Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-10-20, 09:17   #1 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 39
Hírnév szint: 9
SLaci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Opcioguru.com

Ismeri valaki ezt a képzést ?
Az előadó rendkívül jól felkészültnek tűnik.
SLaci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-20, 09:58   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.689
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Régóta blogol, és jó írásai vannak. Ha érdekel az opciós kereskedés érdemes lehet befizetni, mert más ilyen témájú oktatást nem nagyon találni.
Forex Klub elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-10-20, 14:27   #3 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 37
Hírnév szint: 8
Tomaso a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
SLaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ismeri valaki ezt a képzést ?
Az előadó rendkívül jól felkészültnek tűnik.
Igen,ő a legjobb Magyarországon ezen a területen.Nagy Gergelynek hívják, (Geri),2006 óta opciózik,és jelenleg is aktív opciós tréder.Ha érdekel ez a terület,ne habozz,jó helyen leszel.
Tomaso nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-20, 15:01   #4 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tomaso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen,ő a legjobb Magyarországon ezen a területen.Nagy Gergelynek hívják, (Geri),2006 óta opciózik,és jelenleg is aktív opciós tréder.Ha érdekel ez a terület,ne habozz,jó helyen leszel.
================================================== =====

A tanfolyamot éppen ki tudnám fizetni , csak az nem világos , hogy utána hogyan tovább ?

Érdekelne az opciózás csak a magas számlanyitási díjat nem tudom előteremteni.

Ennek ellenére érdekel az ügy , jobb híján az elérhető anyagokat olvasgatom.
-----------------------------------------------------------
Valószínűleg jobb irány az opció kereskedés mint a FOREX
Régi 2011-12-29, 06:45   #5 (permalink)
Tag

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 41
Hírnév szint: 7
Holi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Valaki tudna valami magyar nyelvű szakirodalmat mondani az opcioról?
Holi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-29, 21:18   #6 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Holi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valaki tudna valami magyar nyelvű szakirodalmat mondani az opcioról?
=================================================
1.)-----------------------------------------
http://www.betbulls.hu/cms2/options
2.)----------------------------------------
http://www.opcioguru.com
--------------------------------------------

De ezeket bizonyára már ismered.
Régi 2013-07-05, 09:32   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
OpcióTipp a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
SLaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
=================================================
1.)-----------------------------------------
http://www.betbulls.hu/cms2/options
2.)----------------------------------------
http://www.opcioguru.com
--------------------------------------------

De ezeket bizonyára már ismered.
Ez a két webes forrás nagyon jó. Javaslom még opcioguru cikksorozatát a Gazdasági Rádió honlapján. http://gazdasagiradio.hu/cikk/55931/ A cikk alatt van a tartalomjegyzék.

Aki meg autodidakta módon akar megtanulni opciózni, annak az angol nyelvtudás elengedhetetlen
OpcióTipp nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-25, 16:27   #8 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.689
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ebben egyetértek vele, még ha nem is feltétlen az opciózás lesz a megoldás.
Kereskedésből nem fogsz tudni megélni, ha...
Régi 2017-08-10, 02:28   #9 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 3
efeksz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

mit gondoltok a képzéseiről?

Mindenhol azt olvasom, hogy ő a legjobb opciókban. De egyébként a tőkepiaci képzések között hol helyezkedik el?

Egyrészt alig olvasni róla fórumokon és bárhol. Embert nem láttam még, aki részt vett a képzésein, de olyat sem, aki rosszat írt volna róla.

Hasznos?
Tud újat adni haladóknak is?

Mire épül az oktatás?
Gyakorlati, elméleti jellegű?

Folyik élő trading?
efeksz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-23, 09:51   #10 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
casto a hírnévhez vezető út elején jár.
Question

Nos, én egyszer voltam Gerinél egy bemutató előadáson, ami engem ugyan nem győzött meg, de ez csak egy privát vélemény, másnak lehet, hogy bejön. Ami engem a legjobban zavar vele kapcsolatban, hogy nem kicsit keverednek a tőzsdei életútját bemutató időpontok a blogjában, amit nem tudok hova tenni...

A legtöbb helyen azt írja, hogy 2005-ben kezdett opciózni. Az oldalt 2008-ban indította, tehát 3 év tapasztalattal kezdett oktatni, ami igen nagy merészségre utal, de legyen, végülis 3 év alatt megfelelő szorgalommal tényleg sok tapasztalatot lehet szerezni.

Na de, az oldalán található első blogbejegyzésben, aminek a címe "Hogyan kezdtem el? Hol indult az egész?" azt írja: "Csak, hogy megörökítsem az indulást: 2008.07.29-et írunk, mikor ezt az első blogbejegyzést szerkesztem...

Hát akkor vágjunk is bele...

Az egészet a kamatadónak köszönhetem, amit 2006-ban vezettek be hazánkban. Ekkor jött el az a pillanat, hogy át kellett magam nevelnem a sztenderd kamatalapú "befektetésekről" az igazi tőzsdei befektetésekre, kereskedésre."

továbbá:

"Ekkor döntöttem úgy, hogy beleugrok és minden pénzügyi előképzettség nélkül elkezdem megtanulni a befektetések világát. Sosem hittem, hogy ennyire rögös és nehézkes út áll előttem. Ha visszatekintek a 2006-os énemre, el sem hiszem, hogy mennyire nem értettem hozzá és milyen könnyű volt megvezetni."

Na most ha ez igaz, márpedig többször is említi a 2006-os dátumot, sőt, a kamatadót valóban 2006-ban vezették be, tehát ez is alátámasztja, hogy a 2006 nem elírás, akkor itt már van egy év eltérés 2005-höz képest. Ráadásul 2005-re az opciózás kezdeteként hivatkozik mindenhol, míg itt azt írja, hogy 2006-ban még lövése sem volt mit jelent a befalap és ekkor indult el az úton (a további blog bejegyzésekben olvasható, hogyan vásárolt BÉT-en részvényeket és ült rajtuk, majd a Buffet féle fundamentális elemzéssel próbálkozott, stb), ami azt jelenti, hogy mondjuk 2006-2007 ráment erre a próbálkozásra (hiszen a kamatadót 2006. szeptemberében vezették be, a story szerint pedig utána ment a bankfiókba), így ha mondjuk 2007 végén-2008 elején elkezdett opciózni, akkor 2008.07.29.-én maximum 7 havi tapasztalattal vágott neki az oktatásnak.

Vagy az is lehet, hogy tényleg 2005-ben kezdett opciózni és az első blog bejegyzések csak egy marketing kamu részei, de bármelyik is legyen, egyik sem vet rá jó fényt....
casto nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-23, 12:16   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.005
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én nem ismerem ennyire, de most elég komoly buktán van túl. Kockázatkezelésből megbukott volna?
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-23, 13:18   #12 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nos igen, én is olvastam a buktájáról. A 95% bukó persze önmagában nem mond semmit, a kitettségéről pedig annyit írt, hogy nem 1-2% tőkekockázattal volt bent. Valamikor olvastam tőle, hogy 50% marginnal szokott menni, de szerintem ez csak az általa preferált sáv kereskedésre vonatkozik. Ha nem, akkor ez most tényleg egy csúnya bukó volt....
Régi 2018-02-23, 14:26   #13 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Összes hozzászólás: 475
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
casto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nos, én egyszer voltam Gerinél egy bemutató előadáson, ami engem ugyan nem győzött meg, de ez csak egy privát vélemény, másnak lehet, hogy bejön. szerkesztem...

Sziasztok!

Legyünk akárhány évesek, minden bizonnyal volt néhány olyan tanár az életünkben, akire még évtizedek távlatából is emlékszünk, mert türelme, segítőkészsége, logikusan felépített tanterve, vagy egyszerűen csak személyisége, szenvedélye megszerettette velünk az adott tantárgyat. Szerintem Opcióguru ilyen. Persze, mint ahogy egykori kedvenc tanárunk kisugárzása sem hatott kivétel nélkül az egész gyerekseregletre, valószínűleg „Gery” stílusa sem hat ösztönzőleg autómatikusan mindenkire, de az tény, hogy aki ténylegesen tanulni akar általa nagyobb valószínűséggel éri el a célját, mint egy olyan vezetővel, aki csak a száraz tananyagot bifláztatja.

Szükséges megjegyeznem, személyesen nem ismerem Opciógurut, nem állok üzleti kapcsolatban vele, de autodidakta tanulmányaim során volt alkalmam megismerkedni videóival, cikkeivel, oktatási anyagaival, és nem félek bevallani, hogy a mai napig inspiráló szellemi közeget jelent számomra. De természetesen véleményem elfogult, pusztán ez alapján senki ne döntsön elhamarkodottan. Érdemes megnézni a neten elérhető ingyenes anyagokat, és bárki eldöntheti részéről működik-e a kémia. Azt sem szabad elhallgatni, hogy jellemzően brutál drágák a tanfolyamai, többek között ez is szerepet játszott abban, hogy –elsősorban elvi és nem anyagi okokból- komolyan sosem játszottam el a részvétel gondolatával. De egy másik, üzleti aspektusból ugyanakkor éppen ezért tisztelem és bámulom. Úgy épített fel egy brandet, egy talán már ezer főt is elérő (???) tanulói közösséget, hogy ab start outsiderként indult, nem félt a minőségnek megkérni az árát, és –mint ahogy casto is írja- mindezt úgy, hogy még többnyire azok a tanítványai sem mondanak rá egy rossz szót sem, akiknek maga az opciózás egyébként nem jött be. Üzleti szempontból az én szememben ez nagyobb siker, mint akármennyi árbevétel. Szakmai szemmel –az általa tanított elméleti alapok validálása mellett- azt nem tudom megmondani, hogy milyen trader? Hogy mennyire sikeres a piacon? Nincs rálátásom az egyenlegére, konkrét esettanulmányait sem a nyereség nagysága, hanem a belőlük levonható tanulságok alapján publikálja. Itt van például a múlt héten közzétett, Dávid által is citált 95%-kos buktája. Érdemes elolvasni a sztorit az ő tollából: http://www.opcioguru.com/opcio/blog/...ulhatsz-belole
Az én szememben ennek a vesztőnek a megosztása csak az emberi nagyságát, és szakmai hitelét erősítette. Még a legjobbak is hibáznak, ez tény. Szerintem naív az, aki tévedhetetlenséget keres és vár el. Egyrészt hibázni lehet, sőt kell, hisz az ebből származó személyes tapasztalat a legjobb tanítómester, az acélt is tűzben edzik meg. Másrészt a tanár munkáját pozitív értelemben (szerintem) épp az minősíti a legjobban, hogy hány tanulóját tudta olyan tudáshoz segíteni, ami még az övénél is magasabb szinten van. A száraz elméleti tudás az internet korában bárhonnan megszerezhető. Az az inspiráló közeg a ritkaság, ahol ez a tudás ki tud bontakozni, rendszerré tud válni, szárnyakat ad, hogy csak rajtunk múljon meddig jutunk el általa.

Utószó. Még egyszer hangsúlyozom. Nincs anyagi érdekeltségem abban, hogy Gerryt megvédjem. Egyszerűen csak ez a véleményem, de ha más mást gondol Opciógururól, vagy ezek után rólam azt is tiszteletben tartom.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-23, 14:36   #14 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én találkoztam vele többször is privátban is, előadni is volt nálunk.Tananyaghoz nem tudok hozzászólni érdemben, így nem is inkább a 95% bukó a lényeg, mert az tényleg előfordulhat, bár részleteiben jobb lett volna látni, pontosan mi történt.

Amikor én megismertem, nagyon zárkózott volt, mintha félne valamitől. Aztán rá egy évre kitárulkozott. Kíváncsi lennék, miért volt a viselkedésében ez a drámai fordulat.

Az szerintem is üdvözlendő a bukók bevallása, de a részletek nélkül aligha lehet tanulni belőlük.

A leírásban viszont ez nem tetszik tőle, picit, mintha tolná a felelősséget, de lehet, csak én érzem így:

"Ez azért érint nagyon érzékenyen, mert önhibámon kívül szenvedtem el ekkora veszteséget. A stratégia éveken keresztül bizonyított, a beszállóm megalapozott volt, a volatilitás környezet ideális lett volna."
Régi 2018-02-23, 14:51   #15 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Félreértés ne essék, nem akarok Gery ellen beszélni, csak leírtam, hogy nekem mi nem tetszett vele kapcsolatban.

Amúgy most ahogy a bukóról beszéltünk, kikerestem egy régebbi bejegyzését, ami most megmosolyogtató így utólag: http://www.opcioguru.com/opcio/blog/...ty-termekekben

Ebben pont a VIX megnövekedett margin követelményeiről ír és ennek kapcsán azt írja: "Amennyiben 90-es Put opciót írok ki a max. kockázatom az, hogy a termék lemegy nullára (esélytelen) és akkor leszek 90 x 100 veszteségben (azért mert 90-en vennem kell 100 db alapterméket), azaz $9.000 mínuszban."

Nos ebben a szakmában egy biztos, hogy minden bizonytalan. Nincs esélytelen...

David Chateau: Igen, ezt én is kiszúrtam és hasonlóan éreztem ezzel a mondattal kapcsolatban (mert mint tudjuk, mindig te vagy a felelős!), de ezt már le sem írtam, mert tényleg nem akarom, hogy bárki azt gondolja, hogy ellene beszélek.
Régi 2018-02-23, 14:59   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Talán úgy kéne hozzáállni a kereskedéshez, akárhol is vagyunk, hogy 100% kockázatban van a kihelyezett tőke, amíg nincs a zsebükben. Ezért kell a tőkeáttétel, hogy nyomjuk minél kisebb marginnal. Nem akarok okoskodni, de ez a világ nem a korrektségről híres sajnos, főleg, ha pénzről van szó... Persze néha vannak kivételek, de kockázat mindenhol van sajnos.

Tomy írta még egyszer régen, (helyzettől függően nyilván, de) a nyereségnek semmi keresnivalója a számlán.

Nem a bukás,és nem a hibázás a szégyen sosem! Tehát egyrészről tiszteletem Gerinek, mert bevallotta, másrészről a felelősséget teljesen kell vállalnunk!
Régi 2018-02-23, 15:02   #17 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Halkan megjegyzem, hogy egy opció kiírásnál nem hogy a tőke 100%-a van kockázatban, de ha nincs lefedezve, akkor még bőven felette is lehet kockázat...
Régi 2018-02-23, 15:15   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

No, mostmár elhívom Gerit egyszer hozzánk, tényleg kíváncsi vagyok, mit csinál egyébként.

Geritől függetlenül opciós körökből elég komoly bukókat hallottam mostanság. Ezek szerint elképzelhető, hogy rárepültek sokan arra, ami az elmúlt években működött, és most hirtelen kopp.
Régi 2018-02-23, 15:19   #19 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

A hagyományos termékeken való opciózásban nem látom, hogy történt volna nagy változás, de gondolom a brókerek nem véletlenül emelték a marginokat a volatilitás opcióknál, mert szerintem az - mint Gery példája is mutatja - egy elég veszélyes játék.
Régi 2018-02-23, 15:27   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Meglehet, nem értek hozzá sajnos.

Még egyszer szeretném hangsúlyozni, mielőtt bárki is félreértene, és elnézést kérek, ha a korábbi hozzászólásaim erősek lettek volna, nem szeretném Gerit lehúzni véletlenül sem! Ezúton is bocsánat.

A kockázat mindig a miénk, és ezzel együtt a felelősség is 100%-ban. Ez akart lenni mondanivalóm lényege. Tökmindegy, hogy ez állampapír, opció, kriptó, forex, részvény, index....
Régi 2018-02-23, 15:29   #21 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szerintem egyikünk sem írt bántót Geryvel kapcsolatban, elismerjük a tudását és a tapasztalatát, de ettől még lehet véleményünk néhány megnyilvánulásával kapcsolatban.
Régi 2018-02-23, 15:53   #22 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Összes hozzászólás: 475
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Amúgy most ahogy a bukóról beszéltünk, kikerestem egy régebbi bejegyzését, ami most megmosolyogtató így utólag: kapcsán azt írja: "Amennyiben 90-es Put opciót írok ki a max. kockázatom az, hogy a termék lemegy nullára (esélytelen) és akkor leszek 90 x 100 veszteségben (azért mert 90-en vennem kell 100 db alapterméket), azaz $9.000 mínuszban."
Szia Casto!

Üdv a fórumon és örülök, hogy érdeklődsz az opciók iránt is. Jogos amit felvetettél, de úgy lett volna elegáns, ha azt a részt is beidézed, ami arról szól, hogy a 9 ezer dolláros max kockázatú termékre a bróker 12 685 dolláros fedezetet követelt meg. Mert ez konkrétan olyan. mintha egy három milliós Suzuki bérlésekor a kölcsönző 5 millió letétet várna el. De mégis tök jó, hogy feldobtad ezt a cikket. Nagyon sokat lehet belőle tanulni, ráadásul ingyen!

1. A „guruk” sem tévedhetetlenek. Tanulság: senkinek se higgy feltétel nélkül.

2. Érdemes a sorok között olvasni, néha a brókerek úgy üzennek, hogy fájjon, pedig valójában a javunkat akarják (ajaj, mit fogok én ezért a kijelentésért shortosgyulától kapni!) Mert mi történt? Már 2017 nyarán megemelték a margint oly mértékben, hogy eltántorítsák a spekulánsokat a további pozíciók felvételétől. Képzelheted, ha ilyen irreális letét mellett ekkora pusztítást okozó pozíciók épültek ki, mi lett volna, ha nem emelik meg? De ugyanezt történt az SNB floor eltörlése előtt 3 hónappal. Margin emelés, heti szintű figyelmeztetés (legalábbis az én brókeremnél), hogy forró a pite. vagy legutóbb a bitcoin esetében korlátozták a pozíciófelvételt és növelték a margint. Persze lehet azon vitatkozni, hogy ezzel saját magukat védték, meg lehet épp ez okozta az árfolyam megreccsenését, de tény, aki a margin vészcsengő megszólalásakor kimenekült az égő házból, most csinos nyereségnek örülhet. Tanulság: a logikátlannak tűnő történések mögött is keresd a valót. Ha már az újság ír róla, rendszerint késő.

3. A piacon nincs olyan, hogy „esélytelen”. Csak kicsi valószínűségű. A 99,9 százalékig üres világegyetemben a bolhapiszok nagyságú Föld és egy meteor ütközése matematikailag minimális, a dínók mégis kihaltak tőle. Ez nem jelenti azt, hogy rettegni kell, de azt igen, hogy traderként számításba vegyük azt, hogy az elképzelhetetlen is megtörténhet. Hogy nem fizet a bróker, mert csak. Még a saját tőkét se. Ja egyébként nem ment csődbe, sőt új tagokat toboroz, de mégse. El tudta ezt valaki képzelni? az Európai Únióban? Vagy hogy a világ három legnagyobb respektnek örvendő jegybankjának egyik elnöke hétfőn azt mondja marad a floor, aztán csütörtökön mégse? Vagy, hogy a konkrét példánál maradjunk, ha a világ összedőlésével kacérkodó 2008-as válság vix csúcsát nem lehetett referencia maximumként venni egy startégia kockázatának nyugalmi környezetben végrehajtott tervezésekor, akkor mit? Ja, hogy az élő békát is úgy főzik meg, hogy szép csendben emelik a víz hőmérsékletét? Most már ezt is tudjuk. Ezek azok a tapasztalatok, amit sehol nem lehet megtanulni, csak a gyakolatban, de ott is csak akkor, ha odafigyel rá az ember és nem azon rugózik, hogy lám-lám miféle guru az ilyen, hogy ezt benézte. Tanulság: Ez a való világ, nincs fair play, bármi megtörténhet, egyedül a felvállalt kockázat mértékére van ráhatásunk, de néha még arra se.

4. A Dávid által idézet mentegetőzés kifogásolása jogos. De mindnyájunk életében még gyerekként eljön az a pillanat, mikor a tévedhetetlen Apáról egyszer csak kiderül, hogy bár egy a legimádottabbak közül, de ő is csak ember... Ettől ő nem lesz rosszabb, csak annyit jelent, hogy kezdünk felnőni...
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-23, 16:01   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 452
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Halkan megjegyzem, hogy egy opció kiírásnál nem hogy a tőke 100%-a van kockázatban, de ha nincs lefedezve, akkor még bőven felette is lehet kockázat...
Ez csak CALL kiírásra igaz.
PUT kiírásnál van a pozíciónak max. kockázata, így méretezhető.
Az alaptermék ára nem lehet 0-nál kevesebb, ez jelenti a max kockázatot.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-23, 16:29   #24 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia Alpin Forex,

köszönöm az üdvözlést, tetszik a fórum, igényes és a tagok is korrektek

Azért nem idéztem tovább, mert irreleváns volt abból a szempontból, amiért én beidéztem. Tudom, hogy a cikk a valahol túlzott margin emelésről szólt, de én egyedül az "esélytelen" szó miatt emeltem ki ezt a részt, hiszen pont annak a termékre írta Gery, hogy esélytelen, hogy 0-ra menjen, amin pont azon bukott, hogy közel 0-ra ment. Az összes többivel 100%-ban egyetértek!

Szia fxtrader55,

én nem arról beszéltem, hogy van-e maximuma a kockázatodnak, hanem arról, hogy a tőkéd feletti kötelezettséged is keletkezhet, ha fedezetlenül írsz ki opciót és ez még a put kiírásnál is igaz, hiszen ha nem számolsz olyan fekete hattyúkkal, ami Gery esetében is bejött, akkor simán kicsúszhatsz a tőkédből. Egy 100-on záró termék esetében 95 gappel nyitó piacnál nem tudsz utólag védekezni...
Régi 2018-02-23, 16:31   #25 (permalink)
Szenior tag

fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

1. Személyes vélemény: Gery tanfolyamai jelentősen túlárazottak. Nyilván amíg lesz aki megfizeti, addig működik az üzleti modell. Ugyanekkora árért külföldön sokkal(!!!) magasabb szintű tudást lehet megszerezni tanfolyamok, mentor programok által. (Ez már tény, nem személyes vélemény).
2. Hol vannak a mostani trédjei publikálva? Miért az évekkel ezelőtti esettanulmányok jelennek meg a tanfolyamon, miért nem a mostaniak? Miért a végzett tanulók sikersztorijait szeretné publikálni? Hol van az ő sikersztorija 2016-2017-ből?
3. Azokon a programokon amelyekhez volt szerencsém, a külföldi oktatók napi szinten mutatják az éppen aktuális trédjeiket. Nem zárás után, hanem bekötéskor azonnal!!! Természetesen a pozícióméret is publikus, lehet látni 1m USD feletti pozikat. Itthon ez miért titkos? Nem csak Gerynél, hanem gyakorlatilag minden oktatónál. Léteznek számla auditor cégek, akár az IB számlát is lehet auditáltatni anélkül, hogy az egyenleg látszódna. INGYEN! Mondjam tovább?

Természetesen tudom a választ a kérdésekre...

4. XIV: minden feltétel előre le volt írva. A termék kockázata a 0 ár. A pozíció ennek megfelelően volt méretezendő. Ennyi.

5. Korlátlan kockázatú iránysemleges stratégiák: felejtse el aki jót akar magának. Komolyabb helyeken ilyen szóba nem jöhet. Sem komolyabb oktatócégeknél, sem a trader cégeknél, az alapkezelőkről ne is beszéljünk.

6. A kérdéseket megelőzendő: nem szeretnék más oktatót (sem) ajánlani és én sem vállalok ilyesmit. Régebben voltak ilyen ambícióim, ma inkább azokkal töltöm az időt akikkel közösen gondolkodunk.

Félreértés ne essék: senkit nem beszélek le, aki gondolja, próbálja ki az oktatását. A személyes véleményem viszont leírtam, mivel a honlapon csak a pozitív vélemények jelennek meg. Én annak idején megfizettem, nem érte meg. Amit most tudok és használok az nem tőle származik.
Régi 2018-02-23, 16:40   #26 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Szia fxtrader55,

én nem arról beszéltem, hogy van-e maximuma a kockázatodnak, hanem arról, hogy a tőkéd feletti kötelezettséged is keletkezhet, ha fedezetlenül írsz ki opciót és ez még a put kiírásnál is igaz, hiszen ha nem számolsz olyan fekete hattyúkkal, ami Gery esetében is bejött, akkor simán kicsúszhatsz a tőkédből. Egy 100-on záró termék esetében 95 gappel nyitó piacnál nem tudsz utólag védekezni...
Ha a tőke alatt a margint érted akkor igazad van. De elhangzott ez is, amire reagáltál:"Amennyiben 90-es Put opciót írok ki a max. kockázatom az, hogy a termék lemegy nullára (esélytelen) és akkor leszek 90 x 100 veszteségben (azért mert 90-en vennem kell 100 db alapterméket), azaz $9.000 mínuszban."

Ez a mondat viszont megállja a helyét. A 90-es PUT kiírásánál maximum a 9.000 USD "tőkét" kockáztatod. Az "esélytelen" jelzőn viszont érdemes elgondolkozni. Vannak termékek, ahol a 0-án nyitás esélye tényleg irreális (pl. devizák, tőzsdeindexek), de egy részvény vagy ETF esetében több ok is lehet rá. Az ETF-eknél pl. nem csak az alaptermék csődkockázata, mint ahogy az XIV példája is mutatja.
Régi 2018-02-23, 16:45   #27 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Direkt nem margint írtam

Én pont arra gondolok, hogy ha a tőkéd mondjuk 8k USD és a margin követelmény egy 95-ös put opciónál mondjuk 5k USD, akkor egy a példában szereplő 90-es gapes nyitásnál keletkező 9k USD veszteséged meghaladja a tőkéd összegét.

Gery példájában ez persze nem állhatott fent, hiszen a másik idézett postból kiderült, hogy még a 0 értéket is meghaladó margin követelmény volt, de egy hagyományos termék esetében egy csúnya fekete hattyúnál simán benne van a pakliban.
Régi 2018-02-23, 17:05   #28 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 45
columbia a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1. Személyes vélemény: Gery tanfolyamai jelentősen túlárazottak. Nyilván amíg lesz aki megfizeti, addig működik az üzleti modell. Ugyanekkora árért külföldön sokkal(!!!) magasabb szintű tudást lehet megszerezni tanfolyamok, mentor programok által. (Ez már tény, nem személyes vélemény).
2. Hol vannak a mostani trédjei publikálva? Miért az évekkel ezelőtti esettanulmányok jelennek meg a tanfolyamon, miért nem a mostaniak? Miért a végzett tanulók sikersztorijait szeretné publikálni? Hol van az ő sikersztorija 2016-2017-ből?
3. Azokon a programokon amelyekhez volt szerencsém, a külföldi oktatók napi szinten mutatják az éppen aktuális trédjeiket. Nem zárás után, hanem bekötéskor azonnal!!! Természetesen a pozícióméret is publikus, lehet látni 1m USD feletti pozikat. Itthon ez miért titkos? Nem csak Gerynél, hanem gyakorlatilag minden oktatónál. Léteznek számla auditor cégek, akár az IB számlát is lehet auditáltatni anélkül, hogy az egyenleg látszódna. INGYEN! Mondjam tovább?

Természetesen tudom a választ a kérdésekre...

4. XIV: minden feltétel előre le volt írva. A termék kockázata a 0 ár. A pozíció ennek megfelelően volt méretezendő. Ennyi.

5. Korlátlan kockázatú iránysemleges stratégiák: felejtse el aki jót akar magának. Komolyabb helyeken ilyen szóba nem jöhet. Sem komolyabb oktatócégeknél, sem a trader cégeknél, az alapkezelőkről ne is beszéljünk.

6. A kérdéseket megelőzendő: nem szeretnék más oktatót (sem) ajánlani és én sem vállalok ilyesmit. Régebben voltak ilyen ambícióim, ma inkább azokkal töltöm az időt akikkel közösen gondolkodunk.

Félreértés ne essék: senkit nem beszélek le, aki gondolja, próbálja ki az oktatását. A személyes véleményem viszont leírtam, mivel a honlapon csak a pozitív vélemények jelennek meg. Én annak idején megfizettem, nem érte meg. Amit most tudok és használok az nem tőle származik.

Én is elkezdtem érdeklődni az opciózás iránt és egyből Geri jutott eszembe, találkoztam már vele személyesen és az első alkalommal egy értelmes és opciózásban jártas személynek tartottam.

A második találkozás már vegyes érzelmeket nyújtott, egy rendezvényen kicsit olyan volt mintha kifogyott volna az ügyfelekből és próbálná görcsösen toborozni a tanulni vágyókat. Kifújhatott picit az a stratégia, ami régen hasított és eladható volt, vagy egyszerűen az is lehet hogy butábbak és lustábbak a magyar emberek (ebben is látok rációt).

Mindenesetre ott picit megingott a bizalmam, de természetesen az hogy bukik valaki a tőzsdén lássuk be az esetek 76%-ban most is így van.

Egy alapkezelőnél dolgoztam és ott tetszett meg az opciózás, sajnálom hogy itthon nincs szerinted jó, megfizethető és emellett gyakorlatias oktatás, abszolút látok potenciált az opciós kereskedésben egy tök jó termék lehet az azonnali piac mellett.
columbia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-23, 17:09   #29 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 288
Hírnév szint: 2
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Elolvastam a blogon a bejegyzést. Az, hogy nem az ő hibája, azt a „tanulság” részben meg is cáfolja. Teljesen egyet értek azzal, hogy minden a trader felelőssége. Azonban számomra mindig van egy kb. 1-2%-os risk, amit kivédeni nem lehet. Az egyetlen, amit tehetünk, hogy mindent megteszünk az esetleges károk minimalizálására, még amellett is, hogy ezek bekövetkezési valószínűsége nagyon alacsony és előfordulása rendkívül ritka. Pl.: az említett Andor féle esemény, brókerbedőlés (még a legmegbízhatóbbak is bedőlhetnek), a brókerszámlán tartott összeg mértéke, a kereskedésre szánt tőke brókerdiverzifikációja stb.

Ugyanezt látom a pénzügyi/világgazdasági helyzetben is. Valamelyik topikban reagált a Dávid az egyik bejegyzésemre, ahol említette az újabb nagy/”giga” méretű válság elleni beépített fékeket és a válság bekövetkezésének minimális esélyét stb. Ezt a következőképpen látom (hasonlóan a tradinghez, csak nagyobb méretben):
Rengeteg gazdasági, pénzügyi mutató értéke áll olyan szinten, amihez a 29-es válság vagy a 2008-as összeomlás értékei eltörpülnek. Sok szakértői véleményt olvastam pro és kontra, amelyekben egy közös volt. Az adatokat/tényeket mindkét oldal elfogadja, csak épp ellentétesen értékeli. A tények adottak, csak az interpretálásuk különböző. Olyan ez számomra, mint amikor egy autóban rossz a fék és a kormány sem működik, de az autószerelő szerint lehet vele versenyezni, a sofőr szerint már veszélyes vagy épp fordítva. Ugyan vannak „fékek” beépítve a katasztrófa elkerülése érdekében, csak még épp élesben nem próbálták, illetve csak az eddigi „katasztrófák” tapasztalataival számoltak. Senki nem tudja, hogy a mai számítógépes rendszerekkel ellátott pénzügyi rendszerben, ahol olyan mértékű tőkét mozgató alapok és intézmények is jelen vannak, amekkorák még nem voltak, mekkora lehet egy esetleges összeomlás mértéke. Hihetetlen mértékű pénzt pumpáltak a rendszerbe 2008 után világszerte a jegybankok, aminek a hatásával csak elméletben tudtak számolni. És még meg sem kezdődött a bepumpált pénz kiszívása. Idén kezdi meg a FED, majd valamikor az ECB is. Csak, hogy egy példát említsek, a bepumpált pénzen rengeteg vállalat fejlesztések helyet saját részvényvásárlásba kezdett, felhajtva így mesterségesen az árfolyamot. Amikor a pénz elfogy, kipukkad a lufi és ott áll a vállalat technikai elmaradásával, amelyet a fejlesztések hiánya okozott. A részvénypiaci hatásról nem is beszélve, ahol a felhajtott árfolyamnál a likviditás eltűnik, majd megkezdődik az esés. Kitalálhatjuk a mértékét és sebességét. Ez utóbbi sokkal fontosabb, mint korábban.
Lufik ugye mindig vannak, most is. Most azonban sokkal nagyobbak a mesterségesen betett pénz következményeként, ezáltal várható, hogy a durranás is nagyobb lesz. Ergo: nem tudhatjuk mekkora is az akkora, így azt sem, hogy a betett „fékek” meg tudják-e akadályozni pl. akár csak a 29-es válság mértékűt, ha nem nagyobbat. 1926-ban sem hitték, hogy bekövetkezhet egy 1929-es mértékű összeomlás.
Milyen hülyének nézték azokat a bankok, akik 2006-ban elkezdték shortolni swapokkal az ingatlan piacot az USA-ban. Hááát 2 ével később már nem röhögtek.

Az egésszel csak azt akartam mondani, hogy igenis számolni kell azzal a nagyon kis eshetőségű alternatívával is, amely bekövetkezése ellen nem tudunk védekezni, hatásunk nincs rá. Kizárólag az elkerülhetetlen veszteség mértékére van. Ez érvényes a tradingra és a világgazdasági válságokra is.

Ami pedig az Andor esetét illeti, becsülendő, hogy közzé teszi az ilyen buktát is, mert ez mindenki paklijában benne van. Ez nem lúzerség, nem szégyen. (ráadásul csak az ér el kiemelkedő eredményeket, aki hajlandó a kiemelkedő kockázat bevállalására is. Ez magával hozza a kiemelkedő buktát is)

Úgy gondolom, ha valaki csak egy kicsit is tevékenykedik a pénzügyi világban, akkor józan paraszti ésszel is átláthat és felismerhet bizonyos törvényszerűségeket.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-23, 17:18   #30 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 45
columbia a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Gondolom nem Andort szerettél volna írni, hanem Gerit, lehet hogy Geri nem az legjobb opciós oktató a világon, de Mr.80%percesopcióval ne említsük őket egy lapon
columbia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-23, 17:48   #31 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 288
Hírnév szint: 2
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
columbia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolom nem Andort szerettél volna írni, hanem Gerit, lehet hogy Geri nem az legjobb opciós oktató a világon, de Mr.80%percesopcióval ne említsük őket egy lapon
igen, Köszönöm. Kevertem a neveket.
Természetesen Gerit akartam írni.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 10:08 , a GMT +1 időzóna szerint.