Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-06-05, 17:16   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
Hírnév szint: 2
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csupán annyi, hogy tradelni nem tanítanak meg,
tradelni megtanítani nem tud egy okató se a világon, mert nagyon sok pszicho tényező van a tradingben, ami személyiség kérdése. de számlatörténet mutatása lenne a legnagyobb segítség a tanoncoknak. én nem tudnék gerinctelen lenni annyira, hogy számlatörténet nélkül oktassak.
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-05, 18:46   #52 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
xyz123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
tradelni megtanítani nem tud egy okató se a világon, mert nagyon sok pszicho tényező van a tradingben, ami személyiség kérdése. de számlatörténet mutatása lenne a legnagyobb segítség a tanoncoknak. én nem tudnék gerinctelen lenni annyira, hogy számlatörténet nélkül oktassak.
21-es csapdája...azzal se mennek sokra ha nem mutatod meg, nem tanitod meg hogyan kell és mire figyeljenek.

Attól mert egy edző nem játszik már, tudhat olyan dolgokat ami segít a játékosoknak...persze az ők eredményük meg attól is függ, hogy miennyire tehetségesek.
Szerintem ugyan ez van itt is.
Régi 2016-06-05, 18:51   #53 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Mikasa91 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

En lattam oket tradelni eloben ket taborban is. ( forex, reszveny, opcio, hatarido) es igen jo hozamokat csinaltak es nem 1 db tradebol! Szoval kicsit tobb mint szimpla szamlatortnet oktatas
Mikasa91 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-05, 19:11   #54 (permalink)
Szenior tag

xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
21-es csapdája...azzal se mennek sokra ha nem mutatod meg, nem tanitod meg hogyan kell és mire figyeljenek.
ki mondta, hogy nem kéne őket megtanítani ezekre a dolgokra is?
Régi 2016-06-05, 19:23   #55 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mikasa91 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
En lattam oket tradelni eloben ket taborban is. ( forex, reszveny, opcio, hatarido) es igen jo hozamokat csinaltak es nem 1 db tradebol! Szoval kicsit tobb mint szimpla szamlatortnet oktatas
és a tanfolyamok? ott mutattak valamit? az a szomorú, hogy ezt veszik természetesnek. nem zavartatják magukat, hogy oktatnak eredmények felmutatása nélkül. Te sem örülnél, ha olyan szívsebész műtene, akinek nincs végzettsége. ott a diploma. itt a számlatörténet. a Magyar oktatócégek közül ők még a legjobbak, de akkor is ennek nem így kéne működni.
Régi 2016-06-05, 19:58   #56 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
ki mondta, hogy nem kéne őket megtanítani ezekre a dolgokra is?
Senki...
Régi 2016-06-05, 21:45   #57 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Traders Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyébként Zalán, tudod kiket hozz el?

Timothy Sykes, Timothy Morge, Dan Zanger, Martin Shkreli, Cameron Fous, Andrea Unger, John Grady, Anton Kreil, Miltos Savvidis, Barringen Barrets, Peter Davies, Paul Coghlan.

Tessék, adtam ötletet Ők legalább tréderek, ami a mi szakmánkhoz áll közelebb. Szponzorált TN-ben benne lennél? Nem kell pénz nekem, csak segíts be a szervezésbe, költségekbe elhívni ilyen előadókat.
Miltos igent mondott.
Régi 2016-06-06, 08:09   #58 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
Hírnév szint: 6
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Volna két javasolt személy, akit szívesen látnék.
Faragó Ferenc és Makara Tamás, azaz Vakmajom, és Veermedve.
Régi 2016-06-06, 08:51   #59 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
Hírnév szint: 3
chARTist a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

MoneyMentorMisi!
Miért gondolod, hogy állandóan veled van elfoglalva mindenki?
Számodra meglepő lenne, ha valakinek nem te körülötted forogna minden gondolata? Írok valamit, te magadra veszed, aztán te is írsz valamit nekem címezve, elkezdesz támadni/sértegetni s nem csak engem, mindenkit, akiről azt gondolod, hogy csak picit is hunyorítva nézett rád.

Ezzel a lelki beállítottsággal - kérdem én tőled az alábbiakat - mennyire lehet az ember sikeres a kereskedés során vagy akár az élet más területén? Te mindig azt hiszed, hogy veled foglalkozik mindenki? Te mindig harcolsz valakivel/valamivel? Te milyen világban élsz, mit gondolsz a mai valóságról? Továbbá szeretném még megtudni azt is, hogy mi a véleményed magadról; szakmailag, ha be kéne sorolni a tudásszintedet, tapasztalatodat hova tennéd magad 1-10-es skálán - tréding - ?
Elárulod, hogy a barátaid, ismerőseid milyen véleménnyel vannak rólad? Esetleg az előfordulhat, hogy benned 2 ember van, az egyik egy tök normális, szerethető figura, a másik meg egy más/ik/ világban élő ember, aki úgy gondolja magáról, hogy neki fantasztikus gondolatai vannak, de a valóság miatt nem tudja megvalósítani magát, mert nem érti meg senki? Egy nem megértett géniusznak tartod magad?

Ezeket azért lenne jó tudni rólad, mert a továbbiakban akkor így kezellek. Csak, hogy tiszta legyen 100%-osan a dolog, a válaszaidtól most az függ, hogy téged egy komplett idiótának foglak tartani, vagy a közösség hasznos tagjának.
chARTist nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-06, 09:18   #60 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.248
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
chARTist eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
a válaszaidtól most az függ, hogy téged egy komplett idiótának foglak tartani, vagy a közösség hasznos tagjának.
Kedves cirkuszi (ch)ARTista!
Azért elég nehéz félreérteni ezt a stílust és tartalmat: „Molnár úr a topikot unalmas perceiben hozta létre, célját elérte, elhitette itt 1-2 emberrel, hogy a semmi, nulla tudását eladhatja 1milláért. Bravo, kiváló trollkodás lett ebből Zalán, sírva röhögök, amikor olvasom a neveket és a felajánlkozókat. Csak így tovább hölgyek s urak, még van a tüdőmbe levegő, de ha így folytatjátok azt is kipréselem valahogy, de már folyik a könnyem nagyon, szóval csak óvatosan a bedobott nevekkel.”
Nyugi, az ilyen öntelt megnyilvánulásokért az eddigiek alapján én már régen „komplett idiótának” tartalak, és nem érdekel a véleményed, vagy a kérdéseid. Úgyhogy szerintem kár is ezzel tovább offolni a topicot.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-06, 10:32   #61 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
Hírnév szint: 3
chARTist a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A besorolás megtörtént.
chARTist nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-06, 17:40   #62 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

5 perc múlva Andrea Unger webinar:
https://app.webinarjam.net/register/..._Webinar_1-OYT
Régi 2016-06-06, 19:35   #63 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

nem voltam tőle ejáulva
Régi 2016-06-06, 19:52   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Akartam kérdezni milyen volt?
Sajnos nem tudtam megnézni.
Régi 2016-06-07, 04:26   #65 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
nem voltam tőle ejáulva
Én sem.
Régóta fel vagyok iratkozva a hírlevelére, most kapóra jött. Világhírű trader, de csak 153 érdeklődő, amiből 130 maradt háromnegyed óra múlva, mikor a fizetős szolgáltatásokról kezdett beszélni.
A stratégia röviden: Dax, órás gyertya, nyitás után egy óráig kivár, majd az első órás gyertya range alatt/fölött szűk stoppal nyit, majd a nap végén, vagy ha az ár visszaesik az első órás range-be, zár.
Szinte hihetetlen, hogy anno ezzel a stratégiával 4-szer nyerni tudott. (De ő legalább sztártrader, és ez kell a népnek...)
Régi 2016-06-07, 13:45   #66 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szinte hihetetlen, hogy anno ezzel a stratégiával 4-szer nyerni tudott. (De ő legalább sztártrader, és ez kell a népnek...)
Én is megkaptam már a stratégiámra, hogy ha ez ilyen egyszerű, miért nem csinálja mindenki.
De valahogy mégis működik. ...és tényleg nem csinálják sem a traderek, sem a portfólió-menedzserek. Talán azért mert attól, hogy egyszerű, még ki kell találni és dolgozni kell vele. Az emberek jobban szeretnek kihívásokat keresni, mint leragadni egyszerű rendszereknél.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-07, 19:50   #67 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 328
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is megkaptam már a stratégiámra, hogy ha ez ilyen egyszerű, miért nem csinálja mindenki.
De valahogy mégis működik. ...és tényleg nem csinálják sem a traderek, sem a portfólió-menedzserek. Talán azért mert attól, hogy egyszerű, még ki kell találni és dolgozni kell vele. Az emberek jobban szeretnek kihívásokat keresni, mint leragadni egyszerű rendszereknél.
Végre egy értelmes hozzászólás.

Köszönöm!

Te érted, mi a kereskedés lényege, többen itt nem, kár részletezni sajnos, de örülök, van még valaki
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-07, 22:05   #68 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.875
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Traders Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Végre egy értelmes hozzászólás.

Köszönöm!

Te érted, mi a kereskedés lényege, többen itt nem, kár részletezni sajnos, de örülök, van még valaki
De jó, hogy akad vki aki eldönti, hogy ki érti a "kereskedés lényegét".
Bravó!
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-08, 04:33   #69 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Talán azért mert attól, hogy egyszerű, még ki kell találni és dolgozni kell vele.
Nem akartam kritizálni Andrea-t, mert szimpatikus és az eredmény az eredmény.
De nézegettem ezt a stratégiát. Napi egy setup. Sok esetben össze se jön, vagy kistoppolódik. A vak is látja, hogy csak erősen trendelő időszakban lehet eredményes. És évi 200 trade-vel sok év múlva lesz valaki sokat tapasztalt sztártrader.
Szerintem nem ez a „kereskedés lényege”. Hanem az a tudás, tapasztalat, ami mögötte van.

Ugyanakkor és általánosságban, ami túl egyszerű, az gyakran csak a tömegeknek szól. „Gyertek, látjátok ilyen egyszerű milliomossá válni, bárki meg tudja csinálni. Itt nyissatok számlát, itt fizessetek be a robotunkra, stb.”
Na ezt sok lényeglátó sem látja.
Régi 2016-06-08, 05:37   #70 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De jó, hogy akad vki aki eldönti, hogy ki érti a "kereskedés lényegét".
Bravó!
.. és végre mi az értelmes hozzászólás (mert ugye egy angol nyelvű webinár után a sztártrader stratégiájának rövid ismertetése nem az )
Régi 2016-06-08, 05:42   #71 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem akartam kritizálni Andrea-t, mert szimpatikus és az eredmény az eredmény.
De nézegettem ezt a stratégiát. Napi egy setup. Sok esetben össze se jön, vagy kistoppolódik. A vak is látja, hogy csak erősen trendelő időszakban lehet eredményes. És évi 200 trade-vel sok év múlva lesz valaki sokat tapasztalt sztártrader.
Szerintem nem ez a „kereskedés lényege”. Hanem az a tudás, tapasztalat, ami mögötte van.

Ugyanakkor és általánosságban, ami túl egyszerű, az gyakran csak a tömegeknek szól. „Gyertek, látjátok ilyen egyszerű milliomossá válni, bárki meg tudja csinálni. Itt nyissatok számlát, itt fizessetek be a robotunkra, stb.”
Na ezt sok lényeglátó sem látja.

Andrea-hoz nem szeretnék semmit hozzáfűzni, nem az én stílusom. Én vagyok az egyik résztvevő, aki a webinárból menet közben kiszállt .

Abban is egyet értek, hogy egyszerű "stratégiákkal" akarják becsábítani a tömegeket sok helyen a forexre.

Viszont ettől még lehet egy egyszerű stratégia sikeres. Mondjuk én ebben sokáig nem hittem, de most más a tapasztalatom. Azért amiről én beszélek, ahhoz kell némi elméleti ismeret: opciós alapok, greeks-ek. De ez kb. 1 hónap alatt megtanulható egy elszánt, közepes képességű embernek készség szinten. Szóval az egyszerű indikátor-alapú fx stratégiákból én még nem láttam sikereset (ez nem jelenti, hogy nincs, de nekem az elmúlt 20 évben nem került a látóterembe olyan, ami mellett megmaradtam volna). Ezért is említettem korábban, hogy a fx piacon a mai napig nem tudok konzisztens profitot csinálni. Nagyon sokan ráálltak arra, hogy irányt találgatnak. Szerintem pont attól nehéz, hogy sok képzett ellenfél van velünk szemben, nem beszélve a fejlettebb technológiai háttérről. Ha van egy apró piaci rés, arra sokan ráröppennek.

Amiben én hiszek, az a korlátozott kockázatú opciós kereskedés. Ebből is van olyan stratégiám amihez még chart sem kell csak kockás papír. Minden kiszámítható viszonylag egyszerűen és hamar elsajátítható az alapok megtanulása után. Ennek ellenére 3 traderből (eddig 2 embernek mutattam meg) 3-an mást kötünk, mert nem ugyanakkor szállunk be, nem ugyanakkora kezdeti kockázatot vállalunk és nem ugyanazokat az instrumentumokat választjuk minden esetben.
Egy másik stratégiám amit én is mástól tanultam, szintén egyszerű szabályrendszerre épül, kb. 5 oldalban leírható az összes lehetséges kimenetel. De itt is sokszor megpróbál az ember (én is) okosabb lenni a leírt irányelveknél. Egy nagyobb tradercsapat aki ezt kereskedi nem tartalmaz két tradert akinek egyforma lenne az eredménye.
Szóval lehetetlen valakinek a kezébe adni a szent grált még akkor is, ha egyértelmű szabályrendszerről és nagyon egyszerű stratégiáról van szó.
Amiben én hiszek az a személyes mentorálás, együtt kereskedés. Így lehet valakit megfelelő szintre hozni, sima tanfolyami oktatással szerintem nem.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-08, 06:30   #72 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szóval lehetetlen valakinek a kezébe adni a szent grált még akkor is, ha egyértelmű szabályrendszerről és nagyon egyszerű stratégiáról van szó.
Amiben én hiszek az a személyes mentorálás, együtt kereskedés. Így lehet valakit megfelelő szintre hozni, sima tanfolyami oktatással szerintem nem.
Egyetértek.
Én sem láttam még két egyformán kereskedő tradert azok közt, akikről elhiszem hogy eredményesek. Még azok közt sem, akik egyforma tanfolyamokat végeztek.

Egy jó tanfolyam megadhatja az alapot, de idővel minden eredményes kereskedőnek saját, az egyénigéhez igazodó, személyre szabott szabályrendszere lesz.

Viszont azt is érdekes látni, ahogy hasonlóan gondolkodó kereskedők egymástól függetlenül hoznak hasonló kereskedési döntéseket. A chart mindenkinek "egyformán mozog". Shortosgyulával is nagyon hasonló belépéseink voltak, amíg együtt skype csoportoztunk. Tegnap pedig Tomival kötöttük összebeszélés nélkül "szinte" ugyanazt. Szerintem néhány alapszabály betartásával van járható út az árfolyammozgásra történő spekulációban.
Régi 2016-06-08, 06:51   #73 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyetértek.
Én sem láttam még két egyformán kereskedő tradert azok közt, akikről elhiszem hogy eredményesek. Még azok közt sem, akik egyforma tanfolyamokat végeztek.

Egy jó tanfolyam megadhatja az alapot, de idővel minden eredményes kereskedőnek saját, az egyénigéhez igazodó, személyre szabott szabályrendszere lesz.

Viszont azt is érdekes látni, ahogy hasonlóan gondolkodó kereskedők egymástól függetlenül hoznak hasonló kereskedési döntéseket. A chart mindenkinek "egyformán mozog". Shortosgyulával is nagyon hasonló belépéseink voltak, amíg együtt skype csoportoztunk. Tegnap pedig Tomival kötöttük összebeszélés nélkül "szinte" ugyanazt. Szerintem néhány alapszabály betartásával van járható út az árfolyammozgásra történő spekulációban.
Egyértelműen én is azt látom, hogy sokan kapnak el jó entry pontokat. Nem itt van a gond. Az exit...és ez az ami különbséget tesz profitos és vesztő kereskedő között.

Ennek oka a kombinált money management hiány és pszichó. Nem egyik vagy másik, mind a kettő.
Ha viszont nekünk nem hisznek ezek az emberek akkor talán egy külföldi, vagy hazai embernek aki bizonyított már fognak...én csupán azért szeretnék más országból hívni előadókat mert egyszerűen jobb és érdekesebb az előadásuk...
Régi 2016-06-08, 08:50   #74 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Zalán, és lényegében miért is fog kapni a fellépő sztár 1 millát? Megmutatja a sikere titkát? Vagy elmondja, mint Andrea, és a többi hozzá hasonló előadó fél órában, hogy ne fészbukolj , ne csetelj, ne netezz trade közben, kapcsold ki a telefont...mintha lenne egy könyv, amiből mind ugyanazt olvasná, a másik fél órában meg terítékre kerül fizetős szolgáltatása..na itt lépett ki sok hallgató, köztük én is. Tudjátok 5 év alatt hány ilyet hallgattam végig? Mind ugyanaz a felépítés. A magyarok látták, amit több éve előadtak külföldön, azt ők évek óta itthon majmolják. Aki meg ezzel vagy azzal csinál évi 30%-ot, arra még ha fizetnének se lennék kíváncsi.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-08, 08:54   #75 (permalink)
Szenior tag

Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Legyen évek óta forexből élő, sokat kötő(nem 100 millával kötött tavaly 10-et és 20% évi profitból megél stb..) daytrader, aki kis tőkével indulva lett egy konzisztens, ebből élő forex trader.(bináris is jó ) És az 1 milláért amit kap, elárulhatja, hogy most éppen miért nem ezt az 1 millát keresi meg éppen, mint egy pro, miért bohóckodik 500 dolláros, kezdő számlásoknak...
Régi 2016-06-08, 08:57   #76 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 308
Hírnév szint: 7
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás

Én azokból a tréderekből láttam keveset akiknek objektív kilépési stratégiájuk volt.
Már unalmas számomra azt a kérdést boncolgatni, hogy egy sikeres kereskedőnek hol vannak a beszállási pontjai. Utólag ez mindig nagyon szépen látszik, de a nyertes vagy vesztes trédekből való kilépéssel valahogy kevesen "dicsekednek", ha szabad ezt a szót használni.
Van aki célárat határoz meg, van aki meg szubjektíven ítéli meg a megfelelő kiszállási pontot aztán rávilágít arra a tényre, hogy itt ki kellett szállni és ez majd nekem is látszani fog, ha sokat gyakorolok, de a miértre más válasz nem szokott érkezni.

Lehet, amúgy hogy csak én hiányolom ezt a kereskedési előadásokból, vagy egyszerűen csak elkerülte a figyelmem, hogy órákon keresztül boncolgatják a tökéletes, rövid távon visszacsatolt sikeres kilépési helyeket.

Ott van pl B. Sz. is akiben korábban hittem, de amikor tudomásomra jutott, hogy a kezelt számlái mekkora mínuszban vannak /-70%/ akkor kiábrándultam belőle is. Így mostani fejjel már nem tudok olyan trédert megemlíteni aki az én tudomásom szerint sikeres és ezt hajlandó is felvállalni. A siker alatt itt azt értem, hogy, nem a magamat sikeres tréderként eladom és oktatom üzletágban sikeres, hanem ebből él és egyéb bevételi forrása csak az önmegvalósítás többi tényezőjéből származik, nem a fő megélhetésére irányul a látszat fenntartása érdekében.

Azt gondolom, hogy ezzel a hozzászólásommal most sok embernek bicskát nyitottam a zsebébe, de akinek nem inge...

Utoljára módosítva: ChyberBoB által : 2016-06-08 09:00 Oka: helyeket, helyett helyet írtam :)
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-08, 09:19   #77 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 328
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én azokból a tréderekből láttam keveset akiknek objektív kilépési stratégiájuk volt.
Már unalmas számomra azt a kérdést boncolgatni, hogy egy sikeres kereskedőnek hol vannak a beszállási pontjai. Utólag ez mindig nagyon szépen látszik, de a nyertes vagy vesztes trédekből való kilépéssel valahogy kevesen "dicsekednek", ha szabad ezt a szót használni.
Van aki célárat határoz meg, van aki meg szubjektíven ítéli meg a megfelelő kiszállási pontot aztán rávilágít arra a tényre, hogy itt ki kellett szállni és ez majd nekem is látszani fog, ha sokat gyakorolok, de a miértre más válasz nem szokott érkezni.

Lehet, amúgy hogy csak én hiányolom ezt a kereskedési előadásokból, vagy egyszerűen csak elkerülte a figyelmem, hogy órákon keresztül boncolgatják a tökéletes, rövid távon visszacsatolt sikeres kilépési helyeket.

Ott van pl B. Sz. is akiben korábban hittem, de amikor tudomásomra jutott, hogy a kezelt számlái mekkora mínuszban vannak /-70%/ akkor kiábrándultam belőle is. Így mostani fejjel már nem tudok olyan trédert megemlíteni aki az én tudomásom szerint sikeres és ezt hajlandó is felvállalni. A siker alatt itt azt értem, hogy, nem a magamat sikeres tréderként eladom és oktatom üzletágban sikeres, hanem ebből él és egyéb bevételi forrása csak az önmegvalósítás többi tényezőjéből származik, nem a fő megélhetésére irányul a látszat fenntartása érdekében.

Azt gondolom, hogy ezzel a hozzászólásommal most sok embernek bicskát nyitottam a zsebébe, de akinek nem inge...
Igazad van,teljesen szerintem, de valahol érthető a dolog sajnos. Az emberek csak a belépésig jutnak el jellemzően, a kilépésig nem. Szomorú, de az a tény, hogy minél komolyabb összefüggéseket magyarázol, annál kevesebb ember érti meg, ezért annál kevésbé lesz népszerű az előadás. Így marad a csillogás-villogás, ami eladható. Ez van, ilyen a világ. Birger sem olyan, mint az előadásain, beszélgettünk vele, civilként teljesen más, de showműsor, az showműsor, ott azt kell eladni, amit hallani akarnak az emberek, függetlenül attól, jó-e az, vagy sem. Unger sem tesz másképpen, csak ezt nem látják át az emberek sajnos.

Pedig mindketten jó traderek, az én értékítéletemben.
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-08, 11:36   #78 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 358
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Aki meg ezzel vagy azzal csinál évi 30%-ot, arra még ha fizetnének se lennék kíváncsi.
Lenézed az évi 30%-ot?
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-08, 11:37   #79 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lenézed az évi 30%-ot?
Miért te felnézel rá?
Régi 2016-06-08, 11:40   #80 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 358
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nem mindegy hogy 1000 dollárból csinálsz 1300 -at vagy 10 milliót kezelsz ahol nem fér bele a nagyobb évközbeni bukó.

Nem a 30 % a lényeg hanem hogyan éred azt el. Kis DD -vel igenis le a kalappal a stabil évi 30 előtt.

Te kerestél már pénzt konzisztensen a tőzsdén?
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-08, 11:48   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

(Kedves Gyula! Lehet rosszul fogalmaztam, félreérthető volt. Természetesen egy 1 millio usd számlán igen szép eredmény évi 10 %-is, usd-ben! Viszont ugyanez egy pár ezres számlán elég hervatag. Jut eszembe. A verseny eredményed igen impozáns, az mntha több lenne 30% igaz demo. Élesbe is megy a triplázás? Mit értesz kis DD-n? A választ amit erre adsz, sokat el fog árulni. Igen , kerestem már konzisztensen, év eleje óta, és múlt heti nfp-n 20%-ot, nem all innel.. nyilván, ahogy te szoktad viccesen mondani: "csak szerencsém volt " Ez igen rövid idő még, viszont pár hónapja drasztikusan átvedlett a gondolkodásmódom, és úgy néz ki egyelőre nem rossz a hozadéka.)

(viszont tegyük ezt az egészet zárójelbe, mert semmi kedvem magyarázkodni senkinek)
Régi 2016-06-08, 11:56   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te kerestél már pénzt konzisztensen a tőzsdén?
Ez lemaradt erre a mondatodra: számít? Mi van ha sose kerestem egy vasat se? Viszont nem is jelentkezek 1 milláért előadni. De ha befizetek egy élőadásra, akkor gondolom elvárható, hogy aki tartja, az ezt akár igazolni is tudja.
Régi 2016-06-09, 08:17   #83 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Azóta kb. 5 levelet, videót kaptam Andrea-tól, hogy vegyek részt a tanfolyamán. 1297 usd. Majd csak 997 usd…
Valami olyasmit is mondott, hogy 40 pont stoppal 1000 euro körül kockáztat.
Rakjuk össze: na ezt nem tudja megcsinálni egy magyar átlagtrader (néhány nagyon hiteles oktató kivételével), hogy a veszteségét tanfolyamokból, előadásokból fedezze.

Azt gondolom, hogy általában a legtöbb külföldi trader sem tud többet, nem jobb, vagy érdekesebb előadó. Egyszerűen messziről jött ember… No meg azt mondja, amiért fizetnek.
Régi 2016-06-09, 08:38   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azóta kb. 5 levelet, videót kaptam Andrea-tól, hogy vegyek részt a tanfolyamán. 1297 usd. Majd csak 997 usd…
sajnos én is kapom a hülyeségeit.
Régi 2016-06-09, 09:41   #85 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 69
Hírnév szint: 6
eurusd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Pintérék új műsorral készülnek ez évben, gondolom saját berkeken belül, amúgy kár h elfelejtettek szólni tavaly, hüjegyerekek ne fizessetek be a bájronhoz mert azt a pénzt lehúztátok a budin... biztos nem tudták ők sem.
eurusd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-09, 16:10   #86 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

most jöttek vissza nyári szünetről. majd megint neki állnak oktatni. a bájronról nem tehetnek. annó a Tadawul ról sem. de ez nagy lecke volt mindenki számára, hogy magyar,ciprusi..stb brókereket nem választunk. az sem értem, hogy sokan mit szeretnek a capital nevű brókereken. nem tudom megszámolni, hogy mennyi capital nevű bróker ment már tökre. a név nem minden, de akkor is. néha olyan érzésem van, mintha páran itt direkt választanák a leggagyibb brókereket.
Régi 2016-06-09, 16:19   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ok okozat
Lehet azokna brokerek adtak a legjobb partneri szerzodest. Ha en keresnem fel oket akkor kinevetnenek.
Régi 2016-06-09, 16:19   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ok okozat
Lehet azokna brokerek adtak a legjobb partneri szerzodest. Ha en keresnem fel oket akkor kinevetnenek.

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Traderek, spekulánsok tőzsdén és OTC-n MyBusiness Csevegés 8 2017-09-12 15:07
külföldi bróker lehetőség Péter90 Tőzsdei képzések 1 2013-06-10 08:57
Külföldi szakirodalom magyarul... recefyce Tőzsdei könyvek 10 2012-03-13 13:46
Külföldi részvények a BÉT-en Kisbefektető Európai tőzsdék 3 2011-12-02 09:02
Külföldi befektetők - Számoljunk dollárban TheElf Csevegés 0 2010-06-25 16:17

A pontos idő 04:07 , a GMT +1 időzóna szerint.