Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Lezárt téma

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-11-02, 05:11   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 259
Hírnév szint: 2
ANONYMOUSFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Thumbs down

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na, mennyi hozzászólás

De most komolyan, én buktam itt meg szövegértésből, vagy nem?

Én annyit kérdeztem, hogy mi a célod a cikkekkel, mert read only üzemmódba váltottál nyár végén, én meg kaptam marketing emailt, tőled, itt is reklámoztad magad, és a cikkeidben is. Innen jutott eszembe, rákérdezek simán.

Naívan azt gondoltam valami ilyesmit válaszolsz: "Szia Dávid, van valami új cuccom, ami hasznos lehet a kezdőknek, vagy itt az ősz, hazaért mindenki a nyaralásból, és mivel tudok kereskedni, ennyit megengedhetek magamnak."

Ha ilyesmi válasz lett volna, megköszöntem volna és kész. Ehelyett elkezdtél mentegetőzni, meg védekezni

Én nem kértem semmilyen kimutatást

Lehet, mivel bevallom, hisztizős választ adtál az egyszerű kérdésemre, nehezen tudtam kezelni utána már, ezért elnézésedet kérem!

De még oda is írtam a legelején, hogy ne vedd gonoszkodásnak

Mindegy.

Sajnálom, ilyen frusztrációt vált ki egy ártatlan kérdés. Egyszer megszokom én is.

Egyébként igen, más, sikeres emberek technikáit meg szoktam nézni, meg kipróbáltam magam chartnélküli kereskedésben. Nem egész nap, és nem hagytam abba a saját rendszeremet.
És nem fogok kérni kimutatást Traders' Night-ra sem, ezt a mondanivalódat nem is értem, mit akartál vele
És fogok vezetni egy elő kereskedési blogot itt, igen. Jó kihívásnak tartom. Plusz teher nem lesz, mert max nem fog menni, és akkor mi van? Semmi, attól a saját rendszerem működik nekem. Szerintem meg mindegy a technika, ha fejben rendben van az ember, ezt akarom magamnak majd bebizonyítani, hátha sikerül. Nem félek a hírnév megfosztásától, harzolt megkértem, nullázza le

Szóval béke Zoli, és nem a poraidra, hanem a pipjeidre
Úgy látom nem sokáig megy ezaz "ártatlan, álszenteskedő" szerep. Megkapod, ami megillet
ANONYMOUSFX nem elérhető  
Régi 2016-11-02, 07:33   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A baj ott van, hogy mentorálsz (az mindegy is, hogy pénzért, vagy sem), és közben megmagyarázod a blogodon, miért nem mutatsz számlakivonatot.
A baj ott van, amikor egy oktató beakarja magyarázni, hogy nem kell mutatni számlatörténetet. Számlagörbéket mutatnak, aminek semmi értelme. Számlatörténet kell. És nem azért, mert másolni akarjuk az oktató kötéseit vagy megakarjuk fejteni a stratégiát a számlatörténetből.. Mert ilyen kifogásokat szoktak mondani az oktatók. Egyet tudomásul kell venni: Az oktatók azért nem mutatnak számlatörténetet, mert nem sikeresek és nem tudnak ilyet felmutatni. Pont.
Gondoljatok bele, hogy az oktatók milyen nagy büszkeséggel,egóval töltik fel a képeket honlapra,facebookra,fórumra egy jól sikerült trade után. Komolyan gondoljátok, hogyha lenne sikeres számlatörténetük, akkor az nem töltenék fel egóból? Dehogynem. Csak amikor mutatni kell több száz tradet együtt + a veszteséges sorozatokat, akkor megy hápogás. Az nem fogják fel az oktatók, hogy a vesztő sorozatok bemutatásával és annak kezelésével is oktatnak. Sőt azzal oktatnak többet. Persze az oktató félti az egóját. De nem jön rá, hogy ez butaság.
Megalith nem elérhető  
Hirdetések
Régi 2016-11-02, 07:49   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
Hírnév szint: 8
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én már sokkal ez előtt jeleztem, hogy megmutatom az eredményeimet de csak azoknak akikkel foglalkozom a mentoringgal. A köznépnek nyilván nem, mert ez nem exhibicionizmusról szól.
Ennek ellenére többektől kaptam olyan idézetet ami velem szemben is rosszallást fejezett ki.
fxtrader55 nem elérhető  
Régi 2016-11-02, 08:01   #54 (permalink)
Szenior tag

Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A köznépnek nyilván nem, mert ez nem exhibicionizmusról szól.
Ilyen okot még nem hallottam. Egyébként vannak oktatók, akik pl. fórumon nem teszik nyilvánossá a számlatörténetet. De ez jogos. Ez egy trolltanya. Ha egy oktató feltölti a számlatörténetet, akkor a fórumon minden szarba belekötnek. Miért úgy kötötted? Miért nem így?..stb. De ez nem mentesíti az oktatót azon kötelessége alól, hogy számlatörténetet mutasson pl. a honlapján.
Megalith nem elérhető  
Régi 2016-11-02, 08:12   #55 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Sajnos az a helyzet, hogy a legtöbbünknek van nyereséges egyenleggörbéje, ha kiragadunk egy időszakot, viszont van amikor a bukó, lefelé menetelő egyenleggörbe visz minden addigi nyerőt. Én megértem, hogy 8-10-20 év után nehéz azt mondani, hogy befejeztem, örökre abbahagyom a forexet, mert nem megy. Nehéz kidobni azt a sok évet, de az se korrekt, hogy ha mást nem, mentoringgal préseljen ki a "piac"ból valaki nyereséget. Ennyi erővel szinte bárki itt a fórumon, akinek már van 1-2 év tapasztalata, oktathatná a kezdőket. Továbbá ha valaki tudja a rendszeréről, hogy annak minimum 20-30 millió kell a működtetéséhez, hogy értelmes méretű profitról lehessen beszélni, akkor nem egy olyan fórumon kellene halásznia, ahol köztudottan pár száz, vagy pár ezres számlával rendelkezők olvasnak 99%-ban. Lehet, hogy neki az 50 milliós számlán kellemes haszon az évi 10-20%, de egy 5000-es számlán már nem olyan nagy öröm. Nem kellene elhitetni az emberekkel tévesen, hogy az ilyen alacsony hozamú stratégiákkal majd jó sokat fognak keresni.

Régi 2016-11-02, 08:25   #56 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

David Chateau -nak is igaza van abban, hogy nagy felelősség hárul az itteni népszerű tagokra. Ha vakon bízol valaki sikerességében, és elfogadod a tanításait, akkor előállhat egy olyan veszélyes helyzet, hogy sok évre tévhitbe ringatja magát, és évek múlva derül csak ki(jobb esetbe), hogy az oktató valójában egy kibaszott, veszteséges vagy nullszaldós szélhámos.

Régi 2016-11-02, 10:36   #57 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
coyote a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mi megy itt "gyerekek" (már elnézést a tegezésért)? DZ védelmében írom , hogy mutasson vagy csináljon jobb dolgokat mint Ő. Kritizálni , kötözködni lehet , de lehet azért tanulni és egyetérteni is . Egy íjász se mindig a 10-esbe talál és akkor mi van ? Az a tevékenység ami a forexklub.hu -hoz kötődik elég színvonalas . De senki ne várja el, hogy a saját magának tökéletesen megfelelő és önmaga elgondolása szerinti dolgok történjenek .
coyote nem elérhető  
Régi 2016-11-02, 10:43   #58 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
Hírnév szint: 4
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

SZVSZ itt nem Zoli van támadva, hanem az aki oktat és kozben nem mutat számlakivonatot, de pénzt kér el érte.
marcelhossa nem elérhető  
Régi 2016-11-02, 13:43   #59 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 340
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A tőzsdéből él témához:
Full time befektetőként a magam részéről ezt úgy definiáltam, hogy akkor és addig érdemes fő állásban foglalkoznom „tőzsdézéssel”, ha éves átlagban a kereskedési tőke befektetésével képes vagyok kitermelni 1. a tőke kockázatmentes hozamát (benchmark 2016: PMAK=3%/év) PLUSZ 2, a jelenlegi magyar bruttó átlagbér kétszeresét (jelenlegi benchmark: 500e Ft/hó) PLUSZ 3, az önfoglalkoztatáshoz szükséges EÜ és nyugdíj járulékot (BM16: 44790 ft/hó) PLUSZ 4, 18 százalékot az első három pontra vetítve az adófizetési kötelezettségek fedezetére. Mindezt úgy, hogy a kockázati tőke soha ne csökkenjen 80% alá. Ez a minimum elvárás, mely még csak az önfenntartáshoz elég, a korai nyugdíjazáshoz nem. Ha valaki álomittas kezdőként végiggondolja ezt legalább két következtetés adódik: 1, Irreális azt gondolni, hogy pár (tíz)ezer dolláros számlával elérhető az önfenntartó tradelés. 2, Az alkalmazotti léttel összevetve a tradeléssel járó látszólagos szabadság súlyos pszihés teherrel jár, hisz egyik oldalról a teljesítés kényszere, másik oldalról az éves fizetéssel egyenértékű tőkevesztés és ugyanekkora jövedelemkiesés reális kockázata hat nyomasztólag.

Az oktatás témához
Azokkal értek egyet, akik szerint mindenkitől lehet valamit tanulni. A tanfolyam jellegű pénzes oktatásokban nem hiszek (de ettől még ez másoknak lehet jó), abban viszont igen, hogy akár egy fórumban, vagy zárt trading roomban ismeretlen, de közös érdekeltségű traderek egymást segítve érjenek el jobb eredményeket. Gondoljatok bele hozzánk képest korlátlan anyagi erővel, információ hozzáféréssel, szakmai felkészültséggel, elemzői háttérrel bíró nagybankkokkal, hedge fundokkal kell állnunk a versenyt! Dávidnak csak a mesében van esélye egyedül a Góliátokkal szemben. Ettől függetlenül nem ítélem el aki pénzért árulja a tudását, ha azt tisztességes keretek között teszi. Sőt még azt is elhiszem, hogy egyeseket közűlük nem is a pénz motiválja, csak a magányos kereskedés személyiségtorzító csapdájából szeretnének egy értelmes(nek tűnő) cél mentén kitörni. A trading eredendően magányos szakma, ráadásul nem csak abban az értelemben, hogy egyedül végezzük, hanem abban is, hogy jellemzően személyes környezetünkben sem lehet beszélni róla, hisz jó esetben értetlenkedő, de inkább rosszalló visszajelzéseket kapunk általa. Nekünk tradereknek az internet és benne a fórum egy hatalmas lehetőség a tanulásra, kapcsolatteremtésre, kilazulásra. Ne rontsuk el azzal, hogy egzecíroztatással elriasztjuk azokat, akik –még ha önös érdektől hajtva is- de mégiscsak hozzátesznek a közös tudáshoz.
AlpinForex nem elérhető  
Régi 2016-11-02, 16:02   #60 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1, Irreális azt gondolni, hogy pár (tíz)ezer dolláros számlával elérhető az önfenntartó tradelés. 2, Az alkalmazotti léttel összevetve a tradeléssel járó látszólagos szabadság súlyos pszihés teherrel jár
Pár tízezer dollárral nehéz? Miért mennyi kéne? 1 millió dollár?
50 ezer dolláros tőkéből simán megélsz. Havi 10%-os hozam reális, ami 5 ezer dollár. 270-es USD/HUF árfolyammal számolva ez havi 1 millió 350 ezer ft jövedelem. Ebből csak megéldegélsz és kifizeted a havi 7 ezer ft-os TB-t meg a 15%-os adót. Eljátszol a DAX-al meg hozzácsapsz 3 devizát(EUR/USD,GBP/USD,USD/JPY) és ezeken kereskedsz pl. m15-ön vagy ahogy akarsz. Persze a havi 10% valamikor -20% lesz egy hónapban. De a következő hónapban meg +50%. Az átlag havi 10% meglesz. Ezt én nem nevezném irreálisnak. Inkább csak az mondom, hogy ide nehéz eljutni pszichés okok miatt. Kevesen mernek benyitni m15-ön 500 dolláros kockázattal pozíciókat. Ennek ez a nehézsége. Megviselheti a kereskedőt a nagy pszichés nyomás és ezért fontos a fokozatosság.

Idézet:
A tanfolyam jellegű pénzes oktatásokban nem hiszek (de ettől még ez másoknak lehet jó
Azzal nincs gond, hogy pénzbe kerül az oktatás. Ha cserébe olyan értéket kapsz. Heti 1 webinár kéne az ilyen tanfolyamokhoz. Plusz minden héten pénteken az oktató feltöltené az adott heti kereskedéseit. Ennyit kéne tenni. Ha meg 0-24h-be a tanoncok szeretnének egymással beszélgetni arra ott a Discord. Sok mindent megtud oldani az oktató, ha akarja. Maradjunk ennyiben.
Megalith nem elérhető  
Régi 2016-11-02, 16:13   #61 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
coyote eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi megy itt "gyerekek" (már elnézést a tegezésért)? DZ védelmében írom , hogy mutasson vagy csináljon jobb dolgokat mint Ő. Kritizálni , kötözködni lehet , de lehet azért tanulni és egyetérteni is.
Szeretjük Zolit. Csak az nem szimpatikus, hogy az oktatók beakarják magyarázni, hogy nem kell mutatni számlatörténetet. Csak nem tudom, hogy ezt mi jogon teszik. Lassan már előadjuk és az lesz a normális, hogy az oktató nem mutat semmit. És ez elég szomorú. Ez olyan mint a dohányzás. Már minden taknyos tízéves dohányzik. És a szüleik ahelyett, hogy szívlapáttal szájon vágnák a gyereket még engedik is neki, hogy cigizzen. És ez nagyon
nincs rendben. Felborult az értékrend a világban eléggé. Minden szart nem kéne hagyni. Mondjuk az is durva, hogy a parlamentben olyan politikusok döntenek az ország jövőjéről, akik még egy pitiáner függőséget sem tudnak legyőzni.
De a lényeg az oktatásra vetítve, hogy van baj.
Megalith nem elérhető  
Régi 2016-11-02, 20:13   #62 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.873
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szeretjük Zolit. Csak az nem szimpatikus, hogy az oktatók beakarják magyarázni, hogy nem kell mutatni számlatörténetet. Csak nem tudom, hogy ezt mi jogon teszik. Lassan már előadjuk és az lesz a normális, hogy az oktató nem mutat semmit. És ez elég szomorú. Ez olyan mint a dohányzás. Már minden taknyos tízéves dohányzik. És a szüleik ahelyett, hogy szívlapáttal szájon vágnák a gyereket még engedik is neki, hogy cigizzen. És ez nagyon
nincs rendben. Felborult az értékrend a világban eléggé. Minden szart nem kéne hagyni. Mondjuk az is durva, hogy a parlamentben olyan politikusok döntenek az ország jövőjéről, akik még egy pitiáner függőséget sem tudnak legyőzni.
De a lényeg az oktatásra vetítve, hogy van baj.
Hogy a fenébe kerül ide a dohányzás? Meg a parlament?
Churchillről köztudott, hogy szivarozó alkoholfüggő volt oszt csak elbódogút valamelyest.
(Nem dohányzom de tudtommal nem pitiáner ahogy írod hanem az egyik legkeményebb függőség.)
Hogy lehet ennyi marhaságot összehordani.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető  
Régi 2016-11-02, 20:23   #63 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mint írtam, senkit nem akartam megsérteni, és akinek nem inge ne vegye magára. Ugyanakkor a kezdők és haladók védelme mindennél fontosabb kellene, hogy legyen a szélhámosokkal szemben. Azt hiszem ebben azért a többség egyetért.

AlpinForex: ezt elmagyaráznád, nem értem pld. a nyugdíjjárulék(már maga a szó is vicc kategória), havi 47xxx Forint, ennek mi köze a Forexhez? Mióta kell ezt fizetni havonta a forexnél? A másik, hogy az államkötvény évi 3%. Ezt most komolyan gondoltad, hogy valaki nekikezd a forexnek évi 3% hozamért? És mindezt ha jól értem te havi 2*500 ezer ft, vagyis évi 12 millió lenne a 3%, azaz te kb. 400 millát betolnál forexbe évi 12 milla haszonért???? Ez komoly? Ugye ez valami vicc? Nekem lenne 400 millióm még forex hirdetésre se kattintanék, nemhogy beszálljak a pálcikás játékba.

Régi 2016-11-02, 20:39   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
tejjel cukorral eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mint írtam, senkit nem akartam megsérteni, és akinek nem inge ne vegye magára. Ugyanakkor a kezdők és haladók védelme mindennél fontosabb kellene, hogy legyen a szélhámosokkal szemben. Azt hiszem ebben azért a többség egyetért.
Pont ez a baj, hogy a kezdők nem tudják eldönti, hogy kihez menjenek. Ki a hiteles oktató.

Idézet:
AlpinForex: ezt elmagyaráznád, nem értem pld. a nyugdíjjárulék(már maga a szó is vicc kategória), havi 47xxx Forint, ennek mi köze a Forexhez? Mióta kell ezt fizetni havonta a forexnél? A másik, hogy az államkötvény évi 3%. Ezt most komolyan gondoltad, hogy valaki nekikezd a forexnek évi 3% hozamért? És mindezt ha jól értem te havi 2*500 ezer ft, vagyis évi 12 millió lenne a 3%, azaz te kb. 400 millát betolnál forexbe évi 12 milla haszonért???? Ez komoly? Ugye ez valami vicc? Nekem lenne 400 millióm még forex hirdetésre se kattintanék, nemhogy beszálljak a pálcikás játékba.
Kissé túlbonyolította a számolást.
Megalith nem elérhető  
Régi 2016-11-02, 20:45   #65 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

AlpinForex:
Teszem hozzá, hogy senkinek egyetlen hedge funddal vagy bankkal sem kell versenyeznie.
Jó volna megnézned azt is, hogy milyeneket buknak a hedge fundok.
A bankoknak pedig a derivatív spekulációkhoz semmi közük.
Eluralkodott a hülyeség itt, ami korábban nem volt jellemző.

MyBusiness nem elérhető  
Régi 2016-11-02, 21:30   #66 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
havi 1 millió 350 ezer ft jövedelem. Ebből csak megéldegélsz
Ezt azért nem vedd készpénznek. Havi 1 milla sokaknak éppen a betevőre elég. Van egy családod, 3-4 gyerek, a magazinokban amikor ki van részletezve a plázás felöltözött modell, ha összeadod 100-150 ezer csak egy kollekció, ami rajta van. Akkor még az asszony agybajai, wellnessz, arcvasalás, havi egy tengerpart stb...Én is meglepődtem, amikor láttam, hogy rengetegen hogyan élnek idehaza, Ez a nagy magyar nyomor... Csak tudnám mibőőőől???? Biztos 500 millával forexeznek

Régi 2016-11-02, 21:43   #67 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt azért nem vedd készpénznek. Havi 1 milla sokaknak éppen a betevőre elég. Van egy családod, 3-4 gyerek, a magazinokban amikor ki van részletezve a plázás felöltözött modell, ha összeadod 100-150 ezer csak egy kollekció, ami rajta van. Akkor még az asszony agybajai, wellnessz, arcvasalás, havi egy tengerpart stb...Én is meglepődtem, amikor láttam, hogy rengetegen hogyan élnek idehaza, Ez a nagy magyar nyomor... Csak tudnám mibőőőől???? Biztos 500 millával forexeznek
Van benne igazság.
Megalith nem elérhető  
Régi 2016-11-03, 07:07   #68 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Koszonom az eszreveteleket.

@megalith
egyetertunk abban, h 50e usd kereskedesi tokéből már meg lehet élni, de szerintem ez a minimum, amire egy hosszutavu foallasu trader egzisztenciat alapozni lehet. Az erre az osszegre vetitett havi 10 szazalekos profithoz gratulalok, ha ezt eveken keresztul kovetkezetesen hozni tudod. Mivel az en kockazatkezelesi modellembe a havi -20 veszteseg nem fer bele (melynek korrigalasahoz kovetkezo honapban 25 szazalek kell, 3 honapos pechszeria utan meg oda a kereskekedesi toke fele es game over) ezert a celok kituzeseben en konzervativabb vagyok.

@tejjel cukorral
kerdezted, hogy mi koze a nyugdijjaruleknak es az állampapír hozamnak a forexhez. A valaszhoz egy kicsit tavolabbrol kell induljak, megkockaztatva hogy ismet "tulbonyolitom" a dolgot. :-) Nyilvan Te is az elerheto profit remenyeben tozsdezel. Ha ehhez mondjuk 10 millio forint kereskedesi toket tartasz a margin szamlan, akkor az igy lekotott toked alternativa koltsege eves szinten jelenleg kb 300 ezer forint, hisz ha semmit sem csinalsz, csak beteszed a penzt allampapirba ev vegere kockazatmentesen ennyivel leszel gazdagabb. Mas megfogalmazasban, ha csak 1000 eurot termel a kereskedesi toked per ev, akkor bar latszolag nyereseges vagy valojaban a semmiert kockaztattal es dolgoztal egy evig. Raadasul ehhez az eredmenyhez is olyan teljesitmenyt kell felmutatni, mely a forexezok 80-90 szazalekanak nem sikerul. A kovetkezo lepcso az, ha foallasban szeretnel sajat szamlas kereskedo lenni. Egy alkalmazott szamara termeszetes az, hogy minden honapban megkapja a fizetest, van egeszsegbiztositasa, egy honap fizetett szabadsag, jogosult lesz nyugdijra, a megtakaritasat nem teszi kockara, sot arra munka nelkul kamatot kap. Nos egy foallasu traderre egyik feltetel sem igaz. Tehat csak akkor erdemes ebbe belevagni, ha realis remeny van arra, hogy ezeket a koltseget a trading kitermeli, sot lehetoleg erdemben tobbet, hisz ez a tobblet a kockazati premium, mely a tenyleges hozzaadott erteket jelenti. Ha csak az alkalmazotti let koltsegeit termeli ki valaki az meg csak a minimum feltetel, errol probaltam az elozo bejegyzesemben irni, amiert ezt az egeszet csinalni erdemes az ezen osszeg folott kezdodik. Hogy jon ide a nyugdijjarulek? Nyilvan mindenki ugy jon a tozsdere, hogy itt pikk pakk rettentoen meggazdagszik. Jo esetben csinal par erosen plusszos honapot es azt hiszi, hogy ez orokre igy lesz. Kivanom, hogy igy legyen, de a statisztikak azt mutatjak, hogy hosszutavon ez csak a jeloltek kevesebb, mint 1 szazalekanak sikerul. Ebbol kifolyolag felelotlenseg lenne mindent egy lapra felteve kizarolag arra alapozni hogy majd oreg korunkra a kereskedesi toke akkorara duzzad, melynek passziv hozamaibol vigan megelunk. Plane, hogy menet kozben barmikor tortenhet egy lerokkanassal jaro baleset, betegseg, vagy egy chf floor eltorlesehez hasonlo garantalt stop losst is atugro black swan, mely lefelezi a kereskedesi toket. Tehat foallasu traderkent erre is kell gondolni, a tradingnek ennek koltseget is ki kell termelni. Hogy ezt a havonta kotelezoen elkulonitendo osszeget egy biztositasba, vagy az allamnak, vagy egy nyesz szamlara fizeted, az mindegy, a lenyeg hogy legyen erre is terv. Persze ez csak az en velemenyem, mely raadasaul vszinuleg keveseket erint, hisz egy alkalmazotti let mellett pl egy menőbb kocsira hajto trader szamara ez a gondolkodas es koltsegtetel fel sem merul. De egy full time trader szamara ez a vegso "stop loss", a puha exit koltsege, melyet persze meg lehet sporolni, de modfelett veszelyes.
AlpinForex nem elérhető  
Régi 2016-11-03, 09:32   #69 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Pár tízezer dollárral nehéz? Miért mennyi kéne? 1 millió dollár?
50 ezer dolláros tőkéből simán megélsz. Havi 10%-os hozam reális, ami 5 ezer dollár.
Tényleg? Ezt meg is csinálod vagy csak elmélkedsz róla?
Teljesen irreális a havi 10%!

Mutass egyetlen embert aki egy ilyen teljesítményt hosszú távon fel tud mutatni megfelelően alátámasztva. Annyi pénzt teszek mögé amiből megoldódik az élete rövidesen és nem 50k-val kell bohóckodnia .
Félreértés ne essék, ez komoly ajánlat, nem csak üres szöveg. Onnantól sikerdíjból élhet ami jóval több, mint havi 5k$.

Az én stratégiám is képes elméletben havi 10%-ra. Elméletben...
Viszont a gyakorlatban is alkalmas arra, hogy eltartson életed végéig, természetesen jóval kisebb hozam mellett. Ez még mindig több, mint amiről sokan ábrándoznak.

Az irreális elvárások teljesen rossz útra terelik a kezdőket, amikor ezt a fórumot olvassák.

Másik dolog a megélhetés:
ez is úgy szokott megjelenni, mint valami fekete-fehér dolog. Vagy dolgozol, vagy tradelsz? Szerintem a többség halál boldog lenne attól, ha dolgozik és mellette hozzá tud tenni 100-200-300-stb. ezer forintot havonta. Amíg nincs kellően nagy tőkéje addig nem érdemes feladni a munkát, viszont egy ilyen jövedelemkiegészítéssel pár év alatt megteheti.
Aki gyorsabban akarja, az nagy valószínűséggel mindenét elveszíti és még frusztrációt is kap a csőd mellé.
fxtrader55 nem elérhető  
Régi 2016-11-03, 10:07   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az én stratégiám is képes elméletben havi 10%-ra. Elméletben...
Viszont a gyakorlatban is alkalmas arra, hogy eltartson életed végéig, természetesen jóval kisebb hozam mellett. Ez még mindig több, mint amiről sokan ábrándoznak.
Akkor jó nagy tőkéd lehet. Mondjuk 100 millió forintos tőkével a havi 1%-os jövedelemből szépen meg is lehet élni és nem mondhatod rá, hogy havi 1% irreális.
Megalith nem elérhető  
Régi 2016-11-03, 10:27   #71 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
@megalith
Mivel az en kockazatkezelesi modellembe a havi -20 veszteseg nem fer bele (melynek korrigalasahoz kovetkezo honapban 25 szazalek kell, 3 honapos pechszeria utan meg oda a kereskekedesi toke fele es game over) ezert a celok kituzeseben en konzervativabb vagyok.
Természetesen ez egyéni döntés kérdése.

Idézet:
@tejjel cukorral
Tehat csak akkor erdemes ebbe belevagni, ha realis remeny van arra, hogy ezeket a koltseget a trading kitermeli, sot lehetoleg erdemben tobbet, hisz ez a tobblet a kockazati premium, mely a tenyleges hozzaadott erteket jelenti.
Én ezeket a költségeket bele szoktam számolni. Ráadásul és hozzáveszem, hogy nem 12 hónappal számolok, hanem 11-el. Sajnos rengeteg bank holiday van, ami alacsony volatilitást teremt és megnehezíti m5,m15-ös kereskedést. Egyéb ünnepek pl. karácsony..stb. Valóban élőfordulatnak black swanok vagy betegségek. Nekem is volt, hogy betegen kellett kereskedni. Ezért fontos a diverzifikáció. Jár neked a zöld pötty, amiért felhívtad ezekre a figyelmet itt az olvasók számára.
Megalith nem elérhető  
Régi 2016-11-03, 10:38   #72 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

@Megalith: Köszönöm szépen.
AlpinForex nem elérhető  
Régi 2016-11-05, 16:47   #73 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.368
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mindenki másképpen látja a világot. Mindenkinek igaza van, és senkinek sincs igaza.

Lehet sok száz százalékot havonta, sokszor, folyamatosan is akár. Persze, nem akármekkora tőkével. De a kispénzű kollégákat ne riasszuk el. Pont ez a forexezés előnye.

És van, aki nagyobb tőkén kevesebb százalékból él.

Minden a fejekben dől el, persze valami realitás van. Én is kis számlákkal vitézkedek, nagyobbat (>100k) sose trédeltem.

Igen, jókat, és jól számoltok, kétségtelen. Viszont a tőzsde szeretete nagyon fontos dolog. Ez az, amit nem lehet pénzben kifejezni.

Habibabu: nem vagyok álszenteskedő. Miért lennék? Miért tennék rosszat másoknak? Nekem abból semmi hasznom nincs. Zolit se bántottam érzésem szerint, de elsőre biztosan nem. Nem akarok rombolni itt semmit. Épp egyik korábbi posztomban lelkendeztem e fórum létén. Zoli nekem is segített már itteni létével. Szeretném, ha mindenki őszinte lenne. Te is habibabu. Különben pazarlod mások idejét.

Alapelvekről érdemes beszélgetni. Nem a személyes egós meggyőződésekről, amik beszűkítik a gondolkodásmódunkat.
David Chateau elérhető  
Régi 2016-12-05, 18:43   #74 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Új cikk a weboldalon

Interjú olyanokkal, akik megélnek a tőzsdéből.

1. rész

Folytatása következik...
Régi 2016-12-06, 07:06   #75 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sok újat nem mondott, de amit igen azzal egyetértek.
Megalith nem elérhető  
Régi 2016-12-06, 12:51   #76 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 69
Timothy Wilson a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Forex Klub,

Téged az interjú melyik része győzött meg arról, hogy a "riportalanyod" tényleg a kereskedésből él, jelentsen ez akármilyen életszínvonalat is?
Timothy Wilson nem elérhető  
Régi 2016-12-07, 14:53   #77 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Timothy Wilson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Forex Klub,

Téged az interjú melyik része győzött meg arról, hogy a "riportalanyod" tényleg a kereskedésből él, jelentsen ez akármilyen életszínvonalat is?
A riportalanyok sem engem, sem mást nem akarnak meggyőzni arról hogy ebből élnek.

A 2. részből talán kiderül hogy miért, és az is, hogy miért nem találkoztok önmagukat nyíltan felvállaló kereskedőkkel az interneten.
Régi 2016-12-07, 16:29   #78 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A riportalanyok ...
Legalább 3-szor nekifogtam, hogy kommentet írjak a spontán riportokról a misztikus noname profi traderekkel, akik általánosságokat, és csak neked nyilatkoznak. De mégse írom le, amit gondolok.
moneymentor nem elérhető  
Régi 2016-12-08, 10:12   #79 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 69
Timothy Wilson a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nyilván aki erősen hinni akar, azt nem fogják megzavarni a tények.

Év vége van, sokan elgondolkoznak a folytatásról. Az látszik, hogy lenne igény sikeres kereskedők bemutatására, egyelőre ebben a két "interjúban" ez sajnos nem sikerült. Bár ha jól értem nem is volt cél, csak akkor a cím egy kissé megtévesztő...

A 2. részből a már ismert lózungok és a szokásos reklám mellett az az ellentmondás derült ki, hogy az önmagukat sikeresnek képzelőket nem érdekli senkinek a véleménye, de azért jól meg tudnak sértödni rajta.
Timothy Wilson nem elérhető  
Régi 2016-12-08, 19:50   #80 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.665
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A riportalanyok sem engem, sem mást nem akarnak meggyőzni arról hogy ebből élnek.

A 2. részből talán kiderül hogy miért, és az is, hogy miért nem találkoztok önmagukat nyíltan felvállaló kereskedőkkel az interneten.
Nem igazán értem a végét: "Mindent megtettek a kedves emberek azért, hogy bennt maradjak a saját kis világomban."

Bár öszeesküvés elméletekből nálam sincs hiány, ezt mégsem értem.
Zoli, továbbítanád megvilágosító kérdésem:

Azt mondták neked, hogy a trend a barátod, de az a szemét átrázott??
vagy csak ráseggelt a broki a bigwinre??
Régi 2016-12-08, 20:09   #81 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem igazán értem a végét: "Mindent megtettek a kedves emberek azért, hogy bennt maradjak a saját kis világomban."

Bár öszeesküvés elméletekből nálam sincs hiány, ezt mégsem értem.
Zoli, továbbítanád megvilágosító kérdésem:

Azt mondták neked, hogy a trend a barátod, de az a szemét átrázott??
vagy csak ráseggelt a broki a bigwinre??
Ezt pedig szerintem ő nem értené.
Próbált nyitni a világra, próbált már tudást átadni, de nem úgy fogadták, mint amire számított. Ezért inkább továbbra is csak egy szűk körrel fogja tartani a kapcsolatot.

Javaslom a Facebook csoport használatát, arccal, névvel. Érdekes módon úgy kulturáltabbak az emberek, mint a névtelenség mögé rejtőzve. Elég értelmes, és pörgős diskurzus folyik.

Itt a többség továbbra is csak azt a bizonyos gödröt ássa.
Régi 2016-12-08, 20:45   #82 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezt pedig szerintem ő nem értené.
Próbált nyitni a világra, próbált már tudást átadni, de nem úgy fogadták, mint amire számított. Ezért inkább továbbra is csak egy szűk körrel fogja tartani a kapcsolatot.

Javaslom a Facebook csoport használatát, arccal, névvel. Érdekes módon úgy kulturáltabbak az emberek, mint a névtelenség mögé rejtőzve. Elég értelmes, és pörgős diskurzus folyik.

Itt a többség továbbra is csak azt a bizonyos gödröt ássa.
Én pedig javaslom a facebook használatát "arc és név nélkül".
Pörgés helyett úgy nyugi van/lesz.
Sokkal jobban érzem magam mióta átmentem ott hiddenbe.
Még egy kis követéstiltás és elég lesz letekerni hetente.
Több mint kettő a tizediken poszt után talán ideje bemutatkoznom:
Szöllősi Szilárd, spekulatív szemléletű vadbarom
Régi 2016-12-09, 04:28   #83 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Lehet, hogy egyeseknek ez így kevès, hiszen lehet az egèsz kitalált is. De nem az.
Aki meg olyan embert keres, akinek a legszemèlyesebb kèrdèst is fel lehet tenni, annak sikeres keresèst kívánok.
Régi 2016-12-09, 09:41   #84 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 370
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mi az, hogy siker? Ki a sikeres? Tényleg írni kell egy ezredik könyvet is a siker definiálásáról, hogy abból Pualu Belitungon vegyek egy összközműves, évente kéménysöpört, zártkertes hétvégi házat?

Azért mert valaki előrébb jár, nem sikeresebb mint más, de legfőképp nem okosabb. Fekete Gábor mondta egy videóban, hogy ha valaki 4 éve beszél japánul, attól még nem okosabb nálam, csak ő 4 éve hozott egy döntést, hogy megtanul japánul. Ha én ma hozok egy döntést, kb. 4 év múlva beszélek japánul.

Ha visszamennék 2 évvel az időben, akkor azt mondanám magamnak, aki azt hiszi, hogy már mindent tud, hogy semmit sem tudsz.

Ha 1 évvel mennék vissza, ugyanezt mondanám.

Ha fél évvel, akkor is.

Most már rengeteget tudok(2016. dec.)

2017-ből visszajön a jövőbeli énem, és azt mondja még mindig nagyon hülye vagyok.

Itt(is) élete végéig tanul az ember. Épp ez a jó benne, hogy már alig várod, mi újra jössz rá jövőre, vagy még lehet idén, ami a mostani szinthez képest áttörést hoz.

A fórumon (is) részt vevő tagok mind kiemelkedőek valamiben, még ha a forexben nem is járnak előrébb, mint mások. Tehetségesek. Minden ember tehetséges valamiben. A trading (is) egy olyan játék, ahol az egot kell leküzdeni, hogy mások fölé képzelje magát. Kifejezetten zavart az a mondat, hogy teljesen rendben van, ha beutaltok, vagy valami ilyesmi.

Nincs olyan, hogy sikeresebb, csak előbb kezdte. Kitartóbb, na olyan van. Csak az meg ezer dologtól függ. Lehet azért kell feladnia, mert nincs mellette más jövedelme, vagy közbejön valami az életében. És ezt vissza lehetne vezetni a gyerekkorig, hogyan nőtt fel, mennyi zsebpénzt kapott, milyen ételt tudott megvenni az iskolai büfében(dupla hambi, vagy csak egy vajas zsemle). 40 ezres kirakóval játszott karácsonykor, vagy ugyanúgy örült egy 500Ft-os kisautónak? A földön minden akörül forog, hogy csapatok akarják legyőzni a másikat, mert az annyira jó érzés, többnek érzik magukat a vesztesnél. Szebb képet festeni, szebb autót venni, nagyobb házban lakni. Közben olyanok társaságát keresni, akik ugyanolyan, vagy jobb életet élnek, a szerényebb réteget nagyívben elkerülni.

HA a sikert kellene meghatározni, válj mesterévé annak, hogy bele tudj bújni mások bőrébe, és képes legyél az ő szemüvegükön keresztül is látni a
világot.
Etna nem elérhető  
Régi 2016-12-09, 20:54   #85 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Én is úgy gondolom, hogy bárkitől lehet tanulni, amíg az hajlandó másokkal foglalkozni.
Mert egy idő után vagy már nem éri meg neki, vagy elfogy a türelem.
Régi 2016-12-09, 21:09   #86 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Lehet, hogy egyeseknek ez így kevès, hiszen lehet az egèsz kitalált is. De nem az.
Aki meg olyan embert keres, akinek a legszemèlyesebb kèrdèst is fel lehet tenni, annak sikeres keresèst kívánok.
Nekem bármilyen személyeset is fel lehet tenni.
Nincsen tabu téma...bár én nem vagyok nyereséges, szóval felesleges.... mert mások hibájából csak elméletileg lehet tanulni.
Régi 2016-12-09, 22:04   #87 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nekem bármilyen személyeset is fel lehet tenni.
Nincsen tabu téma...bár én nem vagyok nyereséges, szóval felesleges.... mert mások hibájából csak elméletileg lehet tanulni.
Küldesz számlatörténetet?
Engem érdekel mit cseszel el ennyire.
Régi 2016-12-09, 23:30   #88 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Küldesz számlatörténetet?
Engem érdekel mit cseszel el ennyire.
Felesleges.
Miután annyi nyertes számlát analizáltam már stratégia ügyileg,
a sajátommal azért tisztában vagyok hogy mi a baj.
Idén 3-mat nyomtam el.
Mint ahogy a dohányosok a csikket szokták.
Az első január körül volt a privát versenyes.
Januárban mindig rá szoktam érni, mert olyankor pang a showbusiness.
Tőzsdézésre nekem ideális szezon. Még jól is indult, de amikor 2-3 hét után visszaesett a kezdeti egyenlegre és realizáltam, hogy nem jutok vele Szilajos csúcsokra, egyszerűen elengedtem. Zavarta az egyéb dolgaimat, amik nem haladtak miatta.
Egyszerűen nem éri meg párszáz dolláros számlával küzdeni, ha azt látom hogy közben egyéb dolgokon milliók/hatalmas/biztosabb lehetőségek csúsznak el, mert leköt a manuál trédelés.
Nem is nyitottam újabbat augusztusig.
Az is egy minimál tétes (60ezres) versenyszámla volt.
NFP-s számlastoppal részletezzem?? Bár az bejött(10-8 be szokott), de gyenge volt, 20-30%-al nem lehetett volna nyerni. Kivégeztem azt is.
A harmadik Trumposnál is végeredményben egy fekete hattyút akartam megtenni, de nem engedték a lassú beutalással, picit felmérgeltek vele. A szitu nem sokban különbözik egyiknél sem.
Normálisan, tervszerű időpontokban, hosszabb távon eddig sosem volt lehetőségem kereskedésre. Ha egy héten véletlen összejött 4 olyan reggel, hogy gép mellett tudtam lenni pl London opennél, akkor abból kettőt dugóban piros lámpánál kellett megnyomnom
Próbálkozik ezzel az ember, de valljuk be őszintén: semmi értelme. Az ilyeneket később is meg lehetne nézni picit olcsóbban, vagy demoban.
Nyilván ezek nem nagy lotok, hülye azért nem vagyok, de nekem ez valahogy kell. Ha picit fáj, akkor jobban rögzül.

Az eltelt évek alatt volt már pár számlaelengedésem. Nem bonyolult. Kiveszed a stoppot és magára hagyod. (vagy bennt sincs, mert minek egy "mikroszámlának".) Volt amikor sok küzdelem után kíváncsiságból engedtem el, mert már egy ideje feltűnt, hogy olyankor mindig pont addig megy el amíg nullára fut
Ezek egyre kevésbé fájnak, sőt jól is esik, mert utána végre van időm kreatívkodni, valami újat létrehozni, ami éles számla mellett nem megy.
De hogy valami pozitívat is mondjak:
a kb 4 évvel ezelőtti nyereményemnek a több mint 2/3-a még megvan.
Erre szerintem elég kevesen képesek, hogy se nem szállt a fejembe és se nem vertem hirtelen a seggére, illetve hogy nem hagytam még abba.
Most megint kifejezetten örülök neki hogy kvázi nullázódva vagyok. (megint pont addig ment volna el, de most változtattam.......amikor már biztos voltam benne, hogy ismét megteszi, előtte 10 ezerrel kézzel megállítottam
Sokkal fontosabb hogy a készülő rendszer és az egyéb dolgaim haladjanak, mint hogy küzdjek a grafikonnal liveban, szabályokat betartva.
Régi 2016-12-10, 06:17   #89 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Felesleges.
Ja, így tényleg felesleges.
Évente párszor, hírre várni a mamut fogást, miközben gyakorlatilag időd sincs a kereskedéssel foglalkozni, így valóban esélytelen.
Régi 2016-12-10, 21:26   #90 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 111
cápa77 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi az, hogy siker? Ki a sikeres? Tényleg írni kell egy ezredik könyvet is a siker definiálásáról, hogy abból Pualu Belitungon vegyek egy összközműves, évente kéménysöpört, zártkertes hétvégi házat?

Azért mert valaki előrébb jár, nem sikeresebb mint más, de legfőképp nem okosabb. Fekete Gábor mondta egy videóban, hogy ha valaki 4 éve beszél japánul, attól még nem okosabb nálam, csak ő 4 éve hozott egy döntést, hogy megtanul japánul. Ha én ma hozok egy döntést, kb. 4 év múlva beszélek japánul.

Ha visszamennék 2 évvel az időben, akkor azt mondanám magamnak, aki azt hiszi, hogy már mindent tud, hogy semmit sem tudsz.

Ha 1 évvel mennék vissza, ugyanezt mondanám.

Ha fél évvel, akkor is.

Most már rengeteget tudok(2016. dec.)

2017-ből visszajön a jövőbeli énem, és azt mondja még mindig nagyon hülye vagyok.

Itt(is) élete végéig tanul az ember. Épp ez a jó benne, hogy már alig várod, mi újra jössz rá jövőre, vagy még lehet idén, ami a mostani szinthez képest áttörést hoz.

A fórumon (is) részt vevő tagok mind kiemelkedőek valamiben, még ha a forexben nem is járnak előrébb, mint mások. Tehetségesek. Minden ember tehetséges valamiben. A trading (is) egy olyan játék, ahol az egot kell leküzdeni, hogy mások fölé képzelje magát. Kifejezetten zavart az a mondat, hogy teljesen rendben van, ha beutaltok, vagy valami ilyesmi.

Nincs olyan, hogy sikeresebb, csak előbb kezdte. Kitartóbb, na olyan van. Csak az meg ezer dologtól függ. Lehet azért kell feladnia, mert nincs mellette más jövedelme, vagy közbejön valami az életében. És ezt vissza lehetne vezetni a gyerekkorig, hogyan nőtt fel, mennyi zsebpénzt kapott, milyen ételt tudott megvenni az iskolai büfében(dupla hambi, vagy csak egy vajas zsemle). 40 ezres kirakóval játszott karácsonykor, vagy ugyanúgy örült egy 500Ft-os kisautónak? A földön minden akörül forog, hogy csapatok akarják legyőzni a másikat, mert az annyira jó érzés, többnek érzik magukat a vesztesnél. Szebb képet festeni, szebb autót venni, nagyobb házban lakni. Közben olyanok társaságát keresni, akik ugyanolyan, vagy jobb életet élnek, a szerényebb réteget nagyívben elkerülni.

HA a sikert kellene meghatározni, válj mesterévé annak, hogy bele tudj bújni mások bőrébe, és képes legyél az ő szemüvegükön keresztül is látni a
világot.
Sziasztok!

-Mi a siker a tőzsdén,ki a mester: aki a adott területen nagyon jó,legjobb,sikeres!
-Amit írtál sok igaz de van tipikus magyar szemüveg is benne ,mert aki gazdag-sikeres-jobb mint a többi azt gyakran éri a negatív személyektől sok negatív kritika és diszkrimináció,út keresztbe tevés ctr.(nem nyálas,pökhendiekre értem)és pont a szegény,egyszerű emberek teszik akik :se kitartóak,se ambiciózusak nem voltak és nem jártak be olyan kemény és fárasztó ,megerőltető egyes tevékenyégeknél utat, amit a másik ember igen.... csak irigykedik és negatív ,nem tudja értékelni a másik jobb lett,de miért?
Mi a siker ????-kinek mi!!!! itt jön ki milyen személy,mi fontos neki ,miért harcol,mit akar elérni :személyiségébe,egészségébe,kapcsolataiba,üzleti és egyéb tevékenységébe...ezt mindenki maga dönti el ,a környezettel persze harcol mindenki vhol mert versenyhelyzet van mindenhol.ű

Empátia fontos de nem az a mester aki mindent lát csak beleérzés terén ,hisz negatív és ellenséges környezetbe mit érsz vele,ebbe a országba ez kiemelkedő társadalmi probléma...Norbi se fog a itthoni tőzsdén kaszálni ,rossz helyre vezette be de ezt előtte mondtam !... ha itthon is tudnák segíteni és értékelni a kiemelkedő mestereket ,embereket meg mindenkit aki jó a maga terén ,jól elosztani a gazdasági és emberi erőforrásokat nem süllyedő pöcegödör lenne!!!!

EZ A TÁRSADALOM ERRE PRIMITÍV ÉS NEGATÍV ,ÖNZŐ!!!
cápa77 nem elérhető  
Régi 2016-12-10, 21:42   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

-JA ÉS "FÖLÉ KÉPZELI MAGÁT" .....ha vki jobb mint a többi ,az tény ..ha tetszik ha nem a adott területen és ezt nem negatívan kell kezelni mint írtam ,az nem szégyen ha vki jobb ,KIEMELKEDŐ valamibe ,de annak megvetése annál inkább,mert vmi ilyesmi jött át ebből a pár szóból nekem !!!! -tessék utána csinálni,nem irigykedni ctr...!!! -gyerekes dolog ..DE NE LEGYEN BUNKÓ A ADOTT SZEMÉLY !

-Ez a EGO leküzdés meg mi???? a tradingbe ezer információt kell feldolgozni egy döntéshez,nem EGO legyőzés de tanulás és jó technika ami sok időbe telik,mert sokféle minitrend van és máshogy viselkedik mind ,nem csak bika meg medve !

-Diszkrimináció alkotmányos jog vhol....

1948-ban az ENSZ ezen a napon fogadta el az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát!
cápa77 nem elérhető  
Régi 2016-12-10, 22:13   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem akarok elriasztani senkit ,de a daytrader szakmába kb.5% sikeres a világon hosszú távon! Jó információk szerzése persze fontos itt is a munkához de ez a szakma nem kíván semmilyen kiemelkedő képességet,tanulható!!!! max. intelligenciával rövidíthető a út,persze fontos havi szinten ki hol kezd kereskedni, mert gyors szakaszokon könnyebb bukni akár fent akár lent kezdi ,és nem kellő felkészültséggel!
cápa77 nem elérhető  
Régi 2016-12-10, 23:14   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
cápa77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem akarok elriasztani senkit ,de a daytrader szakmába kb.5% sikeres a világon hosszú távon! Jó információk szerzése persze fontos itt is a munkához de ez a szakma nem kíván semmilyen kiemelkedő képességet,tanulható!!!! max. intelligenciával rövidíthető a út,persze fontos havi szinten ki hol kezd kereskedni, mert gyors szakaszokon könnyebb bukni akár fent akár lent kezdi ,és nem kellő felkészültséggel!
Mi a hosszú táv?
Mi számít sikernek?
Miért kb 5%, miért nem 4 v 6?

MyBusiness nem elérhető  
Régi 2016-12-11, 04:58   #94 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hosszú táv:1évnél hosszabb de lehet 2-3 hónapos is
Siker a tőzsdén:sztem évi 10% felett vannak sokkal többen de nem daytraderek
5% egy tipp ,jó vicc a kérdés
cápa77 nem elérhető  
Régi 2016-12-13, 14:31   #95 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Aki kíváncsi rá, hogy mennyit kereshet a tőzsdén, annak ajánlom figyelmébe a következő cikket, és videót: Mennyit kereshetek a tőzsdén?
Régi 2016-12-13, 21:16   #96 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Aki kíváncsi rá, hogy mennyit kereshet a tőzsdén, annak ajánlom figyelmébe a következő cikket, és videót: Mennyit kereshetek a tőzsdén?
Pont tegnap kezdtem el számolgatni.
Nem vittem túlzásba.
Ugyanez jött ki: 1000 dollár havonta.
Rém egyszerű a képlet. Nincsenek nagy igényeim. 26 évnyi szórakoztató ipar után nem vonz a whiskykólás csillogás-villogás. A repkedést is kerülöm ha lehetséges. Magyarország is szép.
Akár még alá is tudok menni. Havi 200 simán elég. És hogy az exponenciális ugrásról se mondjunk le: a maradék 80-90eft maradna tőkenövelésre.
Jön a kedvenc január is. Ennek nálam külön pszichológiai jelentősége van, szóval minden ebbe az irányba mutat. Mennyivel kellene nekiindulni?? ha napi 10 pip a target, de az nem egyenletes. (20, de számoljunk tízzel).
Nem majomkodok, komolyan kérdezem, bár biztos kell még hozzá néhány paraméter.
Régi 2016-12-14, 14:11   #97 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

A "nincsenek nagy igényeim", még mindig az elvárások oldala, bármilyen kicsi is legyen az az igény.
Mi az, hogy kell nekem? Mi az, hogy szükségem van ennyi és ennyi dollárra havonta a kereskedésből? Mintha a piacnak bárhogy is jutalmaznia kellene a te gép előtt töltött idődet.

Egy állandóan változó, mindig máshogy mozgó piaccal szemben hogyan támaszthatsz bármilyen igényt? Pontosan tudjuk, hogy a múltbéli eredmények nem jelentenek garanciát a jövőbeli hozamokra.
Te máris eltervezted annak a pénznek a sorsát, amit még meg sem kerestél. 200 megélhetésre, 80-90 tőkenövelésre. Aha.
Mi van, ha egy hónapban nem lesz csak 150? Hiányozni fog az az 50, még a megélhetésedre is. Gondolom erre a lehetőségre nincs terv. Ez az opció szóba se jöhet. Pedig a problémák ott szoktak kezdődni, hogy elment a hónap fele, és még nagyon távolinak tűnik az elvárás alapján kitűzött cél.

A feltett kérdéseidre csak te magad tudod a választ. Van használható kereskedési rendszered? Ismered a teljesítményének a paramétereit? Tudod mennyit vagy hajlandó kockáztatni, és nagyjából hány kereskedésre lesz időd? Ezekből kellene kiindulni. Nem pedig abból, hogy nekem mi KELL, mert ahhoz lehet hogy se elég tőkéd, se elég merészséged, se elég időd nincs.
Régi 2016-12-14, 15:41   #98 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
A "nincsenek nagy igényeim", még mindig az elvárások oldala, bármilyen kicsi is legyen az az igény.
Mi az, hogy kell nekem? Mi az, hogy szükségem van ennyi és ennyi dollárra havonta a kereskedésből? Mintha a piacnak bárhogy is jutalmaznia kellene a te gép előtt töltött idődet.

Egy állandóan változó, mindig máshogy mozgó piaccal szemben hogyan támaszthatsz bármilyen igényt? Pontosan tudjuk, hogy a múltbéli eredmények nem jelentenek garanciát a jövőbeli hozamokra.
Te máris eltervezted annak a pénznek a sorsát, amit még meg sem kerestél. 200 megélhetésre, 80-90 tőkenövelésre. Aha.
Mi van, ha egy hónapban nem lesz csak 150? Hiányozni fog az az 50, még a megélhetésedre is. Gondolom erre a lehetőségre nincs terv. Ez az opció szóba se jöhet. Pedig a problémák ott szoktak kezdődni, hogy elment a hónap fele, és még nagyon távolinak tűnik az elvárás alapján kitűzött cél.

A feltett kérdéseidre csak te magad tudod a választ. Van használható kereskedési rendszered? Ismered a teljesítményének a paramétereit? Tudod mennyit vagy hajlandó kockáztatni, és nagyjából hány kereskedésre lesz időd? Ezekből kellene kiindulni. Nem pedig abból, hogy nekem mi KELL, mert ahhoz lehet hogy se elég tőkéd, se elég merészséged, se elég időd nincs.
Sejtettem, hogy ilyen választ kapok
Tervezni azért csak kell.
Nyilván nem a piacnak kell jutalmaznia.
Itt nem jár semmi. Ez tiszta sor.
Én akarom megjutalmazni magamat
Tőke lesz, merészség van, idő lesz (elkezdtem felszámolni mindent, nem a forex miatt), jó stratégiák vannak.
Fél évet be fogok tudni kockáztatni (időben+pénzben) hogy kiderüljön összejön e legalább a 6 x 1000 plussz.
Utána lehet egyenleget vonni a ráfordított idő és nyereség/veszteség/kockázat/maradék kedv/további lehetőségek függvényében.A pénzen kívül nincs veszítenivalóm. Ezernyi egyéb lehetőségem van ezen kívül, ezért a bukás sem para, de ehhez most kezd összeállni minden ezért miért ne?? mielőtt belevágok megint vmibe, és mikor ha nem most??
Régi 2016-12-14, 17:49   #99 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
Lotkötő a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Kocka!

Ha az árfolyam mozgása véletlenszerű brown mozgás lenne, egy vasat sem keresnénk rajta szisztematikusan. Szerencsejáték a tőzsde?
Ezt neked kell ellenőrizned (mint minden mást is). Kis segítség:

https://en.wikipedia.org/wiki/Normality_test

Aztán miről szól a spekuláció?

Arra spekulálok, hogy ...
- az árfolyam 1.0 lesz holnap délben? : Ez jóslás.
- az árfolyam úgy fog viselkedni, ahogy egyébként szokott? : Valamivel értelmesebb...

Az internet nagyszerű lehetőséget nyújt tanulásra. Itt nem csak az idegennyelvű fórumokra gondolok, hanem inkább olyan szerzők által publikált tartalmakra, akiknek ez a hivatásuk. Pl: https://www.cfm.fr/

Angolul kell hozzá olvasni, a fél év kevés lesz, 2-3 nem ártana hozzá. Célszerű megtanulni programozni magasszintű környezetben. A kutatást nem lehet megspórolni, és itt nem az indikátorkombók tesztelgetésére gondolok.

Havi $1000 érdekében nem buli ez. Pontosabban túl nehéz és túl sokminden kell hozzá, hogy végigcsináld. Nem baj ha van olyan elvárás, hogy: "Napi $5000 azért jó ha becsorog".
Lotkötő nem elérhető  
Régi 2016-12-14, 18:31   #100 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Lotkötő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem baj ha van olyan elvárás, hogy: "Napi $5000 azért jó ha becsorog".
Köszi, hogy írtál, látom ritkán szólalsz meg.
Nagy vonalakban azt is részletezhetnéd, milyen körülmények fennállása mellett jön be ez a pénz.
Nem a technikára vagyok kíváncsi, hanem az egyéb életkörülményekre nagy vonalakban.
Ugyanis érdekes módon azoknak megy jobban, akiknek nem létkérdés a kereskedés. Megerősítenéd?

Címkék
forex kereskedés, Forex oktatás, forex stratégia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Zooli Trading Klub Forex Klub Tőzsdei képzések 586 2016-06-24 05:52
GazdaságTV Klub GazdaságTV Tőzsdei képzések 0 2014-09-18 16:17
Kereskedo klub BéBé Csevegés 10 2013-01-12 18:41

A pontos idő 08:34 , a GMT +1 időzóna szerint.