Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-12-01, 12:32   #1 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Összes hozzászólás: 75
Hírnév szint: 8
up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Spike tanfolyam, stratégia és szignálszolgáltatás

Spike stratégia novemberi kimutatása.
Természetesen ahhoz, hogy egy stratégia profitot eredményez-e, vagy sem több hónap, sőt évek tesztelése szükséges. Novemberben az összes közölt jelzést bekötöttem, az eredmény a táblázatban látható. Amennyiben a későbbiekben más is hajlandó hasonló információt megosztani, megtudhatjuk élet képes-e a stratégia.
Kezdő számla:10000$
Kockázat:1%
Csatolt kicsinyítések
spike-tanfolyam-strategia-es-szignalszolgaltatas-spike-nov.gif  
up1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-01, 13:13   #2 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Részletes kötéslista a grafikonhoz.
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: txt spike november.txt (13,1 KB, 922 olvasás)
Hirdetések
Régi 2011-12-01, 13:50   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
up1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Spike stratégia novemberi kimutatása.
Természetesen ahhoz, hogy egy stratégia profitot eredményez-e, vagy sem több hónap, sőt évek tesztelése szükséges. Novemberben az összes közölt jelzést bekötöttem, az eredmény a táblázatban látható. Amennyiben a későbbiekben más is hajlandó hasonló információt megosztani, megtudhatjuk élet képes-e a stratégia.
Kezdő számla:10000$
Kockázat:1%

Köszi a statisztikát.
Ha jól értem, nem a Te spike szignáljaidat kötöd, hanem egy szignálszolgáltató jelzéseit?
Mennyi az egyenleg? Úgy látom, csökkent a hónap során de ekkora számhalmazt nem adtam össze.

"Természetesen ahhoz, hogy egy stratégia profitot eredményez-e, vagy sem több hónap, sőt évek tesztelése szükséges."

Évekig azért nem tesztelném. Ha nem tud minden üzleti évben pozitív eredményt vagy legalább nullszaldót felmutatni egy stratégia, akkor számomra felejtős. Feltéve, hogy a trader nem hibázott!
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-01, 14:33   #4 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 41
wanda már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.wanda már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszi, hogy megosztottad velünk! Ha jól számolom akkor durván -5/-6% "hozam", egy 10.000-es számlán. Fizettél érte, vagy ingyenes teszt időszak volt? Arra van lehetőség, hogyha huzamosabb ideig , pár hónapig negatívot produkál, akkor vissza lehet kérni a pénzt? Több, mint 100 kötés egy hónap alatt, nem mondom, munkás Lehet tudni, hogy kik írják ezt a szignálkövetést? Kaptatok régebbi több hónapos / éves kötéslistát a cégtől, aki a szolgáltatást nyújtja?
wanda nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-01, 15:52   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

ami nekem hiányzik, az pont a havi 1-2 alkalmas kiugró ráépítés 5-10 pozival, nem tudom talán ha 3-as sorozatot láttam?
Ugye ezek azok amik a pénzt hozzák akár 100%-ot is.
De ezt csak kibicként mondom, nem használom a spike-ot, csak ezeket láttam olvastam Zsoltéktól
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-01, 18:05   #6 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi a statisztikát.
Ha jól értem, nem a Te spike szignáljaidat kötöd, hanem egy szignálszolgáltató jelzéseit?
Mennyi az egyenleg? Úgy látom, csökkent a hónap során de ekkora számhalmazt nem adtam össze.

"Természetesen ahhoz, hogy egy stratégia profitot eredményez-e, vagy sem több hónap, sőt évek tesztelése szükséges."

Évekig azért nem tesztelném. Ha nem tud minden üzleti évben pozitív eredményt vagy legalább nullszaldót felmutatni egy stratégia, akkor számomra felejtős. Feltéve, hogy a trader nem hibázott!
Október közepén indult a szignálszolgáltatás egy zárt chat szobában, amire elő lehet fizetni. Tehát ezek nem az én szignáljaim. Ahogy már írtam is, mindet bekötöttem. Az eredmény 1% pozíciónkénti kockázattal, -18 % volt. Mivel a spike tanfolyamok rendszerint telt házasok, valószínűleg sok embert érdekel. Egyenlőre nem szándékozom tovább előfizetni erre a szolgáltatásra, viszont kíváncsi vagyok a hosszabb távú eredményre. Szerintem nem vagyok egyedül, ezért lenne jó, ha a következő hónapok statisztikáját is közölné valaki.
Régi 2011-12-01, 18:05   #7 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ami nekem hiányzik, az pont a havi 1-2 alkalmas kiugró ráépítés 5-10 pozival, nem tudom talán ha 3-as sorozatot láttam?
Ugye ezek azok amik a pénzt hozzák akár 100%-ot is.
De ezt csak kibicként mondom, nem használom a spike-ot, csak ezeket láttam olvastam Zsoltéktól
A hónap folyamán sajnos csak egy trade volt, ami elment a célárig, ezért nincs benne kiugró hozam.
Régi 2011-12-01, 18:10   #8 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A hónap folyamán sajnos csak egy trade volt, ami elment a célárig, ezért nincs benne kiugró hozam.
robottal vitted a kötéseket?
Régi 2011-12-01, 18:16   #9 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

Idézet:
wanda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi, hogy megosztottad velünk! Ha jól számolom akkor durván -5/-6% "hozam", egy 10.000-es számlán. Fizettél érte, vagy ingyenes teszt időszak volt? Arra van lehetőség, hogyha huzamosabb ideig , pár hónapig negatívot produkál, akkor vissza lehet kérni a pénzt? Több, mint 100 kötés egy hónap alatt, nem mondom, munkás Lehet tudni, hogy kik írják ezt a szignálkövetést? Kaptatok régebbi több hónapos / éves kötéslistát a cégtől, aki a szolgáltatást nyújtja?
Ez egy fizetős szolgáltatás és nem is olcsó. Mostanában hirdettek egy egyhetes ingyenes akciót. Pénzvisszafizetés nincs! A stratégiáról visszamenőleg részletes kötéslistát nem közölt az oktatója, sem a tanfolyamon sem máshol. Ezért is lenne jó, ha más is megosztaná a tapasztalatát, dokumentált kötéseit. Persze csak úgy, ha a chaten közölt összes jelzés szerepel rajta. Ebben az esetben lehet eldönteni, hogy hosszú távon is megéri előfizetni rá.
Régi 2011-12-01, 18:19   #10 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

Idézet:
robottal vitted a kötéseket?
Persze . Én voltam a robot. Ezért sem csinálom tovább. Mellette a saját stratégiámmal kereskedtem. Szerencsére az sokkal nyugodtabb!
Régi 2011-12-01, 18:31   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

a szignáloknál történő manuális belépéssel le kéne tesztelni robottal a továbvitelt backtesztben ha van rá mód, kiváncsi lennék az eredményre, szerintem úgy tanítják, hogy csak azzal van értelme csinálni, ezért is van benne a tanfolyam árában, így ez olyan akkor mintha nem kötötted volna be az összes jelet, hacsak nem tudod a robot beállításait, ami publikus, hiszen a szabályok között van, hogy épít rá, meg ilyesmi, és kötötted végig -e szerint manuálisan
Régi 2011-12-01, 18:41   #12 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

Idézet:
a szignáloknál történő manuális belépéssel le kéne tesztelni robottal a továbvitelt backtesztben ha van rá mód, kiváncsi lennék az eredményre, szerintem úgy tanítják, hogy csak azzal van értelme csinálni, ezért is van benne a tanfolyam árában, így ez olyan akkor mintha nem kötötted volna be az összes jelet, hacsak nem tudod a robot beállításait, ami publikus, hiszen a szabályok között van, hogy épít rá, meg ilyesmi, és kötötted végig -e szerint manuálisan
Ezek szerint félreérthető volt a válaszom. A belépés manuálisan történt, de a pozíciót természetesen expert manegelte. Nem kell semmit tesztelni, pipre pontosan a közöltek szerint jártam el.
Régi 2011-12-01, 18:54   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezek szerint félreérthető volt a válaszom. A belépés manuálisan történt, de a pozíciót természetesen expert manegelte. Nem kell semmit tesztelni, pipre pontosan a közöltek szerint jártam el.
A belépés az mindig manuális így tudtam, akkor sajnos ez a hónap nem biztató spike szempontból, tény hogy belefér akár 6 ilyen hónap is ha jön 1 amiben benne a 100%-ot hozó trade, de ezt tény, hogy bírni kell idegekkel
Köszi!!
Régi 2011-12-02, 08:25   #14 (permalink)
Szenior tag

fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A belépés az mindig manuális így tudtam, akkor sajnos ez a hónap nem biztató spike szempontból, tény hogy belefér akár 6 ilyen hónap is ha jön 1 amiben benne a 100%-ot hozó trade, de ezt tény, hogy bírni kell idegekkel
Köszi!!
Nem kötözködésképpen, de a 18% bukó hónap 6-szor egymás után, majd egy duplázás... Nem lenne túl szép.
Ebből is látszik, hogy nem csak a profit faktor és a payoff ratio számít, hanem a találati arány is. Hiába van nagy nyerő 1-1 pozin, ha rengeteg a kis bukó.

Na mindegy, ettől még lehet jó a spike-stratégia, de a következő 1-2 hónapban ezt nem szabad megismételni. Legalábbis ezek az én elvárásaim bármilyen stratégiával szemben.
Régi 2011-12-02, 08:37   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem kötözködésképpen, de a 18% bukó hónap 6-szor egymás után, majd egy duplázás... Nem lenne túl szép.
Ebből is látszik, hogy nem csak a profit faktor és a payoff ratio számít, hanem a találati arány is. Hiába van nagy nyerő 1-1 pozin, ha rengeteg a kis bukó.

Na mindegy, ettől még lehet jó a spike-stratégia, de a következő 1-2 hónapban ezt nem szabad megismételni. Legalábbis ezek az én elvárásaim bármilyen stratégiával szemben.
jogos, véletlenül a más által saccolt 5-6%-al számoltam
Múltkor láttam egy grafikont, ahol Birger a nyilvános számlán hosszú ideig volt komoly bukóban, szerintem lehetnek ilyen fél éves időszakok
Régi 2011-12-02, 11:23   #16 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

Idézet:

Ebből a kimutatásból is látszik, hogy sokszor még az 1% is túl nagy kezdeti kockázat.

A payoff ratio és a profit faktor egy trendkövető stratégia nélkülözhetetlen mutatója, de természetesen szükségeltetik egy elfogadható találati arány is.
Ez az elfogadható találati arány a spike stratégiánál november hónapban nem valósult meg. Ezt a stratégiát nem is nevezném trendkövetőnek. Itt óráról-órára változhat a kereskedési irány. Ezzel legfeljebb egy napi hangulatot lehet lekereskedni.
Régi 2011-12-02, 12:18   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ebből a kimutatásból is látszik, hogy sokszor még az 1% is túl nagy kezdeti kockázat.

A payoff ratio és a profit faktor egy trendkövető stratégia nélkülözhetetlen mutatója, de természetesen szükségeltetik egy elfogadható találati arány is.
Ez az elfogadható találati arány a spike stratégiánál november hónapban nem valósult meg. Ezt a stratégiát nem is nevezném trendkövetőnek. Itt óráról-órára változhat a kereskedési irány. Ezzel legfeljebb egy napi hangulatot lehet lekereskedni.
Nem csak a trendkövető stratégiánál fontos, hanem mindegyiknél.
Tökmindegy, hogy mi alapján kereskedik az ember, nekem pl. van egy matematikai alapon működő, nem trendkövető stratégiám is. Ott is vannak bukó tradek (nyilván), és ott is az határozza meg az eredményességet, hogy mekkorák az átl. nyerők és bukók és mennyi a találati arány.

Nem tartozik ide szorosan, de ha már szóba jött elmondom:
trendkövető stratégiánál előfordulhat, hogy éppen nincs trend és jön egy drowdown. Napos charton ez akár hónapokig-1 évig is eltarthat. Nem trendkövetőnél nálam nem fér bele egy ilyen hosszú DD. Annak bármilyen piacon működni kell, különben a "nem felelt meg" dossziéba kerül. Na jó, pontosítok: 3-4 hónap csökkenés még nem gond, de ez jóval kisebb %-os mértékű, mint a fent említett. A hozamom is jóval konzervatívabb, én nem tudok ezzel ilyen rövid idő alatt duplázni. Kb. azt lehet mondani, hogy a maxDD másfél-kétszeresét tudja éves szinten hozamban. Tehát, ha 20% bukót engedek meg a poziméretezéssel, akkor kb. 30-40%-ot tud. (Én azonban ennél kevesebbet kockáztatok és kevesebb hozammal megelégszem. Minél nagyobb számlával kereskedem, annál kisebb maxDD-t engedek. Ha a 11 éves backteszten tapasztalt maxDD-t meghaladnám bármikor, akkor időlegesen leállítanám a rendszert és teszt-üzemmódra váltanék) .
Régi 2011-12-22, 10:26   #18 (permalink)
Tag

wanda már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.wanda már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok SPIKE-osok!

Lehet tudni, hogy hogy áll a profit.hu-s spike szignálszolgáltatás decemberben?
Sikerült visszahozni a mínuszból? Van valaki itt a fórumon, aki előfizető?
Régi 2011-12-22, 10:40   #19 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 6
sikertitka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Dehogy sikerült.... Mint megírták nem szent grál az a stratégia sem. A szent grál egy jól felépített oktatásban rejlik.
Csatlakozom egy másik témában hajnalban hozzászólóhoz.
Sajnos kutyavilágot élünk.
Azért sok sikert annak aki még hisz benne.
sikertitka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-22, 11:20   #20 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
sikertitka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Dehogy sikerült.... Mint megírták nem szent grál az a stratégia sem. A szent grál egy jól felépített oktatásban rejlik.
Csatlakozom egy másik témában hajnalban hozzászólóhoz.
Sajnos kutyavilágot élünk.
Azért sok sikert annak aki még hisz benne.
Persze, nem is kell, hogy szent Grál legyen, de már megy 2 hónapja, ha jól tudom. és azért az a havi 200 usd nem kevés, amit elkérnek érte. ennek tükrében, azért 2 hónap alatt már kellene látni, hogy megéri e előfizetni vagy sem. évekig nem lehet hitegetni az embereket, hogy majd jön az eredmény. addig meg a szolgáltató elteszi a havi X ember után a 200 USD-ét. ami valljuk meg nem rossz üzlet, ha mondjuk 100 emberrel számolok csak.

Félre ne értsetek, nem kritizálni akarok, csupán kíváncsi vagyok.
Régi 2011-12-22, 11:39   #21 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Már megírták a közelmúltba is (nemtudom olvastad e rendszeresen a fórumot), hogy voltak hónapok amikor mínuszos. Szerintem minden hónapot pluszos eredménnyel kéne zárni.
A spike rendszer ha megfigyeled a tegnapi OSK-n mennyire kiragadja a szuper divergenciát (ha éppen teljesít), akkor te is rájöhetsz, hogy ez nem másról szól mint marketting.
A szent kehely benned van. Ne máshol keresd és másnál.
Semmilyen más által kiépített rendszert nem szabad utánozni. Nem hiába oktatják és árulják.
Nekik biztos pénz BELÖLED.
Sok sikert. A siker rajtad múlik senki máson. Fölösleges ilyenekre pénzt kiadni. Inkább tanuljatok és magatokat fejlesszétek.
Aki tényleg megél belőle az nem oktat.
Üdv
Régi 2011-12-22, 13:06   #22 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

nem a belépési szignálokban kell keresni a megoldást.
az egyetlen esélyünk a nyereséges kereskedéshez, hogy a nyereséges tradek jóval nagyobbak, mint a veszteséges tradek.
a veszteséges tradek mindig 1 egységet visznek el a számláról, de a nyereséges tradek
3,5,10,15 egység nyereséget hoznak. ezért bőven elég pl.a 30%-os találati arány is.
az hogy spikera,mozgóátlagokra,p4 re lépünk be az lényegtelen.
azért a korrelációra figyelni kell. azonos tagú párokat egy időben tradelni kockázatnövelő(pl. eurusd,eurgbp)
  Válaszol idézettel
Régi 2011-12-22, 14:51   #23 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Lehet rossz az RR ha van egy 80 90 %os találati arányod... ez fordítva is igaz.
Ezt Hideg Zoli kifejtette már réges rég. És igen tud működni talán még hosszabb távon is mint a másiik de ezt ki tudja? Olykor egyik olykor másik....

Ez tényleg lényegtelen ahány kereskedési rendszer, stratégia, annyiféle megoldás.
A szent grál tényleg benned lehet és a legjobb ha magadat fejleszted és távoltartod a marketingesektől magad. Hosszútávon mindenképp...

Előbb utóbb le kell válni mindenkiről és a saját utadat járnod és taposnod azt az utat ami számodra a jó.

De egy biztos mindenki, aki oktat az gyanus. Gondolj bele mér oktat ha van egy sikeres startégiája.
Nincs is ezzel semmi gond.
Ha biztosra mész te is oktatsz. Persze dolgozd ki te is jól a rendszert és védd le magad bármilyen szócsatába kerülsz bárhol.
Észjáték az egész.
Mindent ki lehet magyarázni a tőzsdét meg a legjobban. Piacra, és a traderre fogva.
Én is oktatni fogok. Az a biztos pénz. Tedd te is ezt.
GOndolj bele mennyivel jobb az találati arányod ha becsúszik közé havi egy 100%os találati arányú tanfolyam?

Ámen
Régi 2011-12-22, 19:47   #24 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"Lehet rossz az RR ha van egy 80 90 %os találati arányod... ez fordítva is igaz."

lehet csinálni 90% os találati arányt stop loss nélkül közeli célárral. aminek a vége totális csőd.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-12-22, 20:48   #25 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Lehet. A stop loss az természetesen szent és sérthetetlen. A helyzet az, hogy nem szabad csak a RR-t kiragadni mer az találti aránnyal együtt mutatja mi lehet a jó út. 90%os találti aránynál lehet 1.1 nél is rosszabbal működtetni kitűnően egy stratégiát.
Mind a kettő számít nekem ez a véleményem.
Régi 2011-12-28, 08:59   #26 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Ujfalusi Zsolt a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves leendő és gyakorló Spike traderek,

Elöször is szeretném megköszönni Nektek a sok észrevételt a Spike stratégiával kapcsolatban legyen az pozitív vagy negatív.
Másodszor szeretném leszögezni, hogy nem szokásom Fórumokon időzni, de egyik ismerősöm jelezte, hogy tisztába kéne tenni pár dolgot a Spike stratégiát és a szignál-szolgáltatást illetően, így hát néhány sorban válaszolok a fenti hozzászólásokra.

Köszönöm "up1"-nek a novemberi kimutatást és egyetértek vele abban, hogy egy stratégia életképességének eldöntéséhez nem elég 1 hónap eredménye.
Ehhez többszáz trade-halmazból álló statisztikára van szükség. Az mindenesetre tény, hogy a novemberi hónap drawdown-os időszaknak számított a módszer életében. Az, hogy itt 18% minuszt könyvelhetett el a portfólió, pusztán a nem megfelelő money-management-en és a kockázatkezelésen múlott, de erről mindjárt bővebben is írok.

A szignál-szolgáltatás azzal a nem titkolt szándékkal jött létre, hogy a Spike tanfolyamot végzett hallgatók betekintést nyerhessenek a stratégia szabályainak megfelelő lehetőségek megjelenésébe és ezek megjátszásába, tehát oktatási, gyakorlási céllal. A chat-en közölt összes lehetőség gépies megjátszása állandó 1%-os kezdeti kockázattal valószínűleg nem a legcélravezetőbb megoldás még akkor sem, ha ezt Money-Management-ünk megengedi.
Azt, hogy egy adott devizapárt tőkénk hány százalékának kockáztatásával játszhatunk meg, több dologtól is függ. Legelső kérdés, hogy egyáltalán mekkora az a drawdown, amelynél számlánk csődbe kerülhet, vagyis a “Stay in business” szabályt figyelembevéve mekkorra az a maradék tőke, amivel még reálisan a piacon maradhatunk, s újraértékelve, felülvizsgálva magunkat és az adott stratégiát, jó eséllyel talpra állhatunk. Ez általában max. kb. 30-40%-os drawdown-nak felel meg.
Aztán egy kb. 500 teszt-kereskedésből álló statisztikából kiolvassuk, hogy egy adott cross-on egymást követően maximum hány bukó trade volt sorozatban.
Ha pl. az EURUSD-nél ez a szám 15 és mondjuk az XAUUSD-nél 12, akkor tisztán látszik, hogy ezt a két instrumentumot 1%-os kezdeti kockázattal játszva számlánk még akkor sem kerülne csődbe, ha mindkettőnél egyszerre bejönnének a sorozatos bukók.
Ebből világosan kitűnik, hogy a chat-en közölt kb. 10 devizapáron kialakuló lehetőségek együttes megjátszása, pláne 1-1%-os kockázatokkal hamar veszélybe sodorhatja tőkénket, s egyáltalán nem nyújt reális képet a stratégiát illetően.
S, itt még nem is ejtettem szót a dinamikus money-management-ről, melyre a tanfolyamokon és az OSK-kon oly sokszor kitérek. Tehát, ha számlánk összege csökkenőben van, és a stratégiánknak nem éppen kedvez az adott instrumentum mozgása, fokozatosan csökkenthetjük kezdeti kockázatainkat, míg fordítva, akár növelhetjük is az egyes beszállók rizikóját. Tehát egy un. “fék” és “gáz” is be van építve ezáltal a MM-be.
Itt most még pár dolgot hozzá lehetne tenni a kockázatkezelés és a MM szabályaihoz, de csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a fenti statisztika, legyen az pluszos vagy negatív, nem mutatja hűen a stratégia eredményességét.

Aminek viszont nagyon örülök, hogy mind email-en, mind az OSK-kon nagyon sok pozitív visszajelzés érkezik hozzám, hogy akik hosszabb ideje a MM és a kockázatkezelés szabályait betartva kereskednek ezzel a stratégiával, s mentálisan is felnőttek a traderré váláshoz, szép portfólió növekedéseket tudtak elérni… Ezúton is gratulálok nekik!

A végére engedjetek meg egy észrevételt, egy sztereotipiával kapcsolatban, miszerint “aki oktat az gyanús”, illetve “aki megél belőle, az nem oktat” .

Mint említettem, nem szoktam fórumokon időzni, s gondolom könnyen érthető, hogy miért. Egyrészt főállásban day-tradelek, tehát nincs időm erre, s a fókuszomat nem hagyom eltávolodni célomtól. Másrészről nem gondolom, hogy egy fórum a megfeleő eszköz arra, hogy hatékonyan és hiteles forrásból információhoz jussunk.
Véleményem szerint, ha nem lennének hiteles mentorok, oktatók, akik azt oktaják, amit maguk is csinálnak nap mint nap, akkor nem olvashatnánk olyan nagyszerű tőzsdei témájú könyveket, nem tanulhatnánk olyan guruktól, mint pl. Birger Schafermeier és sorolhatnám. Úgy gondolom van egyfajta magasabbrendű cél is az életben a pénzen megvásárolható anyagi javakon kívül, s ilyen például az “adás” öröme. Aki ezt még nem élte át igazán, nem is fogja megérteni, de kívánom, hogy ne így legyen. Szinte már lelki szemeimmel látom, ahogy páran most felteszik a kérdést, hogy akkor miért nincsenek ingyen a tanfolyamok?…..szerintem a válaszra mindenki rájön, aki egy pár sorral feljebb tekint. (…hozzáteszem azért, hogy az ingyen dolgoknak legtöbbször nincs megbecsülése…)

Teljesen egyetértek “sikertitka”-val, aki szerint “a szent kehely Benned van. Ne máshol keresd és másnál.”
A tanfolyamokon oktatott gondolkodásmód, stratégiák és sok más mind arra valók, hogy ezen tudáshalmazból összeállítsuk magunknak a legmegfelelőbb módszert, s aszerint tradeljünk.

Pluszos pipekkel teli új esztendőt kívánok Mindannyiótoknak!

Ujfalusi Zsolt
Ujfalusi Zsolt nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-28, 10:58   #27 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Zsolt magyarul az össz. kockázat ne legyen túl magas. Nálam ez 3%. Mennyit javasolsz(tudom egyéni kockázattűrő képesség..stb)?
  Válaszol idézettel
Régi 2011-12-28, 11:49   #28 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Mindenki gondolkozzon el azon, hogy jó lehet e számára egy olyan stratégia, ahhol az egyenleg hónapokat lefele veszi az irányt. Nálam ez nem megengedett, hogy hónapokat ne tudjak pénzt kivenni. A kockázati tőke csökkentés csak időhúzás.
Időhúzás, és a kisdiákok hitegetése.
Vajon mér teszik ezt az oktatók?
Mer addigis leadnak 1-2 tanfolyamot és még az utolsót is kiveszik amit lehet a már nem ideális stratégiájukból.
Vagyis mit csinálnak?
Nyereséget maximalizálnak.
Sok oktató kitünően csinálja ezt a módszert, sajnos egy igazán nagy probléma van vele, hogy csak a saját zsebük növekszik meg hosszútávon.
Néhány év után bárki oktathat és ha nyereséget akarsz maximalizálni tedd te is ezt!
Régi 2012-01-07, 07:39   #29 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
sikertitka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mindenki gondolkozzon el azon, hogy jó lehet e számára egy olyan stratégia, ahhol az egyenleg hónapokat lefele veszi az irányt. Nálam ez nem megengedett, hogy hónapokat ne tudjak pénzt kivenni. A kockázati tőke csökkentés csak időhúzás.
Időhúzás, és a kisdiákok hitegetése.
Vajon mér teszik ezt az oktatók?
Mer addigis leadnak 1-2 tanfolyamot és még az utolsót is kiveszik amit lehet a már nem ideális stratégiájukból.
Vagyis mit csinálnak?
Nyereséget maximalizálnak.
Sok oktató kitünően csinálja ezt a módszert, sajnos egy igazán nagy probléma van vele, hogy csak a saját zsebük növekszik meg hosszútávon.
Néhány év után bárki oktathat és ha nyereséget akarsz maximalizálni tedd te is ezt!
Jó látni, hogy néhány embernek a kezdeti vakság után kinyílik a szeme:-)

És felteszi a kérdést: hol a kockázat és kinek éri meg...

Csak hinni kell!!!:-)))))
  Válaszol idézettel
Régi 2012-01-15, 15:54   #30 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ujfalusi Zsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
S, itt még nem is ejtettem szót a dinamikus money-management-ről, melyre a tanfolyamokon és az OSK-kon oly sokszor kitérek. Tehát, ha számlánk összege csökkenőben van, és a stratégiánknak nem éppen kedvez az adott instrumentum mozgása, fokozatosan csökkenthetjük kezdeti kockázatainkat, míg fordítva, akár növelhetjük is az egyes beszállók rizikóját. Tehát egy un. “fék” és “gáz” is be van építve ezáltal a MM-be.
Tehát, ha a ritka nagy nyerő alkalom egy hosszú, enyhén veszteséges szakasz után üt be, akkor azt csak csökkentett összeggel játszod meg, igaz?

Én ezt a MM módszert nem tartom jó ötletnek. Ha feltételezzük, hogy az egyes trade lehetőségek függetlenek egymástól, akkor semmi értelme sincs. Ha a stratégia szerint az egyes trade lehetőségek nem függetlenek, akkor viszont az összefüggést pontosítani kell, és nem az utolsó x végrehajtott kötés eredményét kell vizsgálni, hanem pl az utolsó x beszállási lehetőség eredményét. Pl ha az utolsó 1 hétben az összes trade lehetőség eredménye negatív lett volna (függetlenül attól, hogy én mit kereskedtem) akkor csak fele kockázattal lépek piacra.

Többieknek mi erről a véleménye? Sem profi, sem meggyőzhetetlen nem vagyok, ezt olyan vitaindítónak írtam.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-26, 00:57   #31 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 9
Profitgyáros a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hi Fórumtagok,

Valaki próbálta már a stratégia belépő szignáljait letesztelni agresszív ráépítés nélkül?
Úgy értem, hogy a nyitás teljesen Spike stratégia szerint menne, de a kezdeti kockázat kivételétől kezdve a menedzselés és ráépítés a Pintér Péterék által oktatott stratégia alapján működne?

Tudom, hogy a Spike beszállóknak kisebb a találati aránya, de a Péterék pozíciómenedzselése miatt sok tradet hamarabb nullába lehetne húzni, ami Spike stratégiával lehet, hogy minuszos lenne.

Ha valaki már tesztelte, akkor az érdekelne, hogy jó-e az elgondolás, mert hiába nem tesztelnék végig több 100 tradet...

Előre is köszi a választ,

Üdv,
Profitgyáros
Profitgyáros nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-07, 11:45   #32 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Összes hozzászólás: 150
Hírnév szint: 7
Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Spike tanfolyamot keresve bukkantam erre a fórumra. Átolvastam a korábbi hozzászólásokat, de őszintén szólva nem sokkal lettem okosabb.
Arra viszont rájöttem, hogy nem látok olyan spike tanfolyamot, amit érdemesnek tartanék elvégezni.

Ezért az a kérdésem, tudtok e ajánlani olyan irodalmat, könyvet, e-bookot, vagy bármit a netről letölthetőt, ahol van valami közérthetően összefoglalva spike témában.
Ha nem is komplett stratégia, de valamilyen spike kereskedési technikák, magyarázattal, grafikonokkal.
Konsktruktív válaszokért köszönet előre is.
Régi 2012-02-21, 23:56   #33 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Alapbeállítás

Mivel az előző kérdés költőinek bizonyult, senki nem tudott ajánlani semmit, a következő kérdésem van.
Van olyan emberke itt, aki volt az Ú.ZS. spike tanfolyamán, és használja is az ott kapott robotot?
Azért kérdezem, mert egy másik topicban valaki azt javasolta, menjek erre a tanfolyamra, mert ott egy működő robot is benne foglaltatik a tanfolyam árában. Kérdés, hogy mennyire működő?

Érdekes marketingje van a Profit.hu csapatnak. Mindig elgondolkodtat, hogy mekkora energiát fektetnek a reklámba. Ha a neten Forex tanfolyamot keresek, az elején nagyon sok találat a Pintér művek felé mutat. Míg Spike tanfolyamra szinte kizárólag Ú.ZS-t adja fel találatnak.

Szóval akkor jobb híján erről az Ú.Zs féle tanfolyamról, és a spike robot programról kérnék szépen véleményt.
Régi 2012-02-22, 08:58   #34 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 57
abrakadabra111 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

kb 30 % találtai arány magas RR , erős pszichológia kell a sok vesztők feldolgozásához. A stratégia nincs hosszútávon tesztelve éles számlán bizonyítottan, hogy sikeres lenne. Én zsákbamacskának tartom. Ha látókörödet akarod bővíteni ,akkor arra jó. Sok sik.
abrakadabra111 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-03, 18:03   #35 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Alapbeállítás

A 30% találati arányt eléggé kevéskének tartom. Ennyibe manuálisan, behunyt szemmel is bele lehet találni.

Ahhoz képest egyébként, hogy szinte másféle spike tanfolyamról nem igazán lehet hallani, fura, hogy egyetlen vélemény sem érkezett a fentin kívül. Se jó, se rossz.

Nem ismerem ezeket a robot programokat. Az lenne a kérdésem, hogy adott esetben mennyire testre szabhatók ezek, ha van az embernek egy saját "stratégiája", mennyire tudja átültetni egy ilyen robotra?

Vagy a spike tanfolyam robotját úgy képzeljem el, hogy vagy tudom használni, úgy ahogy megkaptam, vagy suhintós... ?

Meg úgy általában is szívesen hallanék autentikus véleményt a spike tanfolyamról. (Ez alatt azt értem, hogy olyan személytől, aki elvégezte, és használja is az ott szerzett ismereteket.)
Régi 2012-03-13, 05:03   #36 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Alapbeállítás

Hát elég fura.
Mármint az, hogy erről az Újfalusi Zsolt által tartott spike tanfolyamról, illetve a tanfolyamhoz kínált robotról az égvilágon semmilyen visszajelzés nem jött.
Pedig ha a gugolóson elkezdem keresni, az első oldalon a találatok között szinte nem is ajánl mást.
Ennek ellenére ennyien kevesen végzik el, vagy ennyire nincs miről beszámolni? Elgondolkodtató.

Esetleg más által tartott spike tanfolyamot, s viszonylag jónak tűnő robotot tud valaki ajánlani?
Olyan, aki saját tapasztalata alapján érdemi információkkal tud szolgálni?!?!
Régi 2012-03-15, 18:43   #37 (permalink)
Tag

jedilovag logója

Összes hozzászólás: 31
Hírnév szint: 9
jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Robot

Idézet:
Profi(t) eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"... s viszonylag jónak tűnő robotot tud valaki ajánlani?
..."
Ezt a robotot a neten naláltam. Köze nincs a "Spike Stratégiához", csak hasonló elven kereskedik. Vagyis inkább a csúcsokat kerskedi le.
http://codebase.mql4.com/8106
jedilovag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-22, 13:11   #38 (permalink)
Új tag

xViktorx logója

Összes hozzászólás: 7
xViktorx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Először is üdvözlök mindenkit a fórumon, már régóta lelkes olvasója vagyok,de úgy látom más is jár abban a cipőben mint én közel egy éve, úgyhogy regisztráltam és megpróbálok segíteni.

Én tavaly év végén végeztem el a Spike tanfolyamot és azóta apróbb módosításokkal ezzel is kereskedem. Nálam a stratégia működik, mégpedig szerintem azért, mert a legnagyobb részével 100%-ig tudtam azonosulni, hiszek benne akkor is amikor egy-egy hónapom mínuszos lesz és akkor is amikor egymást követő 2 kereskedésen lényegesen megnövelem a számlám! Szerintem mielőtt bárki elkezd egy stratégiával tesztelni, demózni először a fejében kell letisztáznia hogy mennyire fog tudni majd vele azonosulni. Én is próbálkoztam a különböző mozgóátlagok metszésekor kialakult szignálokkal, de nem voltam vele sikeres mert nem passzolt a személyiségemhez. Amivel pedig nem tudtam azonosulni azt pedig egészen egyszerűen nem úgy alkalmazom, ahogy Újfalusi Zsolt oktatta (pl. én divergencia miatt nem nyitok trenddel ellentétes pozíciót , a saját kockázattűrő képességemhez formáltam a lépésközöket, napon túl is tartok pozíció és még pár dolog.... ).

Pár szó a tanfolyamról:
Pozitív: Megítélésem szerint már csak az expert megérte a tanfolyam árát ( mind a mai napig fejlesztik és frissítik a szoftvert és minden felmerülő problémámra a fejlesztő korrektül és végtelen türelemmel válaszolt), az már csak egy plusz volt , hogy jó volt látni és hallani egy olyan hús vér embert aki ezzel keresi a kenyerét, elég sok motivációt adott az ott hallottak. Magáról a stratégiáról már leírtam a véleményem, azt gondolom hogy nem mindenkinek jön be, nekem bejött, sőt még a mai napig rajongok érte, más pedig már a tanfolyam első szünetében ledegradálta. Talán annyi még hozzá, hogy szerintem ez nem az a fajta stratégia, ahol minden hónapban elégedetten dőlhetsz hátra, hogy meg van a havi betevő, érdemes megvárni az első 200 kereskedést, mielőtt messzemenő következtetéseket levonsz, és ha még hozzáveszem, hogy egy tanulófázisban vagy, lehet hogy érdemes ezt a számot tovább növelni.

Negatívum: A Profit.hu marketingstratégiája szerintem megmérgezi az amúgy színvonalas oktatást. A Spike tanfolyamot: 50% feletti találati aránnyal hirdették, valamint hogy minden előképzettség nélkül a stratégia elsajátítható. Ehhez képest Újfalusi Zs. az első mondatai közt említette meg a stratégia alacsony találati arányát de rendkívül magas Payoff/ratio-t (ami teljesen korrekt szám volt, kb nekem is 30% körül mozog a találati arányom és 4.7 a PoR ). Az előképzettség szükségességére még telefonon is rákérdeztem egy közeli ismerősöm miatt és ott is azt válaszolták , hogy nem szükséges Zsolt majd beavat mindenbe. Őszinte leszek ,nem irigyeltem azt a két srácot és lányt aki előttem ült, ugyanis ők tényleg teljesen szűzen jöttek és nem sokat értettek belőle, a szünetben én meg egy másik srác próbáltuk őket valamennyire képbe helyezni. Ezzel azt akarom mondani, hogy egyáltalán nem lett volna gond ha még megemelik egy 20.000 az árat és megtoldják még egy vagy két nappal. Amúgy egy kezdő trader, aki tisztában van az alap dolgokkal (kockázatkezelés, függő megbízások, MM, és egy kis technikai elemzés) annak simán érthető a tanfolyam. Annyi még, hogy tapasztaltam máskor is hogy a hirdetésben egy kicsit populárisabban van eladva a termék, ami amúgy jó, csak valahogy az ember más szájízzel ül úgy ott , hogy hát nem éppen ez volt a hirdetésben.

Ha valakit úgy nagy vonalakban érdekel a stratégia , annak azt tudom javasolni hogy olvassa el HWTrader - Kereskedés de hogyan topicban leírt stratégiáját, az ott leírt belépési szignálok nagy vonalakban megegyeznek, csak kisebb idősíkon tradeljük és agresszív pozícióépítéssel. Én például jelentős S/R szintek meghatározására úgy ahogy van átemeltem a stratégiámba, HWTrader által leírt ppz - technikát.

Az ingyenes szignálszolgáltatásra én is regisztráltam, annak idején. Nekem nagyon sokat segített, mert egy visszajelzést kaptam arról, hogy mennyire sikerült elsajátítanom a Spike-os gondolkodás módot.

Remélem sikerült hasznos információkat megosztanom és nem untattam senkit, köszi a megtisztelő figyelmet és még egyszer Üdvözlök minden Trader társat itt a fórumon!
xViktorx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-23, 07:57   #39 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szia xViktorx,

jó hallani, hogy valakinek működik a "spike" startégia!

Írtad, hogy jó volt látni olyan embert aki tényleg pénzt keres ezzel a módszerrel!
Azt nem tudod véletlenül, hogy a szignál szolgáltatás amit a Zsolt profi tréderei csinálnak miért nem teljesít? Körülbelül -25% környékén van a portfóliójuk fél év és több 100 trade után.

Köszi!
Régi 2012-04-23, 08:46   #40 (permalink)
Új tag

xViktorx logója

Alapbeállítás

Idézet:
wanda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia xViktorx,

jó hallani, hogy valakinek működik a "spike" startégia!

Írtad, hogy jó volt látni olyan embert aki tényleg pénzt keres ezzel a módszerrel!
Azt nem tudod véletlenül, hogy a szignál szolgáltatás amit a Zsolt profi tréderei csinálnak miért nem teljesít? Körülbelül -25% környékén van a portfóliójuk fél év és több 100 trade után.

Köszi!
Szia Wanda!

Bizonyára a legtöbben elborzadva olvassák majd azt amit írok, de a tapasztalataim azt mutatják, hogy a 20%-os drawdown nem ritka ebben a stratégiában. Nekem 100 kereskedés alatt két alkalommal is bejött, persze az igazsághoz hozzá tartozik, hogy mind a kettőben vastagon benne voltam én is a stratégiával kapcsolatos tapasztalatok hiánya miatt. Mint ahogy említettem pont ezért kicsit szigorítottam a szabályokon, megpróbálom egy kicsit jobban megszűrni a jeleket, mert egy rossz szériában a sűrű pozíció fordítgatás csak úgy darálja a számlát! A szignál szolgáltatásokról meg úgy általában az a véleményem, hogy nem sokat érnek, maximum egy jó visszajelzés hogy hogyan is állsz a stratégia megtanulásával. Nem látom sok értelmét mások döntésére hagyatkozva kockáztatni a pénzed, már csak azért sem mert szerintem ezzel kizárod a legfontosabb dolgot ami kell a kereskedéshez, MAGADAT! Általában minden valamire való tőzsdei könyv azzal kezdődik hogy "vállalj 100% felelősséget ..!" ez pedig szerintem pont ezt kerüli meg, van kire fogni a bukót. Akkor már inkább egyszerűbb egy befektetési vagy kockázati alapot felkeresni

remélem tudtam segíteni
Régi 2012-04-23, 09:35   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
xViktorx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Wanda!

Bizonyára a legtöbben elborzadva olvassák majd azt amit írok, de a tapasztalataim azt mutatják, hogy a 20%-os drawdown nem ritka ebben a stratégiában. Nekem 100 kereskedés alatt két alkalommal is bejött, persze az igazsághoz hozzá tartozik, hogy mind a kettőben vastagon benne voltam én is a stratégiával kapcsolatos tapasztalatok hiánya miatt. Mint ahogy említettem pont ezért kicsit szigorítottam a szabályokon, megpróbálom egy kicsit jobban megszűrni a jeleket, mert egy rossz szériában a sűrű pozíció fordítgatás csak úgy darálja a számlát! A szignál szolgáltatásokról meg úgy általában az a véleményem, hogy nem sokat érnek, maximum egy jó visszajelzés hogy hogyan is állsz a stratégia megtanulásával. Nem látom sok értelmét mások döntésére hagyatkozva kockáztatni a pénzed, már csak azért sem mert szerintem ezzel kizárod a legfontosabb dolgot ami kell a kereskedéshez, MAGADAT! Általában minden valamire való tőzsdei könyv azzal kezdődik hogy "vállalj 100% felelősséget ..!" ez pedig szerintem pont ezt kerüli meg, van kire fogni a bukót. Akkor már inkább egyszerűbb egy befektetési vagy kockázati alapot felkeresni

remélem tudtam segíteni

Ez a legnagyobb parasztvakítás! Nem is értem, hogy ennek hogy tudnak emberek bedőlni!
Ha adott egy trader aki azt állítja magáról, hogy sikeres és közzéteszi a kötéseit (szignált szolgáltat), akkor ezt nem lehet szubjektíven értelmezni: vagy nyereséges vagy nem.
Régi 2012-04-23, 09:37   #42 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez a legnagyobb parasztvakítás! Nem is értem, hogy ennek hogy tudnak emberek bedőlni!
Ha adott egy trader aki azt állítja magáról, hogy sikeres és közzéteszi a kötéseit (szignált szolgáltat), akkor ezt nem lehet szubjektíven értelmezni: vagy nyereséges vagy nem.
Ez teny. De ha kesve kotod be ugyanazt, vagy kesve ill. hamarabb szallsz ki akkor mar nem ugyanaz a szituacio... Es sajnos sokszor ez a baj
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-23, 09:56   #43 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Wanda!

remélem tudtam segíteni

Értem én, hogy van DD egy stratégiában. De hogy fél éven keresztül csak az van...
Régi 2012-04-23, 10:24   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez teny. De ha kesve kotod be ugyanazt, vagy kesve ill. hamarabb szallsz ki akkor mar nem ugyanaz a szituacio... Es sajnos sokszor ez a baj
Bekötésről szó sincs, ez a lényeg.
Ha az eredeti szignáljel is veszteséges, akkor nem lehet az ügyfelet hibáztatni, hogy későn kötötte.

Egy nyereséges rendszert lemásolni nagyon nehéz, ebben egyetértünk. De ez nem egy nyereséges rendszer (nem ismerem, csak az itt olvasottak alapján mondom). ...És mivel nem ismerem, nem is szóltam volna hozzá, mindössze csak azért, mert itt már megint egy csúnya megvezetésről van szó. Ha egy szignáljel-sorozat hosszú távon bukó, akkor a felelősséget semmilyen körülmények között nem lehet az ügyfélre tolni.
Régi 2012-04-23, 11:47   #45 (permalink)
Új tag

xViktorx logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ha az eredeti szignáljel is veszteséges, akkor nem lehet az ügyfelet hibáztatni, hogy későn kötötte.

Egy nyereséges rendszert lemásolni nagyon nehéz, ebben egyetértünk. De ez nem egy nyereséges rendszer (nem ismerem, csak az itt olvasottak alapján mondom). ...És mivel nem ismerem, nem is szóltam volna hozzá, mindössze csak azért, mert itt már megint egy csúnya megvezetésről van szó. Ha egy szignáljel-sorozat hosszú távon bukó, akkor a felelősséget semmilyen körülmények között nem lehet az ügyfélre tolni.
Szerintem a szignálsz. ha nem arra használod, hogy a tanuló fázisban visszajelzést kapjál arról, hogy mennyire sikerült elsajátítanod a stratégiát pusztán pénzkidobás.
1. Időt vesztesz vele, mert neked is a gép előtt kell ülnöd
2. Pénzt veszítesz vele, mert ügye nincs ingyen
3. Ha csak vakon követed, és nem próbálsz meg belőle tanulni, a szolgáltatót megelőzve te is gondolkodni tesztelni az elképzeléseidet, akkor hosszú távon elveszi tőled a lehetőséget hogy egyszer önálló traderré válj, mert ellustulsz és kialakul egy dogmád azzal kapcsolatban, hogy a kereskedés az rossz .

A felelősség kérdésében pedig szerintem, az a a felelős aki a döntést hozza. Az én döntésem, hogy melyik szolgáltatót választom és hogy meddig!!! Amíg az én nevem áll a számlán, amíg az én döntésem az hogy mikor nyomom meg a vétel/eladás gombot, addig minden ami történik az az én felelősségem, minden más csak önámítás.

A szolgáltató érdeke, hogy eladja a termékét , neked meg jogod van eldönteni hogy megveszed-e vagy nem? Ez pontosan ugyanolyan dolog mint karácsonykor felvenni a deviza alapú személyi kölcsönt 30-40% THM - re, mert megígértem a családnak hogy 3D-ben nézzük a reszkessetek betörőket,majd májusban, amikor meg megy a tv mindenestül mert nem bírja a családi kassza a törlesztőt, meg kántálni hogy a bankok megnyomorítottak, és kihasználtak,.......

Amúgy a stratégia működik, ha nekem nem hiszel keress rá egy videómegosztón, hogyan lehet egy 12.000 számlát megduplázni, és elég ha csak egyszer jön be egy évben. De ha nem hiszel benne, az sem gond elég ha az hisz aki használja és ismeri.
Régi 2012-04-23, 14:29   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Amúgy a stratégia működik, ha nekem nem hiszel keress rá egy videómegosztón, hogyan lehet egy 12.000 számlát megduplázni, és elég ha csak egyszer jön be egy évben. De ha nem hiszel benne, az sem gond elég ha az hisz aki használja és ismeri.
Azt mondtam, hogy nem ismerem, nem azt, hogy nem működik.
Engem ez a stratégia nem érdekel. A szignálszolgáltatásra reagáltam, ami pillanatnyilag -állítólag- bukó.
Régi 2012-04-23, 15:07   #47 (permalink)
Új tag

xViktorx logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azt mondtam, hogy nem ismerem, nem azt, hogy nem működik.
Engem ez a stratégia nem érdekel. A szignálszolgáltatásra reagáltam, ami pillanatnyilag -állítólag- bukó.
Fxtarder55: "...De ez nem egy nyereséges rendszer (nem ismerem, csak az itt olvasottak alapján mondom)...."
Régi 2012-04-23, 15:17   #48 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem a szignálsz. ha nem arra használod, hogy a tanuló fázisban visszajelzést kapjál arról, hogy mennyire sikerült elsajátítanod a stratégiát pusztán pénzkidobás.
1. Időt vesztesz vele, mert neked is a gép előtt kell ülnöd
2. Pénzt veszítesz vele, mert ügye nincs ingyen
3. Ha csak vakon követed, és nem próbálsz meg belőle tanulni, a szolgáltatót megelőzve te is gondolkodni tesztelni az elképzeléseidet, akkor hosszú távon elveszi tőled a lehetőséget hogy egyszer önálló traderré válj, mert ellustulsz és kialakul egy dogmád azzal kapcsolatban, hogy a kereskedés az rossz .

A felelősség kérdésében pedig szerintem, az a a felelős aki a döntést hozza. Az én döntésem, hogy melyik szolgáltatót választom és hogy meddig!!! Amíg az én nevem áll a számlán, amíg az én döntésem az hogy mikor nyomom meg a vétel/eladás gombot, addig minden ami történik az az én felelősségem, minden más csak önámítás.

A szolgáltató érdeke, hogy eladja a termékét , neked meg jogod van eldönteni hogy megveszed-e vagy nem? Ez pontosan ugyanolyan dolog mint karácsonykor felvenni a deviza alapú személyi kölcsönt 30-40% THM - re, mert megígértem a családnak hogy 3D-ben nézzük a reszkessetek betörőket,majd májusban, amikor meg megy a tv mindenestül mert nem bírja a családi kassza a törlesztőt, meg kántálni hogy a bankok megnyomorítottak, és kihasználtak,.......

Remélem Neked sem releváns referencia, egy két számladuplázós - demó - videó... Szerintem senkinek sem az, maximum az abszolút kezdőket lehet ilyen és ehhez hasonló trükkökkel elkápráztatni.

Nekem tudod mi lenne meggyőző bizonyíték? Mondjuk egy fél / egy év szignálszolgáltatás eredménye tradernaplóba vagy myfxbook-ba konvertálva. És tudod mit gondolok? Ez lenne a legjobb marketing a Zsoltnak és a szignálszolgáltatásnak is, hiszen abba nem lehetne belekötni, és nem kerülne semmibe. Ömlene a tömeg hozzá, hogy másolják őket. Vajon miért nem teszik ezt, és miért szól a fáma arról, hogy mióta megy a szolgáltatásuk, csak mínuszban vannak.

Részemről egyébként lerágott csont, nem kívánok többet foglalkozni a dologgal! Mindenki el tudja dönteni, hogy mi működik, mi nem.
Régi 2012-04-23, 15:31   #49 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 185
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A stratégia a Dénes All in stratiából lett kidolgozva annak idején.Akkor zseniálisnak tűnt (Brókerszámla időszak)ráadásul sikerült automatizálni a rávásárlásokat,ezzel szinte pszihikailag tehermentesebbé tették a trader számára.Már régen is probléma volt a nagy pszihés terhelés,mint ahogy minden éoítkezős stratégiában.Aki nem bírja a 40% alatti találati arányú rendszereket,az semmiképpen ne ezt használja.Nagyon kevés embert ismerek a szakmában,aki bírja idegileg,hogy hetekig v. hónapokig csak darál,majd egy-két kiugró plusszal megvan az évi 100% körül.
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-23, 16:47   #50 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Egyetertek
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
spike

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
A Stratégia rubio Kezdőknek 151 2017-04-09 16:44
ismét női tanfolyam! Pumukli Tőzsdei képzések 6 2015-02-04 21:51
FOREX tanfolyam! forexclub.hu Tőzsdei képzések 53 2012-01-28 12:29
USDCHF spike 2011.09.20 23:02 Zsolt27x Devizatőzsde 31 2011-09-30 10:59
Stratégia, vagy mégsem? Sityu Kezdőknek 10 2011-05-10 12:56

A pontos idő 01:23 , a GMT +1 időzóna szerint.