Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-08-19, 08:14   #51 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
Hírnév szint: 5
MegaMIND a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Belegondolva, nem szükségszerű, hogy sokba kerüljön a tanulás. A neten fönt van minden, amit tudni érdemes és, ha kezdő megfogadja, hogy csak akkor nyit éles számlát, ha demo-n már nyerő, akkor megúszhatja olcsón.

De ehhez kivételes hit és elszántság szükséges!
Ez "a neten fent van minden", ez egy baromság. Persze fent van, de egy kezdő azt sem tudja, hogy mit keres, éppen ezért évek mehetnek el arra, hogy megtalálja amit keresett. Ez minden csak nem olcsó. Az időd ugyanúgy "pénz".
Régi 2013-08-19, 08:45   #52 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez "a neten fent van minden", ez egy baromság. Persze fent van, de egy kezdő azt sem tudja, hogy mit keres, éppen ezért évek mehetnek el arra, hogy megtalálja amit keresett. Ez minden csak nem olcsó. Az időd ugyanúgy "pénz".
Egy év 365 napból áll.
Az 2920 - 3650 munkaóra.

Egy év alatt össze lehet szedni minden hasznos elméleti ismeretet, még a zsákutcákkal együtt is.
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-08-19, 09:10   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Hírnév szint: 8
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
FreeLadyBug eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kíváncsi vagyok, mikor kerül majd fel a megfelelő „ajánlott” oktatócég nagyszerű grafikonja, aki „véletlenül” észrevette ezt a (gerjesztett) vevői igényt.
Miért is lenne gerjesztett? Szerintem inkább reális és elvárható.
Egy valamit kihagyott a lehetséges kimenetekből a kedves egybeírásos fórumtárs. Azt, hogy sokan kiállnak a kezdeményezés mellett és nem engedik szétcseszni a topikot és elfedni a valós igényeket.
Egyébként igazán figyelemreméltó ez a stílus, amikor kialakulna a vita és az elkövetkező beírásokat, érveket úgy próbálja megúszni a vitaalany, hogy ezeket felsorolja és nevetségessé teszi. Szánalmas.

Tomy, remélem nem vette el a kedved...
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 10:17   #54 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani.
Kell egy model, ami valószínűségeket rendel bizonyos feltételekhez és amikor az kedvező kimenetelt mutat, akkor be kell szállni. Ennyi. A legtöbben ott buknak el, hogy fogalmuk sincs a valószínűségekről vagy nem veszik észre, mikor kell egy másik model. Ennek semmi köze a tőzsde pszichológiához. Az már csak a hab a tortán, amikor valaki össze-vissza nyomkodja a gombokat, mert tele van a gatyája.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 10:24   #55 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kell egy model, ami valószínűségeket rendel bizonyos feltételekhez és amikor az kedvező kimenetelt mutat, akkor be kell szállni. Ennyi. A legtöbben ott buknak el, hogy fogalmuk sincs a valószínűségekről vagy nem veszik észre, mikor kell egy másik model. Ennek semmi köze a tőzsde pszichológiához. Az már csak a hab a tortán, amikor valaki össze-vissza nyomkodja a gombokat, mert tele van a gatyája.
Kiegészítés: ha valamire van 8 indok venni és 2 eladni, akkor venni kell, mert vélhetően mások is észreveszik ezeket az indokokat. A probléma többnyire abból van, hogy van 5 indok venni és 5 eladni. Aki ilyenkor próbálkozik az zagyva oldalazásban fogja találni magát és a szűk stopból ki lesz penderítve. Ahhoz kell a legtöbb tapasztalat, hogy az ember lássa ezeket az indokokat, számba tudja venni őket, érezze melyiknek mekkora jelentősége van és aszerint döntsön. Amikor sokat kell gondolkozni h most short v long, akkor már rég rossz, mert más sem tudja eldönteni, más se lép be és nincs elmozdulás. Néha viszont ordít, hogy mit kell tenni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 11:44   #56 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Kiegészítés: ha valamire van 8 indok venni és 2 eladni, akkor venni kell, mert vélhetően mások is észreveszik ezeket az indokokat. A probléma többnyire abból van, hogy van 5 indok venni és 5 eladni. Aki ilyenkor próbálkozik az zagyva oldalazásban fogja találni magát és a szűk stopból ki lesz penderítve. Ahhoz kell a legtöbb tapasztalat, hogy az ember lássa ezeket az indokokat, számba tudja venni őket, érezze melyiknek mekkora jelentősége van és aszerint döntsön. Amikor sokat kell gondolkozni h most short v long, akkor már rég rossz, mert más sem tudja eldönteni, más se lép be és nincs elmozdulás. Néha viszont ordít, hogy mit kell tenni.
Pontosan így van ahogy írod.
De azért picit gondoljuk tovább ezt a döntési mechanizmust.

A példáddal élve:
Ha van 10tényező amit figyelembe veszel a döntésednél, az már eleve szubjektív meggyőződés alapú.
Birger ezt nevezi "dogmáknak", de nevezhetjük bárhogy.
Egy kereskedőnek a fejében ilyen letisztult dogmák halmaza van, amely alapján ahogy te is írtad meghozza a belépési döntést, majd később a kilépésit.
Az a halmaz jó, ami nem hagy kétségeket és nem engedi hogy (ahogy írod: "össze-vissza nyomkodja a gombokat").
Azt a halmazt tehát személyre kell szabni, hogy az egyén által működtethető legyen.
Te nem tudsz pénzt csinálni az ÉN dogma szinten beépült halmazommal, én pedig nem tudok pénzt csinálni a TE dogmatikus halmazoddal.

De ha te esetleg másokat oktatál kereskedésre, akkor először azt nézném meg hogy stabil-e a TE döntési mechanizmusod ahhoz hogy szabályok mentén tudsz kereskedni.
Ezután nézném meg azt, hogy tudok e valamelyest azonosulni a te szemléletmódoddal. Ezt követően pedig, miután megismertelek, kialakítanám a saját rendszeremet.
Ha ez 60% ban egyezik a tiéddel, akkor a te eredményeid kb 60%-át illene megszereznem vele.
Ha 80%, akkor a 80-at. Olyan hogy 100% os dogma szintű azonosság, olyan nem létezik!

Tehát végül is oda értünk el hogy önmagunkkal kereskedünk, a dogmáinkkal és nem a piaccal.
Ez pedig akárhogy is kerülgetjük a kását, igencsak kapcsolatban áll a személyiségünk legmélyebb döntési mechanizmusával, tehát belső pszichológiájával.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 12:00   #57 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Klafa ez a hozamgörbe dolog, de egy kezdő majd el tudja dönteni, hogy melyik a jó?
Kell majd hozamgörbe elemző tanfolyam is...
34 kötés kevés???
mi van ha havin köt?
majd 30 év múlva oktasson?

...el tudja dönteni...

-A kezdőnek elég annyi is hogy emelkedik, vagy esik a hozamgörbe.
Ezt szerintem nincs olyan kezdő, aki ne tudná eldönteni.
(De ha mégsem, akkor majd biztos lesz aki elmagyarázza neki.)

-34 kötés kevés, de ezt már a magam részéről leírtam hogy miért.
Ez a számla Aszabe szerint 2013 július 31.-én indult.
A hétvégi beírásig eltel munkanapok száma: 12 nap.
A kimutatás nem teljes, tehát nem látjuk az elejét és a végét, így az állapítható meg hogy naponta legalább 3 db kötés van, amiből tudjuk hogy milyen idősíkon kerekedik az illetől. Tehát 12 munkanap eredménye nekem személy szerint kevés.

-Aki havin köt, az annál inkább tegye azt közzé, mert isten őrizz hogy egy olyan ember beüljön egy havi idősíkon kötő oktató tanfolyamára, aki daytradet akar tanulni! Szerintem mindannyiunk nevében kivárjuk a havin kötőnek is az eredményeit, sőt azt a myfxbook kimutatás gyönyörűen fogja illusztrálni oszlopgrafikonon.
Nagyon is jó lenne egy ilyen havin kötögető oktató, mert ezt tudná sok ember megtanulni, aki munkába jár és egész nap nem ér rá...

-Aki havin köt, az ha nem is 30 év múlva, de egy-két év elteltével oktasson, amikor legalább van vizsgálható kötési eredménye. Addig ne hülyítse itt a jónépet!
Milyen lenne egy havin kötő oktató, aki oda állna az emberek elé 20 db kötésével és el akarná adni a rendszerét...ugyan már...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 12:31   #58 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt, hogy sokan kiállnak a kezdeményezés mellett és nem engedik szétcseszni a topikot és elfedni a valós igényeket.
Egyébként igazán figyelemreméltó ez a stílus, amikor kialakulna a vita és az elkövetkező beírásokat, érveket úgy próbálja megúszni a vitaalany, hogy ezeket felsorolja és nevetségessé teszi. Szánalmas.

Tomy, remélem nem vette el a kedved...

Dehogy vette el a kedvem! Viccelsz?
Naponta kapom a maflásokat a piactól, már megszoktam a dolgot...bírom a pofonokat, ígyis, úgyis.

Az igazság az hogy ez a téma korábban soha nem érdekelt. Sohan nem kértem senkitől ilyen hozzáférést. Úgy érzem hogy én nem tudok vele mit kezdeni, így nem is magam miatt indítottam el ezt a topikot.
De ahogy látom erre az igényt és pláne a töménytelen magyarázkodásokat az ellen oldalról, esküszöm hogy csak azért sem hagyom ezt a témát elsikkadni!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 12:33   #59 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...el tudja dönteni...

-A kezdőnek elég annyi is hogy emelkedik, vagy esik a hozamgörbe.
Ezt szerintem nincs olyan kezdő, aki ne tudná eldönteni.
Még a tapasztalt tréderek is sokszor elvéreznek egy hozamgörbén, vannak olyan dolgok amik nem látszanak rajta...
Most már csak 20 kötés?
Lehet, hogy havin a 34 kötés két év alatt jön össze...
De nem is ez a lényeg, az a gond az egésszel, hogy nagyon könnyen manipulálható egy kimutatás.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 12:53   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Még a tapasztalt tréderek is sokszor elvéreznek egy hozamgörbén, vannak olyan dolgok amik nem látszanak rajta...
Most már csak 20 kötés?
Lehet, hogy havin a 34 kötés két év alatt jön össze...
De nem is ez a lényeg, az a gond az egésszel, hogy nagyon könnyen manipulálható egy kimutatás.
Hát, aki tradel egy ideje, annak a hozam görbe nagyon, nagyon sokat mondd...csak úgy beszél!
Pl. aSzabe által berakott hozamgörbe épp egy tanulságos kereskedési hibát takar, amit szerintem egy kezdő nem vesz észre.
(Legalábbis eddig erről még senki nem írt)
A baj az hogy még sokan a haladók közül sem.
A katasztrófa meg az hogy néha még "oktatók" sem tudják hogy mit csinálnak.

Igazad van a manipulálhatóságban.
Ezért kéri itt egy halom ember a myfxbook bekapcsolást.

A aSzabe hozamgörbélye nincs manipulálva!
Csupán nincs rajta a kiutalási kezdő dátumtól az egész kimutatás, hogy ne látszódjon a kezdő tőke.
(Ennek 90% eséllyel az az oka hogy saját tőke és bónusz is van a számlán, amit a tulajdonos nem akart közzé tenni. Az oka nem kérdéses.)
Nem hiszem hogy 40 db kereskedésnél több van ezen a számlán.
Szerintem ez a számla aug. 1-től van kirakva.
31.-én ért ki rá a pénz, aznap volt max 1-2 kötés, de azt nem látjuk, mivel a meta kivonat részleges kivonatán a kiutalás napján történt kerekedéseket nem mutatja a program, ha másnaptól indítja az ember a statementet.
Ha bármiben tévedek, majd aSzabe megcáfolja egy teljes történetű kivonattal.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 15:12   #61 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
Hírnév szint: 6
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha bármiben tévedek, majd aSzabe megcáfolja egy teljes történetű kivonattal.
Alakul! Eddig te vezeted a chart kiértékelő (elemző) tesztet, azok közül, akik mertek bármit írni. :-)

A többiek teljesítményét akkor "értékelem" majd, ha eljutunk ennek görbének a titkához. Nem véletlen tettem be nektek pont ezt.

A bónuszt kitaláltad, a később indított statement véletlen volt.

Mielőtt betennék egy most készített teljeset, még egy mondat:
A myfxbook minimális gondolkodással behülyíthető, némi háttérrel átverhető (a két zöld pipával együtt).
Csatolt kicsinyítések
oktatocegek-eles-hozamgoerbei-myfxbook-oktatoszamlakhu-kep2.jpg  
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 15:38   #62 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Alakul! Eddig te vezeted a chart kiértékelő (elemző) tesztet, azok közül, akik mertek bármit írni. :-)

A többiek teljesítményét akkor "értékelem" majd, ha eljutunk ennek görbének a titkához. Nem véletlen tettem be nektek pont ezt.

A bónuszt kitaláltad, a később indított statement véletlen volt.

Mielőtt betennék egy most készített teljeset, még egy mondat:
A myfxbook minimális gondolkodással behülyíthető, némi háttérrel átverhető (a két zöld pipával együtt).

Köszi a visszaigazolást!
Ez egy Ironfx számla. Ha júliusban lett nyitva, akkor valószinűleg 8,000.- usd saját tőke van rajta és 4,000.- bónusz, így jött ki a 12,000.-
Mivel nem kerek az összeg, így magyar, forint számláról lett kiutalva a pénz és egész jól eltalálta a tulajdonos az aznapi banki átváltási kereszt árfolyamot.
Na jó, abbahagyom.
De nem ez még a slussz poén a részemről.

Tudod mi az ami nekem egyszerűen érthetetlen?

Egyszerűen azon áll meg az eszem hogy te vagy a 2. ember 2 nap alatt, aki azzal érvel hogy a myfxbook-ot át lehet verni!

Nem érdekes ez?

Eszembe nem jutna ilyen, bezzeg akik oktatással foglalkoznak, vagy valamilyen háttérben álló oktatót akarnak promótálni a beírásukkal, azok ilyeneket írogatnak, tisztában vannak ezzel, ezen gondolkodnak, sőt valószinűleg már ki is próbálták.
Döbbenet! Milyen céllal? Minek? Mi köze ennek a kereskedői szakmához?
Azt látom hogy emberek (főleg másokat tanítani képesek) abszolut tisztában vannak valótlan kereskedést kimutató csalási lehetőségekkel.

Nem több mint érdekes ez a dolog?

Na de mindegy, nekem a csalással összekapcsolt mt4---myfxbook folyamatos kimutatás is jó lesz.
Hidd el, én leszek az első aki észre fogom venni ha csalás van.
És abban is biztos lehetsz, hogy nem fogom szó nélkül hagyni.
Tehát jöhet a "kamu számla is" ! Csak legyen már legalább 1 ember aki bevállaja azt amit csinál.

Várjuk a most készített fotódat, de őszintén szólva ezek után igen komoly fenntartással, hiszen ahogy írtad, tudsz olyat mutatni ami szemfényvesztés....
Nem tenném tűzbe érted (sem) a kezem.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 16:04   #63 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Hát, aki tradel egy ideje, annak a hozam görbe nagyon, nagyon sokat mondd...csak úgy beszél!
Akkor írd le légyszi mi a titka a hozamgörbének, kíváncsi vagyok mit tudsz kiolvasni belőle.

Azt azért megnézném melyik oktató nem kozmetikázná picit a számláját, kicsit olyan mint az élsport aki nem doppingol az lemarad.
És ahogy kiteszi valaki mindjárt rá is támadnak fúrják ahol lehet...
Bár az elképzelés, hogy legyen kimutatása egy oktatócégnek jogos és kellene is
de klicsit naív.
Ne érts félre nem vagyok ellendrukker csak túl sok sebből vérzik a dolog
Régi 2013-08-19, 16:23   #64 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor írd le légyszi mi a titka a hozamgörbének, kíváncsi vagyok mit tudsz kiolvasni belőle.

Azt azért megnézném melyik oktató nem kozmetikázná picit a számláját, kicsit olyan mint az élsport aki nem doppingol az lemarad.
És ahogy kiteszi valaki mindjárt rá is támadnak fúrják ahol lehet...
Bár az elképzelés, hogy legyen kimutatása egy oktatócégnek jogos és kellene is
de klicsit naív.
Ne érts félre nem vagyok ellendrukker csak túl sok sebből vérzik a dolog

A hozamgörbéből és a számadatakból pontosan látszik egy rendszer teljesítménye, annak gyenge pontjai és a trader tapasztalata, valamint rajta vannak az összes olyan "apróbetűs" dolgok, amiből pontosan tudható a mögöttes személy pénzügyi, kereskedésbeli, érzelmi és pénzkezelési limitjei.
Azok a dolgok, amikről oktatók nagy szavakat használva "kereskedési pszichológiának neveznek."

Megvárom még aSzabe "leleplező hozzászólását, újabb kivonat fotóját, amit ígért, aztán majd holnap ha kereskedés közben úgyis gép előtt leszek, kifejtem ezt a témát kicsit bővebben.
Aki pár éve kereskedik az meg fogja érteni, aki még az elején van, az később fogja megérteni.

Az mt4 adatai amit aSzabe kitett azok valósak (és most már végre a kért teljes képet mutatják-a még jelenleg is nyitott utolsó 38.-ik pozicióval).
A grafikon jobb oldali skálázása hibás, amit a második képen is láthatsz, ha összehasonlítod az elsővel és összeadod a számokat.
Az mt4 legújabb frissítésében is ez a hiba megmaradt.
Nem is értem...amióta az eszemet tudom mt4-en kötök.
De hogy a fejlesztő nem veszi észre hogy szar szoftvert ad ki az embereknek?

Szóval a számokat nézd és mögötte a tradert! A grafikon az a kezdőknek kell csak, hogy lássák hogy végül is felfelé megy.
Egy kezdőnek ez bőven elég, aztán majd úgyis a saját grafikonján tanulja meg a szakmát.

Örülök hogy TE is egyetértesz ennek a topiknak a kezdeményezésében.

A "kozmetikázást" meg végképp nem értem...ne gyere már te is azzal hogy lehet csalni és hogy fognak is...meg dopping...mert kiábrándítasz!
Mondtam, jöhetnek a csalók is!
Ki az az őrült, aki kiteszi magát oktatóként egy ilyen lebukás kockázatának?
Max az aki nem ismeri a "kockázat " szót...az meg jobb ha nem is tanít másokat.

U.I. én nem támadok, remélem ezt nem rám érted.
Én csupán kijavítok olyan dolgokat amik szerintem hibásak.
És én is tévedek, hidd el, minden nap, úgyhogy itt is fogok.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 16:34   #65 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
woodcock a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tomy!

Szimpátiával figyelem amit csinálsz, nem kötekedni akarok. Tudom, hogy nem ez a lényeg, de légy szíves ne írd többet, hogy "hozamgörbélye", mert ez igen gáz. Pontos j-vel kell...

Amúgy, amíg van türelmed, nyomd csak ezt a témát, a "profik" esetenként többet elárulnak magukról és a gondolatvilágukról, mint szeretnének.

Üdv!
woodcock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 16:51   #66 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Köszi a javítást woodcock,
Mondtam hogy hibázni fogok én is.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 17:41   #67 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Alapbeállítás

Idézet:
A hozamgörbéből és a számadatakból pontosan látszik egy rendszer teljesítménye, annak gyenge pontjai
Azért csak nem válaszoltál.
Van valami ami nincs rajta a kimutatáson na mi az?
Régi 2013-08-19, 20:49   #68 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
A be nem utalt pénz és a többi számla. Például.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-20, 08:57   #69 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tomy,

Remek kezdeményezés ez a téma. Jókat mulatok a válaszokon, magyarázkodásokon.
A hozamgörbe-elemzéshez nem értek, eddig nem foglalkoztam ezzel azon kívül, hogy felrajzoltam a sajátom. A mt4 trükkökhöz mégúgy sem értek, mert élesben nem ezt a rendszert használom.

Ami az oktatókat illeti: legközelebb Düsseldorf-ban van olyan személy akitől szívesen tanulnék, de ami azt illeti, ő is szokott jelentős DD-kat elszenvedni. Persze lehet, hogy közelebb is lenne, csak nem ismerem (pedig több, mint 10 éve nyomon követem a különböző oktatási ajánlatokat itthon).

Nagyon ráférne már a piacra 1-2 határozott leleplezés, de sajnos ezt nagyon nehéz bizonyítani. Nekem eddig kétszer sikerült, de ahhoz kevés volt, hogy az illetőket nyilvánosság előtt betámadjam. Amúgy is csak az igazságérzetemnek tett volna jót, egyéb előny nem származna belőle.

Kitartás a témához! Ne hagyd magad eltéríteni!
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-20, 10:02   #70 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Válaszoltam.
Ezt írtam tegnap: "Megvárom még aSzabe "leleplező" hozzászólását, újabb kivonat fotóját, amit ígért, aztán majd holnap ha kereskedés közben úgyis gép előtt leszek, kifejtem ezt a témát kicsit bővebben."

A kimutatáson minden rajta van, minden benne van (most már).
A látható dolgott mögött vannak információk, amiket érdemes vizsgálni egy rendszer üzemeltethetősége kapcsán.
Leírom ezt hamarosan.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-20, 10:05   #71 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Forexkutya a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Engedelmetekkel megosztanám a nézetem, tapasztalatom, hosszú lesz, és talán segíthet is. Alapjában nyugodtan ki lehet jelenteni, oktatók, tanfolyam szervezők, mentorok, észosztó fórumozok 90% hosszútávon nem képes pozitív eredményt produkálni és nem képes ebből nem , hogy meggazdagodni, de még zsebpénzt se keresni.

Ezzel nincs semmi baj , ezt - előbb utóbb - minden trader tanuló pontosan fogja tudni. Ez van, sőt lehet már Ő maga is osztja a észt, ha más nem ilyen fórumokon. Ha tetszik , ha nem, itt is és más fórumra is tucatnyi olyan ember irkál - naponta többször is komolynak előadva magát, véleményt alkotva, mások felett sokszor ítélkezve, - hogy közben egy eredménytelen tréder.

Ezzel meg aztán végképp semmi baj !!! Képzeljétek el, csak az írhatna szakmai, értelmes, okos, átvehető dolgot aki már képes pénzt keresni. Nagy lenne a baj, nem volna beírás, mert 90% nem írhatna, az a 10 meg nem írna.

Sajnálom, de az hiú reményeket kerget aki azt gondolja , hogy egy eredményes trader egy ilyen fórumon fog publikus nyomon követhetőséget biztosítani. Akinek van, és valós, az nem oktat, nem kérkedik, sokkal jövedelmezőbb , zárt befektetői körnek promótál , azoknak ad lehetőséget betekinteni. Aki meg oktat annak meg nincs vállalható publikus számlája követhetőségre, mert nincs hosszútávú pozitív eredménye. Valaki is gondolja, ha lenne PP nek ,nem használná fel marketingre (pont Ő, erre épül az egész). Egy frászt nem, de nincs nekik, nem tudnak hosszútávon felmutatni eredményt. Vannak részeredmények, azt meg is lovagolják, de ennyi.
Tudom második volt - nem olyan régen - egy versenyen.... Igen? És hány versenyen indul, és hány számlával (befektetés) és abból hányat szokott előre publikálni. Egyet se... ha szép , mehet marketingre ,ha meg nem sikerült ,meg se tudni. Ezer éves technika. Okos , ügyes, értékelendő. (szeretem , ha valaki jobb mindenki másnál, marketingben verhetetlenek)

De ez se baj... semmi nem baj. Ez nem feltétele és elvárása az eredményes tréderré válás folyamatnak. Nem bizony, mert ha ez lenne a feltétele, nem volna kitől tanulni, vagy legalább is a legtöbbnek megfizethetetlen lenne.
Én most fénykép formájában megosztom a tanulóknak, a hitükben megerősítésre szorulóknak az idei eredményemet. Nem agyjátszásnak szánom, (bár büszke vagyok rá) , egyszerűen csak tudjátok meg , léteznek ilyenek. De nem az észosztóknak, a kritizálóknak, a kamu kereskedőknek, az okos tojásoknak, akik tudományos alapon majd megmagyarázzák, mi miért nem és igen, de nem, de igen, és úgy , de az nem lehet mert.... miközben három hónap egybefüggő - hektikus mentes számlát - nem tudtak még alkotni.
De , ha véleményt alkotnak, és okoskodnak, AZ SEM BAJ... mindenkinek lehet saját véleménye, tanuljatok belőle.
Amennyiben feltételezve lesz, hogy nem saját, nem igazi, vagy manipulált, nekem az is jó. Mivel csak magamnak vagyok köteles elszámolni. Ezzel semmit nem akarok eladni, befizettetni, vagy valamilyen haszonszerzést elősegíteni. Ettől független vannak átverések, de tanuljátok meg , nem ettől lesztek egyszer sikeresek. Lehet valaki jó trader, és eredményes, de kutyaütő oktató, míg egy másik oktató pont ezer dolgot tud megtanítani és rádöbbenteni dolgokra, apró megbujt részletre, amire pont neked van szükséged. Miközben Ő maga nem tud eredményesen kereskedni, de erre valamiért nagyon jó , átadni, megindítani, tovább lendíteni, az úton segíteni tovább haladni.
Tessék ezt végre felfogni !!! Ha ezt pénzért teszi, akkor ez neked pénzbe fog kerülni. Sok embert ismerek akik szakmailag pazarok (én magam is sokat tanultam tőlük) ,de eredménytelenek. Nem gond, kiaknáztam belőlük amire nekem szükségem volt. NEM TUDTAM ELŐRE !!! BEFEKTETTEM!!! KOCKÁZTATTAM !!! Nem kötelező , ne tedd. Illetve a te döntésed mit teszel. Válassz más utat. De ne élj kritikával, lehet másnak pont arra van szüksége.

ÉS AZZAL SINCS SEMMI BAJ, ha nem teszed !!! Én mindent megtettem.... mert én magamnak tanultam, és fektettem bele több milliót, több tanfolyamra időt, pénzt áldozva(itthon és külföldön is ) , több tízezer szakmai hozzászólás - évek hosszúsága alatt - olvasását, több ezer óra rajzolást, analizálást, elemzést. Több év munkájával, képezve a személyiségemet, a szakmaiságomat, és majd 2 év alatt alkottam meg a saját komplex rendszeremet amivel dolgozom.
EZ ÉN VAGYOK, ÉN UTAM.... én rendszerem, én személyemnek , én habitusomnak megfelelő, én ídő beosztásomnak, és életvitelemnek komfortos rendszer.
Te? Te ki vagy, neked mi jó, mi való neked... mitől leszel eredményes? Azt nem lehet megvenni, nincs ilyen kész neked fejlesztett termék, se eredményes, se eredménytelen trédertől . Nincs komplett megvehető rendszer amit valakitől meg tudnál venni, és már kész is, nálad is mükődni fog.
Azt magadnak kell összerakni, meg kell alkotnod magad. Hogy ez nettről, tanfolyamtól, pénzért , ingyen , lopva, vagy vásárolva a részeket? Tudatlantól, okostól, komoly mentortól az már megint te vagy. (segítek mind kell hozzá)
Mennyi ídő???? Évek !!! Lassan írom , hogy megértsd hosszú É-V-E-K !!! Hány év? Minimum 3 év, de a legtöbbnek a soha.... így ahogy írom soha nem lesz profi tréder, hiába a sok munka, tanulás, odaadás... Nem ér oda soha, hogy hosszútávon , sok pénzel, magas szinten képes legyen.

Nekem 2 évem ment rá mire levetkőztem minden rosszat és felesleges bonyolult dolgot, és letisztulva eljutottam, hogy elkezdhettem fejleszteni, kidolgozni magamra, a rendszeremet. Ez újabb 1.5-2 év volt , így majd 4 év mire eredményessé és magammá tudtam válni. Ez immár 2,5 éve masszívan így van, felhatalmazva , hogy magam tőkéjén kívül, számlakezelőként másoknak is dolgozzak. ( ez nem reklám, nem itthon, és nem kis ügyfeleknek).
Amennyiben azt gondolod ez neked is összejöhet, jól gondolod.
De nem adják ingyen, és csak egyeseknek adatik meg. Hogy miért? Mert VB-t. vagy Olimpiát is csak egyesek képesek nyerni. Pedig sokan próbálkoznak, jó edzővel, jó képességekkel,tehetséggel komoly odaadással, szorgalommal stb..
Mielőtt valaki elkezdene kritizálni, hogy jöhet ez egy Olimpikonhoz, megnyugtatom, sokáig élvonalban sportoltam , tudom mi az.. Ez is a győzelemről szól, csak ez nem annyira publikus, hangos.
Szóval a magad szakmai, mentális olimpiáját kell tudnod megnyerni , hogy eredményes legyél. Hidd el.... sokan lesznek akik ezt olvassák és megerősítik, igaza van ennek a fickónak. Na ők traderek, vagy talán egyszer azok lesznek.

Összegzésként. Azzal nincs semmi baj , hogy rakod össze magad, tanfolyammal, vagy a nélkül, eredményes vagy eredménytelen emberektől. Nincs jelentősége. Csak egynek van nagy szerepe, de az a legfontosabb , találd meg magad, és a tréderré válásodnak találd meg az útját, ami téged el tud vinni. Sok út van, sőt két egyforma nincs is. Hogy ez mennyi pénzbe fog kerülni, mennyi időbe fog kerülni, miket kell megélned hozzá, milyen áldozatot kell érte hoznod, és még ezer dolog, az is mind a TRÉDERRÉ VÁLÁSOD RÉSZE lesz. Én volt, hogy fél milliót fizettem, és egy gondolat , egy mondat, egy megvilágosodást adott, megérte. Vagy nem egyszer volt rá eset, egy fórum beírás (fogalmam se volt ki az) adott inspirációt és zökkentet jó irányba a rendszerem fejlesztése során.

Hibás soha nem lehet más, se PP, se tanfolyam, se a család, se a körülmények, senki, semmi ,csak te. Fontos csak te !!! Te választasz utat, és te döntesz elágazásoknál merre tovább. Milyen áron, mennyi ídő, stb...
Fogad el, ez egy folyamat, amit te tematizálsz, te építed fel, te hozod létre, alkothatsz meg, és a siker is csak a tied lesz. CSAK IS A TIED. Lesznek , lehetnek majd élvezői, (akár a család, gyerekeid)
DE AZ OLIMPIÁT CSAK TE NYERED MEG !!!

Én nem tanítok, bár van egy pár előrehaladott fázisban lévő tehetséges tréderem akiket mentorálok, de őket is befektetés céllal, egy későbbi együttműködés reményében.
Mint már többször írtam, soha semmi nem baj ,például, az se ,ha valaki nagyképűnek gondol, de én akkor is kimondom. ENGEM VAGY HOZZÁM HASONLÓ EREDMÉNYES TRADERT aki tréderkedéssel keresi a kenyerét nem lehet megfizetni oktatásra. Egy-egy élőadásra talán, vagy már csak hobbyból való részvétből.
Egyszerűen nem éri meg.
Persze majd jön valaki okos. És Birger ? Hát halottról jót vagy semmit. Szerintetek miért nincs már évek óta ( volt, de megdöglött) egy általa jegyzet befektetési alap. Én pontosan tudom.... nem minden az aminek látszik. Ettől független zseniális amit tanulni lehet tőle, kell is Őt is ki kell aknázni. mindent amire szükséged van.... Ja , ide tartozik,. Amikor a kezdő megszólít, hogyan kezdjen neki.... Mindig azt mondom , könyvek, sok sok nett, Google a barátod, és pár hónap múlva egy alap szint után PP-jék tanfolyama, állítom ,ma ami elérhető és tanfolyam akkor azok Ők , ha tanfolyam Ők a leghasznosabbak egy kezdőnek. (pedig csibészek, de akkor is, mert nincs jobb). (ez se reklám, mert nem kedvelem Őket, de sokat tanulhat egy kezdő) Na és onnan még minimum 3 év, ha van hozzá adottsága,és képes lesz meggyártani magát.

Előre jelzem, nem vagyok hajlandó és nem is fogok belemenni vitába, személyeskedésbe, magyarázkodásba, mert ezek nem szolgálják a személyiségi , és anyagi fejlődésemet. Ráadásul időm se lenne rá, majd elvitáztok a fejem felett, az se baj, remélem ebből is sok ember tanul majd. Akkor már megérte az írásom.

Azt viszont tessék megtanulni mindenkinek, aki eredményes tréder akar lenni, feleslegesen energiát nem pazarolunk el. Magyarázkodni másoknak teljesen felesleges, kidobott ídő, senkit nem kell és szabad győzködni, a legvégén úgy is magadban kell tudni mérleget vonni. Neki úgy jó, neked így, te döntésed lesz, te utad , Ő útja lehet más. Ez is része a tréderré válásnak, ha nem vagy ilyen , ebben is változnod kell, mind oly sok mindenben. Deeee el kell olvasni mások véleményét, meglátását, ezekből sokat lehet tanulni és kötelezően kell is. Meg kell hagyni, sok okos és értelmes hozzászólás van nap mint nap, ezekből ki kell tudni olvasni, ami szakmailag a fejlődésedet segítheti. Kötelező!!! Akár éveken át, ezer számra.

Célom csak is egy volt, erőt, és kitartást és némi tisztán látást adni egy pár értelmes kezdőnek..

További kitartást, és ne feledjétek, ÖNMAGADAT CSAK SAJÁT MAGAD ÉPÍTHETED FEL ÉS ODA CSAK A SAJÁT UTADON KERESZTÜL JUTHATSZ EL !!! senki más nem híbáztatható, és senki más nem számít, és talán segítettem megvilágosodni senki útja nem másolható, csak részben.
Kívánok mindenkinek jó utat, és a végére odaérést.

PIP LEGYEN VELETEK.
Forexkutya nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-20, 10:13   #72 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tomy,

Remek kezdeményezés ez a téma. Jókat mulatok a válaszokon, magyarázkodásokon.
A hozamgörbe-elemzéshez nem értek, eddig nem foglalkoztam ezzel azon kívül, hogy felrajzoltam a sajátom. A mt4 trükkökhöz mégúgy sem értek, mert élesben nem ezt a rendszert használom.

Ami az oktatókat illeti: legközelebb Düsseldorf-ban van olyan személy akitől szívesen tanulnék, de ami azt illeti, ő is szokott jelentős DD-kat elszenvedni. Persze lehet, hogy közelebb is lenne, csak nem ismerem (pedig több, mint 10 éve nyomon követem a különböző oktatási ajánlatokat itthon).

Nagyon ráférne már a piacra 1-2 határozott leleplezés, de sajnos ezt nagyon nehéz bizonyítani. Nekem eddig kétszer sikerült, de ahhoz kevés volt, hogy az illetőket nyilvánosság előtt betámadjam. Amúgy is csak az igazságérzetemnek tett volna jót, egyéb előny nem származna belőle.

Kitartás a témához! Ne hagyd magad eltéríteni!

Köszi fxtrader55,

Az itteni tanulni vágyók részéről jövő indítvány mögött szerintem nem a leleplezés a motiváció. Mindössze annyi a cél, hogy kicsit transzparensebb legyen hogy ha valaki állít valamit, arra legyen bizonyítéka is.

Általában az oktatók két dolgot állítanak:
1. Ők elég rég csinálják ahhoz, hogy tudnak belőle pénzt keresni.
2. Képesek téged elindítani a sikeres kereskedői szakma útvesztőjében, és több, kevesebb pénzért végül is azt az érzést keltik benned, hogy képesek megtanítani téged is kereskedni. Ezt senki nem mondja így ki nyíltan, de ezt érzi mindenki, aki elkezd valahol, valakinél tanulni.

Itt az első állítást lehet bizonyítani most bárkinek.
Utána jöhet az, hogy valaki elhiszi, hogy a 2. állításban is hihet valakinek.
És csak ezután jön az hogy felbukkannak emberek, akik tanultak valakitől és valamilyen rendszerrel most már ők is tudnak pénzt csinálni.
Utóbbiakat nem lehet ennyire egyszerűen hozzáférhetővé tenni, ezért itt most ebben a topikban az első pontra tudunk koncentrálni.

Kitartunk, ne izgulj! Aki kereskedik, annak nincs problémája a kitartással. Nézd csak meg magad. Azért 10 év az nem kevés idő és ezek szerint nem adtad fel.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-20, 10:25   #73 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kedves Forexkutya,

Mindenki nevében köszönöm az értékes hozzászólást!
A kivonatod pontosan olyan, mint amilyennek egy alacsony kockázatú trader kimutatásának lennie kell!
Hasonlókat várunk azoktól is akik oktatnak. Nem kell a múlt, nem azt kérjük hogy tegyék ki az utólag legszebbet, hanem hogy indítsanak egyet és lássuk közösen hogy ki, mit tud kihozni a piacból a jelenben és a jövőben.

Öröm volt olvasni az írásodat.

További sok sikert neked.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-20, 10:41   #74 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Forexkutya,

Mindenki nevében köszönöm az értékes hozzászólást!
A kivonatod pontosan olyan, mint amilyennek egy alacsony kockázatú trader kimutatásának lennie kell!
Hasonlókat várunk azoktól is akik oktatnak. Nem kell a múlt, nem azt kérjük hogy tegyék ki az utólag legszebbet, hanem hogy indítsanak egyet és lássuk közösen hogy ki, mit tud kihozni a piacból a jelenben és a jövőben.

Öröm volt olvasni az írásodat.

További sok sikert neked.
Értékes hsz, de ahogy ő is írja, nem a kimutatástól lesz valaki jó vagy rossz oktató. Ettől függetlenül a kérdés még érdekes marad
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-20, 21:42   #75 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Forexkutya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Célom csak is egy volt, erőt, és kitartást és némi tisztán látást adni egy pár értelmes kezdőnek..

Ugye jól gondolom hogy erre a számlára időközben lett pénz rátéve, a kezdő összeg után?
Olyan 50,000.- lehetett az induló és év közben talán még 100,000.- körüli lehetett még ráutalva....
De lehet hogy valamit rosszul gondolok...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-21, 20:30   #76 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ez azért furcsa Birger nem áll jól, meg lefutott meg hasonló, egy top trader nem attól top, hogy mindig képes a piachoz igazodni, és új modellt kidolgozni? Kissé csalódás , ha tényleg így van...
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-21, 21:20   #77 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez azért furcsa Birger nem áll jól, meg lefutott meg hasonló, egy top trader nem attól top, hogy mindig képes a piachoz igazodni, és új modellt kidolgozni? Kissé csalódás , ha tényleg így van...
Én pl teljesen jól elvagyok azzal a tudattal, hogy nullán vagyok január 1-hez képest, sőt most épp pici mínuszban. Véletlenül sem hasonlítgatom magam hozzá, csak szerintem ez bőven belefér. Ennyire másképp szemlélhetjük a dolgokat. Viszont pl én tudom közben, hogy január elsején a nagy eurhuf shortom mellett 290 volt az euro, most kicsit nagyobb a pozi, és 300 az euro, mégis nullán tartottam magam, így örülés van Birger féle daytradernél pedig benne van, hogy van hosszabb időszak is amikor nem jön ki a lépés, de majd ki fog.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-22, 06:48   #78 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért azt nem kellene elfelejteni, hogy tizenéve kereskedik vagy inkább huszon. Kezelt bef. alapokat stb. Én nem temetném. Itt a többség örülne, ha feleannyira profitos lenne. Mellesleg miért kellene új modellt kidolgoznia. Az a kezdők hülyesége, hogyha nem megy egy stratégia egyből keresnek másikat. Ebből áll ez a fórum. Mindenkit a másik stratégiája érdekel, ha az 2 hete már profitos. Folyamatos a Szent Grál keresés.
Régi 2013-08-22, 11:33   #79 (permalink)
Szenior tag

aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
...........A hozamgörbéből és a számadatakból pontosan látszik egy rendszer teljesítménye, annak gyenge pontjai és a trader tapasztalata, valamint rajta vannak az összes olyan "apróbetűs" dolgok, amiből pontosan tudható a mögöttes személy pénzügyi, kereskedésbeli, érzelmi és pénzkezelési limitjei......
........Ki az az őrült, aki kiteszi magát oktatóként egy ilyen lebukás kockázatának?.....

Eleget vártam, aki elég "kompetensnek" érezte magát, az válaszolt a kérdésre.

Az eredménygörbe és kimutatás egy dolgot nem mutatott meg: a számla pár nap után MC határon volt, 80% körüli bukóban. Mivel nem lettek a kötések zárva, nem látszik sehol. :-)
Egyébként egyik barátomé, aki "feszegessük a határainkat" jelszóval kereskedik rajta.

A célom az volt az egésszel, hogy belegondoljunk hányan alkalmasak a "traderek", vagy abszolút kezdők közül arra hogy bárkinek a kereskedését egyáltalán értékelni tudják bármilyen paraméter alapján.

Ha a lezárt kötések görbéje egyenetesebb lett "volna", az emberek 95% egy szent grált látott "volna" benne. A kommersz "nincs elég kötés" egy jól betanult klisé a forex fórumokról, de ha nem látod folyamatosan a lebegőt pld., sose tudsz normális képet alkotni.

Egy rendszer pár kötése részletes adatokkal elegendő egy megfelelően hozzáértő számára (szerintem) hogy el tudja dönteni érdemes-e egyáltalán a dologgal foglalkozni vagy sem.

Ehhez képest legtöbben mindenféle görbéket nézegetnek "szakértelemmel", csak azok lehetséges felhasználási területét kicsit mellélövik általában.

A kezdők és abszolút tudatlanok pedig csak egy dolgot néznek: Hány %-ot növekedett egy számla.

Az eredmény hamisítás: 2 féle ember tud róla, aki csinálja, meg aki nem szereti ha hülyének nézik.

Ezen a fórumon is bukkant már fel olyan teljesítmény értékelést szolgáló adat, ami pár forint haszon reményében tudatos megtévesztésre készült. Ennek megfelelően maximális bizalmatlansággal tekint az ember bármilyen komolyabb (sok milliós) előnyt adó történetben a "bizonyítékok" elfogadhatóságára, kiértékelhetőségére.

Tehát az a gáz, hogy hiába fog bárki bármilyen bizonyítékot adni, a szkeptikusok 90%-ának nem lesz elég, az optimisták és mentálisan kellően megerősítettek meg a bukóban is pozitív csodát látnak majd.

Mindezzel együtt valóban szükség lenne valamilyen értékelési alap létrehozásának, legalább a sztároktatatók és a sztártréderek közt, akik a biztos meggazdagodást ajánlják.

Attól, aki megtanít egy meta telepítést, vagy egy pozícióméretezést, azaz bármely alap dolgokat és nem is ígér többet, nem biztos, hogy garanciát kérnék arra, hogy jobb mint Birger fénykorában.

Sőt a sztároktatóktól sem mindenképp. Attól, hogy valaki a legjobb edző, nem biztos, hogy ő a legjobb sportoló is. Tehát ha valaki csak egy sima sztároktató, elég ha pár sztár tanítványa teljesítményét követheti a nép. :-)

...szerintem...
Régi 2013-08-22, 12:55   #80 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Eleget vártam, aki elég "kompetensnek" érezte magát, az válaszolt a kérdésre.

Az eredménygörbe és kimutatás egy dolgot nem mutatott meg: a számla pár nap után MC határon volt, 80% körüli bukóban. Mivel nem lettek a kötések zárva, nem látszik sehol. :-)
Egyébként egyik barátomé, aki "feszegessük a határainkat" jelszóval kereskedik rajta.

A célom az volt az egésszel, hogy belegondoljunk hányan alkalmasak a "traderek", vagy abszolút kezdők közül arra hogy bárkinek a kereskedését egyáltalán értékelni tudják bármilyen paraméter alapján.

Ha a lezárt kötések görbéje egyenetesebb lett "volna", az emberek 95% egy szent grált látott "volna" benne. A kommersz "nincs elég kötés" egy jól betanult klisé a forex fórumokról, de ha nem látod folyamatosan a lebegőt pld., sose tudsz normális képet alkotni.

Egy rendszer pár kötése részletes adatokkal elegendő egy megfelelően hozzáértő számára (szerintem) hogy el tudja dönteni érdemes-e egyáltalán a dologgal foglalkozni vagy sem.

Ehhez képest legtöbben mindenféle görbéket nézegetnek "szakértelemmel", csak azok lehetséges felhasználási területét kicsit mellélövik általában.

A kezdők és abszolút tudatlanok pedig csak egy dolgot néznek: Hány %-ot növekedett egy számla.

Az eredmény hamisítás: 2 féle ember tud róla, aki csinálja, meg aki nem szereti ha hülyének nézik.

Ezen a fórumon is bukkant már fel olyan teljesítmény értékelést szolgáló adat, ami pár forint haszon reményében tudatos megtévesztésre készült. Ennek megfelelően maximális bizalmatlansággal tekint az ember bármilyen komolyabb (sok milliós) előnyt adó történetben a "bizonyítékok" elfogadhatóságára, kiértékelhetőségére.

Tehát az a gáz, hogy hiába fog bárki bármilyen bizonyítékot adni, a szkeptikusok 90%-ának nem lesz elég, az optimisták és mentálisan kellően megerősítettek meg a bukóban is pozitív csodát látnak majd.

Mindezzel együtt valóban szükség lenne valamilyen értékelési alap létrehozásának, legalább a sztároktatatók és a sztártréderek közt, akik a biztos meggazdagodást ajánlják.

Attól, aki megtanít egy meta telepítést, vagy egy pozícióméretezést, azaz bármely alap dolgokat és nem is ígér többet, nem biztos, hogy garanciát kérnék arra, hogy jobb mint Birger fénykorában.

Sőt a sztároktatóktól sem mindenképp. Attól, hogy valaki a legjobb edző, nem biztos, hogy ő a legjobb sportoló is. Tehát ha valaki csak egy sima sztároktató, elég ha pár sztár tanítványa teljesítményét követheti a nép. :-)

...szerintem...

Hát igen, olyan eseményt ami nem jött létre, azt valóban nem lehet látni egy kimutatáson.
Éppen ezért szükséges több trade!

Ha mondjuk látnánk pár száz kereskedését a barátodnak, ezzel a jelenlegi „feszegessük a határokat” elgondolásával, abban 100% hogy lenne margin call, ami viszi a számlát és az pedig minden kétséget kizáróan rajta lenne a hozamgörbén.

Tehát továbbra is fenntartom a véleményemet, hogy egy rendszert nem lehet megítélni 37 db kereskedés alapján, viszont egy tradert igenis meg lehet ítélni már ennyi kereskedésből is!

Tisztán látszik az első fotódon, hogy a rendszer nem tartalmaz stoppokat az első 12 db kereskedésben (sőt később is alig, alig), csak céláras lezárásokat (ez is akkor jön létre, amikor már nem bírja feldolgozni a nyereség mértékét).
Az is látszik hogy ez az a pont, amikor a „kezdők szerencséje” érzés hatalma alá keríti a kereskedőt és azt hiszi hogy ő irányítja az eseményeket, mert volt egy nyerő szériája a számlanyitást követően azonnal.
Kb 25% nyereség az első 12 kereskedésben! Csak ezt látja az illető, ami elég ahhoz, hogy olyan érzelmi szintre érjen, ahol indul a veszteségspirál első állomása, ami a leg alapvetőbb szakirodalomban is olvasható. Ezt követően biztos vagyok benne hogy a következő 1-2 kereskedésben az eddiginél sokkal nagyobb pozícióval indított! Ezt követi a legmagasabb veszteségű kereskedés, nem sokkal ezután az eseménysorozat után.

A rendszer tehát nem ennek a kereskedőnek való, mert alkalmatlan a nyereségkezelésre, valamint ennek következtében a számlája, sőt a veszteségei kezelésére sem.

A magam véleménye tehát változatlan: NEM akarnék tanulni ettől a kereskedőtől, továbbra sem, mert sem pénzügyi, sem kereskedéspszichológiai jártassággal nem rendelkezik. Ezen kívül a kereskedési játasság azon fázisában jár most, amin én személyesen már átestem néhány évvel ezelőtt.

Soha nem a számlaegyenleg nyereség százalékát nézzük, mert az nem mond semmit. Csak az számít, hogy a rendszer kockázatához képest mennyi nyereséget termel. Ez a rendszer a teljes tőkét, sőt még a bónuszt is kockáztatja a margin call szintig (ami ugye nem a teljes tőke, de annak nagyon nagy része). A teljesítményét is ehhez mérjük. Bár ez a számla látszólag kb 30% nyereségben van a kezdő számlaegyenleghez, valójában csak a kockázati értéknek a 25% át kereste meg eddig. Tehát még nem tart a veszteség szint megtermelésénél sem, ezért akár a következő pozíció elviheti a teljes számlaegyenleget. Mivel nem volt még pénz hazautalás, így a csődkockázat 100%-os.

Azért megjegyezném, hogy nem feltétlenül rossz egy magas kockázatú kereskedési rendszer, csak nem mindenkinek való!

A barátod ott volt kevésbé körültekintő, hogy nem biztos hogy az elképzelésének megfelelő brókercéget választott ki.
Óriási különbség van egy 100% os margin szinten stopout bróker és egy akár 50, vagy 20%-on stopout lezáró bróker között! Ezt érdemes átgondolnia, ha továbbra is ilyen elméletű stratégiát fontolgat. No de mindegy, egy kezdőnek ilyenekkel nem is kell foglalkoznia.

Ahogy te is írod, valamilyen „értékelési alapra azért szükség lenne” …. Ezért maradunk ennek a topiknak az eredeti céljánál és várjuk a „sztároktatók” vagy kevésbé sztárok jelentkezését.

u.i. Azért a legtöbb híres edző, a fénykorában olimpikon, vagy élsportoló volt, még ha nem is mindegyik…. Ha valaki azt akarja megtanulni, hogy hogyan kell befűzni a boxkesztyűt, azt lehet hogy bárki megmutatja, sőt lehet hogy ingyen meg is teszi. Aki megmutatja, hogyan kell a boxban ütni, attól már elvárható hogy ő maga is gyakorlott boxoló legyen. Aki viszont a boxból akar megélni, vagy az olimpiára készül, az csak és kizárólag bizonyítottan magas szintű, gyakorlati tapasztalattal rendelkező edzőtől akar tanulni, aki már a múltban bizonyított is!
Kereskedési edzőt pedig mindenki maga választ saját magának.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-22, 13:39   #81 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát igen, olyan eseményt ami nem jött létre, azt valóban nem lehet látni egy kimutatáson.
Éppen ezért szükséges több trade!

Ha mondjuk látnánk pár száz kereskedését a barátodnak, ezzel a jelenlegi „feszegessük a határokat” elgondolásával, abban 100% hogy lenne margin call, ami viszi a számlát és az pedig minden kétséget kizáróan rajta lenne a hozamgörbén.......
Az elgondolás nem rossz, amire itt törekedtek csak sajnos ez nem vezet sehova. Vegyük Birgert. Tavaly profitos volt, idén év elején profitos volt, plusz x %-ban. Most hónapok óta mínuszos. Kérdem én : tavaly, meg az év elején tanultál volna tőle, most meg nem? Ez a hozamgörbe dolog nem ad objektív képet, sem az oktatóról, sem arról, amit oktat.
Régi 2013-08-22, 13:44   #82 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Mondok jobbat. Itt az én példám. A blogomon a számla mínuszos, viszont a stratégia pluszos. Külön vezetve van mind a kettő. A stratégia 5x%-ban pluszban van, élesben, meg mínuszban. Sajnos voltak napok amikor nem tudtam kötni, mert más ügyeim voltak. Írtam is, hogy ilyen az élet, ez bármikor benne lehet.

Akkor ha oktatnék, melyik vennéd alapul? Ha te le tudsz ülni naponta a gép elé, akkor degeszre keresed magad, ha viszont kimarad pár nap, vagy hét, akkor meg nem. Innentől tök mindegy milyen a hozamgörbe.
Régi 2013-08-22, 14:16   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tehát továbbra is fenntartom a véleményemet, hogy egy rendszert nem lehet megítélni 37 db kereskedés alapján, viszont egy tradert igenis meg lehet ítélni már ennyi kereskedésből is!
A forward elemzésed sem volt rossz (főleg a többiekhez képest) de az utólagos egész jó lett.

Az ember abból tud elemezni (már aki képes*) amit kap. Amit nem kaptál meg, vagy amit "véletlen hibásat kaptál volna" abból csak tippelni tudsz. Az meg 50-50% esélyű, vagy igaz, vagy nem. Pld. nem kaptál kötésméretet, mégis megtippelted. A deposit is tipp volt, az adott broki stopoutja is.
A többi tipped nagyrészt bejött.

már aki képes* : a legtöbben rohadtul nem tudnak elemezni gyakorlatilag semmit.......
Régi 2013-08-22, 14:39   #84 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
A forward elemzésed sem volt rossz (főleg a többiekhez képest) de az utólagos egész jó lett.

Az ember abból tud elemezni (már aki képes*) amit kap. Amit nem kaptál meg, vagy amit "véletlen hibásat kaptál volna" abból csak tippelni tudsz. Az meg 50-50% esélyű, vagy igaz, vagy nem. Pld. nem kaptál kötésméretet, mégis megtippelted. A deposit is tipp volt, az adott broki stopoutja is.
A többi tipped nagyrészt bejött.

Nem vagyunk egy hullámhosszon, azt már biztosan tudom, de azért köszi a véleményezést. Sokat tanulhattunk a barátod kimutatásából.
Kívánom hogy pár év múlva, kíváló kereskedő legyen belőle, aki ebből is él.

NEM tippeltem. Minden amit leírtam a grafikonban volt benne.
Az "utólagost" leírhattam volna előre is, de ahogy jeleztem is, megvártam a "leleplező" hozzászólásodat, mert ebben egyeztünk meg, tehát ehhez tartottam magam.

Az emberi mentalitás nem változik.
Amiken én átéltem kezdőként, azon más is átesik, sőt minden kereskedő átesik és ezek az összetevők benne vannak a grafikon görbéjében, akár látod őket, akár nem.
Aki kereskedik egy ideje, az látja.
A barátod kevesebb mint 2 éve foglalkozik ezzel a szakmával.

Ez olyan mint a legtöbb bűvésztrükk.
Aki nézőként látja, azt mondja hogy "szemfényvesztés"!
Aki bűvész, az pedig pontosan tudja hogyan lehet az emberi szubjektív érzékelést megviccelni. Számára a valóság látszik, egy más nézőpontból, amire a legtöbb ember nem gondol, nem is figyel.

Egyetlen dologban tippeltem, ez pedig a bróker cég volt!
Ezt is inkább 60%-ra mondanám, nem 50-50-re és pontos magyarázatom van rá hogy miért így gondoltam. Ez is sima, alap pszichológia.
De ez nem tartozik e topik céljához, úgyhogy lezárhatjuk ezt a témát.
Elhibáztam, vagy sem?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-26, 14:23   #85 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mondok jobbat. Itt az én példám. A blogomon a számla mínuszos, viszont a stratégia pluszos. Külön vezetve van mind a kettő. A stratégia 5x%-ban pluszban van, élesben, meg mínuszban. Sajnos voltak napok amikor nem tudtam kötni, mert más ügyeim voltak. Írtam is, hogy ilyen az élet, ez bármikor benne lehet.

Akkor ha oktatnék, melyik vennéd alapul? Ha te le tudsz ülni naponta a gép elé, akkor degeszre keresed magad, ha viszont kimarad pár nap, vagy hét, akkor meg nem. Innentől tök mindegy milyen a hozamgörbe.
Innentől sem tökmindegy milyen a hozamgörbe!Azon elgondolkodtál már,hogy ha "nem érsz rá ,és nem kötsz"akkor miért pont a nyerők maradnak ki??
Azt is írhattad volna,hogy "nem kötöttem,de jobban jártam",és 10%ban vagyok.De valahogy papiron mindig szebb az élet..
Régi 2013-08-26, 18:03   #86 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Metafórikusan a topicba illő

http://vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed...i-korevel.html
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-29, 15:45   #87 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A hozamgörbe elvárás még érthető is lehet azok részéről, akik tanulni akarnak. Amúgy alapvetően nem jelent semmit. .... Max arra jó, hogy ő tud kötni. Ettől más még nem fog tudni, kivéve ha olyan a stratégia ahol a tapasztalat, az "ember" nem számít.
A hozamgörbe nem elég arra, hogy meggyőzzön arról, hogy az adott embertől/cégtől érdemes tanulni. Azonban arra nagyszerű eszköz lenne, hogy megállapítsuk, hogy az adott embertől/cégtől NEM érdemes tanulni.

Ahhoz, hogy egy hozamgörbe elfogadható legyen profitosnak kell lennie, jópár drawdownt kell tartalmaznia, és a profithoz képest a drawdownok méretéhez képest a profitnak jelentősen többnek kell lennie.
A jó hozamgörbének gyakorlatilag úgy kell kinéznie, mint egy hosszan tartó szép emelkedő trendnek.

Ez magában messze nem elégséges ahhoz, hogy meggyőzzön hogy egy stratégia működőképes, megtanulható, érdemes beiratkozni a tanfolyamra. (ezer féle módon lehet trükközni hogy szép hozamgörbét mutogathassunk)

Hiánya (nem nyilvános, vagy rossz kinézetű hozamgörbe) azonban számomra egyértelmű jelzés arra, hogy az adott oktatóval/tanfolyammal/stratégiával nem érdemes foglalkozni, túl nagy a kockázata, hogy csak feleslegesen elpocsékolnám az időmet, pénzemet.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-29, 17:07   #88 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Hozamgörbe

Közzéteszem a számlám eredményét.
150 kötés: 1200 pip!!!

A stratégia neve:
"Stop nélküli Martingale"

Egy tálca sörért bárkinek megtanítom!

Csatolt kicsinyítések
oktatocegek-eles-hozamgoerbei-myfxbook-oktatoszamlakhu-vagolap01.jpg  

Utoljára módosítva: Pilotfish által : 2013-08-29 17:09 Oka: Így szebb! :-D
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-29, 17:20   #89 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Közzéteszem a számlám eredményét.
150 kötés: 1200 pip!!!

A stratégia neve:
"Stop nélküli Martingale"

Egy tálca sörért bárkinek megtanítom!

Ez igazán nagyszerű...
A topik célját ismét bemásolnám ide:

"Reagálva számos pusztába kiáltott szóra, mely az oktató cégek u.n. kereskedési hitelességét hivatott kontrollálni, számlakimutatás közzététele által, létrehoztam egy myfxbook-ot, kifejezetten erre a célra.

Az oldalon bárki, aki kereskedési oktatással foglalkozik és metatraderen köt, közzéteheti a számlamozgását, ezzel is kiváló, ingyenes marketinget biztosítva a saját maga által képviselt kereskedési rendszerének.
"

A behajigált "kivonatokkal" nem feltétlenül valósul meg az a cél, hogy aki tanulni szeretne valamilyen cégtől, oktatótól, el tudja dönteni az élő számlája alapján hogy az adott illető a kereskedésből tud-e hosszú távon, valós pénzügyi eredményeket felmutatni...

Ha kérhetem, maradjunk az eredeti témánál és várjuk az oktatók jelentkezését. Szerintem komolyabb ez a dolog annál hogy elbagatellizáljuk.

Bár szerintem a "tálca sör" mint ellenszolgáltatás...hát végül is ez is egy oktatói kategória.

Köszönöm.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 15:53   #90 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tomy,egy kis segítséget szeretnék kérni,jöttem ide hogy elolvassam,és megnézzem a sok görbét,amit ide kiraktak a cégek,de sehol nem találom...
Azt látom hogy van oktató aki ki is regisztrált innen,aminek nem tudom az okát.Tehát valószinüleg csak én nem találom,és ilyen nem fordult elő...
Biztos bennem van a hiba,vagy valamit elütöttem,tehát hol találom a hiányzó dolgokat?
Help Me please!
Régi 2013-10-02, 09:58   #91 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tomy,egy kis segítséget szeretnék kérni,jöttem ide hogy elolvassam,és megnézzem a sok görbét,amit ide kiraktak a cégek,de sehol nem találom...
Azt látom hogy van oktató aki ki is regisztrált innen,aminek nem tudom az okát.Tehát valószinüleg csak én nem találom,és ilyen nem fordult elő...
Biztos bennem van a hiba,vagy valamit elütöttem,tehát hol találom a hiányzó dolgokat?
Help Me please!

ALTERMAN,
Á, szerintem csak nálad nem jelenik meg a képernyődön!
Vagy én állítottam be rosszul a myfxbook-ot, azért nem jelenik meg a tömérdek görbe.

Hát, ez van!
Ahogy N3d mondaná: „megy a fingfűrészelés”! (nagyon tetszik!)

Nem tudom kikre gondolsz, ki regisztrált ki, annyira nem követem az eseményeket.
Egy dolog levonható tanulságul. Eddig volt itt 3.800 db olvasás, ebben a fórum részben.
Az is kétségkívül tény, hogy a „magyar oktatótársadalom” nagy része elolvasta ezt lehetőséget.
A konzekvenciát meg levonjuk magunkban.

De azért kiteszek magunknak egy „hozamgörbét” hogy a pozitív képzelőerőnk által gondolatban el tudjuk képzelni hogyan is nézne ki az oktatószámlák összevont egyenlege.
Tehát ezt tessék nézegetni, amíg megy a „fingfűrészelés”!

Cím:  chart_icon.jpg
Megnézték: 1755
Méret:  12,5 KB
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-03, 17:56   #92 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN,
Á, szerintem csak nálad nem jelenik meg a képernyődön!
Vagy én állítottam be rosszul a myfxbook-ot, azért nem jelenik meg a tömérdek görbe.

Hát, ez van!
Ahogy N3d mondaná: „megy a fingfűrészelés”! (nagyon tetszik!)

Nem tudom kikre gondolsz, ki regisztrált ki, annyira nem követem az eseményeket.
Egy dolog levonható tanulságul. Eddig volt itt 3.800 db olvasás, ebben a fórum részben.
Az is kétségkívül tény, hogy a „magyar oktatótársadalom” nagy része elolvasta ezt lehetőséget.
A konzekvenciát meg levonjuk magunkban.

De azért kiteszek magunknak egy „hozamgörbét” hogy a pozitív képzelőerőnk által gondolatban el tudjuk képzelni hogyan is nézne ki az oktatószámlák összevont egyenlege.
Tehát ezt tessék nézegetni, amíg megy a „fingfűrészelés”!

Csatolás 3926
Igazán szép!Még DD is van benne!Elfogadható mértékű!
Régi 2013-10-21, 15:25   #93 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 267
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Eltelt pár hónap és még senkit sem látok a myfxbook-os oldalon.
Kedves Tomy, meddig várod még a jelentkezőket?
Nem lehet esetleg valami engedményt adnod? Hátha úgy valaki benevezne.
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-21, 21:51   #94 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem olyan egyszerű egy nádszállal kifogni Moby Dicket
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-31, 17:34   #95 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Eltelt pár hónap és még senkit sem látok a myfxbook-os oldalon.
Kedves Tomy, meddig várod még a jelentkezőket?
Nem lehet esetleg valami engedményt adnod? Hátha úgy valaki benevezne.

Engedményt?
Mondtam, hogy már a "manipulált" számlát is elfogadjuk, csak legyen legalább 1 darab jelentkező a sok oktató közül.
Te, szerintem már a demó is jó lenne.....vagy akármi...
Szerinted volt bárki is, aki legalább alkudozott volna a feltételekből?
De ahogy nézem a myfxbook-ot, magyar zászlós ember alig, alig akad, úgyhogy sok jóra nem számítok.
Ez van, ezt kaptuk, ezt kell szeretni.
Ez egy titkolt tudású, zárt közösség, azt hiszem.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-31, 19:18   #96 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha stabilan nyerő vagy, már rég fundnál vagy és nem oktatással foglalkozol meg az újoncokkal.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-31, 19:23   #97 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ha stabilan nyerő vagy, már rég fundnál vagy és nem oktatással foglalkozol meg az újoncokkal.
A mondat második részével teljesen egyetértek, viszont ha az alapkezelők stabilan nyerők lennének, akkor az alapok is stabilan nyerők lennének...
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-26, 08:22   #98 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
Hírnév szint: 4
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Forexkutya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

Engedelmetekkel megosztanám a nézetem, tapasztalatom, hosszú lesz, és talán segíthet is.
Egy kivételesen hasznos és értékes írás. Kár hogy csak most bukkantam rá, akkoriban épp egy borzasztó hullámvölgyben voltam, kis híján feladtam az egészet. De jó is lett volna akkor elolvasni, nem baj, most már lementem a kincseim közé.

Vajon miért van az, hogy leginkább sportolókból, vállalkozókból kerülnek ki az eredményes traderek?

Itt a válasz arra, hogy mi vezet el a sikerhez, mert ezt nem lehet tanfolyamon megvásárolni.

Mit számít az, hogy egy oktató nem rak ki hozamgörbét? Ha jobban tudod csináld meg te és ne menj el hozzá. Miért mutaogatunk másra? Mire is megyünk vele?

Persze csak költői kérdések, köszönöm Forexkutyának, nekem segített, nem is keveset.
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-26, 08:28   #99 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A mondat második részével teljesen egyetértek, viszont ha az alapkezelők stabilan nyerők lennének, akkor az alapok is stabilan nyerők lennének...
Egy alapnak nem feltétlen kell nyerőnek lennie, ahhoz h nyereséges legyen
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-26, 09:14   #100 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Egy alapnak nem feltétlen kell nyerőnek lennie, ahhoz h nyereséges legyen
Az alapkezelő teljesítményére gondoltam, elválasztva a működési költségektől.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
IronFX Éles kereskedési verseny IronFX NZ Tőzsdejátékok 20 2012-09-17 12:52

A pontos idő 19:54 , a GMT +1 időzóna szerint.