Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-08-07, 07:01   #101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
Hírnév szint: 8
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
persze, miért ne, gondolni azért lehet, ugye?

viszont a Te véleményedet még nem sikerült elolvasni, a pinpun halálon kívül
Pda,nem kell görcsöllni,ahogy Te írhatod hogy szerinted,ugyanúgy írhatom én is ezt,és mindketten tévedhetünk is.Miért kellene ezen a semmin vitáznunk?
Használd egészséggel ha van kedved hozzá!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-07, 10:01   #102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A pun az az anti pin.Ezzel vadásszák le a pineseket legújabban.Legalábbis úgy hallottam.(én sem tudom pontosan)
A PIN pedig egy négyjegyű szám
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-08-07, 10:09   #103 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A PIN pedig egy négyjegyű szám
És 5-el kezdődik!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-08, 17:58   #104 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 59
Hírnév szint: 7
vanti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.vanti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem evekre. Nehany honapja kezdtem, ezt mind tudjatok, sosem titkoltam. De napi 12-20 oraban gyul a rutin rendesen, ezt elhiheted. Raadasul csomo mindent leprogramoztam, es gyujtom a statisztikakat arrol, hogy mi az amit jol csinalok es mi az amit rosszul;-) Amire nyugodtan alapozhatom a kijelentest, az az eddig elert eredmenyeim, backtesten es az eddigi valos szamlaimon. Csak egy peldat emlitsek: legujabb szamlam 141000 pip DAX, 1500 pip olaj (myfxbook szerint) es meg nehany egyeb cfd hasonlo eredmenyekkel Es mindez ugy, hogy voltam "hullamvasuton"... Ha meg tudod mondani, hogy hogyan lehet beallitani a myfxbookot, hogy csak a pipeket mutassa a kulvilagnak, akkor szivesen kozze is teszem.
Basszuskulcs, 141000 pip Dax meg az apró Mindez néhány hónap alatt. Ritkán sem hallani ilyent, Te valamire nagyon ráéreztél! Ebből még Ferrari is lehet
Az írásodnak olyan szempontból mindenképp örülök, hogy ezek szerint van a kishalak számára is esély komolyabb pénzre is. Egyenlőre ilyen pipmennyiség számomra beláthatatlan és ha matekozom kicsit ,akkor sem értem hogy lehet ennyit kaszálni. Gratula érte, de legfőképp...díjazzon a piac.
vanti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-08, 18:37   #105 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
vanti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Basszuskulcs, 141000 pip Dax meg az apró Mindez néhány hónap alatt. Ritkán sem hallani ilyent, Te valamire nagyon ráéreztél! Ebből még Ferrari is lehet
Az írásodnak olyan szempontból mindenképp örülök, hogy ezek szerint van a kishalak számára is esély komolyabb pénzre is. Egyenlőre ilyen pipmennyiség számomra beláthatatlan és ha matekozom kicsit ,akkor sem értem hogy lehet ennyit kaszálni. Gratula érte, de legfőképp...díjazzon a piac.
Myfxbook rosszul számolja a DAX-ot.
Régi 2012-08-08, 23:17   #106 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
Hírnév szint: 6
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
vanti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Juli 14 ota -mint irtam: ez a legujabb szamlam- es mostmar 216.000 :P Lehet, hogy neked apro penz, de en ennyit meg sosem kerestem, pedig van egy-ket mas forrasom is. Orulok, hogy Te ennek a sokszorosat keresed; vegre valaki aki napi tobb szaz %-ot is kihoz, eddig mesenek gondoltam, de ugy latom nem az. Kerlek szenszej/mester/stb vilagositsd meg elmemet, mert en a buta matematikus nem jottem ra meg a Te kepletedre!
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-09, 00:54   #107 (permalink)
Tag

vanti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.vanti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Juli 14 ota -mint irtam: ez a legujabb szamlam- es mostmar 216.000 :P Lehet, hogy neked apro penz, de en ennyit meg sosem kerestem, pedig van egy-ket mas forrasom is. Orulok, hogy Te ennek a sokszorosat keresed; vegre valaki aki napi tobb szaz %-ot is kihoz, eddig mesenek gondoltam, de ugy latom nem az. Kerlek szenszej/mester/stb vilagositsd meg elmemet, mert en a buta matematikus nem jottem ra meg a Te kepletedre!
Töredékét keresem az általad írtaknak, de hogy ezt hogyan sikerült félreértened az nekem ismét egy relytély. Az "apró" mögött ott a , a végén meg a gratula. Hol itt a sértés tárgya? Még egy rossz matek képletet sem írtam!
Régi 2012-08-09, 07:59   #108 (permalink)
Szenior tag

barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Bocs, hullafaradt voltam, igy nem ert el az agyamig. Valoszinu egybol asszocialtalak a forumon jelenlevo "csakenvagyokakira' ", "mindenkitkitudokosztani" es "mindententudokalegjobban" emberek egyikevel. Megegyszer elnezesedet kerem.
Régi 2012-08-09, 08:12   #109 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mivel az elozo bejegyzesem akar felre is ertheto, kerem azon forumtarsakat, hogy akik ugy erzik, hogy valaha barkinek ezen a forumon segitett az gyorsan felejtse is el. Tipikusan azokra gondoltam, mint amilyen szemely nem is olyan reg volt itt, akitol a vegere tobben is megtagadtuk a segitseget.
Régi 2012-08-09, 10:14   #110 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Spongya rá. Nem az irigység, hanem az elismerés szólt belőlem. Szerintem ezt megbeszéltük.
Régi 2012-08-23, 16:52   #111 (permalink)
Új tag

pszoldan logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
pszoldan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Misi,
Sajnálom, hogy csalódtál bennem, bennünk! Az egy kicsit persze pech, hogy pont az a két webinárium nem sikerült jól, amin ott voltál, de egyébként az összes nyilvános trademet meg lehet tekinteni itt: Trading Coach. Azt mindig elmondom, hogy sose lehet garantálni, hogy egy élő piacon találjak tradet, ami aztán be is jön - de a stopot betartottam, azt legalább értékeld. A többi dátumot is hozzávéve, teljesebb képet alkothatsz.
Az exkuzív oktatásunknak sok költsége is van (például adatdíjak három hónapra), és rengeteg élő munkát igényel, miután egyesével szoktam konzultálni az emberekkel, három hónapig. Ha utánaszámolsz, egyáltalán nem irreális az ára.
Forex-szel valóban nem foglalkozom, de itthon, Magyarországon, valamiért arra a legnagyibb az igény. Hiába oktatok tangót a tánciskolában, ha mindenki salsá-zni akar. Úgyhogy társultunk egy salsa tanárral.
Kovácsházi Gyuri négy éve dolgozik forex kereskedőként, és a csapatának ő csinálta eddig is a reggeli elemzéseket, ami most nálunk is elérhető. Sokat beszélgettem vele, megismertem őt, és nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, mert ért hozzá, és jó stílusban elő is tudja adni.
Remélem, idővel visszanyerjük bizalmadat!
Üdv
Szoldán Péter
pszoldan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-23, 17:03   #112 (permalink)
Új tag

pszoldan logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2
pszoldan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Regisztráltam a "forex-szakértő" webinarjára.
Kb. 15 perc után kikapcsoltam annyira szar volt. Teljesen haszontalan dolgok, amelyeken már egy kezdő is túl van, mert tudja, hogy nem működik.

Szoldán Péterben csalódtam, hogy összeállt egy ilyennel. Én ehhez nem adnám a saját és a cégem nevét.
Szia fxtrader55,
Sajnálom, hogy nem tetszett! Minden webinárium végén szoktunk kitöltetni visszajelzést a résztvevőkkel, és nagyon jó pontszámokat kapott idáig az összes forex webinárium, úgyhogy - örömünkre - kisebbségben vagy ezzel a véleményeddel.
Azért Gyurinak sem egyszerű, beszélgettünk vele, hogy milyen szakmai szintre "lője be" az ingyenes webináriumot, de sok a kezdő is, akik pont annak örülnek, hogy közérhető dolgokat mond, ami esetleg neked már tényleg unalmas lehet.
Természetesen a napi elemzésekben már jóval szakmaibb, és részletesebb. Gyuri négy éve dolgozik traderként és a csapatának azóta ő készíti a reggeli elemzéseket. Én magam is elbeszélgettem vele, úgyhogy jó szívvel tudom ajánlani.
Üdv
Szoldán Péter
pszoldan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-23, 18:59   #113 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
pszoldan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Misi,
Sajnálom, hogy csalódtál bennem, bennünk! Az egy kicsit persze pech, hogy pont az a két webinárium nem sikerült jól, amin ott voltál, de egyébként az összes nyilvános trademet meg lehet tekinteni itt: Trading Coach. Azt mindig elmondom, hogy sose lehet garantálni, hogy egy élő piacon találjak tradet, ami aztán be is jön - de a stopot betartottam, azt legalább értékeld. A többi dátumot is hozzávéve, teljesebb képet alkothatsz.
Az exkuzív oktatásunknak sok költsége is van (például adatdíjak három hónapra), és rengeteg élő munkát igényel, miután egyesével szoktam konzultálni az emberekkel, három hónapig. Ha utánaszámolsz, egyáltalán nem irreális az ára.
Forex-szel valóban nem foglalkozom, de itthon, Magyarországon, valamiért arra a legnagyibb az igény. Hiába oktatok tangót a tánciskolában, ha mindenki salsá-zni akar. Úgyhogy társultunk egy salsa tanárral.
Kovácsházi Gyuri négy éve dolgozik forex kereskedőként, és a csapatának ő csinálta eddig is a reggeli elemzéseket, ami most nálunk is elérhető. Sokat beszélgettem vele, megismertem őt, és nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, mert ért hozzá, és jó stílusban elő is tudja adni.
Remélem, idővel visszanyerjük bizalmadat!
Üdv
Szoldán Péter
Üdv Péter!

Tisztelem, hogy személyesen reagáltál egy korábbi bejegyzésre.

Bár én nem vettem át a módszered, de attól még érdekes volt látni anno egy amerikás bemutatót. S van az úgy, ezért szakmailag nem gond, hogy a webináriumon nem sikerült a trade.

De éppen ezért nem változik meg a véleményem.

Nem vagyok annyira naív, hogy ne lássam mások példájából, oktatni nagyobb biznisz, (főleg egy 2 milliós budapesti bázisról), mint tradelni.

Forexre azért van növekvő igény, mert megtévesztő ígéretekkel mesterségesen gerjesztik ilyen-olyan jutalékok miatt– figyelmen kívül hagyva az ügyfél tudását, tapasztalatát, kockázatvállaló képességét, tőkéjét, céljait.

Abban pedig biztos vagyok (közel 6 év tapasztalattal), hogy 4 év forexezés, elemzéskészítés még nem tesz senkit szakértővé.

Aki valóban szakértő, az meg tud belőle élni, aki nem, az pedig ne oktasson féligazságokat olyan áron, amiből már diplomát lehetne szerezni.

Ha ezt az egyszerű etikai szabályt betartanák az oktatók, drasztikusan lecsökkenne a tőzsdeképzők, forex „akadémiák”, „egyetemek” … száma.

Sok sikert tehát a sajátszámlás kereskedéshez.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 09:52   #114 (permalink)
Szenior tag

fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
pszoldan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia fxtrader55,
Sajnálom, hogy nem tetszett! Minden webinárium végén szoktunk kitöltetni visszajelzést a résztvevőkkel, és nagyon jó pontszámokat kapott idáig az összes forex webinárium, úgyhogy - örömünkre - kisebbségben vagy ezzel a véleményeddel.
Azért Gyurinak sem egyszerű, beszélgettünk vele, hogy milyen szakmai szintre "lője be" az ingyenes webináriumot, de sok a kezdő is, akik pont annak örülnek, hogy közérhető dolgokat mond, ami esetleg neked már tényleg unalmas lehet.
Természetesen a napi elemzésekben már jóval szakmaibb, és részletesebb. Gyuri négy éve dolgozik traderként és a csapatának azóta ő készíti a reggeli elemzéseket. Én magam is elbeszélgettem vele, úgyhogy jó szívvel tudom ajánlani.
Üdv
Szoldán Péter

"Sajnálom, hogy nem tetszett! Minden webinárium végén szoktunk kitöltetni visszajelzést a résztvevőkkel, és nagyon jó pontszámokat kapott idáig az összes forex webinárium, úgyhogy - örömünkre - kisebbségben vagy ezzel a véleményeddel. "

Nyilván ez a résztvevők tapasztalatát, tudásszintjét tükrözi. Szerintem hasznavehetetlen és nekem az előadói stílus sem tetszett (de ez szubjektív).
Olyannyira felbosszantott, hogy gondolkodtam rajta, hogy felhívjalak.

...ne csak negatívumok hangozzanak el:
A Te módszeredről (illetve David Shine-é-ról) egész más a véleményem. Olyan módszerrel foglalkozol, ami szerintem itthon ritkaság. Ennek nyilván az az oka, hogy forexezni sokkal könnyebb kis tőkével és emiatt a tömeget ez érdekli. A rv. day tradinghez keveseknek van meg a min. 25-30.000 USD. (tudom, van más megoldás, de szerintem az kockázatos ).
Remélem, hogy megmaradnak a rv. webinarok is.
Régi 2012-08-24, 10:52   #115 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

"Aki valóban szakértő, az meg tud belőle élni, aki nem, az pedig ne oktasson féligazságokat olyan áron, amiből már diplomát lehetne szerezni."
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 11:16   #116 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Aki valóban szakértő, az meg tud belőle élni, aki nem, az pedig ne oktasson féligazságokat olyan áron, amiből már diplomát lehetne szerezni."
Én mindig egyetértettem a véleményeddel, de ez most nem erről szól.
Nincs azzal baj, ha valaki oktat, csak legyen hiteles. Korábban Te is azt írtad, hogy ezzel van a gond: nem tudják, vagy nem akarják az oktatók hitelt érdemlően bizonyítani, hogy ők hosszú távon sikeres kereskedők, holott erre meglennének az eszközök.

Attól, hogy valaki meg tud belőle élni, nyugodtan oktathat. Nem feltétlen az anyagiak motíválhatják. A hitelesség kérdésében egyetértünk.

Sok olyan oktató "guru" megjelenik a piacon, akiről első pillanatban átjön, hogy még neki is sokat kellene tanulni, tapasztalni, hogy sikeres legyen.
Régi 2012-08-24, 11:34   #117 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Én mindig egyetértettem a véleményeddel, de ez most nem erről szól.
Nincs azzal baj, ha valaki oktat, csak legyen hiteles. Korábban Te is azt írtad, hogy ezzel van a gond: nem tudják, vagy nem akarják az oktatók hitelt érdemlően bizonyítani, hogy ők hosszú távon sikeres kereskedők, holott erre meglennének az eszközök.

Attól, hogy valaki meg tud belőle élni, nyugodtan oktathat. Nem feltétlen az anyagiak motíválhatják. A hitelesség kérdésében egyetértünk.

Sok olyan oktató "guru" megjelenik a piacon, akiről első pillanatban átjön, hogy még neki is sokat kellene tanulni, tapasztalni, hogy sikeres legyen.
Mindenki azt csinál, amit akar, akár oktathat is.
A mindenkit pedig kicserélhetjük bárkire, hiszen senkinek sem kell, fűlik a foga hosszútávú, hiteles eredményeket felmutatni.

Időspórolás céljából, hogy ne az oktatással foglalkozzam, hanem a kereskedéssel:-) inkább linkelek:-)))

http://valodiforex.wordpress.com/201...t-az-1000-bol/
  Válaszol idézettel
Régi 2012-09-11, 17:58   #118 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 108
Red Fox a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Keresnék olyan spike stratégiával kereskedő tradert aki órásnál kisebb időtávon (M5) kereskedik a stratégiával.
Ha van ilyen (biztos van) akkor írojon nekem privátba ha megoldható.
Nagyon szívesen váltanék vele pár sort.
Előre is köszönöm a jelentkezését.
Red Fox nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-11, 20:08   #119 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 918
_Gabor_ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha meg tudod mondani, hogy hogyan lehet beallitani a myfxbookot, hogy csak a pipeket mutassa a kulvilagnak, akkor szivesen kozze is teszem.
Portfolio-Add Account-Edit-re kattintva, lehet beállítani, hogy mi látszódjon.
_Gabor_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-12, 00:03   #120 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Red Fox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Keresnék olyan spike stratégiával kereskedő tradert aki órásnál kisebb időtávon (M5) kereskedik a stratégiával.
Ha van ilyen (biztos van) akkor írojon nekem privátba ha megoldható.
Nagyon szívesen váltanék vele pár sort.
Előre is köszönöm a jelentkezését.
ilyet én is keresek.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-20, 19:21   #121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

2012.12.20 XAUUSD poziépítési lehetőség M5 -ön.
Kezdeti stop távolság 3$
Lépésközök: 3$-2,5$-2$-2$
Csatolt képen 17 pozició épült fel amiből az utolsó kettő lett "veszteséges".
Kezdeti kockázat 1%
Nyereség 62% a tőkére vetítve.
Csatolt kicsinyítések
spike-tanfolyam-strategia-es-szignalszolgaltatas-xauusd-m5-121220.png  
Régi 2012-12-20, 20:03   #122 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

ez szép volt.
egy nagyobb képet tudsz mutatni? melyik volt a spike gyertya?
kedden volt egy szép lehetőség aranyba(de nem spike jel).

http://kepfeltoltes.hu/121220/100268...toltes.hu_.jpg
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-20, 20:17   #123 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez szép volt.
egy nagyobb képet tudsz mutatni? melyik volt a spike gyertya?
kedden volt egy szép lehetőség aranyba(de nem spike jel).

http://kepfeltoltes.hu/121220/100268...toltes.hu_.jpg
M5 idősikon 11:20 -as spike gyertya után nyilt be.

Viszont, hogy elejét vegyek minden találgatásnak ez csak egy lehetőség volt ami élesen nem volt benyitva.
Viszont ilyen poziciókat lehet összehozni a spike stratégiával 5 percesen.
Messze több lehetőséggel (haszonnal) és bukóval mint óráson.
Szabály ugyan az, 1 egységet szabad csak kockáztattni és várni, hogy mit ad a piac.
Régi 2012-12-20, 20:27   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Itt van a a kép a kötésekről.
Szerintem tanulságos.
Csatolt kicsinyítések
spike-tanfolyam-strategia-es-szignalszolgaltatas-xauusd-m5-121220-teszt-eredmeny.png  
Régi 2012-12-20, 21:39   #125 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kezdeti stop távolság 3$
Kezdeti kockázat 1%
az a gyertya szerintem nem tekinhető semmilyen szinten spike gyertyának

volt spike de máshol, lásd a képen
Csatolt kicsinyítések
spike-tanfolyam-strategia-es-szignalszolgaltatas-gold.gif  
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-21, 06:41   #126 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Van aki gyertyák összeadásával is figyeli a jelet.
Csatolt kicsinyítések
spike-tanfolyam-strategia-es-szignalszolgaltatas-gold-1212211.gif  
Régi 2012-12-21, 07:23   #127 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Kezdeti stop távolság 3$
Kezdeti kockázat 1%
Gratula. Ez szép elgondolás, kötélidegekkel.

Én teljesen máshogy csinálom, de látok benne olyan ötletet, amit akár fel is használhatnék.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-21, 08:09   #128 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Van aki gyertyák összeadásával is figyeli a jelet.
persze, remélem így az analógia érthetőbb

http://forexegyetem.hu/kereskedesi-j...t-11.05.52.png
Régi 2012-12-21, 08:46   #129 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

(Csúcson vagy előző csúcs közelében) lévő egymás utáni gyertyák alá-fölézárása magasabb idősíkon pin, spike "-szerű" gyertyát fog eredményezni. Ez evidens, de nem mindegy mennyivel zár alá-fölé és így mekkora árnyéka lesz.
Legalábbis nekem nem mindegy.
M5-ön aranyban minden ilyen "pinbar"-ra belépni...nem lesz mindig sikerélmény, ezért kelleni fognak a 1R/62R-ok.
Végülis a számla egyenlege számit, majd élesszámlán:-) de jól néz ki.

Tud valaki hasonló pozícióépítő expertet?
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-21, 09:05   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

volt spike de máshol, lásd a képen
Szerintem az a gyertya amit én jelöltem jobban megfelel a spike gyertya feltételeinek (ATR, test/tüske arány), de ezen biztos nem fogunk összeveszni, sőt semmin
Amit Te jelöltél ott a gyertya teste nagyobb mint a tüskéje ezért szerintem nem felel meg a kritériumoknak.
Egyébként Ujfalusi Zsolt is elég rugalmasan kezeli a spike gyertyákat főleg az aranynál.
Régi 2012-12-21, 10:16   #131 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem az a gyertya amit én jelöltem jobban megfelel a spike gyertya feltételeinek (ATR, test/tüske arány), de ezen biztos nem fogunk összeveszni, sőt semmin
Amit Te jelöltél ott a gyertya teste nagyobb mint a tüskéje ezért szerintem nem felel meg a kritériumoknak.
Egyébként Ujfalusi Zsolt is elég rugalmasan kezeli a spike gyertyákat főleg az aranynál.
nézd, és sem veszekedni nem akarok, sem meggyőzni senkit
van egy elméleti szabályrendszere egy szignálnak, stratégiának, erről beszélünk, ezen belül egy adott szituációról
az én ismereteim szerint, akkor valid egy spike gyertya, ha az arányai, és a pozíciója megfelel a kritériumoknak
amit Te felraktál, szvsz semmiben nem felel meg ezeknek
a spike gyertyának valamilyen jelentős szintet, v csúcsot/völgyet kell visszatesztelnie, lehetőleg egy pin formájú gyertyával
amit Te mutatsz, az egy bolha méretű gyertya az előzményekhez képest, de még ez sem lenne érdekes, a jelentős szintet nem látom, amin teljesül
amit én felraktam, az a szituáció, gyakorlatilag tökéletesen megegyezik azzal, amit a FE-től linkeltem
igaz, az a gyertya sem a tökély, de mégis csak ordít a helyzet hasonlósága az FE setuphoz képest
Régi 2012-12-21, 10:38   #132 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
nézd, és sem veszekedni nem akarok, sem meggyőzni senkit
majd meggyőzi a számlaegyenlege
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-21, 18:26   #133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Alapból a spike stratégia H1 -es idősíkra van kitalálva. Tanfolyamon is ezt oktatja Zsolt.
Nekem ez nem volt megfelelő ezért finomhangoltam, hogy jobban megfeleljen az igényeimnek minden szempontból.
Ebbe bele tartozott az idősík váltás és ezzel együtt a kisebb célár is.
Értelem szerűen ha minden spike gyertyára el kezdenék pozit nyitni akkor elég gyorsan tölthetném újra a számlámat.
Ez természetesen nem cél.

Napi szinten 1-3 pozinyitási lehetőség van, ezért ennek megfelelően kell kockázatot is kezelni. Ez nagyon fontos része a stratégiának.

H1 idősíkon köztudottan elég gyenge a találati aránya viszont ott is kifizetődő csak ki kell tartani végig a stratégia mellett és minden lehetőséget meg kell játszani. Ez sokszor nehéz, főleg a sorozatos bukók után.
Öt percesnek se jobb ezért is kerestem olyan szituációkat amivel valamennyire tudom növelni a találati arányt és nem lövök minden tüskés gyertyára.
Arannyal egyébként elég ritkán kereskedek, mert egyrészt nem teszteltem le vele a stratégiát, másrészt elég gyengén mozgott hónapokig ami nekem nem tetszett, ezért ki is került a képből egy időre.

Visszatérve a példához, azért az elég jelentős szint volt ami után kialakult az általam jelölt spike gyertya.
Napi csúcs amit nem sikerült áttörnie és előző nap itt támolygott egész nap az árfolyam.
Vannak és lesznek is ennél szebb belépők. Igazából a pozicióépítés hatékonyságán van a hangsúly és, hogy ez milyen eredménnyel tud járni a számlára nézve.

Az általam alkalmazott spike stratégia M5 idősíkon 2012 januártól szeptember végéig kétszer lett letesztelve.
Először kézzel léptetve végig az 5 perces gyertyákat (itt indikátor segített), majd ugyan ezt egy olyan programmal amivel a teszterben tudok pozit nyitni és poziciót építeni.
Mind a kettő tesztet az EURUSD -n csináltam végig.
Nagyon sok volt a vesztő és a nullás kereskedés és voltak céláras és brutálisan nyerő sorozatok.
Viszon a veszteség minden esetben 1% volt fixen a nyerők meg minimálisan 3% illetve sokkal nagyobbak.

Brutális eredménnyel zárult mind a két teszt.
Nagyon szívesen megosztom itt a StrategyTester.htm -eket ha érdekel valakit.
Tervezem, hogy ugyan ezt a teszte az EURJPY-re és az aranyra is megcsinálom.
Minden esetre a teszteléssel rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem, mind a belépési jelzésekre, mind a kilépésre, mind arra, hogy mire érdemes figyelnem és milyen visszajelzséeket ad az árfolyam.
Tesztről tudni kell, hogy híreket teljesen figyelmen kívül hagytam és a trendről fogalmam sem volt. Minden hónapot külön teszteltem és az elöző hónap záró egyenlege volt a következő hónap nyitó egyenlege.
Egyetlen hír volt amit figyelembe vettem az a NFP -volt. Ennek konkrétan tudom az időpontját és tapasztalatból tudom, hogy milyen mozgást tud csinálni az árfolyamon.

Viszont nagyon behalt ez a része a fórumnak, pedig biztos vagyok benne, hogy nem csak én kereskedek (finomhangolt) spike stratégia alapján. Sőt abban is biztos vagyok, hogy más is használja a kisebb idősíkokat ennél a stratégiánál. Jó lenne ha a többiek is megosztanák a tapasztalatukat.
Régi 2012-12-24, 11:50   #134 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
.
Nekem ez nem volt megfelelő ezért finomhangoltam, hogy jobban megfeleljen az igényeimnek minden szempontból.
...

Viszon a veszteség minden esetben 1% volt fixen a nyerők meg minimálisan 3% illetve sokkal nagyobbak.

Brutális eredménnyel zárult mind a két teszt.
Nagyon szívesen megosztom itt a StrategyTester.htm -eket ha érdekel valakit.
Engem érdekelnek a konkrétumok.

Milyen "finomhamgolást" végeztél és egyáltalán a saját tapasztalataid.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-24, 18:42   #135 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Engem is érdekel az eredmény
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-04, 10:38   #136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A stratégia finomítását úgy csináltam, hogy végig görgettem M5 -ön az eurusd-t és megnéztem, hogy átlagosan egy egy elmozdulás hány pip méretű. Itt ugye kijötte a 10 piptől a 70-80-100 pipes elmozdulásig minden. Ez alapján kijött, hogy átlagosan 24-30 pip körül mozog egy irányba az árfolyam.
Amikor megvolt ez az adatom akkor vettem a legkisebb értéket a 24 pipet és az alapján és az M5 ATR alapján csináltam meg a lépésközöket.
Ezután jött a tesztelés először kézzel excel táblázatba (macerás volt nagyon és sokáig tartott), majd a egy programmal amivel tudtam pozit nyitni és ráépíteni a stratégia teszterben.
Így mentem végig az eurusd M5 -ös adatokon kézzel januártól szeptemberig.
Az eredmény teljesen brutális lett, de a tételes kötéslista alapján visszanézhető.
http://data.hu/get/6029936/spike_test.rar
Régi 2013-01-04, 11:10   #137 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A stratégia optimalizálását is erre az időszakra végezted? Ha igen, próbáld meg milyen eredményt hoz másik évben!
"vettem a legkisebb értéket a 24 pipet és az alapján és az M5 ATR alapján csináltam meg a lépésközöket." Ez alatt pontosan mit értesz?
Régi 2013-01-04, 13:32   #138 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A stratégia optimalizálását is erre az időszakra végezted? Ha igen, próbáld meg milyen eredményt hoz másik évben!
"vettem a legkisebb értéket a 24 pipet és az alapján és az M5 ATR alapján csináltam meg a lépésközöket." Ez alatt pontosan mit értesz?
A piac folyamatosan változik, ha észreveszem a változást akkor eszerint fogok a lépésközökön is változtatni.
Szerintem felesleges ennél régebbi időre visszanézni az átlag elmozdulásokat.
Figyelem az eurjpy -t, eurusd-t és az aranyat. Ez bőven elég nekem.
eurjpy sokkal jobban mozog most mint az eurusd és tökéletesen működik rajta a stratégia.
M5 ATR (100) -nak a duplája az első ráépítés és így csökken folyamatosan, de soha nem kisebb mint az ATR.
Alap stratégia is eszerint csökkenti a lépésközöket.
Régi 2013-01-04, 13:47   #139 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

csak azt nem értettem, hogy mi az a lépésköz. De akkor ezek szerint valami spike stratégia specifikus fogalom. Nem ismerem a spike stratégiát, csak kíváncsi voltam rá, hogy érdemes e rááldozni időt, hogy megismerjem
Régi 2013-01-04, 13:57   #140 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
csak azt nem értettem, hogy mi az a lépésköz. De akkor ezek szerint valami spike stratégia specifikus fogalom. Nem ismerem a spike stratégiát, csak kíváncsi voltam rá, hogy érdemes e rááldozni időt, hogy megismerjem
Ilyen távolságokra nyílnak az új pozíciók.
Lásd.
Régi 2013-01-04, 14:01   #141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bocsánat, azt hittem, hogy tudod
Spike stratégia lényege, hogy egy mozgásban bizonyos lépésközönként ráépít újabb pozíciót úgy, hogy az eredeti kockázatot nem növeli.
És bizonyos lépésköz után (beállítható) pedig átlagáron követi a stop az árfolyamot.
Linken van egy videó az egyik kereskedésemről, itt láthatod működés közben az expertet.
http://youtu.be/ph9hFwG09eA
Régi 2013-01-05, 15:32   #142 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 313
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás

Idézet:
Jó kis videó.

Én nagyon szurkolok, hogy élesben is hasonlóan menjenek a kereskedéseid.
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-05, 16:00   #143 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Bocsánat, azt hittem, hogy tudod
Spike stratégia lényege, hogy egy mozgásban bizonyos lépésközönként ráépít újabb pozíciót úgy, hogy az eredeti kockázatot nem növeli.
És bizonyos lépésköz után (beállítható) pedig átlagáron követi a stop az árfolyamot.
Linken van egy videó az egyik kereskedésemről, itt láthatod működés közben az expertet.
http://youtu.be/ph9hFwG09eA

-eme ritka hozzászólásokért és konkrétumokért érdemes itt lenni

-igen a yen párok mostanában gyönyörűen. szabályosan mozognak, ami segíti a pozícióépítést és ne szentségelj, mert gyakran veszi ki a stopodat
  Válaszol idézettel
Régi 2013-01-05, 18:37   #144 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Megneztem en is a videot, es szinpatikus ez az expert. MT5-ön alkalmazhato?
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-06, 12:51   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem tudom, hogy alkalmazható e MT5 -ön, én nem próbáltam még a programozáshoz meg nem értek
Biztos megírható MT5 -re is, de én úgy tudom, hogy MT4-re van csak.
Jelenleg a nagy többség azt használja még (szerintem), nekem lassúnak tűnik az MT5 elterjedése, de gondolom amint lesz rá igény kiadják arra is az ea-t.
Régi 2013-01-06, 12:52   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó kis videó.

Én nagyon szurkolok, hogy élesben is hasonlóan menjenek a kereskedéseid.
Köszi szépen.
Január 3-4 -én is nagyon szép mozgásokat lehetett volna megfogni, de még nem figyeltem annyira, majd hétfőtől.
Régi 2013-01-19, 13:59   #147 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Összes hozzászólás: 150
Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A Profit.hu féle Spike Expert Advisor programról lenne egy kérdésem.
Átfutottam a topicot, találtam pár hozzászólást, amik erről szólnak. Kapott a program pro és kontra egyaránt. Ami egyébként rendben is van.
Engem az érdekelne, hogyha csak akkor használom ezt a programot, amikor egyébként kézi vezérléssel is sikeresen lovagolok meg egy rövid idősíkú, de gyors és stabíl, egyirányú elmozdulást.... hogy olyankor is tud e negatív meglepetést okozni? Azaz előfordulhat e, hogy a leggondosabb beállítások mellett is néha össze-vissza köt? Kinek milyen tapasztalata van ezzel a programmal?
(Eddig csak manuálisan dolgoztam, de sokszor jelentős haszontól esek el, mivel így ráépíteni már nem igazán érkezek, ezért érdekelne ez.)
Régi 2013-01-20, 18:40   #148 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nincsen semmilyen negatív meglepetés. Vagy kezdeti kockázatban zársz vagy nullába illetve nyereségbe ha van kilépési stratégiád vagy célárad.
A program soha nem köt össze vissza (én nem is olvastam róla ilyet, nincs is ilyen tapasztalatom), nagyon szépen dolgozik. Ha egy gyorsabb elmozdulásnál esetleg nem tud bekötni egy pozit akkor azt "átugorja" és köti a következőt gond nélkül és húzza a stopot gond nélkül.
Volna pár dolog amit lehetne javítani a programon, de ezek inkább kényelmi funkciók.

Ha van egy kötött pozid akkor azt felismeri a program és bele veszi a kötés sorozatába, tehát annak a stopját is kezeli, pontosabban az expertben beállított tulajdonsággal kezeli tovább a nyitott pozit.

Természetesen mint minden programnál, ennél is érdemes kipróbálni demón és teszterben mielőtt ráengeded az éles számládra.
Megfelelő lépésközöket ki kell tapasztalni és az alapján beállítani az expertet.

Ez egy fél automata rendszer.
Be lehet állítani neki MM segédvonalakkal, hogy hol nyisson, hol legyen a stop és akkor az előre beállított kockázattal kiszámolja, hogy mekkora pozit vegyen fel és amint eléri az árfolyam az árat teljesül az előre beadott megbízás.
Ezután épít az expert az előre meghatározott pip elmozdulás után (lépésköz) és ami a legfontosabb, hogy húzza maga után a stopot is, tehát az eredeti kockázati szinted nem változik!
Beállítható, hogy hanyadik ráépítés után kövesse az árfolyamot átlagáron. Ez nálam három pozi után van. Így ha három pozi után ellenem megy az árfolyam akkor legrosszabb esetben is csináltál egy nullás pozit.
Ha háromra van beállítva ez az érték, de a második pozi után megy ellenem és nem módosítok rajta akkor két pozival fog kezdeti kockázatban kivenni.

Fogok feltölteni egy kezdeti kockázatos vesztőt egy pozival, egy három pozis nullás kereskedést és egy 10 pozis nyerőt is.
Régi 2013-01-20, 20:02   #149 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Összes hozzászólás: 150
Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Red Fox, köszönöm a részletes válaszodat.
Azért kérdeztem ilyeneket, mert korábban azt olvastam, hogy nagyon sok vesztes trade után tud egy-két nagyobb nyerőt produkálni a program, és a profit ennek a pár nyerőnek köszönhető. Meg, hogy az ilyen és hasonló "robotok" általában lenullázzák a számlát.
Amit te írtál, az sokkal jobban hangzik.

Szerintem beülök a következő Spike oktatásukra, hisz' az úgyis a program eladásáról szól, gondolom. Mi egyebet lehetne 3-4 órában leoktatni, mint magát a program kezelését?! :-)
Ha csak annyira tudom használni, hogy az olyan nagyobb árfolyam változások legintenzívebb szakaszát le tudjam kereskedni vele (Eur/Usd), mint amik az elmúlt héten voltak, nekem már akkor is megérte. Csodát meg nem várok.

Egyébként te vagy az első itt, aki azt nyilatkozza, hogy hosszú távon megbízhatónak tartja a programot. Legalábbis mások, a hónapokkal ezelőtt más topicban feltett ilyen irányú kérdésemre nem reagáltak. Vagy nincsenek itt ilyenek, vagy ha sikeresek, hallgatnak. Ki tudja?!?!
Régi 2013-01-20, 20:39   #150 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szerintem kevered vagy legalábbis összehasonlítod ezt a programot a robotokkal, pedig itt nem erről van szó.

Spike stratégia szerint H1 -es idősíkon kialakuló spike gyertyára nyit pozíciót mint belépési jel. És most végtelenül leegyszerűsítettem a stratégiát!
Tanfolyamon a stratégiát mutatják be, hogy mit kell keresned a grafikonon és hol.

Ami nagyon fontos, hogy bizonyos lépéközönként ráépít a meglévő pozícióra újabbakat a kockázat növelése nélkül. Ebben segít az expert.

Maga a stratégiának viszonylag alacsony a találati aránya és ezért van sok kezdetei kockázatos vesztesége.
Viszont ha jó irányba megindul a folyamat akkor a pozíció építés miatt többszöröződik a haszon.
Ehhez viszont be kell vállalni a gyengébb találati arányt és a gyakoribb nullás kereskedéseket.

Program kezelése a tanfolyamnak egy kis része csak, sőt igazából a két OSK (online spike klub) lehetőség is azért van a tanfolyamhoz, mert ezeken az előadásokon részletesen átveszi Zsolt az expert működését.

Mindenféle reklám nélkül szerintem a tanfolyam megéri az árát. Tanfolyamhoz kapsz két példányt az expertből, részt vehetsz kettő OSK-n, és azt hiszem, hogy kettő napig kapod a szignál szolgáltatást egy óra késleltetéssel (nem használtam még ki).

Egyébként nem muszáj e stratégia szerint piacra lépni viszont a pozíció építés kifizetődő és ez az expert ezt a terhet le tudja venni a válladról.
Ettől a "tehertől" megszabadulni, pedig mentálisan sem egy utolsó dolog.
Válaszol

Címkék
spike

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
A Stratégia rubio Kezdőknek 151 2017-04-09 17:44
ismét női tanfolyam! Pumukli Tőzsdei képzések 6 2015-02-04 22:51
FOREX tanfolyam! forexclub.hu Tőzsdei képzések 53 2012-01-28 13:29
USDCHF spike 2011.09.20 23:02 Zsolt27x Devizatőzsde 31 2011-09-30 11:59
Stratégia, vagy mégsem? Sityu Kezdőknek 10 2011-05-10 13:56

A pontos idő 21:46 , a GMT +1 időzóna szerint.