Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-10-26, 13:31   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Azért élőben, amikor a számla leapad 50%-ra, csak le lehet állítani akármilyen robotot...
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-26, 17:56   #52 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért élőben, amikor a számla leapad 50%-ra, csak le lehet állítani akármilyen robotot...
A faluban Jóska bácsiról elterjedt a hír,hogy megtudja mondani az ötös lottó nyerőszámait.A nép egyre csak gyülekezett Jóska bácsi kis nádtetős háza felett,és mindenki könyörögve kérte Jóska bácsit,mondja meg a lottószámokat.A nép csodálkozva susmorgott,milyen nagyszeű ember ez a Jóska bácsi,és szerény.Még mindig ebben a kis faluban él a nádtetős házában,pedig Ő mindig tudja a lottó nyerőszámokat..
Jóska bácsi egyszer csak kimegy a háza elé,és azt mondja a népnek:
"drága kedves barátaim!Nem mondhatom meg minden embernek a lottószámokat,de megmondom az első 100 embernek,aki a legtöbb pénzt fizeti nekem ezért."
Hamar beindult a licit,volt aki 100 millio forintot fizetett Jóska bácsinak,volt aki kevesebbet.
Miután Jóska bácsinak kifizették a pénzt az emberek,Ő azt mondta:
"most elmegyek emberek,és egy hét múlva visszajövök.És akkor mindőtöknek megmondom a lottószámokat,akik fizettek nekem.
Egy hét múlva visszajött Jóska bácsi,és a száz ember izgatottan várta hogy Jóska bácsi végre megmondja a nyerő számokat.Mindenki kezében ott volt az üres lottószelvény,volt akinél több is,és várták hogy minél hamarabb beikszelhessék azokat.

"Nos,hát a nyerő számok a következők"-mondta Jóska bácsi-
5,12,36,60,89.
Mindenki szorgosan irta felfele,és már a legtöbben ki is töltötték a meggazdagodást hozó lottószelvényt.

Egyszer csak felkiált egy ember a tömegből:
"Hiszen ezek a múlt heti lottószámok Jóska bácsi!!!"
Hö!...Hát mikor mondtam én azt hogy a jövőhetit tudom??

Lett nagy felháborodás,kiabálás,fenyegetőzés,de kis idő múlva elcsitult a tömeg,és feledésbe merült mi történt.Senki sem hibáztatta magát,és hát Jóska bácsit sem,mert senki nem kérdezte meg előtte Jóskabácsit,hogy melyik hét számait tudja megmondani...
Jóska bácsi elköltözött a faluból.

3év múlva egy csodaszép kisvárosban elterjedt a hír,hogy a város legszebb házában lakó Jóska bácsi megtudja mondani a 6-os lottó nyerőszámokat.A nép elkezdett gyülekezni Jóska bácsi háza előtt........
Régi 2013-10-26, 19:31   #53 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
alterman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
a faluban jóska bácsiról elterjedt a hír,hogy megtudja mondani az ötös lottó nyerőszámait.............
:d

tozsdeiskola-like-button1-1-.jpg.jpg
Megnézték: 164
Méret:  142,8 KB
Azonosító:  4010
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-26, 20:52   #54 (permalink)
Szenior tag

Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Gondoltam gyorsan leforditom tözsdei oktatasra: Pl.: FE. MEGALAPOZZUK A SIKERSZTORIDAT gondolom nem kell semmit hozzafüzni!!!! Ezt csak a Joskak magyarazzak es a hülyek veszik be!!! Köszönöm , nincs több !!
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-26, 21:49   #55 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A faluban Jóska bácsiról elterjedt a hír,hogy megtudja mondani az ötös lottó nyerőszámait.A nép egyre csak gyülekezett Jóska bácsi kis nádtetős háza felett,és mindenki könyörögve kérte Jóska bácsit,mondja meg a lottószámokat.A nép csodálkozva susmorgott,milyen nagyszeű ember ez a Jóska bácsi,és szerény.Még mindig ebben a kis faluban él a nádtetős házában,pedig Ő mindig tudja a lottó nyerőszámokat..
Jóska bácsi egyszer csak kimegy a háza elé,és azt mondja a népnek:
"drága kedves barátaim!Nem mondhatom meg minden embernek a lottószámokat,de megmondom az első 100 embernek,aki a legtöbb pénzt fizeti nekem ezért."
Hamar beindult a licit,volt aki 100 millio forintot fizetett Jóska bácsinak,volt aki kevesebbet.
Miután Jóska bácsinak kifizették a pénzt az emberek,Ő azt mondta:
"most elmegyek emberek,és egy hét múlva visszajövök.És akkor mindőtöknek megmondom a lottószámokat,akik fizettek nekem.
Egy hét múlva visszajött Jóska bácsi,és a száz ember izgatottan várta hogy Jóska bácsi végre megmondja a nyerő számokat.Mindenki kezében ott volt az üres lottószelvény,volt akinél több is,és várták hogy minél hamarabb beikszelhessék azokat.

"Nos,hát a nyerő számok a következők"-mondta Jóska bácsi-
5,12,36,60,89.
Mindenki szorgosan irta felfele,és már a legtöbben ki is töltötték a meggazdagodást hozó lottószelvényt.

Egyszer csak felkiált egy ember a tömegből:
"Hiszen ezek a múlt heti lottószámok Jóska bácsi!!!"
Hö!...Hát mikor mondtam én azt hogy a jövőhetit tudom??

Lett nagy felháborodás,kiabálás,fenyegetőzés,de kis idő múlva elcsitult a tömeg,és feledésbe merült mi történt.Senki sem hibáztatta magát,és hát Jóska bácsit sem,mert senki nem kérdezte meg előtte Jóskabácsit,hogy melyik hét számait tudja megmondani...
Jóska bácsi elköltözött a faluból.

3év múlva egy csodaszép kisvárosban elterjedt a hír,hogy a város legszebb házában lakó Jóska bácsi megtudja mondani a 6-os lottó nyerőszámokat.A nép elkezdett gyülekezni Jóska bácsi háza előtt........
Látom sikerült megragadni a lényeget...
Arra próbáltam reagálni, hogy "Ez az oka annak hogy itt nincs 50%-ban lezárható veszteséges számla!" - Backtest-en sem feltétlenül igaz, nemhogy élőben.
Régi 2013-10-27, 06:54   #56 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 224
efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

a tőzsdeiskola oldalon már azért is fizetni kell ha a címeket elolvasod nekem nagyon nem jö be egyik ilyen sem sosem vettem részt ilyeneken nem is fogok és senki környezetemben...a legjobban az tetszik, hogy az elismerő oklevelek egy részét a volt hallgatókkal csináltatták
De mindenki belátása szerint tegyen...Ezekben egy ami nem korrekt...mindenkinek gondtalanság és gazdagság van ígérve...pedig csak az 1-5 % esélyt kapja meg rá ott is...na ezt kéne közölni mindenkivel egy oktatói reklám oldalon akkor nem lenne félrvezető a csillogás pompa ígérete....
efraim nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-27, 09:59   #57 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 36
Piphunter a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A robotok nagy többségének hozamgörbéi nem tartalmazzák a lebegő veszteségek kimutatását, meta4, meta5 sem mutatja.
Nincs drawdown, vagy csak elenyésző mértékű.
Ez az oka annak hogy itt nincs 50%-ban lezárható veszteséges számla!
Amikor megáll egy robot, akkor általában a számlán stopout van és egy vasad sem marad.
Lásd: Quantumxxl és többiek.
A robotok jellemzően kis idősíkon skalpolnak igen kis kötésmérettel (%-ban értve) néhány pozival, tehát a lebegő profit is minimális a számlamérethez képest. Sok apró kötés. Legalábbis a nagy részük, a Tőzsdeiskolás robotok is ilyenek.
Eddig ahány robotokkal kísérletező embert hallottam, mindegyik azt mondta, hogy ezek a robotok egy ideig jól működnek, de mindig jön a bedőlés.
Azt kevesen tudják, hogy Szent Grál robot nincsen, pedig mindenki ezt keresi. Még a "viszonylag jól" megírt robotokat is állandóan a piaci hangulathoz kell igazítani, optimalizálni, ehhez pedig már kell az emberi tudás. Ez a tudás pedig hosszú évek alatt szerezhető meg napi több órás tanulás esetén is. Aki nem tud manuális trédeléssel eredményeket felmutatni, az nem is álmodhat arról, hogy egy robotot sikeresen tud majd üzemeltetni.
Szerintem semmi akadálya nem lett volna az 50%-os számlavesztésben leállni. A legtöbb normálisan megírt robot ezt automatikusan figyeli is. Persze, hacsak ki nem kapcsolja a tréder.
Piphunter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-28, 08:55   #58 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Piphunter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A robotok jellemzően kis idősíkon skalpolnak igen kis kötésmérettel (%-ban értve) néhány pozival, tehát a lebegő profit is minimális a számlamérethez képest. Sok apró kötés. Legalábbis a nagy részük, a Tőzsdeiskolás robotok is ilyenek.
Eddig ahány robotokkal kísérletező embert hallottam, mindegyik azt mondta, hogy ezek a robotok egy ideig jól működnek, de mindig jön a bedőlés.
Azt kevesen tudják, hogy Szent Grál robot nincsen, pedig mindenki ezt keresi. Még a "viszonylag jól" megírt robotokat is állandóan a piaci hangulathoz kell igazítani, optimalizálni, ehhez pedig már kell az emberi tudás. Ez a tudás pedig hosszú évek alatt szerezhető meg napi több órás tanulás esetén is. Aki nem tud manuális trédeléssel eredményeket felmutatni, az nem is álmodhat arról, hogy egy robotot sikeresen tud majd üzemeltetni.
Szerintem semmi akadálya nem lett volna az 50%-os számlavesztésben leállni. A legtöbb normálisan megírt robot ezt automatikusan figyeli is. Persze, hacsak ki nem kapcsolja a tréder.
Azért néha pontosítsatok, hogy mikor van szó konkrétan a Tőzsdeiskola robotjairól, és mikor általánosságban a robotokról, mert már kezd összemosódni. (Ebből lett a félreértés.)
Általánosságban: millióféle robot van, nemcsak pár pipet vadászó skalp robotok. Van, amelyikbe bele van írva egy tőkevédelem, és azt tesztelni is lehet, van, amelyikben nincs.. Ami a humán felügyeletet illeti: egyetértek, kivéve azzal, hogy csak az tudja felügyeli, aki vérprofi a manuális kereskedésben.
De szerintem, ebben a topikban a Tőzsdeiskoláé a főszerep! Milyen kétértelmű kifejezés az, hogy robotokkal kereskedni! ..kár, hogy nekem nem jutott eddig eszembe, vagy nem volt bőr a pofámon...
Régi 2013-12-02, 14:09   #59 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
notg a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! A neten keresgeltem tozsdezessel kapcsolatos dolgokra es az elso talalatnak jott kii a tozsdeiskolas weboldal. Olvastam az egesz topicot szoval nem tunik furanak az h ennyire reklamozzak magukat. Na de nem ez a lenyeg, regisztraltam az ingyenes szombati eloadasukra(amit nem biztos h megteszek ha elobb elolvasom ezt a topicot) de ha tul vagyok rajta majd leirom mit tapasztaltam.
Viszont ami biztos h tovabbi tanfolyamaikert fizetni nem fogok semmit, most mar csak ugy kivancsisagbol megyek el. Egyebkent teljesen uj vagyok a tozsdezes temaban de nagyon erdekel es ki is probalnan csak nem igazan tudom hol vagy hogyan kezdjem. Viszont jo hogy ratalaltam erre a forumra, mert hasznos dolgokat olvastam eddig.
notg nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-02, 14:28   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

itt a legjobb tanfolyam: http://profit.hu
a pénzkeresés módja le van írva a pár ezer ft os Kecskeméti István könyvekbe.
a probléma az, hogy nem hiszed el, hogy ez így működik. nem hiszed el, hogy ez ilyen egyszerű.
keresed a szent grált... aztán amikor már milliókat költöttel tanfolyamokra és rájössz arra, hogy azok akik 30-40 éve tradelnek ők is csak megnézik a trendet, behúznak egy-két vonalat és max. tesznek hozzá pár indikátort akkor egy kicsit rosszul érzed magad. mert Te a titkot kerested. rájössz hogy a legnagyobb titok a pszichológia. felismered hogy azért fizettél egy csomó pénzt a tanfolyamokra, hogy hitet adjanak Neked saját magadba és a kereskedési rendszeredbe.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-02, 15:46   #61 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
notg a hírnévhez vezető út elején jár.
Red face

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
itt a legjobb tanfolyam: http://profit.hu
a pénzkeresés módja le van írva a pár ezer ft os Kecskeméti István könyvekbe.
a probléma az, hogy nem hiszed el, hogy ez így működik. nem hiszed el, hogy ez ilyen egyszerű.
keresed a szent grált... aztán amikor már milliókat költöttel tanfolyamokra és rájössz arra, hogy azok akik 30-40 éve tradelnek ők is csak megnézik a trendet, behúznak egy-két vonalat és max. tesznek hozzá pár indikátort akkor egy kicsit rosszul érzed magad. mert Te a titkot kerested. rájössz hogy a legnagyobb titok a pszichológia. felismered hogy azért fizettél egy csomó pénzt a tanfolyamokra, hogy hitet adjanak Neked saját magadba és a kereskedési rendszeredbe.
Egyenlőre nem hiszek semmit mert olyan új vagyok a dologban hogy tegnap óta érdekel Egyébként kösz az infót majd megnézem ezeket a könyveket.
Viszont abban sosem hittem, hogy tudás nélkül és/vagy kemény munka nélkül sok pénzt lehet keresni. Őszintén szólva még azon is meglepődnék ha havonta 20-30 ezer forintot tudnék csinálni a tőzsdén:P Viszont szörnyű, hogy mennyi csaló és félrevezető oldal van ilyen témában...
A tőszdézés azért kezdett el érdekelni mert egy pár hónapja folyamatosan nézegetem a devizaárfolyamokat és valamiféle rendszerszerűséget vettem észre a változásukban, így gondoltam biztos lehetne vele pénzt keresni.
notg nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-02, 20:18   #62 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te a titkot kerested. rájössz hogy a legnagyobb titok a pszichológia.
Hajlok rá, hogy egyet értsek. Én már "csak" ezzel küzdök, de ilyen nehéz dolgom még sosem volt. Nem is tudom, hogyan könnyítsem meg magamnak. Valószínűleg ki fogom próbálni a Trading in the Zone végén található gyakorlatot, hátha segít
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-22, 17:03   #63 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 4
Gferi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Csak az a baj, hogy a Mi "Józska bácsink" azaz a Tőzsdeiskolás Horváth András, ugyan úgy ücsörög a bankcenterben, és egy új honlappal, és új "kiképzett oktatóval" veri át az embereket 400 ezerért!!!
Gferi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-22, 19:22   #64 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Tisztelt Fórumolvasók!
Ezúton szeretnénk értesíteni mindenkit, hogy a tőzsdeiskola.hu, és vezetője, régi oktatója, Horváth András ellen több eljárás folyik, mert több tanuló beperelte! A bírósági tárgyalás előzményeképpen, egy békéltető tárgyaláson a testület azt a javaslatot hozta hogy Horváth Andrásnak 45 napon belül vissza kell fizetnie a 400 ezer ft-os tanfolyamdíjakat, és lehetőség nyílhat, az általa eladott robotok által okozott kár visszafizetésére is!

Előzmények: A Tőzsdeiskola Kft, és vezetője Horváth András, évek óta tőzsdei automatákat értékesített, "kioktatással" egybekötve, tanfolyamok keretében. A robotokról utólagosan kiderült, hogy hosszú távon nagy részben veszteséget okoztak, de semmiképpen nem azt a magas nyereséget érték el, amit az ingyenes előadásokon, és reklámjaikban szerepelt, a gondtalan élet illúzióját keltve! A 2013 évi "új fejlesztésű" robotjai a "nem veszít logika" névre hallgatva közel 1,5 hónap alatt, a számlák több mint 50%-át elbukták! Horváth András kiragadott, időszakos eredményekkel, megtévesztő módon reklámozta termékei nyereségességét, és mindmáig tagadja hogy nem jól működtek... A veszteségeket elbagatelizálták, letagadták, egy- két elszigetelt esetnek tekintve azokat, miközben napról napra kerülnek elő a károsultak, ahogy ezen felületen lévő hozzászólok között is jócskán akad belőlük! Az automaták kockázatkezelése statisztikai alapú volt, nem védett meg senkit, akár a teljes számla elvesztésétől sem! Nem ismerték el hibáikat, volt precedens, hogy egy előadáson egy reklamáló, tanfolyamukon részt vett károsult ügyfelet tanuk előtt megfenyegettek, mind ezt tette az új, Horváth úr által kinevezet tőzsdeoktató, akinek összefüggően 2 év tőzsdegyakorlati múltja sincsen!
Kérünk mindenkit, hogy aki az ügyben érintett, jelentkezzen az alábbi email címen, és hívja fel mások figyelmét is az óvatosságra, mert felháborító, ami Magyarországon (tisztelet a kivételnek) oktatás néven folyik!
Felhívnám mindenkinek a figyelmét, jelen Magyar viszonylatban ennek társadalmi súlyára, mert fent említett iskolánál a széleskörű, fizetett, hangzatos hirdetések, és torzítások hatására nyugdíjasok, egyetemisták százával kerültek a csalódottság, és kiábrándultság állapotába, és azt gondolom, hogy ez ellen az egész tőzsdei szakmának demonstráló erejével fel kell lépni! Ezek az események végzetesen rontják a magyar tőzsdei szakma hírnevét, és befeketítik a jól, és korrektül működő irodákat is!

Segítségeteket, együttműködéseteket előre is köszönjük!
email cím: kepviselet2013@freemail.hu
Régi 2014-01-22, 19:26   #65 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

ez az a noloss hülyeséget hadováló fekete öltönyös faszi a trader's nite-ból?
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-22, 19:27   #66 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

erről a muksóról van szó?

Régi 2014-01-22, 19:44   #67 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Igen, a született szélhámos, hazudik mint a vízfolyás...
Régi 2014-01-22, 19:55   #68 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ez nagyon jó ez a film! Köszi Jano! Na ez a nagyon szépen felvezetett stratégia, és a havi tuti 20-25% ból lett szinte mindenkinél a -50%!!! Pedig milyen hitelesnek tűnik az ember...? Jobb országokban ez 10 év letöltendő...
Régi 2014-01-22, 20:34   #69 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez az a noloss hülyeséget hadováló fekete öltönyös faszi a trader's nite-ból?
Kívánja a helyzet, hogy ide varrjak egy analógiát:
Csatolt kicsinyítések
tozsdeiskola-vlcsnap-2014-01-22-21h33m08s3.jpg  
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-22, 20:41   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kívánja a helyzet, hogy ide varrjak egy analógiát:
bakker mennyi tolluk van!
Régi 2014-01-22, 21:27   #71 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 185
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

http://forum.tozsde.hu/tozsdei-kepze...3Szerencsétlen pöcs
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-22, 21:51   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
erről a muksóról van szó?

ujrahallgattam és be kell vallanom sokkal jobb mint a megasztár.. aszongya 14:25-nél:

"... kifejlesztettem ez az RSI 30/70-es nagyon egyszerű logikát. Gyönyörűen lehet vele nyerni.. probáljátok ki ilyen kis tétellel, az első 50 kötés tuti, hogy ilyenek jöttek ki hogy 8-ból vagy százból, 78 nyerő , 22 vesztő ilyen több ezer üzletkötés után... ezt gyönyörűen lehet csinálni...." ... amig egyszer csak beindul egy trend... aminek nagyon kicsi az esélye.. de lehet..."

Régi 2014-01-22, 22:22   #73 (permalink)
Tag

Hely: Gyöngyös
Összes hozzászólás: 38
zoli0317 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Én az "Aktív tanfolyamra" jártam csak.

Elolvastam a hozzászólásokat,és látok egy nagy "hibát"!A tanfolyamot elvégzett emberek nagy százaléka azt gondolta,hogy elvégez egy 50-60 órás tanfolyamot,és tőzsdeszakértővé válik... 2012 nyarán végetem el a tanfolyamot,eltelt másfél év,és most jutottam el arra szintre,hogy végre nem minuszba halad a tőkém!
Hiába születik valaki olimpiai bajnoknak,ha nem tesz érte,sose válik azzá!
zoli0317 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-22, 22:35   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
zoli0317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Elolvastam a hozzászólásokat,és látok egy nagy "hibát"!A tanfolyamot elvégzett emberek nagy százaléka azt gondolta,hogy elvégez egy 50-60 órás tanfolyamot,és tőzsdeszakértővé válik... 2012 nyarán végetem el a tanfolyamot,eltelt másfél év,és most jutottam el arra szintre,hogy végre nem minuszba halad a tőkém!
bölcs szavak. Én is voltam egyszer tanfolyamon, meg egyszer az ironfx szegedi előadására is elmentem. És nem tudom hallotál e róla de képzeld lenyulták a tollamat amit ott akkor kaptam. Nagyon sokat jelentett nekem. Illetve tulajdonképpen nem is. Valójában csak utólag fedeztem fel hogy mit is jelenthetett volna, ha le nem nyúlják.. de ugye mint mondottam volt.. lenyulták.
Az előadás többi részéből nem maradt meg sok. Ha jol emlékszem valamelyik vasember még nagyban sortolta a lírát, a másik meg gázok mozgásáról beszélt... így aztán a toll lett volna az érték.

Hadd kérdezzem meg a tőzsdeiskolában kaptatok "tőzsdeiskolás" tollat?
Régi 2014-01-22, 22:59   #75 (permalink)
Tag

Scháfermájer a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Folyamatosan nyerő stratégia

Hát ez tényleg hatalmas arc...

Scháfermájer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-22, 23:05   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

mindekiben nagyjábol ugyanazt váltja ki:
Régi 2014-01-23, 08:05   #77 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Az a baj, hogy az automata tanfolyamon konkrétan havi 20 -25 % nyereséggel működő robotokat árult, ( ahogy a felvételen is hírdeti) aztán hazudozott az eredményeikről, végezetül az ő álltala megadott , és "kifejlesztett" stratégiával bedőltek a számlák, úgy hogy a kockázat kezelés egyáltalán nem működött!!! Ezt azért másoknak nem kéne megtanulni 400 ezerért, aztán meg pereskedni!? Nem gondolod? Egyébként én 7. éve kereskedem, én voltam az első aki véleményezte a robotok stratégiáját, hibáit, mikor ki akarta magyarázni, és ködösíteni kezdett, megvilágosítiottam az elmélyét a negatív végkifejletről az üggyel kapcsolatban, és 24 órán belül nekem visszafizette a pénzt!!!
Régi 2014-01-23, 08:21   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Gferi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az a baj, hogy az automata tanfolyamon konkrétan havi 20 -25 % nyereséggel működő robotokat árult, ( ahogy a felvételen is hírdeti) aztán hazudozott az eredményeikről, végezetül az ő álltala megadott , és "kifejlesztett" stratégiával bedőltek a számlák, úgy hogy a kockázat kezelés egyáltalán nem működött!!! Ezt azért másoknak nem kéne megtanulni 400 ezerért, aztán meg pereskedni!? Nem gondolod? Egyébként én 7. éve kereskedem, én voltam az első aki véleményezte a robotok stratégiáját, hibáit, mikor ki akarta magyarázni, és ködösíteni kezdett, megvilágosítiottam az elmélyét a negatív végkifejletről az üggyel kapcsolatban, és 24 órán belül nekem visszafizette a pénzt!!!
Ha te 7 éve kereskedsz, akkor hogyan tudott megfogni arra, hogy befizess egy ilyen méregdrága, "no loss" robotos tanfolyamra?
Akkor azért nagyon tud "valamit" a fent nevezett illető.

Azt meg hadd ne írjam, hogy nekem az urat mely cég képviselője ajánlotta (elküldtem udvariasan...)
Régi 2014-01-23, 08:51   #79 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Én nem szeretnék senkivel se vitába szállni,biztos vannak jobb tanfolyamok mint ez (bár még senki nem mondta,hogy xy-hoz menj,mert 100% hogy az ő tanfolyama után profi leszel azonnal...)
Újra ismételni tudom magam,hiába tudja valaki a stratégiát,ahhoz hogy hosszú távon profitot termeljen,nagyon sok gyakorlás kell (akár több év),ezáltal tapasztalat is szerezhető!Hiába mutatom meg valakinek,hogy hogyan kell úszni,az még attól nem fog megtanulni,pedig látszatra pofon egyszerű,és ha valaki el is kezdi gyakorolni,annak is egyszerű lesz!
Régi 2014-01-23, 10:00   #80 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ismét van egy valaki, akire újjal lehet mutogatni a kezdő vesztes tömegnek hogy: "miatta veszítettem"!
Ki mondta hogy kockáztass?
Ki határozta meg hogy mennyit kockáztass?

Ezt persze senki nem kérdi meg önmagától, amikor a kapzsiságtól vezérelve befizet valahova, valamire, valakinek!
A tömegek mindig is veszíteni fognak, mindegy hogy mivel, de vesztesek lesznek, éppen amiatt hogy nem értenek a pénzhez.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-23, 10:24   #81 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Igen,sajnos itt is ez a helyzet!
Nekem semmi előnyöm nem származik abból,ha védem H. Andrást,de nekem az Ő tanfolyama segített ahhoz,hogy elinduljak a helyes úton!
Régi 2014-01-23, 10:41   #82 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha te 7 éve kereskedsz, akkor hogyan tudott megfogni arra, hogy befizess egy ilyen méregdrága, "no loss" robotos tanfolyamra?
Akkor azért nagyon tud "valamit" a fent nevezett illető.

Azt meg hadd ne írjam, hogy nekem az urat mely cég képviselője ajánlotta (elküldtem udvariasan...)
Igen tud: Megtéveszteni, félrevezetni, és konkrétan a szemedbe hazudni.

Azért a normál ember nem erre készül, és nem szélhámosságnak tekinti elsőre egy komoly szinhelyen megrendezett (talán pont ezért volt ilyen külsőségekkel ) tanfolyamot.
És még egyszer és utoljára a figyelmetlenek kedvéért:
Én 3,5 évet demoztam és gyakoroltam, meta4-en, majd aztán Ninja traderen, míg eljutottam valahova! Nem arról beszélek, hogy nem kell beletenni a mumkát, és nem másra mutogatok! Arról beszélek, hogy valaki egy "sok éven át kitesztelt", konkrét terméket árul oktatás címén, a laikusoknak megtévesztően, a "gondtalan élet robotfuttatással" címen, és ezt fűszerezi még a tapasztalt kereskedőt is megtévesztő határozottsággal, ( a konkrét hazugságok közlésével) teljesen megtévesztő eredménysorozatokkal, és bevallhatóan nagyon jó előadói képességgel! Én nem kereskedés oktatásról, meg aktív tanfolyamról beszélek!!! Amit ő tesz, azt hívják szélhámosságnak, amihez valjuk be őszintén kell a tehetség... csak máshol ez büncselekmény , és 10 évet adnak érte!!! Tomynak igaza van, a tömegek veszíteni fognak, csak nem mindegy hogy milyen úton, és hogy kik és milyen technikákkal szivattyúzák el a pénzét, míg esélye lenne egyáltalán egy normális kébzésen részt venni. Ezért kell az ilyeneket kizárni, és felhívni rájuk a figyelmet, nekem pusztán ez volt a célom....!
Régi 2014-01-23, 10:51   #83 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 373
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Újra ismételni tudom magam,hiába tudja valaki a stratégiát,ahhoz hogy hosszú távon profitot termeljen,nagyon sok gyakorlás kell (akár több év),ezáltal tapasztalat is szerezhető!Hiába mutatom meg valakinek,hogy hogyan kell úszni,az még attól nem fog megtanulni,pedig látszatra pofon egyszerű,és ha valaki el is kezdi gyakorolni,annak is egyszerű lesz!
http://www.forexbazis.hu/node/16

"14 nap alatt felkészített egy csoport különböző korú és nemű eltérő oktatási háttérrel rendelkező embert, hogy kereskedjen. És a végeredmény?
A teknőcök 4 év alatt 100 millió dollárt tradeltek össze neki, majd többen közülük szintén legendás kereskedővé váltak."

szóval hagyjuk már ezt az oktató űberprofi, csak a tanítvány pszichójának kellenek év(tized)ek, hogy befogadja (vagy nem) a zsenialitást...

ha van egy pontosan definiált rendszer, ami adott időszakban profitot termel, annak a megtanulásához elég néhány nap. a gond, h a piac változik, így a rendszer egy idő után veszteséges lesz.
ha belegondoltok nem nagy művészet a kereskedés: odalazó piacon elég egy rsi, trendelőn meg vmi trendkövető indikátor, de akár elég figyelni az árfolyamot. a gond, hogy nem tudod mikor/meddig van trend és mikor sávozás, és hogy mikor megy át a sáv trendbe a trend meg sávozásba.
(vagy amikor már tisztán látszik, hogy sáv van és az alján longolsz, hirtelen átmegy csökkenő trendbe...és még 1000 féleképpen szívathat a piac)
az oktatók sem ismerik a jövőt, csak lenyomnak vmi alap anyagot a kezdőknek gusztustalanul drágán, aztán kiküldik a dzsungelbe, hogy hajrá, azzal a dumával, h évek kellenek, h profitos legyél, meg pszicho....

higgyétek el, ha vkinek van egy profitos rendszere,amit évekig csiszolgatott, az nem fogja elárulni a részleteket.
azért meg nem kell horror pénzeket kiadni, hogy az alapokat elsajátítsa vki. az ingyen is megy némi idő, net meg angol ismeretében.
akinek nem megy az angol, az inkább tegye azt a pár százezret nyelvtanfolyamba, így megszerezheti a tőzsdei tudást is és ha még sem alkalmas a pszichója erre a szekmára, akkor még mindig van egy olyan tudása, amit hasznosíthat az életben.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-23, 11:02   #84 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Az angol tudás miért fontos?
Régi 2014-01-23, 14:22   #85 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"szóval hagyjuk már ezt az oktató űberprofi, csak a tanítvány pszichójának kellenek év(tized)ek, hogy befogadja (vagy nem) a zsenialitást..."

tőzsdepszichológiához kell több idő. érzelmileg elfogadni a veszteségeket,nem félni a piactól..stb. a hittel is gond van. keressük a csodastratégiát. ezek visznek el sok időt.
az mt4 használatát és a technikai elemzést alapszinten meglehet tanulni egy délelőtt. de lélektani rész az hosszadalmasabb.

"a gond, h a piac változik, így a rendszer egy idő után veszteséges lesz."

mi változik a piacon a volatilitáson kívül? trendek,szintek lesznek mindig. mi változna?... azt meg sosem tudod, hogy egy adott szint megtartja-e az árfolyamot +
egy trend meddig tart. ha odaér az árfolyam a szinthez, akkor nyitsz egy pozit. ha kistopol, akkor -1 R, ha elmegy jó irányba, akkor meg +3,5,10R.
ennyi. de ehhez kell pszichológia.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-24, 06:19   #86 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
MegaMIND a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Lehet én értelmezem rosszul az olvasottakat, de kicsit félrement a beszélgetés. Senki nem mondta, hogy sikerességhez elég 10 vagy X nap, meg azt se, hogy 5 év is kevés. Itt a lényeg egy termék értékesítésén volt százezrekért, ami nem azt tudja, amit mond róla az értékesítő. Ez olyan, mintha az értékesítő fiatalító arckrémet árulna, valaki megvenné, kenegetné a fejét, és pl. 1 hét múlva leesne az arca. Ez ugyanaz az eset. Itt most nem arról volt szó, hogy megtanítanak kereskedni és csak "rajtad" múlik, hogy sikeres leszel-e vagy sem. Kapsz egy eszközt, ami tutira működik, ha eddig ács voltál, akkor is működni fog és csilliárdos leszel. Ezzel szemben az eredmény meg nagy bukta lett.
Régi 2014-01-24, 07:27   #87 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ez a mondat,így nem állj meg a helyét:
"Kapsz egy eszközt, ami tutira működik, ha eddig ács voltál, akkor is működni fog és csilliárdos leszel."
A tanfolyam során számtalanszor hallottam ezt a mondatot,a "terméket eladótól":
,,A sikerhez gyertek el az összes előadásra,és minden kedden konzultálni,és a tőzsde klubbokra!-sőt telefonon is folyamatosan lehet kérdezni!"
Tegye mindenki a szívére a kezét,és úgy válaszoljon!
Ki az aki ezeket betartotta,és mindent megtett a siker érdekébe?

(minden héten persze nem lehet elmenni ezekre,de legalább 1 év alatt 95%-ban részt vett ezeken)
Régi 2014-01-24, 08:18   #88 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehet én értelmezem rosszul az olvasottakat, de kicsit félrement a beszélgetés. Senki nem mondta, hogy sikerességhez elég 10 vagy X nap, meg azt se, hogy 5 év is kevés. Itt a lényeg egy termék értékesítésén volt százezrekért, ami nem azt tudja, amit mond róla az értékesítő. Ez olyan, mintha az értékesítő fiatalító arckrémet árulna, valaki megvenné, kenegetné a fejét, és pl. 1 hét múlva leesne az arca. Ez ugyanaz az eset. Itt most nem arról volt szó, hogy megtanítanak kereskedni és csak "rajtad" múlik, hogy sikeres leszel-e vagy sem. Kapsz egy eszközt, ami tutira működik, ha eddig ács voltál, akkor is működni fog és csilliárdos leszel. Ezzel szemben az eredmény meg nagy bukta lett.

Veszel egy mosógépet.
Marha drága volt, mert van neve, elvileg jó a cucc és ráadásul flancos belvárosi áruházban adják el.
Elmondják hogy van rá 5 év garancia és tuttira működik, megmutatják, kipróbálják a szemed előtt. Meggyőznek, elhiszed, megveszed. A vételárban kezelési oktatás is van mondjuk pár hónapon keresztül.
Hazaviszed, beüzemelteted szakemberrel, vagy te beüzemeled, ha úgy érzed hogy meg tudod csinálni.
Beleteszed a ruhát, elindítod a mosást.
Megy minden frankón 1-2 hónapig. Elégedett vagy, örülsz.
Ezután már mindig jól megtömöd ruhával, kihasználva a teljes kapacitást.
Majd ezt követően, egyszer csak azt látod hogy nem úgy mos ahogy kellene és zörög, csattog, szikrázik!
Próbálod használni többször is, de ugyanaz a tünet, sőt egyre csak rosszabb a végeredmény. Pár ruhadarabot már közben tönkre is vágott, mert hibásan működik.

Az első kérdésem:
Megnyomod a kikapcsoló gombot és jelzed a gyártónak hogy elromlott a termék, vagy megvárod míg darabokra szaggatja a ruhákat és leég a házad, mert közben szikrázik az elektromos része is?

A második kérdésem: Volt e kikapcsoló gombja a tőzsdeiskola csodarobotnak?

Harmadik kérdésem: Ha estleg az asszony égeti le a házat egy ilyen mosógéppel, akkor kit hibáztatsz? A gyártót, akinek még garanciális a terméke és szervízbe kellett volna vinni amikor meghibásodott, vagy az asszonyt, aki üzemeltette, úgy hogy nyilván való volt hogy elromlott és ez káros következményeket fog eredményezni a jövőben?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-24, 08:57   #89 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én már régen elvesztettem a fonalat,azt sem tudom miről van szó.
Ezért elnéztem erre a linkre:
Oktatócégek éles hozamgörbéi a myfxbook-on! -oktatoszamlakHU

De itt sem találtam semmit.Se görbét,se egyenest...
Tanácstalan vagyok...
Régi 2014-01-24, 09:06   #90 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
MegaMIND a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Veszel egy mosógépet.
Marha drága volt, mert van neve, elvileg jó a cucc és ráadásul flancos belvárosi áruházban adják el.
Elmondják hogy van rá 5 év garancia és tuttira működik, megmutatják, kipróbálják a szemed előtt. Meggyőznek, elhiszed, megveszed. A vételárban kezelési oktatás is van mondjuk pár hónapon keresztül.
Hazaviszed, beüzemelteted szakemberrel, vagy te beüzemeled, ha úgy érzed hogy meg tudod csinálni.
Beleteszed a ruhát, elindítod a mosást.
Megy minden frankón 1-2 hónapig. Elégedett vagy, örülsz.
Ezután már mindig jól megtömöd ruhával, kihasználva a teljes kapacitást.
Majd ezt követően, egyszer csak azt látod hogy nem úgy mos ahogy kellene és zörög, csattog, szikrázik!
Próbálod használni többször is, de ugyanaz a tünet, sőt egyre csak rosszabb a végeredmény. Pár ruhadarabot már közben tönkre is vágott, mert hibásan működik.

Az első kérdésem:
Megnyomod a kikapcsoló gombot és jelzed a gyártónak hogy elromlott a termék, vagy megvárod míg darabokra szaggatja a ruhákat és leég a házad, mert közben szikrázik az elektromos része is?
Igazából ez a mosógép soha nem mosott jól, ahogy olvastam.

De ettől függetlenül arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy itt most nem arról szólt a történet, hogy gyere megtanítalak tőzsdézni, és ha kitartó leszel, meg stb, akkor sikeres is leszel, hanem arról, hogy eladok neked egy eszközt és ha azt csinálod amit mondtam, akkor ontani fogja a pénzt. A kettő között van egy óriási differencia.

És most nem az a lényeg, hogy kikapcsolod vagy nem, mert mindenhol azt tanítják, hogy mentálisan fejlődj fel arra a szintre, hogy bízz a stratégiában és ha kell 20 bukó pozi után is nyomd meg a gombot, mert lehet, hogy most van a startégia dd-s szakasza. Ez konkrét lehúzás volt ennyi.
Régi 2014-01-24, 09:09   #91 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
gilbert a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Én is a Horváth András féle Aut.Tőzsdézéses tanfolyamát végeztem és úgy jártam mint NOPEX tag. (Hiszen a robot mindenkinek ugyan azt a poziciót vette fel) Annyi különbséggel, hogy a hitegetésekből elegem lett, és a felettes szerveknél feljelentettem. Bíróságon találkozunk !!!!!
gilbert nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-24, 10:58   #92 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Kíváncsian várom,mi lesz az ítélet vége!!!???
Régi 2014-01-25, 20:16   #93 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Teljesen jól értelmezed MegaMIND, és az ezt követő reagálásodban is jól látod a kérdést!!!. A mosógépes példa teljesen rossz, itt senki sem tömte szét a "mosógépet", és aki leállította idő előtt, arra azonnal rámondták, hogy nem kellett volna belenyúlni, mert a robot kezeli a kockázatot!!!
Kedves Zoli0317, te vagy a H.A fizetett embere vagy, ( ezen sem lepődnék meg a történtek fényében) vagy nem figyelsz! A megtévesztés pontosan úgy szólt, amiben te kételkedsz...! És most nem idiótákról írok, akik perelik H.A.- t, és jártak hónapokig a klubokra is, mert sokan el sem tudták indítani a robotot, olyan ködös, és az utolsó pillanatig változtatott volt egy "még jobbra", hanem akik pontosan a kitanított módon, szerveren keresztül, profi módon megtettek mindent, és pont ezért egyformák az eredmények is!!! Hozzáteszem, hogy amikor ez már nyílvánvaló volt, H.A. egy rögzített felvételen 4 hónap múlva, még mindíg a 25% -os havi nyerő automatáiról beszélt!!! Ezért van így kiakadva mindenki!! De úgy tudom te az automatán nem is voltál, úgyhogy nem kéne véleményt formálnod!!! Ha neked jó volt az aktív, akkor használd egészséggel!!!
Régi 2014-01-25, 23:18   #94 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Neken nagyon jó az aktív tanfolyamon tanultak!Szeretem én megkötni az üzleteim,és úgy beállítani a vesztő,és nyerő stoppokat,hogy az nekem is jó legyen!
Én valóban nem jártam az autómatizáltra,és soha nem is terveztem!Hosszú évek siketelensége tán jelentkezem erre a tanfolyamra,és azóta óriási fejlődésen mentem keresztül!Az én javaslatom az,hogy a kézi kötéses tőzsdézés felé kanyarodjon át mindenki,és használja a bankszámla kezeléses módszert!
Régi 2014-01-27, 11:01   #95 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Suhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tegnap voltam egy ismerősömmel az ingyenes előadásukon ami gyakorlatilag arról szólt hogy menjünk minnél többen a tanfolyamra . Mondott pár gyakorlati dolgot is de semmi olyat amit az interneten nem találtam volna eddig , gondolom aki kifizeti a tanfolyamot annak mond olyat is ami nincs fennt sok helyen .. ?
Egyébként élmény volt azt hallgatni, hogy ő mennyit keres és aki alkalmazottként dolgozik az milyen rossz , ezzel szerintem több embert megbánthatott , bár ahogy elnéztem 60%-ban nyugdíjasok voltak . ( )
Az automatizált kereskedési tanfolyamukról kérdeztem őket , bár engem nem érdekel különösebben , annyi derült ki hogy programozni semmilyen programnyelven nem fognak megtanítani .
Viszont megismertem az egyik tőzsdesulis tagot egy fiatalabb srácot igazán korrektnek tűnt és segítőkésznek .
Továbbra is fent áll a kérdés , valaki a haladóra járt már ?
Illetve vannak azért pozitívabb tapasztalatok is gondolom ?
Gondolom mert a pasi számlatörténtetét nézve tényleg érti a dolgát , bár így egyetemistaként kicsit émelyegtem attól hogy az előadás nem elhanyagolható részében a pasas számlatörténetét nézzem ami nyilván akkora tőkével indult hogy azzal a tőkével már én is vígan elélnék a hozamból .És akkor szegény nyugdíjasok meg akik zömmel még azt sem tudják hogy 60K-ből nem lesz 6millió , biztos eldobták az agyukat .
Ez nem a tőzsdeiskola hibája mondjuk , feketén fehéren lehetett látni hogy mekkora volt az alaptőke .
Annyi hozzá tartozik az ügyyhöz, hogy a céginfó lekérése után látható tisztán, hogy a cég bevételének nagy része oktatásból származik, és a kisebbik részét sem feltétlenül kereskedéssel kereste! A feltett számla adatok manipuláltak, sehol sem látszik a háttérben futó nagy minuszos kötések halmaza, nem mutatja a számlatörténet, sem a számlagörbe! Még azt sem látni hitelt érdemlőleg hogy éles számla-e vagy Demo...
Jelenleg már 2012. évi oktatásokról is kerülnek elő sorban a károsultak! A durva az, hogy Horváth András felvételeken bizonyítva még mindig a stratégia működéséről, és a robotok kimagasló hozamáról beszélt, miközben már rég bukóba futottak azoknál, akik a hivatkozott időben működtették őket!!!
Régi 2014-01-30, 20:13   #96 (permalink)
Tag

Piphunter a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A mai napig ámulok, hogy mennyien hisznek a "pénzcsinyáló gépezet" (=tőzsdi robot)létezésében. Ill. van ilyen, de azokat igen nagy szakértelemmel újra-és újra a piaci viszonyokhoz optimalizálni kell. Hogy a búbánatban hiszi el valaki, hogy létezik csodagépezet. Ha lenne ilyen, minden országban körbe a földgolyóbison ezt futtatnák százmilliók. Titokba tartani lehetetlen volna. De hát milyen az ember? Jó drága a hozzájutás, ez csak erősíti a titkon remélt messiás robot létezésének hitét. Ilyenkor beszűkül az elme, főleg annak józan gondolatokért felelős része. Ehhh...
Piphunter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-06, 15:12   #97 (permalink)
Tag

Hely: Otthon élek.
Összes hozzászólás: 67
Delfin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Heló,

Néhány gondolatot szeretnék megosztani a tőzsdeiskoláról.

Én nagyjából 5 éve végeztem el Horváth András alaptanfolyamát, amit nem tartok különösebben jónak, de engem az indított el a pályán, onnantól fogva kereskedem következetesen és folyamatosan. Szerintem akkor is hasznos egy összefoglaló, rendszerező tanfolyam, ha mindent meg lehet találni a neten is, mindig is jó befektetésnek tartottam az akkori 100ezer körüli tandíjat.

András amúgy felém mindig is segítőkész volt, bármikor hívhattam, mindíg készségesen segített, adott tanácsot. Kicsit zavaró a megmondó ember hozzáállása, vagyis hogy minden kérdésre nagyjából ugyanaz az 5 válasz érkezik és elutasít minden egyéb stratégia fejlesztést, ami túlmegy az ő rendszerén. De ezen felül nem nevezném szélhámosnak, főleg, hogy abból az időből ismerem, amikor tényleg élő számlán kereskedett stoppal, trendkövető rendszerrel és eredményt ért el.
Azt őszintén most sem tudom mennyire sikeres tréder amúgy, ez ugyanis nem evidens kiragadott példák alapján, abból a szempontból milyen sikeres egy iskola végképp nem számít. Elsősorban ő is jó üzletember, nagyon jó marketinges, és ahogy amilyen rendszerben az iskola működik, szerintem nagyon ott van. (évek óta teltház, egyre drágább, a nyílt előadások konverziója közel 100% stb.)

A termékek minősége más dolog, de szerintem az alaptanfolyam nem rossz. (nem volt legalábbis, az új oktatót nem ismerem)

A "nem veszít logika" veszít. Mint hosszú távon minden hasonló rendszer. Egy martingallel erősített negatív scale-in rendszer, ami abból indul ki, hogy ha egy trend elég sokat ment, vissza kell korrigálnia. Ha még tovább megy, bizonyos indikátor jelek alapján (BB-ADX de ez másodlagos) egyre nagyobbat rávesz a trend ellen, húzva az átlagárat, aztán az egész pakkot egyben teszi le nyereséggel. A célár kicsi, így folyamatosan aprókat hoz.
Gondolom a kötésmérettel lehet agresszívebbé tenni, meg azzal, hogy minden jelre rákössön-e vagy ritkábban.

Ez mint minden hasonló addig működik csodásan, amig nincs egy korábban nem volt esemény, ami megdönt minden statisztikát. Ez 2012 tavaszán következett be, amikor a stratégia által favorizált yenes párok elszálltak. Úgy tudom akkor nagyon sokan elvesztették a pénzüket, azt nem azóta volt-e ilyen hasonló.

A másik amit szintén tanított később (valami bankszámla növelő vagy mi) már klasszikusan a martingale rendszerre épül. Itt RSI70-30 nál nyit ellen és kistoppolódásnál a következő hasonló jelre kétszerezi a méretet. Egészen addig amíg nem nyer. Olyan piciről indul, hogy ezt 5-8szor megtehesse.
Ez is statisztikailag sokáig működni bír, kivéve ha rendellenesen erős trend indul.

Autómatizált tanfolyamot hirdetni úgy hogy csak egy robotot értékesít az ember szerintem félrevezető, bár hozzáteszem szinte mindenki ezt teszi. (vagyis 1-2stratégiát ad el, körítő általánossággal, mert erre van igény)

Mindig nyerő robotot hirdetni úgy, hogy az elméletileg nagyon is képes veszíteni, szintén félrevezető, bár az lehet, hogy tényleg úgy gondolta, hogy ez nem fordulhat elő.

Utána, miután kiderült, hogy a termék nem jó és k.nagy kárt okozott tovább árulni, ez viszont már felülről súrolja a csalás kategóriáját. Persze a tízmillókra rúgó rendszeres tanfolyam bevétel segít jobban aludni, megértem én ezt is. És kíváncsi lennék az itteni fórumozók többsége hasonló helyzetben erősebb lenne-e...

Delfin
Delfin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 07:26   #98 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Delfin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És kíváncsi lennék az itteni fórumozók többsége hasonló helyzetben erősebb lenne-e...
Nem kell hasonló helyzetbe kerülni.

Senki se kényszerített engem sem az elmúlt években, hogy üzletszerűen oktassak, álmokat áruljak, bárkit bármire rábeszéljek. Igaz nem is lettem így multimilliomos.

Az, aki tudja, hogy tudása véges, s 95% valószínűséggel az ügyfele csak veszíteni fog, és mégis százezrekért oktat, az csaló. Aki ezt nem ismeri fel, az meg hülye.

Ez az erkölcsi kockázat lényege.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 07:49   #99 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Aki ezt nem ismeri fel, az meg hülye.
Hopp, már nem tudtam belejavítani.

Helyesen így hangzana : Az az oktató, aki ezt nem ismeri fel, az meg hülye.

Az ügyfél természetesen nem hülye, csak naív, jóhiszemű, manipulált, megtévesztett...
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 08:36   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Delfin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Heló,

Néhány gondolatot szeretnék megosztani a tőzsdeiskoláról.

Én nagyjából 5 éve végeztem el Horváth András alaptanfolyamát, amit nem tartok különösebben jónak, de engem az indított el a pályán, onnantól fogva kereskedem következetesen és folyamatosan. Szerintem akkor is hasznos egy összefoglaló, rendszerező tanfolyam, ha mindent meg lehet találni a neten is, mindig is jó befektetésnek tartottam az akkori 100ezer körüli tandíjat.

András amúgy felém mindig is segítőkész volt, bármikor hívhattam, mindíg készségesen segített, adott tanácsot. Kicsit zavaró a megmondó ember hozzáállása, vagyis hogy minden kérdésre nagyjából ugyanaz az 5 válasz érkezik és elutasít minden egyéb stratégia fejlesztést, ami túlmegy az ő rendszerén. De ezen felül nem nevezném szélhámosnak, főleg, hogy abból az időből ismerem, amikor tényleg élő számlán kereskedett stoppal, trendkövető rendszerrel és eredményt ért el.
Azt őszintén most sem tudom mennyire sikeres tréder amúgy, ez ugyanis nem evidens kiragadott példák alapján, abból a szempontból milyen sikeres egy iskola végképp nem számít. Elsősorban ő is jó üzletember, nagyon jó marketinges, és ahogy amilyen rendszerben az iskola működik, szerintem nagyon ott van. (évek óta teltház, egyre drágább, a nyílt előadások konverziója közel 100% stb.)

A termékek minősége más dolog, de szerintem az alaptanfolyam nem rossz. (nem volt legalábbis, az új oktatót nem ismerem)

A "nem veszít logika" veszít. Mint hosszú távon minden hasonló rendszer. Egy martingallel erősített negatív scale-in rendszer, ami abból indul ki, hogy ha egy trend elég sokat ment, vissza kell korrigálnia. Ha még tovább megy, bizonyos indikátor jelek alapján (BB-ADX de ez másodlagos) egyre nagyobbat rávesz a trend ellen, húzva az átlagárat, aztán az egész pakkot egyben teszi le nyereséggel. A célár kicsi, így folyamatosan aprókat hoz.
Gondolom a kötésmérettel lehet agresszívebbé tenni, meg azzal, hogy minden jelre rákössön-e vagy ritkábban.

Ez mint minden hasonló addig működik csodásan, amig nincs egy korábban nem volt esemény, ami megdönt minden statisztikát. Ez 2012 tavaszán következett be, amikor a stratégia által favorizált yenes párok elszálltak. Úgy tudom akkor nagyon sokan elvesztették a pénzüket, azt nem azóta volt-e ilyen hasonló.

A másik amit szintén tanított később (valami bankszámla növelő vagy mi) már klasszikusan a martingale rendszerre épül. Itt RSI70-30 nál nyit ellen és kistoppolódásnál a következő hasonló jelre kétszerezi a méretet. Egészen addig amíg nem nyer. Olyan piciről indul, hogy ezt 5-8szor megtehesse.
Ez is statisztikailag sokáig működni bír, kivéve ha rendellenesen erős trend indul.

Autómatizált tanfolyamot hirdetni úgy hogy csak egy robotot értékesít az ember szerintem félrevezető, bár hozzáteszem szinte mindenki ezt teszi. (vagyis 1-2stratégiát ad el, körítő általánossággal, mert erre van igény)

Mindig nyerő robotot hirdetni úgy, hogy az elméletileg nagyon is képes veszíteni, szintén félrevezető, bár az lehet, hogy tényleg úgy gondolta, hogy ez nem fordulhat elő.

Utána, miután kiderült, hogy a termék nem jó és k.nagy kárt okozott tovább árulni, ez viszont már felülről súrolja a csalás kategóriáját. Persze a tízmillókra rúgó rendszeres tanfolyam bevétel segít jobban aludni, megértem én ezt is. És kíváncsi lennék az itteni fórumozók többsége hasonló helyzetben erősebb lenne-e...

Delfin
Én egyetértek veled.
És így, részletezve ezt a robotos-martis dolgot, egyszerűen megáll az eszem.. Én kezdő vagyok, a profi kereskedéstől fényévnyira, minden értelemben. DE! Ha létezik olyan kereskedő, aki akár csak 1 év tapasztalattal képes megvenni több százezerért martingale robotot, és ámulva hallgat egy oktatót, aki azt magyarázza, hogy majd az RSI 30-70 meg az ADX-BB vagy akármi, és akkor majd jön a korrekció meg a TP - és erre aztán vagyonokat bíz rá, hát, ne haragudjatok, de elképzelni sem tudom, hogy fordulhat ilyen elő. Zöldfülű kezdőként se tudtak még ilyenre becsábítani, hála Istennek!
Mindenféle mézes-madzag, "pénzéhség" (nem pejoratív értelemben!) és egyéb természetes (?) emberi vonást megértek, de...
Itt mindkét fél "hibázik", azt hiszem, bántás nélkül kijelenthetem.

Felajánlás: akinek grid, maritngale robot kell, írjon privátban, és kb. 100-asával tudok küldeni (bár ezzel csak a rengeteg fórumolvasását, keresgélést spórolom meg neki, merthogy ezek mindenkinek egyébként is elérhetőek, nem csak nekem.)

Remélem, hogy valóban igazság szolgáltatik mindenki ügyében!
Válaszol

Címkék
tanfolyam, tőzsdei képzések, tőzsdeiskola

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 23:00 , a GMT +1 időzóna szerint.