Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-12-29, 13:48   #51 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 104
Hírnév szint: 3
chARTist a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Senki többet?
Ha nem is korlátozzuk az 1 tréden kockáztatható %-ot, akkor is kell valami kumulatív/össz.kockázat/kitettség/bármi korlát. Ezen gondolkozzatok el, este 6ig mondjuk, aztán ott tényleg befejezem a szabályok módosítgatását.
Eddig 3 jelentkezőnk van... Biztosan azért, mert a szabályok nincsenek letisztázva, ugye? Merem remélni.
chARTist nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 15:23   #52 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 34
Hírnév szint: 4
chartspeki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Speciel én megszavaznék legalább egy ezres nevezési díjat , amit az éles számlák közti győztes kapna , csak hogy legyen vlmi tét , a demo győztesé legyen a presztizs !

Amikre emléxem, a demo versenyeken a dobogósok kb 3000-4000% hozamot produkáltak, az éles számlás versenyeken ez csak kb 100-200% volt !
chartspeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-12-29, 16:07   #53 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
chartspeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Speciel én megszavaznék legalább egy ezres nevezési díjat , amit az éles számlák közti győztes kapna , csak hogy legyen vlmi tét , a demo győztesé legyen a presztizs !

Amikre emléxem, a demo versenyeken a dobogósok kb 3000-4000% hozamot produkáltak, az éles számlás versenyeken ez csak kb 100-200% volt !
Ez olyan, brokerek által szervezett versenyeken van ahol lehet 10 számlával is nevezni és az egyik bejön. Marketing az egész semmi több. Itt viszont ELŐRE regelt 1 db számla mehet csak. Bedarálod annyi. Én egy 10 ezres demoval fogok menni , mostanában tervezem nyitni az első határidős számlámat, arra ez a verseny remek edzés lesz.

SS Zoli nem fog nevezni, hiszen nem azért szervezte ezt a versenyt nekünk hogy ő is lealacsonyodjon a szintünkre (nem viccelek, privátban ezzel fáraszt).

Mindegy.
Szerintem aki itt nem indul el az NULLA mint oktató.

Ez semmi másról nem szól mint egy kellemes hangulatú játék ami véresen komoly, főleg saját magunknak: demon kereskedni kockázatkezelten nyilvánosság előtt marhára nem könnyű, aki itt jól teljesít az már kb elérte azt amiért elkezdett kereskedni tanulni. Tudsz trédelni vagy nem? Ez a kérdés! A többi NEM számít.
Aki értékelhető eredményt fog felmutatni jó eséllyel halálra fogja keresni magát vagy már már eddig is azt tette

Csatlakozzatok minél többen hogy legyen mezőny

A győztesnek felajánlok egy üveg elsőosztályú, garantáltan pancsolásmentes szatmári szilvát
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 16:15   #54 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.665
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
chartspeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Speciel en nem csinalnek csak élő számlás történetet, minimalisan 100 penznyi indulóhoz kötve. Semmi szabalyt nem raknek ra, csak annyit, hogy ne lehessen nevezni 2015 december 20 utani nicknevvel. A 80 millio forintos alaptőkés vallalkozok ezzel szerintem kiesnenek a szorasbol (mert nem hinnem hogy 1 bohocnicknel tobbre futna nekik időből itt) es a makkiralyoknak se valoszinű hogy menne ez 3 honapon keresztul. Komolyabb penzzel ugysem vaganykodna senki feleslegesen (nyeremenyhiany), ha valaki meg hirtelen megis 100rol ugrana 500ra az szerintem bekorlatozna sajat magat a tovabbi ongyilkos akcioktol.
En valoszinuleg versenyen kivul indulok, illetve benevezek, de dopping miatt ugyis ki leszek vagva Viszont az éles számlás első helyezettnek fel tudok ajánlani 2 littyónyi páleszt és bónusnak kb fèlórányi információmennyiséget ès egyéb olyan privát mindenféle lószarokat amiket nem osztottam meg.

// a közönsegszavazat pedig tök jó!
Régi 2015-12-29, 16:45   #55 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

a myfxbookot se eroltetnem. Eleg lenne egy screenshot 2-3 naponta úgy hogy az utolsó 3 szamlaszamjegy latszódjon, a tobbibol pedig a szokasos osszesitett ertekek.
A vegen az első hármat pedig auditálja személyesen a sokpöttyös Zoli, vagy a "Tommy fiú"
Régi 2015-12-29, 16:48   #56 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

ugy latom kestem a gondolataimmal par percet amig bepotyogtem az okoson...
Régi 2015-12-29, 16:54   #57 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

6-ig OK-s vagy kockasseggu, addig fogadok el ötleteket, aztán fixálom.
Nevezési díj nem lesz.
A felajánlott díjakat elfogadom, köszi.
Régi 2015-12-29, 17:00   #58 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Semmi szabalyt nem raknek ra, csak annyit, hogy ne lehessen nevezni 2015 december 20 utani nicknevvel.
én is észrevettem hirtelen új regeket a fórumon. aki decemberbe regisztrált azt nem engedném versenybe.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 17:01   #59 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
chARTist eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
6-ig OK-s vagy kockasseggu, addig fogadok el ötleteket, aztán fixálom.
Nevezési díj nem lesz.
A felajánlott díjakat elfogadom, köszi.
Nevezesi dij nem kell, tiltott szerencsejatekszervezesert megutnenek a az oktatocegek jogi osztalyai.
Minimum szazas eles szamla viszont szerintem igen. En abban indulok, de nem ezert eroltetem.
Régi 2015-12-29, 17:03   #60 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

OK, 6 óra elmúlt, jövök a szabályokkal egy új topikban, összefoglalva azt, s adom a linket is, ahol lehet követni az állást napról napra, percről percre.

Nem zárok ki senkit, a piac majd úgyis rendezi a sorsokat.
Régi 2015-12-29, 17:11   #61 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
chARTist eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
OK, 6 óra elmúlt, jövök a szabályokkal egy új topikban, összefoglalva azt, s adom a linket is, ahol lehet követni az állást napról napra, percről percre.
Nem zárok ki senkit, a piac majd úgyis rendezi a sorsokat.
hova sietsz? van még 5 nap.

"Ha nem is korlátozzuk az 1 tréden kockáztatható %-ot"

ez a legfontosabb szabály. pont, hogy ezt kéne betenni. a többi szabályt meg el kell felejteni. nem értek egyet pl. a maxdd-vel.
az nyer, aki a legtöbb %-ot csinálja. nem kell bonyolítani.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 17:25   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az új topik elindult, ezt elhagyom, a kockázat korlátozását teljes mértékben elfelejtettem, az uj szabályrendszerben ezt le is írtam, szeretném, ha mindenki Úgy trédelne, ahogy a real számlán is teszi, így a kockázatot a józan ész fogja kordában tartani és így az indulók egy része le is fog hamar morzsolódni.
Régi 2015-12-29, 18:30   #63 (permalink)
Új tag

spekulans71 logója

Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
spekulans71 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is nagyon szívesen indulnék a versenyen, de a pontos és standardizált szabályok nélkül szerintem nincs értelme. Tehát szerintem mind a kezdőtőkét, mind a tradenkénti maximális kockázatot meg kell határozni. Főleg, ha egy verseny csak egy hónapig tart.Mert ha több hónapig, fél évig tartana, ott lemorzsolódnának a túl sokat kockáztatók, de rövid idő alatt nem biztos.Ez így olyan lenne, mintha egy rövid futamra összeengednénk az összes motorkategóriát az 50-től az 1500 köbcentiig. Nyilván felborul pár nagy köbcentis, de a nyertes is onnan kerül ki jó eséllyel.
Régi 2015-12-29, 18:43   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Spekuláns,

a verseny 3 hónapig tart, havi zárásokkal, de végeredményt áprilisban hirdetünk.
A trédenkénti kockázatot meg akartam szabni, de végül ebből nem lett semmi, mivel a 3 hónap, ahogy te is mondtad meg fogja mutatni, hogy ki kereskedik szabályok szerint és ki az aki kaszinózik.
Elég ránézni a majdani hozamgörbékre és ez látszani fog, nevezz nyugodtan, legyen a vasad 50 vagy akár 1500 ccm is, ha szereted az olaj illatát, hajrá!
Régi 2015-12-29, 22:17   #65 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Hely: Colorado Springs, CO. USA
Összes hozzászólás: 443
Hírnév szint: 5
USSB-FX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kérdés a szabályokhoz

OFF erősen, de hát ez van...

A versenyről

Várva egy kicsit és látva, amire juttok, csak egy észrevétel megerősítve már itt 1-2 részben megjelent véleményt. A képen egy több hónapos, ráadásul daytrade statisztika látható. 855 kötés.
Szerintetek, melyik időszakot kellene kivenni belőle egy hiteles értékeléshez? Amikor van benne akár XX% DD vagy amikor egy hónapban ugyanannyi annyi a nyereség? Sok jó stratégia nem is kis DD-vel is jól működik.
És itt bizony nem H1 vagy H4-ről beszélünk, ott ugyanennyi idő alatt lehet, hogy csak tized ennyi kötés van. Most már 3 hónap-ra fel lett téve a "versenytáv", de szerintem ez sem az igazi. Nincs jó megoldás!

Most akkor, ha valaki H1-en 10 kötésből 1 trendbe belenyúl, akkor ő a szupersztár? Ha valaki meg 500 kötésből csinál +10%-ot, akkor ő nem?
Ha meg egész évben összességében nyereséges, csak ez az időszak negatív, akkor ő hiteltelen hazudozó gazember? Nem hiszem, hogy ez alap valaki vagy a stratégiája megítélésre
Akkor is mi van, ha éppen 2-3 hónap oldalazásos az egyenlegen, mint a képen is?

Ezzel az egész versenyzősdivel erre akartam rávilágítani, hogy nem lehet jól megoldani.

Amit lehet, hogy 100%-os meghatározott időtávon, kötésmérettel st, versenyszabályokat írni és időtávtól függően kiírni minimum fél évre még DT-ben is.
Ezt megteheti egy bróker vagy bárki, ha ő diktál, más nem hiszem, hogy meg tudja jól oldani -ő meg úgyis magára írja ki, hogy neki kedvezzen, ezt is tudjuk.
De így és itt, ez nem megoldható, legalábbis nem úgy, hogy mindenki azt magyaráz bele, amit éppen akár már előre és persze még inkább majd utólag is.

Talán, ha egyszer az életben elvonatkoztatnátok attól, hogy ki írta ezt és azzal foglalkoznátok, amit írt, még az is lehet, hogy hasonlóan látnátok.
.
Csatolt kicsinyítések
forex-hazi-verseny-2015-12-22_20-27-21.jpg  
USSB-FX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-30, 00:23   #66 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
......

Most akkor, ha valaki H1-en 10 kötésből 1 trendbe belenyúl, akkor ő a szupersztár? Ha valaki meg 500 kötésből csinál +10%-ot, akkor ő nem?
Ha meg egész évben összességében nyereséges, .....
Zolibá!
A kiírás Neked kedvez teljesen!!
Mivel ugyis M1en kereskedsz ezért a 3 hónap alatt lesz egy rakat kötésed főleg ha nem veszik észre hogy tizedelni kell az expert miatt (bar annyira azert nem hinnem hogy kijon atlagban a 15 lepcsos piramisod, most csak nagyZoltam Neked
Szoval lesz sok kotesed.
1. Senki sem keri Tőled, hogy eszméletlen kockàzatot vallalva nyerd meg a versenyt!!
2 Még csak azt sem kérjük hogy hozd a havi állitolagos 8%-ot.
3. Csak azt szeretnenk, hogy a sajat kereskedesi szabalyaidat betartva nevezz be.

Ha nem teljesen szimpik a feltetelek az sem tragedia. En is fogok inditani parhuzamosan egy masikat, masfajta szabalyokkal,
benevezhetsz majd akár oda is. (dupla esely! hogy vegre elhagattass mindenkit. eleg lesz ha az egyiken hozol valamennyit es akkor abbahagyjak vegre)
BUEK!
Régi 2015-12-30, 07:48   #67 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Ezzel az egész versenyzősdivel erre akartam rávilágítani, hogy nem lehet jól megoldani.

[/COLOR]
Ezt a topicot nem ussb indította, hogy versenyre buzdítson? Szánalmas.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-30, 07:59   #68 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás Ti neveztetek már fiúk?

Ti neveztetek már?
Régi 2015-12-30, 08:04   #69 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás Talán tudni kellene olvasni is, nem csak...

Talán tudni kellene olvasni is, nem csak... ezt itt a kritikusok versenye és a győztesnek ráadásul felajánlok egy klubtagságot is

Idézet:
Kedves Fórumozók!

Itt a nagyszerű lehetőség arra, hogy bárki bebizonyítsa, hogy az ő elképzelési a számláján hogyan tükröződnek vissza.

Kritikákból tengernyi van a különböző topikokban, mert mindenki tudja, hogy a másik stratégiája miért úgy rossz, ahogyan van.

De ettől még senki nem tudott meg többet semmiről, tehát aki nem csak kötekedni akar, hanem segíteni is másoknak, az itt adjon hangsúlyt az érveinek.

Itt lesz a lehetőség akkor arra, hogy ne csak elméletben hanem a gyakorlatban is lássuk, kinek mi és hogyan működik.

A feltételek nagyon egyszerűek:

- nyiss egy demó számlát egy neked tetszőleges brókernél
- kereskedj tetszőleges időtávon és instrumentumokkal
- nyiss hozzá egy Myfxbook-os számlát, és add meg a TELJES-KÖRŰ hozzáférést
- nevezz be azzal itt, hogy beírod itt a bróker nevét, időtávot, ahol kereskedsz és a stratégiádról 1-2 mondatot, csak általánosságokat

Ha nem tudod, hogyan kell Myfxbook-os számlát nyitni és beállítani hozz, ajánlom ezt a videósorozatot itt megnézni.
Nem éppen mai, de szerintem megállja a helyét. Ha nem ok, van valami újabb lényeges változás, akkor kérlek azt jelezd itt segítségül a többieknek.

Minden hónap végén én felajánlom, hogy összesítem őket és közzé teszem itt, sőt néha közben is hirdetünk heti részeredmények alapján eredményt.

A verseny kezdete 2016.01.04.

Gondolom, hogy jelentkező nem sok lesz, de megjegyzés annál több. Ez nem gond, ha a feltételekhez van hozzáfűzni való, mert azt a kezdetig tudjuk az alapszabályokat változtatni.
Régi 2015-12-30, 08:05   #70 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
Hírnév szint: 8
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha meg egész évben összességében nyereséges, csak ez az időszak negatív, akkor ő hiteltelen hazudozó gazember.
Tudod az se gáz ha épp mínuszos a számla, én speciel azt szeretném látni, hogy a tizedik vesztő után is remegés nélkül be van kötve a következő.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-30, 08:20   #71 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ti neveztetek már?
Azt, hogy máshogy vagy bekötve, régóta tudjuk.

Te nyomod a hülye marketingedet a Nr1 oktatócégről, világelső teknőcneveldéről, gigászi RR-rekről.
Te indítottad a topicot: „Kedves Fórumozók! Itt a nagyszerű lehetőség arra, hogy bárki bebizonyítsa, hogy az ő elképzelési a számláján hogyan tükröződnek vissza. Itt lesz a lehetőség akkor arra, hogy ne csak elméletben hanem a gyakorlatban is lássuk, kinek mi és hogyan működik.”
Innen kifarolnod nem lehet presztizsveszteség nélkül (magyarul, hogy ne tartsanak hazugnak, kóklernek.)

Ami engem illet, egyérteművé tettem a hozzáállásomat már az elején. Forex házi verseny!
Régi 2015-12-30, 08:42   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

Akik azt mondják, hogy a 3 hónap is kevés, azoknak részben igazuk van, viszont egy 3 hónapos verseny is elég hosszú, nem éppen megszokott. Előfordulhat az, hogy valakinek nem kedvez a piac és az is, hogy valaki élete legjobb 3 hónapjában versenyez. Bármi előfordulhat, s annak az ellentettje is, a piac kiszámíthatatlan, ez adja a szépségét és csúfságát is. Nem hiszem, hogy az időtartam valós kifogás lehet, ahogyan az sem lehet kifogás, hogy nincsen sem MaxDD-re, sem max risk-re, sem max trédszámra kiírt szabály, hiszen ha mindenki úgy versenyez, olyan módszerrel, mint ha ez éles számla lenne, jelzem lehet élessel is nevezni, úgy nem kérdés, hogy a vállalt kockázatok elviekben tükrözik az egyén stílusát.
A verseny nem titkolt célja az, hogy valamiféle rangsort állítson fel a résztvevők közt, mely adott esetben osztályoztatja a hozzászólásai szakmai értékét. Itt az alkalom, hogy bárki bebizonyítsa, hogy a véleménye szakmailag megalapozott, igaz, szemléletmódja őt igazolja. Nem hiszem, hogy az aki 3 hónap alatt jól teljesít, az a levegőbe beszél és azt sem hiszem, hogy aki 3 hónap alatt lealázza a számláját annak csak rossz szériája van.
Itt az alkalom, nevezni lehet, trédelni lehet, pálinkát nyerni lehet, USSB-s előfizetést is lehet nyerni (köszönöm a felajánlást!), minden összeállt egy jó bulihoz, már csak résztvevők kellenek, ugyanis eddig 4 résztvevőnk van.
Jah, igen, még valamit lehet, kifogást keresni,hogy ki miért nem nevez. Ezt is lehet.
Régi 2015-12-30, 09:45   #73 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Ja, hogy min. 27x kell valamit látni (olvastam valahol), hogy fel is fogják a gyengébb képességűek is?
Elfelejtettem. OK. megteszem. Azért kíváncsi vagyok, hogy ez a 2 buznyák mikor unja meg?
Idézet:
Kedves Fórumozók!

Itt a nagyszerű lehetőség arra, hogy bárki bebizonyítsa, hogy az ő elképzelési a számláján hogyan tükröződnek vissza.

Kritikákból tengernyi van a különböző topikokban, mert mindenki tudja, hogy a másik stratégiája miért úgy rossz, ahogyan van.

De ettől még senki nem tudott meg többet semmiről, tehát aki nem csak kötekedni akar, hanem segíteni is másoknak, az itt adjon hangsúlyt az érveinek.

Itt lesz a lehetőség akkor arra, hogy ne csak elméletben hanem a gyakorlatban is lássuk, kinek mi és hogyan működik.

A feltételek nagyon egyszerűek:

- nyiss egy demó számlát egy neked tetszőleges brókernél
- kereskedj tetszőleges időtávon és instrumentumokkal
- nyiss hozzá egy Myfxbook-os számlát, és add meg a TELJES-KÖRŰ hozzáférést
- nevezz be azzal itt, hogy beírod itt a bróker nevét, időtávot, ahol kereskedsz és a stratégiádról 1-2 mondatot, csak általánosságokat

Ha nem tudod, hogyan kell Myfxbook-os számlát nyitni és beállítani hozz, ajánlom ezt a videósorozatot itt megnézni.
Nem éppen mai, de szerintem megállja a helyét. Ha nem ok, van valami újabb lényeges változás, akkor kérlek azt jelezd itt segítségül a többieknek.

Minden hónap végén én felajánlom, hogy összesítem őket és közzé teszem itt, sőt néha közben is hirdetünk heti részeredmények alapján eredményt.

A verseny kezdete 2016.01.04.

Gondolom, hogy jelentkező nem sok lesz, de megjegyzés annál több. Ez nem gond, ha a feltételekhez van hozzáfűzni való, mert azt a kezdetig tudjuk az alapszabályokat változtatni.
Régi 2015-12-30, 09:57   #74 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azért kíváncsi vagyok, hogy ez a 2 buznyák mikor unja meg?
Vicces...

https://www.youtube.com/watch?v=CsI912HVtg8&hd=1

Régi 2015-12-31, 10:46   #75 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.367
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Na, holnap megnézem, kik neveztek, remélem, pár oktató ott lesz
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-08, 14:42   #76 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na, holnap megnézem, kik neveztek, remélem, pár oktató ott lesz
Hol??? Nálunk csak D.Z. van B.Z. helyett...de Ő legalább van és bevállalta.
egyébként van olyan versenystratégia amivel akár az utolsó héten is lehet indulni, amikor látod hogy a mezőny egy kalap szarral versenyzik a fasorban,
de arra mint külső "befektető" én egy fityinget se tennék.
Régi 2016-01-12, 14:56   #77 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hol??? Nálunk csak D.Z. van B.Z. helyett...de Ő legalább van és bevállalta.
egyébként van olyan versenystratégia amivel akár az utolsó héten is lehet indulni, amikor látod hogy a mezőny egy kalap szarral versenyzik a fasorban,
de arra mint külső "befektető" én egy fityinget se tennék.
Jaja, én is gondolkodtam azon, hogy rááldozzak e 30 percet az életemből, hogy egy troll stratégiával megnyerjem ezt a hibásan kiírt versenyt, de aztán letettem róla, mert nincs értelme.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-12, 19:18   #78 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jaja, én is gondolkodtam azon, hogy rááldozzak e 30 percet az életemből, hogy egy troll stratégiával megnyerjem ezt a hibásan kiírt versenyt, de aztán letettem róla, mert nincs értelme.
Nem az a lényeg hogy ki nyer, vagy hogy tökéletes legyen a szabályrendszer. Hanem hogy történik valami, aminek a kapcsán lehet beszélgetni a kereskedésről - és ez jó. Lássuk azt a troll stratit
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-13, 07:03   #79 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem az a lényeg hogy ki nyer, vagy hogy tökéletes legyen a szabályrendszer. Hanem hogy történik valami, aminek a kapcsán lehet beszélgetni a kereskedésről - és ez jó. Lássuk azt a troll stratit
Egyetértek.
Troll stratégia: Regisztrálok jó nagy összegű demo számlát. Nyitok tetszőleges irányba tetszőleges instrumentumon lehető legkisebb kötésméretet. mondjuk 0.01 lot EURUSD long. Azonnal lezárom, ebből lesz kb 0.1 USD veszteség a spread miatt. Ez lesz a DD. Aztán nyitok tetszőleges irányba egy nagyobb pozíciót. TPt berakok, SL-t nem. Mondjuk úgy rakom be a TPt, hogy nyerjek mondjuk 100 USDt. Mondjuk EURUSD 1 lot * 10 pip. Ha legalább 10000 USD tőke van a demo számlán, akkor több mint 99% esélyem van, hogy nyereséges lesz a trade. A versenycél: hozam / MaxDD, ami nálam 1000 fölött lesz, a valós stratégit kereskedők pedig extrém jó esetben 20-30ig jutnak el.

Más kérdés, hogy ha bármelyik versenyzőnek nem lesz vesztes tradeje, akkor a jelenlegi szabályok szerint nem lehet eredményt hirdetni, mert 0val nem lehet osztani.

A hibás szabályokkal az fő probléma, hogy nem csak ilyen extrém troll stratégiánál tozítanak, hanem rendes stratégiánál is. Nézd meg pl DoraDavid11 trade logját. Ha a 10. tradeje után (vagy akár az 5. trade után) abbahagyta volna a kereskedést, akkor menthetetlenül megnyerte volna a versenyt (persze még így is esélyes), nem kellett volna tovább görcsölnie vele.
Régi 2016-01-13, 07:26   #80 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Én úgy szoktam osztályozni a saját stratégiáimat, hogy a DDket nyitott tranzakciók figyelembevételével számoltam 10 pip elmozdulásonként, a 3 legnagyobb DDből kalkuláltam egy extra DDt. A legrosszabb 3 tradet duplán számoltam, a legjobb 3 tradet nem számítottam bele, a spreadet a tick chartból kiszedett éles spread adatokból számoltam úgy, még tovább rontottam azt (EURUSDnél +1 pip spreaddel számoltam)
A stratégiákat úgy osztályoztam, hogy az így lerontott profitot osztottam az extra DDvel.

Ezzel lepontoztam azokat a stratégiákat, amik túl kevés kötésből produkáltak eredményt. (pl fenti troll stratégiát, vagy DoraDavid11 stratégiáját). Nyilván ezek a stratégiák is labdába rúghatnak, de csak jóval hosszabb tesztidőszak után. Ha pl DoraDavid11, g_fx vagy deimos ugyanígy (hasonló DDkkel, profitokkal) folytatják még 4-5x ilyen hosszan, akkor egész jó pontot kaphatnak az én értékelési rendszeremben.

Lepontoztam még azokat a stratégiákat is, amik túl bróker érzékenyek, mint pl Shortosgyula stratégiája. Mivel viszonylag magas spreaddel számoltam, így a pontozásnál lerontott profit jelentős része elolvadt volna.
Régi 2016-01-13, 07:34   #81 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 300
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Egyetértek.
Troll stratégia: Regisztrálok jó nagy összegű demo számlát. Nyitok tetszőleges irányba tetszőleges instrumentumon lehető legkisebb kötésméretet. mondjuk 0.01 lot EURUSD long. Azonnal lezárom, ebből lesz kb 0.1 USD veszteség a spread miatt. Ez lesz a DD. Aztán nyitok tetszőleges irányba egy nagyobb pozíciót. TPt berakok, SL-t nem. Mondjuk úgy rakom be a TPt, hogy nyerjek mondjuk 100 USDt. Mondjuk EURUSD 1 lot * 10 pip. Ha legalább 10000 USD tőke van a demo számlán, akkor több mint 99% esélyem van, hogy nyereséges lesz a trade. A versenycél: hozam / MaxDD, ami nálam 1000 fölött lesz, a valós stratégit kereskedők pedig extrém jó esetben 20-30ig jutnak el.

Más kérdés, hogy ha bármelyik versenyzőnek nem lesz vesztes tradeje, akkor a jelenlegi szabályok szerint nem lehet eredményt hirdetni, mert 0val nem lehet osztani.

A hibás szabályokkal az fő probléma, hogy nem csak ilyen extrém troll stratégiánál tozítanak, hanem rendes stratégiánál is. Nézd meg pl DoraDavid11 trade logját. Ha a 10. tradeje után (vagy akár az 5. trade után) abbahagyta volna a kereskedést, akkor menthetetlenül megnyerte volna a versenyt (persze még így is esélyes), nem kellett volna tovább görcsölnie vele.
Vazze... miért az az első, hogy azon agyalnak az emberek, hogy miként lehet áthágni a szabályokat? Itt minden az indulók lelkiismeretére van bízva, nem az a cél, hogy átb@sszuk egymást.
Amúgy is meg beszéltük az elején, hogy próbáljuk szimulálni az éles helyzetet. Nyilván a rendezők átskubizzák a kötéslistákat és ha ilyen ökörségeket találnak, hogy az emberek lövöldöznek jobbra-balra 1,2,3,5,10 lotokkal azokat kizárják (legalábbis gondolom). Azok akik ilyen faszságokat csinálnak azok nem értették meg ennek az egésznek a lényegét.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-13, 07:59   #82 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vazze... miért az az első, hogy azon agyalnak az emberek, hogy miként lehet áthágni a szabályokat?
Itt minden az indulók lelkiismeretére van bízva, nem az a cél, hogy átb@sszuk egymást.
A valós életben is minden az indulók lelkiismeretére van bízva, mégis rendszeresen átb@sszák az embereket. Vannak akik agyalnak a szabályok áthághatóságán és átb@sznak másokat, vannak, akik agyalnak a szabályok áthághatóságán és ezért általában el tudják kerülni hogy mások átb@sszák őket, és vannak a belekok, akik homokba dugják a fejüket, és sírnak, hogy milyen csúnya a világ, mert mindenki átb@ssza őket. Én a második csoportba sorolom magam. Te?

Idézet:
Amúgy is meg beszéltük az elején, hogy próbáljuk szimulálni az éles helyzetet. Nyilván a rendezők átskubizzák a kötéslistákat és ha ilyen ökörségeket találnak, hogy az emberek lövöldöznek jobbra-balra 1,2,3,5,10 lotokkal azokat kizárják (legalábbis gondolom).
Akkor te kizárnád magadat is? Ha jól látom, de is jobbra balra lövöldözöl kb 1 lotokkal... (eddig egész ügyesen) Miért fáj neked az, ha rámutatok arra, hogy hogyan tudnak benneteket átbaszni, mire kell figyelnetek, hogy ezt elkerüljétek?

Idézet:
Azok akik ilyen faszságokat csinálnak azok nem értették meg ennek az egésznek a lényegét.
Elárulod, te miért csinálod?
Régi 2016-01-13, 08:03   #83 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Én úgy szoktam osztályozni a saját stratégiáimat, hogy a DDket nyitott tranzakciók figyelembevételével számoltam 10 pip elmozdulásonként, a 3 legnagyobb DDből kalkuláltam egy extra DDt. A legrosszabb 3 tradet duplán számoltam, a legjobb 3 tradet nem számítottam bele, a spreadet a tick chartból kiszedett éles spread adatokból számoltam úgy, még tovább rontottam azt (EURUSDnél +1 pip spreaddel számoltam)
A stratégiákat úgy osztályoztam, hogy az így lerontott profitot osztottam az extra DDvel.

Ezzel lepontoztam azokat a stratégiákat, amik túl kevés kötésből produkáltak eredményt. (pl fenti troll stratégiát, vagy DoraDavid11 stratégiáját). Nyilván ezek a stratégiák is labdába rúghatnak, de csak jóval hosszabb tesztidőszak után. Ha pl DoraDavid11, g_fx vagy deimos ugyanígy (hasonló DDkkel, profitokkal) folytatják még 4-5x ilyen hosszan, akkor egész jó pontot kaphatnak az én értékelési rendszeremben.

Lepontoztam még azokat a stratégiákat is, amik túl bróker érzékenyek, mint pl Shortosgyula stratégiája. Mivel viszonylag magas spreaddel számoltam, így a pontozásnál lerontott profit jelentős része elolvadt volna.
Az alkalmazott stratégiák életképességét még a verseny végéig összegyűlt adatokból sem lehet igazán meghatározni, pontosan azok különbözősége miatt. Borítékolom, hogy a mezőny legalább 80%-a tőke alatt lesz, (de lehet már most is így van, ha mind a három versenymezőnyt veszem).

Másik probléma a demo és Metatrader környezet. Shortosgyula nyilván a stratégiájának megfelelő brókert választott már most is, de jobb lenne egy határidős demo számla, ha már úgyis az a célja.

Nem érdemes belemerülni:-)

Számítási módszeredet viszont nem értem. Így mintha egy teljesen más stratégiát vizsgálnál.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-01-13, 08:05   #84 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Vazze... miért az az első, hogy azon agyalnak az emberek, hogy miként lehet áthágni a szabályokat?
Mindenki másol keresi és találja meg az előnyét:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2016-01-13, 08:44   #85 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Számítási módszeredet viszont nem értem. Így mintha egy teljesen más stratégiát vizsgálnál.
Igen, a tényleges eredmény helyett egy olyant módosított verziót vizsgálok, ahol feltételezem, hogy kevesebb szerencsém, és rosszabb körülmények lesznek. Ha elég hosszú a backteszt, akkor 3-3db trade máshogy-alakulása nem befolyásol semmit. Ha ennyi változtatással már nem nyerő a stratégia, akkor azt hanyagolom. A másik, hogy feltételezem, hogy a bróker oldaláról rosszabbak lesznek a körülmények (lassú végrehajtás, csúszás, nagyobb spread, stb), ezért magasabb spreaddel kalkulálok, mint amit reklámoznak.

Ha a fenti nehezítő körülmények után is jónak tűnik a stratégia, akkor tudom, hogy az alapvető hibatűrési feltételeimnek megfelel. Azért dolgoztam ki ilyen értékelési rendszert, mert több millió stratégiát backteszteltem, és nyilván nem szemmértékre válogattam közöttük, hanem programmal.
Régi 2016-01-13, 09:28   #86 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A valós életben is minden az indulók lelkiismeretére van bízva, mégis rendszeresen átb@sszák az embereket. Vannak akik agyalnak a szabályok áthághatóságán és átb@sznak másokat, vannak, akik agyalnak a szabályok áthághatóságán és ezért általában el tudják kerülni hogy mások átb@sszák őket, és vannak a belekok, akik homokba dugják a fejüket, és sírnak, hogy milyen csúnya a világ, mert mindenki átb@ssza őket. Én a második csoportba sorolom magam. Te?

Akkor te kizárnád magadat is? Ha jól látom, de is jobbra balra lövöldözöl kb 1 lotokkal... (eddig egész ügyesen) Miért fáj neked az, ha rámutatok arra, hogy hogyan tudnak benneteket átbaszni, mire kell figyelnetek, hogy ezt elkerüljétek?

Nézd, amikor ezt a kezdeményezést BZ elindította tök egyértelmű volt, hogy f@szkodásból teszi, mikor chARTist átvette a stafétabotot behúzott farokkal elkullogott és szánalmas magyarázkodásba kezdett.

Miután nem fulladt kudarcba ez az egész azt gondoltam, hogy egy jóhangulatú, tisztességes verseny fog kialakuni aminek azért van némi presztízs értéke.
Ezek után nálam nem fér bele, hogy valaki csaláson gondolkodik. Ha a szabályok hagynak is maguk után kívánni valót, nem világos miért nem lépnek át ezen az emberek nagyvonalúan.

Ha valaki úgy nyerné meg a versenyt hogy nyit egy 10 lotos pozit és az véletlen megy 1000 pipet, akkor mit válaszol majd arra, hogy mondj már pár szót légyszi a stratégiádról.

Mindegy lehet csak én vettem túl komolyan.

Magamat nem zárnám ki, mert néha ütök más poziméretet is nehogy észrevegyétek, hogy csak lövöldözök jobbra ballra

Azért csinálom mert abban reménykedtem, hogy segíti a tanulási fázisomat lerövidíteni.
Régi 2016-01-13, 09:37   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Nézd, amikor ezt a kezdeményezést BZ elindította tök egyértelmű volt, hogy f@szkodásból teszi, mikor chARTist átvette a stafétabotot behúzott farokkal elkullogott és szánalmas magyarázkodásba kezdett.

Miután nem fulladt kudarcba ez az egész azt gondoltam, hogy egy jóhangulatú, tisztességes verseny fog kialakuni aminek azért van némi presztízs értéke.
Ezek után nálam nem fér bele, hogy valaki csaláson gondolkodik. Ha a szabályok hagynak is maguk után kívánni valót, nem világos miért nem lépnek át ezen az emberek nagyvonalúan.

Ha valaki úgy nyerné meg a versenyt hogy nyit egy 10 lotos pozit és az véletlen megy 1000 pipet, akkor mit válaszol majd arra, hogy mondj már pár szót légyszi a stratégiádról.

Magamat nem zárnám ki, mert néha ütök más poziméretet is nehogy észrevegyétek, hogy csak lövöldözök jobbra ballra

Azért csinálom mert abban reménykedtem, hogy segíti a tanulási fázisomat lerövidíteni.
Régi 2016-01-13, 10:01   #88 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:

Értem. Én, mint működőképes stratégiával nem rendelkező ex-spekuláns azért tartom hasznosnak a versenyt, mert esetleg mutathat mintát arra, hogy létezik profitos stratégia.
Az elérhető infók elegendők arra, hogy van e olyan stratégia a felhozatalban, amit érdemesnek tartok megtanulni és/vagy leprogramozni. Számomra hátrányos, ha valaki/valakik széttrollkodják a versenyt, ezért figyelmeztettelek benneteket. Bár az is igaz, hogy mivel ez gyakorlatilag baráti verseny eltrollkodni érdemes díjazás nélkül, a trollveszély talán elhanyagolható. Azoknak, akik oktatni akarnak, vagy csapatot akarnak öszehozni, hogy helyettük, velük kereskedjenek, vagy bármilyen egyéb okból meg akarják mutatni, hogy működő stratégiával rendelkeznek, ez egy tökéletes lehetőség.

Talán jobb lett volna, ha valami zsűri döntése alapján pontozással választják ki a győztest, vagy kifinomultabb értékelési rendszert vezetnek be, de végül is tök mindegy, mert nem a győztes számít, hanem úgyis mindenki látja kinek a stratégiája volt jó, vagy épp nem jó. Meg az is kiderült, ki az, balekokat gyűjt (fizetős diáknak/ingyen dolgozó trógernek), de nem tud felmutatni semmi olyant, amire rámozdulna bárki is... A stratégia titkolásra vonatkozó kifogásokat meg Kockásseggű versenye kilőtte.
Régi 2016-01-13, 21:22   #89 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Kedves deimos és smk!

Megszólítottként közlöm, hogy a versenyt az ilyen b@ziknak indítottam, mint te/ti is, ez volt az alapötlet.
Természetesen többen is csatlakoztak szerencsére, nem mind azok, akinek nem inge ne vegye magára.

Bocsi' de nem elhúztam, hanem "lenyúlták" a versenyt, egy percig sem mondtam vagy írtam sehol, hogy nem vezetem, mint ahogyan azt jeleztem is.
Azt is csak azért tették, hogy nehogy az USSB-FX legyen ott a nyitó-topikban, hogy ne abban anyázzatok. Arra jó az eredeti is. Semmi gond, sokkal kevesebb így a gond vele.

Ezzel együtt valójában köszönöm mind azt kb. 15 percet, amit ezzel foglalkozni kellett. Tőlem még a vesszőt sem fogadnák el,
így legalább mást kritizáltok mindenért, hogy nem 66 fajta személyre szabott verseny lett kiírva.

Még az ádáz ellenségeim is megírták, hogy bár én bunkó és paraszt vagyok minden téren ettől függetlenül (minő meglepetés),
de ez a legjobb ötlet az elmúlt években és ez lett az óta is magasan a legmagasabban látogatott topik.

Hogy csak a trollkirályok negyede jelentkezett minden fajta kifogással? Hát igen, így kell, ne is adjátok fel.
Most persze majd jön egy kis anyázás a BZ fóbiásoktól, de legalább nem megyek feledésbe

Egyet kell tudomásul venni, még ha bele betegedtek is: nekem ettől nem lesz kevesebb klubtagom egyel sem.
Ők egy kicsit jobban kilátnak a fejükből, mint a fórumos "barátaim" többsége... most pedig hajrá, mindent bele!
Régi 2016-01-13, 22:45   #90 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 771
Adamv már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Adamv már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Itt egy korrekt demo verseny kiiras:

https://www.ironfx.co.uk/content/2/0...titions_en.pdf

aki dinamikus ipről van azt kizárhatják Zseniális
Adamv nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-14, 06:27   #91 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Megszólítottként közlöm, hogy a versenyt az ilyen b@ziknak indítottam, mint te/ti is, ez volt az alapötlet.

Én többek köz ezért nem indultam a BZ által felkarolt (mert ez sem az ő ötlete) és védnökölt versenyen. Ez nem normális.

De az se, aki hozzá jelentkezik tanulni.
Régi 2016-01-14, 07:08   #92 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves deimos és smk!
...
Megbocsátok neked a személyeskedésedért. További sikeres klubbtag toborzást kívánok!
Régi 2016-01-14, 07:33   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves deimos és smk!

Megszólítottként közlöm
A kutya sem szólított meg, csak egymásközt véleményeztünk téged.
Régi 2016-01-14, 15:38   #94 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én többek köz ezért nem indultam a BZ által felkarolt (mert ez sem az ő ötlete) és védnökölt versenyen. Ez nem normális.

De az se, aki hozzá jelentkezik tanulni.
Ismételten megkövetve Moneymentor barátomat elismerem, hogy minden ami az elmúlt 10 évben a kereskedés és a fórumozás világában történt és pozitív, az csak tőle származhatott.

Gratulálok hozzá és kérem, hogy aki csak tud, jelentkezzen a weboldalán (majd ott kiderül én nem tudtam egyelőre kitalálni belőle, hogy mire is) és tőle sajátítson el mindent, ami ebben a témában szóba jöhet.
Régi 2016-01-14, 15:44   #95 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nem kacérkodsz a politikusi pályával?
  Válaszol idézettel
Régi 2016-01-14, 15:57   #96 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ismételten megkövetve Moneymentor barátomat
Kis „m” betű…

Még a végén tényleg barátok leszünk és hozzád küldök mindenkit alapoktatásra? Vagy azt azért mégse?
Régi 2016-01-14, 16:15   #97 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem kacérkodsz a politikusi pályával?
Köszi az ötletet, már meg volt, elég is volt. Azt is írtam már, hogy én nem szégyellem, hogy OV tudja, ki az a BZ Szentesről és CO-ból

Gondolod, hogy a legnagyobb olajvállalatok egyike anélkül szponzorált volna anno 10 milliókkal, hogy nem volt kapcsolat minden téren?
Vagy sikerült volna bevásárlóközpontot építeni anélkül, hogy... hát, igen, ez már csak egy ilyen világ... van aki álmodik róla és van aki megéli ...
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex Verseny $10.000 USD díjazással joe134 Tőzsdejátékok 7 2017-07-28 19:32
BMFN Fantasy Markets Forex verseny BMFN Tőzsdejátékok 1 2013-01-29 21:29
IronFX Demó Verseny IronFX NZ Tőzsdejátékok 59 2012-04-13 12:51
XTB forex verseny 2010 Stockwalker Tőzsdejátékok 25 2011-05-07 17:43
FXrace - Forex kereskedési verseny harzol Tőzsdejátékok 1 2011-04-15 08:29

A pontos idő 06:56 , a GMT +1 időzóna szerint.