Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-06-12, 09:13   #1101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.005
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tisztelt Chucy Noris Úr! 10 danos szájkarate mester :-). Kifejtenéd, hogy én is röhöghessek magamon?!?! Így tisztességes!
Ne itt primkulj, köszi! Amúgy korábban se válaszolt neked, minek erőlteted? Ne baszd szét a topikot, köszi!
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-12, 10:02   #1102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 170
Hírnév szint: 2
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
gtome: nem a kezdőkről beszéltem. Hanem ahol kikötnek a potenciális traderek. Csak láttam a kezdetektől nem egy nekifutást a tradenek, szinte csak hetek, hónapok kérdése volt, mikor kötnek ki a skalpnál.

Ami a vériszolygást érinti, az legyőzhető 100%-osan. Én a tűktől is féltem brutálmód, és ma már meg se kottyan egy szuri. Vérvétel még necces, de jól haladok, szóval ez leküzdhető, saját példám mutatja Sebész nem ezért nem lennék, hanem a szar finommotorikai készségem miattXD
A 100%-os legyőzésbe nálam nem fér bele a necces vérvétel . De ezt a részt inkább elengedem, maradjunk a tőzsdénél.

Te sok tradert ismersz, szűkítsük ezt le azokra, akiknek minimum 1-2 éve ez a fő bevételi forrásuk. Ha ezt a csoportot két részre bontjuk, OTC és szabályozott piac. Az OTC traderek hány százaléka daytrader/swing trader (pár órás - pár napos pozik jellemzően) és hány százaléka skalper/daytrader (pár másodperctől - pár órás pozik jellemzően)? Mi ez az arány a szabályozott piacon kereskedők esetén?

Nekem nincs túl nagy merítési lehetőségem, de azt tippelném, hogy szabályozott piacon jóval nagyobb lesz a skalper/daytrader arány mint OTC. Ennek egyik oka, amiről már beszéltünk, hogy a skalpolás nagyban függ a költségektől, így szerintem OTC piacon ezt sokkal nehezebb kivitelezni mint mondjuk futures piacon. Ahogy Tback leírta többször, a stratégiához válaszd a terméket/brókert. Ennél fogva az én véleményem szerint OTC nagyobb eséllyel fogsz olyan rendszert találni, ami inkább hosszabb távú pozíciók tartásából áll, mint olyat ami skalpol. A futures piacon is lehet hosszú távon pozíciókat tartani, csak a változó költségek csökkenése miatt bejön a képbe a skalpolási lehetőség is. Szerintem tehát nem a félelem a döntő tényező. Egyik korábbi hozzászólásomban is írtam, hogy ha vki itt swing futures trader az írjon már legalább annyit, hogy ő az, hogy tudjam léteznek . Eddig egyedül STIR tradereket láttam akik akár napokig, hetekig tartottak pozit, de ennek oka a piac lassúsága. Mire megmozdul egy jó kis butterfly az nem percek kérdése.

Akit itt a fórumon láttam eddig futures trader (Kockásfülű, Almostakbal, MassEffect, egyelőre ők hárman ugranak be, biztos több is van) ők is azt erősítik bennem, hogy futures outright piacokon több a rövid távon kereskedő mint a pozíciókat napokig tartó.
Régi 2018-06-12, 11:06   #1103 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A 100%-os legyőzésbe nálam nem fér bele a necces vérvétel . De ezt a részt inkább elengedem, maradjunk a tőzsdénél.

Te sok tradert ismersz, szűkítsük ezt le azokra, akiknek minimum 1-2 éve ez a fő bevételi forrásuk. Ha ezt a csoportot két részre bontjuk, OTC és szabályozott piac. Az OTC traderek hány százaléka daytrader/swing trader (pár órás - pár napos pozik jellemzően) és hány százaléka skalper/daytrader (pár másodperctől - pár órás pozik jellemzően)? Mi ez az arány a szabályozott piacon kereskedők esetén?

Nekem nincs túl nagy merítési lehetőségem, de azt tippelném, hogy szabályozott piacon jóval nagyobb lesz a skalper/daytrader arány mint OTC. Ennek egyik oka, amiről már beszéltünk, hogy a skalpolás nagyban függ a költségektől, így szerintem OTC piacon ezt sokkal nehezebb kivitelezni mint mondjuk futures piacon. Ahogy Tback leírta többször, a stratégiához válaszd a terméket/brókert. Ennél fogva az én véleményem szerint OTC nagyobb eséllyel fogsz olyan rendszert találni, ami inkább hosszabb távú pozíciók tartásából áll, mint olyat ami skalpol. A futures piacon is lehet hosszú távon pozíciókat tartani, csak a változó költségek csökkenése miatt bejön a képbe a skalpolási lehetőség is. Szerintem tehát nem a félelem a döntő tényező. Egyik korábbi hozzászólásomban is írtam, hogy ha vki itt swing futures trader az írjon már legalább annyit, hogy ő az, hogy tudjam léteznek . Eddig egyedül STIR tradereket láttam akik akár napokig, hetekig tartottak pozit, de ennek oka a piac lassúsága. Mire megmozdul egy jó kis butterfly az nem percek kérdése.

Akit itt a fórumon láttam eddig futures trader (Kockásfülű, Almostakbal, MassEffect, egyelőre ők hárman ugranak be, biztos több is van) ők is azt erősítik bennem, hogy futures outright piacokon több a rövid távon kereskedő mint a pozíciókat napokig tartó.
A vérvétel, még necc, a szuri nem, de majd megírom, ha már az sem lesz necces

Az tény és való, hogy futures-en pl kevesebb a költség sokszor, de nem ezen múlik. OTC-n is a legtöbben skalperek, ezt bizton kijelenthetem. A futures azért haladóbb szint, de igen, akiket felsoroltál, azok is skalpolnak tudtommal, de ennyire nem ismerem a szisztémájukat. Overnight-ba én tartok csak pozikat határidőn is az ismerősi körömből. Lényegében az OTC-s tevékenységem azon részét, amit át tudok vinni futures-be, átvittem.

Tehát eleve több mindenhol a daytrader, de futuresen kiemelten, ez is tény, mivel olcsóbb, és szerintem azért is, mert OTC-n sokkal kevesebb a használható eszközök száma. Order flow eszköztár lényegében OTC-n nincs is, ellenben nagy időtávokra ezek semmilyen előnyt nem adnak (>15min mondjuk hasraütésre, mert egy ZN és RTY között mondjuk brutál különbség van), így ezeket csak futuresen lehet, és érdemes kihasználni.
Régi 2018-06-12, 11:16   #1104 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 474
Hírnév szint: 3
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Nekem nincs túl nagy merítési lehetőségem, de azt tippelném, hogy szabályozott piacon jóval nagyobb lesz a skalper/daytrader arány mint OTC.
Szia Gtome!

Elnézést, hogy beleszólok a beszélgetésbe, de a Futures piac szerintem pont a hosszútávú pozícionáltságról szól. Nézd meg a COT analízist, gondolj a fedezeti ügyletekre, a befektetési alapok ügyleteire... márpedig ezek alkotják a piac gerincét. Mi traderek csak hatalmas mamutok lábai között futkosó egérkék vagyunk, hozzájárulunk a likviditáshoz, de egyébként az össz forgalmon belül max kerekítési hibának számítunk. Semmi, de semmi nem gátol meg abban, hogy mi magunk is hosszútávú iránykereskedést folytassunk a futuresen. Ami miatt szerintem a megfigyelésed mégis helyes és a többség órás-napos időtávon üzletel az alapvetően szintén psziho. Benne van a zabszem a seggünkben, kényszeresen mindig csinálnunk KELL valamit. Ha egy trader nem köt, akkor az nem is trader, hanem befektető, ami Zsidaynak jól áll, de mi profik vagyunk. Milyen már! Hetekig ülni a gép előtt és nem csinálni semmit? Hogy lesz így bevétel? Hol marad a tevékenység öröme? Az aktivitás és az irányítás illúziója? Ez így egy kimondva elismerem kicsit cinikusnak tűnik, pedig nem annak szántam. Valójában vannak józanabb érveim is. Futuresen a tickérték jellemzően combos, tíz-húsz egység már egy kontrakt esetén is olyan csinos összeg, amit ha az ember nap végén zsebre tesz, már úgy érezte nem hiába kelt fel reggel. Ez gyors és azonnali kielégülést, visszaigazolást jelent. Sokkal nehezebb ugyanezen tickméretből jelentős mozgásteret hagyni a kockázati oldalon, és úgy feküdni le esténként, hogy ma ugyan nem kerestünk semmit, de benne van a pakliban hogy a reggeli nyitásra egy jelentős összeggel szegényebbek leszünk. Ráadásul a hosszútávú tartás jelentős margin leterheltéséggel is jár, ergó nagyobb a tőkeköltség és mi van akkor, ha pár hónap után derül ki, hogy mégsem volt igazunk? Még ha nullás is a trade, addig miből lesz finom vacsora az asztalra?
Pedig valójában nincs igazunk. A rövidtáv sokkal rizikósabb a chart zajossága, a romló költség/haszon arány, és a gyors ki be ugrálással megnövekvő traderhiba valószínűsége miatt. Számos elemzés kimutatta, hogy az aktív kisbefektetők alulteljesítik a piacot, mégis tartja magát az a meggyőződés, hogy a sok kicsi sokra megy. Hogy inkább ma egy veréb, mint holnap egy túzok. Mert trader szemmel 10*10 vonzóbb, mint 1*100. Biztosabbnak, diverzifikáltabbnak, elérhetőbbnek tűnik, minden racionális tapasztalat ellenére. Mi ez, ha nem ésszerűségnek álcázott psziho?
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-12, 11:31   #1105 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Alpinforex: igen jól megfogalmaztad ismét, egyetértek

gtome: a másik, ami lemaradt: a piacok mind-mind más sebességűek. Ezt jól észrevetted. Szerintem a szabályozott, és az OTC is megfér egymás mellett, ha tudjuk, hol mit akarunk csinálni. Sebességben egy "profi", és egy "félkamu" piac között óriási különbségek vannak. Tehát nem szabad türelmetlennek lenni az adott piacon. De a skalpereknek sem pl egy amcsi államkötvény, vagy egy dax tekintetében. Nagyon más a kettő, még ha skalpolja is az ember.
Régi 2018-06-12, 12:11   #1106 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Gtome!

Elnézést, hogy beleszólok a beszélgetésbe, de a Futures piac szerintem pont a hosszútávú pozícionáltságról szól. Nézd meg a COT analízist, gondolj a fedezeti ügyletekre, a befektetési alapok ügyleteire... márpedig ezek alkotják a piac gerincét. Mi traderek csak hatalmas mamutok lábai között futkosó egérkék vagyunk, hozzájárulunk a likviditáshoz, de egyébként az össz forgalmon belül max kerekítési hibának számítunk. Semmi, de semmi nem gátol meg abban, hogy mi magunk is hosszútávú iránykereskedést folytassunk a futuresen. Ami miatt szerintem a megfigyelésed mégis helyes és a többség órás-napos időtávon üzletel az alapvetően szintén psziho. Benne van a zabszem a seggünkben, kényszeresen mindig csinálnunk KELL valamit. Ha egy trader nem köt, akkor az nem is trader, hanem befektető, ami Zsidaynak jól áll, de mi profik vagyunk. Milyen már! Hetekig ülni a gép előtt és nem csinálni semmit? Hogy lesz így bevétel? Hol marad a tevékenység öröme? Az aktivitás és az irányítás illúziója? Ez így egy kimondva elismerem kicsit cinikusnak tűnik, pedig nem annak szántam. Valójában vannak józanabb érveim is. Futuresen a tickérték jellemzően combos, tíz-húsz egység már egy kontrakt esetén is olyan csinos összeg, amit ha az ember nap végén zsebre tesz, már úgy érezte nem hiába kelt fel reggel. Ez gyors és azonnali kielégülést, visszaigazolást jelent. Sokkal nehezebb ugyanezen tickméretből jelentős mozgásteret hagyni a kockázati oldalon, és úgy feküdni le esténként, hogy ma ugyan nem kerestünk semmit, de benne van a pakliban hogy a reggeli nyitásra egy jelentős összeggel szegényebbek leszünk. Ráadásul a hosszútávú tartás jelentős margin leterheltéséggel is jár, ergó nagyobb a tőkeköltség és mi van akkor, ha pár hónap után derül ki, hogy mégsem volt igazunk? Még ha nullás is a trade, addig miből lesz finom vacsora az asztalra?
Pedig valójában nincs igazunk. A rövidtáv sokkal rizikósabb a chart zajossága, a romló költség/haszon arány, és a gyors ki be ugrálással megnövekvő traderhiba valószínűsége miatt. Számos elemzés kimutatta, hogy az aktív kisbefektetők alulteljesítik a piacot, mégis tartja magát az a meggyőződés, hogy a sok kicsi sokra megy. Hogy inkább ma egy veréb, mint holnap egy túzok. Mert trader szemmel 10*10 vonzóbb, mint 1*100. Biztosabbnak, diverzifikáltabbnak, elérhetőbbnek tűnik, minden racionális tapasztalat ellenére. Mi ez, ha nem ésszerűségnek álcázott psziho?
Meg van bocsátva, ha Dávid sem haragszik . Nem kinyilatkoztatás amit írok, csak szerettem volna ha más vélemény is van itt, mint amit a legtöbben képviselnek.

Valóban lehet hosszú távú fedezeti ügyleteket kötni, de az nem spekuláció (nem olyan). Ha tudom, hogy lesz 2000 tonna cukrom szeptemberben és szeretném lefedezni azt, mert a mostani árfolyam megfelel, akkor nyilván lefedezem és kifuttatom akár, vagy amikor megjön a cukrom és másnak akarom eladni, akkor zárom a fedezést.

Az, hogy bizonyos hedge fundok hosszú távú pozíciókat vesznek fel megint csak nem releváns számunkra, hiszen akkora pozíciókat mozgatnak amivel eleve nem lehet skalpolni. Abból, hogy hosszú távon tartott pozíciók esetén aktív és passzív portfóliókezelésből a passzív jön ki győztesen szerintem nem következik, hogy rövid távon, jóval kisebb tőkével kereskedve ne lehetne megverni a passzív portfoliokat. (Egyébként főleg a költségek miatt van a jobban teljesítés és bika piac esetén. Medve piacon jobban teljesít az aktív és nekünk medve piacon is ennünk kell. ) A hedge fundok mekkora hozamokat érnek el a tőkére vetítve? 10% éves hozam általában már jónak számít. Te elégedett lennél, ha a tőkédre vetítve 10%-os hozamot érnél el évente? Valószínűleg nem. Következik ebből, hogy te sokkal jobb kereskedő lennél mint a legjobb fund managerek? Természetesen igen! Na jó, nem feltétlen. El kell fogadni, hogy akkora pozíciókkal nem lehet ki-be ugrálni, ezért jövedelmezőbb hosszabb távra tartani. Ahogy megyünk a leglikvidebb termékek felől a kevésbé likvidek felé ez hatványozottan igaz lesz.

Nem vitattam, hogy a pszicho is mögötte van, sőt kiemeltem, hogy számomra pont ezért jobb választás a rövidebb táv. Ha tudsz egyszerre sok terméket figyelni, akkor el tudom fogadni, hogy jobb eredményeket el tudsz érni pár napos tradekkel, de ha csak néhány terméket figyelsz, akkor szerintem nincs így. Számomra az egyedüli negatívum amit említettél is, az a rossz költség/haszon arány. Ami ebben még nagyobb kockázat, hogy a tőzsdék szívesen emelgetnek a költségeken, amire nyilván nincs ráhatásom. Emiatt nyilván néhány korábban profitábilis beszállót el kell engedni, mert megemelkedett költségekkel már minuszossá tud válni.
Régi 2018-06-12, 12:17   #1107 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Nem vitattam, hogy a pszicho is mögötte van, sőt kiemeltem, hogy számomra pont ezért jobb választás a rövidebb táv. Ha tudsz egyszerre sok terméket figyelni, akkor el tudom fogadni, hogy jobb eredményeket el tudsz érni pár napos tradekkel, de ha csak néhány terméket figyelsz, akkor szerintem nincs így. Számomra az egyedüli negatívum amit említettél is, az a rossz költség/haszon arány. Ami ebben még nagyobb kockázat, hogy a tőzsdék szívesen emelgetnek a költségeken, amire nyilván nincs ráhatásom. Emiatt nyilván néhány korábban profitábilis beszállót el kell engedni, mert megemelkedett költségekkel már minuszossá tud válni.
Dehogy haragszom

Ezzel egyetértek abszolút Én a sok termék, nagyobb időtáv híve vagyok. Pár terméken meg mehet a skalp, akinek ez jobban fekszik Előny/hátrány van mindkettőben. Amúgy az a szerencsénk, hogy nincs sok tőkénk. Nagy tőkével nem lehetne ezt csinálni.
Régi 2018-06-12, 12:22   #1108 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
OTC-n is a legtöbben skalperek, ezt bizton kijelenthetem. A futures azért haladóbb szint, de igen, akiket felsoroltál, azok is skalpolnak tudtommal, de ennyire nem ismerem a szisztémájukat. Overnight-ba én tartok csak pozikat határidőn is az ismerősi körömből. Lényegében az OTC-s tevékenységem azon részét, amit át tudok vinni futures-be, átvittem.

Tehát eleve több mindenhol a daytrader, de futuresen kiemelten, ez is tény, mivel olcsóbb, és szerintem azért is, mert OTC-n sokkal kevesebb a használható eszközök száma. Order flow eszköztár lényegében OTC-n nincs is, ellenben nagy időtávokra ezek semmilyen előnyt nem adnak (>15min mondjuk hasraütésre, mert egy ZN és RTY között mondjuk brutál különbség van), így ezeket csak futuresen lehet, és érdemes kihasználni.
Az OTC skalperek hány %-a nyereséges? Mert aki olyan feltételek mellett nyereségesen tud skalpolni, annak szerintem futures is menne, ha már nem okoz gondot a minimális tickérték és margin igény.

Amit a második részben írsz az abszolút így van. Viszont akkor kérdezem én, ha rendelkezésre áll olyan eszközöd ami rövid távon előnyt ad, hosszú távon viszont nem, akkor miért ne tradeljek rövid távon?
Régi 2018-06-12, 12:57   #1109 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az OTC skalperek hány %-a nyereséges? Mert aki olyan feltételek mellett nyereségesen tud skalpolni, annak szerintem futures is menne, ha már nem okoz gondot a minimális tickérték és margin igény.

Amit a második részben írsz az abszolút így van. Viszont akkor kérdezem én, ha rendelkezésre áll olyan eszközöd ami rövid távon előnyt ad, hosszú távon viszont nem, akkor miért ne tradeljek rövid távon?
1. A skalperek szerintem kb ugyanannyiad százaléka sikeres OTC-n, mint tőzsdén. Mert nem ezen múlik a siker. Sőt, van, aki nézi a futurest, és forex brókernél nyit, shortosgyula is ilyen, ha jól tudom, de majd megerősít.
Itt (is) a sikeresség a pszichóban dől el. Ez pont olyan, hogy hiába üzemeltettem már háromféle rendszert sikeresen, mégis csak egyet trédelek. Miért? Mert a másik kettőtől megőrültem. Pedig lett pénzem Szóval amikor már valaki talál egy rendszert, ami nála működik, még ne örüljön felhőtlenül Csak ezekről kevesen beszélnek, mert már idáig is kevesen jutnak el.

Másik, amit írtál: rövidtávú trédeléshez viszont szerintem több dologra is van szükség, mivel gyorsan, precízebben kell döntést hozni Ráadásul a HFT-robotok is eléggé bekavarnak a képbe, minél lejjebb megyünk, annál randomabb a chart, de sose lesz teljesen random! Tehát nem szükséges, de jól jön, ha van több eszköz a kézben
Nagyobb időtávon ott a chart, meg mondjuk a hírnaptár, azt csókolom.

Az már csak hab a tortán, hogy minél magasabb az időtáv, annál nagyobb lotokat fogsz tudni beadni.
Régi 2018-06-12, 13:46   #1110 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.979
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
1. A skalperek szerintem kb ugyanannyiad százaléka sikeres OTC-n, mint tőzsdén. Mert nem ezen múlik a siker. Sőt, van, aki nézi a futurest, és forex brókernél nyit, shortosgyula is ilyen, ha jól tudom, de majd megerősít.
Itt (is) a sikeresség a pszichóban dől el. Ez pont olyan, hogy hiába üzemeltettem már háromféle rendszert sikeresen, mégis csak egyet trédelek. Miért? Mert a másik kettőtől megőrültem. Pedig lett pénzem Szóval amikor már valaki talál egy rendszert, ami nála működik, még ne örüljön felhőtlenül Csak ezekről kevesen beszélnek, mert már idáig is kevesen jutnak el.

Másik, amit írtál: rövidtávú trédeléshez viszont szerintem több dologra is van szükség, mivel gyorsan, precízebben kell döntést hozni Ráadásul a HFT-robotok is eléggé bekavarnak a képbe, minél lejjebb megyünk, annál randomabb a chart, de sose lesz teljesen random! Tehát nem szükséges, de jól jön, ha van több eszköz a kézben
Nagyobb időtávon ott a chart, meg mondjuk a hírnaptár, azt csókolom.

Az már csak hab a tortán, hogy minél magasabb az időtáv, annál nagyobb lotokat fogsz tudni beadni.
ezt az utóbbit nem hinném hogy végig gondoltad teljesen....
alapvetően nem időtávfüggő a beadható lotok mértéke, de ha nagyon ki akarjuk elemezni,
akkor szerintem inkább fordítva van ez a lotmatematika.
Magasabb időtávon jellemzően több pip stoplosst szoktak megengedni maguknak az emberek mint az alacsony időtávon,
tehát kisebb lotméret jöhet szóba.
Régi 2018-06-12, 14:08   #1111 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hehe, pedig jól írtam. Nem időtávfüggő, fe ha pár ticket skalpolsz, akkor egy-egy lot gond nélkül átmegy, de pl 50-100 lot aranyon ritkán fog egy árszinten teljesülni. Ezt megkérdezheted a prop trader kollégáktól. Márpedig skalpnál minden tick, vagy pip sokat számít!

Hosszabb időtávú trédnél meg 1-2 tick itt, vagy ott teljesülése nem számottevő. Pl bankok is eleve átlagárban gondolkodnak, nem egy árszintben.

Nem olyan hú de likvidek a piacok. Próbálj meg forexen 10 lottal trédelni, majd tapasztalni fogod, miről beszélekXD
Régi 2018-06-12, 14:27   #1112 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Hehe, pedig jól írtam. Nem időtávfüggő, fe ha pár ticket skalpolsz, akkor egy-egy lot gond nélkül átmegy, de pl 50-100 lot aranyon ritkán fog egy árszinten teljesülni. Ezt megkérdezheted a prop trader kollégáktól. Márpedig skalpnál minden tick, vagy pip sokat számít!

Hosszabb időtávú trédnél meg 1-2 tick itt, vagy ott teljesülése nem számottevő. Pl bankok is eleve átlagárban gondolkodnak, nem egy árszintben.

Nem olyan hú de likvidek a piacok. Próbálj meg forexen 10 lottal trédelni, majd tapasztalni fogod, miről beszélekXD
Értem én miről beszélsz. A lotokat ígyis úgyis be tudod adni, max többe kerül, időtávfüggetlenül.

Tehát adva vagyon egy szerencsétlen tréder aki még nem tudta eldönteni hogy rövidtávon skalpoljon, vagy hosszabb távon tartson.
Eddig gondolom ok.
Adott tréderünknek egységnyi pénze van tőzsdére, akár idegbajosan, akár nyugisan akar pénzt keresni.

Na akkor melyik módszerrel fog kisebb lotokkal nyomulni??

Ezt így úgysem tudnánk eldönteni, mert értem én hogy jobban csökken az eredményessége egy skalpernek a csúszásos teljesülések miatt, de a másik oldalon ott van az hogy eleve sokkal nagyobb lotokkal dolgozhat a kisebb stopp miatt, sokkal nagyobb lotokkal dolgozhat a nem kötelező overnight/weekend margin igény hiánya miatt és nem utolsó sorban lehet sokkal könnyebb megmondani hogy 10 perc múlva esik e majd az eső vagy kisüt majd a nap, mint ugyanezt napokra előre prognosztizálni hasonló eredményességgel.

Sőt mi több, és itt jön a lényeg:
a skalperünk ugyanannyi idő alatt bekötheti kvázi ugyanazt tízszer az illikvid piacon,
ezzel sokkal jobban porlasztva az egyenleggörbét, még tovább növelve az "egy trédre" jutó "lotmennyiséget".

Szóval napestig vitatkozhatunk ezen
Régi 2018-06-12, 14:42   #1113 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Ui:

figyi!
Majd ebbe a marginakólba ránézek a számládra, és tizedakkora számlaegyenleggel leverlek hóvégére lotmennyiségben

//már csak egy jó rebétes kell hozzá hogy valami azért maradjon is
Régi 2018-06-12, 14:53   #1114 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

De másról beszélünk

Én csak azt állítom, hogy van az a lotmennyiség, ahol már nem tudsz skalpolni, mert fellép akár a likviditáshiány, ami növeli a költséget.

Te meg a kezdők dolgáról beszélsz, ahol nyilván a nagyobb stop miatt kisebb lesz a poziméret

Engem amúgy nem lesz nehéz lenyomnod, havi 20-25 lot körül vagyok mostanság, oda-vissza. Nem nagy szám. A bitcoin az minek számít? egy bitcoin egy lot?
Régi 2018-06-12, 15:01   #1115 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
De másról beszélünk

Én csak azt állítom, hogy van az a lotmennyiség, ahol már nem tudsz skalpolni, mert fellép akár a likviditáshiány, ami növeli a költséget.

Te meg a kezdők dolgáról beszélsz, ahol nyilván a nagyobb stop miatt kisebb lesz a poziméret

Engem amúgy nem lesz nehéz lenyomnod, havi 20-25 lot körül vagyok mostanság, oda-vissza. Nem nagy szám. A bitcoin az minek számít? egy bitcoin egy lot?
A bitcoin az nem lot hanem lotto...
aki nem vigyáz vele annak a hülyék adója, mivel akár fél óra alatt bedőlhet...

egyébként meg tudja valaki mondani, hogy nagyjából mennyit csúszik egy normális brókernél főműsoridőben 10 lotnyi GBPNZD vagy bármi hasonló egzotoxikus csoda?

//ja .... valaki akárki meg tudná mondani, de szerintem megint elment nyaralni...
Régi 2018-06-12, 15:07   #1116 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez magán lottóXD Az állami lottó az OpusXD

Na majd nyomjuk a tradát, Zsoltival már melegítünk Hamarosan jön Chucky mester is, ifjú padavanok. Árpi majd később jön.
Régi 2018-06-12, 17:57   #1117 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 911
Hírnév szint: 7
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
egyébként meg tudja valaki mondani, hogy nagyjából mennyit csúszik egy normális brókernél főműsoridőben 10 lotnyi GBPNZD vagy bármi hasonló egzotoxikus csoda?
Nem csuszna semmit valszeg... mondjuk ha eladni akarnánk marketen akkor a 10 lot = 10* 10 notional az kb 100 fx contract (Béni szerint 107) azaz 1.90612-n a 25-t; 610-en az 50-t meg a 603-n az 50-es felét leszippantaná, amire te az átlagáradat látnád.

azaz te azt érzékelnéd hogy 90612-re nyomtál rá de az orderbookban 90609 lesz

persze mondjuk egy jo kis meta/iron kombón cysec háttérrel lehet némi meglepi.
Jano elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-12, 20:19   #1118 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem csuszna semmit valszeg... mondjuk ha eladni akarnánk marketen akkor a 10 lot = 10* 10 notional az kb 100 fx contract (Béni szerint 107) azaz 1.90612-n a 25-t; 610-en az 50-t meg a 603-n az 50-es felét leszippantaná, amire te az átlagáradat látnád.

azaz te azt érzékelnéd hogy 90612-re nyomtál rá de az orderbookban 90609 lesz

persze mondjuk egy jo kis meta/iron kombón cysec háttérrel lehet némi meglepi.
Köszi!
Teljesen megnyugtattál mivel az a 3 tizednyi pip veszteség nem fog a sírba tenni...
de ha jól látom az 50 lotot is megúsznám ránézésre kb 3 átlagolt pippel, amivel semmi gond, hiszen csontra hozzá vagyok szokva, mert a jelenlegi edzőpartnerem fullos átlagolatlan képességekkel bír
és tényleg olyan feelingem is van néha, mintha folyamatosan 100 lottal takarítanának a kis egzotikus pozijaim előtt/ellen.

Úgy tűnik még egy darabig nyugodtan maradhatok scalper-swinger club rajongó, max egy másik kuplerájt kell néznem hozzá.
Régi 2018-06-13, 22:11   #1119 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem kell ragozni.
Csatolt kicsinyítések
tozsdepszichologia-nyehehe.png  
Régi 2018-06-14, 11:18   #1120 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Hely: Föld
Összes hozzászólás: 63
Hírnév szint: 1
MassEffect már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.MassEffect már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia Dávid!

Megkérdezhetem, hogy milyen könyvből van ez a részlet?

Érdekesen hangzik
MassEffect nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-14, 12:02   #1121 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
daveg a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Pszichológiával kapcsolatban, van aki megosztaná, hogy egy egymást többször követő veszteséges sorozat után mit csinál? Ezalatt azt értem, hogy hogyan analízálja a hibáit, amit elkövetett a kereskedés közben.
daveg nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-14, 12:13   #1122 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
daveg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pszichológiával kapcsolatban, van aki megosztaná, hogy egy egymást többször követő veszteséges sorozat után mit csinál? Ezalatt azt értem, hogy hogyan analízálja a hibáit, amit elkövetett a kereskedés közben.
Számlanullázás után vissza szoktam vonulni fél év, 1 év időtávra no deposit bonus üzemmódba. Közben van idő elmélkedni, olvasni, stratégiát fejleszteni.
Jót szokott tenni, segít lejönni a szerről egy darabig
Ha közel vagyok hozzá, van hogy rájátszok mert olyankor már inkább várom az alkotói fázisnak nevezett periódust.
Régi 2018-06-14, 15:17   #1123 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.036
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
daveg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ott a nagyon nagy hiba, hogy a veszteséget és a hibát összekapcsolod.
Veszteség sorozat után szemrebbenés nélkül folytatom azt, aminek a szerves része az időnkénti veszteség bekönyvelése.
Analizálni nem akkor kell, amikor már életvitelszerűen kereskedsz.
Akkor kell analizálni, amikor összerakod a rendszeredet.
Amikor veszteséget könyvelsz be, NEM a hiba elkövetésre kell asszociálni!
Ez az egyik legnagyobb hiba, amit trader elkövethet!
Verd ki a fejedből, különben soha nem fogsz tudni sok pénzt megkeresni, mert állandó félelem érzése lesz jelen az életedben kereskedés közben, hiszen a veszteség lehetősége a nap 24 órájában jelen van.
Be fog égni ez a beteges gondolat dogma szintre az agyadba és egész életeden keresztül a fogságában fog tartani! Nincs veszteség!! Kockázat van, te szabályzod a mértékét és a sorozatok darab számát.
A másik oldalon az ezzel a kockázattal megszerzett nyereség van. Nincs más. Tisztán ennyi.
Ha pozitív elvárású a rendszered, akkor élőben kell csinálni. Ha nem az, akkor demózni, meg tesztelni, meg analizálni, stb...

Számtalan esetről olvashatsz itt is, amikor a sorok között ott van ez az egyszerű, alattomos ok, amiért némelyek túl korán zárnak nyerő pozikat, túl kis mennyiséggel fogják meg a nagy nyerőket, feleznek, csakhogy úgy érezzék hogy elkerülték a pillanatnyi kockázatot, stb, stb...
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-14, 22:46   #1124 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.986
Hírnév szint: 5
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ott a nagyon nagy hiba, hogy a veszteséget és a hibát összekapcsolod.
Veszteség sorozat után szemrebbenés nélkül folytatom azt, aminek a szerves része az időnkénti veszteség bekönyvelése.
Analizálni nem akkor kell, amikor már életvitelszerűen kereskedsz.
Akkor kell analizálni, amikor összerakod a rendszeredet.
Amikor veszteséget könyvelsz be, NEM a hiba elkövetésre kell asszociálni!
Ez az egyik legnagyobb hiba, amit trader elkövethet!
Verd ki a fejedből, különben soha nem fogsz tudni sok pénzt megkeresni, mert állandó félelem érzése lesz jelen az életedben kereskedés közben, hiszen a veszteség lehetősége a nap 24 órájában jelen van.
Be fog égni ez a beteges gondolat dogma szintre az agyadba és egész életeden keresztül a fogságában fog tartani! Nincs veszteség!! Kockázat van, te szabályzod a mértékét és a sorozatok darab számát.
A másik oldalon az ezzel a kockázattal megszerzett nyereség van. Nincs más. Tisztán ennyi.
Ha pozitív elvárású a rendszered, akkor élőben kell csinálni. Ha nem az, akkor demózni, meg tesztelni, meg analizálni, stb...

Számtalan esetről olvashatsz itt is, amikor a sorok között ott van ez az egyszerű, alattomos ok, amiért némelyek túl korán zárnak nyerő pozikat, túl kis mennyiséggel fogják meg a nagy nyerőket, feleznek, csakhogy úgy érezzék hogy elkerülték a pillanatnyi kockázatot, stb, stb...
Ez a veszteség és hiba különválasztása nagyon jó és fontos megközelítés.
Ehhez nagyon kiforrott rendszer/módszer/"filozófia" kell!
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-15, 09:55   #1125 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 16
kauzál a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha (VAN) pozitív elvárású (a) rendszered,
Na, ezért fingfűrészelés bármelyik fórum 99.9999%-a:-)
Akinek van, az nincs itt.
Akinek van, az nem fogja elmondani a részleteit.
Akinek nincs, az ne kereskedjen élőben.
Aki azt hiszi, hogy van, az majd megtapasztalja élő számlán, hogy tényleg van-e.
Akiről azt hiszik, hogy van, annak fizetnek, hogy oktasson.
Elég ide is benézni 5 évente:-)
kauzál nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-15, 13:18   #1126 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 878
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
kauzál eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Aki azt hiszi, hogy van, az majd megtapasztalja élő számlán, hogy tényleg van-e.
Akkor viszlát barátom.
Régi 2018-06-15, 13:23   #1127 (permalink)
Tag

Chucky logója

Hely: CME
Összes hozzászólás: 71
Chucky a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Sajnos, most meg kell cáfoljalak. Rengeteg jó trader van ezen a fórumon, max nem látod az értéket a sorok között. Egy rendszer nem azért jó, mert X piaci környezetben ennyire meg annyira működik. A tradertől működik. Ezt a kettőt élesen szét kellene választani. Most írjam le az egyik stratégiám neked? Azzal mire mennél, ha nem tudod üzemeltetni? Ezt kellene megérteni. Ahány kereskedő, annyi stratégia, látásmód, megfigyelés. Nincs egy általános recept. Lehet itt negatívnak lenni, de attól semmi nem lesz jobb. Én szeretek másoknak segíteni, mert anno itt kaptam meg az alapokat. Illetve Tomytól rengeteget tanultam már, ami a tőzsdepszichót illeti. Aki csak teheti, az olvassa el az összes hozzászólását!
Chucky nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-15, 14:19   #1128 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sajnos, most meg kell cáfoljalak. Rengeteg jó trader van ezen a fórumon, max nem látod az értéket a sorok között. Egy rendszer nem azért jó, mert X piaci környezetben ennyire meg annyira működik. A tradertől működik. Ezt a kettőt élesen szét kellene választani. Most írjam le az egyik stratégiám neked? Azzal mire mennél, ha nem tudod üzemeltetni? Ezt kellene megérteni. Ahány kereskedő, annyi stratégia, látásmód, megfigyelés. Nincs egy általános recept. Lehet itt negatívnak lenni, de attól semmi nem lesz jobb. Én szeretek másoknak segíteni, mert anno itt kaptam meg az alapokat. Illetve Tomytól rengeteget tanultam már, ami a tőzsdepszichót illeti. Aki csak teheti, az olvassa el az összes hozzászólását!
Nyugodtan megcáfolhatsz bármikor.
A rengeteg jó traderért nem tenném tűzbe a kezem.:-)
Kinek mi az érték..
A fórum nem tudott megújulni 1-2-5-6-7-8 év alatt. Ugyanaz megy.
A saját vélemény, saját gondolatok, saját szókincs, az nem negativitás.
Egy rendszer azért jó, mert nem foglalkozik a piaci környezettel. Elég bonyolult is lenne meghatározni, az amúgy is nehezen meghatározhatót. Megint egy fogalom, ami mindenkinek mást jelent. Értelmetlen lenne ezzel foglalkozni.
HA van működőképes rendszered, amit több száz, ezer kötéssel leteszteltél, akkor azt nyugodtan át tudod adni bárkinek a pontosan meghatározott szabályokkal. Ha a bárki látja a számokat, ő is leteszteli és ő is tud hinni benne. Ha nincsenek pontosan meghatározott szabályaid, akkor neked sem fog működni, mellesleg tesztelni sem fogod tudni.
Amit ti tőzsdepszichónak hívtok az nem más, mint az egymásutáni vesztők és a sok R-ek kiülése. Nem kell ezt bonyolítani.
De mindenek alapja a működőképes, letesztelt rendszer. Ha ez nincs, akkor nem is lesz mire támaszkodni az 5. vesztő kötés után:-)
Elkértem Dávidtól Tomy hozzászólásait, de csak Tback volt meg. Az Ő tőzsdepszichója (istenem micsoda szó) a legalább hármas profitfaktorából ered. Azt írtad, hogy a stratégia a tradertől függ, mert ő üzemelteti. Így akkor, ahogy a stratégia is saját, úgy a tőzsdepszichó is. Azt sem tudja átadni. Ha segített, hát örülök neki.

Köszönöm, a stratégiádra nincs szükségem.
Régi 2018-06-15, 14:37   #1129 (permalink)
Tag

Chucky logója

Hely: CME
Összes hozzászólás: 71
Chucky a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Nyugodtan megcáfolhatsz bármikor.
A rengeteg jó traderért nem tenném tűzbe a kezem.:-)
Kinek mi az érték..
A fórum nem tudott megújulni 1-2-5-6-7-8 év alatt. Ugyanaz megy.
A saját vélemény, saját gondolatok, saját szókincs, az nem negativitás.
Egy rendszer azért jó, mert nem foglalkozik a piaci környezettel. Elég bonyolult is lenne meghatározni, az amúgy is nehezen meghatározhatót. Megint egy fogalom, ami mindenkinek mást jelent. Értelmetlen lenne ezzel foglalkozni.
HA van működőképes rendszered, amit több száz, ezer kötéssel leteszteltél, akkor azt nyugodtan át tudod adni bárkinek a pontosan meghatározott szabályokkal. Ha a bárki látja a számokat, ő is leteszteli és ő is tud hinni benne. Ha nincsenek pontosan meghatározott szabályaid, akkor neked sem fog működni, mellesleg tesztelni sem fogod tudni.
Amit ti tőzsdepszichónak hívtok az nem más, mint az egymásutáni vesztők és a sok R-ek kiülése. Nem kell ezt bonyolítani.
De mindenek alapja a működőképes, letesztelt rendszer. Ha ez nincs, akkor nem is lesz mire támaszkodni az 5. vesztő kötés után:-)
Elkértem Dávidtól Tomy hozzászólásait, de csak Tback volt meg. Az Ő tőzsdepszichója (istenem micsoda szó) a legalább hármas profitfaktorából ered. Azt írtad, hogy a stratégia a tradertől függ, mert ő üzemelteti. Így akkor, ahogy a stratégia is saját, úgy a tőzsdepszichó is. Azt sem tudja átadni. Ha segített, hát örülök neki.

Köszönöm, a stratégiádra nincs szükségem.
Amúgy sem tudnék adni semmit, mert a stratégia szó az én nyelvezetem szerint azt jelenti, hogy a trader tud-e alkalmazkodni az adott piaci környezethez, rendszerét tudja-e a piac képére formázni, esetleg a kockázatot növeli/csökkenti. Nem lehet átadni semmit sem, ebben igazad van, de alapelvekről fontos beszélni. Tomy/Tback egy olyan szintű látásmódot képvisel, amit talán még egy tradertől sem láttam. Profin kereskedni csak profi látásmóddal lehet. Tőzsdepszichon én azt érteném, hogy a piaci mozgások ne befolyásolják a döntéseidet, az elrakott nyerők, a bukott pozíciók semmilyen formában ne befolyásoljanak érzelmileg Ne kezdj el ugrándozni, ha nyersz, illetve ne legyél depressziós egy nagyobb bukó után.
Chucky nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-15, 16:00   #1130 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
Hírnév szint: 3
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Azt mondjátok nem lehet átadni működő rendszert másnak? Nem lehet másnak megtanítani egy jó stratégiát?
Ezt te is tudod jól Chucky hogy nem igaz.

Olyan fasza setupokat kötünk a kis csoportunkban mint az álom. Ez az eu long pl ma reggel ment.
Csatolt kicsinyítések
tozsdepszichologia-eu-long.png  
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-15, 16:12   #1131 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback hozzászólásához a veszteség vs hibáról szólt, erre ez a sok összehordott kinyilatkoztatás kicsit sem adekvát. Ettől még nyomhatod de ez esetben nem válasz.
Régi 2018-06-15, 16:32   #1132 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egy rendszer azért jó, mert nem foglalkozik a piaci környezettel.
Te most a tőzsdézésről beszélsz? Esetleg vmi tudatmódosító hatása alatt írtad le ezt?
Régi 2018-06-15, 16:46   #1133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azért az furcsa lenne, ha ugyanúgy kereskednél akkor amikor 500 ár az átlagos napi range és akkor amikor 20 . Vagy mit értesz piaci környezet alatt?
Régi 2018-06-15, 17:00   #1134 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azért az furcsa lenne, ha ugyanúgy kereskednél akkor amikor 500 ár az átlagos napi range és akkor amikor 20 . Vagy mit értesz piaci környezet alatt?
Mert ő a piactól függetlenül kereskedik.😀 De mivel kereskedik? Rágógumival?
Nyilván nem beszámítható.
Régi 2018-06-15, 17:50   #1135 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 579
Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Az első mondattal nem értek egyet. Ezt nem tudhatod.

Idézet:
Ezt a mondatot én se értem.

Idézet:
HA van működőképes rendszered, amit több száz, ezer kötéssel leteszteltél, akkor azt nyugodtan át tudod adni bárkinek a pontosan meghatározott szabályokkal. Ha a bárki látja a számokat, ő is leteszteli és ő is tud hinni benne.
Ez igaz, de hogy ő tudja-e üzemeltetni az rajta múlik. Adhatsz neki egy 5000 tradeből álló nyereséges számlatörténetet is. Az még nem elegendő ahhoz, hogy valóban kialakuljon egy erős belső hit és stabilabb mentális állapot. Egy gyenge felszínes hit kialakulhat, de az kevés. Még ha ő maga le is teszteli, ahogy írod még az se biztos, hogy elég. Kell az éles számlás kereskedés kis kockázatokkal. Tesztelni kell demón, ha megy és minden jó, akkor meg éles számlán kis kockázatokkal. Aztán lassan lehet növelni a risket. Igazából az elméletet át lehet adni hamar. Meg a gyakorlatot is hamar, de a pszichot nem. Az a személyes éles számlás tapasztalat során formálódik. És befolyásolja az egész stratégia eredményességét.

Idézet:
A tőzsdepszicho vagy traderpszicho( akinek ez jobban tetszik ) az emberi gondolatok,érzelmek,test érzetek kezeléséről,kontrollálásról szól. A 2 példát, amit írtál jók és ezeket, hogy megfelelően tudjuk kezelni mindenképpen kell egy erős mentális állapot. Tehát az R-ek kiülésének alapfeltétele a tőzsdepszicho és felesleges egyenlőség jelet tenni a 2 közé és rejtegetni a tőzsdepszichot, mintha nem is létezne. Ez mostanság egy buta divat. Az egyikből következik a másik.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-15, 19:56   #1136 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

(Nyugodtan átugorható hozzászólás)

Nem szeretném tovább csökkenteni a fórum 0,0001%-os hatékonyságát, ezért megpróbálok röviden reagálni, hogy kevés hozzászólást kelljen átugorni.

Megkérdezhetném Chuckytól, MyBusinesstől, gtometól, Megalithtól, hogy mit értenek piaci környezet alatt. Valószínű, hogy 4-féle választ adnának.
Már önmagában a piaci környezet fogalmáról is felesleges lenne vitatkozni, mert mindenkinek mást jelent. Elég tág fogalom és az aktuális piaci állapot meghatározása sem lehet egyszerű feladat.
És azt is felesleges lenne megkérdezi, de más okból, hogy bármelyikük a működőképes rendszerének visszatesztelésekor, a 472. trédnél tisztában volt-e a piaci környezettel és az alapján hozta-e meg a döntését.
Vagy a már élő kereskedései során a 2 hónappal ezelőttit visszanézve mindent ugyanúgy lát-e.
Bevallom nekem fogalmam sincs. Ez csak egy újabb megfoghatatlan változó lenne, amelyet rögtön ki is iktatnék.
Ha őket a piaci környezet elemzése viszi vagy vitte előre, akkor annak csak örülni tudok. Őszintén örülök, ha van egy ilyen működőképes rendszerük minden szarkazmus nélkül.
Régi 2018-06-15, 20:15   #1137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A piaci környezet ismerete nem olyan mint a technikai elemzés "rendszere". Sok év megfigyeléssel igen hasznos lehet.😊
Régi 2018-06-16, 01:16   #1138 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egy nagyon fontos téma került elő!

Ez a hetem igen tanulságos volt. Nekem. Lehet, megint nem fognak nagy dolgok leíródni, de muszáj megjegyeznem pár dolgot, hátha a kezdőknek fog valamit mondani.

Szóval, a héten sok piros hír követte egymást. A hetem indult máris -2R-rel. Ráadásul úgy, ahogy már igen ritkán. Az egyik trédem konkrétan egy pipet se ment az irányomba. Kívülről mondhatná valaki, mekkora balek vagyok, de nagyon ritkán, előfordul, hogy amint belépek, azonnal mínusz és a stopig nem is változik ez már. A vesztő pozíciókban egy dolgot szeretek: hamarabb lezárulnak, így megszabadulok tőlük. Nem "kínoznak" tovább. Ahogy korábban írtátok többen is, a napi rutin lényege az, hogy az erőforrásunkat, azaz az agyunkat folyamatosan kereskedésre alkalmas állapotban tartsuk! Ennek megértése a kulcs a kereskedéshez. Lehet az bármilyen stratégia, minden lehet ugyanúgy nyerő, ahogy ugyanúgy vesztő is egy másik ember kezében, akár ugyanaz a tudás is, sőt, még expert is, mert a paramétereket sem ugyanúgy fogja beállítani két ember.

Nos, most esetemben jött ez a két R veszteség viszonylag gyorsan hétfőn. Mivel gyengébb napra ébredtem, ezért pár reggeli vizualizációs, és koncentrációs feladat kimaradt, így belépett a félelem a képbe. Az első két pozin elszenvedett veszteség benne van a pakliban, most sem csinálnám másképpen, annak ellenére, hogy sikerült a legrosszabb helyen belépnem az egyik termékben. Nem tudhattam.

Azonban a félelem tudatos elkerülése nem ment végbe, és bennem is maradt. Ennek következménye, hogy a harmadik -R már az én hibám volt! Piros hírt nem vettem észre. Ez banális, de ez van. Mivel a félelem elvitte a gondolataim egy jelentős részét, ezért nem tudtam kellőképpen koncentrálni a következő pozira. Sőt, a vicc az egészben, kedden egy plusz 8R-es lebegő trédem is volt, így teljesen nyilvánvaló, hogy a hetem egy csoda folytán se tud mínuszos lenni, mégis féltem, és ezért elcsesztem egy trédet. Mert nem foglalkoztam eleget a vesztők feldolgozásával->benne maradt gondolati szinten az agyamban->koncentrációs hiba->következő trade-be hibás belépés->újabb mínusz R. Ez a szopóspirál kicsiben. Következő nap megfogtam a dolgokat, szerdán, zárult a nagy nyerőm is, sőt, azóta 3 újabb lebegő tréddel alapból visszajött a hét eleji veszteséglista, de nevetséges, hogy az agy simán tud olyan valóságot kreálni a félelmek miatt, amik nem is léteznek. Ennek durva megnyilvánulása a skizofrénia, amit kicsiben 'átélünk' óvatlanul a trédben.

A tréd 100%-ban az, amit belül megélünk. Csak a kereskedés fantasztikus módon felnagyítja. Amit jellemzően itt a fórumon, és sokszor magunkban is láthatunk, az a saját egónk védekezése, amely a félelmeken alapul.

Minden kezdő, előbb-utóbb megérti, hogy ez az egész játék semmi másról nem szól. Én éveket pazaroltam el mindenféle tuticsodaszerű indikátorokra. Még valami: van egy ismerősi társaság, ahol a nyerőkért megdicsérik az embereket, a vesztőkért meg 'dorgálás' jár. Ez az egyik legrosszabb, amit tehetünk tradertársunkkal, meg úgy bárki traderrel. A nyerő és vesztő nem jó meg rossz kérdése. Ez kibebaszottul fontos dolog!

Miért nem sikeres mindenki a tőzsdén? Pedig semmi képesség nem kell hozzá, amit ne lehetne nyolc általánossal. Ezen érdemes elgondolkodnia a kezdőknek. Körülöttem is sokan évekig ugyanazokat a köröket képesek lefutni, és nem lépnek anyagilag cseppet sem előre. De meg lehetne kérdezni itt a fórumon már legalább 5 éve jelenlévő aktívabb tagokat, mennyit léptek előrébb anyagi életükben tisztán a trédből. És a durva az, ha visszaolvasom ezen emberek hozászólásait 5-6-7-8 vagy akárhány évvel ezelőttre, mintha ma írnák! Tisztán látszik, kik tudtak előre lépni, és kik abszolút nem. Ezért is felesleges ide mindenféle számlakivonat. A sorok közt dalol a félelem, vagy az elégedettség.
Régi 2018-06-16, 02:16   #1139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Meg lehet tenni, h vesztő/vesztők után némi "pihenőt" tart vki és "csakazértis a qva anyját módon" sosem üzletel. Ez nem egyszerű de egy kis fejszellőztetés hasznos. (Ellentétben a lovaglással ahol bukás után lóra kell pattanni.) Sztem.
Régi 2018-06-16, 03:38   #1140 (permalink)
rpr
Szenior tag

Összes hozzászólás: 135
Hírnév szint: 4
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy nagyon fontos téma került elő!

Ez a hetem igen tanulságos volt. Nekem. Lehet, megint nem fognak nagy dolgok leíródni, de muszáj megjegyeznem pár dolgot, hátha a kezdőknek fog valamit mondani.

Szóval, a héten sok piros hír követte egymást. A hetem indult máris -2R-rel. Ráadásul úgy, ahogy már igen ritkán. Az egyik trédem konkrétan egy pipet se ment az irányomba. Kívülről mondhatná valaki, mekkora balek vagyok, de nagyon ritkán, előfordul, hogy amint belépek, azonnal mínusz és a stopig nem is változik ez már. A vesztő pozíciókban egy dolgot szeretek: hamarabb lezárulnak, így megszabadulok tőlük. Nem "kínoznak" tovább. Ahogy korábban írtátok többen is, a napi rutin lényege az, hogy az erőforrásunkat, azaz az agyunkat folyamatosan kereskedésre alkalmas állapotban tartsuk! Ennek megértése a kulcs a kereskedéshez. Lehet az bármilyen stratégia, minden lehet ugyanúgy nyerő, ahogy ugyanúgy vesztő is egy másik ember kezében, akár ugyanaz a tudás is, sőt, még expert is, mert a paramétereket sem ugyanúgy fogja beállítani két ember.

Nos, most esetemben jött ez a két R veszteség viszonylag gyorsan hétfőn. Mivel gyengébb napra ébredtem, ezért pár reggeli vizualizációs, és koncentrációs feladat kimaradt, így belépett a félelem a képbe. Az első két pozin elszenvedett veszteség benne van a pakliban, most sem csinálnám másképpen, annak ellenére, hogy sikerült a legrosszabb helyen belépnem az egyik termékben. Nem tudhattam.

Azonban a félelem tudatos elkerülése nem ment végbe, és bennem is maradt. Ennek következménye, hogy a harmadik -R már az én hibám volt! Piros hírt nem vettem észre. Ez banális, de ez van. Mivel a félelem elvitte a gondolataim egy jelentős részét, ezért nem tudtam kellőképpen koncentrálni a következő pozira. Sőt, a vicc az egészben, kedden egy plusz 8R-es lebegő trédem is volt, így teljesen nyilvánvaló, hogy a hetem egy csoda folytán se tud mínuszos lenni, mégis féltem, és ezért elcsesztem egy trédet. Mert nem foglalkoztam eleget a vesztők feldolgozásával->benne maradt gondolati szinten az agyamban->koncentrációs hiba->következő trade-be hibás belépés->újabb mínusz R. Ez a szopóspirál kicsiben. Következő nap megfogtam a dolgokat, szerdán, zárult a nagy nyerőm is, sőt, azóta 3 újabb lebegő tréddel alapból visszajött a hét eleji veszteséglista, de nevetséges, hogy az agy simán tud olyan valóságot kreálni a félelmek miatt, amik nem is léteznek. Ennek durva megnyilvánulása a skizofrénia, amit kicsiben 'átélünk' óvatlanul a trédben.

A tréd 100%-ban az, amit belül megélünk. Csak a kereskedés fantasztikus módon felnagyítja. Amit jellemzően itt a fórumon, és sokszor magunkban is láthatunk, az a saját egónk védekezése, amely a félelmeken alapul.

Minden kezdő, előbb-utóbb megérti, hogy ez az egész játék semmi másról nem szól. Én éveket pazaroltam el mindenféle tuticsodaszerű indikátorokra. Még valami: van egy ismerősi társaság, ahol a nyerőkért megdicsérik az embereket, a vesztőkért meg 'dorgálás' jár. Ez az egyik legrosszabb, amit tehetünk tradertársunkkal, meg úgy bárki traderrel. A nyerő és vesztő nem jó meg rossz kérdése. Ez kibebaszottul fontos dolog!

Miért nem sikeres mindenki a tőzsdén? Pedig semmi képesség nem kell hozzá, amit ne lehetne nyolc általánossal. Ezen érdemes elgondolkodnia a kezdőknek. Körülöttem is sokan évekig ugyanazokat a köröket képesek lefutni, és nem lépnek anyagilag cseppet sem előre. De meg lehetne kérdezni itt a fórumon már legalább 5 éve jelenlévő aktívabb tagokat, mennyit léptek előrébb anyagi életükben tisztán a trédből. És a durva az, ha visszaolvasom ezen emberek hozászólásait 5-6-7-8 vagy akárhány évvel ezelőttre, mintha ma írnák! Tisztán látszik, kik tudtak előre lépni, és kik abszolút nem. Ezért is felesleges ide mindenféle számlakivonat. A sorok közt dalol a félelem, vagy az elégedettség.
Ez lehet igy van.
De nulladik lepes ott kezdodik hogy van egy nyero rendszered meg szabalyaid amit ha betartasz nyerni fogsz.
EZutan johet a felelem meg elegedettseg meg minden...
De profitos rendszer nelkul nem kell felned...mert biztos a buko
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-16, 08:23   #1141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
(Nyugodtan átugorható hozzászólás)

Nem szeretném tovább csökkenteni a fórum 0,0001%-os hatékonyságát, ezért megpróbálok röviden reagálni, hogy kevés hozzászólást kelljen átugorni.

Megkérdezhetném Chuckytól, MyBusinesstől, gtometól, Megalithtól, hogy mit értenek piaci környezet alatt. Valószínű, hogy 4-féle választ adnának.
Már önmagában a piaci környezet fogalmáról is felesleges lenne vitatkozni, mert mindenkinek mást jelent. Elég tág fogalom és az aktuális piaci állapot meghatározása sem lehet egyszerű feladat.
És azt is felesleges lenne megkérdezi, de más okból, hogy bármelyikük a működőképes rendszerének visszatesztelésekor, a 472. trédnél tisztában volt-e a piaci környezettel és az alapján hozta-e meg a döntését.
Vagy a már élő kereskedései során a 2 hónappal ezelőttit visszanézve mindent ugyanúgy lát-e.
Bevallom nekem fogalmam sincs. Ez csak egy újabb megfoghatatlan változó lenne, amelyet rögtön ki is iktatnék.
Ha őket a piaci környezet elemzése viszi vagy vitte előre, akkor annak csak örülni tudok. Őszintén örülök, ha van egy ilyen működőképes rendszerük minden szarkazmus nélkül.
A végénél kezdve, nem a piaci környezet elemzése alapján fogod összerakni a rendszered, de ahhoz, hogy hosszú távon ez működőképes legyen, figyelned kell és hozzá kell igazítanod. Ezert nem gondolom, hogy a rendszerek full automatizálhatóak lennének emberi beavatkozas es finomhangolas nélkül. (Kivetel lesz esetlegesen a mesterseges intelligencia térhódítása.)

Az én esetemben nem volt backtest, ami nem azt jelenti, hogy ha eleve otthonról kellene most nulláról nekivágnom és csak a chart lenne a segítségemre, akkor ne az lenne az első. Ami biztos, hogy nem néznék 10 éves idősorokat egyben, pont a fentiekből kifolyólag. Szerintem rengeteg olyan rendszert kikukázhatsz így, ami működhetne. Érdekelne mondjuk, hogy Alpin, Tback vagy más, aki évek óta ebből él milyen időtávokon backtesztelt. Csak kíváncsi vagyok, hogy jól gondolom e.
Régi 2018-06-16, 11:17   #1142 (permalink)
Szenior tag

Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De nulladik lepes ott kezdodik hogy van egy nyero rendszered meg szabalyaid amit ha betartasz nyerni fogsz.
Hát de hogyan tudod betartani a szabályaid, ha nem foglalkozol a negatív gondolataiddal és érzelmeiddel? Az alap, hogy legyen erős mentális állapotod, amire felépítheted a stratégiád.
Régi 2018-06-16, 11:39   #1143 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
Dart.Trader a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

“A félelem a sötét oldal kapuja . A félelem dühöt szül, a düh gyűlöletet, a gyűlölet kínt és szenvedést.” - Yoda
Dart.Trader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-16, 12:22   #1144 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 288
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez lehet igy van.
De profitos rendszer nelkul nem kell felned...mert biztos a buko
A legfontosabb, hogy az ember megértse, hogy első sorban nem a rendszeren múlik a sikeres kereskedés, hanem magán az emberen. A stratégia ugyan elengedhetetlenül szükséges, de csak része a nagy egésznek. Méghozzá kis része. 90%-ban az a mérvadó, hogy mi van a trader fejében, mit hogy lát és hogyan ítél meg. mindezt befolyásolja a pillanatnyi állapota, érzelmei stb. Illetve annak a képességnek a szintje, hogy ezt az adott helyzetben mennyire tudja reálisan felmérni és mennyire erős ahhoz, hogy ezt kontrollálni és szabályozni tudja. Szélsőséges esetben a legszebb piaci setup ellenére is tudja-e azt mondani, hogy nem tradel, ha a fejében nagy a gáz. Ez az a pszicho, amit itt sokan alábecsülnek, hiszen könnyebb azt mondani, hogy ez nem is olyan fontos, mint beismerni a történtekkel kapcsolatos teljes felelősséget.

Hogy jön ez már megint ide?

Úgy, hogy már amikor egy rendszer összeállításán dolgozik valaki, jelen van a tőzsdepszicho (vagy, hogy játszunk a szavakkal: a traderpszicho). És ha már itt alábecsüli valaki a jelentőségét, eleve rossz irányba indul el. Amikor tesztelsz egy rendszert, nem mindegy, hogy mennyire vagy képes objektívan értékelni a tradeket. Fel tudod-e mérni, hogy melyek azok a tradek, amelyek a rendszer részeként várható veszteségesek közé tartoznak, és melyek azok, amelyek a trader hibájából lettek veszteségesek. Látja-e a trader azt, hogy a rendszer azért nem működik, mert ő maga nem képes mindent betartani, amit be kellene (pl. egy veszteség- vagy nyereségsorozat esetén is ugyanazt tenni, amit kell és nem azt, amit az érzelmei diktálnak,), vagy azért, mert esetleg valóban a rendszerben vannak hibásan működő elemek, vagy akár, mert a rendszer és a trader személyisége nem illik össze.
Képes-e az induló trader úrrá lenni félelmein és kapzsiságán, akár dühén, amikor épp erős drowdawn-ban van. Képes-e a kezdeti risket minimalizálni és csak akkor nyomni a gázt, amikor újra emelkedés van az egyenlegén, vagy akár felismerni, hogy kezd egy veszteségspirálba kerülni, és szünet kell, stb. stb. A rendszer (stratégia, bróker, money management, költségek stb.) és a trader személyiségének/pszichojának teljes összhangja szükséges a már említett 90/10-es arányban.
Szóval az általad írt érzelmi kontrollra a strati összeállításánál és tesztelésénél is szükség van.

A legtöbb mentális gond eredője szerintem a veszteségek feldolgozása. Nem mindegy, hogy a trader ezt hogyan teszi meg.
Számomra kétféle veszteség létezik:
- a rendszer részét képező: ez szükséges, elkerülhetetlen, el kell fogadni,
- a trader hibájából fakadó: megfelelő önkritikával, relatív objektivitással és sajnos sok gyakorlattal és idővel felismerhető és kiküszöbölhető/kiküszöbölendő. Ez a kategória azért problémás, mert az ember egyéni felelősségét mutatja. Azt, hogy hibázott, nem tudja, nem képes arra, amire más, rosszul végzi a munkáját stb. A leggyengébb és legérzékenyebb pontra mér ütést. Az elme első és automatikus reakciója a védekezés és hárítás. Ha ezen az ember túl tud lépni és el tudja fogadni, hogy a tőzsdepszicho igenis meghatározó, akkor valóban megtette az első és talán legfontosabb lépést.
Szélsőséges esetben a trader mentális mélypontján ez a két kategória teljesen összemosódik és csak a kudarc és működésképtelenség tudata uralja az embert.

PS.: profitos rendszernél is kell figyelned, mert ha nincs megfelelő pszicho, az is lehet bukó. Nem a rendszer a garancia az emelkedő egyenlegért, hanem az azt üzemeltetni képes trader.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-17, 07:45   #1145 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.685
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ez lassan már kezd a tyúk és a tojás problémájára hasonlítani.

Mi kell először? Egy nyerő rendszer, és majd utána jön meg a pszichó, vagy először kell a pszichó, hogy arra építs egy nyerő rendszert?

Szerintem mind a két tábor tévúton jár!
Régi 2018-06-17, 08:19   #1146 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 878
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Először ismerd meg a platformot. Kezdj demózni. Majd kezdj el kereskedni élesben, de kicsiben. Ekkor kezded megedzeni a tudásod, és az elméd. Közben figyelj, és tanulj. Ha egyből annyit veszitesz, hogy az anyagilag megterhel, akkor véged, mert a pszihó korlátozni fog a jövőben. Ha viszont sokat nyersz hirtelen, az sem jó, mert tévútra vezeti a pszihódat. Abból lesz jó kereskedő, aki folyamatosan fejleszti a tudását, és folyamatosan válik olyanná, aki már képes pozitivan tartani a számlája egyenlegét, mert ezzel arányosan fog megedződni az elméje, a pszihója. Nem lehet, és szerintem nem is kell itt rangsort felállitani a teshnikai rész, és a mentális fejlődés között. Mindegyikre egyformán szükség van. Az ideális az lenne, ha ez a kettő együtt fejlődne, és kiegészitenék egymást, mint a jing, meg a jang. Vagy Stan ,és Pan.
Régi 2018-06-17, 10:31   #1147 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 847
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez lassan már kezd a tyúk és a tojás problémájára hasonlítani.

Mi kell először? Egy nyerő rendszer, és majd utána jön meg a pszichó, vagy először kell a pszichó, hogy arra építs egy nyerő rendszert?

Szerintem mind a két tábor tévúton jár!
Így van!
És ennek belátásával, valamint az itt releváns fogalmak pontos ismeretével és adkevát használatával, meg az emberi természet működésének minimális ismeretével elejét lehetne venni a jelenleg végeláthatatlan vitának, vagy nevezhetjük véleménycserének is, amely azonban ebben a formában nem vezet semmi konstruktív irányba.

Illetve lehetnének még ekkor is akár markáns különbségek is egy-egy tényező fontosságának megítélésében, de az már egy egészen más kategória és szint lenne.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-17, 12:05   #1148 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem lehet, és szerintem nem is kell itt rangsort felállitani a teshnikai rész, és a mentális fejlődés között. Mindegyikre egyformán szükség van.
A sorrend sajnos adott mindenkinél, aki elkezdi a kereskedést. Mindenki a technikával kezdi és csak hónapok,évek után jön rá, hogy ez kevés a sikerhez.
Kell a stabil mentális állapot. Ez az alap, ami szükséges egy stratégia sikeres kivitelezéséhez.
Régi 2018-06-18, 00:23   #1149 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Így van!
És ennek belátásával, valamint az itt releváns fogalmak pontos ismeretével és adkevát használatával, meg az emberi természet működésének minimális ismeretével elejét lehetne venni a jelenleg végeláthatatlan vitának, vagy nevezhetjük véleménycserének is, amely azonban ebben a formában nem vezet semmi konstruktív irányba.

Illetve lehetnének még ekkor is akár markáns különbségek is egy-egy tényező fontosságának megítélésében, de az már egy egészen más kategória és szint lenne.
Mindebből egyetlen következtetés vonható le. A technikai elemzéssel kegyetlen küzdelmet folytató igen magabiztosan nyilatkozó traderek fényévekre vannak az áhított "biztos kézben tartott rendszerektől".
Ez nem örömteli mert rengeteg energiát fektetnek be.
Régi 2018-06-18, 06:21   #1150 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mindebből egyetlen következtetés vonható le. A technikai elemzéssel kegyetlen küzdelmet folytató igen magabiztosan nyilatkozó traderek fényévekre vannak az áhított "biztos kézben tartott rendszerektől".
Ez nem örömteli mert rengeteg energiát fektetnek be.
Te egyébként szoktál technikai elemezni? Vagy figyelembe venni valakinek/ valamelyik portál technikai elemzését vagy ez full hiányzik nálad?

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tőzsdepszichológia befektetőknek. Mighti Tőzsdei könyvek 104 2013-03-20 14:18

A pontos idő 12:29 , a GMT +1 időzóna szerint.