Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-11-07, 17:24   #101 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 328
Hírnév szint: 5
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

No, megnéztem tüzetesebben ezeket a számlákat. Tomynak igaza van abban, ezek semmi pénzek, ha ebből akar az ember élni. Nyilván nem teszi fel a legnagyobb számlájának kivonatát, de ezek akkor is tényleg icipici pénzek. És valóban, a többsége veszteséges. Na nem baj, legalább lesz kérdés bőven.
Hátha belép majd élőben a nagy számlájába és megmutatja a történetet, vagy ilyet ne reméljek

Üdv,

Dávid
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-07, 17:27   #102 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Helyesbítenem kell! Az ő rendszere csak a Packard BBADX, a többit teszt jelleggel tette fel, mert a többi az mások terméke! Ettől függetlenül a kérdésem él még hozzá majd, de ő egy saját tesztoldalt hozott létre.
Hirdetések
Régi 2013-11-07, 17:43   #103 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Trader's Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nyilván nem teszi fel a legnagyobb számlájának kivonatát, de ezek akkor is tényleg icipici pénzek. És valóban, a többsége veszteséges.

Üdv,

Dávid

Miért is a "nyilván" ?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-07, 17:50   #104 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

n3d köszi a hozzászólásodat!

Tomy, azért, mert ötvenezer dollár feletti számlákat én még nem láttam nyilvánossá téve hazánkban. De kérlek, cáfolj rá, én örülnék, ha lenne ilyen, és nem demó, és nem más pénzén

Viszont a rendezvényünkön bemutatja a "nagy" számláit, megkértem rá most külön. Többet jövőhéten tudok mondani, ha már láttam.

Szóval, Tibié csak a Packard bbadx, a töbi másoké, ettől függetlenül kis pénzű számla ez is. Megkértem most, utasson eredményeket, éles eredményeket a rendezvényünkön, és azt mondta, fog mutatni!

Aki kíváncsi OpcióGuruGeryre és a Packard BB-ADX-re, az jöjjön el tehát, itt a jelentkezési link, adatok részletesen az idézetben!

Idézet:
Kedves Klubtagok!

Jövőhéten csütörtökön újra Traders' Night, ahogy már megszokhattátok.

Jelentkezni az alábbi linken tudtok:
http://doodle.com/gng6g6g3wbitm6u9

Első vendégünk Nagy Gergely lesz, akit mint OpcióGuruGery néven ismerhettek.
Betekintést mutat életútjába és a saját történetébe, amely nem kevés tanulsággal, példával szolgálhat sokunk szakmai előmeneteléhez. Beszél majd arról, hogyan jutott el az opciózásig, és miért ezt a műfajt választotta, valamint hogy mit ért a profit/ráfordított idő arányon. Természetesen kereskedési rendszerébe is betekintést nyerhetünk.
FONTOS!
Aki az opciózás alapjaival nincs tisztában, az nézze meg az alábbi linken található segédanyagot, amelyet Geri bocsátott rendelkezésünkre. Egyszerű feliratkozás után elérhetőek az oktatóanyagok.

http://www.opcioguru.com/spot/webinar-felvetelek

Másik előadónk Nagy Tibor lesz, aki hazánk egyik legsikeresebb robotkereskedője (Packard BB-ADX). Bemutatja robotportfólióját, valamint az éles- és demóeredményeket. Rendszerét is bemutatja, valamint válaszol a felmerülő kérdésekre. http://www.packardtraderpro.com/bb-adx/

FONTOS!
Kivételesen videófelvétel nem készül az estéről, így aki teheti, mindenképpen jöjjön el!

Az este folyamán 500 Ft-os becsületkassza lesz, kérjük, ne felejtsétek el bedobni az ötszáz forintot, a terembér sajnos nincs ingyen nekünk sem, valamint szeretnénk továbbra is üdítőkkel, rágcsákkal, pogácsákkal szolgálni nektek.

A többi részlet a megszokott:

2013.11.14.: 18 órai kezdéssel a szokásos Vendel Konferenciaházban (1094 Budapest, Vendel u. 11.) Térkép: http://goo.gl/maps/NL7sj
Parkolni az épület előtti téren is tudtok, ahol 18 órától ingyenes a parkolás, ha ez nem megfelelő, akkor a Sote tűzoltó utcai épülete alatti parkolóházban tudtok parkolni. Térkép: http://goo.gl/maps/J6qhu
Jelentkezés: http://doodle.com/gng6g6g3wbitm6u9

Elértek minket emailben: tradersnightbp@gmail.com, avagy a Facebook-oldalunkon: www.facebook.com/TradersNightBudapest
Youtube-csatornánk( http://www.youtube.com/TradersNightBudapest )
Üdvözlettel a szervezők:

Lehotzky Krisztián és Palotás Dávid
Régi 2013-11-07, 19:13   #105 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Tomy, azért, mert ötvenezer dollár feletti számlákat én még nem láttam nyilvánossá téve hazánkban. De kérlek, cáfolj rá, én örülnék, ha lenne ilyen, és nem demó, és nem más pénzén
Akkor ez is hungarikum!
És látom ennek aztán van itthon hagyománya, ahogy te is írod...
Pedig teli van a myfxbook olyan traderekkel, akik láttak már ennyi pénzt egyben.
Igaz, nincs magyar zászló a nevük mellett.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-09, 14:39   #106 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

szép az egyenleged Krisztián.
a mozgásából az tűnik ki, hogy kisebb R/R-es tradeket csinálsz és a találati arányod is elég jó.
bár a kisebb nyerő tradeknél muszáj a jobb találati arány.
Csatolt kicsinyítések
traders-night-krisz.jpg  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-10, 08:03   #107 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mr. Deltritous láttán kicsit felkacagtam, de jó összefoglaló.

http://newway.8x.hu/userfiles/n/e/ne...s/fxprezi2.pdf

(Ahogyan szinte mindegyik forex és "önfejlesztő-siker-gazdagodj" könyv kezdődik: elvesztettem a vagyonomat, teljesen lenulláztam magam, nem volt semmim, nulláról indultam stb. fontos, kihagyhatatlan lépése a zÚtnak?)
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-10, 08:47   #108 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Hírnév szint: 6
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mr. Deltritous láttán kicsit felkacagtam, de jó összefoglaló.

http://newway.8x.hu/userfiles/n/e/ne...s/fxprezi2.pdf

(Ahogyan szinte mindegyik forex és "önfejlesztő-siker-gazdagodj" könyv kezdődik: elvesztettem a vagyonomat, teljesen lenulláztam magam, nem volt semmim, nulláról indultam stb. fontos, kihagyhatatlan lépése a zÚtnak?)
Amikor elveszted a vagyonod/lenullázod magad, akkor kell rájönnöd arra, hogyan tudsz pénz nélkül meggazdagodni. 1 millió forint éves 10%-ért a kisujjam sem vagyok hajlandó megmozdítani.
„Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”
Régi 2013-11-10, 09:42   #109 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

jók voltak Mr. Deltritous videói. mondott olyanokat, amivel nem értettem egyet, de az nem számít. vannak dolgok, amit másként gondolnak a traderek.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-10, 12:19   #110 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
jók voltak Mr. Deltritous videói. mondott olyanokat, amivel nem értettem egyet, de az nem számít. vannak dolgok, amit másként gondolnak a traderek.
Ajánlom figyelmedbe. Persze bárki írhat bármit.Delsco
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-10, 12:24   #111 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Amikor elveszted a vagyonod/lenullázod magad, akkor kell rájönnöd arra, hogyan tudsz pénz nélkül meggazdagodni. 1 millió forint éves 10%-ért a kisujjam sem vagyok hajlandó megmozdítani.
„Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”
Pénz nélkül hogyan lehet? Képességgel, amit megfizetnek, de annak születettnek kell lennie, mert ha nem, akkor annak a megszerzéséért is kell fizetni. Csak pénzből van pénz.
Ha a stratégiádból nem 1, hanem 100 milliód lesz, akkor lehet, hogy a stressz elkerülése marad a fő szempont. Elég lesz ennek a 100-nak a havi 1 %-a is, nem?.-)
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-14, 10:39   #112 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

Szerintem ez kétesélyes. Van, aki nagyobb bukások nélkül lett sikeres, és van, aki elvesztett mindent, és utána lett az. Előbbire példa Soros György, utóbbira André Kostolany. Viszont van egy köztes állapot is szerintem. Ilyen volt Nicolas Darvas és szerényen jómagam is. Amíg nem tudtam szinte semmit erről az egészről, addig voltak komolyabb buktáim, de komolyabb nyerőim is. Nem vesztettem el egyszer sem mindent, de volt,ami elgondolkodtatott bőven így is.
Szóval szerintem ez embere válogatja. Persze a többség veszteségek árán tanulja meg, de személyesen is ismerek olyat, aki sikeres tréder, és nem bukott sokat sosem.

Egyébként ma Traders' Night!

Ha tudtok, rágcsálnivalót és üdítőt hozzatok, múltkor nem maradt a terembéren kívül semennyi a kasszában, bár sok új volt, ez főleg nekik szól, ne felejtsék el az ötszáz forintokat lehetőleg, köszönjük!

Üdv!

Dávid

Szóval ma:

Kedves Klubtagok!

Ma, csütörtökön újra Traders' Night, ahogy már megszokhattátok.

Jelentkezni az alábbi linken tudtok:
http://doodle.com/gng6g6g3wbitm6u9

Első vendégünk Nagy Gergely lesz, akit mint OpcióGuruGery néven ismerhettek.
Betekintést mutat életútjába és a saját történetébe, amely nem kevés tanulsággal, példával szolgálhat sokunk szakmai előmeneteléhez. Beszél majd arról, hogyan jutott el az opciózásig, és miért ezt a műfajt választotta, valamint hogy mit ért a profit/ráfordított idő arányon. Természetesen kereskedési rendszerébe is betekintést nyerhetünk.
FONTOS!
Aki az opciózás alapjaival nincs tisztában, az nézze meg az alábbi linken található segédanyagot, amelyet Geri bocsátott rendelkezésünkre. Egyszerű feliratkozás után elérhetőek az oktatóanyagok.

http://www.opcioguru.com/spot/webinar-felvetelek

Másik előadónk Nagy Tibor lesz, aki hazánk egyik legsikeresebb robotkereskedője (Packard BB-ADX). Bemutatja robotportfólióját, valamint az éles- és demóeredményeket. Rendszerét is bemutatja, valamint válaszol a felmerülő kérdésekre. http://www.packardtraderpro.com/bb-adx/

FONTOS!
Kivételesen videófelvétel nem készül az estéről, így aki teheti, mindenképpen jöjjön el!

Az este folyamán 500 Ft-os becsületkassza lesz, kérjük, ne felejtsétek el bedobni az ötszáz forintot, a terembér sajnos nincs ingyen nekünk sem, valamint szeretnénk továbbra is üdítőkkel, rágcsákkal, pogácsákkal szolgálni nektek.

A többi részlet a megszokott:

2013.11.14.: 18 órai kezdéssel a szokásos Vendel Konferenciaházban (1094 Budapest, Vendel u. 11.) Térkép: http://goo.gl/maps/NL7sj
Parkolni az épület előtti téren is tudtok, ahol 18 órától ingyenes a parkolás, ha ez nem megfelelő, akkor a Sote tűzoltó utcai épülete alatti parkolóházban tudtok parkolni. Térkép: http://goo.gl/maps/J6qhu
Jelentkezés: http://doodle.com/gng6g6g3wbitm6u9

Elértek minket emailben: tradersnightbp@gmail.com, avagy a Facebook-oldalunkon: www.facebook.com/TradersNightBudapest
Youtube-csatornánk( http://www.youtube.com/TradersNightBudapest )
Üdvözlettel a szervezők:

Lehotzky Krisztián és Palotás Dávid
Régi 2013-11-14, 12:01   #113 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Traders Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

FONTOS!
Ki nem járult hozzá?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-14, 12:14   #114 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

Nagy Gergely
Régi 2013-11-14, 12:17   #115 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nagy Gergely
nem csodálkozom...több éves élőszámla kivonatot se kérjetek tőle
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-14, 12:26   #116 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

szerintem fognak kérni
Régi 2013-11-14, 12:49   #117 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
szerintem fognak kérni
felesleges
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-14, 13:56   #118 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

mikor is lesz? ha tudok elmegyek.. csak nehogy valaki lenyulja a tollamat mert az ironfx es tollamat is lenyulták a multkor szegeden és azt nagyon nehezen tudom azóta is feldolgozni.. nem kell kinevetni, "te nem érzed ezt a kínt" nem volt ironfxes tollad soha

ha érdekel vkit szívesen mutatok medianline technikát is, vagy ha valaki igy trédel akkor dumizhatunk erről a témáról is mert indikátorokkal ki lehet engem üldözni a világból is.

oops most látom, hogy ma lesz.. akkor sajna erről már lemaradtam... akkor a következőn...
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-14, 15:00   #119 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
mikor is lesz? ha tudok elmegyek.. csak nehogy valaki lenyulja a tollamat mert az ironfx es tollamat is lenyulták a multkor szegeden és azt nagyon nehezen tudom azóta is feldolgozni.. nem kell kinevetni, "te nem érzed ezt a kínt" nem volt ironfxes tollad soha

ha érdekel vkit szívesen mutatok medianline technikát is, vagy ha valaki igy trédel akkor dumizhatunk erről a témáról is mert indikátorokkal ki lehet engem üldözni a világból is.

oops most látom, hogy ma lesz.. akkor sajna erről már lemaradtam... akkor a következőn...
Pedig vittem volna neked tollat
Régi 2013-11-14, 18:49   #120 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

épp ma kaptam hírlevelet az opció mesterétől. hazudnék, ha azt mondanám hogy értem az egészet.

http://www.opcioguru.com/opcio/blog/...taridos-deviza
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-15, 05:54   #121 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
épp ma kaptam hírlevelet az opció mesterétől. hazudnék, ha azt mondanám hogy értem az egészet.

http://www.opcioguru.com/opcio/blog/...taridos-deviza
Számomra az egyik legjobb előadás volt amit mostanában volt szerencsém hallgatni.
Az tény, hogy nem sok ember érti meg az opciózást, de részét képezi a tőzsdének. Minden elismerésem a tegnapi napért.
Régi 2013-11-15, 20:33   #122 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

Igen, szerintem is az egyik legjobb eddigi előadást láthattuk, hallhattuk. Köszönjük szépen mindkét előadónak az estét!

És 118-an voltunk, köszönjük, eljöttetek, és meglehetősen magas aránnyal sikerült végre a becsületkasszához is hozzájárulnunk, ami külön öröm számomra és köszönöm!

Sajnos most videófelvétel nem készült, de akik eljöttek, remélem, tényleg mindenkinek tetszett Geri előadása.

Üdv!

Dávid
Régi 2013-11-15, 20:52   #123 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Pénz nélkül hogyan lehet? Képességgel, amit megfizetnek, de annak születettnek kell lennie, mert ha nem, akkor annak a megszerzéséért is kell fizetni. Csak pénzből van pénz.
Ha a stratégiádból nem 1, hanem 100 milliód lesz, akkor lehet, hogy a stressz elkerülése marad a fő szempont. Elég lesz ennek a 100-nak a havi 1 %-a is, nem?.-)
Én azon a véleményen vagyok, hogy a "képességnél" jobban számít a jártasság. Hiába tehetséges valaki, ha nincs tapasztalata. Tapasztalat pedig az érdeklődéstől függ.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-24, 10:18   #124 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás Kis tájékoztató!

Sziasztok!

Én már csak jövőre leszek elérhető, decemberi alkalmon valószínűleg a Margin Call című filmet fogjátok megnézni Krisztiánnal. Utána kötetlen beszélgetés lesz, de majd úgyis küld hírlevelet Krisz.

Elérhetőségünk:

tradersnightbp@gmail.com (ide írjatok, ha hírlevélre szeretnétek feliratkozni)
www.facebook.com/tradersnightbudapest
www.youtube.com/tradersnightbudapest

Következő alkalmak:

2013.12.12. filmvetítés valószínűleg
2014.01.09.
2014.02.13.
2014.03.13.

És jövőre is megyünk tovább, már a márciust szervezzük, arról a listáról, amit korábban itt közzétettem, kiket szeretnénk elhívni. Hírlevélben és Facebook-oldalunkon megy majd a tájékoztatás. Velem januárban találkozhattok, Boldog Új Évet, és Sok-sok Pipben Gazdag Napot Kívánok a magyarországi Trader Társadalomnak!

Üdv!

Dávid
Régi 2013-11-24, 12:56   #125 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

grr. mozidélután? Ehh. a MC-t már láttam, ugyhogy ezt az eseményt igy kénytelen leszek kihagyni.

végignéztem a video-itokat a youtube-on, ezert van 1-2 ami nagyon gáz főleg ez, de jo volt megnézni mert ez a tökéletes példa a "hogyan NE" típusra.
http://www.youtube.com/watch?v=xMTrdScDfeU

Aki hozzám hasonlóan látta a MC-t annak néhány általam elég jónak ítélt vid*:
Fergusson: http://www.youtube.com/watch?v=RLWIPyQXcRE
Paul Willmott http://www.youtube.com/watch?v=ed2FWNWwE3I

még adnék pár tippet, h mit nézzetek aminek igazán értéke és értelme van
http://www.youtube.com/watch?v=jj8rMwdQf6k

vagy itt van ez:
http://www.youtube.com/watch?v=JUc8-GUC1hY

vagy ez:
http://www.youtube.com/watch?v=n30zO0ABFqc

ezt a pasast gondolom mindenki ismeri, ha nem akkor pliiiz
https://www.youtube.com/watch?v=otQEdrjHaZU
https://www.youtube.com/watch?v=X_rfROvI9j4

ha meg trading akkor itt a mester, tőle minden aranyat ér, bár ebből elsőre sokat nem fogtok érteni
https://www.youtube.com/user/Forexmospherians

na jo ez nem illik ide, de valahogy szeretném frappánsan befejezni ezt a postot:
http://www.youtube.com/watch?v=Gab7rrzOr2I

BUEK tradernite ha nem találkoznánk. 2014-ben mindenképpen megprobálok egyre elmenni és ha érdekel vkit az ML technika szivesen beszélgetek/eszmecserélek vele.

cheers
Jano
Régi 2013-11-25, 06:00   #126 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás December 12.-ei rendezvény

Még egyeztetek a Lehotzky Krisztiánnal, de én fogok egy előadást tartani a december 12-ei rendezvényen.

Témája:
- Bemutatkozás.
- Daytrade technikák M5 idősíkon a fő devizapárokon.
- Kockázatkezelés, ahogy én csinálom.
- Pozíció sor építési lehetőségek trendekben.
- Múltbéli tranzakciók bemutatása magyarázatokkal.
- Hallgatói kérdések megválaszolása.
- Meglepetés ajándékok kiosztása.

Várok mindenkit sok szeretettel!
Régi 2013-11-25, 06:07   #127 (permalink)
Szenior tag

Thumbs up

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még egyeztetek a Lehotzky Krisztiánnal, de én fogok egy előadást tartani a december 12-ei rendezvényen.

Témája:
- Bemutatkozás.

na ez már valami! a videoid alapján ez ígéretesnek hangzik. (a meglepetés gondolom IronFx-es toll lesz... nem baj az enyémet ugyis lenyulták Szegeden)
Régi 2013-11-25, 06:30   #128 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
(a meglepetés gondolom IronFx-es toll lesz... nem baj az enyémet ugyis lenyulták Szegeden)
Ez tényleg komoly trauma lehetett számodra. A pszichológusod azóta is ezen dolgozik
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 07:13   #129 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Témája:
- Bemutatkozás.

Te is igazolod a stratégiád, MM, RM nyereségességét több éves számlakivonattal?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 13:24   #130 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
AMDFan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Horváth András előadásával kapcsolatban lenne kérdésem. Pár napja néztem meg a feltett videókat és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Utánaolvastam itt a fórumon is, egy másik topicban eléggé lehúzzák, és az az igazság, hogy nekem is eléggé sántít az egész, több sebből vérzik amit mondd, főleg két dolog volt fura, az egyik amikor a 3 pipes célárat egyenértékűnek tekinti a 30 pipessel, annyi különbséggel, hogy a 30 pipes tized akkora eséllyel következik be. A spread és a célár arányáról említést sem tesz. A másik amikor elmeséli, hogy mikor "találta ki" a martingale rendszerű stratégiáját. Na ott azért meglepődtem. Én is inkább arra hajlok, hogy egy egyszerű szélhámossal van dolgunk, aki éves szinten 100.000 dollárt keres azzal, hogy 3 havonta megmutat egy 10.000 dolláros éles számlát amit még éppen nem döntött be a martingalees robot. Mindenesetre kíváncsi vagyok mások véleményére is, ki hogy látja?

Üdv!
AMDFan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 14:12   #131 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
AMDFan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
...Én is inkább arra hajlok, hogy egy egyszerű szélhámossal van dolgunk, aki éves szinten 100.000 dollárt keres azzal, hogy 3 havonta megmutat egy 10.000 dolláros éles számlát amit még éppen nem döntött be a martingalees robot. Mindenesetre kíváncsi vagyok mások véleményére is, ki hogy látja?

Üdv!
Nem hinném, hogy bármelyik oktató többet keres a tőzsdén, mint a tanfolyamai, termékei bevétele.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 14:24   #132 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
AMDFan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem hinném, hogy bármelyik oktató többet keres a tőzsdén, mint a tanfolyamai, termékei bevétele.
Ezzel alapvetően még nem lenne bajom, azzal viszont igen ha abszolút átverés az egész.
AMDFan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 14:36   #133 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
AMDFan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezzel alapvetően még nem lenne bajom, azzal viszont igen ha abszolút átverés az egész.
Pedig, ha több éves számlakivonattal nem tudom bizonyítani, hogy amit eladok stratégia, tanfolyam, robot, oktató dvd, könyv, szignálszolgáltatás, bármi profitáblis... addig az olyan ígéret, mint a fedezet nélküli váltó.
Aki ezek nélkül elhiszi, az vállalja a kockázatot és nyugodtan tömje mások zsebét, ők nem fogják magukat rosszul érezni
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 17:28   #134 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
- Bemutatkozás.
a tőzsdepszichológia fontosságát is érdemes egy-két mondatban megbeszélni. a nagyon alapokat: reménykedés,félelem,kapzsiság,türelmetlenség...stb .
nem baj, ha hosszabb lesz az előadás.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 18:10   #135 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
a tőzsdepszichológia fontosságát is érdemes egy-két mondatban megbeszélni. a nagyon alapokat: reménykedés,félelem,kapzsiság,türelmetlenség...stb .
nem baj, ha hosszabb lesz az előadás.
Köszi, még nem írtam meg az előadást, csak nagy vonalakban gondoltam át miről szóljon.
Régi 2013-11-25, 23:17   #136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi, még nem írtam meg az előadást, csak nagy vonalakban gondoltam át miről szóljon.
Szerintem ne is irj semmit csak dobjunk fel egy chartot oszt nyomjuk.
Régi 2014-01-03, 22:26   #137 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás Hírlevél kivonata

Kedves Klubtagok!

Szeretnénk először is pipekben gazdag 2014-et kívánni!

Jelentkezés: http://doodle.com/5ei5r9vi9cg2nwar

Tavaly az utolsó, decemberi előadáson Dankó Zoltánt hallhattuk, amint részletezi kereskedési szisztémáját.

Idén az első klubest jövőhét csütörtökön, január 9-én lesz.

Fellépőnk Füleki Ferenc és társa, Dömös Gábor lesz, akikről röviden idézzük, mikről fognak beszélni:
"Téma: Bevezetés gyanánt, pár szavas bemutatkozás (Füleki Ferenc, befektetés elemző).
Tárgy: Intézményi befektetők a befektetés-kezelésben, hozzáállásuk a tradinghez/vagyonkezeléshez
Majd az oktatásunk magját képező manuális kereskedési módszer képességeinek bemutatása
Q&A
Velem lesz Dömös Gábor kollégám (Senior nagyvállalati kockázatkezelő)."

Részletek a megszokottak, annyi módosítással, hogy ha hoztok sütit, üdítőt, szívesen veszi mindenki más klubtagunk, természetesen mi is hozunk nektek!

Jelentkezés: http://doodle.com/5ei5r9vi9cg2nwar

2014.01.09.-én csütörtökön 18 órai kezdéssel a szokásos Vendel Konferenciaházban (1094 Budapest, Vendel u. 11.) Térkép: http://goo.gl/maps/NL7sj
Jelentkezés: http://doodle.com/hqv4vrcke3tpx6kv
Az este folyamán szintén szokásos 500Ft-os becsületkassza lesz, amelyet kizárólag terembérletre fordítunk!

Youtube-csatornánk: http://www.youtube.com/TradersNightBudapest

Fontos továbbá megjegyeznünk, hogy a rákövetkező napon, 10-én, pénteken lesz Birger Schäfermeier szemináriuma Magyarországon. Reméljük, egyszer ő is eljut hozzánk a klubba
Jelentkezni itt tudtok rá: http://www.ironfx.com/hu/hungarian-s...tm_campaign=IB

Üdvözlünk Titeket!

Palotás Dávid és Lehotzky Krisztián
Régi 2014-01-07, 10:31   #138 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

Füleki Ferencről:

"En mar 8. Eve foglalkozom tozsdezessel. Eloszor magyar reszvenyek kesobb amerikai reszvenyek, majd forex es opciok is foglalkoztatnak.
Mindig is az foglalkoztatott h mit csinalhatnak az intezmenyi befektetok. Tovabb tanulasom is ebbe az iranyba alakitottam. Szakdolgozatom is a temaban irtam. Vagyon kezeloi vizsgaval is rendelkezem es volt alkalmam privat es intezmenyi trading desken is dolgozni.

Domos Gabor baratom szinten kozgazdasz, gazdasagi informatikus, programozo. Korabban a K&H bank kockazat kezeloje illetve a Volvo Financials kockazatkezelesi igazgatoja. 6 eve foglalkozik tozsdezessel, a specialitasa az automatizalt kereskedeso rendszerek fejlesztese a Forex piacon."
Régi 2014-01-07, 14:20   #139 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 37
Hírnév szint: 7
Tomaso a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

"Füleki Ferencről:
En mar 8. Eve foglalkozom tozsdezessel."

Valamikor 4 évvel ezelőtt jártam az akkor éppen hallgatókat gyűjtögető Tradenet bemutató előadásán,ahol Füleki Ferenc is előadó volt.Akkor ott ő azt mondta,hogy 1 éve tőzsdézik.
Az azóta eltelt 4 évet figyelembe véve hogy lett ebből hírtelen 8 év?
Valami olyasmi lehet,mint régen a vasutasok nyugdíj számításánál: a tengelyen töltött idő duplán számít...
Tomaso nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-07, 14:33   #140 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tomaso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valamikor 4 évvel ezelőtt jártam az akkor éppen hallgatókat gyűjtögető Tradenet bemutató előadásán,ahol Füleki Ferenc is előadó volt.Akkor ott ő azt mondta,hogy 1 éve tőzsdézik.
Az azóta eltelt 4 évet figyelembe véve hogy lett ebből hírtelen 8 év?
Valami olyasmi lehet,mint régen a vasutasok nyugdíj számításánál: a tengelyen töltött idő duplán számít...
Én 2008 tavaszán kezdtem, és 2008 őszén futottam bele abba a fórum topikba, amit még ő nyitott. Ott ismerkedtünk össze. Akkor már jó ideje foglalkozott ezzel a témával, szóval akár reális is lehet a 8 év, de mérget nem vennék rá.
Régi 2014-01-07, 15:02   #141 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ezen az előadáson 2009 végén jártam,és az előadó 1 éves gyakorlata,valamint az általa elmondottak tökéletesen szinkronban voltak...

De nem szeretném Füleki Ferit megbántani,egy szimpatikus előadót ismerhettem meg,aki akkor még nem túl nagy gyakorlattal rendelkezett.
Azóta mindannyian hosszú utat jártunk be.
Régi 2014-01-07, 15:44   #142 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
FFerenc a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Azt hiszem egy kis konkretizálás szükséges, lehet pontatlan voltam a tapasztalatom datálása kapcsán, ezért elnézést kérek, egyáltalán nem célom a nagyítás. Személyesen úgyis mindent elmondok

2005-ben kezdtem el foglalkozni még főiskolán először a tőzsdézéssel (fundamentális elemzés, cégértékelés, tőzsdei ismeretek). Innentől datáltam a történetet.
Első éles pénzes kötésem 2006-ban volt OTP-vel.

Tetszik a fenti hasonlat mindenesetre
FFerenc nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-07, 18:43   #143 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Sok sikert kívánok,Te is tudod,hogy nem múlik ezen semmi.
Milyen egyszerű lenne ebben a szakmában,ha csupán a "tengelyen eltöltött idő" számítana.
T.
Régi 2014-01-07, 19:00   #144 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
FFerenc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Azt hiszem egy kis konkretizálás szükséges, lehet pontatlan voltam a tapasztalatom datálása kapcsán, ezért elnézést kérek, egyáltalán nem célom a nagyítás. Személyesen úgyis mindent elmondok

2005-ben kezdtem el foglalkozni még főiskolán először a tőzsdézéssel (fundamentális elemzés, cégértékelés, tőzsdei ismeretek). Innentől datáltam a történetet.
Első éles pénzes kötésem 2006-ban volt OTP-vel.

Tetszik a fenti hasonlat mindenesetre
Hi te voltál a szegedi IronFx-en kb 2-3 hónapja? ( tőled kaptam a tollamat.. de aztán eltűnt és azóta sincs meg).. csak hogy be tudjalak azonosítani.. a brown mozgásokkal kezdted meg utána market microstructure meg macd-vel??
Régi 2014-01-07, 19:37   #145 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tomaso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sok sikert kívánok,Te is tudod,hogy nem múlik ezen semmi.
Milyen egyszerű lenne ebben a szakmában,ha csupán a "tengelyen eltöltött idő" számítana.
T.
Peeersze, csak mindig jo ha pontos az informacio nem lehet amugy h a David kollegammal keversz ossze?
Mert o akkoriban tenyleg egy eve kezdte...

Mindenesetre jo dolog ha az ember ugymond piaci kozelsegbol tevekenykedik minnel regebben. Hisz sokmindent lat es tapasztal. Vannak dolgok amin egyszeruen at kell esni ahhoz h a kovetjezo szintre lephessunk.
Régi 2014-01-07, 19:39   #146 (permalink)
Új tag

Talking

Idézet:
Hi te voltál a szegedi IronFx-en kb 2-3 hónapja? ( tőled kaptam a tollamat.. de aztán eltűnt és azóta sincs meg).. csak hogy be tudjalak azonosítani.. a brown mozgásokkal kezdted meg utána market microstructure meg macd-vel??
Szia! Igen en voltam az a szatir . Most ugyan nem hozok ironos tollat...csak ha szepen megkersz )

Most is fogom azt a temat erinteni...roppant fontosnak gondolom ugyanakkor erdekesnek is...
Régi 2014-01-07, 22:51   #147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
FFerenc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia! Igen en voltam az a szatir . Most ugyan nem hozok ironos tollat...csak ha szepen megkersz )
Most is fogom azt a temat erinteni...roppant fontosnak gondolom ugyanakkor erdekesnek is...
hajaj. akkor azon a bemutatón emlékszem ide kibloggoltam amiket mondtál: geometriai brown mozgás, discont cash flow, aztán valakivel összeszólalkoztatok a stochasztikus diffegyenleteken meg kvantitativ elemzésen.

Először azt hittem kandi kamera de aztán láttam, hogy teljesen komolyan gondoljátok, körbenéztem és azt láttam, hogy mindenki okosan hallgat ( kivéve egy valaki aki mögöttem izzadt az MT4-en (akkor volt az a bizonyos ECB kamatvágás amitől az eur 220 pipet zugott 1.33-ig).. amugy az a valaki kérte el a tollamat majd mikor leléptem már nem adta vissza.. piszok meleg volt a teremben.

na de visszatérve az előadásod nem volt rossz, bár trédelhető infokat nem nagyon adtál az előadásmódod tetszett ugyhogy sajnálom hogy most nem tudok ott lenni.

Az a sok überintelligens dolog viszont nem tudom hogyan ad nekem egy entry-t mutatja a stopot és egy jo RR melletti targetet sem definiál. Az egyetlen ahol ezeket a brownian dolgokat.. jócskán áttételesen használom az az opció lejárati naptár, de csak ha valami jelentősebb van. De attól tartok hogy ilyen adatokhoz bloombergen kívül nem nagyon lehet hozzáférni. Nekem csak ez van, de ez elég soványka, meg ami nap közben jön.. 1-2x azért már volt hogy megmentette a bőrömet:
traders-night-2014-01-07_23-44-30_optcal.png

A Discount cash flow is még a brealey myers féle MVP-ből maradt meg de csak mert szigorlati anyag volt; az már inkább valami, de befektetési oldalról. Trédelésnél nem hiszem hogy valaha is egyáltalán használtam volna.

ez meg a multkori Schafermeier-es cikkemhez kapcsolódóan montecarlo vs portfolioelemzés.. na ja metásoknak ez való
Régi 2014-01-07, 23:41   #148 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt hogy hogyan lehet pénzt csinálni...
A blogjában benne van:

http://megamind.blog.hu/

Még vezetett "mintaszámla is van".
Beleolvastam.
Jók a gondolatok, de találtam egy szembetűnő ellentmondást amit elég nyögvenyelősen lehet csak megmagyarázni:
" Soha nem kereskedtem metás felületen és valószínűleg soha nem is fogok. Sem a működés, a használat, sem a "bónuszok" nem tetszenek, így ezt kihagyom. "

ehhez képest a 3250 pipes arany kaszálásról a nyilacskákat elég jól sikerült rajta reprodukálni:
http://kepfeltoltes.hu/131002/xauusd...toltes.hu_.png

na vazzeg, replyztem egy 3 hónapos első oldalas postra )))))))))))

Utoljára módosítva: kockasseggu által : 2014-01-07 23:48 Oka: mert fasz vagyok
kockasseggu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-08, 06:04   #149 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
na vazzeg, replyztem egy 3 hónapos első oldalas postra )))))))))))
De legalább felismerted majdnem időben. Volt már itt 3 éves post is felhozva az élre
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-08, 08:31   #150 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
hajaj. akkor azon a bemutatón emlékszem ide kibloggoltam amiket mondtál: geometriai brown mozgás, discont cash flow, aztán valakivel összeszólalkoztatok a stochasztikus diffegyenleteken meg kvantitativ elemzésen.

Először azt hittem kandi kamera de aztán láttam, hogy teljesen komolyan gondoljátok, körbenéztem és azt láttam, hogy mindenki okosan hallgat ( kivéve egy valaki aki mögöttem izzadt az MT4-en (akkor volt az a bizonyos ECB kamatvágás amitől az eur 220 pipet zugott 1.33-ig).. amugy az a valaki kérte el a tollamat majd mikor leléptem már nem adta vissza.. piszok meleg volt a teremben.

na de visszatérve az előadásod nem volt rossz, bár trédelhető infokat nem nagyon adtál az előadásmódod tetszett ugyhogy sajnálom hogy most nem tudok ott lenni.

Az a sok überintelligens dolog viszont nem tudom hogyan ad nekem egy entry-t mutatja a stopot és egy jo RR melletti targetet sem definiál. Az egyetlen ahol ezeket a brownian dolgokat.. jócskán áttételesen használom az az opció lejárati naptár, de csak ha valami jelentősebb van. De attól tartok hogy ilyen adatokhoz bloombergen kívül nem nagyon lehet hozzáférni. Nekem csak ez van, de ez elég soványka, meg ami nap közben jön.. 1-2x azért már volt hogy megmentette a bőrömet:
Csatolás 4392

A Discount cash flow is még a brealey myers féle MVP-ből maradt meg de csak mert szigorlati anyag volt; az már inkább valami, de befektetési oldalról. Trédelésnél nem hiszem hogy valaha is egyáltalán használtam volna.

ez meg a multkori Schafermeier-es cikkemhez kapcsolódóan montecarlo vs portfolioelemzés.. na ja metásoknak ez való
Ja igen, én is meglepődtem, hogy valaki egyáltalán tudott rá reagálni, méghozzá elég jól. Persze a cél az volt, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy a piacokban akad egy jó adag randomitás és ezt soha ne felejtse el senki.

Igen Brealy Myers egy alap könyv, de az igazi mélységei a Damodaranban vannak.
Valóban, a vállalatértékelés más...trading és befektetés más horizont. Viszont nem árt tisztában lenni a fundamentumokkal hiszen egy erős nagy trendet azért mutathatnak. Természetesen nélkülük is ellehet lenni. Stílus függő...

Brown mozgást feltételezünk amikor opciót árazunk, ezt esetleg opció elárazódások keresésénél lehet figyelni, de ez megint csak nem másfélórás előadás téma.

Úgy gondolom, hogy nem csak konkrét belépő/exit "tippekkel" tud az ember fejlődni és felhasználni azt a kereskedéseiben, hanem mondjuk ha új témákban is elmerül picit. Mellesleg a mérnök kérdező akkor vélhetően kapott egy ihletet...csak a brown mozgásból
Mondjuk azért a duplán adaptív stoppok és célok és divergenciák, pont az ezirányú éhséget lettek volna hivatottak csillapítani. Persze van, hogy nem illik bele a stílusodba, sajnos nem vagyok gondolat olvasó

Ha mégis jönnél szólj időben és viszek neked egy másik tollat
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Ninja Trader spekulans Tőzsdei elemző programok 34 2017-06-07 22:19
Hungária Trader MA3MA50 Brókercégek 10 2013-05-10 11:16
Forex web trader Sityu Brókercégek 0 2011-01-15 21:55

A pontos idő 03:24 , a GMT +1 időzóna szerint.