Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-09-03, 22:45   #1 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 332
Hírnév szint: 5
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Trader's Night

Ez Magyarország legnagyobb független tőzsdei közösségének fóruma.
Minden hónap második csütörtökén tartjuk összejövetelünket a Vendel Konferenciaházban. Hónapról hónapra meghívjuk vendégelőadónak a hazai tőzsdeszakma közismert képviselőit, de ugyanúgy kerülnek ki előadók a hallgatók soraiból. Elérhetőségünk tradersnightbp@gmail.com , http://www.facebook.com/TradersNightBudapest , hamarosan honlapunk is elkészül, valamint a youtube-csatornánk is van ( http://www.youtube.com/TradersNightBudapest ).
Ha meg akartok vitatni velünk valamit, itt megtehetitek.
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-04, 00:07   #2 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Névjegy

Történet: Ezt a kis klubot Várkuti Géza mestertréder hívta életre német példát követve. Első találkozónkat 2011. júniusában tartottuk a Belgrád rakparti Kahwa kávéház galériáján, kb. 30 fős létszámmal. Azóta is hagyományt teremtve minden hónap (újabban) második csütörtökjén összejövünk egy baráti és szakmai beszélgetésre, információcserére, újabban a Vendel Konferenciaházban.

Küldetés, Cél: Mivel a tréder egy "rejtőzködő és magányos állatfaj", ezért alkalmat szeretnénk adni nektek és magunknak, hogy egymással találkozzunk, információkat cseréljünk a piaci aktualitásokról, kereskedési stílusokról, stratégiákról, brókerekről, és mindenről, ami a tőzsdével, és a trading szakmával kapcsolatos. A kötetlen és teljesen nyílt Forex-klub komoly barátságok szövődésének, egyéni trading sikertörténetek és hihetetlen fejlődéseknek volt már tanúja. A résztvevők száma 80 és 100 fő között ingadozik. A Facebook-oldalt is azért hoztuk létre, hogy minél többen értesülhessetek az aktuális klub eseményekről és találkozókról, hogy minél többen lehessünk együtt minden hónap második csütörtökjén a Vendel Konferenciaházban. Ha még csak most tanulod ezt a szép szakmát, mindenképpen gyere, mert sok segítő, türelmes és bölcs emberrel fogsz találkozni, néhány olyannal is aki már életvitelszerűen a kereskedésből és ( elég nehéz ilyenekkel találkozni). Terveink között szerepel, hogy a találkozók második egyik felében a kötetlen beszélgetések mellett VIP vendégek meghívásával és előadásaival tesszük a programot még színesebbé. Cél, hogy tanuljunk egymástól, ingyen!

Kiket várunk: kezdőket, profikat, lelkes tanulókat, lelkes profikat, és lelkes amatőröket, egyszóval mindenkit, aki ingyenes találkozási és beszélgetési (tanulási, fejlődési) lehetőséget keres a forex trading szakma keretein belül.

Minden alkalommal meghívunk egy-két nevesebb előadót és prominens képviselőjét a forex trading szakmának, valamint személyiségfejlesztő trénereket. De érdeklődéssel várjuk klubtagjaink előadásait is tapasztalataikról, kereskedési rendszerükről. Az előadások között hosszú szüneteket tartunk, hogy időt adjunk a szakmai és baráti kapcsolatok építésére, ápolására, valamint a találkozó második felében vitafórumot, vezetett beszélgetést tartunk. Eddigi vendégeink a teljesség igénye nélkül: Hideg Zoltán ( daytrader, oktató ), Ádok János (tőzsdepszichológus, kereskedő ), Horváth András ( tozsdeiskola.hu ), Gróf Pál (dcfx broker), Boér Tamás (sikertervezes.hu , személyiségfejlesztő coach és motivációs előadó ), Marton Gábor (motivációs tréner, kockázatelemző, sikerkozosseg.hu oldal alapító-társtulajdonosa), Ujfalussy Zsolt ( spike-trader.com , spike trader, tőzsdei oktató ), Molnár Zalán ( IronFx broker Mo-i irodavezető, sales manager)

Időpont: Minden hónap második csütörtökjén 18:00-23:00-ig.

Helyszín: Vendel Konferenciaház 4. emeleti előadó (1096 Budapest, Vendel u. 11.)

Részvételi díj: NINCS!! A rendezvény teljesen nonprofit alapon működik. Csak a terembér 500 Ft/fő-s becsületkasszás költségét kell rászánnunk. A bevétel többletekből a következő alkalomra üdítőt és pogácsát, harapnivalót veszünk.

SZERETETTEL VÁRUNK!!
Hirdetések
Régi 2013-09-04, 08:14   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Egyszer voltam Várkuti Géza könyvbemutatóján, valóban nagyon barátias volt a hangulat, szimpatikus volt.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-04, 09:32   #4 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.356
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Én többször voltam már a Traders Nighton.

Mindenkinek csak ajánlani tudom. Egy teljesen független környezet ahol nincs helye semmi sumákolásnak és a traderek tényleg olyan információt kapnak amit használni tudnak, vagy jobbá tudnak válni.
Régi 2013-10-08, 07:29   #5 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Most csütörtökön is gyertek szerintem, mert jó előadások lesznek
(nem én)
Régi 2013-10-10, 12:23   #6 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Ujfalusi Zsolt előadása

http://www.youtube.com/watch?v=Fra_efZp5ik
http://www.youtube.com/watch?v=HpNtkENkwsg
http://www.youtube.com/watch?v=75pDTcyWzV0
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-11, 11:08   #7 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

25:11-es kérdező figyel is:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-12, 23:15   #8 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

HM! Tetszik! Tetszik!

Tisztelet az esenény szervezőinek!
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-13, 10:19   #9 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
HM! Tetszik! Tetszik!

Tisztelet az esenény szervezőinek!
Olvastam egy jó mondást: "A gazdag emberek magukhoz vonzanak másokat. Aztán rögtön benyújtják a számlát."

Egy 2 milliós nagyvárosban összejön 50-80 ember…

Aztán lehet őket univerzális bőségtudatra oktatni (12.20-16.00).

S jöhetnek az önzetlen előadók. Minél nagyobb a magához vonzott ügyfelek száma, minél nagyobb az abból származó bevétele, annál nagyobb név a szakmában.

De a Trader's Night nem az igazi traderekről kellene, hogy szóljon?
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-13, 13:02   #10 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem néztem meg az összes videót, de amit láttam, abból úgy tűnik számomra, hogy kétféle előadó lép fel az eseményen. Az egyik az amatőr, akik, pár hónapnyi, több-kevesebb eredmény után tart előadást, a másik, aki el akar adni valamit, oktatást, és/vagy robotot. De valahogy, ezt mégis úgy teszi, hogy azért hasznos és élvezetes tud lenni egy kezdő számára. - Számomra is. Nyílván ez is a csali része.

Valóban jó volna olyan magyar tradereket látni és hallani, akik ebből élnek és úgy adnak ötleteket, mesélik el a tapasztalataikat, hogy nem akarnak eladni semmit.
Azonban, mint ahogy tudjuk, ilyenek nem léteznek! :-D
Itt a fórumon is már többször beszéltünk róla, nem nagyon vannak ilyenek. Mert aki ebből él, az nem beszél, aki beszél róla, az nem tudja / akarja bizonyítani. Nem ismerünk senkit, aki biztosan csak a trade-ből élne. Ezt tapasztaltam évekkel ezelőtt is, mikor koptattam, ezeket az olcsó, vagy ingyenes előadásokat. Már akkor is mindíg szóba került, hogy valaki ismer-e valakit személyesen, aki a tőzsdéből él, és senki nem tudott ilyet. A legjellemzőbb válasz ez volt: "A tőzsdén nem sikeres, de nagyon jó előadó, hiszen tanár a végzetsége." :-)

Ennek ellenére azt gondolom, hogy a kezdeményezés jó, csak a trader társadalom annyira fiatal Magyarországon, hogy még csak azok lépnek nyílvánosság elé, akiknek valamilyen anyagi érdeke fűződik hozzá. De azt is gondolom, hogy, ha a szervezők kitartóak lesznek, előmozdíthatják egy új, nyitott közösség kialakulását. Hasonlóan, mint a pókeres közösséghez. Hogy ne legyen szégylni való, ha valaki a trade-ből él.
És talán, egy idő múlva felbátorodnak azok is, akik csak mesélnének, de nem szeretnének eladni semmit.
Nem biztos, hogy feltétlen részletes stratégia bemutatásra vona szükség, mert ki az, aki szívesen kiadná a stratégiáját. De példaképek hiányoznak a szakmából, inspiráló történetek, vagy csak egy bátorító közösség.

Magam is számtalan stratégiával találkoztam és a legtöbbre azt mondtam, hogy lehet, hogy sikeres, de fényévekre áll a személyiségemtől, így nem tudom adobtálni. De van benne egy apró részlet, ami figyelemre méltó, amire nem is gondoltam. Vagy Én is így láttam, de nem voltam biztos magamban. - Ilyen élményem volt,a fenti előadás során.
Szóval, lehet, hogy nem is kellene félni, attól, hogy túl sokan kezdik használni ugyan azt a rendszert.

Hiszem, hogy van értelme azoknak az előadásoknak is, akik ilyen-olyan hátsó szándékkal kerülnek bemutatásra. Vallom, hogy mindenkitől lehet tanulni valamit. Azoktól is, akik el akarnka adni nekünk ezt, vagy azt. Egy kevésbé tehetséges kezdőnek, mint Én, nem is nagyon van más választása, mert csak velük találkozik. Ugyanakkor, a legtöbb tehetséges tőzsdés is tanult valakitől, bojtárkodott valaki mellett (Soros, Kosztolány, Buffet). Kevesen vannak, akik kútfőből, autodidakta módon fejlődtek.

És azt sem hiszem, hogy ördöktől való, hogy pénzt kér egy előadó, vagy oktató a tanulni vágyóktól. Miért várnánk el, hogy bárki ingyen átadja a tapasztalatát, vagy tudását, netán szoftverét, amit használ. Az más kérdés, hogy elvárható lenne, hogy több 100 ezer Ft.-ért cserébe belelássunk a lapjaiba, számlatörténet formájában, vagy valamilyen garanciát adjon, ha egy szoftver (expert) nem hozza az eredményeket.

De, ez megint csak a közösség felelőssége!
Hogy megírja mindneki a tapasztalatát egy adott tanfolyamról, vagy expertről. Jót-rosszat. Így tisztulhatna a piac.
Viszont az megint nem működik, hogy ha valaki beszámol egy kellemes tapasztalatról, azt olyan fórum társak kérdőjelezik meg, sokszor sértő hangnemben, akik nem is vettek részt a tanfolyamon, vagy nem is találkoztak az adott rendszerrel.

Próbáljunk valamiylen egyensúlyt találni.
Régi 2013-10-13, 13:27   #11 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
holper a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás kár

Idézet:
Olvastam egy jó mondást: "A gazdag emberek magukhoz vonzanak másokat. Aztán rögtön benyújtják a számlát."

Egy 2 milliós nagyvárosban összejön 50-80 ember…

Aztán lehet őket univerzális bőségtudatra oktatni (12.20-16.00).

S jöhetnek az önzetlen előadók. Minél nagyobb a magához vonzott ügyfelek száma, minél nagyobb az abból származó bevétele, annál nagyobb név a szakmában.

Sajnos igazad van. Nem a tréderekről szól ez a dolog. Pedig talán a neve miatt én is azt gondoltam, hogy más lesz ez mint általában.

Egyszer voltam. Olyan mint egy MLM-es termékbemutató.

Ha a barátomnak akarnék a trédelésről beszélni az utolsó lenne, amit ajánlanék neki az az ilyen Újfalusi féle "stratégia" lenne.

Valószínűnek tartom,. hogy a szervezők kapnak vmit az előadóktól. hogy 50-100 ember előtt hirdethessék a terméküket. De mindegy is...

Volt 2 érdekes élményem. Az egyikben egy brókercég tulajdonos beszélt arról, hogy ő még nem látott tartósan nyereséges forex kistradert.

Amásik facebook bejegyzésben HAhn úr ír arról (miután tartott egy a rendszerét propagáló előadást a Traders Nighton), hogy ő sem látott még embert aki a kereskedésből él, csak olyat aki a kereskedés oktatásából.

Gondolkodjunk el ezen.

VEGYÉTEK MÁR ÉSZRE!! :Az előadó NEM a trédelésből él , NINCS nyerséges stratégiája, valószínűleg (biztosan) nem is kereskedik rendszeresen nagyobb összeggel.

Senkinek ne fizessetek pénzt a tanításért aki nem úgy kezdi, hogy megmutatja az élő kereskedéseit. Hosszabb tavon profitosan. Ha van neki meg fogja mutatni és sokat fog kérni a tanításért, ha egyáltalán..

Ha nincs neki akkor terelni fog és pár tizezret százezret próbál legombolni rólad. JELENLEG CSAK ILYEN VAN A PIACON.

off: Pl Forextanoda. Éles számlatörténet semmi. centes számlán bohóckodás. Több ezer pipes minuszok a stratégiával kereskedett ZULU számlákon. Előnye hogy csak 5000-be kerül havonta .

Teljesen fölösleges bármennyi időt pénzt ezekre pazarolni azoknak akik komolyan gondolják a trédelést.

Hogy mire érdemes ? Én szívesen beszélnék valakivel, aki a kereskedésből él.
Valószínűleg soha nem fogok találkozni vele.

Addig is keresem a magam útját. Azt hittem hogy ez a baráti kör kb ilyen embereket hoz össze.

Ez a "termékbemutató" jelleg csalódást okozott. De erre van igény sajnos.
holper nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-13, 13:37   #12 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
holper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez a "termékbemutató" jelleg csalódást okozott. De erre van igény sajnos.
Nem feltétlenül erre van igény, csak nincs más.
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-13, 20:44   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nemigen van olyan ember aki kizárólag ebből él.
Egyszerű az oka:
egy adott tőkenagyság felett a vagyon különböző befektetési eszközökben van. Ezek hoznak elég jelentős passzív jövedelmet, így ha az ember akár egy évig bukóban van az sem gond. A jövedelem külömböző forrásokból párhuzamosan származik, így egyikre sem igaz, hogy kizárólag ebből él. Hol az egyikből jön több, hol a másikból.
Szerintem elképesztően felelőtlen az a befektető aki minden pénzét a tradingben tartja.

Ez az én véleményem. Én pl. 3 forrásból élek, közöttük egy alkalmazotti munkaviszonyból amit annyira szeretek, hogy minimálbérért vagy jelképes összegért is csinálnám, nem ezen múlik az egzisztenciám. Így tehát az a sokszor hirdetett szemlélet is lehet hamis, amit az oktatócégek marketingre használnak, hogy szabadulj meg az alkalmazotti rabszolgaságból. Emellett a többi forrásból is származik kellő jövedelmem, de ezek közel sem egyenletesek, havi cashflow biztosítására nem alkalmasak viszont éves szinten nagyon elégedett vagyok velük.

Sokszor gondolkodtam már azon, hogy ha csak tradelnem kellene, megélnék-e belőle. Nem tudom... Minden esetre nekem a tradingben is segít, hogy nem stresszelek azért, hogy muszáj sikeresnek lennem benne. Így könnyebben jön az eredmény. A kereskedésben a profitcélom pedig nem több, mint évi 15-20%. Efölött minden Ft ajándék. Ennek megfelelően elég konzervatívan közelítek a témához, valószínűleg nem is sokan tanulnának tőlem szívesen.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-13, 21:30   #14 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
......Én pl. 3 forrásból élek, közöttük egy alkalmazotti munkaviszonyból amit annyira szeretek, hogy minimálbérért vagy jelképes összegért is csinálnám, nem ezen múlik az egzisztenciám....
Csak a főnököd meg ne tudja.

Egyébként osztom a véleményed.
Régi 2013-10-13, 22:37   #15 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Emellett a többi forrásból is származik kellő jövedelmem, de ezek közel sem egyenletesek, havi cashflow biztosítására nem alkalmasak viszont éves szinten nagyon elégedett vagyok velük.
Ha a havi cashflow pozitívban lenne csupán a passzív és egyéb bevételi forrásból, akkor mondhatnád, hogy megélsz az ügyeskedésből. Amíg ez nincs meg, addig a mókuskerék forog. Ha Te megélnél belőle, akkor is megtartanád az alkalmazotti jogviszonyod? Vagy esetleg saját magad főnökévé lépnél elő a munkád során (az írottak alapján gondolom már amúgy is a munkád a hobbid, ezért nem is feltételezem hogy elkezdenél a hobbidnak élni).
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-13, 22:58   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
alkalmazotti munkaviszonyból amit annyira szeretek, hogy minimálbérért vagy jelképes összegért is csinálnám,
Fotós vagy a Playboynál?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-14, 07:10   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 199
Hírnév szint: 7
gogolak a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tényleg olyan feeling volt mintha egy MLM termékbemutató lett volna.
Szerencsére csak videon néztem mert különben becsapva éreztem volna magam.
Az előadó konkrétan átnevezte a pinbart "spájknak" és onnantól saját ötleteként árulja.
Azt mondom, minden amire szükség lehet, tanulás szempontjából az a nettről INGYEN elérhető. Letölthető könyvek, webinarok és ilyen olyan fórumok formájában.
Azok a bohócok akik meg 2 lakat alatt őrzi a saját stratégiáját az vagy szélhámos vagy fogalma nincs a piaci körülményekről, ha azt hiszi, hogy azért mert megosztja másokkal attól neki bármi hátránya származik belőle.
gogolak nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-14, 11:31   #18 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

Kedves Olvasóközönség!

Szeretnénk néhány gondolattal hozzászólni az itt leírtakhoz.

Elsőként muszáj megjegyeznünk, semmilyen anyagi juttatást nem kapunk a fellépőktől. Tudjuk, ezt itt Magyarországon nehéz elképzelni, ahol sajnos nem tudják az ilyen önzetlen dolgokat az emberek elképzelni. Hozzátesszük, ebben semmi meglepő sincs kicsiny hazánkban. Nem véletlenül német, és nem magyar mintára kezde el ezt a klubot Várkuti Géza szervezni két éve.

Klubunk célja, hogy bemutassuk a közönségünknek a mai hazai tőzsdeszakma képviselőit. Szerintünk ez azért hasznos a kezdő és haladóbb trédereknek, mert mindössze a becsületkassza áráért megtudhatják, hol és kik miben tevékenykednek a hazai tőzsedszakmában, amibe betekintést kaphatnak, akik eljönnek hozzánk rendszeresen.

Muszáj megjegyeznünk még továbbá, hogy nem mi tehetünk arról, ha általatok profiknak vélt tréderek nem mernek eljönni fellépni hozzánk, se máshova. Ez szerintünk szintén a hazai közhangulatot minősíti, legkevésbé sem a klubunkat és jószándékunkat.

Mi nem reklámozzuk magunkat, a fórumot is építő kritikák miatt hoztuk létre. Tudjuk, ez itthon mindig egy kritikus pont, hiszen a fórumban név nélkül lehet a másikat gyalázni. Mi szeretnénk vállalni magunkat és a tevékenységünket, és továbbra is várjuk a jószándékú észrevételeket. Ha igazán segíteni akartok, kérjük, hívjatok el általatok hitelesnek vélt trédereket!
Más országokban vállalják magukat ezek az emberek. Ja, hogy itthon nem vállalják, akkor arról nem mi tehetünk!

Szép napot kívánva:

Dávid és Krisztián
Régi 2013-10-14, 13:37   #19 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 199
Hírnév szint: 7
gogolak a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Trader's Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Olvasóközönség!

Klubunk célja, hogy bemutassuk a közönségünknek a mai hazai tőzsdeszakma képviselőit. Szerintünk ez azért hasznos a kezdő és haladóbb trédereknek, mert mindössze a becsületkassza áráért megtudhatják, hol és kik miben tevékenykednek a hazai tőzsedszakmában, amibe betekintést kaphatnak, akik eljönnek hozzánk rendszeresen.

Muszáj megjegyeznünk még továbbá, hogy nem mi tehetünk arról, ha általatok profiknak vélt tréderek nem mernek eljönni fellépni hozzánk, se máshova. Ez szerintünk szintén a hazai közhangulatot minősíti, legkevésbé sem a klubunkat és jószándékunkat.

Mi nem reklámozzuk magunkat, a fórumot is építő kritikák miatt hoztuk létre. Tudjuk, ez itthon mindig egy kritikus pont, hiszen a fórumban név nélkül lehet a másikat gyalázni. Mi szeretnénk vállalni magunkat és a tevékenységünket, és továbbra is várjuk a jószándékú észrevételeket. Ha igazán segíteni akartok, kérjük, hívjatok el általatok hitelesnek vélt trédereket!
Más országokban vállalják magukat ezek az emberek. Ja, hogy itthon nem vállalják, akkor arról nem mi tehetünk.
A félreértések elkerülése véget szeretném megjegyezni, hogy az ötlet mint olyan hogy trader klub teljesen dicséretes. Ami már nem annyira szimpatikus, hogy a meghívott "sztár tréderek" a klubot használják hallgató toborzásra a saját tanfolyamjaikhoz.
gogolak nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-14, 14:01   #20 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
gogolak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A félreértések elkerülése véget szeretném megjegyezni, hogy az ötlet mint olyan hogy trader klub teljesen dicséretes. Ami már nem annyira szimpatikus, hogy a meghívott "sztár tréderek" a klubot használják hallgató toborzásra a saját tanfolyamjaikhoz.
Kiknek teljes ráfizetés a tanfolyamok megtartása. Nem fogom újból megnézni, hogy pontosan idézzek: mennyi 50e Ft/fő? szorozva 10 verébbel, az 500e Ft...az egyenleggörbe adataiból nem sok látszódott, de szép a DD.
Ilyen paraméterekkel sokan tarthatnának tanfolyamokat, ha ugyan meglenne hozzá az a valamijük (arc, gyomor), hogy ennyit elkérjenek érte.

Kedves Dávid és Krisztián!

Mindenképpen hasznos Trader's Night! A véleményektől meg nem kell félni, ha negatívok is, nem a szervezőknek szól. Miért vállalná fel magát (ezt a hülye kifejezést....) bárki is bármelyik fórumon? Nem akar senki semmit eladni
Személy szerint hiteles trédert, több éves visszakövethető kivonattal, dokumentált kereskedéssel én is szeretnék látni, de úgy tűnik az ilyen kérésekből mindig sértődés lesz. Legalábbis azoknál, akiknek a dvd, robot, tanfolyam eladás "aprópénzei" jelentik a fő bevételi forrást.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-14, 16:52   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Szerintünk ez azért hasznos a kezdő és haladóbb trédereknek, mert mindössze a becsületkassza áráért megtudhatják, hol és kik miben tevékenykednek a hazai tőzsedszakmában...
én kötelezővé tenném, hogy mindenki fizessen pár ezer ft-os belépőt minden alkalommal. ezzel ki lehet szűrni a komolytalan embereket.
ép akartam javaslatot adni, hogy kit hívjatok meg, de látom már bent vannak a listába: Rozgonyi György, Balázs Szilárd
náluk tényleg nehéz jobbakat találni. én meg egyelőre nem megyek.
azért Pintér Péter alap lenne elhívni. ha meg nem jön el senki, akkor ez van. majdnem mindegy kit hívtok meg, mert mindenkitől lehet tanulni. mindenki másképp látja. bár a tradernek mindig az a jó, ami a sajátja.
a saját látásmód,a saját stratégia,a saját hitrendszer..
de természetesen jó tanulni mindenkitől, mert amikor elmegyek valahova és látom, hogy nem tudnak komolyat mondani, akkor is az egy megerősítés nekem, hogy jó úton vagyok. de elérkezik az a pont, amikor a trader nem akar menni sehova. semmilyen tanfolyamra, semmilyen előadásra..,mert tudja hogy amit csinál az jó és van eredménye és azt is tudja, hogy "újat már nem tudnak" mondani neki.
örülök neki, hogy azért Ujfalusit sikerült meghívni. neki már nagy tapasztalata van.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-14, 21:00   #22 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem feltétlenül erre van igény, csak nincs más.
!!!
http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/223575
Régi 2013-10-14, 23:22   #23 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nemigen van olyan ember aki kizárólag ebből él.
Egyszerű az oka:
egy adott tőkenagyság felett a vagyon különböző befektetési eszközökben van. Ezek hoznak elég jelentős passzív jövedelmet, így ha az ember akár egy évig bukóban van az sem gond. A jövedelem külömböző forrásokból párhuzamosan származik, így egyikre sem igaz, hogy kizárólag ebből él. Hol az egyikből jön több, hol a másikból.
Szerintem elképesztően felelőtlen az a befektető aki minden pénzét a tradingben tartja.

Ez az én véleményem. Én pl. 3 forrásból élek, közöttük egy alkalmazotti munkaviszonyból amit annyira szeretek, hogy minimálbérért vagy jelképes összegért is csinálnám, nem ezen múlik az egzisztenciám. Így tehát az a sokszor hirdetett szemlélet is lehet hamis, amit az oktatócégek marketingre használnak, hogy szabadulj meg az alkalmazotti rabszolgaságból. Emellett a többi forrásból is származik kellő jövedelmem, de ezek közel sem egyenletesek, havi cashflow biztosítására nem alkalmasak viszont éves szinten nagyon elégedett vagyok velük.

Sokszor gondolkodtam már azon, hogy ha csak tradelnem kellene, megélnék-e belőle. Nem tudom... Minden esetre nekem a tradingben is segít, hogy nem stresszelek azért, hogy muszáj sikeresnek lennem benne. Így könnyebben jön az eredmény. A kereskedésben a profitcélom pedig nem több, mint évi 15-20%. Efölött minden Ft ajándék. Ennek megfelelően elég konzervatívan közelítek a témához, valószínűleg nem is sokan tanulnának tőlem szívesen.
Köszi, hogy leírtad!

Engem nagyon érdekelne a többi, régi motoros fórumtag helyzete is.
Önbevallásos alapon.

Melyikőtök az, aki kizárólag a tőzsdéből él, vagy a tőzsdén szedte össze azt a tőkét, amely már passzív jövedelmet (is) jelent neki.
És nem alapkezelő az Aegonnál, vagy az OTP-nél!
Magányos trader.
Régi 2013-10-15, 08:41   #24 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Olvasóközönség!

Szeretnénk néhány gondolattal hozzászólni az itt leírtakhoz.

Elsőként muszáj megjegyeznünk, semmilyen anyagi juttatást nem kapunk a fellépőktől. Tudjuk, ezt itt Magyarországon nehéz elképzelni, ahol sajnos nem tudják az ilyen önzetlen dolgokat az emberek elképzelni. Hozzátesszük, ebben semmi meglepő sincs kicsiny hazánkban. Nem véletlenül német, és nem magyar mintára kezde el ezt a klubot Várkuti Géza szervezni két éve.
Nem esett még le senkinek, hogy ez a rendezvény Várkuti úr leendő brókercégének ingyenes ügyfél toborzója ?

http://www.youtube.com/watch?v=NtodR3Q25RA

9.00 perctől ő maga mondja el...teljesen önzetlenül!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-15, 08:57   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem esett még le senkinek, hogy ez a rendezvény Várkuti úr leendő brókercégének ingyenes ügyfél toborzója ?

Én igaz csak idén kezdtem el járni a Traders Nightra, de egyszer sem érzékeltem volna, hogy toborzó lenne. Voltak brókercégek már ott, voltak pénzkezelők, oktatók, most kezdők, motivációs training, volt már sok sok minden.

Az az igazság, hogy sok ember egóját szúrhatja ez a dolog, hogy nem neki jutott eszébe...az is igaz lehet, hogy sok mindenki már belefáradt a sok maszlagba ami itthon történik. De én kötelességemnek érzem, hogy kiálljak a srácok mellett és a Traders Night mellett.

Végre van egy jó dolog, végre van egy független kezdeményezés itthon amit inkább ki kéne használni mintsem piszkálni vagy unalmatokban/megszokásból belekötni. Végre van egy közösség ahová ellehet menni és olyan emberekkel találkozni akiket szintén érdekel ez a világ. Vannak profibbak és vannak kezdők is...de a srácok pont azért csinálják még mindig, mert a közösség számít, hogy érezzétek nem vagytok egyedül.

Én továbbra is fogom mondani az ügyfeleknek mert ez a dolog JÓ és van ÉRTELME.
Régi 2013-10-15, 08:59   #26 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

nahhh, belenéztem kicsit
igaz

ami még ütősebb, az az "előadó" hölgy bemutatója a trendelemzési módszeréből

remélem mindenki megtudott belőle mindent

ez kész

aki felfedezett egy értelmes gondolatot az egészből, jelentkezzen
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-15, 09:29   #27 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nahhh, belenéztem kicsit
igaz

remélem mindenki megtudott belőle mindent

ez kész

Gondolom az első előadása volt, és csak szerette volna megosztani az élményeit, tapasztalatait.
Maga a kezdeményezés viszont remek. Egyeseknél több értelme lenne egy ilyen rendezvényre elmenni ismerkedni, mint fórumokon kiélni a frusztrációjukat.
Régi 2013-10-15, 09:47   #28 (permalink)
Kitiltott

kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az az igazság, hogy sok ember egóját szúrhatja ez a dolog, hogy nem neki jutott eszébe...az is igaz lehet, hogy sok mindenki már belefáradt a sok maszlagba ami itthon történik.
Mi ebben az új? Az, hogy már nem online trading roomnak, webináriumnak, vagy tőzsdeklubnak hívják, hanem valami puccos helyen szervezik ingyen, de kötelező becsületkasszával? (Vidékről úgyse megyek, így nem az 500 forintot sokallom, de ha marketing, fizesse az, aki épp reklámozni akarja magát.)

A mondat második felével egyet kell érteni.

Megint eretnekséget fogok írni: a hazai trader társadalom legalább 100 évvel le van maradva az amerikaihoz képest. Anno pl. Graham, Fisher megteremtette az értékalapú kereskedés alapjait, vagy Gann, Andrews, Dow, Elliott … a technikai elemzését. És kereskedtek, milliókat kerestek, csakúgy mint az utódaik Soros, Buffett, vagy Kostolany…

Közös gyakorlással egybekötve ez mind benne lehetne egy traderklub tematikájában. Mint ahogy a traderek érdekvédelme is a csalókkal, lenyúlásokkal szemben.

Hiszen a mai sztártraderek alig tudnak valamit, kaszinót csinálnak a tőzsdéből, és nem is a kereskedésből élnek, miközben egyre többen választják, hogy hosszú évek tanulása, tapasztalata, szenvedése helyett inkább lerabolják a piacot brókerként, oktatóként, affiliate, stb.

Vak vezet/hülyít világtalant: „Follow the trend”,and „Keep it simple stupid”
Régi 2013-10-15, 10:10   #29 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
MegaMIND a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Mi ebben az új? Az, hogy már nem online trading roomnak, webináriumnak, vagy tőzsdeklubnak hívják, hanem valami puccos helyen szervezik ingyen, de kötelező becsületkasszával? (Vidékről úgyse megyek, így nem az 500 forintot sokallom, de ha marketing, fizesse az, aki épp reklámozni akarja magát.)

A mondat második felével egyet kell érteni.

Megint eretnekséget fogok írni: a hazai trader társadalom legalább 100 évvel le van maradva az amerikaihoz képest. Anno pl. Graham, Fisher megteremtette az értékalapú kereskedés alapjait, vagy Gann, Andrews, Dow, Elliott … a technikai elemzését. És kereskedtek, milliókat kerestek, csakúgy mint az utódaik Soros, Buffett, vagy Kostolany…
Még mielőtt elájulnál a korábbi nagyok önzetlenségén és stb. annyit azért nem baj ha tudsz, hogy pl. Gann a maga korában egy nagyon jó HÁZ áráért oktatott.
Régi 2013-10-15, 10:24   #30 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még mielőtt elájulnál a korábbi nagyok önzetlenségén és stb. annyit azért nem baj ha tudsz, hogy pl. Gann a maga korában egy nagyon jó HÁZ áráért oktatott.
Lehet. De most olvasom/fordítom a „45 év a Wall Streeten” című könyvét, amit 72 éves korában írt.

Még ha nem is ismerjük az általa kidolgozott elemzési módszereket, ennyiből is látható, hogy a kisujjában több tapasztalat volt, mint pl. neked, aki néhány év demo után 230 ezerért akarsz oktatni.
Régi 2013-10-15, 10:28   #31 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Lehet. De most olvasom/fordítom a „45 év a Wall Streeten” című könyvét, amit 72 éves korában írt.

Még ha nem is ismerjük az általa kidolgozott elemzési módszereket, ennyiből is látható, hogy a kisujjában több tapasztalat volt, mint pl. neked, aki néhány év demo után 230 ezerért akarsz oktatni.
Te barom te!!! Nem is ismersz idióta. Hogy veszed ehhez a bátroságot. Ki mondta, hogy pár éve demózok és így akarok csinálni bármit is? Olvasd már el rendesen a blogot amit írok. Ki nem kereskedik élesbe MR. Moneymentor!!! Röhög a vakbelem a biztosítást árulok, de tőzsdegurunak állítom be magam. Egyébként megértem, hogy miért tűnik el előbb-utóbb minden értelmes ember innen. Vagytok egy páran, akiknek semmi nem megy, csak a baszogatás, fikázás meg a kötekedés. Pofázni azt mindegyik tud.
Régi 2013-10-15, 10:33   #32 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Te barom te!!! Nem is ismersz idióta. Hogy veszed ehhez a bátroságot. Ki mondta, hogy pár éve demózok és így akarok csinálni bármit is? Olvasd már el rendesen a blogot amit írok. Ki nem kereskedik élesbe MR. Moneymentor!!! Röhög a vakbelem a biztosítást árulok, de tőzsdegurunak állítom be magam. Egyébként megértem, hogy miért tűnik el előbb-utóbb minden értelmes ember innen. Vagytok egy páran, akiknek semmi nem megy, csak a baszogatás, fikázás meg a kötekedés. Pofázni azt mindegyik tud.
--------
Régi 2013-10-15, 10:47   #33 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Legfontosabb, hogy lelkileg legyetek a topon:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-15, 10:52   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Legfontosabb, hogy lelkileg legyetek a topon:-)
És sikerült megragadni a dolog lényegét
Régi 2013-10-15, 10:58   #35 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És sikerült megragadni a dolog lényegét
Milyen dolgok, milyen lényege?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-15, 11:18   #36 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 53
dadada a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Megamind miért hasonlítja magát Gannhoz? És mit oktat 230ezerér?
dadada nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-15, 11:24   #37 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
dadada eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megamind miért hasonlítja magát Gannhoz? És mit oktat 230ezerér?
Ez most komoly? Ezt nem hiszem el. Iratkozzatok be légy szíves egy szövegértés órára vagy iskolába vagy valami. Ki hasonlította magát Gann-hez? Hol írtam én ilyet? Legalább olvass vissza pár hozzászólást!
Régi 2013-10-15, 12:04   #38 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
holper a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás stat

Az általad oktatni tervezett startégiákról van éles számlás legalább 1 éves eredményed, amit megosztanál velünk ?

Idézet:
Ez most komoly? Ezt nem hiszem el. Iratkozzatok be légy szíves egy szövegértés órára vagy iskolába vagy valami. Ki hasonlította magát Gann-hez? Hol írtam én ilyet? Legalább olvass vissza pár hozzászólást!
holper nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-15, 12:31   #39 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

Sziasztok!

Látom, Tomy még mindig nem világos

Mi nem vagyunk semmivel és senkivel leszerződve. Ezt továbbra sem értem, miért nem tudják az emberek felfogni.

A becsületkassza pedig nem kötelező. Hogy lenne kötelező egy becsületkassza, ez oximoron

Igen, jönnek és eddig is jöttek brókercégek is hozzánk, és ez így van rendjén, hiszen a célunk, hogy bemutassuk a hazai tőzsdeszakma képviselőit.

Muszáj megköszönnöm az építő jellegű kritikákat is, amiket írtatok:
Balázs Szilárd, és Rozgonyi György fog jönni hozzánk, Pintér Pétert hívtuk már, egyelőre nemet mondott, de én nagyon bízom benne, egyszer meggondolja magát és eljön hozzánk. Én szívesen fogadom, mint extanítványa is, és mint emberileg is kiváló embernek ismertem meg.

Tréderekre várom továbbra is a javaslatokat.

Előadóink természetesen nem mind profik. Ezt nem is célunk garantálni, hiszen így tudunk teret adni a kezdőknek is.

A klub ázsióját igyekszünk növelni az egyre jobb és színvonalasabb előadók meghívásával, hogy idővel a rejtőzködő, profi tréderek közül is egyre többet meg tudjunk hívni. Pénzcsinálást nem tervezünk a klubból csinálni, arra ott a piac

Üdvözöllek titeket!

Dávid
Régi 2013-10-15, 13:02   #40 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

Mégvalami eszembe jutott!

Minden előadónknak elmondjuk, marketing az minimális legyen. Van, aki marketingel, van, aki nem, de eddig senki se reklámozta agyba-főbe magát. Ezt szerencsére nyugodtan ki merem jelenteni, és ezzel a klubtagok többsége is egyetért. Nyilván, mivel mi senkinek nem tudunk és akarunk fizetni a fellépésért, ezért marketingnek minimálisan teret is adunk, amit én kifejezetten támogatok, hiszen lássa csak mindenki, az adott előadó milyen értéket képvisel, mi mellett teszi le a voksát, és mutassa csak be a termékeit.

A toborzás szó így kicsit erős szerintem, de én nem bánom, hogy van minimális marketing. A klubtagjaink pedig nem hülyék, hogy mindenre elmenjenek! Akik régóta járnak, jobban tudnak szűrni az információkban, és képben vannak, mi megy most idehaza a tőzsdeszakmában.

És hogy ne legyen vita senki között, most szeretném nektek felajánlani, gyertek el előadni a klubba! Ha képviseltek és oktattok valamit, gyertek el hozzánk, nincs mitől tartanotok! A mi klubunk nem egy vallatópad, ezt láthatjátok a videóinkon is. Írjatok rám privátban, és megbeszéljük a részleteket.
Régi 2013-10-15, 16:20   #41 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Megint eretnekséget fogok írni: a hazai trader társadalom legalább 100 évvel le van maradva az amerikaihoz képest.
Ebben semmi eretnekség nincsen, ez így igaz!
De kié a lehetőség, hogy ez megváltozzon?
Régi 2013-10-15, 19:26   #42 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
az itt levő fórumozok jó része még el se merne menni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-15, 19:27   #43 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
A becsületkassza pedig nem kötelező. Hogy lenne kötelező egy becsületkassza, ez oximoron
Dávid
nem tudom ki gondolhatta ezt.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-15, 20:20   #44 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
az itt levő fórumozok jó része még el se merne menni.
ennek mi értelme?
ha meg elmegyek, és ott elő is akarok adni valamit, akkor az legyen konkrét valami, amit én kitörpöltem, végrehajtottam és reprodukálni is tudok bármikor

az, h egy W1 charta behúzok baromi széles PPZ zónákat majd lemondom ,h felfelé megy a trend óráson és itt is van egy zóna de ma még nem tudjuk mi fog történni, meg itt biztos egy hírre kitépték az árat egy nagy nulla

ezzel nem állnék ki "előadni"

azt sem mondtam, h én jobb vagyok, de nagy nyílvánosság elött legalább nem mutatom be

szóval ebben igaza volt Kmisinek, h a vak vezet világtalant kategória

Te is ismered eléggé az FE OFK-it, ott legalább PP megteszi azt, h visszatekeri a chartot és egy adott időszakot letrédel a nézőség elött a saját szignálrendszerével

én valami ilyesmit várnék egy "előadótól"
Régi 2013-10-15, 20:52   #45 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

az előadás elején mondta is, hogy izgul. az előadás minősége és tartalma nem volt egy Van K. Tharp szintű, de ezt nem is várja el senki és szerintem jó volt. ezek úgyis a kezdőknek szólnak és nekik segítség minden előadás. még akkor is ha csak trendvonal húzásról szól, mert mindenki másképp húzza és jó látni ki hogy csinálja. abból lehet következtetéseket levonni. ha én adnám elő a stratégiámat az max. 5 percig tartana és csak egy vonalat húznék be a grafikonra
(támasz vagy ellenállás szintet megjelölendő). további 5 perc lenne a kereskedés lényegének átadása. az enyém is elég unalmas,"tartalmatlan" előadás lenne.

update:

"Örülök, hogy az a lány fel merte vállalni az arcát ország-világ előtt."

így van. aranyos volt.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-15, 20:53   #46 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
én valami ilyesmit várnék egy "előadótól"
Hát rajta!

Nagyon kíváncsi lennék a technikádra, vagy bármilyen tapasztalatodra.

Egyébként Te megélsz a tradelésből?
Milyen szinten állsz vele?

Örülök, hogy az a lány fel merte vállalni az arcát ország-világ előtt.
Már csak azért is, mert megtudtuk, hogy vannak lányok is, akik érdeklődnek a tőzsde, a tradelés iránt.
Az ilyen egyéniségek lendíthetik előre azt, hogy kialakuljon egy jó, támogató, és értékes közösség.

Egy nick név mögé bújva könnyű kritizálni!
(Én is gyakran teszem.)

Utoljára módosítva: Pilotfish által : 2013-10-15 20:54 Oka: Túl sok egoizmus. :-)
Régi 2013-10-15, 21:22   #47 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát rajta!

Nagyon kíváncsi lennék a technikádra, vagy bármilyen tapasztalatodra.
ezt a részt elfelejtetted beidézni a mondókámból:

"azt sem mondtam, h én jobb vagyok, de nagy nyílvánosság elött legalább nem mutatom be"
Régi 2013-10-16, 07:40   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ezt a részt elfelejtetted beidézni a mondókámból:

"azt sem mondtam, h én jobb vagyok, de nagy nyílvánosság elött legalább nem mutatom be"
Pedig ha valaki nullán tartja a számlát, vagy kis pluszos kereskedő, már az is sokat segít a kezdőknek...sokan tudnának tanulni tőled
Régi 2013-10-16, 10:31   #49 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 53
dadada a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
....... a kisujjában több tapasztalat volt, mint pl. neked, aki néhány év demo után 230 ezerért akarsz oktatni.
Mit oktat a fazon 230ér?
dadada nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-16, 13:56   #50 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
dadada eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mit oktat a fazon 230ér?
Azt hogy hogyan lehet pénzt csinálni...
A blogjában benne van:

http://megamind.blog.hu/

Még vezetett "mintaszámla is van".
  Válaszol idézettel
Válaszol

« Anonymousfx | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Ninja Trader spekulans Tőzsdei elemző programok 34 2017-06-07 23:19
Hungária Trader MA3MA50 Brókercégek 10 2013-05-10 12:16
Forex web trader Sityu Brókercégek 0 2011-01-15 22:55

A pontos idő 13:57 , a GMT +1 időzóna szerint.