Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-06-10, 22:39   #51 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
krizso76 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem a kezdő először ne akarjon egyből stratégiát tanulni, kezdjük inkább azzal, amivel a tanfolyamokon vagy érintőlegesen a végén, vagy egyáltalán nem foglalkoznak: mentális szoftverek áttekintésével, ha kell "formatálásával" és újratelepítésével. Még MT4-et sem tervezem feltelepíteni a 4. foglalkozásig, nemhogy stratégiát oktatni. Nem CSAK fogalmakat szeretnék oktatni, és több stratégiát. Nem a stratégia leoktatásától lesz sztem valaki konzisztensen nyereséges, mert amint te is jelzed pl. ott van a linken egy, ami valakinek jól működik. Ha csak ennyi lenne, akkor miért veszít 95%? A hangsúly tehát nem a stratégián van sztem. Az úszás oktatást sem a pillagóval kezdeném Csak hogy ne térjek ki a legneuralgikusabb kérdésed elől: A stratégiámmal jelenleg az első 1300 kötésem és 10 hónap után most break evenben vagyok ( 2 hónapja elkövettem egy nagy mentális hibát ). Az utolsó 160 kötés és hónap kis számlán +180%, de ez nem jelent semmit, csupán anniyt, hogy talán van remény hogy ha majd nem követek el mentális hibákat hosszú ideig, akkor hosszú távon nem vagyok esetleg reménytelen eset. Igyekszem nem ködösíteni, a kimutatásokat és számlatörténetet is fogok muattni, amik a hibáimat fogják oktatási céllal a fókuszba helyezni. Ha lesznek, akik úgy gondolják, hogy emiatt nem vagyok hiteles számukra nem gond, akkor max 30 helyett csak 20-an leszünk.

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez még a jobbik eset, amikor a teljesen kezdőt nem húzza le valaki olyan fogalmak oktatásával 3 nap alatt 150.000-ért, aminek önmaga is utánanézhetne...

De végsősoron mindenki stratégiákat szeretne tanulni. Akinek nincs, az azért, akinek van, az pedig olyat, amivel hatékonyabban (kevesebb munkával, több pénzt) tud pnz keresni a sajátjához képest.

Ha ebbe beletekintesz

Egy működő devizatőzsdei stratégia.

Lucem Ferre által leírt stratégia, saját számláján követhető.
Tehát, ha nem csak fogalmakat oktatsz, hanem konkrét stratégiát, akkor annak eredményességére lettem volna kiváncsi.
krizso76 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-10, 22:51   #52 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
krizso76 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

igazából csak komplexitásában volna értelme az egészet bemutatni, de röviden: 1.kövezzetek meg, de a pipeket nem számolom ( összesítem) nap végén, hanem csak a pénzügyi eredményt. Trédenként 5-10 pipre megyek.
2. Mostanában szeretem a reggeleket 07-08:45-ig pont a csendességük miatt. 09:15 ( hogy a Londoni trend megmutassa magát)-12:00, majd 14:30-17:00, majd 19:00-22:00. Ezek a kereskedési intevallumaim, de nem jelenti azt, hogy mindegyiknél a gép előtt ülök, igyekszem a kereskedést max napi 2-4 órára szorítani, hogy megadja azt amiért mindanniyan csináljuk: a Szabadságot.
3. Nem golfozom, majd talán 20 év mulva helyette inkább futok, kondozom és kajakozom a fenti intervallumokon kívül.

És ha már a szabadságnál és a gép előtt ülésnél tartunk, ismét talán közfelháborodást keltve megosztom veletek, hogy viszonylag sokat kereskedem okostelefonról is. Sok dolgot tudnék még említeni, amit alkalmazok és a "köz" hülyeségnek és lehetetlennek gondol, dehát milyen eredményeket ér el a "köz"? 95%-ban vesztesek a tőzsdén nem igaz?

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagy átlagban hány pipre mész naponta, és milyen napszakban, mettől meddig kereskedsz? ezalatt azt értem, hogy mondjuk elmész e déltől kettőig golfozni mint Birger stb.
krizso76 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-06-11, 06:09   #53 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
krizso76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Trédenként 5-10 pipre megyek.
És ezért mennyit kockáztatsz? Mennyi a jutalékod ebből?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-11, 07:26   #54 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem a kezdő először ne akarjon egyből stratégiát tanulni, kezdjük inkább azzal, amivel a tanfolyamokon vagy érintőlegesen a végén, vagy egyáltalán nem foglalkoznak: mentális szoftverek áttekintésével, ha kell "formatálásával" és újratelepítésével. Még MT4-et sem tervezem feltelepíteni a 4. foglalkozásig, nemhogy stratégiát oktatni. Nem CSAK fogalmakat szeretnék oktatni, és több stratégiát.
A véleményem nem változott: ha ennyire fontos a pszichológia, tehát alapja a jó kereskedésnek, akkor miért nem egy pszichológiai teszttel kezdődik bármelyik oktatás? (Ahol pénzt kérnek az oktatásért, ott azért nem, mert hasonlóan a banki hitelkihelyezéshez csak az ügyfél fedezetét nézik, "pszichológiai alkalmasságát" nem, hiszen ez csak üzlet. Baráti kölcsönnél elsődleges szempont a "pszichológiai alkalmasságát", mennyire megbízható a leendő adós...)
Véleményem szerint a kereskedés ezen része egy szóval kifejezhető: FEGYELEM.

Idézet:
A stratégiámmal jelenleg az első 1300 kötésem és 10 hónap után most break evenben vagyok ( 2 hónapja elkövettem egy nagy mentális hibát ). Az utolsó 160 kötés és hónap kis számlán +180%, de ez nem jelent semmit, csupán anniyt, hogy talán van remény hogy ha majd nem követek el mentális hibákat hosszú ideig, akkor hosszú távon nem vagyok esetleg reménytelen eset.
Break evenben, azaz nullán. Nagy mentális hibát, azaz nagyobb pozíciót vettél fel vagy nem zártad le idejében a veszteséget vagy a vesztő pozíciót tovább növelted.

Ha nullába az utolsó hónap 160 kötésével hoztad 180%-kal, amit, ha jól értelmezek 80%-os növekedés a hónap elejéhez képest, akkor előtte 40-50 %-ot esett vissza. A visszatornászás szép teljesítménynek mondható, de félő, hogy a visszaesett számlán százalékosan még nagyobb kockázatot vállaltál, ami a későbbiekben hasonló visszaesést eredményezhet.

Mindenkivel előfordult, előfordul. Ha egyre ritkábban, akkor valami alakul.

Csak a végeredmény számít, semmifajta okoskodás.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-13, 20:55   #55 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

krizso76: nem írsz rossz dolgokat, viszont külső szemlélőként vakmerőség ilyen múlttal oktatást kezdeni, mivel nem pénzért teszed, tehát nem szólhat rád senki ezért, lehet te fogsz sok dolgot tanítani a többieknek, de az is lehet, hogy egymástól fogtok tanulni, sok sikert!

Szerintem egy dolog segít a kereskedő stresszintjének alacsonyan tartásában, a kellően kis méretű pozi, és ennyi.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-26, 06:32   #56 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás TradersNightBudapest

Ezt most találtam, még nem néztem meg a videókat, lehet, hogy érdekes.

Traders Night 02.28-i rendezvénye Forex Club Budapest
YouTube link

Traders' Night 03.28.-i összejövetel 1.rész:
Ádok János Tőzsdepszichológus előadása: Felelőség és érzelmek a kereskedés során
Youtube link

Traders' Night 03.28-i összejövetel 2. rész:
Lehotzky Krisztián könyvajánlója - Market Wizzards + trédnapló fontossága
Marton Gábor sikerkozosseg.hu - Önmotiváció a trading során
YouTube link

TradersNightBudapest a YouTube-on

TradersNightBudapest a Facebook-on
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-17, 07:37   #57 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kaptam ma egy videó linket:

https://docs.google.com/file/d/0ByLs...SFk/edit?pli=1

Kicsit meglepő volt a saját képemet viszontlátni a PPT-ben, és hallani pár gondolatot arról pénzáramlási hullámelméletről, amiről én kicsit részletesebben szoktam beszélni.
Régi 2013-11-01, 09:31   #58 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Emlékeztető:

Roadshow

Minden városban 2 x 500 USD számlát fogunk kisorsolni a résztvevők között.

Füleki Ferenc és én fogunk előadásokat tartani. Lesz szünet is amikor kávézunk, eszegetünk és beszélgethetünk. Az sem kizárt, hogy ha helyi erők ráérnek akkor vacsorázzunk és belevessük magunkat az éjszakába veletek. Ez egy tökéletes alkalom arra, hogy kötetlenül beszélgessünk egymással.

Gyertek el, minden helyszínen du 4-kor kezdünk és este 8-ig tartjuk meg az előadásokat.

Program:

IronFX bemutatása
Sell High, Buy Low – tényleg ilyen egyszerű?
Miért nem vagyok még profitos kereskedő?
Könyv és weboldal ajánló
Kávé szünet
Különböző kockázatkezelések stratégiákhoz
Haladó stratégiák, haladó IronFX funkciók
Kérdések és válaszok
500 dolláros számlák kisorsolása
Régi 2013-11-03, 08:43   #59 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

regisztráltam, nov 7 Szeged. csak szólok 7-e kemény nap lesz: GDP, ECB, UnEmployment, Draghi, RBA...
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-04, 08:33   #60 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
regisztráltam, nov 7 Szeged. csak szólok 7-e kemény nap lesz: GDP, ECB, UnEmployment, Draghi, RBA...
Akkor lehet Feco-t megkérem, hogy élőben nézzük ezeket inkább és elemezzük a piacot
Régi 2013-11-21, 14:40   #61 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az IronFX büszkén meghívja Önt a következő webináriumára.

A webinárium 2013.11.21.-én lesz 18.00 órai kezdettel (MA).

Ezen a webináriumon Molnár Zalán az áralakzatokról fog beszélni.

Főbb témák:

Általános áralakzatok
Dupla tetők/aljak/ékek/zászlók stb.
Hogyan kereskedjük őket alapvetően?
Hogyan kereskedjük őket haladó szinten?
Érvényességük
Megerősítések
És még sokminden más!
Ezt a webináriumot egy trader sem hagyhatja ki!

Kattintson IDE a regisztráláshoz.
Régi 2013-11-21, 14:58   #62 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

büszkén?
Régi 2013-11-21, 15:11   #63 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
büszkén?
jah
de nem én írtam
Régi 2013-11-21, 16:34   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

ok. megnézem milyen egy büszke webinar.
Régi 2013-11-21, 16:39   #65 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ok. megnézem milyen egy büszke webinar.

Egyébként nagyon szeretném ha sok-sok kreatív kommentet kapnék utána, hogy tudjunk minél több embernek megfelelni.
Régi 2013-11-28, 11:13   #66 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az IronFX meghívja Önt a következő webináriumára. A webinárium 2013.12.04.-én lesz 18.00 órai kezdettel, Magyar idő szerint.
Ezen a webináriumon Füleki Ferenc a Metatrader 4-be integrált rajzeszközökről fog előadást tartani, hogyan használjuk és kereskedjünk a segítségükkel.

Főbb témák:

Csatornák: Lineáris Regresszió, Andrew”s Pitchfork, Egyenlő csatorna
W.D. Gann Eszközök: Gann legyező, Gann háló
Fibonacci: Legyező, Kör, Időzóna, Ciklusok
Hogyan kereskedjük őket haladó szinten?
Megerősítések

És még sok minden más!

Kattintson IDE a regisztráláshoz.

Sok szeretettel várjuk,
Régi 2013-12-04, 10:53   #67 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Úgy látszik nagy az érdeklődés...ma kezdünk 6-kor.

(úgy látszik eddig erre vagytok a leginkább kíváncsian)
Régi 2014-01-14, 16:16   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sziasztok,

Jelenleg ingyenesen lehet még regisztrálni.

IronFX meghív titeket a következő webinarjára. A webinar Magyar idő szerint 18.00-kor fog kezdődni 2014.01.15.-én.
Ezen a webináron Füleki Ferenc a gyertya alakzatokról és azok használatáról fog beszélni (trendben, momentumban, fordulóban).

Főbb érintett témák:

Alap gyertya forációk: Doji, marubozu, spinning top/bottom, hammers, long upper/lower wicks, engulfings
Két gyertyás alakzatok: Dark cloud cover, thrusting
Három gyertyás alakzatok: Abondoned baby, 3 black crows, 3 white soldiers
Négy gyertyás alakzatok: Concealing baby swallow, Three line strike
Haladó kereskedési módozatok gyertyákkal
Megerősítések

És sok minden más!
Ezt a webinart egy trader sem hagyhatja ki!

Kattintson ide a regisztrációhoz.

Várjuk előadásunkon!
IronFX Academy Team
Régi 2014-02-25, 15:52   #69 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

INGYENES WEBINÁRIUM

Fals mozgások és nagy valószínűségű kereskedés

Az IronFX büszkén meghívja Önt a következő webináriumára. A webinárium 2014.02.26.-én lesz 18.00 órai kezdettel, Magyar idő szerint.

Ezen a webináriumon Füleki Ferenc olyan haladó módszereket fog bemutatni, amelyek a magas találati arány elérésére összpontosítanak. Korábban bemutatott haladó technikák egyéb felhasználási módszereiről less szó.

Főbb témák:
Magas találati arány elérése: Találati arány és az RR arány összefüggése
Az RSI alternatív használata: Hogyan használjunk egy nagyon egyszerű módszert magas találati arány elérésére?
Haladó módszerek kombinálása: A korábbi RSI technika kombinálása a fals mozgások módszerével

És még sok minden más!

Régi 2014-04-26, 13:08   #70 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

http://ken.ucoz.hu/blog/szeptember_v.../2013-09-21-32

Ingyenes szemináriumok az XM budapesti irodájában minden szombaton!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-06, 06:50   #71 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Opcióguru

Gery ingyenes, online hírleveles képzést indít az opciózásról.
Jelentkezés
Régi 2014-06-07, 14:55   #72 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

már fel is iratkoztam.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-08, 07:35   #73 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 99
neural a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is feliratkoztam, biztos érdekes lesz.
Van egy nagyon jó könyv a témában: John C. Hull - Opciók, határidős ügyletek és egyéb származtatott termékek
neural nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-10, 06:05   #74 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Én is bejelentkeztem, mert fogalmam sincs, mi az az opció, de jól hangzik
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-26, 09:20   #75 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sziasztok,

A mai nap Füleki Ferenc dupla webináriumot fog tartani mert csütörtökön Londonban fog tartózkodni. Mivel változtatnunk kellett a mai előadáson, ezért új linket kellett létrehoznunk.

Kérem a következő linken regisztráljanak akik kíváncsiak a mai piaci kitekintőre és az indikátorokról szóló webináriumra.

Ma délután 4-kor kezdődik a piaci kitekintő:

- Tegnapi forint kamatdöntés
- JPY, USD, EUR update
- Indexek ( DAX, S&P, VIX (volatility index) )
- Arany (milyen devizába érdemes tradelni? USD vagy EUR)

Délután 5-kor folytatjuk a technikai résszel és az indikátorokat fogjuk átnézni.

Ezen a webináriumon megismerkedünk azokkal az indikátorokkal, amelyeket a technikai elemzők is használnak. Megnézzük a számítási módszerüket, de ami még fontosabb, megtanuljuk mire és hogyan használjuk őket. Megismerkedünk a trendkövető, a momentum, a volatilitás és a forgalom típusú indikátorokkal.

Az új link:

https://attendee.gotowebinar.com/reg...00000011003468

Várunk mindenkit sok szeretettel,
Zalán
Régi 2015-02-12, 18:54   #76 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Várkuti Géza - Engulfing stratégia

Régi 2015-02-12, 21:58   #77 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 331
Hírnév szint: 4
Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez érdekes kis strati, esetleg valaki próbálkozik ezzel?

Nekem szimpi a strati, viszonylag egyszerű. H1 H4-en kevés időt is igényel.
Nival nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-12, 23:08   #78 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

És a Priorfx? Nem az volt Géza bróker cége?
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-13, 07:19   #79 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ez megy élesben bárkinek is?
Egyszer kaptam egy nagy renko-s hívőtől egy működni látszó expertet még 2013-ban. Egész jól muzsikált eurusd-n egy évig, centszámlán ment a háttérben, tesztek se voltak rosszak előtte, de utána "becsúnyult". Ahogy nézem, ez majdnem ugyanerről szól. Sőt, talán Gézának is ez az illető volt az ötletgazdája, nem tudom, de nem lepne meg, ha ennyire hasonló.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-13, 07:20   #80 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És a Priorfx? Nem az volt Géza bróker cége?
Csak volt, most a VBFX az már. Tudod, változnak az idők Talán a sales-esek gyakrabban változtatják a brókercégüket, mint mi kereskedők
Régi 2015-02-13, 07:39   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Amúgy a témánál maradva: én nem tudnék jó oktatócéget, stratégiát mutatni egy kezdőnek. Klub miatt most is sokszor megkérdeznek, kit, mit javaslok, de őszintén nem tudom, kit, mit javasoljak. Esetleg néhány könyvcímet mondok, de az is inkább csak azt mutatja meg, milyen egy kereskedő életútja, tapasztalata. Közvetlen kereskedni tanulni azok se jók. Ez egy irtó nehéz kérdés. Szerintem akik itt sikeresek, mint egyedi, és utánozhatatlan eset. Azaz kellett az, hogy legyen lehetősége megtanulni, meglegyen a jó alap, amire építkezhet, a kreativitás, a megfelelő fejlődési készség, szóval "a Hold, a csillagok, és minden ideális együttállása", hogy valaki hosszútávon élvezze, többségében kivegyen a piacból, és ezt fenn is tudja tartani.
Én is kíváncsi lennék, mit mondanak mások.
Ez persze nem azt jelenti, hogy nem kellenek ingyenes anyagok, oktatások, de én nem gondolom azt, egyenes arányosság van a sikerré válás, és egy jó oktatás között. Nehezen fér be a fejembe, hogy lehet több ezer tréd tapasztalatát átadni pár órában, percben, live trade-ben. Mondhatnám, ott vannak a Traders Night-os videók, nézzétek meg, de túl azon, hogy vannak köztük kiemelkedően jók, nem fog jobban menni a kereskedés szerintem. És ez az élő kereskedésre is, meg minden oktatott anyagra is igaz, így gondolom
Van 4 ember, akiket ismerek, és tudom, jól csinálják a tőzsdézést. Miből tudom? Mert életstílust képviselnek, van bennük valami közös viselkedési minta. Persze láttam is a számlájukat, így konkrétan tudom, annyi pénzekből már meg lehet élni, így egyébként is hitelesek. Milyen érdekes, csak nekik láttam eddig a számlájukat. Mások, akik oktatnak, mutogatnak, sosem láttam. És nem azt mondom, egy számla a bizonyíték csak, az egy része az eredménynek, ami az életstílusukból, hozzáállásuk eredményéből fakad.
Persze lehet, van oktató, aki sikeres! Én nem ismerek ilyet, de ez nem jelenti, hogy nincs! Még mielőtt azt gondolná bárki is, bajom van az oktatásokkal. Ez az én véleményem, empirikus tapasztalatom.
Na mindegy, remélem, érthető voltam.

Üdv!
Régi 2015-02-13, 08:22   #82 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Amúgy a témánál maradva: én nem tudnék jó oktatócéget, stratégiát mutatni egy kezdőnek. Klub miatt most is sokszor megkérdeznek, kit, mit javaslok, de őszintén nem tudom, kit, mit javasoljak. Esetleg néhány könyvcímet mondok, de az is inkább csak azt mutatja meg, milyen egy kereskedő életútja, tapasztalata. Közvetlen kereskedni tanulni azok se jók. Ez egy irtó nehéz kérdés. Szerintem akik itt sikeresek, mint egyedi, és utánozhatatlan eset. Azaz kellett az, hogy legyen lehetősége megtanulni, meglegyen a jó alap, amire építkezhet, a kreativitás, a megfelelő fejlődési készség, szóval "a Hold, a csillagok, és minden ideális együttállása", hogy valaki hosszútávon élvezze, többségében kivegyen a piacból, és ezt fenn is tudja tartani.
Én is kíváncsi lennék, mit mondanak mások.
Ez persze nem azt jelenti, hogy nem kellenek ingyenes anyagok, oktatások, de én nem gondolom azt, egyenes arányosság van a sikerré válás, és egy jó oktatás között. Nehezen fér be a fejembe, hogy lehet több ezer tréd tapasztalatát átadni pár órában, percben, live trade-ben. Mondhatnám, ott vannak a Traders Night-os videók, nézzétek meg, de túl azon, hogy vannak köztük kiemelkedően jók, nem fog jobban menni a kereskedés szerintem. És ez az élő kereskedésre is, meg minden oktatott anyagra is igaz, így gondolom
Van 4 ember, akiket ismerek, és tudom, jól csinálják a tőzsdézést. Miből tudom? Mert életstílust képviselnek, van bennük valami közös viselkedési minta. Persze láttam is a számlájukat, így konkrétan tudom, annyi pénzekből már meg lehet élni, így egyébként is hitelesek. Milyen érdekes, csak nekik láttam eddig a számlájukat. Mások, akik oktatnak, mutogatnak, sosem láttam. És nem azt mondom, egy számla a bizonyíték csak, az egy része az eredménynek, ami az életstílusukból, hozzáállásuk eredményéből fakad.
Persze lehet, van oktató, aki sikeres! Én nem ismerek ilyet, de ez nem jelenti, hogy nincs! Még mielőtt azt gondolná bárki is, bajom van az oktatásokkal. Ez az én véleményem, empirikus tapasztalatom.
Na mindegy, remélem, érthető voltam.

Üdv!
Nem könnyű szakma ez..
Általában azért nem látsz számlakivonatot,vagy myfxbook eredményt értékelhető időtávról,mert nincs mit látni!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-13, 09:42   #83 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 606
Hírnév szint: 3
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
. Szerintem akik itt sikeresek, mint egyedi, és utánozhatatlan eset. Azaz kellett az, hogy legyen lehetősége megtanulni, meglegyen a jó alap, amire építkezhet, a kreativitás, a megfelelő fejlődési készség...
Te sem vagy a kedvencem, de ezzel abszolut egyet értek.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-13, 10:05   #84 (permalink)
Szenior tag

Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem akik itt sikeresek, mint egyedi, és utánozhatatlan eset. Azaz kellett az, hogy legyen lehetősége megtanulni, meglegyen a jó alap, amire építkezhet, a kreativitás, a megfelelő fejlődési készség
Nekem is ez a lényeg, főleg a piros, egy kezdőnek csak ebbe kell ÉS SZABAD segíteni. Ehhez kell ajánlani neki, ingyenes vidiket, jó könyveket a többi rajta múlik. Pont itt tartok: már rajtam múlik. Egykét jó mondat már elég a tapasztaltaktól, de helyettem nem tud szintet meghatározni, nem tud trend vonalat húzni a csartra, nem tud a jó trédekre belépni, nem tud a rosszakból időbe kilépni, stb. Átadta amit tudott "egy jó alapot" és innen nekem kell felépíteni rá a HÁZAMAT(egy jó strati).
Régi 2015-02-13, 10:37   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te sem vagy a kedvencem, de ezzel abszolut egyet értek.
Ezt a korábbi McIntyre idézeteddel tisztáztuk

Amúgy nekem erről ez jutott eszembe:

"A "gyermekség" és a "felnőttség" közötti különbség leginkább azzal mérhető, mennyire önellátó valaki lelki szükségleteinek kielégítésében. Ebből a szempontból döntő ismérvnek tekinthető, hogy önbecsülésének fenntartásában mekkora szerepe van mások bírálatának vagy dicséretének."
A.Oakwood

Szóval persze, kellenek Nival a kezdéshez az alapvető infók. De mindenkinek magának kell kijárnia az utat, és ez az aminek a felelősségét kevesen akarják elfogadni, felfogni. Kevesen állnak így hozzá. Mindenki elmondja, hogy na majd odateszem magam, megcsinálom, beleadok mindent. És lehet, a maga módján tényleg meg is teszi, csak épp az nem elégséges. Mert mint tudjuk, mindegy a termék, ha fejben nincs rendben a dolog.

Van néhány fórumozó, akik nagyon jókat írtak, írnak, csak sokan elsiklanak felettük, vagy nem értenek velük egyet saját belső problémáik felismerése miatt. Pedig ezekből is rengeteget lehet egy kezdőnek fejlődnie. De nem csak kezdőnek...
Régi 2015-02-13, 11:19   #86 (permalink)
Szenior tag

humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nekem egyre inkább az a meggyőződésem, hogy objektív értelemben nem létezik olyan hogy jó alap. A jó alap te lehetsz esetleg ami a kereskedéshez kisebb-nagyobb mértékben illeszkedő a személységed vagy hajlandó vagy olyanná válni.
Én annó még sok évvel ezelőtt egy eléggé részletes kezdő tanfolyamra mentem el és sokáig azt gondoltam, hogy az egy jó alap volt. Persze ez részben ma is igaz de ami mára megmaradt az a rendszerben gondolkodás és bár ritkán elfelejtem még ma is ezt de a piac idővel úgyis visszatérít a helyes útra.
Manapság úgy gondolom, hogy a sikeres kereskedésnek vannak kisebb nagyobb mértékben szükséges összetevői és a sikeressé válás kulcsa ezen összetevők önmagunk számára történő meghatározása. A leggyengébb láncszem szakadatlan keresése (a piac is persze megmutatja, de azért ebben szerencsés dolog és olcsóbb ha megelőzzük és mi magunk jövünk rá) és abban való fejlődés.
Tipikus a trend és a belépő kérdése. Kezdetben sokáig igyekszünk az optimális belépőket keresni. És ez egy jó darabig még el is eltarthat még akkor is ha mentorok egész hadserege a legbonyolultabb ábrát is rágta már a fülünkbe, hogy trendet próbálj először beazonosítani. De úgyis csak akkor tesszük meg ha a piac már véresre pofozott és elegett próbáltuk már széllel szemben kiereszteni a fáradt gőzt.
Sem ingyenes sem fizetős oktatásban nem láttam még olyan kézzel fogható tudást ami az én elvárásaimnak maradéktalanul megfelelet volna. Szerintem ezt mindeki kénytelen lesz magának megkeresni.
Régi 2015-02-13, 11:55   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A jó alap te lehetsz esetleg ami a kereskedéshez kisebb-nagyobb mértékben illeszkedő a személységed vagy hajlandó vagy olyanná válni.
Ez a lényeg szerintem is! A többin is átmentem én is, de ebben az egy mondatban van benne az, amire lehet a leginkább építkezni.
Régi 2015-02-13, 12:38   #88 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem egyszerűen annyi kell, hogy döntsd el magadban, hogy valóban szeretnéd-e, kell-e neked a kereskedővé válás annak minden negatívumával, pozitívumával együtt. Ha a válasz igen, akkor pedig határozd el, hogy addig nem hagyod abba, amíg sikeres nem leszel benne, bármeddig is tartson.
Fekete Gábor mondta az egyik Profitday -en, hogy aki 4 évig kitart és nem adja fel, az általában sikeres is lesz (előbb-utóbb).
Van benne valami.
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-13, 13:07   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jókat írtok srácok, de ennyi hozzászólás után én most mégis megpróbálok valami támpontot adni a kezdőknek, hogy akik ezt a topicot olvassák, érjen is valamit közvetlenül

Én, mielőtt bármiféle kulcsszót beír a keresőbe, előbb könyveket ajánlanék, hogy mielőbb szembesüljön néhány szubjektív sztorival a sikeres traderek közül. Ezekben a könyvekben kicsit be lehet látni a kereskedés mindennapjaiba (elsősorban magyarokat, ha már itt élünk, de persze a külföldiek is hibátlanok)

Nicolas Darvas: Hogyan nyertem kétmillió dollárt a tőzsdén?
André Kostolany: Mesterfokon a pénzről
Fellegi Tamás: Bárki lehet tőzsdés
Edwin Lefévre: Egy spekuláns feljegyzései (én is csak most olvasom, eddig kiváló)
Jordan Belfort: Wolf of Wall Street
(szigorúan az eredeti könyv!)

Aztán amik konkrét pszichósabbak:
Mark Douglas: Trading in The Zone
Van K. Tharp: Supertrader

És ezután egy-két önismeret-fejlesztő szerzőtől szintén klasszikus művet, például:
Brian Tracy: Phoenix seminarium
Eckart Tolle: Új Föld
Anthony Robbins: Óriásléptek

Biztos filmekből is vannak jók, ezekből írjatok ti fórumtársak, ha tudtok.

És ha ebből a három csoportból legalább 2-2 könyvet elolvasott, átgondolta, megértette, utána nézzen szét az interneten "ingyenes" anyagok, meg miegymás után. Akár itt is vannak nagyon értékes gondolatok. Szerintem.

Traders' Night-os videók között is vannak jók, de azokban egy kezdő könnyen el tud veszni.

De még ekkor se küldeném fizetős helyre, hanem próbálja meg felvenni a kapcsolatot kisebb közösségekkel innen a fórumról (pl Janoék), vagy tagokkal, akik minden bizonnyal jó élő szemléletet tudnak adni, hogy beinduljon valami.

És véletlenül se önjelölt oktatókkal, akkor nagy eséllyel félremegy a dolog sajnos.

Egyelőre ennyi jutott eszembe.
Régi 2015-02-13, 14:05   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mindennek alapja maga az ember nem? ennek is. De hiába állok fel egy papírdobozra amit kölcsön kaptam és mondom hogy tréder vagyok! az első eső szétszedi vagy meghízok kicsit és beszakad alattam. De ha fellépek egy jó alapra amit betonból építettem és mondom hogy "tréder vagyok!" akkor már az vagyok, mert minden tudásomat felhasználtam maga a betonból való építkezésre. Kezdve azzal, hogy mijen víz cement arány kell(mien piac érdekel, deviza,részvény stb.), kell e bele vasalás(indikátorok: egy sima mozgóátlag vagy fibó, vagy 5-6-is használok), meg kell zsalut építeni, mert ha csak kiöntöm a betont az szétfolyik mint a szar(sl és tp szint).

Idézet:

Nicolas Darvas: Hogyan nyertem kétmillió dollárt a tőzsdén?
André Kostolany: Mesterfokon a pénzről
Fellegi Tamás: Bárki lehet tőzsdés
Edwin Lefévre: Egy spekuláns feljegyzései (én is csak most olvasom, eddig kiváló)
Jordan Belfort: Wolf of Wall Street
(szigorúan az eredeti könyv!)

Aztán amik konkrét pszichósabbak:
Mark Douglas: Trading in The Zone
Van K. Tharp: Supertrader

És ezután egy-két önismeret-fejlesztő szerzőtől szintén klasszikus művet, például:
Brian Tracy: Phoenix seminarium
Eckart Tolle: Új Föld
Anthony Robbins: Óriásléptek
Ezek közül csak a Mark Douglas: Trading in The Zone-t olvastam, meg a Birger: A sikeres trading művészete és a Joe Ross: Trading Manual, gondolom azok is jók
Régi 2015-02-13, 18:48   #91 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nival eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez érdekes kis strati, esetleg valaki próbálkozik ezzel?
Beütöd a keresőbe, hogy „Engulfing strategy” és egy csomó ilyen stratégialeírást dob ki.

Alap a technikai elemzésben egy-egy gyertyaalakzat ismerete.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-14, 09:40   #92 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 34
chartspeki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok !

4-5 évvel ezelött voltam quaestoros "befektetői akadémián" , szerintem kezdőknek teljesen jó ! Nincs semmi tandíj viszont kb 3 hétvégét elvisz. Minden témákra kitérnek, TA-ra is , persze ez nem annyira részletes és szájbarágós mint egy fizetős tanfolyamon .
Fentebb említett könyvek mellé Kecskeméti István I-II is jól jöhet , habár az ilyen tipusu könyvek közt nagyon sok az átfedés .

Nem reklám, úgyhogy nem is rakok hozzá linket , akit érdekel megtalálja a neten !
chartspeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-14, 10:11   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nival eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezek közül csak a Mark Douglas: Trading in The Zone-t olvastam, meg a Birger: A sikeres trading művészete és a Joe Ross: Trading Manual, gondolom azok is jók
Persze, jó könyvek azok is

Jók az ingyenes képzések, ilyen-olyan cégeknél, de szerintem fontos, hogy a pályafutásunk elején ne kondicionálódjunk be egy keretrendszerbe, mert a saját empirikus tapasztalatok adják a legjobb fejlődési alapot. Utána már persze lehet cizellálni, csak szerintem fontos, pár órát csak ismerkedjünk a chartokkal, élőben, nézzük a piacot, tegyünk megfigyeléseket. És csak nézzük, hogy mozog, mi történik. Így minél előbb kialakulHAT a megfigyelésre, önmegfigyelésre vonatkozó kreativitás.

Nekem sokat segített, hogy a sok stratégia után, amiket másoktól hallottam, kitisztítottam a fejem és pár napot csak bambultam a grafikonokat (néhányat!), és néztem, mi történik, odafigyelve. Nulla vonal, nulla indikátor.
És aztán egyszercsak elkezdtek jönni a gondolatok.

Lehet, másnak más kell, de szerintem egy ilyen pár napot mindenki meg tud tenni, aki ezzel a szakmával kezd.

Üdv!
Régi 2015-02-15, 09:45   #94 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
pár napot csak bambultam a grafikonokat (néhányat!), és néztem, mi történik, odafigyelve. Nulla vonal, nulla indikátor.
És aztán egyszercsak elkezdtek jönni a gondolatok.

Lehet, másnak más kell, de szerintem egy ilyen pár napot mindenki meg tud tenni, aki ezzel a szakmával kezd.

Üdv!
Üdv!

Az elmúlt héten leolvastam 3 könyvet, amiket a könyvajánlóban is említettem, és kicsit megváltozott a szemléletem az egész eddigi hozzáállásomhoz képest.

Sokat foglalkoztam technikai elemzéssel, régebben bemagoltam az alakzatokat, gyertyákat, azt is megtanultam, mit mutatnak a gyertyák, a szintek, de valami hiányzott.
Valahogy az az érzésem, hogy "Persze persze, értem Én, hogy a szinteknél fordul, meg megváltozik a kereslet kínálat..." de nem tudatosul bennem. Nem érzékelem a piacot. Próbálom a szinteket lekereskedni, de nem látom, nem fogom fel, hogy mi is történik valójában. Ha valaki megkérdezné, meg tudnám mondani, hogy itt megváltoznak az erőviszonyok, de valahogy nem tudatosul, hogy ez mit jelent. Úgy érzem, mintha funkcionális analfabéta volnék a grafikonolvasásban. El tudom olvasni, amit látok, de nem tudom értelmezni.

És azt vettem észre, hogy ez nincsen túlhangsúlyozva sehol.

Ha valaki tudna segíteni, olyan anyagot keresek, ami erre a kérdésre nagy hangsúlyt fektetnek, azt megköszönném. Könyvet, videót, oktatást, bármit.

A Trader's Nighton, Gede Balázs említette ezt a nézőpontot. Amit értettem is, utána is néztem, hátha találok valamit az emberről, de nem találtam semmit, így nem is foglalkoztam vele, nem érzékeltem a jelentőségét.

Ha nagyon zavaros a mondókám, és láma a kérdésem nem baj, aki érti, hogy miről beszélek, az talán tud segíteni. Persze ki tudnám fejteni bővebben is...
Régi 2015-02-15, 10:19   #95 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 75
Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

[QUOTE=Pilotfish;61100]Üdv!

"Persze persze, értem Én, hogy a szinteknél fordul, meg megváltozik a kereslet kínálat..." de nem tudatosul bennem. Nem érzékelem a piacot. Próbálom a szinteket lekereskedni, de nem látom, nem fogom fel, hogy mi is történik valójában. Ha valaki megkérdezné, meg tudnám mondani, hogy itt megváltoznak az erőviszonyok, de valahogy nem tudatosul, hogy ez mit jelent. Úgy érzem, mintha funkcionális analfabéta volnék a grafikonolvasásban. El tudom olvasni, amit látok, de nem tudom értelmezni.

Ha valaki tudna segíteni, olyan anyagot keresek, ami erre a kérdésre nagy hangsúlyt fektetnek, azt megköszönném. Könyvet, videót, oktatást, bármit.

A Trader's Nighton, Gede Balázs említette ezt a nézőpontot.

Nem észt akarok osztani,csak a saját véleményemet írom le,ami évek elteltével alakult ki. Nem fogsz találni olyan leírást,amitől megvilágosodsz.A linkelt videóban is azt mondja az illető,hogy kell hozzá tapasztalat,és a gyertyák olyanfajta vizsgálata,amiből próbálod leszűrni a piaci résztvevők tevékenységét.Szerintem a chartok előtt eltöltött megfelelő mennyiségű idő,annak a kevés számú figyelt instrumentumnak a kiismerése a legfontosabb.
Balance nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 10:46   #96 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valahogy az az érzésem, hogy "Persze persze, értem Én, hogy a szinteknél fordul, meg megváltozik a kereslet kínálat..." de nem tudatosul bennem. Nem érzékelem a piacot. Próbálom a szinteket lekereskedni, de nem látom, nem fogom fel, hogy mi is történik valójában. Ha valaki megkérdezné, meg tudnám mondani, hogy itt megváltoznak az erőviszonyok, de valahogy nem tudatosul, hogy ez mit jelent. Úgy érzem, mintha funkcionális analfabéta volnék a grafikonolvasásban. El tudom olvasni, amit látok, de nem tudom értelmezni.
PONT ilyesmi fogalmazódott meg bennem is mostanába, dehogy pont ugyanazt írtad le amit most én is érzek...

Jó pár vidibe láttam, könyvekbe olvastam, és amikor más magyarázza, hogy mit lát az olyan szinten más, hogy eszméletlen, nekem még mindig csak zöld és piros téglalapok kis vonallal a végükön, és tudom hogy mit mutatnak tudom hogy ha zöld ha piros akkor mi van, tudom hogyha fordul vagy ha nagy kanóc van mi történik, DE valami még hiányzik.
Régi 2015-02-17, 19:03   #97 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 7
AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv!

Az elmúlt héten leolvastam 3 könyvet, amiket a könyvajánlóban is említettem, és kicsit megváltozott a szemléletem az egész eddigi hozzáállásomhoz képest.

Sokat foglalkoztam technikai elemzéssel, régebben bemagoltam az alakzatokat, gyertyákat, azt is megtanultam, mit mutatnak a gyertyák, a szintek, de valami hiányzott.

A Trader's Nighton, Gede Balázs említette ezt a nézőpontot. Amit értettem is, utána is néztem, hátha találok valamit az emberről, de nem találtam semmit, így nem is foglalkoztam vele, nem érzékeltem a jelentőségét.

Ha nagyon zavaros a mondókám, és láma a kérdésem nem baj, aki érti, hogy miről beszélek, az talán tud segíteni. Persze ki tudnám fejteni bővebben is...

Szia!

Ajánlom figyelmedbe Michele Castorina: Nyereséges day-trade stratégiák című könyvét. Bár inkább csak egy rövid füzet, mint könyv, de ezt a szemléletmódot helyezi előtérbe.
AnTi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-18, 10:30   #98 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
AnTi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Ajánlom figyelmedbe Michele Castorina: Nyereséges day-trade stratégiák című könyvét. Bár inkább csak egy rövid füzet, mint könyv, de ezt a szemléletmódot helyezi előtérbe.
Köszi, már meg is rendeltem!
Régi 2015-02-18, 14:35   #99 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Castorninának egyébként volt már előadása a Traders Nighton is. Ha fenn van, meg is nézheted.

Én is sokat filóztam már ezeken és arra jöttem rá, hogy ez egy több összetevős dolog, és ha nem veszünk figyelembe elegendően sok tényezőt akkor, örökre az erdőben maradunk és ha túl sok összetevőt próbálunk figyelmebe venni, akkor is.
Szóval az adott profit és idő elvárunkhoz tartozik egy optimális startégia bonyolultság is. Ne féljünk ezt megkeresni.

Szóval vegyél be újabb tényezőket és úgy vizsgáld meg és leginkább próbálj meg a kérdéseddel konkrétabb lenni.

Egyébként ezek a Castorina és Gede Balázs féle dolgok számomra egyre inkább olyan városi legenda féle dologá kezd válni. A másik dolog, hogy ez számára mennyire kiaknázható? És nem utolsó sorban, ha nem egyezik a profit elvárásunk és a hozzá tartozó idő tényező az övével szerintem máris ott tartunk ahonnan ez az egész elindult.
Régi 2015-02-19, 09:04   #100 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
...
"Castorninának egyébként volt már előadása a Traders Nighton is. Ha fenn van, meg is nézheted."

Már belenéztem, érdekesnek ígérkezik.

"Szóval az adott profit és idő elvárunkhoz tartozik egy optimális startégia bonyolultság is. Ne féljünk ezt megkeresni."

Ezt hogy érted? Mire gondolsz?
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Legjobb ingyenes tőzsdei anyagok Kisbefektető Tőzsdei képzések 51 2017-02-14 22:19
Tőzsdei képzés kezdőknek! Becoka` Tőzsdei képzések 24 2012-01-15 17:26
xtb ingyenes oktatások Bums Tőzsdei képzések 3 2011-11-01 22:36

A pontos idő 12:20 , a GMT +1 időzóna szerint.