Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Lezárt téma

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-06-24, 05:50   #1 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Forex Klub

Már egy éve más a klub neve. A régit problémás lenne átnevezni, ezért inkább létrehozok neki egy új topikot. Az előzmények itt olvashatóak.
A jövőben itt folytatom...
Régi 2016-06-24, 15:41   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Új cikk a weboldalon: A profi számlakezelő

Ma 18:00-tól Opciós témában is lesz egy webinárium.
Belépés itt, jelszó: free
Régi 2016-07-11, 13:44   #3 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás Opciós kereskedés előadás

Július 15.-én pénteken 18 órától Speku opciós kereskedésről szóló előadás tart.
További részletek...

Várunk minden érdeklődőt sok szeretettel!
Régi 2016-07-12, 08:50   #4 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás Új cikk a weboldalon

Írtam pár sort a rés kereskedésről.
http://forexklub.hu/blog/item/710-res-kereskedes
Régi 2016-07-12, 13:46   #5 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.045
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Írtam pár sort a rés kereskedésről.
http://forexklub.hu/blog/item/710-res-kereskedes
Ezért céloztam meg múlt7 végén a megtalált rést, ami Brexit előtt betöltetlen maradt. Szerencsésen.
forex-klub-res-fr40.png
forex-klub-res-ger30.jpg
C@maro nem elérhető  
Régi 2016-08-20, 13:39   #6 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.665
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezért céloztam meg múlt7 végén a megtalált rést, ami Brexit előtt betöltetlen maradt. Szerencsésen.
Csatolás 8910
Csatolás 8911
Én is írtam a múltkor pár sort a rés kereskedésről, de a "barátnőd" nem díjazta

Majdnem benyomtam ide egy élő setupot is pár hete CAD/JPY-re hogy most nyomjátok ezerrel (mert nem mindíg érdemes),
de ez elmaradt mivel én magam is hiába nyomkodtam
//egy kanyi lotnyit sem engedett benyomni......
"market is closed" volt egészen 23.15ig......

A metában a piacnyitás ideje személyre szabhatón beállítható.....
Régi 2016-09-22, 20:27   #7 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Új cikk a weboldalon a pozíció sorok építéséről.

Pár éve már agyalok a dolgon, de lassan összeáll.
Mai elvi DAX építés.
Jelölések:
\ Long nyitás
- Pozíció felezés
// Kilépés
Csatolt kicsinyítések
forex-klub-2016-09-22.png  
Régi 2016-09-29, 17:01   #8 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Akit érdekel napon belüli kereskedés, és pozíció építés, az keressen bátran.
Csatolt kicsinyítések
forex-klub-dax-16-09-29.png  
Régi 2016-09-30, 16:35   #9 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

1, A terv. Elliott ABC korrekcióban a C hullám kereskedése.
2, A párod üzen: "Szivem itt vagyok a városban gyere értem!" Te meg szépen zársz.
3, Hazaérsz, és azt látod, hogy a korrekcióból gyönyörű fordulás lett.
Csatolt kicsinyítések
forex-klub-dax-16-09-30-1.png   forex-klub-dax-16-09-30-2.png  
Régi 2016-09-30, 18:27   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 300
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

nem értem, néha "véletlenül" hozzászólások eltűnnek. Tegnap kocka belebrekegett valamit, de ma már nincs itt, hmmm.....
deimos nem elérhető  
Régi 2016-10-19, 20:53   #11 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Ha már egyszer ez egy szakmai fórum, akkor legyen rajta néha kereskedési kép is.
Csatolt kicsinyítések
forex-klub-dax_16-10-19-1.png  
Régi 2016-10-19, 21:47   #12 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.367
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nemrég megismertem egy srácot, durván tolja az Elliott-ot, azt csináljátok még Zoli? Vagy az csak ilyen érdekesség szintjén volt nálatok?
David Chateau nem elérhető  
Régi 2016-10-19, 22:01   #13 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nemrég megismertem egy srácot, durván tolja az Elliott-ot, azt csináljátok még Zoli? Vagy az csak ilyen érdekesség szintjén volt nálatok?
Vannak akik komolyan Elliotoznak. Mind Cimballinál tanult. Egy P Adrián nevű srác nekem is tartott pár òrát, ès megvettem Cimballi könyvèt. Èn nem veszem ennyire komolyan, a fő irányelveket alkalmazom csak.
Régi 2016-10-20, 18:23   #14 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Gyere be te is a Citytraders-be, van egy srac, Elliott-ban penge, tolja mint a gep. Adj emailt, es kuldok meghivot, info(kukac)forexklub.hu?
Régi 2016-10-20, 19:24   #15 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Gyere be te is a Citytraders-be, van egy srac, Elliott-ban penge, tolja mint a gep. Adj emailt, es kuldok meghivot, info(kukac)forexklub.hu?
Mi ez? Webinár?
Megnézem, de nem ígérek semmit.
Régi 2016-10-20, 19:29   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Neeem, zártkörű kis csevegő full time tradereknek, témákra le van bontva, de Zoom-ot is szoktunk tolni (képernyőmegosztásos beszélgetés). A társaság überjó, bár sokan nem vagyunk.
Régi 2016-10-30, 10:51   #17 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Legutóbbi cikkek a weboldalon:

Best Choice bróker felfüggesztés
Stratégiát akarok! Most!
Forex vélemények
Hogyan legyek sikeres?
Pozíció sor építés

Jó szórakozást!
Régi 2016-10-30, 18:11   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Zoli, most magadat akarod reklámozni ezzel a bejegyzéssel, és a kiküldött email-ekkel, vagy mi a célod ezekkel?

Mert a cikkek tartalmában is benne a reklám.

Nem gonoszkodni akarok, remélem nem veszed annak.
Régi 2016-10-31, 08:20   #19 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem gonoszkodni akarok, ...
De, egy picit gonoszkodás.
Te is ismered a választ, online marketing. Mindig új cikkek, hírlevelek, vagy épp blogok, commentek, topicok, előadások, új könyv kellenének, ha ébren akarod tartani az ügyféljelöltek figyelmét.
Egyébként te sem csinálnád. Minek?
moneymentor nem elérhető  
Régi 2016-10-31, 08:55   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De, egy picit gonoszkodás.
Te is ismered a választ, online marketing. Mindig új cikkek, hírlevelek, vagy épp blogok, commentek, topicok, előadások, új könyv kellenének, ha ébren akarod tartani az ügyféljelöltek figyelmét.
Egyébként te sem csinálnád. Minek?
Egy kérdés nem lehet gonosz, pláne, ha normálisan kérdezem.

Viszont nem értek valamit. Én nem reklámozom magam, mégis rengetegen megkeresnek ilyen-olyan dolgokkal. Akár fizetnének is nem keveset. Nem hiszem, Zolinak, vagy neked kellene bármiféle online marketing ahhoz, hogy megtaláljanak titeket. De lehet, rosszul látom, és vannak ügyfeleitek, természetesen nem tudok erről nyilatkozni.

Ha gondoljátok, átirányítok mindenkit hozzátok, INGYEN, de előbb meggyőződnék én magam, tényleg ebből éltek. Akár elmegyek hozzátok, nem kell itt lobogtatni, én ezt megértem. És most nem viccelek, mindig elhajtok mindenkit, vagy ingyen segítek, de ez utóbbi kivételes.

Szóval nyitott vagyok ilyesmire, csak tudjam, jó helyre kerülnek az érdeklődők. Én biztosan nem tudok senkit se megtanítani tőzsdézni.

Ezért is fogok inkább itt a fórumon vezetni majd egy real time számlát az érdeklődőknek
Régi 2016-10-31, 09:53   #21 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
meggyőződnék én magam, tényleg ebből éltek.
Sajnos én nem felelek meg a feltételeidnek. Már nem csak ebből élek. Maradtam a pénzügyeknél és igazi kihívást kerestem. Most hiába is tolonganának a komoly fórumos érdeklődők, nem lenne rá időm.
moneymentor nem elérhető  
Régi 2016-10-31, 10:55   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sajnos én nem felelek meg a feltételeidnek. Már nem csak ebből élek. Maradtam a pénzügyeknél és igazi kihívást kerestem. Most hiába is tolonganának a komoly fórumos érdeklődők, nem lenne rá időm.
Mondjuk te nem a " klasszik" daytrade-t csinaltad eddig sem, hanem buy and hold, ha jol tevedek. Itt meg nem arra keresnek megoldast valoban.

Bankoknal dolgoztal, nem? Kaptal egy jo lehetoseget megint?
Régi 2016-10-31, 12:04   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy kérdés nem lehet gonosz, pláne, ha normálisan kérdezem.

Viszont nem értek valamit. Én nem reklámozom magam, mégis rengetegen megkeresnek ilyen-olyan dolgokkal. Akár fizetnének is nem keveset. Nem hiszem, Zolinak, vagy neked kellene bármiféle online marketing ahhoz, hogy megtaláljanak titeket. De lehet, rosszul látom, és vannak ügyfeleitek, természetesen nem tudok erről nyilatkozni.

Ha gondoljátok, átirányítok mindenkit hozzátok, INGYEN, de előbb meggyőződnék én magam, tényleg ebből éltek. Akár elmegyek hozzátok, nem kell itt lobogtatni, én ezt megértem. És most nem viccelek, mindig elhajtok mindenkit, vagy ingyen segítek, de ez utóbbi kivételes.

Szóval nyitott vagyok ilyesmire, csak tudjam, jó helyre kerülnek az érdeklődők. Én biztosan nem tudok senkit se megtanítani tőzsdézni.

Ezért is fogok inkább itt a fórumon vezetni majd egy real time számlát az érdeklődőknek

Valószínűleg nincs olyan ember aki kizárólag tőzsdéből él. Ha igen, az csak átmeneti. Vagy van mellette egy ingatlan-portfóliója is, vagy hedge-fundja, vagy mellette coach/mentor, vagy bármi más. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy hosszú távon magányosan tradelgessen valaki. Én biztos, hogy 2 hónap után depressziós lennék (a szó valódi, klinikai értelmében).
Inkább ott húznám meg a mércét, hogy csinál-e a tradinggel annyi pénzt egy évben, amennyi elegendő egy átlagos megélhetéshez.

De én már arra is figyelek, aki egyáltalán az állampapír-hozamot konzisztensen túl tudja teljesíteni sok éven át. Pl. a PMÁK-ot. Tökmindegy, hogy nem tud még komoly pénzt csinálni, mert esetleg kevés hozzá a tőkéje, de az valószínű, hogy van amit lehet tőle is tanulni, mert egyáltalán túléli a piacot.
Bátorítok mindenkit, hogy aki erre képes az nagyon legyen büszke rá, mert egyenes úton van a siker felé.

A real-time számlával kapcsolatban hálás lennék, ha valaki tudna nekem is segíteni. Az Interactive Brokers-t kellene összekötni vele. Eddig nem kaptam olyan ötletet ami működne.
fxtrader55 nem elérhető  
Régi 2016-10-31, 12:27   #24 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Zoli, most magadat akarod reklámozni ezzel a bejegyzéssel, és a kiküldött email-ekkel, vagy mi a célod ezekkel?
Eltévedtem volna? Rossz helyre írok? Ez nem a Tőzsdei képzések / Forex Klub topik?
Az oldallal kapcsolatos híreket még beírhatom ide? Vagy már azt sem?

Ezúton is elnézést kérek attól a 3 leiratkozótól, akit május 24.-e óta most újra hírlevéllel mertem zaklatni. Én komolyan azt hittem, hogy ezért iratkoztak fel.

A fórumról meg annyit, hogy a segítő szándékú postjaimra még egy köszönöm se jön. Vannak itt olyanok akik már úgyis mindenkinél jobban tudnak mindent, a berakott képekre pedig nincs reakció, de még kérdés se.

Ja de, mégis. Egyesek hiányolják azokat a vesztő sorozatokat amik csak 2-5 kötésből állnak max 1% kockázattal. Elismerem, tényleg nagyon nehéz fölállni belőlük.
Mindezt egy olyan átlagáras rendszerrel amivel mások meg 100-ból 95-ször képesek bukni.

Amúgy szeretlek benneteket! Ha nem néznék be néha sose tudtam volna meg, hogy:
Daytraddel nem lehet hosszú távon pénzt keresni. A technikai elemzés úgy hülyeség ahogy van. A technikai elemzés azóta nem működik amióta automata rendszerek működnek. Nincs statisztikai előny a piacon. Stb-stb.

Mindezeket a legnagyobb meggyőződéssel leírva, tényként állítva úgy, hogy bárki is használta volna a "szerintem", "azt gondolom", "az én véleményem az", "nem hiszem hogy" szóösszetételeket.
(senki ne vegye magára, nem személyes, csak jó ilyeneket olvasni. Mindig tanul valamit az ember.)

Szóval marad a trollkodás, vagy a reklámozás.

Én nem ismerek olyan embert aki kizárólag a tőzsdéből élne. Valamint ha elkezd oktatni, máris kizárta magát a körből, mert nem csak a tőzsdéből él?
Tanulni pedig bárkitől lehet. Nálam pedig különösen alacsony a kockázat, mert az első INGYENES elbeszélgetésen kiderül, hogy az illető mit szeretne, én mit tudok neki segíteni, és ha találkozik a kereslet a kínálattal lesz üzlet. Ha nem, mindenki megy tovább a saját útján.

Köszönöm a felajánlott meghívót Dávid, de még nem ért ide.
Régi 2016-10-31, 13:09   #25 (permalink)
Szenior tag

fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Eltévedtem volna? Rossz helyre írok? Ez nem a Tőzsdei képzések / Forex Klub topik?

Ezúton is elnézést kérek attól a 3 leiratkozótól, akit május 24.-e óta most újra hírlevéllel mertem zaklatni. Én komolyan azt hittem, hogy ezért iratkoztak fel.

A fórumról meg annyit, hogy a segítő szándékú postjaimra még egy köszönöm se jön. Vannak itt olyanok akik már úgyis mindenkinél jobban tudnak mindent, a berakott képekre pedig nincs reakció, de még kérdés se.

Ja de, mégis. Egyesek hiányolják azokat a vesztő sorozatokat amik csak 2-5 kötésből állnak max 1% kockázattal. Elismerem, tényleg nagyon nehéz fölállni belőlük.
Mindezt egy olyan átlagáras rendszerrel amivel mások meg 100-ból 95-ször képesek bukni.

Amúgy szeretlek benneteket! Ha nem néznék be néha sose tudtam volna meg, hogy:
Daytraddel nem lehet hosszú távon pénzt keresni. A technikai elemzés úgy hülyeség ahogy van. A technikai elemzés azóta nem működik amióta automata rendszerek működnek. Nincs statisztikai előny a piacon. Stb-stb.

Mindezeket a legnagyobb meggyőződéssel leírva, tényként állítva úgy, hogy bárki is használta volna a "szerintem", "azt gondolom", "az én véleményem az", "nem hiszem hogy" szóösszetételeket.
(senki ne vegye magára, nem személyes, csak jó ilyeneket olvasni. Mindig tanul valamit az ember.)

Szóval marad a trollkodás, vagy a reklámozás.

Én nem ismerek olyan embert aki kizárólag a tőzsdéből élne. Valamint ha elkezd oktatni, máris kizárta magát a körből, mert nem csak a tőzsdéből él?
Tanulni pedig bárkitől lehet. Nálam pedig különösen alacsony a kockázat, mert az első INGYENES elbeszélgetésen kiderül, hogy az illető mit szeretne, én mit tudok neki segíteni, és ha találkozik a kereslet a kínálattal lesz üzlet. Ha nem, mindenki megy tovább a saját útján.

Én magamra vettem, mivel engem idéztél...
Ez most rosszul esett!
Én egy szóval nem bántottalak soha, te most engem idéztél szó szerint.
Azaz, hogy mégsem szó szerint, mert az így lett volna:

"A technikai elemzés pedig szerintem kb. akkor halálozott el amikortól kezdve megjelent a programozott kereskedés. "

Nézd meg jobban, ott van a mondatban a "SZERINTEM". Egyébként mindig igyekszem vigyázni a határozott kijelentésekkel.

Amire utaltál, nem a te topikodban hangzott el és nem is neked szólt. Határozottan azt vallom, hogy a fórumon bárki elmondhatja a véleményét mások bántása nélkül. Lehet, hogy mégis magadra vetted, mert SZERINTED a technikai elemzés üdvözítő megoldás? Én tiszteletben tartom, ha bárki ezt gondolja de ettől még a saját véleményem változatlan.

Ha megfigyeled a hozzászólásaimat, akkor az is kiderül, hogy -habár jelzem, hogy miben nem hiszek - azért nyitott szoktam lenni azok felé akik erre rácáfolnak, sőt jelzem, hogy szívesen tanulok tőlük.
Ezt a fajta nyitottságot fordított felállásban nagyon kevés embertől tapasztalom.
fxtrader55 nem elérhető  
Régi 2016-10-31, 13:35   #26 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 2
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"A technikai elemzés pedig szerintem kb. akkor halálozott el amikortól kezdve megjelent a programozott kereskedés. "

Nézd meg jobban, ott van a mondatban a "SZERINTEM". Egyébként mindig igyekszem vigyázni a határozott kijelentésekkel.
Én se értek veled egyet, de legalább te odaírtad, hogy SZERINTEM. És ez fontos. Nem biztos, hogy csak rád gondolt Zoli. Sokan írnak ide sok zöldséget a "szerintem","azt gondolom","az én véleményem az","nem hiszem hogy" szavak nélkül.
Megalith nem elérhető  
Régi 2016-10-31, 13:36   #27 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Egyesek hiányolják azokat a vesztő sorozatokat amik csak 2-5 kötésből állnak max 1% kockázattal. Elismerem, tényleg nagyon nehéz fölállni belőlük.
Nagyon fontos ezeket be is mutatni.
Megalith nem elérhető  
Régi 2016-10-31, 16:47   #28 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mondjuk te nem a " klasszik" daytrade-t csinaltad eddig sem, hanem buy and hold, ha jol tevedek. Itt meg nem arra keresnek megoldast valoban.
Tényleg, mire keresnek megoldást? Nem arra, hogy hogyan lehetne eredményesebben befektetni, spekulálni, kereskedni?
Akiben van egy kis alázat, mindenkitől tudna valamit tanulni, aki 8-10, vagy még több éves tapasztalattal rendelkezik. Akiben meg nincs, majd tanul saját kárán.

(Egyébként kb. csak 9 éve beszélek arról, hogy ha részvény, befalap, akkor buy&hold swing, de forexnél inkább fund-tech scalp, daytrade. )

No, de ez Forexklub topic. Ne offoljuk.
moneymentor nem elérhető  
Régi 2016-10-31, 21:03   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Zoli, leírom akkor, amit gondolok.

Először is sajnálom, nem sikerült korrekt választ adnod a kérdésemre. Reklám, vagy nem?
Szerintem Te konkrétan reklámozod a pénzes mentorálásodat a cikkeiden keresztül.
Ennyi, erre kértem választ.

Másik: nem az a baj, hogy vezetsz egy honlapot, mert egyébként vannak nagyon jó cikkek is. Én ezúton köszönöm a többiek nevében is, volt, amit el is tettem magamnak (pl. a filmes cikked hasznosnak véltem igencsak).

A baj ott van, hogy mentorálsz (az mindegy is, hogy pénzért, vagy sem), és közben megmagyarázod a blogodon, miért nem mutatsz számlakivonatot.
Ez pont olyan, hogy nem kívánom, de ha ne adja Isten, lesz egy komolyabb műtéted, te sem leszel kíváncsi az operáló orvos referenciáira???? Ugye igen. És ebben semmi kivetnivaló nincs.

Zoli, nem az a baj, hogy oktatsz. Te nagyon sokat tettél a sok kis kezdőért, haladóért. De igazán hiteles akkor leszel magad, és mindenki előtt, ha ebből tudsz pénzt kivenni, legalább éves szinten annyit, amennyi egy hazai megélhetéshez kell. Aztán tökmindegy, milyen egyéb bevételed van, hidd el, senkit se érdekelne. Magad előtt kell először hitelesnek lenned. És nem megsértődni, ha valaki építő jelleggel szól hozzád. Nagyon sok a szélhámos, igen, őket én sem kímélem, és nem szeretem. De Te nem vagy az. Én csak arra kérlek, ne állj át a sötét oldalra. Akiket mentorálsz, mutasd meg nekik a számládat. Ne nekem, ne itt a fórumon. Nézz magadba, és gondold végig, amit írtam. Hidd el, nem akarok neked rosszat. Ha ezt mégis annak veszed, akkor ez van, én nem tudok másban segíteni.

Felajánlottam, hogy csatlakozz egy olyan közösséghez, ahol több, sikeres tréder is van, és ebből élnek. Te meg a sok, szintén megmagyarázommiértnemmutatokszámlát ismertebb kamuoktatókkal veszed körül magad. Tévút Zoli.

Egyébként Te nem válaszoltál az én kérdésemre, hova mehet a meghívó, kérdeztem, info(kukac)forexklub.hu a címed, nem válaszoltál rá.
Régi 2016-10-31, 21:08   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tényleg, mire keresnek megoldást? Nem arra, hogy hogyan lehetne eredményesebben befektetni, spekulálni, kereskedni?
Akiben van egy kis alázat, mindenkitől tudna valamit tanulni, aki 8-10, vagy még több éves tapasztalattal rendelkezik. Akiben meg nincs, majd tanul saját kárán.

(Egyébként kb. csak 9 éve beszélek arról, hogy ha részvény, befalap, akkor buy&hold swing, de forexnél inkább fund-tech scalp, daytrade. )

No, de ez Forexklub topic. Ne offoljuk.
Arra is, de jellemzően daytrade-re, és technikai dolgokra keresnek válaszokat, ami érthető.

És nem, nagyon nem csak az alázattól függ, kitől hogyan lehet tanulni, akárhány év után. Nem az évek számítanak, hanem a teljesítmény.

Ha meg forexezést is oktatsz, pláne pénzért, akkor a korábbiakban általam leírtak rád is vonatkoznak Remélem, a tanoncaid láthatják az eredményeid. Akármilyen is az a stratégia, meg hogy nem csak ebből van bevételed.
Tudom, félre lesz megint értelmezve, amit írok, de higyjétek el, a jószándék vezérel csak. Itt a sok pöttyös kollégáknak nagy felelősségük van. Tisztában kell lenni ezzel!!!

És ne kötekedjetek, kérlek, nem ezért írtam, tényleg. Én tisztellek titeket, ennek a fórumnak, és a magyarországi tradertársadalomnak szüksége van hiteles, normális, sikeres oktató kereskedőkre. Rájuk gondoljatok mindig.
Régi 2016-10-31, 21:14   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valószínűleg nincs olyan ember aki kizárólag tőzsdéből él. Ha igen, az csak átmeneti. Vagy van mellette egy ingatlan-portfóliója is, vagy hedge-fundja, vagy mellette coach/mentor, vagy bármi más. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy hosszú távon magányosan tradelgessen valaki. Én biztos, hogy 2 hónap után depressziós lennék (a szó valódi, klinikai értelmében).

Inkább ott húznám meg a mércét, hogy csinál-e a tradinggel annyi pénzt egy évben, amennyi elegendő egy átlagos megélhetéshez.
A mérce stimmel, de miért ne lehetne CSAK tőzsdézésből megélni? Vagyis úgy kérdezem, mi az átmeneti? Nyilván nem csak egy brókercégnél van a tőke elhelyezve. Az általad felsorolt hármat könnyű kihagyni (ingatlan, hedge fund, mentor). De részvényezés, vagy kisebb vagyonkezelés a piacokon, az még nálam pl. tőzsdézés.
Régi 2016-10-31, 21:41   #32 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez pont olyan, hogy nem kívánom, de ha ne adja Isten, lesz egy komolyabb műtéted, te sem leszel kíváncsi az operáló orvos referenciáira???? Ugye igen. És ebben semmi kivetnivaló nincs.

Egyébként Te nem válaszoltál az én kérdésemre, hova mehet a meghívó, kérdeztem, info(kukac)forexklub.hu a címed, nem válaszoltál rá.
Nincs statisztikája se egy orvosnak, hogy hányan haltak meg a keze alatt a műtőasztalon, vagy hány műhibát vétett, se egy ügyvédnek, hogy hány ügyet nyert meg, vagy vesztett el. Max a diplomájuk lóg a falon.

Igen, az az emailcímem.
Régi 2016-10-31, 21:59   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nincs statisztikája se egy orvosnak, hogy hányan haltak meg a keze alatt a műtőasztalon, vagy hány műhibát vétett, se egy ügyvédnek, hogy hány ügyet nyert meg, vagy vesztett el. Max a diplomájuk lóg a falon.

Igen, az az emailcímem.
Zoli... kötekedni mindig lehet... Igazán sajnálom, nem ment át az üzenet, kérdésemre semmi válasz... Hagyjuk, tényleg.

Majd a piac megtanít mindenre.
Régi 2016-10-31, 22:57   #34 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 47
olav a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Zoli, leírom akkor, amit gondolok.

Először is sajnálom, nem sikerült korrekt választ adnod a kérdésemre. Reklám, vagy nem?
Szerintem Te konkrétan reklámozod a pénzes mentorálásodat a cikkeiden keresztül.
Ennyi, erre kértem választ.

Másik: nem az a baj, hogy vezetsz egy honlapot, mert egyébként vannak nagyon jó cikkek is. Én ezúton köszönöm a többiek nevében is, volt, amit el is tettem magamnak (pl. a filmes cikked hasznosnak véltem igencsak).

A baj ott van, hogy mentorálsz (az mindegy is, hogy pénzért, vagy sem), és közben megmagyarázod a blogodon, miért nem mutatsz számlakivonatot.

Zoli, nem az a baj, hogy oktatsz. Te nagyon sokat tettél a sok kis kezdőért, haladóért. De igazán hiteles akkor leszel magad, és mindenki előtt, ha ebből tudsz pénzt kivenni, legalább éves szinten annyit, amennyi egy hazai megélhetéshez kell. Aztán tökmindegy, milyen egyéb bevételed van, hidd el, senkit se érdekelne. Magad előtt kell először hitelesnek lenned. És nem megsértődni, ha valaki építő jelleggel szól hozzád. Nagyon sok a szélhámos, igen, őket én sem kímélem, és nem szeretem. De Te nem vagy az. Én csak arra kérlek, ne állj át a sötét oldalra. Akiket mentorálsz, mutasd meg nekik a számládat. Ne nekem, ne itt a fórumon. Nézz magadba, és gondold végig, amit írtam. Hidd el, nem akarok neked rosszat. Ha ezt mégis annak veszed, akkor ez van, én nem tudok másban segíteni.

Felajánlottam, hogy csatlakozz egy olyan közösséghez, ahol több, sikeres tréder is van, és ebből élnek. Te meg a sok, szintén megmagyarázommiértnemmutatokszámlát ismertebb kamuoktatókkal veszed körül magad. Tévút Zoli.

Teljesen egyetértek. Aki pénzt kér oktatásért minimum elvárás, hogy fel tudjon mutatni éles számlakimutatást amiből egyértelműen eldönthető, hogy az illető nem csak "elméleti szakember". Senki nem akar a másik zsebébe turkálni, nem megsértődni kell, meg kifogásokat találni, hogy miért nem mutatja meg. Alap elvárás, hogy az oktató kétséget kizáróan tudja bizonyítani hogy ért ahhoz amit el akar adni. Akinek nem inge ne vegye magára.
olav nem elérhető  
Régi 2016-11-01, 06:58   #35 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

"A forexből élek" kijelentést pontosítani kellene. Nem az számít, hogy mellette még mennyit melózik itt-ott, vagy most éppen új kihívást talált stb. Hanem az, hogy ha holnaptól csak és kizárólak forexből, opcióból stb. kellene pénzt keresnie, akkor az oktató tudna e havi lebontásban annyit összehozni, hogy abból idehaza megéljen. Tehát

1. kérdés: tud e havonta egy magyar átlagbért hozni(mindegy, hogy nem fix havi, hanem elszórtan, de éves szinten kikerekedjen belőle egy megélhetésnyi összeg)

2. ezt mekkora tőkével tudja hozni

Ennyi. Az minden oktató magánügye, hogy mellette még mit vállal, fusit stb., igazából szerintem ez nem is érdekli a jövendőbeli tanoncokat. Mindenkit egy dolog érdekel, hogy azzal a technikával, amit továbbad, meg tud e élni. llletve, ha rá lenne kényszerülve, hogy mindent beleadjon akár napi 12 órában, akkor képes lenne e a tudásával kivenni a piacból egy havi legalább minimális megélhetéshez szükséges összeget. Egyébiránt senkit nem akarok megsérteni, de véleményem szerint sok olyan mentor és oktató van, aki a piacon elszenvedett veszteséges kötéseit mentoringgal és oktatással akarja kompenzálni. És így már valóban emelkedő lesz a számlaegyenlege.

A kezdők körében pedig szeretnék egy kétértelmű fogalmat tisztába tenni. Amikor valaki azt mondja, hogy "kereskedésből él", az nem feltétlen jelenti azt, hogy tradel...
Hanem pld.: oktat, mentorál, ügyfélmenedszer, titkárnő brókercégnél, robotot ír, ad el, scripteket ír, programoz.stb. Tehát mivel ezen a szakmán belül tevékenykedik, nagy lezserséggel vallja, hogy ő kerekedésből él. Holott ezrelékben mérhető azon emberek száma, akik valóban abból élnek, és csak abból, hogy lenyomják a vételi vagy az eladási(vagy call, put) gombot. Vagyis valóban kereskednek.

Régi 2016-11-01, 07:20   #36 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
Hírnév szint: 4
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nekem untig elég lenne egy olyan számlakimutatás, amit Szilaj osztott meg a kozelmúltban. Számomra az azt jelzi hogy az adott technika alapjai jók, és kezdoként tudnék belole alkalmazni dolgokat
marcelhossa nem elérhető  
Régi 2016-11-01, 07:23   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A mérce stimmel, de miért ne lehetne CSAK tőzsdézésből megélni? Vagyis úgy kérdezem, mi az átmeneti? Nyilván nem csak egy brókercégnél van a tőke elhelyezve. Az általad felsorolt hármat könnyű kihagyni (ingatlan, hedge fund, mentor). De részvényezés, vagy kisebb vagyonkezelés a piacokon, az még nálam pl. tőzsdézés.
Lehet, hogy van ilyen, de szerintem ez kevésbé jellemző.
1. Említettem, vagyis utaltam az ember szociális kapcsolataira. Nem vagyunk egyformák, de legtöbbünknek szüksége van társaságra. Nyilván ezt meg lehet oldani nonprofit módon is, de attól még az is munka.
2. Tudok egy nagyon profi amerikai traderről, aki saját számlás kereskedése mellett, coach és prop trader is. Ez utóbbit szintén munkának gondolom: kötelezettséget vállalt más felé. Amúgy pedig folyamatosan emberekkel veszi körül magát.
3. Ami a tőkeallokációt illeti: ez számomra a legérthetetlenebb. Tegyük fel, hogy emberünk keres a tradinggel átlagosan évente 500e USD-t. Átlagosan él, vagy valamivel jobban, de nyilván ennyit nem költ el. Hová kerül az a temérdek pénz amelyet évről-évre megtakarít? Visszateszi a marginszámlára? NEM!!! Ha mégis, akkor kockázatkezelésből elégtelen. (szerintem ). Itt jön képbe a buy&hold részvény, osztalékportfólió, ingatlan, vállalkozás csendestársként, stb. Vagyis már 1-2 éven belül nem csak a tőzsdéből él.

Ami a 3-as pontot illeti ez engem is érint (habár az évi 500e$ még álom ): a befektetéseim nagysága jóval több, mint a kereskedési tőkém. Az éves felhalmozott pénznek is csak egy részét használom arra, hogy a marginszámla méretét növeljem. Így folyamatosan azon vakarom a fejem (akik személyesen ismernek, azok tudják), hogy milyen egyéb befektetési lehetőségek vannak, természetesen sokkal kisebb kockázattal és alacsonyabb várható hozammal, mint amit a tradinggel el tudok érni. Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy ez a probléma pl. itt a fórumon nem jön elő, amikor annyira nyilvánvaló. Két okot tudok elképzelni: valójában nem kell foglalkoznia vele, mert
a. nem is sikeres csak mondja (bocs, akit ez érint...)
b. azt hiszi magáról, hogy célba ért, csinál annyit amiből fenntartja magát, de a számlamérete még alacsony és minden pénzét kereskedési tőkeként kezel. Lehet, hogy valaki képes megélni egy 50-100e dolláros számlával, de szerintem ez kevés ahhoz, hogy nyugdíjazza magát. Én ilyen téren elég konzervatív vagyok (többek között ez segített az elmúlt sok évben).

Ebből következik, hogy engem pl. nagyon érdekel a befektetés is, nem csak a kereskedés. Sőt, ha a tőkeallokációt nézzük, akkor ez van felülsúlyozva (kb. 2/3).

Tök jó témák ezek, remélem egyszer személyesen is beszélgetünk róla
fxtrader55 nem elérhető  
Régi 2016-11-01, 07:57   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mert sokan hajlamosak félrevinni a nótát.... Megismétlem. A tanulni vágyókat, akik pénzt szánnak a fejtágításukra, nem az érdekli, hogy a mentor már milyen más lehetőségekből profitál a tőzsdén kívül, az abból megszerzett profit által. Egy dolog érdekli őket: a kínált technikával ők maguk fel tudnak e építeni egy portfóliót, amiből majd később esetleg ők is másba fektetnek, ha már annyi rengeteget kerestek, hogy nem tudnak vele mit kezdeni. De eddig el kell jutni valahogyan, és ez csak nyerő stratégiával lehet. Vesztes stratégával nem fog nőni az egyenleg.

Régi 2016-11-01, 08:22   #39 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 47
olav a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
tejjel cukorral eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"A forexből élek" kijelentést pontosítani kellene. Nem az számít, hogy mellette még mennyit melózik itt-ott, vagy most éppen új kihívást talált stb. Hanem az, hogy ha holnaptól csak és kizárólak forexből, opcióból stb. kellene pénzt keresnie, akkor az oktató tudna e havi lebontásban annyit összehozni, hogy abból idehaza megéljen. Tehát

1. kérdés: tud e havonta egy magyar átlagbért hozni(mindegy, hogy nem fix havi, hanem elszórtan, de éves szinten kikerekedjen belőle egy megélhetésnyi összeg)

2. ezt mekkora tőkével tudja hozni

Ennyi. Az minden oktató magánügye, hogy mellette még mit vállal, fusit stb., igazából szerintem ez nem is érdekli a jövendőbeli tanoncokat. Mindenkit egy dolog érdekel, hogy azzal a technikával, amit továbbad, meg tud e élni. llletve, ha rá lenne kényszerülve, hogy mindent beleadjon akár napi 12 órában, akkor képes lenne e a tudásával kivenni a piacból egy havi legalább minimális megélhetéshez szükséges összeget. Egyébiránt senkit nem akarok megsérteni, de véleményem szerint sok olyan mentor és oktató van, aki a piacon elszenvedett veszteséges kötéseit mentoringgal és oktatással akarja kompenzálni. És így már valóban emelkedő lesz a számlaegyenlege.

A kezdők körében pedig szeretnék egy kétértelmű fogalmat tisztába tenni. Amikor valaki azt mondja, hogy "kereskedésből él", az nem feltétlen jelenti azt, hogy tradel...
Hanem pld.: oktat, mentorál, ügyfélmenedszer, titkárnő brókercégnél, robotot ír, ad el, scripteket ír, programoz.stb. Tehát mivel ezen a szakmán belül tevékenykedik, nagy lezserséggel vallja, hogy ő kerekedésből él. Holott ezrelékben mérhető azon emberek száma, akik valóban abból élnek, és csak abból, hogy lenyomják a vételi vagy az eladási(vagy call, put) gombot. Vagyis valóban kereskednek.
Szerintem itt nem az a lényeg, hogy tud e hozni valaki egy havi magyar átlagbért. Nem lehet egy kalap alá venni egy daytradert meg egy hosszab távon spekuláló részvénykereskedőt a havi átlagbér szempontjából. Abban a tekintetben igen, hogy a két teljesen különböző rendszer hosszab távon profitábilis vagy nem. Ezt kell(ene) kétséget kizáróan bizonyítania annak, aki pénzt kér az oktatásért.
olav nem elérhető  
Régi 2016-11-01, 08:40   #40 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ha meg forexezést is oktatsz, pláne pénzért, akkor a korábbiakban általam leírtak rád is vonatkoznak Remélem, a tanoncaid láthatják az eredményeid.
Nekem régen nincsenek tanoncaim. De ha lenne, már nem adnám a tudásomat, időmet ingyen.
Van egy apró probléma: eleve irreális elvárásokkal indul neki a többség a forexezésnek, és ehhez keres oktatót. Nem tanulni akar. Gyorsan meggazdagodni.
Ehhez vannak láthatóan sikeres oktatók néhány százezerért, akik teljesítik az elvárásokat. A mesében és a reklámokban.
(Na jó, ez lehet, hogy csak 99%-ban igaz.)
moneymentor nem elérhető  
Régi 2016-11-01, 08:42   #41 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Valóban, viszont amikor a webinárokon azzal dobálóznak, hogy "egy olyan havi 10-15% kitermelhető a rendszerrel" és hasonlók, például, hogy "látjátok, itt jelet adott a rendszer, és itt kiléptünk, és ez egy nap alatt 8%, 1 % kockázattal" Mit gondol egy néző? Kiszámolja , hogy ha ez a manusz egy nap alatt a rendszerével 5%+ hozamokat gyárt, akkor egy év alatt hova jut el vele? És akkor miért nem mutat egy kivonatot, valamint miért van szüksége a párszáz dollárra a nebulótól? Számoljuk már 10% naponta, éves viszonylatban!!!

Régi 2016-11-01, 08:49   #42 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Magányos egyedül a gép előtt, a rengeteg pénzét nem tudja mibe fektesse, sikeres a tőzsdén, de társaságot keres, ezért a drága idejét mások oktatására fecsérli. Simán alapíthatna egy madármenhelyt, állatkórházat, vagy egyéb karitatív dolgot, ahol szintén emberek között lehet ha az hiányzik neki, de nem.

Régi 2016-11-01, 09:21   #43 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 75
Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kedves Dávid, szerintem van különbség oktató és oktató között. Amikor pl Bubor Zolit szedte szét mindenki, az szerintem is jogos volt. De (bár nem ismerem személyesen) én úgy gondolom, hogy a Forex Klubos Zoli teljesen más tészta. Nagyon sokszor ingyen, és önzetlenül segít, megoldásokat, hasznos információkat ír le. Ha már erre tette fel az életét, akkor hadd kérjen már pénzt az tudásáért, ha annak az átadásába nem kevés időt és energiát öl. (A tudás , és a tapasztalat átadásáról, nem pedig a megszerzéséről beszélek.)
Hogy nem sikeres ??? Az attól függ, kinek mi a siker? Ki mennyi pénzt akar kivenni ebből a piacból? Biztos vagyok benne, hogy nem veszteséges kereskedő
Kíváncsi leszek majd a publikus számládra (már ha tényleg megcsinálod).
Nem téged akarlak bántani, de most megmondom előre: Ha lesz is publikus számlád, annak a publikációját 1-2, de max 3 hónap után jegelni fogod ilyen-olyan indokra hivatkozva.
Eltöltöttem én is 6 évet itt, és tudom hogy mindenkinél jön olyan időszak, amit nem akar a nyilvánosság elé teregetni.
Sőt vannak ennél vadabb szilárd meggyőződéseim is a forexről, talán majd egyszer kifejtem.
Lehet, hogy indítok egy új topikot valami olyasmi címmel, hogy : Miért volt a legjobb döntés az életemben, hogy abszolut maximalista létemre 6 év után feladtam a kereskedést.
Szóval a lényeg az az, hogy egyetértek azzal, hogy a szélhámosokat pucoljátok ki ebből a szakmából, de attól, hogy valaki nem dobálózik számlatörténetekkel, még lehet normális oktató (az ellenkezőjére is láttam már példát, hajjaj, tudnék mesélni...)
Peace
Balance nem elérhető  
Régi 2016-11-01, 09:26   #44 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Dávid:
Tekintsd reklámnak, ha úgy jobb neked. Utolsó mondatodat picit fellengzősnek érzem. Nem te váltasz félévente valami új módszerre?
Villák, DOM, stb...
Köszönöm a tanácsaidat. Szerintem írd meg őket a Profitosoknak, Várkutinak, és mindenki másnak aki pénzt mer kérni oktatásért, hátha náluk nyitott fülekre találsz.
Én nem tanácsolom neked, hogy a jövőben csak olyan előadókat hívj meg csak a Trader's Nightra, aki hajlandó számlatörténetet mutatni, és azt sem tanácsolom, hogy nyugodtan kezd el a kereskedési blogot, és vegyél vele olyan teljesítménykényszert a nyakadba amire egyébként semmi szükséged. Aztán majd meglátod mire jutsz, ha megjelenik mögötted a mások elvárása és a teljesítménykényszer. Tégy belátásod szerint!
További sok sikert!

fxtrader55:
Bocsánat!
Nem vagyok beszűkülve a technikai elemzésre, sőt egyetlen módszerre sem. Mai napig bejárok mások előadásaira, hátha hallok valami érdekeset mástól.
Viszont a véleményem megtartom róluk magamnak.

Mindenki másnak:
Akinek alapkövetelmény a számlatörténet, azoknak vannak olyan oktatások, ahol láthattok nagy számlás kereskedést és múltbéli történetet. Azzal meg az lesz a bajotok, hogy 3000 EUR-t kérnek érte alsó hangon, amit nem tudtok, vagy akartok kifizetni.
Esetemben csak nem találkozik a kínálat egyesek keresletével. Én is szeretnék dinnyét lékeltetni a piacon, hogy megkóstoljam vásárlás előtt, de már évek óta nem tudok. Választhatok, hogy megveszem anélkül, vagy nem eszek dinnyét, esetleg veszek egy félbevágottat, aminek tetszik a színe.

Leírtam többször. Nem vagyok egy sztártréder, ha az lennék, én is 3000 EUR-t kérnék szemrebbenés nélkül. Nem kizárólag a kereskedésből élek, de szerintem előrébb járok az úton, mint a többség. Évek óta ugyanazokat az elveket követem a kereskedéseimben, csak a módszert próbálom finomítani.

Tudok pozitív profitgörbével kereskedni, annak ellenére, hogy még mindig vannak hibám. Ezek kijavításán pedig nap mint nap dolgozom. Most még van kedvem és időm oktatással foglalkozni. Lehet később már nem lesz, vagy nem ennyiért, az ára meg annyi amennyi. Akit nem győznek meg az írásaim, a feltöltött videóim a képeim, meg az ingyenes konzultáció, azt pedig a profitgörbém se fogja.

A képek saját számlák. Tudom, hogy sokaknak ez sem lesz elég jó! Viszont kíméljetek meg az olyan kérdésektől, hogy éles vagy demó, miért nem összefüggő, és mit csináltam a köztes időben. Köszi.

ui: Végre lehet olvasni értelmes hozzászólásokat, ennek nagyon örülök.
Csatolt kicsinyítések
forex-klub-3.png  
Régi 2016-11-01, 10:15   #45 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.665
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

.............

ui: Végre lehet olvasni értelmes hozzászólásokat, ennek nagyon örülök.
Hol merre??
Olvashatnékom miképpen vezessem le?
Keresem, kutatom,
veszettül fűszálat kazalnyi rengetegben.

A piac is halott ma,
trollkodáshoz sem akad téma.
Lassan de biztosan,
napról-napra kevesebb
az idióta.

Itt a vég(e) ennek a posztnak
Régi 2016-11-01, 10:30   #46 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Itt van már a rusnya troll,
csak azt ne mondd, hogy olvasol.

Kotyogsz bele mindenbe,
hogy mennél a jó Istenbe!

De nem leszek troll etető,
így nem lesz meg a betevő.

D.Z.
Régi 2016-11-01, 12:25   #47 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ez a kockás ez tényleg troll? Vagy kibaszott jópofa. Nekem tetszenek a beszólásai, mert néha még rimelnek is.Lehet, hogy sokszor romboló hatással hatnak a beszólásai, de legalább életet visz a fórumba.
cane nem elérhető  
Régi 2016-11-01, 12:34   #48 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
cane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez a kockás ez tényleg troll? Vagy kibaszott jópofa. Nekem tetszenek a beszólásai, mert néha még rimelnek is.Lehet, hogy sokszor romboló hatással hatnak a beszólásai, de legalább életet visz a fórumba.
Nem, amúgy nem az. Láttad miket programozik össze? Nagyon okos lehet.
Remélem érti a versemet.
Régi 2016-11-01, 19:42   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na, mennyi hozzászólás

De most komolyan, én buktam itt meg szövegértésből, vagy nem?

Én annyit kérdeztem, hogy mi a célod a cikkekkel, mert read only üzemmódba váltottál nyár végén, én meg kaptam marketing emailt, tőled, itt is reklámoztad magad, és a cikkeidben is. Innen jutott eszembe, rákérdezek simán.

Naívan azt gondoltam valami ilyesmit válaszolsz: "Szia Dávid, van valami új cuccom, ami hasznos lehet a kezdőknek, vagy itt az ősz, hazaért mindenki a nyaralásból, és mivel tudok kereskedni, ennyit megengedhetek magamnak."

Ha ilyesmi válasz lett volna, megköszöntem volna és kész. Ehelyett elkezdtél mentegetőzni, meg védekezni

Én nem kértem semmilyen kimutatást

Lehet, mivel bevallom, hisztizős választ adtál az egyszerű kérdésemre, nehezen tudtam kezelni utána már, ezért elnézésedet kérem!

De még oda is írtam a legelején, hogy ne vedd gonoszkodásnak

Mindegy.

Sajnálom, ilyen frusztrációt vált ki egy ártatlan kérdés. Egyszer megszokom én is.

Egyébként igen, más, sikeres emberek technikáit meg szoktam nézni, meg kipróbáltam magam chartnélküli kereskedésben. Nem egész nap, és nem hagytam abba a saját rendszeremet.
És nem fogok kérni kimutatást Traders' Night-ra sem, ezt a mondanivalódat nem is értem, mit akartál vele
És fogok vezetni egy elő kereskedési blogot itt, igen. Jó kihívásnak tartom. Plusz teher nem lesz, mert max nem fog menni, és akkor mi van? Semmi, attól a saját rendszerem működik nekem. Szerintem meg mindegy a technika, ha fejben rendben van az ember, ezt akarom magamnak majd bebizonyítani, hátha sikerül. Nem félek a hírnév megfosztásától, harzolt megkértem, nullázza le

Szóval béke Zoli, és nem a poraidra, hanem a pipjeidre
Régi 2016-11-01, 19:48   #50 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Balance eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Dávid, szerintem van különbség oktató és oktató között. Amikor pl Bubor Zolit szedte szét mindenki, az szerintem is jogos volt. De (bár nem ismerem személyesen) én úgy gondolom, hogy a Forex Klubos Zoli teljesen más tészta. Nagyon sokszor ingyen, és önzetlenül segít, megoldásokat, hasznos információkat ír le. Ha már erre tette fel az életét, akkor hadd kérjen már pénzt az tudásáért, ha annak az átadásába nem kevés időt és energiát öl. (A tudás , és a tapasztalat átadásáról, nem pedig a megszerzéséről beszélek.)
Hogy nem sikeres ??? Az attól függ, kinek mi a siker? Ki mennyi pénzt akar kivenni ebből a piacból? Biztos vagyok benne, hogy nem veszteséges kereskedő
Kíváncsi leszek majd a publikus számládra (már ha tényleg megcsinálod).
Nem téged akarlak bántani, de most megmondom előre: Ha lesz is publikus számlád, annak a publikációját 1-2, de max 3 hónap után jegelni fogod ilyen-olyan indokra hivatkozva.
Eltöltöttem én is 6 évet itt, és tudom hogy mindenkinél jön olyan időszak, amit nem akar a nyilvánosság elé teregetni.
Sőt vannak ennél vadabb szilárd meggyőződéseim is a forexről, talán majd egyszer kifejtem.
Lehet, hogy indítok egy új topikot valami olyasmi címmel, hogy : Miért volt a legjobb döntés az életemben, hogy abszolut maximalista létemre 6 év után feladtam a kereskedést.
Szóval a lényeg az az, hogy egyetértek azzal, hogy a szélhámosokat pucoljátok ki ebből a szakmából, de attól, hogy valaki nem dobálózik számlatörténetekkel, még lehet normális oktató (az ellenkezőjére is láttam már példát, hajjaj, tudnék mesélni...)
Peace
Szia Balance! Előző hozzászólásomban ott van minden, ami ide is illik. Sajnálom, abbahagytad, bár valószínűleg jó döntést hoztál. Érdekes topic lenne.

Egyébként igen, 2-3 hónapra tervezem majd, de ezt írtam is már korábban Már amit eddig feltettem a topicomba, azt a kb. hat predikciót, ot es fel bejott belole, ilyen a technika Persze lekereskedni teljesen más lesz. Jó buli lesz

Az pedig nem kérdés, hogy BZ egyenlő-e DZ-vel

Tiszteletem!
Lezárt téma

Címkék
forex kereskedés, Forex oktatás, forex stratégia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Zooli Trading Klub Forex Klub Tőzsdei képzések 586 2016-06-24 05:52
GazdaságTV Klub GazdaságTV Tőzsdei képzések 0 2014-09-18 16:17
Kereskedo klub BéBé Csevegés 10 2013-01-12 18:41

A pontos idő 02:45 , a GMT +1 időzóna szerint.