Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Lezárt téma

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-10-06, 15:56   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
Hírnév szint: 8
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Komolyra fordítva a szót,mi nem Meta Tradert használunk kereskedésre,hanem saját szoftvereket,a likviditásszolgáltatókkal együtt fejlesztve.
A Metát csak a kis saját számláinkhoz haználjuk,ami privát a miénk.
Itt kereskedünk a magunk szakállára kis pénzért.Én is.
Ezért magyarországi programozókat nem tudunk alkalmazni,a cég központja nem itt van.Amúgy sem ismerik a mi szoftverjeinket a magyarok.
kismentor nem elérhető  
Régi 2012-10-06, 16:06   #52 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor azért volt olyan családias a létszám?

Rögzítve lett az előadás, a felmerülő kérdésekre pedig itt, vagy privátban szívesen válaszolok.

http://www.anymeeting.com/zoolitrading/EC50D884834C
Ahogy én leszűrtem,ez nem egy bonyolult rendszer,tisztán lekövethető.
Miota hozza a nyereséget változtatás nélkül?Azt lehet tudni?
Illetve ha jól láttam 2% a dd,és 6% a nyereség?Miért nem növeled a dd-t?
Illetve ha tegyük fel a dd-t elengednéd mondjuk 50%-ra,akkor az mm-et is figyelembe véve ebben az esetben mennyi lenne a profit egy év alatt?Azt kiszámoltad már?(nem ismerem az mm-ed,vagy az mindíg fix %?Bocs ha nem figyeltem és mondtad).Vagy szorozzuk fel 25-el a kettőt?Tehát lineárisan számolható?
kismentor nem elérhető  
Hirdetések
Régi 2012-10-06, 16:19   #53 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
Hírnév szint: 6
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Komolyra fordítva a szót,mi nem Meta Tradert használunk kereskedésre,hanem saját szoftvereket,a likviditásszolgáltatókkal együtt fejlesztve.
A Metát csak a kis saját számláinkhoz haználjuk,ami privát a miénk.
Itt kereskedünk a magunk szakállára kis pénzért.Én is.
Ezért magyarországi programozókat nem tudunk alkalmazni,a cég központja nem itt van.Amúgy sem ismerik a mi szoftverjeinket a magyarok.

Így már érthetőek a történeteid.
Gondolom kelet-európai cégnél nyomod, mert a hanyatló nyugat az kapkod a magyar programozókért.
aSzabe nem elérhető  
Régi 2012-10-06, 16:36   #54 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Így már érthetőek a történeteid.
Gondolom kelet-európai cégnél nyomod, mert a hanyatló nyugat az kapkod a magyar programozókért.
Nem kelet europai a cég.
Miért,van esetleg az ismerősi körötökben programozó,aki szeretne külföldön dolgozni?
kismentor nem elérhető  
Régi 2012-10-06, 16:57   #55 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem kelet europai a cég.
Miért,van esetleg az ismerősi körötökben programozó,aki szeretne külföldön dolgozni?
Olyan van akit szeretnének ha külföldön dolgozna.....mármint például norvégia helyett svédországban, a másik anglia helyett amerikában. De sejtheted milyen nyomott fizetések vannak a svéd bankoknál....
aSzabe nem elérhető  
Régi 2012-10-06, 17:55   #56 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
fxpolice a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tényleg senki nem veszi észre, hogy kismentor valójában Alterman klónja vagy csak mindenki magában röhög? Ugyanazok a helyesírási hibák, ugyanaz a stílus kicsit visszafogottabb előadásmódban és a szerepjáték, mintha a tanítványa lenne. Röhej az egész. Valójában egy tudathasadásos személy reinkarnációját nézhetjük végig. Mindjárt leírja, hogy nem tudja mi ez az egész, de ha felidegesít én meg leírom Alterman igazi és kamu forexes élettörténetét az érdekesség kedvéért.
fxpolice nem elérhető  
Régi 2012-10-06, 18:06   #57 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Összes hozzászólás: 427
Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
fxpolice eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tényleg senki nem veszi észre, hogy kismentor valójában Alterman klónja vagy csak mindenki magában röhög? Ugyanazok a helyesírási hibák, ugyanaz a stílus kicsit visszafogottabb előadásmódban és a szerepjáték, mintha a tanítványa lenne. Röhej az egész. Valójában egy tudathasadásos személy reinkarnációját nézhetjük végig. Mindjárt leírja, hogy nem tudja mi ez az egész, de ha felidegesít én meg leírom Alterman igazi és kamu forexes élettörténetét az érdekesség kedvéért.
Írd le légy szíves, mert én nem tudom ki az az Alterman.
2011 decembere óta olvasom a fórumot, és foglalkozom Forex-el.
Az újszülöttnek minden vicc új!
Prozac nem elérhető  
Régi 2012-10-06, 20:21   #58 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nyissatok neki külön Alterman topikot ha kérhetem, és ott rendezzétek a vitáitokat!
A feltett kérdésekre holnap válaszolok, ma már túl későn van.
Régi 2012-10-06, 22:03   #59 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nyissatok neki külön Alterman topikot ha kérhetem, és ott rendezzétek a vitáitokat!
A feltett kérdésekre holnap válaszolok, ma már túl későn van.
OFF:Igen,az jó volna ha nem offolnánk szét a topikot,valami elmeháborodottnak már másodszor tör elő a kényszerképzete.Már az első alkalommal kitárgyaltuk ezt,és ezzel nem kívánok többet foglalkozni sem most,sem később.(Aki számít,azoknak privátban megírtam itt hogy ki vagyok mi vagyok egyébként is.)
ON:
Rendben,várjuk a válasz holnap!
kismentor nem elérhető  
Régi 2012-10-07, 08:11   #60 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Dvit:
„Értem, köszi. Tehát akkor lényegében alsó indikátorok nélkül is nyereséges lenne, csak több lenne a vesztő trade.”

Ez a rendszer a fennálló fő mozgások (M15-H1 trendek) irányában keres belépési pontokat azok folytatódására számítva. Kitörési pontokat próbál azonosítani, ahol jelentős árfolyam elmozdulás várható. Ezek a belépést követően gyorsan kialakulnak, vagy elhalnak, így rövid időn belül kiderül igazam van-e vagy sem. Kitörések esetén az első elbizonytalanodási pont környékén részzárással szünteti meg a kockázatot és futtatja tovább a megmaradó pozíciórészt akár több órán keresztül is. (képek csatolva)

kismentor:
„Miota hozza a nyereséget változtatás nélkül? Azt lehet tudni?”

Az alapelvek több mint egy éve változatlanok, nagy hülyeségeket azóta nem csinálok. De az indikátorok időközben módosultak, vagy cserélődtek. Júliusban részben átdolgoztam, optimalizáltam őket és most már így is fognak maradni. Nem is ezeken van a hangsúly, ezek csak megerősítést adnak, valamelyik jobban, valamelyik kevésbé.

„Illetve ha jól láttam 2% a dd,és 6% a nyereség?Miért nem növeled a dd-t?”

A publikált Myfxbook amit a klub miatt indítottam és amit vinni fogok a jövőben, jelenleg -2,76% DD és +14,59% profitban van augusztus eleje óta. A weboldal túl sok időmet vette el mostanában, de ez változni fog és több időm fog jutni a kereskedésre.

„Illetve ha tegyük fel a dd-t elengednéd mondjuk 50%-ra,akkor az mm-et is figyelembe véve ebben az esetben mennyi lenne a profit egy év alatt?Azt kiszámoltad már?(nem ismerem az mm-ed,vagy az mindíg fix %?Bocs ha nem figyeltem és mondtad).Vagy szorozzuk fel 25-el a kettőt?Tehát lineárisan számolható?”

Mindenkinek magára kell szabnia a rendszerét. Olyan saját szabályokkal, amit képes üzemeltetni. Én nem viselem el a nagy DD-t, még a nagyobb profit reményében sem. Pszichikailag képtelen lennék egy 25-30%-os találati aránnyal és jelentős DD-vel üzemelő sipke rendszer működtetésére. Ezért igyekeztem egy jó találati aránnyal rendelkező rendszert felépíteni (>70%), valamint alacsonyan tartani a DD-t (max 6-8%). Szigorú a kockázatkezelés (kockázat: 0,5-2%/ tranzakció). Nincs leátlagolás, nincs martingale. Inkább legyen egy szerényebb, de stabilan emelkedő profitgörbém kisebb visszaesésekkel, mint egy hektikusan le-fel ugráló.
Csatolt kicsinyítések
zooli-trading-klub-forum1.gif  
Régi 2012-10-07, 10:21   #61 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dvit:
„Értem, köszi. Tehát akkor lényegében alsó indikátorok nélkül is nyereséges lenne, csak több lenne a vesztő trade.”

Ez a rendszer a fennálló fő mozgások (M15-H1 trendek) irányában keres belépési pontokat azok folytatódására számítva. Kitörési pontokat próbál azonosítani, ahol jelentős árfolyam elmozdulás várható. Ezek a belépést követően gyorsan kialakulnak, vagy elhalnak, így rövid időn belül kiderül igazam van-e vagy sem. Kitörések esetén az első elbizonytalanodási pont környékén részzárással szünteti meg a kockázatot és futtatja tovább a megmaradó pozíciórészt akár több órán keresztül is. (képek csatolva)

kismentor:
„Miota hozza a nyereséget változtatás nélkül? Azt lehet tudni?”

Az alapelvek több mint egy éve változatlanok, nagy hülyeségeket azóta nem csinálok. De az indikátorok időközben módosultak, vagy cserélődtek. Júliusban részben átdolgoztam, optimalizáltam őket és most már így is fognak maradni. Nem is ezeken van a hangsúly, ezek csak megerősítést adnak, valamelyik jobban, valamelyik kevésbé.

„Illetve ha jól láttam 2% a dd,és 6% a nyereség?Miért nem növeled a dd-t?”

A publikált Myfxbook amit a klub miatt indítottam és amit vinni fogok a jövőben, jelenleg -2,76% DD és +14,59% profitban van augusztus eleje óta. A weboldal túl sok időmet vette el mostanában, de ez változni fog és több időm fog jutni a kereskedésre.

„Illetve ha tegyük fel a dd-t elengednéd mondjuk 50%-ra,akkor az mm-et is figyelembe véve ebben az esetben mennyi lenne a profit egy év alatt?Azt kiszámoltad már?(nem ismerem az mm-ed,vagy az mindíg fix %?Bocs ha nem figyeltem és mondtad).Vagy szorozzuk fel 25-el a kettőt?Tehát lineárisan számolható?”

Mindenkinek magára kell szabnia a rendszerét. Olyan saját szabályokkal, amit képes üzemeltetni. Én nem viselem el a nagy DD-t, még a nagyobb profit reményében sem. Pszichikailag képtelen lennék egy 25-30%-os találati aránnyal és jelentős DD-vel üzemelő sipke rendszer működtetésére. Ezért igyekeztem egy jó találati aránnyal rendelkező rendszert felépíteni (>70%), valamint alacsonyan tartani a DD-t (max 6-8%). Szigorú a kockázatkezelés (kockázat: 0,5-2%/ tranzakció). Nincs leátlagolás, nincs martingale. Inkább legyen egy szerényebb, de stabilan emelkedő profitgörbém kisebb visszaesésekkel, mint egy hektikusan le-fel ugráló.
Köszi a választ,nekem egyébként tetszik az eredmény,főleg azért mert körülbelül 3%-os DD-hoz tartozik 15% nyereség.
Most ezt átkonvertálom magamnak a mi elemzési módszerünkre,és megsaccolom hogy mire lenne képes a stratégia.
Azt hiszem augusztus hónap az szerencsésen fekszik(nyár) a stratégiádnak.
Igazán kíváncsi leszek a továbbiakra is,reméljük nem lesz probléma!
Jó lenne majd egy éves történet,akkor tisztábban látszik a teljesítmény.
kismentor nem elérhető  
Régi 2012-10-07, 10:33   #62 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Jól értelmeztem a videódban, hogy fix spreaddel nyitsz be?
Mennyi ez,?
Ahogyan hallottam, a klub számlája egy 20-22 pont spreaddel működő brókernél van.
A bróker spreadje befolyásolja a kezdeti kozkázatot, illetve a benyitásnál használt stopot.
A részzárásra pontos szabályaid vannak/pl 120 pont counter/, vagy a chart mozgásának lendületétől függ?
Prozac nem elérhető  
Régi 2012-10-07, 10:34   #63 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Alapbeállítás

Idézet:
OFF:Igen,az jó volna ha nem offolnánk szét a topikot,valami elmeháborodottnak már másodszor tör elő a kényszerképzete.Már az első alkalommal kitárgyaltuk ezt,és ezzel nem kívánok többet foglalkozni sem most,sem később.(Aki számít,azoknak privátban megírtam itt hogy ki vagyok mi vagyok egyébként is.)
ON:
Rendben,várjuk a válasz holnap!
Soha többet nem offolok ebben a topicban, ez az utolsó, esküszöm.
De most megtudtam, hogy nem számítok. Brühühühühü...
Prozac nem elérhető  
Régi 2012-10-07, 13:28   #64 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jól értelmeztem a videódban, hogy fix spreaddel nyitsz be?
Mennyi ez,?
Ahogyan hallottam, a klub számlája egy 20-22 pont spreaddel működő brókernél van.
A bróker spreadje befolyásolja a kezdeti kozkázatot, illetve a benyitásnál használt stopot.
A részzárásra pontos szabályaid vannak/pl 120 pont counter/, vagy a chart mozgásának lendületétől függ?
A bróker spreadje változó EUR/USD 1,7-2,5 között, jellemzően 2-2,2. Nagy dilemma a brókerválasztás, nincs olyan ami minden szempontból megfelelő lenne. Viszont ebből is látszik, hogy annyira nem spread érzékeny a módszer. Egy EUR/USD mozgékonyságú párnál 3, max 4 pip költségig még kigazdálkodható a bróker díja. Persze ha kevesebb, több marad a te zsebedben.
A részzárás helyének kiválasztásánál vannak szabályok, de részben szubjektív a döntés. Ideális helye, a kitörések első hullámának csúcsa. Egyénfüggő ki meddig tudja kitartani a pozíciót, még velem is előfordul hogy korán zárok. De utána már halál nyugodtan tudok üldögélni a maradékkal, ha már nincs miért izgulnom, a tőkéből már nem veszíthetek, csak azon kell gondolkoznom mennyit vagyok hajlandó visszaengedni a lebegő profitból.
Régi 2012-10-07, 14:52   #65 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Alapbeállítás

Félreérthetően fogalmaztam.
Azt szerettem volna megkérdezni, hogy fix , állandó stop losstal nyitsz be,/ pl 50 pont/, vagy a chart adja a stop losst helyedet?/Pl az utolsó 15 perces gyertya alja, teteje/?
Prozac nem elérhető  
Régi 2012-10-07, 15:47   #66 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Félreérthetően fogalmaztam.
Azt szerettem volna megkérdezni, hogy fix , állandó stop losstal nyitsz be,/ pl 50 pont/, vagy a chart adja a stop losst helyedet?/Pl az utolsó 15 perces gyertya alja, teteje/?
A %-os kockázatvállalást preferálom. Mindenki a tűrőképességéhez mérten határozza meg az egyéni kockázati szintjét (0,5-2% között). Mindig a stop helyének ismeretében (átlag 15-25 pip) kerül kiszámításra a nyitható pozíció mérete. A stop helyét a chart határozza meg, korábbi csúcs-völgy, jelentős MA, H1 S/R zóna vagy megegyezési szint, esetleg napi pivot. Erre nagyon jó segédeszköz a RiskA, így nem fejben kell számolgatni. Gyors a megbízás, valamint a stop bevitel.
Minden helyzet más és már, így nem lehet mindig azonos stop távolságokat sem alkalmazni. Mint ahogy a kockázat mértéke is változhat, attól függően hogy egy nagyobb valószínűségű szignált (pl. pullback) köt-e az ember, vagy egy kisebbet (pl. kezdődő trendváltás).
Régi 2012-10-18, 12:02   #67 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 183
KJudit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,
Nagyon szimpi a klubbotok. Jó látni, hogy így kezd összeállni itt egy ilyen szuper csapat
Egy jó ideje tudok profitot termelni és Shortosgyula hatására szeretném a Pepperstonehoz élesbe kis megtakarításomat elküldeni.
Szeretnék még abban tanácsot kérni tőletek, hogy melyik melyik magyar bankot tudjátok ajánlani, amit költséghatékonynak látnátok erre a célra?
Köszönöm a választ és remélem elősegít mást is ez a kérdés.
/Bocsánat, ha nem kifejezetten az éppeni tradekhez kapcsolódott az irományom, de úgy éreztem ezt egy ilyen nyitott és segítőkész klubban megkérdezhetem./
Üdvözlet
Szép Napot mindenkinek!
Judit
KJudit nem elérhető  
Régi 2012-10-18, 12:22   #68 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Tapasztalatom csak a Raiffeisennel, és a K&H-val van. Be biztos sok múlik a számla típuson, és a közvetítő bankok díjain is.
Előbbit nem ajánlom, mert nem csak pocsék árfolyamon váltottak nekem EUR-t, hanem még ezen felül külön költsége volt a váltásnak, és külön költsége, hogy ezt hajlandóak voltak külföldi számlára utalni. Megreklamáltam, de szerintük nekik van igazuk, jogos a közel 6%-os lenyúlás.
K&H szinte középárfolyamon váltott a héten USD-t, és baráti volt a felszámított költség is. Viszont kevesebb érkezett meg mint vártam, és mint ami indokolt lett volna a bróker befizetési levonása után. Még konkrétan nem kérdeztem rá a brókernél, csak gyanítom, hogy valami egyéb külföldi banki költség lehet az oka.
Régi 2012-10-18, 12:40   #69 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://www.citibank.hu/hungary/homep...0HUFBANKSZAMLA

Ez túl szép,hogy igaz legyen ?
KJudit nem elérhető  
Régi 2012-10-18, 12:58   #70 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
KJudit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A lényeg mindig az apró betűs részekben van eldugva.

A 0 Ft-os bankszámla feltétele TOP díjcsomagban: havi legalább 150 ezer forint egyösszegű, bankon kívülről érkező jóváírás. EBKM: 0,00% (nem kapsz kamatot az itt tartott pénzre). Külföldre pedig elég drágán utalnak.

http://www.citibank.hu/hungary/homep...luekondi-a.pdf
Régi 2012-10-18, 14:43   #71 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Beszéltem velük és ha befizetsz rá és utána akár ha egyből le is veszed bankkártyával akkor már teljesítetted. A lényeg a pénzmozgás náluk.
KJudit nem elérhető  
Régi 2012-10-19, 14:43   #72 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
KJudit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Beszéltem velük és ha befizetsz rá és utána akár ha egyből le is veszed bankkártyával akkor már teljesítetted. A lényeg a pénzmozgás náluk.
Szerintem nem itt kéne reklámozni a citibankot. Ha nem igy lenne, akkor elnézést kérek.
willow nem elérhető  
Régi 2012-10-19, 15:13   #73 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jogos amúgy ilyen számlája egy csomó banknak van, az utalás meg tényleg drága külföldre a citinél. Én tavaly körbejártam szinte az összes értelmesebb bankot - külföldi broki szla.nyitás, utalás..-, és a citi az első körben elvérzett.
stingy nem elérhető  
Régi 2012-10-19, 19:12   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tévedsz nem reklámozni jöttem, csak ezt találtam... Amúgy úgy látom havi 1 utalás is ingyenes náluk. Na mind1 esküszöm semmi érdekem és nem is dolgozom náluk. Lezárom ezt a részt. De majd később rájössz, hogy tévedtél velem kapcsolatba... Jogos a felvetésed is. Szia
KJudit nem elérhető  
Régi 2012-10-21, 19:32   #75 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
nebulo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Zoltán!

Érdekelne a klub, de mivel abszolút fogalmatlan vagyok, semmi, zéró tudással rendelkezem, így(ahogy le vagyon írva a honlapon is) nem sok rételme lenne belevágni még. A kérdésem a következő: milyen szakirodalommal tudnám esetleg felhozni magam a 2013-as év elejére, hogy elkezdhessem a tanfolyamot?

Tisztelettel,

nebulo
nebulo nem elérhető  
Régi 2012-10-21, 20:23   #76 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
nebulo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Zoltán!

Érdekelne a klub, de mivel abszolút fogalmatlan vagyok, semmi, zéró tudással rendelkezem, így(ahogy le vagyon írva a honlapon is) nem sok rételme lenne belevágni még. A kérdésem a következő: milyen szakirodalommal tudnám esetleg felhozni magam a 2013-as év elejére, hogy elkezdhessem a tanfolyamot?

Tisztelettel,

nebulo
Az oldalon is találhatóak olyan magyar nyelvű videók, amiket bátran tudok ajánlani kezdőknek.
Ha nem okoz problémát az angol nyelv, akkor a Babypips vagy az FPA anyagait tudom ajánlani. Részletes, jól összeszedett írások az alapismeretekről.
Régi 2012-12-20, 12:19   #77 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Egy kis videó arról, hogyan lehet manipulálni az MT4-et, és hogyan tudnak ezzel csalni a brókerek.
Régi 2012-12-20, 13:02   #78 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy kis videó arról, hogyan lehet manipulálni az MT4-et, és hogyan tudnak ezzel csalni a brókerek.
Hát igen, nem semmi...
De miért is van erre szükségük, amikor a nagy többség úgyis veszít? Valamelyik topikban volt már róla szó, hogy csak kategorizálniuk kell a kereskedőket és csak a folyamatosan profitot termelőket kellene kiközvetíteniük a piacra.
Így is keresnének nem kevés pénzt és nem kockáztatnák a jó hírnevüket.
Brian nem elérhető  
Régi 2012-12-20, 13:17   #79 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát igen, nem semmi...
De miért is van erre szükségük, amikor a nagy többség úgyis veszít? Valamelyik topikban volt már róla szó, hogy csak kategorizálniuk kell a kereskedőket és csak a folyamatosan profitot termelőket kellene kiközvetíteniük a piacra.
Így is keresnének nem kevés pénzt és nem kockáztatnák a jó hírnevüket.
Azért van rá szükség,hogy ha kellően nagy pozid van bent,akkor csinálnak neked egy virtuális "szép"gyertyát.
Tudnak ennél még sokkal többet is.
Például az indikátoraidnak fals értékeket adnak meg.
Vagy lenyomozzák hogy mi a stratégiád.
Régi 2012-12-23, 10:37   #80 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Régi 2012-12-23, 20:49   #81 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Neked is kellemes ünnepeket. havi átlag 40R hozamot.

Régi 2012-12-24, 14:34   #82 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt a videót feltettem több/kb 20db/ mt4-et használó bróker facebook üzenő falára,és annyit kérdeztem angolul, hogy mi a véleményük az ilyen fajta tevékenységekről.

Egytől egyig mind 5 percen belül törölte a beírásomat, és egyik sem válaszolt rá.

Szép kilátások!
Prozac nem elérhető  
Régi 2012-12-24, 16:07   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Akkor az MT4-et ha van is egy jó stratégia nagy pozik megnyitásával nem ajánlott használni?

Boldog Karit mindenkinek!
KJudit nem elérhető  
Régi 2012-12-26, 19:25   #84 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 36
Piphunter a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért van rá szükség,hogy ha kellően nagy pozid van bent,akkor csinálnak neked egy virtuális "szép"gyertyát.
Tudnak ennél még sokkal többet is.
Például az indikátoraidnak fals értékeket adnak meg.
Vagy lenyomozzák hogy mi a stratégiád.
A mai napig nem értem miért tenne ilyet egy jónevű brokercég. Ilyen machinációk nélkül is vastagra keresik magukat (ugye az ügyfél vesztesége nem az ő számlájukat gazdagítja). Olyan szoros felügyelet alatt állnak, hogy ha egy morcos ügyfél felnyomja őket és netán helyt adnak a panasznak, az ezutáni következmények futótűzként terjednek szét. Erre viszont egy nagytömegű pénzkivonás és elvándorlás indul meg. Ez egyenlő a pénzügyi csőddel, vagy az üzletmenet hanyatlásával.
Egész egyszerűen olyan nagyot kockáztatnának, amit nem ellensúlyoz az egyszeri magasabb haszon. (Fx nyelven a hozam-kockázat arány nagyon rossz)

Üdv
Piphunter nem elérhető  
Régi 2012-12-26, 22:43   #85 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Piphunter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A mai napig nem értem miért tenne ilyet egy jónevű brokercég. Ilyen machinációk nélkül is vastagra keresik magukat (ugye az ügyfél vesztesége nem az ő számlájukat gazdagítja). Olyan szoros felügyelet alatt állnak, hogy ha egy morcos ügyfél felnyomja őket és netán helyt adnak a panasznak, az ezutáni következmények futótűzként terjednek szét. Erre viszont egy nagytömegű pénzkivonás és elvándorlás indul meg. Ez egyenlő a pénzügyi csőddel, vagy az üzletmenet hanyatlásával.
Egész egyszerűen olyan nagyot kockáztatnának, amit nem ellensúlyoz az egyszeri magasabb haszon. (Fx nyelven a hozam-kockázat arány nagyon rossz)

Üdv
Ne legyél naív, a dolog a pénzről, a profitról szól, illetve a profit maximalizálásról. És ennek érdekében sokan sok mindenre hajlandóak. A brókercégeknek tulajdonosai vannak, vezetősége, akik mind-mind ugyanazért a célért dolgoznak és szeretik ha van egy "kis" osztalék év végén. Még jobban szeretik, ha ez az osztalék szemtelenül sok. Nincs limit, annyit vesznek el a piacról amennyit csak lehet, ez nem a Vöröskereszt. Hogy érted, hogy az ügyfél vesztesége nem az ő számlájukat gazdagítja? Ki másét? Amit te elbuksz, azt ők zsebre rakják, ez ilyen egyszerű. A spreadekből éhen halnának, főleg, hogy ma már a legtöbb bróker önköltségi ár alatt hirdeti a spreadjeit. ECN meg STP meg többi marhaság... Ugyan már! Ma az ECN egy dolgot jelent: alacsony spread+jutalék, semmi mást, a bankközi devizapiac 2-3 lépcsővel távolabb van, semmi köze a retail deviakereskedésnek ahhoz. A felügyelet se sokat ér, hidd el, pénzért mindent el lehet intézni a világon, max néha megbüntetnek egy kicsit, belefér bőven.
Van egy kanadai trader az egyik fórumon, tizen valahány éve kereskedik, 4 éve számlakezelő cége van, most csinált egy brókercéget is, mert elege lett a lehúzásokból. Megvette a Metatrader full licence-et, ami köztudottan nem arra lett kitalálva, hogy kiközvetítse bárhova is a megbízásokat. Az alapcsomagban (nem tartalmazza a már említett Virtual Dealer Plugin-t, ami +5000 USD) is be tudja állítani bárkinek vagy mindenkinek a minimum és/vagy maximum slippage-et. Ezt természetesen bármilyen megbízástípushoz hozzárendelheti, ezerféle szűréssel kiegészítve, egyénre vagy csoportokra szabva, spreadtágítást ugyanígy időpontra, kereskedőre szabva, esetleg megkeresve a nagyobb pozíciókat. Be tudja állítani, hogy hány százalékban kapjon a trader pozitív slippage-et vagy egyáltalán kapjon-e bármikor is, kinek mikor teljesüljenek a megbízásai, hány másodpercet késsen, stb. Automatikusan beállítható paraméterek, sablonok vannak arra az esetre, ha elkezdesz nyeregetni, mikor milyen mértékben kezdjen el szívatni. Hangsúlyozza, hogy ezek csak a Matatrader alapbeállításaiban vannak, gondold el, hogy mi történik, ha még rákapcsolnak 1-2 saját fejlesztésű szoftvert és mi van, ha egy egész dealing desk dolgozik azon, hogy megszabadítson a pénzedtől. Szóval nem üldözési mánia ez, hanem a valóság!
A jó(?) hír viszont, hogy a korrektebb brókereknél minderre csak akkor kerül sor, ha nyereséges vagy. Amíg veszteséget termelsz, nem kellenek ezek a trükkök. A pofátlanabb brókereknél viszont a számlanyitás után azonnal megindul a lehúzás. Ez a való világ...
fxtom nem elérhető  
Régi 2012-12-27, 07:27   #86 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Főleg a mohóság miatt csinálják. Így nem csak a jutalék, hanem a teljes felrakott tét, vagy még több is a bróker zsebében landolhat. Akik reklamálnak, azoknak csinálnak pár jóváírást. Így az ügyfél is elégedett marad egy ideig, nem rohangál azonnal a felügyelethez, ha van egyáltalán felügyelet. Régebben a Virtual Dealer Pluginról is volt fent egy videó, de az nyomtalanul eltűnt. Nem mondom, hogy minden bróker él ezekkel a trükkökkel, de a lehetőség adott.
Régi 2012-12-27, 09:22   #87 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jól mondják a kollégák!
Naná hogy így van!A saját platformok sem jobbak egyébként.
Ezért kell olyan startégiát használni,amit ezek az okosságok nem tudnak kijátszani.Vagy egyedileg szerződni bankokkal,likv. szolgáltatóval.
Oda kell ám itt figyelni,nem egyszerű történet ez!Van az a kellően nagy kötésegység,ahol a legjobb bróker(tulajdonos) sem tud ellenállni a kisértésnek!
Régi 2012-12-27, 12:39   #88 (permalink)
Tag

zolih logója

Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 60
zolih a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Akkor ezek szerint retail szinten lehetetlen nyereségesen űzni az ipart hosszabb távon?

Idézet:
Ezért kell olyan stratégiát használni,amit ezek az okosságok nem tudnak kijátszani.
ez alatt mit értesz?
Ami hirtelen eszembe jut a nagyobb időtáv. D1-en tök mindegy , hogy 5mp-vel később teljesül a megbízásom, vagy hogy leszúrnak tizenakárhány pip-et.

Idézet:
Van az a kellően nagy kötésegység,ahol a legjobb bróker(tulajdonos) sem tud ellenállni a kísértésnek!
A kis kötések szívatásával nem foglalkoznak?
zolih nem elérhető  
Régi 2012-12-27, 13:25   #89 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
zolih eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor ezek szerint retail szinten lehetetlen nyereségesen űzni az ipart hosszabb távon?

ez alatt mit értesz?
Ami hirtelen eszembe jut a nagyobb időtáv. D1-en tök mindegy , hogy 5mp-vel később teljesül a megbízásom, vagy hogy leszúrnak tizenakárhány pip-et.

A kis kötések szívatásával nem foglalkoznak?
Nem gondolom,hogy nem lehet nyereségesen űzni az ipart hosszabb távon retail szinten.Sok függ a brókertől,és attól hogy mi a stratégia,és hogy mit engedsz meg a brókerednek,mennyire figyelsz.

Az egyik,de csak az egyik lehetőség a nagyobb idősikon való kereskedés.
Vannak még megoldások,technikai trükkök,de ezek megértéséhez sok tapasztalat szükséges.(Nem gondolom hogy ezen a fórumon sokan megértenék ezt,csak okoskodás,és viták lennének olyan dolgokról,amiket egyik ember ért,a másik meg nem.)

A kis kötések szívatásával egyik bróker foglalkozik,a másik pedig nem.
A nagyobbak általában csak a nagyokkal foglalkoznak..(talán)
A legjobbak meg egyikkel sem.(talán)
Régi 2012-12-27, 13:45   #90 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem egyszerű. Hallani városi legendákat, hogy egyeseket, akik a trükkök ellenére is nyerők maradnak, egyszerűen eltanácsolnak.

Idézet:
ez alatt mit értesz?
A túl szűk stopkövetés miatt szedik ki a legtöbb pozíciót.
Régi 2012-12-27, 20:49   #91 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 36
Piphunter a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Jól mondják a kollégák!
Naná hogy így van!A saját platformok sem jobbak egyébként.
Ezért kell olyan startégiát használni,amit ezek az okosságok nem tudnak kijátszani.Vagy egyedileg szerződni bankokkal,likv. szolgáltatóval.
Oda kell ám itt figyelni,nem egyszerű történet ez!Van az a kellően nagy kötésegység,ahol a legjobb bróker(tulajdonos) sem tud ellenállni a kisértésnek!
No én ezt akkor sem tudom megemészteni. A chartokat milliónyian figyelik, talán többen éppen egy képernyő capture programmal a saját kereskedésüket veszik fel. Nem tudom elképzelni, hogy egy brókercég ne gondolna minderre. A körülmények egész egyszerűen nem kontrolláltak egy ilyen csaláshoz. Az lehet, hogy egy kis kanóchosszabbítással hirtelen óriási összeg esik le, de a "normál üzemszerű" nyereség egyszer csak ott van, napok, hetek alatt, mint a csaló lépés összege. A legkisebb kockázat nélkül, mondhatni tuti biztosan. Ha a pénzügyi felügyelet bármilyen úton megneszeli a csalást, és elpárolog a brókercég közössége, az egyszeri nagy nyereség többszöröse ugrik. Nem tudom elhinni, hogy ezt ép ésszel megkockáztatná valaki.

Az esetemben egyébként előfordult már rendellenes kanóc. Éles számlán többszörös ráépítéssel kellemes lebegő profittal shortoltam valamelyik GBP keresztet, már nem emlékszem melyiket. Az email üzeneteimet nézegettem át reggel, és ott volt az Oanda értesítője is, hogy a pozícióim zárása technikai hiba miatt történt, elnézést kérnek, a pozícióimat visszaállították az eredeti paraméterekkel. Megnéztem a chartot, és valóban korrektül megtörtént.
Na most ha ezzel a lépéssel kiszedtek egy giga méretű kötést (és vele együtt milliónyi kissebbet is mint az enyémet) nehéz eltitkolni, hogy itt bizony volt valami nem oda való. Főleg hogy az értesítő emailek milliói mentek szerteszét.
Lehet hogy én vagyok túlságosan jóhiszemű, de nekem ez a véleményem.
Piphunter nem elérhető  
Régi 2012-12-27, 21:47   #92 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

amikor kiveszi a "bróker" a stopodat egy kanóccal, azután 10-ből 10* megy az ellentétes irányba(amelyik irányt eredetileg játszottad - tehát kötelező újra belépni).
a "bróker" stopvadászata egy jó lehetőség a pénzkeresésre.
http://kepfeltoltes.hu/121227/fxpro2...toltes.hu_.jpg
nem stopvadászat a rossz dolog. az nem egy komoly probléma. a probléma inkább a slippage és requote. a requote nem a belépésnél probléma, hanem kilépésnél. amikor kiakarsz lépni a poziból és a "bróker" nem engedi, amíg nem tudja/vagy nem akarja fedezni a pozid.
van olyan "ECN" "bórker", amelyiknél 10 pipes! slippage-k vannak. és ez egy nagyon ismert,közkedvelt,híres "bróker". egyébként attól, hogy egy brókercég kirakja a honlapjára, hogy ECN az még nem jelent semmit. bármit kiírhat, amit akar. ez nem ilyen egyszerű.
és ezek a felügyeletei szervek sem garantálnak semmit.
de ezek csak azoknak probléma, akik 1,5 percesen kereskednek. ha 1 óráson kereskedsz, akkor ezektől nem fogsz csődbe menni. 1 órás tradingnél szinte mindegyik bróker jó. a tőkéd csak kevés részét tartsd a számládon, mert ha a brókercég csődbe megy, akkor senki nem fog kifizetni. tehát ha van 10 millió ft-od tőzsdére, akkor küldj be 500.000 ft-od a brókercéghez. de olyan poziméreteket használj, mintha a teljes 10 millió ft a számládon lenne. ehhez nagy tőkeáttét kell, mert magas lesz a fedezeti igény(margin). és valószínűleg a poziépítéstől is búcsút vehetsz. vagy kereskedj igazi határidős brókernél, de ott a legkisebb egység 1 kontraktus. ott ha csődbe megy a cég,vagy földrengés van akkor is kifizetnek. a legegyszerűbb 1 óráson kereskedni. ha 1 percesen akarsz, akkor meg légy óvatos és körültekintő. de azért nem kell túlságosan félni a brókerektől.

Régi 2012-12-27, 21:48   #93 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

nem tudom miért küldte el 2*.

Régi 2012-12-31, 08:50   #94 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
van olyan "ECN" "bórker", amelyiknél 10 pipes! slippage-k vannak. és ez egy nagyon ismert,közkedvelt,híres "bróker".
Azt lehet tudni, hogy konkrétan melyik brókerre gondolsz? Ugye nem a Dukascopyra?
orkati nem elérhető  
Régi 2012-12-31, 11:21   #95 (permalink)
Új tag

Skyglide logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 23
Hírnév szint: 5
Skyglide a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egy elméleti ECN piacon a keresleti és kínálati áron teljesül a megbízásod, nem akkor, amikor megnyomod a gombot. Ha el akarsz adni 5 lotot 1.2935-ös áron, de ott csak 2 lotnyi igény van, a következő vételi ár pedig csak 1.293, akkor a pozíciód csak tört része tud az általad kért áron teljesülni. Vagy automatikusan két különböző árfolyamon adod el, slippage mellett (beállíthatod a maximum engedélyezett értéket), vagy kapsz egy requote-t, vagy csak 2 lotot fog eladni, és rajtad marad a 3 lot. A chartra kivetített árak pedig késnek. Egy igazi ECN brókernél sokkal gyakrabbak és nagyobbak az odébb teljesülések.
Régi 2012-12-31, 11:31   #96 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Skyglide eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy elméleti ECN piacon a keresleti és kínálati áron teljesül a megbízásod, nem akkor, amikor megnyomod a gombot. Ha el akarsz adni 5 lotot 1.2935-ös áron, de ott csak 2 lotnyi igény van, a következő vételi ár pedig csak 1.293, akkor a pozíciód csak tört része tud az általad kért áron teljesülni. Vagy automatikusan két különböző árfolyamon adod el, slippage mellett (beállíthatod a maximum engedélyezett értéket), vagy kapsz egy requote-t, vagy csak 2 lotot fog eladni, és rajtad marad a 3 lot. A chartra kivetített árak pedig késnek. Egy igazi ECN brókernél sokkal gyakrabbak és nagyobbak az odébb teljesülések.
Na ne röhögtess. Mit gondolsz, egy ecn brókernél számit egy 5 lotos kötés bármit is?
willow nem elérhető  
Régi 2012-12-31, 11:47   #97 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt lehet tudni, hogy konkrétan melyik brókerre gondolsz? Ugye nem a Dukascopyra?
nem Dukascopy.

Régi 2012-12-31, 16:05   #98 (permalink)
Új tag

Skyglide logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 23
Hírnév szint: 5
Skyglide a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na ne röhögtess. Mit gondolsz, egy ecn brókernél számit egy 5 lotos kötés bármit is?
Dehogy számít. Csak egy elméleti példát írtam.
De ha nem jól tudom, várom a válaszod, miért gyakoribb a csúszás egy elméleti ECN-en.
Régi 2013-01-02, 10:30   #99 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
Hírnév szint: 7
AngyalBandi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.AngyalBandi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Jól mondják a kollégák!
Van az a kellően nagy kötésegység,ahol a legjobb bróker(tulajdonos) sem tud ellenállni a kisértésnek!
És szerinted mekkora az akkora, amitől kísértésbe esnek?
Oké, hogy brókere válogatja, de pl egy jobbhírű.
Esetleg tapasztalat, melyikeknél történt ilyen eset? (ez magánban is jöhet)
AngyalBandi nem elérhető  
Régi 2013-01-02, 10:53   #100 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
AngyalBandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És szerinted mekkora az akkora, amitől kísértésbe esnek?
Oké, hogy brókere válogatja, de pl egy jobbhírű.
Esetleg tapasztalat, melyikeknél történt ilyen eset? (ez magánban is jöhet)
Szerintem sosem fog pontosan kiderülni mi volt az oka az egykori Tadawul önkényes pozíciózárásainak. Lehet valóban törvényi kötelezettségük volt egy átláthatóbb elszámolási rendszerre átállni a kezelt számláiknál. De az is belejátszhatott a döntésbe, hogy tetemes lebegő veszteséggel üzemeltek már egyes kezelt számlák náluk (pl. Quantum XXL). Ezeket biztos jól esett akkor likvidálniuk, és eltenniük a nyerőt. Főleg ha azok ki sem voltak kiközvetítve a valós piacra. Ez több millió dolláros tétel volt.
Nem nagy művészet a napi kereskedés során monitorozni az ügyfélállományt. Ha megéri, beküldik a tüskét. Egy részük majd reklamál, azokat vagy kártalanítják, vagy "helyreállítják a pozíciót", esetleg elutasítják a reklamációjukat. Biztos van az a pénz amiért megéri, ki van az előre számolva.

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Order Flow Trading for Fun and Profit tozsi234 Tőzsdei könyvek 6 2015-06-24 08:04
Árutőzsdei Trading room Jegesmaci Árutőzsde 21 2011-09-09 19:24
Trading Championship September 2011 Forex Klub Tőzsdejátékok 2 2011-08-19 15:45

A pontos idő 01:59 , a GMT +1 időzóna szerint.