Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-04-01, 09:25   #101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Hírnév szint: 8
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Helo Brian!

Nem,ezen a számlán nincs robot,a limiteket én helyeztem el,mert nem voltam gép előtt utána.
A görög,spanyol helyzetre utaló kérdésed a tavaj decemberi irásomra utal gondolom...A helyzet velük kapcsolatban változatlan szerintem,de a nagy összegeket kezelők most ezzel nem foglalkoznak úgylátszik,csak mikor egy miniszterelnök felkiált,hogy"nincs pénzünk emberek"!
-majd lesz még ilyen!
Ennek ellenére én tegnap du nyitottam shortokat 3530 körül,rövidtávra,majd meglátjuk mi lesz,az egyiket lezártam reggel.

Hát nem tudom.. ami nekem feltűnt tegnap, az a nagy napos és órás EURUSD, USDCHF divergencia. Általában együtt mozog ez a két pár, most viszont eléggé eltértek egymástól.
EURUSD D1:
http://img511.imageshack.us/img511/5701/eud1.png
USDCHF D1:
http://img63.imageshack.us/img63/39/ucd1.png
EURUSD H1:
http://img18.imageshack.us/img18/6180/euh1.png
USDCHF H1:
http://img100.imageshack.us/img100/505/uch1.png

Arra gondolok fundamentálisan, hogy attól, hogy a görög problémát megoldják, alapjában még nem változik az euro megítélése. Gondolom nem fog ezentúl megmenteni minden bajban lévő országot az EU.
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-01, 09:32   #102 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát nem tudom.. ami nekem feltűnt tegnap, az a nagy napos és órás EURUSD, USDCHF divergencia. Általában együtt mozog ez a két pár, most viszont eléggé eltértek egymástól.
EURUSD D1:
USDCHF D1:
EURUSD H1:
USDCHF H1:

Arra gondolok fundamentálisan, hogy attól, hogy a görög problémát megoldják, alapjában még nem változik az euro megítélése. Gondolom nem fog ezentúl megmenteni minden bajban lévő országot az EU.
A NÉMETEK BÍZTOS NEM FOGJÁK KIFIZETNI A SPANYOL,PORTUGÁL,OLASZ TARTOZÁSOKAT!a PÉNZ HARMADA MÁRPEDIG ELTŰNT A VILÁGRÓL!

ALTERMAN
Régi 2010-04-01, 12:17   #103 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
BB12 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Csodálkozom, hogy tapasztalt emberek ekkora baromságokat képesek kitenni ide, hogy a tapasztalatlanokat hülyítsék.
Nem hiszem, hogy ennek az oldalnak az lenne a lényege, hogy bizonygassuk, meg tudunk nyitni egy FXCM-es demoszámlát 100.000 USD-vel, amin benyitunk 50 meg 100 lot-os pozikat, 0 money managementtel, és nyitva hagyjuk az örökkévalóságig, mondván, hogy "majd kézzel zárunk", majd pedig ha jó nagy pluszban vannak, akkor meg kitesszük ide.
A kezdő forexes még meg is kérdezi hogy: "ez élő számla?"
Persze, nyilván élő számla, mi más lenne...
Uraim, mi értelme egymást ilyenekkel hülyíteni?

Ennek semmi értelme!

1. A Földön ember nincs aki megnyit egy 100.000 USD-s számlát, amin benyit összesen 750(!) lot pozíciót, a szélrózsa minden irányába.
2. Nincs olyan ember, aki ilyen pénzekkel, gyakorlatilag stopok nélkül nyugodtan tudna aludni.
A legtöbben párszáz dolláros pozíciók nyitva hagyásakor sem nyugodtak még stopokkal sem, nemhogy anélkül!
3. Mi a franc értelme van a március 2-án megnyitott demo számlát mutogatni a profit faktor vagy a payoff miatt, ugyanazon hó végén, amikor egy árva pozíció sincs rajta lezárva?
4. Mi a célja annak, hogy egyáltalán ilyen számlatörténetek kirakására késztetést érez egy kereskedő?
Gondolom ez az ezredik ilyen próbálkozásos demoszámlád ami nem nullázódott le, és most tök jól áll az egyenlege, amit lehet mutogatni.
Ezeken - tapasztalatom szerint - a kezdők az első, de max. a második évben már túl vannak.
Majd kíváncsi lennék ugyanennek a demoszámlának az 1 év múlva elért eredményére, hozamgörbéjére, Drawdown-jára, stb.
De leginkább az érdekelne, hogy miként élnéd meg emberként, ugyanezt a kereskedést ÉLŐ számlán, ugyanekkora egyenleggel és pozíciókkal!? ...sehogy...
De gondolom azt sosem fogjuk meglátni, mivel még a kivonaton is csak az FXCM logóját hagytad fenn a bal sarokban, és minden más infót alaposan ki photoshop-oztál.

"Ennek itt pedig 32011 a payoff-ja!"
Vagy nem teljesen tiszta hogy miként kell payoff-ot számolni, vagy valami más igen komoly képzavar lehet a túloldalon!

Az ember azt hinné, hogy akik képesek időnként értelmes hozzászólásokat kitenni ilyen helyekre, azok adni szeretnének valamit az olvasóknak, de most úgy érzem hogy átment ez a dolog EGOISTA magamutogatásba.
Pláne, nagy a felelősség a részedről (aki azt állítja, hogy Isten tudja mióta kereskedik), mert nyilván emiatt az emberek hallgatnak a szavadra.
Csak remélni merem, hogy ezt élőben nem csinálja meg senki a saját számláján, még tized ekkora méretekben sem.
Ez az egyenes út a gyors elszegényedéshez és a teljes számlavesztéshez, amiből megszámlálhatatlan példát láttam már a múltban.

Erre mondom én azt, hogy kizárt dolog megtanulni a kereskedést a netről (annak ellenére, hogy természetesen minden rajta van), mert nem tudod szűrni a hiteles infókat, meg a valótlan, és érdemtelen dolgokat.

Megdöbbenve láttam a demoszámla kivonatodat, valamint olvastam a hozzászólásodat, azt hiszem jó eséllyel itt utoljára.

A szakmai kommentemet le sem írom, mert nem hiszem hogy szalonképes lenne.
Ha ez a fórum is erről szól, akkor nem sok értelme van az egésznek.

Persze ez csak egy privát vélemény, és nem sértésnek szántam, de úgysem fogod másként értelmezni.
Ha én tennék ki ilyen dolgokat a fórumra, akkor én sem várnék más reakciókat...

Amúgy sok sikert mindenkinek, aki ilyen álmokat kerget!
…csak tudni kell hogy a valóság az teljesen más!
BB12 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-01, 13:47   #104 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én nem gondolom,hogy ennek a fórumnak az lenne az értelme,(más fórumnak sem)hogy egymás írásait kritizálja néhány féltékeny magát profi tradernek nevező ember!
Ezért én nem is vitatkoznék veled!
Ugyanakkor jó lenne,ha kritika előtt JÓL megnéznéd azt,amiről beszélsz!Minden pozíció LEZÁRT!!
A pozíciók meg nem egyszerre voltak megnyitva,hiszen arra a tőke sem lett volna elég!!(értesz te egyáltalán valamit ehhez?)
Hogy te nem nyitsz valamilyen kötésegységet meg,az a te problémád,a többi meg csak a te véleményed!Semmivel sem vagy itt hitelesebb,mint én,vagy bárki más!
Ugyanakkor a tapasztalatom az,itthon,hogy önmagát sikeresnek tartó,szakmai féltékenység által hajtott emberek szoktak ilyen irásokkal beleszólni egy olyan kommunikációba,aminek sem az elejét,sem a végét nem olvassák el!
Szerintem érdekesebb lenne,ha a saját stratégiáid,kötéseid,vagy számláid naplójáról(lehet demo is)kommunikálnál,nem másokkal!
ALTERMAN
Régi 2010-04-01, 14:22   #105 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
EURUSD D1:
USDCHF D1:
EURUSD H1:
USDCHF H1:

Igen,a CHF érdekes volt ma.Várjuk a jegybank beavatkozását!

Említettem,hogy nyitottam tegnap shortokat,az egyiket lezártam reggel.
http://kepfeltoltes.hu/100401/03-04h...toltes.hu_.gif

a másik még nyitva nem tudom mi lesz a sorsa

http://kepfeltoltes.hu/100401/nyitot...toltes.hu_.gif

A trend technikailag még down.
Régi 2010-04-01, 14:26   #106 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Szeretném akkor egyes féltékeny emberek kedvéért leírni,hogy ez legyen DEMO számla,(nekem teljesen mindegy hogy milyen,mert az illusztráció kedvéért tettem ki,tehát legyen DEMO!(az ne zavarjon senkit,hogy kitakarom az adatokat,ezt ezután is megteszem)

ALTERMAN
Régi 2010-04-01, 14:52   #107 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
BB12 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

...hát igen, nagyjából ezeket a válaszokat vártam.
Persze, nincs értelme a vitának, mert attól senkinek sem lesz jobb.
Azért megnézném, amikor szemrebbenés nélkül lenyomod a 100 lotra a shortot majd élőben.
(persze erre azt fogod mondani hogy a féltékenység mondatja velem, pedig ez csak simán csak ésszerűség)
De biztos nem lesz gond, mert ahogy nézem a kötéseket, te bármilyen szituáció is van, szinte bármilyen párnál, mindig ugyanazzal a mérettel kötsz.
Érdekes a kockázatvállaló készséged.
BB12 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-01, 15:57   #108 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
BB12 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...hát igen, nagyjából ezeket a válaszokat vártam.
Persze, nincs értelme a vitának, mert attól senkinek sem lesz jobb.
Azért megnézném, amikor szemrebbenés nélkül lenyomod a 100 lotra a shortot majd élőben.
(persze erre azt fogod mondani hogy a féltékenység mondatja velem, pedig ez csak simán csak ésszerűség)
De biztos nem lesz gond, mert ahogy nézem a kötéseket, te bármilyen szituáció is van, szinte bármilyen párnál, mindig ugyanazzal a mérettel kötsz.
Érdekes a kockázatvállaló készséged.
Én inkább arra szeretném ösztönözni az embereket,hogy NE a KÖTÉSEGYSÉGEKET szemeszgessék,hanem a kötési árakat,és szituációkat.
A kötésegységeimhez senkinek semmi köze sincsen,így neked sincs!

Ugyanakkor!Megint nem tanulmányoztad azt amiről véleményt irsz!Milyen "bármilyen" pár-ról beszélsz?Én csak eurusd kötéseket látok!

Ha azt sem tudod mi van a képeken,hogyan akarod azokat megcáfolni?
A kötési árakat mindenki (így Te is)ellenőrizheti,mert ott van melette az időpont,és azár!
A zárási időpont,pedig meglepően az időpont menü alatt látható!

Ezt a "vitát" amúgy én nem folytatom,ha nem tetszik amit látsz,szerintem ne nézd,és ne olvasd el,hiszen úgy tudom nem muszály!
Neked is sok sikeres kötést kívánok!Őszintén!
ALTERMAN
Régi 2010-04-01, 17:19   #109 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Hírnév szint: 9
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Helo Brian!

Ennek ellenére én tegnap du nyitottam shortokat 3530 körül,rövidtávra,majd meglátjuk mi lesz,az egyiket lezártam reggel.
Szia Alterman!

Had tegyek fel nehany kerdest:
Te milyen idösikon elemzel es hogy hatärozod meg a belepeseidet? Milyen szignälokra nyitsz? Es milyen kezdeti kockäzattal?
Üdv: Gio
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-01, 17:50   #110 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Alterman!

Had tegyek fel nehany kerdest:
Te milyen idösikon elemzel es hogy hatärozod meg a belepeseidet? Milyen szignälokra nyitsz? Es milyen kezdeti kockäzattal?
Szia Gio!
Jó kérdések!

Erre először is meg kellene kérdeznem,hogy elyik stratégiáról/számláról érdekődsz?

Nekem egy számlához egy stratégia tartozik,és soha ! nincs közöttük átkötés!
A fő számlámon,mint ahogy azt már több blogban is irtam(lehet hogy valaki olvasta) 1:10 es tőkeáttét a MAXimum amit vállalok!
Ezen van a legnagyobb összeg,amit kereskedésre fordítok.

Ezen kívül a funda számlámon,amin fundamentális elemzéssel nyitok hosszabb pozíciókat 1:5-1:10 -es tőkeáttétnél nincs nagyobb kockázat!
A scalp számlámon 1:50 szeres a tőkeáttét,de néha nagyobb.

Ezek mind különböző stratégiák,és különböző mm -el vannak alkalmazva,amelyek sorosan összefüggenek a stratégiával,annak profit faktorával,relatív DD -illetve MAXIMUM DD-
adatokkal.
-Ami fontos még,bár nem a leg lényegesebb a -találati arány- elemzésével.
Ennyit a kockázatokról.

Az idősík elemzés,illetve signálok, stratégiától függenek természetesen.
Az itt közzétett kötések egy új,nagy kockázatú komplex stratégia kötései,amit nemrég fejlesztettem ki,egy egészen ritkán alkalmazott mm-el,ami elveiben teljesen eltér a szokásos pénzkezelési elvektől,szokásoktól.
Ezt csak nagyon kevesen alkalmazzák a világon,és nagy fegyelem,gyakorlat,higgadság,és tapasztalat kell hozzá!
Ezért ezt nem ajánlom magyarországon senkinek.
Ezen stratégiánál a signálok részben fundamentális iránymutatásból,részben technikai kép alapján "generálódnak",de mint ahogy már más fórumokon is megemlítettem én nem terjesztek stratégiákat a neten ,sem pénzért,sem máshogyan!
ALTERMAN
Régi 2010-04-01, 18:57   #111 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Gio!
Jó kérdések!

Erre először is meg kellene kérdeznem,hogy elyik stratégiáról/számláról érdekődsz?

Nekem egy számlához egy stratégia tartozik,és soha ! nincs közöttük átkötés!
A fő számlámon,mint ahogy azt már több blogban is irtam(lehet hogy valaki olvasta) 1:10 es tőkeáttét a MAXimum amit vállalok!
Ezen van a legnagyobb összeg,amit kereskedésre fordítok.

Ezen kívül a funda számlámon,amin fundamentális elemzéssel nyitok hosszabb pozíciókat 1:5-1:10 -es tőkeáttétnél nincs nagyobb kockázat!
A scalp számlámon 1:50 szeres a tőkeáttét,de néha nagyobb.

Ezek mind különböző stratégiák,és különböző mm -el vannak alkalmazva,amelyek sorosan összefüggenek a stratégiával,annak profit faktorával,relatív DD -illetve MAXIMUM DD-
adatokkal.
-Ami fontos még,bár nem a leg lényegesebb a -találati arány- elemzésével.
Ennyit a kockázatokról.

Az idősík elemzés,illetve signálok, stratégiától függenek természetesen.
Az itt közzétett kötések egy új,nagy kockázatú komplex stratégia kötései,amit nemrég fejlesztettem ki,egy egészen ritkán alkalmazott mm-el,ami elveiben teljesen eltér a szokásos pénzkezelési elvektől,szokásoktól.
Ezt csak nagyon kevesen alkalmazzák a világon,és nagy fegyelem,gyakorlat,higgadság,és tapasztalat kell hozzá!
Ezért ezt nem ajánlom magyarországon senkinek.
Ezen stratégiánál a signálok részben fundamentális iránymutatásból,részben technikai kép alapján "generálódnak",de mint ahogy már más fórumokon is megemlítettem én nem terjesztek stratégiákat a neten ,sem pénzért,sem máshogyan!
ALTERMAN
Köszönöm a välaszod, akkor ezt tiszteletben tartva nem is "faggatozom" toväbb a strategiäidat illetöen.
Akkor ugy tennem fel a kerdest, hogy a mär emlitett 2 ill. 5 % kezdeti s/l-al az össztökere nezve mi a velemenyed, ill, van-e v.mi jotanäcsod?
Régi 2010-04-01, 19:11   #112 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm a välaszod, akkor ezt tiszteletben tartva nem is "faggatozom" toväbb a strategiäidat illetöen.
Akkor ugy tennem fel a kerdest, hogy a mär emlitett 2 ill. 5 % kezdeti s/l-al az össztökere nezve mi a velemenyed, ill, van-e v.mi jotanäcsod?
Az attól függ,hogy a kereskedő kezdő-e,haladó,vagy egyéb "stádiumban"van!
A kezdőknek mindenképpen azt ajánlom,amit sokan,maximum ennyit kockáztassanak,amit említettél,nem többet!!
Azt hiszem sidius nemrég leírta miért,és szépen megfogalmazta!
Az én véleményem is az!
Régi 2010-04-01, 19:30   #113 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az attól függ,hogy a kereskedő kezdő-e,haladó,vagy egyéb "stádiumban"van!
A kezdőknek mindenképpen azt ajánlom,amit sokan,maximum ennyit kockáztassanak,amit említettél,nem többet!!
Azt hiszem sidius nemrég leírta miért,és szépen megfogalmazta!
Az én véleményem is az!
Igen, olvastam Sidius irasat es egyet is ertek vele, csak mivel hangzott mär el ellenvelemeny, ezert kivancsi voltam a tiedre is. Egyebkent en is ezt alkalmazom, helyzettöl függöen alä szoktam menni, föle nem. Csak ez es a strategia 100%-ig betartäsa, ami megved ebben az "dzsungelben" A strategiäm is tartalmaz nehäny olyan kikötest, ami nagyban leszükiti a lehetösegeimet, igy az esetleges nyereseget is "elvägja", de elengedhetetlen a biztos läbakon älläshoz. Kezdökent nagyon fontos, hogy meg tudjunk bizni a tervünk sikeressegeben. A jelenlegi P.F.:3,42 ami tudom nem tul magas, de lassan es biztosan török vele elöre A PoffR:2,02 ami szinten lehetne jobb is. De egy biztos: soha ne legyen rosszabb Es majd folyamatosan csiszolom, ill. lesznek meg uj rendszereim is idövel.
Gio
Régi 2010-04-01, 19:36   #114 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, olvastam Sidius irasat es egyet is ertek vele, csak mivel hangzott mär el ellenvelemeny, ezert kivancsi voltam a tiedre is. Egyebkent en is ezt alkalmazom, helyzettöl függöen alä szoktam menni, föle nem. Csak ez es a strategia 100%-ig betartäsa, ami megved ebben az "dzsungelben" A strategiäm is tartalmaz nehäny olyan kikötest, ami nagyban leszükiti a lehetösegeimet, igy az esetleges nyereseget is "elvägja", de elengedhetetlen a biztos läbakon älläshoz. Kezdökent nagyon fontos, hogy meg tudjunk bizni a tervünk sikeressegeben. A jelenlegi P.F.:3,42 ami tudom nem tul magas, de lassan es biztosan török vele elöre A PoffR:2,02 ami szinten lehetne jobb is. De egy biztos: soha ne legyen rosszabb Es majd folyamatosan csiszolom, ill. lesznek meg uj rendszereim is idövel.
Gio
A 3.42 es PF nem hogy jo,hanem nagyon jó!Sok tapasztalt kereskedő örülne neki!dratula!
A kérdés,hogy hány éves múlt alapján mérődött?!

ALTERMAN
Régi 2010-04-01, 19:46   #115 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Tesztelgettem Peter az älltalad kepviselt stilust is. Mivel a strategiät nem ismerem, csak azt lättam, hogy lenyegeben 1-2-3-ra törtenik a belepes ellentetes trendek ill. csucsok-aljak töresenel.(persze lehet, hogy tevedek)Es ha ez megvan, akkor kisebb idösikon epitesz poziciot. Es mint lätjuk, ez neked tökeletesen müködik.
Na nekem ez olyan rossz talälati arännyal rendelkezett hosszas tesztelesnel is, hogy hiäba volt a payoffratio szep magas, hosszutävon megis veszteseges volt ill. nyereseg nelküli. Hat ennyi mulik a reszleteken egy kidolgozott rendszerben...
Gondolom nem illene ezzel kapcsolatban teged sem faggatnom, hisz ez mär egy meglevö tanfolyan egyik temäja
Egy biztos, en most jutottam el oda, hogy naplozzak, es ezt reszben neked köszönhetem, mert mielött ez ällando temävä nem vält, nem tettem.
Bevallom en azok köze tartozom, akik maguk tanulnak abbol az ätrostält rengeteg sok informäciobol, amit lehet talälni es emelett ez a forum volt a "tanfolyamom". Persze aläirom a kepzesek fontossägät, csak v.hogy meg soha nem jutottam el odäig, hogy resztvegyek egyen. De ami kesik, az nem mulik...ill. ha csak kesik, akkor mär jön
Üdv es minden jot kivänok a padavänokhoz!
Régi 2010-04-01, 19:51   #116 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
A 3.42 es PF nem hogy jo,hanem nagyon jó!Sok tapasztalt kereskedő örülne neki!dratula!
A kérdés,hogy hány éves múlt alapján mérődött?!

ALTERMAN
Ez a gyenge läncszem a statisztikäban, ezert sem vennek rä merget. Meg nincs egesz fel eves sem a "multam". De mär csak annak is örülök, hogy a "retegett" hibäkat nem követtem el. Remelem nem is fogom
Gio
Régi 2010-04-02, 02:34   #117 (permalink)
Szenior tag

Fxpadavan logója

Összes hozzászólás: 194
Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás psziché

Sziasztok Péter ,Pekka, Mindenki!

Úgy gondolom , erre a topicra kattintva ismét elökerült egy lényeges téma. Pekka vetette fel. Bár, a személyiség fejlesztés igazából egyéni meló. Senki sem tudja helyettünk elvégezni. De az viszont való igaz ,hogy lényeges dolgokra fel lehet hívni a figyelmet!
A tanfolyamon ugyan én még nem voltam ,(eddig) de a tradenaplót letöltve észerevettem, hogy mekkora jelentőséget tulajdonítotok a mentál oldalnak. Daytradeben különösen az.
Én is vezetek jó ideje naplót ,sőt még videokat is csináltam régebben a daytradeimről ,és egypár cime azt hiszem árulkodó...
A gyáva trader igy jár, Miért is pihenjük ki magunkat?, "Csakazértis" long. Ezekből a negativ napokból rengeteget lehet megtudni magunkról! Vicces és elrettentő is egyben, így visszanézve! Erről beszélt szerintem HWtrader.
Előkerült egy Péter által emlegetett kifejezés a :"trendkövető magatartás". Ez lehet az egész oktatás ,és szemléletmód lényege. És ez sokkal-sokkal több mindent takar,mint amit első hallásra gondolnánk. Ez az az elv, a trading nyelvén ,ami a "Magyar valóságban" rögzült elméknek a megmunkálására különösen alkalmas.

Az őszintén vezetett tradenapló mutatja , hogy mennyire vagyunk csak szimpla reakcióhalmazok, vagy tudatos döntéshozók!

A tanfolyamok kötéslistái nagyon megleptek pozitivan, és komolyan mondom , hogy úgy néz ki, egy új világ nyílik ki előttem. Köszönet érte!

A kábelt ,és a jenpárokból kereskedtem én is. Gondolom szép kis profittal fog záródni ,ha ti is tradelitek. Csak , hogy valami szakmai is legyen.

Üdv:
FXP
Fxpadavan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-02, 09:20   #118 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 67
xexees a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás lelki munició

100%-ot egyetértek a lelki felkészültség fontosságával a napon belüli trédelésnél. Folyamatosan döntéseket kell hozni.

Hiába a végletekig leegyszerűsített belépési jel, amiről könnyen gyorsan eldönthető, hogy belépési pont. Itt még megnyomni az entert nem nagy kunszt, hanem ami utána jön.

Kezdődik általában a visszahúzással, na az meddig megy, jól léptem be?, nem néztem el valamit. Akik a tuti jelben reménykedve túl nagy pozival léptek be már szinte kiesnek, hiszen lecsapják 20-30% veszteségben.

Aztán a mínuszok után megindul jó irányba.
"Na végre plusz, de mivel letörésnél léptünk, ezért ott eljátszik egy kicsit.... "
Mit látok, mínusz volt rendesen, most végre van már rajta egy kis plusz. Tovább fog menni? Most lezárhatom pluszban van rajta 2 pip. Á, a fenébe ez legalább zsebben van. Mindegy visszakapcsolok percesbe, ott jobban látom mi van....
Tegnap háromszor is újra mínuszba szaladt, nem kockáztatok. Lecsapom.

Ekkor kiesik kb megint a 2/3-ada az embereknek. Azután, általában a gyengék kihullása után 10-30 másodpercen belül láss csodát, erőteljes húzásokkal megindul jó irányba. Szedi a stoppokat gyorsul lefelé.

Hú az anyját, hogy a jó @@@@@ essen bele, már megint kimaradtam, pedig TUTTTAAMM. Ugye megmondtam , ott amikor ránéztem, ott, rögtön tudtam!!!

Néhány felkészületlen még poziban maradt, mert épp a kötési hasmenését kezelte a WC-n. Visszaér és meglátja a hosszú gyertyát percesben a jó irányba.

Pillantás a terminálra, ohohohohoho ezt nem hiszem el, elkaptam. Hopp megállt, na merre megy? Ajjjaj visszafelé húz. PLACCS. Na tőlem nem veszel vissza, öcsém. Hmm majdnem a csúcson zártam. Anya gyere, nézd mit csináltam! Ezt nézd mekkora kasza. 2,5 $ egy húzásra. Hú de ideges voltam. És nézd meg, épp a csúcson kaptam el...

Na, most meg mi a fenét csinál? Áh még van benne pár pip, de hát pont a tetején úgysem tudom elkapni.

Hú b@sza meg, megint megindult. Na felkapcsolok 5 percesre, mi a fene van itt. Lehet van még benne, vagy csak engem akarnak szivatni? Mindegy várok. Juuuj meghúzott még egy hosszú gyertyát, na, ha meg egyet megy, megint beszállok. Érzem nyerőben vagyok....

Placcs, beszálltam, na húz, jól van. Hopp, na megállt kicsit, nézd az MACD-t jól vagyok látom, gyerünk vissza percesben, ötpercesben nem érzem annyira. Na miért ácsorog? Jól van, nyugi, csak egy kicsit visszahúz, mindjárt megindul, húúú, nem sok ez egy kicsit, már mínusz 7$. DE hát jól léptem be, basszus álletörés volt. Nem hiszem úgy húzott lefelé, mindegy ennyi mínuszt már nem zárok, várok.

Mi a sz@r, valami hírek volt? Miért megy ez most ellenkezőleg. Most zárjam le, áá, nem fordul csak úgy sarkon a piac, valami visszahúzásnak kell lenni.
Na ha 63-ig elmegy akkor lezárom. Á, 70, de mintha már lefelé rángatna megint. 84,á , ez csak egy tüske. Megint 73 na ugye. Most már jó, lefelé megy, adok rá még egyet, mert akkor felezek, átlagolok.
Hopp 60 még húz 30 pipet és nullán vagyok.
2 óra. Na majd az amcsik lenyomják.
Mi ez már megint, 94 , 97, hát, a j@ k@ a@ b@ sz@. Placcs.
Margin call, mi a szar ez. Miért nem köt?

Hát ez nem igaz, na most meg nézd meg merre megy, szabadesés lefelé, mondtam, mondtam.
Egy óra múlva.

Nincs elég pénz a szálámon. Nekem ez nagon menne, megéreztem merre megy, de nincs elég pénzem. Ha rátennék 10 millát sosem buknék, tudom mikor kell ráadni, meg duplával ellenkezőleg ha fordul. Itt ülök úgyis. Kérek kölcsön a szomszédtól. Ad tiz millát, megpörgetem, két hét alatt, kap 20% kamatot a többi az enyém. A seggét a földhöz veri örömében.

Csengetnek, ki az, Gyula bá? Épp jókor jött...
xexees nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-02, 09:31   #119 (permalink)
Szenior tag

Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
xexees eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
100%-ot egyetértek a lelki felkészültség fontosságával a napon belüli trédelésnél. Folyamatosan döntéseket kell hozni.

Hiába a végletekig leegyszerűsített belépési jel, amiről könnyen gyorsan eldönthető, hogy belépési pont. Itt még megnyomni az entert nem nagy kunszt, hanem ami utána jön.

Kezdődik általában a visszahúzással, na az meddig megy, jól léptem be?, nem néztem el valamit. Akik a tuti jelben reménykedve túl nagy pozival léptek be már szinte kiesnek, hiszen lecsapják 20-30% veszteségben.

Aztán a mínuszok után megindul jó irányba.
"Na végre plusz, de mivel letörésnél léptünk, ezért ott eljátszik egy kicsit.... "
Mit látok, mínusz volt rendesen, most végre van már rajta egy kis plusz. Tovább fog menni? Most lezárhatom pluszban van rajta 2 pip. Á, a fenébe ez legalább zsebben van. Mindegy visszakapcsolok percesbe, ott jobban látom mi van....
Tegnap háromszor is újra mínuszba szaladt, nem kockáztatok. Lecsapom.

Ekkor kiesik kb megint a 2/3-ada az embereknek. Azután, általában a gyengék kihullása után 10-30 másodpercen belül láss csodát, erőteljes húzásokkal megindul jó irányba. Szedi a stoppokat gyorsul lefelé.

Hú az anyját, hogy a jó @@@@@ essen bele, már megint kimaradtam, pedig TUTTTAAMM. Ugye megmondtam , ott amikor ránéztem, ott, rögtön tudtam!!!

Néhány felkészületlen még poziban maradt, mert épp a kötési hasmenését kezelte a WC-n. Visszaér és meglátja a hosszú gyertyát percesben a jó irányba.

Pillantás a terminálra, ohohohohoho ezt nem hiszem el, elkaptam. Hopp megállt, na merre megy? Ajjjaj visszafelé húz. PLACCS. Na tőlem nem veszel vissza, öcsém. Hmm majdnem a csúcson zártam. Anya gyere, nézd mit csináltam! Ezt nézd mekkora kasza. 2,5 $ egy húzásra. Hú de ideges voltam. És nézd meg, épp a csúcson kaptam el...

Na, most meg mi a fenét csinál? Áh még van benne pár pip, de hát pont a tetején úgysem tudom elkapni.

Hú b@sza meg, megint megindult. Na felkapcsolok 5 percesre, mi a fene van itt. Lehet van még benne, vagy csak engem akarnak szivatni? Mindegy várok. Juuuj meghúzott még egy hosszú gyertyát, na, ha meg egyet megy, megint beszállok. Érzem nyerőben vagyok....

Placcs, beszálltam, na húz, jól van. Hopp, na megállt kicsit, nézd az MACD-t jól vagyok látom, gyerünk vissza percesben, ötpercesben nem érzem annyira. Na miért ácsorog? Jól van, nyugi, csak egy kicsit visszahúz, mindjárt megindul, húúú, nem sok ez egy kicsit, már mínusz 7$. DE hát jól léptem be, basszus álletörés volt. Nem hiszem úgy húzott lefelé, mindegy ennyi mínuszt már nem zárok, várok.

Mi a sz@r, valami hírek volt? Miért megy ez most ellenkezőleg. Most zárjam le, áá, nem fordul csak úgy sarkon a piac, valami visszahúzásnak kell lenni.
Na ha 63-ig elmegy akkor lezárom. Á, 70, de mintha már lefelé rángatna megint. 84,á , ez csak egy tüske. Megint 73 na ugye. Most már jó, lefelé megy, adok rá még egyet, mert akkor felezek, átlagolok.
Hopp 60 még húz 30 pipet és nullán vagyok.
2 óra. Na majd az amcsik lenyomják.
Mi ez már megint, 94 , 97, hát, a j@ k@ a@ b@ sz@. Placcs.
Margin call, mi a szar ez. Miért nem köt?

Hát ez nem igaz, na most meg nézd meg merre megy, szabadesés lefelé, mondtam, mondtam.
Egy óra múlva.

Nincs elég pénz a szálámon. Nekem ez nagon menne, megéreztem merre megy, de nincs elég pénzem. Ha rátennék 10 millát sosem buknék, tudom mikor kell ráadni, meg duplával ellenkezőleg ha fordul. Itt ülök úgyis. Kérek kölcsön a szomszédtól. Ad tiz millát, megpörgetem, két hét alatt, kap 20% kamatot a többi az enyém. A seggét a földhöz veri örömében.

Csengetnek, ki az, Gyula bá? Épp jókor jött...

Micsoda írói véna.. Nem gondolkoztál még könyvíráson?
Egyébként sajnos nagyon igaz... sokunkkal megesett már hasonló tépelődés kereskedés közben.
Régi 2010-04-02, 10:07   #120 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 67
xexees a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem kell ehhez írói véna, ez csak a tréd naplóm , kicsit megdramaitzálva .
xexees nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-02, 11:07   #121 (permalink)
Szenior tag

P Péter forexegyetem logója

Összes hozzászólás: 196
P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül P Péter forexegyetem részére
Alapbeállítás

Idézet:
Tesztelgettem Peter az älltalad kepviselt stilust is. Mivel a strategiät nem ismerem, csak azt lättam, hogy lenyegeben 1-2-3-ra törtenik a belepes ellentetes trendek ill. csucsok-aljak töresenel.(persze lehet, hogy tevedek)Es ha ez megvan, akkor kisebb idösikon epitesz poziciot. Es mint lätjuk, ez neked tökeletesen müködik.
Na nekem ez olyan rossz talälati arännyal rendelkezett hosszas tesztelesnel is, hogy hiäba volt a payoffratio szep magas, hosszutävon megis veszteseges volt ill. nyereseg nelküli. Hat ennyi mulik a reszleteken egy kidolgozott rendszerben...
Gondolom nem illene ezzel kapcsolatban teged sem faggatnom, hisz ez mär egy meglevö tanfolyan egyik temäja
Egy biztos, en most jutottam el oda, hogy naplozzak, es ezt reszben neked köszönhetem, mert mielött ez ällando temävä nem vält, nem tettem.
Bevallom en azok köze tartozom, akik maguk tanulnak abbol az ätrostält rengeteg sok informäciobol, amit lehet talälni es emelett ez a forum volt a "tanfolyamom". Persze aläirom a kepzesek fontossägät, csak v.hogy meg soha nem jutottam el odäig, hogy resztvegyek egyen. De ami kesik, az nem mulik...ill. ha csak kesik, akkor mär jön
Üdv es minden jot kivänok a padavänokhoz!

SZia,

Én már annak is örülök, és szerintem igazi eredménynek számít, ha páran ide leírjuk hogy mennyire fontos a tradenapló, a mentálisnapló, és ezt megismétlik velem együtt tapasztalt rókák, és ennek kapcsán végre néhányan komolyan veszik a naplózást.
Ha csak 1 embernek ettől sikeresebbek lesznek a tradjei, már megérte időt fordítani erre a fórumra.

"Találati arány"

Azért azt ne feledd hogy az általam használt stratégiában soha nincs céláras lezárás! Csak stoppal zárok pozíciót, már több mint 3 éve.
ERGÓ az 50%-os szint éppen ezért számít jónak, sőt célnak az első időben.
Teljesen egyértelmű hogy kevés számú tradeben a TA kevesebb lesz mint 50%, ez teljesen biztos.

Tudod hogy látom ezt a hallgatóimnál?
Először 30/70 a nyerő/vesztő, aztán ez folyamatosan növekszik, amíg eléri az 50/50-et.
Azok akik már néhány száz traden túl vannak és rendesen naplóznak, pontosan kiszámolnak mindent a belépésnél, és megértették a kiszállási stratégia elemeket (melyekből lényegesen több van, mint a beszállásiak! ), azok kb 45% nyerő/55% vesztővel dolgoznak.
Ezek az emberek igen sok pénzt keresnek ezzel a stratégiával, mert ennek a rendszernek a lekle nem ez, hanem az aránytalanul nagy mértékű nyerő pozíciók nagysága, a vesztőkhöz, ill. a kezdeti kockázatokhoz képest.

De nem kívánom nagyon marketingszagúra venni a hozzászólást, mert nyilván mindenki azt gondol és hisz az egészről amit akar, úgyhogy mi azt csináljuk hogy amellett hogy minden tanfolyamon élőben bemutattom amit tanítok, emellett az évente 2 x megrendezésre kerülő 1 hetes tradertáborba most is meghívunk 3 hallgatónkat, aki ezt a stratégiát megtanulta az elmúlt évben, és most főállásban ebből él.
Ez a legegyszerűbb módja annak hogy egyértelmű legyen hogy a stratégia az bárki számára elsajátítható.

És persze egyetértek pl. Altermannal hogy a manuális stratégiák személyhez kötöttek, de meggyőződésem hogy mindenki képes kialakítani saját magának olyan személyes manuális stratéghiát, amivel eredményes lehet.
Az egyik oka hogy, erre az emberek 90%-a alkalmatlan, az olyan alapvető dolgoknál kezdődik, hogy a élőben kereskedő embereknek újdonság képpen hatnak az olyan napi szinten használatos dolgok mint tradenapló, mentális jegyzőkönyv, payoff, profit faktor ...és sorolhatnám a végtelenségig.
Szóval én egyáltalán nem szoktam csodálkozni azon hogy a tömegeknek itt nincs "szerencséjük", mert a legtöbb embernek a napi szerencsejáték igényét elégíti ki legtöbbször a forex.

Arról nem is beszélve, hogy egyszerűen nem tudom meggyőzni a hallgatóimat, hogy valami értelmes összegeket küldjenek már ki végra a számlájukra (ne 200.- usd-t! ) és olyan idősíkon játszanak, mint pl. én is, H4, H1.
De nem. Mindenki mit csinál?
Ha forex, akkor az = a daytrade, és az M15, M5, M1 es grafikonokkal.
Gratulálok!
Na az ilyenekből nem lesz hosszútávon sikeres trader...
De hogy igazán nagy pénzt nem fog itt keresni, az teljesen biztos!
(viszont a brókere szeretni fogja ))))

Sokan nem veszik figyelembe a túloldalt.

Tedd fel magadnak a kérdést:
Ha te brókercég lennél , mi lenne a célod?
Nyilván az hogy az ügyfél minnél többek kössön.
Kérem szépen, vegyük már észre hogy a rendszer úgy van kialakítva hogy te önkénytelenül is beleess ebbe a csapdába.
Lást a résztvevők nagytöbbségét, aki nem látja a fától az erdőt.
Persze a trendek minden idősíkban megfigyelhetőek, csak nem minden idősíkban megbízhatóak.

SZóval "röviden" ennyi.

üdv: Péter
P Péter forexegyetem nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-02, 12:43   #122 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
SZia,

Én már annak is örülök, és szerintem igazi eredménynek számít, ha páran ide leírjuk hogy mennyire fontos a tradenapló, a mentálisnapló, és ezt megismétlik velem együtt tapasztalt rókák, és ennek kapcsán végre néhányan komolyan veszik a naplózást.
Ha csak 1 embernek ettől sikeresebbek lesznek a tradjei, már megérte időt fordítani erre a fórumra.

"Találati arány"

Azért azt ne feledd hogy az általam használt stratégiában soha nincs céláras lezárás! Csak stoppal zárok pozíciót, már több mint 3 éve.
Teljesen egyértelmű hogy kevés számú tradeben a TA kevesebb lesz mint 50%, ez teljesen biztos.

Először 30/70 a nyerő/vesztő, aztán ez folyamatosan növekszik, amíg eléri az 50/50-et.
Azok akik már néhány száz traden túl vannak és rendesen naplóznak, pontosan kiszámolnak mindent a belépésnél, és megértették a kiszállási stratégia elemeket (melyekből lényegesen több van, mint a beszállásiak! ), azok kb 45% nyerő/55% vesztővel dolgoznak.
Ezek az emberek igen sok pénzt keresnek ezzel a stratégiával, mert ennek a rendszernek a lekle nem ez, hanem az aránytalanul nagy mértékű nyerő pozíciók nagysága, a vesztőkhöz, ill. a kezdeti kockázatokhoz képest.

De nem kívánom nagyon marketingszagúra venni a hozzászólást, mert nyilván mindenki azt gondol és hisz az egészről amit akar, úgyhogy mi azt csináljuk hogy amellett hogy minden tanfolyamon élőben bemutattom amit tanítok, emellett az évente 2 x megrendezésre kerülő 1 hetes tradertáborba most is meghívunk 3 hallgatónkat, aki ezt a stratégiát megtanulta az elmúlt évben, és most főállásban ebből él.
Ez a legegyszerűbb módja annak hogy egyértelmű legyen hogy a stratégia az bárki számára elsajátítható.

És persze egyetértek pl. Altermannal hogy a manuális stratégiák személyhez kötöttek, de meggyőződésem hogy mindenki képes kialakítani saját magának olyan személyes manuális stratéghiát, amivel eredményes lehet.
Az egyik oka hogy, erre az emberek 90%-a alkalmatlan, az olyan alapvető dolgoknál kezdődik, hogy a élőben kereskedő embereknek újdonság képpen hatnak az olyan napi szinten használatos dolgok mint tradenapló, mentális jegyzőkönyv, payoff, profit faktor ...és sorolhatnám a végtelenségig.
Szóval én egyáltalán nem szoktam csodálkozni azon hogy a tömegeknek itt nincs "szerencséjük", mert a legtöbb embernek a napi szerencsejáték igényét elégíti ki legtöbbször a forex.

Arról nem is beszélve, hogy egyszerűen nem tudom meggyőzni a hallgatóimat, hogy valami értelmes összegeket küldjenek már ki végra a számlájukra (ne 200.- usd-t! ) és olyan idősíkon játszanak, mint pl. én is, H4, H1.
Gratulálok!

Kérem szépen, vegyük már észre hogy a rendszer úgy van kialakítva hogy te önkénytelenül is beleess ebbe a csapdába.
Persze a trendek minden idősíkban megfigyelhetőek, csak nem minden idősíkban megbízhatóak.

SZóval "röviden" ennyi.

Tetszik nekem ez a Péter!Mindíg egyet kell értenem vele!

(Kivéve,hogy 1 percesen nem lehet pénzt keresni!Lehet,csak nagyon kevesen tudnak.Jól nyoMkodni kell a (-) gombot a nézetnél először is) )

ALTERMAN
Régi 2010-04-02, 13:07   #123 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Szia xexees!
Szinte tökéletes meglátás. Na ezen kell, kéne változtatni. Sok sikert hozzá mindenkinek.!

Utoljára módosítva: willow által : 2010-04-02 13:10 Oka: kiegészítés
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-02, 13:23   #124 (permalink)
Szenior tag

P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Tetszik nekem ez a Péter!Mindíg egyet kell értenem vele!

(Kivéve,hogy 1 percesen nem lehet pénzt keresni!Lehet,csak nagyon kevesen tudnak.Jól nyoMkodni kell a (-) gombot a nézetnél először is) )

ALTERMAN
Nem mondtam hogy nem lehet 1 percesen pénzt csinálni, sőt(!), csak nem, a "nagy pénzt", amire én utazok...
Pl. tegnap CHF-en nyomkodtam én is jónéhányat negyed óra alatt...
nem volt rossz! nagyon nem! na az 1 perces volt.
Régi 2010-04-02, 15:55   #125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Úgy tudom, hogy Birger is 5 percesen kereskedik...
Régi 2010-04-02, 22:11   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Úgy tudom, hogy Birger is 5 percesen kereskedik...
...mert ő ugye daytrader...20 év után...
Ja, és nem forexen játszik!
Csak határidő, Dax, Bund, Euro és nem több.
Régi 2010-04-03, 16:51   #127 (permalink)
Új tag

basa69 logója

Összes hozzászólás: 1
basa69 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Az egómat letettem.

98-tól tőzsdézem. Első alkalom, amikor hallottam arról, hogy Péterék oktatnak, kb 3 éve volt. És büszkén mondták, hogy már 5 éve tőzsdéznek és milyen sikereket értek el.
Én akkor úgy voltam vele, hogy mindent amit a tőzsdéről tudok saját magam gyűjtöttem össze tapasztalat árán. Soha semmilyen oktatáson nem vettem részt, most miért tenném. Mit akar tanítani nekem az, aki nem látta az orosz válságot, nem tőzsdézett a brazil válság alatt és még szeptember 11 bekövetkeztekor sem tőzsdézett.
Nem is mentem el az oktatásukra. Azt mondtam, hogy majd ha egy komoly esésben is bizonyítják, hogy talpon tudnak maradni, akkor elmegyek és megnézem magamnak őket.
Most februárban erre sor került. Letettem az egómat és elmentem a forexes tanfolyamra, mint "kezdő". Úgy voltam vele, hogy ha nem hallok semmi értelmeset, akkor felállok visszakérem a pénzem és lelépek.
Megdöbbenve kellett tapasztalnom, hogy mondtak nekem is sok olyan dolgot, amivel én eddig nem foglalkoztam (pl: mentális napló).
Az én tapasztalatom az, hogy teljesen reálisan mutatják be a tőzsdét, bár abban nem teljesen értek velük egyet, hogy a részvény biztonságosabb mint a forex (márcsak azért sem, mert komoly történések esetén a legnagyobb cégek részvényei is a tőzsde másnapi kinyitásakor úgy tudják átugrani a stopjaidat, hogy öröm nézni, ez szeptember 11-es keserű tapasztalat).
De visszatérve arra, hogy érdemes-e elmenni a tanfolyamukra vagy sem.
Ami nagyon tetszett, hogy nem azt mutatták be (és itt ne érts félre Alterman, akinek a hajója a leggyorsabb a galaxisban), hogy hogyan kell irreális kockázatokat vállalva hatalmas összegeket keresni. Mert lehet, hogy gyors az a hajó amit itt bemutattál de, hogy egy kezdő nem képes vele az első csillagot sem elkerülni az biztos, sőt egy rutinos pilótának is álmatlan éjszakákat okozna a 100.000$-os számlán 1 pip elmozdulásnál 1.000 $ ugrálás a számla értékében. Főleg úgy hogy nincs értelmes stop berakva mondván, hogy majd kézzel zárja a pozit. Ez tényleg úgy van ahogy írtad erre ma én nem ismerek személyesen senkit, aki kis hazánkban kisebb infarktus nélkül képes lenne (saját pénzzel, éles számlán).

Náluk a fő téma ez volt: hogy tudod megőrizni a tőkédet úgy, hogy maximális számú lehetőséget adj magadnak a pénzkeresésre?

Tehát azoknak tudom javasolni, hogy vegyenek részt a tanfolyamaikon, akik nem a szent grált keresik, és nem két hónap alatt akarnak milliárdossá válni a nulláról egy 100-$-os számlával, hanem akik rendelkeznek legalább 5000-$ szabad vagyonnal, amit felhasználva rendszeres munkával, el akarják érni a pénzügyi függetlenséget, és ehhez hajlandók tanulni olyanoktól akik ezt meg tudják mutatni.
basa69 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-04, 10:09   #128 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
basa69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
98-tól tőzsdézem. Első alkalom, amikor hallottam arról, hogy Péterék oktatnak, kb 3 éve volt. És büszkén mondták, hogy már 5 éve tőzsdéznek és milyen sikereket értek el.
Én akkor úgy voltam vele, hogy mindent amit a tőzsdéről tudok saját magam gyűjtöttem össze tapasztalat árán. Soha semmilyen oktatáson nem vettem részt, most miért tenném. Mit akar tanítani nekem az, aki nem látta az orosz válságot, nem tőzsdézett a brazil válság alatt és még szeptember 11 bekövetkeztekor sem tőzsdézett.
Nem is mentem el az oktatásukra. Azt mondtam, hogy majd ha egy komoly esésben is bizonyítják, hogy talpon tudnak maradni, akkor elmegyek és megnézem magamnak őket.
Most februárban erre sor került. Letettem az egómat és elmentem a forexes tanfolyamra, mint "kezdő". Úgy voltam vele, hogy ha nem hallok semmi értelmeset, akkor felállok visszakérem a pénzem és lelépek.
Megdöbbenve kellett tapasztalnom, hogy mondtak nekem is sok olyan dolgot, amivel én eddig nem foglalkoztam (pl: mentális napló).
Az én tapasztalatom az, hogy teljesen reálisan mutatják be a tőzsdét, bár abban nem teljesen értek velük egyet, hogy a részvény biztonságosabb mint a forex (márcsak azért sem, mert komoly történések esetén a legnagyobb cégek részvényei is a tőzsde másnapi kinyitásakor úgy tudják átugrani a stopjaidat, hogy öröm nézni, ez szeptember 11-es keserű tapasztalat).
De visszatérve arra, hogy érdemes-e elmenni a tanfolyamukra vagy sem.
Ami nagyon tetszett, hogy nem azt mutatták be (és itt ne érts félre Alterman, akinek a hajója a leggyorsabb a galaxisban), hogy hogyan kell irreális kockázatokat vállalva hatalmas összegeket keresni. Mert lehet, hogy gyors az a hajó amit itt bemutattál de, hogy egy kezdő nem képes vele az első csillagot sem elkerülni az biztos, sőt egy rutinos pilótának is álmatlan éjszakákat okozna a 100.000$-os számlán 1 pip elmozdulásnál 1.000 $ ugrálás a számla értékében. Főleg úgy hogy nincs értelmes stop berakva mondván, hogy majd kézzel zárja a pozit. Ez tényleg úgy van ahogy írtad erre ma én nem ismerek személyesen senkit, aki kis hazánkban kisebb infarktus nélkül képes lenne (saját pénzzel, éles számlán).

Náluk a fő téma ez volt: hogy tudod megőrizni a tőkédet úgy, hogy maximális számú lehetőséget adj magadnak a pénzkeresésre?

Tehát azoknak tudom javasolni, hogy vegyenek részt a tanfolyamaikon, akik nem a szent grált keresik, és nem két hónap alatt akarnak milliárdossá válni a nulláról egy 100-$-os számlával, hanem akik rendelkeznek legalább 5000-$ szabad vagyonnal, amit felhasználva rendszeres munkával, el akarják érni a pénzügyi függetlenséget, és ehhez hajlandók tanulni olyanoktól akik ezt meg tudják mutatni.
Egyet értek veled!
Viszont abban Péterékkel értek egyet,hogy a tőzsde sokkal de sokkal könnyebb mint a forex!
(a számításod majdnem jó,csak nálam 100000 tőkéhez ha jól megnézed 50 lot tartozik,nem 100.Az első kötés 8-an,utána 9,10-en mind 50 lot,majd utána lett 100, bár ettől még úgy van ahogy írod,ne próbálja meg senki sem.Én sem ezt akartam bemutatni,mert nincs kinek,hanem azt,hogy a pay off önmagában egészen irreális dolgokat tud mutatni,ezért kell a profit faktor,de ez meg senkit nem érdekel )

ALTERMAN
Régi 2010-04-04, 15:41   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egyet értek veled!
Viszont abban Péterékkel értek egyet,hogy a tőzsde sokkal de sokkal könnyebb mint a forex!
(a számításod majdnem jó,csak nálam 100000 tőkéhez ha jól megnézed 50 lot tartozik,nem 100.Az első kötés 8-an,utána 9,10-en mind 50 lot,majd utána lett 100, bár ettől még úgy van ahogy írod,ne próbálja meg senki sem.Én sem ezt akartam bemutatni,mert nincs kinek,hanem azt,hogy a pay off önmagában egészen irreális dolgokat tud mutatni,ezért kell a profit faktor,de ez meg senkit nem érdekel )

ALTERMAN

Semmi bajom a forexel, de a tapasztalat azt mutatja hogy a devizába lényegesen többen "belehalnak" már az első hónapokban, mint a sima részvénykereskedésbe.
Tudok élő példákat mutatni akik az általunk javasolt sorrendiséget követik, és rendkívüli eredményeket érnek el a második kereskedési évben.
Olyat viszont nagyon, nagyon sokat tudodk mutatni, aki fejest ugrik a devizába, és nem tudja hogy miért fogy a számlájáról a pénz, miközben mindent megtesz azért hogy pénzt csináljon vele, persze minnél többet, és minnél rövidebb idő alatt...
Én csak óvni akarom a kezdőket a pénzügyi öngyilkosságtól...de sokszor reménytelen.
Az a tapasztalatom, hogy ha valaki részvénypiacon megtanulja az alapokat a lassúbb indtrumentumokkal, utána a devizán sokkal előbb lesznek eredmények.
A gap-pel átugrós részvény megközelítéssel annyira nem tudok egyetérteni, mert ez inkább fóbia, mint valóság, de ebbe most nem mennék bele. (és persze ezzel a meglátásommal nem is kell egyetérteni)

PAyoff.
AZért azt nem győzőm hangsúlyozni, hogy ne számoljunk már 10 trade után payoff-ot, mert az ugye baromira nem tükrözi az adott rendszert.
Legalább 50-100 trade ami egyáltalán bármilyen érdemi információt is tud hordozni, legalábbis nekem. Persze a profit faktor komplexebb információt tartalmaz....
De addig amíg a profitfaktor, a payoff és a mentális napló új kifejezéseknek számítanak sok ember életében, addig úgy gondolom hogy nagyon az alapoknál kell keresni a bajokat...sajnos.

Régi 2010-04-04, 16:51   #130 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Semmi bajom a forexel, de a tapasztalat azt mutatja hogy a devizába lényegesen többen "belehalnak" már az első hónapokban, mint a sima részvénykereskedésbe.
Tudok élő példákat mutatni akik az általunk javasolt sorrendiséget követik, és rendkívüli eredményeket érnek el a második kereskedési évben.
Olyat viszont nagyon, nagyon sokat tudodk mutatni, aki fejest ugrik a devizába, és nem tudja hogy miért fogy a számlájáról a pénz, miközben mindent megtesz azért hogy pénzt csináljon vele, persze minnél többet, és minnél rövidebb idő alatt...
Én csak óvni akarom a kezdőket a pénzügyi öngyilkosságtól...de sokszor reménytelen.
Az a tapasztalatom, hogy ha valaki részvénypiacon megtanulja az alapokat a lassúbb indtrumentumokkal, utána a devizán sokkal előbb lesznek eredmények.
A gap-pel átugrós részvény megközelítéssel annyira nem tudok egyetérteni, mert ez inkább fóbia, mint valóság, de ebbe most nem mennék bele. (és persze ezzel a meglátásommal nem is kell egyetérteni)

PAyoff.
AZért azt nem győzőm hangsúlyozni, hogy ne számoljunk már 10 trade után payoff-ot, mert az ugye baromira nem tükrözi az adott rendszert.
Legalább 50-100 trade ami egyáltalán bármilyen érdemi információt is tud hordozni, legalábbis nekem. Persze a profit faktor komplexebb információt tartalmaz....
De addig amíg a profitfaktor, a payoff és a mentális napló új kifejezéseknek számítanak sok ember életében, addig úgy gondolom hogy nagyon az alapoknál kell keresni a bajokat...sajnos.

Valahogy így látom én is!..
A részvény piac sokkal lassúbb dolog,ezért jobb tanulási terep.
Ott van még ugye a sok részvény kereskedő által mutogatott 100 éves chart,ami ugye azért valljuk be egy nagy nagy egyenes felfele egyes típusoknál.Persze vannak tőzsdepánikok,sept 11 -ek,ez látszik is a képernyőn,de itt bizony az okosak vesznek,nagy eséskor vesznek,vesznek!Ennyi!pldul OTP a pánik idején!Aki vett 2000 ,vagy 1500 ft -ért OTP-T,az most hogy is ál??Persze ott nincs 1:100 as tőkeáttét! Egy cég értékét ha fejben tudjuk nagyjából,akkor ha leesik az ára,akkor még nem vesztettük el a pénzünket,csak a piac árazása szerint.De az majd szépen visszaáll a tényleges értékére.Én amúgy nem értek a részvény kereskedéshez nemzetközi profi szinten,úgyhogy csak nagyvonalakban írok erről,majd a profik bíztosan kiegészítenek,helyesbítenek!(Azért én vettem otp -t 2000ft körül (ha jól emlékszem )a szüleimnek ajándék ként. )
Ugyanakkor én mint forexen edzett valaki ha ránézek egy részvénychartra ,nevetségesen egyszerűnek ítélem meg a helyzeteket és be is jön legtöbbször!De csak a barátaimnak szoktam technikailag segíteni néha.
De többet nem is írnék erről,mert nem értek hozzá!
Viszont azzal megint csak egyet értek,hogy addig amíg a poff,pfaktor,maxdd relativ dd fogalmakat nem figyelik sokan, felesleges tovább lépni!
Főleg,ha egy egyszerű számlatörténeti naplóból sem tudják megállapítani (állítólag gyakorlott nem kezdő emberek ráadásul) hogy egy kötés lezárt vagy nem,vagy esetleg mikor nyitódott valamint záródott,stb stb.
Tegnap elkezdtem leírni az egyik "küönleges" mm stratégiámt,ami kapcsolódik a számlához.1 óra 15 percig tartott,majd valami miatt elveszett az egész innen.Akkor jutott eszembe,hogy ünnepnapon,nagyszombaton ezzel töltöm az időmet,amit a családommal is tölthetnék,de miért is?
Mert bizony írtad,hogy az" időd drága",na ezzel viszont meg én is hatványozottan így vagyok!
Akkor úgy döntöttem nem írom le megint,
mert azzal senkinek
sem segítek,ha a szájába teszem a megoldást egy kérdésre.
Kitaláltam,hogy akiakar gondolkodjon,és írja le ide az ötletét,mire jutott!
(privátban meg írta nekem pár magát kezdőnek nevező valaki az elképzelését mi lehet,és bizony közel járt,nem nevezem meg a kollégát,ő bíztos tudja)
Aztán rájöttem,ezzel még több időt kéne itt a pötyögésel töltenem.-A DRÁGA IDŐMBŐL.
Úgyhogy lassan én be is fejezem az intenzív írkálásokat,sok sok tanulást kívánok kezdőknek,haladóknak is!Van még mit!

ALTERMAN
Régi 2010-04-04, 19:37   #131 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
szaki21 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Péter, és a többiek!

Nemrég találtam a forexegyetemre, kezdő vagyok és nagyon érdekel a módszered. A csütörtöki OFK-n is mondtad, hogy nem érdemes "kicsi" számlát nyitni és azzal nyomni. Csak a miértjére nem jöttem még rá. Hisz %-os a veszteségkeret. Azt értem, hogy pl. távoli Stop-al sokkal kisebbet lehet bekötni, illetve kevesebb devizapárban lehet benne lenni. Ha a veszteségkeret ugyanakkora (%-ban) és a Pay Off ratio is egyforma, akkor a kezdő tőkére vetítve nem ugyanakkora nyereséget lehet elérni %-ban? Vagyis ha kisebb számlával kezdem, csak idő kérdése hogy "nagyobb" számlám legyen. Légyszi javítsatok ki ha nem jól gondolom. Vagyis még mindig nem értem miért sokkal jobb nagyobb összeggel kezdeni.
Péter még annyi, hogy kár hogy viszonylag "ritkán" van 3 napos kereskedés (tanfolyam). Ott a kilépéseket is tárgyaljátok?

Válaszodat, válaszaitokat előre is köszönöm!!

Idézet:
SZia,

"Találati arány"

Gratulálok!

SZóval "röviden" ennyi.

szaki21 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-05, 02:28   #132 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 105
Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Bár nem vagyok sem az Univerzum ura, sem Jedije, sem Falconja, azt azért bátran állíthatom, hogy azok a megállapítások teljes mértékben megállják, a helyüket, hogy a Forex piachoz bizony nem kevés pénz kell és ott nem árt észnél lenni. Stílusosan: az aszteroida mezőkön áthaladva egyre tapasztaltabb pilótává válva el fogjuk érni valamelyik galaxist:-)
Ugyanakkor és egyúttal azt is állítom, hogy a részvénypiac nehezebb mint a Forex, látszólagos lassúsága ellenére. Ha sikerül komplexen kezelni a piacokat és megtalálni az összefüggéseket a kettő csak egymást kiegészítve működik igazán jól. A devizapiac önmagában nem igazán értelmezhető, pusztán csak a TA korlátos eszköztárával lehet úgy ahogy elbíbelődni rajta.
A Gap nem fóbia, hanem kíméletlen valóság, ha benne van valaki. Ezt nyilván feljegyzi majd az a játékos a "mentális naplójába", akit akár egyszer is megsuhintott úgy istenigazából.
Persze azt nem tudom kinek mennyire segít, ha feljegyzi, hogy ma mohó és kapzsi voltam, tegnap rosszkor léptem poziba, majd abból ki, pedig tegnapelőtt milyen marha jól csináltam a dolgokat. Ha erre van ideje és energiája, hogy naplószerűen fejlessze az önkontrollját , hát tegye, ha úgy érzi ezáltal fegyelmezettebben tudja tenni a dolgát.
Jegenye nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-05, 10:02   #133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
szaki21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Péter, és a többiek!

Nemrég találtam a forexegyetemre, kezdő vagyok és nagyon érdekel a módszered. A csütörtöki OFK-n is mondtad, hogy nem érdemes "kicsi" számlát nyitni és azzal nyomni. Csak a miértjére nem jöttem még rá. Hisz %-os a veszteségkeret. Azt értem, hogy pl. távoli Stop-al sokkal kisebbet lehet bekötni, illetve kevesebb devizapárban lehet benne lenni. Ha a veszteségkeret ugyanakkora (%-ban) és a Pay Off ratio is egyforma, akkor a kezdő tőkére vetítve nem ugyanakkora nyereséget lehet elérni %-ban? Vagyis ha kisebb számlával kezdem, csak idő kérdése hogy "nagyobb" számlám legyen. Légyszi javítsatok ki ha nem jól gondolom. Vagyis még mindig nem értem miért sokkal jobb nagyobb összeggel kezdeni.
Péter még annyi, hogy kár hogy viszonylag "ritkán" van 3 napos kereskedés (tanfolyam). Ott a kilépéseket is tárgyaljátok?

Válaszodat, válaszaitokat előre is köszönöm!!
SZia,

"kicsi" számla,
Ez ugye elég relatív fogalom, mert amikor azt mondom hogy 3-5,000.- usd-s "kis számlával" kereskedem, akkor sokakban megáll az ütő, hogy 500.- usd-nél nagyobb számlában eddig nem is gondolkodtak...

A számlanagyságot én teljesen más oldalról közelítem meg mint a nagy átlag, mert azt vettem észre hogy az átlagember részvétele a devizapiacon az több mint 90%-ban sikertelen, így biztos hogy az a módszer ahogy a legtöbben kezdik az totális zsákutca!
Az én nézetem szerint bármilyen piacról, instrumentumról, vagy akár az időjárás gyertyagrafikonjáról legyen is szó, semmi mással nem lehet hosszútávon életben maradni, és pénzt csinálni rajta, kizárólag a kockázatkezeléssel.
A TA nekem rendkívül minimális segítség a tradekben.
Csupán az irány megállapítására használom, és a "jó üzleti lehetőségek" felismerésére.
(Tudom hogy sokan ebben látják a siker titkát, sőt néhányan a jövőt is, éppen ezért nem feltétlenül kell egyetérteni velem.
Régebben és is így gondoltam..de ez már hál istennek elmúlt )

Tehát az a módszer véleményem szerint működésképtelen (legalábbis a tapasztalat azt mutatja) hogy "tegyél ki a számládra 1,000.- usd-t, aztán kezdjél el tradelni, vállald be a számlaösszeged 2-3-5%-át kockázatnak, aztán majd keresel egy csomó pénzt". Persze valami támpont az nyilván kell, és erre jó lehet egy százalékos érték...
Ebben rengeteg pszichocsapda van, amit a devizatraderek nagy többsége észre sem vesz.
(ne érts félre, én is pont ugyanígy kezdtem, mert azt mondták, nálam tanultabbak hogy majd így jó lesz...hát nem lett jó. persze azok a cégek még ma is ugyanezt tanítják.. )

1, Pszichocsapda:

Mivel a számlád nagyságából indulsz ki, éppen ezért annak csak egy másodlagos szempontrendszere a kockázatod nagysága tradenként.
Tegyük fel hogy 2%-nál nem kockáztatsz többet egy tradeben.
Ez azt jelenti hogy pozícióba lépsz és amikor kistoppol a piac, akkor elveszted az 1,000.- usd-nek a 2%-át, ami ugye 20.- usd.
Persze ennek tudatában úgy érzed hogy eleget tettél minden forex oktatási iskola első számú "kockázatkezelési" felhívásának, mert így akár 14 x is veszíthetsz egymás után, és mégsem fog elúszni csak a tőkédnek max a 20%-a. És ugye ennek a valószínűsége egyenlő a "0"-val.
Ez így rendjén is van, hiszen valami féle védelem mindenképpen kell a számládhoz. De fogadjunk hogy ezt a legtöbben alig tudják alkalmazni!
Mit csinál mindenki? Beköti a nagyobb pozit, és azt sem tudja hogy pillanatnyilag milyen kockázatban van a számlája!

Miért?
Ez benne a csapda, hogy aránytalanul kis méretű pozíció kötését teszi lehetővé!
Pedig ez igen fontos dolog lenne minden egyes tradeben, hogy ne legyél túlzott mértékű kockázatban.
Tehát ez az egyik gond. Mert a legtöbb embernek a 20.- usd elvesztése a felméréseim alapján nem jelent gondot.
(bár ha belegondolok hogy egyes kezdő devizásoknak a 20.- USD az egy napi bérük a munkahelyükön, akkor valami nagyon nagy gond lehet az általános kockázatkezeléssel.
Meggyőződésem hogy az átlag fizetésből élőknek egyáltalán nem lenne szabad a forexen kereskedniük! de erről majd később írok).

2. pszichocsapda:

Hova vezet a kis összegű számla?
A trader arra törekszik hogy a chart alapján kiszemelje a "biztosnak tűnő" belépési jelzéseket.
Megtalálja végre a várva várt gyertyamintából kialakuló dupla csúcsot!
Na, akkor ilyenkor mielőbb nyitni akarja a pozíciót, mert ugye azt olvasta a könyvekben, neten, stb...hogy ez egy "nagy megbízhatóságú" gyertya alakzat.
Megnyitja atradet, és várja a csodát, hogy majd pénzt keressn.
Igen ám, de a stop, amit el tudna helyezni az 80 pip-re van!
A H4-es idősíkban az értelmes stop szint oda esik.
(és ez most csak egy mintapélda, nehogy 80pipes dupla csúcsot keress a chartodon! )
Mit tesz ilyenkor a kezdő "spekuláns" ?
Kiszámolja hogy mennyit veszíthet, és ez ugye az ő esetében 20.- usd volt.
Rájön az emberünk hogy neki bizony lentebb kell vinnie az idősíkot, és meg kell néznie hogy H1-en mi a helyzet.
Nézegeti a chartot, nyomkodja a metatradert, de csak nincs olyan kis mennyiségű pozíció magában a szoftverben, amivel nyitni lehetne!

Hát akkor nincs ms hátra, menjünk le M5-re, mert ott már bizrtosan tud majd nyitni.

És elérkeztünk a problémám egyik gyökeréhez, melyből a legtöbb tradert egyszerűen nem tudom kihúzni.
Kezdők azonnal a daytraddel próbálnak meg pénzt keresni egy olyan játékban, amiről még azt sem tudják hogy hogyan működik!
Mivel kevés volt a pénzed, ezért "bekategorizáltad" magad a rovid idősíkú kereskedésbe, annélkül hogy tudtál volna róla.
És kik közé estél be?
Azok közé akik 10-15 éve devizáznak, és mire te észbe kapnál már ők nyitottak és lezártak 5 pozíciót, amíg te számolgatot hogy 1 pip az hány usd??
Meg azok közé az automaták közé keverted magad, amik a pillanat tört része alatt lekereskedik a szignálokat, és pénzt keresnek olyan elmozduláson ami neked alig több mint a spred az adott devizában!

Szóval ilyenek közé sodródtál, és mégi hiszel abban hogy sikeres legyél!
Egyszer olvastam valahol hogy: "rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat". Hát ez nagyon is igaz erre az esetre! És ezt az idézetet nem egy tőzsdei sikerkönyvből vettem...

Garantálom hogy M5-ön soha az életben nem lesznek olyan trendjeid, mint amiket a példáimban szoktam mutogatni!
Sőt véleményem szerint a devizapiac M5-ös idősíkjában abszolut randomszerű mozgás figyelhető meg.
(persze ez megint csak az én "teóriám", és nem kell egyet érteni vele. A véleményem attól még nem fog változni).

3. pszichocsapda:

HA viszont mégis igaz az hogy rövid idősíkban a mozgás véletlenszerű, akkor pedig hogy van az hogy mégis arra alapul a kereskedési terv, hogy a "múltban megfigyelhető mozgások ismétlődésének mintáit" akarjuk lekereskedni a technikai elemzés segítségével?

És persze erre mondhatod azt hogy, de nincs igazam, mert M5-ön is nagyon szép trendek, és alakzatok vannak.
Hát persze! Utólag nyilván hogy azt látod benne.
A kérdésem az , hogy amikor a trdeben vagy, és döntést kell hoznod a mozgó M5-ös gyertyában, szinte másodpercek alatt, akkor képes vagy-e sikeresen letradelni a paternt?
Csak azért, mert én úgy vettem észre, (és nagyon sok ember tradeje láttán mondom ezt), hogy a nagy többség képtelen rá!

4. pszichocsapda:

Tegyük fel hogy kezdő traderünk mégis egy született zseni, és minden M5-ös mintát, lekereskedik, és meglátja a jobbnál jobb lehetőségeket, 1/1,5-ös, akár 1/2-es R/R-es lehetőségeket is le tud tradelni.
Az azt jelenti hogy kockáztat mondjuk 20.- usd-t / és nyer 30.-at , vagy 40.- et attól függően hogy mennyire volt jó a trade.
(azt már nem is írom amit a legtöbben csinálnak hogy 1/1-es tardeket is lenyomnak, és keresnek 20.- usd-t a 20.- usd kockáztatása mellet...vagy akár kevesebbet is..)
SZóval maradjunk csak a jobb üzleteknél.

Tedd fel magadnak a kérdést hogy ülsz napi 5-6 órát a gép előtt, és neaggyisten keresel pénzt:
Vajon a hozam nagysága, és az eltöltött idő, valamint a kocskázatod figyelembevételével JÓ ÜZLET AZ AMIT CSINÁLSZ?
Megéri neked, személy szerint azért az összegért dolgoznod?
Vagy lehet hogy ha bejárnál egy melóhelyre akkor ugyanennyit megkeresnél napi szinten, szinte "0" kockázattal?

Persze itt jön mindjárt a következő pszichocsapda...

5. pszichocsapda:

Mivel indokolja a "kis számlás" trader az éles tradeket:
"azért játszom élő számlán kis pénzzel, mert akkor itt már érzem a "nyomást" magamon, mert ugye pénzről van szó, aztán majd később ha jól megy, úgyis nagyobb számlát nyitok, és akkor arányosan nagyobbat fogok keresni, mondjuk nem 1,000.- usd lesz, hanem 10,000.- a számlaösszeg"

Ez a feltételéezés arra alapszik hogy te mint kezdő trader meg fogsz tudni őrizni egy 1,000.- usd-s számlát, és tudsz majd rajta pénzt csinálni, a fentiekben felvázolt embertelen körülmények ellenére.
Akkor itt megint menjünk vissza a statisztikához, ami pont az ilyen átlagos kezdő traderek esélyeit mutatja meg akik ilyen, vagy még ennél kisebb számlákkal kezdenek:
TÖBB MINT 90%-UK AZ ELSŐ 3 HÓNAPBAN ELVESZTI A TELJES SZÁMLAÖSSZEGÉT!!!!
És szívesen vitába szállok bárkivel, de higgyük már el kérem szépen hogy ez a módszer az ami BIZTOSAN NEM MŰKÖDIK!
Lehet erősíteni a tatisztikai adatokat azzal hogy én leszek a következő trader aki majd megmutatja hogy ez az írás nem igaz.
A nagy számok törvényei nem változnak.
Ezt egyszerűen el kell fogadnunk.

Legközelebb írok majd a számlaméretezés egy másik lehetőségéről, ami személyre van szabva.

u.i.

Ritkán van 3 napos rendezvény?
Ne sokkolj!
Minden hónapban van 1 ilyen.
Bárcsak negyedévente kellene tartanom tanfolyamot, én lennék a leg boldogabb..

Régi 2010-04-05, 10:59   #134 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Szia Péter.
Egyre jobban tetszenek az írásaid. Először egy kicsit szkeptikus voltam veled szemben, utólag is elnézésedet kérem. Azonban el kell fogadni az írásaidat tényként, mert ez a valóság. Azt kérem, hogy még nagyon sok ilyen jellegű írásod legyen, mert ezeknek a tényeknek az ismerete már fél siker a kereskedésben. Kívánok mindenkinek jó tanulást, sikeres kereskedést. Neked is mindezeket, azonfelül nagy kitartást, hogy segíthesd a rászorulókat, mivel nagyon sokunknak van rá szüksége.
üdv
willow
Régi 2010-04-05, 16:18   #135 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Péter.
Egyre jobban tetszenek az írásaid. Először egy kicsit szkeptikus voltam veled szemben, utólag is elnézésedet kérem. Azonban el kell fogadni az írásaidat tényként, mert ez a valóság. Azt kérem, hogy még nagyon sok ilyen jellegű írásod legyen, mert ezeknek a tényeknek az ismerete már fél siker a kereskedésben. Kívánok mindenkinek jó tanulást, sikeres kereskedést. Neked is mindezeket, azonfelül nagy kitartást, hogy segíthesd a rászorulókat, mivel nagyon sokunknak van rá szüksége.
üdv
willow

SZia willow,

Részemről nincs harag, nincs miért szabadkoznod.
Örülök ha segíthetek, bár megtiszteltetés egy öreg róka írásait olvasgatni, mint a tieid.
(Egyébként én magam nem hiszek abban hogy a neten meg lehetne tanulni tradelni, pont amiatt hogy nem tudod hogy kiktől jönnek az infók. Az igaz hogy a neten minden fenn van...sőt néha pont ez is a baj. Szóval senki se higgyen senkinek. Itt a bizalmatlanságnak van helye.)
Sőt mint ahogy már írtam is, abban sem hiszek hogy valami oktatási cég meg tudja tanítani az átlagembert tradelni, még a miénk sem. Ez a dolog csakis az egyénen múlik!

Éppen most olvasgattam egy másik igen aktív fórumot.
Hihetetlen hogy mindenki a belépésekben látja a pénzt a forexen.
Ez is mekkora zsákutca!

Régi 2010-04-05, 17:57   #136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jegenye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

"Ugyanakkor és egyúttal azt is állítom, hogy a részvénypiac nehezebb mint a Forex, látszólagos lassúsága ellenére. Ha sikerül komplexen kezelni a piacokat és megtalálni az összefüggéseket a kettő csak egymást kiegészítve működik igazán jól. A devizapiac önmagában nem igazán értelmezhető, pusztán csak a TA korlátos eszköztárával lehet úgy ahogy elbíbelődni rajta.
A Gap nem fóbia, hanem kíméletlen valóság, ha benne van valaki. Ezt nyilván feljegyzi majd az a játékos a "mentális naplójába", akit akár egyszer is megsuhintott úgy istenigazából.
Persze azt nem tudom kinek mennyire segít, ha feljegyzi, hogy ma mohó és kapzsi voltam, tegnap rosszkor léptem poziba, majd abból ki, pedig tegnapelőtt milyen marha jól csináltam a dolgokat. Ha erre van ideje és energiája, hogy naplószerűen fejlessze az önkontrollját , hát tegye, ha úgy érzi ezáltal fegyelmezettebben tudja tenni a dolgát.
"

Kedves Jegenye,

Osztom is meg nem is a véleményedet a részvénypiac kérdésben.

Abban megegyezik a véleményünk hogy ha valaki nem tudja értelmezni a részvénypiacokat (és itt nem a Magyar kis játszótérre gondolok) akkor sok nehézsége fog akadni a devizán is, pláne közép vagy hosszútávon.
Ez a kettő igen szopros kapcsolatban volt, van és lesz is egymással, míg a világon "gazdaság és pénz van".

A GAP dolg az kb 6-7 évvel ezelőtt természetesen engem is "megsuhintott úgy istenigazából" úgyhogy tudom hogy nagyjából mit jelent.
Ez akkor 80,000.- usd-be került 2 nap alatt. Lehet hogy ez nem nagy pénz, de akkor nekem kezdőként nagynak számított.
Persze ha most nem tudnám elő venni az akkori tradenaplómat akkor nehéz helyzetben lennék, az biztos...
Ha nem tanultam volna a szituációból, akkor téynleg az egy olyan hiba lett volna, amit nem volt érdemes elkövetni!
Ez pedig egy sima, egyszerű eset volt, amikor vállalati jelentéskor benne voltam egy bizonyos cégben, egy igen rövid lejáratú opcióval.
A részletek most nem annyira érdekesek.

A GAP dologban a következőket figyeltem meg az elmúlt években amióta részvényezem is.
A GAP-ek nagyrésze, kb 70%-a a fő trend irányában keletkezik.
EZ nekem egy nagyon fontos információ!
Ugyanis én kizárólag trendkövető stratégiát használok a részvénypiacon is.
Ezen egyszerű oknál fogva a GAP-ek nekem sokkal többször hoznak extra, nem várt profitot, mintsem hogy veszteséget.

A legtöbb trader attól fél hogy a stoppját a gap átugorja és hogy nem teljesülnek.
A tények azonban azt mutatják hogy 100 kereskedésből talán 1 x fordul elő ilyen! (ha valakinek ez akkora gond, akkor pedig be lehet biztosítani minden egyes nagyobb részvényt, hogy nyugodtan aludjon az ember)
Akkor tehát mégsem itt megy el a pénz....
Mert ugye az még mindig tény hogy a kereskedők nagy része elveszti a pénze 90%-át pl. a forexen.

És persze most tudom hogy nem egy olvasó már el is kezdte írni a válaszát, hogy "de hol voltam én az Orosz válságkor, vagy 2001 szept 11.-én.."
És tényleg őszintén mondom hogy legmélyebb tiszteletem azoknak akik annak idején a piacon voltak, és túl tudták élni.
(nagyon sajnálom hogy akkor még nem kereskedtem)
Bár meggyőződésem hogy akinek akkor is volt kilépési stratégiája, és figyelembe vette az akkori trendeket, annak nem voltak túl nagy problémái.
Viszont igazán azokat sajnálom, akik megéltek már ilyen "világrengető" eseményeket, és a mostni gazdasági válságban mégis pénzt veszítettek! Sőt azokkal ez emberekkel van igazán nagyon nagy baj, akiknek az életükben ez már nem az első válság, és mégsem tudtak vele igazán nagy pénzeket keresni!
Igen, a múlt azon hibáit nem volt érdemes elkövetnünk, amikből nem tudtunk tanulni.

Nekem a tőzsdei pályafutásom kapcsán a 2007-2009-es válság volt az első.
De egyetlen dolog a napnál is világosabb volt.
Pontosan meg lehetett határozni az esések egyértelmű jeleit, és pontosan meg lehetett határozni azt hogy meddig szabad shortolni a piacokat.
(akik követik a heti elemzéseinket, azok most nem mondják az hogy ez egy utólagos információ, akik pedig nem, azoknak úgyis mindegy hogy mit írok)
Most pedig 2009 március óta csak és kizárólag longolni tudom az én stratégiámmal az USA részvénypiacot.
(teszem ezt 2009 márc 23.-a óta, és ezt megint azok tudják igazolni akik azon a héten velem együtt vettek elsőként APPLE részvényt)
(és természetesen az utóbbi 1 évben talán senki nem kapott több kritikát ezzel kapcsolatban, mint én, de akkkor sem tudok változtatni a nézetemen.)

A másik dolog amit megfigyeltem, hogy azok akik részvényekel kezdik el a pályafutásukat, azok nem bírják elveszíteni a pénzüket olyan rövid idő alatt mint a devizások.
NAmármost, nekem mint oktatónak, kutya kötelességem az olyan instrumentum és időtáv favorizálása, ahol a kezdők a tőkéjüket a legnagyobb biztonságban tudhatják.
Éppen ezért mindenkinek azt javaslom hogy: kezdje a tőzsdével való megismerkedését a részvénypiaccal, azon belül is az Amerikaival!
Ha valaki képes 1 éven túl is megőrizni a tőkéjét ezen a játszótéren, akkor egy borzasztó nagy előnnyel rendelkezik azokkal szember akik 3 hónap alatt a seggére vernek a számlájuknak!

Ez az előny pedig a következő:

Sokkal több időt tudtak a piacon tölteni miközben tanultak!
Ez nagyon, nagyon lényeges.
Mindenki fel akarja gyorsítani a tanulást azzal hogy nekiesik a devizának, és orrvérzésig tradel, napi 8-10 órában, mondván hogy majd így hamarabb megtanulja a szakmát!

DEHOGY TANULJA!

Viszont a lelki gödrök és a kudarcok olyan gyorsan jönnek egymás után, hogy azt sem tudja hogy mit kezdjen a dologgal.
Jön a két megszokott érzés, a kapzsiság és a félelem, de olyan gyorsan váltakozva, hogy a delikvens azt sem tudja hogy mit csinál, csak nyomkodja a számláját (jóesetben a demót) addig amíg pénz van rajta.
Aztán újratölti, és újratölti, mgnem abbahagyja a tradet, mert nem bírja feldolgozni a veszteségeket.
Ezzel egy dolgot ért el:
KIREKESZTETTE MAGÁT A VILÁG LEGJOBB ÜZLETÉBŐL!!!!

Eszébe sem jut mentális naplót vezetni, mert nem is hallott róla, a sima tradenaplóra meg nincs is ideje, meg nem is érti hogy minek kell.
Mivel hogy az esetek 90%-ában ezt látom, arra az egyszerű következtetésre jutottam, hogy ez tuttibiztos100% hogy nem a sikerhez vezető út.

ÉS abban igazad van hogy kell az önkontroll.
De milyen formában?
Hogyan tudja magát egy kezdő trader önfegyelemre nevelni?
Hogyan kezdjen hozzá?
Mi konkrétan az első lépés?

A legtöbb helyen akik oktatnak, azt hallom hogy "tanulj meg érzelem mentesen tradelni".
"Mert a sikeres traderek érzelem mentesen hoznak döntéseket."

Ezt ám a nagy okosság!

Szerintem az sem érti ezt igazán, aki ezt mondja.
(Szivesen felidézném azon oktatócégek hosszú listáját akiknek az anyagában ez benne van, vagy hallottam a múltban valamelyik tanfolyamon, webinárban, vagy bárhol, de azt hiszem akkor nagyon sokan megharagudnának rám... )

Te mint érzelmekkel születő ember, tanulj meg érzelmek nélkül dolgozni?
Tehát az lenne a "szent grál" hogy azokat az emberi érzéseket, amik az életnek időnként értelmet adnak , azokat öljük meg valahogy szándékosan magunkban?
Irtsuk ki a reményt, ami ez egyik lételeme az emberi természetnek?
Milyen rossz hír lenne ez azoknak a fiataloknak akiknek a hétköznapok a reményen alapulnak, egy jobb jövőbe vetett hiten, egy szerelem beteljesülésén, egy jobb anyagi környezet megteremtésén.

Írtsuk ki a kapzsiságot magunkból?
Ki az akiben nincs valamilyen szintű kapzsiság?
Ki ne vágyna többre annál amivel rendelkezik, vagy amit elért eddig az életben...?

Vagy a félelmet szüntessük meg magunkban?
Azt az érzést ami a gyermeket meggátolja abban hogy a forró kandalló ajtajához nyúljon, azt az érzést ami néha az ember életét menti meg, amikor nem megy bele olyan dolgokba amivel az életét veszélyeztetné?
Nem hinném hogy ez lenne a cél.

Az érzelmek kioltásával nem mást, mint magát az EMBERT ölnénk meg.
Ez biztosan nem lehet a sikeres trade kulcsa.

Sőt, véleményem szerint minden egyes tradhez nagyon, nagy szükség van az emberi félelemre, és a kapzsiságra is, a többi nagyszerű emberi tulajdonság mellett. Ez az aminek az egyensúlyban tartása hozza meg előbb -utóbb a sikert ezen a területen is.

Mentális napló.

Ebben a dologban nem kell pálcát törnünk.
Kinek a mentális napló, kinek nem ...

Amiért én azt gondolom hogy nem hogy kell, hanem kötelező!
(és ez megint csak az én privát véleményem amivel nem kell egyetérteni, sőt...)

VAn ugye a piac, ami egy folyamatosan mozgó valami.
Van egy összekapcsoló láncszem, az pedig maga a számítógép, ami szintén elettelen, érzelmektől mentes dolog.
És van a 3. dolog a tradeben, az pedig maga az ember.
Az első kettő dolognak nincs mentális összetevője, mert gyupán tárgyakról és megfoghatatlan dolgokról van szó.
DE, ott van az ember, akin a történések 99%-a múlik!
Minden egyes trade eredménye, vagy vesztesége a te felelősséged!
(persze sokszor próbáljuk ez indikátorokra, hírekre, vagy bármi másra fogni, de akkor is mi vagyunk a felelősek minden tettünkért! )
A mentális napló pont ezzel a dologgal foglalkozik.
Annak a fontos résznek a "könyvelését" csinálja, amiről sokszor elfelejtkezünk.

A meglátásom a következő, az ember mentális helyzete és a traddel való kapcsolatában.

Vegyünk 2 szituációt:

1, Reggel felkelek, kipihenten, és bekapcsolom a számítógépemet.
Az időjárás csodálatos, a hangulatom kifogástalan.
A nap is jól indul, mert ahogy leülök a piac elkezd mozogni, és a stratégiámnak megfelelő jelzések jönnek folyamatosan.
Elkezdek tradelni.
A tradeket 12.00-ig csinálom, és ott abbahagyom az aznapi munkát.
Azon a napon jól kerestem, nem voltak zavaró körülmények.
Modhatnám hogy ideális volt minden a trade-hez.
Mentálisan felkészült voltam, és ez meglátszik az eredményekben is.

2, A következő napon fáradtan ébredsz.
Előző este céges buli volt, meg amúgy is sokár tudtál elaludni valami miatt...
Hajnalban arra ébredtél hogy a szomszéd macskája nyávogására egyszerűen nem tudsz tovább aludni.
Reggel 7.30-kor becsönget a postás és behozza szokásos havi számlákat.
Már attól is feszült vagy hogy tudod hogy csekkek vannak a levelekben.
Normálisan 8.00-kor szoktál felkelni, de ez az este kicsit más volt mint a többi...
Mély nyomot hagyott benned, úgy hogy talán nem is érezted közben.
Leülsz szokás szerint a gép elé.
Elkezdesz kereskedni.
Az első trade veszteséggel zárul. Rájössz hogy kicsit korán léptél piacra.
Annyira nem örülsz neki, de mivel megszoktad az időszakos veszteségeket, így tradelsz tovább.
Aztán a tradek vegyesen záródnak, és délben abbahagyod a kereskedést.

A kérdésem mindössze a következő:
-Melyik esetben vagyok mentálisan jobb viszonyban a piaccal?
-Melyik helyzetben tudok több pénzt csinálni?
-Melyik napot szeretem jobban?

Feltételezem hogy ezekre a kérdésekre mindenkinek egyértelmű a válasza.
Valószínűleg erre a napra emlékezni is fogok. DE MEDDIG???
Menniyre fogok visszaemlékezni a sikeres napomra?
Mikor fogok újra gondolni rá, amikor majd egy érzelmi "gödörben" leszek és kell valami ami kihúz onnan?
Hogyan tudok önmagamba lelket önteni a múlt pozitív tapsztalataiból, ha nem naplóztam le, amit le kellett volna?

Nagyon sok tardert látok, aki abbahagyja a kereskedést idejekorán.
Ezeknek az embereknek, akik előt nagy jövő állt volna, biztos hogy nem volt tradenaplójuk. De mentális naplójuk biztosan nem.
Sőt olyan ember sem a környetzetükben aki a "lelket tartotta volna bennük" amikor arra szükség lenne.

És én tudom hogy amentális napló vezetése az teher az első időben, és sokszor nem értjük hogy miért is kell.
(néha elő szoktam venni és erőt merítek abból, amikor jó dolgokat csináltam, és folyamnatosan kutatom hogy mikor voltak veszteségeim, és annak mi volt a pzsichés oka, mert sokszor nem a stratégiámban kell keresnem a problémák gyökerét.)

Persze a napló vezetése nem kötelező, senki sem fog megbukni a vizsgán, ha nincs tradenaplója (mert ugye nincs is vizsga csak az ÉLET, ahol a legtöbben viszont megbuknak, sajnos..)

Én azért vezetem, ha másért nem, hát azért hogy néha idézni tudjak belőle storikat nektek, amiből bízom benne hogy néhányan tanulni fognak.

Üdv: Péter
Régi 2010-04-05, 18:17   #137 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
SZia willow,

Részemről nincs harag, nincs miért szabadkoznod.
Örülök ha segíthetek, bár megtiszteltetés egy öreg róka írásait olvasgatni, mint a tieid.
(Egyébként én magam nem hiszek abban hogy a neten meg lehetne tanulni tradelni, pont amiatt hogy nem tudod hogy kiktől jönnek az infók. Az igaz hogy a neten minden fenn van...sőt néha pont ez is a baj. Szóval senki se higgyen senkinek. Itt a bizalmatlanságnak van helye.)
Sőt mint ahogy már írtam is, abban sem hiszek hogy valami oktatási cég meg tudja tanítani az átlagembert tradelni, még a miénk sem. Ez a dolog csakis az egyénen múlik!

Éppen most olvasgattam egy másik igen aktív fórumot.
Hihetetlen hogy mindenki a belépésekben látja a pénzt a forexen.
Ez is mekkora zsákutca!

Szia Péter!

Elnézést, hogy megkérdezem de a nálatok végzett padawanok hány százaléka lett sikeres? Hányan képesek betartani a stratégiát?
100 emberből mennyinek van legalább 1000dolláros számlája?
Így látatlanban lemerném fogadni, hogy az emberek döntő többsége vagy számlát nyit és szépen eltapsolja vagy befizet egy tanfolyamra és a maradék pár száz dollárból nyit számlát és azt tapsolja el mivel a számla mérete miatt nincs másra esélye.
Ami még nagyon tetszett a neten: "nyitok egy 100dolláros számlát és csinálok belőle 500-at, hogy eltudjak menni a tanfolyamra"

Minden hátsó szándék nélkül írom, csak érdekel, hogy érdemes-e tanfolyamra gyűjtenem.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-05, 20:43   #138 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Péter!

Elnézést, hogy megkérdezem de a nálatok végzett padawanok hány százaléka lett sikeres? Hányan képesek betartani a stratégiát?
100 emberből mennyinek van legalább 1000dolláros számlája?
Így látatlanban lemerném fogadni, hogy az emberek döntő többsége vagy számlát nyit és szépen eltapsolja vagy befizet egy tanfolyamra és a maradék pár száz dollárból nyit számlát és azt tapsolja el mivel a számla mérete miatt nincs másra esélye.
Ami még nagyon tetszett a neten: "nyitok egy 100dolláros számlát és csinálok belőle 500-at, hogy eltudjak menni a tanfolyamra"

Minden hátsó szándék nélkül írom, csak érdekel, hogy érdemes-e tanfolyamra gyűjtenem.

SZia,

Most ugye bármennyit mondok, azt úgy fogja értékelni a legtöbb olvasó, hogy csak reklám, magunknak, úgyhogy nem mondanék számokat.
Mint ahogy azt már többször is említettem, úgy vélem hogy sem én , sem más iskolarendszer nem alkalmas arra hogy pár nap alatt sikres kereskedőket neveljen, pláne nem devizatradereket.

Én valójában nem is feltétlenül azt tanítom amit a legtöbben.
(és nem is 3 nap alatt ahogy a legtöbben gondolják)
Amit nálam megtanulhatsz az a pénzhez való viszonyod, a kereskedéshez való hozzáállásod, és a sikeres gondolkodásmód a pénzügyekről, valamint KOCKÁZATKEZELÉST !
Mivel a stratégi amit alkalmazok az olyan pofon egyszerű, hogy nem is hinnéd, így annak a betartása önmagában nem okozhat nehézséget senkinek.
Itt mindenkinek ÖNMAGÁVAL kell megküzdenie.
Amint látod én teljesen máshonnan közelítem meg a sikerhez vezető utat.
Van akinek ez bejön, van akinek nem.
Én csak azt oktatom, amit én magam is csinálok, vagy kipróbáltam a múltban.
Semilyen más stratégiáról nem mondok véleményt.

Annyit elmondhatok hogy annak idején ahol én kezdtem a tőzsdével való megismerkedésemet, több százan voltunk egy közösségben.
Most 8 év elteltével 3-an (!) vannak még ebben a szakmában!
(Az egyik a cégtársam).
Szóval ettől az aránytól 10 -szer jobb a sikeres hallgatóim aránya.

De hangsúlyzom, ez nem attól van, hogy ők megértik a devizapiac lényegét, mások pedig nem.
HAnem attól hogy tudnak sikeres emberek fejével gondolkodni!
Emellet én nagyon, de nagyon sok mindent elmondok a pszichocsapdákról, amibe nem muszáj beleesni ahhoz hogy tudd hogyan kell elkerülni őket.
Szóval elmnondom hogy mi az amit biztosan ne csinálj ahhoz hogy ne járj úgy mint a tömegek.
De az hogy elmondom hogy mit ne csinálj, az önmagában még kevés.
Valójában azt oktatom, hogy mi az amit mindenképpen meg kell tenned hogy legyenek eredmények.
Az hogy ugyanabból az elhangzó információból ki az aki vagyonokat tud teremteni magának, és ki az aki nem tudja hasznosítani az életben, úgy érzem nem én tehetek.

A hallgatóim túlnyomó többségének legalább 1,000.- usd-s számlája van, mire élesben kimegy.
Ennek az egyik oka, hogy majdnem mindenki kap a cégünktől 500.- usd-t ajándékba, amivel el tud kezdeni tardelni, és amihez már csak egy kevés pénzt kell pótolni. Gondolom ez korrekt hozzáállás...

Amúgy 100 kezdő traderből aki már kereskedik éles számlán és akit megkérdeznénk hogy mennyit bukott el az első 3 hónapban a pénzéből, mindjárt kiderülne hogy 100-nak a tanfolyamok voltak a legkisebb "veszteségek" amiket elvégzett a forexel kapcsolatban.

Szóval mi megpróbálunk mindent megtenni a siker érdekében.
Van aki él vele, van aki nem.

Régi 2010-04-05, 21:16   #139 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Szia Péter!
Volt olyan, hogy a 3 napos képzés alatt veszteséggel zárultak a tradek?
Régi 2010-04-05, 22:34   #140 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
SZia,

Most ugye bármennyit mondok, azt úgy fogja értékelni a legtöbb olvasó, hogy csak reklám, magunknak, úgyhogy nem mondanék számokat.
Mint ahogy azt már többször is említettem, úgy vélem hogy sem én , sem más iskolarendszer nem alkalmas arra hogy pár nap alatt sikres kereskedőket neveljen, pláne nem devizatradereket.

Én valójában nem is feltétlenül azt tanítom amit a legtöbben.
(és nem is 3 nap alatt ahogy a legtöbben gondolják)
Amit nálam megtanulhatsz az a pénzhez való viszonyod, a kereskedéshez való hozzáállásod, és a sikeres gondolkodásmód a pénzügyekről, valamint KOCKÁZATKEZELÉST !
Mivel a stratégi amit alkalmazok az olyan pofon egyszerű, hogy nem is hinnéd, így annak a betartása önmagában nem okozhat nehézséget senkinek.
Itt mindenkinek ÖNMAGÁVAL kell megküzdenie.
Amint látod én teljesen máshonnan közelítem meg a sikerhez vezető utat.
Van akinek ez bejön, van akinek nem.
Én csak azt oktatom, amit én magam is csinálok, vagy kipróbáltam a múltban.
Semilyen más stratégiáról nem mondok véleményt.

Annyit elmondhatok hogy annak idején ahol én kezdtem a tőzsdével való megismerkedésemet, több százan voltunk egy közösségben.
Most 8 év elteltével 3-an (!) vannak még ebben a szakmában!
(Az egyik a cégtársam).
Szóval ettől az aránytól 10 -szer jobb a sikeres hallgatóim aránya.

De hangsúlyzom, ez nem attól van, hogy ők megértik a devizapiac lényegét, mások pedig nem.
HAnem attól hogy tudnak sikeres emberek fejével gondolkodni!
Emellet én nagyon, de nagyon sok mindent elmondok a pszichocsapdákról, amibe nem muszáj beleesni ahhoz hogy tudd hogyan kell elkerülni őket.
Szóval elmnondom hogy mi az amit biztosan ne csinálj ahhoz hogy ne járj úgy mint a tömegek.
De az hogy elmondom hogy mit ne csinálj, az önmagában még kevés.
Valójában azt oktatom, hogy mi az amit mindenképpen meg kell tenned hogy legyenek eredmények.
Az hogy ugyanabból az elhangzó információból ki az aki vagyonokat tud teremteni magának, és ki az aki nem tudja hasznosítani az életben, úgy érzem nem én tehetek.

A hallgatóim túlnyomó többségének legalább 1,000.- usd-s számlája van, mire élesben kimegy.
Ennek az egyik oka, hogy majdnem mindenki kap a cégünktől 500.- usd-t ajándékba, amivel el tud kezdeni tardelni, és amihez már csak egy kevés pénzt kell pótolni. Gondolom ez korrekt hozzáállás...

Amúgy 100 kezdő traderből aki már kereskedik éles számlán és akit megkérdeznénk hogy mennyit bukott el az első 3 hónapban a pénzéből, mindjárt kiderülne hogy 100-nak a tanfolyamok voltak a legkisebb "veszteségek" amiket elvégzett a forexel kapcsolatban.

Szóval mi megpróbálunk mindent megtenni a siker érdekében.
Van aki él vele, van aki nem.

Köszönöm a válaszod, ha eljön az én időm találkozunk valamelyik tanfolyamotokon.

Üdv: Benjamin
Régi 2010-04-05, 22:40   #141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Péter!
Volt olyan, hogy a 3 napos képzés alatt veszteséggel zárultak a tradek?
SZia,

Nem , nem volt.
3 nap általában nekem elegendő ahhoz hogy legyen annyi trade ami nyereséget termel.
Egyébként az is teljesen normális lenne ha kevés trade lehetőséget adna a piac, és veszteséget csinálnék.
Arra hogy nyereséggel zárul 3 nap, vagy sem, én személyesen semilyen ráhatással nem vagyok.
Éppen ezért nekem nincs is napi, vagy heti hozam elvárásom.
Hogy is lehetne, hiszen senki nem tudja hogy mi fog történni a jövőben.
Amit a piac ad, azt elfogadom, ha pedig elvesz néha azt is szívesen kölcsönadom.
Én a piacot rövid távon nem tudom megverni, csak sok traddel (legalább 20 kell).
Nekem a háború megnyerése a lényeg, nem az egyes csatáké.
Ez olyan mint a tenisz.
Soha nem cél hogy minden meccslabdát megnyerj, mert az a cél hogy a mérkőzést nyerd meg!

De persze a legtöbb ember miért jön el?
Mert nem hiszi hogy lehet egyszerűen pénzt csinálni.
Van aki a saját szemével látja, de úgysem hiszi el. Ez van.

Én minden hónapban bevállalom hogy bármely 3 nap alatt élőben bemutatom a stratégia működőképességét.
Aztán akinek tetszik az megtanulja, akinek nem az mással keresi a pénzét.
Ettől többet nem tehetek.

Régi 2010-04-05, 23:03   #142 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
SZia,

Nem , nem volt.
3 nap általában nekem elegendő ahhoz hogy legyen annyi trade ami nyereséget termel.
Egyébként az is teljesen normális lenne ha kevés trade lehetőséget adna a piac, és veszteséget csinálnék.
Arra hogy nyereséggel zárul 3 nap, vagy sem, én személyesen semilyen ráhatással nem vagyok.
Éppen ezért nekem nincs is napi, vagy heti hozam elvárásom.
Hogy is lehetne, hiszen senki nem tudja hogy mi fog történni a jövőben.
Amit a piac ad, azt elfogadom, ha pedig elvesz néha azt is szívesen kölcsönadom.
Én a piacot rövid távon nem tudom megverni, csak sok traddel (legalább 20 kell).
Nekem a háború megnyerése a lényeg, nem az egyes csatáké.
Ez olyan mint a tenisz.
Soha nem cél hogy minden meccslabdát megnyerj, mert az a cél hogy a mérkőzést nyerd meg!

De persze a legtöbb ember miért jön el?
Mert nem hiszi hogy lehet egyszerűen pénzt csinálni.
Van aki a saját szemével látja, de úgysem hiszi el. Ez van.

Én minden hónapban bevállalom hogy bármely 3 nap alatt élőben bemutatom a stratégia működőképességét.
Aztán akinek tetszik az megtanulja, akinek nem az mással keresi a pénzét.
Ettől többet nem tehetek.

Köszi a gyors választ. Nem szeretnék nagyon szkeptikusnak vagy kötekedőnek tűnni, csak hát 3 nap nem olyan sok idő, és megnéztem volna azt a naplót is, mikor a piac a legkedvezőtlenebb volt. Ezek szerint erre még várni kell
Egyébként minden tiszteletem a tiétek, hogy ezt így beválaljátok. Nagyon szeretnélek egyszer meghallgatni titeket, remélem a közeljövőben lesz rá alkalmam.
Te hogy kezdted a traderkedést?
Gio
Régi 2010-04-06, 08:38   #143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a gyors választ. Nem szeretnék nagyon szkeptikusnak vagy kötekedőnek tűnni, csak hát 3 nap nem olyan sok idő, és megnéztem volna azt a naplót is, mikor a piac a legkedvezőtlenebb volt. Ezek szerint erre még várni kell
Egyébként minden tiszteletem a tiétek, hogy ezt így beválaljátok. Nagyon szeretnélek egyszer meghallgatni titeket, remélem a közeljövőben lesz rá alkalmam.
Te hogy kezdted a traderkedést?
Gio
...amint sikerül veszíteni valamelyik tanfolyamon, azonnal jelzem, sőt úgyis kinn lesz a weboldalon.
Jövé héten 1 hétig tradelünk közösen a hallgatóinkkal a tradertáborunkban.
Ott 5 napnak lesz az összesített eredménye.
Lehet hogy majd ezt is kitesszük valahova.

3 nap valóban nem sok idő.
HA legalább 20-30 tradet tudok csinálni, akkor annak nyereségesnek kell lenni.
A nehézség mindössze annyi, hogy itthon H4-en, H1-en kötök, tanfolyamon pedig muszáj lemenni kisebb timeframe-be, hogy a hallgatók lássák sűrűbben a kötéseket.
Persze a szignálok ilyen rövid idősíkban nem annyira megbízhatóak.
Normál esetben akár egy hétig is benne szoktam lenni pozíciókban...

Én Ausztrál piacon kezdtem kb 8 éve a tőzsdével való megismerkedést.
Magyar piacon sohasem kereskedtem.
Mára már csak Usa részvény, Opciók és Deviza maradt a kedvencek között.

Régi 2010-04-06, 09:05   #144 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Alapbeállítás

Idézet:
...amint sikerül veszíteni valamelyik tanfolyamon, azonnal jelzem, sőt úgyis kinn lesz a weboldalon.
Jövé héten 1 hétig tradelünk közösen a hallgatóinkkal a tradertáborunkban.
Ott 5 napnak lesz az összesített eredménye.
Lehet hogy majd ezt is kitesszük valahova.

3 nap valóban nem sok idő.
HA legalább 20-30 tradet tudok csinálni, akkor annak nyereségesnek kell lenni.
A nehézség mindössze annyi, hogy itthon H4-en, H1-en kötök, tanfolyamon pedig muszáj lemenni kisebb timeframe-be, hogy a hallgatók lássák sűrűbben a kötéseket.
Persze a szignálok ilyen rövid idősíkban nem annyira megbízhatóak.
Normál esetben akár egy hétig is benne szoktam lenni pozíciókban...

Én Ausztrál piacon kezdtem kb 8 éve a tőzsdével való megismerkedést.
Magyar piacon sohasem kereskedtem.
Mára már csak Usa részvény, Opciók és Deviza maradt a kedvencek között.

Kedves Péter!

Ugyanabban az idősíkban építed a pozikat amiben a piacra lépsz?
Itt több embertől olvsatam, hogy nyitnak pl 1 óráson és 15 percesen építgeti.
Ha tegnap a seggemen maradok és a 4 órás eur/usd-n nem mentem volna le 1 órásra stoppot huzigálni most vastag plusszban lennék.

Régi 2010-04-06, 09:57   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Péter!

Ugyanabban az idősíkban építed a pozikat amiben a piacra lépsz?
Itt több embertől olvsatam, hogy nyitnak pl 1 óráson és 15 percesen építgeti.
Ha tegnap a seggemen maradok és a 4 órás eur/usd-n nem mentem volna le 1 órásra stoppot huzigálni most vastag plusszban lennék.

1 idősíkkal kisebbre váltok a ráépítésnél, és a kiszállásnál is.
Nekem fontos pl. hogy minden negyedik H1-es gyartya az valójában egy H4-es, tehát erre odafigyelek.
Nem szeretem lentebb vinni az idősíkokat.
Aki a H1/m15-öt írja, az valószínűleg az én hallgatóm .
Kezdőknél azt tapasztalom hogy ez az az idősík, amivel a legjobban tudnak bánni.
(persze itt is sajnos lemennek egyesk M5-ig is...)
Itt az ért már van kellő számú kötés, ami kitölti a teljes napjukat.
Nekem nem cél az egész napos gép előtt ülés, sőt!

Tipikus élő példa a pozi építésre pl a napokban H4-en, USD/CAD.
Nem egészen egy órával ezelőtt volt nekem szignál a 3. short pozícióra.
Ebben a ráépítésben már rég nincs kockázat, csak profit lehetséges.
Hogy mennyi, azt nem tudom, de az biztos hogy lényegesen több mint a kezdeti kockázat. (kár hogy nem lehet ide simán képet betenni..)
Persze sok ilyen van most, különböző párokban.
Régi 2010-04-06, 10:03   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

ok, tettem fel egy képet is USD/CAD-ről.

http://kepfeltoltes.hu/view/100406/A...toltes.hu_.gif

Régi 2010-04-06, 10:11   #147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

EUR/USD H4-en valóban nincs kiszállás.
Sőt ahogy látod aa short poziban már kockázat sincs, hanem csak profittal tudok zárni (persze egyenlőre eszem ágában sincs...)

http://kepfeltoltes.hu/view/100406/9...toltes.hu_.gif

Régi 2010-04-06, 10:13   #148 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 49
anszilag a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Mekkora számla méretet?

Idézet:
SZia,

"kicsi" számla,

Legközelebb írok majd a számlaméretezés egy másik lehetőségéről, ami személyre van szabva.

Szia Péter,

Ez a számlaméretezés téma engem is érdekel. Pár hónapja ismerkedem a forexszel, egyelőre demo számlán. Most fogok nyitni éles számlát, csak kérdés mennyivel. Valahol 5 és 20 ezer közötti, körüli összegben gondolkodom (USD). Ehhez a nagysághoz micro számlát javasolnak, de a brókernél amit kinéztem, nincsen arany és ezüst ehhez a számla mérethez. A tanfolyami kötéseiden viszont láttam, hogy ezzel is kereskedtek. Ajánlott, hogy ezek is legyenek a lehetőségek között?

Egyébként április 26-án megyek a tanfolyamotokra, ez is az egyik apropója a kérdésemnek.

köszönöm
András
anszilag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-06, 10:38   #149 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Alapbeállítás

Idézet:
ok, tettem fel egy képet is USD/CAD-ről.

http://kepfeltoltes.hu/view/100406/A...toltes.hu_.gif

Köszi, még egy kérdés:
Ha megnyitottad az első pozit és kialakul egy következő trigger, de az első még nem termelt annyit, hogy a második már ne legyen kockázatban akkor mindenképpen megvárod a következőt?
Köszönöm a képet

Régi 2010-04-06, 10:49   #150 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
anszilag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Péter,

Ez a számlaméretezés téma engem is érdekel. Pár hónapja ismerkedem a forexszel, egyelőre demo számlán. Most fogok nyitni éles számlát, csak kérdés mennyivel. Valahol 5 és 20 ezer közötti, körüli összegben gondolkodom (USD). Ehhez a nagysághoz micro számlát javasolnak, de a brókernél amit kinéztem, nincsen arany és ezüst ehhez a számla mérethez. A tanfolyami kötéseiden viszont láttam, hogy ezzel is kereskedtek. Ajánlott, hogy ezek is legyenek a lehetőségek között?

Egyébként április 26-án megyek a tanfolyamotokra, ez is az egyik apropója a kérdésemnek.

köszönöm
András
SZia András,

Ezek az összegek értelmes összegnek számítanak, legalábbis szerintem.
A lényeg az hogy pici pénzel kis idősíkon vannak csak korlátozott lehetőségeid.
Kicsit nagyobb pénzzel pedig sokkal több lehetőséged van a kereskedésre, sokkal kisebb kockázati szinttel.

Egyébként én kizárólag abban az esetben javaslom az élő számla nyitsást, ha elegendő időt demóztál már, és ha egyáltalán van értelme élőben is elkezdeni azt amit a demóban már tudsz működtetni.

Az a devizabróker akinél 2010-ben nincs arany...hát szóval arról megvan a véleményem.
Egyébként abszolut nem szükséges az arany egy kezdőnek.
Sőt eleinte én nem is javaslom. Tehát ez ne legyen szempont.

Egyébként küldj egy e-mail az ügyfélszolgálatunkra, és fognak neked segíteni a számlanyitási kérdésekben:
info@forexegyetem.hu

Válaszol

Címkék
devizatőzsde, FOREX, mentális napló, tanfolyam, tőzsdetanfolyam

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 4 (0 tag és 4 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 05:29 , a GMT +1 időzóna szerint.