Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-05-27, 16:24   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Zspnk a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás brókerképző.hu , 100 óra

Hali mindenkinek!

Elvégezte valaki a Közép-európai brókerképző alapítvány 100 órás tőzsde tanfolyamát ?
Zspnk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-27, 16:36   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

A brókerek gondolom igen, vagy hasonlót
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-05-27, 20:20   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
Hírnév szint: 8
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zspnk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hali mindenkinek!

Elvégezte valaki a Közép-európai brókerképző alapítvány 100 órás tőzsde tanfolyamát ?
Igen.
De ez még 1999-ben történt, a mai képzési rendszerüket nem ismerem.
Ezeken voltam:

-4 modulos tőzsdei szakvizsga (tanfolyam nem, csak könyvből tanultam és levizsgáztam)
- határidős vizsga
- opciós vizsga
- VAP (vagyon-, alap- és portfólió-menedzsment tanfolyam és vizsga)
(ezt 2009-ben csináltam a Nemzetközi Bankárképző Zrt-nél, azóta nem tanultam náluk).

Szerintem a tanfolyam nem sok pluszt ad, mert úgyis csak otthon tudod megtanulni, arra pedig ott a könyv amit külön is megvehetsz. A VAP-ot pl. lenyomták 4 nap alatt (asszem 2 féléves lett volna), mert egy kihelyezett tanfolyamot tartottak a munkahelyem szervezésével.

Ezeknek a tanfolyamoknak nincs hozzáadott értéke a spekulációs kereskedéshez (talán ad egy kicsit tágabb szemléletet, de ezért nem éri meg végigjárni). Csak akkor csináld meg, ha ebben a szakmában akarsz dolgozni. A VAP pl. különösen nagy érték a munkaerő-piacon. Lehetsz vele befektetési tanácsadó, privátbankár, értékesítés-támogató, junior portfólió-menedzser, stb.
De nem árt hangsúlyozni, hogy önmagában ez kevés a jó álláshoz. Ez csak egy plusz, amivel jobb lehetsz a többi pályázónál. Nem pótolja az alap diplomát, személyiséget, stb.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-27, 20:37   #4 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 5
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

"De nem árt hangsúlyozni, hogy önmagában ez kevés a jó álláshoz. Ez csak egy plusz, amivel jobb lehetsz a többi pályázónál. Nem pótolja az alap diplomát, személyiséget, stb."

Ma tele vagyok kérdésekkel, de ha már témánál vagyunk, mennyit keres Pesten egy bankban vagy alapkezelőnél dolgozó tapasztalt befektetési szakember - alapkezelő?
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-28, 06:55   #5 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Én nem végeztem el anno, mert nagyon soknak tartottam (2005 környékén).

Helyette kerestem egy magán tanárt aki átment velem a makró és matek modulon annyiszor amennyiszer kellett. Ez sokkal személyesebb volt, hiszen volt amit vágtam és volt amit nehezebben értettem meg.

Az európai brókerképzőben adták meg a számát, de nem tudom, hogy még benne van-e a szakmában. Ő nagyon sokat segített, teszt kérdései voltak...

Ha úgy gondolod, hogy milliókat fogsz keresni ebben a szakmában akkor már most lebeszélnélek téged...ugyan azt tudom mondani amit az ügyfeleimnek...ezt a szakmát akkor fogod elsajátítani és jól megélni ebből ha nem a pénz a legfőbb mozgató erőd, hanem a piac, a szakma szeretete....rengeteg időd fog elmenni és azt másként nem tudod kibírni csak ha "rajongsz" a piacért és mindenért ami körülveszi...
Régi 2013-05-28, 07:53   #6 (permalink)
XXX
Szenior tag

XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Cool

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én nem végeztem el anno, mert nagyon soknak tartottam (2005 környékén).

Helyette kerestem egy magán tanárt aki átment velem a makró és matek modulon annyiszor amennyiszer kellett. Ez sokkal személyesebb volt, hiszen volt amit vágtam és volt amit nehezebben értettem meg.

Az európai brókerképzőben adták meg a számát, de nem tudom, hogy még benne van-e a szakmában. Ő nagyon sokat segített, teszt kérdései voltak...

Ha úgy gondolod, hogy milliókat fogsz keresni ebben a szakmában akkor már most lebeszélnélek téged...ugyan azt tudom mondani amit az ügyfeleimnek...ezt a szakmát akkor fogod elsajátítani és jól megélni ebből ha nem a pénz a legfőbb mozgató erőd, hanem a piac, a szakma szeretete....rengeteg időd fog elmenni és azt másként nem tudod kibírni csak ha "rajongsz" a piacért és mindenért ami körülveszi...
Én inkább a befektetési oldalra gondoltam (alapkezelés), nem annyira bróker cégre, de köszönöm válaszodat. Az biztos, hogy itt csak az fogja túlélni a szakmával velejáró stresszt aki rajong a szakmáért, hogy a Te szavaiddal éljek.
Régi 2013-05-28, 08:01   #7 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Meg aki nem stresszel
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-28, 08:28   #8 (permalink)
XXX
Szenior tag

Talking

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Meg aki nem stresszel
Igazán kevés emberrel találkoztam aki még egy nagyobb drawdown után sem stresszelt. Személyesen, én inkább egy olyan emberrel fektetném be a pénzem akiben van egy kis stressz. Mint ahogy a legjobb Navy Seal-ek mondják, egy kis félsz éles szituációkban az természetes sőt szükséges az életben maradáshoz.
Régi 2013-05-28, 08:30   #9 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Lesz egy előadás amit tartok jun-ban..
Ott lesz az Aegon Alapkezelőtől 2 portfólió menedzser is...őket megtudod kérdezni...
Régi 2013-05-28, 09:11   #10 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lesz egy előadás amit tartok jun-ban..
Ott lesz az Aegon Alapkezelőtől 2 portfólió menedzser is...őket megtudod kérdezni...
Mikor lesz és hol? Mi lesz az előadás témája? Ha már tudod a részleteket kérlek írd meg.

Ettől függetlenül szerintem nem lenne jó forma ilyen személyes kérdésekkel nyilvánosság előtt faggatni őket. Igaz választ (a saját keresetüket) meg amúgy sem adnák meg. De a részleteket előre is köszönöm.
Régi 2013-05-28, 09:54   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mikor lesz és hol? Mi lesz az előadás témája? Ha már tudod a részleteket kérlek írd meg.

Ettől függetlenül szerintem nem lenne jó forma ilyen személyes kérdésekkel nyilvánosság előtt faggatni őket. Igaz választ (a saját keresetüket) meg amúgy sem adnák meg. De a részleteket előre is köszönöm.
Írj (és írjatok) egy emailt nekem és ott elküldöm mindenkinek az infót.
Régi 2013-05-28, 19:01   #12 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm az eddigi válaszotokat.
Azért tettem fel a kérdést, mert leszeretnék vizsgázni belőle, csak nincs meg a tananyag. Ha valaki tud nekem segíteni, hogy honnan tudom beszerezni, vagy kölcsön kérni, megköszönném.

Köszönöm

Zspnk
Régi 2013-05-29, 07:07   #13 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm az eddigi válaszotokat.
Azért tettem fel a kérdést, mert leszeretnék vizsgázni belőle, csak nincs meg a tananyag. Ha valaki tud nekem segíteni, hogy honnan tudom beszerezni, vagy kölcsön kérni, megköszönném.

Köszönöm

Zspnk
Tőzsdei szakvizsga felkészítő:

1 rész
2. rész

Sok sikert!
Régi 2013-05-29, 07:58   #14 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nagyon köszönöm achenius.
Az értékpapír számtani modult és a tőzsdei szabályzatok modult is el tudod küldeni, mert azok is kellenek a vizsgához.
Régi 2013-05-29, 09:09   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Legalább hétvégén sem fogok unatkozni köszi!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-29, 17:32   #16 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nagyon köszönöm achenius.
Az értékpapír számtani modult és a tőzsdei szabályzatok modult is el tudod küldeni, mert azok is kellenek a vizsgához.
Tételek vannak még, nem tudom mennyire aktuálisak.
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: zip tozsde tételek.zip (15,9 KB, 208 olvasás)
Régi 2014-01-07, 08:18   #17 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
bollinger a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Heló! Mi a véleményetek a Teletrade tanfolyamáról és a trader állás hirdetésükről? Fizetnek-e rendesen? Valaki tradel náluk állásban?
bollinger nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-14, 00:22   #18 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
a_tuza a hírnévhez vezető út elején jár.
Exclamation Értékpapírszámtan és Határidős vizsga felkészítés

Szervusztok!

Értékpapírszámtanból és a TSZV Határidős vizsgájából 3000 Ft/ óra díjért felkészítést vállalok: http://www.diakoldal.hu/magantanar/tuza-agnes/15692
a_tuza nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-07-17, 18:17   #19 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Joe14 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

sziasztok,
valószínűleg rossz helyre írok, de nem találok jobb topikot

a tőzsdei szakvizsga könyvet tanulom, épp az értékpapírszámtannál tartok, de erősen elakadtam egy példánál

esetleg valaki tudna segíteni?

előre is köszönöm
Joe14 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-10, 19:34   #20 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

A brókerképző alapítvány meghirdette a 2014-15-ös versenyét középiskolásoknak. Már lehet nevezni.
Régi 2016-08-12, 18:50   #21 (permalink)
Új tag

brzs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hello,

A legfrissebb tőzsdei szakvizsga felkészítő könyvet keresem, ami CD formátumban van.
Szeretnék a vizsgára felkészülni és nekem csak 2012-es verzió van meg, de a bét és keler szabályzatok egészen biztosan változtak azóta, ezért kellene egy frissebb.
Egyébként bármilyen segítséget, tanácsot szívesen fogadok.
Köszönöm
brzs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-13, 10:04   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
brzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello,

A legfrissebb tőzsdei szakvizsga felkészítő könyvet keresem, ami CD formátumban van.
Szeretnék a vizsgára felkészülni és nekem csak 2012-es verzió van meg, de a bét és keler szabályzatok egészen biztosan változtak azóta, ezért kellene egy frissebb.
Egyébként bármilyen segítséget, tanácsot szívesen fogadok.
Köszönöm
Ha tudod akkor az elmúlt 3 év matek példáit csináld meg legalább kétszer. A szabályzatok nem sokat változtak...én a te helyedben átolvasnám a bét szabályzatáz az oldalukon. Friss macro híreket olvassál. Jogi része pedig a legkönnyebb.
Régi 2016-08-13, 10:24   #23 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Akkor azt mondod, hogy a jogra egyedül is fel tudok készülni?
A könyv megvan belőle, eléggé terjedelmes, nem tudom mire koncentráljak belőle. A brókerképző honlapján kint van a legújabb kiegészítő jegyzet is hozzá. Csak azt nem tudom milyen kérdésekre lehet számítani. Mert azért több mint 600 oldal nem kevés
Régi 2016-08-13, 12:58   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
brzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor azt mondod, hogy a jogra egyedül is fel tudok készülni?
A könyv megvan belőle, eléggé terjedelmes, nem tudom mire koncentráljak belőle. A brókerképző honlapján kint van a legújabb kiegészítő jegyzet is hozzá. Csak azt nem tudom milyen kérdésekre lehet számítani. Mert azért több mint 600 oldal nem kevés
Igen. Jogi nem gond. Nekem matek volt szívatos. 11 éve.
Régi 2016-08-13, 15:00   #25 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ok, köszi az infókat.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 09:52 , a GMT +1 időzóna szerint.