Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-08-16, 09:16   #1 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás Oktatócégek éles hozamgörbéi a myfxbook-on! -oktatoszamlakHU

oktatoszamlakHU

Reagálva számos pusztába kiáltott szóra, mely az oktató cégek u.n. kereskedési hitelességét hivatott kontrollálni, számlakimutatás közzététele által, létrehoztam egy myfxbook-ot, kifejezetten erre a célra.

Az oldalon bárki, aki kereskedési oktatással foglalkozik és metatraderen köt, közzéteheti a számlamozgását, ezzel is kiváló, ingyenes marketinget biztosítva a saját maga által képviselt kereskedési rendszerének.
Természetesen itt senki nem akar belelátni mások kötéseibe, nyereség kiutalásaiba, szóval a pénzügyeibe. Éppen ezért sem a kötések sem pedig a pénzügyi tranzakciók nem lesznek láthatóak senki számára.

Az elvárásom (és úgy gondolom sokak elvárása) az egy oktatóval szemben hogy nyisson egy kereskedési számlát, az általa jónak ítélt brókercégnél, kifejezetten arra a célra, hogy kontrollálhatóvá tegye szavának hitelességét az által, hogy megosztja a kereskedéseinek az eredményét. Ezzel senkinek nem árulja el sem a stratégiáját, sem azt hogy mikor, mivel, milyen méretben köt, mert ezt nem lesz látható az oldalon.

Ez nem verseny, tehát nem az összehasonlításról fog szólni, hanem mindössze információ közlésről a leendő ügyfelek részére.
A regisztrációt kizárólag azok a cégek, vagy magánszemélyek vehetik igénybe, akik valamilyen tőzsdei, devizapiaci termék kereskedését oktatják, hivatalos, szervezett formában Magyarországon.

A részvételnek minimális feltételei vannak, melyek az alábbiak:
-Élő kereskedési számla nyitása 20,000.- amerikai dollár összeggel (vagy ennek megfelelő más pénznemmel).
-Számla hitelesítése myfxbook kóddal, melyet megkap a szálához a tulajdonosa.

Azt hiszem a feltételek egy kereskedőnek, aki nem ma kezdte a szakmát, könnyen teljesíthetőek.
Szándékosan olyan összeget kérek, amely nem túl kicsi ahhoz, hogy valaki úgy érezze, hogy nem érdemes neki bajlódnia vele, valamint nem viccesen alacsony ahhoz hogy túlkockáztasson a valótlan eredmény érdekében. (párszáz dolláros játék számlákkal nem tudunk mit kezdeni...) De nem is túl nagy összeg ahhoz, hogy ezt egy kereskedésből élő személy ne tudja kiutalni, valamint elegendő mennyiségű pénz ahhoz, hogy a nyereségét a saját bevételei közé érdemes legyen bekönyvelnie.

A myfxbook csupán számla sorszámot jelenít meg, valamint a használt brókercéget és a tőkeáttételt. Személyes adatokat, nevet, hasonlót senki nem fog látni és mindenkinek a belátására bízom, hogy adja-e a nevét a hozamgörbéjéhez.

A számla nyitása csupán pár percet vesz igénybe és kiváló reklámeszköz lehet a jövőbeni hallgatói számára.

A lehetőség mindenki számára ingyenes!

Csupán egy e-mailben kérem, hogy küldje el a számla sorszámát az új regisztrált oktató és a többit segítek elintézni.

Elérhetőségem: tradertomy1@gmail.com
A myfxbook felhasználóneve: oktatoszamlakHU
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 10:02   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A hivatkozás amelyen a myfxbook elérhető:

http://www.myfxbook.com/members/oktatoszamlakHU
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-08-16, 10:36   #3 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A részvételnek minimális feltételei vannak, melyek az alábbiak:
-Élő kereskedési számla nyitása 20,000.- amerikai dollár összeggel (vagy ennek megfelelő más pénznemmel).
A Szentkirályi ásványvíz 1,5 l 150 ft., a Tesco gazdaságos 2l 60 ft. pl. az albertirsai kútból.

A szentkirályon vállalkozó család – aki egyébként egy több évtizede üvegmosásra használt kutat futtatott fel marketinggel – mára milliárdos, benne a száz leggazdagabb magyarban, míg aTesco vélhetően nem ennek a terméknek a forgalmazásától nyereséges.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy aki pimaszul kialakított árképzéssel, jól marketingelt oktatással lerabolta eddig a piacot, az ki tud állítani csak erre a célra a másoktól összeszedett pénzen 20000 usd-os számlát – ha akar (legfeljebb leírja a veszteséget, vagy indít egy új tanfolyamot).

Más meg nem biztos.

Vagy nem mt4-n köt.
Vagy nem is ő köt, hanem a „csapata”.
Vagy…

De az ötlet jó, érdemes tovább gondolni.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 10:52   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A Szentkirályi ásványvíz 1,5 l 150 ft., a Tesco gazdaságos 2l 60 ft. pl. az albertirsai kútból.

A szentkirályon vállalkozó család – aki egyébként egy több évtizede üvegmosásra használt kutat futtatott fel marketinggel – mára milliárdos, benne a száz leggazdagabb magyarban, míg aTesco vélhetően nem ennek a terméknek a forgalmazásától nyereséges.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy aki pimaszul kialakított árképzéssel, jól marketingelt oktatással lerabolta eddig a piacot, az ki tud állítani csak erre a célra a másoktól összeszedett pénzen 20000 usd-os számlát – ha akar (legfeljebb leírja a veszteséget, vagy indít egy új tanfolyamot).

Más meg nem biztos.

Vagy nem mt4-n köt.
Vagy…

Akinek meg nincs 20.000.-usd-je hogy nyisson egy alszámlát magának, az használja ki valamelyik bónuszos brókercég akcióját és egy 50%-os bónusszal már kevesebb mint 14.000.- rel tud nyitni egy számlát és a bónusszal megvan a 20,000.-
Vagy keressen egy 100%-osat és akkor már csak 10.000.- usd saját tőke kell.
De gondolom ezt nem kell elmagyarázni egy oktatónak...

Egyébként egyetértek veled, az összeg "nagysága" kell hogy jelentse a legkisebb problémát a részvételben.
Aki kereskedésből él, annak kell hogy legyen tőkéje, kereskedésre!!!
Ha nincs, akkor nincs miről beszélni.
Teljesen mindegy hogy milyen forrásból szerezte.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 11:11   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Más meg nem biztos.

Vagy nem mt4-n köt.
Vagy…

na és akkor ott is tartunk, hogy lényegtelen mutat-e számlát az oktató, mert akkor más lesz a bibi
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 11:33   #6 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha már szóbakerült a bónusz érdekelne ki mit gondol, az pontosan kinek a pénze
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 12:09   #7 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha már szóbakerült a bónusz érdekelne ki mit gondol, az pontosan kinek a pénze
Mivel myfxbook a bónuszt is beleveszi a tőkébe, így kizárólag úgy tudom tekinteni hogy az a trader pénze.
Legyen ez egy előny az oktatóknak. Ennyi jár nekik!
Amikor hazautal, akkor úgyis visszaveszik a bónuszt, a myfxbook pedig mutatja tovább a számlanövekedést.
Tehát a bónusz bele fog számítani az alaptőkébe, ahogy ezt már írtam is.
Ez semmi több, mint csupán egy ideiglenesen megemelt leverage...

Várom a jelentkezők tömegét!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 13:16   #8 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

500x-os tőkeáttételt tovább növelni?

Ha már itt tartunk szerintetek mennyi a tőkáttétel "elvi határa"?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 13:20   #9 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mivel myfxbook a bónuszt is beleveszi a tőkébe, így kizárólag úgy tudom tekinteni hogy az a trader pénze.
Legyen ez egy előny az oktatóknak. Ennyi jár nekik!
Amikor hazautal, akkor úgyis visszaveszik a bónuszt, a myfxbook pedig mutatja tovább a számlanövekedést.
Tehát a bónusz bele fog számítani az alaptőkébe, ahogy ezt már írtam is.
Ez semmi több, mint csupán egy ideiglenesen megemelt leverage...

Várom a jelentkezők tömegét!
"Tömegét?"
x azért nem fogja mutatni,mert "szégyenlős",
y azért,mert "büszke",
z meg azért nem,mert az ő stratégiája olyan "stabil",mint ő maga,így még belezavarodna Ő maga is!

Nekem van egy autom eladó!Nem érdekel valakit?Olcsón adom,mert ezzel pénzt is lehet keresni emberek,sokkal többet mint az ára!!
Például lehet vele taxizni is!
Nem hiszitek?Akár meg is mutatom nektek egy játék auton,hogyan kell!
De az eredetit nem tudom megmutatni sajnos!
Viszont itt a szavam!Minden működik rajta!
Nagyon szeretem,de éppen ezért nem mutatom meg senkinek!
Van műszaki is rajta,és van szervizkönyve is,amilyet akartok!
Majd ha megvette valaki,mindent kiprópálhat rajta!-miután kifizette!
Higgyetek nekem,én értek hozzá,autoszerelő vagyok,(papirom is van róla 3),jó autó!
Régi 2013-08-16, 13:39   #10 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Inkább válaszolok, mielőtt újabb kérdések merülnének fel

Vegyünk egy egyszerű példát:

$10.000 a számla, 0.1 lot (10.000) a kötésegység. Mindenki tudja, hogy 0.1 lotnál 1 pip = $1. 100 pip $100, azaz 1%.
Ergo tőkeáttétel nélkül 100 pip = 1%
100x-os tőkáttétellel 1 pip = 1%
500x-os tőkeáttétellel 1 pip = 5% (itt merül fel a kérdés, hogy hová a többi leverage?)

Stopout level 20-30% szokott lenni, tehát 500x-os áttételnél 14 pipet ellene megy a jóembernek az árfolyam (spread!) és le van szippantva.

De hol az elvi határ? Legyen a spread továbbra is 2 pip, és vegyük hozzá a 20%-os stopout levelt Ez azt jelenti, hogy 4000x-es tőkáttétel feltt már nem tudnánk semmit nyitni, mert a spreaden automatikusan elbuknánk a számlát

Így már érthető hogyan tudtam elbukni egy $500-os számlát kb fél másodperc alatt, amikor anno még a Tadanal benyitomttam egy EURCHF shortot híre. A beszakadás "biztos" volt és meg is történt csaképpen a spreadtágítás + pár pont trükközés elég volt h kinyírjon
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 13:58   #11 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Tömegét?"
x azért nem fogja mutatni,mert "szégyenlős",
y azért,mert "büszke",
z meg azért nem,mert az ő stratégiája olyan "stabil",mint ő maga,így még belezavarodna Ő maga is!

Nekem van egy autom eladó!Nem érdekel valakit?Olcsón adom,mert ezzel pénzt is lehet keresni emberek,sokkal többet mint az ára!!
Például lehet vele taxizni is!
Nem hiszitek?Akár meg is mutatom nektek egy játék auton,hogyan kell!
De az eredetit nem tudom megmutatni sajnos!
Viszont itt a szavam!Minden működik rajta!
Nagyon szeretem,de éppen ezért nem mutatom meg senkinek!
Van műszaki is rajta,és van szervizkönyve is,amilyet akartok!
Majd ha megvette valaki,mindent kiprópálhat rajta!-miután kifizette!
Higgyetek nekem,én értek hozzá,autoszerelő vagyok,(papirom is van róla 3),jó autó!

Némileg igazat adok neked, de ezzel a hozzászólásoddal mindössze azt éred el hogy mégkevésbé fogja bárki is felfedni azt amit csinál.
Ezzel pontosan távolodunk ezen topik céljától.
Jó a viccelődés a maga helyén, de szerintem itt emberek döntést akarnak hozni, mielőtt pénzt adnak ki egy oktatócégnek.
Az a cél hogy ezeket az embereket ez a fórum segítse.
Azzal ha előre kifigurázzuk (akár jogosan, vagy alapok nélkül) a leendő számlakimutatások tulajdonosait, csak távolodunk ezen topik céljától.

Alterman, mindketten ismerjük a magyar piac résztvevőit.
Nem hinném hogy indokolt ezen a siralmas helyzeten még tovább rontani...

Szóval megkérnék mindenkit hogy a fölösleges beírások helyett maradjunk a tárgyilagos céloknál.
Bárki aki oktat választhatja azt hogy kiteszi, meg azt is hogy nem.
Aki nem teszi ki, annak az indoka meg engem személyesen nem érdekel.
Ne munkát adjatok nekem, mert eleve nem magam miatt nyitottam meg ezt a témát.

Előre is köszönöm.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 14:00   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Inkább válaszolok, mielőtt újabb kérdések merülnének fel

Vegyünk egy egyszerű példát:

$10.000 a számla, 0.1 lot (10.000) a kötésegység. Mindenki tudja, hogy 0.1 lotnál 1 pip = $1. 100 pip $100, azaz 1%.
Ergo tőkeáttétel nélkül 100 pip = 1%
100x-os tőkáttétellel 1 pip = 1%
500x-os tőkeáttétellel 1 pip = 5% (itt merül fel a kérdés, hogy hová a többi leverage?)

Stopout level 20-30% szokott lenni, tehát 500x-os áttételnél 14 pipet ellene megy a jóembernek az árfolyam (spread!) és le van szippantva.

De hol az elvi határ? Legyen a spread továbbra is 2 pip, és vegyük hozzá a 20%-os stopout levelt Ez azt jelenti, hogy 4000x-es tőkáttétel feltt már nem tudnánk semmit nyitni, mert a spreaden automatikusan elbuknánk a számlát

Így már érthető hogyan tudtam elbukni egy $500-os számlát kb fél másodperc alatt, amikor anno még a Tadanal benyitomttam egy EURCHF shortot híre. A beszakadás "biztos" volt és meg is történt csaképpen a spreadtágítás + pár pont trükközés elég volt h kinyírjon

Már ne haragudj, de szerintem ennek az eszmefuttatásnak sincs itt semmi helye...
Ez a topik nem a leverage kitárgyalásáról és annak a számládra gyakorolt hatásáról szól.
Felnőtt emberek tudják használni a tőkeáttétet a saját eredményeik fokozására.
Máshol fejtsük ki ezt a témát, ha szükségesnek érzed.

Köszönöm.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 14:26   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nagyon nemes gondolatok, de van egy tippem, hogy senki nem fogja feltölteni a historyját. Mert akinek van, az nem oktatásra fogja használni... Persze ez nem jelenti azt h rossz oktató lenne
Ez kb olyan, mintha azt kérnéd h töltsön fel valaki egy fényképet a "micsodájáról" () és ha tetszik, akkor forgatunk poronót vele. Ha meg valami nem úgy sül el(), akkor jön a csőcselék és felkoncolja az illetőt, mert hogy képzelte, hogy több évi tudását pénzért merte árulni.
Soha nem lesznek publikusak ilyen számlatörténetek, külföldön sincs ilyen egyik oktatónál sem. Olyat már láttam h valaki kiírja a honlapjára h ennyit meg annyit csinált adott hónapban, aztán vagy igaz vagy nem. Ki fogja ellenőrizni, hogy nincs-e még 5 másik számla, ami nincs vezetve? Erns&Young?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 14:29   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Egy másik példával élve: valakinek van egy sikeres üzlete és azt kérnéd minden egyes kis részletét fedje fel, csak azért, hogy elfogadd tud neked hasznos tudást adni. Nem sok ez egy kicsit?

Csomó helyen van pénzvisszafizetési garancia. Innentől kezdve meg az egész kérdés túl van tárgyalva
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 14:35   #15 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Na, ez már provokatívnak éreztem. Rakjuk helyre.

Ki minősül szerintetek oktatónak?

Jómagam elemzek, kereskedek.
Csináltam anno egy ingyenes weboldalt, ami összefoglalta a legfontosabb elméleti ismereteket. Ezért, no meg azért, mert közben egy befektetési bróker-iroda vezetőjeként is dolgoztam, jónéhányan megkeresnek kérdésekkel, tanácsért.

Ingyen is adok tanácsot. Sok embert inkább le, mint rábeszélek a forexezésre, ha úgy látom, hogy se pénze, se tudása, se kockázatvállalása, sőt másra is kéne még az a mani. Ilyenkor alacsonyabb kockázatú termékek felé terelgetem, de jelenleg nem értékesítek semmi konkrét terméket.

Ám ha nagyon erőlködik az ügyfél, tudok oktatni (képzettségem, gyakorlatom sokakkal ellentétben nekem van hozzá, tematika régen kész), sőt saját egyedi stratégiámat is át tudom adni.

Az utolsó komoly érdeklődő a stratégiám iránt egyébként januárban volt (egy cégvezető). A többi lelkes amatőrt lebeszéltem, vagy csak olyan alacsony összegben gondolkodott, hogy az már inkább sértésszámba ment.

Tömeges tanfolyamot százezrekért sose tartottam.

Akkor én oktató vagyok? S állítsak ki a kedvedért egy 4,5 millás számlát?
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 14:48   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Na, ez már provokatívnak éreztem. Rakjuk helyre.

Ki minősül szerintetek oktatónak?

Jómagam elemzek, kereskedek.
Csináltam anno egy ingyenes weboldalt, ami összefoglalta a legfontosabb elméleti ismereteket. Ezért, no meg azért, mert közben egy befektetési bróker-iroda vezetőjeként is dolgoztam, jónéhányan megkeresnek kérdésekkel, tanácsért.

Ingyen is adok tanácsot. Sok embert inkább le, mint rábeszélek a forexezésre, ha úgy látom, hogy se pénze, se tudása, se kockázatvállalása, sőt másra is kéne még az a mani. Ilyenkor alacsonyabb kockázatú termékek felé terelgetem, de jelenleg nem értékesítek semmi konkrét terméket.

Ám ha nagyon erőlködik az ügyfél, tudok oktatni (képzettségem, gyakorlatom sokakkal ellentétben nekem van hozzá, tematika régen kész), sőt saját egyedi stratégiámat is át tudom adni.

Az utolsó komoly érdeklődő a stratégiám iránt egyébként januárban volt (egy cégvezető). A többi lelkes amatőrt lebeszéltem, vagy csak olyan alacsony összegben gondolkodott, hogy az már inkább sértésszámba ment.

Tömeges tanfolyamot százezrekért sose tartottam.

Akkor én oktató vagyok? S állítsak ki a kedvedért egy 4,5 millás számlát?

Ha idézel engem, akkor tedd be a teljes szövegkörnyezetet.
Én ezt írtam:

Akinek meg nincs 20.000.-usd-je hogy nyisson egy alszámlát magának, az használja ki valamelyik bónuszos brókercég akcióját és egy 50%-os bónusszal már kevesebb mint 14.000.- rel tud nyitni egy számlát és a bónusszal megvan a 20,000.-
Vagy keressen egy 100%-osat és akkor már csak 10.000.- usd saját tőke kell.

Feltételezem hogy egy "oktatónak" nem nekem kell elmagyaráznom hogy mire jó a búnusz.
Itt van pont a mondatom végén a bónusz pénzzel kapcsolatban.

A válaszod másik részére nem kívánok reagálni.
TE döntöd el hogy magadat oktatónak minősíted -e vagy sem.
Azt is te döntöd el hogy elérhetővé teszed-e annak egy töredékét amit csinálsz, vagy sem.
Sőt azt is te döntöd el hogy belemész-e annak magyarázatába hogy ki minősül "oktatónak" vagy ki nem.

Ez egy önkéntes dolog, amit sokan kértek küzülünk hogy legyen elérhető az "oktatók, trainerek, tanácsadók...stb...", vagy nevezzük bárhogy őket, részéről.
(Azt meg hogy mondjuk óránként 5,000.-ft fölött oktatónak nézünk valakit, alatta meg nem, szavazzátok meg ha akarjátok. )

Itt a lehetőség, lehet vele élni, vagy nem.
A döntés szabadsága mindenkié!
Újra mondom, nem kell senkinek magyarázkodnia ha nem akarja kitenni.

Ne állíts ki a kedvemért 4,5 millás számlát. Az én kedvemért pláne meg ne tedd.
Gondolom eleve van egy hasonló méretű számlád, tehát nem is értem mi a gond az összeggel....
Tudom hogy kereskedésből élsz, tehát biztos vagyok abban hogy van ekkor számlád.
Nyitsz egy alszámlát, leküldöd azt a pénzt amivel eleve kereskedsz és belinkeled egy myfxbook-ra.
Ugyanazt csinálod mint eddig, nem történik változás.
Csak amikor meg az ügyfeled, akinek ingyen segítesz, akkor meg tudod neki mutatni, hogy bármikor megnézheti hogy te hogyan dolgozol a kereskedésdben. Amit mondasz neki, meg fogod tudni mutatni is, nem csak beszélsz róla.
Mi ezzel a probléma?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 16:21   #17 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

OFF
GP57: Igazából nem bírtam értelmezni a gondolatmenetedet. De ha úgy gondolod, hogy azonos pozíció méret mellett a nagyobb tőkeáttétel miatt többet fogsz bukni, akkor szívesen elmagyarázom, hogy miért nincs igazad.

De hogy ON is legyek:

Bármikor nyithatnék olyan éles számlát, ahová egy fillért sem kell betennem, és a Myfxbook hitelesítve azt mutatná, hogy 25.000$ van rajta. Nem cent alapú a számla, és röpködhetnének rajta a több lotos kötések. Csak pénzkivétel nem lenne rajta.

Ismerek néhány embert, akik anyagi helyzetükből adódóan (most még) nem tudnak ekkora számlát nyitni, egyébként meg jól kereskednek. Nagyobb számlával akár meg is élnének belőle, de most még van főállásuk. Nem elhanyagolható tény, hogy valaki egy biztos anyagi háttérrel a háta mögött kereskedik, vagy csak ebből tudja kivenni a kenyérre valót. Ég és föld a két helyzet közti különbség.

Olyat is ismerek, aki ettől nagyobb számlán kereskedik, és oktat is, viszont nincs szüksége arra a plusz teherre, amit a nyilvános számlamutogatás okozna neki. Úgyis csak a kérdések jönnének: miért ott, miért akkor, miért arra, és miért akkorával?

Láttam már hazai brókercég vezető kereskedőjének éles, mindössze pár 100$-os számláját is. Ettől kevésbé hiteles? Nem működnek a kereskedési szabályai kisebb kötésméretekkel? Vagy eleve hiteltelen, mert fizetésért dolgozik másnak?

PintérP sem parkoltat nagy összegeket a brókernél, mert annak is van bizonyos kockázata. Minek is, ha ott a tőkeáttétel, és a ráépítéseket már úgyis a lebegő nyeresége terhére nyitja.

Megértem a nyilvános kimutatás iránti igényt, de nagyon nem egyszerű azt kivitelezni, és nem azért mert az illetőnek "fingja sincs" a témáról. Egy automatikus facebook postoláson én is gondolkozom pozíció zárásoknál.
Régi 2013-08-16, 16:45   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
OFF
GP57: Igazából nem bírtam értelmezni a gondolatmenetedet. De ha úgy gondolod, hogy azonos pozíció méret mellett a nagyobb tőkeáttétel miatt többet fogsz bukni, akkor szívesen elmagyarázom, hogy miért nincs igazad.
A kitettség a pozíciómérettől függ és a nem tőkeáttételtől. A maximális pozícióméret függ a tőkeáttételtől, én erről beszélek. Nem vagyok madár
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 18:36   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

(Azt meg hogy mondjuk óránként 5,000.-ft fölött oktatónak nézünk valakit, alatta meg nem, szavazzátok meg ha akarjátok. )

Akkor én már nem is vagyok oktató?

Nézegettem az árakat, lehet, hogy a szervezővel beszélnem kell, mert nagyon eltérnek az átlagtól. Kettő "céget" találtam ebben a kategóriában, az egyik Komjáthy a másik Archenius kollégám. A többiek magasabbra pozicionálták az árat.

Amit (bocs a személyes megjegyzésért) hozzá kell tennem, hogy mindegyik oktató és tradertársat nagyon kedvelem, Attilát egy hónapig hallgattam, úgy, hogy már régóta kereskedtem, de még így is élvezettel hallgattam, Archenius kollégával pedig napi kapcsolat van
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 23:23   #20 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
OFF

De hogy ON is legyek:

Bármikor nyithatnék olyan éles számlát, ahová egy fillért sem kell betennem, és a Myfxbook hitelesítve azt mutatná, hogy 25.000$ van rajta. Nem cent alapú a számla, és röpködhetnének rajta a több lotos kötések. Csak pénzkivétel nem lenne rajta.

Ismerek néhány embert, akik anyagi helyzetükből adódóan (most még) nem tudnak ekkora számlát nyitni, egyébként meg jól kereskednek. Nagyobb számlával akár meg is élnének belőle, de most még van főállásuk. Nem elhanyagolható tény, hogy valaki egy biztos anyagi háttérrel a háta mögött kereskedik, vagy csak ebből tudja kivenni a kenyérre valót. Ég és föld a két helyzet közti különbség.

Olyat is ismerek, aki ettől nagyobb számlán kereskedik, és oktat is, viszont nincs szüksége arra a plusz teherre, amit a nyilvános számlamutogatás okozna neki. Úgyis csak a kérdések jönnének: miért ott, miért akkor, miért arra, és miért akkorával?

Láttam már hazai brókercég vezető kereskedőjének éles, mindössze pár 100$-os számláját is. Ettől kevésbé hiteles? Nem működnek a kereskedési szabályai kisebb kötésméretekkel? Vagy eleve hiteltelen, mert fizetésért dolgozik másnak?

PintérP sem parkoltat nagy összegeket a brókernél, mert annak is van bizonyos kockázata. Minek is, ha ott a tőkeáttétel, és a ráépítéseket már úgyis a lebegő nyeresége terhére nyitja.

Megértem a nyilvános kimutatás iránti igényt, de nagyon nem egyszerű azt kivitelezni, és nem azért mert az illetőnek "fingja sincs" a témáról. Egy automatikus facebook postoláson én is gondolkozom pozíció zárásoknál.

Ilyen "csalás" bennem fel sem merült.
Gyanítom hogy ezt te sem és más oktató sem csinálná meg, ha meg is lehet, ahogy állítod.
Véleményem szerint ez akkora kockázat lenne, hogy egy komoly cég képviselője ilyen nem vállal be, mert bármikor ráláthat egy számlára az adott brókercég egyik alkalmazottja és azonnal lebuktatná a csalást, amit egy oktató egy életen át nem heverne ki.
Ezt én nem feltételezem senkiről hogy ilyet megtenne.
Már azon is csodálkozom hogy egyáltalán ilyen lehetőséget (ha ez tényleg valós) szóba hoztál...

Itt nem azokról van szó, akik most kezdték, jól kereskednek kis számlákkal, majd később tehetségesek lehetnek.
Azoknak a tevékenységére kíváncsi az itteni olvasók 90%-a, akik tanuljuk a kereskedést, hogy az aki évek óta ezt csinálja, ebből él és melléktermékként árolja az oktatását (bármennyiért is, akár ingyen) az egy normális méretű számlán hogyak kereskedik? Az általam felvázolt összeg közel sincs eltúlozva.

Akinek plusz mentális teher az hogy látják hogyan termel nyereséget hónapról hónapra, és ettől meginogna a saját stratégiájában, az ne vállalja! Sokadszorra írom le hogy senkinek sem kötelező! Azt sem kell megindokolnia egyetlen oktatónak sem, hogy miért nem akarja csinálni. (de érdemes ismét a sorok között olvasni és máris le lehet vonni a konzekvenciát azokból a védekezésekből, ahol nem is volt támadás a mi oldalunkról, tanulók oldaláról nézve... )

Hazai brókercég vezető kereskedőjének héhány száz dolláros számlájára szerintem mindannyiunk nevében nem vagyunk kíváncsiak.
Teli van ilyenekkel a net, minimális kockázat, megélhetésre alkalmatlan nyereségek... Ezt a porhintést szerintem itt nem nagyon akarjuk látni.....

Fogalmam sincs hogy Pintér Péter milyen összegeket parkoltat brókereknél.
De ez itt most nem is mérvadó.
Ha akarja majd ő is kiteszi a kereskedést, ha meg nem akarja én biztos nem fogom rajta számon kérni hogy miért nem tette ki... Ez ugyanúgy az ő döntése, mint ahogy másnak is az. Tiszteletben fogjuk tartani, bárki, bárhogy is dönt. Nem kell indoklás!
Pontosan arra kiváncsi itt mindenki, hogy azok akik napi szinten használják a tőkeáttételt, a pozícióépítést, a skalpolást és bármit, amiről beszélnek is, az hogyan működik az Ő személyes életükben.
Szerintem amikor te is még tanultál, ugyanez az elvárásod volt náladnál tapasztaltabbaktól.

Köszönöm hogy megérted a kimutatási igényét az itt írogató tanulni vágyó társaságnak.
És természetesn köszönünk minden eddigi, kereskedéssel kapcsolatos információt, amit eddig is megosztottál velünk itt, vagy bárhol máshol.
Biztos vagyok benne hogy sokat segítettél már számos embernek.
Azt is remélem hogy ti, akik oktatással foglalkoztok, most egyszeriben nem ellenséget láttok bennünk, ügyfeleitekben.

Azt pedig hogy ki oktató, ki nem, azt nem az én tisztem eldönteni.
Én ezt a szót használom, de szerintem mindenki érti hogy mit jelent.
Aki nem érzi magát oktatónak, annak teljesen felesleges is ide akár egy sort is írni...

Aki meg nem tudja magáról eldönteni, azt mi szívesen megszavazzuk hogy minek minősül. (nehogy minden szót véresen komolyan magadra vedd! )
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-16, 23:31   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
balacy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Akkor én már nem is vagyok oktató?

Nézegettem az árakat, lehet, hogy a szervezővel beszélnem kell, mert nagyon eltérnek az átlagtól. Kettő "céget" találtam ebben a kategóriában, az egyik Komjáthy a másik Archenius kollégám. A többiek magasabbra pozicionálták az árat.

Amit (bocs a személyes megjegyzésért) hozzá kell tennem, hogy mindegyik oktató és tradertársat nagyon kedvelem, Attilát egy hónapig hallgattam, úgy, hogy már régóta kereskedtem, de még így is élvezettel hallgattam, Archenius kollégával pedig napi kapcsolat van

Kedves Balacy,

Nem akarok ismétlésbe belemenni, előző hozzászólásomban olvashatod a véleményemet (amivel természetesn nem kell egyetérteni).
Az hogy ki, mennyiért oktat, mennyiért tudja magát eladni, hova poziciónálja a tudását, az nem a tanulók hatásköre, hanem az oktató döntése.
Csupán arra akartam rávilágítani, hogy akár ingyen csinálja ezt valaki, akár pénzért, úgy érezzük hogy az a minimális felelőssége megvan, hogy olyat kellene átadnia, ami legalább nála, oktatónál működik.
Csupán ezt szeretné itt látni jónéhány ember.

Attilát én is ismerem, hiszem pl. ő a színpadon volt egy demóverseny valamelyik helyezettjeként a múltkori forexpón. Ugyanez igaz Pintér Péterre aki ott szintén éles verseny valamelyik helyezettje volt. Nem hiszem hogy nekik nehézséget, vagy mentális terhet okozna egy másokkal megosztott számla hozamgörbélye. Ugyenezt gondolom Archeniusról, Horváth Andrásról, vagy bármely számunkra jól ismert emberről, aki másokat is képez. (pénzért, ingyen, ötezerért vagy egymillióért, az ebből a szempontból teljesen közömbös).

Minden tiszteletem ezek iránt az emberek iránt, akik felvállaják azt hogy másokat is tanítanak. Nem mindenki képes erre.

Téged azért oktatónak tekintünk! Mindegy mennyit kérsz.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-17, 00:57   #22 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Téged azért oktatónak tekintünk! Mindegy mennyit kérsz.
hát még szép... balacy teszi a legtöbbet a kezdő traderekért ebben az országban.
annyi ingyenes videót készített, ami egyedülálló és példaértékű. és Komjáthy Attila is megérdemli a tiszteletet.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-17, 08:48   #23 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Na, ez jellemző az oktatókra. Ködösítés meg félreduma.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-17, 10:13   #24 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ALTERMAN ezt már bölcsen leírta. (nem hiába...a tapasztalat beszél belőle. )

"x azért nem fogja mutatni,mert "szégyenlős",
y azért,mert "büszke",
z meg azért nem,mert az ő stratégiája olyan "stabil",mint ő maga,így még belezavarodna Ő maga is!"

De majd még lehet folytatni a felsorolást pár hét múlva, amikor mindenki leírja (önként) hogy "miért nem".
De legalább akkor pontosan fogjuk látni az okokat.
(Egyébként szerintem ez is Hungarykum. Komoly traderek valamilyen hozzáférést a világon mindenhol adnak ahhoz amit csinálnak. Nálunk nem. Biztos a 40 év kommunizmus miatt. Csak ez lehet az oka.))

De azért ne ítéljünk előre. Csak 1 napja indítottem ezt a témát. Még egy halom oktató nem is tud erről a nagyszerű lehetőségről, mert pl. nem olvassa ezt a fórumot.
Majd fogok gondoskodni az értesítésükről. Kíváncsi leszek a válaszokra. Mindenesetre én optimista vagyok.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-17, 15:53   #25 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyetértek. Csak kapkodom a fejem a sok kifogás láttán.. Meg kell hagyni, elmés válaszok, alig lehet belekötni.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 00:25   #26 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
Hírnév szint: 7
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Picit talán különbséget kéne tenni oktató és oktató közt, ígéretek, stílus és díjazás szerint.

Alapvetően két csoportba osztanám őket, az "Itt milliomos leszel, mint eddig mindenki!" és a "Segítek, hogy legyen esélyed a túlélésre!" stílusúakra.
A díjazás és a stílus is, az ígéreteknek megfelelően szétválasztható.

Az első csoportba tartozók aranyáron, komoly marketing háttérrel, a távoli amerikában már letesztelt "Meg tudod csinálni!" kategóriájú mentális tuningot adnak az arra rászorultaknak.
Itt igen erősen megtervezett a csoport légkör, ideális esetben annyira pozitív, hogy az esetlegesen jelenlevő "másképpgondolkodókat" mint szélvihar söpri el a többiek lenézése. Az előadásokat rendszeres show elemekkel szinesítik, ami szintén fokozza a jelenlevők csodálatát és feltétlen tiszteletét az előadók iránt.
Művelői általában a marketing területéről keveredtek a forex világába, és ahogy eddig is bármit, most is eredményesen árulják "tudásukat".

A második oktatói csoport a szűkebb, mivel kevésbé rentábilis. Művelői két irányból érkeztek. Az egyik fele tegnap tudta meg, hogy mi az az MA és ma már úgy érzi, hogy itt az ideje másoknak pénzért átadnia tudását. Ők aránylag hamar elvéreznek, mivel szélhámosnak általában még gyengék, viszont tudásuk is kevés a hosszútávú oktatáshoz. (mivel gyakorlatilag 1 nappal járnak a tanítványok előtt)

A másik fele régóta ezzel foglalkozik, sok tapasztalatot szerzett. Erkölcsileg alkalmatlan arra, hogy "bármikor vesztő roboton", vagy "hasraütésre kezelt számlán" gazdagodjon. Ők annyit ígérnek, hogy a fejlődés bizonyos szakaszain átvezetik azokat akik lusták a netet bújni, vagy csak az idejüket próbálják optimalizálni.
Ők nem igényelnek tapsvihart egy előadás végén, de nem is mesélnek a hatalmas nyereségekről. Az előadásaik funkcionálisak, az elemzésről szólnak.

Én különbséget tennék a két csoport közt. Azok, akik a sima gazdagodást ígérik, és azok közt, akik pld egy trendvonaltörés esetén alkalmazható technikákat mutatják be.......

De, hogy egy kis izgalom is legyen a végére, kaptok egy statement részletet, a lényeggel. Itt kiderülhet, hogy az értékelők képesek-e az értékelésre. :-)
A számla július 31.-én indult, éles és nem az enyém!
Ki tanulna tőle?
Csatolt kicsinyítések
oktatocegek-eles-hozamgoerbei-myfxbook-oktatoszamlakhu-kep.gif  
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 08:13   #27 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

34 kötésre nehéz bármit is mondani.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 10:27   #28 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

szép ez az egyenleg. általában így néz ki a profiknál is, mint a balaton hullámzik le fel. vagy, mint a fűrészfogak.. ezeket lefele ívelő hullámokat szeretem a legjobban, ami ugye azt jelenti, hogy hazautalom a pénzt. szép.

Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 10:58   #29 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De, hogy egy kis izgalom is legyen a végére, kaptok egy statement részletet, a lényeggel. Itt kiderülhet, hogy az értékelők képesek-e az értékelésre. :-)
Ki tanulna tőle?
Jövő ilyenkor is mutasd meg, légyszi, most még nincs mit mondani!
Régi 2013-08-18, 13:20   #30 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szép ez az egyenleg. általában így néz ki a profiknál is, mint a balaton hullámzik le fel. vagy, mint a fűrészfogak.. ezeket lefele ívelő hullámokat szeretem a legjobban, ami ugye azt jelenti, hogy hazautalom a pénzt. szép.

Van ott egy Largest Loss trade,-2800Usd.
Régi 2013-08-18, 14:48   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Picit talán különbséget kéne tenni oktató és oktató közt, ígéretek, stílus és díjazás szerint.

Alapvetően két csoportba osztanám őket, az "Itt milliomos leszel, mint eddig mindenki!" és a "Segítek, hogy legyen esélyed a túlélésre!" stílusúakra.
A díjazás és a stílus is, az ígéreteknek megfelelően szétválasztható.

Az első csoportba tartozók aranyáron, komoly marketing háttérrel, a távoli amerikában már letesztelt "Meg tudod csinálni!" kategóriájú mentális tuningot adnak az arra rászorultaknak.
Itt igen erősen megtervezett a csoport légkör, ideális esetben annyira pozitív, hogy az esetlegesen jelenlevő "másképpgondolkodókat" mint szélvihar söpri el a többiek lenézése. Az előadásokat rendszeres show elemekkel szinesítik, ami szintén fokozza a jelenlevők csodálatát és feltétlen tiszteletét az előadók iránt.
Művelői általában a marketing területéről keveredtek a forex világába, és ahogy eddig is bármit, most is eredményesen árulják "tudásukat".

A második oktatói csoport a szűkebb, mivel kevésbé rentábilis. Művelői két irányból érkeztek. Az egyik fele tegnap tudta meg, hogy mi az az MA és ma már úgy érzi, hogy itt az ideje másoknak pénzért átadnia tudását. Ők aránylag hamar elvéreznek, mivel szélhámosnak általában még gyengék, viszont tudásuk is kevés a hosszútávú oktatáshoz. (mivel gyakorlatilag 1 nappal járnak a tanítványok előtt)

A másik fele régóta ezzel foglalkozik, sok tapasztalatot szerzett. Erkölcsileg alkalmatlan arra, hogy "bármikor vesztő roboton", vagy "hasraütésre kezelt számlán" gazdagodjon. Ők annyit ígérnek, hogy a fejlődés bizonyos szakaszain átvezetik azokat akik lusták a netet bújni, vagy csak az idejüket próbálják optimalizálni.
Ők nem igényelnek tapsvihart egy előadás végén, de nem is mesélnek a hatalmas nyereségekről. Az előadásaik funkcionálisak, az elemzésről szólnak.

Én különbséget tennék a két csoport közt. Azok, akik a sima gazdagodást ígérik, és azok közt, akik pld egy trendvonaltörés esetén alkalmazható technikákat mutatják be.......

Ki tanulna tőle?

Kedves aSzabe,

Ez egy nagyon szép osztályozása a szerinted 2 féle oktatói stílusnak.
(...ígérgetés, díjazás, stílus....halálosan mindegy a végeredmény szempontjából)
Ennek a topiknak a témájához véleményem szerint semmi köze.
Majd a leendő hallgatók eldöntik hogy kitől szeretnének tanulni.

Egy dolog azonban biztos:

Mindkét kategóriába tartozó személy kereskedik. (bár néha ebben megoszlanak a vélemények. )
Ebből adódóan mindkét személynek van számlája.
Logikusan ebből az következik hogy van hozamgörbélye is.
Ebből adódik az a kézenfekvő kérdés az itt lévő ügyfelektől, hogy láthatnánk-e hogy mi van a színfalak mögött, myfxbook-os kivitelben????

u.i. nagyon szép a berakott 34 kereskedéses demó számla kivonat.
Aki egy ilyen görbe alapján akarja eldönteni és ennyi tradeből hogy szívesen tanulna-e attól akié, az meg is érdemli hogy becsapják.

Lementettem neked én is a számlámról 34 kereskedést.
És akkor mi van?
Ez alapján mit tudsz megállapítani?
Semmit....mert kevés az információ.
De még ha több kereskedést is raknék ki, akkor is érdemtelen, mert azt végképp nem tudnád megítélni, hogy te magad tudnál-e üzemeltetni egy ugyanilyen rendszert, ugyanígy.
Az más kérdés hogyha valaki azt állítja magáról hogy megtud tanítani valakit, valamilyen kereskedési rendszerre és ezt tanítja másoknak, bármilyen formában is.
Az igenis vállalja fel azt amit csinál!

Mindössze ezt kéri itt jónéhány ember....

oktatocegek-eles-hozamgoerbei-myfxbook-oktatoszamlakhu-detailedstatement.gif
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 15:05   #32 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Kedves Sindler,

Szerintem te nem szeretnéd az ilyen lefelé hullámokat...

Amikor hazautalás történik, az valóban ugyanígy néz ki ezeken az egyszerű (korántsem tökéletes) MT4-es kivonatokon, ezt jól gondolod.
Itt azonban egy normál 1 kereskedésben lezajlott számlavisszaesésről van szó csupán, amit ALTERMAN is írt.
A 14. és a 15 kereskedés adta az adott szakaszban a visszaesést amit a kivonaton mindig a "largest Loss sorban találsz meg a saját számládnál is.
Amennyiben a statement adott szakaszában visszautalás történt volna, akkor a summary: Deposit/Withdrawal sorban a képen látható "0" helyett látnál egy közel 2,807.- es visszautalási összeget. De ezt ugye nem látjuk, tehát ez csak egy normál 2,807.- összegű drawdown (24,63% ahogy olvasható is a kivonaton), ami éppen az előző 14 db kereskedés nyeresége.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 15:29   #33 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Még csak annyit, hogy nem véletlenül kérdeztem tőled a "2013-08-11, 08:31 igenemberes" topikban feltöltött számlagörbéről, hogy az kié, mert abban van jónéhány pénzkiutalás... Az teljesen biztos hogy élő számla kivonat, adatok nélkül is... Elegendő benne a kereskedések száma, tisztán látszik a visszaesések mértéke, ami viszonylag kiegyensúlyozott.
Elkülöníthető a drawdown és a pénz visszautalás is.

Csak választ nem írtál még a kérdésemre.
Bár lehet hogy nem tartozik ránk.

Na ezért van szükség itt sokak szerint a hitelesített myfxbook real time kimutatásra, egy kifejezetten erre a célra elindított számlán az oktatók részéről, mert különben megy itt a találgatás és kezdőket bárki megtéveszt, akár egy jószándékú hozzászólással is.
Aztán ez meg nekünk, "tanulóknak" sok pénzbe szokott kerülni!
Gondolom ebben egyet értünk?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 15:31   #34 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
Hírnév szint: 7
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Ez egy nagyon szép osztályozása a szerinted 2 féle oktatói stílusnak.
(...ígérgetés, díjazás, stílus....halálosan mindegy a végeredmény szempontjából)
Ennek a topiknak a témájához véleményem szerint semmi köze.
Majd a leendő hallgatók eldöntik hogy kitől szeretnének tanulni.

u.i. nagyon szép a berakott 34 kereskedéses demó számla kivonat.
Szerinted semmi köze, szerintem meg van. :-)

Ha azt akartam volna írni, hogy demo számla, akkor valószínűleg azt írom, de mivel nem az, nem azt írtam. Mivel irreveláns valójában (kihangsúlyoztam hogy nem az enyém), ezért kicsit rosszul esik, hogy ebben is kételkedsz.
Bárkié lehet, Birgeré vagy a szomszéd nyugdíjasé is, nem biztos, hogy elárulom majd.....
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 16:06   #35 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Szerinted semmi köze, szerintem meg van. :-)

Ha azt akartam volna írni, hogy demo számla, akkor valószínűleg azt írom, de mivel nem az, nem azt írtam. Mivel irreveláns valójában (kihangsúlyoztam hogy nem az enyém), ezért kicsit rosszul esik, hogy ebben is kételkedsz.
Bárkié lehet, Birgeré vagy a szomszéd nyugdíjasé is, nem biztos, hogy elárulom majd.....

Nem írtam egy szóval sem hogy ez egy rossz rendszer lenne!

Nem kételkedem benned, nehogy magadra vedd, csupán leírom a véleményemet, ami a tapasztalatom alapján alakult ki.
NEM kell velem soha egyet érteni! 

Összefoglalom az általad lefotózott rendszer legfontosabb (már ami látható belőle) jellemzőit:
Találati arány (kb.): 75% nyerő / 25% vesztő
Átlag nyerő: 332.-
Átlag vesztő: -491.-

100 kereskedésben nyer: 75 x 332.- = 24,900.-
100 kereskedésben veszít: 25 x 491.- = 12,275.-
100 kereskedésben keres: 12,275.- öt (eddigi 1 kereskedésben maximum -2,807.- legnagyobb vesztő mellett!!! ami a teljes (100 tradere vetített) nyereség közel 25%-a!!! )
100 kereskedésben megkeresi az átlagos kockázat (illetve jelenleg látható átlag veszteség!) kb. 50-szeresét.
A rendszer tehát pozitív elvárású.

Ami a probléma vele az a következő:
34 kereskedés alatt kiderült, hogy képes a rendszer mindössze 1 kereskedésben(!) előidézni egy közel 25%-os, vagyis egy maximum drawdown-t -2,807.- tel!

Ez 2 dolog miatt komoly probléma.
Egyrészt azért mert ezt lehet, hogy elviseli egy kereskedő egy 15,000.- es számlán, de hogyan képes majd elviselni később, egy nagyobb méretű számlán az 1 db kereskedésben átélt ilyen mértékű számlaméretre arányosított összegszerű veszteséget?

A másik probléma, ami sokkal kritikusabb, az az, hogy lehet hogy ebben a 34 db kereskedésben csupán egyszer fordult elő egy ilyen veszteség sorozat, de abban biztos vagyok hogy pl. 100 db kereskedésben (több százról nem is beszélve) is elő fog fordulni az eset, akár egymás után többször is.

Mi van ha 2 db ekkora mértékű vesztő lesz?
Akkor viszi a számla közel felét?

Ha 3 db fordul elő sorozatban (amire tudjuk hogy abszolút reális veszély van) akkor viszi a számla ¾-ét?

Tehát a véleményem az hogy egy rendszer, vagy egy ilyen rendszer mögött álló oktató megítélése 34 db kereskedés alapján igencsak elhamarkodott és felelősségtől mentes döntés lenne.

A válaszom tehát a feltett kérdésedre:

NEM, nem szeretnék ettől az embertől tanulni, csak abban az estben, ha legalább annyi kereskedést látok tőle, ami alapján a kereskedési halmazából meg tudom ítélni a rendszerét és annak hosszútávú működést.
Utána ha elmennék hozzá tanulni, már csak az lenne a feladatom, hogy azt vizsgáljam meg hogy a saját személyemre tudom-e szabni a rendszert, egyáltalán tudok-e vele azonosulni.

Tehát, kérjük a myfxbook számlanyitást, és akkor pár hónap múlva lehetséges, hogy én is és sok tanulni vágyó ember, azt fogja mondani, hogy IGEN, szeretnénk tanulni attól, akié ez az egyenleg görbe!

(Így lesznek a NEMEMBEREKBŐL, IGENEMBEREK    )

u.i. ha elárulod hogy kié, ha nem, szerintem ez senkinek nem segít a döntésben, ennyi adat alapján.
Szerintem ne áruld el. Majd az akié közzé teszi amit tud, vagy nem. Ez a tulajdonos döntése.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 16:06   #36 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 30
FreeLadyBug a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kíváncsi vagyok, mikor kerül majd fel a megfelelő „ajánlott” oktatócég nagyszerű grafikonja, aki „véletlenül” észrevette ezt a (gerjesztett) vevői igényt. Vagy talán a téma elindítója lesz az, aki majd szépen felrakja a saját „elért” eredményét, hogy majd a csodálóinak nyomására majd valamikor akár oktatásba vagy egyéb nem is olcsó megoldásba kezdjen. Az árat már pozícionálta: 5000/óra.
Én azt gondoltam, hogy 25 év vadkapitalizmus után már kikopik az ilyen trükk a tarsolyukból, ami kb. olyan, mint egy másik cég „valódi” beszélgetései a hirdetéseiben:
- Képzeld Pista, ma kerestem jó sokat a forexen!
- Oszt, azt hogyan Pista?
- Odamentem a CsodaBroker-hez és ők meg tanítottak…
Ismerős? Átlátszó? Az… de még hisznek emberek az ilyen „alulról építkező indítványban”.
Gondolom, mindenki ismeri a Parlamentben az egyéni indítványok menetét: nem a Párt és nem is a Kormány, de még nem is a frakció adja be, hanem egy egyén. Hogy mi van ezek mögött azt mindenki tudja. Vagy amikor anno még a kommunizmusban indultak eljárások egy állampolgári bejelentés, vagy éppen egy újságcikk hatására. Akkor is most is tudja mindenki, hogy ezek mennyire független és önzetlen alulról építkező, népi kezdemények voltak. Csak esetleg ott jobban észre veszi az ember, de itt esetleg elhiszi, hogy teljesen önzetlen, és érdek nélküli a dolog.
Persze ebben benne van, hogy sokszor elég jól megszervezett marketing akcióról van szó.
Hogy mi lesz most? A szokott bértollnoki tagadás és a támadás ellenem.
„Nem is igaz, én önzetlenül…!” És sokan, főleg egy jól körülhatárolt kör el is hiszi neki, mert már írt ide, sokat, okosat…
Okos marketinges, aki valóban akar is valamit elérni (egyes oktatócégek profitja több 100 milla, ami nyílt adat, hiszen akinek van hozzáférése cégadatbázishoz, az meg is tudja nézni… telik pár hónapnyi időre ebből) az nem a dedós „kíípzed el, talátam egy odalt, ahol tanyitanak jó és ocsó” lerohanást csinálja. Meg kell alapozni a hitelt (értek hozzá és kívülálló vagyok, ugyanolyan aggódó állampolgár, mint mindenki), és meg kell teremteni az igényeket, azokat a paramétereket, amik mentén el lesz adva a termék. Közben simán lehet szidni az oktatócégeket, hiszen majd az „ajánlott” cég, vagy majd „én, hiszen nincs, aki megfeleljen az elvárásoknak, igényeknek” meg fogunk felelni neki.
Ügyes.
Már bekerült egy „érdekes” grafikon, ami elég mínuszosból pár tíz kötés után elég szép eredményt mutat… Cseppenként és lassan kell adagolni a dolgokat, nehogy gyanús legyen a célközönségnek.
Mondhatni türelem kell hozzá és kitartás, ami tisztelendő.
De vissza a kérdéshez mi lesz?
- te biztos valamelyik oktatócég bértollnoka vagy, aki nem mer vagy nem is tud feltenni valamit, és folytatja a megkezdett tervet: várja a „ajánlott” cég grafikonját. Azaz próbálja, visszafordítani a gondolatsort, védeni a még védhetőt. Aki majd elhiszi neki, annak meg a saját döntése lesz.
- egy első beírásomra fog hivatkozni, hogy egy ismeretlen vagyok. Azaz próbál a közösség tisztes tagjaként az „idegen zavarkeltőt” kiközösíteni, hiteltelenné tenni. Akinek van esze gondolja át: nem az számít, hogy hányadik beírás, hanem az, hogy mi van benne.
- találgatás indul el, hogy ki is lehetek álnéven. Olcsó, de hatásos, ezt meg érdemes játszani, ha nem is az „önzetlen és a nép igényére külön topikot nyitó” de a szoros köreiből valaki fel kellené vetni.
- valamelyik részletet kiragadja és folyamatosan értetlenkedik, boncolgatja, szavakba köt bele.
- Elkezd feladatokat adni, hogy bizonyítsam be, hogy ő (lehetetlen feladat adása, majd érvként felhasználása, hogy nem teljesítettem) ezt akarta, vagy úgy támad le, hogy akkor én is rakjak be valami grafikont (soha nem állítottam, hogy kereskedem).
- Megsértődik, hogy ő mennyit tett a közösségért, önzetlenül és ingyen. És most jön egy idegen, aki őt meggyanúsítja… Ő aztán soha senkit nem bántott és lássátok, jön egy „egybeirásostroll” és betámadja… (én ezt ártatlan szűzkislány technikának hívom, amikor a csajt a kupiból kijőve kapják el…)
Ezek megszokott teendők, ha a projektet folytatni kell.
A másik kimenet, hogy a projektet ideiglenesen lefújják, és valamikor újra indítják. Ez a valószínűbb, hiszen már nagyon átlátszóvá vált a dolog, bár – ismerve a módszereket – ez semmiben nem fogja a dolgot zavarni, inkább a mosakszunk és lejáratjuk a beírót technika fog előkerülni (persze, mivel ezt felvetettem, kicsit moderáltabb, kozmetikázottabb formában…)

Hát sajnálom, hogy ez nem jött össze, majd a következő… Tudom, hogy sok munka volt, és nehéz az image építés.
Mert lesz, az biztos.
Ha lehet tippelni én arra szavazok, hogy próbál jó sokat magyarázni, majd egy idő után, amikor úgy érzi, hogy már senki nem emlékszik rá, akkor indul majd a következő menet.
Na, érdeklődve várom, hogy mit talál ki…
FreeLadyBug nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 16:49   #37 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Azthiszem én inkább iszom megint egy jó Tokajit!
Van itt kéremszépen mindenféle szótekerés,betámadás,összevissza beszéd.
Mindjárt az lesz a legnagyobb bűnös,aki kiváncsi az oktatók,és cégeik bizonyítékaira!

Mi történik ha esetleg kiderül hogy az Ő görbélye a legjobb??
Meglenne kitől kell tanulni!Nem mindegy hogy ki az?Nekem mindegy lenne,csak a legjobb legyen ha tanulni akarnék. !
Inkább 2 Tokajit iszom!:-)
Gyönyörű tragikomédiát láthatunk!(egyenlőre).
Régi 2013-08-18, 17:07   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Mindjárt az lesz a legnagyobb bűnös,aki kiváncsi az oktatók,és cégeik bizonyítékaira!

Meglenne kitől kell tanulni!Nem mindegy hogy ki az?Nekem mindegy lenne,csak a legjobb legyen ha tanulni akarnék. !

Ezt tudom ajánlani, ha egy kellemes hosszú hétvégét akarsz :

http://tokajiborbolt.hu/bolt/1967-19...eszencia-1973/

Nem olcsó, de megéri az árát!
Elég lesz belőle egy is...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 17:13   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Én zöldfülű vagyok, itt, ezen a fórumon meg főleg. De ezt már nem bírom szó nélkül...
Katasztrófa, ami itt mos megy: mellébeszéd, nyakatekert kifogás-halmaz gyártása arra, hogy ki miért NEM tesz ki hozamgörbét, vagy üldözéses téveszmék, konspiráció, összeesküvés-elméletek...
Pedig nagyon egyszerű a történet:
TANULNI vágyók részéről:
- Vannak, akik igénylik, hogy az oktató mutassa is meg, mit tud (azaz hozamgörbe!!!!)
- vannak, akik nem igénylik.
Ennyi. Aki nem igényi, az nem fog ide írni, nem fog olvasni ebben a topikban.
az első csoportba tartozók meg várják azt a rohadt hozamgörbét.
OKTATÓK részéről:
- van, aki közzétesz hozamgörbét,
- van, aki nem.

Az összes többi duma!

Személyes vélemény így, a végére (engedtessék meg, csak mintegy jelzésképpen, hogy én is ezt a tábort erősítem): én is elvárom ("mea maxima culpa"), hogy megmutassa a saját, nagyobb összegű éles számláján, mondjuk legalább egy évre visszamenőleg, hogy mit produkált. Aztán megnézem, hogy azt én is tudom-e alkalmazni. De nem ismétlem Tomy szavait.
...s ráadásul pofátlannak sem érezném magam az oktatóval szemben...

Ps.. ha beigazolódik is az a feltételezés, miszerint Tomy kíván tanulókat lasszózni, akkor mi van? - Ha megmutatja a szóban forgó kritériumok mentén, hogy ő mit tud, akkor ugyanígy el lehet dönteni, hogy kell-e vagy sem, amit ő adna...
Cirkusz...
Régi 2013-08-18, 17:19   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ps.2.: TÉNY és való azonban, hogy RITKA kivételes esetben nem kell, hogy nekem hozamgörbét mutasson valaki. Van ilyen eset, de ez abszolút személyes történet..
Régi 2013-08-18, 18:19   #41 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
MegaMIND a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem lesz itt hozamgörbe mutogatás az fix. Pontosan a korábbi "ingyenlány..." komment és hasonlók miatt. Kinek van arra szüksége, hogy ilyeneket olvasson. A hozamgörbe elvárás még érthető is lehet azok részéről, akik tanulni akarnak. Amúgy alapvetően nem jelent semmit. Egyáltalán nem biztos, hogy egy penge hozamgörbe után megtanult stratégiát, más is tud üzemeltetni. Csak olyan stratégia lehet "másolható", ahol nincs szubjektivitás. Amint bekerül az, hogy az oktató azért zár egy pozit, mert tapasztalata szerint itt és itt változni fog az irány, ezt nem tudja senki megtanulni. Olyat lehet megtanulni, hogyha ez van azt kell csinálni. MINDIG. Nincs ilyen,hogy én most testre húzom a vonalat, vagy spike-ra vagy 110-es RSI már jó, de ha 115 és mondjuk ha mittomén 2 zöld gyertya van egymás után akkor már nem jó. Az okatatók nagy része egy gondolatmenetet, meg az ő alapstratégiájukat tudják átadni. Ennyi. Nem többet. Ezért értelmetlen egy hozamgörbe. Max arra jó, hogy ő tud kötni. Ettől más még nem fog tudni, kivéve ha olyan a stratégia ahol a tapasztalat, az "ember" nem számít.
Régi 2013-08-18, 18:20   #42 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kedves FreeLadyBug, illetve az e mögött a friss regisztráció mögött álló régi fórumtársunk!

A konspirációs elméletedre nem kívánok válaszolni, mert semmi köze ahhoz a szakmaisághoz, amiről ennek a fórumnak szólnia kellene.
Én a bal felső sarokban ezt olvastam: "Tőzsde Fórum".
Marketinghez veled szemben képzetlen vagyok, így nincs mit mondanom.

Azért volt egyetlen (1!) mondat a hozzászólásodban ami szakmai volt és amire reagálnék. (most megint azt fogod gondolni hogy támadok, pedig csupán egyes hozzászólásaimban kijavítok pontatlanságokat, amik után érdekes módon néma hallgatás szokott következni)
Most is ezt teszem.

Idézet:
FreeLadyBug eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Már bekerült egy „érdekes” grafikon, ami elég mínuszosból pár tíz kötés után elég szép eredményt mutat…
Ez az "érdekes" grafikon nem véletlenül lett feltöltve!
Mondjuk hogy amolyan csali volt.
Azon csodálkozom hogy éppen TE aki nem most kezdted a kereskedést, benyelted.
(most tudom hogy ismét vérig sértem az önérzetedet, pedig eszem ágában sincs, csupán ismét tényeket írok és nem is miattad, hanem a többi olvasó miatt.)
A konzekvenciát úgyis majd mindenki levonja magának.
(tényleg isteni szerencse hogy ezt a beírásodat nem a saját regeden írtad... )

A következőt javaslom.
Lépj be a metatraderbe, egy olyan ÉLES számlára, ahonnan már csináltál pénz visszautalást. Az sem árt ha több ilyen utalás volt és az eredeti tőkéd már visszaküldésre került. (én ilyenből másoltam be a képet.)
Ilyenkor ha egy részletes kimutatást hívsz le egy meghatározott időszakra, és ez a pénz visszautalási időszak előtt volt nem sokkal, akkor a te kimutatásod hozamgörbéje is jó eséllyel minuszal fog kezdődni! (nem biztos hogy elsőre, de addig változtass a dátumokon, amíg kijön a minuszos előjel)
Hangsúlyozom, ne teljes idejű kimutatást vegyél le, csak időben részlegeset.
(én 34 kereskedést vettem le, mert amire reagáltam, abban is 34 kötés volt)
Az ilyen lehívott kimutatások nagy részében (egyébként fogalmam sincs hogy milyen logika alapján) a metatrader negatív egyenleggel kezdi el a statementet.
Ne próbáld demószámlán, mert ott ez az MT4 hiba szerintem nem fog kijönni. (bár ott nem is néztem).
Az is lényeges hogy most megpróbáltam több, kevesebb időszakot levenni és néha minusz az előjel, néha nornál, néha pedig a számla aktuális egyenlege nem azt mutatja a görbén mint a valóságban.
Szóval a program nem tökéletes....sőt...elég kezdetleges.
Valószínűleg a program az élő számláról történt hazautalást értelmezi valahogy félre és ezért ír ki ilyet a kivonatra.

Ezért kéri itt egy halom ember a myfxbook-ot, mert ott Equity Growth és Growth görbe is van, pirossal és sárgával jelölve a grafikonon a pénz és a számlaegyenleg mozgásokat.
Ott ilyen félreértések "érdekes" grafikonok, ahogy te írtad nincsennek.

Azt hiszem csatlakozom ALTERMANHOZ a borozásban.
Nekem ez a 2 nap sok volt ebből a sokkoló írásokból.

A mai magyarországi siralmas oktatási helyzetben az emberek nem arra kíváncsiak hogy ki, mennyit keres, hanem csupán már az is megnyugvás nekünk, ha azt látjuk hogy akitől tanulunk, az nem bukik....
Ez a szomorú valóság.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 18:48   #43 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Én meg egy Furmintot... ()
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 18:51   #44 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt tudom ajánlani, ha egy kellemes hosszú hétvégét akarsz :

http://tokajiborbolt.hu/bolt/1967-19...eszencia-1973/

Nem olcsó, de megéri az árát!
Elég lesz belőle egy is...
Thanks!Király!
Régi 2013-08-18, 18:56   #45 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én meg egy Furmintot... ()
Az sem rossz!Most vettem már 3 üveggel,viszem magammal!
Régi 2013-08-18, 19:55   #46 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Klafa ez a hozamgörbe dolog, de egy kezdő majd el tudja dönteni, hogy melyik a jó?
Kell majd hozamgörbe elemző tanfolyam is...
34 kötés kevés???
mi van ha havin köt?
majd 30 év múlva oktasson?
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 20:04   #47 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Klafa ez a hozamgörbe dolog, de egy kezdő majd el tudja dönteni, hogy melyik a jó?
Kell majd hozamgörbe elemző tanfolyam is...
34 kötés kevés???
mi van ha havin köt?
majd 30 év múlva oktasson?
A képen látunk 1 nyerő periódust, 1 vesztőt, majd megint 1 nyerőt. Nem derül ki ezek viszonyáról semmi, az sem, hogy milyen gyakran váltja az egyik a másikat, illetve az sem, hogy meddig tud futni határesetben. Ez a rendszer bárhogy teljesíthet a jövőben, ezért a kimutatás sem meggyőző, de nem jelenti, hogy feltétlen rossz, legalább látszik h van rendszer. A nagy bukók a találatiarány tupírozására viszont nem tetszik.
Összességében semleges maradok

Ha a 34 kötés eredménye konzisztensebb eloszlást mutatna, akkor elég lenne ennyi is. Talán
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-18, 20:13   #48 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A képen látunk 1 nyerő periódust, 1 vesztőt, majd megint 1 nyerőt. Nem derül ki ezek viszonyáról semmi, az sem, hogy milyen gyakran váltja az egyik a másikat, illetve az sem, hogy meddig tud futni határesetben. Ez a rendszer bárhogy teljesíthet a jövőben, ezért a kimutatás sem meggyőző, de nem jelenti, hogy feltétlen rossz, legalább látszik h van rendszer. A nagy bukók a találatiarány tupírozására viszont nem tetszik.
Összességében semleges maradok

Ha a 34 kötés eredménye konzisztensebb eloszlást mutatna, akkor elég lenne ennyi is. Talán
A 34 kötést nem erre a számlála értettem, csak mint "kevés" trédre
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 08:08   #49 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Csak 1 napja indítottem ezt a témát. Még egy halom oktató nem is tud erről a nagyszerű lehetőségről, mert pl. nem olvassa ezt a fórumot.
Majd fogok gondoskodni az értesítésükről. Kíváncsi leszek a válaszokra. Mindenesetre én optimista vagyok.
Én is kíváncsi vagyok, és nagyon jó kezdeményezésnek tartom, örülnék, ha bejönne!

Én kezdő vagyok, még csak demo számlán gyakorlok, úgyhogy így kezeljétek a véleményemet.

Egy kezdő, mint Én, nagyon örülne annak, ha láthatna egy számlagörbét, mert hitet adhatna neki, hogy érdemes nap, mint nap nekifeküdni és gyakorolni, újra és újra fölállni egy megsemmisítően szerencsétlen nap után. Egy kezdőnek, mint nekem nagyon jó egy olyan előadás, ahol azt érezheti, azt éreztetik vele, hogy meg lehet tanulni, bele lehet jönni a kereskedésbe.
Csak Birgerre tudok hivatkozni, mert róla vannak jó tapasztalataim, mikor az előadásán voltam. Olyan egyszerűnek tűnt, olyan könnyednek a kereskedés, Ő maga pedig olyan laza és inspiráló volt, hogy szinte lebegtem, olyan magabiztosan távoztam. Tele reménnyel, tele örömmel, tele várakozással.
…pedig aznap vesztett.

Azt gondolom, hogy aki kezdő az így is és úgy is veszteni fog eleinte. Nem lehet megúszni az adakozást. Vagy a tanfolyamra költi el a pénzét, vagy a parketten veszti el. Mindenképpen fizetni fog. Egy kezdőnek szerintem azzal kellene kezdenie, hogy átolvassa a teljes internetet, majd elolvas egy csomó könyvet, ezután elmegy az ÖSSZES ingyenes tanfolyamra. Ott biztosan fog olyan előadót találni, aki hiteles a számára. Csak nem szabad leragadni az elsőnél. Esetleg befizeti a pénzt és eljár a tanfolyamra.
Valamit mindenképpen tanulni fog.

De, és szerintem ez a legfontosabb, mindenkinek vállalnia kell a felelősséget saját magáért.
A tőzsde nem olyan terület, ahol bárki, bárkinek garantálhatja a sikert. Ha másért nem, azért, mert a siker 80%-ban a pszichológián múlik és nem a stratégián.
Mindenért a trader a felelős! Hibáztathatja az oktatót, de számlát neki kell állnia. Ez egy olyan terület, ahol 100%-os önállóságot kell vállalni. Tőzsdézni nem kötelező!
Az aki, arról panaszkodik, hogy szar oktatót talált és emiatt elvesztette a hitét, és már nincs is kedve kereskedni, az csak MAGÁRA vethet. Aki úgy érzi, hogy átverte egy oktató, és ezért föladja, az vesztett, és szidhat akárkit, de következményeket Ő viseli.
Ha valaki csalódott, hogy kidobott az ablakon egy valag pénzt, az egy dolgot tehet:
Megrázhatja magát és átgondolhatja, hogy vajon, mégis tanult-e valamit, és azt megpróbálja hasznosítani. És megy tovább!
Aki nyerni akar, nem hibáztathat sem oktatót, sem brókercéget, sem senkit.
Föláll és megy tovább!

Mindenkitől lehet tanulni valamit! Annyit lehet tenni, hogy fölmenni az ilyen fórumokra és leírni, hogy szerintem ez, meg ez az iskola, ez meg ez az oktató jó vagy rossz. Megérte számomra, vagy sem.
De a felelősség mindig az enyém, ha jó az oktató, ha nem, ha van számlagörbe, ha nincs.

Utoljára módosítva: Pilotfish által : 2013-08-19 08:11 Oka: A könyvek kimaradtak!
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 08:26   #50 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt gondolom, hogy aki kezdő az így is és úgy is veszteni fog eleinte. Nem lehet megúszni az adakozást. Vagy a tanfolyamra költi el a pénzét, vagy a parketten veszti el. Mindenképpen fizetni fog.
Belegondolva, nem szükségszerű, hogy sokba kerüljön a tanulás. A neten fönt van minden, amit tudni érdemes és, ha kezdő megfogadja, hogy csak akkor nyit éles számlát, ha demo-n már nyerő, akkor megúszhatja olcsón.

De ehhez kivételes hit és elszántság szükséges!
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
IronFX Éles kereskedési verseny IronFX NZ Tőzsdejátékok 20 2012-09-17 13:52

A pontos idő 21:01 , a GMT +1 időzóna szerint.