj csucsunk, mint ahogy az a masodik kepen abrazoltam, akkor helyes lett volna az elkepzeles.

2. Jo jo, mondanad, de akkor megis hogyan jatszodott le ilyen szepen a kitores + visszateszt + beallas? Ezt is megmondom. SZERENCSE folytan. Hiszen az also narancssarga behuzott "trendvonal" vege egy mero veletlen folytan megis a helyes trendvonalat kepviselte, viszont ez most a SZERENCSEN mult... espedig azert, mert a kisebb korrektiv kek ABC struktura trendvonalaval (rozsaszin) esett veletlenul egybe, en is ezt a kitorest jatszottam volna meg:

tozsdepszichologia-screen-shot-5-15-2018-7.03-am.jpg

Felhivom azert mindenki figyelmet, a Tiedet is es ennek a Thomas Tomjoe csavoet is, hogy LUCK IS NOT A STRATEGY!

3. Ha eltekintuk a 2-es pontnal leirt kis malortol, amely mar elegseges ahhoz, hogy levonjuk a kovetkeztetest a hosszabb tavu nyeresegesseggel kapcsolatban, csakis a megnyitott poziciokat elemezve, kitunik meg egy gond: a sracnak NINCS egy olyan strategiaja amelyben megbizna, ezt bizonyitandoak a kaotikus felezesek es a nyero poziciok ido elotti zarasa.

tozsdepszichologia-screen-shot-5-15-2018-7.08-am.jpg

Az egyetlen valamire valo ertekelheto pozicio az a rozsaszin: mint mondtam, a SZERENCSEN mult ennek is a sikeressege a beallo miatt, viszont tiszta kep, a felezes pontjabol, hogy a varhato R/R < 1 a nyitas pillanataban (hiszen a stop valoszinuleg, hogy az elozo struktura felett volt, hiszen a mely "trendvonal"visszateszt nem szedte ki a csavot, es a felezes pillanata lehetett a TP... nem terek ki arra, hogy mar a felezes gondolata is veszteseges, de amit egy 1 alatti R/R + szerencsebeallokra tamaszkodo strategia tud lemuvelni a szamladdal az brutalis...

A kek poziciokrol meg ne is beszeljunk...

Mar eleve az is nagyon veszelyes amikor 1 perces chartra szallunk le (nem mindenki shortosgyula, hogy tudja, hogyan kell ezt csinalni) de ha ez parosul azzal amit itt lattam, a kimenetel nagy valoszinuseggel elorejosolhato...

Kerlek, azert amikor "valodi" elliottosokrol beszelsz, rukkolj valami komolyabbal elo... bohocokbol tele van a piac.

4. TRENDVONAL LECKE:

A trendvonalakra egyszeru szabalyok vannak, megis a "traderek" 95%-a nem tudja helyesen felmerni a helyzetet:

Alapszabaly: Trendvonalat csak trendben huzunk, vagyis ket impulzust kotunk ossze NEM pedig egy impulzust es a korrekcioban egy-egy talalom hullamot... alapfeltetel az, hogy legyen ket impulzus, vagyis egy high + egy higher high

tozsdepszichologia-screen-shot-5-15-2018-7.22-am.jpg

A zold az trendvonal, a sarga az NEM trendvonal, mert nincs trend, ergo trendvonal sem letezik. Itt jon be a logika is a jatekba...
Régi 2018-05-15, 15:02   #772 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Azt sem tudod melyik szövegkörnyzethez tartozott a kép!

2, Tanulnak, gyakorolnak, magukhoz képest fejlődnek (lásd kép).

Nincs köze Elliotthoz, ugyanúgy nem ismerheted az eredményeit, ahogy mást sem tudsz, de ha neked jól esik, okoskodjál csak nyugodtan tovább.
Remélem azért még megtartod egyszer a beígért webináriumot, mert miattad biztos nem utaznék egy 1 Km-t sem. Szólj, ha lesz neked alkalmas időpont!
Régi 2018-05-15, 15:10   #773 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 419
ANONYMOUSFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Nincs köze Elliotthoz, ugyanúgy nem ismerheted az eredményeit, ahogy mást sem tudsz, de ha neked jól esik, okoskodjál csak nyugodtan tovább.
Remélem azért még megtartod egyszer a beígért webináriumot, mert miattad biztos nem utaznék egy 1 Km-t sem. Szólj, ha lesz neked alkalmas időpont!
de Ő mindent tud, hiszen ott van nála a mindentudás kis füzete :-)
ANONYMOUSFX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-15, 15:45   #774 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

Te sem vagy a logika mestere, nemdebar?

Kerdes 1: nem lett volna celszerubb megjelolni a kontextust amihez segitsegul hivtad a kepet, hogy ne kelljen talalgassak, ha mar ilyen talalomra dobigalozol a kaotikusan bekotott trade-ek kepeivel? amugy edes mindegy, hogy miert tetted fel, en kielemeztem neked, hogy mi all a srac gondolkodasanak a hata mogott: kaosz es bizonytalansag, ha kivetnivalod van az elemzesben, vagy valamivel esetleg nem ertenel egyet abbol amit mondtam rola, jogodban all eszervekkel indokolni, hogy hol hibazok... es elfogadom ha igazad van addig is inkabb masold le magadnak azt a ket egyszeru rajzot amit tettem a trendvonalakkal, hogy egjen bele a memoriadba, tobbre jutsz vele...

Kerdes 2: Ha jol emlekszem pont azt mondtam, hogy NEM webinariumozok veletek, hisz ertelme nincs... de, ha te nem jonnel meg 1km-t se egy sorre velem amit en raadasul meg fizetnek is neked, akkor en miert toltsek el veled hiaba 1 percet is a draga idombol egy online webinaron? Egyszeruen nincs nekem hozzaadott ertek abban, hogy vegignezzem a bohockodasaitokat online... azert erted, nem?
Régi 2018-05-15, 15:53   #775 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
de Ő mindent tud, hiszen ott van nála a mindentudás kis füzete :-)
Ketten sem vagytok elegek ahhoz, hogy sok lud disznot gyozzon, meg hivjatok penzugyest is hatha ugy jo lesz...

Elvezem ezt a guru/mentor/tanito/mester/UGYES/szignalszerviz/jutalekos csoportos felhaborodast... pont ideillik a tozsdepsziho topikba... de maradjunk inkabb a szakmai dolgoknal.

Szakmai ervekkel kellene inkabb szembeszalljatok velem, aki csak egyszeruen par szakmai kerdest tettem fel nektek, a valaszaitok es/vagy azok hianya alapjan pedig meghataroztam, hogy nem uraljatok a szakmat amit meg raadasul ilyen vagy olyan formaban tovabb is szeretnetek adni, aki tudja csinalja, aki nem az tanitja formaban... ez pedig elhiszem, hogy faj. Ennyi a sztori. De eselyekkel vagyunk magszokva... annak is van eselye, hogy tevednek. De meg egyiteket sem bizonyitotta az ellenkezojet. Majd hatha egyszer...

PS: azt garantalom Neked, hogy azert a kis mindentudas fuzetemert, ha tudnad mi van benne es azzal mire tudsz menni, barmit megadnal...
Régi 2018-05-15, 16:09   #776 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

Azert meg ennel is tovabb megyek... mutass nekem egy "valodi" elliottost a szertaradbol, aki ezt a strukturat az USDMXN-en korrektiv strukturakent kezelte volna, es nem sell setup-ot keresett tevesen azt gondolva, hogy megvan az ot hullam es korrekcio kell jojjon, kozben veszitve egy halom penzt:

tozsdepszichologia-screen-shot-5-15-2018-6.04-pm.jpg

ezek azok a poziciok, amikbol csak 2-3 kell egy evben ahhoz, hogy ne fajjon a fejed... nekem az idenre ez a masodik ilyen trade-em, de ez a legnagyobb eddigi karrierem soran... most mar johet a nyaralas ezekutan, miutan zarom a poziciot... eleg is volt az idenre a bohockodasbol.
Régi 2018-05-15, 16:56   #777 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az, hogy x gyertyanyira egyik csucstol a masik csucsnal mekkora a ket MA kozott mert tavolsag es ez mennyire mervado, nem tudom.
Köszönöm, nincs több kérdésem!
Ha te nem érted, hogy mit kérdeztem, akkor azt sem érted, hogy mit is nézel a saját chartodon, amikor az MACD-hez viszonyítgatod az ármozgást.
Nem ismered a rejtett divergenciákat sem. Vizsgálataidat H1 és felettes síkokon végezted, miközben az én ismerőseim M1-M3-M5 chartokon építenek olyan pozíció sorokat, hogy a szemed kiugrana, ha látnád.
Ezek után miről szakmázzunk?
Régi 2018-05-15, 18:07   #778 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm, nincs több kérdésem!
Ha te nem érted, hogy mit kérdeztem, akkor azt sem érted, hogy mit is nézel a saját chartodon, amikor az MACD-hez viszonyítgatod az ármozgást.
Nem ismered a rejtett divergenciákat sem. Vizsgálataidat H1 és felettes síkokon végezted, miközben az én ismerőseim M1-M3-M5 chartokon építenek olyan pozíció sorokat, hogy a szemed kiugrana, ha látnád.
Ezek után miről szakmázzunk?
Haaaaat, ezek utan mar semmirol akkor...
Régi 2018-05-15, 18:43   #779 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 419
ANONYMOUSFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én tudom, hogy te vagy a SZUPERSZTÁR és a füzetecskédbe van a bizonyíték. :-)

Remélem egyszer könyv formájában is megjelenik, hogy a titkot én is megtudjam.
ANONYMOUSFX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 06:08   #780 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Zsoltár 91.1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

[QUOTE=Tback;99916]Na, alakul ez.

-Akkor tudjuk hogy van egyszer átlagos R érték (ami a bevállalt max R-nek felel meg).
-Van az átlagos bekönyvelt veszteség, ami a jelen példában 2.77 usd.
-Van az átlagos +R , ami a példában 4.39 usd

Különben ez egy nagyon nagy írás.
Zsoltár 91.1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 06:11   #781 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 1
bennfentes a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Micsoda grupi parti van itt. Tback aki egyedül tudhat itt valamit most behajolt a shortogyulának aki fenekében már félig benne van egy equalizer aki hátsójából meg egy C@maro kipufogó kandikál ki. Lassan körbe is álhattok ha bevesztek még 1-2 embert!
Miközben a trendvonalak mestere sorra bukja el az ügyfelei számláját amit kezelésre bíztak rá. Lehet a bónusz hedge után már az ügyfél hedge az új stratégia ahol az ügyfelek pénze vándorol a saját számlájára. Ha meg téved egy részét visszakapja sikerdíjként.
bennfentes nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 07:39   #782 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.300
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ketten sem vagytok elegek ahhoz, hogy sok lud disznot gyozzon, meg hivjatok penzugyest is hatha ugy jo lesz...
Tőzsdepszichológia.

Annak ellenére, hogy 2 hétig se bírtad az ígéretedet tartani (ez sokat elárul a jellemedről, pszichódról), én nem akarok továbbra sem egy disznó leölésében részt venni.

Kegyelemdöfés helyett 2 apró megjegyzés:

1. Szerintem jó az, ha egy kezdőnek van egy kis füzete és felírogatja benne, neki milyen stratégiai elemek bizonyultak hasznosnak.

2. Nekem úgy tűnik, te inkább harmonic patterneket keresel (azon belül is ABCD-t leginkább), és nem Elliottozol. Nem baj, majd később helyére kerül ez is.
(Lehet, hogy mégis el kellene menned a ForexKlubos webinárra továbbképzésre. Persze, csak ha mersz...)
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 08:53   #783 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Annak ellenére, hogy 2 hétig se bírtad az ígéretedet tartani (ez sokat elárul a jellemedről, pszichódról), én nem akarok továbbra sem egy disznó leölésében részt venni.

Kegyelemdöfés helyett 2 apró megjegyzés:

1. Szerintem jó az, ha egy kezdőnek van egy kis füzete és felírogatja benne, neki milyen stratégiai elemek bizonyultak hasznosnak.

2. Nekem úgy tűnik, te inkább harmonic patterneket keresel (azon belül is ABCD-t leginkább), és nem Elliottozol. Nem baj, majd később helyére kerül ez is.
(Lehet, hogy mégis el kellene menned a ForexKlubos webinárra továbbképzésre. Persze, csak ha mersz...)
Miska, Miska... megigertem neked, hogy hagylak, hogy kibontakozz a teljes lelki szepsegedben es szakmai tudasodban es tartom is az igeretem, hiszen mar mindenki megismert itt teged akinek eddig nem volt szerencseje. A szakmai reszet kezdheted mindjart azzal, hogy valaszolsz a kovetkezo kerdesemre, csakis szakmailag, persze: Milyen szakmai/logikai meggondolas alapjan vontad le ezt a kovetkeztetest, hogy "te inkább harmonic patterneket keresel (azon belül is ABCD-t leginkább), és nem Elliottozol"? ...amugy mar nagyon sokszor leirtam itt: en tenyleg nem Elliottozok... de a harmonikus reszet azt honnad veszed?

De ha mar itt vagytok ti ludak, a zseni-trio, nem lenne megis esszerubb a disznooles helyett valami erteket is teremteni itt a forumon? Egyreszt a harmatok osszetett tudasa abbol amit lattam eddig nem eleg ahhoz, hogy lecket tudjatok adni a kereskedesben, de mas teruleten sem az eletnek... masreszt pedig ertem en azt, hogy ti azt hiszitek, hogy erteket teremtetek azzal, hogy tanacsokat arultok penzert vagy klubtagsagi dijat szedtek es ezert mindenfele BS-t muszaj publikalni ha kell ha nem, vagy high frequency szignalokat szolgaltattok a minel nagyobb jutalek-profit celjabol vagy stb., de kerdem en toletek (ForexKlub, Anonymousfx es penzugyes=moneymentor=bennfentes) valaki mas huzott eddig realis hasznot beloletek, abbol, hogy tanacsot kert toletek, vagy megtanult toletek sikeres lenni a kereskedesben es/vagy az eletben, vagy szignalt vett toletek es keresett penzt, vagy a problemainak egy reszet a tanacsaitok alapjan megoldotta vagy fejlodott altalatok vagy stb., vagy csak ti profitaltatok eddig a naiv kozonsegbol? ez itt a lenyeg. Mert nem ez az ertekteremtes definicioja... Van realis ertekteremto erotok? Akkor mutassatok meg... es mindenki boldogabb lesz.
Régi 2018-05-16, 09:50   #784 (permalink)
Szenior tag

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
en tenyleg nem Elliottozok... de a harmonikus reszet azt honnad veszed?
Zotya, zotya… nem vagy te akkora észkombájn, mint hiszed. Ez már akkor feltűnt nekem, mikor segítséget kellett hívnod az EQ értelmezéséhez…

Szóval mégsem Elliottozol? Hát pedig ilyesmivel kábítottad eddig a kezdőket...

Nem ismered az összefoglaló harmonic patterns kifejezést sem?
Keress rá a googleban…megtalálod majd az ABCD-t és még tovább is képezheted magad.
(Tanácsadás óradíját légyszí perkálni, már csak a tisztesség kedvéért. Bár nem akartam Forexklub bizniszét rontani azzal, hogy megfosztom egy ilyen nagyreményű padavantól.)
Régi 2018-05-16, 10:49   #785 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
bennfentes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Micsoda grupi parti van itt. Tback aki egyedül tudhat itt valamit most behajolt a shortogyulának aki fenekében már félig benne van egy equalizer aki hátsójából meg egy C@maro kipufogó kandikál ki. Lassan körbe is álhattok ha bevesztek még 1-2 embert!
Miközben a trendvonalak mestere sorra bukja el az ügyfelei számláját amit kezelésre bíztak rá. Lehet a bónusz hedge után már az ügyfél hedge az új stratégia ahol az ügyfelek pénze vándorol a saját számlájára. Ha meg téved egy részét visszakapja sikerdíjként.
Végre, hogy meglelted a helyed, bekaphatod a kipuffancsot, jó leszel katalizátorkatalizátornak+hangtompítónak fogyóeszközként
Régi 2018-05-16, 12:10   #786 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Zotya, zotya… nem vagy te akkora észkombájn, mint hiszed. Ez már akkor feltűnt nekem, mikor segítséget kellett hívnod az EQ értelmezéséhez…

Szóval mégsem Elliottozol? Hát pedig ilyesmivel kábítottad eddig a kezdőket...

Nem ismered az összefoglaló harmonic patterns kifejezést sem?
Keress rá a googleban…megtalálod majd az ABCD-t és még tovább is képezheted magad.
(Tanácsadás óradíját légyszí perkálni, már csak a tisztesség kedvéért. Bár nem akartam Forexklub bizniszét rontani azzal, hogy megfosztom egy ilyen nagyreményű padavantól.)
Hallod te Miska, nem vagy te veletlenul politikus? Hiszen megfelelsz az osszes kovetelmenynek... ...nagy is a szad, mocskolodasban is otthon vagy, a ferdites sem idegen neked, felrebeszelni is tudsz egesz lexikonnyi arnyalattal es nincs is semmi tudas a hatad mogott, meg gerinc sem benne... vagyis a tokeletes peldaja annak amit mi a privatszektorban "zero sum asset"-nek hivunk... a takaritono, a portas de meg a felmosorongy alatti kategoria is... bocs a plasztikus hasonlatert!

Csakis a te kedvedert, megegyszer kihangsulyozom, hogy az amit irkalok NEM a kezdoknek szol... de szivesen segitek barmelyik kezdonek, ingyen, abban, hogy kijavitson elmelet- es gyakorlatbeli hibakat... valamit vissza is kell adni, kaptam eleget mostansag az Elettol ... es a pozitiv Karma az egy jo dolog.
Régi 2018-05-16, 12:34   #787 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
... es a pozitiv Karma az egy jo dolog.
Hallod te Zotya, smucig kis hazudozó vagy te…

Ahelyett hogy kiköhögnéd a szerény óradíjat és megköszönnéd a tanácsot, ami a mostani kezdő szintedről a haladók közé röpíthet, megint csak fröcsögsz…
Karma ide vagy oda, ezért nem éri meg a magadfajta amatőrnek önzetlenül segíteni.

Bocs, de én nem vállalom további mentorálásodat. Hátha máshol szerencséd lesz. De azért ne felejtsd el a leckét: EQ, Elliott, harmonic … Szívesen.
Régi 2018-05-16, 12:40   #788 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hallod te Zotya, smucig kis hazudozó vagy te…

Ahelyett hogy kiköhögnéd a szerény óradíjat és megköszönnéd a tanácsot, ami a mostani kezdő szintedről a haladók közé röpíthet, megint csak fröcsögsz…
Karma ide vagy oda, ezért nem éri meg a magadfajta amatőrnek önzetlenül segíteni.

Bocs, de én nem vállalom további mentorálásodat. Hátha máshol szerencséd lesz. De azért ne felejtsd el a leckét: EQ, Elliott, harmonic … Szívesen.
Fizetek egy sort neked most, hogy megtanitottal arra, hogy mi az az Elliott meg a harmonikus gyujtoszavak...nagy felismereseken mentem keresztul a te segitsegeddel. meg persze az eq-ert is na...

Peace es puszi!
Régi 2018-05-16, 13:40   #789 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
nincsbecenevem a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
ezt a strukturat az USDMXN-en korrektiv strukturakent kezelte volna, es nem sell setup-ot keresett tevesen azt gondolva, hogy megvan az ot hullam es korrekcio kell jojjon, kozben veszitve egy halom penzt:

Csatolás 13578
ezt kifejtenéd kicsit jobban?
nincsbecenevem nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 13:40   #790 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
valaki mas huzott eddig realis hasznot beloletek, abbol, hogy tanacsot kert toletek, vagy megtanult toletek sikeres lenni a kereskedesben es/vagy az eletben, vagy szignalt vett toletek es keresett penzt, vagy a problemainak egy reszet a tanacsaitok alapjan megoldotta vagy fejlodott altalatok vagy stb.
Meg kellene kérdezned a facebook csoportban, a nyílt napokon a chat falon (amit mindenki lát), piknikezhetett velünk bárki ingyen, vagy el kellene jönni webináriumot tartani.
Mint mondtam, nálunk több eredményes kereskedővel lehet beszélni. Lehet tőlük tanácsot kérni, meghallgatni mások véleményét is, nem csak az enyémet.

Szivesen bővítem a taglistát olyanokkal, akik rendelkeznek hasznos tudással, akár még ingyenes VIP tagságot is adok nekik, de ilyet ritkán találok. Legutóbb egy szlovák srácnak adtam ilyen lehetőséget és hívtam meg magunk közé.

Továbbra is áll az ajánlatom bárkinek.
Régi 2018-05-16, 14:21   #791 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Topic név

Cím:  tf.JPG
Megnézték: 194
Méret:  25,4 KB

Anyám, mi van itt (is)...

Képesek vagytok felnőtt emberként ilyen szinten egymásnak esni?
Ahogy elnézem a társaságot nem csak "tőzsdepszichóban" van hova fejlődni.
Őszinte részvétem mindenkinek.

Lehet hogy topic nevet kellene váltani, "zárt osztályra".
Régi 2018-05-16, 14:51   #792 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Legyen inkább Tébolyda…

Amúgy teljesen őszintének érzem a felháborodást, hiszen a te és a baráti köröd soha nem csinálta a műbalhét más topicban.
És ezt se ti kezdtétek.
És nem is folytatjátok, ugye…

Ja és szólj a komádnak: nem én vagyok bennfentes.
Admiral Markets UK
Régi 2018-05-16, 14:53   #793 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Csatolás 13609

Képesek vagytok felnőtt emberként ilyen szinten egymásnak esni?
Ahogy elnézem a társaságot nem csak "tőzsdepszichóban" van hova fejlődni.
Őszinte részvétem mindenkinek.

Látod mire képes a tőzsde jobb mint a vicclap
Régi 2018-05-16, 15:21   #794 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 835
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
... vagyis a tokeletes peldaja annak amit mi a privatszektorban "zero sum asset"-nek hivunk... a takaritono, a portas de meg a felmosorongy alatti kategoria is... bocs a plasztikus hasonlatert!
Sosem gondoltam volna, hogy az efféle magasröptű, színvonalas diskurzushoz hozzá kívánnék szólni, még csak jobbító szándékkal sem, de most elérkezett a trendforduló: a portásokat és takarítókat kéretik kihagyni a kontextusból, mert a nagy többségük messze felülmúlja mind IQ-ban,mind emberségben, becsületességben azt a színvonalat, amit időnként a fórumon tapasztaltunk!

Köszönöm!
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 16:01   #795 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Csatolás 13609

Igaz. Le is zartuk a temat. Nem helyenvalo.

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sosem gondoltam volna, hogy az efféle magasröptű, színvonalas diskurzushoz hozzá kívánnék szólni, még csak jobbító szándékkal sem, de most elérkezett a trendforduló: a portásokat és takarítókat kéretik kihagyni a kontextusból, mert a nagy többségük messze felülmúlja mind IQ-ban,mind emberségben, becsületességben azt a színvonalat, amit időnként a fórumon tapasztaltunk!

Köszönöm!
Igazad van, elnezest kerek ha felreertheto voltam, csakis szakmai szempontbol ertendo a hasonlat, semmikepp sem szeretnek becsuletes, nehezen dolgozo embereket e modon megbantani.
Régi 2018-05-16, 16:11   #796 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 835
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Igazad van, elnezest kerek ha felreertheto voltam, csakis szakmai szempontbol ertendo a hasonlat, semmikepp sem szeretnek becsuletes, nehezen dolgozo embereket e modon megbantani.
Respect!
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 16:18   #797 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.943
Hírnév szint: 9
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Na, huuuu, tényleg mi van itt, de ne primkuljunk, úgyse tud senki trédelniXD

Tomy, a fejlődési utadról való beszámoló érdekelne engem is, amit múlthéten kérdeztek mások.

Ugyanígy a script keresését nem adtam fel, lehet, nekem is jól jönne Már ha kell még, nem okvastam mostanság, lett-e rá megoldás végül(?)
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 18:54   #798 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.939
Hírnév szint: 5
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
bennfentes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Téged meg majd áthelyezünk egy másik fórumba.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-17, 09:12   #799 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
...Mert nem ez az ertekteremtes definicioja... ...
Szia,
ebben szerintem tévedsz. Az is érték, amikor valaki, akinek szüksége van még „iránymutatásra”, felismeri az értéktelent. Még akkor is, ha az egy harmadik általi szakmai vita során történő megvilágításnak az eredménye. Így az értéktelen felismerése értékké válik, s a kezdő/gyengén haladó stb. nem sétál bele a csapdába, illetve messze elkerüli az ilyet. Ezzel pénzt és időt takarítva meg. És sok olyan olvassa ezt a fórumot, akinek ez segít.

Nem ismerlek, nem találkoztunk, nem vagyok senki fizetett trollja, de azt csodálom benned és még egy-két kitűnő traderben, hogy képesek vagytok újra és újra lemenni erre a néhányak által képvisel, szakmai érveket nélkülöző, a saját sikertelenségükből fakadó keserűség okozta személyeskedő szintre a ti szintetekről. Valamint ugyanazon személy/személyek hetente klónozódó új nickname-ra egyáltalán reagálni.

Ráadásul a tűz magától nem ég. Csak addig, amíg öntik rá az olajat. Olaj nélkül az ilyen hsz-k a (nicknameikkel együtt) és topikok hamar kialszanak, és oda kerülnek, ahova valók.
Nincs nagyobb gyomros annál, mint amikor a szakmai pofonok mellett nap mint nap látják mások nagy profitot hozó tradeit, miközben saját hsz-eik/topikjuk a sok bejegyzés és tradekép ellenére is inaktív és sivár marad. Traderként eredménytelenek, legfeljebb átlagosak, és emellett végig kell nézniük, hogy mások halmozzák a sikert. Jó esetben ez fejlődésre ösztönzi az embert, rossz esetben örök keserűségre és egy folyamatosan mérgelődő boldogtalan életre. Talán nincs is nagyobb büntetés annál, amikor valaki saját maga áldozata lesz és elméje egyben börtöne is.

Dávid: támogatom a Tback Pályafutásának/”szakmai életútjának" a megismerését. Sőt másokét is, akik szakmailag magas szinten vannak. Nem tudom, ki hogy van vele, de sokkal többet lehet fejlődni a gondolkodásmód megismeréséből, mintsem egy-egy stratégia bemutatásából.
Régi 2018-05-17, 16:29   #800 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem ismerlek, nem találkoztunk, nem vagyok senki fizetett trollja, de azt csodálom benned és még egy-két kitűnő traderben, hogy képesek vagytok újra és újra lemenni erre a néhányak által képvisel, szakmai érveket nélkülöző, a saját sikertelenségükből fakadó keserűség okozta személyeskedő szintre a ti szintetekről. .
Mert még ők is éretlenek lelkileg.

"még egy-két kitűnő traderben"

Ez a mondatrész meg alapból hibás. Nem tudhatod senkiről itt, hogy kitűnő trader. Nem tudom honnan vetted ezt.

Idézet:
Nincs nagyobb gyomros annál, mint amikor a szakmai pofonok mellett nap mint nap látják mások nagy profitot hozó tradeit, miközben saját hsz-eik/topikjuk a sok bejegyzés és tradekép ellenére is inaktív és sivár marad. Traderként eredménytelenek, legfeljebb átlagosak, és emellett végig kell nézniük, hogy mások halmozzák a sikert.
"nap mint nap látják mások nagy profitot hozó tradeit"

Hol láttál te ilyet?

"Traderként eredménytelenek, legfeljebb átlagosak, és emellett végig kell nézniük, hogy mások halmozzák a sikert"

Van itt olyan aki halmozza a sikert? Hol láttad?
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tőzsdepszichológia befektetőknek. Mighti Tőzsdei könyvek 104 2013-03-20 13:18

A pontos idő 18:47 , a GMT +1 időzóna szerint.