Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-13, 12:03   #651 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 116
Hírnév szint: 5
Brian a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Szilaj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A 75-szöröző traderről hol lehet magyarul vagy angolul infót találni?

Szerintem erről beszélnek: http://der-forex-millionaer.de/

Engem is érdekelne a téma, találtam egy webinar-t a kereskedéséről, de sajnos én sem értek németül:
http://www.termintrader.com/tradingvideos/media.php?file=20091030_Forexmillionaer

Aki nem online szeretné nézni, hanem le akarja tölteni, annak itt a link:
http://www.termintrader.com/tradingv...millionaer.mp4
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-13, 13:11   #652 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
viszont még annyit sem ment a piac, hogy BE-be húzzam az eredeti stoppot, ez azért ellene szól, túl közel a két szint szerintem
Itt csak az a kérdés, hogy mit határoztál meg, mikor elsőként beléptél.Hogy milyen arányú kockázatcsokkenés mellett vállalod a 2. pozit. Ha ezt előzőleg nem tetted, szerintem nem árt és nem merül fel semmi kérdés és kétely a kereskedés közben.Mint tudjuk az nem az a lelki állapot, amikor hasznos ha kérdéses v.mi, mert nem biztos hogy helyes lesz a döntés. Elmondom hogy szoktam:
első pozi elött mikor kialakuló szignál van meghatározom először is a stophelyet, R/R-t,majd hogy mekkora kockázattal lépek be az adott instrumentumba. Utána mik azok a már meglévő szintek, ahol biztos stoppot módosítok és hogy azt hogyan, fix helyek.Utána a ráépítést hogyan tervezem.Pl:egy csökkentett kockázatú nyitásnál(mivel ennek oka van) csak kockázatmentesen építek rá. Ha tiszta főtrenddel megyek és teljes pozival akkor 50% kockázatcsökkenés mellett már benyitok egy 2-at.
Üdv: Gio
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-07-13, 13:12   #653 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 372
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
viszont még annyit sem ment a piac, hogy BE-be húzzam az eredeti stoppot, ez azért ellene szól, túl közel a két szint szerintem
Átnéztem tüzetesebben a chartot.
Ezek, amiket töréspontként megjelöltél nekem inkább M15-ös szignálok. H1-en annyira kicsi a föl-le mozgás, hogy ott erre nem kötnék. M15-ön viszont van P1, P2, P4 is.
Én az utóbbi időben nem kötök H1 alatt.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-13, 13:14   #654 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Itt csak az a kérdés, hogy mit határoztál meg, mikor elsőként beléptél.Hogy milyen arányú kockázatcsokkenés mellett vállalod a 2. pozit. Ha ezt előzőleg nem tetted, szerintem nem árt és nem merül fel semmi kérdés és kétely a kereskedés közben.Mint tudjuk az nem az a lelki állapot, amikor hasznos ha kérdéses v.mi, mert nem biztos hogy helyes lesz a döntés. Elmondom hogy szoktam:
első pozi elött mikor kialakuló szignál van meghatározom először is a stophelyet, R/R-t,majd hogy mekkora kockázattal lépek be az adott instrumentumba. Utána mik azok a már meglévő szintek, ahol biztos stoppot módosítok és hogy azt hogyan, fix helyek.Utána a ráépítést hogyan tervezem.Pl:egy csökkentett kockázatú nyitásnál(mivel ennek oka van) csak kockázatmentesen építek rá. Ha tiszta főtrenddel megyek és teljes pozival akkor 50% kockázatcsökkenés mellett már benyitok egy 2-at.
És pl: ha már 0-ba húztam az első pozit, már nem vállalok kockázatot késöbb sem bármilyen szép setup legyen is az...Soha nem lehet több, mint az előző és 3. csak ha már plussz. (én módszerem, teljesen szubjektív, a lényeg, hogy ne legyen kérdéses)
Régi 2010-07-13, 13:21   #655 (permalink)
Szenior tag

fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Legyetek szívesek megmagyarázni, hogy a második trade-ben mitől csökken a kockázat.
Kockázatot stopphúzással lehet csökkenteni. Ha rányitok, azzal a kockázatom növekszik.
A példa kedvéért:Első traden a kezdeti kockázat 100$. Jó irányba megy a piac, stopphútással csökkentem a trade kockázatát 10$-ra. Rányitom a második tradet, amivel az összkockázatom nem 10$ lesz, hanem 10 és 100 között.
Tudom, hogy Péter is kockázatcsökkentésről beszél a második trade-nél, de ezt nem értem...

Véleményem szerint a második trade célja az, hogy ha az ármozgás visszaigazolja az általam elképzelt irányt, akkor nagyobb pozival legyek benne. De ezzel kockáztatom az első trade levédett profitját legalább részben. Az új lehetőség nincs ingyen.

Természetesen az eredeti kockázat közben nem növekedhet.
Régi 2010-07-13, 13:23   #656 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.200
Hírnév szint: 7
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Átnéztem tüzetesebben a chartot.
Ezek, amiket töréspontként megjelöltél nekem inkább M15-ös szignálok. H1-en annyira kicsi a föl-le mozgás, hogy ott erre nem kötnék. M15-ön viszont van P1, P2, P4 is.
Én az utóbbi időben nem kötök H1 alatt.
Végül is akkor ugyanarra jutottunk mindketten, nem kellett bővíteni, H1 a trade. Most sem tettem, azóta tört a szint, mert az eredeti 100pip stop csak 70pipre csökkent volna, pedig stop most az első, és egyetlen, nyitott pozin már plussz 13pip-ben van
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-13, 13:31   #657 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Itt csak az a kérdés, hogy mit határoztál meg, mikor elsőként beléptél.Hogy milyen arányú kockázatcsokkenés mellett vállalod a 2. pozit. Ha ezt előzőleg nem tetted, szerintem nem árt és nem merül fel semmi kérdés és kétely a kereskedés közben.Mint tudjuk az nem az a lelki állapot, amikor hasznos ha kérdéses v.mi, mert nem biztos hogy helyes lesz a döntés. Üdv: Gio
Félreértések elkerülése végett, nem azért teszek be példákat, hogy megmondjátok, hogy "úristen most mit csináljak?" Ezért is az eredeti példa is a múltra szólt (zöld nyíl) mert már túlvagyunk rajta, és a jövöben bekövetkező kérdésekre már észrevettem, hogy sokan hajlamosak: " a kesreskedj a saját szabályaid szerint, ne pedig kérdezősködj" című választ adni.
Az oka amiért ide teszem be csak annyi, hogy forexegyetemes technikával dolgoznék, -om. És gondoltam a suliról már minden kibeszélve és elfér itt ez is, inkább mint a német srác témája, egyébként nyilván nagyon ügyes.

Véletlenül sem megbántani akartalak, remélem nem úgy veszed, csak tisztázni szerettem volna

Köszi!
Régi 2010-07-13, 13:32   #658 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
És pl: ha már 0-ba húztam az első pozit, már nem vállalok kockázatot késöbb sem bármilyen szép setup legyen is az...Soha nem lehet több, mint az előző és 3. csak ha már plussz. (én módszerem, teljesen szubjektív, a lényeg, hogy ne legyen kérdéses)
Én is arra jutottam, suliban erre azért nincs kőbe vésett szabály, hogy komolyabb elmozdulást várnék lefele, mielőtt H1-en bővítek. (pl 150-200pip)
Régi 2010-07-13, 13:35   #659 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Legyetek szívesek megmagyarázni, hogy a második trade-ben mitől csökken a kockázat.
Kockázatot stopphúzással lehet csökkenteni. Ha rányitok, azzal a kockázatom növekszik.
A példa kedvéért:Első traden a kezdeti kockázat 100$. Jó irányba megy a piac, stopphútással csökkentem a trade kockázatát 10$-ra. Rányitom a második tradet, amivel az összkockázatom nem 10$ lesz, hanem 10 és 100 között.
Tudom, hogy Péter is kockázatcsökkentésről beszél a második trade-nél, de ezt nem értem...

Véleményem szerint a második trade célja az, hogy ha az ármozgás visszaigazolja az általam elképzelt irányt, akkor nagyobb pozival legyek benne. De ezzel kockáztatom az első trade levédett profitját legalább részben. Az új lehetőség nincs ingyen.

Kockázat csökkentésen mindíg az eredeti, induló, itt 100pip kockázat csökkentését értjük, amikor a bővítésen gondolkozunk.
Tehát csak akkor nyitok új pozit ha a két pozi átlagárához képest 50pipen belülre kerül a stop, de inkább az átlagárra.

Az én példámban ugyan mozgatom a stoppot már most is, de lehet nem is kéne még, álltalában a stopp mozgatása együtt jár a bővítés lehetőségével.
Régi 2010-07-13, 13:49   #660 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:

Minden nézőpont kérdése. Teljesen egyről beszélünk, nem változtat a lényegen, csak másképp fogalmazandó. Te a levédett de még nem zárt profitot már az saját tőkéhez adva számítasz kockázatot, én kizárólag a már lezárt tradeket tekintem annak.Tehát az első pozi benyitásakor volt pl. 10000usd, akkor amíg nem zárulnak le, az képezi a kockázati színtmeghatározás alapját.Ha az első pozin volt 200 dodo, akkor van úgy nyitok másidikat, hogy max. 100 dodo kockázat van a 2 poziban, így 50%-ra csökkent e kezdeti kockázatom a 10000-hez képest.A harmadikat meg csak akkor, ha a 3 pozi együttesen már csak nyereségben záródhat, tehát az átlagár után vannak már a stoppok.stb.
Régi 2010-07-13, 13:52   #661 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kockázat csökkentésen mindíg az eredeti, induló, itt 100pip kockázat csökkentését értjük, amikor a bővítésen gondolkozunk.
Tehát csak akkor nyitok új pozit ha a két pozi átlagárához képest 50pipen belülre kerül a stop, de inkább az átlagárra.

Az én példámban ugyan mozgatom a stoppot már most is, de lehet nem is kéne még, álltalában a stopp mozgatása együtt jár a bővítés lehetőségével.
Ok. Megértettem a Forexegyetemes logikát. Pipben valóban csökken a kockázat, hiszen közelebb kerül a stop.
Én a kockázatot továbbra is kizárólag pénznemben kifejezve értelmezem.
Régi 2010-07-13, 13:57   #662 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Félreértések elkerülése végett, nem azért teszek be példákat, hogy megmondjátok, hogy "úristen most mit csináljak?" Ezért is az eredeti példa is a múltra szólt (zöld nyíl) mert már túlvagyunk rajta, és a jövöben bekövetkező kérdésekre már észrevettem, hogy sokan hajlamosak: " a kesreskedj a saját szabályaid szerint, ne pedig kérdezősködj" című választ adni.
Az oka amiért ide teszem be csak annyi, hogy forexegyetemes technikával dolgoznék, -om. És gondoltam a suliról már minden kibeszélve és elfér itt ez is, inkább mint a német srác témája, egyébként nyilván nagyon ügyes.

Véletlenül sem megbántani akartalak, remélem nem úgy veszed, csak tisztázni szerettem volna

Köszi!
Nem bántasz meg.
Azért fejtettem ki, mert ha felmerül benned a kérdés, hogy kellett volna-e pozit nyitni, akkor áll, amit írtam. Ha meg nem kérdés, akkor nem értem a "kérdést"Így akkor csak szóljon azoknak az olvasóknak az írásom, akik még rendelkeznek fix pontokkal piacralépés elött, mert csak az véd meg a piactól és legfőként magunktól minket.
Egyébként azért ez a álasz, hogy a te rendszerednek kell megfelelni, mert egyénfüggő kismillió variációval, hogy kellett-e volna nyitni vagy sem. Vagyos nincs rá válasz. Max arra, hogy a szignál az az-e vagy sem. De hogy mit kéne tenni....
Régi 2010-07-13, 14:10   #663 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ok. Megértettem a Forexegyetemes logikát. Pipben valóban csökken a kockázat, hiszen közelebb kerül a stop.
Én a kockázatot továbbra is kizárólag pénznemben kifejezve értelmezem.
ha pipben csökken akkor pénzben is, szóval még mindíg nem értjük egymást valamiért.

Az eredeti kockázat volt 1 minilot-on 100 pip, csak akkor bővítek ha az eredeti és a nyitandó pozi átlagárához képest 50pipen belülre kerül a stop körülbelül, mert 2*50pip=100, tehát ennél kell hogy kisebb legyen az együttes kockázat.
Régi 2010-07-13, 14:13   #664 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem bántasz meg.
Azért fejtettem ki, mert ha felmerül benned a kérdés, hogy kellett volna-e pozit nyitni, akkor áll, amit írtam. Ha meg nem kérdés, akkor nem értem a "kérdést"Így akkor csak szóljon azoknak az olvasóknak az írásom, akik még rendelkeznek fix pontokkal piacralépés elött, mert csak az véd meg a piactól és legfőként magunktól minket.
Egyébként azért ez a álasz, hogy a te rendszerednek kell megfelelni, mert egyénfüggő kismillió variációval, hogy kellett-e volna nyitni vagy sem. Vagyos nincs rá válasz. Max arra, hogy a szignál az az-e vagy sem. De hogy mit kéne tenni....
ok, akkor nem teszek be ilyeneket, mert fxtrader55-ön kívül úgysem foglakozott ezzel sem senki, akkor meg minek koptassam az ujjam
Régi 2010-07-13, 14:34   #665 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ha pipben csökken akkor pénzben is, szóval még mindíg nem értjük egymást valamiért.

Az eredeti kockázat volt 1 minilot-on 100 pip, csak akkor bővítek ha az eredeti és a nyitandó pozi átlagárához képest 50pipen belülre kerül a stop körülbelül, mert 2*50pip=100, tehát ennél kell hogy kisebb legyen az együttes kockázat.
Én értem, hogy Te mit mondasz
Csak az nem stimmel, hogy "a második trade során a kockázat csökkentése a cél." Ha nem nyitnál másodikat, akkor a stop mozgatásávan a kockázatod tényleg csökken. Ehhez képest a második pozi a kockázatodat noveli. Hangsúly: ehhez képest!
Ahogy korábban mondtam: minden egyes új pozíció = kockázatvállalás, azaz a kockázat az új pozi miatt nőni fog.

Tehát a kockázatot a stopphúzás csökkenti, az új pozi növeli. Ennek lesz egy új összkockázata, amire lehet különféle szabályokat alkalmazni.

Őszintén szólva engem a megfogalmazás vezetett félre, miszerint a második pozíció felvételének célja a kockázat csökkentése. Nem!
Cél az, hogy csökkentsük a kockázatot. Ez oké, stoppot húzunk. Egy másik cél, hogy növeljük a pozíciót, ha nyerőben vagyunk. A két cél teljesen külön áll. Ezt össze kell hangolni úgy, hogy innentől csak egy db összkockázatról beszélünk (ha még van, és nem nullszaldó vagy pozitív).

Ezek után úgy gondolom, egyformán gondolkozunk csak másképp fogalmazunk.

Személyes nehézségem egyébként a második trade. Én nem szívesen vállalok újra kockázatot, ha már az első trade minimum nullszaldós (stop BE-ben). Éppen emiatt sokszor a második tradet csak soká tudom benyitni, amikor már az első bőven pluszban (stophelyhez mérve, nem a piaci árhoz). Tehát csak később tudom növelni a pozícióméretet. Péter úgy fogalmazott, hogy a második trédnél már "lehetőleg" nullszaldósak legyünk. Én nem lehetőleg, hanem kötelezően alkalmaztam ezt. Lehet, hogy ebben rugalmasabbnak kellene lenni, ami javítja a hatékonyságot....
Régi 2010-07-13, 14:37   #666 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

"ha pipben csökken akkor pénzben is, szóval még mindíg nem értjük egymást valamiért.
"
Nem feltétlen, mert nőtt a pozícióméret.
Régi 2010-07-13, 14:40   #667 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
"ha pipben csökken akkor pénzben is, szóval még mindíg nem értjük egymást valamiért.
"
De le is írtam a példában, hogy ezt hogy értem, ne vágd ki belőle csak ezt a mondatot mert így félreérthető.

Az előzőben amit írtál az stimmel, úgy látom márt értjük egymást
Régi 2010-07-13, 16:47   #668 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Összes hozzászólás: 221
Hírnév szint: 6
Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
"
Fussunk neki még egyszer. Igen ez állandó méretű pozíciókkal van. Tudom, végtelen lehetőség végtelen megoldás... De Lui és én erről beszélünk pár napja.
Azonos méretekkel így valósul meg az a bizonyos 3 lépés.
Csatolt kicsinyítések
forexegyetem-nevtelen.jpg  
Mighti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-13, 17:14   #669 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Fussunk neki még egyszer. Igen ez állandó méretű pozíciókkal van. Tudom, végtelen lehetőség végtelen megoldás... De Lui és én erről beszélünk pár napja.
Azonos méretekkel így valósul meg az a bizonyos 3 lépés.
Én értettem eddig is, hogy állandó pozival hogy néz ki.
Nem is erről szóltak a hozzászólásaim. De szerintem már Ti is értitek, hogy én miről beszéltem.

Más téma: Péternél is és tanítványinál is azt látom, hogy a P2 szignálnál tartomány közepére rakjátok a stoppot. Néha én sem rakom csúcs-völgyre, pl. ha a kockázat megkeresése miatt húzom BE-be a stoppot. Nálatok mi az oka?
Úgy látom, hogy az átlagárhoz igazítjátok és nem a piaci szintekhez.
Régi 2010-07-13, 18:26   #670 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem is erről szóltak a hozzászólásaim. De szerintem már Ti is értitek, hogy én miről beszéltem.

Más téma: Péternél is és tanítványinál is azt látom, hogy a P2 szignálnál tartomány közepére rakjátok a stoppot. Néha én sem rakom csúcs-völgyre, pl. ha a kockázat megkeresése miatt húzom BE-be a stoppot. Nálatok mi az oka?
A képen mindhárom stop piaci szinten van. " P2 szignál tartomány" gyakran kisebb oldalazás is ez.
Az az oka, hogy az "oldalazást" visszatesztelheti az ár. +- kis kanóc. Ezért itt a stop a "sáv" felében, egy harmadában van. De ez indokolható még a pullbackel is. Ugye az 31% vagy 50% alatt egészséges egy "szép trendben. Ezért fibo 50 körüli a stop.
Régi 2010-07-13, 18:51   #671 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Idézet:
A képen mindhárom stop piaci szinten van. " P2 szignál tartomány" gyakran kisebb oldalazás is ez.
Az az oka, hogy az "oldalazást" visszatesztelheti az ár. +- kis kanóc. Ezért itt a stop a "sáv" felében, egy harmadában van. De ez indokolható még a pullbackel is. Ugye az 31% vagy 50% alatt egészséges egy "szép trendben. Ezért fibo 50 körüli a stop.
S1: csúcs
S2: sávozás
S3: fibo 50%
Régi 2010-07-13, 19:14   #672 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Idézet:
S1: csúcs
S2: sávozás
S3: fibo 50%
S2 lehet az átlagár felett is, ha a piaci szituáció úgy adja. (persze lejibb is)
A lényeg, hogy az első pozíciónál kockáztatott összeget csökkentsük. Vagyis a 2. pozíció utáni stop távolság az átlagártól maximum a fele lehet az eredeti távolságnak. Ez pipben értendő. Így csökken az eredetileg kockáztatott összeg.
Ha ez nem teljesűl, akkor nem nyitható a második pozi.
Régi 2010-07-14, 08:02   #673 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 77
csabyke már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.csabyke már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szegény rendszer szét van ám elemezve...

Én P2 esetén (sajá teória, nem jártam tanfolyamra csak OFK-ra) azért teszem a sáv közepére a Stopot, mert nálam a P2 az azt jelenti mondjuk, hogy LETÖRT egy szintet...
Mivel letörte én a trend folytatására, tehát az oldalazás végére spekuláltam...
Ha viszont az ár egészen a SÁV közepéig, vagy már csak a harmadáig is visszajön, az az én olvasatomban már nem jelenti azt, hogy ezt az oldalazást végleg elhagytuk

Okés, lehet, hogy elhagytuk, lehet, hogy vége, de akkor is, ott már valami belelett rondítva az összképbe....

Nálam még nem piaci szintre történő SL húzás az egységnyi elmozdulás... Ha a piac annyit ment előre, amennyit én kockáztattam, akkor én simán nullába teszem..
Sokszor ki is vesz, sokszor csak néhány pip híján, de még ez is jobb, mintha jönnének a minuszok...

Én a fentebb vitatott kockázatos dolgot nem értem, hogy mi a fennakadás témája, de talán egy X-edik jó példa majd megérteti velem...

Ha pozit bővítek az = SL húzással is....

Ha EDDIG volt -100 USD kockázatom és az új pozició megnyitásával és az azzal elhelyezendő új stop hellyel a meglévő kockázatom 100USD vagy még több lenne ---> nemnyitok rá

Ha viszont az új kockázattal olyan stopot tudnék elhelyezni, hogy a kockázat csökkenjen --> rányitnék

- Az első pozi valószínűleg már rendesen csökkentett esetleg 0 kockázatú lenne
- A másodikban naná, hogy lenne kockázat

De a lényeg: SL-től való távolsága az átlagárnak

Ha ez nem javul, akkor nem fogok rányitni csak a meglévő stop(oka)t fogom módosítani

De ez olyan alap, hogy szerintem te sem erre gondoltál...
csabyke nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-14, 08:45   #674 (permalink)
Szenior tag

P Péter forexegyetem logója

Összes hozzászólás: 196
P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül P Péter forexegyetem részére
Alapbeállítás

Idézet:
Én értem, hogy Te mit mondasz

Személyes nehézségem egyébként a második trade. Én nem szívesen vállalok újra kockázatot, ha már az első trade minimum nullszaldós (stop BE-ben). Éppen emiatt sokszor a második tradet csak soká tudom benyitni, amikor már az első bőven pluszban (stophelyhez mérve, nem a piaci árhoz). Tehát csak később tudom növelni a pozícióméretet. Péter úgy fogalmazott, hogy a második trédnél már "lehetőleg" nullszaldósak legyünk. Én nem lehetőleg, hanem kötelezően alkalmaztam ezt. Lehet, hogy ebben rugalmasabbnak kellene lenni, ami javítja a hatékonyságot....

Látom megy az eszmecsere rendesen...

Azért hihetetlen hogy miként lehet elbonyolítani egy igen egyszerű rendszeret.
Persze ezt nem sértésként írom, és ne is vedd magadra.
Örülök hogy számtalan kérdés felmerül bennetek, amikre keresitek a logikus magyarázatot.

Egyébként jól látod a kockázatvállalásnál hogy mennyire fontos a "nullszaldós" dolog.
Én a gyakorlatban csak akkor játszom meg a 2. pozícióépítést, (mint ahogy te is írtad) ha mindenképpen legalább egy nullás trade lesz belőle.
Mivel itt már a 2. lépésnél taertunk az ideális trade forgatókönyvében, így ez egy fontos dolog.
Nagyon sokszor jön egymás után 2 szignál, de egyszerűen nem érdemes bekötni a másodikat, mert nem tud megvalósulni a nullába húzás lehetősége.

Aztán itt jön a követező pszicho csapda, hogy sokan ilyenkor a stop szintüket tévesen az átlagár vonalhoz húzzák, csak azért hogy ne legyen kockázata a 2 darab pozinak, miközben normás esetben a 2. beszállásnak a stopja teljesen máshol lenne.
Szóval iyenkor szokott előfordulni hogy a "farok csóválja a kutyát...".
Ez nagyon fontos dolog, hogy ezt NEM lehet megcsinálni, mert ennek a következménye lesz a sok nullás trade, ami csak azért stoppolódik ki, mert ilyen elmélet alaján lett meghatározva a kiszállási pont.

A 2. vagy bárakárhányadik pozíciókat ha nyitja az ember, azoknak mindig meg kell lennie önállóan is a saját stopjuknak.
Minden egyes rányitás egy önálló pozíció is lehetne.
Tehát értelemszerűen az hogy előtte már lett nyitva pozíció, az nem ok arra hogy az utolsónak máshova tegyem a stopját.

Sajnos az ember eleinte ösztönösen késztetést érez arra hogyha már van egy pozija, akkor mielőbb ráépítsen.
Pedig sokszor semmi szükség rá, mindössze egy kicsivel több türelem kellene, hogy az ember kivárja azt a pontot amikor már érdemes is ráépítenie.

A ráépítési pontnak meg kell felelnie az alábbi követelményeknek:

-egyértelműen azonosítható belépési szignálnak kell lennie.
-a szignál önmagában is nyitható kell hogy legyen.-
-nincs szükség a 2. pozíciótól a R/R számolására, csak a belépési triggernek kell meglennie.
-önálóan meghatározható stoppal kell rendelkeznie.
-legalább olyan távolságban kell lennie az előző pozíciótól, hogy a stop mozgatás lehetővé tegye legalább a nullás tardet.
-nem feltétlenül kell lezárt gyertyának lennie.

p.
P Péter forexegyetem nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-14, 08:53   #675 (permalink)
Szenior tag

P Péter forexegyetem logója

Összes hozzászólás: 196
P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül P Péter forexegyetem részére
Alapbeállítás

Idézet:

A p2-es trigger pozícióba lépésének az egyetlen oka az hogy az árfolyam kitörése megvalósul egy adott sávból.
Mivel ebben az esetben a trendek másodlagos feltételrendszerei egyértelműen teljesülnek, ézért nyitunk pozíciót.

A kiszállás akkor történik amikor ez a jelzés hamisnak bizonyul.
Mikor van ez?
Ezt végül is mindenkinek magának kellene eldöntenie.
Kell valamiféle támpont mindenkinek.
Ezért szoktam azt javasolni hogy egy keskeny sáv esetében lehet nyugodtan a sáv közepe.
És egy szélesebb sávnál pedig a sáv 1/3-ada.
Persze ezek nagyon tág fogalmak.
Mert mi az hogy keskeny sáv, meg hogy széles...?
A lényeg a logika megértése.
HA egy kitörés olyan mértékű (akár %-os) visszatesztet csinál ami a kereskedési rendszerben nem megengedhető, akkor elfogadom hogy a kitörés hamis volt és kiszállok a tradeből.
Mindenkinek meg kell határoznia egy pontot amikor már elfogadja hogy a kitörés hamis volt.
Ezt a kiszállást akkor alkalmazom ha a sávban a kitörés előtt nem volt jól látható kisebb völgy.
HA volt, akkor azt mindenképpen figyelembe veszem.

DE nagyon fontos hogy NEM igazítjuk az átlagárhoz a stoppokat!!!!

Tudom sokan ezt teszik, de ez helytelen és én nem tanítok ilyet.
Ez mindössze ösztönös cselekvésmód, ami később rossz beidegződéshez vezet.
Minden egyes kiszállásnak logikus magyarázata van, amihez ragaszkodni kell!.

p.
P Péter forexegyetem nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-14, 10:14   #676 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

"DE nagyon fontos hogy NEM igazítjuk az átlagárhoz a stoppokat!!!!

Tudom sokan ezt teszik, de ez helytelen és én nem tanítok ilyet.
Ez mindössze ösztönös cselekvésmód, ami később rossz beidegződéshez vezet.
Minden egyes kiszállásnak logikus magyarázata van, amihez ragaszkodni kell!."

Maximálisan egyetértek. A stopphelynek piaci logikára kell épülni és nem a saját kötéseink értékéhez igazodni.

Nem tudom, ki hogy van vele, de véleményem szerint ha egy kitörés meghiúsul és kistoppolódunk, utána nagyon fontos ugyanazon áron újra beszállni, ha ismét eléri az ár. Sokszor csak 2-3-ikra valósul meg a kitörés, de utána megy, mint a rakéta.
Szintek törésekor most már én sem használok gyertyazárást, hanem limittel lépek be, így nem okoz gondot, hogy ugyanoda tegyem az ordert. Aki most kezdi, annak ez lelkileg okozhat egy kis nehézséget, de érdemes ezt tenni, mert a kitörés az akkor is kitörés és a piacot nem érdekli a mi számlánk előzménye.
Régi 2010-07-14, 10:51   #677 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 56
Jegesmaci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Péter,

Lenne egy kérdésem, inkább csak kíváncsiságból. Utaltál egyszer arra, hogy a piramis-építés az egy másik móka... Te a stratégiáddal egyébként soha nem piramisozol, mindig csak pozícióépítés van?
Régi 2010-07-14, 11:20   #678 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Szia Péter!

Milyen eredménnyel zártad a tanfolyam alatti kereskedéseket?
Régi 2010-07-14, 11:22   #679 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Péter!

Milyen eredménnyel zártad a tanfolyam alatti kereskedéseket?
Na ez a lényeg, ebből fogunk tanulni
Régi 2010-07-14, 11:56   #680 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Na ez a lényeg, ebből fogunk tanulni
Ez csupán kíváncsiság, hisz láttam a kötéseket, néhányat én is tradeltem, kíváncs lennék mi lett a kimenetele.
Úgy érzem kicsit feszült vagy Lui Meditálj egy kicsit, vagy csak válts helyzetet
Régi 2010-07-15, 09:40   #681 (permalink)
Új tag

jedilovag logója

Összes hozzászólás: 25
jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Felületes becsléseim szerint

A Forex-en 1465677 Ft-ot.

( Csak a fantáziámra hagyatkoztam a becslésemben, mert a megfelelő választ akartam adni a megflelő kérdésre a teljes mértékben kompetens személytől. )
jedilovag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-15, 09:52   #682 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás GBPCAD long

Az utolsó stophúzás a H1-en kialakult aktuális csúcs nagy kanóca majd a következő gyertya alázárása miatt történt (P4) de azért még adtam neki egy kis esélyt:
(félreértések elkerülése végett nincs kérdésem )
Csatolt kicsinyítések
forexegyetem-100715_gbpcad_h1.png  
Régi 2010-07-15, 10:04   #683 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Megfigyeléseim alapján pl H1-en ezért kell várni 100-150pip elmozdulást és csak utánna keresni bővítési lehetőséget, mert másképp nem lehet értelmesen stoppot mozgatni a bővítéshez, itt is volt 1,5710 körül egy lépcső, de nem tudtam volna értelmesen bővíteni, de azért stophúzás lett a dologból. Viszont így H1-en kis túlzással napi kétszer elég a pozira nézni amíg ki nem alakul valami új szint, szóval idő van bőven, írogatni is Itt is az első pozi és a bővítés között 26 óra telt el. (közben lehet igaza lesz a P4-nek)
Régi 2010-07-15, 14:26   #684 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az utolsó stophúzás a H1-en kialakult aktuális csúcs nagy kanóca majd a következő gyertya alázárása miatt történt (P4) de azért még adtam neki egy kis esélyt:

Nekem van egy kérdésem:
Fibót néztél hozzá vagy csak csúcs-völgyeket? Az első belépőre gondolok.
Régi 2010-07-15, 14:38   #685 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez egy nagyon korai belépő volt, szerintem én vonzódom ezekhez, de bíztató volt, hogy az első emelkedésnek csak az 50%-át adta vissza, csoda, hogy ott nem léptem már be, és így kialakulta za első magasabb mélypont, és utánna az előző kis csúcs áttörésére léptem be, valószínű ha 61,8-ról fordul akkor is beléptem volna. ez az 50-61,8 nekem még elfogadható zóna a fordulóra.
Régi 2010-07-15, 15:01   #686 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez egy nagyon korai belépő volt, szerintem én vonzódom ezekhez, de bíztató volt, hogy az első emelkedésnek csak az 50%-át adta vissza, csoda, hogy ott nem léptem már be, és így kialakulta za első magasabb mélypont, és utánna az előző kis csúcs áttörésére léptem be, valószínű ha 61,8-ról fordul akkor is beléptem volna. ez az 50-61,8 nekem még elfogadható zóna a fordulóra.
Nem teljesen erre gondoltam.
A fölöttes idősíkon (H4) a forduló fibó 61-nél volt. Ez jó.
H1-en viszont alapvetően lefelé irányult a trend. Mivel a szignál is H1-es, ezért a következőt néztem: Az előző jelentősebb lefelé mozgásban meddig jött vissza az árfolyam? Ez nálam fibó 38 és 50 között van. Ilyenkor még feltételezem, hogy csak egy counter trend. Ez nem támogatja a belépőt.
Ha csak a csúcs-völgyet nézzük, akkor az emelkedő völgyek megvoltak, a kitörés miatt pedig a csúcsok is emelkedők ezért a trend bizonyos.
Én viszont a H1-es előzetes trend és annak a fibója miatt nem kötném, de ez nem mérvadó, mert nagyon gyakran hagyok ki jó lehetőségeket.
Csak azért kérdezem, mert múltkor volt róla szó, hogy Péter is nézi a fibót a trendforduláskor. Asszem' az EURUSD-nél beszélt róla.
Régi 2010-07-15, 15:33   #687 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
hát most nem érzem túl jól magam, 2pipen múlt hogy bennmaradjak (most lenn plsussz 2*200pip), sajnos nem sikerült, vissza pedig nem szálltam, de legalább usdcad shortból -40pipen kivett a stopp, és folyamatos, hetek óta kínlódás mellett volt EURCAD longom is.
Na nem baj, erősödünk
Régi 2010-07-15, 15:49   #688 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez nálam fibó 38 és 50 között van. Ilyenkor még feltételezem, hogy csak egy counter trend. Ez nem támogatja a belépőt.
Ha csak a csúcs-völgyet nézzük, akkor az emelkedő völgyek megvoltak, a kitörés miatt pedig a csúcsok is emelkedők ezért a trend bizonyos.
Én viszont a H1-es előzetes trend és annak a fibója miatt nem kötném, de ez nem mérvadó, mert nagyon gyakran hagyok ki jó lehetőségeket.
De le is írtam, hogy ez egy korai belépő volt, szóval ott a rajz is, többet én nem variálok vele, H4-en long a trend H1-en bekötöttem egy felfele mozgást, ennyi.
Régi 2010-07-15, 15:52   #689 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na azt hiszem én leszokok erről az M15 parabolic dologról is, kiszedett EURUSD-ből, azóta megy is tovább, ezzel sem jártam még egyszer sem másképp. Megyek úszom egyet, hogy OFK-ra lehűtsem magam
Régi 2010-07-15, 16:00   #690 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 279
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

:
Idézet:
Na azt hiszem én leszokok erről az M15 parabolic dologról is, kiszedett EURUSD-ből, azóta megy is tovább, ezzel sem jártam még egyszer sem másképp. Megyek úszom egyet, hogy OFK-ra lehűtsem magam
Én még benne vagyok, bár a parabolic jelzett de nem törte a trendvonalam ezért nem zártam.
Jó hetem van, most ragadt rám egy ezres a Balatonban.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-15, 16:14   #691 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
:

Én még benne vagyok, bár a parabolic jelzett de nem törte a trendvonalam ezért nem zártam.
Jó hetem van, most ragadt rám egy ezres a Balatonban.
Balcsi parton tradelni, ez a királyság, mi?

Az életsílust hamar fel tudjuk venni, csak a technika menne ilyen gyorsan
Régi 2010-07-15, 16:29   #692 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 16
york a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Off

Balcsi parton merre? Johet akar privatba is .
york nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-15, 21:23   #693 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 77
csabyke már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.csabyke már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem teljesen erre gondoltam.
A fölöttes idősíkon (H4) a forduló fibó 61-nél volt. Ez jó.
H1-en viszont alapvetően lefelé irányult a trend. Mivel a szignál is H1-es, ezért a következőt néztem: Az előző jelentősebb lefelé mozgásban meddig jött vissza az árfolyam? Ez nálam fibó 38 és 50 között van. Ilyenkor még feltételezem, hogy csak egy counter trend. Ez nem támogatja a belépőt.
Csak azért kérdezem, mert múltkor volt róla szó, hogy Péter is nézi a fibót a trendforduláskor. Asszem' az EURUSD-nél beszélt róla.
Hát EURUSDben valami 1,37 körüli szinthez tette a tetejét az aljáté meg 1,19 alá szóval azért nem m15ön nézi ha én jól értelmeztem...
csabyke nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-15, 21:55   #694 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
csabyke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát EURUSDben valami 1,37 körüli szinthez tette a tetejét az aljáté meg 1,19 alá szóval azért nem m15ön nézi ha én jól értelmeztem...
Én H1 alá nem megyek több okból.
Gondolkodom, hogy az M15 honnan jött...

De többé-kevésbé minden idősíkon ugyanazok a szabályok. Viszont minél lejjebb megyünk, annál inkább véletlenszerű a mozgás.
Régi 2010-07-16, 06:29   #695 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én H1 alá nem megyek több okból.
Gondolkodom, hogy az M15 honnan jött...

De többé-kevésbé minden idősíkon ugyanazok a szabályok. Viszont minél lejjebb megyünk, annál inkább véletlenszerű a mozgás.
Egyet értek.Bár ha v.ki látja a tényleg fontos színteket, akkor ott is lehet kereskedni, de közben nagyon sok a hamis jelzés és könnyen bele lehet esni abba a hibába, hogy jelentéktelen technikai színteknek is tulajdonítunk fontosságot. Aztán meg folyton csak kidobál a piac és nem tudjun, hogy miért. Hát ezértTúl sok a zaj...Én is ebbe a hibába esttem, nem is szándékozom újra. Aztán meg jöttek a "magyarázataim", hogy nem elég megbízható a pár mostanában, vagy fordulni látszik stb. pedig ha egy H4-es chartot nézek, gyönyörű trendelés folyik, és színte végig lehet követni stoppal, leszámítva a CT-et, na de azok közt azért bőven van lehetőség.
Régi 2010-07-16, 08:34   #696 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egyet értek.Bár ha v.ki látja a tényleg fontos színteket, akkor ott is lehet kereskedni, de közben nagyon sok a hamis jelzés és könnyen bele lehet esni abba a hibába, hogy jelentéktelen technikai színteknek is tulajdonítunk fontosságot. Aztán meg folyton csak kidobál a piac és nem tudjun, hogy miért. Hát ezértTúl sok a zaj...Én is ebbe a hibába esttem, nem is szándékozom újra. Aztán meg jöttek a "magyarázataim", hogy nem elég megbízható a pár mostanában, vagy fordulni látszik stb. pedig ha egy H4-es chartot nézek, gyönyörű trendelés folyik, és színte végig lehet követni stoppal, leszámítva a CT-et, na de azok közt azért bőven van lehetőség.

Nem akarok nagyon OFF-olni, de ha már folytatjuk a gondolatot, akkor elmondom.
Mindenki a pénzért kereskedik, de van egy mélyebb oka is, ami már nem csak a pénz. Én pl. szabadidőt szeretnék "vásárolni" a kereskedés által. Ebbe nem fér bele az M1, M5, M15. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy minden percüket a kereskedés tölti ki és nem tudják élvezni az elért sikereket.
Másik helyzet amikor még valaki nem "főállású" trader. Nem szabad elhanyagolni azt a tevékenységet sem ami a fő jövedelemforrást biztosítja. Érdemes több lábon állni. A profik sem csak kereskednek. Akikről én tudok oktatnak is, alapot kezelnek vagy más típusú üzletben is részt vesznek.

Vannak sikeres daytraderek - én nem vitatom, de a legtöbb amatőr szerintem egyetlen ok miatt daytradel: benne van a tudatalattijában, hogy tenni kell a dolgokért. A tétlenség haszontalan. Mindannyian így nőttünk fel, viszont a kereskedésben nem találtam összefüggést a tradinggel töltött idő és a profit között. A tanulási időt viszont nem szabad belekeverni, arra nagyon sok idő szükséges.
Régi 2010-07-16, 12:35   #697 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás A 22-es csapdája

Idézet:

Vannak sikeres daytraderek - én nem vitatom, de a legtöbb amatőr szerintem egyetlen ok miatt daytradel: benne van a tudatalattijában, hogy tenni kell a dolgokért. A tétlenség haszontalan. Mindannyian így nőttünk fel, viszont a kereskedésben nem találtam összefüggést a tradinggel töltött idő és a profit között. A tanulási időt viszont nem szabad belekeverni, arra nagyon sok idő szükséges.
Ide sorolhatjuk még a kis számlát, túlzott félelmet, és gyorsan gazdagodni vágyást. Mindhárom "csoport" a csekély pip mennyiséget keresi a stopja elhelyezésekor. És ezt jobban megtalálja az alacsonyabb idősíkokon. Ez is egy csapda. Mert a fenti "állapotok" a kezdők nagy részére jellemző. Viszont a rövid időtáv nem szerencsés kezdő terep...
Régi 2010-07-16, 13:39   #698 (permalink)
Szenior tag

Hely: Győr
Összes hozzászólás: 110
calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Vannak sikeres daytraderek - én nem vitatom, de a legtöbb amatőr szerintem egyetlen ok miatt daytradel: benne van a tudatalattijában, hogy tenni kell a dolgokért. A tétlenség haszontalan. Mindannyian így nőttünk fel, viszont a kereskedésben nem találtam összefüggést a tradinggel töltött idő és a profit között.
Hű ez mekkora igazság! Azt vettem észre, hogy hiába foglalkozom napon belüli kereskedéssel, maradtam az az igavonó barom, aminek neveltek. Éppen az utóbbi pár hétben döntöttem úgy, hogy visszamegyek melósnak, a forexből meg (néhány évre) másodállás lesz. Már kezdett az agyamra menni.
Nem jó az, ha csak egyetlen dologtól függünk, mert könnyen kétségbeesett csimpaszkodás és ebből fakadóan kudarcsorozat lesz a vége.
calen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-16, 16:16   #699 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hű ez mekkora igazság! Azt vettem észre, hogy hiába foglalkozom napon belüli kereskedéssel, maradtam az az igavonó barom, aminek neveltek. Éppen az utóbbi pár hétben döntöttem úgy, hogy visszamegyek melósnak, a forexből meg (néhány évre) másodállás lesz. Már kezdett az agyamra menni.
Nem jó az, ha csak egyetlen dologtól függünk, mert könnyen kétségbeesett csimpaszkodás és ebből fakadóan kudarcsorozat lesz a vége.
Sokan úgy képzelik, hogy majd havonta "kiveszik a fizetésüket" a kereskedési számláról. Ha nem lenne más bevételem és csak tőkejövedelemből élnék, akkor csak úgy tudnám elképzelni, hogy egy évre való költőpénzt elhelyezek előre egy bankszámlán és ezt minden évben újra megteszem.
Szerencsésebb ha kereskedés közben nem a pénzre kell koncentrálni, hanem a konkrét feladatokra. A pénz könnyen kizökkent, pláne ha a napi betevőt kellene megkeresni.

Nem állítom, hogy mindenki ugyanúgy működik, de szerintem sok ember esik bele hasonló hibába.

Sokan úgy gondolják, hogy a daytrade könnyebb, kisebb kockázatú, stb. Szerintem kb. 5-ször nehetózebb napon belül pénzt keresni. Miért?

-Nagyobb a "véletlenszerűség", amit már említettem
-Híreket kell figyelni, legalábbis azok időpontját. Időnként akkora momentumok vannak, hogy mindent felülír. Nagyobb idősíkon még egy intervenció sem fordít trendet.
-Tipikus daytrader mondás, hogy biztonságos, ha nem marad nyitva éjjelre/hétvégére pozíció. Szerintem nem biztonságosabb, mintha az ember normálisan kezeli a kockázatot nagyobb idősíkon.
Részvényeknél az igazán nagy mozgások pl. nem napon belül vannak.
-Daytradeben sokkal nagyobb a kereskedési költség (spread, jutalék). Mondhatnánk, hogy ez bagatell, de nem az. Egy sikeres trader előnnyel kereskedik és ez az előny általában nem túl nagy. A költségek ezt még jobban le tudják rontani.
Pl. Éves nyereség egy devizapáron: 65.000 pip
Éves veszteség ugyanezen: 41.000 pip
Eredmény: 24.000 pip
Tradek száma 1 év alatt: 8.000

Átlagosan 3 pip-et kerestünk tradenként! Igenis számít, hogy hányszor kell a spreadet megfizetni. Ugyanezt az eredményt nagyobb idősíkon lehet, hogy negyedennyi trade-del érjük el.

Én csináltam mindkettőt, de nekem a nagyobb idősík sokkal több profitot hozott.
Régi 2010-07-16, 18:57   #700 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
ademfire a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egyetértek fxtrader-rel.Péter is mondta tegnap OFK-n hogy sokkal "biztosabbak" a jelek pl. H4en.
Én decembertől fogom elkezdeni az éles kereskedést és megfogadtam hogy H1 alá semmilyen körülmények között nem megyek le.A legjobb lenne ha a Metatraderben le lehetne tiltani az M1,M5,M15 idősíkokat
Ugyanakkor néha azért elveszi az ember kedvét amikor Péter M15 vagy akár M5-ös kereskedéseket mutat ill. hogy azon milyen nyereségeket ér el.Dehát ő profi...mi meg még nem vagyunk azok,de akkor is...ez is egy pszichocsapda ahogy ő fogalmazna.Pl. a híres arany trade-t is M15-n játszotta le ha jól emlékszem.
ademfire nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
devizatőzsde, FOREX, mentális napló, tanfolyam, tőzsdetanfolyam

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 3 (0 tag és 3 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 21:28 , a GMT +1 időzóna szerint.