Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-04-23, 20:39   #51 (permalink)
Új tag

xViktorx logója

Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
xViktorx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A stratégia a Dénes All in stratiából lett kidolgozva annak idején.Akkor zseniálisnak tűnt (Brókerszámla időszak)ráadásul sikerült automatizálni a rávásárlásokat,ezzel szinte pszihikailag tehermentesebbé tették a trader számára.Már régen is probléma volt a nagy pszihés terhelés,mint ahogy minden éoítkezős stratégiában.Aki nem bírja a 40% alatti találati arányú rendszereket,az semmiképpen ne ezt használja.Nagyon kevés embert ismerek a szakmában,aki bírja idegileg,hogy hetekig v. hónapokig csak darál,majd egy-két kiugró plusszal megvan az évi 100% körül.
Nagyon érdekes amit írtál, azt tudtam, hogy Zsolt ezt már jó pár éve csiszolgatja, de nem tudtam, hogy ennek a körülményei "nyilvánosak". Ezen felbuzdulva magam is rákerestem a " Dénes all in" kifejezésre, de érdemleges dologra nem bukkantam, ha megtennéd hogy belinkelsz egy oldalt amin elindulhatok vagy írsz még pár sort azt megköszönném, szívesen képbe kerülnék SPIKE TÖRTÉNELEMBŐL.

Előre is köszi!
xViktorx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-24, 06:05   #52 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 185
Hírnév szint: 8
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia! Úgy 4-5 éve még rsi divergenciákkal kereskedtünk H1-től felfelé,majd jöttek hozzá a csapdák(bull trap-bear trap)és Kaló Dénes egy nagyon agresszív építkezős stratégiával.Az volt a lényege,hogy H1-en olyan pontokat kell keresni,ahol nagy valószinűséggel fordul az irány.Ha bejött,akkor M5-M1!-en agresszívan kézzel ráépíteni.Nem volt egyszerű átlagárat,stoppokat számolni,kézzel húzgálni 5-6 v.több pozíciónál.Azért hívtuk All in-nek,mert teljesen kivolt feszítve a margin,amint jött egy kis profit,vissza lett forgatva.Természetesen nagyon kevés ilyen mozgás volt,sok a kis bukó vagy nullás trade.Ezt csiszolta a Zsolt szerintem évekig,mire összeált ez a stratégia,ami felhasználja a fordulós régi jeleket(pin,stb)és automatizálja a ráépítéseket.Üdv.
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-04-24, 07:48   #53 (permalink)
Új tag

xViktorx logója

Alapbeállítás

Szia! Köszi az infót, amúgy egy ideig , hogy jobban megértsem a stratégia filozófiáját és részleteit, expert nélkül kereskedtem vele, hát volt amikor izzadságcseppeket csalt a homlokomra (2-3 devizapáron összesen 8-10 pozíció.....), úgyhogy le a kalappal azok előtt akik nap mint nap így nyomták!
Régi 2012-04-24, 15:46   #54 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 185
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Egyet értek!Le a kalappal.Meg azok előtt is,akik bírják idegekkel a rengeteg bukót várva az évi pár darab kiemelkedő hozamra.sok sikert kívánok,látom kitartó vagy.
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-24, 20:10   #55 (permalink)
Új tag

xViktorx logója

Alapbeállítás

Azt gondolom, hogy időt kell adni egy stratégiának és magunknak, hogy megtudjuk mire is vagyunk együtt képesek, én annak idején a spike mellett tettem le a voksom, úgyhogy nem maradt más hátra, csak arra törekedni hogy tökéletesen , hiba nélkül kereskedjek, ha ezt tartósan megvan és így sem lesz eredmény, akkor majd ráérek gondolkodni
Régi 2012-05-21, 18:21   #56 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
Hírnév szint: 6
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha vki a mai ingyenes webinariumot felvette, kernem tegye kozze, mert egyszeruen nem tudtam becsatlakozni. Koszonom
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 16:35   #57 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 26
hal_kan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kár hogy Mi már nem láthatjuk!
hal_kan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 18:08   #58 (permalink)
Szenior tag

barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kivancsi lettem volna a strategiajukra, az egyetlen elerheto video alapjan erdekes lehet...
Régi 2012-05-29, 14:34   #59 (permalink)
Új tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 7
Mandark a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Sokat segítenétek, ha minél több emberrel megosztanátok ezt az egyedi lehetőséget!:http://www.profession.hu/hu/allas/de...udapest-454903

Köszönöm!
Mandark nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-29, 15:58   #60 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 41
wanda már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.wanda már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Mandark eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Sokat segítenétek, ha minél több emberrel megosztanátok ezt az egyedi lehetőséget!:http://www.profession.hu/hu/allas/de...udapest-454903

Köszönöm!
Kedves Mandark!

Melyik ez a cég?
wanda nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-26, 11:48   #61 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kaptam spikeos reklámlevelet.
Ezt a hozamgörbét reklámozták benne:
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
Az egyik tanítványuknak sikerült összehoznia. Ti mit szóltok hozzá?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-27, 05:47   #62 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kaptam spikeos reklámlevelet.
Ezt a hozamgörbét reklámozták benne:
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
Az egyik tanítványuknak sikerült összehoznia. Ti mit szóltok hozzá?
számodra kiderül ebből bármi?
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-27, 09:13   #63 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Számomra az derül ki, hogy saját használható számlát nem tudnak mutogatni, csak egy 2 hónaposat, amit az egyik tanítvány hozott össze.

Abba nem is kötök bele, hogy egyláltalán nem ellenőrizhető kimutatást, hanem csak egy grafikont raktak fel.

De ennél fontosabb, hogy ezt a profitgörbét ők jónak tartják, különben nem reklámoznák. Az én minimum követelményeimnek ez nem felel meg, Ilyen profitgörbe alapján én nem állnék neki kereskedni az adott stratégiával. Bár nincs részletezés, de úgy tűnik, hogy gyakorlatilag 2 nagy, és két közepes nyerő tradedel kereste meg a nyereség nagy részét. Ha csak szerencséje volt, és az adott két hónapban bejött neki két olyan trade, ami általában csak évente 1-2x jön be, akkor az a strati kb 2-3 hónap alatt nullázza a számlát. Persze, ha ezt az átlagot legalább 1 évig tudják tartani, és azt látom, hogy szép egyenletesen, van kb havi 2 db közepes-nagy nyerő, akkor azt mondom a stratégia elég jó.

Én kb akkor tartok használhatónak egy stratégiát, ha az elért hozamgörbe a következő feltételeket teljseíti: Kiveszem a két legnagyobb nyerő tradet, és berakom az elméleti maximális veszteség kétszeresét. Ha a profitgörbe ez után is szép emelkedő trend képét formázza, akkor az már jó. Kb akkor szép emelkedő a trend ez esetben, ha a max DD az elért hozam 25-30%a alatt van. Ez a stratégia ezt nyilván nem teljesíti, de ha 5-6x ennyi ideig érnek el ugyanilyen eredményeket, akkor már teljesítené.

A stratégiát már kb egy éve oktatják, meg szignálszolgáltatás is van kb annyi ideje, tehát ha más nem, legalább egy demo számlán, vagy egy kis összegű éles számlán mutogathatnák hogy milyen fasza is a stratégia. Mivel nem ezt teszik ezért én levontam magamban a következtetést, hogy a Spike stratégiával nem fogok foglalkozni.
Régi 2012-07-27, 11:17   #64 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Számomra az derül ki, hogy saját használható számlát nem tudnak mutogatni, csak egy 2 hónaposat, amit az egyik tanítvány hozott össze.
Nekem ez a vesszőparipám:-) Oktatótól éles, hiteles, többéves számla. ( A tanulóknak rendezett forexverseny még viccesebb:-)))

Idézet:
De ennél fontosabb, hogy ezt a profitgörbét ők jónak tartják...
A nagyobb baj az, hogy ezt mások könnyen kivitelezhetőnek tartják és a megkapott experttel pedig automatikusnak. Ezek után nem kétséges, hogy a könnyen megszerezhető tudással az egyenleggörbe lecsorgó szakaszait kevesen vészelnék át.

Idézet:
A stratégiát már kb egy éve oktatják, meg szignálszolgáltatás is van kb annyi ideje, tehát ha más nem, legalább egy demo számlán, vagy egy kis összegű éles számlán mutogathatnák hogy milyen fasza is a stratégia. Mivel nem ezt teszik ezért én levontam magamban a következtetést, hogy a Spike stratégiával nem fogok foglalkozni.
Semelyik tanfolyamon oktatott stratégiáról és semelyik TOPTRADER:-)-től nem fogsz hiteles kimutatást kapni. Az elején napi rendszerességgel vezetett blogok, gyakori youtube feltöltések valahogy mindig elhalnak:-)
Így egyetlen tanfolyammal sem szabad foglalkozni és kfizetni 100.000-eket olyan "tudásért", amit az interneten 5 másodperc alatt megtalálsz.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-27, 11:25   #65 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

@nevető3dick: én is kb hasonló véleményen vagyok, annyi különbséggel, hogy nem általánosítok azokra a stratégiákra+tanfolyamokra, amikről még ennyi információm sincs. Mivel gyanítom hogy a többi esetben is hasonló a helyzet, ezért nem is voltam még egy tanfolyamon sem. Ilyen gagyi hozamgörbével nem tudnak odacsalni...
Régi 2012-08-01, 06:54   #66 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
@nevető3dick: én is kb hasonló véleményen vagyok, annyi különbséggel, hogy nem általánosítok azokra a stratégiákra+tanfolyamokra, amikről még ennyi információm sincs. Mivel gyanítom hogy a többi esetben is hasonló a helyzet, ezért nem is voltam még egy tanfolyamon sem. Ilyen gagyi hozamgörbével nem tudnak odacsalni...
Egy vélemény a f..book-ról:

"szep dolog hogy ilyen szep tradeket betesztek, azonban nem tul korrekt azokkal szemben akik nem ismerik a teljes tortenetet az utobbi hetek spyke torteneseinek. elofizeto vagyok a goldsteinnel a spyke trade roomra, gyakorlatilag az utobbi 3
hetben kb.90 szazaleka zarodott stopkiutessel a megnyitott tradeknek, altalaban 30-40 pipes stopok voltak....azokat is feltehetnetek, mivel a rossz tradekbol is lehet tanulni.....ez a spyke arra jo h egy-egy nagy piacmozgato hirnel ami 2 hetben egyszer van, akkor lekereskedje az ember...de napi szinten nem alkalmazhato....."
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-01, 07:46   #67 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nagyon jók a spike tanfolyamok!
Több oktató is szépen megél belőle...
Ezzel kapcsolatban cikk a valodiforexen.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-01, 13:49   #68 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mintha csak magam írtam volna:-)))

"Ne várj csodát a tanfolyamtól! Amint magam is vallom a csoda te vagy, már ha megtanulsz kereskedni."-:-))))))))))))

Kiteszek egy rámutató linket a blogomba.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-02, 09:21   #69 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az akapveto problema azzal van, hogy minden "spike"-ot megjatszatnak. Tapasztalt trader az altaluk javasoltnak max 10-15%-at kotne be. Ezutan meg az epitest picit atgondoltabban/logikusan muveli. Az alap koncepcio jo, sok mas mukodo strategianak a resze, ebben a formaban viszont szvsz keves ember turi el a hatalmas DD-t.
Régi 2012-08-02, 09:32   #70 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Elképesztő összeg a blogotokban az 100 és 200 millió a nagyobb hazai tőzsdei és forex oktató cégek éves nettó bevételeként oktatásból (ill. a közepeseknél 20-30 millió).

Elképesztő, mert gyakran nincs mögötte szakképzettség, engedély, regisztráció, OKJ, érték, minőség, garancia a sikerre.

Ehhez egyszerűen csak pofa kell. Gátlástalanság, zavarosban halászni, a „hülyékből élnek az okosok”, „a pénznek nincs szaga”szemlélet.

De az a baj, hogy ezt látva egyre többen állnak át a sötét oldalra.

Legutóbb Szoldán Péteren lepődtem meg, akinek olvastam már néhány írását, részt vettem webináriumán (egyenesen amerikai brókereknél tanult momentum scalp technikáját mutatta be részvényeken, igaz mindkét általam látott esetben veszteséggel zárva).

Exkluzív tőzsde oktatását most 660 ezer+Áfa helyett csak 319 ezer+Áfa-ért lehet igénybe venni.

S bár elmondása szerint ő nem igazán kereskedik forexen, de legutóbbi hírlevelében már reklámozza, hogy továbbra sem foglalkozna vele, viszont társult egy K. György nevű forex szakértővel (?), s akár ugyanennyiért már ezt is tanulhatod náluk.

Basszus, attól lesz valaki szakértő, hogy van egy csicsás weboldal, reklámoz rajta rá egy brutális áru szolgáltatást, esetleg kereskedésre ösztönöz másokat? De ha erre van kereslet … Amíg van lószar, jönnek rá a legyek is.

Ezen csakúgy lehetne változtatni, ha a sok kezdő nem lenne hajlandó egy diploma árát fizetni gyorstalpaló tanfolyamokért, ill. a tapasztaltabb haladó traderek bátrabban bírálnák, kiközösítenék a nyilvános fórumokon pofátlan oktató/szolgáltató-gurukat.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-02, 09:58   #71 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elképesztő összeg a blogotokban az 100 és 200 millió a nagyobb hazai tőzsdei és forex oktató cégek éves nettó bevételeként oktatásból (ill. a közepeseknél 20-30 millió).

Elképesztő, mert gyakran nincs mögötte szakképzettség, engedély, regisztráció, OKJ, érték, minőség, garancia a sikerre.

Ehhez egyszerűen csak pofa kell. Gátlástalanság, zavarosban halászni, a „hülyékből élnek az okosok”, „a pénznek nincs szaga”szemlélet.

Legutóbb Szoldán Péteren lepődtem meg, akinek olvastam már néhány írását, részt vettem webináriumán (egyenesen amerikai brókereknél tanult momentum scalp technikáját mutatta be részvényeken, igaz mindkét általam látott esetben veszteséggel zárva).

Exkluzív tőzsde oktatását most 660 ezer+Áfa helyett csak 319 ezer+Áfa-ért lehet igénybe venni.

S bár elmondása szerint ő nem igazán kereskedik forexen, de legutóbbi hírlevelében már reklámozza, hogy továbbra sem foglalkozna vele, viszont társult egy K. György nevű forex szakértővel (?), s akár ugyanennyiért már ezt is tanulhatod náluk.

Basszus, attól lesz valaki szakértő, hogy van egy csicsás weboldal, reklámoz rajta rá egy brutális áru szolgáltatást, esetleg kereskedésre ösztönöz másokat? De ha erre van kereslet … Amíg van lószar, jönnek rá a legyek is.

Ezen csakúgy lehetne változtatni, ha a sok kezdő nem lenne hajlandó egy diploma árát fizetni gyorstalpaló tanfolyamokért, ill. a tapasztaltabb haladó traderek bátrabban bírálnák, kiközösítenék a nyilvános fórumokon pofátlan oktató/szolgáltató-gurukat.
Tuhatnátok hogy magyarországon már minden jött-ment,GURU!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-02, 10:10   #72 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
szerintem indíts egy "Miért ne fizess be semmilyen forex tanfolyamra" tanfolyamot
Régi 2012-08-02, 12:04   #73 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

...

Számold csak ki...3 napos tanfolyamokon kb 80fős részvétel, szorozva min.100.000,-Ft. (bár szinte a hozzászólásaim felében a tanfolyamokat ignorálom)

Nem jobb havonta előadást tartani 8.000.000,-Ft ( minusz költségek) -ért, mint magamnak bizonygatnom, hogy a stratégiámmal is megkeresek ennyit?.-)
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-02, 12:29   #74 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Regisztráltam a "forex-szakértő" webinarjára.
Kb. 15 perc után kikapcsoltam annyira szar volt. Teljesen haszontalan dolgok, amelyeken már egy kezdő is túl van, mert tudja, hogy nem működik.

Szoldán Péterben csalódtam, hogy összeállt egy ilyennel. Én ehhez nem adnám a saját és a cégem nevét.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-02, 16:19   #75 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Szerintem minden spike,pin,pun,pan meghalt mára,jó sokan akarnak ebből élni ahhoz,hogy éljenek belőlük mások!
Régi 2012-08-02, 17:30   #76 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem minden spike,pin,pun,pan meghalt mára,jó sokan akarnak ebből élni ahhoz,hogy éljenek belőlük mások!
szvsz nem ez a lényeg az egészben
HA nem tudod a helyén kezelni az adott strat szignálját, megette a fene az egészet
HWT is leírta és be is idézték már páran ezt a meglátást a túl kicsi gyertyákkal kapcsolatban
a trendet illetve fordulóját, neked kell megítélni, az adott renszer szignálja csak egy elfogadható kockázatú belépőt kínál, semmi egyebet
amíg ez nem megy zsigerből, nézegethetsz bármit
Régi 2012-08-02, 18:14   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szvsz nem ez a lényeg az egészben
HA nem tudod a helyén kezelni az adott strat szignálját, megette a fene az egészet
HWT is leírta és be is idézték már páran ezt a meglátást a túl kicsi gyertyákkal kapcsolatban
a trendet illetve fordulóját, neked kell megítélni, az adott renszer szignálja csak egy elfogadható kockázatú belépőt kínál, semmi egyebet
amíg ez nem megy zsigerből, nézegethetsz bármit
Igen.De meghaltak az adott stratok is a pinpunokkal együtt!
Régi 2012-08-03, 07:35   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Miert bantjatok a "spike,pin,pun,pan"-t? Attol, hogy nem tudjatok hasznalni, attol masnak meg mukodhet. Pl az en strategiamban van helye es szenzaciosan mukodik. Csak kell tudni hasznalni. Ettol fuggetlenul fenntartom, hogy az amit oktatnak, az orultseg es az en szememben kimeriti a szerencsejatek fogalmat.
Régi 2012-08-03, 07:46   #79 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miert bantjatok a "spike,pin,pun,pan"-t? Attol, hogy nem tudjatok hasznalni, attol masnak meg mukodhet. Pl az en strategiamban van helye es szenzaciosan mukodik. Csak kell tudni hasznalni. Ettol fuggetlenul fenntartom, hogy az amit oktatnak, az orultseg es az en szememben kimeriti a szerencsejatek fogalmat.
A pinbar-ral semmi gond nincs.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-03, 07:52   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Akkor felreertettem.
Régi 2012-08-03, 08:37   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Miből gondolod hogy nem tudjuk használni ha akarjuk?
Azok a stratik amikről szó volt,-na arról volt szó!

Na de komolyra fordítva a szót,hány éves éles számlatörténetre alapoztad azt a megjegyzést hogy "nálad működik"?Nem kötekedni akarok,tényleg érdekel!
Régi 2012-08-03, 09:00   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Miből gondolod hogy nem tudjuk használni ha akarjuk?
Azok a stratik amikről szó volt,-na arról volt szó!

Na de komolyra fordítva a szót,hány éves éles számlatörténetre alapoztad azt a megjegyzést hogy "nálad működik"?Nem kötekedni akarok,tényleg érdekel!
Nem evekre. Nehany honapja kezdtem, ezt mind tudjatok, sosem titkoltam. De napi 12-20 oraban gyul a rutin rendesen, ezt elhiheted. Raadasul csomo mindent leprogramoztam, es gyujtom a statisztikakat arrol, hogy mi az amit jol csinalok es mi az amit rosszul;-) Amire nyugodtan alapozhatom a kijelentest, az az eddig elert eredmenyeim, backtesten es az eddigi valos szamlaimon. Csak egy peldat emlitsek: legujabb szamlam 141000 pip DAX, 1500 pip olaj (myfxbook szerint) es meg nehany egyeb cfd hasonlo eredmenyekkel Es mindez ugy, hogy voltam "hullamvasuton"... Ha meg tudod mondani, hogy hogyan lehet beallitani a myfxbookot, hogy csak a pipeket mutassa a kulvilagnak, akkor szivesen kozze is teszem.
Régi 2012-08-03, 09:18   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem evekre. Nehany honapja kezdtem, ezt mind tudjatok, sosem titkoltam. De napi 12-20 oraban gyul a rutin rendesen, ezt elhiheted. Raadasul csomo mindent leprogramoztam, es gyujtom a statisztikakat arrol, hogy mi az amit jol csinalok es mi az amit rosszul;-) Amire nyugodtan alapozhatom a kijelentest, az az eddig elert eredmenyeim, backtesten es az eddigi valos szamlaimon. Csak egy peldat emlitsek: legujabb szamlam 141000 pip DAX, 1500 pip olaj (myfxbook szerint) es meg nehany egyeb cfd hasonlo eredmenyekkel Es mindez ugy, hogy voltam "hullamvasuton"... Ha meg tudod mondani, hogy hogyan lehet beallitani a myfxbookot, hogy csak a pipeket mutassa a kulvilagnak, akkor szivesen kozze is teszem.
Értem már.Én nem emlékeztem arra hogy pár hónapja csinálod,nyilván elkerülte a figyelmemet.
Sajnos én nem nagyon értek az FXbook-hoz,de majd más biztosan elmondja neked hogyan kell beállítani..
Namost én azért kérdeztem ezt,mert tudtad-e hogy félévente ezer számra halnak meg stratégiák,és születnek új csillagok!
A tőzsde lehet olyan is mint a részegség.
Egyik nap(időszak)mámoros,de utána jön a másnap,mikor fáj a fejünk,és még lehet hánynunk is kell.
Ráadásul a "részegek"mindíg hangoskodnak,és bátrabbak,amikor pedig eljön a másnaposság ideje,akkor lefeküsznek aludni,és hangjukat sem hallani..
Mi csak a "mámoros"időszakban látjuk.
Ha tudod tesztelni régebbi időkre is,az nagyon jó szerintem!
Remélem összejön neked élesben is!
Napi 20 óra nem kevés!
Régi 2012-08-03, 09:33   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Értem már.Én nem emlékeztem arra hogy pár hónapja csinálod,nyilván elkerülte a figyelmemet.
Sajnos én nem nagyon értek az FXbook-hoz,de majd más biztosan elmondja neked hogyan kell beállítani..
Namost én azért kérdeztem ezt,mert tudtad-e hogy félévente ezer számra halnak meg stratégiák,és születnek új csillagok!
A tőzsde lehet olyan is mint a részegség.
Egyik nap(időszak)mámoros,de utána jön a másnap,mikor fáj a fejünk,és még lehet hánynunk is kell.
Ráadásul a "részegek"mindíg hangoskodnak,és bátrabbak,amikor pedig eljön a másnaposság ideje,akkor lefeküsznek aludni,és hangjukat sem hallani..
Mi csak a "mámoros"időszakban látjuk.
Ha tudod tesztelni régebbi időkre is,az nagyon jó szerintem!
Remélem összejön neked élesben is!
Napi 20 óra nem kevés!
Felreertettel, eles szamlarol van szo Egyebkent meg sajnos igaz amit mondasz, sokan csak a jorol beszelnek, arrol nem, hogy hosszu az ut a joig, amiben neha csod is van. Hogy naponta szuletnek es halnak meg strategiak: igen, magam is probaltam nehanyat, majd azt ami nekem bejott osszevontam es voila, mukodik. Persze ez programozo matematikuskent lehet, hogy egyszerubb mint masnak, az ido nehany program segitsegevel a toredekere szorithato (pl volt olyan tesztem, ami core2duo gepen 1,5 hetig futott megallas nelkul, szamolva, statisztikat gyujtve stb.). Mindenkeppen rengeteg munka amig egy biztos strategiat felallit az ember es eron feluli azt betartani, foleg a psziche miatt. Szvsz ezert buknak rengetegen.
Visszaterve a pinbarra: nalam onmagaban nem jatszik, szukseges a volatilitas, TE, tobb sik RSI, de beszamit felsobb sik fiboja, divergencia, hir stb. Szoval mukodik, de nem annyira egyszeru, hogy "je egy spike, gyorsan vegyunk ra es epitsuk x pipenkent".
Régi 2012-08-03, 10:01   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Felreertettel, eles szamlarol van szo Egyebkent meg sajnos igaz amit mondasz, sokan csak a jorol beszelnek, arrol nem, hogy hosszu az ut a joig, amiben neha csod is van. Hogy naponta szuletnek es halnak meg strategiak: igen, magam is probaltam nehanyat, majd azt ami nekem bejott osszevontam es voila, mukodik. Persze ez programozo matematikuskent lehet, hogy egyszerubb mint masnak, az ido nehany program segitsegevel a toredekere szorithato (pl volt olyan tesztem, ami core2duo gepen 1,5 hetig futott megallas nelkul, szamolva, statisztikat gyujtve stb.). Mindenkeppen rengeteg munka amig egy biztos strategiat felallit az ember es eron feluli azt betartani, foleg a psziche miatt. Szvsz ezert buknak rengetegen.
Visszaterve a pinbarra: nalam onmagaban nem jatszik, szukseges a volatilitas, TE, tobb sik RSI, de beszamit felsobb sik fiboja, divergencia, hir stb. Szoval mukodik, de nem annyira egyszeru, hogy "je egy spike, gyorsan vegyunk ra es epitsuk x pipenkent".
Na igen,így már értem!
Régi 2012-08-03, 11:59   #86 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Visszaterve a pinbarra: nalam onmagaban nem jatszik, szukseges a volatilitas, TE, tobb sik RSI, de beszamit felsobb sik fiboja, divergencia, hir stb..
húúúú, de bonyolult...
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-03, 14:41   #87 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Igen.De meghaltak az adott stratok is a pinpunokkal együtt!
szerinted, de látom már jól kitárgyaltátok a témát napközben
Régi 2012-08-06, 08:29   #88 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 39
SLaci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
szerinted, de látom már jól kitárgyaltátok a témát napközben
---------------------------------------------------------------------
Akadémiai magasságba emelkedett a vita ennek a veszteséges stratégiának a fórumában :-)

Ahelyett , hogy veszteséges szignálokra fizettek elő , vigyétek a pénzeteket inkább a MÁLTAI SZERETETSZOLGÁLATHOZ :-)

Abból a pénzből nem oktatónak felcsapott sikertelen traderek fognak vizisíelni :-)
SLaci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-06, 08:42   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
SLaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akadémiai magasságba emelkedett a vita ennek a veszteséges stratégiának a fórumában :-)

Ahelyett , hogy veszteséges szignálokra fizettek elő , vigyétek a pénzeteket inkább a MÁLTAI SZERETETSZOLGÁLATHOZ :-)

Abból a pénzből nem oktatónak felcsapott sikertelen traderek fognak vizisíelni :-)
Mint látod,PDA nyomja ezerrel!
Régi 2012-08-06, 15:51   #90 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:

áruld már el légyszi, h miből jutottál arra a következtetésre, h ÉN előfizetek bármire is?
esetleg idézd be, az lenne a legkorrektebb

nem írok két választ, kismentor is előadhatja, ha már ilyen biztos benne
Régi 2012-08-06, 16:04   #91 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 39
SLaci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
áruld már el légyszi, h miből jutottál arra a következtetésre, h ÉN előfizetek bármire is?

Ez egy elvi állásfoglalás volt a részemről , nem Neked szól , hanem a stratégia ellen ami veszteséges.
SLaci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-06, 16:16   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Én is csak az elvi álláspontomat írtam le.
Szerintem így van.De lehetséges hogy tévedek!
Régi 2012-08-06, 16:23   #93 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ezt nem tudom hogy kombináltátok össze, _pda_ nem spike fan. Már leírta, hogy neki inkább a BIDS Method tetszik.
Régi 2012-08-06, 16:32   #94 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt nem tudom hogy kombináltátok össze, _pda_ nem spike fan. Már leírta, hogy neki inkább a BIDS Method tetszik.
Hát azt írta nekem,hogy csak szerintem haltak meg a stratik.
Ebből én arra következtetek,hogy szerinte nem.
Ha szerinte nem,akkor ő nem "fan?"
De lényegtelen amúgy ez,nekem jó úgy is,ha nem haltak meg!
Régi 2012-08-06, 17:38   #95 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez egy elvi állásfoglalás volt a részemről , nem Neked szól , hanem a stratégia ellen ami veszteséges.
elvi állásfoglalást önálló HSZ-ként engedünk el, v. jelezzük, h ez nem neked szól konkrétan. miután beidéztél, ezzel személyessé tetted.
ennyi, pont
Régi 2012-08-06, 17:48   #96 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én is csak az elvi álláspontomat írtam le.
Szerintem így van.De lehetséges hogy tévedek!
én is, és ezt továbbra is tartom:

"szvsz nem ez a lényeg az egészben
amíg ez nem megy zsigerből, nézegethetsz bármit"

tehát, szerintem, még1x

nem feltétlenül a tanfolyamokkal van a baj, mondom ezt úgy, h nem fizettem be soha egyikre sem
egyszerűen képtelenség egy stratégiát úgy átadni, h faék módon követed és megy minden mint a karikacsapás
akkor ember sem kell, ott vannak a robotok, leprogramozod, nekiengeded a világnak és hátradőlsz
szerintem ilyet senki sem látott
de ha megtetszik egy stratégia, BÁRKIÉ (vagy kitalálsz magadnak egyet) és beleásod magad, tudsz vele azonosulni, megtalálod a finomságokat hozzá, bármelyik lehet nyereséges
ezért felesleges olyan kijelentéseket tenni, h meghaltak a pinpunok
a PA részeut képező gyertyákat, alakzatokat jellemzően mindenki nézi, az egy másik kérdés, h használja-e, és HA igen, akkor a helyén kezeli a dolgokat
szvsz
Régi 2012-08-06, 21:12   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
én is, és ezt továbbra is tartom:

"szvsz nem ez a lényeg az egészben
amíg ez nem megy zsigerből, nézegethetsz bármit"

tehát, szerintem, még1x

nem feltétlenül a tanfolyamokkal van a baj, mondom ezt úgy, h nem fizettem be soha egyikre sem
egyszerűen képtelenség egy stratégiát úgy átadni, h faék módon követed és megy minden mint a karikacsapás
akkor ember sem kell, ott vannak a robotok, leprogramozod, nekiengeded a világnak és hátradőlsz
szerintem ilyet senki sem látott
de ha megtetszik egy stratégia, BÁRKIÉ (vagy kitalálsz magadnak egyet) és beleásod magad, tudsz vele azonosulni, megtalálod a finomságokat hozzá, bármelyik lehet nyereséges
ezért felesleges olyan kijelentéseket tenni, h meghaltak a pinpunok
a PA részeut képező gyertyákat, alakzatokat jellemzően mindenki nézi, az egy másik kérdés, h használja-e, és HA igen, akkor a helyén kezeli a dolgokat
szvsz
szerinted,de lehet hogy tévedsz!
Régi 2012-08-06, 21:32   #98 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
szerinted,de lehet hogy tévedsz!
persze, miért ne, gondolni azért lehet, ugye?

viszont a Te véleményedet még nem sikerült elolvasni, a pinpun halálon kívül
Régi 2012-08-06, 22:31   #99 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

mi az a pinpun?
Régi 2012-08-07, 05:55   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
mi az a pinpun?
A pun az az anti pin.Ezzel vadásszák le a pineseket legújabban.Legalábbis úgy hallottam.(én sem tudom pontosan)
Válaszol

Címkék
spike

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
A Stratégia rubio Kezdőknek 151 2017-04-09 16:44
ismét női tanfolyam! Pumukli Tőzsdei képzések 6 2015-02-04 21:51
FOREX tanfolyam! forexclub.hu Tőzsdei képzések 53 2012-01-28 12:29
USDCHF spike 2011.09.20 23:02 Zsolt27x Devizatőzsde 31 2011-09-30 10:59
Stratégia, vagy mégsem? Sityu Kezdőknek 10 2011-05-10 12:56

A pontos idő 03:12 , a GMT +1 időzóna szerint.