Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-04-21, 10:35   #51 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.327
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szeretnék írni majd pár gondolatsort. Nem írom le egyben, mert úgy kurva hosszú volna. Kérnék mindenkit, hogy csak is kizárólag (!) építő jelleggel szóljon hozzá, ha ezt nem tudja megtenni akkor inkább tartsa magában a véleményét és ne forgácsolja szét a topicot.

Egy kérdéssel szeretnék nyitni. A tőzsdei kudarcok okát 99%-ban a tőzsdepszichológiához kötik.

Le tudja valaki írni nekem, hogy a tőzsdepszichó mit jelent pontosan? Mit kell ez alatt érteni?
Nem lehet szerintem ennyire leegyszerűsíteni, hogy mit jelent? Sok mindent, Mindent.
Ha egy mondatot írhatnék akkor:
Önmagad megismerése majd eltemetése és egy jobb személyiség kifejlesztése annak érdekében, hogy konzisztensen tudj profitot termelni a piacon és a valós életben is jobb személyiséggé válni.

Bár szerintem sokkal összetettebb ez a kérdés mint ahogy azt gondoltad elsőnek
Régi 2015-04-21, 10:41   #52 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.275
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Le tudja valaki írni nekem, hogy a tőzsdepszichó mit jelent pontosan? Mit kell ez alatt érteni?
Hát ez az.
Sokak szerint a tőzsdepszichológia 90-100%-ban felelős az eredményekért. Mégis láthatóan ez a legkevésbé jól körülhatárolt témakör. Mivel is foglalkozik? Tömegpszichológia? Vagy a trader rekacióinak megfigyelése?

Ha az első, akkor ahhoz nem igazán értek (különben én lennék a legnépszerűbb fórumozó, oktató, stb… )

Az utóbbinál viszont szerintem alapvetően egyszerű a képlet.
2 érzelem küzd bennünk. Vágy és félelem. Yin-yang.

Vesztes pozícióban félünk a veszteségtől, de reménykedünk a kedvező irányú mozgásban. Nyertes pozícióban félünk, hogy ne forduljon vissza az ár, de vágyunk még több nyereségre is.

A feladat: megfelelő stratégiával a számunkra megfelelő egyensúly megtalálása.
Csatolt képek

moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-04-21, 10:45   #53 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 313
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás

Pszichológiát kell alatta érteni.
Pár példa aminek a tőzsde pszichológiában nagy szerepe van:
-Tanulás, emlékezés és gondolkodás
-A motiváció és az érzelmek
-A személyiség és az egyéniség
-Stressz, stresszkeltő események, pszichológiai reakciók a stresszre, hogyan befolyásolja a stressz a teljesítményt, figyelmet, önkontrollt
-Megküzdési készségek a stresszel
-A stressz kezelése, viselkedéses és kognitív eljárások.

Attól a perctől kezdve, hogy valaki megszületett a környezete hatást gyakorol rá, ezt nyilván tudjuk. Ezek a hatások kiváltanak belőlünk különböző reakciókat amiket elraktározunk, de ne is menjünk bele annyira a témába, inkább induljunk ki onnan, hogy megismerkedsz a tőzsdével és kb a többségnek fogalma nincsen arról, hogy ki is ő valójában, milyen a habitusa, hogyan viselkedik különböző helyzetekben, és ezzel a nulla tudással neki áll a többség kereskedni, aztán jönnek a pofonok, kell a motiváció, az önismeret, a különböző kontrollok és a tudatosság is ahhoz, hogy sikeres legyen a piacokon.

Én is remélem, hogy senki sem fog személyeskedni itt, mert az senkit sem visz előre, és én fejlődni szeretnék az által, hogy mások tapasztalatait olvasom. Gondolom így vagyunk ezzel mindannyian
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-21, 10:55   #54 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 727
Hírnév szint: 3
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bárcsak le lehetne írni pontosan egyetlen hozzászólásban.
Olyan szerteágazó maga a terület, hogy talán soha nem lehet kimeríteni a vizsgálatát az egyes részeinek. A tradicionális értelemben vett pszichológia itt teljesen más értelmet kap. (sokakat ezért irritál ez a téma már önmagában is) Talán nem is ez a szó a legalkalmasabb, de a magyarban ezt használjuk.

Én a saját céljaimra fókuszálok, amikor ezt a kérdést vizsgálom és ez alá rendelném az egyes területeket:

Önmagam és a kitalált szabályrendszereim objektív vizsgálata, hatása a cselekvéseimre miközben aktívan kereskedek bármely piacon. Ezt annak érdekében teszem, hogy megtaláljam azt a kereskedési modellt, ami megfelelő mentális helyzetben tud tartani ahhoz hogy elérjem a valós életcéljaimat a trading által.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-21, 13:19   #55 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
Hírnév szint: 4
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A legtöbb embernek sajnos alapvetően lelki problémái vannak, amikkel a piacra érkezik. Önbecsülési, önértékelési, egzisztenciális, stb. Ezeket a problémákat borzasztó alattomos módin tudja szélsőséges értékekre nagyítani a kereskedés! A legtöbb esetben egyszerűen ezek a mentális problémák átalakulnak számokká, számlákká, tradekké, stratégiákká. A problémáinkat most már a piacon akarjuk levezetni, ott keressük az okokat, ott akarunk megszabadulni tőlük.
Ezekről a problémákról itt lehet bővebben olvasni:

http://onmunka.blogspot.hu/2013/10/a...zuleserol.html

Nem vagyok senkinek az embere, nem ajánlok semmit, de ezt az oldalt nagyon hasznosnak tartom, bár csak akkor érdemes elolvasni, ha elég nyitottak vagyunk új dolgokra.
Tudom, nem sok köze van a chartokhoz, de én úgy gondolom, a "tőzsdepszichológia" önmagunkról szól, és nem arról, hogy most a bikák vagy a medvék félnek-e jobban.
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-21, 20:10   #56 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 309
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azon filózom, hogy igazából nem tudjuk (lehet) pontosan megfogalmazni, mert egy nagyon ingoványos terep, viszont mindezek ellenére ennek tulajdonítjuk minden rossz eredőjének jelentős részét.

Sajnos arra is tökéletesen alkalmas, hogy gyűjtőfogalomként használjuk vagy egy halmazként, amibe szinte minden belefér ami a sikertelenség okáért felelős.

Viszont még egy kérdésre válaszoljatok légyszi, ami nagyon fontos!

Ki mikor, milyen feltételek mellett hajlandó értelmes pénzzel éles szálmát nyitni és elkezdeni kereskedni?
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-21, 20:42   #57 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudom, nem sok köze van a chartokhoz, de én úgy gondolom, a "tőzsdepszichológia" önmagunkról szól, és nem arról, hogy most a bikák vagy a medvék félnek-e jobban.
Lehet ezt bonyolítani (az elemzést-kereskedést meg ezzel párhuzamosan egyszerűsíteni – KISS), de biztos, hogy az lesz a TŐZSDEpszichológia?

Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy a kollektív elme milyen közös nevezőt talál a gyakorlat számára.
Régi 2015-04-21, 21:51   #58 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Pszichológia magazin januári szám
Csatolt kicsinyítések
tozsdepszichologia-dsc_0278.jpg  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-22, 06:40   #59 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Beletartozik a kérdéskörbe minden olyan körülmény, esemény ami hatással van az érzelmi és mentális állapotodra. Nem feltétlenül csak a kereskedés során téged értő hatások kezeléséről, feldolgozásáról van szó, hanem az egész környezetedből érkező, téged a kereskedés során befolyásolni képes tényezők összességéről.
Például nincs munkád, és nem biztosított a megélhetésed, de te eldöntöd, hogy tőzsdei kereskedésből fogod befizetni a sárga csekket. Még oda sem ültél a gép elé, le sem nyomtad a gombot, máris egy olyan teher van rajtad, ami akár meg is béníthat kereskedés közben. Nem engedheted meg magadnak hogy pénzt veszíts, ezért hezitálni fogsz, és sorra elszalasztod a jó belépőket. Nem volt technikai akadálya a sikernek, ott voltál az adott pillanatban, mégsem sikerült, mert valami meggátolt a döntés meghozásában, és a cselekvés végrehajtásában.
Régi 2015-04-22, 06:45   #60 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Azon filózom, hogy igazából nem tudjuk (lehet) pontosan megfogalmazni, mert egy nagyon ingoványos terep, viszont mindezek ellenére ennek tulajdonítjuk minden rossz eredőjének jelentős részét.

Sajnos arra is tökéletesen alkalmas, hogy gyűjtőfogalomként használjuk vagy egy halmazként, amibe szinte minden belefér ami a sikertelenség okáért felelős.

Ki mikor, milyen feltételek mellett hajlandó értelmes pénzzel éles szálmát nyitni és elkezdeni kereskedni?
Sikertelenség okai...szerintem egy valami lehet az oka csak. Te magad.

Te döntöd el:
- melyik brókernél kereskedsz
- milyen stratégiát használsz
- mi alapján zárod a kötéseket
- mikor kereskedsz
- mikor váltasz brókert
- kire bízod a pénzed

Ezért csak te és egyedül te vagy a felelős a bukásokért de ha profitot csinálsz akkor is.

Szerintem ha demoban kipróbáltad és megtanultad használni a rendszert, utána csak pénzzel kereskedj. Persze az elején nagyon kicsivel és ha nem jön össze akkor se térj demora. Demo és éles számla közt akkora a különbség, hogy demoban soha nem tanulsz meg kereskedni.
Régi 2015-04-22, 08:15   #61 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem ha demoban kipróbáltad és megtanultad használni a rendszert, utána csak pénzzel kereskedj. Persze az elején nagyon kicsivel és ha nem jön össze akkor se térj demora. Demo és éles számla közt akkora a különbség, hogy demoban soha nem tanulsz meg kereskedni.
Ezt valahogy mindig kétkedve fogadtam, ha egy bróker emberétől hallottam, mert az ő érdeke teljesen más mint az enyém.
Régi 2015-04-22, 08:55   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt valahogy mindig kétkedve fogadtam, ha egy bróker emberétől hallottam, mert az ő érdeke teljesen más mint az enyém.
Mindent kétkedve kell fogadni, az nem baj. Viszont ha belegondolsz mindenki mély vízben tanul meg úszni. Autót is forgalomba tanulsz meg igazából vezetni. Szinte mindent élesben tanulsz meg rendesen.

Demoban nem működik a pszichológia.
Régi 2015-04-22, 08:55   #63 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.464
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Ha belegondolsz, minden szakmában van "szakmai pszichológia". Minden szakmában ugyanúgy szükség van megfelelő mentális felkészültségre az érvényesüléshez.
Ez lehet főnöktől egy gyári munkásig bárki. Az adott szakmához való mentális felkészültség mindenhol ugyanolyan fontos a kiemelkedő teljesítményhez. Egy dologban különbözik csak a tőzsdei pszichológia: itt vagy tudsz eredményt felmutatni, vagy nem. A legtöbb szakmában lehet fizetést keresni akkor is, ha nem vagy megfelelő mentális felkészültségben. Viszont minden szakmában a kimagasló teljesítményhez elengedhetetlen!
Bár a tőzsdén is lehetnek szerencsésebb időszakok, amikor lehet itt is eredményt felmutatni, ebben is van valami, de érzitek a különbséget, amit akartam írni.

Nem véletlenül kevés a sikeres ember ebben a szakmában! Valójában más szakterületen sincs arányaiban több kiemelkedő ember egyébként!

Nehéz megfogalmazni, de annyi bizonyos számomra, hogy igazán sikeres a kereskedésben (is) akkor lehet valaki, ha a szakmához megfelelő attitűdökkel, beállítottsággal, és szakmai lelkesedéssel tud közeledni.

Élvezd, amit csinálsz, legyél kreatív, tudj az adott problémára koncentrálni, és ne csak a pénzért csináljuk. Szerintem ezek a legfontosabbak.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-22, 15:56   #64 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 75
Hírnév szint: 6
Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Azért szépen alakul ez a topik

Mai idézet:

Richard Dennis:

"-Óvakodj a merev piaci elképzelésektől,mert egy ilyesfajta vélemény miatt könnyen elszalaszthatunk egy nagyobb trendet. Dennis nyereségeinek a 95%-a az ügyleteinek az 5%-ból származik. Néhány ilyen profitlehetőség kihagyása drámai negatív következményekkel járt volna a teljesítményére.
-Azokban az időszakokban a leginkább szükséges,hogy a kereskedésre öszpontosítsunk ,amikor a legkevésbé akarjuk : a veszteséges időszakokban."
Balance nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-22, 20:17   #65 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.464
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Balance eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért szépen alakul ez a topik

Mai idézet:

Richard Dennis:

"-Óvakodj a merev piaci elképzelésektől,mert egy ilyesfajta vélemény miatt könnyen elszalaszthatunk egy nagyobb trendet. Dennis nyereségeinek a 95%-a az ügyleteinek az 5%-ból származik. Néhány ilyen profitlehetőség kihagyása drámai negatív következményekkel járt volna a teljesítményére.
-Azokban az időszakokban a leginkább szükséges,hogy a kereskedésre öszpontosítsunk ,amikor a legkevésbé akarjuk : a veszteséges időszakokban."
Igen, ez a kutyanehéz. Vagyis türelemmel kivárni a nagy nyerőket, amik ritkák az összkötésszámhoz viszonyítva. Azok tényleg eltartják a számlát, de sokszor, mire ez bekövetkezik, elmegy a hit, a kedv, az akarás. Legalábbis nekem ez még ma is sokszor gondot okoz, pedig-pedig...
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-22, 20:32   #66 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
ha belegondolsz mindenki mély vízben tanul meg úszni. Autót is forgalomba tanulsz meg igazából vezetni. Szinte mindent élesben tanulsz meg rendesen.

Demoban nem működik a pszichológia.
100-ból 99 megfullad, ha egyből mély vízbe dobják, miközben még úszni sem tud. Pont mint a tőzsdén.
Autót is megtanít vezetni az oktató, különben megbuksz a vizsgán. A belvárosi forgalomban már csak rutint szerzel.
Demón valóban nincs pszichológia, de a gyakorlat megszerzésére jó, hogy tudd melyik gyertyában mit csinálsz és miért.
Élesben meg majd megszerzed a rutint, amikor már nem kevered össze a gombokat, és van begyakorolt cselekvési terved a legtöbb kereskedési szituációra.
Régi 2015-04-23, 08:18   #67 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
100-ból 99 megfullad, ha egyből mély vízbe dobják, miközben még úszni sem tud. Pont mint a tőzsdén.
Autót is megtanít vezetni az oktató, különben megbuksz a vizsgán. A belvárosi forgalomban már csak rutint szerzel.
Demón valóban nincs pszichológia, de a gyakorlat megszerzésére jó, hogy tudd melyik gyertyában mit csinálsz és miért.
Élesben meg majd megszerzed a rutint, amikor már nem kevered össze a gombokat, és van begyakorolt cselekvési terved a legtöbb kereskedési szituációra.
Ha jól tudom úszásnál is célokat tűzöl ki...nem egyből maratoni távot akarsz leúszni...amikor elkezdesz vezetni, akkor sem azt a célt tűzöd ki egyből, hogy majd belvárosban taxizol....

Kereskedésnél miért azt a célt tűzik ki, hogy ebből megélni akarnak rögtön? Ezt tanítja a legtöbb oktató, hogy ez kell a cél legyen egyrészt, másrészt saját maguknak az emberek csak ezt a célt tudják/akarják kitűzni.

Demo kereskedés és ott megtanulni kb. olyan szerintem mint egy szimulátoron vezetni vagy kádban úszni tanulni. Olyan sok külső hatás van amikor elkezd valaki kereskedni. Demo számlán megtanulni a pip/cost, nyitás, zárás, TP, SL, grafikon, limit, stop megbízások...persze kell valaki aki ezeket megmutatja de ez kb 2 hét szerintem.

Stratégiát begyakorolni demoban és azt gondolni az majd segít szerintem naivság. Mint oktató persze jó abban hinni, hogy ez a szakma sok embernek jó csak meg kell tanulni. Szerintem nem. Kevés embernek való. Csak sokan vannak akik nem vallják be maguknak.
Régi 2015-04-23, 09:49   #68 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen, ez a kutyanehéz. Vagyis türelemmel kivárni a nagy nyerőket, amik ritkák az összkötésszámhoz viszonyítva. Azok tényleg eltartják a számlát, de sokszor, mire ez bekövetkezik, elmegy a hit, a kedv, az akarás.
Ahhoz kell főként fegyelem, amikor a piac pénzt akar adni, a trader meg nem akarja elfogadni és idő előtt kilép. Itt nem kell magunknak bemagyarázni a hülyeségeket.
Mindig van ilyen, sokszor minden nap.
Pl ma is dax short.
A legtöbb ember azért nem kerül bele a számára kedvező szitukba, mert egyszerűen fél a piactól, fél benn maradni amikor benn kellene. Jönnek a hülye ideológiák a fejben...

tozsdepszichologia-dax.jpg
Régi 2015-04-23, 10:35   #69 (permalink)
Tag

Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Gratulálok! Ezt én ma csak végignéztem. És szerintem ezek fájnak a legjobban,nem a mínuszos kötések.
Annyit azért hozzáteszek,hogy eurós piros hír előtt én nem nyitok pozíciót.Utána meg már csak nézni tudtam az elrobogó vonatot.

a mai gondolat:

"Paul Tudor Jones:

-A kereskedés legfontosabb szabálya a betonvédelem,és nem a nagyszerű támadójáték.

-Ha gyengén megy a kereskedés,folyamatosan csökkentsd a pozícióméretedet egészen addig,míg vissza nem térsz a megfelelő kerékvágásba.Így tudod biztosítani,hogy amikor a legrosszabbul kereskedsz,akkor kockáztatod a legkevesebbet. Nyerő szériák esetén különösen ügyelj arra, hogy ne legyél túl magabiztos.

-Sose gondolj arra, mit nyerhetsz egy adott ügyleten,hanem csak arra,hogy mit veszíthetsz."
Régi 2015-04-23, 10:39   #70 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Demo kereskedés és ott megtanulni kb. olyan szerintem mint egy szimulátoron vezetni
Erre mondok neked ellenpéldát. Michelisz Norbertet autószimulátoros versenyeken fedezték fel. Beültették egy Suzukiba, és rögtön megnyerte élete első 2 versenyét. Más kérdés, hogy eleve tehetséges volt-e ehhez.

Idézet:
Ahhoz kell főként fegyelem, amikor a piac pénzt akar adni, a trader meg nem akarja elfogadni és idő előtt kilép. Itt nem kell magunknak bemagyarázni a hülyeségeket.
Mindig van ilyen, sokszor minden nap.
Pl ma is dax short.
A legtöbb ember azért nem kerül bele a számára kedvező szitukba, mert egyszerűen fél a piactól, fél benn maradni amikor benn kellene. Jönnek a hülye ideológiák a fejben...
Minden elismerésem! Ez egy gyönyörű építés, ráadásul perces idősíkon. Rescept.
Régi 2015-04-23, 10:53   #71 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Gratulálok! Ezt én ma csak végignéztem. És szerintem ezek fájnak a legjobban,nem a mínuszos kötések.
Annyit azért hozzáteszek,hogy eurós piros hír előtt én nem nyitok pozíciót.Utána meg már csak nézni tudtam az elrobogó vonatot.
Na, azt hiszem nem fogok kitenni ilyen képeket, mert szerintem lehet hogy félreérthető voltam. Csak azt akartam szemléltetni, hogy sokszor a korai kilépés a legnagyobb hiba. (abban az esetben ha más van a szabályunkban).
Igen, hibás trade lehet az is ami nyerő, vagy akár nagy nyerő.
A veszteség, az NEM hiba.

Valóban nem az a lényeg, hogy mikor, mennyit nyerünk. Az a piac ajándéka, azért, mert következetesen tudjuk vágni a vesztőket!
Meg kell tudnunk találni azokat a pontokat, amik a MI helyzeteink, tehát azokat, amik egyénileg megfelelő kockázatúak. Ha ezek megvannak, majd a piac eldönti hogy mi fog történni.

Annak elfogadása, hogy ZÉRÓ a ráhatásunk az eseményekre, az a nehéz.
Legtöbb trader a nyerő kimenetelűekkel akarja magának bizonyítani hogy igaza volt. Ha ilyet észlel magán az ember, az a biztos jele az önértékelés hiányának, amit a piac "eltalálásával" akar ellensúlyozni. Ennek nincs értelme.
Minél több a belépéskor az ún. "megerősítő" dolog, ami lehet indikátorok tömege, piaci hír, funda infó, megérzés, vagy haveri tipp, annál nagyobb az önigazolási vágy a trade nyitása után! Ez a pszicho-bukó lejtő első állomása.

Élvezni kell tudni azt, hogy milyen ügyesen ki tudunk lépni a vesztőkből, a számunkra megfelelő kockázatú helyszíneken!
Ha ez az ember hobbija, akkor a nyerőket egyszerűen nem fogja tudni elkerülni.
Régi 2015-04-23, 11:04   #72 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Na, azt hiszem nem fogok kitenni ilyen képeket, mert szerintem lehet hogy félreérthető voltam.
Kár.
Pedig sokaknak hasznos lenne. Még a kilépési pontod érdekelt volna, bár van tippem.
Régi 2015-04-23, 11:08   #73 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kár.
Pedig sokaknak hasznos lenne. Még a kilépési pontod érdekelt volna, bár van tippem.
Akkor viszont vesztő tradeket kell megosztanunk egymással.
De mivel ez a topik nem magáról a kereskedésről szól, legalábbis nem a technikai részről, lehet hogy ide nem kellenek ilyen képek.
Bár kétségtelen, hogy azokon lehet időnként szemléltetni a trade/pszicho problémákat.
Nem akarok offolni....meglátjuk milyen irányba megy el itt a beszélgetés.
Régi 2015-04-23, 11:10   #74 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Utasszállító gép pilótája durva lenne ha szimulátor helyett egyből kapitányként kezdene gyakorolni 150 utassal a fedélzeten.

DEMO DEMO DEMO DEMO nagyon sokáig, amíg stabilan pluszos nem lesz valaki.

Bőven elég utána ráengedni a pénz miatti plusz stresszt. Tudni kell hogy miért nem megy a kereskedés ha esetleg nem menne: azért nem megy mert nem tudsz még eleget vagy stresszeled magad.

Szerintem...
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-23, 11:14   #75 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Tback ez éles számla?
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-23, 11:21   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tback ez éles számla?
Ez aranyos kérdés volt.
Legközelebb úgy fotózom hogy ez ne legyen kérdés.
Igen.
Régi 2015-04-23, 11:21   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Emberek! Ne engedjétek el a fületek mellett a kérdést légyszi.
Ki mikor, milyen feltételek mellett megy (ment) ki élesben a piacra?
Régi 2015-04-23, 11:26   #78 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

fotózd le most. a számlatörténetből ráhúzod a tradet a dax grafikonra és kirajzolja a belépőt és kilépőt. a számlaszámod,egyenleged takard ki.

itt van hozzá progi: http://www.irfanview.com/

egyszerű a használata.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-23, 11:31   #79 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez most tényleg ennyire fontos? Nincs követendő példa,mindenkinél más.
Én szinte azonnal,és a mai napig azt gondolom,hogy úgy volt jó minden következményével együtt.Én a demot nem tudom komolyan venni,éreznem kell a felelősséget. Én ilyen vagyok,más pedig másmilyen,hiszen mindenki más személyiség,mindenkinél mások a körülmények.
Régi 2015-04-23, 11:34   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Utasszállító gép pilótája durva lenne ha szimulátor helyett egyből kapitányként kezdene gyakorolni 150 utassal a fedélzeten.

DEMO DEMO DEMO DEMO nagyon sokáig, amíg stabilan pluszos nem lesz valaki.

Bőven elég utána ráengedni a pénz miatti plusz stresszt. Tudni kell hogy miért nem megy a kereskedés ha esetleg nem menne: azért nem megy mert nem tudsz még eleget vagy stresszeled magad.

Szerintem...
Most nem mint magán traderekről beszélünk? Nem számla kezelésről...szerintem ott állna meg a helyét a pilóta hasonlat. A két dolog közt nagyon nagy a különbség.

Persze lehet DEMO DEMO DEMO és fél éven keresztül meg éveken keresztül is. Jó játék és hasznosabb mint egy HALO. Aki pedig kíváncsi arra, hogy képes-e pénzt keresni az nyisson éles számlát. Kis pénzel, 100-500 EUR max. Ez bőven elég arra, hogy lássa a stratégia, Ő saját maga képes-e profitot termelni.
Régi 2015-04-23, 11:37   #81 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én szinte azonnal,és a mai napig azt gondolom,hogy úgy volt jó minden következményével együtt.Én a demot nem tudom komolyan venni,éreznem kell a felelősséget. Én ilyen vagyok,más pedig másmilyen,hiszen mindenki más személyiség,mindenkinél mások a körülmények.
Ja és a lehető legrosszabb dolog történt velem. Nem azért írom,mert büszke vagyok rá,hanem mert ez valóban a lehető legrosszabb dolog,ami egy kezdővel történhet:
Pintérék 3 napos tanfolyamának az árában benne volt egy 500 dolláros éles számla.Azt a tanfolyam harmadik napjának végére megháromszoroztam.
El lehet képzelni milyen gondolataim voltak ettől az egész szakmáról,saját magamról. Természetesen ennek később igencsak megfizettem az árát.Ennek ellenére én éles számla-párti vagyok.
Régi 2015-04-23, 11:43   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ja és a lehető legrosszabb dolog történt velem. Nem azért írom,mert büszke vagyok rá,hanem mert ez valóban a lehető legrosszabb dolog,ami egy kezdővel történhet:
Pintérék 3 napos tanfolyamának az árában benne volt egy 500 dolláros éles számla.Azt a tanfolyam harmadik napjának végére megháromszoroztam.
El lehet képzelni milyen gondolataim voltak ettől az egész szakmáról,saját magamról. Természetesen ennek később igencsak megfizettem az árát.Ennek ellenére én éles számla-párti vagyok.
Igen, az a véletlenszerű nyeremény. Igazad van, a legrosszabb. Nagyon nehezen lehet átállni. Ilyenkor a kezdő nem tudja mihez kötni igazából a profitot és hosszas vesztő periódus következik.

Örülök, hogy neked sikerült kimásznod ebből. Gratula!
Régi 2015-04-23, 11:43   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
fotózd le most. a számlatörténetből ráhúzod a tradet a dax grafikonra és kirajzolja a belépőt és kilépőt.
Nem mondod hogy így kell csinálni?

tozsdepszichologia-daxclose.jpg
Régi 2015-04-23, 12:13   #84 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, az a véletlenszerű nyeremény. Igazad van, a legrosszabb. Nagyon nehezen lehet átállni. Ilyenkor a kezdő nem tudja mihez kötni igazából a profitot és hosszas vesztő periódus következik.

Örülök, hogy neked sikerült kimásznod ebből. Gratula!
Kimásztam igen,de ez már 5 éve volt.Azóta nagyon sok minden történt,rengeteg dolgon keresztül megy a trader ennyi idő alatt. Az ismerősök közül,akikkel együtt kezdtük,már senki nincs benne.A legtöbben súlyos pénzeket hagytak ott a piacon. És bizony őszintén megmondom,ha előre láttam volna,hogy ez az út ennyire rögös,akkor én is már az elején abbahagyom.
Valószínűleg jobban jártam volna,ha azt az időt,energiát másba fektetem.
Nem vagyok csalódott egyáltalán,sőt ha már így alakult,és ennyit belefeccöltem,akkor igenis nem tágítok a céljaimtól,csak bizony sokkal,de sokkal lassabban haladok,mint gondoltam.
Régi 2015-04-23, 12:21   #85 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

alakul ez. már csak annyi a hiányérzetem, hogy az XM brókerednél és számlatípusodnál a daxon 1 pip,1 lot,az mennyi pénzben. mert ahol én vagyok ott 1 lot 1 pip a daxon 25 EUR.
csináltam egy gyors demó tradet xm nél. sell t nyitottam 1 lottal daxon. elment jó irányba 30 pipet. az eredmény: 33 USD. az én brókeremnél ez kb. 750 EUR.
tehát azért ez nem mindegy, de ettől függetlenul szép trade volt kapsz egy hírnévpontot, mert válaszoltál.

Válaszol idézettel
Régi 2015-04-23, 12:34   #86 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

1 pip,1 lot,1EUR a Daxon.mint a GFT-nél,ETX-nél,meg még biztos sok helyen.
Régi 2015-04-23, 12:43   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
alakul ez....kapsz egy hírnévpontot, mert válaszoltál.
Köszi, bár fogalmam sincs mire jó a hírnévpont. De ha beváltható normál dax pontra, akkor küldj még!
Egyébként nem jó topiknál elemezzük a dolgokat.
Értem amiket kérdezel, de most pszicho szempontból lényegtelen. Minden érték számlatípus függvénye.

A folyamat a lényeg ezen topik szempontjából.
Csak az az egyetlen kérdés, hogy végig tudja csinálni az ember amit megtervez, vagy nem.
Ha a technikai részre akarsz választ, akkor kitehetem neked az azóta futó újabb dax kereskedést, de inkább azt vizsgáljuk közösen hogy milyen pszichológiai tényezők kellenek ahhoz, hogy valaki trade közben is képes legyen betartatni azokat a szabályokat, amiket például demóban (ahogy írtátok) legyakorolt ezerszer.

Sajnálom hogy ez a mostani újabb trade sem vesztő, de ígérem teszek ki olyat is legközelebb.
Itt a mostani folyamat, kezdve az elejétől, ami most éppen még fut. (ha majd vége, akkor kiteszem a zárást is, de csak ha megígéred hogy nem kérdezed meg Tőlem többet hogy demó-é, avagy éles. ) De tényleg nem kívánok magába a kereskedési részletekbe belefolyni, mert mindenki magának úgy csinálja a dolgait, ahogy neki jó. Arról beszélgessünk ami a dolgok pszichológiai része.
Dax meg csak hagy menjen lefelé.

tozsdepszichologia-dax2.jpg
tozsdepszichologia-dax3.jpg
tozsdepszichologia-dax4.jpg
tozsdepszichologia-dax5.jpg
tozsdepszichologia-dax6.jpg
Régi 2015-04-23, 13:02   #88 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Értem amiket kérdezel, de most pszicho szempontból lényegtelen. Minden érték számlatípus függvénye.
én pipenként 25 EUR-al számoltam a mai nyereségeid. emiatt kérdeztem meg, hogy éles-e a számla. de így már érthető. ezek szép tradek. függetlenül attól, hogy 1 pip mennyit ér. vagy akár demó számlán lettek volna benyitva. csak kíváncsi voltam.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-23, 13:21   #89 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Olyan jó látni, hogy tapasztalt kereskedők, akik árfolyam elmozdulásra spekulálnak, rendre hasonló helyeken, időben, és irányban lépnek be. Ez nem lehet véletlen.

Ennek annyi köze van a pszichóhoz, hogy a múltban tett megfigyeléseik alapján kialakult már bennük egy "kép" az árfolyamok mozgásdinamikájáról. Nagyon sokszor láttak hasonló helyzeteket, azok folytatódását, és ezeket elraktározták a vizuális memóriájukban. Van elképzelésük arról, hogy jó eséllyel mi lehet a folytatódás, az adott piaci környezetben. Mi az a mozgás, ami még "elvárható" az instrumentumtól. Trenddel vagy oldalaz, meddig korrigálhat, hová juthat el, stb... Ezek a megfigyelések a saját tapasztalataikon alapulnak, és a kereskedési hitrendszerük alapjait alkotják. Ezután erre építik fel a saját szabályaikat, amiket majd követnek a kereskedés során. Na ezt a bizonyos hitrendszert nem lehet pár nap alatt felépíteni, ehhez bizony évek kellenek.

Az árfolyamok mindenkinek egyformán mozognak. Azért lépnek ők be mégis hasonló helyeken, időben és irányban, mert ott találnak alacsony kockázatú, és ehhez mérten nagyobb profitcéllal kecsegtető helyeket. Managelni, építeni, pozit követni viszont már mindegyik máshogy fog, attól függően hol szakad el nála a cérna.
Régi 2015-04-23, 14:25   #90 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy elrettentő példa az enyém.
Nyáron, saxo felületen benyitottam valamit valamennyivel, azt sem tudtam, hogy mit csinálok, de jól hangzott, hogy shortolok valamit sok lottal, demóban.
Ki mentem letusoltam, kb 5 perc múlva vissza jöttem, volt egy hír, akkor még azt sem tudtam,hogy ilyen is van, és láss csodát, a tőkém megdupláztam.
Na én utána nyitottam számlát, mert az volt az érzésem, hogy nem is kell tudnom semmit, mert csak dől a pénz.
Aztán kezdtem el tanulni, és szerencsére csak 1 500 usd-s számlát pattintottam el.
Na így ne menj ki élesbe.
Régi 2015-04-23, 16:35   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ilyesmi kiértékeléssel szoktam összefoglalni a napot,
persze nem szoktam leírni, csak most a példa kedvéért.
Nekem ez segít, hogy majd holnap se csináljak nagy hülyeséget.

Napi pszicho összegfoglaló.
-kereskedéseim kezdeti kockázatát a számlamérethez voltam képes állítani.
-egyidejű kockázatom sohasem volt nagyobb a megengedett értéknél.
-stop módosításaim akadály nélkül végrehajthatóak voltak a megszokott módon.
-a nyereség/kockázat értéke nem befolyásolta a döntéshozatalomat.
-a kereskedéseket a már sokszor begyakorolt szinteken és módon végeztem el.
-mai általános érzelmi szintem az első pozi előtt 7/10.
-a pozíció nagyságok a megfelelő szinthez mérten lettek nyitva.
-nem befolyásolt mások véleménye, külső hatások nem értek a tradek alatt.
-az eredményem első számú oka: a veszteségek megfelelő elvágása volt.
-nem kereskedtem trenddel szemben.
-az utolsó pozíciót követően mára nincs több teendőm.

Ez pedig az utolsó trade, (folyamatában fotózva) ami éppen fut.
Ilyenkor vagy célár zárás, vagy stop a 2. belépésnél.
tozsdepszichologia-dax9.jpg
tozsdepszichologia-dax10.jpg
tozsdepszichologia-dax11.jpg
tozsdepszichologia-dax12.jpg
Régi 2015-04-23, 19:35   #92 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ilyesmi kiértékeléssel szoktam összefoglalni a napot,
Hát nagy respect... Igen,ilyen szabályok,elvek mentén kell kereskedni,erre törekszem én is.Sokszor sikerül,és sokszor nem. Még...
Esetleg elárulnád azt is,hogy hogyan indítod a napi rutint?
Régi 2015-04-23, 20:30   #93 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hát nagy respect... Igen,ilyen szabályok,elvek mentén kell kereskedni,erre törekszem én is.Sokszor sikerül,és sokszor nem. Még...
Te pedig azt, hogy amikor nem sikerült, az miért van? hogyan hozod magad abba az állapotba, hogy nem sikerül? Érdekel, hogy mi jár a fejedben amikor nem sikerül
Régi 2015-04-24, 09:03   #94 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Napi pszicho összegfoglaló.
-kereskedéseim kezdeti kockázatát a számlamérethez voltam képes állítani.
-egyidejű kockázatom sohasem volt nagyobb a megengedett értéknél.
-stop módosításaim akadály nélkül végrehajthatóak voltak a megszokott módon.
-a nyereség/kockázat értéke nem befolyásolta a döntéshozatalomat.
-a kereskedéseket a már sokszor begyakorolt szinteken és módon végeztem el.
-mai általános érzelmi szintem az első pozi előtt 7/10.
-a pozíció nagyságok a megfelelő szinthez mérten lettek nyitva.
-nem befolyásolt mások véleménye, külső hatások nem értek a tradek alatt.
-az eredményem első számú oka: a veszteségek megfelelő elvágása volt.
-nem kereskedtem trenddel szemben.
-az utolsó pozíciót követően mára nincs több teendőm.
Te, ezt így csinálod, oké. Respect.

De ezeknek a pontoknak nagy része inkább egy technikai elemzésre alapuló stratégia, ill. money management, kockázatkezelés és nem pszichológia, azaz lélektan. Hol a határ az egyes területek között?

Ezt csak azért kérdezem, hogy maga a fogalom tisztázódjon.
Régi 2015-04-24, 09:17   #95 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hol a határ az egyes területek között?
A kereskedés minden egyes eleme egymásra épül és egymással kölcsönhatásban van, működik közöttük a visszacsatolás és véleményem szerint százalékos eloszlás sincs.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-24, 09:30   #96 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te, ezt így csinálod, oké. Respect.

De ezeknek a pontoknak nagy része inkább egy technikai elemzésre alapuló stratégia, ill. money management, kockázatkezelés és nem pszichológia, azaz lélektan. Hol a határ az egyes területek között?

Ezt csak azért kérdezem, hogy maga a fogalom tisztázódjon.
A fogalom tisztázása nem lesz könnyű, ezt már korábban is írtam. A lélektannak én csak egy töredékét ismerhetem kereskedőként, mivel nem vagyok sem hivatásos pszichológus, sem pszichiáter.

A „hol a határ” kérdéskörrel kapcsolatban a szétválasztása a dolgoknak nem feltétlen célom. Pont azt akarom vizsgálni önmagamon, hogy az általad felsorolt technikai alapú (de lehet ez fundamentális, vagy bármi más) döntések és azok végrehajtása milyen össz. hatással van rám, mint emberre. Ez hogyan hat ki az aktuális döntéshozatali mechanizmusomra, hogyan írhatja felül a józan ész szabályrendszereit, miként vált ki szélsőséges érzéseket, stb.
Az lenne a jó, ha nem lenne határ, ha egy egységes folyamat lenne az ami egy kerek képet tudna alkotni. Az amit Csíkszentmihályi Mihály kellő részletességgel kifejt a „Flow” című művében.
Nálam valahol ez a cél. A trade, az egy fontos, de nem a teljes eszköztár e cél eléréséhez.

Ahhoz hogy kellőképpen legyen önkontroll a saját rendszeremben, nekem szükséges a nap végi gondolatbeli összefoglaló, valamint még ettől is fontosabb az amit reggel, a munka megkezdése előtt végzek el magamon, mielőtt gép elé ülnék!
Ezek nagyon személyes és egyedi dolgok. Nem hiszem hogy van két ember, aki mindent ugyanúgy csinálna. Nem is kell hogy így legyen.
Régi 2015-04-24, 10:23   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Először is a "napi rutin", ahogy te nevezed, célját kell megértenünk.
Ez nem más, mint hogy a kereskedési folyamat megkezdése idejére tisztában legyünk önmagunk elemzésével, valamint a napi terveink pontos átgondolásával.
Ennek hiányában azt figyeltem meg magamon, hogy hajlamos vagyok trade közben a saját elvárásaimhoz "igazítani" a charton látott eseményeket. Természetesen megvan a napi tervem, de mindenképpen a piachoz kell igazodnom a végrehajtás tekintetében. A napi indító dolgok nálam már a kockázat kontrollálás részét képezik. Ekkor még nem vagyok piacon, így nem vagyok elfogult sem.

Miután felébredek, azt kezdem el vizualizálni hogy mik a napi feladataim, traddel és egyéb más dolgokkal. Mik az aznapi problémás dolgok, mire, mennyi időt kell fordítanom, stb. Már itt meghatározom néhány perc elteltével hogy 10-es skálán milyen a mentális szintem aznapra. (Van aki mindenképpen megiszik egy kávét és csak utána képes erre. ) Ez már önmagában meghatározza az aznapi maximális kockázati szintemet. 4-es alatt nem kereskedek!
Hétfőn és pénteken eleve háttérbe van helyezve a daytrade, többi napokon pedig előtérbe más kereskedések mellett.

Mire monitor elé kerülök, már pontosan tudom hogy mit csinálhatok aznap, azt milyen kockázattal tehetem és mikor kell leállnom a kereskedéssel.
A feltételeimet a múlt tapasztalásai alapján hozom, tehát ezt részletezni nem érdemi infó.

Valahogy így indul egy nap.
Régi 2015-04-24, 10:31   #98 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, ennyire fontos. Sőt, sztem ez a legfontosabb.

Megpróbálom megindokolni, hogy miért. Nekem az a véleményem (most majd biztos sokan a homlokukra csapnak egy jó csattanóst és mondják, hogy ennek a csávónak nincs kint mind a négy kereke) hogy a tőzsdepszichológiának töredék szerepe van a kudarcban ellentétben azzal amit sokan állítanak.
Sőt szerintem amit sokan tőzsdepszichónak hívnak az önmagában nem más mint a tapasztalat, egy bizonyos fokú érettség a feladatra.
Ez alatt azt értem, hogyha az ember 1-2 éven keresztül komolyan veszi a tőzsdét és napi szinten foglalkozik vele akkor szinte már majd mindennel találkozott. Totálisan tisztában van vele, hogy nincs ráhatással a piacra és igen, minden megtörténhet a kereskedés során.

Sokaktól hallom, hogy demóban ment, de élesben nem fog, mert ott lesz a stresz és júújjjj... félni fogsz nyitni, mert rettegsz a veszteségtől meg az efféle szarságokat. Ilyen érzelmek csak akkor gyötörhetik az embert ha nem bízik a módszerében.

Az én gondom a következő: több éve demózok, több száz órát tesztereztem már, de egyik esetben sem találtam olyan stratégiát ami hosszú távon profitos lett volna.
Ezek után egyszerűen nem tudom elképzelni, hogyha végre valahára találok egy stratégiát (jól körülírható be ill. kilépési szignálok) ami az előbb említett kitételnek megfelel, majd az élő kereskedés során nem tartom be a szabályait. Ilyen nincs.
Szimplán arról van szó, hogy az emberek(mint ahogy Bob is írta) esetleges, szar stratégiákkal mennek ki a piacra és buknak, de kurvajól hangzik (főleg az oktatók, oktatócégek szájából) hogy tőzsdepszichológiai az ok.

Ja igen, nekem is volt, hogy számlákat megdupláztam, robottal is és manuálisan is, de szerencsére még az előtt rájöttem, hogy az alkalmaztott stratégia nem alkalmas a hosszútávú kereskedésre mielőtt a pénzt visszacsorgattam volna a piacnak.

A teher alatti kereskedésről (valós pénzel) a következő véleményem van:
- én nagyon sokáig online pókereztem, sztem a póker és a tőzsde közt nem nehéz párhuzamot vonni. Ott is van nyerő-vesztő széria, kisebb-nagyobb DD, kétséges időszakok, stb. A kezdeti bohóckodástól számítva kb. egy év múlva arra eszméltem, hogy egyetlen beülőm több volt mint a kezdeti bankrollom, nem milliókra kell gondolni, de ha egy átlag magyar melós rákukkantott volna a kilenc nyitott asztalon heverő suskára akkor azért kikerekedett volna a szeme. Szóval igen értem, hogy miről van szó amikor az éles számla "terhe" nyomja az ember lelkét.
Elképzelhető, hogy ezt mindenki másként éli meg és ki többé ki kevésbé tudja magát függetleníteni ettől a tehertől.
De mindent a tőzsdepszicó nyakába varrni hülyeség és nem állja meg a helyét.
Régi 2015-04-24, 10:57   #99 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az én gondom a következő: több éve demózok, több száz órát tesztereztem már, de egyik esetben sem találtam olyan stratégiát ami hosszú távon profitos lett volna.
Ezek után egyszerűen nem tudom elképzelni, hogyha végre valahára találok egy stratégiát (jól körülírható be ill. kilépési szignálok) ami az előbb említett kitételnek megfelel, majd az élő kereskedés során nem tartom be a szabályait.
Ilyen nincs.
Jogos a felvetés.

Viszont ez egy előzetes vélemény, amit a jelenlegi ismereteid, tapasztalataid, eddigi meggyőződéseid alapján mondasz. Ez így van rendjén.
El kell fogadni, hogy ez a Te jelenlegi valóságod, amiben a jövőd személyes döntését akarod előre prognosztizálni.
Abban biztos vagyok, hogy később ezt a mondatodat a fejedben át fogod "keretezni".

Azt érdemes még átgondolni, hogy a világ összes, magát sikeresnek tekintő kereskedője más módszerekkel dolgozik. Nem hinném hogy teljesen azonos kereskedési elvek mentén haladna akárcsak 2 ember.
Ha részleteiben vizsgálnánk ezen emberek stratégiáit, lehet hogy merőben ellentétes kereskedéstechnikai részleteket állapítanánk meg.
Mégis mindannyian képesek elérni a céljaikat.

Miben azonosak ők?
Ezen érdemes gondolkodni kicsit.
Régi 2015-04-24, 16:15   #100 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Miben azonosak ők?
Ezen érdemes gondolkodni kicsit.
lelki felkészültségben. azon múlik minden.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tőzsdepszichológia befektetőknek. Mighti Tőzsdei könyvek 104 2013-03-20 14:18

A pontos idő 05:16 , a GMT +1 időzóna szerint.