Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-03-03, 10:58   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Lajos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás ForexEgyetem

Sziasztok.
Már ismerem az álláspontotokat a képzésekről. Tehát nem erre lennék kíváncsi. Hanem valakire, aki már járt náluk, ismeri az oktatást. Vagy az oktatót, aki már más cégnév alatt is oktatott.
Néhány éve már foglalkozom a Forexel. És egyet is értek a véleményetekkel. De azért kíváncsi lettem. Kötnek a tanfolyam alatt. És a lezárt trade napló megtekinthető a weboldalukon. 3 nap alatt 65% vagy a másik 288% mellett nem tudok elmenni szó nélkül.
Persze egyből neki estem a naplóknak. Annyi világos, hogy pozíciót építenek. És stoppal követik.
És a hozam nagy része az arany kereskedéséből származik. (ami azért nem teljesen forex)
Voltam egy bemutató előadáson is, de semmi kézzelfogható nem volt, csak tanuló toborzás.
Lajos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-03, 13:54   #2 (permalink)
Tag

Hely: Jászberény
Összes hozzászólás: 70
Hírnév szint: 9
Stockwalker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ha jól tudom, Pintér Péter a fő előadó, youtubeon van egykét videója is.
amúgy meg 65% profit NEM feltétlenül jó\ pl. 1:500-as tőkeáttéttellel? az úgy lófasz. 288% 3 nap alatt? mekkora kockázatot vállaltak? maximális lebegő drawdown?
Elhiszem én a 288%-ot 3 nap alatt, de biztos vagyok benne hogy irreális kockázatot vállaltak, vagy hazudtak. 288%-ot csak 2,5-ös tőkeáttéttel is közel 14 ezer pip. Ilyen rövid idő alatt szerintem ez lehetetlen.
Stockwalker nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-03-03, 14:19   #3 (permalink)
Új tag

Lajos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Komolyan nem tegnap kezdtem. Tudom, hogy 1:500 – al lehetne egy all int nyomni, de nem erröl van szó. Tradenként 5% a kockázat És nem nyit újjat, ameddig nem húzta a stopot. Egyszerre 2-3 páron nyit. Tehát max -15% lehet a lebegő P/L
15 és 5 percesen látszik, hogy 1,2,3 – ra nyit. És a youtubeon is ennyi látszik.
Max drawdown? Hát ha 20 alkalommal nem jön be…
De nézd meg a naplókat, ha gondolod. http://forexegyetem.hu/tanfolyam.html
Lajos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-04, 10:57   #4 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Összes hozzászólás: 221
Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Megnéztem a naplókat.
És a grafikonokat is. 5 vagy 15 percesen látszik a belépő. Én nem tudom cáfolni. Bár gyomor kell a sok nem sikerült belépőhöz. És sokat számított az arany emelkedés.
De itt is az a kérdés, mi van, ha jön egy rossz széria. Viszont le a kalappal, azért mert előre meghirdetett tanfolyami napokon tudnak sikeresen tradelni. Nekem vannak olyan napok, amikor nincs lehetőség. Nem tudnék összecsődíteni egy tanfolyamot, mondván, majd pont akkor megcsinálom a hozamokat.
Mighti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-13, 07:50   #5 (permalink)
Új tag

tellaszlo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kereskedési napló

Gyerekek köszönöm, hogy felhívtátok a figyelmemet erre a naplóra.
Átnéztem, visszamodelleztem és teljesen működőképes és másolható.

Na végre valaki, aki van olyan "tökös", hogy nemcsak elméletben beszél arról mit kell csinálni, hanem meg is mutatja. Legalábbis erre következtetek ebből.

Élőben látta valaki ezeket a kötéseket?
tellaszlo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-16, 22:04   #6 (permalink)
Szenior tag

P Péter forexegyetem logója

Összes hozzászólás: 196
Hírnév szint: 8
P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül P Péter forexegyetem részére
Exclamation

Idézet:
Stockwalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ha jól tudom, Pintér Péter a fő előadó, youtubeon van egykét videója is.
amúgy meg 65% profit NEM feltétlenül jó\ pl. 1:500-as tőkeáttéttellel? az úgy lófasz. 288% 3 nap alatt? mekkora kockázatot vállaltak? maximális lebegő drawdown?
Elhiszem én a 288%-ot 3 nap alatt, de biztos vagyok benne hogy irreális kockázatot vállaltak, vagy hazudtak. 288%-ot csak 2,5-ös tőkeáttéttel is közel 14 ezer pip. Ilyen rövid idő alatt szerintem ez lehetetlen.
Megpróbálok első kézből válaszolni a felmerült kérdésekre.

+65% nekem elegendő volt. A hallgatók sem voltak elégedetlenek, pláne akik velem együtt tradelték, azoknak ingyen volt a tanfolyam.
Nem egy ilyen esetről tudok, de biztos csak szerencsénk volt...
És ez a szerencse hál Istennek minden hézten megismétlődik sokunkkal
Igaz hogy közben az ember az oktatásra koncentrál és nem tud teljes figyelemmel lenni a tradekre, de azért meg szoktam próbálni a tőlem telhetőt átadni...
Kockázat: a tőke 5%-a, az első tradben.
Utána pedig szinte nulla.

MAximális lebegő drow down: ezzel a stratégiával nem igen beszélhetünk ennek a túlzott mértékéről, hiszen további pozíciónyitások csak akkor vannak ha csökken a kezdeti kockázat. Tehát a tőke SOHA sincs indokolatlanul magas kockázatnak kitéve.

Tőkeáttétel: az élő kereskedési számlán, amin évek óta tradelek 1:200.

A stratégia nem veszi figyelembe a tőkeáttételt, tehát ennek a mértéke teljesen lényegtelen az én szempontomból.
A rendszer lényege a szigorú kockázatkezelés, a trendek követése, és a tradekben megtalálható "üzleti lehetőségek" maximális kihasználása.

Hozam nagysága:
tegyük fel hogy kiutalok a devizaszámlámra 100.- usd-t.
tradelek egy hónapig és sikerül megdupláznom az összeget.
A hónap végét 200.- usd egyenleggel zárom.
Mennyi pénzt kerestem?
Ha 100.- usd-vel indítottam, és lett belőle 200.- usd, akkor feltételezem hogy a legtöbb olvasó rávágja hogy 100%. de lehet hogy rosszul számolok, akkor javítsatok ki...
kinek lenne elég ez?
Feltételezem hogy mindenki örülne neki!

HA azt mondanám hogy a 100.- usd-vel nyitott számlán 500szoros tőkeáttétel van és ez a számla valójában 50, 000.- usd-s számlát jelent és azon csináltam 100.- usd profitot, akkor felfoghatom úgy is hogy egy igazi lúzer, egy szerencsétlen flótás vagyok, mert csupán 0,2% profitot csináltam egy hónap alatt!
De hát az kevesebb mint az éves banki kamat!!!
Felvetődik hát a kérdés?
Ha valaki havi szinten megduplázza a számlaösszegét, az nem sikeres devizakereskedő???
Kérném hogy gondoljuk át a válaszokat, és vonjuk le a konklúziót...

Természetesen mindenkinek más a hozam elvárása.
Javaslom hogy mindenki nézze át a tavalyi év kereskedésének az eredményét, és annak fényében mondjunk ítéletet éves, havi, heti és napi hozamok tekintetében.

Igaz, vagy hazugság?
erre nem kívánok választ adni, de az a közel 80 fő, aki végignézte, és egyesek akik le is kereskedték a lehetőségeket velem együtt, azokban erre a kérdésre a válasz valószínúnek tartom hogy egyértelmű...
HA nem igaz amit minden tanfolyamon megcsinálok, akkor az sem igaz hogy működik a stratégia.
Ha nem működik a stratégia, akkor hogyan tudok ezzel sikeres lenni több mint 4 éve a devizapiacon?
Ha nem működik, akkor hogyan van az hogy kezdők és haladók egy idő után egyaránt sikeresek ebben?
Ezek a kérdések gondolom sokakban felvetődnek..

...ja, és lehetetlen NEM létezik, maximum olyan dolgok amiket az ember a pillanatnyi korlátai következtében nem tud elképzelni.

Remélem tudtam választ adni a felmerült kérdésekre.

Üdv: Péter
P Péter forexegyetem nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-19, 08:47   #7 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Péter. Had tegyem fel neked sokunk kedvenc kérdését. Ha havonta duplázol, (ami természetesen szép eredmény) akkor azzal 12 hónap alatt 2048-szorosára növeled a számlád. Ami 1 millióval is több mint 2 milliárd egy év alatt. + egy év és torony magasan vezeted az ország leg gazdagabb embere listát, stb. Akkor miért foglalkozol tanítással, miért bajlódsz netes előadásokkal? Miért 80 főnek tartasz egyszerre előadást, ha nem a pénzért teszed?
Nekem legalábbis kényszerhelyzet lenne nyugdíjasoknak és 1000Ft-ból gazdagodni vágyó fiataloknak a Metatrader használatát magyarázni. Persze jelentős jövedelem, de eltörpül a havonta duplázás mellett.
Régi 2010-03-19, 23:38   #8 (permalink)
Szenior tag

P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Péter. Had tegyem fel neked sokunk kedvenc kérdését. Ha havonta duplázol, (ami természetesen szép eredmény) akkor azzal 12 hónap alatt 2048-szorosára növeled a számlád. Ami 1 millióval is több mint 2 milliárd egy év alatt. + egy év és torony magasan vezeted az ország leg gazdagabb embere listát, stb. Akkor miért foglalkozol tanítással, miért bajlódsz netes előadásokkal? Miért 80 főnek tartasz egyszerre előadást, ha nem a pénzért teszed?
Nekem legalábbis kényszerhelyzet lenne nyugdíjasoknak és 1000Ft-ból gazdagodni vágyó fiataloknak a Metatrader használatát magyarázni. Persze jelentős jövedelem, de eltörpül a havonta duplázás mellett.

Kedves „Mighti”

Mivel ebben az évben te vagy a 100. aki feltette ezt az igen komoly kérdést, így arra gondoltam hogy amellett hogy megpróbálok válaszolni a kérdésedre, kapsz tőlem egy személyes ajándékot.
Teljesen díjmentes eljöhetsz a forexegyetem 3 napos tanfolyamára! Ezt a lehetőséget 2010-ben bármikor igénybe vehetsz, ha te is jónak látod.
Teszem ezt azért mert biztos hogy nem ismersz engem személyesen, így természetes hogy ezek a kérdések felvetődnek benned.
Másrészt teszem ezt azért, hogy így „kockázatmentesen” megismerhesd a devizapiaccal kapcsolatos szemléletemet.
Nem vicc, ezt teljesen komolyan gondolom.
Írsz az ügyfélszolgálatunknak egy e-mailt hogy mikor akarsz jönni, és jöhetsz bármikor.

Nos akkor térjünk rá a kérdésedre.

Megpróbálok olyan választ adni, amiből bízom benne hogy némileg belelátsz a gondolkodásmódomba, és az egyéni életemben figyelembevett kockázatkezelésembe.
Már előre elnézést kérek, ha hosszúra sikeredik, de a kérdésedre 2 mondatban nem tudok érthető magyarázatot adni.

Az általad feltett kérdést először akkor kérdezték tőlem amikor 13 évvel ezelőtt elkezdtem ingatlanberuházásokkal foglalkozni, miközben egy országos franchize hálózatot vezettem, ez egyik leg eredményesebb cégként Magyarországon.
Miért kezd valaki egy olyan üzletbe, ami évi 25-30%-ot hoz, mint az ingatlan, miközben van egy vállalkozása, ami évi 150-200%-ot termel?
A kérdés látszólag jogosan merült fel néhány emberben.
A logikus válasz azonban abban rejlett hogy minden üzletnek van egy felső határa.
Ez a határ nem feltétlenül abból áll, hogy nem tud többet az adott vállalat, hanem sokszor abból, hogy a tulajdonos, vagy a management egyszerűen nem képes több energiát, nagyobb árukészletet, vagy nagyobb kockázatvállalást beletenni az üzletbe.
Annak idején még nem volt teljesen világos a számomra, hogy a világon 3 dologból tudsz pénzt keresni:
-Ingatlan
-Tőzsde
-Business

MA már teljesen kristálytiszta, hogy szinte bármivel foglalkozol, ebbe a 3 kategória valamelyikébe tartozol.
Én annak idején, egészen gyerekkoromtól kezdve, amikor 18 évesen az első vállalkozásomat elindítottam, csak a „businessben „ gondolkodtam.
Idővel tudatosult bennem hogy az igazi nagy tőkéket azt az ingatlanszektorban érdemes elhelyezni.
Mondhatnánk erre hogy üzletileg rossz döntés volt, mert a hozamok itt lényegesen alacsonyabbak, mint az én akkori kereskedelmi üzletemben.
Aztán teltek múltak az évek és az ingatlanszektorban is ugyanolyan sikereket értem el mint azelőtt a kereskedelemben, sőt hosszú ideig mindkét dolgot egyszerre űztem.
Rájöttem hogy óriási előny rejlik a diverzifikációban és a kockázatok megosztásában. Amíg az egyik cégem napi szinten termelte a nyereségeket, addig az ingatlanberuházásaim hosszabb távon termelték a profitokat, amit sokszor fél év, egy év elteltével lehetett csak kivenni.
Kb 8 évvel ezelőtt belépett a tőzsde az életembe.
Mondhatni a véletlennek köszönhetően.

Természetesen akkor is sokakban felvetődött a jogos kérdés, hogy mi a fenét keresek én a tőzsdével megismerkedők között, amikor van egy jól menő cégem, és emellett luxusingatlanok építésével foglalkozom?
Természetesen a tőzsde mint új dolog rendkívül vonzó volt!
Az akkoriban elhúzott „mézesmadzag” melyszerint évi több 100%-os hozamokat lehet elérni olyan egyszerűen mint a karikacsapás,…a legtöbb tudatlan hallgatót, velem együtt ámulatba ejtette.
Természetesen ez csak egy reklám volt, amint az az életben kiderült, és nagyon sok velem együtt tanulni vágyó ember életének tőzsdei pályafutása kisebb vagyonok elvesztésével járt.
Ám akkoriban jöttem rá arra hogy a tőzsde egy újabb kiváló területe lehet a vagyonom elhelyezésének.
A diverzifikáció, és a kockázat további megosztása már akkor is tudatosan mozgatta a fantáziámat, ami által igen közeli kapcsolatba kerültem a tőzsdével.
Talán azon kevesek közé tartoztam, akik az első perctől kezdve biztosan tudták, hogy ezt a szakmát meg kell tanulni!
Nem volt kérdéses, hogy sikeres leszek, mindössze idő kérdése.
Ezt annyira biztosan éreztem magamban, hogy nem is volt más alternatíva.
Alapjában véve nem volt szükségem több bevételre, de annyira érdekelt a dolog, hogy talán emiatt maradtam benne ebben a körben.
Az első évek nehezen mentek, és mint mindenki más én sem voltam sikeres.
Az első 3 évben annyit tradeltem, mint más 10-15 év alatt!
Talán a „szerencse” műve hogy az első kereskedési évben mégis sikerült a másodjára feltöltött számlámat (melynek először feltöltött teljes összegét elvesztettem 3 hónap alatt) kb fél év alatt 5,000.- dollárról felvinnem közel 100,000.- dollárra.
Talán ez volt az a pont amikor eldöntöttem hogy soha nem fogom abbahagyni ennek a szakmának a megtanulását!
Utólag belátom, hogy az ilyen nagymértékű kezdeti sikerekben 99%-ban a szerencsés körülmények adták a profitokat, és nem az a vélt szaktudás, amit akkor gondoltam magamról.

És most 2010-et írunk.

A helyzet azóta nem sokat változott.
Érdekeltségeim vannak az ingatlanszektorban, jó néhány országban, üzleti tevékenységet folytatok különféle területeken, és tőzsdézem a részvény, a deviza, és az opciós piacon.

Vajon miért kellene ezek a területek?
Miért nem csak azaz foglakozom ami a legjövedelmezőbb?

Miért tartok tőkét olyan területeken amik év 30-30% hozamot hoznak, ahelyett hogy mindent a forexszámlámra tenék, ahol százalékosan a legtöbbet tudom megtermelni?

HA aktívan kereskedsz, és használsz bármilyenféle kockázatkezelést a rendszeredben (és itt nem arra gondolok hogy van egy stop-od, minden tradben) akkor a választ önmagadnak is meg tudod adni.
Az egyik legfontosabb szempont egy befektető számára a biztonság!
A biztonságot, amelyet csak szeretnénk elérni maximálsi mértékben, a diverzifikációval tudjuk egyrészről biztosítani.

Hogyan?

Úgy hogy különböző kockázatú, különböző hozamú, különböző időintervallumú elemeket építünk be a vagyonszerzési modellünkbe.
Minél inkább összetett a rendszered, annál nagyobb a pénzügyi biztonság, amit élvezhetsz.
Az én példámból is láthatod, hogy érdekelt vagyok olyan üzletekben is amik a tőzsdénél lényegesen kisebb profitokat hoznak éves szinten.
A vagyonodnak a felosztása ilyen pénztermelő rendszerekbe, azt fogja eredményezni, hogy amikor bejön egy gazdasági válság, vagy bármi hasonló dolog, akkor te azokkal szemben akik csupán egy szektorban érdekeltek, óriási előnyben vagy!
Gondol bele ha csak ingatlanokkal foglalkoztam volna a válság megjelenésekor.
Vagy mi lett volna ha minden pénzem „buy and hold” részvényekben tartottam volna a válság kezdetekor?
Nem hiszem hogy ecsetelnem kellene a részleteket…
Sajnos ismerek nem egy, igen jómódú embert a közvetlen környezetemben, akik ezeket a szempontokat abszolút nem vették figyelembe, és néhány hónap alatt a milliárdosokból elszegényedett emberek lettek.
De ez nem csak Magyarországon megfigyelhető jelenség, sajnos…

Előadások, oktatás, stb…

Kb 3 éve kimentem New Yorkba, mert olvastam a neten hogy lesz egy hétvégi rendezvény, ahol Robert Kiyosak, Donald Trump, és Anthony Robbins tart egy-egy órás előadást az általa képviselt üzleti területekről.
Gondoltam ezek az emberek olyan dolgokkal foglalkoznak ami engem is közelről érint, így hát kimentem a rendezvényre egy hétvégére.

Miről szólt ez a két nap?

Arról hogy vannak a szakmájukban sikeres emberek, akik ösztönösen hajlanak arra hogy másokat is megtanítsanak olyan jó dolgokra amiben ők sikeresek.
Vajon miért tart a világ egyik leggazdagabb ingatlanmogulja 1-2 órás előadást aminek a belépődíja mindössze 100.- usd?
Vajon miért beszél az tapasztal befektteő-milliomos Robert Kiyosaki a sikeres befektetői szemléletmódról, hasonló összeg fejében?
Miért van szükségük erre az „ aprópénzre” amikor ők milliárdosok (dollárban értve) ?

A válaszokat mindenkinek saját magában kell megfogalmaznia.
Mindenesetre a tények a következőek:
Donald Trumpnak van egy saját oktatási intézmény: Trump University,
Robert Kiyosakinak egy világhírű befektetési oktatócége van,
Anthopny Robbins kifejezetten az oktatásnak szenteli az életének egy nagy részét!
Vajon miért? Nem tudnak ezek az emberek mással több pénzt keresni?
DE IGEN!

De ők is, mint minden befektető diverzifikálnak számtalan dologban.

A másik oka annak hogy az ember oktatásra adja a fejét a következő:
Ha valamit régóta csinálsz, sikeres vagy benne, és nagyon szereted csinálni, akkor arról abszolút nem megterhelő beszélni másoknak!
Ez olyan mint egy hobby. Azonban van egy igen komoly különbség.
A hobby-k általában azért vannak hogy az élvezeteket szolgálják, és legtöbb esetben pénzt visznek, és nem hoznak pénzt.
Az én egyik hobbym az oktatás.
Azért csinálom , mert szeretem csinálni! Emellett egy olyan hobby, ami nem viszi a pénzt, hanem inkább hozza.
Diverzifikásiós lehetőséget jelent az éves bevételeim tekintetében, még akkor is ha csak egy nagyon kis hányada annak.
Sajnálom hogy az jött le neked a tanfolyamaink képei láttán hogy idézlek: „kényszerhelyzet lenne nyugdíjasoknak és 1000Ft-ból gazdagodni vágyó fiataloknak a Metatrader használatát magyarázni.”
Örömmel tapasztalom hogy ma Magyarországon a lakosság nagy része igen komolyan veszi azt hogy végre szükség van a befektetési kultúra kialakítására és megtanulására!
Végre emberek százai, ezrei döbbenek rá arra hogy a régi üzleti modellek megdőltek, és hogy a tőzsde az az örök dolog, ami mindig működőképes lesz!
Ezek nagyszerű dolgok!
Tanfolyamaink nem nyugdíjasok és pénztelen fiatalok találkozóhelye.
Természetesen örömmel vesszük a fiatal korosztály jelenlétét, és azokat is akik idős koruk ellenére belekezdenek egy ilyen komoly szakma megismerésbe.
Igazán le a kalappal mindkét generáció előtt! Abszolút támogatom mindkét csoportot, mert nekik sokkal nehezebb dolguk van mint az átlagos korosztálynak, és mégis belekezdenek.
El sem tudod hinni hogy milyen érzés olvasni hallgatóin köszönő leveleit, melyben elmondják hogy mennyire hálásak hogy a tőzsde gyökeresen megváltoztatta az életüket, pozitív irányba!
Nagyszerű dolog látni embereket, amint a gondolatviláguk ráhangolódik egy új szakmára, aminek mestereivé válhatnak idővel.
Néha az az érzésem hogy már ezek miatt az emberek miatt megéri oktatni…
A létszám:
Nem vagyunk az a cég aki 15-20 fős csoportoknak tart „egyéni” oktatást. Ez az ami nekem pl. nem üzlet, de talán másnak még igen… Igen jól látod, nálunk sokan vannak, persze ez nem véletlen.
Nekem személy szerint van egy óradíjam, aminek az ára nem alacsony.
HA az én korlátozott életidőmből kell adnom valakinek, azért hogy neki több pénze legyen, az pénzbe kerül, és nem is kevésbe.
Nekem a saját életidőm a legértékesebb, tehát az fillérekért nem eladó.
Gondolom ezt te is hasonlóképpen értékeled.
Éppen ezért a rendezvényeink nem olcsóak, sőt kifejezetten drágák!
Egy dolog azonban biztos, az pedig az hogy valódi értéket kapsz a pénzedért.
Meggyőződésem hogy egy felnőtt embert nem lehet megtanítani semmire, csupán segíthetek neki hogy önmaga fedezze fel a dolgokat. Ez az amit az én szemléletem képvisel. Én valójában nem oktatok, hanem elmondom az én módszeremet, ami sikeres és a saját példámon keresztül mondom el hogy mit hogyan érdemes csinálni ebben a szakmában. Mindössze ebben rejlik a dolgok lényege.

De nem szeretném reklámozni magunkat, úgyhogy válaszlevelemet lassan be is fejezem.

Bízom benne, hogy egy töredéket át tudtam adni a gondolatmeneteimből, és nagyon remélem hogy néhány olvasónak a személyes életében is segítenek ezek a gondolatok tisztábban látni a körülöttünk lévő pénzügyi világot, amelyben élnünk kell.
Mint szoktam mondani a tőzsdei vagy a devizapiaci siker először fejben dől el.
Ha szereted csinálni, akkor előbb utóbb a siker önkéntelenül is hozzá fog kapcsolódnia a tevékenységedhez.
HA ez most még nincs meg, akkor pedig az a jó hírem van, hogy ez csak idő kérdése!
A baj mindig ott kezdődik, amikor valaki idő előtt feladja!
Ahogy David Lloyd George írta:
„ a legnagyobb kockázatot az jelenti, amikor valaki egy szakadékot két részletben akar átugorni”.

Még talán néhány szót a DUPLÁZÁSRÓL.
Ez a teória abból adódik, hogy minden pénzügyi tanfolyamon elmondják, hogy a kamatos kamat elve a világ egyik legnagyszerűbb pénzügyi modellje a meggazdagodásra.
Ebben egyet értek, azonban azt is megjegyzem hogy ez épp olyan kivitelezhetetlen sokak számára mint az általam oktatott pozícóépítés a devizapiacon…
Mi a valódi ok?
Tételezzük fel hogy nyitsz egy számlát 1,000,000.- ft-tal, és devizázol rajta.
Havi 100%-ot elérni lehetetlen?
Nem hinném hogy ezen a fórumon bizonygatnom kellene hogy ez sok esetben nem jelent különösebb problémát egy gyakorlott kereskedőnek.
Tehát ha az általad felvázolt modellt veszem alapul, akkor rövid időn belül nem jelent problémát millárdossá válni, legalábbis forintban.
Miért csak teória ez????
Erre a kérdésre a válaszomat csak akkor fogod megérteni, ha már megcsináltad a számlaösszeged megduplázását néhányszor, rövid időn belül.
Az okot abban kell keresni, hogy az ember a legtöbb esetben képtelen felnőni a számlaösszegével együtt egy magasabb kockázatkezelés szintre.
Amit néha mondanak, hogy „kockáztasd a tőkéd 2-3%-át és így kereskedj” ez egy megdőlt kockázatkezelési modell.
Olyan modell, amit el ehet hitetni kezdőkkel, hogy működőképes, de nem lehet elhitetni azokkal akik tényleg a kereskedésből élnek.
Gondoljuk át hogy mi a kivetülése ennek az 1 millió ft-os számlára.
A számlaérték 2%-a az mindössze 20,000.- ft.
Azt gondolom hogy sokunknak nem jelent álmatlan éjszakát, ha úgy fekszünk le hogy tudjuk hogy akár holnap reggelre 20,000.- ft-tal szegényebben ébredhetünk.
Tegyük fel hogy a számlaösszeged felmegy 6 hónapon belül a kezdeti pénz 20 szorosára, mint nekem kezdő koromban.
Most már 20 millió van a számládon.
Ugyanazt próbálod játszani amit eddig, azt amit tanítottak veled hogy majd működőképes lesz.
Bekockáztatod a számla nem több mint 2%-át.
Ez azt jelenti hogy úgy mész este az ágyba, hogy másnapra akár 400,000.- ft –tal szegényebben ébredhetsz. (ne feledjük hogy lehet hogy még közben taposod a mókuskereket és havi 150,000.- ft ért jársz dolgozni)!
És ugyanezt számold ki 100 millióra, és 500 millió ft-ra is.
Érzed a súlyát a különbségnek?
NA ez az egyik oka hogy még tapasztalt tarderek sem kezelnek bármenyi pénzt a piacokon.
Nem a kockázat nagyobb, hanem az érzelmi határérték.
Én úgy akarok élni, dolgozni, tradelni, hogy a kockázati szintem alacsony, és az én személyiségemhez van szabva.
Éppen ezért minden hónapban kiveszem a profitokat a devizapiacból is, és keresem a biztonságot, a további diverzifikációs lehetőségeket.
Hidd el, hogy a kamatos kamatnak az ilyen havi duplázásos végigfuttatása, csak teória, és üres ábrándkép.
Haladó, több évtizede tradelő hivatásos kereskedők sem csinálják ezt..
Nem véletlen.
Amások tény, hogy attól hogy az egyik hónapban csinálsz 100%-os profitot, azzal még nem számolhatsz úgy hogy beszorzod 12-vel, és az az éves hozam.
Az megint egy újabb pszichocsapda, amivel majd máskor fogok foglalkozni.
Remélem kimerítettem minden kérdéses témát.
Sajnálom hogy hosszúra sikeredett, de talán így teljes a válaszom.
És azért külön elnézést, hogy ezt így mind neked írtam, és rád zúdítottam, de kérlek ne vedd a lelkedre.
Én nem ismerlek téged, és te nem hiszem hogy ismersz engem.
A válaszom mindenkinek szól, aki olvassa ezt a fórumot, és az a célja hogy valaha is hivatásosan a tőzsdéből éljen.

Örülök annak hogy vannak ilyen fórum lehetőségek, ahol a tapasztalatok megosztása által hozzásegíthetjük egymást a személyes sikerek elérésében.
Bízom benne hogy a további értékes hozzászólásoknak is az a céljuk, hogy kialakuljon Magyarországon is egy olyan trader közösség, aki nem abból él hogy munkahelyre jár, hanem abból hogy megtanulja kivenni a világ legnagyobb piacából az a korlátlan mennyiségű pénzt, ami a személyes életcéljainak az eléréshez szüksége.
Kívánok ebben mindenkinek nagyon sok sikert, és erőt ahhoz hogy végigcsináljátok a néha emberfeletti erőt igénylő dolgokat.

Üdv: Pintér Péter
Régi 2010-03-20, 06:36   #9 (permalink)
Tag

Hely: Jászberény
Összes hozzászólás: 70
Stockwalker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ez jó volt, tényleg. +1.
Stockwalker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-20, 10:55   #10 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Kedves Péter
Köszönöm válaszod.
Egyetértek a havonta duplázás válaszoddal. Mert szerintem is a gyakorlatban ott a nyári uborkaszezon és néha az év eleji „bizonytalankodás” Így a valóságban ez szerintem kb. 100 szoros hozam lehet. Ami továbbra is szép eredmény.
A tanfolyam „nyugdíjas és gazdagodni vágyó fiatal” részét kicsit igazságtalanul fogalmaztam meg. Korábban jártam pár tanfolyamon és ott szembesültem ezzel a jelenséggel. Első nap eltelt azzal, hogy többé-kevésbé megérették a hallgatók hogyan lehetséges a short. Második nap Metatrader telepítés. Itt kimerült az éles kötés fogalma is. (vagyis, miután telepítettük, mindenki kipróbálhatta milyen kötni. Láthattuk, ahogyan a portfóliónk értéke változik. Ez le is kötötte aznapra a csapatot. Ami a teljesen kezdőknek érdekes lehet, de én itt készültem idegrohamot kapni.) Még egy nap gyertyák jelentése, gyertya alakzatok. Majd utolsó nap egy mozgó átlagkereszteződéses „stratégia”.
Nem gondolom, hogy zseni lennék, de ezt az első demó számlámról és a Kecskeméti könyvből már régen tudtam. Kidobott pénz volt. Itt merült fel bennem, hogy valami haladóbb tanfolyamot kellene nézni.
Következő tanfolyam: Jó reklám. sok százalék hozam, stb. Nem lehet csak a haladóra jönni, a kezdővel együtt lehetséges csak. Megint egy csomó pénz. Három nap szenvedés (szoftvertelepítés, megbízás típusok, stb.) Majd 4. nap egy kb. 60% - os stratégia. (ha működik, mert indikátor alapú.)
Itt láttam be, ezt a szakmát nem tanfolyamokon tanítják. És TISZTELET A KIVÉTELNEK, de ezek az előadók azért tanítanak, mert nem tudnak tradelni. Következett a lelki gödör. (ekkor nyitottam a gyakorlati tudás megszerzése című topikot)
Itt már kb. egy éve napi 10 – 16 órában grafikonokat nézegettem, összefüggéseket kerestem, backtest, stb. És valóban megtaláltam a nekem megfelelő kereskedési stratégiát. De ehhez 2 év információgyűjtés, tanulás, lelki gödör, kilátástalanság, kitartás, hit, stb. kellett. Ezért vagyok szkeptikus azokkal a srácokkal, akik azért kezdenek ebbe, mert szeretnének egy XY kocsit. Jobban jár, ha túlórázik a munkahelyén 2 évig…
Az információ éhségem továbbra is megmaradt. Sőt szerintem elengedhetetlen ebben a szakmában.
Köszönettel elfogadom a meghívásod. Az első lehetséges alkalommal szívesen megyek. Hiszen a rugalmas munkaidő és hely az egyik legjobb dolog ebben a szakmában. (olvastam a weboldalon: „ az internet szolgáltató miatt korlátozott a létszám” viszek mobil netet így kevesebb gondot okozok.)
Üdv: Mighti
Régi 2010-03-20, 20:58   #11 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kedves Péter!

Bár a válaszod nem nekem szólt, de azért ha megengeded, belekotyognék a témába annál is inkább, mert a gondolkodásmódod meglehetősen közel áll az enyémhez. Először is a szavaidból úgy veszem ki, hogy nem nagyon dolgoztál alkalmazottként, vagy legalábbis hosszú időt nem. Nos én sem. Munkával töltött életem egyetlen percében sem voltam alkalmazott. Ez miért is fontos? Mert a gondolkodásmódom teljesen más, mint azé az emberé, akinek van egy vagy több főnöke, aki a döntés súlyát részben vagy egészben le fogja venni a válláról. Nyilván ez attól is függ, hogy az alkalmazott egy adott vállalati struktúrában hol helyezkedik el, de akkor is igaz, hogy a végső kockázat a cég tulajdonosáé. Nos én is felépítettem néhány céget, minden reklámozás nélkül kijelenthetem, hogy az egyik építőipari vállalkozás magyar viszonylatban (bár nem követem nyomon a sorsát) ma is benne van az első 10-15-ben, a saját szakterületén, azaz az építőiparban! Sajnos később elveszítettem a részesedésemet a cégben, egy rosszul megválasztott üzlettárs miatt. Pénzügyileg nem jártam rosszul, mert természetesen a távozásom árát kőkeményen megkértem, valamint a cégnek az is komoly pénzébe került, hogy a nevet tovább használhatta, azaz én lemondtam a márkanévről. Tehát nem anyagilag volt problémám, hanem az érzés, hogy elveszítettem azt amit a nulláról felépítettem, és valakié lett, aki nem is volt ott a születésénél, és a legnehezebb korszakainál. Bár nyilván most is komoly nehézségei vannak, hiszen tudjuk, hogy az építőipart lényegében kiherélték. De ez már nem az én problémám.
Igyekeztem a dolog pozitív oldalát nézni, mivel akkor már alkalmaztam az általad említett diverzifikációt, és meglehetősen komoly pénzekkel jelen voltam a BÉT-en mint befektető, tehát a dolog pozitívuma, hogy a figyelmemet egy új terület köthette le teljes egészében 1998-tól. Ez pedig, a tőzsde volt. Eljött az idő, hogy ne csak befektetőként legyek jelen, hanem kereskedőként is, vagy nevezzük csúnyán spekulánsnak.
A diverzifikáció fennmaradt, hiszen a mai napig vannak befektetéseim a tőzsdéhez kapcsolódóan és azon kívül is. Ezeknek alapvetően nincs köze a spekulációhoz használt tőkémhez, sőt a spekulatív tőkémnek el kell tudnia tartania magát, a befektetett tőkém nélkül is. Hiszen a spekulatív tőkével ellentétben a befektetési tőke nem minden esetben mozgósítható akkor és ott, amikor akarom, vagy csak veszteségekkel. Csak egy példa, (bár nem jellemző, hogy nyilvános fórumokon szívesen megosztanám a befektetéseim célirányát), hogy manapság egy ideje külföldön befektettek lósportba (bár Magyarországon tehetném), ami egészen konkrétan a lovakat és a velük kapcsolatos költségeket, a személyzetet, a megfelelő ingatlanokat, pályák bérlését, nevezési díjak kifizetését…stb. jelenti. Akinek van fogalma erről az tudja mibe kerül, akinek nincs annak meg csak annyit mondok, hogy sokba (még akkor is, ha nem egyedül viselem a költségeket), és kockázatos nem rövid távú befektetés, tehát a pénzt egy ideig benne kell tartani, beletolni, mire az ember elkezd profitot látni belőle. Viszont sok embernek sikerült, és az a vízióm, hogy nekem is fog.

No nem ragozom, ezt az egészet azért írtam le, mert az a véleményem, hogy egy tanfolyamnak az én olvasatomban nem a technikai ismereteket kell közvetítenie, mert az megszerezhető. Amit át kell tudnia adni, az egy gondolkodásmód, aminek az a lényege, hogy minden teljesítmény gátja maga az ember. Tehát az embernek magával kell majd megküzdenie, és ha képes ebből a küzdelemből győztesen kikerülni, akkor a többi akadály leküzdhető. Ha van előttem egy nagy fal, aminek a túloldalára kell jutnom, akkor nem az a kérdés milyen módon tegyem azt meg. Technika kérdése, hogy átmászok, megkerülöm, átfúrok alatta, áttöröm fejjel. A kérdés az, hogy elhiszem e, hogy azon a falon át tudok jutni legyen az bármilyen magas, bármilyen széles, bármilyen vastag, őrizzék bármennyien. Ha ezt átültetjük a tőzsdére elhiszem e, hogy sikeres leszek ezen a területen, és hajlandó vagyok e bármit megtenni amit követel tőlem. Ha megvan a hit, és az elszántság akkor ezen a terülten sikeres lesz az ember. Nos a tanfolyamnak ezt kellene megértetnie az hallgatóival, mert ha ezt nem sikerül megértetni, lehet bármennyire alapos a képzés, és bármilyen jó a bemutatott stratégia, a páciens sikertelenségre van ítélve. Meg kell értenie, hogy ha alkalmazottként dolgozik ott a felelőssége kisebb, nagyobb, de soha nem teljes, és amikor leül a gépe elé felejtse el, hogy „civilben” alkalmazottként dolgozik.. Itt minden az övé a siker és a sikertelenség is. Ha felemelkedik a tőzsdét, az sem érdekli, mint ahogyan az sem, ha eltűnik a süllyesztőben.
Ha a ti tanfolyamatok, ezt megérteti a hallgatókkal, a célját már elérte, a többi a bónusz. Ha nem tudja ezt elérni, akkor mindegy mit oktat, a végeredmény ugyanaz lesz. Abban viszont biztos vagyok, hogy nagyon kevesen lesznek azok, akik ki fognak emelkedni. Ez nem azért van, mert te nem jól tartod meg a tanfolyamot, hanem azért (ha oktatsz, akkor te is tudod), hogy az ember ilyen. Nehéz benne hosszútávra egy bizonyos szemléletmódot elültetni, sőt nem is lehet. Ahogy te is írtad, csak ő tud megváltozni, és talán nem vagyok pesszimista, ha azt állítom, hogy az emberek 95% nem tud.

Megint két példa, hogy mennyire nem értik ezt a gondolkodásmódot az emberek. Van a rokonságomban olyan ember, aki folyamatosan anyagi gondokkal küzd. Bár szidja a rendszert, a politikát, a jó Istent. Bár van igazsága abban, hogy a felsoroltak egy részének van köze ahhoz, hogy hátrányból indul (talán csak az utolsónak nincs), de ahhoz, hogy ott is maradt azt elsősorban magának köszönheti. Számtalanszor adtam neki kisebb nagyobb pénzösszegeket, amíg egyszer meguntam, hogy képtelen a saját lábára állni, és tettem neki egy ajánlatot. Nagyon gáláns ajánlat volt szerintem, és nem sűrűn fordul elő velem, hogy ilyet teszek. Megmondtam, hogy a megélhetésére nem vagyok hajlandó tovább költeni, de hajlandó vagyok neki adni egy bizonyos összeget, és átadni neki valamit, ami több mint készpénz. Elmondom neki, hogyan kell felhasználnia és mire az általam adott összeget, ahhoz, hogy kilendüljön arról a pontról, ahol most van és elinduljon egy másik úton, ami máshová vezet. Tehát egy gondolkodásmódot adok neki, valamint az időmből kap, és nem kérek érte pénzt, sőt én adom hozzá a materiális tőkét, amit később visszakérek, de az már nem fog neki nehézséget okozni. Tudod mit mondott? Hogy ne szórakozzak vele, mert neki a pénz most kell, arra, amire ő akarja, és különben is nehogy már ő változzon meg 45 évesen. Hát erre mondhattam volna, hogy ahogy ránézek az életkörülményeire, talán mégis változtatnia kellene valamin, de amikor kimondta az előzőeket, tudtam, hogy felesleges hergelnem. Csak annyit mondtam, hogy akkor sajnos utoljára tudtam segíteni. Megkapta, amit kért, és soha nem adta vissza a pénzem. Ez volt a bosszú, és ennyivel lettem szegényebb, de egy vélemény megerősítésével gazdagabb. Az emberek nem változtathatók, ha ők nem akarnak változni.

A másik nagyon tanúságos volt számomra. Bár én nem oktatok, mert bár lenne mondanivalóm, de az időm véges. És nagyon drága. Akárcsak a tiéd! Tudjuk miről beszélünk. 
Azonban mégis egyszer felkért egy tőzsdei oktató cég, hogy nem lenne e kedvem a tanfolyamukon vendégelőadóként szerepelni. Kaptam több ilyen felkérést már, de általában mindig visszautasítom, mert nincs ingerenciám az oktatáshoz, márpedig ami annyira nem érdekel, ott nem is tudok tökéletest nyújtani. Kell, hogy felébredjen bennem valami.
De ez alkalommal az adott cég felkeltette az érdeklődésemet valamiért. Elkértem az oktatási anyagukat, semmi különös főleg technikai kérdésekkel foglalkoztak, szépen szisztematikusan felépítve. Ott is elmondtam, amit itt feljebb leírtam már, azaz, hogy mit hiányolok. Megmondtam, hogy ez az oktatási anyag, ha én hallgató lennék, nem motiválna különösebben. Lehet, hogy ideiglenesen igen, de ahhoz semmiképpen sem elég hosszan, hogy sikeres legyek a tőzsdén. Amiért mégis felkeltették az érdeklődésemet, az nem volt más, mint az, hogy hajlandók voltak megváltoztatni annak érdekében, hogy belevigyük a szemléletmódot, sőt tulajdonképpen az egész oktatást a szemléletmód megváltoztatására építsük fel. Azt mondtam, hogy legyünk szuggesztívek, értessük meg és mutassuk be, hogy miképpen gondolkodjanak a hallgatók. Ilyen technikai kérdések meg, hogy trendek, gyertyák indikátorok stb. legyenek házi feladatok, a feldolgozásukhoz meg nyújtsunk segítséget, mert ezek megtanulhatók, úgy ahogyan az egyetemen is. A sóder ott is könyvből tanulandó, a jó oktató nem azt mondja el, ami a könyvben is megvan. Ő a szemléletet adja át. Ha nem azt, akkor kár oktatnia. Szóval felforgattuk a tőzsdei oktatásukat, ami sajnos néhány kollégának nem nagyon tetszett, de hát engem különösebben ez nem érdekelt, mert nem is rájuk gondoltam, amikor javaslatokat tettem. Aki nem akar változni, azon nem az én dolgom változtatni. Ja még annyi, hogy én igazából nem kértem a magam részére különösebb oktatási anyag összeállítását, mert az én mondanivalóm a fejemben volt, illetve a technikai része meg a saját laptopomon. Már csak egy dolog volt hátra, a tiszteletdíjam kérdése. Mivel én úgy vagyok ezzel, hogy az időm árát én határozom meg, itt is így tettem. Megmondtam, hogy mibe kerülök. Némi megrökönyödést már akkor is okozott a dolog, de az igazi felhördülés gondolom akkor történt meg, amikor kifordultam az ajtón.
Mindenesetre, néhány napra rá felhívtak a cégtől, mégpedig azzal, hogy meghányták-vetették a dolgot, és sok, amit kérek. Ugyanis tudom e, hogy mennyibe kerül a tanfolyam és, hogy más oktatók mennyit kapnak? Mondtam, hogy nem tudom, de tulajdonképpen nem is érdekel, mert ezeknek a kidolgozása nem az én dolgom, ha azt akarják, hogy a könyveléssel is én foglalkozzak, az további súlyos pénzekbe kerül. Döbbent csend a telefonban néhány másodpercig, majd, hogy megtörjem a kínos hallgatást, megkérdeztem hajlandók megfizetni az időmet vagy sem? Ha nem, akkor sincs semmi gond, ha meg igen, akkor miért merült fel a dolog? Nos inkább nem voltak hajlandók, ergo nem értettük meg egymást. Így hagytam abba az oktatást, amit el sem kezdtem. Nem értették meg, hogy én ingyen is odaadom az időmet (mint ahogyan itt a fórumon is, vagy privátban is) a magán személynek, ha úgy érzem, hogy érdemes rá, tudok rá időt szánni, és nem üzletről van szó. Azonban az üzletnek ára van, sokszor nem kevés az ára. Én megfizetem, és meg is fizettetem. A legnagyobb tanúság, megint csak a gondolkodásmód! Vajon, hogyan lehet úgy oktatni egy hallgatót, hogyha nem tudom sikerre hangolni, mert magam sem értem a sikert, és azt, hogy az mibe kerül? Sehogy!

Említetted, hogy Magyarországon sokan kezdik megérteni, hogy a pénzügyi kultúra annyira ingatag lábakon áll, hogy ezt talán jobb lenne a nulláról újraépíteni! Kár, hogy az állam a mai napig nem integrálta ezt a területet az oktatás területére, ami van, az magániskolákon van vagy egyének partizánakcióiban. Így is lehet előre haladni, csak sokkal nehezebben.
De azért hozzáteszem, hogy nem kell megijedni, mert ez a nálunk fejlettebb államokban sincs másképpen, bármennyire is megpróbálják ezt elhitetni velünk. Aki azért jár külföldre, az tudja, hogy az angolok, a németek, az amerikaiak, ugyanúgy sőt még jobban el vannak adóodva állami szinten, és magánemberként is, mint mi, sőt esetenként még jobban is. Sőt van annyi fórunk, hogy ők ezt szokták meg 40-50 éve, és nehéz a jóról leszokni, pedig muszáj lesz. A nagy különbség annyi, hogy a lakosság számarányhoz viszonyítva több átlagember megérti, hogy a jövőjéről vagy gondoskodik, vagy éhenhal nyugdíjasként, nálunk sajnos sokkal kevesebben. Így pedig a csalódás igen nagy lesz.

Szóval sok mindenben egyet tudok érteni veled, egyet kivéve, de az elég kardinális kérdés.
Valóban létezik más kockázatkezelés is mint, hogy 2-3%, de egy kezdő ezt most felejtse el a kis párszáz vagy pár ezres számlájával. Neki egy trade egy adott instrumentumon maximum ennyi kockázat. Miért is? Hogy kitartson a számla! 20 milliós számla? Az egy másik szint, más kockázatkezelés! Majd ha megkereste az első 1 millióját a tőzsdén, és meg is tartotta, akkor felléphet egy másik szintre. Tőlem biztosan nem fog mást hallani amíg, ezt meg nem tette. Mint ahogyan azt sem, hogy a nyereség veszteség aránya ne legalább 2:1 legyen. Pedig gondolom te is tudod, hogy 1:1 is hatalmas nyerőben lehet lenni, csak a találati aránynak kell jónak lenni. De aki most kezd, az nem ott tart, hogy ezt megtegye! Ő ott tart, hogy van egy kis számlája, vagy csak egy demo, és azt kell megőriznie! Nem kell sietni sehova. Rengeteg emberrel kapcsolatban vagyok privátban, aki elkezdett tőzsdézni, és valahol tart, vagy nem tart, stagnál, vagy veszít. Van, akivel napi a kapcsolat, van, akivel hosszabb szünetek is előfordulnak. Sokan eltűnnek a süllyesztőben. Akit érdemesnek tartottam, megmondtam neki, hogy keresse meg a tőzsdén az első pár millióját, és tartsa meg, utána szóljon és megmutatom a következő lépcsőfokot. Az idő nem releváns. Szerinted hányan szóltak eddig? Nagyon kevesen, de gondolom ezt sejted! A legtöbben nem tudnak átlépni a saját árnyékukon!

Bocs, hogy kicsit hosszúra nyúltam (na jó nem is kicsit), csak arra akartam rávilágítani, hogy a gondolkodásunk sok ponton rokon, vagyis inkább a sarkalatos pontokon azonos. Sokat gondolkodtam már azon, hogy miért van az, hogy akik képesek a sikereket elérni, bármiféle úton járnak is, a végén jutnak, még ha nem is fizikálisan. Egyébként, még utószónak a nagy monológhoz még annyit, hogy bármilyen könyvet elolvastam eddig sikeremberektől, legyen az híres spekuláns, sportoló, tudós, vagy színész mind egy irányba mutatott, csak a bejárt út volt más, de az is csak látszólagosan, mert az állomásokat simán egymásra lehetett illeszteni.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-20, 21:20   #12 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

végén jutnak = végén ugyanoda jutnak
Régi 2010-03-21, 14:08   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Péter
Köszönöm válaszod.
Egyetértek a havonta duplázás válaszoddal. Mert szerintem is a gyakorlatban ott a nyári uborkaszezon és néha az év eleji „bizonytalankodás” Így a valóságban ez szerintem kb. 100 szoros hozam lehet. Ami továbbra is szép eredmény.
A tanfolyam „nyugdíjas és gazdagodni vágyó fiatal” részét kicsit igazságtalanul fogalmaztam meg. Korábban jártam pár tanfolyamon és ott szembesültem ezzel a jelenséggel. Első nap eltelt azzal, hogy többé-kevésbé megérették a hallgatók hogyan lehetséges a short. Második nap Metatrader telepítés. Itt kimerült az éles kötés fogalma is. (vagyis, miután telepítettük, mindenki kipróbálhatta milyen kötni. Láthattuk, ahogyan a portfóliónk értéke változik. Ez le is kötötte aznapra a csapatot. Ami a teljesen kezdőknek érdekes lehet, de én itt készültem idegrohamot kapni.) Még egy nap gyertyák jelentése, gyertya alakzatok. Majd utolsó nap egy mozgó átlagkereszteződéses „stratégia”.
Nem gondolom, hogy zseni lennék, de ezt az első demó számlámról és a Kecskeméti könyvből már régen tudtam. Kidobott pénz volt. Itt merült fel bennem, hogy valami haladóbb tanfolyamot kellene nézni.
Következő tanfolyam: Jó reklám. sok százalék hozam, stb. Nem lehet csak a haladóra jönni, a kezdővel együtt lehetséges csak. Megint egy csomó pénz. Három nap szenvedés (szoftvertelepítés, megbízás típusok, stb.) Majd 4. nap egy kb. 60% - os stratégia. (ha működik, mert indikátor alapú.)
Itt láttam be, ezt a szakmát nem tanfolyamokon tanítják. És TISZTELET A KIVÉTELNEK, de ezek az előadók azért tanítanak, mert nem tudnak tradelni. Következett a lelki gödör. (ekkor nyitottam a gyakorlati tudás megszerzése című topikot)
Itt már kb. egy éve napi 10 – 16 órában grafikonokat nézegettem, összefüggéseket kerestem, backtest, stb. És valóban megtaláltam a nekem megfelelő kereskedési stratégiát. De ehhez 2 év információgyűjtés, tanulás, lelki gödör, kilátástalanság, kitartás, hit, stb. kellett. Ezért vagyok szkeptikus azokkal a srácokkal, akik azért kezdenek ebbe, mert szeretnének egy XY kocsit. Jobban jár, ha túlórázik a munkahelyén 2 évig…
Az információ éhségem továbbra is megmaradt. Sőt szerintem elengedhetetlen ebben a szakmában.
Köszönettel elfogadom a meghívásod. Az első lehetséges alkalommal szívesen megyek. Hiszen a rugalmas munkaidő és hely az egyik legjobb dolog ebben a szakmában. (olvastam a weboldalon: „ az internet szolgáltató miatt korlátozott a létszám” viszek mobil netet így kevesebb gondot okozok.)
Üdv: Mighti

Szia,

Ok, jöhetsz bármikor, amikor csak akarsz.
A tanfolyamaink tényleg telt házasak, de neked szorítunk egy helyet, ha már így megígértem.
Köszi az észrevételeket.
AZért remélem nem érzed hogy bármilyen bántó szándék lett volna az írásomban.
Sok sikert, és kitartást kívánok a lelki gödrökből való folyamatos kimászáshoz!
Ez egy ilyen szakma.

u.i.
azért lehet hogy a 3 napos tanfolyam első napján halálra unod magad, de kérlek légy majd megértő, mert itt főként újak vannak, akik azt várják hogy 3 nap alatt tradert faragok belőlük...
Régi 2010-03-21, 15:14   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Péter!

Bár a válaszod nem nekem szólt, de azért ha megengeded, belekotyognék a témába annál is inkább, mert a gondolkodásmódod meglehetősen közel áll az enyémhez. Először is a szavaidból úgy veszem ki, hogy nem nagyon dolgoztál alkalmazottként, vagy legalábbis hosszú időt nem. Nos én sem. Munkával töltött életem egyetlen percében sem voltam alkalmazott. Ez miért is fontos? Mert a gondolkodásmódom teljesen más, mint azé az emberé, akinek van egy vagy több főnöke, aki a döntés súlyát részben vagy egészben le fogja venni a válláról. Nyilván ez attól is függ, hogy az alkalmazott egy adott vállalati struktúrában hol helyezkedik el, de akkor is igaz, hogy a végső kockázat a cég tulajdonosáé. Nos én is felépítettem néhány céget, minden reklámozás nélkül kijelenthetem, hogy az egyik építőipari vállalkozás magyar viszonylatban (bár nem követem nyomon a sorsát) ma is benne van az első 10-15-ben, a saját szakterületén, azaz az építőiparban! Sajnos később elveszítettem a részesedésemet a cégben, egy rosszul megválasztott üzlettárs miatt. Pénzügyileg nem jártam rosszul, mert természetesen a távozásom árát kőkeményen megkértem, valamint a cégnek az is komoly pénzébe került, hogy a nevet tovább használhatta, azaz én lemondtam a márkanévről. Tehát nem anyagilag volt problémám, hanem az érzés, hogy elveszítettem azt amit a nulláról felépítettem, és valakié lett, aki nem is volt ott a születésénél, és a legnehezebb korszakainál. Bár nyilván most is komoly nehézségei vannak, hiszen tudjuk, hogy az építőipart lényegében kiherélték. De ez már nem az én problémám.
Igyekeztem a dolog pozitív oldalát nézni, mivel akkor már alkalmaztam az általad említett diverzifikációt, és meglehetősen komoly pénzekkel jelen voltam a BÉT-en mint befektető, tehát a dolog pozitívuma, hogy a figyelmemet egy új terület köthette le teljes egészében 1998-tól. Ez pedig, a tőzsde volt. Eljött az idő, hogy ne csak befektetőként legyek jelen, hanem kereskedőként is, vagy nevezzük csúnyán spekulánsnak.
A diverzifikáció fennmaradt, hiszen a mai napig vannak befektetéseim a tőzsdéhez kapcsolódóan és azon kívül is. Ezeknek alapvetően nincs köze a spekulációhoz használt tőkémhez, sőt a spekulatív tőkémnek el kell tudnia tartania magát, a befektetett tőkém nélkül is. Hiszen a spekulatív tőkével ellentétben a befektetési tőke nem minden esetben mozgósítható akkor és ott, amikor akarom, vagy csak veszteségekkel. Csak egy példa, (bár nem jellemző, hogy nyilvános fórumokon szívesen megosztanám a befektetéseim célirányát), hogy manapság egy ideje külföldön befektettek lósportba (bár Magyarországon tehetném), ami egészen konkrétan a lovakat és a velük kapcsolatos költségeket, a személyzetet, a megfelelő ingatlanokat, pályák bérlését, nevezési díjak kifizetését…stb. jelenti. Akinek van fogalma erről az tudja mibe kerül, akinek nincs annak meg csak annyit mondok, hogy sokba (még akkor is, ha nem egyedül viselem a költségeket), és kockázatos nem rövid távú befektetés, tehát a pénzt egy ideig benne kell tartani, beletolni, mire az ember elkezd profitot látni belőle. Viszont sok embernek sikerült, és az a vízióm, hogy nekem is fog.

No nem ragozom, ezt az egészet azért írtam le, mert az a véleményem, hogy egy tanfolyamnak az én olvasatomban nem a technikai ismereteket kell közvetítenie, mert az megszerezhető. Amit át kell tudnia adni, az egy gondolkodásmód, aminek az a lényege, hogy minden teljesítmény gátja maga az ember. Tehát az embernek magával kell majd megküzdenie, és ha képes ebből a küzdelemből győztesen kikerülni, akkor a többi akadály leküzdhető. Ha van előttem egy nagy fal, aminek a túloldalára kell jutnom, akkor nem az a kérdés milyen módon tegyem azt meg. Technika kérdése, hogy átmászok, megkerülöm, átfúrok alatta, áttöröm fejjel. A kérdés az, hogy elhiszem e, hogy azon a falon át tudok jutni legyen az bármilyen magas, bármilyen széles, bármilyen vastag, őrizzék bármennyien. Ha ezt átültetjük a tőzsdére elhiszem e, hogy sikeres leszek ezen a területen, és hajlandó vagyok e bármit megtenni amit követel tőlem. Ha megvan a hit, és az elszántság akkor ezen a terülten sikeres lesz az ember. Nos a tanfolyamnak ezt kellene megértetnie az hallgatóival, mert ha ezt nem sikerül megértetni, lehet bármennyire alapos a képzés, és bármilyen jó a bemutatott stratégia, a páciens sikertelenségre van ítélve. Meg kell értenie, hogy ha alkalmazottként dolgozik ott a felelőssége kisebb, nagyobb, de soha nem teljes, és amikor leül a gépe elé felejtse el, hogy „civilben” alkalmazottként dolgozik.. Itt minden az övé a siker és a sikertelenség is. Ha felemelkedik a tőzsdét, az sem érdekli, mint ahogyan az sem, ha eltűnik a süllyesztőben.
Ha a ti tanfolyamatok, ezt megérteti a hallgatókkal, a célját már elérte, a többi a bónusz. Ha nem tudja ezt elérni, akkor mindegy mit oktat, a végeredmény ugyanaz lesz. Abban viszont biztos vagyok, hogy nagyon kevesen lesznek azok, akik ki fognak emelkedni. Ez nem azért van, mert te nem jól tartod meg a tanfolyamot, hanem azért (ha oktatsz, akkor te is tudod), hogy az ember ilyen. Nehéz benne hosszútávra egy bizonyos szemléletmódot elültetni, sőt nem is lehet. Ahogy te is írtad, csak ő tud megváltozni, és talán nem vagyok pesszimista, ha azt állítom, hogy az emberek 95% nem tud.

Megint két példa, hogy mennyire nem értik ezt a gondolkodásmódot az emberek. Van a rokonságomban olyan ember, aki folyamatosan anyagi gondokkal küzd. Bár szidja a rendszert, a politikát, a jó Istent. Bár van igazsága abban, hogy a felsoroltak egy részének van köze ahhoz, hogy hátrányból indul (talán csak az utolsónak nincs), de ahhoz, hogy ott is maradt azt elsősorban magának köszönheti. Számtalanszor adtam neki kisebb nagyobb pénzösszegeket, amíg egyszer meguntam, hogy képtelen a saját lábára állni, és tettem neki egy ajánlatot. Nagyon gáláns ajánlat volt szerintem, és nem sűrűn fordul elő velem, hogy ilyet teszek. Megmondtam, hogy a megélhetésére nem vagyok hajlandó tovább költeni, de hajlandó vagyok neki adni egy bizonyos összeget, és átadni neki valamit, ami több mint készpénz. Elmondom neki, hogyan kell felhasználnia és mire az általam adott összeget, ahhoz, hogy kilendüljön arról a pontról, ahol most van és elinduljon egy másik úton, ami máshová vezet. Tehát egy gondolkodásmódot adok neki, valamint az időmből kap, és nem kérek érte pénzt, sőt én adom hozzá a materiális tőkét, amit később visszakérek, de az már nem fog neki nehézséget okozni. Tudod mit mondott? Hogy ne szórakozzak vele, mert neki a pénz most kell, arra, amire ő akarja, és különben is nehogy már ő változzon meg 45 évesen. Hát erre mondhattam volna, hogy ahogy ránézek az életkörülményeire, talán mégis változtatnia kellene valamin, de amikor kimondta az előzőeket, tudtam, hogy felesleges hergelnem. Csak annyit mondtam, hogy akkor sajnos utoljára tudtam segíteni. Megkapta, amit kért, és soha nem adta vissza a pénzem. Ez volt a bosszú, és ennyivel lettem szegényebb, de egy vélemény megerősítésével gazdagabb. Az emberek nem változtathatók, ha ők nem akarnak változni.

A másik nagyon tanúságos volt számomra. Bár én nem oktatok, mert bár lenne mondanivalóm, de az időm véges. És nagyon drága. Akárcsak a tiéd! Tudjuk miről beszélünk. 
Azonban mégis egyszer felkért egy tőzsdei oktató cég, hogy nem lenne e kedvem a tanfolyamukon vendégelőadóként szerepelni. Kaptam több ilyen felkérést már, de általában mindig visszautasítom, mert nincs ingerenciám az oktatáshoz, márpedig ami annyira nem érdekel, ott nem is tudok tökéletest nyújtani. Kell, hogy felébredjen bennem valami.
De ez alkalommal az adott cég felkeltette az érdeklődésemet valamiért. Elkértem az oktatási anyagukat, semmi különös főleg technikai kérdésekkel foglalkoztak, szépen szisztematikusan felépítve. Ott is elmondtam, amit itt feljebb leírtam már, azaz, hogy mit hiányolok. Megmondtam, hogy ez az oktatási anyag, ha én hallgató lennék, nem motiválna különösebben. Lehet, hogy ideiglenesen igen, de ahhoz semmiképpen sem elég hosszan, hogy sikeres legyek a tőzsdén. Amiért mégis felkeltették az érdeklődésemet, az nem volt más, mint az, hogy hajlandók voltak megváltoztatni annak érdekében, hogy belevigyük a szemléletmódot, sőt tulajdonképpen az egész oktatást a szemléletmód megváltoztatására építsük fel. Azt mondtam, hogy legyünk szuggesztívek, értessük meg és mutassuk be, hogy miképpen gondolkodjanak a hallgatók. Ilyen technikai kérdések meg, hogy trendek, gyertyák indikátorok stb. legyenek házi feladatok, a feldolgozásukhoz meg nyújtsunk segítséget, mert ezek megtanulhatók, úgy ahogyan az egyetemen is. A sóder ott is könyvből tanulandó, a jó oktató nem azt mondja el, ami a könyvben is megvan. Ő a szemléletet adja át. Ha nem azt, akkor kár oktatnia. Szóval felforgattuk a tőzsdei oktatásukat, ami sajnos néhány kollégának nem nagyon tetszett, de hát engem különösebben ez nem érdekelt, mert nem is rájuk gondoltam, amikor javaslatokat tettem. Aki nem akar változni, azon nem az én dolgom változtatni. Ja még annyi, hogy én igazából nem kértem a magam részére különösebb oktatási anyag összeállítását, mert az én mondanivalóm a fejemben volt, illetve a technikai része meg a saját laptopomon. Már csak egy dolog volt hátra, a tiszteletdíjam kérdése. Mivel én úgy vagyok ezzel, hogy az időm árát én határozom meg, itt is így tettem. Megmondtam, hogy mibe kerülök. Némi megrökönyödést már akkor is okozott a dolog, de az igazi felhördülés gondolom akkor történt meg, amikor kifordultam az ajtón.
Mindenesetre, néhány napra rá felhívtak a cégtől, mégpedig azzal, hogy meghányták-vetették a dolgot, és sok, amit kérek. Ugyanis tudom e, hogy mennyibe kerül a tanfolyam és, hogy más oktatók mennyit kapnak? Mondtam, hogy nem tudom, de tulajdonképpen nem is érdekel, mert ezeknek a kidolgozása nem az én dolgom, ha azt akarják, hogy a könyveléssel is én foglalkozzak, az további súlyos pénzekbe kerül. Döbbent csend a telefonban néhány másodpercig, majd, hogy megtörjem a kínos hallgatást, megkérdeztem hajlandók megfizetni az időmet vagy sem? Ha nem, akkor sincs semmi gond, ha meg igen, akkor miért merült fel a dolog? Nos inkább nem voltak hajlandók, ergo nem értettük meg egymást. Így hagytam abba az oktatást, amit el sem kezdtem. Nem értették meg, hogy én ingyen is odaadom az időmet (mint ahogyan itt a fórumon is, vagy privátban is) a magán személynek, ha úgy érzem, hogy érdemes rá, tudok rá időt szánni, és nem üzletről van szó. Azonban az üzletnek ára van, sokszor nem kevés az ára. Én megfizetem, és meg is fizettetem. A legnagyobb tanúság, megint csak a gondolkodásmód! Vajon, hogyan lehet úgy oktatni egy hallgatót, hogyha nem tudom sikerre hangolni, mert magam sem értem a sikert, és azt, hogy az mibe kerül? Sehogy!

Említetted, hogy Magyarországon sokan kezdik megérteni, hogy a pénzügyi kultúra annyira ingatag lábakon áll, hogy ezt talán jobb lenne a nulláról újraépíteni! Kár, hogy az állam a mai napig nem integrálta ezt a területet az oktatás területére, ami van, az magániskolákon van vagy egyének partizánakcióiban. Így is lehet előre haladni, csak sokkal nehezebben.
De azért hozzáteszem, hogy nem kell megijedni, mert ez a nálunk fejlettebb államokban sincs másképpen, bármennyire is megpróbálják ezt elhitetni velünk. Aki azért jár külföldre, az tudja, hogy az angolok, a németek, az amerikaiak, ugyanúgy sőt még jobban el vannak adóodva állami szinten, és magánemberként is, mint mi, sőt esetenként még jobban is. Sőt van annyi fórunk, hogy ők ezt szokták meg 40-50 éve, és nehéz a jóról leszokni, pedig muszáj lesz. A nagy különbség annyi, hogy a lakosság számarányhoz viszonyítva több átlagember megérti, hogy a jövőjéről vagy gondoskodik, vagy éhenhal nyugdíjasként, nálunk sajnos sokkal kevesebben. Így pedig a csalódás igen nagy lesz.

Szóval sok mindenben egyet tudok érteni veled, egyet,vagy talán kettőt kivéve, de ezek elég kardinális kérdések.
Valóban létezik más kockázatkezelés is mint, hogy 2-3%, de egy kezdő ezt most felejtse el a kis párszáz vagy pár ezres számlájával. Neki egy trade egy adott instrumentumon maximum ennyi kockázat. Miért is?
Hogy kitartson a számla! 20 milliós számla? Az egy másik szint, más kockázatkezelés! Majd ha megkereste az első 1 millióját a tőzsdén, és meg is tartotta, akkor felléphet egy másik szintre. Tőlem biztosan nem fog mást hallani amíg, ezt meg nem tette. Mint ahogyan azt sem, hogy a nyereség veszteség aránya ne legalább 2:1 legyen. Pedig gondolom te is tudod, hogy 1:1 is hatalmas nyerőben lehet lenni, csak a találati aránynak kell jónak lenni. De aki most kezd, az nem ott tart, hogy ezt megtegye! Ő ott tart, hogy van egy kis számlája, vagy csak egy demo, és azt kell megőriznie! Nem kell sietni sehova. Rengeteg emberrel kapcsolatban vagyok privátban, aki elkezdett tőzsdézni, és valahol tart, vagy nem tart, stagnál, vagy veszít. Van, akivel napi a kapcsolat, van, akivel hosszabb szünetek is előfordulnak. Sokan eltűnnek a süllyesztőben. Akit érdemesnek tartottam, megmondtam neki, hogy keresse meg a tőzsdén az első pár millióját, és tartsa meg, utána szóljon és megmutatom a következő lépcsőfokot. Az idő nem releváns. Szerinted hányan szóltak eddig? Nagyon kevesen, de gondolom ezt sejted! A legtöbben nem tudnak átlépni a saját árnyékukon!

Bocs, hogy kicsit hosszúra nyúltam (na jó nem is kicsit), csak arra akartam rávilágítani, hogy a gondolkodásunk sok ponton rokon, vagyis inkább a sarkalatos pontokon azonos. Sokat gondolkodtam már azon, hogy miért van az, hogy akik képesek a sikereket elérni, bármiféle úton járnak is, a végén jutnak, még ha nem is fizikálisan. Egyébként, még utószónak a nagy monológhoz még annyit, hogy bármilyen könyvet elolvastam eddig sikeremberektől, legyen az híres spekuláns, sportoló, tudós, vagy színész mind egy irányba mutatott, csak a bejárt út volt más, de az is csak látszólagosan, mert az állomásokat simán egymásra lehetett illeszteni.

Kedves Szidiusz,

Ez egy igén értékes írás!
Bárcsak mindenki elolvasná, akit a pénz valamilyen szinten érint, vagy érdekel...

HA lenne időm, szívesen mondanék véleményt minden bekezdésedre, de a legtöbbel 99%-ban egyetértek, annélkül is hogy ezt leírnám.
Jól gondolod, és sem voltam soha sem munkavállaló.
Hál istennek.
Az élet a legjobb iskola arra hogy az ember megtanulja hogy mivel, mit lehet elérni.

Hát igen, legszívesebben tudod mit tanítanék?
-kockázatkezelkést, sikeres gondolkodásmódot, és azt hogy hogyan küzdje le az átlagember a "szegénység identitást" ami a legtöbb esetben ez első számú gátja a személyes sikereknek, meg persze azt hogy hogyan szűrd ki azokat a tőzsdeoktatókat, akik belőled élnek, és semmi másból

BÍzom benne hogy a többiek nem tartanak nagyképűnek az írásod miatt, ami az "időd eladást" illeti, de ebben is egyetértünk.
Mint mondtam az én tanfolyamom nem olcsó, sőt, a leginkább azt szeretném ha az én tanfolyamom lenne a legdrágább, hiszen nem átlagos dolgokról beszélek az embereknek.
Gondolom te is hasonlókat éreztél amikor felkértek előadást tartani.
HA valakiket az ember arra oktat hogy hogyan kell kivenni a pénzt a világ legnagyobb "széfjéből" annak nyilván hogy ára van
Ezt be kell látnia mindenkinek.

Egy dologban azonban azt hiszem hogy tényleg nem teljesen értünk egyet...
Ez pedig a 2-3%-os dolog. De ez végül is nem probléma, inkább nézőpont kérdése.

A véleményem az, hogy a legtöbb forextrader egy óriási nagy tévhitben van amikor nekilát a devizakereskedésnek.

Gondoljuk át, hogy bárhol ahol besélnek a forexről, az előadás első felében 99%-ban biztos hogy elhangzik hogy a forex a világ legnagyobb játszótere!
Erre mit csinál az átlagember?
Azértt jön ide kereskedni, mert itt már 100.- usd-vel is tud számlát nyitni!
...gratulálok...
Szerintem itt van már ez elején az esélye is elvágva a siker bármféle lehetőségének.
Aztán jön a tőkeáttétel, stb, és jönnek a lenullázott számlák.
Igen, az tény hogy itt az emberek 90%-a ez első 3 hónapban lenullázza a számláját.
A brókerek persze jól érzik magukat ilyen környezetben...
Aztán mi következik ezután?
A delikvens újratölti a számláját, és kezdődik az egész előről.

Ilyenkor Albert Einstein szavai jutnak az eszembe:

"...Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra és várni, hogy az eredmény más legyen..."

Tehát visszatérve a primitív money management szábályokra, ait a legtöbb helyen hallasz, a véleményem a következő.
Vegyük alapul a 100.- usd vel érkező kezdő, de éles számlán játszó kereskedőt. Mondván hogy "először kicsivel kezdjük "
Azt mondod neki hogy ne kockáztasson többet mint a tőkéjének a 2%-a , ami rendjén is van a közismert statisztikai adatok alapján kiszámolt sorozatos vesztők arányából kiindulva.
Ha ezt játsza az ember, akkor gyakorlatilag nincs esélye arra hogy lenullázza a számláját.
De a gond nem itt kezdődik, sőt ilyenkor még nem is látszik.
A lelkes kezdő tarder keresi a 1:2 hozamú tradek lehetőségét.
Gondosan kiszámolja hogyha nem jön össze a trade akkor veszíteni fog max: 2.- usd-t, ha pedig nyer, akkor keresni fog 4.- usd-t, tradenként! Hurrá!
Ez jó kis elmélet.
Aztán játszik 100 kereskedést.
MAjd megnézi hogy a számláján kb: 200 usd van a tredek után.
HA valaki vakon, chart nélkül csinálja, akkor biztos hogy ez az eredmény.
(sokszor ha grafikont is néz mellé, akkor ettől rosszabb)
Persze ebből lejön még a brókerköltség, ami gyanítom hogy nem lesz kevés, mert a szerencsétlen M5-ös grafikonokon fog tradelni, már ha egyáltalán van olyan kis kötésmennyiség a brókernél ahol játszik.
Aztán ilyenkor jön a nagy kérdés!
ÉRDEMES ENNYI PÉNZÉRT, ENNYI IDŐT DOLGOZNI, ÉS KOCKÁZTATNI?
SZóval én amikor kockázati szintet határoztatok meg a hallgatóimmal, akkor soha nem a %-os szintből indulok kI!

Téves megközelítés lenne, mert nem tudom hogy az egyént mi az a pénzmennyiség aminek a megkeresése motíválja, és mi a pénzmennyiség aminek az elvesztése viszont túlzott mértékben flusztrálja?

Azt gondolom hogy a kockázatkezelést, a veszteségszinteket, és azt a pénzt amiért valaki dolgozik itt a forexen, azt nagyon, nagyon pontosan egyénre kell szabni!!!
HA ez nincs meg akkor jönnek az ismert dolgok, a lelki válságok, az érzelmi kitörések, depresszió, sőt néha ettől drasztikusabb dolgok is.
Sajnos ez a mélyen meghúzódó oka annak hogy a legtöbb ember itt egyáltalán nem sikeres.
A legtöbb embernek erről halvány fogalma sincs, igy nem is csoda hogy nem is tudja hogy hol keresse a problémára a megoldást, mert a problémája sem világos, csak az hogy fogy a pénz a számlájáról.
Ez pedig már annak a következménye hogy alapvetően maga a kis kereskedési rendszere amit felkállított, vagy rosszabb esetben felállítattak vele..."tőzsdeoktatók" teljes mértékben MŰKÖDÉSKÉPTELEN!
Ilynekor jönnek aztán a túlzott kockázatvállalások, kapzsiság/félelem 22-es csapdája, és a többi, és a többi...

A másik dolog a találati aránnyal kapcsolatos amit írtál.

Én magam SOHA nem megyek bele 1:1-es tradekbe!
Régebben belementem, amikor még azt hittem hogy "jó" a találati arányom.
Játszottam kezdő koroban olyan stratégiákat ahol 80% körüli volt ez ez "arány".
Ma már ennek a javítására nem hogy nem törekszem, de abszolut figyelembe sem veszem az alábbi tények miatt:
MI AZ HOGY TALÁLATI ARÁNY?
Véleményem szerint az egy olyan rossz dolog, egy olyan "traderálom" aminek az eléréseére törekszenek kezdő traderek, és ami számtalan pszichocsapdába kergeti bele a kereskedőket.

Gondoljuk át a hagyományos értelemben vett "találati arányt".
Talán úgy definiálhatnánk magunknak hogy nyerő trade az amin pénzt kerestem (ez legtöbb esetben a célárnál történő pénzkivételt jelenti) és vesztő trade az ami kistoppolt a pozícióból.
Ezt azért így fogalmaznám meg, mert többszáz eddigi hallgatóm aki már korábban kereskedett, így adta vissza ennek a megfoghatatlan "aránynak" a definícióját.
Ez a dolog azonban alapjaiban véve hibás megközelítés, már megint.
Sajnos a találati arány javítására tett minden erőfeszítés egy szélmalomharc! HArc a lehetetlen ellen, és önmagábanb értelmetlen tevékenység!
Miért?
Azért mert a piac minden időpillanatban kiszámíthatatlan.
(Erre előbb utóbb rájön az ember, csupán évek kérdése)
Senki nem tudja a következő gyertya színét, teljesen mindegy hogy milyen idősíkról beszélünk is. (Éppen ezért én személyesen soha nem is törekszem kiszámítani a piacot)
A kezdők abban hisznek hogy minnél jobban beleássák magukat a technikai elemzésbe, annál inkább javulni fog a a"találati rányuk".
Ez szintén egy tőzsdei pszichocsapda!
A találati arány értékét borzasztó egyszerűen meg lehet növelni, mindössze a célárakat kell közelebbre húzni, és távolabb tenni a stop-okat.
Ennyi az egész!
Ebben nem kell hinni, sőt ehhez nem is kell tudás, csak mechanikusan végre kell hajtani ezt a dolgot.
Persze ezzel még egy büdös vasat sem lehet keresni!
Sőt ez az egyenes út az elszegényedés felé...

Én 8 éve tradelek.
A találati arányom több ezer tredet összesítve 50%-os.
HA kevesebb tradet nézek, vagy pl a márciusi hónapomat, akkor az értékeim 40/60 ill. 60/40 között mozognak.
Meggyőződéásem hogy 5,000 darab feletti trade után már nincsennek csodák.
pár év múlva ha előérem a 20,000db-os trade számot, az 50-50%-os találati arányom biztosan ne fog változni!
Erre már most mérget vehetek!
Miért van ez?
Azért mert a piac amint már írtam, minden időpillanatban kiszámíthatatlan.
Én tudom hogy ezt nehéz elhinni, és nagyon nehéz vele azonosulni, mert a találati arány értékének növelése a trader EGO-ját építi, ez pedig nem.
Ez mindössze a csupasz valóság.
Az a jó dolog hogy ezzel az adattal hibátlanul lehet nagyon, nagyon sok pénzt keresni!!!

Egy dolgot senki, hangsúlyzom SENKI nem tanít a tőzsdei vagy a MAgyar devizatanfolyamokon!
Ezt azért mondom és vállalom mindenféle következményét, mert minden oktató anyagát ismerem aki ezen a piacon dolgozik, és a legtöbb tanfolyamot valamilyen formában már volt szerencsém meghallgatni.
Ahogy te is írtad mindenhol sima techniaki elemzés van, indikátorok, alakzatok és sok egyéb baromság ami arra jó hogy az emberek fejét teletömjék látszólagos tudással, és valamiért fizessenek.
Épp elég dolgom van nekem azzal amíg ezeket a fejelket kitisztítom, hogy tudjanak tradelni és pénzet keresni.
Ez a tudás ami a múlt technikáin alapszik, kb 20,000.- ft-ot, agy még annyit sem ér.
Ennyi az ára 2 db Kecskeméti féle könyvnek, amit ha az ember megvesz és elolvassa, akkor pont megvan ez a fölösleges információ otthon a könyvespolcon.
A trade nem erről szó...

Tehát amiről senki sem beszél (legalábbis eddig...) az a PAYOFF RATIO, amit közel 3 éve próbálok a hallgatóim felébe verni, hogy ennélkül nincs siker.
Természetesen minden találati arányhoz tartozik egy PayOff ratio.
E számadat nélkül még azt sem lehet megmondani hogy ha valakinek a találati arány 70% nyerő és 30% bukó, akkor tud -e pénzt keresni, vagy sem?!
Szóval ez Magyarország.
A kevésbé fontos dolgokról mindenki beszél, de a mi a lényeg arról sokszor nem is tudunk..
Na ezen akarok én tűzzel vassal, minden eszközzel változtatni!
Ez az egyik oka annak hogy oktatok.
Néhány éve az egyik barátom azt kérdezte tőlem , hogy van e itt olyan tanfolyam ahova én szívesen elmennék, mert úgy oktatják a tőzsdét ahogy én megszeretném tanulni. Oda szívesen elmenne ő is, mert érdekli a dolg.
Azt mondtam a barátomnak hogy : NINCS!

Meggyőződésem hogy a devizatrade egy rendkívül egyszerű dolog!
NEM kell hozzás emmi más, mint józan paraszti ész, és legfőképpen tiszta, "előképzetlen" fej.

Visszatérve a találati arányhoz:
Hova soroljuk azt a tredet, amiben a megnyitáskor volt 100.- usd kockázat, de tarde közben a stop kedvező irányú mozgatásával csakmondjuk 30.- usd lett a végén a veszteség?
A válasz erre egyértelmű szokott lenni: EZ EGY VESZTES TRADE, és megy a statisztikába a vesztesek közé.
Majd év végén meg "találati arányt számolgatunk..."
Na erre mondom én hogy zsákutca...
Ugyanez a nyertes tradekre is...

Ha lesz időm, majd még folytatom az eszmefzuttatást, márha érdekel valakit is ez a téma.

Bocs a véleményemért, de én magabiztos vagyok bizonyos dolgokban, mert alá tudom támasztani minden egyes mondatomat tényekkel.
Azért öröm volt olvasni a hozzászólásodat, és mégegyszer köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat.

Majd folytatjuk...
Régi 2010-03-21, 18:24   #15 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Kedves Szidiusz,

Ez egy igén értékes írás!
Bárcsak mindenki elolvasná, akit a pénz valamilyen szinten érint, vagy érdekel...

HA lenne időm, szívesen mondanék véleményt minden bekezdésedre, de a legtöbbel 99%-ban egyetértek, annélkül is hogy ezt leírnám.
Jól gondolod, és sem voltam soha sem munkavállaló.
Hál istennek.
Az élet a legjobb iskola arra hogy az ember megtanulja hogy mivel, mit lehet elérni.

Hát igen, legszívesebben tudod mit tanítanék?
-kockázatkezelkést, sikeres gondolkodásmódot, és azt hogy hogyan küzdje le az átlagember a "szegénység identitást" ami a legtöbb esetben ez első számú gátja a személyes sikereknek, meg persze azt hogy hogyan szűrd ki azokat a tőzsdeoktatókat, akik belőled élnek, és semmi másból

BÍzom benne hogy a többiek nem tartanak nagyképűnek az írásod miatt, ami az "időd eladást" illeti, de ebben is egyetértünk.
Mint mondtam az én tanfolyamom nem olcsó, sőt, a leginkább azt szeretném ha az én tanfolyamom lenne a legdrágább, hiszen nem átlagos dolgokról beszélek az embereknek.
Gondolom te is hasonlókat éreztél amikor felkértek előadást tartani.
HA valakiket az ember arra oktat hogy hogyan kell kivenni a pénzt a világ legnagyobb "széfjéből" annak nyilván hogy ára van
Ezt be kell látnia mindenkinek.

Egy dologban azonban azt hiszem hogy tényleg nem teljesen értünk egyet...
Ez pedig a 2-3%-os dolog. De ez végül is nem probléma, inkább nézőpont kérdése.

A véleményem az, hogy a legtöbb forextrader egy óriási nagy tévhitben van amikor nekilát a devizakereskedésnek.

Gondoljuk át, hogy bárhol ahol besélnek a forexről, az előadás első felében 99%-ban biztos hogy elhangzik hogy a forex a világ legnagyobb játszótere!
Erre mit csinál az átlagember?
Azértt jön ide kereskedni, mert itt már 100.- usd-vel is tud számlát nyitni!
...gratulálok...
Szerintem itt van már ez elején az esélye is elvágva a siker bármféle lehetőségének.
Aztán jön a tőkeáttétel, stb, és jönnek a lenullázott számlák.
Igen, az tény hogy itt az emberek 90%-a ez első 3 hónapban lenullázza a számláját.
A brókerek persze jól érzik magukat ilyen környezetben...
Aztán mi következik ezután?
A delikvens újratölti a számláját, és kezdődik az egész előről.

Ilyenkor Albert Einstein szavai jutnak az eszembe:

"...Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra és várni, hogy az eredmény más legyen..."

Tehát visszatérve a primitív money management szábályokra, ait a legtöbb helyen hallasz, a véleményem a következő.
Vegyük alapul a 100.- usd vel érkező kezdő, de éles számlán játszó kereskedőt. Mondván hogy "először kicsivel kezdjük "
Azt mondod neki hogy ne kockáztasson többet mint a tőkéjének a 2%-a , ami rendjén is van a közismert statisztikai adatok alapján kiszámolt sorozatos vesztők arányából kiindulva.
Ha ezt játsza az ember, akkor gyakorlatilag nincs esélye arra hogy lenullázza a számláját.
De a gond nem itt kezdődik, sőt ilyenkor még nem is látszik.
A lelkes kezdő tarder keresi a 1:2 hozamú tradek lehetőségét.
Gondosan kiszámolja hogyha nem jön össze a trade akkor veszíteni fog max: 2.- usd-t, ha pedig nyer, akkor keresni fog 4.- usd-t, tradenként! Hurrá!
Ez jó kis elmélet.
Aztán játszik 100 kereskedést.
MAjd megnézi hogy a számláján kb: 200 usd van a tredek után.
HA valaki vakon, chart nélkül csinálja, akkor biztos hogy ez az eredmény.
(sokszor ha grafikont is néz mellé, akkor ettől rosszabb)
Persze ebből lejön még a brókerköltség, ami gyanítom hogy nem lesz kevés, mert a szerencsétlen M5-ös grafikonokon fog tradelni, már ha egyáltalán van olyan kis kötésmennyiség a brókernél ahol játszik.
Aztán ilyenkor jön a nagy kérdés!
ÉRDEMES ENNYI PÉNZÉRT, ENNYI IDŐT DOLGOZNI, ÉS KOCKÁZTATNI?
SZóval én amikor kockázati szintet határoztatok meg a hallgatóimmal, akkor soha nem a %-os szintből indulok kI!

Téves megközelítés lenne, mert nem tudom hogy az egyént mi az a pénzmennyiség aminek a megkeresése motíválja, és mi a pénzmennyiség aminek az elvesztése viszont túlzott mértékben flusztrálja?

Azt gondolom hogy a kockázatkezelést, a veszteségszinteket, és azt a pénzt amiért valaki dolgozik itt a forexen, azt nagyon, nagyon pontosan egyénre kell szabni!!!
HA ez nincs meg akkor jönnek az ismert dolgok, a lelki válságok, az érzelmi kitörések, depresszió, sőt néha ettől drasztikusabb dolgok is.
Sajnos ez a mélyen meghúzódó oka annak hogy a legtöbb ember itt egyáltalán nem sikeres.
A legtöbb embernek erről halvány fogalma sincs, igy nem is csoda hogy nem is tudja hogy hol keresse a problémára a megoldást, mert a problémája sem világos, csak az hogy fogy a pénz a számlájáról.
Ez pedig már annak a következménye hogy alapvetően maga a kis kereskedési rendszere amit felkállított, vagy rosszabb esetben felállítattak vele..."tőzsdeoktatók" teljes mértékben MŰKÖDÉSKÉPTELEN!
Ilynekor jönnek aztán a túlzott kockázatvállalások, kapzsiság/félelem 22-es csapdája, és a többi, és a többi...

A másik dolog a találati aránnyal kapcsolatos amit írtál.

Én magam SOHA nem megyek bele 1:1-es tradekbe!
Régebben belementem, amikor még azt hittem hogy "jó" a találati arányom.
Játszottam kezdő koroban olyan stratégiákat ahol 80% körüli volt ez ez "arány".
Ma már ennek a javítására nem hogy nem törekszem, de abszolut figyelembe sem veszem az alábbi tények miatt:
MI AZ HOGY TALÁLATI ARÁNY?
Véleményem szerint az egy olyan rossz dolog, egy olyan "traderálom" aminek az eléréseére törekszenek kezdő traderek, és ami számtalan pszichocsapdába kergeti bele a kereskedőket.

Gondoljuk át a hagyományos értelemben vett "találati arányt".
Talán úgy definiálhatnánk magunknak hogy nyerő trade az amin pénzt kerestem (ez legtöbb esetben a célárnál történő pénzkivételt jelenti) és vesztő trade az ami kistoppolt a pozícióból.
Ezt azért így fogalmaznám meg, mert többszáz eddigi hallgatóm aki már korábban kereskedett, így adta vissza ennek a megfoghatatlan "aránynak" a definícióját.
Ez a dolog azonban alapjaiban véve hibás megközelítés, már megint.
Sajnos a találati arány javítására tett minden erőfeszítés egy szélmalomharc! HArc a lehetetlen ellen, és önmagábanb értelmetlen tevékenység!
Miért?
Azért mert a piac minden időpillanatban kiszámíthatatlan.
(Erre előbb utóbb rájön az ember, csupán évek kérdése)
Senki nem tudja a következő gyertya színét, teljesen mindegy hogy milyen idősíkról beszélünk is. (Éppen ezért én személyesen soha nem is törekszem kiszámítani a piacot)
A kezdők abban hisznek hogy minnél jobban beleássák magukat a technikai elemzésbe, annál inkább javulni fog a a"találati rányuk".
Ez szintén egy tőzsdei pszichocsapda!
A találati arány értékét borzasztó egyszerűen meg lehet növelni, mindössze a célárakat kell közelebbre húzni, és távolabb tenni a stop-okat.
Ennyi az egész!
Ebben nem kell hinni, sőt ehhez nem is kell tudás, csak mechanikusan végre kell hajtani ezt a dolgot.
Persze ezzel még egy büdös vasat sem lehet keresni!
Sőt ez az egyenes út az elszegényedés felé...

Én 8 éve tradelek.
A találati arányom több ezer tredet összesítve 50%-os.
HA kevesebb tradet nézek, vagy pl a márciusi hónapomat, akkor az értékeim 40/60 ill. 60/40 között mozognak.
Meggyőződéásem hogy 5,000 darab feletti trade után már nincsennek csodák.
pár év múlva ha előérem a 20,000db-os trade számot, az 50-50%-os találati arányom biztosan ne fog változni!
Erre már most mérget vehetek!
Miért van ez?
Azért mert a piac amint már írtam, minden időpillanatban kiszámíthatatlan.
Én tudom hogy ezt nehéz elhinni, és nagyon nehéz vele azonosulni, mert a találati arány értékének növelése a trader EGO-ját építi, ez pedig nem.
Ez mindössze a csupasz valóság.
Az a jó dolog hogy ezzel az adattal hibátlanul lehet nagyon, nagyon sok pénzt keresni!!!

Egy dolgot senki, hangsúlyzom SENKI nem tanít a tőzsdei vagy a MAgyar devizatanfolyamokon!
Ezt azért mondom és vállalom mindenféle következményét, mert minden oktató anyagát ismerem aki ezen a piacon dolgozik, és a legtöbb tanfolyamot valamilyen formában már volt szerencsém meghallgatni.
Ahogy te is írtad mindenhol sima techniaki elemzés van, indikátorok, alakzatok és sok egyéb baromság ami arra jó hogy az emberek fejét teletömjék látszólagos tudással, és valamiért fizessenek.
Épp elég dolgom van nekem azzal amíg ezeket a fejelket kitisztítom, hogy tudjanak tradelni és pénzet keresni.
Ez a tudás ami a múlt technikáin alapszik, kb 20,000.- ft-ot, agy még annyit sem ér.
Ennyi az ára 2 db Kecskeméti féle könyvnek, amit ha az ember megvesz és elolvassa, akkor pont megvan ez a fölösleges információ otthon a könyvespolcon.
A trade nem erről szó...

Tehát amiről senki sem beszél (legalábbis eddig...) az a PAYOFF RATIO, amit közel 3 éve próbálok a hallgatóim felébe verni, hogy ennélkül nincs siker.
Természetesen minden találati arányhoz tartozik egy PayOff ratio.
E számadat nélkül még azt sem lehet megmondani hogy ha valakinek a találati arány 70% nyerő és 30% bukó, akkor tud -e pénzt keresni, vagy sem?!
Szóval ez Magyarország.
A kevésbé fontos dolgokról mindenki beszél, de a mi a lényeg arról sokszor nem is tudunk..
Na ezen akarok én tűzzel vassal, minden eszközzel változtatni!
Ez az egyik oka annak hogy oktatok.
Néhány éve az egyik barátom azt kérdezte tőlem , hogy van e itt olyan tanfolyam ahova én szívesen elmennék, mert úgy oktatják a tőzsdét ahogy én megszeretném tanulni. Oda szívesen elmenne ő is, mert érdekli a dolg.
Azt mondtam a barátomnak hogy : NINCS!

Meggyőződésem hogy a devizatrade egy rendkívül egyszerű dolog!
NEM kell hozzás emmi más, mint józan paraszti ész, és legfőképpen tiszta, "előképzetlen" fej.

Visszatérve a találati arányhoz:
Hova soroljuk azt a tredet, amiben a megnyitáskor volt 100.- usd kockázat, de tarde közben a stop kedvező irányú mozgatásával csakmondjuk 30.- usd lett a végén a veszteség?
A válasz erre egyértelmű szokott lenni: EZ EGY VESZTES TRADE, és megy a statisztikába a vesztesek közé.
Majd év végén meg "találati arányt számolgatunk..."
Na erre mondom én hogy zsákutca...
Ugyanez a nyertes tradekre is...

Ha lesz időm, majd még folytatom az eszmefzuttatást, márha érdekel valakit is ez a téma.

Bocs a véleményemért, de én magabiztos vagyok bizonyos dolgokban, mert alá tudom támasztani minden egyes mondatomat tényekkel.
Azért öröm volt olvasni a hozzászólásodat, és mégegyszer köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat.

Majd folytatjuk...
Üdv!

Kedves mindenki,igazából nagyon érdekes dolgokat írt le sídíus ,és Péter,bizony egyet tudok érteni sok gondolattal,már ha ez érdekel valakit..

Én is 1989 óta vagyok részese az üzleti világnak,19évesen kezdtem valutaváltó "pályafutásomat",de nem is ez a lényeg!

Én momdjuk úgy negatív előjellel akartam írni minden tanfolyamról,így a Forexegyetemről is,mivel a véleményem a magyarországi oktatásokról már korábban megismerhető volt itt is.
De ez a negatív kritika nem fog most megszületni,mondjuk úgy,semleges előjelű!Miért is?

Kezdjük az elején-véleményem szerint ma magyarországon ténylegesen professZionális kereskedő nagyon kevés van.Sikeres,jövedelmet szerző van sok,akár vagyonokat szerző is,de világviszonylatban kiemelkedőnek mondható maximum 5-7 fő,nem több!(de lehet hogy sokat mondtam)

Az én olvasatomban pldul egy egyetem ,az nem egy érettségi szinvonal,hanem a harward!
Ma magyarországon ha van valakinek véletlenül,vagy akár sok sok munkával megtalált nyereséges stratégiája a forexen,akkor már egyből iskolát nyit,és képzéseket tart.Egyetlen egy statégia kérem szépen az semmi!Bármikor összeborulhat,mint a kártyavár!Nem mind,de 100 -ból 90 igen!
Én nem ismerem egy iskola ,-vagy tanfolyam- anyagát sem részletesen ,éppen elég amit megtudhattam róluk különböző forrásokból,néhány előadó mondandóját meghalgattam ismerősök kérése,majd az elején angolosan távoztam.Mind selejt!
Szóval nagyon röviden ennyi a véleményem,és ezért akartam az "egyetem "miatt is negatív kritikát írni,természetesen csak az elnevezésről,nem a tanított módszerekről,azokat nem ismerem.

UGYANAKKOR!:

Péterrel egyet kell értenem,a lényeg a profit faktor!Semmi más!-de ezt eddig magamon kívül senkitől sem hallottam magyarországon,-persze külföldön igen.

Bizony a találati arány viszonya is pontosan az,amit Péter leírt!50-50 %.és az is marad végtelenített idősíkon!
Ezt egyes fórumokon meg sem érdemes említenem magyarországon,mert a nagyon "hozzáértők"kinevetnek,holott azt sem tudják miről beszélek!

Ez magyarország!

Egyszóval!
A tanított stratégiát nem ismerem,arról véleményt nem tudok mondani,de örommel tölt el az,hogy végre hallottam valakitől azokat a kulcsszavakat,amiket én mondjuk egy profi traderklub tagfelvételi tesztjeibe betennék!A gondolatokkal is egyet tudok érteni!

Kedves Péter, Te (Ön ) a barátom vagy!Sok sikert!

ALTERMAN
Régi 2010-03-21, 18:50   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv!

Kedves mindenki,igazából nagyon érdekes dolgokat írt le sídíus ,és Péter,bizony egyet tudok érteni sok gondolattal,már ha ez érdekel valakit..

Én is 1989 óta vagyok részese az üzleti világnak,19évesen kezdtem valutaváltó "pályafutásomat",de nem is ez a lényeg!

Én momdjuk úgy negatív előjellel akartam írni minden tanfolyamról,így a Forexegyetemről is,mivel a véleményem a magyarországi oktatásokról már korábban megismerhető volt itt is.
De ez a negatív kritika nem fog most megszületni,mondjuk úgy,semleges előjelű!Miért is?

Kezdjük az elején-véleményem szerint ma magyarországon ténylegesen professZionális kereskedő nagyon kevés van.Sikeres,jövedelmet szerző van sok,akár vagyonokat szerző is,de világviszonylatban kiemelkedőnek mondható maximum 5-7 fő,nem több!(de lehet hogy sokat mondtam)

Az én olvasatomban pldul egy egyetem ,az nem egy érettségi szinvonal,hanem a harward!
Ma magyarországon ha van valakinek véletlenül,vagy akár sok sok munkával megtalált nyereséges stratégiája a forexen,akkor már egyből iskolát nyit,és képzéseket tart.Egyetlen egy statégia kérem szépen az semmi!Bármikor összeborulhat,mint a kártyavár!Nem mind,de 100 -ból 90 igen!
Én nem ismerem egy iskola ,-vagy tanfolyam- anyagát sem részletesen ,éppen elég amit megtudhattam róluk különböző forrásokból,néhány előadó mondandóját meghalgattam ismerősök kérése,majd az elején angolosan távoztam.Mind selejt!
Szóval nagyon röviden ennyi a véleményem,és ezért akartam az "egyetem "miatt is negatív kritikát írni,természetesen csak az elnevezésről,nem a tanított módszerekről,azokat nem ismerem.

UGYANAKKOR!:

Péterrel egyet kell értenem,a lényeg a profit faktor!Semmi más!-de ezt eddig magamon kívül senkitől sem hallottam magyarországon,-persze külföldön igen.

Bizony a találati arány viszonya is pontosan az,amit Péter leírt!50-50 %.és az is marad végtelenített idősíkon!
Ezt egyes fórumokon meg sem érdemes említenem magyarországon,mert a nagyon "hozzáértők"kinevetnek,holott azt sem tudják miről beszélek!

Ez magyarország!

Egyszóval!
A tanított stratégiát nem ismerem,arról véleményt nem tudok mondani,de örommel tölt el az,hogy végre hallottam valakitől azokat a kulcsszavakat,amiket én mondjuk egy profi traderklub tagfelvételi tesztjeibe betennék!A gondolatokkal is egyet tudok érteni!

Kedves Péter, Te (Ön ) a barátom vagy!Sok sikert!

ALTERMAN
Kedves ALTERMAN,

Azt hiszem így látatlanban is megkedveltelek.
Nem is hiszed hogy mennyire egyetértek veled az oktatás területéről.
CSak ha én mondom ki az általad mindössze finoman megfogalmazott kritikát, arra mindenki azt mondja, hogy persze azért mondom mert mindenki a maga lovát dícséri.
SZóval ez van.

Úgy érzem van benned egy kis (szerintem jogos) előítélet, úgy globálisan mindeki irán.
Én bírom a kritikát! Nyugodtan nyomjad.
Ha arról van szó meg tudom magam védeni, semmi gond.

Tudod mi a szomorú?
Sokan kardoskodnak a neten elérhető anyagok mellett, a könyvekből megszerezhető infók mellett, és vannak akik oktatókra esküsznek.
Véleményem szerint a tradelést sem a neten nem lehet megtanulni, sem iskolákban, sem könyvből.
Ugyanakkor mindhárom dolog kell ahhoz hogy valaki egy idő után sikeres trader legyen.
Örülök azért hogy nem a rózsaszín szemüvegen keresztül látják sokan a MAgyar oktatási rendszert.
Persze egy kezdőt sokmindennel el lehet kápráztatni. SAjnos el is szokták.

Egyetem...a név nem takar semmit, csak jobb nem jutott eszünkbe... ez van
El sem tudod képzelni hogy milyen egyszerűen tanítom a kereskedést.
Jobb jellemző lenne rá az "elemi forexiskola" jelzés....

Régi 2010-03-21, 19:07   #17 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

ALTERMAN, Péter
Én pedig azért örülök, mert az áttörést egy olyan stratégia jelentette nekem, aminek a találati aránya az 50%-ot sem éri el. De mégis működik. Bár logikus, hogy 1:3 – 1:6 – ig R/R- el az 50-50 % is nyerő, mégis magamtól ezt nehezen fogadtam el, mert viszont én még külföldön sem hallottam ezt a megközelítést… Minden esetre a kis bukóknak és nagy nyerőknek köszönhetően egy kiegyenlítet hozamú stratégiára sikerült.
Felbuzdulva a fenti mutatókon, egy éves intervallumra nézve a PAYOFF RATIO: 3,08 (nem tudom mennyi az ideális érték, csak a számítás módját találtam meg) PROFIT FACTOR:1,76 (erről kiderítetem, azt is, hogy kevés) De akkor melyik is a fontos?
Régi 2010-03-21, 19:27   #18 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Idézet:
P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia,

Ok, jöhetsz bármikor, amikor csak akarsz.
A tanfolyamaink tényleg telt házasak, de neked szorítunk egy helyet, ha már így megígértem.
Köszi az észrevételeket.
AZért remélem nem érzed hogy bármilyen bántó szándék lett volna az írásomban.
Sok sikert, és kitartást kívánok a lelki gödrökből való folyamatos kimászáshoz!
Ez egy ilyen szakma.

u.i.
azért lehet hogy a 3 napos tanfolyam első napján halálra unod magad, de kérlek légy majd megértő, mert itt főként újak vannak, akik azt várják hogy 3 nap alatt tradert faragok belőlük...
Nem érzem a bántó szándékot. De remélem te sem az eredeti kérdéssel kapcsolatban? (amit 100. ként kérdeztem) De tényleg a többség miatt valahogy frappánsan beleszőhetnétek ezt a választ a weblapba, vagy a hírlevélbe is. Mert alapból mindenkibe felmerül a kérdés, az alkimista miért tartana pénzért aranycsináló tanfolyamot.
Régi 2010-03-22, 10:57   #19 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás Védőháló és avagy kell e nekünk a találati arány! :)

Kedves Péter!

Köszönjük a megosztott tapasztalataidat! Sokat lehet tőled tanulni!

„Bízom benne hogy a többiek nem tartanak nagyképűnek az írásod miatt, ami az "időd eladást" illeti, de ebben is egyetértünk.”

Remélem nem, de ha mégis, egyszer talán eljut oda (és kívánom, hogy így legyen) és megérti, hogy az „idő eladás” nem nagyképűség. A nagyképűség fogalmát sokan definiálták sokféleképpen, de nekem a Mohamed megfogalmazása tetszik a legjobban (az igazságtartalma miatt) mely szerint:

„A nagyképűség az igazság elutasítása és az emberek megvetése.”

Az „idő eladás” piaci fogalom és mindenki műveli, még ha nem is veszi tudomásul. A kérdés mindössze az ára! Viszont azt tudjuk, hogy ha valamiből kevés akad, az drága, amiből meg sok van a piacon, az olcsó. Hogy valaki tisztában van a saját ideje értékével, attól még nem lesz nagyképű. De persze ezt nem is neked magyarázom, hiszen egyetértünk.

Még pár szó arról amiben nem értünk egyet!

Először is a pár száz dolláros számlákról annyit, hogy én hangoztattam már azt a véleményemet, talán itt a fórumon is, hogy én nem nyitnék ennyi pénzel számlát, mert ez éppen olyan mint az autó hitelre. Egy rossz üzlet. A kereskedőnek! Ha csak ennyi pénze van, vagy ennyit tud rászánni, akkor vagy menjen el egy wellness hétvégére és érezze jól magát, vagy gyűjtsön még hozzá. Tudom, hogy a magyar átlagfizetések mellett nem könnyű még 1000 dollár összegyűjtése sem, 5-10000 dollár meg főleg nem. Főleg, hogy ha már családja van az embernek. De ez az első feladvány amit meg kell oldani, akár olyan áron is, hogy a munkaidő nem 8-10 óra, hanem 16 vagy 18. Ez csak úgy megy, hogy valaki befogja a célkeresztbe a célt, és nem engedi ki onnan, amíg el nem éri!

Egy példa:

Én amikor a 90-es években egyszer Ausztriában dolgozott a cégem (és még kézzel kellett vezérelnem) hónapokon keresztül minden nap a saját ágyamban aludtam, pedig minden nap kint voltam az építkezésen, az elejétől a végéig! Csak ennek az volt az ára, hogy lefeküdtem éjfélkor mikor hazaértem és felkeltem hajnali 4-kor. Minden egyes napon vasárnap kivételével amikor lényegében ájultan hevertem. Soha annyi kilométert kocsiba nem tettem ilyen rövid idő alatt, és soha annyi üvöltő zenét nem hallgattam. )
De a cél bent volt a célkeresztben, és ugye az mindenki számára világos, hogy nem az volt a cél, hogy befejezzük az építkezést. Bár persze azt is jó lett volna minél előbb befejezni, vártam is és velem együtt még jó pár emberem. Amikor bulit rendeztem év végén a cég dolgozóinak és a családjuknak, meg is kérdezte az egyik melós, hogy ugye főnök nem lesz mostanság ilyen meló? Nem hazudhattam neki, ezért azt mondtam, hogy de bizony lesz, de annyit megígérhetek, hogy én sem a kényelmes főhadiszállásról fogom őket távvezérelni. Később ezt az ígéretemet megszegtem persze, de az már a cég méretbővülésének volt köszönhető!

Szóval az én szubjektív véleményem, hogy pár száz dollárral ne. Megvan a cél, amit el kell érni, és ahogy már itt elhangzott ha valaki 10 évet kibírt tőzsde nélkül, néhány évet még el fog viselni, amíg sikerül egy tisztességes tőkét összegyűjteni. A demo addig is adott, ha gyakorolni akar, tesztelgetni, tanulni, kísérletezni vagy mittudomén.

Abban viszont egyetértek veled, hogy senkinek sem lehet azt mondani, hogy ennyi és ennyi veszteséget kell elviselned, éppen úgy mint azt sem, hogy ennyi nyereséggel kell megelégedned. Sőt ilyet egyáltalán nem szabad neki mondani.
A 2-3% pontosan arra jó, hogy megőrizze a tőkéjét azokban az időkben amikor az összes kezdő hibát el fogja követni. Mert el fogja arra mérget vehet! De miért? Hiszen elmondják neki az oktatáson, hogy mit kerüljön! Elmondják a fórumokon a tapasztaltabb társak, hogy mibe estek bele és azt hogyan kezelték vagy, hogy nem tudták kezelni. Előtte vannak a példák, és mégis bele fog esni! Miért? Mert az ember nem tökéletes, esendő ergo el fogja követni a hibákat. Ezzel tulajdonképpen semmiféle baj nincs, hiszen a kötéltáncos sem fogja végrehajtani a gyakorlatát a magasban mindig tökéletesen. Kezdőként többször, a tapasztalat növekedésével végül drasztikusan kevesebbszer fog hibát elkövetni és leesni a kötélről. De ha kezdő korában nem raknak alá védőhálót akkor nem sok esélye marad, hogy tapasztalt róka legyen ugye? Az első leesés végzetes lehet a karrierjére! Amikor alárakják a védőhálót azon fognak vitatkozni, hogy szúnyogháló sűrűségű legyen vagy jó lesz 5 centis sűrűségű is? A lényeg, hogy elbírja a súlyát amikor lesik és maximum kificamodjon valamije, vagy eltörjön a kisujja, de a karrierje megmaradjon.
Esetleg a sivatagban találunk egy kiszáradt embert, akkor vajon leállunk e azon vitatkozni, hogy citromos vizet adjunk neki vagy sima vizet? Vagy inkább megitatjuk azzal ami rendelkezésünkre áll, hiszen nem a kényelme, hanem az élete a tét.
No ez a 2-3% egy kezdőnek. A védőháló vagy a folyadék! Rakjuk alá a védőhálót és adjuk meg a lehetőségét, hogy utána eldöntse, hogy milyen lyukat rak rá később. Rossz beidegződésekhez pedig nem az vezet, hogy a kockázatot, hogyan kezeli, hanem elsősorban az, ha valaki nem tart folyamatos vizsgálatot maga felett, és nem szán időt arra, hogy átvizsgálja a vele történt eseményeket, tehát nem analizál. No az ilyen embernél nem a 2-3%-os kockázatkezelés vagy a te általad tanítottak okozzák a problémát, hanem az sokkal mélyebben keresendő. Tehát véleményem szerint a kockázatkezelés formája nem pusztán matematikai kérdés, hanem emberi tudatfejlődés kérdése.
Egyébként a kockázatkezelés vitája véleményem szerint éppen olyan meddő, mint az, hogy tanfolyamon sajátítsa el valaki a tőzsde művészetét, vagy önerőből. Ez csak az út, de ugye tudjuk, hogy minden út Rómába vezet (kivétel a zsákutcák), és a kérdés inkább az, hogy az egyén végig tud e menni az úton!
Még csak annyit, hogy ha jól olvastam 8 éve kezdted el a tőzsdét. Akkor még nem vehettél részt az 1998-as lényegében első olyan tőzsdei válságban, ami a tőzsde újbóli megalakulása óta sújtotta a börzét. Nem tudom melyik tőzsdén kezdtél, de én most csak a magyar tőzsdéről beszélek. Nekem volt „szerencsém” végigélni a 1998-es kényszerleszállást. Egyénként a bemelegítés még 97-ben kezdődött ősszel amikor volt olyan nap, hogy 1200 ponttal esett a BUX. Ez akkoriban 15-16% körülinek számított napon belül! Én ekkor még befektetőként voltam jelen és készültem a spekuláns korszakomra. 1998-ban azonban amikor nyár végén összeomlott az orosz pénzügyi rendszer akkorát esett a BUX, hogy nagyon nagyot. Majd 3000 pontig ment vissza olyan 8500-ról. Az értékek nem pontosak, mert csak emlékezetből idézek. De akkor még egy tőzsdeteremben ülve adtam a megbízásokat telefonon, és láttam, hogy spekulánsok rohangálnak, üvöltenek a brókerükkel, egyáltalán be voltak dilizve. Vagyonok tűntek el a ködben. Legnagyobb részük persze a határidős piacon, ahol nem tudták fedezni a pozíciójukat. Rengetegen csődbe mentek, és bár én személy szerint senkit nem láttam aki öngyilkos lett volna, csak hallottam, hogy a vonat alá ugrott valaki, meg felakasztotta magát, de ezek nem voltak megerősítve. Viszont olyat láttam aki sok-sok milliót pörgetett a kezében, és délután mikor kiléptem az üvegajtón ott ült a járdán és sokkban merengett lényegében csont szegényen. Ez volt a legdurvább amit én személy szerint láttam, de mondom kisebb nagyobb diliket is még mellé.
Miért írtam ezt le? Hát egyrészt azért mert a határidős piac tőkeáttétje kisebb mint a forex tőkeáttétek, tehát nincs 1:200 hanem mondjuk 1:8 vagy 1:10, de a párhuzamok miatt az eredmény ugyanaz, ha baj van. Másrészt a rengeteg veszteség okai szerteágazóak voltak. Bróker visszaélések, pánik effektus (ha valakit érdekel kifejtem, mert sokat olvasgattam róla. Mint tudjuk a tőzsde elsősorban pszichológia), de a legfontosabbak szerintem azok a kapzsiság és a kockázatkezelés borzalmas hiányosságai. A legtöbb ember tulajdonképpen nem is alkalmazott kockázatkezelést amikor jött a tisztítótűz. Én sem! Csak nekem az volt a szerencsém, hogy akkor még nem határidőztem, és bár néhány részvényben nyakig ültem elöl az zászlóshajó MOL-al, azt az egyszerű tételt választottam, hogy a pánik elmúltával az árak általában felfelé mennek. Szóval nem próbáltam kiszállni, de gyanítom, hogy nem is sikerült volna, vagy csak orbitális veszteségekkel. Viszont volt néhány ember akiket ismertem, akik nyugodtak voltak! Miért? Mert ők akkor már használtak, komolynak nevezhető kockázatkezelő módszereket és azok legnagyobb része %-os volt. Mikor a pánik elérte őket már kint voltak a piacról, (köszönhetően a kockázatkezelésnek) masszívan shortolták a határidőt és persze a részvényeket is! Volt aki elég nagy tőkével tette ezt, szóval generáló szerepe volt a pánik fenntartásában, de az egy másik témakör! Lényeg, hogy ne temessük el a jó öreg %-os kockázatkezelést!

Még néhány szó a találati arányról, mert ez egy fontos kérdés.

Én az 1:1-et nem arra írtam, hogy így kell kereskedni, sőt tiszteletben tartom azt, ha te nem mész bele ilyen szituációkba. Én meg spekulatív tőkével nem építek nagy pozíciókat. Építek, de azt teljesen máshogy teszem. Talán egyszer majd azt is megvizsgáljuk, hogy ki hogy teszi. Tehát mindenki másképp csinálja!
Nem akarok abba sem belemenni, hogy hány százalékát kell eltalálni ahhoz a kereskedéseinknek, hogy nyereségesek legyünk. Lehet valaki tartósan 40%-al is nyereséges, és nem kizárt, hogy még 30%-al is. Mint ahogy az is valószínű, hogy ha valaki tartósan képes lenne hosszútávon 60%-ra akkor 1:1-el is nyereséges lenne. Ezek matematikai tételek. Köztudott, hogy matematikai valószínűségekre programokat írnak és robotok hajtják végre a feladatokat.

Amikor találati arányra gondoltam és azt mondtam 1:1- el is hatalmas nyerőben lehet lenni, piaci szituációkra gondoltam. Léteznek olyan piaci szituációk amik leolvashatók a chartról, és akár 10 évre visszamenőleg is. Ezekből a szituációkból megfelelő gyakorlattal megmondható, hogy az esetek túlnyomó részében merre fog menni az árfolyam. A túlnyomó rész pedig pedig biztosan több mint fele-fele. Hogy mennyit megy? Ugye tudjuk, hogy bármilyen arányt is adunk meg legyen az 1:1, 1:2 vagy 1:3 amikor belépünk a pozícióba csak az első szám a biztos ami a veszteség. A második érték az elméleti feltételezés amit valamire alapozunk. Hogy ki mire alapoz, az alapvetően mindegy, mert arról megint azt mondhatjuk, hogy az az út amin jár, abból meg bármennyi lehet. A cél ebben a helyzetben pedig nem más, mint az a hátsó számot megfelelően biztosra kell vennünk, ahhoz, hogy belépjünk az adott pozícióba. Mondhatnám úgy is, hogy meg kell tudnunk ideologizálni, hogy miért tartjuk valószínűnek, hogy az árfolyam azt eléri. Azonban a hátsó szám olyan mint az időjárás előrejelzés. Minél nagyobb annál nagyobb az esély, hogy közbejön valami ami megakadályozza, hogy könnyen odajussunk. Persze azért van előnye is, például az, hogy a stopunkat nagyobb terünk van mozgatni. Minél kisebb a hátsó szám annál nagyobb az esélyünk, hogy elérjük. Ennek azonban az a feltétele, hogy meglássuk azt a piaci szituációt, amikor ezt érdemes megtennünk, mert nem matematikai alapon, hanem pszichológiai alapon nagyon jó találati arányban megjósolható, hogy ez be fog következni. Miért is jó ez? Miért nem jobb a nyugodtabb 1:2 vagy még ennél is jobb arány? Mindössze azért, mert ez nem jelenti azt, hogy csak 1:1 lesz, hanem azt jelenti, hogy 1:1 elég nagy valószínűséggel lesz, a többi meg meglehet! Én legtöbbször ezt keresem, amikor ez az együttállás megvalósul. Hány alkalommal valósul ez meg? Sajnos idézőjeles „tökéletesen” nem túl sokszor az erejéhez mérten, de azért van belőle, csak fülön kell tudni csípni. Egyébként olyannyira van, hogy amikor még BUX határidővel foglalkoztam elsősorban napon belül azaz daytraderként, mondhatom, hogy az alapok nálam erre épültek. Egy másik fórumon beraktam a kereskedéseimet napon belül, amik tulajdonképpen ezen piaci szituációk felismerésére történtek, és miközben mások indikátorokra meg alakzatokra kereskedtek én egy egyszerű vonal grafikonra amin a forgalmon kívül más nem is volt, a forgalom is azért, mert az alapból rajta volt. Később aztán elhagytam a naplózást mert egyrészt, nem fért bele a napi kereskedésbe a leírás is, pedig egy darabig élőben közvetítettem, másrészt meg elkövettem egy nagy butaságot, amiért van lelkiismeret furdalásom. Egyrészt odaadtam néhány kezdő kezébe a tüzet, anélkül hogy figyelembe vettem volna, hogy hol tartanak a pályafutásukban, másrészt nem mondtam el a működési elvet. Ez sajnos azt okozta, hogy az jól járt aki csak megpörkölődött, de volt aki ennél rosszabbul is járt!
Most amikor egyéb elfoglaltságaim miatt nem kimondottan daytradelek, ugyanúgy használom, csak mint említettem nem túl sokszor adódik ilyen szituáció. De ha meglátom majdnem bizonyos, hogy rámegyek.

Ennek ellenére, valamint azért mert a tapasztalatom is az, hogy egy kezdő tőzsdés számára vannak dolgok amikhez nyúlni nagy gyakorlat nélkül nemcsak értelmetlen, de veszélyes is, azt mondom és tartom, hogy ne ezekkel foglalkozzon az elején. Ne azzal, hogy a kockázatkezelés melyik formálja a legeslegjobb, mert ami ma jó, holnap lehet, hogy megy a kukába. Ne azzal foglalkozzon, hogy neki csak 1:2 a jó legalább, és ne azzal, hogy legalább 80%-ban sikerüljön eltalálni a kereskedéseit.

Amit tennie kell az mint mondtam a gondolkodásmód megváltoztatása legyen az első számára. Ha már ilyen gondolkodásmóddal született, akkor ahhoz csak gratulálni tudok, de elég kevés csodagyerek születik. A többieknek meg kell változnia. Szerezze meg ezt a képességet, bármennyire misztikusan hangzik. Amikor olyanokat hallok, hogy „figyelj apafej én már több hónapja pörgetem a dolgot és már megötszöröztem a pénzem, és ez kurva egyszerű, csak pörögni kell” (no persze nem így hangzik el teljesen), akkor ott jellemzően sajnálat van bennem. Csak annyit tudok neki mondani, hogy találkozunk 5 év múlva amikor kiadta a tőzsde a „diplomádat”. Reméljük így lesz.
A második, hogy induljon el az úton, de a kötél alatt legyen ott a védőháló mindig. Ez az elején nyilván elsősorban kockázatkezelést jelent (legyen az bármilyen), de később éppen úgy jelentheti ezt, az esetlegesen megszerzett vagyon diverzifikálása. Az is egy védőháló, csak ott már amit megszerzett azt védi.
A harmadik legyen a tanulás, és folyamatos fejlődni akarás.
Ha ez a három megvan, akkor már túl sok problémája ezen a területen nem lehet, legalábbis nem olyan, amit ne lehetne leküzdeni.
Olyan részletkérdések mint a tanfolyammal vagy anélkül, technikai elemzéssel vagy fundamentálisan, a lehetséges veszteség százalékosan vagy másképpen, a majdhogynem mindegy kategóriába sorolhatók ha az előzőek nem működnek!
Na egy újabb hosszúra nyúlt monológ, bár szerintem ezekkel fontosabb témák vannak érintve, mintha feltennénk 5 chartot elemzésre! Azért sikerült vagy három részletben nekifognom, mire elég idő jutott befejezni!
Régi 2010-03-22, 12:10   #20 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
bár szerintem ezekkel fontosabb témák vannak érintve, mintha feltennénk 5 chartot elemzésre!
Így van, nem győzöm erre terelni az ismerősöket, hogy olvassák el legalább a napokban beírtakat

3éve küzdök lassan, több tanfolyamot megjártam, de a gondolkodásomat nem tudom sikerül-e és mikorra átállítanom a tőzsdére-forexre, pedig nagyon szeretném, és tulajdonképpen én sem voltam soha alkalmazott, kivéve az első fél évemet, de azóta eltelt 25év, és mégis nehezen megy.
a 3 évből az első félév csak ismerkedős volt, aztán 1,5 év, 2009-márciusig jött a brutál bukós szakasz, azóta pedig a szuperóvatos, lépni alig merős.
(és erre most megint elbizonytalanodtam, hogy erre a tanfolyamra elmenjek-e )
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-22, 12:19   #21 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

ez nem azt jelenti, hogy nem örülök a chartos példáknak !!!
Régi 2010-03-22, 16:25   #22 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN, Péter
Én pedig azért örülök, mert az áttörést egy olyan stratégia jelentette nekem, aminek a találati aránya az 50%-ot sem éri el. De mégis működik. Bár logikus, hogy 1:3 – 1:6 – ig R/R- el az 50-50 % is nyerő, mégis magamtól ezt nehezen fogadtam el, mert viszont én még külföldön sem hallottam ezt a megközelítést… Minden esetre a kis bukóknak és nagy nyerőknek köszönhetően egy kiegyenlítet hozamú stratégiára sikerült.
Felbuzdulva a fenti mutatókon, egy éves intervallumra nézve a PAYOFF RATIO: 3,08 (nem tudom mennyi az ideális érték, csak a számítás módját találtam meg) PROFIT FACTOR:1,76 (erről kiderítetem, azt is, hogy kevés) De akkor melyik is a fontos?
Mighti!
Nekem a profit faktor,Péternek a payoff!)

Tulajdonképpen mindegy,a lényeg az,hogy nem a találati arány számít!

Különböző számításokkal elemzik a teljesítményt,és a tőkemegfelelést,van vagy 5 féle ha jól emlékszem.

A lényeg az,hogy egy egységnyi veszteségre mennyi egység nyereség jut!(profit faktor)
Továbbá fontos, a relativ dd,és maximum dd.(meximum lehívás,relativ lehívás az egyenlegből)

Én META TRADERT használok,ott nincs poff számitási automatika,nincs is rá szükség,mivel van prfaktor,maxdd,relativ dd és egyebek.
A tradestationt használó kereskedők payoff-ot is nézhetnek azthiszem.

Az 1.76 nem rossz,tulajdonképpen ami 1-től nagyobb az már nem veszteséges,csak gyenge. De Péter bíztos részletesen elmagyarázza a teljesség igényével együtt majd!
Sok sikert!

ALTERMAN
Régi 2010-03-22, 16:33   #23 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Sidius!
Szép monolog volt,és igaz!Teljes mértékben egyetértek!

De azért ne csak a kezdők kegyeibe járjunk,áruljuk el,hogy bizony van havi duplázás is egyes profi kereskedők körében,és van 50% -os kockázat is ,sőt!Még több is!
Persze ez nem a tőzsdére szánt vagyon 50%-a,hanem a számlán lévő összeg 50%-a!
Csakhogy ezen kereskedők még igy is ritkán nullázzák le a számlájukat,illetve ha előfordul,nem bánkódnak,mert a nyereség is pontosan annyival több,mint a kockázat,és a PROFIT FAKTOR ugye TÖBB MINT 1,tízéves teszten is!

ALTERMAN
Régi 2010-03-22, 17:54   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Péter!

Köszönjük a megosztott tapasztalataidat! Sokat lehet tőled tanulni!

„Bízom benne hogy a többiek nem tartanak nagyképűnek az írásod miatt, ami az "időd eladást" illeti, de ebben is egyetértünk.”

Remélem nem, de ha mégis, egyszer talán eljut oda (és kívánom, hogy így legyen) és megérti, hogy az „idő eladás” nem nagyképűség. A nagyképűség fogalmát sokan definiálták sokféleképpen, de nekem a Mohamed megfogalmazása tetszik a legjobban (az igazságtartalma miatt) mely szerint:

„A nagyképűség az igazság elutasítása és az emberek megvetése.”

Az „idő eladás” piaci fogalom és mindenki műveli, még ha nem is veszi tudomásul. A kérdés mindössze az ára! Viszont azt tudjuk, hogy ha valamiből kevés akad, az drága, amiből meg sok van a piacon, az olcsó. Hogy valaki tisztában van a saját ideje értékével, attól még nem lesz nagyképű. De persze ezt nem is neked magyarázom, hiszen egyetértünk.

Még pár szó arról amiben nem értünk egyet!

Először is a pár száz dolláros számlákról annyit, hogy én hangoztattam már azt a véleményemet, talán itt a fórumon is, hogy én nem nyitnék ennyi pénzel számlát, mert ez éppen olyan mint az autó hitelre. Egy rossz üzlet. A kereskedőnek! Ha csak ennyi pénze van, vagy ennyit tud rászánni, akkor vagy menjen el egy wellness hétvégére és érezze jól magát, vagy gyűjtsön még hozzá. Tudom, hogy a magyar átlagfizetések mellett nem könnyű még 1000 dollár összegyűjtése sem, 5-10000 dollár meg főleg nem. Főleg, hogy ha már családja van az embernek. De ez az első feladvány amit meg kell oldani, akár olyan áron is, hogy a munkaidő nem 8-10 óra, hanem 16 vagy 18. Ez csak úgy megy, hogy valaki befogja a célkeresztbe a célt, és nem engedi ki onnan, amíg el nem éri!

Egy példa:

Én amikor a 90-es években egyszer Ausztriában dolgozott a cégem (és még kézzel kellett vezérelnem) hónapokon keresztül minden nap a saját ágyamban aludtam, pedig minden nap kint voltam az építkezésen, az elejétől a végéig! Csak ennek az volt az ára, hogy lefeküdtem éjfélkor mikor hazaértem és felkeltem hajnali 4-kor. Minden egyes napon vasárnap kivételével amikor lényegében ájultan hevertem. Soha annyi kilométert kocsiba nem tettem ilyen rövid idő alatt, és soha annyi üvöltő zenét nem hallgattam. )
De a cél bent volt a célkeresztben, és ugye az mindenki számára világos, hogy nem az volt a cél, hogy befejezzük az építkezést. Bár persze azt is jó lett volna minél előbb befejezni, vártam is és velem együtt még jó pár emberem. Amikor bulit rendeztem év végén a cég dolgozóinak és a családjuknak, meg is kérdezte az egyik melós, hogy ugye főnök nem lesz mostanság ilyen meló? Nem hazudhattam neki, ezért azt mondtam, hogy de bizony lesz, de annyit megígérhetek, hogy én sem a kényelmes főhadiszállásról fogom őket távvezérelni. Később ezt az ígéretemet megszegtem persze, de az már a cég méretbővülésének volt köszönhető!

Szóval az én szubjektív véleményem, hogy pár száz dollárral ne. Megvan a cél, amit el kell érni, és ahogy már itt elhangzott ha valaki 10 évet kibírt tőzsde nélkül, néhány évet még el fog viselni, amíg sikerül egy tisztességes tőkét összegyűjteni. A demo addig is adott, ha gyakorolni akar, tesztelgetni, tanulni, kísérletezni vagy mittudomén.

Abban viszont egyetértek veled, hogy senkinek sem lehet azt mondani, hogy ennyi és ennyi veszteséget kell elviselned, éppen úgy mint azt sem, hogy ennyi nyereséggel kell megelégedned. Sőt ilyet egyáltalán nem szabad neki mondani.
A 2-3% pontosan arra jó, hogy megőrizze a tőkéjét azokban az időkben amikor az összes kezdő hibát el fogja követni. Mert el fogja arra mérget vehet! De miért? Hiszen elmondják neki az oktatáson, hogy mit kerüljön! Elmondják a fórumokon a tapasztaltabb társak, hogy mibe estek bele és azt hogyan kezelték vagy, hogy nem tudták kezelni. Előtte vannak a példák, és mégis bele fog esni! Miért? Mert az ember nem tökéletes, esendő ergo el fogja követni a hibákat. Ezzel tulajdonképpen semmiféle baj nincs, hiszen a kötéltáncos sem fogja végrehajtani a gyakorlatát a magasban mindig tökéletesen. Kezdőként többször, a tapasztalat növekedésével végül drasztikusan kevesebbszer fog hibát elkövetni és leesni a kötélről. De ha kezdő korában nem raknak alá védőhálót akkor nem sok esélye marad, hogy tapasztalt róka legyen ugye? Az első leesés végzetes lehet a karrierjére! Amikor alárakják a védőhálót azon fognak vitatkozni, hogy szúnyogháló sűrűségű legyen vagy jó lesz 5 centis sűrűségű is? A lényeg, hogy elbírja a súlyát amikor lesik és maximum kificamodjon valamije, vagy eltörjön a kisujja, de a karrierje megmaradjon.
Esetleg a sivatagban találunk egy kiszáradt embert, akkor vajon leállunk e azon vitatkozni, hogy citromos vizet adjunk neki vagy sima vizet? Vagy inkább megitatjuk azzal ami rendelkezésünkre áll, hiszen nem a kényelme, hanem az élete a tét.
No ez a 2-3% egy kezdőnek. A védőháló vagy a folyadék! Rakjuk alá a védőhálót és adjuk meg a lehetőségét, hogy utána eldöntse, hogy milyen lyukat rak rá később. Rossz beidegződésekhez pedig nem az vezet, hogy a kockázatot, hogyan kezeli, hanem elsősorban az, ha valaki nem tart folyamatos vizsgálatot maga felett, és nem szán időt arra, hogy átvizsgálja a vele történt eseményeket, tehát nem analizál. No az ilyen embernél nem a 2-3%-os kockázatkezelés vagy a te általad tanítottak okozzák a problémát, hanem az sokkal mélyebben keresendő. Tehát véleményem szerint a kockázatkezelés formája nem pusztán matematikai kérdés, hanem emberi tudatfejlődés kérdése.
Egyébként a kockázatkezelés vitája véleményem szerint éppen olyan meddő, mint az, hogy tanfolyamon sajátítsa el valaki a tőzsde művészetét, vagy önerőből. Ez csak az út, de ugye tudjuk, hogy minden út Rómába vezet (kivétel a zsákutcák), és a kérdés inkább az, hogy az egyén végig tud e menni az úton!
Még csak annyit, hogy ha jól olvastam 8 éve kezdted el a tőzsdét. Akkor még nem vehettél részt az 1998-as lényegében első olyan tőzsdei válságban, ami a tőzsde újbóli megalakulása óta sújtotta a börzét. Nem tudom melyik tőzsdén kezdtél, de én most csak a magyar tőzsdéről beszélek. Nekem volt „szerencsém” végigélni a 1998-es kényszerleszállást. Egyénként a bemelegítés még 97-ben kezdődött ősszel amikor volt olyan nap, hogy 1200 ponttal esett a BUX. Ez akkoriban 15-16% körülinek számított napon belül! Én ekkor még befektetőként voltam jelen és készültem a spekuláns korszakomra. 1998-ban azonban amikor nyár végén összeomlott az orosz pénzügyi rendszer akkorát esett a BUX, hogy nagyon nagyot. Majd 3000 pontig ment vissza olyan 8500-ról. Az értékek nem pontosak, mert csak emlékezetből idézek. De akkor még egy tőzsdeteremben ülve adtam a megbízásokat telefonon, és láttam, hogy spekulánsok rohangálnak, üvöltenek a brókerükkel, egyáltalán be voltak dilizve. Vagyonok tűntek el a ködben. Legnagyobb részük persze a határidős piacon, ahol nem tudták fedezni a pozíciójukat. Rengetegen csődbe mentek, és bár én személy szerint senkit nem láttam aki öngyilkos lett volna, csak hallottam, hogy a vonat alá ugrott valaki, meg felakasztotta magát, de ezek nem voltak megerősítve. Viszont olyat láttam aki sok-sok milliót pörgetett a kezében, és délután mikor kiléptem az üvegajtón ott ült a járdán és sokkban merengett lényegében csont szegényen. Ez volt a legdurvább amit én személy szerint láttam, de mondom kisebb nagyobb diliket is még mellé.
Miért írtam ezt le? Hát egyrészt azért mert a határidős piac tőkeáttétje kisebb mint a forex tőkeáttétek, tehát nincs 1:200 hanem mondjuk 1:8 vagy 1:10, de a párhuzamok miatt az eredmény ugyanaz, ha baj van. Másrészt a rengeteg veszteség okai szerteágazóak voltak. Bróker visszaélések, pánik effektus (ha valakit érdekel kifejtem, mert sokat olvasgattam róla. Mint tudjuk a tőzsde elsősorban pszichológia), de a legfontosabbak szerintem azok a kapzsiság és a kockázatkezelés borzalmas hiányosságai. A legtöbb ember tulajdonképpen nem is alkalmazott kockázatkezelést amikor jött a tisztítótűz. Én sem! Csak nekem az volt a szerencsém, hogy akkor még nem határidőztem, és bár néhány részvényben nyakig ültem elöl az zászlóshajó MOL-al, azt az egyszerű tételt választottam, hogy a pánik elmúltával az árak általában felfelé mennek. Szóval nem próbáltam kiszállni, de gyanítom, hogy nem is sikerült volna, vagy csak orbitális veszteségekkel. Viszont volt néhány ember akiket ismertem, akik nyugodtak voltak! Miért? Mert ők akkor már használtak, komolynak nevezhető kockázatkezelő módszereket és azok legnagyobb része %-os volt. Mikor a pánik elérte őket már kint voltak a piacról, (köszönhetően a kockázatkezelésnek) masszívan shortolták a határidőt és persze a részvényeket is! Volt aki elég nagy tőkével tette ezt, szóval generáló szerepe volt a pánik fenntartásában, de az egy másik témakör! Lényeg, hogy ne temessük el a jó öreg %-os kockázatkezelést!

Még néhány szó a találati arányról, mert ez egy fontos kérdés.

Én az 1:1-et nem arra írtam, hogy így kell kereskedni, sőt tiszteletben tartom azt, ha te nem mész bele ilyen szituációkba. Én meg spekulatív tőkével nem építek nagy pozíciókat. Építek, de azt teljesen máshogy teszem. Talán egyszer majd azt is megvizsgáljuk, hogy ki hogy teszi. Tehát mindenki másképp csinálja!
Nem akarok abba sem belemenni, hogy hány százalékát kell eltalálni ahhoz a kereskedéseinknek, hogy nyereségesek legyünk. Lehet valaki tartósan 40%-al is nyereséges, és nem kizárt, hogy még 30%-al is. Mint ahogy az is valószínű, hogy ha valaki tartósan képes lenne hosszútávon 60%-ra akkor 1:1-el is nyereséges lenne. Ezek matematikai tételek. Köztudott, hogy matematikai valószínűségekre programokat írnak és robotok hajtják végre a feladatokat.

Amikor találati arányra gondoltam és azt mondtam 1:1- el is hatalmas nyerőben lehet lenni, piaci szituációkra gondoltam. Léteznek olyan piaci szituációk amik leolvashatók a chartról, és akár 10 évre visszamenőleg is. Ezekből a szituációkból megfelelő gyakorlattal megmondható, hogy az esetek túlnyomó részében merre fog menni az árfolyam. A túlnyomó rész pedig pedig biztosan több mint fele-fele. Hogy mennyit megy? Ugye tudjuk, hogy bármilyen arányt is adunk meg legyen az 1:1, 1:2 vagy 1:3 amikor belépünk a pozícióba csak az első szám a biztos ami a veszteség. A második érték az elméleti feltételezés amit valamire alapozunk. Hogy ki mire alapoz, az alapvetően mindegy, mert arról megint azt mondhatjuk, hogy az az út amin jár, abból meg bármennyi lehet. A cél ebben a helyzetben pedig nem más, mint az a hátsó számot megfelelően biztosra kell vennünk, ahhoz, hogy belépjünk az adott pozícióba. Mondhatnám úgy is, hogy meg kell tudnunk ideologizálni, hogy miért tartjuk valószínűnek, hogy az árfolyam azt eléri. Azonban a hátsó szám olyan mint az időjárás előrejelzés. Minél nagyobb annál nagyobb az esély, hogy közbejön valami ami megakadályozza, hogy könnyen odajussunk. Persze azért van előnye is, például az, hogy a stopunkat nagyobb terünk van mozgatni. Minél kisebb a hátsó szám annál nagyobb az esélyünk, hogy elérjük. Ennek azonban az a feltétele, hogy meglássuk azt a piaci szituációt, amikor ezt érdemes megtennünk, mert nem matematikai alapon, hanem pszichológiai alapon nagyon jó találati arányban megjósolható, hogy ez be fog következni. Miért is jó ez? Miért nem jobb a nyugodtabb 1:2 vagy még ennél is jobb arány? Mindössze azért, mert ez nem jelenti azt, hogy csak 1:1 lesz, hanem azt jelenti, hogy 1:1 elég nagy valószínűséggel lesz, a többi meg meglehet! Én legtöbbször ezt keresem, amikor ez az együttállás megvalósul. Hány alkalommal valósul ez meg? Sajnos idézőjeles „tökéletesen” nem túl sokszor az erejéhez mérten, de azért van belőle, csak fülön kell tudni csípni. Egyébként olyannyira van, hogy amikor még BUX határidővel foglalkoztam elsősorban napon belül azaz daytraderként, mondhatom, hogy az alapok nálam erre épültek. Egy másik fórumon beraktam a kereskedéseimet napon belül, amik tulajdonképpen ezen piaci szituációk felismerésére történtek, és miközben mások indikátorokra meg alakzatokra kereskedtek én egy egyszerű vonal grafikonra amin a forgalmon kívül más nem is volt, a forgalom is azért, mert az alapból rajta volt. Később aztán elhagytam a naplózást mert egyrészt, nem fért bele a napi kereskedésbe a leírás is, pedig egy darabig élőben közvetítettem, másrészt meg elkövettem egy nagy butaságot, amiért van lelkiismeret furdalásom. Egyrészt odaadtam néhány kezdő kezébe a tüzet, anélkül hogy figyelembe vettem volna, hogy hol tartanak a pályafutásukban, másrészt nem mondtam el a működési elvet. Ez sajnos azt okozta, hogy az jól járt aki csak megpörkölődött, de volt aki ennél rosszabbul is járt!
Most amikor egyéb elfoglaltságaim miatt nem kimondottan daytradelek, ugyanúgy használom, csak mint említettem nem túl sokszor adódik ilyen szituáció. De ha meglátom majdnem bizonyos, hogy rámegyek.

Ennek ellenére, valamint azért mert a tapasztalatom is az, hogy egy kezdő tőzsdés számára vannak dolgok amikhez nyúlni nagy gyakorlat nélkül nemcsak értelmetlen, de veszélyes is, azt mondom és tartom, hogy ne ezekkel foglalkozzon az elején. Ne azzal, hogy a kockázatkezelés melyik formálja a legeslegjobb, mert ami ma jó, holnap lehet, hogy megy a kukába. Ne azzal foglalkozzon, hogy neki csak 1:2 a jó legalább, és ne azzal, hogy legalább 80%-ban sikerüljön eltalálni a kereskedéseit.

Amit tennie kell az mint mondtam a gondolkodásmód megváltoztatása legyen az első számára. Ha már ilyen gondolkodásmóddal született, akkor ahhoz csak gratulálni tudok, de elég kevés csodagyerek születik. A többieknek meg kell változnia. Szerezze meg ezt a képességet, bármennyire misztikusan hangzik. Amikor olyanokat hallok, hogy „figyelj apafej én már több hónapja pörgetem a dolgot és már megötszöröztem a pénzem, és ez kurva egyszerű, csak pörögni kell” (no persze nem így hangzik el teljesen), akkor ott jellemzően sajnálat van bennem. Csak annyit tudok neki mondani, hogy találkozunk 5 év múlva amikor kiadta a tőzsde a „diplomádat”. Reméljük így lesz.
A második, hogy induljon el az úton, de a kötél alatt legyen ott a védőháló mindig. Ez az elején nyilván elsősorban kockázatkezelést jelent (legyen az bármilyen), de később éppen úgy jelentheti ezt, az esetlegesen megszerzett vagyon diverzifikálása. Az is egy védőháló, csak ott már amit megszerzett azt védi.
A harmadik legyen a tanulás, és folyamatos fejlődni akarás.
Ha ez a három megvan, akkor már túl sok problémája ezen a területen nem lehet, legalábbis nem olyan, amit ne lehetne leküzdeni.
Olyan részletkérdések mint a tanfolyammal vagy anélkül, technikai elemzéssel vagy fundamentálisan, a lehetséges veszteség százalékosan vagy másképpen, a majdhogynem mindegy kategóriába sorolhatók ha az előzőek nem működnek!
Na egy újabb hosszúra nyúlt monológ, bár szerintem ezekkel fontosabb témák vannak érintve, mintha feltennénk 5 chartot elemzésre! Azért sikerült vagy három részletben nekifognom, mire elég idő jutott befejezni!
Kedves Sidius,

Öröm olvasni ilyen jellegű élettapasztalatokat!
Mintha csak magamat láttam volna 20 évvel ezelőtt, amit a hajnalbankelős, külförldreutazós dologgal kapcsolatban írtál.
Most nem unttanán itt az olvasóközönséget, de én valami hasonlót nyomtam annakidején München-Budapest útvonalon.
Hát igen , ilyen az élet, valamit-valamiért.
A kényelmi zónából néha nagyon ki kell lépni a célok érdekében.
Szerintem ez alapvetően embertípus és eltökéltség kérdése.

Ahogy olvastam soraidat, csak egyetérteni tudok a dolgokban.
Azt hiszem természetes hogy idővel mindenki ugyanarra a véleményre jut a kereskedéssel és kockázatkezeléssel kapcsolatban.
Nincsennek itt csodák, csak először hiszi azt az ember.

EGyszóval örölök az írásodnak, igazán építő volt olvasni!

üdv. Péter
Régi 2010-03-22, 18:04   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mighti!
Nekem a profit faktor,Péternek a payoff!)

Tulajdonképpen mindegy,a lényeg az,hogy nem a találati arány számít!

Különböző számításokkal elemzik a teljesítményt,és a tőkemegfelelést,van vagy 5 féle ha jól emlékszem.

A lényeg az,hogy egy egységnyi veszteségre mennyi egység nyereség jut!(profit faktor)
Továbbá fontos, a relativ dd,és maximum dd.(meximum lehívás,relativ lehívás az egyenlegből)

Én META TRADERT használok,ott nincs poff számitási automatika,nincs is rá szükség,mivel van prfaktor,maxdd,relativ dd és egyebek.
A tradestationt használó kereskedők payoff-ot is nézhetnek azthiszem.

Az 1.76 nem rossz,tulajdonképpen ami 1-től nagyobb az már nem veszteséges,csak gyenge. De Péter bíztos részletesen elmagyarázza a teljesség igényével együtt majd!
Sok sikert!

ALTERMAN

Szia,

Én is metatrader használok, legalábbis devizára.
Persze itt azok vannak amiket leírtál, de én kőkeményen kiszámoltatom a tanulóimmal a PAYOFF-ot, manuálisan, hogy beleégjen a fejbe hogy enélkül soha az életbe nem lesz eredményes!
A lényeg az hogy az ember tudatosan kezelje ezt a fontos dolgot.
HA nem törekszik valaki ennek az értéknek a javításra, hanem a találati arány növelésére megy rá, az a tutti zsákutca.
Persze nevezhetjük bárhogy, de a lényeg hogy értsük hogy miről
van szó.

Ma 80 új hallgatónak kezdtem egy tanfolyamot.
Megdöbentő adatot mondok!
Kb a társaság fele már járt magyarországi devizaképzésen valamelyik oktatócégnél. Sőt kb 40 % már élesben tradel.
AMikor rákérdeztem hogy ki hallott már bárhol a payoffról, vagy profit faktorról, egy árva kéz sem emelkedett a magasba!!!
Na ezzel van itt nagyon, de nagyon nagy baj...
...ez a vak vezet világtalant, tipikus esete...
sajnos ez a NAgy MAgyar valóság.
Ez kb olyan mintha lenne jogsid, vezetnél, de nem mondta senki hogy hogy kell bevenni a kanyarokat...
Még szerencse hogy vannak itt ilyen fórumok, ahol van néhány igen értékes hozzászólás.

Az 1,76 nem hogy nem rossz, de egyenesen jónak mondanám!
Bárcsak sok embernek lenne ilyen jó értéke.
Bárcsak minden devizatrader egyáltalán kiszámolná valamilyen módszerrel a saját értékét.

Régi 2010-03-22, 21:19   #26 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Végre jó irányba halad a fórum. Én sem akarok nagyképű lenni, de mikor a Pluss500 – on a 3000 Ft-ből 6000 – et csináltam srácok osszák az észt, akkor szoktam néhány hét „fórum szünetet” tartani.
De most nagyon tetszik.
ALTERMANN, Péter köszönöm a bíztatást.

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Így van, nem győzöm erre terelni az ismerősöket, hogy olvassák el legalább a napokban beírtakat

3éve küzdök lassan, több tanfolyamot megjártam, de a gondolkodásomat nem tudom sikerül-e és mikorra átállítanom a tőzsdére-forexre, pedig nagyon szeretném, és tulajdonképpen én sem voltam soha alkalmazott, kivéve az első fél évemet, de azóta eltelt 25év, és mégis nehezen megy.
a 3 évből az első félév csak ismerkedős volt, aztán 1,5 év, 2009-márciusig jött a brutál bukós szakasz, azóta pedig a szuperóvatos, lépni alig merős.
(és erre most megint elbizonytalanodtam, hogy erre a tanfolyamra elmenjek-e )
StLui. Csak egy lépéssel, de előtted járok. „a szuper óvatos lépni alig merős” szakasz nálam egy éve véget ért. 2 dolog kellett hozzá. Egyrészt a stratégiámba vetett hit. Ez azt jelenti, hogy mostanában nem egy bukó keserít el, hanem, ha kihagyok egy belépőt. Ezt azzal sikerült elérnem, hogy szereztem egy backtesztelő programot. (ugyan az, mint a demo számla, csak nem kell napokat, órákat várnod a gyertyákra, hanem a space-el lépteted a gyertyákat az adott időtávon. HWTrader ajánl hasonlót a Metához is.) Találtam egy jó stratégiát. Ezen a programon teszteltem évekre visszamenőleg. Jó volt. Kerestem is. (Indikátor alapú volt). Majd ősszel teljesen elromlott. De semmi pánik. Fogtam ismét a programot és igyekeztem egy teljesen árfolyam alapú stratégiát találni. (Köszönet Sidiusnak is a segítségért.) Sokat bajlódtam a találati aránnyal, mikor észrevettem, hogy a számlám gyarapszik a rossz arány ellenére. És a fenti kommentekből is kiderül, a találati arány nem minden. Tehát a stratégia elromolhat, csak időben észre kell venni és jobbat keresni. De nem kell túlbonyolítani. Nem különös zsenik a sikeres kereskedők sem. Gondolod, hogy egy átkokózott éjszaka után a nagymenő nekiáll valószínűséget számolni, indikátorokat értelmezni? Rejtélyes összefüggéseket keresni? Nem! Rutinból nyomják a nem annyira, bonyolult jelekre. És inkább a kockázatkezelésük, mintsem a találati arányuk a döntő. Csak ehhez el kell jutni odáig, hogy van egy stratégiám, ami működik. És nem a monitorra tapadva „izgulni” és a nyerőket kis pluszban kicsukni.
A második dolog pedig (na, most lehet, sokan megköveznek) a póker. Hallottam pár helyről, hogy jó tréning, de hülyeségnek tartottam, hiszen azért valamennyire csak szerencsejáték. Mindenesetre csatlakoztam a pókeres barátaimhoz és komolyan vettem, hogy jó játékos legyek. A hasonlóságok: Ha jó lapot kapsz, be kell tenned a vakot, hogy megjátszhasd. Majd ha jól alakul a helyzet, akkor emelsz, tartasz. De ha látod, ez nem lesz a te leosztásod, akkor kis veszteséggel bedobhatod a lapokat. Marad egy csomó zsetonod, amivel megjátszhatod a következő jó lehetőséget. Nagyjából a pókerhez is az kell, hogy ne sajnáld otthagyni a már bennlévő pénzed, ha kezd rosszul alakulni a helyzet. Rezzenéstelen arccal bedobod a lapokat. És amikor tényleg egy jó helyzetben lesz részed, akkor is lesz még zsetonod megjátszani. Viszont ha nem csinálsz semmit, akkor a vak tétek miatt lassan elfogy a pénzed. Esetleg az ellenfélnek lesz behozhatatlanul sok zsetonja. Ezeknek az arányoknak, érzelmeknek a kezelésére jó edzés a póker. És egy este alatt annyi ilyen fajta inger ér, amennyi egy havi kereskedés alatt sem. Ráadásul, aki ügyesen játszik, láthatod, hogyan csinálja.
Régi 2010-03-22, 21:28   #27 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

És ha például óráson kereskedsz, akkor miután kötöttél, ne nézegesd a tradet. Csak óra végén nézz rá a már bezárt gyertyára. De közbe ne kombinálj. Inkább olvasgasd a fórumot. Nekem ez is sokat segített.
Régi 2010-03-22, 21:53   #28 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Eszembe jutott még egy póker példa. Az esetek többségében rossz lapot kapunk, amit dobunk. És a nyeremények a ritkábban adódó lehetőségekből jönnek. A piacon sincs minden percben, órában lehetőség. Vagyis az alkalom kivárásához kellő türelmet is fejleszti.
Régi 2010-03-22, 22:01   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mighti: Köszi !
Régi 2010-03-22, 23:35   #30 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
TedBundy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Péter,

Először is ne értsd félre, nem kötekedni akarok, nagyon szimpatikusak azok a gondolatok, amiket itt leírtál, és engem különösen azért győznek meg, mert egyik-másikuk az én fejemben is megfordult már, és tudom, hogy a legtöbben ezeket máshogy vallják, oktatják, és nem is tűrnek ellentmondást ezzel kapcsolatban. (Ez már magában ganyússá teszi, hogy nekik lenne igazuk )

Én is azt vallom, hogy a forex gyakorlatilag véletlenszerű (Brown-mozgást végez), és 1:1-es Risk/Reward esetén pontosan 50% az esély a nyerésre és a vesztésre. Te azt mondod, hogy ez nem is baj, sőt jó, mert ez az 50-50% os arány mégis nyereségessé tehető. De gondolom, ez csak úgy lehetésges, ha az R/R arányt 1:1-nél magasabbra állítod.

Ezzel csak az a gondom, hogy ha az R/R arány mondjuk 2:1, akkor a véletlenszerű modell szerint a Target elérésének valószínűsége pontosan fele lesz a Stop elérési valószínűségének, mert a Target kétszer távolabb van, mint a stop. Tehát mondjuk átlagban, egyszer fogsz nyerni 200 dollárt, és kétszer veszíteni 100-at, vagyis a profit várható értéke nulla lesz (minusz a spread).

Tehát ha a forexet véletlenszerűen mozgónak fogadjuk el, és nem tudunk semmilyen szintű sikeres jóslást végezni a jövőre nézve, akkor abból nem tudunk pénzt kivenni hosszútávon semmilyen money managementtel.

Már pedig te azt írod, hogy nem végzel ilyen jóslásokat, nem használsz indikátorokat, techniaki elemzést, egyáltalán, nem is foglalkozol a jövővel.

Ezek alapján nekem az jön le, hogy pusztán a money managementtel képes vagy 50%-os találati arány mellett egy 1:1-nél jobb R/R arányt sikeresen megvalósítani. Engem az érdekelne, hogy hogyan, mert ez matematikailag számomra lehetetlennek tűnik.

Persze ha pont ez a tanfolyamotok lényege, akkor nem várom el, hogy itt eláruld a titkot De az is lehet, hogy csak félreértettem valamit, amit tudunk itt is tisztázni.
TedBundy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-23, 08:09   #31 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
weisch a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! Üdv mindenkinek!

A topic eredeti célja az volt, hogy kerestek olyan embereket akik ismerik(netán résztvettek forexegyetem oktatásában). Nos itt állok elöttetek. Én ismerem Péter stratégiáját, ismerem azt hogy hogyan tradel én sok mindent tanultam (tanulok) töle.

Az itt leirtakkal Péterrel mindenben egyetértek. Akár hiszitek akár nem Ő pont ilyen ahogy itt leirta.

Azt a kérdést én még soha nem tettem fel neki, hogy ha minden hónapban duplázza a számláját akkor miért nem ö vezeti azt a bizonyos listát. És tudjátok hogy miért nem tettem fel? Mert baromságnak tartom. Miért? Mert Péter kockázatkezelő tréder. De nem csak Ö hanem pl. Birger is és még sokan mások. Állandóan azt hallod tőle, hogy Diverzifikálni. Ha látnád pl a törzsei kereskedéseit a portfóliója szét van osztva. Ott is a diverzifikáció, kockázatkezelés a fő szempont. Én is azt vallom, hogy a kockázatodat minimumon kell tartani.
Szerintem az a müvészet, ha kis kockázattal keresel sok pénzt és nem az hogy feldobjuk a pénzünket és all in. Ha bejön akkor gazdagok vagyunk, ha nem akkor ujra próbálkozunk. A szerencse teljesen kizárva ebben a stratégiában amit Ő oktat. Borzasztó egyszerü és müködik. Én még csak kb 1,5 éve kereskedek. Nekem sikerült a tőkémet mindig megőriznem még azelőtt is, hogy Pétert megismertem volna. De amikor megismertem a szemléletét akkor rögtön beugrott hogy nekem ez kell. Biztos szerencsén is volt, hogy pont az Ö hozzáállását ismertem meg először. Nézegettem természetesen és is más módszereket is, de sokszor csak mosolyogtam rajta, hogy ilyeneket oktatnak és ezért kemény pénzeket kérnek. A diverzifikácoóval meg egyet értek én is a 90-es években felismertem az ingatlan bizniszben rejlő lehetőségeket és felhalmoztam. (most persze ez is leállt). Épitőiparral is foglakozom még a mai napig is, de most tényleg ki van "herélve" ez tény. Mondhatnám hogy igy a kettő ingatlan és épitőipar most nem jól voltak diverzifikálva, mert ez amiben a vagyonom épp van most halott.
.... De időben felismertem a pénzügyi lehetőségeket is 2000-2002 tájékán amikor még csak az átlagember az OTP-be vitte a pénzét és kamatot kapott. Ez nekem már akkor nem volt elég és befektetési alapokba kezdtem tenni a pénzemet a nagyobb hozam reményébe. Ez akkor még talán ösztönös volt vagy szeremcsém volt? Késöbb az elmélyülö válság ráébresztett arra, hogy ez sem jó. Magamnak kell kezelnem a portfólióm egy részét... és ugy jutottam el a törzsdéhez.

Na mindegy. Elkanyarodtunk az eredeti témátol.
Tehát kérdéseket észrevételek várok a forexegyetemmel kapcsolatban.
Még annyit, tényleg éles számlám tanit Péter és nem demón, és higgyétek el nem a szerencse dominál nála.

üdv mindekinek.
weisch nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-23, 08:25   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Olvastam a honlapon tradingroom szerűséget http://forexegyetem.hu/ofk/
itt nem feltétel a tanfolyam, csak anélkül lehet nem értené az ember?
Régi 2010-03-23, 08:27   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

az élő kereskedés érdekes lehet, mert ez azt feltételezi, hogy bármelyik pillanatban odaülhetünk a gép elé és találhatunk belépőt a piacra max fél órán belül
Régi 2010-03-23, 08:29   #34 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Olvastam a honlapon tradingroom szerűséget http://forexegyetem.hu/ofk/
itt nem feltétel a tanfolyam, csak anélkül lehet nem értené az ember?
Anélkül is érthető lesz szerimtem egy idő után. Mondjuk 10 alkalom után.
De ezt ne ugy képzeld el hogy éjjel nappal megy a dolog mint egy trading roomban és Te esetleg le tudod követni!

A cél amit Péter csinál szerimtem nem az hogy le tudod-e utánozni.
A szemléletet szeretné átadni. A döntéseket önállóan kell meghoznod!

üdv werisch
Régi 2010-03-23, 08:49   #35 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

TedBundy!

Lehetséges hidd el! PayOff Ratió számolása megadja neked a választ. Ha akarod bövebben kifejtem neked ezt, hogy mi a lényeg ebben.

Megint eszembe jut jó öreg Birger mondása. Mindig egy pici elönyt kell keresni a piacon amit kikell használni és az mi lesz neked?...

...hát az uralkodó trend .... és a supp/resint

werisch
Régi 2010-03-23, 08:50   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
weisch eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De ezt ne ugy képzeld el hogy éjjel nappal megy a dolog mint egy trading roomban és Te esetleg le tudod követni!

üdv werisch
Nem gondoltam. Le is van írva, hogy heti egyszer 2óra

és köszi a választ!
Régi 2010-03-23, 08:51   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
az élő kereskedés érdekes lehet, mert ez azt feltételezi, hogy bármelyik pillanatban odaülhetünk a gép elé és találhatunk belépőt a piacra max fél órán belül
ezt az élő kereskedést a tanfolyamira értettem
Régi 2010-03-23, 09:07   #38 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem is maradjunk a témánál.
Ami felkeltette az érdeklődésem a PAYOFF és a többi mutató. Szerintem a leghasznosabb ezek kivesézése lenne egy másik topicban persze. Az, hogy péter vagy sidius miért oktat vagy nem oktat, egy kedvenc tőzsdei oktatómat idézve érdekes, de nem értékes dolgok a tőzsdei kereskedésem sikere szempontjából.
Mindig megmosolyogtat a kérdés, hogy ha te ennyire sikeres vagy akkor miért csinálod vagy nem csinálod ezt vagy azt. Ez kb. olyan mint a híreket és elemzésket olvasgatni a chart tanulmányozása helyet.
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-23, 09:14   #39 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
TedBundy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Péter,

Először is ne értsd félre, nem kötekedni akarok, nagyon szimpatikusak azok a gondolatok, amiket itt leírtál, és engem különösen azért győznek meg, mert egyik-másikuk az én fejemben is megfordult már, és tudom, hogy a legtöbben ezeket máshogy vallják, oktatják, és nem is tűrnek ellentmondást ezzel kapcsolatban. (Ez már magában ganyússá teszi, hogy nekik lenne igazuk )

Én is azt vallom, hogy a forex gyakorlatilag véletlenszerű (Brown-mozgást végez), és 1:1-es Risk/Reward esetén pontosan 50% az esély a nyerésre és a vesztésre. Te azt mondod, hogy ez nem is baj, sőt jó, mert ez az 50-50% os arány mégis nyereségessé tehető. De gondolom, ez csak úgy lehetésges, ha az R/R arányt 1:1-nél magasabbra állítod.

Ezzel csak az a gondom, hogy ha az R/R arány mondjuk 2:1, akkor a véletlenszerű modell szerint a Target elérésének valószínűsége pontosan fele lesz a Stop elérési valószínűségének, mert a Target kétszer távolabb van, mint a stop. Tehát mondjuk átlagban, egyszer fogsz nyerni 200 dollárt, és kétszer veszíteni 100-at, vagyis a profit várható értéke nulla lesz (minusz a spread).

Tehát ha a forexet véletlenszerűen mozgónak fogadjuk el, és nem tudunk semmilyen szintű sikeres jóslást végezni a jövőre nézve, akkor abból nem tudunk pénzt kivenni hosszútávon semmilyen money managementtel.

Már pedig te azt írod, hogy nem végzel ilyen jóslásokat, nem használsz indikátorokat, techniaki elemzést, egyáltalán, nem is foglalkozol a jövővel.

Ezek alapján nekem az jön le, hogy pusztán a money managementtel képes vagy 50%-os találati arány mellett egy 1:1-nél jobb R/R arányt sikeresen megvalósítani. Engem az érdekelne, hogy hogyan, mert ez matematikailag számomra lehetetlennek tűnik.

Persze ha pont ez a tanfolyamotok lényege, akkor nem várom el, hogy itt eláruld a titkot De az is lehet, hogy csak félreértettem valamit, amit tudunk itt is tisztázni.
Nagy tévedésben vannak sokan,amikor a Brown mozgást az egész piacra,és chartra érvényesnek tekintik!
(bár az igaz,hogy 10 emberből 8 így tesz,már ha érvényesnek tartja az elméletet)
A valóság az,hogy egy darabig érvényes,utána viszont nem!A trendek nem véletlenül alakulnak ki nagyobb idősíkokon.
A jó trader követi a trendet.A profi trader viszont fundamentumok felhasználásával előre tudja mi lesz a trend.(D1,W,H)
A brown mozgások sávjában érvényes az 50-50% ,de azon kívül lehet találni olyan pontokat,amik többségében inkább a TP teljesülés fog bekövetkezni,és nem az SL.Ezen pontok kiválasztása végtelen számú módszer szerint lehetséges.
Lehet pldul gyertyázgatni,ez is egy módszer a prz-ben való belépésre,de ehhez tudnunk kell,mennyi előnyt ad nekünk ez!Az nem előny,ha annyira kiszűrünk egy belépési pontot,hogy csak minden 10.esetben áll össze a kép,a többit meg nem tradeljük.Az viszont előny,ha növeli a belépési pontjaink hatékonyságát,azaz a profit faktort!-a kettő viszont nem zárja ki egymást!Elég összedobni egy gyertya autómatát,lefuttatni 10 évre,és megmutatja mennyi előnyt ad!Elárulom amúgy,ad,de nem ez a nagy grál.
Ugyanakkor lehet stratágiát alkotni a Brown mozgás elméletre heti chartban is,az előbbiek nem zárják ezt ki!
Stratégia sok lehet.Ha például egy rule bázisú kockázatminimalizáló stratégiával pozíciót építünk trend irányba,akkor a brown mozgás érvényesül,és nem alapozunk,max sáv szélekre.
PLD :nyitunk egy poziciot macd divergenciára,ha kiderül hogy jó az irány,100 pip nyereségnél nyitunk mégegyet,az SL mindkezttőnél 50 pip,ha megfordul az ár,akkor az eredemény nulla,azaz elmondhatjuk nincs kockázat.Ha tovább tart a trend,akkor ujabb 100 as emelkedésnél nyitunk egy harmadik pozíciot,a stop pedig az elméleti 0 eredménynél van elhelyezve,és így tovább!
A végén akár 50 pozicio is lehet nyitva,és 1 pip is egy vagyont hozhat.
Ez egy klasszikus profik által is alkalmazott módszer,csak tudni kell kivitelezni.
Én azért nem használom,mert 3-4 profit faktorú stratégiákkal kereskedem,ez kevesebb.De akár használhatnám is.
Ha használjuk,akkor elmondhatjuk,hogy a mm a fő dolog a stratégiában.Más stratégiánál viszont nem a fő összetevő csak a fontos összetevő!
ALTERMAN
Régi 2010-03-23, 09:26   #40 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Kedves Sidius!

Jók a hozam elvárosról irt gondolataid! 1:2 1:3 stb a második szám nem biztos.

Természetesen és is tudom ezt. Te már régebb óta kereskedsz ugy látom mint én. Mondhatnám talán zöldfülü vagyok hozzád képest... de engedd meg hogy leirjam a gomdolatomat. Rosszul látod Péter (forexegyetem) stratágiájának a lényegét.
Nem azzal fogod keresni a sok pénzt, hogy ilyen célárakat határozol meg és csak abban gondolkodsz. Itt ebben a stratégiában más a lényeg nem ez. (persze ez is).
A lényeg abban rejlik, hogy megpróbálsz egy trendet ugy meglovagolni, hogy ne legyen benne kockázatod. Tehát az itt oly sokszor emlitett 2%-os szabály sincs benne mint kockázat. Miért is jó ez? Hát nyilván azért, mert ha nincs már valamiben kockázatod akkor nyithatsz egy másik tréde is és ha már abban sincs kockázat akkor nyithatzs egy harmadikat is stb. stb. Igy soha nem lesz nagyobb a kokázat szinted mint amit Te magadnak meghatároztál és mégis sok poziban benn tudsz lenni.

A magyar piac meg felejtős. Péter sem meg a hallgatói sem a magyar piacon trédelnek.

üdv werisch
Régi 2010-03-23, 13:48   #41 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Sidius!

Jók a hozam elvárosról irt gondolataid! 1:2 1:3 stb a második szám nem biztos.

Természetesen és is tudom ezt. Te már régebb óta kereskedsz ugy látom mint én. Mondhatnám talán zöldfülü vagyok hozzád képest... de engedd meg hogy leirjam a gomdolatomat. Rosszul látod Péter (forexegyetem) stratágiájának a lényegét.
Nem azzal fogod keresni a sok pénzt, hogy ilyen célárakat határozol meg és csak abban gondolkodsz. Itt ebben a stratégiában más a lényeg nem ez. (persze ez is).
A lényeg abban rejlik, hogy megpróbálsz egy trendet ugy meglovagolni, hogy ne legyen benne kockázatod. Tehát az itt oly sokszor emlitett 2%-os szabály sincs benne mint kockázat. Miért is jó ez? Hát nyilván azért, mert ha nincs már valamiben kockázatod akkor nyithatsz egy másik tréde is és ha már abban sincs kockázat akkor nyithatzs egy harmadikat is stb. stb. Igy soha nem lesz nagyobb a kokázat szinted mint amit Te magadnak meghatároztál és mégis sok poziban benn tudsz lenni.

A magyar piac meg felejtős. Péter sem meg a hallgatói sem a magyar piacon trédelnek.

üdv werisch
Kedves weisch!

Szeretném, hogy eloszlassunk egy félreértést! Én nem kérdőjeleztem meg Péter stratégiáját egyetlen egyszer sem! Egyrészt, mert nem láttam a stratégiáját, és amit nem látok arról ugye nem nyilatkozom, másrészt viszont az itt elejtett néhány mondatból arra következtetek, hogy valamiféle trendre épülő pozíció építő módszer lehet aminél simán el tudom képzelni, hogy komoly pénzeket lehet vele keresni. Említettem én is az előző hozzászólásomban, hogy mint spekuláns (pontosabban fogalmazva, mint rövid távú spekuláns) én nem építek nagy pozíciókat, de azt is leírtam, hogy egyébként viszont igen, de azt lényegesen hosszabb távon, és természetesen én is trendkereskedéssel. Nagy induló trendekre vadászom, és még az is lehet, hogy párhuzamok is vannak Péter stratégiájával. A Dukascopy számlám ezt a célt szolgálja. Pici adalék, hogy mennyire hiszek a hosszú trendek meglovagolásában, hogy amikor Usd/Zar tavaly egyértelművé tette, hogy ő bizony nem akarja már azt a 10,0000 feletti árfolyamot akkor én meg is shortoltam 9,29.. akármennyin (bocs de a pontos számoknak utána kellene néznem). Építettem is a pozíciót, és csak azért nem tudtam benne ülni vagy fél évig, mert kivágták a stopomat július körül. Így is azért 8,2500 felett záródtam egy kicsivel, bár nyilván jobb lett volna valamikor ősszel 8,0000 alatt, de hát így alakult. Ezt csak azért írtam, hogy nem áll távol tőlem a hosszabb pozinyitás és az építés.
Vita abban volt (sőt vitának sem nevezném), hogy a %-os kockázatkezelés meghatározás felett eljárt az idő vagy sem, valamint szükség van e találati arány vizsgálatra vagy sem. Péter bemutatta a szemléletét, amivel én nem értettem egyet, azon egyszerű oknál fogva mert az én rövid távú spekulatív kereskedési stílusomban (ami manapság jellemzően swing, vagy daytrade az esetemben) nagyon fontos. De nem az egyedüli üdvözítő út, ezt elismerem, mindössze egy út, amin én járok.
Talán jó példa erre HWTrader kereskedése, ami egy módszer, amit ő képvisel, itt a fórumon.. Ami egyébként jó út, mert borzasztóan egyszerű és eredményes, és viszonylag könnyen elsajátítható. Viszont nyilván nem Péter útja és nem is az enyém, bár ebben is van hasonlóság közöttünk. Én is használok gyertyaalakzatokat, és szeretek kerek értékeknél akcióba lépni. Viszont nem használom az olyan típusú PPZ-ket, amit HWTrader, mert nekem kicsit szubjektívebbek, mint a kerek számok. Persze ez nem kritika részemről! Ami működik, az működik, ami hosszútávon működik, az meg nagyon jól működik!

Amúgy igazad van, a magyar piac felejtős! Én sem kereskedek ott 2006 fekete szeptembere óta. Jó kis játszótér volt az, de ma már sajnos tényleg csak „játszótér”.

Ja még valami az egyik előző hozzászólásodhoz asszem a 31-es. De igen fel kell tenni azt a bizonyos kérdést, nem olyan nagy baromság az! Nem a kérdés ott a lényeg, hanem a válasz. A profi jól válaszol rá, aki nem az meg csak hadovál, vagy kikerüli. Péter megadta a válaszát rá, és a válasza szimpatikus volt, legalábbis számomra. Persze kinek a pap…….
Amúgy nem irigyellek az építőiparral kapcsolatban, ha azzal foglalkozol ma is. Manapság vagy nagyon bátornak kell lenni benne, vagy nagyon kitartónak, és hinni a szebb jövőben! No ez utóbbi két szó nincs ám szervezethez kötve……
Régi 2010-03-23, 15:43   #42 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok! Üdv mindenkinek!

Azt a kérdést én még soha nem tettem fel neki, hogy ha minden hónapban duplázza a számláját akkor miért nem ö vezeti azt a bizonyos listát. És tudjátok hogy miért nem tettem fel? Mert baromságnak tartom. Miért? Mert Péter kockázatkezelő tréder. De nem csak Ö hanem pl. Birger is és még sokan mások. Állandóan azt hallod tőle, hogy Diverzifikálni. Ha látnád pl a törzsei kereskedéseit a portfóliója szét van osztva. Ott is a diverzifikáció, kockázatkezelés a fő szempont. Én is azt vallom, hogy a kockázatodat minimumon kell tartani.
Szerintem az a müvészet, ha kis kockázattal keresel sok pénzt és nem az hogy feldobjuk a pénzünket és all in. Ha bejön akkor gazdagok vagyunk, ha nem akkor ujra próbálkozunk. A szerencse teljesen kizárva ebben a stratégiában amit Ő oktat. Borzasztó egyszerü és müködik. Én még csak kb 1,5 éve kereskedek. Nekem sikerült a tőkémet mindig megőriznem még azelőtt is, hogy Pétert megismertem volna. De amikor megismertem a szemléletét akkor rögtön beugrott hogy nekem ez kell. Biztos szerencsén is volt, hogy pont az Ö hozzáállását ismertem meg először. Nézegettem természetesen és is más módszereket is, de sokszor csak mosolyogtam rajta, hogy ilyeneket oktatnak és ezért kemény pénzeket kérnek. A diverzifikácoóval meg egyet értek én is a 90-es években felismertem az ingatlan bizniszben rejlő lehetőségeket és felhalmoztam. (most persze ez is leállt). Épitőiparral is foglakozom még a mai napig is, de most tényleg ki van "herélve" ez tény. Mondhatnám hogy igy a kettő ingatlan és épitőipar most nem jól voltak diverzifikálva, mert ez amiben a vagyonom épp van most halott.
.... De időben felismertem a pénzügyi lehetőségeket is 2000-2002 tájékán amikor még csak az átlagember az OTP-be vitte a pénzét és kamatot kapott. Ez nekem már akkor nem volt elég és befektetési alapokba kezdtem tenni a pénzemet a nagyobb hozam reményébe. Ez akkor még talán ösztönös volt vagy szeremcsém volt? Késöbb az elmélyülö válság ráébresztett arra, hogy ez sem jó. Magamnak kell kezelnem a portfólióm egy részét... és ugy jutottam el a törzsdéhez.

Na mindegy. Elkanyarodtunk az eredeti témátol.
Tehát kérdéseket észrevételek várok a forexegyetemmel kapcsolatban.
Még annyit, tényleg éles számlám tanit Péter és nem demón, és higgyétek el nem a szerencse dominál nála.

üdv mindekinek.
Ez a kérdés nem baromság, hanem „beugró kérdés” kellene, legyen minden forex oktató számára. És a válaszból már kiderülhet kivel is állunk szemben. Neked szerencséd volt Péterrel. De sokan futottunk bele kontárokba. És az naiv, aki ezen nem gondolkodik el. Péter válaszával én is egyet értek, sőt kommentjeiből kiderül ő is ismeri az „átlag Magyar oktatót”.
Viszont ha te lennél az oktató, akkor már más lenne a helyzet. Mert a te diverzifikációs és „kis kockázattal keresel sok pénzt és nem az hogy feldobjuk a pénzünket és all in.” válaszod tényleg egy baromság. Vagyis jó, csak nem ez volt a kérdés.
1. Mindenki ismeri a diverzifikációt. (Mint a „Magyar piac felejtőst” is. ki is hozta fel?)
2. Önmagában egy diverzifikált kockázatkezelt, stb. stratégiáról szólt a kérdésem, ami havi szinten dupláz. És már 1millió Ft-al is szép eredményt produkálna 2 év alatt. (Tehát a többi millió jó helyen van. És az az egy is kockázat kezelt.) Nem arról, hogy feldobjuk a pénzünket és all in. Pont az ilyen indulatos, de csak félig megértett kérdésre adott válaszok jellemzik a „gyanús” oktatókat, MLM. ügynököket, bizonyos politikusokat is. Tudom, te egyik sem vagy, nem is szeretném személyesre venni, csak ez pont egy remek példa arra, amikor zsigerből indul a „legjobb védekezés a támadás”, de az adrenalintól már nem figyelünk a kérdésre.
Régi 2010-03-23, 15:46   #43 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Kedves Sidius!

Remélem nem értettél félre! Én csak leirtam egy gondolatot amit azt gondoltam, hogy esetleg nem jól értetted.
Én továbbra is tisztelem a Te és mindegyikünk stratégiáját.

üdv werisch és további pipeket.
Régi 2010-03-23, 16:20   #44 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Idézet:
humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem is maradjunk a témánál.
Ami felkeltette az érdeklődésem a PAYOFF és a többi mutató. Szerintem a leghasznosabb ezek kivesézése lenne egy másik topicban persze. Az, hogy péter vagy sidius miért oktat vagy nem oktat, egy kedvenc tőzsdei oktatómat idézve érdekes, de nem értékes dolgok a tőzsdei kereskedésem sikere szempontjából.
Mindig megmosolyogtat a kérdés, hogy ha te ennyire sikeres vagy akkor miért csinálod vagy nem csinálod ezt vagy azt. Ez kb. olyan mint a híreket és elemzésket olvasgatni a chart tanulmányozása helyet.
Frappáns idézet a kedvenc oktatódtól, de akkor ezek szerint ő sem mesélt a PAYOFF-ról és a többi mutatóról??? Persze ő a charton is nevetett volna, amit te tanulmányozol. Hiszen ez egy Koszto idézet.
De ha már sok pénzért tanulmányoztál volna tanfolyamokat, akkor nem mosolyognál. Mikor valami „kispályás” szeretné elhitetni veled, ő mekkora forex király, majd az élő kereskedés kimerül a meta demo nyomkodásán. Persze utólag is bánkódhatsz, hogy erre kár volt pénzt áldozni. De az életben szükség van egy kis éberségre.
Szerintem nem kanyarodtunk nagyon el, mert aki már Járt a Forex Egyetemen, kifejtette elégedett. Péter toronymagasan vezeti az eddig „válaszoló” oktatók, iskolák toplistáját, akik a nevetséges keresztkérdéseinkre válaszoltak.
Szóval, ha valaki gondolkozik, melyik tanfolyamot is válassza, itt a topikon található iskolák közül, könnyebb dolga lesz a választásban. És az én nevetséges proli kérdésem után már 4 fórumozó küldött nekem privit, hogy ő megnézi. + 2 gondolkodik, a hozzászólásokban olvashatod.
A gyengébben válaszoló tanfolyamok topikjaiban nem volt ilyen nagy a lelkesedés. Bár el sem jutottunk eddig a nagy kérdésig…
Régi 2010-03-23, 16:30   #45 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Én Mighti kérdéseit teljesen jogos,és éber kérdések- ként értékelném!Nagyon helyes,kérdések voltak,és én még tudnék egy pár ilyet feltenni,de nem akarom virtuális "barátom" Pétert zaklatni,hiszen nincs értelme,aki kiváncsi,tegye fel kérdéseit pld a tanfolyamokon!

ALTERMAN
Régi 2010-03-24, 10:47   #46 (permalink)
Új tag

Haladjunk logója

Haladjunk a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! Örülök, hogy megtaláltam a fórumotokat! Végig olvastam. Komoly, vagy inkább a bőven van mit tanulnom a helyes kifejezés rá. Egy éve kereskedem. Magyar piacon, azon belül is az OTP-vel kezdtem 2009 márciusában. Dühből, dacból, "csakazértis", majd én megmutatom alapon kezdtem a banki és a biztositási befektetésekkel szemben. Úgy tűnt, hogy szerencsés időben léptem be. Először csak saját tőkével, majd tőkeáttéttel, majd (ha lúd legyen kövér) tettem hozzá hitelt is. Nyertem. Valahonnan jött a jó gondolatom, hogy ez csak szerencse lehet és mielőtt még "visszabuktam" volna a nyereséget, tanfolyamot kerestem és találtam. Péter cégének a részvény tanfolyamát. Év végén a Forex tanfolyamukon is részt vettem.
Keserű tapasztalat ez nekem, a kezdeti nagy kockázatú, viszont nagy nyereséget hozó vacak magyar OTP után. Úgy gondoltam, hogy ha ott annyi az annyi, akkor az amerikai piacon és a Forexen tízszer, vagy százszor annyi lesz. A tőzsde ajtónál az élet 30 éves ágyas barack pálinkával fogadott, (fejben már épült a forródrót Soros és köztem,városom és minden jó legfőbb mecénása lettem...stb) ám belépve a félhomályos terembe a szemközti falra szerelt pénzügyi röntgen tükörben megláttam egy alakot, akiről még ma is kétkedve fogadom el a valóságot, mármint, hogy én vagyok. És a sötét nehezen oszlik! Vagy én nem találom a gyufámat!)
Ezért örülök ennek a fórumnak! Úgy látom, hogy vannak itt olyan emberek akiknek van elemlámpájuk (reflektoruk), kapcsoló is van rajta és használni is tudják. Olvastam már pár olyan oldalt ahol a tudás bizonyítéka a fekete köröm volt. Magyarul talált az író egy szál gyufát, fellobbantotta, amíg égett látott és nyert, aztán csak a fekete köröm és a szöveg maradt. Mondjuk ez is elég lehet egy diszkont áras tanfolyam megszervezéséhez. Tehát : Mutasd a körmöd, megmondom milyen a tanfolyamod!
Dörgölőzés nélkül írom, hogy a Péterét megnéztem (többször!!!) és nem fekete.
Haladjunk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-24, 11:44   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na ez egy érdekes írás:
Beszálltál véletlenül jó időben OTP longba, nyertél vele egy csomó pénzt, már zsebre is tetted.
Elmentél elvileg az egyik legjobb tanfolyam sorozatra, tőzsde - forex, de keserű a tapasztalatod mert nem százszoroztad a nyereséged, vagy mert semmire nem jutottál a tanfolyammal, amit nagyon ajánlasz, de nem derül ki van-e összehasonlítási alapod, vagy csak úgy hallomásból nem teszik a többi fekete körmű, vagy most mit is akartál írni?
Én becs szóra nem kötözködök, hanem ezt most egyálltalán nem értem
Régi 2010-03-24, 18:45   #48 (permalink)
Új tag

Haladjunk logója

Haladjunk a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Na ez egy érdekes írás:
Beszálltál véletlenül jó időben OTP longba, nyertél vele egy csomó pénzt, már zsebre is tetted.
Elmentél elvileg az egyik legjobb tanfolyam sorozatra, tőzsde - forex, de keserű a tapasztalatod mert nem százszoroztad a nyereséged, vagy mert semmire nem jutottál a tanfolyammal, amit nagyon ajánlasz, de nem derül ki van-e összehasonlítási alapod, vagy csak úgy hallomásból nem teszik a többi fekete körmű, vagy most mit is akartál írni?
Én becs szóra nem kötözködök, hanem ezt most egyálltalán nem értem
A Forex Egyetemmel és a Profit.hu tanfolyamaival semmi gond! Sőt! Igaz, hogy nem voltam (nem is megyek) más tanfolyamokon, annyi tapasztalatom már van, hogy fel tudjam mérni valaminek a mélységét, valóságát.
Ha jól emlékszem Sidius írta, hogy meggondolatlanul kezdők (éretlenek) kezébe adta a "tüzet" akik vesztettek.
A lényeg, hogy nem egyszerű az a kezdés sem, ha az ember nagyot nyer tudatlanul. Erre sem készítik fel sehol. Azt hisszük kellemes gond, illetve lehet, hogy csak én gondoltam ezt. Bennem sok mindent áthangolt, óvatlan voltam. Megbillent az értékrendem.
Az a pénz amit most a tanulás alatt keresek bagónak tűnik a kezdeti "mázli" pénzhez képest.
Azt hiszem minden új dolog tanulásának folyamatában benne van ez az alagút. Úgy érzi az ember, hogy a kezdetkor tisztább kép volt, mint némi tanulást követően.Összekavarodik minden. Aztán tisztul a kép látni az alagút végét. Ezért tanulom.
Elnézést kérek az oktatóktól, szervező cégektő. Nem volt túl jó hasonlat a "fekete köröm".
Haladjunk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-26, 12:27   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kicsit csalódott vagyok! Marketing megy ezerrel, de a fizetéssel kapcsolatos, "kapcsolat" menüpont alatt feltette kérdésemre, több mint 24 órája nem jött válasz !? Ez viszont eléggé elbizonytalanító tényező számomra. Olyan mintha ameddig nem fizetted be a pénzt addig egyáltalán nem akarnának szóbaállni az emberrel.
Régi 2010-03-26, 12:48   #50 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kicsit csalódott vagyok! Marketing megy ezerrel, de a fizetéssel kapcsolatos, "kapcsolat" menüpont alatt feltette kérdésemre, több mint 24 órája nem jött válasz !? Ez viszont eléggé elbizonytalanító tényező számomra. Olyan mintha ameddig nem fizetted be a pénzt addig egyáltalán nem akarnának szóbaállni az emberrel.
StLui
Nem hinném. Én szerdán vagy 3 levelet váltottam velük a kapcsolat alatti mail címen egy órán belül. Pedig nem fizettem. Lehet, már hétvége van náluk…
Válaszol

Címkék
devizatőzsde, FOREX, mentális napló, tanfolyam, tőzsdetanfolyam

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 5 (0 tag és 5 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 22:54 , a GMT +1 időzóna szerint.