Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-10-29, 17:06   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.382
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ismersz olyan tradert aki ezt meg tudja csinálni?
Mekkora kockázattal?
A private banker ugyanarról a piacról dolgozik, mint bárki más. Az a kérdés, hogy az adott bank termékfókusza mit enged.

Alapvetően nagy összeggel foglalkoznak. 25M alatt sehol, de az átlag tényleg inkább 100M. Más típusú ügyfélkör: jellemzően inkább az értékmegőrzés a cél és nem a tőkejövedelem.
Igen, de nem nekem kell. Ennyi pénzt szerintem sohasem fogok másra bízni, és nem azért, mert nem léteznek jó vagyonkezelők.

De köszönöm a tájékoztatást
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-29, 17:11   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.382
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A chartisták által használt eszközökre gondoltam: trendvonalak, indikátorok, gyertyaformációk, stb.
Az előny többnyire csak feltételezés. Ha mélyre ásunk, akkor általában kiderül, hogy nincs előny.

Alapvetően az a gond, hogy olyan stratégiát keresnek amit ha folyamatosan kötsz, előnyöd van és pénzt keresel. A hatékony piacok elmélete szerint ez lehetetlen. A piacok hatékonysági foka időről időre változik. Az idő kisebb részében nem hatékony, nagyobb részében hatékony, ekkor nincs mit keresni. Vagyis nem az a kérdés, hogy milyen stratégia működik mindig hanem az, hogy mikor kereskedjünk és mikor ne. Alapvetően az idő nagy részében nincs előny. A legtöbb trader viszont folyamatosan szeretne kereskedni.
Ezt most itt pár sorban jobban kifejteni lehetetlen...

Ez, amit írtam, a hagyományos iránytradingre értendő.
Az opciós piacon, ahol a profit nem egyetlen változótól függ (árváltozás), hanem 5 különböző változótól (delta, gamma, theta, vega, rho), ott sokkal könnyebb előnyre szert tenni. Gyakorlatilag itt az idő nagy részében van mit keresni, de az előny mértéke itt is változik.
Fu, értem, amit írsz, ez nem könnyű téma, mivel belevetted az időt. Egy biztos, mivel az árfolyamok egyik időtávon sem a normál eloszlást követik, ezért létezik statisztikai előny.

A sima long, shortnál nincs időfaktor, vagyis nem úgy, ahogy elsőre adódik.

A technikai elemzés hagyományos eszközei valószínűleg nem adnak előnyt, de ezt nem tudom se cáfolni, se megerősíteni.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-03-05, 13:07   #53 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
loscsaba86 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás VGX stratégia

Sziasztok!

Használja vki a VGX stratégiát? Mi a tapasztalat?
loscsaba86 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-06, 07:32   #54 (permalink)
Új tag

Hely: Pannónia filmstúdió
Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 3
A kockásfülű nyúl a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
A chartisták által használt eszközökre gondoltam: trendvonalak, indikátorok, gyertyaformációk, stb.
Az előny többnyire csak feltételezés. Ha mélyre ásunk, akkor általában kiderül, hogy nincs előny.

Alapvetően az a gond, hogy olyan stratégiát keresnek amit ha folyamatosan kötsz, előnyöd van és pénzt keresel. A hatékony piacok elmélete szerint ez lehetetlen. A piacok hatékonysági foka időről időre változik. Az idő kisebb részében nem hatékony, nagyobb részében hatékony, ekkor nincs mit keresni. Vagyis nem az a kérdés, hogy milyen stratégia működik mindig hanem az, hogy mikor kereskedjünk és mikor ne. Alapvetően az idő nagy részében nincs előny. A legtöbb trader viszont folyamatosan szeretne kereskedni.
Ezt most itt pár sorban jobban kifejteni lehetetlen...

Ez, amit írtam, a hagyományos iránytradingre értendő.
Az opciós piacon, ahol a profit nem egyetlen változótól függ (árváltozás), hanem 5 különböző változótól (delta, gamma, theta, vega, rho), ott sokkal könnyebb előnyre szert tenni. Gyakorlatilag itt az idő nagy részében van mit keresni, de az előny mértéke itt is változik.
Maximalisan egyet ertek. Amen! Szinte mindenki trendeket probal keresni, de ki mondta hogy a piacok altalaban trendelnek? Es miert kene nekik az ido nagyobb reszeben trendelni?
A kockásfülű nyúl nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-07, 20:47   #55 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A kockásfülű nyúl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Maximalisan egyet ertek. Amen! Szinte mindenki trendeket probal keresni, de ki mondta hogy a piacok altalaban trendelnek? Es miert kene nekik az ido nagyobb reszeben trendelni?
Ki mondta, hogy az idő nagyobb részében pozícióban kell lenni?
Régi 2017-04-05, 14:39   #56 (permalink)
Tag

Hely: Szombathely
Összes hozzászólás: 59
Hírnév szint: 5
zs.tamas a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egyébként az egész világ trendekben mozog. A természet is. Az emberi félelem és kapzsiság is, az időjárás is. Szóval az elfogadható számomra, hogy trendeket keressek.
Amit nem értek.
Ha az árfolyamokat a tömegek kollektív cselekvése mozgatja, akik 95%-a veszít, akkor miért kell annyit tanulni, miért kell annyit elemezni, gyakorolni, chartokat bámulni. Hisz elég lenne csak simán hülyének lenni.
Ez számomra egy kib@sz..tt nagy paradoxon, és képtelen vagyok ésszel felfogni.
zs.tamas nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-04-05, 15:15   #57 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 259
Hírnév szint: 2
ANONYMOUSFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem be és kiszállási pontokat kell találni nem trendeket. Önmagában trendet keresni elég nehéz mert elég széles sávban mozog az árfolyam valamint az is kérdés melyik időhorizont trendjét veszem alapul.
ANONYMOUSFX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-04-05, 17:00   #58 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
zs.tamas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyébként az egész világ trendekben mozog. A természet is. Az emberi félelem és kapzsiság is, az időjárás is. Szóval az elfogadható számomra, hogy trendeket keressek.
Ez így van.

Idézet:
Amit nem értek.
Ha az árfolyamokat a tömegek kollektív cselekvése mozgatja, akik 95%-a veszít, akkor miért kell annyit tanulni
Azért, mert a 95% nem tanult. A 95% szerencsejátékos. Nem trendirányba kereskednek. A kockázatkezeléssel nem foglalkoznak és a mentális állapotuk rossz. Emiatt folyamatosan még rosszabb döntéseket hoznak.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-04-05, 20:04   #59 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.873
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Amit nem értek.
Ha az árfolyamokat a tömegek kollektív cselekvése mozgatja, akik 95%-a veszít, akkor miért kell annyit tanulni, miért kell annyit elemezni, gyakorolni, chartokat bámulni. Hisz elég lenne csak simán hülyének lenni.
Ez számomra egy kib@sz..tt nagy paradoxon, és képtelen vagyok ésszel felfogni.
Ha mindenki egy irányban kereskedne megszűnne a derivatív piac. Nem érdemes ebbe becsavarodni.
Amúgy a trend egyáltalában nem egzakt fogalom és mindig a már megtörténtekre érvényes.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-04-05, 22:17   #60 (permalink)
Szenior tag

falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez így van.

Azért, mert a 95% nem tanult. A 95% szerencsejátékos. Nem trendirányba kereskednek. A kockázatkezeléssel nem foglalkoznak és a mentális állapotuk rossz. Emiatt folyamatosan még rosszabb döntéseket hoznak.
Egyetértek, de mi a trendirány? Lehet hogy a havi charton short, a napin már long, és ez még változhat párszor mire eljutunk M1-ig. Szóval akkor kinek mi a trendirány és hogy csinál ebből előnyt magának a piacon? Nyilván minden oktatáson és könyvben benne van hogy a trend a barátunk. Ha mondjuk én H1-en kereskedek, akkor van aki azt mondja hogy ugyanezen az idősíkon állapítsam meg a trendirányt. Más meg azt mondja hogy ha H1-en nyitok pozit, akkor egy felettes idősík, mondjuk D1 alapján állapítsam meg a trendirányt. Ez a kettő lehet hogy pont ellentétes irányú nyitást eredményez egy adott pillanatban.

Szóval kinek mi a trendirány, és ez a jóbarát milyen piaci előnyt ad számára?

Komolyan érdekelne mindenkinek a véleménye ezzel kapcsolatban
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-04-06, 03:30   #61 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nem egzakt fogalom, leírtam lásd följebb.

Régi 2017-04-06, 05:57   #62 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 259
ANONYMOUSFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A másik probléma ritka a kiegyensúlyozott mozgást mutató trend. Az idő elteltével egyre szélesebb az eszközök bejárta út, egyre nehezebb eltalálni, mit is akar az árfolyam.
Csatolt kicsinyítések
varkuti-fele-vgx-strategia-00000.png  
ANONYMOUSFX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-04-06, 09:59   #63 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 346
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyetértek, de mi a trendirány? Lehet hogy a havi charton short, a napin már long, és ez még változhat párszor mire eljutunk M1-ig. Szóval akkor kinek mi a trendirány és hogy csinál ebből előnyt magának a piacon? Nyilván minden oktatáson és könyvben benne van hogy a trend a barátunk. Ha mondjuk én H1-en kereskedek, akkor van aki azt mondja hogy ugyanezen az idősíkon állapítsam meg a trendirányt. Más meg azt mondja hogy ha H1-en nyitok pozit, akkor egy felettes idősík, mondjuk D1 alapján állapítsam meg a trendirányt. Ez a kettő lehet hogy pont ellentétes irányú nyitást eredményez egy adott pillanatban.

Szia!

Érdekes, ugyanakkor nagy témát vetettél fel, így a teljesség igénye nélkül inkább csak néhány gondolatot gyűjtöttem csokorba.

Mi a trend?

Az alapvető választ mindenki ismeri: emelkedő csúcsok és völgyek a long, a short pedig vicaversa. De van akinek az a definíciója, hogy az ár legyen az MA200 felett, vagy az M10 legyen az M20 fölött, vagy az RSI 50 fölött, vagy... ezernyi felfogás és szignál létezik és ez még csak egy idősík... Előnye a komlexitásnak, hogy minden időpontban van oka valakinek venni vagy eladni (=működik a piac), hátránya, hogy nehéz eligazodni az összevisszaságban. Az iránytű a káoszban egy személyre szabott objektív szabályrendszer, egy trading terv lehet, melynek fő célja ugyanakkor nem a piaci zűrzavar uralása, hanem a saját –az ellentmondásos információk miatt megzavarodott és elbizonytalanodott, ezért hibázásra hajlamos pszihénk- kontrol alatt tartása.

Mi az értelme a trend figyelésének?

A tőzsde alapvetően kaotikus, az ember viszont természeténél fogva a rendre törekszik. Az ellentmondás feloldására tett kísérlet a technikai elemzés és ezen belül a trendek figyelése, mely azt az illúziót kelti, hogy a logikával úrrá lehetünk a véletlenszerűségen. És a varászlat működik, hisz minél több ember hozza meg ez alapján az illúzió alapján a döntéseit, annál több lesz a pozitív visszacsatolás, hisz az együttes egyirányű fellépés hatására az árfolyam valóban a várt irányba mozdul el.(=piaci előny) A piaci résztvevők egy adott pillanatban három csoportra bonthatók: vannak akik long, vannak akik short irányban lépnek piacra és vannak, akik kivárnak. Az irányt az első két csoport pillanatnyi erőviszonyai döntik el. Egy egyértelmű trend az alapvetően vakon kereskedő emberek számára egy logikus, biztonság illúzióját ígérő kapaszkodó, tehát sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy a trendpártiak aggregált tőkeereje lesz adott pillanatban a nagyobb. Ha másért nem, mert a másik oldal jelentős része a partvonal szélén marad, hisz az okos oroszlán is kitér a felé robogó megvadult gnu csorda elől.

Miért törnek meg a trendek?

Minél több pozíció nyílik mondjuk long irányba, annál nagyobb feszültség kummulálódik a felszín alatt. Hisz a longot shorttal kell lezárni, a pozíciók pedig pénzért és nem az örökkévalóságnak nyílnak. Mint a háborúban. Minél nagyobb területet foglalsz el, annál több katonát kell rendfenntartásra kivonni a frontról, így a meggyengült arcvonalat egy idő után relatíve könnyű lesz megtörni. Minél több a zsákmány, annál kisebb a harci kedv. Minél hosszabb ideje vagy a lövészárokban, annál szívesebben mennél már haza. Itt jön képbe az idősíkok rétegzettsége. Ami egy M1-en érett long trend, az M15-ön lehet, hogy éppen egy short trend korrekciója egy ellenálláson. Itt új hadtestet lépnek be az ütközetbe, hisz az M1-es skalperek csatájába most a day traderek is belépnek. Az ügyes M1-es longos figyeli a felsőbb idősík ellenállásait ezért ide teszi az eladási megbízását. Az M15-ös trader eladási szignált kap (az ő felfogásában a short trend él, és ellenálláson eladni magas valószínűségű beszállási pont) így a shortos túlerő hatására az árfolyam elkezd csökkenni, mely a beragadt, mínuszossá váló M1 traderek kapitulációjával és a későbbi szignálra aktiválódó M15 traderek eladásaival folyamatos muníció pótlást kap. És így gyűrűzik ez tovább a magasabb (W1/D1)idősíkok felé. (ahol viszont a trendek erőviszonyait egyre inkább a fundamentumok határozzák meg nem a technikai tényezők. De ez már befektetés és nem spekuláció.)

Melyik idősíkon élő trend releváns a számomra?

Szerintem ez alapvetően a trader tőkeerejétől, kockázatvállaló képességétől és vérmérsékletétől függ. Aki egy két pipre utazik (skalper) annak az M1 trend a releváns, sőt esetenként még az sem, hisz a gyertya szintű impulzusból, vagy adott esetben ajánlati könyvből dolgozik. Aki 8-10 pip megszerzésére fókuszál annak M1-M5 trendjei az irányadók. 20-30-50 pipes célár esetén az M5-M15-H1 figyelése az optimális forgatókönyv, 100 pip esetén már a H4-D1, míg több száz pip esetén a D1-W1 figyelése a célravezető.

Miért kell nézni a felettes idősíkot?

Hiába vagyok én a legerősebb gyerek a homokozóban, Pistikét csak addig csicskáztathatom büntetlenül, míg nem jön meg a díjbírkózó apukája. (sőt, ha igazán okos vagyok már tudom, hogy az apukája díjbírkózó és jönni fog, tehát eleve békén hagyom) A tőzsdén semmi sem biztos, csak az, hogy minden trend megtörik végül. A stop nélküli kereskedés igazi veszélye az, hogy későn vesszük észre, ha valami végzetesen megváltozik. Az igazi nagy trendeket az okos pénz hozza létre olyan információk birtokában (sőt, olyan dezinformációk terjesztésével megtámogatva), amit mi a saját homokozónkban (idősíkunkon) nem is fogunk fel.És ilyenkor történnek stop nélkül a tragédiák, mikor pl valaki beragad egy 100 dolláros olajban, mely fél év múlva már csak a negyedét éri. WTF??? Vagy az 1,4-es EURUSD-ba, mely pár hónap alatt majdnem paritásik esik, pedig (mondogathatjuk magunkban a remélt fordulatot megideologizálva) a trend évekig long volt, a kereskedelmi hiány, a kamatkülönbözet, az eladósodottság, a pénznyomtatás a bla, bla bla látszólag mind a dollár ellen szól. Bár azt mondják a tőzsdén a tömeg akarata érvényesül, szerintem ez nem igaz. Az aggregált tőkeerő számít, és ha az jól időzített és transzparens, akkor pusztán az erő megmutatásával (=kezdőlökés+kommunikáció) hatalmas tőkeáttétel hozható létre (=trend) a gyengék „szavazainak” (=trendkövetők) segítségével. Lám, a való világban is egy kollégiumi szobából egy maroknyi ember mekkora trendforduló elérésére volt képes...

Összefoglalva, szerintem...

...Trendet követni érdemes, mert a tömeg -más logikus kapaszkodó híján- a trendet követi, ezáltal a tömeg aggregált tőkeereje –különösképp a szignal pontokon- nagy valószínűséggel nagyobb lesz, így trend irányú elmozdulás jön létre.
...A felettes idősík trendjét nézni érdemes, mert ez megmutatja, hogy melyik oldal tartalékai nagyobbak, és mik azok a pontok, ahol ezek nagy valószínűséggel bevetésre kerülnek, befolyásolva többnyire eldöntve ezzel a kereskedési síkunkon a long/short bírkózás kimenetelét.
...A trendek technikai alapon magukban hordozzák önön végzetük okait. Eliott hullám elemzéssel, fibóval, momentum vizsgálattal kísérletet lehet tenni a trend kifulladásának korai felismerésére, előnyhöz jutva ezáltal a többi piaci szereplőhöz képest.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-04-06, 12:47   #64 (permalink)
Szenior tag

Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Én regény helyet csak a lényeget mondom.
Trend az amikor ránézel a csupasz grafikonra és gondolkodás nélkül szinte azonnal megtudod mondani, hogy adott termék melyik irányba megy. Minden idősíkon lehet más trend. Csak azokat az idősíkokat nézd, amelyek fontosak neked. Trendirány meghatározására ugyan lehetne használni indikátorokat(supertrend,mozgóátlagok..stb), de ezt nem javaslom. Ha indikátorok kellenek a trendmeghatározásához, akkor az már régen rossz.
Ránézel a grafikonra és látod, hogy merre megy a piac. Aztán, hogy folytatódik-e a mozgás az már a piac dolga.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-04-10, 22:21   #65 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 33
holmes a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Várkuti úr kellemes előadó, jó hallgatni, hangszíne hanghordozása megnyugtató.

Viszont szerintem, amikor stratégiájának, ajánlásának eredményeiről beszél,
(pl. legutóbb itt is: https://www.youtube.com/watch?v=jh3Hu-Y18to )
eléggé sokat füllent.
Ti is ezt látjátok?
holmes nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-04-10, 23:21   #66 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sötét szemüvegben üzletel. Bravó!

Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Stratégia teszter programok tozsdeelemzes.hu Tőzsdei elemző programok 56 2017-06-07 22:10
A Stratégia rubio Kezdőknek 151 2017-04-09 16:44
Stratégia elemzése Batka85 Kezdőknek 56 2014-09-24 10:54
Exit stratégia gogolak Kezdőknek 2 2013-07-14 20:43
Stratégia, vagy mégsem? Sityu Kezdőknek 10 2011-05-10 12:56

A pontos idő 06:13 , a GMT +1 időzóna szerint.