Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-07-24, 08:49   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Pumukli a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Tőzsdeiskola

Szeretnék véleményeket a Tőzsdeiskola aktív tanfolyamát elvégzett hallgatóktól.
Arról is hogy a suli elvégzése óta hogyan boldogulnak, kapnak-e segítséget tőlük.
Úgy gondolom hogy azok az iskolák nem jók,ahol "kidobnak az utcára" és magadra hagynak
Pumukli nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-24, 16:44   #2 (permalink)
Tag

deltritous logója

Összes hozzászólás: 60
Hírnév szint: 7
deltritous a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Pumukli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Arról is hogy a suli elvégzése óta hogyan boldogulnak, kapnak-e segítséget tőlük.
Úgy gondolom hogy azok az iskolák nem jók,ahol "kidobnak az utcára" és magadra hagynak
Szia
Ezek szerint Te erősen kételkedő ember vagy az oktatás terén, bár teljes mértékben megértem ezt az álláspontot is. A fórumon számos olyan topic és vélemény van, ami a Te felvetéseddel foglalkozik, nézz körbe, mert rengeteg hasznos infót találhatsz ... csak olvasni kell Viszont, ami biztos, h mindengyikre igaz lesz, ez a "kidobnak az utcára" kategória (nyílván nem ennyire durván). Az oktatások célja, hogy megtanítsanak egy stratégiát, helyes pénzkezelési módszereket és minden olyat, amire szűkséged lehet, hogy tudj kereskedni. Ne várd el azt, hogy bárki is végig mögötted áll majd és döntéseket hozz helyetted. Minden egyes döntést saját maganak kell meghoznod és viselned a következményeket/felelősséget. Uh, ha durván akarok fogalmazni, akkor igen is "ki leszel dobva az utcára" de lesz a kezedben egy rendszer amit tanultál, azzal kell valamit kezdened a nagyvilágban (az "útcán")
Sikeres kereskedést/tanulást!
deltritous nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-07-25, 18:25   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

profit.hu a többi gyenge
  Válaszol idézettel
Régi 2011-07-25, 18:35   #4 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
Hírnév szint: 8
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
profit.hu a többi gyenge
Te minden magyar tanfolyamot végigjártál?
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-25, 19:47   #5 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

igenigen
  Válaszol idézettel
Régi 2011-07-26, 15:14   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

köszönöm
Régi 2011-07-28, 11:14   #7 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 39
SLaci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én a Tőzsdeiskola "Aktív tanfolyamára" jártam.
Annak idején szorgalmasan látogattam a tőzsdeklubokat is.
Jó néhány ottani emberrel tartom a kapcsolatot és van némi képem arról , hogy ki hol tart.

Az "Aktív tanfolyam" elvégzése után szó sincs arról , hogy olyan használható tudással rendelkeznének a végzettek amelyből meg lehetne élni. Az ügyön még sokat kell dolgzni.

Az oktató sikeresen összeollózta az Interneten is elérhető anyagokat (dupla csúcs, tripla csúcs stb.)
Az előadásokon rajzolgat a kis papírkájára amit kivetít , hogy na ... így kell kötni egy dupla csúcsot.

Már a Tőzsdeiskola "beetető anyaga" is gáz ... az egyik ábrán 13 LOT-tal van bekötve egy árfolyam alakzat amely természetesen eléri a célárat.
~ 300 USD ... YESSS.
Na "ennyi pénzt lehet keresni a világ tőzsdéin" és mindenki látja , hogy milyen gyorsan.
A kezdő persze nem fog 13 LOT-os kötéseket csinálni 30 mp-es időtávú árfolyam alakzatokra az fix. de ezt a laikusok persze nem látják még át.

Sikertelen kötésekről természetesen szó sincs ... ha valami probléma van az ugyebár annak a következménye , hogy 1.) BÉNA A HALLGATÓ 2.) NEM VEZETI A TRADE NAPLÓT 3.) vagy a kettő kombinációja.

Az előadások kissé elméletiek , tele jó kis "FRÁZISPUFFOGTATÁSOKKAL" ..... köss a HIPOTÉZIS IDŐTÁVVAL EGY IRÁNYBA !!!!
VEZESD A TRADE NAPLÓT....
EGY IDŐ UTÁN MÁR MÁSHOGY FOGOD LÁTNI A DUPLA CSÚCSOT MINT MOST...
stb. Zárd be a pozíciót RSI > 70-nél.

Az egyik tőzsdeklubon egy árfolyam alakzatot 3 -szor kötött be a MESTER ... ugyebár az a fránya ár , kétszer fals kitörést produkált. Többen már vigyorogtak , hogy ezt mindenki meg tudja csinálni , de azért meg lett védve a mundér becsülete , hogy "még így is nyertünk".

A fő hangsúly az árfolyam alakzatokon van ... de a MESTER-nek ugyebár mindegy , hogy mi is az időtáv... 30 mp (OANDA) , 1 perc.... 5 perc .... 1 nap...

A tanfolyamot elvégezve teljes a tanácstalanság a hallgatókban .

És ekkor megfogalmazódik a nagy gondolat , hogy el kellene végezni a haladó tanfolyamot is.
Az egyik ismerős szerint az "OPCIÓS RÉSZ" szinte teljesen érthetetlen. Nos az illetőből utána sem lett egy profi tréder.

A Tőzsdeiskola automatizált tanfolyamáról is vannak negatív vélemények de azt is hozzá kell tennem , hogy van pozitív is.
Az automatizált tanfolyam csúcsa egy trendellenes stop nélküli robot (BBADX nem veszít logika) . Ez lenullázta az egyik ismerős számláját. Mások (másféle beállításokkal ) viszont nyereségesen használják.

A TŐZSDEISKOLA esetében csak óvatosan :-) !!!!!
SLaci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-30, 16:06   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nagyon köszönöm,pont ezekre a dolgokra voltam kiváncsi. Énis úgy gondolom hogy elméleti anyaggal tele van az internet és inkább a gyakorlati képzésre kell rámenni, ahol élő kereskedés is van
Régi 2011-07-30, 17:13   #9 (permalink)
Tag

deltritous logója

Alapbeállítás

Idézet:
SLaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én a Tőzsdeiskola "Aktív tanfolyamára" jártam.
Annak idején szorgalmasan látogattam a tőzsdeklubokat is.
Jó néhány ottani emberrel tartom a kapcsolatot és van némi képem arról , hogy ki hol tart.

Az "Aktív tanfolyam" elvégzése után szó sincs arról , hogy olyan használható tudással rendelkeznének a végzettek amelyből meg lehetne élni. Az ügyön még sokat kell dolgzni.

Az oktató sikeresen összeollózta az Interneten is elérhető anyagokat (dupla csúcs, tripla csúcs stb.)
Az előadásokon rajzolgat a kis papírkájára amit kivetít , hogy na ... így kell kötni egy dupla csúcsot.

Már a Tőzsdeiskola "beetető anyaga" is gáz ... az egyik ábrán 13 LOT-tal van bekötve egy árfolyam alakzat amely természetesen eléri a célárat.
~ 300 USD ... YESSS.
Na "ennyi pénzt lehet keresni a világ tőzsdéin" és mindenki látja , hogy milyen gyorsan.
A kezdő persze nem fog 13 LOT-os kötéseket csinálni 30 mp-es időtávú árfolyam alakzatokra az fix. de ezt a laikusok persze nem látják még át.

Sikertelen kötésekről természetesen szó sincs ... ha valami probléma van az ugyebár annak a következménye , hogy 1.) BÉNA A HALLGATÓ 2.) NEM VEZETI A TRADE NAPLÓT 3.) vagy a kettő kombinációja.

Az előadások kissé elméletiek , tele jó kis "FRÁZISPUFFOGTATÁSOKKAL" ..... köss a HIPOTÉZIS IDŐTÁVVAL EGY IRÁNYBA !!!!
VEZESD A TRADE NAPLÓT....
EGY IDŐ UTÁN MÁR MÁSHOGY FOGOD LÁTNI A DUPLA CSÚCSOT MINT MOST...
stb. Zárd be a pozíciót RSI > 70-nél.

Az egyik tőzsdeklubon egy árfolyam alakzatot 3 -szor kötött be a MESTER ... ugyebár az a fránya ár , kétszer fals kitörést produkált. Többen már vigyorogtak , hogy ezt mindenki meg tudja csinálni , de azért meg lett védve a mundér becsülete , hogy "még így is nyertünk".

A fő hangsúly az árfolyam alakzatokon van ... de a MESTER-nek ugyebár mindegy , hogy mi is az időtáv... 30 mp (OANDA) , 1 perc.... 5 perc .... 1 nap...

A tanfolyamot elvégezve teljes a tanácstalanság a hallgatókban .

És ekkor megfogalmazódik a nagy gondolat , hogy el kellene végezni a haladó tanfolyamot is.
Az egyik ismerős szerint az "OPCIÓS RÉSZ" szinte teljesen érthetetlen. Nos az illetőből utána sem lett egy profi tréder.

A Tőzsdeiskola automatizált tanfolyamáról is vannak negatív vélemények de azt is hozzá kell tennem , hogy van pozitív is.
Az automatizált tanfolyam csúcsa egy trendellenes stop nélküli robot (BBADX nem veszít logika) . Ez lenullázta az egyik ismerős számláját. Mások (másféle beállításokkal ) viszont nyereségesen használják.

A TŐZSDEISKOLA esetében csak óvatosan :-) !!!!!
ÚRISTEN ... jó vót' rem nem került sokba :/
Régi 2011-07-30, 20:48   #10 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Áááá ...
~156.000 Ft + Tőzsdeklubok ára ...

A "MESTER" egy nagyon szuggesztív fiú ám. "Anyagi függetlenséget" ígér a népeknek , meg olyanokat , hogy "nem kell majd korán kelni" :-)

De ezeket a poénokat gondolom mások elsütik amikor 100 emberből 95 -ötöt sikertelen traderré képeznek :-)

Ezek az iskolák nincsenek állami felügyelet alatt , tehát nem jár ki a "szakfelügyelő" így ezek az iskolák sikertelen emberek tömegeit engedik ki a FOREX vágóhídjára.

Egyébként a könyvek is elég ravaszul vannak megírva.

Pl. vannak támaszok és vannak ellenállások.
Na és mi következik ebből ???

Van amikor árfolyam le/át töri őket van amikor meg nem :-))) hahaha ...
Hazudtunk ? Nem ...

Egy dupla csúcs kb. 15-30 gyertyából áll ...
Na igen...

Egy range-ből vagy felfelé tör ki az árfolyam vagy lefelé :-)

Használj szűk stopot !
De azért ne legyen túl szűk :-)
A bróker cég 5 perces időtávon persze felhúz egy tüskét az előző csúcs fölé , hogy ne legyen már olyan "iskolás" a trend :-)

Számolj R/R -t .... na igen de sem a RISK sem a REWARD nem fix ... hanem valamiféle "TEÓRIA" ... vagy "KÉPZELGÉS" eredménye. Ugyanis nem biztos , hogy az ár pl. egy támasznál meg fog állni .
Vagy megáll vagy nem áll meg.

x százalékban áttöri és (100-x) százalékban nem töri át így a számítás eredménye sem lehet pontos.

A "célár" egy TEÓRIA , amit vagy elér az árfolyam vagy nem, tehát az R/R is egy teóriából számolt érték.

Ja nem is támaszokról beszélünk hanem "támasz zónákról" , hogy még bonyolultabb legyen az élet.
.

Mondanák az oktatók ... igen :-)
Ez igaz. "A tőzsdézés nem fekete fehér tudomány ... hanem színes".

Persze nem állítom azt , hogy ne lehetne sikeresen kereskedni .
================================================== =============
1.) Az oktatókat talán be kellene zárni 2 hónapra egy rácsokkal elzárt intézménybe .
És ha a DEMO számlán nem tudnak eredményt felmutatni akkor a működési engedélyüket be kellene vonni.

2.)Utána a tankönyvek minősítése is megtörténhetne , majd az oktató előadásait vizsgálnák meg.

3.) Majd a végzett diákokat kellene bezárni és ugyanazt a tesztet elvégezni rajtuk mint az oktatókon , azaz ha nem profitos kereskedőket képez az iskola akkor az oktatás színvonala szintén elfogadhatatlan.

4.) Lehetne egy TRADE verseny a különböző iskolák hallgatói között is.
Akkor talán képet lehetne kapni arról a tevékenységről ami a falakon belül folyik.

A TŐZSDEISKOLA nekem komoly csalódás volt , de akik oda járnak persze még a MESTER bűvkörében élnek aki ugyebár egy szuggesztív fiú.

A TŐZSDEISKOLA elvégzése után kezd derengeni sokakban , hogy tulajdonképpen nem kaptak "új szakmát" ... csak kb. 200.000 Ft ugrott .

A végzett hallgatók elenyésző kisebbsége megy valamire , és azok sem az AKTÍV TANFOLYAM elvégzése után.

Az kevés.

De ne tessék nekem hinni :-)
Régi 2011-07-30, 22:32   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 185
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ez meggyőzően hangzott .Esetleg beszélgethetnénk.
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-30, 23:16   #12 (permalink)
Tag

deltritous logója

Alapbeállítás

Szia, nagyon sajnálom hogy ekkorát kellett csalódni ... a pontokkal pedig nagyrészben egyet értek ... valami ellenőrzés elengethetetlen lenne ... mint pl valami fogyasztóvédelem.
Régi 2011-07-31, 21:08   #13 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

1.)
A jósokat , "tisztánlátókat" , és egyéb sarlatánokat sem ellenőrzi senki.
Sőt megengedik nekik a , hogy a TV-ben élő adásban csapják be a népeket.

2.)
Van szerencsejáték törvény is, ahol megengedik , hogy a matematikai valószínűség ellen játszon a játékos és ezzel a kaszinó tulajdonosai nyerjenek.
/Tudja mindenki , hogy mi lesz a rulettezés vége. Inkább üzemeltetik a kórházak szenvedélybeteg osztályait , ahelyett , hogy bezárnák a kaszinókat./

3.)
Ha a FOREX traderek 95 % -a veszteséges akkor bizony ez az "iparág" is ugyanezt a célt szolgálja.

================================================== =======

A tőzsdeiskola aktív tanfolyamát elvégezve ugyan nem leszel profitos trader de azért vannak azért ettől (még !!! )rosszabb oktatási intézmények is.

Nagyon nagy szerencséje ennek az iskolának hogy nem vizsgálja a tevékenységét senki .

Az oktatásról már ejtettem egy pár szót , búcsúzóul annyit mondanék még , hogy a TŐZSDEKLUB-ok előtt a befizetett pénzekről nem adtak sem átvételi elismervényt sem számlát a H. ANDRÁS úr "segédei".

Ez az akkori hatályos magyar törvények megszegése volt de ez már csak hab a tortán a 200.000 Ft kidobott pénz után :-)

A tőzsdeoktatás egy ingoványos terület.
Számos drága és haszontalan tanfolyam van ami alapjában véve haszontalan de azért némi hasznos információval is szolgál.

..ennek egyik legjelesebb képviselője a TŐZSDEISKOLA :-)

Próbáld ki magad :-)
Régi 2011-12-28, 13:46   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
hahncsaba a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Automatizált tanfolyam

Idézet:
SLaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
!
Én is elvégeztem. Nekem bejött a BBADX nem veszít logika, bár nem veszélytelen. Több végzett hallgatóval konzultálva fejlesztjük tovább, folyamatosan. Nem csak BB-re, hanem StochasticsFast-ra is kötök, és különböző devizapárokra eltérő paramétereket teszteltem ki 5 évre visszamenőleg. Automatizált Kereskedési Rendszert építettem fel, több számlán, több devizapáron, több automatával, a kockázat terítése érdekében.

Egyébként kis minitanfolyamokat is indítok a rendszer összeállításáról (mert szerintem a rendszer a lényeg, nem a robot):

http://dl.dropbox.com/u/5747950/AKR_flyer_20111228.doc
hahncsaba nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-28, 20:43   #15 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 26
Alapbeállítás

Idézet:
hahncsaba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is elvégeztem. Nekem bejött a BBADX nem veszít logika, bár nem veszélytelen. Több végzett hallgatóval konzultálva fejlesztjük tovább, folyamatosan. Nem csak BB-re, hanem StochasticsFast-ra is kötök, és különböző devizapárokra eltérő paramétereket teszteltem ki 5 évre visszamenőleg. Automatizált Kereskedési Rendszert építettem fel, több számlán, több devizapáron, több automatával, a kockázat terítése érdekében.

Egyébként kis minitanfolyamokat is indítok a rendszer összeállításáról (mert szerintem a rendszer a lényeg, nem a robot):

Garanciát vállalsz arra hogy a végzett hallgatók minimum havi 10%-ot fognak keresni a saját rendszerükkel ? Ez a garancia hogy értendő?
valakik nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-29, 13:29   #16 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás Automatizált tanfolyam

Idézet:
valakik eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Garanciát vállalsz arra hogy a végzett hallgatók minimum havi 10%-ot fognak keresni a saját rendszerükkel ? Ez a garancia hogy értendő?
Igen, az a tapasztalat a hallgatóim körében, hogy a havi 10%-ot tudja hozni a rendszerük, természetesen élesben. A tanfolyam költségét általában 2-3 hét alatt behozza a rendszer. Tudok adni referenciákat a saját rendszeremen túlmenően is, a tanulók köréből.

Pénzügyi garanciát természetesen nem adok, mivel én sem kapok részesedést senkinek a rendszeréből.
Régi 2012-01-06, 22:55   #17 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 36
Piphunter a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is voltam a Tőzsdeiskolában. Szerintem érdemtelenül húzzák itt le. Az a helyzet, hogy ma Magyarországon a Profitosok olyan mértékben dominálják a piacot, hogy itt sokan el sem tudják képzelni, hogy létezhet más stratégia is, mint a trendkövetés. A Tőzsdeiskola alakzatok kötését tanítja főleg, de a kockázatkezelt trendkövető módszerek is a tananyag része. A forexegyetemesek büszkék rá, hogy indikátorok nélkül kereskednek, pedig a nagyvilágban sikeres traderek tömege pont az indikátorok segítségével nyereségesek. Csak ez minállunk, már szinte szitokszóvá vált. Ugyan ez a helyzet az alakzatok kötésével is.

Azt meg végképp ne reméljük, hogy a Tőzsdeiskola megadja azt, amit egyetlen egy másik képzés sem képes: a sikert meghozó mefelelő mentális beállítottságot. Ezt mindenkinek saját magának kell véghezvinni, és ugye az elején senki nem is sejti, hogy ez milyen átkozottúl nehéz, én sem sejtettem (ismerős?: ---> 90% - 10 %). Ha meg a mentális hozzáállás a döntő, akkor meg a stratégia igen csak "leértékelődik", tehát baromira mindegy, hogy alakzatokat kötünk, trendet követünk, vagy indikátorokat használunk. Ugyebár a kezdők mindezt pont fordítva gondolják, és csak később esik le, hogy akép pont az elején állt tótágast...

Tehát a Tőzsdeiskolás tananyag is rendben van, csak azt tudni kell, hogy egy új szakma megtanulása min. 2-3 év, ha napi sok-sok órát áldozunk rá. A sikeres kereskedés pedig a legnehezebb a mentális hozzáállás "beállítása" miatt, mert az ember vele született ösztöneit kell valami másra kicserélni. Hihetetlenül nehéz, főleg a kezdeti, törvényszerűen bekövetkező nyomasztóan domináló bukások mellett.

Nem osztom SLaci gúnyolódásait. Már eleve azon élcelődni, hogy "vezess trade naplót"... meg " köss a főtrend irányába" (ami a világ összes kereskedőjének az elsőszámú szabálya) elárulja, hogy semmit nem értett meg, talán nem is akart. Azt mikor hallotta vajon, hogy ha kistopol a piac, az a béna hallgató hibája? Én csak azt hallottam, hogy "van ilyen, értékeld a tapasztalatokat, és lépj tovább, ne befolyásoljon a következő trade -nél".
Vagy a harmadszori belépés esete. Hát a Pintér Péter is érdekes, pont azt mondta a tanfolyamon, hogy ha a feltételek még kedvezőek, bizony megnyitja ugyan azt a tradet harmadszorra is. Hát akkor?
Én is jártam a tőzsdeklubokra, és ott bizony-bizony realtime éles számlás kötésekkel van illusztrálva, hogy mit is kéne csinálni. És ott bizony azt láttam, hogy megy a dolog, ha valaki tudja a szakmát.

Igen. Kő kemény agymunka a trade, aki arra számít, hogy beül valahová, és tuti tippek özönét kapja a holnap kezdődő meggazdagodáshoz, az semelyik tanfolyamra ne üljön be. Ez bizony kemény meló.

Nem mindenkinek való, ez is tény. Egy térlátás nélküli ember igen sokáig fogja tanulni az esztergályos szakmát, és a végén dühös lesz az oktatókra, tanfolyamokra. Átverés az egész.

El kell dönteni, hogy melyik úton indul el az ember, és ott végig kell menni, vagy be kell látni, hogy nincs időm/kedvem/szorgalmam végigcsinálni, és inkább abbahagyom. Persze mindig könnyű másban keresni a hibát a sikertelenségre.
Piphunter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-14, 10:38   #18 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Ravic a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is voltam a Tőzsdeiskolában és SLaci véleményével értek egyet, ami szerintem nem gúnyolódás, hanem kicsit talán cinikusan de a valóság.

A Mester összeollózott "akadémiai alaposságú" minden gyakorlatot nélkülöző anyaga teljesen alkalmatlan arra, hogy valakit elindítson a tőzsde világában. Nem is ez a cél, hanem hogy fizess. A tanfolyamért aminek 80%-a felesleges, a klubbokért, a segítségért a számlanyitáshoz, az emelt szintű tanfolyamért, az automatizált tanfolyamért, a ...., stb....

Engem arra emlékeztetett az egész, amikor valaki meg akar tanulni búvárkodni. Előveszik neki az amerikai haditengerészet búvárdesszantos kézikönyvét, kiegészitve gépészmérnökök képzésének alapjaival, a geológus hallgatók tengerfenékről szóló előadásaival, a biológus hallgatók tengerek élővilága tananyagával és megspékelve az búvárorvosok teljes szakvizsgaanyagával. Mindezek után "diplomát" kapsz, hogy "elsajátítottad a búvárkodás hatékonyan működő stratégiáit".

Kimész a tengerhez és jobbik esetben a felszerelést sem tudod összerakni. Jobbbik esetben, mert ha netalán sikerül és lemerülsz, biztos, hogy meghalsz, hiába tudod a tüskés ráják párosodási szokásait.

Ez vár rád a Tőzsdeiskola elvégzése után. Kavarog a fejedben több száz definíció, 75 db indikátor (szalagos, középvonalas, pénzáram, momentum, trendkövető, volatilitás, piaci és technikai, stb.) fundamentális mutatószámok, vételi jellegű gyertyaalakzatok és egymásba ágyazott ár alakzatok.
Arról, amiről -szerintem- kellene, egy szó sem hangzik el. Rövid és érthető alapok után egy kiinduláshoz elegendő rendszer összeállításának, belépési és kilépési pontjainak érthető és ezen a szinten alkalmazható alapjairól és rengeteg gyakorlatról.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem tudok olyan tanfolyamról (ha valaki igen, kérem írja meg) ahol valóban az lenne a cél, hogy a tanfolyamot elvégezve, biztos alapokkal felvértezve indulj neki a sikeres kereskedésnek. Mindenki legalább 4-6-8 további tanfolyamát, továbbképzését, tőzsdeklubját, akadémiáját, táborát, webináriumát, spike vagy tuti stop tanfolyamát, stb... próbálja rádtukmálni (ezzel tulajdonképpen beismerve, hogy a korábbi tanfolyamai nem adták meg a megfelelő alapokat), Te pedig mindíg abban fogsz bízni, hogy majd a következőben megszerzed a TUDÁST. A cégek pedig eből a hitedből élnek.... Szerintem.....
Ravic nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-24, 22:17   #19 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nos, az én tanfolyamomon az a cél, hogy a tanfolyamot elvégezve mindenkinek működő automatizált kereskedési rendszere legyen. És ezt a célt sikerült is megvalósítani. Négy tanfolyam volt eddig, összesen 20 résztvevővel, és közülük 15-nek már működik a saját rendszere, a többiek jelenleg dolgoznak az összeállításán. Itt az ismertetője a kurzusnak:

Régi 2012-03-03, 08:57   #20 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Hely: Hungary, Budapest
Összes hozzászólás: 151
Hírnév szint: 6
Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha jól értem ezek a vélemények csak az első részéről szólnak a képzésnek , esetleg van valakinek tapasztalata a továbbiakkal kapcsolatban ? Egy ismerősöm most határozta el magát , hogy a 10.-én indulóra elmegy és utána az összes többire mert szerinte úgy van értelme ami ugye így már nem kis pénz .
Suhi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-04, 06:14   #21 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
brokey77 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az automatizált tanfolyam érdekelne, valaki aki elvégezte, leírná a véleményét? Nem olcsó, sőt!! De megéri elmenni rá?
brokey77 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-04, 13:23   #22 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Tegnap voltam egy ismerősömmel az ingyenes előadásukon ami gyakorlatilag arról szólt hogy menjünk minnél többen a tanfolyamra . Mondott pár gyakorlati dolgot is de semmi olyat amit az interneten nem találtam volna eddig , gondolom aki kifizeti a tanfolyamot annak mond olyat is ami nincs fennt sok helyen .. ?
Egyébként élmény volt azt hallgatni, hogy ő mennyit keres és aki alkalmazottként dolgozik az milyen rossz , ezzel szerintem több embert megbánthatott , bár ahogy elnéztem 60%-ban nyugdíjasok voltak . ( )
Az automatizált kereskedési tanfolyamukról kérdeztem őket , bár engem nem érdekel különösebben , annyi derült ki hogy programozni semmilyen programnyelven nem fognak megtanítani .
Viszont megismertem az egyik tőzsdesulis tagot egy fiatalabb srácot igazán korrektnek tűnt és segítőkésznek .
Továbbra is fent áll a kérdés , valaki a haladóra járt már ?
Illetve vannak azért pozitívabb tapasztalatok is gondolom ?
Gondolom mert a pasi számlatörténtetét nézve tényleg érti a dolgát , bár így egyetemistaként kicsit émelyegtem attól hogy az előadás nem elhanyagolható részében a pasas számlatörténetét nézzem ami nyilván akkora tőkével indult hogy azzal a tőkével már én is vígan elélnék a hozamból .És akkor szegény nyugdíjasok meg akik zömmel még azt sem tudják hogy 60K-ből nem lesz 6millió , biztos eldobták az agyukat .
Ez nem a tőzsdeiskola hibája mondjuk , feketén fehéren lehetett látni hogy mekkora volt az alaptőke .
Régi 2012-03-04, 13:53   #23 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Bálintos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Suhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tegnap voltam egy ismerősömmel az ingyenes előadásukon ami gyakorlatilag arról szólt hogy menjünk minnél többen a tanfolyamra . Mondott pár gyakorlati dolgot is de semmi olyat amit az interneten nem találtam volna eddig , gondolom aki kifizeti a tanfolyamot annak mond olyat is ami nincs fennt sok helyen .. ?
Egyébként élmény volt azt hallgatni, hogy ő mennyit keres és aki alkalmazottként dolgozik az milyen rossz , ezzel szerintem több embert megbánthatott , bár ahogy elnéztem 60%-ban nyugdíjasok voltak . ( )
Az automatizált kereskedési tanfolyamukról kérdeztem őket , bár engem nem érdekel különösebben , annyi derült ki hogy programozni semmilyen programnyelven nem fognak megtanítani .
Viszont megismertem az egyik tőzsdesulis tagot egy fiatalabb srácot igazán korrektnek tűnt és segítőkésznek .
Gondolom mert a pasi számlatörténtetét nézve tényleg érti a dolgát , bár így egyetemistaként kicsit émelyegtem attól hogy az előadás nem elhanyagolható részében a pasas számlatörténetét nézzem ami nyilván akkora tőkével indult hogy azzal a tőkével már én is vígan elélnék a hozamból .És akkor szegény nyugdíjasok meg akik zömmel még azt sem tudják hogy 60K-ből nem lesz 6millió , biztos eldobták az agyukat .
Ez nem a tőzsdeiskola hibája mondjuk , feketén fehéren lehetett látni hogy mekkora volt az alaptőke .
Ha egy kicsit utána számolsz mennyi pénzt keresett az oktatással akkor nem lesz nehéz kitalálni miből lett ekkora egyenlege. Csak azt nem értem, hogy marad ideje kereskedni amikor nem semmi ennyi tanfolyamot összehozni levezetni stb.
Minden tömeges tőzsde oktatással úgy vagyok, hogy lehúzás.
Ha csak VIP oktatást vállalna azt mondom érdekelheti a másik fél sikere is de így nem keresne több száz ezret esetleg milliót, ezért marad a tömeges pénzgyűjtés.

Arról nem is beszélve, hogy a nyugdíjasok-nak nem sok esélyük van a piacokon, hiszen ide elengedhetetlen a gyors gondolkodás. Sokszor még egy fiatal trader számára is gondot jelent éles helyzetben gyorsan és tisztán döntést hozni.

Félre értés ne essék, nem bántani akarom a nyugdíjasokat, csak ez nem olyan egyszerű munka mint ahogy azt sokan hiszik.
Bálintos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-04, 14:11   #24 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Alapbeállítás

Azt mondta , az oktatás 140 fő max , és ez be is szokott telni. Ez ugye csak az első modulra körülbelül 15M ha csak 100 fővel számolsz . És három modul van . ha 140 fő megy el , akkor azt hozzá kell tennem , hogy bár esélyesen csak véletlen , épp lefedezi az egyik számlájának a méretét .
De ez igazábol csak számolgatás , nyilván nem ingyen csinálja és a szép elegáns terem bérlése sem ingyen van stb .
Mondjuk igazán az tud mesélni aki ott volt és van még tapasztalata, esetleg több modult is kijárt ott , vagy még valami az első részéről ?
Régi 2012-03-04, 14:21   #25 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Alapbeállítás

Idézet:
Bálintos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha egy kicsit utána számolsz mennyi pénzt keresett az oktatással akkor nem lesz nehéz kitalálni miből lett ekkora egyenlege. Csak azt nem értem, hogy marad ideje kereskedni amikor nem semmi ennyi tanfolyamot összehozni levezetni stb.
Minden tömeges tőzsde oktatással úgy vagyok, hogy lehúzás.
Ha csak VIP oktatást vállalna azt mondom érdekelheti a másik fél sikere is de így nem keresne több száz ezret esetleg milliót, ezért marad a tömeges pénzgyűjtés.

Arról nem is beszélve, hogy a nyugdíjasok-nak nem sok esélyük van a piacokon, hiszen ide elengedhetetlen a gyors gondolkodás. Sokszor még egy fiatal trader számára is gondot jelent éles helyzetben gyorsan és tisztán döntést hozni.

Félre értés ne essék, nem bántani akarom a nyugdíjasokat, csak ez nem olyan egyszerű munka mint ahogy azt sokan hiszik.
Illetve a nyugdíjasokról meg annyit , hogy ez így igaz én is nehezen tudom elképzelni a nagyszüleimet tick charton vagy M1-en skalpolni , de mondjuk egy D1-en ahol a sebesség nem számít nekik is összejöhet , csak én nem hiszem hogy igazán össze fog , de ne legyen igazam .
Régi 2012-03-04, 20:01   #26 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az automatizált kereskedési tanfolyamukról kérdeztem őket , bár engem nem érdekel különösebben , annyi derült ki hogy programozni semmilyen
Az programnyelven nem fognak megtanítani .
Ha tudnád, hogy mennyien reklamálták a Forexegyetemes fórumon a kommentelők az élő számla bemutatásának hiányát... Ott meg az okozott hitetlenségi gondolatokat.

A Horváth András érti a dolgát, ez semmi kétség. Egy dolog hiányzik csak, amit a Pintér peti keményen a szemünkbe mondott: 95%-5% sikertelenségi arány a teremben ülőkre is érvényes lesz. Hoppá! Szóval abban semmi rendkívüli nincs, hogy ebben a fórumban is azok fordulnak elő nagy eséllyel, ami a fenti arányszámnak megfelel. A Tőzsdeklubokta szokott az András meghívni volt SIKERES tanulókat, tehát nem nevezhető a tanfolyamuk totál értéktelennek. (És ugye ha vannak akiknek sikerül, akkor másnak is sikerülhet.)

Az interneten meg szinte minden szakma ismerete összerakható, mégis kellenek a szakiskolák ugyebár...

Voltam évekkel ezelőtt egy Quaestor alapoktatáson. Az előadó fiatal bróker srác mosolyogva mesélte el azt a sztorit, hogy az egyik ügyfelük nyugdíjbavonulás után elkezdett forexezni, nem tudott hirtelen mit kezdeni az idejével. Annyira élvezte a dolgot, hogy reggeltől estig a számítógép előtt ült. Hátom hónap alatt megduplázta a számláját.
Régi 2012-03-04, 20:11   #27 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Alapbeállítás

Így van kellenek a szakiskolák , de azért kellenek hogy tudja az ember villantani a papírt nem azért , mert attól fogja tudni . Legalábbis ez nem minden esetben így van . Azt meg ki mondja meg , hogy a sikeres 5%-ból mennyi lett volna sikeres a tanfolyam nélkül ?
Én nem megyek erre a tanfolyamra egyébként sem győzött meg , és a Horváth Andrást sem ismerem ennél közelebbről . Villant pár nyerő trédet oké , valószínűleg érti a dolgát de egyébként ezt mire alapozod ? Nem azért mintha megkérdőjelezném , hanem mert érdekel !
Egyébként meg akár érti akár nem , egy pár ilyen tanfolyam után meg vannak oldva az anyagi gondok .
Három gónap alatt megduplázta a számláját ? És mi van ha arannyal kereskedett mondjuk 2009-2011 első fele között és mondjuk nagy általánosságban longolt ? Ez így még nem bizonyít semmit , bár ettől még lehet hogy nagy mágus lett az öreg
Régi 2012-03-04, 20:38   #28 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Illetve a nyugdíjasokról meg annyit , hogy ez így igaz én is nehezen tudom elképzelni a nagyszüleimet tick charton vagy M1-en skalpolni , de mondjuk egy D1-en ahol a sebesség nem számít nekik is összejöhet , csak én nem hiszem hogy igazán össze fog , de ne legyen igazam .
Lehet meglepődnél. :-)
http://blogs.reuters.com/japan/2009/...no-easy-money/ ---nem tudom mennyire igaz.
Régebben olvasgattam írásokat, hogy a sikeres trader milyen emberi tulajdonságokkal rendelkezik. Azok szerint pld. a túl magas intelligencia ugyanakkora hátrány mint a túl alacsony.

Örömmel hallom, hogy egy oktató megmutatta az éles-számláját. Meglepődve is mert egy másik oktató pont róla állította, ha jól emlékszem, hogy évek óta nem kereskedik, számlája sincs.....
Biztos éles-számla volt ugye?
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-04, 20:50   #29 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehet meglepődnél. :-)
http://blogs.reuters.com/japan/2009/...no-easy-money/ ---nem tudom mennyire igaz.
Régebben olvasgattam írásokat, hogy a sikeres trader milyen emberi tulajdonságokkal rendelkezik. Azok szerint pld. a túl magas intelligencia ugyanakkora hátrány mint a túl alacsony.

Örömmel hallom, hogy egy oktató megmutatta az éles-számláját. Meglepődve is mert egy másik oktató pont róla állította, ha jól emlékszem, hogy évek óta nem kereskedik, számlája sincs.....
Biztos éles-számla volt ugye?
Az az igazság , hogy középen ültem illetve egy sorral hártébb , és nem láttam annyira közelről hogy teljes bizonyossággal mondhassam ez alapján , illetve nem is figyeltem erre mivel a beszéde egyértelműen azt jelentette hogy igen éles számla . Legalábbis nekem ez azt jelenti és ez kb szó szerint van : ' Most novemberben nyitottam egy számlát 20K dollárral ' . Mutogatott mégegy számlát is , mind a kettő pluszban volt ebben biztos vagyok . Abban is hogy ha nem lenne akkor nem mutatta volna meg , mivel ez arról szolt h menjünk minnél többen , ami persze rendben van az ilyen előadásokon illetve gondolom neki sem ingyen adják a termet .
Régi 2012-03-04, 20:53   #30 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Alapbeállítás

És esetleg olvastad a könyvét is ennek a japán nőnek ? Mindenesetre nagyon érdekes . És ezt az intelligencia dolgot miből gondolod ? Erről is küldhetnél valami olvasnivalót , ez például nagyon érdekes volt .

Viszont attól hogy háziasszony , lehet igencsak átlag feletti az intelligenciája ha az a hobbija , hogy artifical virágokat tervezget , bár nem tudo ezt pontosabban hogy vitelezi ki de ha programozással akkor biztosan nem egyszerű ! És arról sincs semmi a cikkben hogy mekkora tőkéből csinált ekkora profitot , gondolom nem 500 jenből , ez mondjuk érdekelne is .
Régi 2012-03-04, 21:11   #31 (permalink)
Új tag

ForexSkalp a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
hahncsaba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nos, az én tanfolyamomon az a cél, hogy a tanfolyamot elvégezve mindenkinek működő automatizált kereskedési rendszere legyen. És ezt a célt sikerült is megvalósítani. Négy tanfolyam volt eddig, összesen 20 résztvevővel, és közülük 15-nek már működik a saját rendszere, a többiek jelenleg dolgoznak az összeállításán. Itt az ismertetője a kurzusnak:

Azért kíváncsi lennék mikor lesz mindenkinél drawdown-csak idő kérdése....
vagy legalább margin cool!

Mivel a felhasználók sajátossága: nem tudják méretezni 500-1000 pip esetére....
Erről ennyit!
ForexSkalp nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-04, 22:16   #32 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
És esetleg olvastad a könyvét is ennek a japán nőnek ? Mindenesetre nagyon érdekes . És ezt az intelligencia dolgot miből gondolod ? Erről is küldhetnél valami olvasnivalót , ez például nagyon érdekes volt .

Viszont attól hogy háziasszony , lehet igencsak átlag feletti az intelligenciája ha az a hobbija , hogy artifical virágokat tervezget , bár nem tudo ezt pontosabban hogy vitelezi ki de ha programozással akkor biztosan nem egyszerű ! És arról sincs semmi a cikkben hogy mekkora tőkéből csinált ekkora profitot , gondolom nem 500 jenből , ez mondjuk érdekelne is .
Nem, nem olvastam a könyvet, de szerintem sem a kosztpénz maradékából.
Abban az időben, amikor a cikk is született, volt szó erről talán a forexfactoryn. Sajnos nem tudok részletekbe menni, csak az IQ-s részre emlékszem, mert elsőre meglepett..
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-06, 18:25   #33 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem, nem olvastam a könyvet, de szerintem sem a kosztpénz maradékából.
Abban az időben, amikor a cikk is született, volt szó erről talán a forexfactoryn. Sajnos nem tudok részletekbe menni, csak az IQ-s részre emlékszem, mert elsőre meglepett..
Beszélgettem öcsémmel aki véletlenül beszél japánul illetve ismeri a kultúrájukat , és mondta hogy náluk a hagyományos családokban a férfi dolgozik és keresi a pénzt de a nő kezeli . Talán egy gazdag de hagyományos család . . Ki tudja ?
Ha esetleg megtalálod azt a cikket ahol a kereskedés és az intelligencia kapcsolatát taglalják szívesen venném üziben vagy akár itt is hogy mindenki láthassa akit érdekel . De nagyon elkanyarodtunk már a témától .
Régi 2012-03-16, 14:11   #34 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Beszélgettem öcsémmel aki véletlenül beszél japánul illetve ismeri a kultúrájukat , és mondta hogy náluk a hagyományos családokban a férfi dolgozik és keresi a pénzt de a nő kezeli . Talán egy gazdag de hagyományos család . . Ki tudja ?
Ha esetleg megtalálod azt a cikket ahol a kereskedés és az intelligencia kapcsolatát taglalják szívesen venném üziben vagy akár itt is hogy mindenki láthassa akit érdekel . De nagyon elkanyarodtunk már a témától .
Véletlenül? Biztos vagy benne?
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 11:58   #35 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Zslaci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

hi. elvégeztem az aktív tanfolyamot a tőzsdeiskolában.
1 élő kötései mind működnek
2 a jegyzet sztem direkt, úgy van megírva, hogy aki nem végzi el a sulit az ne értse. elvégezve érthető, és több ötlet is van benne stratégia kialakításához
3 nem csinál titkot belőle h bemutat pár lehetőséget, és az embernek ezt érdemes saját magának kifejlesztgetni
4 ne várd h 1 tanfolyam után trademilliomos leszel.
5 4-5 hónapja csinálom napi min 4 órában a gyakorlást (demo és éles) és most kezd összeállni akép, most kezdenek elmaradni a tipikus hibák
6 mert...hiába mondja el pontról pontra hogy kell, egyszerűen taktikailag idegileg és pszihológiailag mindenképp beleesel a tankönyv elején felsorolt negyvenhat hibába, nem fog menni elsőre. és mikor letisztul a kép, és meggyőződésből nyomod az üzleteket azt fogod látni és leesik az állad hogy a saját magad által összeállított szabályrendszer pontosan azonos az övével, amit fél éve már odaadott. csak ezekután már érted is, mi miért van, és elkezd működni.
7 meg kell érte dolgozni, ki gondolja komolyan hogy letesz 150ezret (vagy mennyit) és onnantól le a gond a válláról...
Zslaci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-11, 10:51   #36 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 687
Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Megvezetés

Idézet:
Pumukli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
BBADX stratégia és EA személyes tapasztalat: ajánlott, konzervatív beállításokkal 75% DD. Soha többet nem futtatom és nem is ajánlom senkinek, hogy ezt futtassa. Nem akarok a részletekbe belemenni, de a stratégia és a tesztelési módszere is hibás. Ha ezt valaki nem hiszi el, javaslom, hogy futtassa demon legalább egy évig, mielőtt éles számlára tenné. Nem tudom, hogyan juthatott HA oda, hogy ilyen robotot árul programozói tanfolyam címen. 75% (esetleg 100%) DD 20 pipért cserébe nem jó üzlet. Ezt elég könnyű belátni.
Rewand nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-12, 17:47   #37 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

SLaci!
Nagyon jól összefoglaltad itt a magyarországi tőzsdeoktatást!!
Ha megfeszülnék sem tudnám jobban összegezni. Én jót mosolyogtam a hozzászólásaid olvasása közben és helyeslően bólogattam.
De a tömegek erre tényleg vevők.
De nem baj, csinálják csak és vegyenek fel pozíciókat mindenféle képzeletbeli szinteken....legalább lesznek akik "tömik" a piacot...
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-02, 23:59   #38 (permalink)
Tag

Hely: Gyöngyös
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 5
zoli0317 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Tőzsdeiskola

Tőzsdeiskola tanfolyamán résztvett embereket várunk
zoli0317 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-03, 00:02   #39 (permalink)
Tag

Hely: Gyöngyös
Összes hozzászólás: 38
zoli0317 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ezen tanfolyamon megtanult kereskedési tapasztalataidat oszd meg velünk!
Keressünk pént közösen!
zoli0317 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-16, 21:44   #40 (permalink)
Tag

Hely: Szombathely
Összes hozzászólás: 59
zs.tamas a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Próbálta már valaki élesben is a robot újabb (2013) változatait? Azért a havi 13-25% erős, de nem teljesíthetetlen. De jó lenne, ha tudnátok tapasztalatokat megosztani.
zs.tamas nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-24, 10:22   #41 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Nopex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tisztelt Tőzsdeiskolában gondolkodók!

Tanulságképpen álljon itt a történetem, amit szeretnék megosztani veletek.

2013. februárjában találkoztam először a Tőzsdeiskola csapatával, többek között Horváth András tőzsdeszakértővel. Automatizált tanfolyamra jelentkeztem, amelynek időtartama 6 vagy nyolc hét volt, nem emlékszem pontosan. Elsőre is mellbevágó volt a tanfolyam ára – 400-450eFt -, de úgy voltam vele, hogy ha tényleg azt adja, amit ígér, akkor nem lesz gond a tanfolyam árának megkeresésével.
Becsületesen jártunk többedmagammal, kb. 80-100 fő lehetett a csoportlétszám, sőt heti rendszerességgel a tőzsdeklubokat is látogattuk, hogy még jobban „kicsiszolódjunk” (by the way, szintén fizetős)

A tanfolyam végén, miután megértettük a robot működését és elhittük a sok meseszép kereskedési eredményt és a jövő ígéretét, megnyitottuk az éles kereskedési számlánkat és végre elindítottuk a robotot, ami vezet minket a csillogó fényes meggazdagodás útján. Akkor, nem is értettük, miért nem csinálja ezt minden ember - mennyire ostobák! - hiszen csak nyomni kell a gombot és dől a lé.
Az elején még minden rendben is ment kb. 1 hónapig. Na, aztán beömlött a sz@r.

A pozíciók rossz irányba mentek, a záró mechanizmus sem hozta azt a „statisztikai valószínűséget”, ami minimalizálja a veszteségeinket, így nagy bukta lett pár hét leforgása alatt. A frissen, ropogósan megnyitott számlámon több mint húszezer bukta. Dollárban.

Ezt követően volt egy személyes találkozónk Horváth András tőzsdeszakértővel, ahol ígérték, nem lesz gond, újra futtatják a teszteket, kicsit belenyúlnak a robotba, és visszahozza majd az elvesztett pénzt. Ez volt valamikor június elején.
Gondoltam naivan, szeptemberben már csak felhívom a Tőzsdeiskolát, ennyi időnek elégnek kell lennie a tesztek lefutására és a robot funkcióinak módosítására. A vonal másik végén a tündérmackó közli velem, hogy nem elérhetőek a vezetők, de adjam meg hívásom célját illetve az adataimat és később visszahívnak. Gondolhatjátok mi lett belőle.
Ok, próbáljuk meg e-mailen, hátha nem szeretnek telefonálni. Írom a hosszú levelet, emlékeztetem őket saját ígéreteikre, kérem őket a megoldás megtalálására, a húszezer az mégiscsak húszezer.

Három e-mail címre is elküldtem, hátha valakit érdekel a sorsom. Kitaláljátok ugye? Semmi válasz, még annyi se, hogy menjek a francba, nem kívánnak foglalkozni velem, a pénztártól való távozás után vagyok, ők pedig köszönik szépen jól vannak. Semmi.
Azt már csak pletyka szinten hallottam, hogy azok, akik a csoportból szintén pórul jártak (ne legyenek illúzióink, majdnem mindenki) és nálam kicsit erőszakosabban próbáltak meg kapcsolatba lépni a Tőzsdeiskolával, azokkal közölték, hogy el lehet jönni egy újabb tanfolyamra, meg lehet venni az új robotot…Na, neee.

Ezek után erős a gyanúm, hogy egy egyszerű, közönséges szélhámos bandával volt dolgunk.
Innen üdvözlöm Horváth András tőzsdeszakértőt.
Vigyázzatok.
Nopex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-24, 11:09   #42 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

itt van az előadása:

http://www.youtube.com/watch?v=d43z0nxWyGw

csak óvatosan a robotokkal(félautomata robotokkal semmi gond).
ennyi pénzből már elmehettél volna a profit.hu-ra és a több napos tradertáborba és az egy kicsit komolyabb színvonal.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-24, 12:51   #43 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 185
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
itt van az előadása:

http://www.youtube.com/watch?v=d43z0nxWyGw

csak óvatosan a robotokkal(félautomata robotokkal semmi gond).
ennyi pénzből már elmehettél volna a profit.hu-ra és a több napos tradertáborba és az egy kicsit komolyabb színvonal.
Ez a gyönyörű tornából felmentett kissé csámpás kiöltözött kisfiú ilyen szép pénzeket tud kihúzni az emberek zsebéből?Basszus hát hova lett az emberismeret?
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-24, 19:44   #44 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Teljesen igazad van sindler. Legalabb 10 ezret megsporolt volna es valamit kapott is volna erte: ingyen megtalalhato anyagot
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-24, 21:51   #45 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Teljesen igazad van sindler. Legalabb 10 ezret megsporolt volna es valamit kapott is volna erte: ingyen megtalalhato anyagot
PP-èk hitet adnak. Annak meg nem 10k az èrtéke :-)
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-24, 22:26   #46 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez nem ilyen egyszerű.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-25, 19:51   #47 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Vajon a Tőzsdeiskola honlapján mutogatott robotok hozamgörbéi mind hamisítványok? Egyébként miért nem állítottad le a robotot 50%-os veszteség elérésekor? Nem értem. Szerintem addigra már kiderült hogy valami nem stimmel. Főleg hogy a robotos kötések hozamgörbéin nagyon kicsi DD értékek vannak.
Régi 2013-10-26, 06:56   #48 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Piphunter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vajon a Tőzsdeiskola honlapján mutogatott robotok hozamgörbéi mind hamisítványok? Egyébként miért nem állítottad le a robotot 50%-os veszteség elérésekor? Nem értem. Szerintem addigra már kiderült hogy valami nem stimmel. Főleg hogy a robotos kötések hozamgörbéin nagyon kicsi DD értékek vannak.
Hol van ez a hozamgörbe, én nem találom az oldalukon (bár csak egy pillantást vetettem még rá.)

De akármilyen is az a görbe, elképesztő, mik vannak! Egyszerűen megáll az ember esze...
Ennyi pénzt tanfolyamra, robotra, amikor millió van ingyen a neten, akár robot, akár tananyag, és ne magyarázza nekem senki, hogy ők aztán olyan robotot árulnak, hogy ihaj-csuhaj!
..És az emberek mennek, fizetnek, nem keveset, majd fizetnek a piacnak is, és tovább mennek, és újra fizetnek...
Hajmeresztő.
Az IronFx-től az egyik sales munkatárs is őket ajánlotta nekem, még jó, hogy már nem tud így bepalizni.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-26, 07:39   #49 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hol van ez a hozamgörbe, én nem találom az oldalukon (bár csak egy pillantást vetettem még rá.)

De akármilyen is az a görbe, elképesztő, mik vannak! Egyszerűen megáll az ember esze...
Ennyi pénzt tanfolyamra, robotra, amikor millió van ingyen a neten, akár robot, akár tananyag, és ne magyarázza nekem senki, hogy ők aztán olyan robotot árulnak, hogy ihaj-csuhaj!
..És az emberek mennek, fizetnek, nem keveset, majd fizetnek a piacnak is, és tovább mennek, és újra fizetnek...
Hajmeresztő.
Az IronFx-től az egyik sales munkatárs is őket ajánlotta nekem, még jó, hogy már nem tud így bepalizni.

Megnéztem egy videót,amin a főhős azt mondja,hogy 110 embert képeztek ki a "játékra". ca. 500.000/fő a képzés. Az több,mint 50 millió...miközben a neten van több olyan fórum,ahol hozzáértők segítenek/fejlesztenek/megosztanak/tesztelnek ingyen. Döbbenet!
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-26, 11:27   #50 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Piphunter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A robotok nagy többségének hozamgörbéi nem tartalmazzák a lebegő veszteségek kimutatását, meta4, meta5 sem mutatja.
Nincs drawdown, vagy csak elenyésző mértékű.
Ez az oka annak hogy itt nincs 50%-ban lezárható veszteséges számla!
Amikor megáll egy robot, akkor általában a számlán stopout van és egy vasad sem marad.
Lásd: Quantumxxl és többiek.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
tanfolyam, tőzsdei képzések, tőzsdeiskola

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 04:48 , a GMT +1 időzóna szerint.