Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-12-25, 17:10   #1 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Hely: Colorado Springs, CO. USA
Összes hozzászólás: 443
Hírnév szint: 5
USSB-FX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Forex házi verseny!

Kedves Fórumozók!

Itt a nagyszerű lehetőség arra, hogy bárki bebizonyítsa, hogy az ő elképzelési a számláján hogyan tükröződnek vissza.

Kritikákból tengernyi van a különböző topikokban, mert mindenki tudja, hogy a másik stratégiája miért úgy rossz, ahogyan van.

De ettől még senki nem tudott meg többet semmiről, tehát aki nem csak kötekedni akar, hanem segíteni is másoknak, az itt adjon hangsúlyt az érveinek.

Itt lesz a lehetőség akkor arra, hogy ne csak elméletben hanem a gyakorlatban is lássuk, kinek mi és hogyan működik.

A feltételek nagyon egyszerűek:

- nyiss egy demó számlát egy neked tetszőleges brókernél
- kereskedj tetszőleges időtávon és instrumentumokkal
- nyiss hozzá egy Myfxbook-os számlát, és add meg a TELJES-KÖRŰ hozzáférést
- nevezz be azzal itt, hogy beírod itt a bróker nevét, időtávot, ahol kereskedsz és a stratégiádról 1-2 mondatot, csak általánosságokat

Ha nem tudod, hogyan kell Myfxbook-os számlát nyitni és beállítani hozz, ajánlom ezt a videósorozatot itt megnézni.
Nem éppen mai, de szerintem megállja a helyét. Ha nem ok, van valami újabb lényeges változás, akkor kérlek azt jelezd itt segítségül a többieknek.

Minden hónap végén én felajánlom, hogy összesítem őket és közzé teszem itt, sőt néha közben is hirdetünk heti részeredmények alapján eredményt.

A verseny kezdete 2016.01.04.

Gondolom, hogy jelentkező nem sok lesz, de megjegyzés annál több. Ez nem gond, ha a feltételekhez van hozzáfűzni való, mert azt a kezdetig tudjuk az alapszabályokat változtatni.
USSB-FX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-25, 18:42   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
Hírnév szint: 3
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Vigyázat, strati, vagy annak részletének a lenyúlása a cél.
Ha megosztotok valami eredményt elég ha cenzúrázva csak a kezdeti tőkét, a kötések számát és az utáni profitot láttatjátok, kitakarva a ki és belépőket..
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-12-25, 18:57   #3 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vigyázat, strati, vagy annak részletének a lenyúlása a cél.
Ha megosztotok valami eredményt elég ha cenzúrázva csak a kezdeti tőkét, a kötések számát és az utáni profitot láttatjátok, kitakarva a ki és belépőket..
Rossz az, aki rosszra gondol, de teljesen logikus és csak azért, hogy ezzel se lehessen kibújni a verseny alól - ha már valaki azt hiszi, hogy egy stratégia önmagában elég a nyereséges számla egyenleghez.
Régi 2015-12-25, 19:22   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.382
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Te is nyomnád Zoli?

Végülis egy kötésmásolót nem nagy ügy felrakni.

De legyen nyugodtan publikus minden infó, ki, hol, lép be, mekkora lottal.

Egyszer már volt ilyesmi kezdeményezés. Ott a nyertes fizetett egy láda sört, és a végén a többiekkel megittuk. Vagyis ez lett volna a koncepció.

Ha van értelmes, egységes szabályok, akkor jó lehet. Nem kell összesíteni, ide be kell tenni a myfx linkeket és kész. lesz elég komment úgyis
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-25, 20:23   #5 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Fórumozók!

Itt a nagyszerű lehetőség arra, hogy bárki bebizonyítsa, hogy az ő elképzelési a számláján hogyan tükröződnek vissza.

Kritikákból tengernyi van a különböző topikokban, mert mindenki tudja, hogy a másik stratégiája miért úgy rossz, ahogyan van.

De ettől még senki nem tudott meg többet semmiről, tehát aki nem csak kötekedni akar, hanem segíteni is másoknak, az itt adjon hangsúlyt az érveinek.

Itt lesz a lehetőség akkor arra, hogy ne csak elméletben hanem a gyakorlatban is lássuk, kinek mi és hogyan működik.

A feltételek nagyon egyszerűek:

- nyiss egy demó számlát egy neked tetszőleges brókernél
- kereskedj tetszőleges időtávon és instrumentumokkal
- nyiss hozzá egy Myfxbook-os számlát, és add meg a TELJES-KÖRŰ hozzáférést
- nevezz be azzal itt, hogy beírod itt a bróker nevét, időtávot, ahol kereskedsz és a stratégiádról 1-2 mondatot, csak általánosságokat

Ha nem tudod, hogyan kell Myfxbook-os számlát nyitni és beállítani hozz, ajánlom ezt a videósorozatot itt megnézni.
Nem éppen mai, de szerintem megállja a helyét. Ha nem ok, van valami újabb lényeges változás, akkor kérlek azt jelezd itt segítségül a többieknek.

Minden hónap végén én felajánlom, hogy összesítem őket és közzé teszem itt, sőt néha közben is hirdetünk heti részeredmények alapján eredményt.

A verseny kezdete 2016.01.04.

Gondolom, hogy jelentkező nem sok lesz, de megjegyzés annál több. Ez nem gond, ha a feltételekhez van hozzáfűzni való, mert azt a kezdetig tudjuk az alapszabályokat változtatni.
demo számlával, nyeremény nélkül baromira nem sok értelme van az egyén részéről
semmit nem fog jelenteni a fejlődése szempontjából
sőt ha sikerül átélnie menet közben egy-két versenyhelyzetet és belemákolva "még meg is nyeri" az csak rontani fog a célhoz vezető útján.

de hogy ne csak negatív legyek: meddig fog tartani?
Régi 2015-12-25, 21:20   #6 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Én csak elindítottam a topikot, de a jelenlétemmel a továbbiakban egyetlen egy sorban sem zavarom a kedves érdekelteket.
Aki velem akar foglalkozni, az a USSB-FX saját topikjában megteheti, nem fogom ezt is "szétoffotaltni".

Itt legyen a főkritikusoké a főszerep én nem vonom kétségbe senki eredményességét - ők igen. Itt érvelhetnek most.
De azon leszek, hogy a klubtagok közül legyen olyan, aki benevez, hogy tesztelje a képességeit és az USSB-FX stratégiákat.
Az ő eredményességük hitelesebb lenne mindenképpen, mint a sajátom és nem is kellene akkor éjszakáznom érte.
Régi 2015-12-25, 21:54   #7 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Azt hittem nem lehet tovább süllyedni, de tévedtem. Ez a fórum már tényleg a ciki kategóriát súrolja. Demon mindenki vagány pszicho nélkül, szóval ez alapból bukott ügy. Mutasd meg, hogy van TÖKÖD élesen is kötni, nem csak a jó irányba elment DEMO tradeket utólag leelemezni, mert az egy óvodásnak is menne főnök..... S.H.A.M.E
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-25, 22:24   #8 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ennyit tudott üzenetben küldeni. Buta, jelentéktelen ember a számomra. Itt befejeztem a fórumos pályafutást. Boldog karácsonyt! Mondjuk nem csodálkozom, aki Coloradoból akar "tradelni" és MT4-en az USA-ban. Nem csoda, hogy a magyar emberek a célközönsége, más körberöhögne, mint itt sokan.

Idézet:
Megnéztem azt a bohóckodást, amit te a műhelyedben csinálsz. Rólad ennyit. Egyetlen képed sem hiteles, ezt add be te bárkinek és érezd jól magad tőle. Én tudtommal azt az akármit, amit ott előadsz, nem jellemeztem, mert annyira sem érdemes.

Pontosan a magadfajtának adtam választ ezzel a lehetőséggel, de láthatólag előre összecsináljátok magatokat. Az is egyértelmű, kinek a mije vagy, tehát hajrá, csapatmunkában az erő. Én veletek csak így értekezem, ha folyamatosan piszkáltak alantas módon. A fórumon szégyellném még ezt is.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-25, 23:09   #9 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mi az Zoli? Berezeltél?

Szervezd meg, ha mar temat inditottal a dolognak.

Lehet, harzolnak el kellene gondolkodnia, erdemes-e veled egyutt dolgoznia, miutan Forexklubos zoli, Chucky, es meg valoszinuleg masokat is eluzol a forumrol. De lehet, ez a szandekod, egyedul maradj te a kezdokkel, es csak te fogsz hirdetni, majd harzol eladja neked a forumot Raadasul uj temak inditasaval, amiknek semmi ertelmuk (pl. ez, mert be se mersz nevezni), szetrombolod a forumot.
Régi 2015-12-26, 00:26   #10 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

2. üzenet

Idézet:
Én csak elindítottam a topikot, de a jelenlétemmel a továbbiakban egyetlen egy sorban sem zavarom a kedves érdekelteket.
Aki velem akar foglalkozni, az a USSB-FX saját topikjában megteheti, nem fogom ezt is "szétoffotaltni".

Itt legyen a főkritikusoké a főszerep én nem vonom kétségbe senki eredményességét - ők igen. Itt érvelhetnek most.
De azon leszek, hogy a klubtagok közül legyen olyan, aki benevez, hogy tesztelje a képességeit és az USSB-FX stratégiákat.
Az ő eredményességük hitelesebb lenne mindenképpen, mint a sajátom és nem is kellene akkor éjszakáznom érte.
Régi 2015-12-26, 08:06   #11 (permalink)
Szenior tag

A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Itt legyen a főkritikusoké a főszerep én nem vonom kétségbe senki eredményességét - ők igen.
Mi nem oktatunk, vagy adunk szolgáltatást fxel kapcsolatban, nem állítjuk hogy sikeres vagyunk (egy két kivétellel), ezért nem is kell alátámasztanunk.
Mi a potenciális ügyfeleid vagyunk, lehettünk volna, nem nekünk kell bizonyítanunk.

Mindegy hogy demo e, mert nem tudjuk kinek mekkora a megtakarítása pl cége van és 80 millió forintja, ha az nyit egy 200 ezer hufos számlát, az neki olyan kis pénz hogy demónak minősül.
Én azt mondom elég ha látszik a kezdeti tőke, legalább 200 kötés, lotméret is hogy ne lehessen csalni, aztán a profit. Aki nem profi az nem fog többszáz kötésig szerencsés maradni, demon és nem demon se.
Régi 2015-12-26, 08:11   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Akik el akarják hagyni a fórumot csalódottságukban:
Kérlek ne hagyjátok manipulálni magatokat, hasznosan tudunk egymásnak segíteni brókerekkel, technikai dolgokkal.. kapcsolatban, mindenkinek árt ha a hasznos tagok kiszállnak.
Ne hagyjatok el.
Régi 2015-12-26, 08:21   #13 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.247
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Hú, de szerencsém van, hogy néhány hete bebizonyosodott, hogy a kutyát sem érdekli a stratégiám. Most nyomhatnám demóban a versenyt. Igazi kihívás, díj, motiváció nélkül.

Nagy ötlet ez a házi verseny. Szorítok a résztvevőknek.

Részemről ennyi: Befektetési alapok újra
Akit mégis érdekel, annak meg: moneymentor
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-26, 08:35   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én neveznék ha elégedett lennék a szintemmel, még fejlődök, motiváció pedig a sikerélmény, hogy bizonyíthatok ország világ előtt és sokakat inspirálhatok, lelkesedést adva.
Régi 2015-12-26, 08:41   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ha valaki megszervezi, en beneveztem volna. Nekem nincs felnivalom, nem buknek ugyfeleket

Ellenben az itt magukat hirdetok is bemutatkozhattak volna. Teljes transzparenciaval. En meg a demot is tamogattam volna, mert van mt4 kotesmasolom.

Demo is lehet, mert egy eves versenynel tobb szaz tradet ugyse tudna senki bemakolni. Vagyis igen, de ott jo esellyel tudas is van. Az is kell neha.

Viszont lathato, miert bukott meg ez a tortenet, es topic is...

Harzol torolheti is nyugodtan a topicot.
Régi 2015-12-26, 08:54   #16 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 104
chARTist a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Megszervezem. Legkésöbb hétfön jövök a szabályokkal.
chARTist nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-26, 11:37   #17 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Demon mindenki vagány pszicho nélkül, szóval ez alapból bukott ügy. Mutasd meg, hogy van TÖKÖD élesen is kötni, nem csak a jó irányba elment DEMO tradeket utólag leelemezni, mert az egy óvodásnak is menne főnök..... S.H.A.M.E
itt nem is a demóversennyel van a baj. bár az behatárolja a komolyságát egy éles versenyhez képest. fontos, hogy meglegyen határozva
a max. kockázat/trade %-ban, hogy valóban ne szerencse, hanem tudás alapú verseny legyen belőle.
a baj azzal van, hogy sok oktató demón számlán oktat és semmilyen eredményt,számlatörténetet nem mutat fel. azt
hiszik, hogy ez lehetőség és nem kötelesség. ez gerincesség kérdése. az is röhej, hogy amikor az oktatótól kérik, hogy mutasson valamit,
akkor még ő van felháborodva és elképesztően buta,gyenge érveket hoz a kényes kérdések kikerülése érdekében.
ha én oktatnék, akkor eszembe se jutna, hogy demószámlán mutassak bármit is. nem tudnék tükörbe
nézni. aki oktat, annak van felelőssége is. ahogy a fórumtulajdonosoknak is, hogy minek engednek teret és minek nem.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-26, 11:37   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez jó ötlet, lehet én is nevezek. Mondjuk a valósághoz sok köze nem lesz, mert ott 1%-ot kockáztatok, itt meg biztos betolok vagy 30-at minden trade-be. Viszont ha a kötéslistát is kötelező lesz megosztani, akkor sajnos mégsem tudok indulni.

Egyébként szerintem a nyereségen kívül más mutatókat is nézni kéne, mint pl. a drawdown, a winrate vagy a profitfaktor. Egy befektető a valóságban nem csak a profitot nézi, hanem, hogy relatív mekkora kockázatot kell vállalnia hozzá.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-26, 12:41   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
itt nem is a demóversennyel van a baj. bár az behatárolja a komolyságát egy éles versenyhez képest. fontos, hogy meglegyen határozva
a max. kockázat/trade %-ban, hogy valóban ne szerencse, hanem tudás alapú verseny legyen belőle.
a baj azzal van, hogy sok oktató demón számlán oktat és semmilyen eredményt,számlatörténetet nem mutat fel. azt
hiszik, hogy ez lehetőség és nem kötelesség. ez gerincesség kérdése. az is röhej, hogy amikor az oktatótól kérik, hogy mutasson valamit,
akkor még ő van felháborodva és elképesztően buta,gyenge érveket hoz a kényes kérdések kikerülése érdekében.
ha én oktatnék, akkor eszembe se jutna, hogy demószámlán mutassak bármit is. nem tudnék tükörbe
nézni. aki oktat, annak van felelőssége is. ahogy a fórumtulajdonosoknak is, hogy minek engednek teret és minek nem.
Örülök, hogy lényegesen megváltozott a véleményed a témával kapcsolatban.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-26, 16:07   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hibátlanul írtad le, amit gondolok. Versenyről, és az oktatásról is.

Mindemellett, ha meg van szabva trédenkénti kockázat, és teljes adatmegosztás, lehetne értelme az egésznek demoban is. Én pl tuti nem trédelnék plusz egy számlán, hanem kötésmásolót rakok be. Csinálok is egyet, már nem tudom, mit tud a régi, de a lotméretet lehet automatikusan arányosítani abban is.

Darius: meg lesz szabva a trédenkénti max kockázat.

A győztes pedig a legjobb Hozam/DD arány*a hozam maximális értéke 1-hez számlatulaj legyen
szerintem. Azaz pl 5*1.6, azaz otszor nagyobb a hozam erteke, mint a max dd, es 60% a nyereseg a verseny vegen.
Régi 2015-12-26, 16:29   #21 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Zoli ezt is csak a saját javára akarja fordítani, minden nap hozza majd a teszteres képeit és megmutatja ő hogyan kötött volna..
Ti meg aszisztáltok hozzá.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-26, 16:36   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nyugi, tisztaban vagyunk vele

Ha meg lesz szervezve, tuti nem jatszunk a keze ala.
Régi 2015-12-27, 12:22   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 464
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Benevezek, látatlanul is. Várom a szabályokat. Javaslom a forexfactory trade explorerjét a myfxbook helyett, ott nincs semmi expert, regisztrácio, kb 1 perc megcsinálni, egyszerübb.
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-28, 09:00   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

FX HÁZIVERSENY

Regisztráció : 2015.12.28-tól, a verseny végéig, 2016.01.29-ig.

Verseny : 2016.01.04-től 2016.01.29-ig. Január 29-én, pénteken magyar idő szerint 21:00-ig legyen szíves mindenki zárjon. Az otthagyott lebegőt nem tudom értékelni, sőt egy befektető sem, így akinek lebegője van a zárás után és az nagyobb, mint a portfólió 5%-a azt kizárom a versenyből.

Kiértékelés: 2016.01.30-31, amikor a piac nem mozog, így nem lehet vita a hozamokról.

Regisztráció menete : Privát üzenetben kérem elküldeni itt, a fórumon a fórumos nicket, számlaszámot, brókercég nevét, szerver számot és investor password-öt. Erre azért van szükség, hogy a forexfactory-n trade exploler-t tudjak csinálni és ott nyomon lehessen követni mindenki teljesítményét egy erre létrehozott és majd később belinkelt gyűjtőoldalon.
A versenyben minden adat látszani fog, kötés helye, ideje, lotméret stb, így akinek gondot jelent az adatok nyilvánossága az ne nevezzen!
Nevezés után nem lehet a trade explolert töröltetni, s akinek "véletlenül" elérhetetlen lesz a trade explolerje, 24 órán keresztül nem frissül, azt kizárom a versenyből, de a trade explolert nem törlöm ki. Éles és demó számlák egyaránt játszanak, depo mértéke lehetőleg 10.000demo$, éles esetén min. 100$ legyen.

Eredményhirdetés : 2016.02.02, kedd.

Hozamszámítás : Dávid javaslata szerint, azaz hozam / MaxDD arányt nézek.

Kockázat : 5% / trade maximum, ennél lehet kevesebb, több csak kerekítési értékekkel (automata poziméretezés miatt), de maximum 10%-os maximális eltéréssel, az esetek maximum 10%-ban. Azaz nem lehet automatikus poziméretezéssel 5.5%-ra kitolni a max kockázatot.

Kereskedés : Bármikor, bárhogyan, kézzel, experttel, bármilyen módszerrel. Kivéve a kereskedési számlák bármilyen módú összehedgelésével. Akit rajtakapok, azt -és csapatát- kizárom. A deltahedget is ismerem, sőt a több devizaalapú hedgeket is, ne próbálkozz, ne adj munkát ha lehet, köszi!

Vitarendezés : Itt, ebben a topikban, normális keretek között, Dávid (David Chateau), Zoltán (USSB-FX) és én, mint választott bíróság, szavazással döntünk minden vitás kérdésről és az esetleges kizárásokról, ha az nem lenne egyértelmű.

Díjak: A nyertesnek felajánlok egy doboz szivart, max. 20.000HUF értékben, de várok további felajánlt díjakat is.

Így jó lesz? Ötlet?
Régi 2015-12-28, 09:10   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kereskedés kiegészítés : minimum 10 db. kötés kell legyen, így a mázlifaktor is kizárhatjuk.
Régi 2015-12-28, 10:30   #26 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hűűű, de izgi!
Végre valami értelmes, érdekes kezdeményezés ezen a fórumon.
GOGO fiúk!
Menet közben figyelemmel lehet majd követni a "versenyzők" teljesítményét?
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-28, 10:55   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, menet közben lehet követni a teljesítményt, mivel a trade explolerek eléggé gyakran frissülnek, automatikusan.
Régi 2015-12-28, 12:16   #28 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha jól sejtem így kizártuk Dávid visszakockáztatós módszerét és ha jól tudom B.Zoli piramisos módszerét is hiszen ott meg egyre nagyobb poziciót vesznek fel, bár az átlagárhoz viszonyított stop gondolom sosem nagyobb 5%nál?
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-28, 12:17   #29 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Elkövetkezendő napokban küldöm a nevezésem. Stratégiákat nem kell majd bemutatni röviden?

"Kockázat : 5% / trade maximum"

Ez a szabály helyett nem lenne jobb mondjuk egy olyan, hogy egy időben csak pl. a számla 25%-a lehet kockáztatni összesen?

Mert írtam, hogy játékból biztosan kockáztatnék 30-at egy kötésen, erre írtátok, hogy lesz max. trade-enként megszabás. Ezzel a szabállyal akkor viszont be lehet kötni 6db 5%-os trade-et gyorsan egymás után, és ugyanott vagyok.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-28, 12:24   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A visszkockáztatós módszer szerintem nincs így sem kizárva teljesen, bár korlátozva van ez tény.
Ha olyan versenyt akarunk, ami közelebb áll a trédeléshez, mint a szerencsejátékhoz, akkor szerintem pozinkénti kockázat kell legyen megszabva, bár ezzel kapcsolatban most elbizonytalanodtam. Ebben akkor kérném a véleményeteket, mondjuk holnap délig, akkor jó lenne bezárni a szabályok változtatását. Szóval addig változtassunk, hogy azután mindenki el tudja dönteni, hogy neki megfelelőek-e s akar-e nevezni.

Stratégia? Engem nem érdekel túlságosan, de a nyertes ha akarja leírhatja, vagy mondjuk "interjút" készít vele valaki itt, írásban, vagy mittudomén.
Régi 2015-12-28, 12:40   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Csatlakozom de lenne pár javaslatom:
- az 5 % /tréd rendben van viszont ne lehessen egyszerre több páron sokszorozni: pl. összes gbp páron bekötve egy font shortot akár 30 % is lehet a kitettség ami teljesen életszerűtlen éles helyzetben. Tehát: egyszerre max 5 % risk lehessen nyitva a számlán.
Nullába húzott stop esetén viszont lehessen újabb pozit nyitni, ne zárjuk ki a poziépítéses technikát mert az is életszerűtlen.

-Másik észrevételem: pozi nélküli számlával kelljen nevezni mégpedig a többszámlás trükközés kizárása miatt.

Reméljük Bubor úr is felveszi a maga által dobott kesztyűt...

Sok RR-t minenkinek!

https://www.mql5.com/en/charts/44044...ncial-services
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-28, 12:41   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 464
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nekem a fix kockázat jobban tetszik, mondjuk fix 2%/trade, egy devizapáron max 6%, korreláló instr.-on meg max 18%.
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-28, 12:47   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Üres számlával kellene nevezni, aki élesben gondolkodik érjen meg egy transzfert, ingyen van.
A poziépítés OK, a devizakitettség is OK, bár az utóbbit ellenőrizni nagyobb meló, mint gondolod Péter, mivel a kötéslistát így állandóan bújni kellene, folyamatosan csekkolni, hogy mi van nullában és mi nem, erre nekem nincs energiám, így én maradnék inkább a max kitettség megállapításánál.
Régi 2015-12-28, 13:47   #34 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 34
Hírnév szint: 4
chartspeki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok !

Szivesen részt vennék , kedvelem a versenyeket !
Kérdezném hogy egy régebbi mt4 demoszámla, amin épp nem lesz nyitott pozi, megfelel majd vagy sem ?
Csak annyiból lenne érdekes, mert a megszokott trédelős komfort környezetemből ha lehet nem szeretnék kibillenni , a megszokott cégeket, chartokat nem szívesen nélkülözném .
chartspeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-28, 15:15   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

chartspeki : igen, maradhat, mivel meg tudom oldani azt, hogy január 4-től számolja a kereskedéseidet, viszont akkor arra kérlek, hogy január 3-án éjjel nyitóba ne legyen pozid.

Kockázat : ha összevontan kezeljük nem tudom hogyan lehet ellenőrizni. Továbbra is kitartok a max 5% kockázat / tréd mellett. Ha van jobb ötlet szívesen fogadom.

Gyerünk srácok - lányok, eddig 1 nevezőnk van, lássuk ki a tréder és ki az arcosharcos.
Régi 2015-12-28, 15:40   #36 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
chARTist eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
chartspeki : igen, maradhat, mivel meg tudom oldani azt, hogy január 4-től számolja a kereskedéseidet, viszont akkor arra kérlek, hogy január 3-án éjjel nyitóba ne legyen pozid.

Kockázat : ha összevontan kezeljük nem tudom hogyan lehet ellenőrizni. Továbbra is kitartok a max 5% kockázat / tréd mellett. Ha van jobb ötlet szívesen fogadom.

Gyerünk srácok - lányok, eddig 1 nevezőnk van, lássuk ki a tréder és ki az arcosharcos.

Vágjuk át a gordiuszi csomót: egyszerre egy db nyitott pozi lehet KOCKÁZATBAN és pont. Mindenki megnyugodhat a poziépítőket se éri hátrányos megkülönböztetés, akár még Bubor elvtárs is elindulhat ha van vér a pucájában.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-28, 20:22   #37 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csatlakozom de lenne pár javaslatom:
- az 5 % /tréd rendben van viszont ne lehessen egyszerre több páron sokszorozni: pl. összes gbp páron bekötve egy font shortot akár 30 % is lehet a kitettség ami teljesen életszerűtlen éles helyzetben. Tehát: egyszerre max 5 % risk lehessen nyitva a számlán.
Nullába húzott stop esetén viszont lehessen újabb pozit nyitni, ne zárjuk ki a poziépítéses technikát mert az is életszerűtlen.

-Másik észrevételem: pozi nélküli számlával kelljen nevezni mégpedig a többszámlás trükközés kizárása miatt.

Reméljük Bubor úr is felveszi a maga által dobott kesztyűt...

Sok RR-t minenkinek!

https://www.mql5.com/en/charts/44044...ncial-services

Pont nem alkalmas az összetett kitettség vizsgálatra, és lehet nem is a te asztalod, de nem bánnám ha beszélnél a riskás barátoddal, hogy ha lehet most kivételesen idejében updateljen, ne várja meg vele a kínai holdújévet....
egye fene még nyomnék is neki vmi donátot, lusta vagyok guberálni hasonlót, írni meg főleg.
//ha nincs ráhatásod a fazonra, vagy nem is ismered akkor sorry!! (otherwise előre is köszi!)
(kézzel nehéz lesz egyébként becentiznem)
Régi 2015-12-28, 20:53   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pont nem alkalmas az összetett kitettség vizsgálatra, és lehet nem is a te asztalod, de nem bánnám ha beszélnél a riskás barátoddal, hogy ha lehet most kivételesen idejében updateljen, ne várja meg vele a kínai holdújévet....
egye fene még nyomnék is neki vmi donátot, lusta vagyok guberálni hasonlót, írni meg főleg.
//ha nincs ráhatásod a fazonra, vagy nem is ismered akkor sorry!! (otherwise előre is köszi!)
(kézzel nehéz lesz egyébként becentiznem)
Meglesz.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 07:25   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az teljes kitettséget vizsgálni nagyon nehézkes lesz, mert én biztos nem fogok sl távokat pipcos-tal kiszorozgatni és összeadogatni tréderenként a nyitott pozikat.
Azt javaslom, hogy maximum 5 db. nyitott pozi lehet (ezt ellenőrizni elégé egyszerű) és ez előfordulhat a gyakorlatban is, mármint az,hogy van 5 db. tréded.
Továbbá a trédenkénti kockázat is maximum 5% legyen, azt is eléggé egyszerű ellenőrizni, mert akinél ki van írva, hogy 6%-ot bukott, az biztos, hogy "elszámolta magát".
Így lehet építkezni, lehet visszakockáztatni (korlátozottan, de lehet), lehet simán csak kereskedni.
A verseny célja, hogy életszerű helyzetet, helyzeteket modellezzen, s ez nem sérül a fenti kockázati szintekkel, mivel ezek nem kötelezőek, hanem maximalizáltak, továbbá a rangsorolás nem csak a hozamot veszi figyelembe, hanem a MaxDD.-t is, így semmivel sincs előrébb az aki 5%-okkal tolja, mint az, aki 1%-okkal, viszont pld a max 5% miatt picit tud martingélezni, ha épp arra van kedve, de annak már abszolút gátja az 5%.
Szóval igencsak így marad a kiírás : max 5% / tréd és max 5 tréd van nyitva.

Ma délig van nyitva a szabályrendszer.
Régi 2015-12-29, 09:59   #40 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
A verseny célja, hogy életszerű helyzetet, helyzeteket modellezzen [/I]
Ezt jó, hogy leírtad!
Minden nevezőnek meg kéne állnia, hogy eluralkodjon rajta a verseny szellem és tök életszerűtlen kötéslistákat produkáljon, mert ebben az esetben nem sok teteje volna ennek a kiírásnak.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 10:12   #41 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A verseny célja, hogy életszerű helyzetet, helyzeteket modellezzen[/I]
Ez marhaság, 1 hónap semmire nem jó.
Valaki h4-en vagy naposon trédel valaki meg percesen.
A stratégia sem működik minden hónapban egyformán és még sorolhatnám.
A kényszerről meg nem is beszélve.
Ha életszerűséget akartok mindenki pakolja fel a múlt 2-3 hónapját.

Egy verseny az verseny, més sosem láttam olyan rallyt ahol megálltak volna a stoptáblánál.
Régi 2015-12-29, 10:39   #42 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Egy verseny az verseny, més sosem láttam olyan rallyt ahol megálltak volna a stoptáblánál.
Egyetértek. Legyen 5%/trade, 5 nyitott pozició, és legalább 3 hónap, vagy inkább 5 az időtáv.
Régi 2015-12-29, 10:43   #43 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 241
Hírnév szint: 4
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Csak egy gyors kérdés: azon gondolkoztatok már, hogy mi lenne ha az eredményeket közösen értékelnénk ki, és szavazással döntenénk a helyezésekről? Ebben az esetben akár az összes eddig tervezett kereskedési stílusra vonatkozó korlátozást fel lehetne oldani, mindenki azt csinálhatna, amit csak akar. Olyan lenne a verseny, mint egy tehetségkutató show, ahol a fő cél a közönség tetszésének elnyerése. Az eredmények kőbe vésett szabályok szerinti kiértékelése nagyon nem egyszerű feladat, ebbe is sok szubjektív elem számíthat bele. Sok embernek fontosabb az összkép, mint az egyes paraméterek értékei külön-külön. Ez csak egy ötlet, nem tudom beleillik-e valamennyire az eredeti elképzelésbe, csak azért írtam le, mert látok benne némi rációt.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 10:43   #44 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

moszad: vagy talán az elmúlt 2-3 évét...

Egyszerűen kell egy sima szabály, 1% per trade mindenkinek, se több se kevesebb. Bár a fene se tudja, mert ugye ez a max. 5% kimondottan a RiskRewardosoknak van kitalálva, de mint tudjuk RR-t MM-ben is lehet variálni, de azok a stratégiák használói itt kiesnek, mivel nem tud feltenni 8% pld. a tradere.. de a Riskrewardos simán visszaengedhet 15% nyerőt? Holott az már a tőkéje része lenne ha lezárná? Magyarul elveszti.. És igen, nálam az vesztés. Szóval érdekes ez. A szivar meg nagyon kecsegtet... de hülyeségnek tartom pld. broker megadását (minek??) Tehát 1% per trade, aki eldöcög a tradelésben, az biztos elő tud szedni egy poros riskreward "engedemamígadapiac" jellegű rendszert a polcról. Más kérdés, hogy lehet pont januárban lesz veszteséges...
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 10:48   #45 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

HA a versenynek az a célja, hogy 2016 új oktató sztár guruját kiemelje a forumról, akkor egy stratégiát kell felvázolni, és mindenkinek az alapján kell kereskedni. Ha meg az a cél, hogy stratégiák mérjék össze magukat, akkor teljes szabadság kell. És sokkal hosszabb idő.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 10:56   #46 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Alapbeállítás

Idézet:
imre001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
moszad: vagy talán az elmúlt 2-3 évét...
Akinek van 2-3 év az nem fog itt versenyezni.

Amúgy percesen nekem elég 2-3 hónap, de én spec Zoliét szeretném látni...
Régi 2015-12-29, 11:00   #47 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Akinek van 2-3 év az nem fog itt versenyezni.

Amúgy percesen nekem elég 2-3 hónap, de én spec Zoliét szeretném látni...
Na igen, privát vélemény, de én az egész verseny létrejöttét ahhoz kötném, hogy az elmúlt 5 évből legalább 3, a fórumról is ismert oktató részt vegyen rajta..
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 11:40   #48 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

így van. életszerű aligha lesz ezek miatt + felesleges szabályok meghozásával az sem jó, ha megkötik a trader kezét.
de azért a versenyre másképp kell tekinteni.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 12:33   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én arra szavazok hogy mindenki tradeljen ahogy akar és értékeljétek ki közösen mint egy tehetség kutatóban, hogy ki hányadik legyen.
Régi 2015-12-29, 12:34   #50 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Rendben, akkor legyen hosszabb, van benne igazság.
A kockázatot azért korlátoztam be, hogy ne legyen 3-4-5 ember, akik összehedgelik a számlákat és ezzel nyernek.
Az életszerűség lenne szempont, így ezen a vonalon haladjunk tovább.
Nem oktatógurut keresünk, inkább ez egy játékos, de mégis verkomoly "ki a jobb" verseny.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex Verseny $10.000 USD díjazással joe134 Tőzsdejátékok 7 2017-07-28 19:32
BMFN Fantasy Markets Forex verseny BMFN Tőzsdejátékok 1 2013-01-29 21:29
IronFX Demó Verseny IronFX NZ Tőzsdejátékok 59 2012-04-13 12:51
XTB forex verseny 2010 Stockwalker Tőzsdejátékok 25 2011-05-07 17:43
FXrace - Forex kereskedési verseny harzol Tőzsdejátékok 1 2011-04-15 08:29

A pontos idő 16:56 , a GMT +1 időzóna szerint.