Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-02-26, 14:04   #5951 (permalink)
xyz
Szenior tag

Összes hozzászólás: 105
Hírnév szint: 5
xyz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hogy egy kicsit a kereskedésről is szó essen.
A mai nap kivette az aranynál a stopjaimat az ár. De nem lehet okom a panaszra. a kezdeti kockázat 17,5 szörösét sikerült realizálnom.
Az USD CAD esetében is kialakult egy új stopszint így csökkenthettem a kezdeti kockázaton.
Csatolt kicsinyítések
forexegyetem-xauusd1h1.png   forexegyetem-usdcad3h1.png  
xyz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-26, 14:57   #5952 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Mivel alapból P4-re és P5-re lépek be, anélkül, hogy ezt korábban tudtam volna, így gondoltam, hogy megnézem, hogyan lehetne ráépíteni. Épp adta magát, hogy P1-re nyissak óráson. Hááát...ezt még gyakorolnom kell! Mármint a ráépítést.

forexegyetem-eurjpy-p1.png

Hibát hibára halmoztam.
-Elmaradt a tervezett ráépítés (nem megy azért az olyan könnyen egyből)
-zárás célár előtt
-célár rossz meghatározása
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-02-26, 16:27   #5953 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Hát ennek semmiképpen nem 140 volt a célárja De nem szólok, ebből én most ki is maradtam
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-26, 20:37   #5954 (permalink)
xyz
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mivel alapból P4-re és P5-re lépek be, anélkül, hogy ezt korábban tudtam volna, így gondoltam, hogy megnézem, hogyan lehetne ráépíteni. Épp adta magát, hogy P1-re nyissak óráson. Hááát...ezt még gyakorolnom kell! Mármint a ráépítést.

Csatolás 4858

Hibát hibára halmoztam.
-Elmaradt a tervezett ráépítés (nem megy azért az olyan könnyen egyből)
-zárás célár előtt
-célár rossz meghatározása
Szia

Én nem szoktam kereskedni M15-ön, de ha ezt le kereskedtem volna akkor egy kicsit lentebb léptem volna be és a pozícióépítést kihagytam volna. Továbbá lehet hogy Parabolic SAR indikátorral léptem volna ki mert elég sokat ment el az ár úgy hogy nem alakított ki stopszintet. Bár a rendszeremnek pont ez a része javításra szorul mivel nincs meghatározva, hogy mekkora elmozdulástól számít az extrém elmozdulás. Úgyhogy ez a döntésem inkább érzelmi alapú lenne mint tudatos...
Így most lenne egy kérdésem. Mégpedig az, hogy kinek mekkora elmozdulás számít már extrém elmozdulásnak?
Csatolt kicsinyítések
forexegyetem-eurjpy.prim15.png  
Régi 2014-02-26, 20:42   #5955 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 319
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát ennek semmiképpen nem 140 volt a célárja De nem szólok, ebből én most ki is maradtam
Most lehet, h nagy f@szságot fogok kérdezni, de ezt úgy értetted, hogy sok volt a 140, nem?
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-26, 22:05   #5956 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
xyz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia

Én nem szoktam kereskedni M15-ön, de ha ezt le kereskedtem volna akkor egy kicsit lentebb léptem volna be és a pozícióépítést kihagytam volna. Továbbá lehet hogy Parabolic SAR indikátorral léptem volna ki mert elég sokat ment el az ár úgy hogy nem alakított ki stopszintet. Bár a rendszeremnek pont ez a része javításra szorul mivel nincs meghatározva, hogy mekkora elmozdulástól számít az extrém elmozdulás. Úgyhogy ez a döntésem inkább érzelmi alapú lenne mint tudatos...
Így most lenne egy kérdésem. Mégpedig az, hogy kinek mekkora elmozdulás számít már extrém elmozdulásnak?
Szia

Valójában H1en néztem a belépési jelet. Innen nézve még korábbi volt a belépés. Trigger még csak gondolatban volt. M15-ön szerettem volna ráépíteni, ezért raktam ezt a chartot fel. Valójában jó volt a szint, ahol rá akartam építeni. Hogy mennyire? Még a visszateszt is pont addig jött vissza. Sanszos, hogy P4-el kellett volna ráépíteni és meghagyni éjszakára. Szoknom kell a ráépítés gondolatát még.
Gondolkodtam SAR kilépésen, de a kerek szám a fibo 61 és az M15-ön történt számomra extrémnek ítélt elmozdulás meggyőzött, hogy szálljak ki. Korrekcióra számítottam és újra be akartam szállni magasabb áron. Ez van.
Régi 2014-02-26, 22:12   #5957 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most lehet, h nagy f@szságot fogok kérdezni, de ezt úgy értetted, hogy sok volt a 140, nem?
Amennyire ismerem...szerintem keveselte

Az a helyzet, hogy eur gyengülés oké, de a jpy nálam kérdőjeles, hogy mit akar. Ezért nem akartam messzebb rakni a célárat. A következő célár nekem 137 körül lett volna. De annyira nekem nem tiszta a mozgás, hogy bevállaljam... a mai napon.
Régi 2014-02-27, 09:39   #5958 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Szia

Pintér Péter azt mondja erről, hogy:

1.
-HA valami nagyon elszáll, és nincsenek menet közben szintek, attól még nem kell kiszállni az emelkedésközben! ez a legfontosabb!Nagy elmozdulásokkor M15-re tedd a chartodat, és húzz rá egy parabolic-ot. Amint megjelenik az első pötty felül, az alapbeállításokkal, azonnal szállj ki a long tradeből.Nagyon fontos hogy ezt a módszert csak extrém elmozdulásoknál alkalmazd!-Nem extrém elmozdulás esetén, célár közelében Donchian 14 is jó kiszállási lehetőség. Legjobban M5-benalkalmazható. H1-ben ne használjuk kiszállásra a Donchian-t.Eső trendben csak a felső sávot nézni, emelkedésben csak az alsót.

-----------------

2.
extrém elmozdulás: 2,3,4 egymás utáni gyertya, ami 2,3* nagyobb az átlagosnál

-----------------

3.
Parabolic Sar: agresszív kiszállás drasztikus elmozdulásnál, M15 ön jellemző
Ezt a módszert csak extrém elmozdulásoknál alkalmazd! Azért mert rövid idő alatt lezajlódottelmozdulásoknak a korrekciója olyan mértékű, amelyet nem engedhetsz meg magadnak!Lebegő profit realizálatlan veszteségeHa nagy elmozdulások után benne maradsz a nagy pullback-ben, akkor valóban sokatvisszaadsz a piacnak a nem realizált hozamból.Ez természetesen nem jelenti azt, hogy az első adandó alkalommal nem lépünk vissza a piacra.Csak azért szállunk ki, mert nem akarunk benne lenni egy esetleges túl nagy korrekcióban. Ha a trend nem sérült, akkor vissza lehet szállni az eredeti idősíkban.

-----------------

én meg azért felhívom a figyelmed, hogy nem vagy célár közelében.
azért szállunk ki paraboliccal m15-ön célár közelében!!, mert extrém elmozdulás esetén nagyobb lehet a korrekciós szakasz és annyit nem adunk vissza a piacnak. tehát mivel extrém elmozdulás van és nincsenek kialakult csúcs völgyek a célár közelében, amihez a stopot tudnánk húzni, ezért a parabolic egy jó döntés ilyen szituációkban. extrém elmozdulás az, amikor a megnő a volatilitás és csak szakad az ár....

Kamionos képén ez jól látszik:
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-27, 10:28   #5959 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Amennyire ismerem...szerintem keveselte

Az a helyzet, hogy eur gyengülés oké, de a jpy nálam kérdőjeles, hogy mit akar. Ezért nem akartam messzebb rakni a célárat. A következő célár nekem 137 körül lett volna. De annyira nekem nem tiszta a mozgás, hogy bevállaljam... a mai napon.
Jaja, mindig kevesli . Csak azért kérdeztem mert 140,2-3 körül volt óráson egy támasz szint. Én mint amatőr az előző völgy fölé raktam volna az elsődleges célárat és ha ilyen erőteljesen átüti akkor persze hagyni menni lefele. Örülnék ha GP mester kifejtené, hogy hogy csinálta volna ezt a trédet.
Régi 2014-02-27, 13:20   #5960 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én is azt a szintet néztem. Ráadásul előző napi minimum is volt egyben. Én ilyenkor megpróbálom eldönteni, hogy ennek áttörésére játszok vagy nem. Ha igen, akkor hol a célár? Le akarom zárni aznap, vagy megtartani több napra? Ha le akarom, akkor én a napi átlagos mozgás környékén keresek célárat. Így is tettem. Gondolom volt, aki ráépített P4-el és reggel boldogság volt
Egyébként megnéztem paraboliccal 10 pipet nyertem volna még az első hullámon. A másodikból pedig kimaradtam.
Ebből is tanultam.
Régi 2014-02-27, 13:36   #5961 (permalink)
xyz
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pintér Péter azt mondja erről, hogy:

1.
-HA valami nagyon elszáll, és nincsenek menet közben szintek, attól még nem kell kiszállni az emelkedésközben! ez a legfontosabb!Nagy elmozdulásokkor M15-re tedd a chartodat, és húzz rá egy parabolic-ot. Amint megjelenik az első pötty felül, az alapbeállításokkal, azonnal szállj ki a long tradeből.Nagyon fontos hogy ezt a módszert csak extrém elmozdulásoknál alkalmazd!-Nem extrém elmozdulás esetén, célár közelében Donchian 14 is jó kiszállási lehetőség. Legjobban M5-benalkalmazható. H1-ben ne használjuk kiszállásra a Donchian-t.Eső trendben csak a felső sávot nézni, emelkedésben csak az alsót.

-----------------

2.
extrém elmozdulás: 2,3,4 egymás utáni gyertya, ami 2,3* nagyobb az átlagosnál

-----------------

3.
Parabolic Sar: agresszív kiszállás drasztikus elmozdulásnál, M15 ön jellemző
Ezt a módszert csak extrém elmozdulásoknál alkalmazd! Azért mert rövid idő alatt lezajlódottelmozdulásoknak a korrekciója olyan mértékű, amelyet nem engedhetsz meg magadnak!Lebegő profit realizálatlan veszteségeHa nagy elmozdulások után benne maradsz a nagy pullback-ben, akkor valóban sokatvisszaadsz a piacnak a nem realizált hozamból.Ez természetesen nem jelenti azt, hogy az első adandó alkalommal nem lépünk vissza a piacra.Csak azért szállunk ki, mert nem akarunk benne lenni egy esetleges túl nagy korrekcióban. Ha a trend nem sérült, akkor vissza lehet szállni az eredeti idősíkban.

-----------------

én meg azért felhívom a figyelmed, hogy nem vagy célár közelében.
azért szállunk ki paraboliccal m15-ön célár közelében!!, mert extrém elmozdulás esetén nagyobb lehet a korrekciós szakasz és annyit nem adunk vissza a piacnak. tehát mivel extrém elmozdulás van és nincsenek kialakult csúcs völgyek a célár közelében, amihez a stopot tudnánk húzni, ezért a parabolic egy jó döntés ilyen szituációkban. extrém elmozdulás az, amikor a megnő a volatilitás és csak szakad az ár....

Kamionos képén ez jól látszik:
Nagyon szépen köszönöm hogy ilyen részletesen leírtad. Így meg is van a délutáni programom. Visszanézem a piacot és megnézem hogy a rendszerembe hogyan tudom betenni az ilyen szituációknál való kilépést.
Régi 2014-02-27, 13:41   #5962 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Én is azt a szintet néztem. Ráadásul előző napi minimum is volt egyben. Én ilyenkor megpróbálom eldönteni, hogy ennek áttörésére játszok vagy nem. Ha igen, akkor hol a célár? Le akarom zárni aznap, vagy megtartani több napra? Ha le akarom, akkor én a napi átlagos mozgás környékén keresek célárat. Így is tettem. Gondolom volt, aki ráépített P4-el és reggel boldogság volt
Egyébként megnéztem paraboliccal 10 pipet nyertem volna még az első hullámon. A másodikból pedig kimaradtam.
Ebből is tanultam.
p1 belépőd után p2 következik és mindkettőt már célár előtt kivette volna nullában, ha nem tévedek
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-27, 13:44   #5963 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nagyon szépen köszönöm hogy ilyen részletesen leírtad. Így meg is van a délutáni programom. Visszanézem a piacot és megnézem hogy a rendszerembe hogyan tudom betenni az ilyen szituációknál való kilépést.
Ha szabad javasolnom, ne a "piacot" nézd át. Amennyiben fe fun vagy, akkor trader naplót kellene vezetned, abból látod, hogy mit teTTél a "piacon".
Ezek után már csak le kell vonnod a tanulságot, hogy neked mire melyik lépés vált be.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-27, 13:57   #5964 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
p1 belépőd után p2 következik és mindkettőt már célár előtt kivette volna nullában, ha nem tévedek
Nem jártam a tanfolyamra, így nem tudom. Szerintem nem kell sorrendben lennie. Amit Péter szavaiból kivettem, az az, hogy akkor kell ráépíteni egy bármilyen szignállal, ha értelmes stopelhelyezéssel a két pozi már nem lehet veszteséges. Én nem találtam ilyen helyet, ezért kihagytam a P2-őt.
Valaki javítson ki, aki járt a tanfolyamon, hogy ha rosszul tudom.
Régi 2014-02-27, 13:59   #5965 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Jaja, mindig kevesli . Csak azért kérdeztem mert 140,2-3 körül volt óráson egy támasz szint. Én mint amatőr az előző völgy fölé raktam volna az elsődleges célárat és ha ilyen erőteljesen átüti akkor persze hagyni menni lefele. Örülnék ha GP mester kifejtené, hogy hogy csinálta volna ezt a trédet.
Persze h kevés. Elég volt ránézni mekkora esésben van az EURUSD és az USDJPY IS. A kettőt csak össze kell rakni. Zárás órazáráskor. Vagy afölé vitt stoppal.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-27, 14:15   #5966 (permalink)
xyz
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem jártam a tanfolyamra, így nem tudom. Szerintem nem kell sorrendben lennie. Amit Péter szavaiból kivettem, az az, hogy akkor kell ráépíteni egy bármilyen szignállal, ha értelmes stopelhelyezéssel a két pozi már nem lehet veszteséges. Én nem találtam ilyen helyet, ezért kihagytam a P2-őt.
Valaki javítson ki, aki járt a tanfolyamon, hogy ha rosszul tudom.
Én sem jártam tanfolyamra, de például én P5-el soha nem építek rá. Méghozzá azért mert ha elesik annak a stopszintje akkor még a trend nem törik meg és nem szeretnék kimaradni további elmozdulásból. Én csak olyan szignállal építek rá aminek a stopszintje ha elesik akkor a trend is megtörik.
Régi 2014-02-27, 14:19   #5967 (permalink)
xyz
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha szabad javasolnom, ne a "piacot" nézd át. Amennyiben fe fun vagy, akkor trader naplót kellene vezetned, abból látod, hogy mit teTTél a "piacon".
Ezek után már csak le kell vonnod a tanulságot, hogy neked mire melyik lépés vált be.
Köszönöm a jó tanácsot! Maximálisan igazat is adok neked. Csak eléggé lusta voltam a trader napló kitöltését illetően. De ez már a múlt. Februárban elkezdtem rendesen vezetni és így pár hét elteltével már nem is érzem tehernek ennek megfelelő vezetését. Ezért is írtam azt hogy a piacot nézem át, mert a februári hónapban nem találkoztam olyan szituációval a kereskedés folyamán aminél meg tudnám vizsgálni, hogy milyen lett volna ha parabolic indikátorral szállok ki.
Régi 2014-02-27, 14:29   #5968 (permalink)
Szenior tag

Fxpadavan logója

Összes hozzászólás: 194
Hírnév szint: 9
Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia Kamionos!

"hibát hibára halmoztam"

Szerintem egyet követtél el, azt, hogy pozit akartál építeni.

Van benne tapasztaltod legalább demón? kb 300-500 tréd legalább? Vagy akár teszteren?
Ha nincs, akkor meg honnan is várhatnád el, hogy meg merd nyomni a gombot? Csak mert valaki azt mondta? (nem a poziépítést magát ellenzem itt, csak: van róla saját tapasztalatod, képed?)
A nyakadba vettél egy olyan plusz terhet-elvárást amitől lehet, h elbizonytalanodtál (célár stb) abban is ami egyébként gyanítom, hogy szokott menni.
Ha eddig működött a stratégiád és azt követted, akkor pedig nagy gratuláció, mert tökéletesen és fegyelemzetten letradelted ahogy kellett! és PONT!
Srácok! 1db tréd kielemzése nem lehet mérvadó.( és most lépjünk túl az utólagos farokméregetéseken) A stratégiád elemei pedig együtt alkotnak egy használható egészet. Ha valamit megváltoztatsz benne akkor azt tanácsolnám, hogy annak nyomós oka legyen!

Sok sikert!
Fxpadavan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-27, 14:31   #5969 (permalink)
xyz
Szenior tag

Alapbeállítás

A mai nap folyamán több lehetőség is adódott.
Az első az egy GBP/CHF Short volt. Még a tegnapi nap folyamán beadtam egy megbízást és ez a mai nap folyamán teljesült is. Ez egy P4-es szignál volt 5-ös R/R aránnyal. De annyit hozzáfűznék nem egy szépségdíjas a trend és a szignál sem. De ezt adta a piac.
A másik az EUR/USD. Ezt P2-es szignálra nyitottam. 4,5-ös R/R aránnyal léptem piacra.
Van még egy M1-es tradem is a DAX-al. Szintén P2-es szignállal léptem be. A hozam kockázat aránya 3-as. Jelenleg nullába húztam a stopot így már nagy baj nem lehet.
Ugyan úgy kialakult egy lehetőség az FTSE 100-on is de a DAX-on szebb volt a trend és így emellett döntöttem.
Csatolt kicsinyítések
forexegyetem-gbpchf.prih1.png   forexegyetem-eurusd.prih1.png   forexegyetem-ger30.prim1.png  

forexegyetem-ger301.prim1.png  
Régi 2014-02-27, 15:19   #5970 (permalink)
xyz
Szenior tag

Alapbeállítás

Szerencsére sikerült ráépítenem az USD/CAD párnál és így már 2 pozícióval vagyok benne. A képen nem látszik hogy a behúzott szint felett zárt, de igazából 0,2 pip-el túlszárnyalta ezt a szintet és így P2-el rá tudtam építeni. Nagy baj már nem lehet mivel nullába húztam a stopszintet.
Csatolt kicsinyítések
forexegyetem-usdcadh1.png  
Régi 2014-02-27, 15:37   #5971 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én még csak nézegetem ezt a rendszert, de érdekelne az idősíkok összefüggése.
Azaz ugyan azon az idősíkon húzzuk a szinteket és trendvonalakat, mint ahol belépünk, vagy magasabbon? Ha magasabbon, akkor mennyi az eltérés a két idősík között? Pl. ha naposon vonalazok akkor óráson lépek be?
Ha percesen akarok belépni, akkor hol vonalazok, M1, M15 vagy H1?
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-27, 16:09   #5972 (permalink)
xyz
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én még csak nézegetem ezt a rendszert, de érdekelne az idősíkok összefüggése.
Azaz ugyan azon az idősíkon húzzuk a szinteket és trendvonalakat, mint ahol belépünk, vagy magasabbon? Ha magasabbon, akkor mennyi az eltérés a két idősík között? Pl. ha naposon vonalazok akkor óráson lépek be?
Ha percesen akarok belépni, akkor hol vonalazok, M1, M15 vagy H1?
Szia

Én ha H1-en kereskedek, akkor H1-en is húzom be a szinteket. Azon határozom meg a trendet és így a belépési pontokat. A célárat D1-ben nézem. Itt már trendet nem figyelem, csak és kizárólag a legközelebbi szintet. M1 esetében ugyan ez a helyzet. M1-en nézem a trendet és a szinteket majd M15-ön a célárat.
Régi 2014-02-27, 16:20   #5973 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia

Én ha H1-en kereskedek, akkor H1-en is húzom be a szinteket. Azon határozom meg a trendet és így a belépési pontokat. A célárat D1-ben nézem. Itt már trendet nem figyelem, csak és kizárólag a legközelebbi szintet. M1 esetében ugyan ez a helyzet. M1-en nézem a trendet és a szinteket majd M15-ön a célárat.
Értem, köszi!
Régi 2014-02-27, 16:41   #5974 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kisegítene valaki? P1 counter trend törés, P2 jelentős szint elesése, p3-4-5=?
Régi 2014-02-27, 16:54   #5975 (permalink)
xyz
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
P3 ugyan az mint a P1 csak oldalazásba alakul ki.
P4 amikor emelkedő trendben visszamegy az előző völgyig és visszapattan az ár
http://kepfeltoltes.hu/view/140226/p...toltes.hu_.png
P5-ös szignál amikor emelkedő trendben visszamegy az ár az előző csúcsig.
Csökkenő trendben természetesen ennek az ellenkezője.
Régi 2014-02-27, 16:57   #5976 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.653
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Itt le van írva minden.
Régi 2014-02-27, 17:57   #5977 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Na ezért (is) íratnak alá titoktartási szerződést.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-27, 19:00   #5978 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Fxpadavan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Kamionos!

"hibát hibára halmoztam"

Szerintem egyet követtél el, azt, hogy pozit akartál építeni.

Van benne tapasztaltod legalább demón? kb 300-500 tréd legalább? Vagy akár teszteren?
Ha nincs, akkor meg honnan is várhatnád el, hogy meg merd nyomni a gombot? Csak mert valaki azt mondta? (nem a poziépítést magát ellenzem itt, csak: van róla saját tapasztalatod, képed?)
A nyakadba vettél egy olyan plusz terhet-elvárást amitől lehet, h elbizonytalanodtál (célár stb) abban is ami egyébként gyanítom, hogy szokott menni.
Ha eddig működött a stratégiád és azt követted, akkor pedig nagy gratuláció, mert tökéletesen és fegyelemzetten letradelted ahogy kellett! és PONT!
Srácok! 1db tréd kielemzése nem lehet mérvadó.( és most lépjünk túl az utólagos farokméregetéseken) A stratégiád elemei pedig együtt alkotnak egy használható egészet. Ha valamit megváltoztatsz benne akkor azt tanácsolnám, hogy annak nyomós oka legyen!

Sok sikert!
Van benne valami, amit mondasz. Köszönöm és lehet megfogadom. Néhány ráépítés van csak mögöttem élesben. Amikor annyira adta magát, hogy szinte vétek lett volna kihagyni. Demón semmi.
Tulajdonképpen azt csináltam végül, amit mindig szoktam szinte öntudatlanul.
Azért gondolom, hogy meg merem nyomni a gombot, mert önálló trédként tekintek a következő pozira. Viszont arra jöttem rá a soraidat olvasva, hogy mindig is ódzkodtam a kitörésnél nyitásra. Legyen az első pozi, vagy ráépítés. Most sem ment a P2. Mindig vissza tesztre szállok be. Csakhogy itt annyit ment már az ár, hogy inkább lezártam, mint, ahogy szoktam is és inkább feljebb akartam visszalépni. De akkor már megint egy új poziról beszélünk.
És igen...teljesen össze voltam zavarodva. A második, éjszakai hullám lett volna az én trédem. Be sem nyitottam...

Nem vagyok híve a demószámlázásnak. Élesben kisebb pozival tesztelek minden új elképzelést.
Véletlenül azonban éppen tegnap kezdtem nézegetni az LMAX-ot demón, úgyhogy úgy adódott, hogy bekötöttem és rá is építettem a vissza tesztben. Ma meg zártam 15% plusszban a két pozit. Jó érzés volt, de ettől még élesben nem fogom tudni ezt megtenni, tesztelhetem bármeddig demón. Ez az én véleményem.
Régi 2014-02-27, 19:12   #5979 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Na ezért (is) íratnak alá titoktartási szerződést.
Én fél füllel azt hallottam, hogy EUR/CHF martingale pozíció dulpázás 20 pipenként a szupertitkos stratégia. Arra építenek, hogy mindig sávozni fog, és sose esik 1,2 alá. De lehet csak félreinformáltak.
Régi 2014-02-27, 19:24   #5980 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.276
Hírnév szint: 9
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én fél füllel azt hallottam, hogy EUR/CHF martingale pozíció dulpázás 20 pipenként a szupertitkos stratégia. Arra építenek, hogy mindig sávozni fog, és sose esik 1,2 alá. De lehet csak félreinformáltak.
figyelek, figyelek, szóltam a 2 gyerekemnek is, h próbálják ki
ha minden jól megy, holnap rendelem a jegyet a bahamákra
(remélem elférünk a többiektől)
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-27, 19:54   #5981 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Itt le van írva minden.
Idézet:
P3 ugyan az mint a P1 csak oldalazásba alakul ki.
P4 amikor emelkedő trendben visszamegy az előző völgyig és visszapattan az ár
P5-ös szignál amikor emelkedő trendben visszamegy az ár az előző csúcsig.
Csökkenő trendben természetesen ennek az ellenkezője.

köszi fiúk!
Régi 2014-02-27, 20:54   #5982 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Menő Jenő a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Ugye ezt Te sem gondololtad komolyan?

Aki ilyet kitalál, az vagy rosszindulatú vagy kókler (és összekeveri Pinér Pétert H.A.-al). Anélkül, hogy védeném Őket és ismerném a stratégiát, biztos vagyok benne, hogy nagy ívben kerülnek mindenféle martingale-re alapuló rendszert.
Menő Jenő nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-27, 22:03   #5983 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Nem kell mindent viccnek venni. Meg mindent komolyan sem.
Régi 2014-02-28, 05:44   #5984 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Menő Jenő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ugye ezt Te sem gondololtad komolyan?
Még nem tudom mit gondoljak.
Ez magyarázná hogy is jött össze a 65%-os DD, amiről csigod is írt.
Valamint homlokegyenest ellentétes azzal a filozófiával, amit eddig képviseltek.
Szóval titkolózhatnak azért, mert tényleg valami nagyon egyedi, extrém hatékonyságú dologról van szó, vagy azért mert valami hatalmas pálfordulás történt.
Régi 2014-02-28, 06:47   #5985 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 125
Dzsabba a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jaj de jó írás köszi Zooli, köszi csigod. Első alakalommal ott voltam én is. Volt az elején ott is bólogatás, mikor megtudták mennyi akkor szörnyülködő hangok voltak majd a sok kedvezmény után megváltoztott a hangszín és ment a sustorgás ami annak a jele volt hogy a csalit be ették akkor már mosojogtam . Ezek előtt pedig azért írtam hogy elmennék de nincs rá keret, mert ha tényleg olyan jó akkor csak megtanulom és utólagosan kifizetem ha már sikeresen kereskedek vele. Akár a dupláját is
Dzsabba nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-28, 07:04   #5986 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ilyen témákban Zoli információforrásai megbízhatónak bizonyulnak, és ő sem szokott olyat írni, aminek ne lenne alapja.

Nekem is jelezte egy trader, hogy meg tudja szerezni az anyagot, pillantsak rá. Nem a stratégia érdekel, hanem a szakmaiság, az újdonság, a használati érték.

Ha valóban jó, javaslom majd a kisdoktorit az egyetemi csapatnak, ha viszont újabb átverés, lenyúlás, akkor ki kéne adni rájuk a vadászengedélyt.

S ettől még a titoktartási nyilatkozat sem védi meg őket, ha az oktatási szerződés megtévesztés eredményeként jön létre.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-28, 07:26   #5987 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Kern András után szabadon: "elfogtam egy levelet"

Szerintem ezért erősködhetett az előadó, hogy lényegtelen a lebegő DD mértéke.
Csatolt kicsinyítések
forexegyetem-profit-extrem.png  
Régi 2014-02-28, 07:38   #5988 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ilyen témákban Zoli információforrásai megbízhatónak bizonyulnak, és ő sem szokott olyat írni, aminek ne lenne alapja.

Nekem is jelezte egy trader, hogy meg tudja szerezni az anyagot, pillantsak rá. Nem a stratégia érdekel, hanem a szakmaiság, az újdonság, a használati érték.

Ha valóban jó, javaslom majd a kisdoktorit az egyetemi csapatnak, ha viszont újabb átverés, lenyúlás, akkor ki kéne adni rájuk a vadászengedélyt.

S ettől még a titoktartási nyilatkozat sem védi meg őket, ha az oktatási szerződés megtévesztés eredményeként jön létre.
jogi diplomád is van?.-)
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-28, 07:43   #5989 (permalink)
Kitiltott

kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
jogi diplomád is van?.-)
Nem tudom mennyire fontos, de igen.
Az ELTE JTI-n szereztem egy jogi szakokleveles mérnöki posztgraduálist. Dr nem vagyok, s már nem is leszek. Pereket viszont már nyertem ügyvéd nélkül is.
Régi 2014-02-28, 07:47   #5990 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Ez mán stratégia! Megvenni az esést és kitenni a stopot Mekkán kívülre

1.2000-on jó vétel volt..... max 25 pipes stoppal.

Fundáról meg inkább ne is beszéljünk.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-28, 07:56   #5991 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ez mán stratégia! Megvenni az esést és kitenni a stopot Mekkán kívülre

1.2000-on jó vétel volt..... max 25 pipes stoppal.

Fundáról meg inkább ne is beszéljünk.
Az talán már a számlaparaméterek alapján számított Stop out szint. Ott már a bróker zár.
Ettől még életképes lehet a dolog. Főleg ha gyorsan dupláz, és kiutalja amit beletett. Más kérdés, hogy sokan ezt nem tekintik kereskedésnek, esetleg csalódottak a tőlük korábban megszokottól teljesen eltérő hozzáállás miatt.
Ha esetleg tévesek lennének az információim, akkor előre is elnézést kérek minden érintettől. Nem célom senki befolyásolása, hogy elmegy-e erre a fejtágításra, vagy sem.
Régi 2014-02-28, 08:03   #5992 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:

Komolyan ez lenne a 200 ezres stratégia?

1 perc keresgéléssel találtam hozzá egy 2 éves cikket a neten: http://www.zerohedge.com/contributed...ervention-zone
“There is no doubt in my mind that the Swiss National Bank (SNB) will be involved when and if the EURCHF hits the 1.2000 mark”

Mi ebben a saját ötlet? Mi ér ebben százezreket?

Kezdek kíváncsi lenni...
Régi 2014-02-28, 09:39   #5993 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

mindjárt kezdődik Komjáthy előadása.
honlap: join.me
kód: 256-961-175
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-28, 10:05   #5994 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
mindjárt kezdődik Komjáthy előadása.
honlap: join.me
kód: 256-961-175
Szia! Hangnak kéne lennie? Ha igen nálam miért nem lehet? Nincs valami tipped?
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-28, 10:22   #5995 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
Hírnév szint: 7
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia! Hangnak kéne lennie? Ha igen nálam miért nem lehet? Nincs valami tipped?
Nálam sincs....
Régi 2014-02-28, 10:25   #5996 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://www.fxtanoda.hu/?q=Join.me

ide levan írva mit kell csinálni. kattints a telefonikonra és utána call via internet.
aztán töltsd le az appot és connect. a mikrofont meg légyszi kapcsold ki.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-28, 10:30   #5997 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
Hírnév szint: 7
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Idézet:

ide levan írva mit kell csinálni. kattints a telefonikonra és utána call via internet.
Köszi, működik!
Régi 2014-02-28, 11:05   #5998 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Köszi! nekem is ok volt
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-28, 11:19   #5999 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Az talán már a számlaparaméterek alapján számított Stop out szint. Ott már a bróker zár.
Ettől még életképes lehet a dolog. Főleg ha gyorsan dupláz, és kiutalja amit beletett. Más kérdés, hogy sokan ezt nem tekintik kereskedésnek, esetleg csalódottak a tőlük korábban megszokottól teljesen eltérő hozzáállás miatt.
Ha esetleg tévesek lennének az információim, akkor előre is elnézést kérek minden érintettől. Nem célom senki befolyásolása, hogy elmegy-e erre a fejtágításra, vagy sem.

Azért ha egy nem torz tükörbe néznénk, most kb ilyen képet kellene látnunk magunkról:

forexegyetem-venasszonyok.jpg

Valaki aki hallott valamit, továbbítja annak egy részét valakinek, aki szintén továbbítja valahova, ide nekünk, majd mi pedig jól elmondjuk hogy az miért szar!
De valójában azt sem tudjuk ismét hogy mire mondunk véleményt.
Tetszik ez nekem, jól elszórakozik rajta az ember, miközben dolgozik.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-28, 13:33   #6000 (permalink)
xyz
Szenior tag

Alapbeállítás

Szép lehetőség volt reggel az EUR/USD páron H1 idősíkon. Egy P5-ös szignál alakult ki. Reggel mikor felkeltem be is raktam a figyelő listámra, de a munkahelyemen elég sok volt a meló így le is késtem a beszállót. A piros sávnál volt az ár amikor rápillantottam. Ezért beraktam egy Buy Limit megbízást hogy ha visszamegy az ár akkor nyissa meg, de 0,6 pip hiányzott hogy benyissa. Egy kicsit zavart hogy nem nyitotta be, főleg azután hogy ki lőtt utána. Tény hogy amikor a piros sávnál volt az ár akkor még be nyithattam volna mivel az R/R arány megfelelő volt, de én inkább kihagytam, mivel az már nekem nem minősül beszállónak. Elfogadtam hogy lekéstem ezt a lehetőséget és kész. Inkább a GBP/CHF trademre fókuszálok, mivel az is szépen megindult délnek. bár még hiányzik egy kicsi a célárig.
Csatolt kicsinyítések
forexegyetem-lehetoseg.png  
Válaszol

Címkék
devizatőzsde, FOREX, mentális napló, tanfolyam, tőzsdetanfolyam

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 5 (0 tag és 5 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 09:18 , a GMT +1 időzóna szerint.