Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-02-28, 22:58   #101 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
AnTi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi, így már kezd érdekelni!

Annyit kérdeznék még, hogy "közvetlenül" nem lehet elmenni a tanfolyamra, csak a bemutató előadáson keresztül?
küldök majd privátot.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-01, 19:34   #102 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
7thson a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
küldök majd privátot.
Ez engem is érdekelne.
7thson nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-03-01, 20:06   #103 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 4
Angler a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
küldök majd privátot.
Nekem is el tudnád küldeni? Köszönöm.
Angler nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-02, 10:49   #104 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mindenki fennakad ezen a "hogy lehet ez titok" témán... Nincs benne semmi érthetetlen.....

Azért te időnként tényleg fején találod a szöget!

Hihetetlen hogy mi magunk csináljuk nekik a reklámot, azzal hogy ki vagyunk akadva ezen a titok/nem titok dolgon.
A legjobban Zoooooli nyalta be a dolgot, azt hiszem.

Tetszik ahogy StLui és Sindler kezeli dologot.
Érdekes konzekvenciákat lehet levonni pár hozzászólásból.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-02, 10:56   #105 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Markating , hu titkos akkor ez jo , es mar harap is a sok hülye es lehet fejni
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-02, 12:57   #106 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A legjobban Zoooooli nyalta be a dolgot, azt hiszem.
Ezt hogy logikáztad össze!?
Engem személy szerint nem érdekel sem titkosan, sem nyíltan a dolog.
Többen érdeklődtek, hogy ez mi lehet, azért írtam le a kapott infókat.
A titokmarketing eddig működött. Most már mindenki el tudja dönteni megéri neki a kiadás egy ilyen "stratégiáért" vagy sem. Ha nem lenne igazam, azt hiszem már többen reklamáltak volna, hogy nagyon messze járok az igazságtól.
Régi 2014-03-02, 15:40   #107 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... Ha nem lenne igazam, azt hiszem már többen reklamáltak volna, hogy nagyon messze járok az igazságtól.
Akkor reklamálok, Nagyon messze jársz..

De érdekes, tiszta bulvár újságírás feeling, elszórtál egy pletykát, a következő tényként kezelte, és ismét duplázta a tanfolyam árát, a harmadik pedig máris akasztást követelt

Ezt már nem Zooli-nak:

Annyit még egy akármilyen tanfolyam árnál: itt 120 bruttó, ami kb 94 netto, nincs vele szemben igazán áfás költség, tehát áfa az államé, hetente itt tartanak egy promo előadást ingyen, de bérlik ilyenkor is a termet, havonta egy fizetősnél többet pedig nincs értelme tartani szerintem, nem is tartanak. Kb szerintem 6-8 ember minimum dolgozik a projekten. Szóval én semmi irreálisat nem találok egy tanfolyam ilyen árfekvésében. persze voltam Traderbambu előadáson régen, ott tényleg fel sem merült a számla, és csak halandzsa volt nekem! Ezt csak a könyvelői lényem mondatta el velem. Sokszor hallom ismerőseimet milyen jó lenne pl fagyizózni, mert itt a közelbe ennél meg annál a fagyisnál mennyien vannak, és olyankor vissza szoktam kérdezni: Persze amikor te is mész, de mi van az év másik 200-250 napján azt tudod-e? Persze nyilván van sok jól menő fagyis, de tudok sokat ami valamiért vegetál (tudtátok, hogy 1 gombóc fagyi belekerülhet 10Ft-ba, de akár 100-ba is?)
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-02, 16:27   #108 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt hogy logikáztad össze!?
Engem személy szerint nem érdekel sem titkosan, sem nyíltan a dolog.
Többen érdeklődtek, hogy ez mi lehet, azért írtam le a kapott infókat.
A titokmarketing eddig működött. Most már mindenki el tudja dönteni megéri neki a kiadás egy ilyen "stratégiáért" vagy sem. Ha nem lenne igazam, azt hiszem már többen reklamáltak volna, hogy nagyon messze járok az igazságtól.
Nem érted a lényeget.

Itt nem arról van szó hogy mi titkos, vagy mi nem.
Ez egy teljesen másodlagos dolog.

Nekem veled kapcsolatban egy nagyon lényeges dolog fogott meg, ami szerintem a szakmához kapcsolódik, mintsem ahhoz hogy milyen cég, milyen újabb stratégiát osztogat, pénzért, vagy akár ingyen.
Adva van az embered, aki elmegy egy ilyen okításra.
Rászánja az idejét, meg ha jól veszem ki StLui szavait 94,000.- + áfát. ( ha van egy kis esze, akkor nyilván leírja költségként és máris a NAV vendége volt! )

A tanfolyam után megkeres téged, hogy elmondja mit hallott. Magam elé képzelem, ahogyan viccesen mondja neked hogy de „ő most titoktartási, vagy mittudomén milyen szerződést sért meg”.
Nyilván ő egy lelkes kezdő, aki rohan a szentgrál után.
DE! Te nem vagy kezdő! Legalábbis nem lehetsz az, ha másoknak ezt a szakmát tanítod. Aztán ez embered elmeséli neked amit tud, legalábbis ami kezdőként megmaradt benne, a gondolom nem kevés információból, mert azért csak beszélnek ott egész nap valamiről.
Ezt követően te ezt az információtöredéket kb 3-4 mondatban közkincsé teszed itt nekünk.
Ezzel a folyamattal van a problémám, ami egyébként egy kiváló személyleírás rólad. Végignéztem ma újra a tradersnight-os videó felvételeidet és így most már összeállt a teljes kép bennem.
Az a nagyon komoly probléma az esettel kapcsolatban, hogy TE mint kereskedő a szabályok megalkotására, szigorú alkalmazásra és következetes betartásáról beszélsz a hallgatóidnak. Ez teljesen rendjén van, mert ez az a meló, amiben ha valaki nem ilyen 110%-osan, akkor kétségtelenül egy vasat sem kereshet hosszútávon. Vagy betartasz mindent, vagy kár is belekezdeni.

A kérdésem csupán az, hogy amikor az az ember aki egy cégnél aláír valamilyen szerződést (amit pl. StLui meg még gondolom mások sokkal jobban ismernek tartalmilag) akkor ezzel írásban elfogadja annak tartalmát, magára nézve kötelezően. Tök mindegy hogy mi van benne, aláírja és elfogadja a játékszabályokat!
Jogi, erkölcsi és nyilván anyagi felelősséget is vállalva ezek alapján a jogszabályok szerint. Ha te egy ilyen személytől szerződésszegéses alapon információt fogadsz el, sőt tovább megyek, megosztasz velünk, így eléred hogy pontosan azzal a barátoddal szúrsz ki a legjobban, akitől az infók származnak!
Hogyan tudsz legközelebb a szemébe, szemükbe nézni és azt mondani: gyerekek, ha olyan kiváló kereskedők akartok lenni mint ÉN, akkor kőkeményen be kell tartanotok a szabályokat!

Hogyan tudsz hiteles maradni a mostani eset után? Hogyan kéred valakitől azt, hogy tartson be kereskedési szabályokat, aminek csupán pénzügyi következménye van, ha olyan szabályok felrúgásáért nem figyelmezteted, aminek pénzügyi, jogi és erkölcsi következménye is van?
Sajnos ez a barátod amíg így gondolkodik és amíg nem segítesz neki ezt kiigazítani, addig esélye nincs kereskedésből hosszútávon és jómódban megélni. Mindegy milyen a stratégia, nem fogja tudni betartani a szabályokat!

Nekem ez a legfőbb gondom a jelen szituációval. Többször is írtam már, hogy néhány mondat után lehet tudni valakiről hogy jó trader, vagy csak jó blogger….

Csodálom viszont Stluit és most már Sindlert is, hogy mennyire következetesen szabálytartók, annak ellenére, hogy lehet, hogy mindnyájunknál pontosabban és részletesen tisztában vannak a tényekkel, és ennek ellenére megpróbálnak a végsőkig szabálytartók lenni! Ez abszolút kereskedői gondolkodásmódra vall.
A stratégia mindig harmadlagos dolog….
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-02, 16:55   #109 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
..

Rászánja az idejét, meg ha jól veszem ki StLui szavait 94,000.- + áfát. ( ha van egy kis esze, akkor nyilván leírja költségként és máris a NAV vendége volt! ….
Elnézést a pontosításért:
2008-ban nyitottam az első, és azóta is egyetlen élő forex számlámat, cégesen, mivel magánszemélyként lehetetlen volt legálisan forexezni, így természetes, hogy ugyanerre a cégre is kértem a számlát, de nem a nav vendége voltam, max ennyivel csökkent az adóalapom, tehát spóroltam 9400 Ft-ot, illetve az áfát jóvá tudtam valóban írni, vagyis ennyivel kevesebbet kell az adott hónapban befizetni
Régi 2014-03-02, 17:12   #110 (permalink)
Szenior tag

papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

" Ez abszolút kereskedői gondolkodásmódra vall. "Ha ezt jol ertelmezem, meg a vitaban sem kellene resztvenni. Ök resztvettek !! Sajnos ez kikivankozott belölem, igaz ritkan szolalok meg, habar olvasgatom a sok hozzaszolast kereskedes közben. Szerintem a baj csak annyi, hogy elfelejtitek az oktatas alapjat. Egy oktato ( nem PP ) max 8-10 fönek kepes atadni a tudasat , hogy az erteket jelentsen a tanulo szamara ( elsajatitsa ) Mivel kapzsi , penzehes emberek ( ellenkezö az oktatasukkal ) csak a bevetelre koncentralnak ezert utalom öket, mert kihuzzak az emberek zsebeböl a penzt.Tudod " Akik tudnak kereskedni , azok kereskednek, akik nem, azok oktatnak ". Miert ? Mert az oktatas rizikomentes bevetel, föleg 40-50 tudatlan egy teremben , Ha PP egy kicsit ertene az oktatashoz es oktatni is akarna, akkor 8 fönek elmagyarazna a technikat es büszke lehetne a 60% sikerhez. Erre keptelen , mert kapzsi !!
Zoli bocsi, teged nem soroltalak ebbe a katagoriaba, hiszen veled nincs ilyen tapasztalatom
Régi 2014-03-02, 17:13   #111 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Question

Túlkombinálod magad.

"De lehet félreinformáltak." - Ezzel zártam az ominózus hozzászólásom.

Az illető nem volt az oktatáson. De hitelesnek gondolom, ezért osztottam meg a tőle kapott infót. Ha téves, akkor elnézést a félretájékoztatásért.

"Nyilván ő egy lelkes kezdő, aki rohan a szentgrál után." "most már összeállt a teljes kép bennem."- Megint csak találgatsz, minden alap nélkül.

Ha írt is volna alá bármilyen titoktartást, sem tisztem nekem figyelmeztetni mit szeg meg, vagy mit nem. A te eszmefuttatásod alapján ezek szerint senki nem lehet sikeres kereskedő, aki valaha szemetelt, közlekedési szabályt szegett, tiltott helyen dohányzott, bliccelt a tömegközlekedésen, vagy más egyéb vétséget követett el? (költői kérdés)

Magam részéről lezártam a témát!
Régi 2014-03-02, 17:18   #112 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Olyan ez is, mint a politika.

Aki elhiszi, hogy a vezér nem lop-csal-hazudik, hanem a népének tartalékol, az örömmel adózik, még akkor is, ha látja, hogy azt egymás közt szétosztják, ökörségre költik, és mások éhen pusztulnak közmunkán. Ha jön az újabb szlogen, akkor meg újra megy szavazni. Aki észreveszi a kilógó lólábat, na az az ellenség. Mert olyan jó nemzetinek lenni… Hajrá, polgártársak!

(semmire nem mernék célozni, a valósággal bármilyen egyezés csak a véletlen műve)

Ja, Zoli ezeket a mondatrészek mögé bújtatott linkeket hogy csinálod?
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-02, 17:21   #113 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Latod Misi , az ilyen hozzaszolasaid korektek !! Ezert olvaslak !
Régi 2014-03-02, 17:44   #114 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
" Ez abszolút kereskedői gondolkodásmódra vall. "Ha ezt jol ertelmezem, meg a vitaban sem kellene resztvenni. Ök resztvettek !! Sajnos ez kikivankozott belölem, igaz ritkan szolalok meg, habar olvasgatom a sok hozzaszolast kereskedes közben. Szerintem a baj csak annyi, hogy elfelejtitek az oktatas alapjat. Egy oktato ( nem PP ) max 8-10 fönek kepes atadni a tudasat , hogy az erteket jelentsen a tanulo szamara ( elsajatitsa ) Mivel kapzsi , penzehes emberek ( ellenkezö az oktatasukkal ) csak a bevetelre koncentralnak ezert utalom öket, mert kihuzzak az emberek zsebeböl a penzt.Tudod " Akik tudnak kereskedni , azok kereskednek, akik nem, azok oktatnak ". Miert ? Mert az oktatas rizikomentes bevetel, föleg 40-50 tudatlan egy teremben , Ha PP egy kicsit ertene az oktatashoz es oktatni is akarna, akkor 8 fönek elmagyarazna a technikat es büszke lehetne a 60% sikerhez. Erre keptelen , mert kapzsi !!
Zoli bocsi, teged nem soroltalak ebbe a katagoriaba, hiszen veled nincs ilyen tapasztalatom
első kérdésem: Jártál valaha PP oktatásán? Mert ha nem, akkor már nem értem

második kérdésem: jártál valaha egyetemi előadóteremben, tudod azok a 8-10 fős kis pici helységek ?

mindehhez hozzáteszem, még én sem tudok nyilatkozni, hogy megérte e elmennem, mert nincs hozzá kapcsolható eredményem, max annyit tudok mondani, hogy nekem tetszett amit ott tanultam, hogy tényleg jó-e az majd ki fog derülni.

Ennél többet biztos, hogy én már nem tudok hozzátenni egyelőre az eddig elhangzottakhoz.
Régi 2014-03-02, 18:09   #115 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Megertelek Lattal mar a korhazban 40 orvostanhallgatot egy paciens mellett Bocsi de nem erted hogyan mükszik a gyakorlat , ez az en velemenyem, de lehet te tudod jobban Az biztos a JATE nem a te felfogasod szerint mükszik, söt a valosag sem. Tisztellek es becsüllek a sok ertekes hozzaszolasodert , de ebben nem ertünk egyet
Régi 2014-03-02, 18:15   #116 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Es meg valamit ! Az oktatom havi fix fizetesert tanitott meg arra, hogy nyugaton megbecsüljenek, sajnos otthon a jot nem becsülik, csak a csalo hazugokat A ceg legjobb embere vagyok Ja es csak a hazamban csalodtam, marmit a becsüles es a mai rablok miatt
Régi 2014-03-02, 18:29   #117 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megertelek Lattal mar a korhazban 40 orvostanhallgatot egy paciens mellett Bocsi de nem erted hogyan mükszik a gyakorlat , ez az en velemenyem, de lehet te tudod jobban Az biztos a JATE nem a te felfogasod szerint mükszik, söt a valosag sem. Tisztellek es becsüllek a sok ertekes hozzaszolasodert , de ebben nem ertünk egyet
Egyetemen jártam, több száz fős előadótermek, kórházban jártam, 10-15 főt láttam beteg körül, de oda szerintem fizikálisan nem fér több, ellenben boncteremben vannak többen bőven. Gyakorlatot pedig ebben az esetben (forex tanfolyam) is otthon szerzel távoktatási segítséggel, kérdezési lehetőséggel. Utóbbi nem csak erre hanem az összes profitos tanfolyamra igaz, de más cégeknél is tapasztalok hasonlót.

Könyvelni amikor "tanultam" kb kétszázadmagammal együtt tettem, ott sem tudott senki könyvelni rajtam és még 4-5 emberen kívül a tanfolyam végére, igaz én már előtte is könyveltem.

Igazából nem kell egyetértened, a valóság teljesen más mint amit te gondolsz, mondasz, 4-8 fős csoportokat nyelvtanfolyamokon láttam, és nézzük azok hatékonyságát, tanulók pár százaléka fog beszélni az adott nyelven. Álltalános iskola, középiskola kb 30 fős osztályok, és ahogy írtam egyetemek, főiskolák több száz fős előadótermek, szakmámban a kötelező továbbképzések szintén több száz főnek vannak megtartva.

Ehhez hozzáteszem, hogy a P szignálos és a mostani technika meg olyan rém egyszerű, hogy nevetséges lenne bármilyen oktatáshoz hasonlítani, mindkettőn egy ötletet kaptam. Számomra P szignáloknál mondjuk pár óra elég lett volna, ezen pedig fél óra volt a nettó hasznos idő (nekem!) teljesen kezdőnek nyilván több kell, volt olyan akinek semmi köze nem volt eddig ilyen dolgokhoz.

Igazán értékes hozzászólást pedig csak Sidiustól és Vakmajomtól olvastam még neten tőzsde-forex témában, az enyéim nem különösebben azok.
Régi 2014-03-02, 18:32   #118 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Es meg valamit ! Az oktatom havi fix fizetesert tanitott meg arra, hogy nyugaton megbecsüljenek, sajnos otthon a jot nem becsülik, csak a csalo hazugokat A ceg legjobb embere vagyok Ja es csak a hazamban csalodtam, marmit a becsüles es a mai rablok miatt
Na ezeket meg már nem is értem, ígg azt sem mi és hogyan jön ide ezekből
Régi 2014-03-02, 18:41   #119 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sajnalom, hogy nem ertünk egyet, de csinalom tovabb a csalo oktatok nelkül , lassan elerem, hogy a munkahelyemet feladjam es csak a kereskedesböl eljek Sok sikert !!
Régi 2014-03-02, 19:50   #120 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Papa:
"Zoli bocsi, teged nem soroltalak ebbe a katagoriaba, hiszen veled nincs ilyen tapasztalatom"

Erről majd nyilatkoznak azok, akik jártak/járnak nálam, esetleg már harmadszor, pedig csak egyszer fizettek.

kmisi:
"Ja, Zoli ezeket a mondatrészek mögé bújtatott linkeket hogy csinálod?"
Megkeresem a hozzászólást amit linkelni szeretnék, és rákattintok a számára, hogy csak az az egy hozzászólás jelenjen meg a böngészőben. Címsorból kimásolom a linket. Megírom a hozzászólásom, és kijelölöm a kívánt szövegrészt, majd hozzácsatolom a linket a (földgömb-lánc) ikonnal.
Régi 2014-03-02, 20:11   #121 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Túlkombinálod magad.

"De lehet félreinformáltak." - Ezzel zártam az ominózus hozzászólásom.

Az illető nem volt az oktatáson. De hitelesnek gondolom, ezért osztottam meg a tőle kapott infót. Ha téves, akkor elnézést a félretájékoztatásért.

Magam részéről lezártam a témát!
A "fél füllel úgy hallottam hogy...." mondatoddal indult ez a téma.
Az hogy a folytatása mi lett, az már csak minket jellemez.

Ha az "illető nem volt az oktatáson" igaz, akkor meg megint miről beszélünk?
Ez rosszabb, mint az eddigi verzió. Tehát ő is hallott valamit, valakitől, majd elmondta annak akit te "hitelesnek tartasz", majd pedig úgy jutottunk el ide?
Komolyan kezd érdekelni hogy miről is beszélhetnek ott ezek után.

A lezárást már valahol hallottam tőled.
Tudom is hogy hol:

http://www.youtube.com/watch?v=pXotq51vNDc

18.55 percnél.

A legnagyobb kihívást ezek a fogadalmak teszik.

Kicsit olyan Deja vu-m van...hasonló volt a hangulat multkor USSBFX témánál is.
Kb ennyi volt abban is a valóság/igazság tartalom.
Pénzért mondja el, mutatja meg amit tud, ergó köcsög, paraszt, csaló.
Ja, ha valaki 1-5,000.- ft-ért csinálja, az már belefér.
Érdekes értékítélet.

Tényleg nem sok értelme van itt szakmai dolgokat várni bárkitől is....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-02, 20:37   #122 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Latom rajössz, hogy miert szolalok meg ritkan , de nehe lehet jokat mosolyogni
Régi 2014-03-02, 20:38   #123 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na ezeket meg már nem is értem, ígg azt sem mi és hogyan jön ide ezekből
Értelmezem: Aki itthon magyar, az csaló, rablo, hazug.
Aki külföldre megy és úgy ott magyar, az már nem....
Az Osztrák felíratok hogy : magyar, ne lopj, azok meg aljas rágalmak.
Lassan külföldre kell költöznie mindenkinek, aki becsületes akar lenni...
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-02, 22:12   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

" Emlékezz, hogy néha a csönd a legjobb válasz "
Régi 2014-03-03, 09:16   #125 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 8
AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
küldök majd privátot.
Rendben, köszi, várom!
AnTi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-11, 09:03   #126 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Extrém tanfolyamot végzetteket kérdezném, ha ez nem titkos, hogy milyen brókernél és számlatípusnál használható ez a rendszer?
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-11, 16:39   #127 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

9eves gyerekeknek valo es jatekszamlan
Régi 2014-03-11, 21:57   #128 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 67
szisa a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Extrém tanfolyamot végzetteket kérdezném, ha ez nem titkos, hogy milyen brókernél és számlatípusnál használható ez a rendszer?
http://www.profit.hu/extrem/brokercegek-bonuszok
szisa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-12, 10:51   #129 (permalink)
Szenior tag

szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
szisa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi. Ezek szerint az Ironfx számla megfelel.
Régi 2014-03-12, 12:32   #130 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 153
Hírnév szint: 6
demo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Az extrém stratégia korlátozódik devizapárokra agy bármin lehet kereskedni? (indexek, arany stb)
Van olyan ajánlás hogy mely párokon működik a legjobban és a legolcsóbban kereskedhető?
demo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-18, 09:58   #131 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 47
Hírnév szint: 5
m1972 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha nem titok,akkor érdekelne,hogy hogy halad az éles,és a demo számlán a stratégia.
Valóban sikeres-e...
Köszi
m1972 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-19, 21:29   #132 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
m1972 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha nem titok,akkor érdekelne,hogy hogy halad az éles,és a demo számlán a stratégia.
Valóban sikeres-e...
Köszi

Te ugye nem régóta foglalkozol kereskedéssel?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-20, 09:12   #133 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Hááát,2008 májusban voltam az első tanfolyamon.Viszonyítás kérdése,h mi számít nemrégnek
Nekem olyan,mintha tegnap lett volna
Régi 2014-03-20, 12:12   #134 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Hááát,2008 májusban voltam az első tanfolyamon.Viszonyítás kérdése,h mi számít nemrégnek
Nekem olyan,mintha tegnap lett volna
Csak azért kérdeztem, mert egy stratégiánál nem az a legfőbb kérdés, hogy valakiknél, akik valakit láttak hogy hogyan csinálja azt amit kitalált, működik e a "másolat".
Mert ide nyilván csak olyanok fognak most bármilyen véleményt leírni.
Ha tetszőleges stratégiát elkezdesz vizsgálni, csak az számít hogy tudsz-e vele annyira azonosulni, hogy TE magad is tudd azt használni.
Ha 6 éve foglalkozol ezzel a dologgal, akkor gyanítom hogy neked már kell legyen saját kereskedési rendszered.
Akkor meg minek másikat keresni?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-20, 12:33   #135 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Elvileg ezt a stratégiát egy 9 éves gyerek is tudja csinálni.
namármost ebből kiindulva,kő kemény szabályok vannak,nincs olyan,h azonusolok-e vele,vagy sem.
Legalábbis így gondolom...,mert egy 9 éves kölök nem tudja,h trend,meg indikátorok,meg piaci hangulat,meg FED,meg bull trend,vagy válság,vagy egyáltalán nem befolyásolja semmi ilyen,ami mondjuk egy másik stratégiánál akár szabályként benne lehet a dologban.
Nem olvas híreket,hanem kizárólag a jelre ,vagy időre,vagy nem tom,h mire,de beszáll a poziba.
Kíváncsi lennék,hogy valóban működik-e a dolog,vagy ez is csak a pénzlehúzásról szóló dolog-e.
És igen,van szabályom,amit betartok,de a siker egyelőre elmarad... :'(
Vagy,sikernek könyvelem el,h én még egyetlen egy számlát nem égettem el,az eredeti tőkém nagyjából megvan,de valami még hiányzik sajnos.
Sajnos még mindig a tanulás fázisban vagyok,bár az is igaz,h 2008 augusztustól csak és kizárólag éles számlán kereskedem,és lehet ,hogy az a bizonyos 3 hónap demózás kéne még.. ,ami tankönyv szerint kötelező..vagy már nem tudom ,h mi a fene kéne :/
Régi 2014-03-20, 12:45   #136 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
.vagy már nem tudom ,h mi a fene kéne :/
Nézd végig a kötéseidet. Ha nincs napló, akkor idézd fel fejből azokat amik bejöttek. Ezentúl csak ezeket kösd élőben. Ha ez heti 1db, akkor annyit!!
A többinek nyiss egy demot vagy ott van most pl az erre a célra kitűnően megfelő Armadás ingyen 15 euro.
0.01-el elég lesz egy darabig.
Régi 2014-03-20, 13:36   #137 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Elvileg ezt a stratégiát egy 9 éves gyerek is tudja csinálni.
namármost ebből kiindulva,kő kemény szabályok vannak,nincs olyan,h azonusolok-e vele,vagy sem.
Legalábbis így gondolom...,mert egy 9 éves kölök nem tudja,h trend,meg indikátorok,meg piaci hangulat,meg FED,meg bull trend,vagy válság,vagy egyáltalán nem befolyásolja semmi ilyen,ami mondjuk egy másik stratégiánál akár szabályként benne lehet a dologban.
Nem olvas híreket,hanem kizárólag a jelre ,vagy időre,vagy nem tom,h mire,de beszáll a poziba.
Kíváncsi lennék,hogy valóban működik-e a dolog,vagy ez is csak a pénzlehúzásról szóló dolog-e.
És igen,van szabályom,amit betartok,de a siker egyelőre elmarad... :'(
Vagy,sikernek könyvelem el,h én még egyetlen egy számlát nem égettem el,az eredeti tőkém nagyjából megvan,de valami még hiányzik sajnos.
Sajnos még mindig a tanulás fázisban vagyok,bár az is igaz,h 2008 augusztustól csak és kizárólag éles számlán kereskedem,és lehet ,hogy az a bizonyos 3 hónap demózás kéne még.. ,ami tankönyv szerint kötelező..vagy már nem tudom ,h mi a fene kéne :/

Nem akarok senki ellen beszélni, de szerintem neked nem új stratégia kell, mert nem az a megoldás a problémádra. Ne menj sehova, ne foglalkozz senkivel!
Felejtsd el ezt az egész dolgot, amit fentebb leírtál. Tisztán és nyilvánvalóan látszik, hogy eleve irritál a téma, szóval kizárt dolog hogy elfogulatlanul fogadnál bármilyen véleményt, tapasztalatot, tényt.

Ez a játék nem arról szól hogy piaci „hangulat, bull trend, FED” meg hasonlók, amiket írsz. Az eredménynek, vagy az eredménytelenségnek semmi köze a charthoz! Ezt a játszmát te is és én is magunkban játsszuk le, csak a sakktábla az most az árgrafikon.

Vegyük pl. az én egyik egyszerű szabályomat:
-Miután nullába van húzva a stopom, csak egy bizonyos, előre meghatározott helyzetben szállok ki a piacról. Azt mondanád, hogy ez így baromi egyszerű, bárki be tudja tartani!
Ez elméletben igaz, de a gyakorlatban nem. A baj az hogy ott vagy a piacon és nézed napi több órában a chartot. Nézed a lebegő profitot, meg mindent. Csupán idő és összeg kérdése hogy 100% biztosan felrúgod azt a szabályt, amire korábban azt mondtad hogy „bárki be tudja tartani”!

Miért?

Mert a szabályt Tőlem kaptad és nem tudsz azonosulni vele kellőképpen, pláne az elején nem, amíg nem érted meg a lényegét és nem tapasztalod meg az előnyeit és a hátrányait.

Na mármost a kereskedés teli van ilyen és hasonló elemekkel. A másoktól kapott szabályokat a legnehezebb betartani. A magunk által hozott szabályokba meg nem vagyunk biztosak hogy jó. Ebből adódik hogy megy évekig a kísérletezgetés, meg az új rendszer keresés. (kérdés hogy ez meddig finanszírozható élőben?) Aztán az a vége, hogy a trader nincs kibékülve sem magával, sem a piaccal, sem másokkal, ahonnan információt kapott, vett meg.
Ez egy pszicho labirintus, amiből a kiút nagyon nehezen található meg.

Jól mondja „kockasseggu” hogy analizáld azt amit eddig csináltál.
Vizsgáld meg hogy mik az erősségeid, mik a gyengeségeid. Nézd meg hogy amit csinálsz, abban mik váltanak ki belőled jó érzést, és mik azok amik nem. Vizsgáld mindig az előnyöket és vesd össze azok kivitelezhetőségét. Ha ezeken túl vagy, akkor rossz hírem van, ez még csak a kezdet! A neheze majd ezután fog jönni.

De! Mindenekelőtt békülj ki Önmagaddal, a piaccal és a külvilággal!
E nélkül nem fog menni ez a játék.

u.i:
Ha pedig bárminek, bárkinek köszönhetően még "nem égetted el a számládat" arra meg legyél nagyon büszke! Én pl. annak idején nem dicsekedhettem el ezzel a ténnyel....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-20, 14:01   #138 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

"Miután nullába van húzva a stopom, csak egy bizonyos, előre meghatározott helyzetben szállok ki a piacról. Azt mondanád, hogy ez így baromi egyszerű, bárki be tudja tartani!
Ez elméletben igaz, de a gyakorlatban nem. A baj az hogy ott vagy a piacon és nézed napi több órában a chartot. Nézed a lebegő profitot, meg mindent. Csupán idő és összeg kérdése hogy 100% biztosan felrúgod azt a szabályt, amire korábban azt mondtad hogy „bárki be tudja tartani”!"
Nos,én ezt úgy látom,h "előre meghatározott helyzetben szállok ki a piacról",szóval ez,ha le van pontosítva,h pl. csinál egy mittomén H4-en egy pin bárt,vagy dojit,és a következő fölé zár,vagy x pippel feljebb megy,akkor kiszállok.(shortnál nyilván),akkor ezt be lehet tartani bárkinek.
"Nézed a lebegő profitot"..
Nos,én nem nézem,csak a chartot,nem érdekel a lebegő profit se,meg vesztő sem.Be is van csukva az ablak,csak akk nyitom meg,mikor módosítom a stopot pl.
Mondjuk az idő..az igen,befolyásol,mert H4-en(én ott kereskedem) baromi lassan megy az idő,és pl. volt h több mint 2 hétig benne voltam a poziban...akk már minden bajom volt,h legyen vége

Már kiraktam a falra képeket,h nekem mi a szép..és csak azt kössem be..
Nyilván soha a büdös életbe nem lesz több ugyanolyan,csak hasonló..

"Mindenekelőtt békülj ki Önmagaddal, a piaccal és a külvilággal! "
Hát igen,ez így van,szerencsére már nem hibáztatom a piacot,nem frusztrál semmi,nemizgulok,már eljutottam oda,h a világ leg unalmasabb szakmája ez,szóval elvileg készen állok a sikerre..csak talán az a baj,h H4-en ritkán van szép jel..és így ,ha valaki azt kérdi,h mittomén 200 kötésből mennyi a nyerő stb..akk nem is tudokmit mondani,mert mire eljutottam volna a 200 kötésig,már más stratégiám volt,mivel ahogy írod is,
"A magunk által hozott szabályokba meg nem vagyunk biztosak hogy jó."..

Köszi a segítséget,jól esik,hogy leírtátok a gondolataitokat!
Régi 2014-03-20, 14:31   #139 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
...

"Mindenekelőtt békülj ki Önmagaddal, a piaccal és a külvilággal! "
Hát igen,ez így van,szerencsére már nem hibáztatom a piacot,nem frusztrál semmi,nemizgulok,már eljutottam oda,h a világ leg unalmasabb szakmája ez,szóval elvileg készen állok a sikerre..csak talán az a baj,h H4-en ritkán van szép jel..és így ,ha valaki azt kérdi,h mittomén 200 kötésből mennyi a nyerő stb..akk nem is tudokmit mondani,mert mire eljutottam volna a 200 kötésig,már más stratégiám volt,mivel ahogy írod is,
"A magunk által hozott szabályokba meg nem vagyunk biztosak hogy jó."..

Köszi a segítséget,jól esik,hogy leírtátok a gondolataitokat!
Akkor már egy dologban már segítenék is neked:

Ne H4-ban kereskedj, mert kétséget kizáróan nem jó neked, nem tudsz azonosulni a kötések darabszámával!
Lehet hogy valakinél ezt láttad, hogy így csinálja, de te ezt a részét szerintem nem tudod sajátodként kezelni, nem is hiszel a dologban igazán.
Válts H1-re és 4 x annyit fogsz tudni kereskedni. (de csak elvileg)
Szerintem nálad kevés a kötések darabszáma ahhoz, hogy tudj hinni abban amit csinálsz és az eredmények, vagy akár az eredménytelenség is csak sok idő múlva derül ki.
(Ezzel korántsem akarom azt mondani hogy a H4 idősík nem alkalmas kiválóan kereskedésre! De látod, ami másnál előny, az nálad pl. hátrány.....)
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-20, 14:45   #140 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ha másoktól átvett stratégiát próbálgatsz H4-en, az már attól is elcsúszhat ha a Te brókered különboző időzónában van. A H4-et amúgy is célszerű végignyomni vmi teszterrel, mert mire real time kinemesíted addigra elfogy az életed. Minden forwardos demo stratégia tesztnek pedig célszerű egy külön számla.
Régi 2014-03-20, 14:45   #141 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Az a bajom a H1-el,h nem mindig érek rá,és nyilván azok nincsenek bekötve,amik profitosak lettek volna.Próbáltam már...
Néha van időm,olyankor élvezem is..és valóban jó is lenne nekem,de a 3 gyerek mellett nem tudok itt lenni minden nap sajnos.
Gyakran az m5 is jó,de azzal is ugyan az a helyzet,mint a H1-el.Tuti akkor trendel szépen,mikor nem vagyok a gépnél.Mikor itt vagyok,akkor oldalaz örökké.
Szóval kizárásos alapon vagy D1,vagy H4 jöhet szóba.
Régi 2014-03-20, 15:03   #142 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szóval kizárásos alapon vagy D1,vagy H4 jöhet szóba.
Akkor a gyerekek pár napra menjenek táborba és irány a testerek világa.
Utána majd lehet 5 perc alatt 4 óránként kötögetni.
Régi 2014-03-20, 16:29   #143 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
...Szóval kizárásos alapon vagy D1,vagy H4 jöhet szóba.

Én ezt nem hinném.
Lehet hogy az egyéb elfoglaltságok miatt D1, H4 tűnik ideálisnak, de olyan kevés kötésed lesz, hogy évek alatt sem tudsz majd jól megtapasztalni egy rendszer működését és hinni benne annyira, hogy nagyobb mennyiségű pénzzel is működtesd.

A teszterrel viszont abszolut egyet értek!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-20, 16:37   #144 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egyetértek az előttem hozzászólókkal. Ami a sikerhez hiányzik, az a stratégiádba és önmagadba vetett sziklaszilárd belső hit. Enélkül semmi sem fog mőködni és ez nem a tanfolyamon fog kialakulni. Amúgy szerintem a tanfolyam hasznos lehet, hiszen ezt a szakmát is csak a profiktól lehet megtanulni. Ugyanis itt vagy profi leszel, vagy vesztes...

Én is csak azt tudom javasolni, hogy tesztelj. Ahhoz, hogy bármilyen stratégiával, bármely időtávon sikeres legyél, először tesztelned kell. Nem keveset, több száz kötést.
Válaszd ki azokat a szabályokat, amik neked a legjobban működtek és legjobban bízol bennük. Ezekből fog majd a stratégiád összeállni. Amíg a backtest nem pozitív fölösleges kereskedni. Itt nem kísérletezésről van szó, hanem kitartó gyakorlásról. Inkább legyél 1-2 dologban profi, mint sokmindenben átlagos.

Ahhoz, hogy a hitrendszered kialakuljon, az alábbi néhány kérdésre tudnod kell a választ:

Mi az alapvető célod a tradinggel? MIÉRT csinálod?
MI az alapvető filozófiád a piacról?
Mennyi időt akarsz vele foglalkozni?
Mi a TE előnyöd a piacon? Mit gondolsz, miért lehet itt pénzt csinálni,ha a többség veszít?

Ez csak egy kis szösszenet volt. Arra szerettem volna rávilágítani, mennyire mindegy az, hogy pár "tanulónak" éppen plusszban van-e az egyenlege vagy sem. A Te sikered nem azon fog múlni. Remélem picit segítettem.
Régi 2014-03-20, 17:15   #145 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Köszi
Tudtok esetleg valami tesztert ajánlani,mert ami volt,az pl. az egyik olyan,h nem lehetett egyszerre 2 pozit nyitni,vagy,ha igen,akkor mindegyiknek ugyanoda került a stopja,és a Tp-je is.Szóval nem tudtam megoldani,h az egyiket miután elment jófelé az első célig,akk lezárja,másikat meg húzzam a stopot utána.
Nameg gyakori volt,h miután mondjuk egy fél napig teszteltem,egyszerűen a végére ugrott,lezárta ,és kész..szóval nem volt korrekt eredményem.
A másikkal már nem is tudom mi volt,de az is sz@r volt.
Most ráadásul nem tudom,h mert frissült a Mt4,vagy lejárt a demo időszak,egyik sincs benne...
Az sem lenne baj,ha nem Mt4 lenne,igazából csak az Ma szalagok kellenek.
Régi 2014-03-20, 23:04   #146 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Én ezt használom. Van free trail verzió. Ez egy manuális kereskedést segítő robot. Az mt4-be letöltöm az adatokat elindítom a robotot és tudok tesztelni. Ott és úgy,ahogy szeretnék.
http://www.icefx.eu/traderagent/#tab-51-5
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 12:51   #147 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 99
neural a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A végén ez még Péterék fülébe jut és indítanak majd egy alapot
Egy kis emlékeztető:

Idézet:
Jegenye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Péter,
garantáltan meg fogsz lepődni. Sőt! De majd mindent a maga idejében.(Mightinak márciusra ígértem, április lesz belőle)
De mondok még valamit, hátha felpörög tőle az adrenalinszinted. Miért nem csinálsz egy devizaalapot? Vagy egy abszolút hozamút? Ott egészen biztos komoly kihívásokkal szembesülsz, mérhető a teljesítmény, versenyezhetsz is, satöbbi.Igazi megmérettetés, izgalmas szakmai feladat. Tény, hogy sok a jogi procedúra, de megéri. Talán emlékszel a BWM-es előadásokra, a Faluvégi Balázs megcsinálta, mert ez volt számára az igazi cél. A szakmai becsvágy.
Persze azt is megértem, ha ez a fázis nem hoz lázba, mert valóban vannak még rendkívül érdekes és értékes dolgok a világban amivel érdemes foglalkozni.
Üdv

Kedves Jegenye,

Remélem azért nem annyira bonyolult a rendszered hogy hónapokba tart összeszedni a tartozékait?

Annyira nem tudtál felpörgetni, mert ez nálunk már nem mai téma, csak még te nem ismersz minket.
Külföldi befektetési alapunjaink már évek óta működnek, különböző szektorokban, amik garantált hozamúak.
Nem is fizetnek túl rosszul, úgy gondolom, legalábbis a tagjaink rendkívül elégedettek.
Természetesen ezt csak egy zárt közösség veheti igénybe.
A trade alap amiről itt írtok, az értelem szerűen külföldi céggel éri meg csak működtetni.
Nem is hinnéd hogy ilyen dolgok nem csak a te fejedben fordulnak meg...
Egyébként pedig a véleményem az, hogy mindenki pénze, saját magánál van a legnagyobb biztonságban.
Éppen ez a célja az oktatási rednszerünknek, hogy azok akik befektetni kívánnak, azoknak ne kelljen másra bízni a vagyonuk egy részét, hanem saját maguk tudják azt managelni.
Ennek lényegesen több értelmét látom.
Miért bítná valaki a pénzét másra, akár ránk? ha tudja saját maga üzemeltetni a rendszerét?
...na persze ha nem tudja, az más kérdés...

Persze, nyilván mindenki hallott már a BWM-es alapról, meg arról is hogy milyen csúfos vége lett, legalábbis nekem erről panaszkodott tavaly év végén egy hallgatóm, ainek nem kevés pénze volt ott. De a jó az hogy ki tudta menteni, és ma már önállóan tradel vele.

Szóval a MAgyar alapokról nem igazán mondanék véleményt, csupán annyit, hogy soha eszembe sem jutna Magyar cégen keresztül befektetési alapot létrehozni!
Persze nyilván vannak az embernek más alternatívái....
Ez nyilván kihívás!
Én a magam részéről pedig szeretem a kihívásokat!

üdv: Péter
neural nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 13:33   #148 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
neural eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy kis emlékeztető:

Idézet:
Jegenye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Péter,
garantáltan meg fogsz lepődni. Sőt! De majd mindent a maga idejében.(Mightinak márciusra ígértem, április lesz belőle)
De mondok még valamit, hátha felpörög tőle az adrenalinszinted. Miért nem csinálsz egy devizaalapot? Vagy egy abszolút hozamút? Ott egészen biztos komoly kihívásokkal szembesülsz, mérhető a teljesítmény, versenyezhetsz is, satöbbi.Igazi megmérettetés, izgalmas szakmai feladat. Tény, hogy sok a jogi procedúra, de megéri. Talán emlékszel a BWM-es előadásokra, a Faluvégi Balázs megcsinálta, mert ez volt számára az igazi cél. A szakmai becsvágy.
Persze azt is megértem, ha ez a fázis nem hoz lázba, mert valóban vannak még rendkívül érdekes és értékes dolgok a világban amivel érdemes foglalkozni.
Üdv

Kedves Jegenye,

Remélem azért nem annyira bonyolult a rendszered hogy hónapokba tart összeszedni a tartozékait?

Annyira nem tudtál felpörgetni, mert ez nálunk már nem mai téma, csak még te nem ismersz minket.
Külföldi befektetési alapunjaink már évek óta működnek, különböző szektorokban, amik garantált hozamúak.
Nem is fizetnek túl rosszul, úgy gondolom, legalábbis a tagjaink rendkívül elégedettek.
Természetesen ezt csak egy zárt közösség veheti igénybe.
A trade alap amiről itt írtok, az értelem szerűen külföldi céggel éri meg csak működtetni.
Nem is hinnéd hogy ilyen dolgok nem csak a te fejedben fordulnak meg...
Egyébként pedig a véleményem az, hogy mindenki pénze, saját magánál van a legnagyobb biztonságban.
Éppen ez a célja az oktatási rednszerünknek, hogy azok akik befektetni kívánnak, azoknak ne kelljen másra bízni a vagyonuk egy részét, hanem saját maguk tudják azt managelni.
Ennek lényegesen több értelmét látom.
Miért bítná valaki a pénzét másra, akár ránk? ha tudja saját maga üzemeltetni a rendszerét?
...na persze ha nem tudja, az más kérdés...

Persze, nyilván mindenki hallott már a BWM-es alapról, meg arról is hogy milyen csúfos vége lett, legalábbis nekem erről panaszkodott tavaly év végén egy hallgatóm, ainek nem kevés pénze volt ott. De a jó az hogy ki tudta menteni, és ma már önállóan tradel vele.

Szóval a MAgyar alapokról nem igazán mondanék véleményt, csupán annyit, hogy soha eszembe sem jutna Magyar cégen keresztül befektetési alapot létrehozni!
Persze nyilván vannak az embernek más alternatívái....
Ez nyilván kihívás!
Én a magam részéről pedig szeretem a kihívásokat!

üdv: Péter
És hol lehet megtekinteni eme kiváló alap éves hozamait?
(minden alapnak meglehet tekinteni,törvény van rá)
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 13:34   #149 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

épp az e heti tőzsde klubban beszélt Pintér arról, hogy miért nem foglalkozik alapokkal..
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 13:47   #150 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
épp az e heti tőzsde klubban beszélt Pintér arról, hogy miért nem foglalkozik alapokkal..
Miért?
.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Order Flow Trading for Fun and Profit tozsi234 Tőzsdei könyvek 6 2015-06-24 09:04
nincs trend ' csak PROFIT alleexander Csevegés 125 2011-06-21 13:53

A pontos idő 05:09 , a GMT +1 időzóna szerint.