Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-03-26, 14:35   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
StLui
Nem hinném. Én szerdán vagy 3 levelet váltottam velük a kapcsolat alatti mail címen egy órán belül. Pedig nem fizettem. Lehet, már hétvége van náluk…
tegnap délben küldtem a levelet, csütörtök nehogy már hétvége legyen egy oktató cégnél, ma felhívtam őket a megadott számon, mondtam nekik, hogy nem kaptam választ, annyi volt: "igen az lehet" nekem ebből az derült ki nem igen érdekelte az illetőt a dolog. A lényegi mindanivaló annyi volt telefonon is, hogy utaljak minél előbb mert lemaradok a következőröl.

szerk: Annyit hozzátennék, hogy ott kézzel kell megadnom az email címem, mivel nem tudom visszaellenőrizni, így nem tudom jól írtam-e be vagy esetleg elütöttem, akkor pedig nem tudhattak válaszolni, ez így utólag jutott eszembe. De a telefonos válaszból az derült ki nekem, hogy az könnyen előfordulhat, hogy nem válaszoltak még.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-26, 16:37   #52 (permalink)
Szenior tag

P Péter forexegyetem logója

Összes hozzászólás: 196
Hírnév szint: 8
P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül P Péter forexegyetem részére
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
tegnap délben küldtem a levelet, csütörtök nehogy már hétvége legyen egy oktató cégnél, ma felhívtam őket a megadott számon, mondtam nekik, hogy nem kaptam választ, annyi volt: "igen az lehet" nekem ebből az derült ki nem igen érdekelte az illetőt a dolog. A lényegi mindanivaló annyi volt telefonon is, hogy utaljak minél előbb mert lemaradok a következőröl.

szerk: Annyit hozzátennék, hogy ott kézzel kell megadnom az email címem, mivel nem tudom visszaellenőrizni, így nem tudom jól írtam-e be vagy esetleg elütöttem, akkor pedig nem tudhattak válaszolni, ez így utólag jutott eszembe. De a telefonos válaszból az derült ki nekem, hogy az könnyen előfordulhat, hogy nem válaszoltak még.

Kedves StLui,

Köszönjük hogy megkerested az ügyfélszolgálatunkat, bár nem igazán tudunk beazonosítani hogy melyik volt a te e-mailed, a naponta cégünkhöz beérkező e-mail dömpingben...
Feltehetőleg igen fontos lehetett a kérdésed, melyre mindenképpen 24 órán belül vártad a válaszunkat.
HA a kérdésedre "késve" kapott válaszunk miatt bármilyen kár ért volna, (melyet nem igen tudok elképzelni, hiszen maximálisan megértőek vagyunk mindenki személyes problémájával szemben) úgy természetesen "kompenzáljuk a károdat".
De ha a te kérdéseddel találkoztam az egyik hozzánk beérkező e-mailben (és nem vagyok benne biztos hogy a tiéd, de elég gyanús) úgy a kérdésedre a választ az általunk küldött levélben egyértelműen megtalálod.
Ha nem rólad van szó, akkor tárgytalan a dolog.
Azért remélem hogy ha MI adunk 48 óra lehetőséget, egyes igen jelentős helyzetekben az ügyfeleinknek, akkor feltételezem hogy 48 órát az ügyfélszolgálatunk is kap a beérkező e-mailek feldolgozására, válaszadására.

Köszönöm a megértést...

Üdv: Péter Forexegyetem
P Péter forexegyetem nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-03-26, 19:56   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 105
Hírnév szint: 9
Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kedves Péter,
azt mondod 4 éve sikeres vagy a forex piacon.
Csak egy dolgot kérek hosszas magyarázatok helyett. Egy hozamgörbét. (Lehetőleg nem egy évest és nem egy kiragadott rövid időszakot)
Ha nem gond.
Ha megkaptam, feltennék majd még egy kérdést.
Köszönöm.
Jegenye nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-27, 09:56   #54 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jegenye kérdése minden stratégiára nézve jogos!
Én sokszor erre a kérdésre nem kapom meg a választ,minden másra persze igen.
Igazából én egy minden tick elmozdulást figyelembe vevő 10 éves ,0 hibás chartot tartalmazó tesztet szeretnék mindíg kérni,de sosem kapom meg.
Az indok pld 1:"nem lehet leprogramozni."
Válasz:ha tanítani lehet egy stratégiát,mert nem tartalmaz szubjektív elemeket,(ha tartalmaz,akkor nagyon kevesen fogják tudni alkalmazni,mert tehetség kell hozzá,sokszor egy személyre szabott a stratégia)-akkor le lehet programozni,tele van magyarország is,és a világ is programozókkal.
2:" nem lehet tesztet csinálni,mert a "változó piaci környezet miatt csak max pár hónap,vagy év tesztelhető,mivel a jelenlegi környezet a fontos."
Válasz:a jövő piaci környezetét senki sem ismeri,úgyhogy a stratégiának ezerféle környezetben kellesz megállnia a helyét!Ezért ha az egyetlen egy lerajzolt környezetben nem működik(ami a múltbeli környezet)akkor hogyan várjuk el azt,hogy a jövőbeni számtalan variációban működjön,különös tekintettel,hogy akár olyan is lehet a környezet a jövőben,mint amilyen az elmúlt 10 évben volt!?

Én ezen válaszokat szoktam adni a kifogásokra NAGYON röviden.
Persze ez nem azt jelenti hogy nincs ilyen tesztje az adott iskolának,így elnézést kérek Pétertől,lehet hogy neki van,de hűen magamhoz,és elveimhez,ezt meg kellett jegyeznem!

ALTERMAN
Régi 2010-03-28, 11:26   #55 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Ravic a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Kicsit csalódott vagyok! Marketing megy ezerrel, de a fizetéssel kapcsolatos, "kapcsolat" menüpont alatt feltette kérdésemre, több mint 24 órája nem jött válasz !? Ez viszont eléggé elbizonytalanító tényező számomra. Olyan mintha ameddig nem fizetted be a pénzt addig egyáltalán nem akarnának szóbaállni az emberrel.

Ha vígasztal Téged én már befizettem a tanfolyam díját és szerettem volna még további információkat, de így sem állnak szóba veled.
A kapcsolat menüpont alatt található mobilszámot tácsázva egymás utáni két napon kinyomták 3 hívásomat, így aztán levelet írtam, de hiába, az email-ben feltett kérdésemre 6 napja nem válaszolnak. Kíváncsi vagyok a tanfolyamra, de az ügyfélkapcsolati része eddig, -már elnézést a kifejezésért-, de nagyon "gagyi".
Ravic nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-28, 15:07   #56 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
terenchill a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Én személy szerint nem végeztem még el a Forexegyetem tanfolyamát, de a webinárokat nézem. És bár még nem vagyok sikeres, de már legalább látom, hogy az leszek És ez az első lépcső szerintem. A nagy bukók után ismét el tudni hinni, hogy te is megcsinálod.
Hálás vagyok ezért a stratégiáért már most Péternek és Gábornak.

És még egy alapgondolat az oktatásról:
Miért nem foglalkoztok inkább azzal, hogy sikeresek legyetek. Ahelyett, hogy azon gondolkoztok és arra feccöltök energiát, hogy kiderítsétek, miért oktatnak ŐK.
Akinek nem inge, ne vegye

Peti
terenchill nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-28, 15:17   #57 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 77
csabyke már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.csabyke már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Végig olvastam a hozzászólásokat többször is és igen csak okos dolgokat olvastam itt...

Amikor elkezdtem két éve TA alapon nézni a tőzsdét, valahogy azt nem értettem, hogy a profik hogy tudnak ezekből a dolgokból észrevenni olyan dolgokat, amiket én nem veszek észre...

Később elkezdtem neten talált TA elemzéseket copyzni - ez alatt azt kell érteni, hogy kerestem egy instrumentumot, amire valaki gyártott X-edikén egy elemzést, előbb betettem az én kis támaszaimat, ellenállásaimat, fibóimat, eliot pöttyeimet és csoálkozva figyeltem meg, hogy jéé, nála máshol voltak a dolgok, aztán azt is, hogy bezony sokszor nem azok lettek a célárak, amiket ő jósolt...

Ekkor fogtam magamat, és elkezdtem könyveket olvasni TA-ról, és ott pedig az a vicces dolog jött elő, hogy szinte tickre pontosan bejöttek az elemzések.. naná, 2-3-4 éves grafikonok voltak betéve, ebből arra gondoltam, hogy tényleg működik ez a TA dolog, de valójában ez sem az igazi megváltás, mert nekem meg sokszor nem jöttek be a dolgok...

Ismét kiábrándultság következett...

Következő problémám az volt, hogy tegyük fel adott egy trend, elérte az ár a trendvonalat, akkor mindig olyan félelmem volt, hogy MI VAN HA MOST TÖRI ÁT!!! ??? - Hát, ezért nem mertem beszállni jó ideje semmi jó trédbe, pedig bekellett volna...

Aztán most kb. két hónapja valahogy igen gyakran olvasgattam egy fontos dologról MM és RR Aztán végülis szégyen nemszégyen, de jobb későbbmint soha - és rájöttem, hogy nekem valójában semmilyen MonayManagmentem nem volt..
A pozi méretét az alapján határoztam meg, hogy max a tőkém értékének kétszereséig megyek el...
Ennek emelkednie kell mert emelkedünk
SL lehetetlen helyeken...
Pár vesztes tréd ledarálta az addig összeszedett nyereséget - szóval totális csőd...

Nos, hogy ne legyek annyira OFF, picit megnézegettem a neten Péter videóit, és azért annyi "tapasztalat" és a témába beleásás volt már mögöttem, hogy ne a trendvonalak működésén csodálkozzam el, hanem a MonayManagment fontossága...
És ha igaz amit ott oktatnak, akkor a TA valójában valóban nem arra jó, hogy megmondjam, hogy nyárra 1,1500 lesz az EUR USD, vagy 14513 a DJIA, hanem arra, hogy MOST éppen megéri -e beszállni, vagy sem.. Nagyobb -e az esélyem arra, hogy a TP-t éri el az ár mint az SLt...

Aztán itt esett szó a vesztes nyertes trédek szembeállításáról is... Igen, erre azért már magamtól is rájöttem, de valójában ilyen Payoff és társai dolgokat én soha nem néztem...

Találtam egy Német oldalt, ha gond az operátor szedje ki a linkjét:
http://www.forex-handelsstrategie.de...it-relationen/

Itt is megtaláltam az itt használt szakszavakat....
Nem akarom én senki üzletét rontani, de kiváncsi lennék, hogy ezekről a dolgokról beszéltek -e...

A PayOff Ratio úgy jön ki, hogy a skeres trédek átlagát elosztom a sikertelen trédek átlagával? (Gondolom azt nézem, hogy átlagban mennyit nyertem a sikeres trédeken és mennyit buktam a sikerteleneken....)

Trade Ration: A sikeres trédek számát osztom a sikertelenekkel

Profit faktor: Az első kettő szorzata...

Nos, én azthiszem, hogy fogom magam és most ezeket az értékeket elemzés alá fogom venni.... Kiváncsi vagyok, hogy mit kapok... (Előre félek)

Szép hétvégét mindenkinek!
csabyke nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-28, 18:34   #58 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Összes hozzászólás: 221
Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
terenchill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Én személy szerint nem végeztem még el a Forexegyetem tanfolyamát, de a webinárokat nézem. És bár még nem vagyok sikeres, de már legalább látom, hogy az leszek És ez az első lépcső szerintem. A nagy bukók után ismét el tudni hinni, hogy te is megcsinálod.
Hálás vagyok ezért a stratégiáért már most Péternek és Gábornak.

Miért nem foglalkoztok inkább azzal, hogy sikeresek legyetek. Ahelyett, hogy azon gondolkoztok és arra feccöltök energiát, hogy kiderítsétek, miért oktatnak ŐK.

Peti
Kedves Peti
Ez pont nem egy tipikus egymást fikázós fórum. Legalábbis a többségünk belátja, ha téved. És többnyire tudjuk egymásról, ki hol tart a „szakmában”. Szemben a tipikus „anyázós” fórumokkal, ahol a többség egyhetes rutinnal osztja az észt.
Az elmúlt évemet már bátran sikeresek mondhatom. Bár ha az egyesek szerinti „havi 15%” is siker, akkor már régebben. Persze én nem napi 3 órát foglalkozom a dologgal, hanem 9-10 –et.
De kezdetben nekem sem ment… Voltam 2 tanfolyamon. A tapasztalataimat korábbi kommentekből olvashatod. És bár kereskedni még nem tudtam, de a sok felhalmozott elmélettel már simán tarthattam volna tanfolyamot. És hidd el, vannak „oktatók” akik nem is mernek, + a havi 15% -nál is jobban fizet egy tanfolyam, stb. És vannak a ritka kivételek, akik tényleg tudnak. Na ennek a szűrésére szolgált ez a kérdés. És a többiek profit diagramos, stb. kérdése. És azoknak kívánunk segítséget nyújtani, akik most szeretnének kezdeni, de nem tudják, a sok tanfolyam közül melyiket válasszák. Egyáltalán a tanfolyam a megoldás?
Azzal akkor meg lehet, csak én vagyok így, (és még mindenki, akit személyesen ismerek) hogy ha megszabadulhatunk a főnöktől, a konkurenciától, a versenytárgyalásoktól, a nem fizető fő vállalkozótól, a kényeskedő vevőktől, vagyis TÉNYLEGESEN FÜGGETLEN lehetek, akkor miért hátráljak egy suliba, ahol ismét kényes ügyfelek, stb…
Mighti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-28, 18:45   #59 (permalink)
Új tag

Hely: Bp, Miskolc
Összes hozzászólás: 16
H.Norbi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
terenchill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Peti
Sziasztok!

Terenchill, szerintem itt meg is mondtad a tutit Egyébként főiskolákon, egyetemeken is tanítanak nagy cégek vezetői, tulajdonosai, pedig ott a pénz már nem számít. De terjed olyan "info" is a neten, hogy azok oktatnak, akik nem tudnak a tőzsdén pénzt keresni és mivel sok ilyen hülyeséget lehet olvasni, ezért mindenki keresi a mögöttes dolgokat és nem a saját fejlődésével foglalkozik.
H.Norbi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-28, 19:29   #60 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Peti
Ez pont nem egy tipikus egymást fikázós fórum. Legalábbis a többségünk belátja, ha téved. És többnyire tudjuk egymásról, ki hol tart a „szakmában”. Szemben a tipikus „anyázós” fórumokkal, ahol a többség egyhetes rutinnal osztja az észt.
Az elmúlt évemet már bátran sikeresek mondhatom. Bár ha az egyesek szerinti „havi 15%” is siker, akkor már régebben. Persze én nem napi 3 órát foglalkozom a dologgal, hanem 9-10 –et.
De kezdetben nekem sem ment… Voltam 2 tanfolyamon. A tapasztalataimat korábbi kommentekből olvashatod. És bár kereskedni még nem tudtam, de a sok felhalmozott elmélettel már simán tarthattam volna tanfolyamot. És hidd el, vannak „oktatók” akik nem is mernek, + a havi 15% -nál is jobban fizet egy tanfolyam, stb. És vannak a ritka kivételek, akik tényleg tudnak. Na ennek a szűrésére szolgált ez a kérdés. És a többiek profit diagramos, stb. kérdése. És azoknak kívánunk segítséget nyújtani, akik most szeretnének kezdeni, de nem tudják, a sok tanfolyam közül melyiket válasszák. Egyáltalán a tanfolyam a megoldás?
Azzal akkor meg lehet, csak én vagyok így, (és még mindenki, akit személyesen ismerek) hogy ha megszabadulhatunk a főnöktől, a konkurenciától, a versenytárgyalásoktól, a nem fizető fő vállalkozótól, a kényeskedő vevőktől, vagyis TÉNYLEGESEN FÜGGETLEN lehetek, akkor miért hátráljak egy suliba, ahol ismét kényes ügyfelek, stb…
Szia Mighti!

Nem érzem, hogy bárkit is fikáztam volna.
Én csak örülök, hogy van ez a stratégia és teszem a dolgom

Peti
Régi 2010-03-28, 19:54   #61 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

És a Te kérdéseddel nem volt semmi baj. Ezt az inget nem kell felvenned
Csak tudod vannak dolgok, amik esetleg jók és müködnek. Akkor ezeket így el kell fogadni. Én így gondolom.
Én más téren oktatok. És úgy gondolom, hogy az ember oktathat csak pénzért, oktathat mert nem érez erőt a változtatásra, és oktathat mert eljut egy olyan szintre, amikor már iszonyatos késztetést és kihívást érez abban, hogy átadja azt amit tud. Kíváncsi arra, hogy jól át tudja-e adni. Sokat kínlódott ezért és úgy érzi, az eddig befektetett energia, pénz, idő nem csak akkor térül meg teljesen amikor pénzt csinál, hanem amikor a tudást átadja. És így lesz kerek a kép. Szerintem...

Peti
Régi 2010-03-28, 20:49   #62 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kedves Kollégák!
Nem érdemes ezzel a kérdéssel foglakozni tovább szerintem!
Főleg nem,ha egyik oldalt tőzsdei nyereségről álmodó,a másik oldalt meg tapasztalt több éve(évtizede)nyereséges, minden utat megjárt ,és a szakmát nemzetközi szinten ismerő embere(ek) állnak!
Aki akar nyugodtan iratkozzon be bárhova,tanuljon,kezdjen el kereskedni,majd elemezze a számláját,kb 5 év múlva(MINIMUM) jöjjön el erre a fórumra,és ossza meg tapasztalatát!

Igy fer a vita!

ALTERMAN
Régi 2010-03-28, 21:32   #63 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nekem jó így

Peti
Régi 2010-03-28, 21:56   #64 (permalink)
Szenior tag

P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
TedBundy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Péter,

Először is ne értsd félre, nem kötekedni akarok, nagyon szimpatikusak azok a gondolatok, amiket itt leírtál, és engem különösen azért győznek meg, mert egyik-másikuk az én fejemben is megfordult már, és tudom, hogy a legtöbben ezeket máshogy vallják, oktatják, és nem is tűrnek ellentmondást ezzel kapcsolatban. (Ez már magában ganyússá teszi, hogy nekik lenne igazuk )

Én is azt vallom, hogy a forex gyakorlatilag véletlenszerű (Brown-mozgást végez), és 1:1-es Risk/Reward esetén pontosan 50% az esély a nyerésre és a vesztésre. Te azt mondod, hogy ez nem is baj, sőt jó, mert ez az 50-50% os arány mégis nyereségessé tehető. De gondolom, ez csak úgy lehetésges, ha az R/R arányt 1:1-nél magasabbra állítod.

Ezzel csak az a gondom, hogy ha az R/R arány mondjuk 2:1, akkor a véletlenszerű modell szerint a Target elérésének valószínűsége pontosan fele lesz a Stop elérési valószínűségének, mert a Target kétszer távolabb van, mint a stop. Tehát mondjuk átlagban, egyszer fogsz nyerni 200 dollárt, és kétszer veszíteni 100-at, vagyis a profit várható értéke nulla lesz (minusz a spread).

Tehát ha a forexet véletlenszerűen mozgónak fogadjuk el, és nem tudunk semmilyen szintű sikeres jóslást végezni a jövőre nézve, akkor abból nem tudunk pénzt kivenni hosszútávon semmilyen money managementtel.

Már pedig te azt írod, hogy nem végzel ilyen jóslásokat, nem használsz indikátorokat, techniaki elemzést, egyáltalán, nem is foglalkozol a jövővel.

Ezek alapján nekem az jön le, hogy pusztán a money managementtel képes vagy 50%-os találati arány mellett egy 1:1-nél jobb R/R arányt sikeresen megvalósítani. Engem az érdekelne, hogy hogyan, mert ez matematikailag számomra lehetetlennek tűnik.

Persze ha pont ez a tanfolyamotok lényege, akkor nem várom el, hogy itt eláruld a titkot De az is lehet, hogy csak félreértettem valamit, amit tudunk itt is tisztázni.

Kedves TedBundy,

Megpróbálok röviden válaszolni a kérdéseidre.
Ne haragudjatok de a rengeteg kérdés kapcsán már most azt tudom mondani, hogy kizárt hogy ilyen sok időt tőltsek a jövőben fórumozással, mint amennyit jelenleg sejteni lehet a kérdések kapcsán.
Nem véletlen hogy mindezidáig egyetlen fórumnak sem voltam a atgja, mert egyszerűen nem fér bele az időmbe.
Egyszóval már most előre elnézést, ha valaki kérdésére nem fogok válaszolni.
Ez nem azért van, mert nem fontos a kérdése, vagy mert nem akarok rá választ adni.
A másik dolog, hogy abszolut el szeretném kerülnui hogy bárki is úgy érezze hoyg " Osztom az észt" ilyen fórumokon.
Minden válaszom abszolut szunjektív vélemény! Ne higgy nekem, és ne fogadd el téényként amit írok!
Kérdőjelezz meg minden mondatomat, és ne légy hiszéken.
Az én véleményem csak eggy a sok közül, ami akár hazugság is lehet.
Tekints így mindenre amit írok.
Inkább érjen kellemes csalódás, mintsem hogy áldozata légy valaki véleményének.

Tehát a kérdésedre a válaszom a következő:

1, Nagyon jól tudom hogy ma Magyaroszágon ki, mit oktat.
Véleményt csak arról tudok mondani, amiről pontos információm van...
...tudnék mesélni, de ennek a fórumnak úgyérzem nem az a célja hogy a negatív dolgokat erősítsük, hanem pozitív, építő és hasznos eszmecserékkel egymát közelebb vigyük a sikerek felé.
Tehát nem tudok mit kezdeni azzal hogy ki, hogyan tanítja a devizakereskedést.
Meggyőződésem hogy egyik oktatócég sem tudja megtanítani az átlagembert a sikeres devizakeeskedére, beleértve a mi cégünket is.
A siker teljesen máshol keresendő.
De erről majd egyszer, ha sok időm lesz írok bővebben.

2, 50-50%.
Ez egy borzastó egyszerű dolog.
Akik 50%-nál nagyobb találati aránnyal dolgoznak, és ezt legalább 200 trade után tudják visszavezetni a tradenaplóból, azok minden kétséget kizárólag "céláras kereskedők".
Én nem így dolgozom.
Nálam ez almúlt 3 évben egyetlen esetben sem zóródtak le tradek célárnál, hanem kizárólag stop-al léptem ki a piacról.
Itt az 50%-os "találati arány" igen jónak számít, de ez nem is nagyon szempont a tradekben.
Én ezt tudom elérni, nekem ez bőven elég is.
Természetesen itt az 1/1-es R/R, az szóba sem jöhet, mert azzal még veszteséges vagy.

3, 1,5-ös PayOff, viszont teljesen elégséges viszont a folyamatos nyereséges tradekhez.

4, Hogy a forex az véletlenszerű mozgást végez-e vagy sem, abban nem foglalnék állást.
De egy biztos, itt is (részleg) emberek vannak a háttérben, még ha kicsiny mértékben is.
Az emberi magatartásformák viszont nem változnak!
Meggyőződésem hogy rövid idősíkban random szerű a mozgás, bizonyos idősík felett pedig trendszerű.
De ez csak az én teóriám, ami nekem meggyőződéssé vált.

5, Így igaz, én nem végzek " jóslásokat", (sőt elemzéseket sem írok, sem semmi olyan dolgot, mellyel bárkit is befolyásolni tudnék) nem használok semilyen indikátort, és a technikai elemzést is mindössze egyetlen dologra használom.

6, ...örülök hogy rájöttél erre
Nincs semmi titok, amit ne mondhatnék el, mert pofon egyszerű az egész, de nem hiszem hogy ezt néhány mondatban le tudnám írni. (meg kicsit feleslegesnek is érzem, mert azonnal szakmai vitává fajulna ez a fórum, és erre semmi szükség)
A lényeg hogy tudod azt hogy a legtöbb devizatrader hogyan gondolkodik.
AZt is tudod hogy a résztvevők több mint 90%-a itt elveszíti az összes pénzét.
AKkor nekem ebből néhány év elteltével az a avéleményem hogy pont ugyanezt nem szabad csinálni! De még ugyanúgy gondolkodni sem szabad mint a tömegek.
A siker az teljesen máshol keresendő, de jó irány a "money management", márha értjük hogy ez mit jelent.
(és remélem nem csupán annyit értünk rajta hogy minden poziciónál be van adva a 2%-os stop...mert ugye mindenki ezt csinálja, és majdnem mindenki ezzel veszít a forexen).

Ahogy időm engedi folyatatom.

Üdv: péter
Régi 2010-03-28, 22:07   #65 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
weisch eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok! Üdv mindenkinek!

A topic eredeti célja az volt, hogy kerestek olyan embereket akik ismerik(netán résztvettek forexegyetem oktatásában). Nos itt állok elöttetek. Én ismerem Péter stratégiáját, ismerem azt hogy hogyan tradel én sok mindent tanultam (tanulok) töle.

Az itt leirtakkal Péterrel mindenben egyetértek. Akár hiszitek akár nem Ő pont ilyen ahogy itt leirta.

Azt a kérdést én még soha nem tettem fel neki, hogy ha minden hónapban duplázza a számláját akkor miért nem ö vezeti azt a bizonyos listát. És tudjátok hogy miért nem tettem fel? Mert baromságnak tartom. Miért? Mert Péter kockázatkezelő tréder. De nem csak Ö hanem pl. Birger is és még sokan mások. Állandóan azt hallod tőle, hogy Diverzifikálni. Ha látnád pl a törzsei kereskedéseit a portfóliója szét van osztva. Ott is a diverzifikáció, kockázatkezelés a fő szempont. Én is azt vallom, hogy a kockázatodat minimumon kell tartani.
Szerintem az a müvészet, ha kis kockázattal keresel sok pénzt és nem az hogy feldobjuk a pénzünket és all in. Ha bejön akkor gazdagok vagyunk, ha nem akkor ujra próbálkozunk. A szerencse teljesen kizárva ebben a stratégiában amit Ő oktat. Borzasztó egyszerü és müködik. Én még csak kb 1,5 éve kereskedek. Nekem sikerült a tőkémet mindig megőriznem még azelőtt is, hogy Pétert megismertem volna. De amikor megismertem a szemléletét akkor rögtön beugrott hogy nekem ez kell. Biztos szerencsén is volt, hogy pont az Ö hozzáállását ismertem meg először. Nézegettem természetesen és is más módszereket is, de sokszor csak mosolyogtam rajta, hogy ilyeneket oktatnak és ezért kemény pénzeket kérnek. A diverzifikácoóval meg egyet értek én is a 90-es években felismertem az ingatlan bizniszben rejlő lehetőségeket és felhalmoztam. (most persze ez is leállt). Épitőiparral is foglakozom még a mai napig is, de most tényleg ki van "herélve" ez tény. Mondhatnám hogy igy a kettő ingatlan és épitőipar most nem jól voltak diverzifikálva, mert ez amiben a vagyonom épp van most halott.
.... De időben felismertem a pénzügyi lehetőségeket is 2000-2002 tájékán amikor még csak az átlagember az OTP-be vitte a pénzét és kamatot kapott. Ez nekem már akkor nem volt elég és befektetési alapokba kezdtem tenni a pénzemet a nagyobb hozam reményébe. Ez akkor még talán ösztönös volt vagy szeremcsém volt? Késöbb az elmélyülö válság ráébresztett arra, hogy ez sem jó. Magamnak kell kezelnem a portfólióm egy részét... és ugy jutottam el a törzsdéhez.

Na mindegy. Elkanyarodtunk az eredeti témátol.
Tehát kérdéseket észrevételek várok a forexegyetemmel kapcsolatban.
Még annyit, tényleg éles számlám tanit Péter és nem demón, és higgyétek el nem a szerencse dominál nála.

üdv mindekinek.

kedves Mindenki,

Köszönöm a véleményedet, de ez volna a kérésem hogy ezt a könnyen személyi kultusszá fajuló dolgot valahogy kerüljük el.
Nagyon kedvesek némelyikőtök hozzászólásai, de lassan már nekem kellemetlen a dolog..

Nem azért regisztráltam ide, hogy minden második bejegyzésben azt olvassam hogy így a Péter, meg úgy a Péter.
Nem hiszem hogy véleményemmel, vagy tanfolyamaimmal bárkinek a véleményét is befolyásolni szeretném.
NE higgy se nekem, sem senki másnak.
ÖNMAGADBAN kell hinned!

Tehát tényleg nincs szükség arra hogy bárki is megvédjen itt, vagy akár máshol.
Remélem nem értitek félre, de ha ez fog tovább menni, akkor valószínűleg kiregelek innen.
SZívesen válaszolk a kérdésekre, ahogy időm engedi, de ne vigyük túlzásba a pozitív dolgokat, még akkor sem ha nálam tanultatok, és meg vagytok elégedve.

A fórumok arról szólnak hogy lehet névtelenül, arctalanul szidni a másikat, következmények nélkül...
Őrizzük meg ezt a hagyományt!

Előre is köszönöm.

Péter
Régi 2010-03-28, 22:14   #66 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jegenye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Péter,
azt mondod 4 éve sikeres vagy a forex piacon.
Csak egy dolgot kérek hosszas magyarázatok helyett. Egy hozamgörbét. (Lehetőleg nem egy évest és nem egy kiragadott rövid időszakot)
Ha nem gond.
Ha megkaptam, feltennék majd még egy kérdést.
Köszönöm.
Kedves Jegenye,

Kérlek hogy keress meg e-mailben, és nagyon szívesen megosztom veled mindazon információkat melyekre kíváncsi vagy.
Természetesen nem 1 hónap lesz benne.
Küldheted nyugodtan a kérdésedet is, mert nagyjából sejtem hogy mi lesz az..

Egyébként elolvastam az összes eddigi hozzászólásaidat, és azt gondolom rólad hogy bizonyára tapasztalt róka vagy ebben a szákmában.
Igazán tartalmasak a bejegyzéseid, sokat tanulhat belőle mindenki.
Minig öröm eszmecserét folytatnom tapasztalt traderekkel.

Üdv: Péter
Régi 2010-03-28, 22:21   #67 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ravic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha vígasztal Téged én már befizettem a tanfolyam díját és szerettem volna még további információkat, de így sem állnak szóba veled.
A kapcsolat menüpont alatt található mobilszámot tácsázva egymás utáni két napon kinyomták 3 hívásomat, így aztán levelet írtam, de hiába, az email-ben feltett kérdésemre 6 napja nem válaszolnak. Kíváncsi vagyok a tanfolyamra, de az ügyfélkapcsolati része eddig, -már elnézést a kifejezésért-, de nagyon "gagyi".
Kedves Ravic,

Bár ez a fórum biztosan nem azért jött létre hogy ilyen témákat itt válaszolgassunk meg egymásnak, de mivel más módja nincs annak hogy választ adjak, kénytelen vagyok ide írni.
Mindenkitől külön elnézést kérek ezért....

A mai napon megvizsgáltam az ügyfélszolgálatunk levelezéseit.
Örömmel tapasztaltam hogy egyetlen hozzánk érkezett levél sincs megválaszolatlanul az elmúlt 24 órában beérkezők közül.
A korábbi levelek pedig mindig 72 órán belül megválaszolásra kerültek minden esetben. A 6 nappal ezelőtt beérkezett levelek között sincs megválaszolatlan.
Éppen ezért a mai nappal megemeltem a kollágánk fizetését, a lelkiismeretesen végzett munkája miatt.

A kérésem hozzád az volna hogy légyszíves a kérdésedet, amit valószínűleg vagy nem nekünk küldtél, vagy rossz e-mail címet adtál meg és ezért nem tudtunk válaszolni, személyesn nekem küld el az elérhető e-mail címemre.

Előre is köszönöm.

Régi 2010-03-28, 22:26   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
csabyke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Végig olvastam a hozzászólásokat többször is és igen csak okos dolgokat olvastam itt...

Amikor elkezdtem két éve TA alapon nézni a tőzsdét, valahogy azt nem értettem, hogy a profik hogy tudnak ezekből a dolgokból észrevenni olyan dolgokat, amiket én nem veszek észre...

Később elkezdtem neten talált TA elemzéseket copyzni - ez alatt azt kell érteni, hogy kerestem egy instrumentumot, amire valaki gyártott X-edikén egy elemzést, előbb betettem az én kis támaszaimat, ellenállásaimat, fibóimat, eliot pöttyeimet és csoálkozva figyeltem meg, hogy jéé, nála máshol voltak a dolgok, aztán azt is, hogy bezony sokszor nem azok lettek a célárak, amiket ő jósolt...

Ekkor fogtam magamat, és elkezdtem könyveket olvasni TA-ról, és ott pedig az a vicces dolog jött elő, hogy szinte tickre pontosan bejöttek az elemzések.. naná, 2-3-4 éves grafikonok voltak betéve, ebből arra gondoltam, hogy tényleg működik ez a TA dolog, de valójában ez sem az igazi megváltás, mert nekem meg sokszor nem jöttek be a dolgok...

Ismét kiábrándultság következett...

Következő problémám az volt, hogy tegyük fel adott egy trend, elérte az ár a trendvonalat, akkor mindig olyan félelmem volt, hogy MI VAN HA MOST TÖRI ÁT!!! ??? - Hát, ezért nem mertem beszállni jó ideje semmi jó trédbe, pedig bekellett volna...

Aztán most kb. két hónapja valahogy igen gyakran olvasgattam egy fontos dologról MM és RR Aztán végülis szégyen nemszégyen, de jobb későbbmint soha - és rájöttem, hogy nekem valójában semmilyen MonayManagmentem nem volt..
A pozi méretét az alapján határoztam meg, hogy max a tőkém értékének kétszereséig megyek el...
Ennek emelkednie kell mert emelkedünk
SL lehetetlen helyeken...
Pár vesztes tréd ledarálta az addig összeszedett nyereséget - szóval totális csőd...

Nos, hogy ne legyek annyira OFF, picit megnézegettem a neten Péter videóit, és azért annyi "tapasztalat" és a témába beleásás volt már mögöttem, hogy ne a trendvonalak működésén csodálkozzam el, hanem a MonayManagment fontossága...
És ha igaz amit ott oktatnak, akkor a TA valójában valóban nem arra jó, hogy megmondjam, hogy nyárra 1,1500 lesz az EUR USD, vagy 14513 a DJIA, hanem arra, hogy MOST éppen megéri -e beszállni, vagy sem.. Nagyobb -e az esélyem arra, hogy a TP-t éri el az ár mint az SLt...

Aztán itt esett szó a vesztes nyertes trédek szembeállításáról is... Igen, erre azért már magamtól is rájöttem, de valójában ilyen Payoff és társai dolgokat én soha nem néztem...

Találtam egy Német oldalt, ha gond az operátor szedje ki a linkjét:
http://www.forex-handelsstrategie.de...it-relationen/

Itt is megtaláltam az itt használt szakszavakat....
Nem akarom én senki üzletét rontani, de kiváncsi lennék, hogy ezekről a dolgokról beszéltek -e...

A PayOff Ratio úgy jön ki, hogy a skeres trédek átlagát elosztom a sikertelen trédek átlagával? (Gondolom azt nézem, hogy átlagban mennyit nyertem a sikeres trédeken és mennyit buktam a sikerteleneken....)

Trade Ration: A sikeres trédek számát osztom a sikertelenekkel

Profit faktor: Az első kettő szorzata...

Nos, én azthiszem, hogy fogom magam és most ezeket az értékeket elemzés alá fogom venni.... Kiváncsi vagyok, hogy mit kapok... (Előre félek)

Szép hétvégét mindenkinek!

...folyamatosan csodáljozom rajta hogy ilyen témákról itt még nem igazán volt szó...(persze máshol sem)
Igazán nem is tudom hogy ilyen adatok nélkül hogyan lehet tradelni, vagy mi a célja a gyakorlásnak?

Lehet hogy a 2010-es év a forexen sokaknak az áttörés éve lesz?

Bárcsak az lenne!

üdv: péter
Régi 2010-03-28, 23:12   #69 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jegenye kérdése minden stratégiára nézve jogos!
Én sokszor erre a kérdésre nem kapom meg a választ,minden másra persze igen.
Igazából én egy minden tick elmozdulást figyelembe vevő 10 éves ,0 hibás chartot tartalmazó tesztet szeretnék mindíg kérni,de sosem kapom meg.
Az indok pld 1:"nem lehet leprogramozni."
Válasz:ha tanítani lehet egy stratégiát,mert nem tartalmaz szubjektív elemeket,(ha tartalmaz,akkor nagyon kevesen fogják tudni alkalmazni,mert tehetség kell hozzá,sokszor egy személyre szabott a stratégia)-akkor le lehet programozni,tele van magyarország is,és a világ is programozókkal.
2:" nem lehet tesztet csinálni,mert a "változó piaci környezet miatt csak max pár hónap,vagy év tesztelhető,mivel a jelenlegi környezet a fontos."
Válasz:a jövő piaci környezetét senki sem ismeri,úgyhogy a stratégiának ezerféle környezetben kellesz megállnia a helyét!Ezért ha az egyetlen egy lerajzolt környezetben nem működik(ami a múltbeli környezet)akkor hogyan várjuk el azt,hogy a jövőbeni számtalan variációban működjön,különös tekintettel,hogy akár olyan is lehet a környezet a jövőben,mint amilyen az elmúlt 10 évben volt!?

Én ezen válaszokat szoktam adni a kifogásokra NAGYON röviden.
Persze ez nem azt jelenti hogy nincs ilyen tesztje az adott iskolának,így elnézést kérek Pétertől,lehet hogy neki van,de hűen magamhoz,és elveimhez,ezt meg kellett jegyeznem!

ALTERMAN

Kedves ALTERMAN,

Akkor bizonyára nehéz helyzetben vagy, ha manuális stratégiában akkor tudsz hinni, ha 10 éves valósidejű tesz eredményei győznek meg kizárólag.
Ez persze egy jogos, és fontos elvárás lenne egy startégiával szemben ami működőképes.
Viszonz egy dologban teljesen biztos vagyok.
Nincs ma Magyarországon olyan ember akinek az elmúlt 10 év manuális kereskedése le lenne regisztrálva tradenaplóban olyan szinten, hogy az kiértékelhető legyen, és egyértelműen meg lehessen állapítani a működőképességét. Nekem sincs ilyen, hszen csak nyolc éve kereskedem, és elejinte senki nem mondta hogy ez milyen fontos dolog.
Sajnos erre is magától jön rá az ember, márha egyáltalán rájön....
Ennek hiányában ugyebár viszont nem lehet véleményt mondani egyikről sem.
A gondom az hogy a traderek nagyon nagy százaléka egyáltalkán még csak nem is vezet tradenaplót!

Ez igen súlyos gond.

Sokan várják az eredményeket, de a múlt és annak adatai sehol sincsennek, max emlékzetben, fejben.
Ha valaki így gyakorol, vagy tradel akár demóban, akár élőben, annak az ég világon semmi értelme sincs! Jobb lenne ha az az ember inkább mással töltené az értékes idejét...
Tradenapló nélkül kizárólag a pillanatnyi érzelmei és az emlékezetére hagygatkozva , a múlt szubjektív élményeire támaszkodva kereskedik.
Ennek a szomorú eredményeit pedig mindannyian jól ismerjük.
Ebben gondolom egyetértünk.

A "nem lehet programozni-val" kapcsolatban az a vélemyényem hogy a manuális stratégiák pontosan attól "manuálisak" hogy kell mögé az ember.
Pl. az általam évek óta használt stratégiát biztosan nem lehet leprogramozni.
Nem azért mert bonyolult, és nem is amiatt hogy nincs pontosan kidolgozva minden részlete.
HA programozni lehetne, akkor ezt már cégen belül réges régen megtettük volna...
A tradek lényege hogy van egy szubjektív véleményed a piac aktuális helyzetéről.
Minden manuális trade nyitása a trader agyában megfogalmazott szubjektív okok miatt jön létre.
Természetesen az adott tradenek a végkimenetelében ez az egyik tényező ami miatt abszolut előre nem látható az eredménye.

Ezt borzasztó nehéz elfogadni, mert minden egyes traddel szemben mindenkinek elvárásai vannak, ahogy megnyitja a pozícióját....
Véleményem szerint nincs két egyforma manuális stratégia.
Minden ilyen tartalmaz egyéni, szubjektív, csak az adott trader agyában megformálódott gondolatokat.
Máskülönben mindenki adott pillanatban nyitna pozíciót, aki hasonló szemlélettel tradel.

Éppen ez a jó a piacban, hogy mindenki másképpen gondolkodik, másik árszinten hoz egyéni döntést.
Pont ezt szeretem a devizatradeben hogy kiszámíthatatlan!
HA ezt fel tudja dolgozni az ember, onnantól kezdve fel sem merül benne hogy a piac jövőbeni mozgását "kiszámítsa", vagy előre "elemezze" a várható eseményeket.
(ebből az álláspontomból adódóan, gondolom sejted hogy milyen fontosságot tulajdonítok elemzéseknek, elvárásoknak, és mások szubjektív véleményének...)
Szóval programozás tekintetében ez a meglátásom.
Senki sem születik tradernek.
Viszont bárki azzá tud válni, mégis nagyon nagyon kevesen lesznek azok.
Szubjektív elemek nélkül pont azért nincs manuális trade, mert nincs a piacon 2 egyforma szituávió!

Az ember kell a stratégia mögé a szelektáláshoz.
Az ember kell ahhoz hogy a különböző kockázatú helyzeteket mérlegelje.
Az ember kell ahhoz hogy belátása szerint tudjon dönteni a jelenben, a múlt tapasztalatai alapján, és viselje a jövőben a terhét, avagy a hozamát a döntésének.

NAGYON egyetértek veled abban hogy a jövő kiszámíthatatlan, és a jövőben alkalmazandó stratégiák is kiszámíthatatlanok.
Éppen ezért nem működnek hosszú távon az automata rendszerek.
Sajnos az ember kell a kűködtetésükhöz.

Légy hű az elveidhez, soha ne engedj belőlük!
Végül is mindig csak önmagadat kell meggyőznöd, nem másokat.
A sikert nem valaki stratégiája fogja adni, hanem a TE stratégiád!
Ez pedig nincs senkinél, sőt még csak ki sincs találva.
Ez a te feladatod, és felelősséged.
Ugyanúgy mint nekem a sajátom, és mindenkinek a sajátja.
Éppen ezért értelmetlen dolog az általam vagy mások által vizsgált stratégiák 100%-os másolgatása.
Kizárólag a gondolkodásmódban rejlik minden egyes sikeres trader eredménye.

Egy biztos.
HA az életben már sok helyen kudarcot vall valaki, akkor ésszerűtlen elvárás, hogy majd a devizapiacon sikeres lesz...

üdv: Péter
Régi 2010-03-28, 23:17   #70 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia Péter!
Egyik videódban említed, hogy egy sikeres trader az egész stratégiáját egy A4-es papírra le tudja írni, amit ha egy másik ember szóról szóra betart akkor az is sikeres lesz.
A Te stratégiád le van írva a neten valahol?
Régi 2010-03-28, 23:25   #71 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
H.Norbi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Péter!
Egyik videódban említed, hogy egy sikeres trader az egész stratégiáját egy A4-es papírra le tudja írni, amit ha egy másik ember szóról szóra betart akkor az is sikeres lesz.
A Te stratégiád le van írva a neten valahol?

SZia,

AZt hiszem minden videóban, tanfolyamon, stb elmondom, sőt odaadom mindenkinek a vázlatban.
Nem is értem hogy ez miért lett most ennyire téma, mert ez nem egy új felfedezés. Nem hinném hogy feltaláltuk a kanálban a mélyedést... évek óta ezt játszuk cégen belül.
Nem hinném hogy van értelme kitenni bárhova is a netre.
Annyira nem nagy szám...túl egyszerű.
A lényeg nem a stratégiában van, hanem az adott szituációban a pillanatnyi kockázatkezelésben, és a piac adta lehetőségnek a maximális kihasználásban.

A beszállás kb 3-4 pontban összefoglalható, a kiszállásról pedig legalább egy A4-es lapot tele lehet írni.

Régi 2010-03-28, 23:33   #72 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszi a választ.
Igazából a kilépéssel kapcsolatban olvasgattam volna
Pl:számomra az nem tiszta hogy ha oldalazásból kitör az árfolyam, akkor miért az oldalazás közepére teszed a stopot. Természetesen úgyis megfejtem, hogy miért, tényleg az a legjobb amikor magától jön rá az ember.
Régi 2010-03-28, 23:46   #73 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a választ.
Igazából a kilépéssel kapcsolatban olvasgattam volna
Pl:számomra az nem tiszta hogy ha oldalazásból kitör az árfolyam, akkor miért az oldalazás közepére teszed a stopot. Természetesen úgyis megfejtem, hogy miért, tényleg az a legjobb amikor magától jön rá az ember.
A válasz pofon egyszerű.
Ebben a helyzetben addig van szükséged a pozícióra, amíg be nem bizonyosodik hogy a kitörés, az hamis kitörés volt.
Kérdés: Mi az a pont NEKED amikor az árkitörés más minden kétséget kizáróan hamis?
Amikor a rendszeredben minden kétséget kizárólag el tudod ismerni hogy az árkitörés hamis volt, lezárod a tradet.
Ezt persze a kitörés pillanatában tudnod kell, hiszen meg kell határoznod a kiszállási pontot, ezzel együtt a maximális kockáztatható összeget, amit az üzlet reményében beáldozol.

Mivel mindegyik kitörés másképpen néz ki, ezért a kitörés pillanatában kell átgondolni, hogy milyen mértékű visszateszt fér bele az adott szituációban, az adott oldalazó sáv, mint előzmény figyelembevételével.

Ilyenkor a %-os visszateszt mértéke sokat tud segíteni.
Nem minden esetben sávközépre tesszük a stop-ot!!

Fontos:
Bármelyik árkitörés lehet hamis! Akár az is amit éppen most tradelsz. Ezt mindenképpen el kell fogadnod a trade kezdetekor.
A lényeg hogy ha kivesz a stop, akkor is meg tudd majd nyitni a következő hasonló lehetőséget. Értelem szerűen nem a technikai elemzés lesz ebben a segítség, hanem az elvesztett pénzed nagysága, ami vagy gátolni, vagy megerősíteni tud a következő tradeben.

Régi 2010-03-29, 00:04   #74 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm a választ

Norbi
Régi 2010-03-29, 01:27   #75 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 60
lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Egy dolgot senki, hangsúlyzom SENKI nem tanít a tőzsdei vagy a MAgyar devizatanfolyamokon!
Ezt azért mondom és vállalom mindenféle következményét, mert minden oktató anyagát ismerem aki ezen a piacon dolgozik, és a legtöbb tanfolyamot valamilyen formában már volt szerencsém meghallgatni.
Ahogy te is írtad mindenhol sima techniaki elemzés van, indikátorok, alakzatok és sok egyéb baromság ami arra jó hogy az emberek fejét teletömjék látszólagos tudással, és valamiért fizessenek.
Épp elég dolgom van nekem azzal amíg ezeket a fejelket kitisztítom, hogy tudjanak tradelni és pénzet keresni.
Ez a tudás ami a múlt technikáin alapszik, kb 20,000.- ft-ot, agy még annyit sem ér.
Ennyi az ára 2 db Kecskeméti féle könyvnek, amit ha az ember megvesz és elolvassa, akkor pont megvan ez a fölösleges információ otthon a könyvespolcon.
A trade nem erről szó...

Tehát amiről senki sem beszél (legalábbis eddig...) az a PAYOFF RATIO, amit közel 3 éve próbálok a hallgatóim felébe verni, hogy ennélkül nincs siker.
Természetesen minden találati arányhoz tartozik egy PayOff ratio.
E számadat nélkül még azt sem lehet megmondani hogy ha valakinek a találati arány 70% nyerő és 30% bukó, akkor tud -e pénzt keresni, vagy sem?!
Szóval ez Magyarország.
A kevésbé fontos dolgokról mindenki beszél, de a mi a lényeg arról sokszor nem is tudunk..
Na ezen akarok én tűzzel vassal, minden eszközzel változtatni!
Ez az egyik oka annak hogy oktatok.
Néhány éve az egyik barátom azt kérdezte tőlem , hogy van e itt olyan tanfolyam ahova én szívesen elmennék, mert úgy oktatják a tőzsdét ahogy én megszeretném tanulni. Oda szívesen elmenne ő is, mert érdekli a dolg.
Azt mondtam a barátomnak hogy : NINCS!

Meggyőződésem hogy a devizatrade egy rendkívül egyszerű dolog!
NEM kell hozzás emmi más, mint józan paraszti ész, és legfőképpen tiszta, "előképzetlen" fej.

Visszatérve a találati arányhoz:
Hova soroljuk azt a tredet, amiben a megnyitáskor volt 100.- usd kockázat, de tarde közben a stop kedvező irányú mozgatásával csakmondjuk 30.- usd lett a végén a veszteség?
A válasz erre egyértelmű szokott lenni: EZ EGY VESZTES TRADE, és megy a statisztikába a vesztesek közé.
Majd év végén meg "találati arányt számolgatunk..."
Na erre mondom én hogy zsákutca...
Ugyanez a nyertes tradekre is...

Ha lesz időm, majd még folytatom az eszmefzuttatást, márha érdekel valakit is ez a téma.

Majd folytatjuk...

Idézet egy másik fórumról

lemir1 válasz | megnéz | könyvjelző 2010.02.08 16:12:37 © (5345)
Kezdőknek mindenképp ajánlom,hogy dobjanak össze egy ehhez hasonló MM excel kalkulátort, hogy tisztában legyenek a kockázatokkal és a mellékhatásokkal. Egy az egyik alappillére a fx piacoknak. Aki ezt nem tartja be, az bezony könnyen elvérezhet.

http://kephost.com/images/44MM.jpg

Nem öntömjénezésnek szánom, de azért páran használjuk ezt a kis mutatószámot (is)
Igaz, hogy nem vagyok fx oktató és soha nem is vettem részt fx oktatáson, talán ezért is tartozik az MM arzenálomba többek között a pozició RR, mellett a profit factor PF., valamint az átlagtrédek arányszám vizsgálata is, melyet nevezhetünk PoffR-nek, vagy átlag RR-nek, a lényeg ugyanazt mutatja. A kis tablicskón látható fiktív adatokból az utóbbi mérőszám a PR= 2,16-os értéket adja.

Gratulálok a sikereidhez és a kíváló írásaidhoz. Jó érzés végre olvasni a hazai fórumokon ilyen megközelítésben az fx szemléletről

Üdv. lemir
lemir nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-29, 08:20   #76 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves ALTERMAN,

Akkor bizonyára nehéz helyzetben vagy, ha manuális stratégiában akkor tudsz hinni, ha 10 éves valósidejű tesz eredményei győznek meg kizárólag.
Ez persze egy jogos, és fontos elvárás lenne egy startégiával szemben ami működőképes.
Viszonz egy dologban teljesen biztos vagyok.
Nincs ma Magyarországon olyan ember akinek az elmúlt 10 év manuális kereskedése le lenne regisztrálva tradenaplóban olyan szinten, hogy az kiértékelhető legyen, és egyértelműen meg lehessen állapítani a működőképességét. Nekem sincs ilyen, hszen csak nyolc éve kereskedem, és elejinte senki nem mondta hogy ez milyen fontos dolog.
Sajnos erre is magától jön rá az ember, márha egyáltalán rájön....
Ennek hiányában ugyebár viszont nem lehet véleményt mondani egyikről sem.
A gondom az hogy a traderek nagyon nagy százaléka egyáltalkán még csak nem is vezet tradenaplót!

Ez igen súlyos gond.

Sokan várják az eredményeket, de a múlt és annak adatai sehol sincsennek, max emlékzetben, fejben.
Ha valaki így gyakorol, vagy tradel akár demóban, akár élőben, annak az ég világon semmi értelme sincs! Jobb lenne ha az az ember inkább mással töltené az értékes idejét...
Tradenapló nélkül kizárólag a pillanatnyi érzelmei és az emlékezetére hagygatkozva , a múlt szubjektív élményeire támaszkodva kereskedik.
Ennek a szomorú eredményeit pedig mindannyian jól ismerjük.
Ebben gondolom egyetértünk.

A "nem lehet programozni-val" kapcsolatban az a vélemyényem hogy a manuális stratégiák pontosan attól "manuálisak" hogy kell mögé az ember.
Pl. az általam évek óta használt stratégiát biztosan nem lehet leprogramozni.
Nem azért mert bonyolult, és nem is amiatt hogy nincs pontosan kidolgozva minden részlete.
HA programozni lehetne, akkor ezt már cégen belül réges régen megtettük volna...
A tradek lényege hogy van egy szubjektív véleményed a piac aktuális helyzetéről.
Minden manuális trade nyitása a trader agyában megfogalmazott szubjektív okok miatt jön létre.
Természetesen az adott tradenek a végkimenetelében ez az egyik tényező ami miatt abszolut előre nem látható az eredménye.

Ezt borzasztó nehéz elfogadni, mert minden egyes traddel szemben mindenkinek elvárásai vannak, ahogy megnyitja a pozícióját....
Véleményem szerint nincs két egyforma manuális stratégia.
Minden ilyen tartalmaz egyéni, szubjektív, csak az adott trader agyában megformálódott gondolatokat.
Máskülönben mindenki adott pillanatban nyitna pozíciót, aki hasonló szemlélettel tradel.

Éppen ez a jó a piacban, hogy mindenki másképpen gondolkodik, másik árszinten hoz egyéni döntést.
Pont ezt szeretem a devizatradeben hogy kiszámíthatatlan!
HA ezt fel tudja dolgozni az ember, onnantól kezdve fel sem merül benne hogy a piac jövőbeni mozgását "kiszámítsa", vagy előre "elemezze" a várható eseményeket.
(ebből az álláspontomból adódóan, gondolom sejted hogy milyen fontosságot tulajdonítok elemzéseknek, elvárásoknak, és mások szubjektív véleményének...)
Szóval programozás tekintetében ez a meglátásom.
Senki sem születik tradernek.
Viszont bárki azzá tud válni, mégis nagyon nagyon kevesen lesznek azok.
Szubjektív elemek nélkül pont azért nincs manuális trade, mert nincs a piacon 2 egyforma szituávió!

Az ember kell a stratégia mögé a szelektáláshoz.
Az ember kell ahhoz hogy a különböző kockázatú helyzeteket mérlegelje.
Az ember kell ahhoz hogy belátása szerint tudjon dönteni a jelenben, a múlt tapasztalatai alapján, és viselje a jövőben a terhét, avagy a hozamát a döntésének.

NAGYON egyetértek veled abban hogy a jövő kiszámíthatatlan, és a jövőben alkalmazandó stratégiák is kiszámíthatatlanok.
Éppen ezért nem működnek hosszú távon az automata rendszerek.
Sajnos az ember kell a kűködtetésükhöz.

Légy hű az elveidhez, soha ne engedj belőlük!
Végül is mindig csak önmagadat kell meggyőznöd, nem másokat.
A sikert nem valaki stratégiája fogja adni, hanem a TE stratégiád!
Ez pedig nincs senkinél, sőt még csak ki sincs találva.
Ez a te feladatod, és felelősséged.
Ugyanúgy mint nekem a sajátom, és mindenkinek a sajátja.
Éppen ezért értelmetlen dolog az általam vagy mások által vizsgált stratégiák 100%-os másolgatása.
Kizárólag a gondolkodásmódban rejlik minden egyes sikeres trader eredménye.

Egy biztos.
HA az életben már sok helyen kudarcot vall valaki, akkor ésszerűtlen elvárás, hogy majd a devizapiacon sikeres lesz...

Kedves Péter!
Véletlenül nem voltál jelen a " manuális kereskedés jellegzetességei"című előadásomon londonban?Mintha engem idéztél volna!

Ugyanakkor nem figyeltél,mert leírtam mit fogsz válaszolni,és azt is válaszoltad!De legalább a jobbik verziót választottad,(az 1.számú választ)
Ebben az esetben viszont szubjetív elemekkel van tele a stratégia,tehát a véleményem az,hogy 10 emberből 9 nem fogja tudni alkalmazni hosszútávon,mert mindenkinek saját stratégiája az övé,nem másoké!(ezt minden fórumon hangoztatom 2 éve)!
Tapasztalat kell hozzá!
Viszont öröm,hogy ezt az iskolátok ha jól tudom kiemeli minden jelentkező számára.
Az automata rendszerek tekintetében viszont ne legyél bíztos abban,hogy nincs 10 éve működő,és eredményesen működő rendszer,mert 2 bíztosan van a világon,azok pedig az enyémek!
(majd egyszer megmutatom a tesztjelentését,és a hozzá kapcsolódó live számla kötéseket,ha véletlenül összefutunk valahol!

De egyébként teljesen egyetértek az általad leírtakkal!

ALTERMAN
Régi 2010-03-29, 08:58   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Péter!
Véletlenül nem voltál jelen a " manuális kereskedés jellegzetességei"című előadásomon londonban?Mintha engem idéztél volna!

Ugyanakkor nem figyeltél,mert leírtam mit fogsz válaszolni,és azt is válaszoltad!De legalább a jobbik verziót választottad,(az 1.számú választ)
Ebben az esetben viszont szubjetív elemekkel van tele a stratégia,tehát a véleményem az,hogy 10 emberből 9 nem fogja tudni alkalmazni hosszútávon,mert mindenkinek saját stratégiája az övé,nem másoké!(ezt minden fórumon hangoztatom 2 éve)!
Tapasztalat kell hozzá!
Viszont öröm,hogy ezt az iskolátok ha jól tudom kiemeli minden jelentkező számára.
Az automata rendszerek tekintetében viszont ne legyél bíztos abban,hogy nincs 10 éve működő,és eredményesen működő rendszer,mert 2 bíztosan van a világon,azok pedig az enyémek!
(majd egyszer megmutatom a tesztjelentését,és a hozzá kapcsolódó live számla kötéseket,ha véletlenül összefutunk valahol!

De egyébként teljesen egyetértek az általad leírtakkal!

ALTERMAN

Szia,

Sajnos nem voltam jelen, sőt nem is hallottam róla hogy volt ilyen, de ha legközelebb lesz, mindenképpen szólj.
Érdekel bármilyen szakmai vélemény, amennyiben olyan ember szájából hangzik el aki tudja hogy mit beszél...

Hát igen, minden szubjektív.
Mivel a monitort az ember nézi, így biztosan mindenki mást lát benne.
Ahogy szoktam mondani a 90% itt pénzt veszít, és max 10%, (vagy annál jóval kevesebb) pedig pénzt keres.
Ha ezt nem mondja el valaki, akkor becsapja a kezdőket, tehát ezt mindenkinek tudnia kell.
Így azt gonolom hogy ha 10 emberből 1-nek a szubjektív látásmódja eredményeket produkál a jövőben, akkor az már jónak számít.
HA 10-ből 2-embernek tudok segíteni akkor az nekem egy kimagasló eredménynek számít.
Azokat a rendszereket nyilván egyszerűbb leprogramozni amiben nincs semmi szubjektivitás. A gondom csak az hogy mivel a piaci szituációk állandóan változnak, ezért a szubjektivitás mellőzése olyan lenne mintha mindig ugyanazon a szemüvegen keresztül néznénk a dolgoikat, és elvárás lenne hogy mindig ugyanazt lássuk a változó körülmények ellenére.

Az automata rendszereidnek nagyon örülök hogy hosszútávon működnek.
Persze ezeknél a 10 éves backteszt nem okoz problémát.
Én a manuálisra írtam hoigy szerintem ember nincs aki meg tudja mutatni a kiértékelhető 10 éves tradenaplóját.
És mivel manuális traderől van szó, nekem a napló nem csak a pénzügyi adatokat jelenti, hanem a mentális naplórészt is.
Ilyet pedig nem hogy 10 éveset nem láttam még senkinél, de a legtöbben azt sem tudják hogy mi ez. sajnos.

Bármikor tudunk egy téát véletlenül meginni, akár nálam is...
Régi 2010-03-29, 10:05   #78 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kedves StLui,

Köszönjük hogy megkerested az ügyfélszolgálatunkat, bár nem igazán tudunk beazonosítani hogy melyik volt a te e-mailed, a naponta cégünkhöz beérkező e-mail dömpingben...
Feltehetőleg igen fontos lehetett a kérdésed, melyre mindenképpen 24 órán belül vártad a válaszunkat.
HA a kérdésedre "késve" kapott válaszunk miatt bármilyen kár ért volna, (melyet nem igen tudok elképzelni, hiszen maximálisan megértőek vagyunk mindenki személyes problémájával szemben) úgy természetesen "kompenzáljuk a károdat".
De ha a te kérdéseddel találkoztam az egyik hozzánk beérkező e-mailben (és nem vagyok benne biztos hogy a tiéd, de elég gyanús) úgy a kérdésedre a választ az általunk küldött levélben egyértelműen megtalálod.
Ha nem rólad van szó, akkor tárgytalan a dolog.
Azért remélem hogy ha MI adunk 48 óra lehetőséget, egyes igen jelentős helyzetekben az ügyfeleinknek, akkor feltételezem hogy 48 órát az ügyfélszolgálatunk is kap a beérkező e-mailek feldolgozására, válaszadására.

Köszönöm a megértést...

Üdv: Péter Forexegyetem
Mivel Ti sürgettetek (48óra), így ezért lett volna sürgős a válasz is, ráadásul péntektől elutaztam. érdekes, hogy magyar vállalkozókra jellemző, ha kritika éri őket, sértettséget vélek felfedezni a soraid között. Ez a topic azért nyílt mert valaki (-k) kiváncsi volt személyes tapasztalatokra. Mivel én elhatároztam, hogy kipróbálom a céget, így gondoltam meg is osztom tapasztalataimat a kezdetektől, ha pozitív, ha negatív. Van aki ugyanezt megteszi ha kiválaszt egy brókercéget, és ugyanúgy megírja azt is ha valahol az ügyfélszolgálat rendszeresen! 5percen belül választ ad, és azt megírja ha nem válaszol, vagy csak ködösít (pl mostanság oanda).
Egyébként semmi gond, lelkesen várom a tanfolyamot
Régi 2010-03-29, 10:07   #79 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia,

Sajnos nem voltam jelen, sőt nem is hallottam róla hogy volt ilyen, de ha legközelebb lesz, mindenképpen szólj.
Érdekel bármilyen szakmai vélemény, amennyiben olyan ember szájából hangzik el aki tudja hogy mit beszél...

Hát igen, minden szubjektív.
Mivel a monitort az ember nézi, így biztosan mindenki mást lát benne.
Ahogy szoktam mondani a 90% itt pénzt veszít, és max 10%, (vagy annál jóval kevesebb) pedig pénzt keres.
Ha ezt nem mondja el valaki, akkor becsapja a kezdőket, tehát ezt mindenkinek tudnia kell.
Így azt gonolom hogy ha 10 emberből 1-nek a szubjektív látásmódja eredményeket produkál a jövőben, akkor az már jónak számít.
HA 10-ből 2-embernek tudok segíteni akkor az nekem egy kimagasló eredménynek számít.
Azokat a rendszereket nyilván egyszerűbb leprogramozni amiben nincs semmi szubjektivitás. A gondom csak az hogy mivel a piaci szituációk állandóan változnak, ezért a szubjektivitás mellőzése olyan lenne mintha mindig ugyanazon a szemüvegen keresztül néznénk a dolgoikat, és elvárás lenne hogy mindig ugyanazt lássuk a változó körülmények ellenére.

Az automata rendszereidnek nagyon örülök hogy hosszútávon működnek.
Persze ezeknél a 10 éves backteszt nem okoz problémát.
Én a manuálisra írtam hoigy szerintem ember nincs aki meg tudja mutatni a kiértékelhető 10 éves tradenaplóját.
És mivel manuális traderől van szó, nekem a napló nem csak a pénzügyi adatokat jelenti, hanem a mentális naplórészt is.
Ilyet pedig nem hogy 10 éveset nem láttam még senkinél, de a legtöbben azt sem tudják hogy mi ez. sajnos.

Bármikor tudunk egy téát véletlenül meginni, akár nálam is...
Péter,ok,meglátjuk ,egyszer eszmét cserélünk,köszönöm a meghívást!

Ugyanakkor!-MENTÁLIS NAPLÓ!Még egy kulcsszó!
Azt hittem ilyet csak én használok manuális kereskedésekhez!(meg egy páran a világon)

Nagyon fontos ahhoz,hogy ne felejtsük el a múltat!!

ALTERMAN
Régi 2010-03-29, 10:29   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Péter,ok,meglátjuk ,egyszer eszmét cserélünk,köszönöm a meghívást!

Ugyanakkor!-MENTÁLIS NAPLÓ!Még egy kulcsszó!
Azt hittem ilyet csak én használok manuális kereskedésekhez!(meg egy páran a világon)

Nagyon fontos ahhoz,hogy ne felejtsük el a múltat!!

ALTERMAN

Én eddig 3 emberről tudtam hogy biztosan használ ilyet, de most már akkor négyen vagyunk.
Én és a társam már évek óta próbáljuk ezt "kötelezővé" tenni a hallgatóinknál, de nagyon nem egyszerű.
Mindenki "owertdarerré" válik előbb-utóbb, azt pedig lenaplózni, normálisan emberfeletti munkának tűnik, éppen ezért nem is csinálják meg a legtöbben.
Ehhez képest ha jobban belegondolunk, akkor a 10 emberből 1 sikeres lehet arány, az egy nagyon, de nagyon jó szám a tények figyelembevételével!

Elküldöm privátban a napló mintánkat.
Gondolom nem lesz benne semmi újdonság. Ez csak egy alapséma, amit mindenki kedvére fejleszthet tovább.

Régi 2010-03-29, 10:40   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mivel Ti sürgettetek (48óra), így ezért lett volna sürgős a válasz is, ráadásul péntektől elutaztam. érdekes, hogy magyar vállalkozókra jellemző, ha kritika éri őket, sértettséget vélek felfedezni a soraid között. Ez a topic azért nyílt mert valaki (-k) kiváncsi volt személyes tapasztalatokra. Mivel én elhatároztam, hogy kipróbálom a céget, így gondoltam meg is osztom tapasztalataimat a kezdetektől, ha pozitív, ha negatív. Van aki ugyanezt megteszi ha kiválaszt egy brókercéget, és ugyanúgy megírja azt is ha valahol az ügyfélszolgálat rendszeresen! 5percen belül választ ad, és azt megírja ha nem válaszol, vagy csak ködösít (pl mostanság oanda).
Egyébként semmi gond, lelkesen várom a tanfolyamot

SZia,

Dehogy van sértődöttség, sőt!
A jogos kritikának abszolut helye van.
Szívesen látlak a tanfolyamunkon.
Senkit nem szoktunk sürgetni, csak úgy gondolom hogy már a jelentkezés pillanatában is eldől az hogy valaki mennyire lesz alkalmas a kereskedésre.
Ezért van az általad is említett lehetőség.
Aki tud dönteni időben, az jobban jár.
Aki döntésképtelen, annak minden drágább.
Ugyanez van a forexen is.
HA van egy jelzés, akkor vagy lépsz hezitálás nélkül, vagy lemaradsz valamiről.
Ez az egyik dolog, ami miatt nagyon sokan eredménytelenek a tradeben.
Amúgy én nem szoktam kockázatot bevállaltatni senkivel, tanfolyam ügyben.
Kifizeted, eljössz, és ha bármi miatt úgy érzed hogy nem volt megfelelő, mi kérdés nélkül visszaadjuk a pénzedet.
Ez így van amióta oktatunk, kb 3 éve. Ebben 0 kockázat van a te oldaladon.
Tehát ebben is simán csak hozam/kockázat tényező kell figyelembe venni.
MAx 3 napot veszítesz az életedből, de a lehetőség nem kerül pénzbe, ha nem a te lehetőséged.
A hozam részével pedig mindenki saját maga tud mit kezdeni.

Én úgy vagyok minden tanfolyammal, hogy szívesen végighallgatom tapasztalt emberek meglátásait.
Ha egy több napos tanfolyamon csak 3 mondat van, ami előrébb viszi a személyiségfejlődésemet, akkor már megérte.
Az ilyen 3 mondatok általában rendkívül jó hatással vannak a későbbi eredményekre, akár a tradeben, akár az élet más területén.

Röviden ennyi.

Szívesen látlak, ha jössz.
HA pedig valami extra kérdés van, csak küldj nekm egy e-mailt.

Régi 2010-03-29, 10:50   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
SZia,

Szívesen látlak, ha jössz.

"lelkesen várom a tanfolyamot"

azért várom mert már utaltam
Régi 2010-03-29, 18:22   #83 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Én eddig 3 emberről tudtam hogy biztosan használ ilyet, de most már akkor négyen vagyunk.
Én és a társam már évek óta próbáljuk ezt "kötelezővé" tenni a hallgatóinknál, de nagyon nem egyszerű.
Mindenki "owertdarerré" válik előbb-utóbb, azt pedig lenaplózni, normálisan emberfeletti munkának tűnik, éppen ezért nem is csinálják meg a legtöbben.
Ehhez képest ha jobban belegondolunk, akkor a 10 emberből 1 sikeres lehet arány, az egy nagyon, de nagyon jó szám a tények figyelembevételével!

Elküldöm privátban a napló mintánkat.
Gondolom nem lesz benne semmi újdonság. Ez csak egy alapséma, amit mindenki kedvére fejleszthet tovább.

Kedves Péter!

Ha nem gond, szeretném, ha nekem is elküldenéd a napló mintákat, szivesen tanulmányoznám őket.
Előre is köszönet érte.

Üdv: Gio
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-29, 21:43   #84 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia Gio!

Írd be ezt a google-be:
profit.hu napló

Norbi
Régi 2010-03-29, 22:55   #85 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Gio!

Írd be ezt a google-be:
profit.hu napló

Norbi
Köszi!

Gio
Régi 2010-03-30, 22:23   #86 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás tradenapló

Idézet:
Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi!

Gio
ha már ennyire belementünk akkor inkább ezt javaslom:

www.forexegyetem.hu/tradenaplo

Bal alul 2 fül van! a második a fontosabb...
Ez csak egy minta, szabjátok személyre.
Használjátok egészséggel.
Régi 2010-03-31, 13:00   #87 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 67
xexees a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Péter,

Tanulmányoztam a márciusi tanfolyam élő kötéseit, és a Kifizetődőségi mutató (payoff ratio) mellett a találati arány (hit rate) volt feltüntetve.

Szerintem még ez sem mutatja meg a kereskedő igazi tudását. Az én kedvenc mutatóm a Drawdown, azaz a számlavesztés mértéke.

Miért fontos ez nekem? Ha más élethelyzetből veszünk példát, mondjuk egy vitorlázó repülő magassági versenyén a győztes eredményét vizsgáljuk, akkor az kevésbé mutat jól, ha néha benéz a horizont (földszint) alá .

Kereskedésre vetítve, sok signal provider (jel szolgáltató) honlap szuper trédereit szokás kiválasztani úgy, hogy a találati aránya 100%-os. Gyakorlatilag a jövőbe látó emberek. H az ilyen supermanokat gyorsan az éles számlájához köti a kezdő tréder, hamar rájön a turpisságra. Soha nem zárnak be vesztes kötést. És ha egy 4 órás trendletörés ellen játszanak, annak gyakran számlanullázás a vége.

A magadfajta 50%-os jeladókhoz alig van élő számla kapcsolódás De akik hozzá kapcsolódnak, viszont nagy pénzeket tárolnak a számlán.

Ezért a márciusi éles trédjeidhez tettem két új oszlopot, ami mutatja az aktuális egyenleg számlavesztését (vesztes tréd esetén) és számlagyarapodást %-ban (nyerő tréd esetén).

Ez sokat elárul rólad. Pl azt hogy vizet prédikálsz és vizet is iszol.

Sehol nem haladta meg a veszteség az általad emlegetett 2-3%-ot, sőt sokszor még a fél%-ot sem éri el. A nyerő trédek pedig 0,2-9% számlanövekedést eredményeztek.
Ez alátámasztja a kifizetődőséi mutató (payoff ) 2,49 arányt.

Azt hiszem az megnyugtató ha a számlám a kezdeti befektetéshez képest 10% alatti mértékben csökken átmenetileg, ami nálad kb 2 % volt.

Szóval egyre jobban tetszik a módszered, köszi érte!

Birger pénzkezelése nagyon jó, de sokat nem árult el az igaz belépési stratégiájáról. A ti belépési és kilépési stratégiátok nagyon egyszerű és hatékony a kettőt összegyúrva kirajzolódig egy igazi jó rendszer.

A módositott tábládat feltettem a rapidra.

Ime a link.

http://rapidshare.com/files/37029190...plo_dd_vel.xls
xexees nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-31, 16:55   #88 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Ennek itt pedig 32011 a payoff-ja!
http://kepfeltoltes.hu/100331/03._ha...toltes.hu_.gif
Régi 2010-03-31, 18:38   #89 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Javits ki legyszives ha tevedek, de ekär hogy is nezem, itt mär a S/L-nak nem sok ertelme, hisz a kezdeti pozicionäl felvett mertek szerint joval magasabban volt, mint azt a töke birna...

Gio
Régi 2010-03-31, 18:51   #90 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Javits ki legyszives ha tevedek, de ekär hogy is nezem, itt mär a S/L-nak nem sok ertelme, hisz a kezdeti pozicionäl felvett mertek szerint joval magasabban volt, mint azt a töke birna...

Gio
Igen,így van,az SL és a tp nem számít,mindent manuálisan zárok,kivéve ha nem vagyok gép előtt,és teljesül a tp.
De nem is ez a lényeg,hanem a payoff!...ami önmagában nem teljes információ! EZÉRT KELL A PROFIT FAKTOR!
Ami jelen esetben még nincs,mivel nincs ellentétes oldal!(nyilván lessz!)

ALTERMAN
Régi 2010-03-31, 18:56   #91 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Igen,így van,az SL és a tp nem számít,mindent manuálisan zárok,kivéve ha nem vagyok gép előtt,és teljesül a tp.
De nem is ez a lényeg,hanem a payoff!...ami önmagában nem teljes információ! EZÉRT KELL A PROFIT FAKTOR!
Ami jelen esetben még nincs,mivel nincs ellentétes oldal!(nyilván lessz!)

ALTERMAN
Mind ezt ertem, csak azt nem, hogy akkor miert van S/L beällitva?
Ez tenyleg eles kereskedesed?
Régi 2010-03-31, 18:59   #92 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

A trailling nem működik ,ha nincs sl beállítva.(nekem ennél a brókernél legalábbis nem)

ALTERMAN
Régi 2010-03-31, 19:21   #93 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
A trailling nem működik ,ha nincs sl beállítva.(nekem ennél a brókernél legalábbis nem)

ALTERMAN
Ok! Igy mär ertem..
Köszi
Gio
Régi 2010-03-31, 23:12   #94 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 353
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Szaisztok!

Huhh. Ma végigolvastam az itt írottakat és egyrészről nagyon örültem, másrészről pedig sikerült megint elbizonytalanodnom.
Én valahol a középmezőny alatt helyezném el magam a kereskedésben. 3 éve végeztem el egy tanfolyamot. Amiről kiderült (miután elvégeztem), hogy egyáltalán nem egy alap tanfolyam volt és sokan az egyik legszínvonalasabbnak tartják itthon (Traderbambu). Ott elvégeztem az alap és a haladó tanfolyamot. Nagyon tárgyilagosan és egyszerü amit oktatnak. Nekem tetszett, de persze nem volt összehasonlítási alapom. Persze rögtön kiléptem a porondra az 5000 dolláros számlámmal, amit az IB-nél nyitottam. A felét sikerült elbuknom a határidős piacon kb. 5 hónap alatt. Na itt álltam meg és kezdtem el másképp gondolkodni. Azóta sok stratégiát kipróbáltam demo számlán. Rengeteg könyvet elolvastam, rengeteg emberrel beszéltem, rengeteg webinárt megnéztem és persze rengeteget kereskedem. Konkrétan eltüntem a haverok elől, a szülők elől tavaly május óta. Félre tettem hobbit, szórakozást. És most 1 év elteltével azt látom, hogy mindenki annyira egyszerüen elmutogatja, vonalakat húzva röhejesen leegyszerüsítve a kereskedést. És nem is ez a lényeg. A baj csak ott van, hogy erre sokan ráharapunk szerintem. És ezért kezdjük el ideje korán. Egyáltalán nem egyszerü behúzni egy vonalat, úgy hogy a végére ne kistoppolódás (de szép szó) legyen. Nem vagyok sikeres még demo számlán sem. És tudom, hogy nem a piaccal van baj, hanem az én hozzáállásommal. Csak épp azt nem tudom most, hogy hogyan és min kellene változtatnom. És ez az, amit senki nem tud nekem elmondani. Mert ha lenne ilyen tanfolyam, akkor azt én tartanám.
Végszóra: Az a baj szerintem az oktatásokkal, hogy az kereskedés egyszerüségének a bemutatása mellett, nem fektetnek elég hangsúlyt a veszélyességének bemutatására. És itt gondolok arra, hogy nem technikai elemzést kellene tanítani, hanem személyiség fejlesztést. Ennek kellene az alapnak lenni.

Pekka
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-01, 06:51   #95 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Alterman,
A sell limit-eket a robotod nyitotta, vagy te saját kezűleg?
A szomszéd topikban írod, hogy fundamentálisan nem támogatott az EURUSD long, mert a görög helyzet megoldottnak látszik. Mi a helyzet a többi országgal (portugál, spanyol)?
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-01, 07:12   #96 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Alterman,
fundamentálisan nem támogatott az EURUSD long, mert a görög helyzet megoldottnak látszik.
pont fordítva
Régi 2010-04-01, 07:13   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szaisztok!

3 éve végeztem el egy tanfolyamot. Amiről kiderült (miután elvégeztem), hogy egyáltalán nem egy alap tanfolyam volt és sokan az egyik legszínvonalasabbnak tartják itthon (Traderbambu).
Nekem volt összehasonlítási alapom, számomra egy tragédia volt az a tanfolyam
Régi 2010-04-01, 07:59   #98 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
pont fordítva
Igen, elírtam. Korán volt még..
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-01, 08:12   #99 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 353
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Idézet:
Nekem volt összehasonlítási alapom, számomra egy tragédia volt az a tanfolyam
Szia Stlui!

Neked mik a tapasztalataid velük? Leírnád miért volt tragédia?
Köszönöm
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-01, 09:06   #100 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Alterman,
A sell limit-eket a robotod nyitotta, vagy te saját kezűleg?
A szomszéd topikban írod, hogy fundamentálisan nem támogatott az EURUSD long, mert a görög helyzet megoldottnak látszik. Mi a helyzet a többi országgal (portugál, spanyol)?
Helo Brian!

Nem,ezen a számlán nincs robot,a limiteket én helyeztem el,mert nem voltam gép előtt utána.
A görög,spanyol helyzetre utaló kérdésed a tavaj decemberi irásomra utal gondolom...A helyzet velük kapcsolatban változatlan szerintem,de a nagy összegeket kezelők most ezzel nem foglalkoznak úgylátszik,csak mikor egy miniszterelnök felkiált,hogy"nincs pénzünk emberek"!
-majd lesz még ilyen!
Ennek ellenére én tegnap du nyitottam shortokat 3530 körül,rövidtávra,majd meglátjuk mi lesz,az egyiket lezártam reggel.

Címkék
devizatőzsde, FOREX, mentális napló, tanfolyam, tőzsdetanfolyam

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 6 (0 tag és 6 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 08:03 , a GMT +1 időzóna szerint.