Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-11-08, 14:54   #1 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Tőzsdei képzéssel szemben támasztott elvárások

Arra lennék kíváncsi, ki milyen követelményeket támasztana egy tőzsdei oktatással/ képzéssel szemben.

Ki milyen formában tekintene hitelesnek egy oktatót / tanfolyamot? (végzettség, szakmai előélet, saját számlakivonat, tanulói visszajelzések, stb...)

Az átadásra kerülő kereskedési szisztémának mik legyenek a legfontosabb jellemzői? (Könnyen megtanulható, alacsony kockázatú, kiemelkedően nyereséges, stb...)

Kit milyen időtávú kereskedési stílus érdekelne a leginkább? (csak napon belüli M5-M15, napon belüli és túli H1-H4, swing H4-D1)

Gyakorlati képzéssel kapcsolatos elvárásaid? (valódi/demó számlán online kötések magyarázatokkal, múltbéli charton rajzolgatva, korábbi kötések kielemzése, stb...)

Oktatás helyével, idejével kapcsolatos igényeid? (személyesen teremben, online és rögzített webinárium, amit bármikor visszanézhetsz, stb...)

A tanulók követése, korrepetálása hogyan történjen? (Zárt fórumon, ismétlés kedvezményes díjszabással, klubrendszerben, stb...)

Válaszaitokat előre is köszönöm.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-08, 19:31   #2 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Hely: UK
Összes hozzászólás: 133
Hírnév szint: 7
nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia archenius!

Kérlek az alábbiakat fogadd egy magánvéleménynek, nem többnek, nem kevesebbnek.

A forex oktatását a legnagyobb üzletek egyikének tartom. Mi kell hozzá? Egy edzett, tapasztalt trader (és az ahhoz szükséges feltétel-/követelmény rendszer ..ok, az ennek megfelelés a kihívás). De ezen felül? Nem több, nem kevesebb. (Elismerem, bizonyára vannak kiváló, elismert oktatók, de most nem ez a téma, kérdés.) Sarkítva: az éles számlán való kereskedés megbabonázza az embereket (többséget). Belevalók még: technikai elemzés alapjai, pszichocsapdák bemutatása. Ha ezt tudod, miért ne lennél oktató is egyben?
Archenius nincs azzal semmi gond, ha ilyen célkitűzések vezettek a topik indításhoz; amit azonban nem/kevésbé értek, az az, hogy vannak emberek, akik egy tanfolyam végigülésétől várják a megváltást. Azt gondolják, hogy a start-célnál kettőt hátra lépve már csak másfél méter lesz a befutásig, és hát ..ebben tévednek, igen nagyot.
Az, hogy egy tanfolyam megéri-e/sem, drága/sem mindenki maga vagy a pénztárcája dönti el; nekem pl. nem érné meg.

Hogy mégis válaszoljak a kérdésedre. Ha létezne adat (nem létezik), hogy a különböző oktatócégek tanulói milyen arányban válnak sikeressé (a siker mérőszámait is meg kellene határozni), az lehetne egy összehasonlítási alap. 'A' oktatónál 100-ból 6 'B' oktatónál ugyanennyiből 7 válik sikeressé. 'B'-t választanám.

Kérdésem:
- egy tanfolyam vajon mennyiben növeli a 100-ból 2-5% arányt? másképp megfogalmazva:
- egy tanfolyam a traderré váláshoz szükséges elméleti-/gyakorlati tudás hány %-át fedheti le (elméleti: legyen 2-25%; gyakorlati: 0-2; pszicho (mentális készségek tudatos fejlesztése): 0; összességében: ..)
így látom én.

Remélem nem bánod, hogy a válaszom nem célzottan a kérdéseid megválaszolására irányult.

Ugyanakkor kíváncsi vagyok az általános elvárásokra a többiek tollából
nemecsek nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-11-08, 20:46   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
HJozsó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!
Én most végeztem el egy tanfolyamot, úgyhogy megírom, én mi alapján választottam.
Oktató: Szerintem a legjobb valódi, éles számla, több hónapra (esetleg évre) visszamenőleg bemutatva. Ilyet nem találtam (persze olyanok vannak, akik egy-egy kötésük bemutatják, de olyat még én is tudok mutatni, szóval az a szememben nem sokat ért), úgyhogy a következő kritérium az volt, hogy "ismert" legyen. Ez lehet bármilyen, valamilyen gazdasági lapban cikk formájában, vagy esetleg más média (tv) szereplés. Gondolom, ebből rájöttél, hogy miért mentem P.P. tanfolyamára (tv szereplés).
Ha lett volna csak egy olyan személy, aki bevállalta volna, hogy mondjuk 6 hónapra visszamenőleg megmutatja a kereskedési eredményét, akkor azt választottam volna, mert az lett volna számomra az elsődleges feltétel!
Ja, még egy: nem árt, ha a cég jelen van a tozsde.lap.hu oldalon, szerintem aki ezzel akar foglalkozni, megnézi azt az oldalt!
Hellyel kapcsolatban: Szerintem Bp. a legideálisabb helyszín (én vidéki vagyok, Bp-től kb. 180 km-re lakom), mert aránylag "központi" helyen fekszik, és autópályán már szinte minden irányból meg lehet közelíteni, ami nagy előny.
Ha esetleg olyan helyet találsz, ami olyan bevásárlóközpont közelében van, ahol ingyen lehet parkolni, az meg a legjobb!

Tananyaggal kapcsolatban már csak holnap írok, mert már álmos vagyok, remélem, nem baj! (persze csak ha tényleg érdekel)
HJozsó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-08, 22:04   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Arra lennék kíváncsi, ki milyen követelményeket támasztana egy tőzsdei oktatással/ képzéssel szemben.

Ki milyen formában tekintene hitelesnek egy oktatót / tanfolyamot? (végzettség, szakmai előélet, saját számlakivonat, tanulói visszajelzések, stb...)

Az átadásra kerülő kereskedési szisztémának mik legyenek a legfontosabb jellemzői? (Könnyen megtanulható, alacsony kockázatú, kiemelkedően nyereséges, stb...)

Kit milyen időtávú kereskedési stílus érdekelne a leginkább? (csak napon belüli M5-M15, napon belüli és túli H1-H4, swing H4-D1)

Gyakorlati képzéssel kapcsolatos elvárásaid? (valódi/demó számlán online kötések magyarázatokkal, múltbéli charton rajzolgatva, korábbi kötések kielemzése, stb...)

Oktatás helyével, idejével kapcsolatos igényeid? (személyesen teremben, online és rögzített webinárium, amit bármikor visszanézhetsz, stb...)

A tanulók követése, korrepetálása hogyan történjen? (Zárt fórumon, ismétlés kedvezményes díjszabással, klubrendszerben, stb...)

remélem nem lesz olyan drága.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-11-09, 04:29   #5 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Összes hozzászólás: 150
Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

...............................

Szia Archenius!

Én tegnap nekiálltam itt a kérdéseid alapján válaszolni, aztán meg kitöröltem az egészet, inkább mégsem küldtem el. mert azt éreztem, nem annyira a technikai részletek fontosak a válaszban, mint inkább a téma globális megközelítése.

Tehát az én észrevételeim az oktatásokkal kapcsolatban, milyen alapvető hibák vannak. Amiket szerencsésebb elkerülni.

- Túlzott reklám kampány előzetesen, aztán a helyszínen a beígérteknek kicsit a demo változata megy :-) Azaz pl. nincs minden témakör leoktatva, ami a tanfolyami ismertetőben benne volt.
- Éles kötést csak akkor ígérni, ha valaki ezt be is meri tartani. (Az kevés, hogy "Nnna gyerekek, tegnap este kötött valaki élesben? Nézzük meg mi lett belőle.".)
- A tematika úgy legyen felépítve, hogy aki komolyan veszi az oktatást, az legalább demo számlán utána tudjon kereskedni. Kapjon bár alaptudást, de azt Alfától - Omegáig. És ne azt érezze, hogy hát igen, még el kellene végezni pár tanfolyamot, mert ez a tudás láthatólag kevés. (Mert kicsit olyanok most a tanfolyamok, mint ha autós iskolában azt mondanák, hogy "Gyere megtanítunk autót vezetni, de ha azt is szeretnéd tudni, hogy jeges úton mit kell csinálni, gyere egy következő képzésre, mert azt csak ott mondjuk el, az különben is már haladóknak való. Közben meg másnap kimegy az utcára. És mit lát? Az út jeges, csúszós. Mindenkinek! Okosnak, hülyének, kezdőnek, profinak egyaránt. De az alapokat a kezdőnek is tudnia kell a jeges útra is. Az más kérdés, hogy egy profi mennyire profibban oldaná meg ugyanazt a problémát.)
- Igenis kell stratégiát adni valamilyet a résztvevőknek. A legjobb mindig éles számlán bemutatni egy több hónapos számla történetet, hogy nézzétek, én ezt így csinálom. Mert ez hitelesebb, mint a több diploma bemutatása, meg a korábbi tanfolyamok résztvevőinek értékelő bejegyzései. Aztán akinek bejön ez a stratégia, szintén úgy csinálja, akinek meg nem, majd változtat rajta. Kvázi magára szabja. De az kevés, hogy ez a P1 szignál, ez meg a P2, stratégiát meg találj ki magadnak, ne tőlem várd. De éles számlatörténet nélkül nekem sántít az egész. Bárki hivatkozhat ma nekem arra, hogy miért nem mutat ilyet. De egy oktató, aki ebből él, az ne titokzatoskodjon, mert hamar az az érzésem lesz, hogy valami sántít itt mégis.
- Legyen mód az élesben kötésre a "tanulókkal" együtt. Azaz aki már rendelkezik a résztvevők közül éles számlával, tudjon kötni kicsit "kézfogásos" módszerrel. Ne kelljen ezért újabb egy hetes trader tábort befizetnie. Persze nem úgy, hogy "most szállj be azonnal, ...most meg száljá' má' ki hülyegyerek". hanem az oktató éles kötésével, és folyamatos magyarázatával párhuzamosan, aki akar, saját kockázatára szintén kereskedhet. Olyan kicsit, mintha mentorálás mellett kötne az illető. Nem tippet, mint inkább biztonság érzetet adva az illetőnek.
- Az oktató merjen ajánlani bróker cégeket. Konkrétan. Az szintén nem OK. hogy mindenki keressen a saját felelősségére. El kell mondani néhány alternatívát konkrétan, (nemcsak cég nevet, hanem a lényeges paramétereket is), aztán már tényleg mindenki a saját felelősségére dönti el, hogy kit választ.
- A helyszín szempontjából : én tartanék tanfolyamot nemcsak Budapesten, hanem lenne egy-egy helyszín az ország másik két felében is. Lényeg, hogy központban legyen, és legyen ingyenes parkolási lehetőség.

Úgy általában azt kell észrevenned Archenius, hogy az emberek végre egy hiteles oktatót akarnak találni. Nem misztikus ködbe burkolózó, sejtelmes példákkal dobálózó gurut. Egy egyszerű, hiteles tradert, akinek sikeres szakmai , azaz tőzsdei múltja van. Aki ezt be is tudja mutatni, és aki képes a technikai ismeretek effektív átadására is.
Ma Magyarországon jobbára olyan oktatók vannak (tisztelet a kivételnek, ha van), akik szeretnének minél több pénzt bezsebelni a tanulni vágyóktól. (Hiszen egy -egy tanfolyamon ott ül 50-80 ember. Ez csak 100 ezer Ft-jával számolva is 5-8 millió Ft.) Ez persze nagyon kell az illetőnek. Hiszen ennél bombább üzlet nincs. Csak közben a szakmai rutinfogásokat, a sok év alatt kitapasztalt, tényleg pénzt hozó nüanszokat meg mégsem szeretné átadni. Hát ez ebben a felháborító. Ha te nem esel ebbe a hiába, rengeteg tanítványod lesz.

Ezek persze csak az én észrevételeim. Lehet, hogy más máshogyan látja.
Mindenesetre kívánok neked nagyon sok sikert ehhez az egész tanfolyam szervezéshez, ha komolyan gondolod!
Régi 2011-11-09, 09:49   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szia archenius!
Folytatnám a gondolatmenetet!

Van amiben egyetértek Profi(t)-tal, van, amit máshogy látok.

Szerintem a reklám nagyon fontos, azt nem kerülheted meg. Mindegy, miket írkálnak a marketingről, a tanulók (szerintem) elsősorban annak köszönhetően jelentkeznek. Az, hogy mivel szembesülnek ezek után a tanfolyamon, már más kérdés, de szerintem a elsődlegesen a reklám az, ami alapján jelentkeznek.

Jelenleg ezt a világot éljük, ezt sulykolják a fejünkbe, ez a "trend"!
Úgyhogy, ha ezen gondolkozol, szerintem meg kell keresned ezzel kapcsolatban egy jó céget!
Ha ezt követően a tanfolyamon látni fognak valóban éles számlát hónapokra visszamenőleg (ne adj isten több oktatótól), akkor simán elindulhatsz a sikerhez vezető úton! Ha nem lesz éles számla, akkor belesüllyedsz a többiek színvonalára, ahol aztán vagy talpon tudsz maradni, vagy nem!

Tananyaggal kapcsolatban:
Az alapvető dolgokat mindenképpen meg kell taníttatni, az alapfogalmakkal tisztában kell lenni mindenkinek. A legnépszerűbb kezelőfelületeket is illik bemutatni. Én csak a MT4-et ismerem, de olvastam, hogy azért van egy-két brókercég, amely nem ezt használja.
Illene azért legalább kettőt bemutatni (fogalmam sincs, hogy mennyi van, vagy hogy több van-e, ha hülyeséget írtam, ugorj át fölötte)!

A mentális felkészítés szerintem fontos, bár szerintem a jelenlegik nem a legjobbak, le is írom, mire gondolok. Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy mindenkiben letisztázzák, hogy ez egy baromi nehéz szakma, és csak nagyon kevesen lesznek sikeresek benne!
DE! Az már túlzás, hogy mennyire erőltetik a sikertelenséget! Szinte belebeszélik mindenkibe, hogy valószínűleg sikertelen lesz, és ez nagy többségben be is jön.
Én hiányolom a sikerre történő "nevelést"!
Az embernek MUSZÁJ sikeres képet is látnia, egyszerűen így működik. Nem tudom, ki hogy van vele, de szerintem az emberek min. 98 %-a mondja azt, hogy hiszem, ha látom!
Sokkal nagyobb esélye lesz a sikerességre, ha valódi példát lát! Ennek viszont elengedhetetlen része a valódi, hónapokra visszamenő éles számla (tudom, Altermann azt írná, hogy évekre visszamenőről beszéljünk inkább, de itt most csak a sikerre nevelésről van szó)! Én ezt hiányolom.
Birger megemlíti a könyvében, és a tanfolyamon(okon) is elmondják, hogy a sikeres trade-k után jutalmazza magát az ember, hogy az agyunk "lássa" az eredményt, úgymond ösztönösen erre hangolja magát!
Ezt én megértem, de először is az agyunknak azt kell látni, hogy valóban van olyan személy, aki valóban tud is pénzt keresni ezzel a szakmával.
Ezért kell az éles számla. Van rajta mínuszos kötés? Nem gond! Mínuszos hét, hónap? Az sem gond, sőt még jó is, hiszen látja a tanuló, hogy nem dől össze világ attól, hogy kifogunk egy rosszabb szériát. Persze összességében azért pozitív legyen a számla, gondolom, ezt mondanom sem kell!

Egyetértek az éles kötésekkel. Egy tanfolyam részének kell lenni az éles kötéseknek is, bár ezt én úgy képzelem el, hogy lemegy a tanfolyam, majd mondjuk plusz két napban mennének az éles kötések. Ehhez nyilván találnod kell egy jó day-tradert, aki valóban sikeres (ezt te le tudod ellenőrizni), van benne egy kis tanítási vágy, és persze megfelelő díjazást kap érte.

Egyetértek azzal is, hogy legalább két brókercéget illik ajánlani, paramétereik bemutatásával. Nem kell 500-at, elég egy-kettőt, de azok legyenek megbízhatóak (már amennyire lehet). Persze indoklással együtt! (többet erről most lusta vagyok írni)

Tanfolyami árról: Szerintem jelenlegi árakat figyelembe véve 150.000 Ft környéke teljesen reális ár, annyit nyugodt szívvel el lehet kérni. Akinek nincs erre ennyi pénze, az ne is fogjon bele, aki tényleg bele akar vágni, azoknak a nagy többségének ennyit biztos megér! (hatványozottan igaz ez éles számla bemutatása esetén).

Nagy hirtelen ennyi, ha van esetleg még konkrét kérdésed, tedd fel, biztos válaszolunk egy páran!
Régi 2011-11-09, 12:44   #7 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Köszönöm az eddigi észrevételeket mindenkinek.
Nekem van egy elgondolásom, hogyan is kellene kinéznie/ működnie egy ilyen dolognak. Itt, és más fórumokon is számos észrevételt, és kritikát fogalmaztam már meg ebben a témában, tehát ezek után magammal szemben csak szigorúbb lehetek. Azért indítottam a topikot, hogy lássam mennyire találkozik az én elképzelésem az olvasótábor igényeivel.

Sok piacon lévő céget láttam már kívülről. Tematika, marketing, honlap, egy-két videó, bemutató trading room, stb. Viszont nem voltam fizetős oktatáson, ezért személyes tapasztalatom nincs róluk belülről. A tematikákból főleg azt látom, hogy túlnyomó részt az elméleten van a hangsúly szinte mindenhol. Ezt a tudást viszont bárki megszerezheti önállóan is az internet segítségével ingyen is. Tény, hogy egy jól összeszedett rendezett tudást adhatnak, ami rövidíti a tanulási folyamatot. Ettől viszont még senki nem fog tudni kereskedni.

Nagyon hiányolom viszont a tényleges gyakorlati képzést, ami hiteles is. Nálam erre kerülne a fő hangsúly.

1, Nem utólagos charton magyarázva: "itt lett volna jó, ha akkor, és ott lettem volna, csináltam volna, stb..." Ténylegesen végrehajtott kötések nélkül ezeket bárki berajzolja utólag, főleg ha a grafikon folytatását is látja.

2, Részemről is elvárás egy éles számla, mert demón azért mégsem ugyanúgy működik minden. Publikált, legalább 3 hónap (napi 1-5 kötéssel, M5 időtávon), hitelesített statisztikával, kötéslistával. Valóban a "Nézd meg, ezt tudom csinálni, erre tudlak megtanítani." elv a leghitelesebb.

3, Olyan konkrét szabályrendszereken alapuló kereskedési szisztéma tanítása, ami mások számára megérthető, megtanulható, és utánozható. Értem ezalatt, hogy olyan az alkalmazott rendszer, hogy az emberek egymástól függetlenül képesek ugyanazokat a jelzéseket/ helyzeteket felismerni, és a megfelelő döntéseket meghozni. Ezt olyan szintig el kell tudni sajátítani, be kell gyakorolni, hogy mindig tudja az illető mikor, melyik gyertyában mit csinál, és miért. Tapasztalatot, intuíciót nem lehet megtanítani, csak önállóan megtanulni. Jó hír, hogy van ilyen rendszer, amit már ketten-hárman szinte ugyanúgy használunk, egymástól függetlenül, nap mint nap.

4, 3-7 napban, pár óra alatt nem lehet megtanulni kereskedni. Ez a legnagyobb ellenérvem a személyes, tantermes oktatással szemben. Sokkal inkább hajlok a webináriumos képzés felé, ami egy 3 hónapos időszakot ölelne át klubrendszer szerűen. Első hónapban a teljes téma átvétele, heti 2-3db 2 órás webináriummal, sok házi feladattal. Maradék 2 hónapban pedig, ismétlés, gyakorlás. Napi események, lehetőségek kiértékelése, közös kereskedési napok tartása. Így mindenki a saját tempója szerint tudna haladni, nincs fix időhöz kötve. Az anyag elérhető a neten, viszont ez a legnagyobb hátránya is egyben. Az elektronikus tartalom hipp-hopp elterjedhet.

5, Az eltérő tudásszintű tanulók kezelése sem egyszerű, mint ahogy egy elsőst sem lehet beültetni a nyolcadikos mellé.

Továbbra is szívesen várom az észrevételeket, ötleteket.
Régi 2011-11-09, 14:04   #8 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szia archenius!
Egyetértek veled a 4-es pont kivételével.
Az oké, hogy 3-7 napban napi 8 órában nem lehet megtanulni kereskedni! Megértem, hogy ez a legnagyobb ellenérved, de egy dolgot szerintem kihagysz a számításból. Mo-n élünk, így a magyar embereket. Itt az emberek nagy többsége nem foglalkozik webináriumi oktatással, és szerintem ez még egy jó darabig így is lesz. Ne magadból indulj ki, hanem a többségből! Mo-n még mindig az az elfogadott séma (szerintem), hogy beülsz egy tanfolyamra, megtanulod, és hajrá! Nyilván ez a tőzsde esetében nem ilyen egyszerű.
Amit elfogadhatóbbnak tartanék, az az lenne, hogy tanfolyami oktatás webináriummal kombinálva. Én a jelenlegi helyzetben ezen gondolkodnék.

Csak hogy érthetőbbé tegyem a dolgot: Tavaly június, vagy július 1 óta mondjuk úgy, hogy webinárium keretében is meg lehet tanulni a KRESZ-t, lehet menni vizsgázni. Mégsem csinálja senki. Miért? Mert a magyar embernek még nincs meg ez a "kultúrája", nincs ennek kialakult formája, "nem elfogadott társadalmi szinten".

És ez még a mondhatni számítógépen nevelkedett fiataloknak sem megy, mert nincs hagyománya. Én is úgy gondolom, hogy ez lesz a jövő nagyon sok helyen, de addig még lefolyik egy pár liter víz a Dunán. Legalábbis szerintem...
Régi 2011-11-09, 17:52   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia archenius mester, kezdő tréderek oltalmazója és védőszentje!

Néhány gondolatot én is hozzá fűznék az ötlet bőrzéhez, talán tudsz belőle hasznosítani valamit.

Én valami komplex szolgáltatásban tudnék gondolkozni, ami az elejétől az éles kötésig kíséri a tanulni vágyót.

Alap, kezdő oktatás:
Interneten fellelhető anyagok szépen összeszedett, rögzített webinár formájában heti két-három alkalommal kiküldve. Heti egy, vagy két hetente élő webinár regisztrált tagoknak, hogy mégis érezzék a törődést a nebulók.

Biztosan van az elmúlt évekből rengeteg infód,tapasztalatod elméleti témákról. Ha a szemetet ki is szeded belőle, akkor is tőbb órás anyagot össze lehet állítani. Technikai elemzés, fundamentális és hír elemzés és a Metatrader4 használata. Persze csak az alapok! Demo számla nyitás az általad preferált brókernél, akivel előtte már persze leszerződtél.
Ja, hogy ezt az anyagot lenyúlják és tovább adják olyanoknak akik egy vasat se fizetett be a számládra. Szíveséget tesz vele, hiszen ingyen reklámra mindig szükség van egy induló cégnek utána jöhet a szóbeszéd. Az alaptudással pénzt keresni még úgy se fog. És kit fog megkeresni, hogy tovább tudjon lépni? A videó végén található elérhetőség egyikét, ami történetesen a te telefonszámod.

A pszihológia rész az megint élő előadáson lenne szerencsés, persze csak azoknak akik igénylik, mert mondjuk egy Brian Tracy féle szeminárium webes oktatáson nem biztos hogy átmenne.

Ha az alapokkal tisztában van a júzer, akkor jöhet a stratégia kiépítése. Ez személyes oktatáson keresztűl hitelesebb lenne szerintem, hogy legyen kontakt oktató és tréder között.Igény szerint több nagyvárosban is megrendezve.Bp., Miskolc, Debrecen, Szeged, Győr, Pécs. Csak győzd kapacitással!
Akik részt vettek az alap oktatáson azoknak kedvezmény, többinek meg ingyen pogi.
Az oktatás már kőkemény szakmai előadás, aki nincs tisztában az alapokkal,pl MT4 használat az így járt, miért nem jelentkezett a kezdő csomagra.Előadás folytatása zárt, webes rendszerben.

Én személy szerint a swing kereskedést részesítem előnyben(D1-H4-ritkán H1), de szerintem ez tényleg vérmérséklet dolga. A többség úgy is a skalpolást fogja választani a heti számla duplázás miatt, de jó ha tudsz nyújtani minden igénynek megfelelő, működő stratégiát.

Levezetésnek egy zárt,VIP webinár éles kötésekkel, közben magyarázva minden lépés, hogy mit miért és hogyan.

No, valami ilyesmire befizetnék nálad, ha beindul a bolt.

A reklám az szerintem is fontos, legyen az bármelyik fórumon is.Biztosan kapnál hideget-meleget, de a negatív reklám is reklám!Ne feledd, mi mindig ott leszünk és kérni fogjuk a myfxbookos hitelesítést
És egy jó ajánló levél szerintem nagyon fontos, valaki akinek neve van a szakmában és lát fantáziát a ténykedésetekben,ehhez persze adván a nevét.

Épp minap, miután kiidegelték szegény embert a szomszéd topicban bukkantam rá kedvenc kezdő könyvem szerzőjének a honlapján a tanfolyamuk reklámjára. Na nekem ez egy jó ajánló levél, ha érdekelne a skalpolás lehet el is mennék.

Röviden ennyi.Tudnék ötletelni még oldalakon keresztül,de a fenti gondolatok csak az én igényemet tükrözi, ha most kezdenék a forexel foglalkozni, nem tanácsnak szántam.

Aki meg A-tól Z-ig akarja érteni a tőzsdét,az forgasson jó sok könyvet a kezében én személy szerint beérem, ha pénzt kereshetek rajta.

Mentem swinggelni!

Sok sikert!

Swyr
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-13, 09:35   #10 (permalink)
Szenior tag

Fxpadavan logója

Összes hozzászólás: 194
Hírnév szint: 8
Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm az eddigi észrevételeket mindenkinek.
Nekem van egy elgondolásom, hogyan is kellene kinéznie/ működnie egy ilyen dolognak. Itt, és más fórumokon is számos észrevételt, és kritikát fogalmaztam már meg ebben a témában, tehát ezek után magammal szemben csak szigorúbb lehetek. Azért indítottam a topikot, hogy lássam mennyire találkozik az én elképzelésem az olvasótábor igényeivel.

Sok piacon lévő céget láttam már kívülről. Tematika, marketing, honlap, egy-két videó, bemutató trading room, stb. Viszont nem voltam fizetős oktatáson, ezért személyes tapasztalatom nincs róluk belülről. A tematikákból főleg azt látom, hogy túlnyomó részt az elméleten van a hangsúly szinte mindenhol. Ezt a tudást viszont bárki megszerezheti önállóan is az internet segítségével ingyen is. Tény, hogy egy jól összeszedett rendezett tudást adhatnak, ami rövidíti a tanulási folyamatot. Ettől viszont még senki nem fog tudni kereskedni.

Nagyon hiányolom viszont a tényleges gyakorlati képzést, ami hiteles is. Nálam erre kerülne a fő hangsúly.

1, Nem utólagos charton magyarázva: "itt lett volna jó, ha akkor, és ott lettem volna, csináltam volna, stb..." Ténylegesen végrehajtott kötések nélkül ezeket bárki berajzolja utólag, főleg ha a grafikon folytatását is látja.

2, Részemről is elvárás egy éles számla, mert demón azért mégsem ugyanúgy működik minden. Publikált, legalább 3 hónap (napi 1-5 kötéssel, M5 időtávon), hitelesített statisztikával, kötéslistával. Valóban a "Nézd meg, ezt tudom csinálni, erre tudlak megtanítani." elv a leghitelesebb.

3, Olyan konkrét szabályrendszereken alapuló kereskedési szisztéma tanítása, ami mások számára megérthető, megtanulható, és utánozható. Értem ezalatt, hogy olyan az alkalmazott rendszer, hogy az emberek egymástól függetlenül képesek ugyanazokat a jelzéseket/ helyzeteket felismerni, és a megfelelő döntéseket meghozni. Ezt olyan szintig el kell tudni sajátítani, be kell gyakorolni, hogy mindig tudja az illető mikor, melyik gyertyában mit csinál, és miért. Tapasztalatot, intuíciót nem lehet megtanítani, csak önállóan megtanulni. Jó hír, hogy van ilyen rendszer, amit már ketten-hárman szinte ugyanúgy használunk, egymástól függetlenül, nap mint nap.

4, 3-7 napban, pár óra alatt nem lehet megtanulni kereskedni. Ez a legnagyobb ellenérvem a személyes, tantermes oktatással szemben. Sokkal inkább hajlok a webináriumos képzés felé, ami egy 3 hónapos időszakot ölelne át klubrendszer szerűen. Első hónapban a teljes téma átvétele, heti 2-3db 2 órás webináriummal, sok házi feladattal. Maradék 2 hónapban pedig, ismétlés, gyakorlás. Napi események, lehetőségek kiértékelése, közös kereskedési napok tartása. Így mindenki a saját tempója szerint tudna haladni, nincs fix időhöz kötve. Az anyag elérhető a neten, viszont ez a legnagyobb hátránya is egyben. Az elektronikus tartalom hipp-hopp elterjedhet.

5, Az eltérő tudásszintű tanulók kezelése sem egyszerű, mint ahogy egy elsőst sem lehet beültetni a nyolcadikos mellé.

Továbbra is szívesen várom az észrevételeket, ötleteket.
Hali!

Szerintem jó így Sawyer kiegészítésével megspékelve.

Rengeteg figyelmet kíván majd Tőled. Mindenképpen úgy csináld, hogy megérje Neked, mert a trédingből is vehet el. Úgy értem besokallhatsz.
Mindenképp éles oktatószámlád legyen ,mert a stratid elég brókerérzékeny.
Ígéretek: Azok az emberek akik KOMOLYAN és VALÓBAN meg akarnak tanulni trédelni ,azok unják a páviánokat. (azok meg is fognak mindenhogyan,de sok időt spórolhatsz nekik)
Szerintem megéri őszintének lenni.
Azon kevesek közé fogsz tartozni akkor ,akik HITELESEK és a mindennapokban is azt csinálják amit oktatnak. Ilyen elég ritka Magyarországon mint a fehér holló!
Ami pedig komoly érték!
Én legalábbis így csinálnám, de Neked kell őszintén eldöntened, letisztáznod magadban ,hogy mi milyen mértékben motivál ,mert elég nagy fába vághatod a fejszéd !

..............
Fxpadavan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-13, 09:47   #11 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
HJozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia archenius!
Itt az emberek nagy többsége nem foglalkozik webináriumi oktatással, és szerintem ez még egy jó darabig így is lesz.
szerintem ez hülyeség.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-11-15, 13:08   #12 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Szia Archenius.
Sajnos ki kell, hogy ábránditsalak.Nem te vagy az első, akinek az ilyenfajta oktatás megfordult a fejében. Az ötleted nagyon jó. Talán még nem késtél le semmiről. De a konkurencia már itt van.
http://www.ussbforex.com/
Régi 2011-11-15, 13:25   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Meghajlok előttetek, de azért arról szerintem semmilyen info nincs, hogy webináriumi oktatásra, ill. "valódi" tanfolyami oktatásra mennyien jelentkeznek!!
Régi 2011-11-15, 13:28   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 6
Juhasz_Daniel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nagyon sokan köztük én is. Gondolom Archenius és Williow ingyenes oktatást szeretne közzétenni. Nem hiszem, hogy rá lennének szorulva néhány millióra.
Juhasz_Daniel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-15, 13:39   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Persze!
A te szép két szemedért tuti ingyenes oktatásra gondoltak!

A valódi tudásért fizetni kell (a gond az, hogy a valótlanért is pénzt kérnek), ezt fogadd el!
Te komolyan gondolod, hogy lesz olyan, aki ingyen, és önzetlenül fog előtted élesben kereskedni, téged tanítani???

Nem is írok többet, mert kiakadtam, mint a kakukkosóra!
Régi 2011-11-15, 13:51   #16 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 6
Juhasz_Daniel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

XTB-nél is ingyenes . Ja bocsi nem! Kell nyitni egy valós számlát, de hogy töltesz-e rá pénzt az a te dolgod.

Gondolom egy jó kis közösség a céljuk Archeniuséknak meg Williownak és nem hinném, hogy fogadnának el pénzt.
Juhasz_Daniel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-15, 13:58   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ne haragudj Dániel, nem személyeskedni akarok, de ha nem titok, te hány éves vagy?
Régi 2011-11-15, 14:30   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Juhasz_Daniel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagyon sokan köztük én is. Gondolom Archenius és Williow ingyenes oktatást szeretne közzétenni. Nem hiszem, hogy rá lennének szorulva néhány millióra.
elég valószínűtlen, hogy ingyenes lesz. remélem pénzbe kerül majd, mert így ki lehet szűrni az embereket.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-11-15, 15:01   #19 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
elég valószínűtlen, hogy ingyenes lesz. remélem pénzbe kerül majd, mert így ki lehet szűrni az embereket.
Szó sem volt ingyenességről, és nem vagyok milliomos.
Árképzésre is szívesen várok ötleteket. Bár az erősen szubjektív kinek mennyit is ér a tudás.

Ismerem az USSB forexet, B Zoliéknak nagyon jó a kezdeményezése, és már rengeteg pénzt is öltek bele. Tetszik a saját EA fejlesztésük is, talán már túl sokat is tud. Osztom azt a nézetüket, hogy embereket megtanítani kereskedni csak hetek, de inkább hónapok alatt lehet, nem pedig pár napos tanfolyamokon. Ezért is gondolkozom én is pár hónapos klubrendszerben, és webináriumi előadásokban.

Ha a napi rutin mellett belefér az időmbe, meg fogom csinálni.
Készül a weboldal, és indul egy új éles számla is, csak erre a célra.
Régi 2011-11-24, 13:20   #20 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Shumacher26 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
nemecsek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia archenius!

Kérlek az alábbiakat fogadd egy magánvéleménynek, nem többnek, nem kevesebbnek.

A forex oktatását a legnagyobb üzletek egyikének tartom. Mi kell hozzá? Egy edzett, tapasztalt trader (és az ahhoz szükséges feltétel-/követelmény rendszer ..ok, az ennek megfelelés a kihívás). De ezen felül? Nem több, nem kevesebb. (Elismerem, bizonyára vannak kiváló, elismert oktatók, de most nem ez a téma, kérdés.) Sarkítva: az éles számlán való kereskedés megbabonázza az embereket (többséget). Belevalók még: technikai elemzés alapjai, pszichocsapdák bemutatása. Ha ezt tudod, miért ne lennél oktató is egyben?
Archenius nincs azzal semmi gond, ha ilyen célkitűzések vezettek a topik indításhoz; amit azonban nem/kevésbé értek, az az, hogy vannak emberek, akik egy tanfolyam végigülésétől várják a megváltást. Azt gondolják, hogy a start-célnál kettőt hátra lépve már csak másfél méter lesz a befutásig, és hát ..ebben tévednek, igen nagyot.
Az, hogy egy tanfolyam megéri-e/sem, drága/sem mindenki maga vagy a pénztárcája dönti el; nekem pl. nem érné meg.

Hogy mégis válaszoljak a kérdésedre. Ha létezne adat (nem létezik), hogy a különböző oktatócégek tanulói milyen arányban válnak sikeressé (a siker mérőszámait is meg kellene határozni), az lehetne egy összehasonlítási alap. 'A' oktatónál 100-ból 6 'B' oktatónál ugyanennyiből 7 válik sikeressé. 'B'-t választanám.

Kérdésem:
- egy tanfolyam vajon mennyiben növeli a 100-ból 2-5% arányt? másképp megfogalmazva:
- egy tanfolyam a traderré váláshoz szükséges elméleti-/gyakorlati tudás hány %-át fedheti le (elméleti: legyen 2-25%; gyakorlati: 0-2; pszicho (mentális készségek tudatos fejlesztése): 0; összességében: ..)
így látom én.

Remélem nem bánod, hogy a válaszom nem célzottan a kérdéseid megválaszolására irányult.

Ugyanakkor kíváncsi vagyok az általános elvárásokra a többiek tollából
Én értem mire gondolsz.. sok ingyenes, és más tanfolyam "próba napján" részt vettem, és kb az állt össze az én fejemben is amit itt leírtál!
Sok helyen bezsúfolnak több mint 30-40 embert vagy még többet, és pár nap alatt ledarálják, és egyenként normálisan nem marad idő..
Így egyénileg, hogyan tanulhatná meg az ember, hogyan tegyen fel kérdést, hogyan gyakorolhasson normálisan??

Végül ezért választottam a www.tozsde-szeminarium.hu egy barátom nagyon ajánlotta, aki szintén 5-6 hónap alatt olyan szintre jutott hogy gondolkozik hogy felmond a munkahelyén, mert amiatt nincs sokszor ideje odafigyelni erre és emiatt kimarad 1-2 jó helyzetből..
Itt max 12 ember lehet 2 hétvégi napon és 2 hétköznapon oktatnak, és mindenkivel külön is foglalkoznak, van stressz helyzetre épülő éles kereskedés, adnak kidolgozott saját könyvet amiben minden érthetően ábrákkal el van magyarázva (saját kidolgozott stratégiájuk)
Nm akarom túl reklámozni ezt a helyet, de ők tényleg megérdemlik, innen tényleg magabiztosan jöttem el, és hamarosan belevágok az éles kereskedésbe tényleg csak ajánlani tudom!!

Én azt gondolom hogy nagyon fontos hogy alacsony létszám legyen, foglalkozzanak mindenkivel, legyenek éles kereskedések, amiben mindenki részt vesz, ha 11 ember előtt végig csinálsz egy kereskedést nem fogsz leizzadni egyedül saját, oktatáshoz idomuló könyve kell, amit annak ellenére hogy figyeltem és jegyzeteltem sokszor még előveszek, és talán a legfontosabb hogy érthetően magyarázzák el a dolgokat, ahogy itt, ne virágnyelven amit egy átlag ember meg sem ért!
Shumacher26 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
képzés, oktatás, tanfolyam

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Legjobb ingyenes tőzsdei anyagok Kisbefektető Tőzsdei képzések 51 2017-02-14 22:19
Igazi tőzsdei spekuláns kerestetik :-) Profi(t) Kezdőknek 19 2012-03-29 12:07
Tőzsdei képzés kezdőknek! Becoka` Tőzsdei képzések 24 2012-01-15 17:26
Tőzsdei Befektetések a Technikai Elemzés Segítségével Mighti Tőzsdei könyvek 11 2011-04-13 19:54
Metastock & StrategyDeskFormula Tőzsdei robotok InvestStationWeb InvestStationWeb 1 2011-02-07 16:48

A pontos idő 22:45 , a GMT +1 időzóna szerint.