Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-09-14, 11:35   #1 (permalink)
Új tag

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 7
Szilard a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Szilard részére
Alapbeállítás Forexdeviza.hu

Véletlenül bukkantam a neten Komjáthy Attila oldalára. Az itt folyó, mentorálás-jellegű, napi szinten folyó képzés, konzultáció és a követő közösség segítő hozzáállása egyedülálló.
Szeptember eleje óta veszek részt délelőttönként a zárt klubon, és azt kell mondjam, hogy egy főnyeremény.
Kíváncsi vagyok mások véleményére is.
Szilard nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-14, 11:39   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

"Véletlenül bukkantam a neten Komjáthy Attila oldalára. Az itt folyó, mentorálás-jellegű, napi szinten folyó képzés, konzultáció és a követő közösség segítő hozzáállása egyedülálló."

ez így van.
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-09-14, 11:58   #3 (permalink)
Új tag

Hely: Bp, Miskolc
Összes hozzászólás: 16
Hírnév szint: 8
H.Norbi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Véletlenül bukkantam a neten Komjáthy Attila oldalára. Az itt folyó, mentorálás-jellegű, napi szinten folyó képzés, konzultáció és a követő közösség segítő hozzáállása egyedülálló."

ez így van.
Legjobb Csak röviden.
Én már majdnem egy éve vagyok tag.
H.Norbi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-14, 13:12   #4 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 59
Máté a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm a tippet, egy próbát mindenképp megér, hátha tényleg sokat lehet belőle tanulni!
Máté nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-15, 15:11   #5 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 39
SLaci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is tag vagyok , tényleg jó.
----------------------------------
(Kérdés mit szólnak ahhoz az oktatási piac szereplői , hogy más iskolákhoz igen hasonlatos stratégiát fillérekért kaphatsz meg egy profi tradertől).
SLaci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-15, 17:54   #6 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
Hírnév szint: 9
diesel a hírnévhez vezető út elején jár.
Lightbulb

Az oldalon ezt találtam: "folyamatosan átvesszük a technikai elemzés elemeit az általam használt "kockázatkezelt trendkövető stratégia elemeit", a "tüske-stratégiát, a TP-stratégiát, pozíció építést, stb."
Ezek a kulcsszavak emlékeztetnek engem valamire...
diesel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-15, 21:20   #7 (permalink)
Új tag

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 7
Szilard a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Szilard részére
Alapbeállítás

Az oldalon valahol fent van egy ingyenes videó. Én is azt néztem meg, mielőtt belevágtam. Abból sokat megtudsz arról, mire számíthatsz. Én is ismeretem a más cég stratégiáit (iszom szavaikat két hónapja unás nélkül). Hasonlóra gondoltam eleinte, amit írsz. Aztán pár nap múlva visszamentem az oldalra és rászántam az időmet az ingyen videóra. Először húztam a szám, hogy ez nem is olyan lendületes, meg ezt már más is mondta, aztán egyszer csak elkezdtem jegyzetelni az "aranyköpéses gyűjteményembe", és még sokat jegyzeteltem, aztán befizettem egy hónapra. És jó.
A stratégia egyébként más, kicsit óvatosabb.
A fontos, hogy nem a stratégia a lényeg, az szanaszét hever a neten is, és két oldalon leírható. A lényeg itt a pszichés stabilitás, és az állandó, napi mentorálás, amit kapsz.
Még egy hasonlóság a másik cég és Attila között. A másik cég oktatói is ész nélkül kockáztattak 10 éve, amikor kezdték, és Attila is, szintén 10 éve. Mindőjüknek szerencséjük volt, hogy megmaradt a számlájuk. Mind azt mondják, hogy ne az ő indulásukat utánozzuk :-)
Szilard nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-16, 09:20   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
diesel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az oldalon ezt találtam: "folyamatosan átvesszük a technikai elemzés elemeit az általam használt "kockázatkezelt trendkövető stratégia elemeit", a "tüske-stratégiát, a TP-stratégiát, pozíció építést, stb."
Ezek a kulcsszavak emlékeztetnek engem valamire...
Emlékeztet valamire? Csak nem a forexre?
Egyébként közel ugyanolyan színvonalú képzés mindkettő, csak nem mindegy hogy mennyiből tanulod meg.
Régi 2011-09-16, 10:33   #9 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Maradjunk annyiban, ha én üzemeltetném a Profit.hu International Kft.-t, az ügyvédem már intézkedne ez ügyben. Mostanra már van szerencsém ismerni több oktatóoldalnak az anyagát, de hogy valamit ilyen szinten hasonlítson a másikra, ilyet még nem láttam.
Régi 2011-09-16, 11:35   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Maradjunk annyiban, ha én üzemeltetném a Profit.hu International Kft.-t, az ügyvédem már intézkedne ez ügyben. Mostanra már van szerencsém ismerni több oktatóoldalnak az anyagát, de hogy valamit ilyen szinten hasonlítson a másikra, ilyet még nem láttam.

Lehet, hogy intézkedne, de biztosan nem nyerne.
Ennyi erővel Birger Scafermeier is beperelhetné a profit.hu-t, meg még sok mást is.

Semmi nem tiltja, hogy a saját tudásodat oktasd. Még akkor sem, ha azt máshol/mástól tanultad.
Egyetlen tőzsdei stratégia sem tartozhat szerzői jogvédelem alá. Ahhoz nem elég egzakt. Maximum egy robotot lehet levédeni.

Amíg nem a tanfolyamon kapott jegyzeteket, stb.-t adja tovább, addig teljesen szabályos a dolog. Egy saját jegyzetet készíteni nem nagy kunszt.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-16, 12:56   #11 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én erre a fórumra, úgy jutottam el, hogy tanulni akartam, illetve akarok. Megmondom öszintén, hogy engem ez a része nem is érdekel. Nem tudom Te egyáltalán miért foglalkozol ezzel a témával? Ettől fejlődni fogsz? Te nem azért jöttél ide vagy nézegetsz a neten ilyen oldalakat, hogy képezd magad?
De ha már ez annyira téma, Te honnan tudod, hogy ki tanult kitől? Azért, mert ezt azt oldalt még nem láttad vagy ezt láttad utoljára? Én 2008-tól vagyok fórumozója ennek az oldalnak és Péteréket csak utána láttam, akkor most ebből azt következik, hogy Péter tanult Attilától? Nem hinném, hogy így lenne, de ha így is lenne, neked jobb lesz tőle? Én tanulok mindkettőtől, mindkét csapatot szeretem hallgatni bármeddig, és ez a lényeg, a többi nem számít, nekem legalábbis.
Régi 2011-09-16, 13:03   #12 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Tontrotiti a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ár-érték arány szerint ez a legjobb! Ami még tuti benne, hogy nem vagy egyedül, ez egy klub, sok taggal, akik egész nap kapcsolatban vannak egymással és megmondják, ha hülyeséget készülsz csinálni, illetve megerősítenek, ha jó úton haladsz, mindezt önzetlenül teszik.
Tontrotiti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-16, 15:44   #13 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 59
Máté a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hát el lehet ezen vitatkozni. De nekem csak az a lényeg, hogy ha két profi tréder is ezt oktatja, akkor valószínűleg elég jó ez a stratégia
Máté nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-16, 18:37   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Komjáthy Attila a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Mivel meg lettem szólítva illik reagálnom. Klubunk keretén belül nem oktatás folyik, hanem egy általam használt kereskedési forma bemutatása azzal a szándékkal, hogy azoknál a kereskedőknél, akiknél még vannak nyitott kérdések azok megválaszolásra kerüljenek sok-sok gyakorlással tűzdelve. Ha lesz is valaha tanfolyam, az más keretek között fog működni.

Az, hogy vannak egyes stratégiák között hasonlóságok az teljesen természetes, hiszen sok újdonság nincs a kereskedésben, legfeljebb egyes mozzanatok magunkra formálása, finomítása. Az én belépési szignáljaim indikátorhoz kötöttek és a triger jelzésem is mások mint a "P" jelzések. Az, hogy kockázatkezelt trendkövető stratégiával dolgozom pár éve az sem újdonság, hiszen még pár millióan így gondolkodnak velem együtt.

Én személy szerint nagyon örülök annak, hogy van olyan cég Magyarországon, aki évek óta a kockázatkezelésre oktatja az embereket és nem a "Szent grál" keresésére. Sokszor kiemelem a reggeli találkozók alkalmával, hogy akkor jók az ilyen klubok, ha előtte egy jó tanfolyamot elvégez az ember, mint amelyeket Péterék is tartanak. Úgy gondolom volt már pár klubtagom, akik ennek hatására mentek el tanfolyamra.

Minden tiszteletem azoké, akik segítőszándékkal vannak felvértezve és az ilyen fórumokat is ennek szellemében használják.

Köszönettel: K. Attila
Komjáthy Attila nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-16, 23:02   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
ne írj meggondolatlanságokat. én Attila nélkül nem is végeztem volna Forexegyetem tanfolyamot.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-09-17, 11:26   #16 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Komjáthy Attila eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Mivel meg lettem szólítva illik reagálnom. Klubunk keretén belül nem oktatás folyik, hanem egy általam használt kereskedési forma bemutatása azzal a szándékkal, hogy azoknál a kereskedőknél, akiknél még vannak nyitott kérdések azok megválaszolásra kerüljenek sok-sok gyakorlással tűzdelve. Ha lesz is valaha tanfolyam, az más keretek között fog működni.

Az, hogy vannak egyes stratégiák között hasonlóságok az teljesen természetes, hiszen sok újdonság nincs a kereskedésben, legfeljebb egyes mozzanatok magunkra formálása, finomítása. Az én belépési szignáljaim indikátorhoz kötöttek és a triger jelzésem is mások mint a "P" jelzések. Az, hogy kockázatkezelt trendkövető stratégiával dolgozom pár éve az sem újdonság, hiszen még pár millióan így gondolkodnak velem együtt.

Én személy szerint nagyon örülök annak, hogy van olyan cég Magyarországon, aki évek óta a kockázatkezelésre oktatja az embereket és nem a "Szent grál" keresésére. Sokszor kiemelem a reggeli találkozók alkalmával, hogy akkor jók az ilyen klubok, ha előtte egy jó tanfolyamot elvégez az ember, mint amelyeket Péterék is tartanak. Úgy gondolom volt már pár klubtagom, akik ennek hatására mentek el tanfolyamra.

Minden tiszteletem azoké, akik segítőszándékkal vannak felvértezve és az ilyen fórumokat is ennek szellemében használják.

Köszönettel: K. Attila
Kedves Attila!

Elnézést kérek!
Nem rossz szándék vezérelt, csupán megzavartak az idézőjeles kifejezések, amik az oldalon találhatóak ("kockázatkezelt trendkövető stratégia elemeit", a "tüske-stratégiát").
Az esetből tanulva javasolnám, hogy kevésbé félreérthető szöveget használjatok a bemutatkozó weboldalon, mert ha számomra plágiumnak tűnt, valószínű mások is gondolhatják így, ezzel rontva az üzletet.

Sok sikert a továbbiakban!
Régi 2011-09-17, 12:10   #17 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ne írj meggondolatlanságokat. én Attila nélkül nem is végeztem volna Forexegyetem tanfolyamot.
Ez így igaz, nem mentünk volna, de nem is bántuk meg hogy elmentünk.

"Az esetből tanulva javasolnám, hogy kevésbé félreérthető szöveget használjatok a bemutatkozó weboldalon, mert ha számomra plágiumnak tűnt, valószínű mások is gondolhatják így, ezzel rontva az üzletet."
Szerintem ez csak számodra félreérthető, bár továbbra sem értem hogy lehet ezt így gondolni. Mindenkitől lehet tanulni valamit, aki ezzel foglalkozik és ha Te előre elitéled, hogy ez vagy az plágium, akkor ki sem fogod próbálni. Itt viszont folyamatosan fejlődni kell és tanulni, tehát ezzel a gondolkodásmóddal szerintem sokra nem viheted és ezt nem bántásból írtam.
Régi 2011-09-17, 12:19   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"Szerintem ez csak számodra félreérthető, bár továbbra sem értem hogy lehet ezt így gondolni." hát ja elég vicces.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-09-17, 21:27   #19 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
hunlaci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Dieselnek csak annyit , hogy akkor lenne esetleg igazad ha azt olvastad volna:
átvesszük a P-s szignálokat, a profit-spike stratégiát stb.
Több szót nem is áldoznék a vitára.

A véleményem a klubról: nagyon örülök , hogy rátaláltam a klubra, ahol olyan embertől leshetek el fortályokat aki több éve sikeresen kereskedik a saját maga által kialakított stratégiákkal és jelenleg is stratégiák kialakításán dolgozik.
Én nem jártam az említett másik oktatócég tanfolyamán , de sok infót szedtem össze az általuk oktatott statégiáról és állítom hogy az Attila által használt stratégia más , nekem sokkal biztonságosabb és finomabb belépéseket biztosít.
A klub tagjai napról napra segítik egymást és nem történnek ilyen bejegyzések a fórumon és nincsennek ilyen viták mint itt. A klubban napi kapcsolatban vagyunk a klub vezetőjével (Attila) és a többi klubtaggal , ahol bármilyen felmerülő kérdés megoldásra talál, ami segíti mindenki gyors fejlődését.
Szerintem az hogy napi szinten van lehetősége valakinek, aki ismerkedik a forex-el, kérdezni hasonló beállítottságú emberektől és napi online kapcsolat is rendelkezésünkre áll, ez egyedül álló.

Ennyit tudom erről elmondani.
hunlaci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-18, 19:51   #20 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 36
Piphunter a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Először is. Az Attila nem tanfolyamot tart, hanem bemutatja, hogy ő hogyan kereskedik, és a felmerülő kérdésekre válaszol. Ezen felül elmondja, hogy a chartokon éppen mit lát, mire gondol. A nagyközönség szeme láttára köt éles számlán. Nem oktatási céllal, egész egyszerűen ő ebből él, és ha továbbra is meg akar élni, bizony kereskednie kell.

A belépési szignálok igen nagyon hasonlítanak a Profitosokéra, de hát őszintén, egy trendkövető stratégia mitől lenne más? Ez olyan, mintha a Boeing cég beperelné a később alakult Airbust, mert ők is szárnyakkal oldják meg a repülőgépeik levegőben tartását.

Egyébként meg akik eljutnak egy szintre, azok pontosan tudják, hogy a belépési szignálok ismerete a sikeres kereskedés 5% -át adják. A siker nem ezen múlik, és Attila is pont ilyen arányban foglalkozik ezzel. A másik 95% pedig már egyáltalán nem hasonlít annyira a Profitosokhoz. Én mindkettőt ismerem, tudom mit beszélek!

Ami egészen elképesztő, hogy az Attila hihetetlen önzetlenséggel, szinte ingyen ad át profi tudást. Erre még nem volt talán példa ebben az országban.
Piphunter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-19, 14:24   #21 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Piphunter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Először is. Az Attila nem tanfolyamot tart, hanem bemutatja, hogy ő hogyan kereskedik, és a felmerülő kérdésekre válaszol. Ezen felül elmondja, hogy a chartokon éppen mit lát, mire gondol. A nagyközönség szeme láttára köt éles számlán. Nem oktatási céllal, egész egyszerűen ő ebből él, és ha továbbra is meg akar élni, bizony kereskednie kell.

A belépési szignálok igen nagyon hasonlítanak a Profitosokéra, de hát őszintén, egy trendkövető stratégia mitől lenne más? Ez olyan, mintha a Boeing cég beperelné a később alakult Airbust, mert ők is szárnyakkal oldják meg a repülőgépeik levegőben tartását.

Egyébként meg akik eljutnak egy szintre, azok pontosan tudják, hogy a belépési szignálok ismerete a sikeres kereskedés 5% -át adják. A siker nem ezen múlik, és Attila is pont ilyen arányban foglalkozik ezzel. A másik 95% pedig már egyáltalán nem hasonlít annyira a Profitosokhoz. Én mindkettőt ismerem, tudom mit beszélek!

Ami egészen elképesztő, hogy az Attila hihetetlen önzetlenséggel, szinte ingyen ad át profi tudást. Erre még nem volt talán példa ebben az országban.
Nem ismerem Attillát, de megemelem a kalapom előtte, mert ez nagyszerű jellemre vall.
Régi 2011-10-17, 17:54   #22 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Komjáthy Attila a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

A forexdeviza.hu oldal elérhetősége megváltozott. Az új cím: fxtanoda.hu
Komjáthy Attila nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-17, 18:25   #23 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Komjáthy Attila eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

A forexdeviza.hu oldal elérhetősége megváltozott. Az új cím: fxtanoda.hu
Köszi, benézek.

Címkék
FOREX, képzés, trader

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 16:14 , a GMT +1 időzóna szerint.