Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-02-27, 12:34   #6551 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.382
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudom, te olyan mindentkipróbálóazonnalleszettelő fajta vagy.
Korábban már írtam pár dolgot róla, de nem akarok itt beállni az oktatósok, mentorok közé.
Pláne nem fogok offolni.

Egyébiránt maga a stratégia charton végrehajtott része, az effektív ki és belépés az marhára töredéke az egész egységnek.
Lehet ez egy MA alapú, 3 indikátorra támogatott, "neten ingyen megtalálható" startégia, vagy maga a tudományosan kitalált legbonyolultabb automata rendszer.
Amivel eredményeket lehet elérni, az a személyre szabott, magadnak kitalált pénz/nyereség/veszteség kezelési algoritmus rendszer, ami vagy az ember fejében van és használni képes, vagy ha ilyen nincs, akkor megette a fene az egészet alapjaiban.

Hogy hol, mikor, miben lép be és ki valaki, ez tesztelhető, de ettől még sem működni nem fog valami, sem lemásolni nem lehet.
Az ilyen tesztekből mindig az sugárzik, hogy valaki még azon a szinten van, hogy "meg akarja fejteni" a chartot.
Hiába mondanám hogy adott esetben belépek 500dollár kockázattal, így és így, egy másik, ugyanolyan helyzetben beléphetek 1,500dollár kockázattal, és ott már megdől az egész teszt, mert az életben nem tudsz azonosulni vele. Az én rendszeremben van szubjektív tényező, naná, kiében nincs! Azt nem fogod tudni lemásolni szintén.
Ami kis kockázattal úgy látod hogy megy, az nagyobb kockázattal, amikor ezt a számla kondíció lehetővé teszi, egyszerűen nem fog menni.
Mondom, kár belemenni a részletekbe, mert nem tudsz hinni abban, amiben én 1000%-osan.
Tesztben ilyeneket nem tudsz analizálni, az nem a valóság.
Ha hiányos, vagy nem átgondolt egy stratégiában az MM rész, akkor nincs is miről beszélni.

Te millió féle stratégiát ismersz és gondolom teszteltél is már.
Azt mondanám, hogy amelyik a legjobban tetszik, azt fejleszd (magad számára) tökéletesre.
Tegyél mellé egy számodra működtethető, jól átgondolt pénzkezelési elvet és ennyi.

De hát nem is kell ezt mondanom egy öreg rókának...
A szokásos "nem vagy a kedvencem", de ezzel nagyon egyetértek, ahogy Marcival is. Komolyan, ezt a hozzászólást fogom felolvasni majd azoknak, akik a tutitippeket keresik.

Viszont muszáj eljutni addig a szopóspirálban, hogy ezt belássuk, és eszerint trédeljünk.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-27, 18:25   #6552 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A szokásos "nem vagy a kedvencem", de ezzel nagyon egyetértek, ahogy Marcival is. Komolyan, ezt a hozzászólást fogom felolvasni majd azoknak, akik a tutitippeket keresik.

Viszont muszáj eljutni addig a szopóspirálban, hogy ezt belássuk, és eszerint trédeljünk.
ez egy hülyeség, ezért külön kiemelem:
"Komolyan, ezt a hozzászólást fogom felolvasni majd azoknak, akik a tutitippeket keresik."

A tutitipp létezik. Nyilván nem jön be mindig, de 10/9es találatúak vannak. (azonos riskrewarddal)
Van egyszerű módszerekkel másolható, nyereséges metódus. Olyan amit Anyámnak is meg tudnék tanítani. (nekem is van)
De mielőtt rácuppannátok a gumicsontra csak hogy egy példát mondjak:
A Turtle Tréderek??? ja, vagy az csak mese volt. értem....
az persze már egy másik téma, hogy minden ilyen tutitipp módszer szép lassan le fog hervadni

ui: teljesen megértem ha valaki nyereséges, és nem akarja leírni szájbarágósan a módszerét.
azt is megértem ha pszichologikus ködfelhőbe burkolja. Nem is vártam semmi tuti receptet. Én csak jól érzem itt magam
Régi 2015-02-27, 18:36   #6553 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

az persze már egy teljesen más tészta, hogy minden ilyen tutitipp módszer szép lassan le fog hervadni. NA EZ TUTTTIFRUTTI
Régi 2015-02-27, 18:41   #6554 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Komolyan, ezt a hozzászólást fogom felolvasni majd azoknak, akik a tutitippeket keresik."

A tutitipp létezik. Nyilván nem jön be mindig, de 10/9es találatúak vannak. (azonos riskrewarddal)
Van egyszerű módszerekkel másolható, nyereséges metódus. Olyan amit Anyámnak is meg tudnék tanítani. (nekem is van)

ui: teljesen megértem ha valaki nyereséges, és nem akarja leírni szájbarágósan a módszerét.
azt is megértem ha pszichologikus ködfelhőbe burkolja. Nem is vártam semmi tuti receptet. Én csak jól érzem itt magam
Akinek van egy jó stratija és meg akarja osztani az át tudja adni, ez tuti. Akinek van jó stratija, de nem szeretné átadni az elkezd hantázni a pszichóról meg a szükséges több éves tapasztalatról meg lelki megérésről meg a f@sz tudja, hogy még miről.
Persze érthető, hogyha valaki évekig szopott mire öszerakott egy működő rendszert annak nem az az első dolga, h elmonja fűnek-fának.
deimos elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-27, 19:25   #6555 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

az persze már egy másik téma, hogy minden ilyen tutitipp módszer szép lassan le fog hervadni

Nem kell egyetértenünk. Szerintem van itt pár ember, aki érti, mit írtunk itt néhányan korábban.
Régi 2015-02-27, 19:44   #6556 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akinek van egy jó stratija és meg akarja osztani az át tudja adni, ez tuti. Akinek van jó stratija, de nem szeretné átadni az elkezd hantázni a pszichóról meg a szükséges több éves tapasztalatról meg lelki megérésről meg a f@sz tudja, hogy még miről.
Persze érthető, hogyha valaki évekig szopott mire öszerakott egy működő rendszert annak nem az az első dolga, h elmonja fűnek-fának.
Ebben igazad van, nem motivál.

Ugyanakkor próbáltam már pár embernek átadni dolgokat, belátom, nem sikerült. De a vicc az, hogy akiket ismerek, és sikeresek, nekik se sikerült átadni. Lehet, nem tudunk kommunikálni. Lehet. De érdekes módon, én se láttam még önműködő robotot, és egzaktul átadható stratégiát. Oktatócégektől sem. Vagy talán ott az Extrém, lehet csinálni, teszteken pluszos volt nekem is.
Régi 2015-02-27, 23:31   #6557 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Aki belecsöppen a tőzsde világába, kicsit úgy érezheti magát mintha egy mesevilágba érkezne ahol sosem tudni mi az álom és hol kezdődik a valóság. Elég kalandos utazásra lehet készülni, ez már biztos .

A pszicho fontos, ezt értjük szerintem sokan. Vegyük az 1%-os szabályt, itt ha fegyelmezettek vagyunk nem tudjuk elveszteni a pénzünket. Szó is van róla minden oktatáson. De ha a kaszinóban valakit elindítok piros-feketézni az 1%-os szabállyal, annak ugyanúgy megmarad a pénze, azaz nagyon lassan fog csökkenni. A pszicho arra kell hogy ne kezdjük el emelni a tétet, ne gőzöljünk be egy rossz sorozat után és ne térjünk el a szabálytól. A pszicho rendben volt, de pénzt ezzel nem tudtunk még keresni.

Tovább fejlődünk, bonyolítjuk egy kis RR-al, tartsuk kontroll alatt a veszteségeket és adjuk meg a lehetőséget a nagy nyerőknek. Tehát a kaszinóban 1%-os szabály mellett pakoljunk a tucatokra RR(1:3) , bátrabbak csak egy számra RR(1:36). Ha csak minden nap mondjuk 5x pörgetünk, máris lesznek nagy nyerő napok ha eltalálunk egy számot. Pszicho rendben, fegyelmezettek vagyunk de a számla hosszú távon még mindig nem növekszik sajnos.

Kezdjük el keresni a számunkra megfelelő stratégiát, alakítsuk ki a MM-et. Itt már bejön a képbe mindenféle progresszió és módosíthatjuk az 1%-os szabályt is kedvünkre, hiszen már összegyűjtöttünk nem kevés tapasztalatot. Vad kisérletezésbe kezdhetünk hogy rájöjjünk saját kockázatviselési határainkra. Toljuk a backtesztet, variálunk a RR-al, DD-al, elkezdünk sorozatokban gondolkodni és itt már ahány ember, annyi féle eredmény születik. A swingesek lassabban, a daytraderek gyorsabban rájönnek hogy még mindig nem tudnak konzisztensen pénzt keresni. Vannak érdekes eredmények amik száz újabb ötletet szülnek, biztosítva ezzel egy soha véget nem érő körforgást, de valami még nem oké. Ezen a ponton jön be a pszichocsapda, mert ugyan mi más oka lehet a sikertelenségnek mint az hogy lelkileg nem állunk még készen.

Ha a kaszinóban olyan asztalt választunk ahol nincsen nulla, tehát nincsenek költségek és a találati arány 50%, akkor sincs olyan stratégia és olyan MM, amivel konzisztensen nyerni lehetne. A kereskedésnél a költségek még rontják az esélyeinket. Ha az ármozgásra azt mondjuk hogy véletlenszerű, akkor miben más mint a szerencsejáték? Véletlenszerű mozgásnál bármilyen stratégia kimenetele is véletlenszerű és hosszú távon nem lehet nyereséges, legyen az bármilyen MM-el megtámogatva.

Tehát a legfontosabb kérdés hogy hol van az előnyünk a piacon. Mert amint jobb a találati arányunk mint a véletlen, rögtön elkezd működni az egész rendszer, amit még tovább lehet javítani egy átgondolt MM-el és egyéb extrém ötletekkel. Nem azért írtam mert hitetlen vagyok és úgy gondolom hogy a tradinggel nem lehet pénzt keresni kellő szorgalommal és tapasztalattal. A pszicho fontos hogy fegyelmezettek legyünk. Ezt meg kell érteni hogy a piacon maradhassunk, de erről nem nagyon lehet mit beszélgetni. Viszont ami mindennek az alapja, a piaci előnyről csak lehetne valamilyen formában beszélgetni konkrétumok nélkül is. Például kocka írja a 10/9 találati arányt. Már 10/6 is egy komoly előny, de mégis hogyan kell elképzelni az ilyen helyzeteket? Nem akarok én senkit faggatni, de aki már megtalálta a maga piaci előnyét, biztos tudna erről beszélni úgy hogy az hasznos és gondolatébresztő legyen a többieknek, akik még építgetik a saját rendszerüket.
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-28, 08:11   #6558 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A swingesek lassabban, a daytraderek gyorsabban rájönnek hogy még mindig nem tudnak konzisztensen pénzt keresni.
Ez jó és őszinte írás volt. Ez az őszinteség hiányzik a piacról.

Én azok közé tartozom, akik részvénybefektetéssel még nem nagyon vesztettek. A titok egyszerű: fundamentális elemzés, jóval belső érték alatt venni, buy&hold.

Ilyesmire próbáltam építeni a forex stratégiámat is miután technikai elemzéssel egyszerűen nem tudtam konzisztensen nyerő maradni. De mégis módosítani kellett a szabályokon, mert ez más pálya: gyorsabb, kockázatosabb, nehezebb magabiztosnak lenni és megőrizni az előnyt a piacon.

Szerintem nem a kezdőknek való. De ezt kevesen hiszik el, mert tőzsde is olyan, mint a foci. Mindenki ért hozzá.

Ja, és most forex kereskedésről beszéltem, és nem a bónuszos, vagy egyéb, pl. informatikai trükközésről.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-28, 08:30   #6559 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Nem szükséges betenni a fórum hozzászólásait egy google translater magyar-magyar fordítóba, mert anélkül is észrevehető a számtalan ellentmondás, melyek úgy ütik egymást, mint a nyerő trédeket a vesztők és a felhasználók hitelessége draw down-ba kerül.

A fórum sok embernek nem jelent mást, mint egószellőztetést.

Szebben megfogalmazva:

Why Trading Forums Suck?
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-28, 08:31   #6560 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 7
AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Aki belecsöppen a tőzsde világába, kicsit úgy érezheti magát mintha egy mesevilágba érkezne ahol sosem tudni mi az álom és hol kezdődik a valóság. Elég kalandos utazásra lehet készülni, ez már biztos .

A pszicho fontos, ezt értjük szerintem sokan. Vegyük az 1%-os szabályt, itt ha fegyelmezettek vagyunk nem tudjuk elveszteni a pénzünket. Szó is van róla minden oktatáson. De ha a kaszinóban valakit elindítok piros-feketézni az 1%-os szabállyal, annak ugyanúgy megmarad a pénze, azaz nagyon lassan fog csökkenni. A pszicho arra kell hogy ne kezdjük el emelni a tétet, ne gőzöljünk be egy rossz sorozat után és ne térjünk el a szabálytól. A pszicho rendben volt, de pénzt ezzel nem tudtunk még keresni.

Tovább fejlődünk, bonyolítjuk egy kis RR-al, tartsuk kontroll alatt a veszteségeket és adjuk meg a lehetőséget a nagy nyerőknek. Tehát a kaszinóban 1%-os szabály mellett pakoljunk a tucatokra RR(1:3) , bátrabbak csak egy számra RR(1:36). Ha csak minden nap mondjuk 5x pörgetünk, máris lesznek nagy nyerő napok ha eltalálunk egy számot. Pszicho rendben, fegyelmezettek vagyunk de a számla hosszú távon még mindig nem növekszik sajnos.

Kezdjük el keresni a számunkra megfelelő stratégiát, alakítsuk ki a MM-et. Itt már bejön a képbe mindenféle progresszió és módosíthatjuk az 1%-os szabályt is kedvünkre, hiszen már összegyűjtöttünk nem kevés tapasztalatot. Vad kisérletezésbe kezdhetünk hogy rájöjjünk saját kockázatviselési határainkra. Toljuk a backtesztet, variálunk a RR-al, DD-al, elkezdünk sorozatokban gondolkodni és itt már ahány ember, annyi féle eredmény születik. A swingesek lassabban, a daytraderek gyorsabban rájönnek hogy még mindig nem tudnak konzisztensen pénzt keresni. Vannak érdekes eredmények amik száz újabb ötletet szülnek, biztosítva ezzel egy soha véget nem érő körforgást, de valami még nem oké. Ezen a ponton jön be a pszichocsapda, mert ugyan mi más oka lehet a sikertelenségnek mint az hogy lelkileg nem állunk még készen.

Ha a kaszinóban olyan asztalt választunk ahol nincsen nulla, tehát nincsenek költségek és a találati arány 50%, akkor sincs olyan stratégia és olyan MM, amivel konzisztensen nyerni lehetne. A kereskedésnél a költségek még rontják az esélyeinket. Ha az ármozgásra azt mondjuk hogy véletlenszerű, akkor miben más mint a szerencsejáték? Véletlenszerű mozgásnál bármilyen stratégia kimenetele is véletlenszerű és hosszú távon nem lehet nyereséges, legyen az bármilyen MM-el megtámogatva.

Tehát a legfontosabb kérdés hogy hol van az előnyünk a piacon. Mert amint jobb a találati arányunk mint a véletlen, rögtön elkezd működni az egész rendszer, amit még tovább lehet javítani egy átgondolt MM-el és egyéb extrém ötletekkel. Nem azért írtam mert hitetlen vagyok és úgy gondolom hogy a tradinggel nem lehet pénzt keresni kellő szorgalommal és tapasztalattal. A pszicho fontos hogy fegyelmezettek legyünk. Ezt meg kell érteni hogy a piacon maradhassunk, de erről nem nagyon lehet mit beszélgetni. Viszont ami mindennek az alapja, a piaci előnyről csak lehetne valamilyen formában beszélgetni konkrétumok nélkül is. Például kocka írja a 10/9 találati arányt. Már 10/6 is egy komoly előny, de mégis hogyan kell elképzelni az ilyen helyzeteket? Nem akarok én senkit faggatni, de aki már megtalálta a maga piaci előnyét, biztos tudna erről beszélni úgy hogy az hasznos és gondolatébresztő legyen a többieknek, akik még építgetik a saját rendszerüket.

Jó gondolatok és bár sajnos a felmerült kérdésekre nem tudok érdemben válaszolni, de egy dolgot azért tisztáznék: előny lehet a magas találati arány, de önmagában nem ér semmit.

Nekem például olyan 28% körüli a találati arányom, mégis évente általában kétszerezem, háromszorozom a számlámat (ami egyébként nem sok, szóval nem vagánykodni akarok). Természetesen ehhez szükséges, hogy magas legyen a hozamom a kockázatomhoz képest (ugye durván minimum 2.5x kell legyen, akkor vagyok kb. nullán -> 72%/28%=2.57, és akkor még a spread+swap+comission hármasról nem beszéltünk).

Eleinte én is próbáltam törekedni a magas találati arányra, de miután tudatosult bennem, hogy az én stílusomhoz/személyiségemhez ez nem illik, rájöttem, hogy kár erőltetnem.

Nagyon hasonlóan kereskedek egyébként, mint pl. sindler: magas idősíkön szint visszateszteknél leváltok kis idősíkú belépőkre, céláram pedig a magas idősík előző jelentős szintje (ahol nem feltétlen lépek ki). Ha lehetőségem van rá pozíció sort is építek.

Jellemzően 4 órás->5 perces kombót használok, 1% körüli kezdeti kockázattal. Szóval semmi spanyolviasz. Sok kis vesztő, sok nullás-pici nyerő, néha nagy nyerők.

Rengeteget kerestem a szent grált, indikátor kombinációkat, mind elfecsérelt idő volt, bár legalább képben vagyok sok indikátorral . Most van egy spread jelzőm (az is minek? ) meg egy ATR-em (amit már szintén általában nem használok semmire, de ez van a sablonban elmentve ).

Kisebb idősíkon is nyereséges tudok lenni (sőt nyereségesebb, mint magas idősíkon, mert több a belépő), azonban nem akarom az időmet gép előtt tölteni egész nap, elég nekem a napi össz-vissz fél-egy óra is.

Rájöttem, hogy bár szeretek kereskedni, mégis inkább pénzt akarok keresni.
Én azért kezdtem el kereskedni, mert időt akartam magamnak nyerni.

Szerintem nekem ez utóbbi kettő volt a döntő heuréka pillanat.

Na, bocs, hogy hosszú lett!
AnTi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-28, 10:02   #6561 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AnTi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó gondolatok és bár sajnos a felmerült kérdésekre nem tudok érdemben válaszolni, de egy dolgot azért tisztáznék: előny lehet a magas találati arány, de önmagában nem ér semmit.

Nekem például olyan 28% körüli a találati arányom, mégis évente általában kétszerezem, háromszorozom a számlámat (ami egyébként nem sok, szóval nem vagánykodni akarok). Természetesen ehhez szükséges, hogy magas legyen a hozamom a kockázatomhoz képest (ugye durván minimum 2.5x kell legyen, akkor vagyok kb. nullán -> 72%/28%=2.57, és akkor még a spread+swap+comission hármasról nem beszéltünk).

Eleinte én is próbáltam törekedni a magas találati arányra, de miután tudatosult bennem, hogy az én stílusomhoz/személyiségemhez ez nem illik, rájöttem, hogy kár erőltetnem.

Nagyon hasonlóan kereskedek egyébként, mint pl. sindler: magas idősíkön szint visszateszteknél leváltok kis idősíkú belépőkre, céláram pedig a magas idősík előző jelentős szintje (ahol nem feltétlen lépek ki). Ha lehetőségem van rá pozíció sort is építek.

Jellemzően 4 órás->5 perces kombót használok, 1% körüli kezdeti kockázattal. Szóval semmi spanyolviasz. Sok kis vesztő, sok nullás-pici nyerő, néha nagy nyerők.

Rengeteget kerestem a szent grált, indikátor kombinációkat, mind elfecsérelt idő volt, bár legalább képben vagyok sok indikátorral . Most van egy spread jelzőm (az is minek? ) meg egy ATR-em (amit már szintén általában nem használok semmire, de ez van a sablonban elmentve ).

Kisebb idősíkon is nyereséges tudok lenni (sőt nyereségesebb, mint magas idősíkon, mert több a belépő), azonban nem akarom az időmet gép előtt tölteni egész nap, elég nekem a napi össz-vissz fél-egy óra is.

Rájöttem, hogy bár szeretek kereskedni, mégis inkább pénzt akarok keresni.
Én azért kezdtem el kereskedni, mert időt akartam magamnak nyerni.

Szerintem nekem ez utóbbi kettő volt a döntő heuréka pillanat.

Na, bocs, hogy hosszú lett!
Ennyi, majdnem ugyanezt csinálom. Azonban akiket ismerek, és ebből élnek, mind különböző helyeken lépnek be, de a pénzkezelési elv nagyon hasonló, még ha nem is ugyanaz persze.

Jut eszembe, az árfolyammozgás nem véletlenszerű, erre ott a Hurst-exponens például. Ismerek olyat, aki ebből csinál magának piaci előnyt. Persze a MM ott is a leglényegesebb része az egésznek.
Régi 2015-02-28, 10:22   #6562 (permalink)
Tag

Hírnév szint: 9
Drogos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az biztos h a P signal-os oktatás nem ér semmit de azért kíváncsi lennék erre az extrém stratégiára annyira furdal a kíváncsiság h lehet befizetek rá komolyan

Ez a számla egy extrémesé lehetett:

http://www.myfxbook.com/members/Newtonka/extrem/864162

Amennyit olvastam róla h alacsony volatilitású párokon mindkét irányban gridelnek, számlastoppot alkalmaznak és szerintem a bónusznak is nagy szerepe van különben nem tradelnének olyan kóklernél mint az ironfx.

Egy biztos hogy a 2-300%-os eredmények még nem mutatnak semmit. Pl ha azt mondják h 1 DD-vel tradelnek akkor egy számlán kockáztatnak mondjuk 25%-át a kereskedésre szánt pénznek. Mi történik ha nyernek 100%-ot? akkor ténylegesen csak a kereskedésre szánt pénzük 50%-át keresik meg.

Minden azon múlik hogy többet keresnek e egy-egy számlával mint amennyit nulláznak, ezeket a számlákat természetesen a myfxbook-on mindenki törli.

A másik fontos dolog a bónusz. Ha csak bónuszos market meker brókercégnél működik akkor inkább hagyjuk az egészet. Ezek a cégek nem nagyon szeretnek fizetni.
Drogos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-28, 10:30   #6563 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Egyébként kitaláltam én is egy extrém stratégiát, de soha nem alkalmaznám mert félnék h nem fizet pl az ironfx. A lényege:

Van 10.000 dollárom, felosztom 10 részre a pénzem. Egyszerre csak egy számlára fizetek be 1000 $-t.

Ha beérkezett az összeg kapok (a régi rendszer szerint 100%-ot) így 2000 dollárom lesz.

Nyitok egy pozíciót amivel vagy megduplázom a 2000 dollárom (4000 dollárra) vagy elbukom az összes pénzem.

A belépési jelhez egy érmét használok a fej akkor long ha írás akkor short.

Ha nyertem kiveszem a pénzem 4000$-1000$ bónusz = 3000$-t utal az iron.

Ha vesztettem akkor újra beutalok 1000 $-t egy másik számlára ahol ismét megkapom a bónuszt.

10-ből átlagosan 5* fogok nyerni 3000 $-t és 5* fogok veszíteni 1000$-t.

A 10. számla végére 15000$-om lesz 50%-os profitot érek el.
Régi 2015-02-28, 10:58   #6564 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 373
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Drogos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
10-ből átlagosan 5* fogok nyerni 3000 $-t és 5* fogok veszíteni 1000$-t.

A 10. számla végére 15000$-om lesz 50%-os profitot érek el.
alalpjában véve nem rossz okfejtés. a probléma az utolsó mondattal van, ami sajnos így nem helyes.azt ugyanis nem garantálja semmi hogy 10 üzletkötésből 5nyerő és 5 vesztő lesz.ez csak egy, a tizenegy lehetséges kimenetből. nyilvánvalóan a ny/v arány a 0/10 és a 10/0 között bármi lehet.(minden új szla. uakkora eséllyel lehet nyerő v bukó, tehát elméletben uakkora eséllyel foghatsz ki egy 10-es vesztő sort is mint egy 5/5-öt vagy egy 10-es nyerőt)
vagyis annak is reális az esélye, kb 9%.(majd segít vki, aki jobban ért a valószínűség számításhoz)h első körben nullázod a teljes vagyonod- feltételezve h ez a 10e$ az összes pénzed. annak, h az egész történet bukó lesz a végén kb.36% az esélye.
ezek még mindig nem rossz arányok, de rátenné egy ilyen stratira vki élete megtakarítását? sajnos ez a magas hozam ára.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-28, 11:01   #6565 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
azért kíváncsi lennék erre az extrém stratégiára annyira furdal a kíváncsiság h lehet befizetek rá komolyan
Moncsicsi78 és MónikA is rendelkezik egy extrém webinár videóval, kérd el tőlük.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-28, 11:10   #6566 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Moncsicsi78 és MónikA is rendelkezik egy extrém webinár videóval, kérd el tőlük.
Köszi Bence! Megkérdezem őket!

Stingy: Ez így igaz, a csődkockázat soha nem lehet nulla, de ennél alacsonabb a valószínűsége mint amit írtál. Pl itt lehet kiszámítani:

http://www.automated-trading-system....culation-tool/

Nekem 0.5-ös találati aránnyal, 3-as win/loss ratioval, 10%-os risk-el 10 perioddal és 100%-os loss levellel 1.35% jött ki.

Feloszthattam volna 20 számlára is az összeget, a lényeg h a nagy számok törvénye alapján nyereséges lenne ez a rendszer. (ekkor 5-ös risk amt-nél, 20-as periodnál csak 0.02% lenne a csődkockázat.
Régi 2015-02-28, 11:13   #6567 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na de Bence, ez most nem volt túl elegáns...
Te leptél meg vele (legalábbis én biztosan meglepődtem: egy ismeretlentől hirtelen kapni egy ilyen videot), miért nem küldöd tovább te magad, ha szerinted Drogoséknak erre lenne szükségük?
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-28, 11:16   #6568 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Csak egy számszerű megfigyelésemet írnám ide kiegészítésként, a nyerési esélyek tekintetében:
Írtam már kb. 1 milliárd robotot (aminek a 99.999 ... %-a szart sem ért konzisztens, megbízható pénznyomdaként).
Azt figyeltem meg, hogy a random vagy kvázi random belépőjű, azonos TP/SL értékkel nyitott trédek esetén a nyerő/vesztő arány 45%/55% volt jellemzően.
(Sokszor onnan szembesültem azzal, hogy az ötletesnek vélt stratégiám gyakorlatilag random, hogy megláttam a 45/55 arányt a backtesztben. Ilyenkor tudtam, hogy már nem is érdemes csiszolni rajta.)
Azaz csak a kereskedési költség 10%-os hátrányt jelent e tekintetben.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-28, 11:22   #6569 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak egy számszerű megfigyelésemet írnám ide kiegészítésként, a nyerési esélyek tekintetében:
Írtam már kb. 1 milliárd robotot (aminek a 99.999 ... %-a szart sem ért konzisztens, megbízható pénznyomdaként).
Azt figyeltem meg, hogy a random vagy kvázi random belépőjű, azonos TP/SL értékkel nyitott trédek esetén a nyerő/vesztő arány 45%/55% volt jellemzően.
(Sokszor onnan szembesültem azzal, hogy az ötletesnek vélt stratégiám gyakorlatilag random, hogy megláttam a 45/55 arányt a backtesztben. Ilyenkor tudtam, hogy már nem is érdemes csiszolni rajta.)
Azaz csak a kereskedési költség 10%-os hátrányt jelent e tekintetben.
Ez így igaz, de a bónusznak köszönhetően még így is nagyon jó lenne az amit leírtam. Egyrészt a stratégia várható értéke így is magas lenne:

4,5*3-5.5*1=8

Másrészt a kereskedési költség se lenne olyan jelentős ha csak 1 (nagyobb) trade-ről lenne szó, így közelebb lenne az 50-50%-hoz a rendszer.
Régi 2015-02-28, 12:52   #6570 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Akit érdekel a bónusz kijátszási téma ezt a hozzászólást még olvassa el:

IronFX
Régi 2015-02-28, 13:39   #6571 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Akit érdekel a bónusz kijátszási téma ezt a hozzászólást még olvassa el:

IronFX
A matek teljesen jó. A Bill féle negatív együtthatóval beszorozva pedig close to perfect.
2 baj van vele:
- a brokerkockazat, hogy kifizetik e???? majd mindig ki fogják e fizetni???? vagy beragasztanak vele egyszercsak mint az "egyszeri"-egyszerű hagyományos piramisba.
Erre nehéz statisztikai kompenzációs szorzót mondani.

-- nem ezért kezdtük el. Én biztosan nem, de szerintem más se azért kezdett el forexezni, mert ott a bonus, és azt majd jól kihasználjuk.
Ezen a mentális problémán nyilván át lehet lendülni, nem kell hozzá nagy pszichó, engem mégis zavar.
Lehet be kellene fizetnem Csernusnál egy mentálisbonushuntertréningre.
(mondjuk használok én is brokiszivatós dolgokat, de azok bonus nélküliek. és azzal nyugtatom magam, hogy ezért talán sportszerűbbek
Régi 2015-02-28, 13:59   #6572 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
A matek teljesen jó. A Bill féle negatív együtthatóval beszorozva pedig close to perfect.
2 baj van vele:
- a brokerkockazat, hogy kifizetik e???? majd mindig ki fogják e fizetni???? vagy beragasztanak vele egyszercsak mint az "egyszeri"-egyszerű hagyományos piramisba.
Erre nehéz statisztikai kompenzációs szorzót mondani.

-- nem ezért kezdtük el. Én biztosan nem, de szerintem más se azért kezdett el forexezni, mert ott a bonus, és azt majd jól kihasználjuk.
Ezen a mentális problémán nyilván át lehet lendülni, nem kell hozzá nagy pszichó, engem mégis zavar.
Lehet be kellene fizetnem Csernusnál egy mentálisbonushuntertréningre.
(mondjuk használok én is brokiszivatós dolgokat, de azok bonus nélküliek. és azzal nyugtatom magam, hogy ezért talán sportszerűbbek
Arra jöttem rá ha van egy olyan stratégiád ami kb annyit ér mint a dobókocka. Ez alapján a stratégia alapján ugyan úgy 1 DD-nyi összeget teszel fel a számládra, akkor statisztikailag 10-ből legalább 3-szor eléri a 200%-os egyenleg növekedést. 1000-ből 3000-et csinál.

Most legyen teljesen mind1 hogy az extrémesek milyen stratégia szerint kereskednek, hogy 1 kötésből csinálnak 1000$-ból 3000$-t vagy pedig százezerből.

Ha beutalok 1000$-t az ironfx-hez ők adnak 100%-os bónuszt akkor 2000$-om lesz. Ha ebből csinálok 6000$-t (márpedig 10-ből általában 3* tudni fogok a teljes számlám kockáztatásával.) akkor az ifx kifizet nekem 4000$-t (1000-et levon a bónusz miatt és 1000-et a nyereségmegosztás miatt.

Ha tehát 10-ből 3 szor nyerek akkor 12000 dollárom lesz- a 7000 dollár veszteség= 5000$

Ismétlem ehhez még nem is kell az hogy a stratégiám jobb legyen mint a dobókocka, viszont ha jó bonyolult akkor legalább el tudom mondani h nem éltem vissza a bónusszal, pedig teljesen mindegy hogy ezzel a stratégiával vagy egyetlen kötésből értem volna ezt el, a bónusz miatt úgy is nyereséges leszek.

Nem ismerem (még) a stratégia részleteit, azt viszont tudom hogy ha az ifx-nél kereskednék az extrém stratégiával akkor csak akkor venném ki a pénzem ha a bónusszal megnövelt összeget megháromszorozom.

Ui: Az ilyen bónuszos brókerek csődkockázata nekem túl nagy, ezért csak elméleti síkon érdekel a dolog.
Régi 2015-02-28, 14:09   #6573 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Arra jöttem rá ha van egy olyan stratégiád ami kb annyit ér mint a dobókocka. Ez alapján a stratégia alapján ugyan úgy 1 DD-nyi összeget teszel fel a számládra, akkor statisztikailag 10-ből legalább 3-szor eléri a 200%-os egyenleg növekedést. 1000-ből 3000-et csinál.

Most legyen teljesen mind1 hogy az extrémesek milyen stratégia szerint kereskednek, hogy 1 kötésből csinálnak 1000$-ból 3000$-t vagy pedig százezerből.

Ha beutalok 1000$-t az ironfx-hez ők adnak 100%-os bónuszt akkor 2000$-om lesz. Ha ebből csinálok 6000$-t (márpedig 10-ből általában 3* tudni fogok a teljes számlám kockáztatásával.) akkor az ifx kifizet nekem 4000$-t (1000-et levon a bónusz miatt és 1000-et a nyereségmegosztás miatt.

Ha tehát 10-ből 3 szor nyerek akkor 12000 dollárom lesz- a 7000 dollár veszteség= 5000$

Ismétlem ehhez még nem is kell az hogy a stratégiám jobb legyen mint a dobókocka, viszont ha jó bonyolult akkor legalább el tudom mondani h nem éltem vissza a bónusszal, pedig teljesen mindegy hogy ezzel a stratégiával vagy egyetlen kötésből értem volna ezt el, a bónusz miatt úgy is nyereséges leszek.

Nem ismerem (még) a stratégia részleteit, azt viszont tudom hogy ha az ifx-nél kereskednék az extrém stratégiával akkor csak akkor venném ki a pénzem ha a bónusszal megnövelt összeget megháromszorozom.

Ui: Az ilyen bónuszos brókerek csődkockázata nekem túl nagy, ezért csak elméleti síkon érdekel a dolog.

Szerintem piramist építenek egy irányba, ami gyakorlatilag ugyanúgy egy kötés, csak többnek látszik. Persze csak tippelek, sajnáltam/lom az ilyen faszságokra a pénzt.
Régi 2015-03-01, 10:08   #6574 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Megkaptam privát üzenetben a frissen beregisztrált Bence tagunktól egy extrémes webinárt, kb másfél óra. Ebból az első 20 percben csak azon "matekoznak" hogy mikor érdemes kiutalni, majd a újra befizetni bónuszért. Nem tartalmazza a teljes stratégiát, de a lényege azért benne van.

Egy sima grid-martingale stratégia bemutatása. Önmagában nem hiszem hogy profitabilis lenne, de ha a bónusszal is számolunk akkor talán már nyereséges lehet a rendszer. A magam részéről nem érné meg a tanfolyam, de a kezdőknek akik még nem hallottak a grid rendszerekről lehet h újdonságot ad.
Régi 2015-03-01, 15:51   #6575 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
MónikA a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy sima grid-martingale stratégia bemutatása.
Na ezt igen erősen megcáfolnám mint tanfolyamon részt vett hallgató!
Rendes mm van az egész mögött.Igen fontos feltétele a bónusz is egyfajta kockázatcsökkentés,de martingelé az nagyon nincs benne.
MónikA nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-01, 16:23   #6576 (permalink)
Szenior tag

falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
skylight eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Adnék énis lájkot, de már nem tudok

-Sell high,buy low- on alapuló stratégia
-jó R/R, min 1:3 /Multi Time Frame használata erosen javallott/
-jó MM/ az 1% szabály jó kezdésnek, aztán meg úgyis magára alakítja mindenki/
- Rengeteg chartnézegetés, hogy megértsuk hogyan alakulnak ki a szintek,stb..

Azt kell megérteni, hogy nagyon kevés a ráhatásunk a chartra. Amiket fenn leírtam azok apró statisztikai elonyok, amikkel pont magunk felé tudjuk billenteni a mérleg nyelvét.
Sell high,buy low- on alapuló stratégia inkább egy magasabb idősíkon történő szintkereskedést jelent mint az első képen, vagy jelenthet egy alacsony idősíkon counter trendből való belépést is trend irányba?
Csatolt kicsinyítések
forexegyetem-gjh1.png   forexegyetem-ujm5.png  
Régi 2015-03-01, 16:49   #6577 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Rendes mm van az egész mögött.Igen fontos feltétele a bónusz is egyfajta kockázatcsökkentés,de martingelé az nagyon nincs benne.
Amit kaptam abban le van írva hogy milyen szinteken kell leátlagolni. A martingale-t csak egy korábbi hozzászólásból vettem, itt látszik hogy az első három kötést duplázzák utána pedig állandó. :

Profit.hu

Illetve ebben a myfxbook-os számlatörténetben is mintha így lenne:
http://www.myfxbook.com/members/Newtonka/extrem/864162

Egyébként a bónusz miatt az általam leírt dobókocka stratégia is nyereséges 1:2-es RR-el, számlastoppal. De én nem mernék ilyen bónuszos cégeknél számlát nyitni, illetve ahogy valaki írta nem ezért kezdtünk el forexezni h a bónuszt kijátszuk.
Régi 2015-03-01, 17:09   #6578 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Értem hogy mire gondolsz a kockázatcsökkentés alatt. Ha van 1000 dollárom akkor a bónusz miatt nem 0-ban stoppolódok ki (van a margin call) hanem -1000$-ban (mert 1000$ bónuszt még kaptam).

De szerinted e nélkül is nyereséges lenne a buli?
Régi 2015-03-01, 17:17   #6579 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Sell high,buy low- on alapuló stratégia inkább egy magasabb idősíkon történő szintkereskedést jelent mint az első képen, vagy jelenthet egy alacsony idősíkon counter trendből való belépést is trend irányba?
Mindketto Ezért jó a multi time frame. Példa:
Nézel egy adott idosíkot, legyen mondjuk 200 tick. swingelemzéssel megállapítod a trendet. Elkezdesz gondolkodni: vajon hol számíthatok arra, hogy alacsony kockázattal beléphetek trendirányba? Én S/R szinteket és a trendvonalakat szeretem, mivel ezek olyanok mint a Median Line: Leading indikátorok, tehát van egy sejtésem, hogy hol fordulhat a countertrend. Amint odaér az ár, leváltok 50 tickre, és keresem a forduló jeleket. Nálam ez az utolsó CT swing kitorése. De lehet fibózni, elnyelo gyertyázni....egyénfuggo. A stop megy az alj alá.
A képen a kovetkezo: belépek limittel 0.7975 korul. a stoppom megy 0.7955 kornyékére. Az elso targetem a 0.8050. A kilépésnél szintén jó hasznát veszem a MTF-nek, ha nem kapok a target árszintjénél fordulós jelet, akkor bennemaradok. Rangetradingnél meg eladom a tetejét, megveszem az alját
Csatolt kicsinyítések
forexegyetem-6c-03-15-50-tick-20_2_2015mtf-belepo.jpg  20_2_2015MTF belépo.jpg
Megnézték: 214
Méret:  125,0 KB
Azonosító:  7792  
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-01, 18:31   #6580 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
skylight eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mindketto ...
Köszi hogy kifejtetted ez így már érthető . A képen RR 1:4 körüli az első célig. Nálad nincsen stopkövetés vagy részzárás az elsődleges célárnál? Fordulós jel ugyanúgy egy nyakvonal törés vagy egy dupla csúcs és akkor zársz? És mi van akkor ha a célárnál megfordul és elkezd esni ctrend nélkül? Ha túlmegy a céláron akkor teszel oda stopot, vagy megvárod hogy felülről is megtesztelje a szintet, vagy egyáltalán nem tolod a stopot? Nah elég a kérdésekből már

Nálam az a para hogy mire végre beszenvedem magam a piacra egy rövid stoppal akkor már jó lenne a mozgásból kihozni a lehető legtöbbet. Emiatt a stopkövetés nem lehet túl szigorú, de így nagyon gyakran nagyon sokat visszaadok a piacnak.
Régi 2015-03-01, 18:52   #6581 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszi hogy kifejtetted ez így már érthető . A képen RR 1:4 körüli az első célig. Nálad nincsen stopkövetés vagy részzárás az elsődleges célárnál? Fordulós jel ugyanúgy egy nyakvonal törés vagy egy dupla csúcs és akkor zársz? És mi van akkor ha a célárnál megfordul és elkezd esni ctrend nélkül? Ha túlmegy a céláron akkor teszel oda stopot, vagy megvárod hogy felülről is megtesztelje a szintet, vagy egyáltalán nem tolod a stopot? Nah elég a kérdésekből már

Nálam az a para hogy mire végre beszenvedem magam a piacra egy rövid stoppal akkor már jó lenne a mozgásból kihozni a lehető legtöbbet. Emiatt a stopkövetés nem lehet túl szigorú, de így nagyon gyakran nagyon sokat visszaadok a piacnak.
Fordulós jel: Ne bonyolítsd túl Nagyobb idosikon sima csúcs-volgy a stopkovetés. Jó otlet lehet még akkor 0ba húzni az egészet amikor kialakul egy magasabb volgy alacsonyabb idosíkon, vagy ha elment 1R-t a kívánt irányba. Célárnál mindig alacsonyabb idosik. Ha ott hirtelen megfordul, akkor vannak lehetoségeink: Használunk Supertrendet, Parabolic Sar-t... Vagy ha matematikus szemszogból akarjuk megkozelíteni az egészet: Legyen 30 pont kulonbség a célár és az utolsó swing kozott. Tehát a stoppom 15 pontra, pontosan kozépre fogom elhelyezni. Így az arány 50-50, hogy az ár kiuti-e a stoppomat, vagy továbbmegy (spreadet most nem számolom bele).
Ezek olyan dolgok, amiket mindenki magának dont el, hogy melyik a kényelmes A lényeget leírtam a legelso hozzászólásban: Mindig tobbre célozz mint amennyit elveszthetsz. Nem tudjuk meghatározni, hogy milyen lesz a kovetkezo gyertya. Néha a célárnál zárás válik be, néha a trendkovetés. A két fontos dolog az Money Management és a Risk/Reward betartása. Ezeket tudjuk kontrollálni. Az ármozgást nem

Idosíkok: minnél nagyobb a kulonbség, annál tobbszor fog kivágni. 4-es, 6-os jott be nekem. Tick charton pedig szebb az ármozgás

Utoljára módosítva: marcelhossa által : 2015-03-01 18:59 Oka: Idosikos gondolatom kihagytam
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-01, 19:06   #6582 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

" Amint odaér az ár, leváltok 50 tickre, "

Nekem egyszerre van nyitva 4 kulonbozo tick chart, igy nem kell valtani. Egyszerre latom mindegyiken az ar mozgasat.
Porter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-01, 21:46   #6583 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 918
_Gabor_ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
" Amint odaér az ár, leváltok 50 tickre, "

Nekem egyszerre van nyitva 4 kulonbozo tick chart, igy nem kell valtani. Egyszerre latom mindegyiken az ar mozgasat.
Erre már én is gondoltam. Milyen tick beállítást használsz?
_Gabor_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-01, 22:03   #6584 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
_gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
erre már én is gondoltam. Milyen tick beállítást használsz?
70/144/233/440
Régi 2015-03-01, 22:24   #6585 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
70/144/233/440
Köszi! Látom szép tradjeid vannak. Nem is használsz semmi indikátort, szintet, csak az árfolyam mozgás alapján kereskedsz? Azért arra kíváncsi lennék, mi alapján tetted a célárat pont az aljára az olajnál, illetve látom ez más termékeknél is sikerült. Megelőző aljakra tippelnék. Akkor lehet, hogy mégis nézel szinteket.
Régi 2015-03-02, 21:39   #6586 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kereskedési naplód elején jelzed, hogy TF Trading Journal (without indicators). Ez mit jelent, hogy nem használsz indikátort vagy csak a képekről veszed le?
Régi 2015-03-03, 05:21   #6587 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kereskedési naplód elején jelzed, hogy TF Trading Journal (without indicators). Ez mit jelent, hogy nem használsz indikátort vagy csak a képekről veszed le?
Szia,
altalaban semmit nem hasznalok, ha megis akkor a Bollinger es a Heiken van fent. Az tobbet segit, hogy 4 chart van nyitva egyszerre.
Csatolt kicsinyítések
forexegyetem-fdax-03-15-144-tick-02_03_2015am.jpg  02_03_2015am.jpg
Megnézték: 217
Méret:  186,0 KB
Azonosító:  7807  
Régi 2015-03-03, 07:18   #6588 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia,
altalaban semmit nem hasznalok, ha megis akkor a Bollinger es a Heiken van fent. Az tobbet segit, hogy 4 chart van nyitva egyszerre.
Köszi! Akkor forgalmat nem is nézel külön, mert az amúgy is benne van a tick chartban.
Régi 2015-03-03, 07:29   #6589 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi! Akkor forgalmat nem is nézel külön, mert az amúgy is benne van a tick chartban.
Igen, az eleg.
Régi 2015-03-03, 07:37   #6590 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, az eleg.
Köszi! Egyébként sokat kísérleteztél, vagy nincs nagy különbség a 100, 133, 144, 150 között? Az a lényeg, hogy több (4) nagy különbségű legyen? Azt nem tudod véletlenül, hogy miért a tick chartot használják inkább a volume helyett?

forexegyetem-tick_volumen.png

Kérdeztem Birgertől, hogy mi a véleménye a tick chartról, de azt mondta nem használja, szerinte nincs nagy különbség az időalapúhoz képest. Azt meg nem tudja, hogy a kereskedők többsége tick chartot használ-e.
Régi 2015-03-03, 11:17   #6591 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Valamelyik traders nighotn volt egy srác aki tick chartot használ. Ő mutatoptt egy példát amikor a normál charton nem sok értelmezhető volt, még ugyan az a nap tick charton simán kereskedhető lett volna. Nem tudom a nevét de egy közép termetű mosolygós nagy dumás srác volt aki nagyon szeret filizofálni is.
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-03, 11:23   #6592 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valamelyik traders nighotn volt egy srác aki tick chartot használ. Ő mutatoptt egy példát amikor a normál charton nem sok értelmezhető volt, még ugyan az a nap tick charton simán kereskedhető lett volna. Nem tudom a nevét de egy közép termetű mosolygós nagy dumás srác volt aki nagyon szeret filizofálni is.
Almasi Arpad, erdemes a videojat megnezni.
Régi 2015-03-03, 12:27   #6593 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Valószínűleg azért jobb a tick chart mert finomabb képet ad, főleg nagy mozgásnál, csak arra lennék kíváncsi, hogy miben jobb a volume chartnál. Tick a kötésszám alapján rajzolja a gyertyákat, a volume pedig a kötés mennyiséget figyeli. Lehet, hogy nincs igazán nagy különbség, 133 tick~250 volume, csak az előbbi terjedt el.
Régi 2016-12-06, 11:52   #6594 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 106
Leonidas a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Tud valaki excel diagramkészítésben segíteni? Vonaldiagramon szeretném az egyenleggörbémet ábrázolni.

A következő a problémám.
Ha kijelölöm az oszlopot, ahol a profit/veszteség van és a Beszúrás/Diagramokban kiválasztom a Vonaldiagramot, akkor a diagramban nem összegzi a számokat. Nem egy emelkedés vagy esés jelenik meg, hanem az értékek egymás mellett.
pl.: 50, 100, -50 70 esetén nem egy emelkedés látható +170-es eredménnyel, hanem az értékek összegzés nélkül jelennek meg vonallal összekötve, ahol a 100 a legmagasabb és a -50 a legalacsonyabb érték.
Próbáltam beállítani, de nem találtam rá opciót.

Ha pont- vagy oszlopdiagramot készítek, az nagyon szépen mutatja, amit kell, csak a vonaldiagram nem.
Köszönöm a segítséget.
Leonidas nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-06, 12:21   #6595 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 346
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Leonidas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Tud valaki excel diagramkészítésben segíteni? Vonaldiagramon szeretném az egyenleggörbémet ábrázolni.
.
Szia!

Én egy kummulált segédoszlop beiktatásával csinálnám: Hogyan?
Tegyük fel, hogy az A oszlopban vannak a P/L adataid A1-el kezdődően.
1 lépés. B1 cellába írd be a képletet =A1,
2. lépés a B2 cellába írd be: =B1+A2
3. lépés A B2 cellába írt képletet másold végig az A oszlop utolsó eleméig.
4. Jelöld ki a B oszlopot ameddig adatot tartalmazd
5. Ezt használd a vonal diagram forrásadat tartományának.

Igazából azt nem értem, hogy az oszlop illetve pont diagramok esetén az eredeti adatokkal hogy működhetett az elvárásaid szerint a grafikon.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-07, 15:36   #6596 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 106
Leonidas a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Én egy kummulált segédoszlop beiktatásával csinálnám: Hogyan?
Tegyük fel, hogy az A oszlopban vannak a P/L adataid A1-el kezdődően.
1 lépés. B1 cellába írd be a képletet =A1,
2. lépés a B2 cellába írd be: =B1+A2
3. lépés A B2 cellába írt képletet másold végig az A oszlop utolsó eleméig.
4. Jelöld ki a B oszlopot ameddig adatot tartalmazd
5. Ezt használd a vonal diagram forrásadat tartományának.

Igazából azt nem értem, hogy az oszlop illetve pont diagramok esetén az eredeti adatokkal hogy működhetett az elvárásaid szerint a grafikon.
Köszönöm, így már ok.

Ezek szerint folyamatosan vezetnem kell egy párhuzamos oszlopot, ami alapján készíti a diagramot. Azt gondoltam, szimplán be lehet állítani, hogy az eredeti oszlopot összegezve ábrázolja.
Leonidas nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
devizatőzsde, FOREX, mentális napló, tanfolyam, tőzsdetanfolyam

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 4 (0 tag és 4 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 21:21 , a GMT +1 időzóna szerint.