Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-12-18, 06:49   #101 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha sikeres kereskedő leszek, én is elmegyek egy ilyenre. Jövőre találkozunk
Ha sikeres leszel (bár minden lelkesedés ellenére lehet, hogy ahhoz kevés egy év), akkor minek? Brókert váltani nem akarsz, oktatás nem érdekel, stratégiád is lesz.

Persze nem vitatom, hogy a sikeres kereskedések mögött, a valóban működő stratégiákból egyes gondolatok bizonyára hasznosíthatóak akár haladók számára is.

Azt viszont vitatnám, hogy jó-e pl. a forex social trading network, vagy egy trading room, signalszolgáltatás, robot bármely felturbósított változata.

Persze értem, hogy jónéhány nyugati mintára a tanácstalan kezdő traderekből lehet közösséget szervezni, megosztani az ötleteket, összesíteni, ki szavaz esésre vagy emelkedésre, stb. De a piacot ez baromira nem érdekli, nem arra megy, amerre többen szavaznak egy 20-30 fős csoportból.
Értem, hogy ez remek marketing módszer egy oktatónak is, hogy ügyfeleket toborozzon maga és módszere köré.

Attól ez még egy magányos szakma marad. Mindenkinek a saját pénze, saját ideje, saját kockázata, saját döntése, saját eredménye.
Ezért a közösségépítés néha többet árt, mint használ. A hangadók miatt könnyű tévútra jutni, és senki sem fog így gyorsabban önálló, jó döntéseket hozó, magabiztos traderré fejlődni.

Szóval az ilyen rendezvények elsősorban a kezdőknek szólnak.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 08:16   #102 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Szignálszolgáltatás, robot nem érdekel, pláne nem egy olyan rendszer, amiben azt kötjük be, amire a többség szavaz...
A magányos szakma része igaz lehet a dolognak, de azért jó lenne, ha időnként tudnánk beszélgetni stratégiákról, technikákról, csak úgy általában a piacról, ki mit lát, mit gondol. A fórumok kicsit ezt pótolják, csak az a baj, hogy sokszor látok ellenségeskedést, kicsinyeskedést, valahogy az az érzésem, hogy sok keserűség, tüske gyűlt össze az emberekben, és ez rosszindulatot izzad ki magából. Emiatt néha rossz szájízzel olvasom a fórumokat.
Kár.

Megfordult a fejemben, hogy kezdőkkel kellene felvennem a kapcsolatot, akikkel napi szinten lehetne megosztani tapasztalatokat, beszélni a forexről. Az újakban (remélhetőleg) nincs még keserűség, nyitottak, szeretnének tanulni új dolgokat és nem akarnak eladni semmit.
Az a probléma, hogy nem nagyon találok olyan kezdőket, akik hozzám hasonlóan gondolkoznának. A legtöbben mennek a fizetős tanfolyamokra, veszik a stratégiákat, robotokat, könnyen befolyásolhatók, nem (akarnak?) a dolgok mögé látni. Így a közösségre maradnak a fórumok, blogok.
Én (igaz, főleg a körülmények miatt) magamtól tanulok itthon (és a munkahelyemen ). Minden megtalálható a neten, amire szükség van ahhoz, hogy eredményes kereskedő lehessen valaki (az emberi tényezőkről most ne beszéljünk, ha abból valami hibádzik, akkor többet kell dolgozni a sikerért, illetve a tapasztalat és a rutin is olyan, hogy lassan jön majd magától).
Nem azt mondom, hogy fizetős tanfolyamok nem lehetnek jók, csak éppen fölöslegesek, és ugyan ez igaz a megvásárolható stratégiákra is.

Bár nagyon nagy összegben nem mernék fogadni, de egy év elég kell legyen ahhoz, hogy sikeres legyek. Ha nem, akkor elszámoltam magamat
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-12-18, 08:49   #103 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Megfordult a fejemben, hogy kezdőkkel kellene felvennem a kapcsolatot, akikkel napi szinten lehetne megosztani tapasztalatokat, beszélni a forexről. Az újakban (remélhetőleg) nincs még keserűség, nyitottak, szeretnének tanulni új dolgokat és nem akarnak eladni semmit.
Vak vezet világtalant.

Idézet:
Minden megtalálható a neten, amire szükség van ahhoz, hogy eredményes kereskedő lehessen valaki.
Nem azt mondom, hogy fizetős tanfolyamok nem lehetnek jók, csak éppen fölöslegesek, és ugyan ez igaz a megvásárolható stratégiákra is.
Kezdőként fogalmad sincs, hogy a neten található dolgokból mi jó, és mi hülyeség, amíg ki nem próbálod, le nem teszteled magadnak. Egy normális tanfolyam már egy rendezett tudást adhat, ami akár évekkel is lerövidítheti a tanulási folyamatot. A keresgéléssel elvesztegetett időt mindenki máshogy méri, az értékét is nehéz meghatározni. Szubjektív, hogy egy tanfolyam megéri-e az árát vagy sem. Mai fejjel már tudom, hogy négy évvel ezelőtt hová lett volna érdemes befizetnem. Negyedáron megúsztam volna (a piacon hagyott pénzhez képest), és kb. 3 évvel előrébb járnék, mint ahol most tartok.

Idézet:
Bár nagyon nagy összegben nem mernék fogadni, de egy év elég kell legyen ahhoz, hogy sikeres legyek. Ha nem, akkor elszámoltam magamat
Ha autodidakta módon tanulsz, akkor nyugodtan szorozd meg öttel. Ha még dolgoznod is kell mellette, és nem tudsz a témával foglalkozni napi 6-8 órában akkor ez sok-sok év lesz.
Régi 2012-12-18, 09:43   #104 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
S egy év elég kell legyen ahhoz, hogy sikeres legyek. Ha nem, akkor elszámoltam magamat
Kizárt hogy egy év elég lesz. Tipikus jeleit mutatod a kezdők elbizakodottságának. Biztosan nem vigasztal hogy én is és legtöbben így futottunk neki a tanulásnak. Hosszú lesz az út, erre készülj föl, nem egy év és nem is kettő.
Persze lehet hogy extrém tehetséges vagy de a beírásaidból inkább az átlaghoz tartozónak gondollak.

Mindenképp jó ha van kivel megbeszélni a tanulási folyamat közben felmerült kérdéseidet de ha mindenki ugyanazon a szinten van, azaz kezdő mint te akkor az valóban vak vezet világtalant történet lesz.

Erre valószínű lesz egy olyan reakciód hogy hogyne, persze majd te megmutatod. Nagyon helyes, tedd azt, mutasd meg!
Légy kitartó és fanatikus, tanulj, szívd magadba az infókat mint a szivacs és ne add fel ha egy év múlva még nem keresel egy centet se!
Orvos se lehetsz egy év alatt pedig azt a szakmát professzorok pontos útmutatása mellett lehet megtanulni, előre kiszámított időintervallumban.
Ott is tudod hogy nem fogsz vele pénzt keresni pár évig de emiatt arra így is készülsz fel.
Itt pont az a legnagyobb probléma hogy elszámolják magukat a tréder tanoncok és hiú ábrándokat kergetnek.

Ha van 3-5 éved arra hogy tanulj és ezalatt ne keress ebből pénzt akkor mindent bele, ha nincs akkor viszont ne folytasd!
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 14:24   #105 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kezdőként fogalmad sincs, hogy a neten található dolgokból mi jó, és mi hülyeség, amíg ki nem próbálod, le nem teszteled magadnak. Egy normális tanfolyam már egy rendezett tudást adhat, ami akár évekkel is lerövidítheti a tanulási folyamatot. A keresgéléssel elvesztegetett időt mindenki máshogy méri, az értékét is nehéz meghatározni. Szubjektív, hogy egy tanfolyam megéri-e az árát vagy sem. Mai fejjel már tudom, hogy négy évvel ezelőtt hová lett volna érdemes befizetnem. Negyedáron megúsztam volna (a piacon hagyott pénzhez képest), és kb. 3 évvel előrébb járnék, mint ahol most tartok.
így van. azt a szintet kell elérni tőzsdében, amit Adele éneklésben. :P
http://www.youtube.com/watch?feature...ozI4q3A#t=157s
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 17:44   #106 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Talán nem kell azt a szintet elérni. Sokan vannak, akik nagyságrendekkel pocsékabban művelik az éneklést, mégis jól megélnek belőle. Oké, azért Fekete Pákónál helyezzük magasabbra a lécet

Nem sztár akarok lenni, hanem megélhetési kereskedő. Amíg megvan a napi 2%-om, addig mondhat bárki bármit, márpedig megvan. Meglátjuk, mit hoz a január, a tesztidőszak vége.
Régi 2012-12-18, 17:54   #107 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Eh, nem tudtam már javítani, pedig rájöttem, hogy a második bekezdést nem kellett volna beírnom, mert csúnya nagy céltáblát rajzolok magamra...
De én vagyok a hülye, hogy állandóan itt lógok meg írogatok, inkább visszaszokok a Magic the Gathering fórumokra, ott barátságosabb a légkör, és senki sem fog leugatni, ha beírom, hogy milyen a győzelmi arányom a paklival, amivel tesztelek a Friday Night-ra
Régi 2012-12-18, 18:18   #108 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
Hírnév szint: 8
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Talán nem kell azt a szintet elérni. Sokan vannak, akik nagyságrendekkel pocsékabban művelik az éneklést, mégis jól megélnek belőle. Oké, azért Fekete Pákónál helyezzük magasabbra a lécet

Nem sztár akarok lenni, hanem megélhetési kereskedő. Amíg megvan a napi 2%-om, addig mondhat bárki bármit, márpedig megvan. Meglátjuk, mit hoz a január, a tesztidőszak vége.
Napi 2%-kal nincs is okod panaszra.
Ezzel a teljesítménnyel már most is a forex Mozartja vagy, hidd el.
Most olvasd el újra shortosgyula hozzád intézett szavait és hidd el, hogy igaza van. Nemsokára lesz napi -2% is és akkor majd kisebb lesz az önbizalmad meg a hited a stratégiádban. Esetleg az is kiderülhet, hogy a stratégia nem ér 1 Ft-ot sem. Nem rémisztgetni akarlak meg károgni, csak tudatni veled, hogy mindenki keresztül ment ezen. Én is kiszámoltam 5 évvel ezelőtt, hogy mi lesz, ha napi 1% profitot csinálok, aztán kaptam 1-2 borzalmas pofont és kisebb lett az arcom.
Persze, lehet hogy te kivétel vagy. Sok sikert!
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 18:21   #109 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Tudod a sok tehetsegtelen broker nagy kamu markatinggel eleg sokat eler, igy az eneklessel is Maradj hü magadhoz en nem nevetlek ki. A kitartas nagyon fontos es persze kell tehetseg is. Azt senki nem mondja el, hogy a kezdök többbsegenek semmi köze a tözsdehez. Ez felmeres alapjan 60%. Ezt tavaly olvastam. A kapzsi oktatocegeknek mindegy honnan jön a le csak döljön
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 18:47   #110 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Fxtom: tény, hogy minden stratégiával lehet bukni, ezzel is, volt már -4% is egy nap. Eddig viszonylag stabilan működik, de persze tesztelni kell még. Arra rájöttem, hogy alakítani kell rajta mindig a piac mozgásának megfelelően, mert volt, amikor hozott többet is, de inkább kevesebb legyen biztosabban...
A pofonokat megpróbálom elkerülni, vagy addig begyűjteni, amíg demózok

Nem hinném, hogy korszakos zseni vagyok, még csak okosnak sem gondolom magamat, de érdekel a dolog, kitartó vagyok, és remélem, hogy hobbiból valami többet is elérek vele.
Régi 2012-12-18, 18:53   #111 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Fxtom: tény, hogy minden stratégiával lehet bukni, ezzel is, volt már -4% is egy nap. Eddig viszonylag stabilan működik, de persze tesztelni kell még. Arra rájöttem, hogy alakítani kell rajta mindig a piac mozgásának megfelelően, mert volt, amikor hozott többet is, de inkább kevesebb legyen biztosabban...

Nem hinném, hogy korszakos zseni vagyok, még csak okosnak sem gondolom magamat, de érdekel a dolog, kitartó vagyok, és remélem, hogy hobbiból valami többet is elérek vele.
Ha "csupán" megélhetési trader leszel az már egy szép dolog.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-19, 19:18   #112 (permalink)
Tag

Hely: Otthon élek.
Összes hozzászólás: 67
Delfin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Szerintem kifejezetten jó szándékú és barátságos válaszokat kaptál. (próbálnál meg eladni valamit...) Azért érzed jogtalannak amiért minden tinédzser sarkon fordul a tanárai és szülei intelmeitől az élteben rá váró "majd meglátod" nehézségekről. "csak mert te elcseszted, még nem kell nekem is"

Viszont a tőzsdézésben, vagy befektetésekben akár, az "elcseszés" egy kicsit másképp működik. Az időszakos sikertelenség ugyanúgy törvényszerű, mint a siker és egyszerűen mentálisan nem vagyunk hozzászoktatva, hogy ha mindent "jól" csinálunk, akkor az miért nem tükröződik az eredményeinken. (sőt ahhoz sem, hogy a befektetett munkaórában sincsenek arányban)

A 4-5év amit itt mindenki írt szerintem is áll és emiatt a pszichológiai megérés miatt kell. Meg kell tapasztalni és érlelni dolgokat, hogy azt a bármilyen stratégiát hosszútávon, következetesen jól tudd csinálni.
A magányos rész az lesz igazán, amikor egy drawdownból, vagy válságból ki kell másznod.

Szerintem a legjobb megközelítés, ha vállalkozásként fogod fel a tradelést. Mintha céget alapítanál, ahol a fő termék te vagy (hiszen tőled függ mennyi lesz a profitod, nem Draghitól). Céges viszonylatban (ahogy itt sem) a napi bevétel nem számít. Években kell számolni, legkisebb egységben talán negyed években. Ha éles számlán 4 negyed éved pozitív lett a megélhetási költségeiddel, adókkal együtt, akkor az nagyon jó. Ha 2-3 év alatt számlát duplázol, az is nagyon jó, hiszen egy vállalkozásnál ez rövid megtérülési idő.

Vicces mikor valaki a napi 1%kot könnyünek, vagy kevésnek emlegeti. Az biztos jele, hogy nem kereskedik rég óta. Ha valaki évekig átlag 1%/napot hoz, az több mint 50%/negyedév és több mint 400%/év. Ez azt jelenti, hogy kb. 5 év alatt milliárdos lesz, ha miniszámlával kezdte akkor is. Ennél lehet finoman alább adni...

Delfin
Delfin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-19, 20:41   #113 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Delfin: valóban úgy gondolom, hogy nem kell mindenkinek elcseszni már induláskor a forexezést, ezért érzem kicsit lekezelőnek a sorozatos figyelmeztetéseket. Én még egy vacak mmo-ba vagy kártyajátékba sem kezdek bele anélkül, hogy ne tanulmányoznám át alaposan, hogyan lehet abban sikeresnek lenni

A tinédzserkorból régen kinőttem, meglehetősen megfontolt vagyok az ehhez hasonló esetekben, látom a veszélyeket és a lehetőségeket (bár ez utóbbiakat nem tisztán). Próbálok mások hibáiból és tanácsaiból tanulni, lehetőleg nem a saját bőrömet vinni a vásárra, igyekszek alaposan felkészülni.

A vállalkozásos tanácsot már olvastam egy blogon, és úgy is állok hozzá: elfogadom, hogy lesznek kiadások és veszteségek, de azon vagyok, hogy a összességében nyereséges legyek.

A lehetőségek: mint mondtam, ez egy homályos rész. Látom, mennyit lehet bukni, az elmúlt hónapokban szerintem úgy 4-5db $1000-os számlát pusztíottam el Sokat kísérleteztem, hogy valami nyerő módszert összerakjak, úgy tűnik, alakul a dolog.
De kicsit gyanús, hogy a hosszú távú napi 1% itt mindenki szerint kb. lehetetlen. (Mármint azok szerint, akik nem akarnak eladni semmit, mert akinek eladni való cucca van, na ők simán hozzák ezt, meg még többet is ).
Szóval a hosszú távú profit terén még nem tiszta a kép, ezért demózok, mert bár örömmel meghallgatok mindenkit, úgysem hiszek senkinek

Rajtam csak az idő és a demózás segít, mert tapasztalatot kell gyűjtenem, csiszolni a módszert és közben gyarapítani a tudásomat.

És újra szeretném megköszönni mindenkinek az intő és óvó szavakat, tanácsokat. (Nem tudtok eltántorítani, jövőre jövök éles számlával! )
Régi 2012-12-20, 15:23   #114 (permalink)
Kitiltott

kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

[QUOTE=orkati;28948]

De kicsit gyanús, hogy a hosszú távú napi 1% itt mindenki szerint kb. lehetetlen. (Mármint azok szerint, akik nem akarnak eladni semmit, mert akinek eladni való cucca van, na ők simán hozzák ezt, meg még többet is ).
Szóval a hosszú távú profit terén még nem tiszta a kép, ezért demózok, mert bár örömmel meghallgatok mindenkit, úgysem hiszek senkinek
QUOTE]

A hitről jut eszembe:
- aki először találkozik a forex-szel, nem hiszi, hogy igaz a tapasztaltabbak figyelmeztetése
- aki ledarál néhány demó számlát, nem hiszi, hogy élesben ez kevés lesz tapasztalatnak
- aki veszteséges élesben, nem hiszi, hogy tanulnia kellene
- aki stagnál élesben, nem hiszi, hogy néhány tabut le kell döntenie, hogy évek múlva nyereségessé váljon
- aki már inkább nyereséges, nem hiszi, hogy lehet ezt igen nagy találati aránnyal, napi x%-ért, vállalkozásszerűen csinálni
- akinek megvan a napi profit, nem hiszi, hogy ezzel lehet éles versenyt, Ferrarit nyerni
- aki nyer ezt-azt, nem hiszi, hogy nagyobb tőkével, esetleg százmilliós alapok kezelésével is menne
- aki százmilliókat kezel, nem hiszi, hogy meg tudna rogyasztani egy jegybankot.
Pedig mindegyikre van példa.

Azt viszont egyre többen elhiszik akár már néhány hetes demózás után is, hogy nem kell pénzügyi tudás, mehet az észosztás, tudnának oktatni, csodaexperteket programozni.
Régi 2012-12-20, 15:49   #115 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
Hírnév szint: 7
AngyalBandi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.AngyalBandi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A hitről jut eszembe:
- aki először találkozik a forex-szel, nem hiszi, hogy igaz a tapasztaltabbak figyelmeztetése
- aki ledarál néhány demó számlát, nem hiszi, hogy élesben ez kevés lesz tapasztalatnak
- aki veszteséges élesben, nem hiszi, hogy tanulnia kellene
- aki stagnál élesben, nem hiszi, hogy néhány tabut le kell döntenie, hogy évek múlva nyereségessé váljon
- aki már inkább nyereséges, nem hiszi, hogy lehet ezt igen nagy találati aránnyal, napi x%-ért, vállalkozásszerűen csinálni
- akinek megvan a napi profit, nem hiszi, hogy ezzel lehet éles versenyt, Ferrarit nyerni
- aki nyer ezt-azt, nem hiszi, hogy nagyobb tőkével, esetleg százmilliós alapok kezelésével is menne
- aki százmilliókat kezel, nem hiszi, hogy meg tudna rogyasztani egy jegybankot.
Pedig mindegyikre van példa.

És Te melyiknél tartasz?
AngyalBandi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-20, 15:59   #116 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"De kicsit gyanús, hogy a hosszú távú napi 1% itt mindenki szerint kb. lehetetlen. (Mármint azok szerint, akik nem akarnak eladni semmit, mert akinek eladni való cucca van, na ők simán hozzák ezt, meg még többet is )."

Van itt pár aktív trader, és olyan is aki oktat is. Ha napi 1%-ot hozol pluszban normális számlán egy év után, akkor az nagy csoda lesz. Ha ilyen elvárásásokkal indulsz neki, az olyan nyomás lesz rajtad, amit nem fogsz tudni kezelni.

Ha rám hallgatsz, azt célzod meg egy éves gyakorlat után, amit ajánlani szoktam: 2%/hét átlag egy sima duplázásnál kicsit jobb éves szinten, ami elég szép eredmény. Az első évben nagyon király az, aki nem bukik.

Napi folyamatos 1% plusz Ha ezt hozod egy évig normális számlaméret mellett (tekintsünk el a 50...500dolcsis dolgoktól), akkor betörik az ajtódat, hogy kezeld a számlájukat... Évi 10-11x-es haszon.. Legyünk reálisak.

Bocs, ha lelomboztalak, de nem venném a szívemre, ha nem írtam volna le ezt és nem mondanám el minden tanfolyam előtt legalább tízszer.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-20, 16:27   #117 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Balacy: köszi Neked is, ezt kb. mindenkitől megkaptam már, de gondolom nem csak én, hanem minden lánglelkű kezdő is

Nem elvárásaim, hanem céljaim vannak. Mindenki azt mondja, hogy napi 1% majd talán 10 év múlva, ha addig napi 14 órát tanulok, hétvégén is. Nos, majd meglátjuk. Ha igazatok van, azt is meg fogom mondani, szórom a hamut két kézzel a fejemre, és megkövetek minden veteránt.

De jelenleg nem ezt látom. A matek nem ezt mondja. És nem szokott hazudni. Látom, hogy van a veszteségnek is realitása, hiszen kiszámolható, de jó eséllyel elkerülhető, illetve ha mégis beüt, akkor az addigi vagy az utána következő nyereségek bőven fedezik majd.
Mindegy, demózok, hogy láthassam a rejtőző eseményeket is. Ahogy a munkatársam mondaná, "majd kiforrja magát"
Régi 2012-12-20, 16:34   #118 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

AngyalBandi:
Nem hiszem, hogy valaha is lesz Ferrarim.

balacy:
Én nem tudom, te hol tanultál/tanítasz. De biztosan nem együtt csináltuk végig az elmúlt 5 évet.

Leírtam már máshol: nem kell a napi célt azonnal évessé konvertálni, mert nem minden nap kereskedsz, nem minden nap sikerül elérni a célt, veszel is ki az egyenlegből, stb…

Egy kezdő valószínűleg nem az első évben lesz nyereséges. De baromira nem mindegy, milyen úton indul el, milyen tabukat építenek be elé akadályként az „drága” oktatói.
Régi 2012-12-20, 16:45   #119 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"nem kell a napi célt azonnal évessé konvertálni, mert nem minden nap kereskedsz, nem minden nap sikerül elérni a célt, veszel is ki az egyenlegből, stb…"

Napi kvótát emlegetett, így én abból számoltam, Ha te hetit, vagy havit mondasz, abból számolom.

Én hetit használok, az kiegyensúlyozottabb szerintem. Valóban nem tartom jónak a napi kényszeredetten betartandó százalékot. de a lényeg, a lényeg: nagy célokkal indul, ami szerintem nem jó. De ezt másképp gondolhatja és drukkolok neki, hogy ne vessze el a pénzét és megtalálja a számításait.

Én is ilyen voltam régen, azt hittem, hogy...

Az idő meghozza a tapasztalatot, csak ne bukja el az első évben az összes pénzét, akkor lesz lehetősége tanulni. Az elmúlt időben nagyon király piac volt, így könnyű szép eredményt elérni.

No elfogyott a heti fórumőzős kvótám, így majd legközelebb nézek rá a fórumra
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-22, 12:20   #120 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Aki a demo versenyt nyerte, ő ki is volt? Valahol linkelték már, de nem találom.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-03, 11:40   #121 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás Forexpo2

Forexpo2
Erre megy valaki a fórumlakók közül?
Én most böngészem a konferencia fül alatt, hogy milyen előadások lesznek, érdemes-e 75Km-t utazni érte, majd meglátjuk.
Talán a társaság, no meg a DukascopyEU miatt rábeszélem magamat
Régi 2013-09-03, 12:08   #122 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Ha ezt az előadást is meg lehet nézni élőben, egy kicsit hosszabban, talán én is elmegyek. Már úgy értem, hogy az expóra…

http://www.youtube.com/watch?v=CA-RF6iEKU8
Régi 2013-09-03, 13:17   #123 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Én voltam tavaly is, és már csak azért is megérte, mert találkozhattam olyan emberekkel, akik nem néznek hülyének azért, amit csinálsz.
Én egyébként 140 km-re lakok Bp-től, de nem kérdés, hogy megyek-e.
Régi 2013-09-03, 13:58   #124 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Mivel két napos a rendezvény, nem volna rossz egy programlista, melyik nap mi lesz és mikor.
Régi 2013-09-03, 16:14   #125 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
Ha ezt az előadást is meg lehet nézni élőben, egy kicsit hosszabban, talán én is elmegyek. Már úgy értem, hogy az expóra…

Adtál egy ötletet
Régi 2013-09-03, 17:37   #126 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Neee....
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-05, 21:12   #127 (permalink)
Szenior tag

simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Mivel két napos a rendezvény, nem volna rossz egy programlista, melyik nap mi lesz és mikor.
Íme a programlista:
http://www.forexpo.net/#!about1/c1gn8
Régi 2013-09-23, 16:59   #128 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Aki pénteken a Miskolc-Mezőkövesd-Gyöngyös-Hatvan vonalról szeretné meglátogatni a rendezvényt, azt küldjön nekem egy privát üzenetet. Vonat helyett lehet hogy jobb lenne autóval menni.
Régi 2014-10-02, 08:38   #129 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Végre elérhető az idei Forexpo részletes programja.
Régi 2014-10-07, 14:48   #130 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 328
Hírnév szint: 5
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ki megy Forexpóra közületek? Érdemes menni?
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-07, 15:02   #131 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Traders Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ki megy Forexpóra közületek? Érdemes menni?
Mintha azt olvastam volna, hogy az előregisztrált jegyek alapján új látogatócsúcsot várnának. Pénteken megyek, könnyű lesz megtalálni.
Régi 2014-10-07, 15:52   #132 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Akkor már jöhetnél csütörtökön hozzánk is
Régi 2014-10-07, 19:08   #133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor már jöhetnél csütörtökön hozzánk is
Mi pont így tervezzük, épp az előbb regisztráltam
Régi 2014-10-17, 10:39   #134 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tényleg, mi volt a Forexpo-n? Voltak "aha!" pillanatok?
Valahogy elmaradtak a nagy élménybeszámolók….
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-17, 10:57   #135 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tényleg, mi volt a Forexpo-n? Voltak "aha!" pillanatok?
Valahogy elmaradtak a nagy élménybeszámolók….
Azért maradtak el, mert nem volt élmény
Szerintem az idei expo kritikán aluli látogatottságú volt.
Régi 2014-10-17, 11:09   #136 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért maradtak el, mert nem volt élmény
Szerintem az idei expo kritikán aluli látogatottságú volt.
Down trendbe került.
Régi 2014-10-17, 14:58   #137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Down trendbe került.
Főleg az oktatási részleg........a gerillás fazonra gondolok, de mondtam is neked Zoli, hogy megjelent a komoly konkurencia
Régi 2014-10-18, 10:08   #138 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Down trendbe került.
Mi lehet ennek az oka? Leszállóágba került a forex? Van "jobb"?
Ezért kell már intergalaktikus magasságokba emelni a marketinget, mert ereszt a lufi?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-18, 10:51   #139 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi lehet ennek az oka? Leszállóágba került a forex? Van "jobb"?
Ezért kell már intergalaktikus magasságokba emelni a marketinget, mert ereszt a lufi?
A Forexpon sokkal kevesebben voltak mint az vártuk, ez igaz. Leszállóágban viszont nincs a forex ahogy én látom. Az igaz, hogy kis hazánkba elment egy picit rossz irányba a forex megítélése és egyre csak távolabb került a tőzsdei meghatározástól, de nem kell feltétlenül így történnie.

Itthon sokkal többen kereskednek és a hazai tőzsdések valódi helyzetét és érdeklődését nem tükrözte ez a rendezvény. Sajnálom, de ennyit jelent ha olyan valaki szervezi akinek nincs se rálátása se tapasztalata az egész tőzsdei szakmára, csak futószalagként rendezi egyik kiállítást a másik után.

Szerintem jövőre ezen is lehet változtatni, rajta leszünk páran, hogy szakmai téren is megüssön egy olyan szintet ami méltó lesz a tőzsde szakmához.
Régi 2014-10-18, 11:48   #140 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az igaz, hogy kis hazánkba elment egy picit rossz irányba a forex megítélése és egyre csak távolabb került a tőzsdei meghatározástól, de nem kell feltétlenül így történnie.
Pedig nekem a Iron-os, XM-es képek alapján úgy tűnt, hogy volt ott minden: csili-vili standok, öltöny-nyakkendő, csajok, űrtechnika, no és persze mindenből a „legjobb”…

Kicsit olyan ez, mint annak idején a unit-linked, amikor az ország egyik fele (pl. tanárból lett biztosítási ügynök) hülyítette a másik felét (naív ügyfél).
Most is a tábor egyik fele (bróker, oktató, robotprogramozó, számlakezelő…) kábítja a másikat (potenciális trader).
Általában az első csoport jár jól. A második néha.

Szerintem nem a show-elemek számát kell növelni a jövőben, hanem a szakmai hitelességet.
A forex egy lehetőség. Része lehet egy portfóliónak. De magas kockázata miatt nem ajánlható mindenkinek.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-18, 12:52   #141 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
A forex egy lehetőség. Része lehet egy portfóliónak. De magas kockázata miatt nem ajánlható mindenkinek.
Ez így elég korrekt megfogalmazás, én sem mondhattam volna szebben
Régi 2014-10-20, 06:37   #142 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pedig nekem a Iron-os, XM-es képek alapján úgy tűnt, hogy volt ott minden: csili-vili standok, öltöny-nyakkendő, csajok, űrtechnika, no és persze mindenből a „legjobb”…

Kicsit olyan ez, mint annak idején a unit-linked, amikor az ország egyik fele (pl. tanárból lett biztosítási ügynök) hülyítette a másik felét (naív ügyfél).
Most is a tábor egyik fele (bróker, oktató, robotprogramozó, számlakezelő…) kábítja a másikat (potenciális trader).
Általában az első csoport jár jól. A második néha.

Szerintem nem a show-elemek számát kell növelni a jövőben, hanem a szakmai hitelességet.

A szakmai részével egyetértek, ez is lesz a célja.
Viszont erre minden olyan kolléga, trader aki érdemben tud hozzátenni, hogy emeljük a rendezvény színvonalát, jó lenne ha megkeresne. Nem egyszerű egy ilyen rendezvényt összehozni.
Régi 2014-10-20, 11:03   #143 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

Hat igen, elmult evek sok lehuzos es atveros reklamja, kampanya, brokercege, oktatocege, simlise megtette a hatasat. Egyre tobben elfordulnak a szakmatol, amit szerintem mindenki lat. Persze nem csak a rovidtavu erdek menten torteno lehuzasok allnak a forex iranti erdeklodes csokkenese mogott, de szerintem most nyalt vissza a fagyi.
Régi 2014-10-21, 08:27   #144 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hat igen, elmult evek sok lehuzos es atveros reklamja, kampanya, brokercege, oktatocege, simlise megtette a hatasat. Egyre tobben elfordulnak a szakmatol, amit szerintem mindenki lat. Persze nem csak a rovidtavu erdek menten torteno lehuzasok allnak a forex iranti erdeklodes csokkenese mogott, de szerintem most nyalt vissza a fagyi.
Azért én ezt nem vettem észre. Inkább látom azt, hogy "csendesebbek" lettek az érdeklödők de még mindig kiváncsiak és lelkesek ha valami értelmes dolgot adunk nekik.

De az is lehet, hogy idén szimplán többen dolgoznak mint tavaly...
Régi 2014-10-21, 10:54   #145 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De az is lehet, hogy idén szimplán többen dolgoznak mint tavaly...
Mert a forexen elbukott pénzt munkával lehet megkeresni, pótolni...
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-21, 16:25   #146 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"
Extra profit trend irányba - Sándor Zsolt

Mit mond a pénz - és tőkepiacokról a matematika? - tények és a többszintű diverzifikáció - Füleki Ferenc

Day trade és a támasz-ellenállások - Szoboszlai Attila

Sikeres kereskedés alapja: A kockázatkezelés - Saághy Pál

Kockázatmenedzsment - Héczei Szabolcs

Live trading bemutató profi traderek élő kereskedése - Nagy tamás; Palotás Dávid
"

pedig ezekért az előadásokért 2000 ft nevetséges összeg.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-21, 18:38   #147 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

A beugróval nincs baj, a hétköznapokkal van baj A sok átveréssel. Persze egyéni a felelősség, de globálisan ilyenkor látni a hatást.
Régi 2014-10-22, 11:52   #148 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"
Extra profit trend irányba - Sándor Zsolt

Mit mond a pénz - és tőkepiacokról a matematika? - tények és a többszintű diverzifikáció - Füleki Ferenc

Day trade és a támasz-ellenállások - Szoboszlai Attila

Sikeres kereskedés alapja: A kockázatkezelés - Saághy Pál

Kockázatmenedzsment - Héczei Szabolcs

Live trading bemutató profi traderek élő kereskedése - Nagy tamás; Palotás Dávid
"

pedig ezekért az előadásokért 2000 ft nevetséges összeg.
Mi a saját részünkről mindennapossá fogjuk tenni hamarosan amit a Szabi és Fecó csinál. Éppen a szoftvereket telepitjük és FCA által engedélyeztetjük.

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 11:59 , a GMT +1 időzóna szerint.