Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-01-28, 10:29   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 267
Hírnév szint: 5
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Profit.hu

Tavaly több emailt is kaptam tőlük, ami arról szólt, hogy itt a vége.
Eddig oktattak, ez az utolsó lehetőség.
Aztán még egy levél, hogy ne gondoljam, hogy nem az utolsó, mert tényleg az utolsó. Aztán még pár ilyen.

Most kaptam tőlük egy email, hogy elmehetek egy ingyenes előadásukra, ahol majd elmesélik (ezt már telefonba mondták), hogy mikor és hol lesz a következő tanfolyamuk, ahol megtanulhatom a legújabb és persze eddigi legjobb rendszerüket.

Én már tavaly reménykedtem, hogy végre tényleg vége az oktatásnak, és csinálnak végre a pofon egyszerű rendszerükre egy robotot, vagy esetleg egy befektetési alapot.

De kiderült, hogy nem akarják, hogy ellustuljak és csak egy robotot használjak, vagy betegyem a pénzem egy befektetési alapba, hanem az a cél, hogy meg is értsem, és én csináljam. (és persze egy keveset fizessek a tanfolyamért)

Ti mit gondoltok erről?
Biztos több tapasztalatotok van ebben, mint nekem.
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-28, 10:58   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

business is business
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-01-28, 11:00   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"Most kaptam tőlük egy email,"

most biztos nem kaptál tőlük semmit.

"Én már tavaly reménykedtem, hogy végre tényleg vége az oktatásnak, és csinálnak végre a pofon egyszerű rendszerükre egy robotot"

nehéz leprogramozni. én 10 évig programoztam, de nem az egyszerű mql-t,hanem C++ és C#(és van hasonlóság nem is kicsi) nyelveken. nem olyan egyszerű meghatározni mik a jelentős szintek..stb. nem hiszem, hogy egy robot képes felvenni a versenyt egy manuális traderrel, de semmi sem kizárt...
megnéztem a honlapjukat. 4 hetes intenzív tanfolyamot már nem csinálnak, de szerintem már semmilyent. lehet, hogy csinálnak majd új tanfolyamot.
http://www.profit.hu/extrem/
ez az újabb fajta félautomata rendszer. Vps-en lehet üzemeltetni,van hozzá EA..stb.
gondolom supertrend alapján húzza a stopot..stb. jelenleg nem is tudok más tanfolyamukról.
az OTK-kon csak a szokásos dolgokról esik szó már 5 éve.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-28, 11:38   #4 (permalink)
Szenior tag

safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

"Én már tavaly reménykedtem, hogy végre tényleg vége az oktatásnak, és csinálnak végre a pofon egyszerű rendszerükre egy robotot"

nehéz leprogramozni. én 10 évig programoztam, de nem az egyszerű mql-t,hanem C++ és C#(és van hasonlóság nem is kicsi) nyelveken. nem olyan egyszerű meghatározni mik a jelentős szintek..stb. nem hiszem, hogy egy robot képes felvenni a versenyt egy manuális traderrel, de semmi sem kizárt...
megnéztem a honlapjukat. 4 hetes intenzív tanfolyamot már nem csinálnak, de szerintem már semmilyent. lehet, hogy csinálnak majd új tanfolyamot.
http://www.profit.hu/extrem/
ez az újabb fajta félautomata rendszer. Vps-en lehet üzemeltetni,van hozzá EA..stb.
gondolom supertrend alapján húzza a stopot..stb. jelenleg nem is tudok más tanfolyamukról.
az OTK-kon csak a szokásos dolgokról esik szó már 5 éve.
Ezt a "most biztos nem kaptál" kijelentést nem értem. Haragszol valamiért, vagy te küldeted ki a leveleket, ezért vagy biztos benne?
Amúgy igazad van: 17 órája kaptam, bocs hogy nem gondoltam, hogy ez fontos info.
(Profit.hu - Extrém stratégia hirlevel@profit.hu 18:30 (17 órája) )

Azzal egyetértek, hogy biztos nehéz lenne leprogramozni, de még mindig nem értem, hogy miért nem lehetne egy befektetési alapot csinálni. Ha tényleg biztosak a rendszerükben abból biztos több pénz összejönne nekik, mint ami a tanfolyamokból. Nem mellékesen pedig biztos, hogy egy profi kereskedő több profitot csinál a rendszerrel, mint én ahogy te is írtad "nehéz" leprogramozni", ami azt is jelenti, hogy nehéz megtanulni is, mert nem lehet csak "robotként" csinálni, kell hozzá intuíció meg sok év gyakorlat.

Ha jóban vagy velük, légyszi kérdezd meg a nevemben ezt a pontot.

Összefoglalva, ha tényleg működik a rendszer, és tényleg nekem is jót akarnak, akkor miért tanítják, miért nem csinálják mások számára is elérhetően, pl. befektetési alap
Régi 2014-01-28, 12:09   #5 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"Haragszol valamiért, vagy te küldeted ki a leveleket, ezért vagy biztos benne?"

dehogy haragszom.. akkor tévedtem. előfordul.
a befektetési alapokhoz nem értek. nem tudok mit mondani. a rendszer működik. ha beteszel a chartra egy 100-as mozgót és felette long,alatta short az is működik. pszichológia kérdése. ha a nyerők(R) értéke nagyobb, mint a vesztők(R) értéke, akkor pluszban vagy. mindegy a stratégia.
minden stratégia jó is és rossz is. a pszicho dönti el. nincs olyan kérdés, hogy működik-e egy rendszer. ez nem kérdés. az a kérdés, hogy tudom-e működtetni.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-28, 12:37   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Ez miért biztos, és miért fontos? Ezt csak egy esetben gondolhattad biztosan, ha te szoktad ezeket kiküldeni
Én is ma kaptam tőlük.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-28, 12:44   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
"Haragszol valamiért, vagy te küldeted ki a leveleket, ezért vagy biztos benne?"

dehogy haragszom.. akkor tévedtem. előfordul.
a befektetési alapokhoz nem értek. nem tudok mit mondani. a rendszer működik. ha beteszel a chartra egy 100-as mozgót és felette long,alatta short az is működik. pszichológia kérdése. ha a nyerők(R) értéke nagyobb, mint a vesztők(R) értéke, akkor pluszban vagy. mindegy a stratégia.
minden stratégia jó is és rossz is. a pszicho dönti el. nincs olyan kérdés, hogy működik-e egy rendszer. ez nem kérdés. az a kérdés, hogy tudom-e működtetni.
Hű, hát ez elég bátor. (Bár be kell látnom, hogy írtam pár hasonló bonyolultságú robotot, és backtest-en működtek )

De maga a kérdés marad. Ha a psziho dönti el a dolgot, akkor jobban járok, ha egy profi kezeli a stratégiájukkal a pénzem, még ha kezelési díjat is kérnek érte, mintha én csinálnám.
Régi 2014-01-28, 13:28   #8 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

De maga a kérdés marad. Ha a psziho dönti el a dolgot, akkor jobban járok, ha egy profi kezeli a stratégiájukkal a pénzem, még ha kezelési díjat is kérnek érte, mintha én csinálnám.
Sajnos a saját oldaladról közelíted meg a kérdést.

Állj át a másik oldalra és hasonlítsd össze a robotot, befektetési alapot, oktatást a következő, néhány szempont alapján és döntsd el melyikből kívánnál profitot termelni.

-megtervezés, kivitelezés ideje
-az előállítás költsége
-a fenntartás költsége
-a működtetésre fordított idő
-a termék hasznosságának, eredményének igazolhatósága
-a termék újra eladhatósága az összes költség figyelembevétele mellett

Ha a kérdésed arra irányult, hogy megéri-e tanfolyamra befizetni, tanulni, arra időt szánni, esetleges veszteségeket elviselni, a kialakult rendszeredet működtetni (újfent idő és pénz) vagy az erre szánt pénzt esetleg egy vagy több befektetési alapban szétszórni és ott profik által kezelni... az csak néhány év múlva derül ki.

http://www.maximax.hu/

Nyomd meg a "top" és "60 hónap" beállítási lehetőségeket, majd hasonlítsd össze 60 hónap múlva a saját teljesítményeddel (veszteségek, egyéb költségek, óradíjad, bevételek).
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-28, 15:04   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Állj át a másik oldalra és hasonlítsd össze a robotot, befektetési alapot, oktatást a következő, néhány szempont alapján és döntsd el melyikből kívánnál profitot termelni.

-az előállítás költsége
-a fenntartás költsége

Ha a kérdésed arra irányult, hogy megéri-e tanfolyamra befizetni, tanulni, arra időt szánni, esetleges veszteségeket elviselni, a kialakult rendszeredet működtetni (újfent idő és pénz) vagy az erre szánt pénzt esetleg egy vagy több befektetési alapban szétszórni és ott profik által kezelni... az csak néhány év múlva derül ki.

http://www.maximax.hu/

Nyomd meg a "top" és "60 hónap" beállítási lehetőségeket, majd hasonlítsd össze 60 hónap múlva a saját teljesítményeddel (veszteségek, egyéb költségek, óradíjad, bevételek).
Az én szemszögömből nézve pont ezért csatlakoznék mondjuk egy profit.hu féle befektetési alaphoz.

Ha pedig profit.hu szemszögéből nézzük, ahogy kérted, akkor is azt gondolom, hogy az általad megadott honlapon egy rakás több 10 milliárdos befektetési alap van, amiből szerintem azért az alapkezelőnek is rendesen több pénzt lehet összeszedni, mint tanfolyam tartásából.
Régi 2014-01-28, 16:06   #10 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Az én szemszögömből nézve pont ezért csatlakoznék mondjuk egy profit.hu féle befektetési alaphoz.

Nem is értem:-) Nekik tudtommal nincs befektetési alapjuk. Vajon miért?...Lehet, hogy csak a magasabb tőke okozta rugalmatlanság és nyomás az oka:-)

A fentebb közölt linken találsz olyan befektetési alapot, amely évesített hozama: 47,50%.
5 évre visszamenőleg találsz a TELJESÍTMÉNYÉRŐL adatokat. Elmondható ez bármely oktatócég mások által nagyra tartott oktatójától vagy nemzetközi toptraderekről? Vajon miért? Miért bízol bárkiben is, aki ilyet nem tud felmutatni?

Idézet:
Ha pedig profit.hu szemszögéből nézzük, ahogy kérted, akkor is azt gondolom, hogy az általad megadott honlapon egy rakás több 10 milliárdos befektetési alap van, amiből szerintem azért az alapkezelőnek is rendesen több pénzt lehet összeszedni, mint tanfolyam tartásából.
Visszautalnék az előzőekre:

A robot, befektetési alap, oktatás hármas közül az oktatás az, amely a legkevesebb költséggel és ráfordított idővel elindítható, eredményessége legkevésbé visszakövethető, így az ára nehezen meghatározható és többször újra eladható.
Nem ismerem a befektetési alapok létrehozásának jogi, anyagi és egyéb feltételeit, valószínűleg ez a legbonyolultabb...
Pillanatnyi teljesítményeket mindenki fel tud mutatni, de konzisztens nyerő, alacsony visszaeséssel, dokumentálva, több éven keresztül már kicsit nehezebb ügy.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-28, 16:23   #11 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A végén ez még Péterék fülébe jut és indítanak majd egy alapot
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-28, 17:31   #12 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 308
Hírnév szint: 7
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A végén ez még Péterék fülébe jut és indítanak majd egy alapot
Én komoly pénzt tennék rá, hogy már olvasták a topicot
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-28, 20:43   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mai konzekvencia: amelyik önjelölt oktatónak nincs hedge foundja, az szélhámos!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-29, 04:29   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mint kezdő, de legalábbis nem túl sikeres trader, próbálom szerényre fogni magam, de engedelmetekkel most egy picit kifejteném, mire gondoltam.

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mai konzekvencia: amelyik önjelölt oktatónak nincs hedge foundja, az szélhámos!
Ezt egy picit erősnek tartom. Csak azért mert nincs hedge fund-ja, azért még nem kell, hogy szélhámos legyen, csak csodálkozok rajta, hogy miért nem csinál egyet, ha tényleg olyan szuper a rendszere.

Idézet:

-az előállítás költsége
-a fenntartás költsége

.
Igazából pont ezért tettem fel a kérdést, csak nem fejtettem ki részletesen. De most pótolom. Pár évvel ezelőtt, lelkes félkezdő kereskedőként mutogattam a kötéslistámat, és számolgattam az éves elérhető profitról egy ismerősömnek, aki több mint 20 éve benne van a befektetési szakma sűrűjében. Ő 20 év tapasztalat után azt mondta, hogyha a fele is megvalósul annak év végére, amit tervezek, akkor nem szórakozik, hanem összedob egy nyílt befektetési alapot, várja a lelkes publikumot, meg szól az ismerőseinek. (akik elég sokan voltak)

Amint kitalálhattátok, nem jött össze év végére a terv, de lelkesen beszállnék bárki más sikeres alapjába, s nem értem, hogy pl. a profit.hu miért nem indít egyet egy ilyen sikeres 1000% -os rendszerrel. Garantált, hogy több 100 milliárd összejönne az alapjukban, ha "csak" a tizede lenne az eredmény.

Utoljára módosítva: safe által : 2014-01-29 04:30 Oka: rossz idéjetjel
Régi 2014-01-29, 04:34   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én komoly pénzt tennék rá, hogy már olvasták a topicot
Kedves Péter, vagy profit.hu.

Ha tényleg olvassátok-e topicot, kérlek mondjátok el ti is a álláspontotokat ezzel a kérdéssel kapcsolatban.
Kevesebb, mint 1 nap alatt több mint 500 megtekintése volt a topicnak, szóval úgy tűnik sokakat érdekel a téma, és sokakhoz eljuthat válaszotok. Előre is köszönöm a segítséget, és a ráfordított időt.

Utoljára módosítva: safe által : 2014-01-29 04:37 Oka: új info
Régi 2014-01-29, 07:10   #16 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Péter, vagy profit.hu.

Ha tényleg olvassátok-e topicot, kérlek mondjátok el ti is a álláspontotokat ezzel a kérdéssel kapcsolatban.
Kevesebb, mint 1 nap alatt több mint 500 megtekintése volt a topicnak, szóval úgy tűnik sokakat érdekel a téma, és sokakhoz eljuthat válaszotok. Előre is köszönöm a segítséget, és a ráfordított időt.
Ugyan már gyerekek....
Régi 2014-01-29, 07:20   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ugyan már gyerekek....
Gyengébbek kedvéért egy kicsit kifejtenéd?
Régi 2014-01-29, 07:23   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tanfolyam után úgytudom általában Thaiföldön vagy Dél-Amerikában vannak nem hinném, hogy épp ezt a fórumot olvasnák (hacsak nincs valakije aki olvassa és felhívja)
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-29, 07:38   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tanfolyam után úgytudom általában Thaiföldön vagy Dél-Amerikában vannak nem hinném, hogy épp ezt a fórumot olvasnák (hacsak nincs valakije aki olvassa és felhívja)
Milyen tanfolyam? Pont ez volt a topic induló témája, hogy nincs tanfolyam. Amit tavaly 1 hónapig hírdettek, hogy utolsó, és tényleg utolsó, és mostmár tényleg csak 20 hely van, az már rég lement. Úgy láttam a honlapjikon, hogy dec.22-ig tartott. Rosszul tudom?

Amúgy ha itthon olvasnák, ott is megtehetik. Szerintem ez a legjobb ebben a "szakmában".

Utoljára módosítva: safe által : 2014-01-29 07:39 Oka: lemaradt 1 sor
Régi 2014-01-29, 07:39   #20 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt egy picit erősnek tartom. Csak azért mert nincs hedge fund-ja, azért még nem kell, hogy szélhámos legyen, csak csodálkozok rajta, hogy miért nem csinál egyet, ha tényleg olyan szuper a rendszere.
Tomy konzekvenciáját én is. Robot, oktatás, befektetési alap-3 külön műfaj és mindegyikkel másként lehet pénzt keresni.

Idézet:
Igazából pont ezért tettem fel a kérdést, csak nem fejtettem ki részletesen. De most pótolom. Pár évvel ezelőtt, lelkes félkezdő kereskedőként mutogattam a kötéslistámat, és számolgattam az éves elérhető profitról egy ismerősömnek, aki több mint 20 éve benne van a befektetési szakma sűrűjében. Ő 20 év tapasztalat után azt mondta, hogyha a fele is megvalósul annak év végére, amit tervezek, akkor nem szórakozik, hanem összedob egy nyílt befektetési alapot, várja a lelkes publikumot, meg szól az ismerőseinek. (akik elég sokan voltak)

Amint kitalálhattátok, nem jött össze év végére a terv, de lelkesen beszállnék bárki más sikeres alapjába
Nem szeretnék általánosítani, de "20 év tapasztalatú" embereket ért már meglepetés, akár azzal kapcsolatban is, hogy 20 éve mit csináltak rosszul. Ha nem csak tapasztalata van, hanem folyamatos eredményei ugyanezen területen, akkor valószínűleg csak egy halvány mosollyal biztatott volna a folytatásra.

Nicknevednek megfelelően pedig ne szállj be "bárki más sikeres" alapjába.

Idézet:
hogy pl. a profit.hu miért nem indít egyet egy ilyen sikeres 1000% -os rendszerrel. Garantált, hogy több 100 milliárd összejönne az alapjukban, ha "csak" a tizede lenne az eredmény.
A profit.hu nagyon okosan (Alterman: lehet, hogy olvassák a fórumot, mert néhány lépésük visszaköszön a NEGATÍV véleményeknek köszönhetően, abból tanul az ember) már minden tőle kikerülő anyagot, információt levéd. Ezért azt tanácsolom, hogy ilyen minimális információkból ne következtess semmire. Menj el egy ingyenes előadásukra vagy egy fizetősre és lehet másként fogsz látni egy-két dolgot.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-29, 08:37   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Milyen tanfolyam? Pont ez volt a topic induló témája, hogy nincs tanfolyam. Amit tavaly 1 hónapig hírdettek, hogy utolsó, és tényleg utolsó, és mostmár tényleg csak 20 hely van, az már rég lement. Úgy láttam a honlapjikon, hogy dec.22-ig tartott. Rosszul tudom?

Amúgy ha itthon olvasnák, ott is megtehetik. Szerintem ez a legjobb ebben a "szakmában".
Ok, hogy ne csak a rosszindulatúság sugározzon belőlem, akkor most tényszerű leszek.
Visszanéztem a hírleveleiket, meg a facebook oldalukat is, erről az ominózus "bezár" a profit.hu dologgal kapcsolatban.
Szerintem ez a topic megint csak egy felületes információ félreértése alapján lett indítva!
Sehol, egy mondatban sem olvasható az hogy nem oktatnak tovább a jövőben.
Arról volt az írás, hogy az ún. "Intenzív" 1 hónapos tanfolyamuk szűnik meg.
Szerintem erre nyomtak egy utolsó akciót és ennyi történt.

De beteszem ide azt ahol olvastam, hátha valakinek nincs meg, vagy én értelmezem rosszul:

http://www.profit.hu/egy-korszak-veget-er-bucsuzunk

A tanfolyam oldalukon sincs újabb dátum:

http://tozsdetanfolyam.hu/4/tanfolyam

Nem is értem hogy most pontosan akkor miről is megy itt a nagy szócsata ismét.

A befektetési alap az tiszta sor.
Bocs ha "erős" voltam ezzel kapcsolatban.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-29, 08:44   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tomy konzekvenciáját én is. Robot, oktatás, befektetési alap-3 külön műfaj és mindegyikkel másként lehet pénzt keresni.

Nem szeretnék általánosítani, de "20 év tapasztalatú" embereket ért már meglepetés, akár azzal kapcsolatban is, hogy 20 éve mit csináltak rosszul. Ha nem csak tapasztalata van, hanem folyamatos eredményei ugyanezen területen, akkor valószínűleg csak egy halvány mosollyal biztatott volna a folytatásra.

Nicknevednek megfelelően pedig ne szállj be "bárki más sikeres" alapjába.

A profit.hu nagyon okosan (Alterman: lehet, hogy olvassák a fórumot, mert néhány lépésük visszaköszön a NEGATÍV véleményeknek köszönhetően, abból tanul az ember) már minden tőle kikerülő anyagot, információt levéd. Ezért azt tanácsolom, hogy ilyen minimális információkból ne következtess semmire. Menj el egy ingyenes előadásukra vagy egy fizetősre és lehet másként fogsz látni egy-két dolgot.
Nicknevem ellenére azért beszállnák egy jó alapba. Ha lehet látni, hogy mit csinál, azért pár év után legalább azt el tudom dönteni, hogy "safe"-e beszállni. De azért köszönöm a figyelmeztetést.

Az ismerősöm pedig 20 éve sikeres üzletember, és megbízok a véleményében. Szóval még mindig maradna az eredeti kérdés.

Hát hálás lennék, ha kifejtenéd mire gondolsz ezzel: "Menj el egy ingyenes előadásukra vagy egy fizetősre és lehet másként fogsz látni egy-két dolgot."
Meg fogom érteni, miért nem csinálnak egy befektetési alapot?
Régi 2014-01-29, 09:09   #23 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nicknevem ellenére azért beszállnák egy jó alapba. Ha lehet látni, hogy mit csinál, azért pár év után legalább azt el tudom dönteni, hogy "safe"-e beszállni. De azért köszönöm a figyelmeztetést.

Szerintem lehet válogatni ha tényleg van pénzed ilyenre és nem tudsz magadnak nyereséget termelni az önálló kereskedésből.

Ezeket nézegesd:

http://befektetesialapok.lap.hu/

Jobban jársz velük, mint azzal hogy itt követelőzöl hogy nyissanak egy bef. alapot!
Nem hiszem hogy hiánycikk lenne azon cégek tömege akik a Te és mások pénzére pályáznak.
Csak aztán év végén ne legyen siránkozás ha csak 10-20-30%-ot csináltak neked.
Vagy esetleg veszteséges egyik, másik év mint pl. Birgernél is akár.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-29, 09:16   #24 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Gyengébbek kedvéért egy kicsit kifejtenéd?
Nem nagyon tudok ehhez a témához hozzászólni érdemben.Soha nem voltam tanfolyamon.

De néhány dolgot már láttam a világban!
Például a befektetési alapok Fundok megtalálják azt,akit érdemesnek találnak rá!
Ebben biztos lehet mindenki!
Annyi tőkével dollárban,amennyiről Ti beszéltek forintban.

Viszont le kell tenni az asztalra minimum 1 éves számlatörténetet hiteles verzióban.Ez a minimum.
Vagy építeni kell egy track recordot ellenőrzött körülmények között.1 év általában itt is a minimum.
Ha saját alapot csinálsz,a külföldi befektetők akkor is kérnek tőled egybefüggő hiteles éves,vagy több éves teljesítmény adatot.
Mert ők már tapasztaltak.
(A magyar befektetők persze egy "név"-nek is oda adják a pénzüket néha,de ez már más téma,meg egyébként is kevesebb összegekről van szó).

Szóval a lehetőség adott hogy sok pénzt keress,ha teljesíted a feltételeket!
Nem kell saját alap ha nem akarsz vesződni vele,mert sokkal többet keresel egy 100x,500x akkora alapnál,ha %-t kapsz.
De általában mindig a hiteles számlatörténetek,track recordok hiányoznak.
Minden más megvan mindig!
Régi 2014-01-29, 10:01   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

safe az a kérdés, hogy a befektetési alap hozama motivál-e Téged.
ezek a hozamok engem nem motiválnak(mert a tőkém is kicsi), de ha tényleg van egy normálisabb összegű számlád
pl. 50,100 millió ft, akkor ezek a hozamok is megfelelőek. de ez egyéni. ha ekkora tőkével manuálisan évente elérsz 10%-ot,
ami havi kevesebb, mint 1% akkor sem kell bejárni munkahelyre. és azért havi 1%-ot elérni nem egy lehetetlen kategória.
napos grafikonon kívül nem is kell mást nézni.
-napi 10 percet kell vele foglalkozni
-nem zavarnak a bróker hülyeségei
-mentálisan kevesebb megterhelés
-nem számít mennyi a spread..stb
ezért nagy tőkével sokkal könnyebb kereskedni. de ugyanakkor lehet, hogy a tradenkénti kockázat magasabb és ezt el kell viselni,
de annyi sok más előnye van a napos grafikonon való tradingnek, hogy ezen hamar túlteszi magát az ember egy bizonyos határig.
és biztos van esténként napi 10 percet foglalkozni a kereskedéssel és akkor nem kell alapokkal foglalkozni..

"Kedves Péter, vagy profit.hu.

Ha tényleg olvassátok-e topicot, kérlek mondjátok el ti is a álláspontotokat ezzel a kérdéssel kapcsolatban."

írj Nekik egy levelet...vagy hívd fel őket. olvasni biztos olvassák, mert OTK néha megemlítik, hogy a fórumokon néha milyen értelmetlen viták vannak..stb.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-29, 10:22   #26 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Meg fogom érteni, miért nem csinálnak egy befektetési alapot?
Azt nem tudhatom, hogy mit értesz meg.

Eltekintve attól, amit eddig írtam, rakd össze tanult és sikeres fórumtársaid hozzád intézett gondolatait, valamint menj el fent nevezett cég valamelyik előadására. Több információval fogsz rendelkezni. Ha ezek után is más a véleményed, akkor menj oda az előadóhoz és kérdezd meg direktben.

Szia Péter, szia Gábor! Miért nem csináltok egy befektetési alapot?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-29, 16:11   #27 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 918
_Gabor_ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Azt nem tudhatom, hogy mit értesz meg.

Eltekintve attól, amit eddig írtam, rakd össze tanult és sikeres fórumtársaid hozzád intézett gondolatait, valamint menj el fent nevezett cég valamelyik előadására. Több információval fogsz rendelkezni. Ha ezek után is más a véleményed, akkor menj oda az előadóhoz és kérdezd meg direktben.

Szia Péter, szia Gábor! Miért nem csináltok egy befektetési alapot?

Kockázatos dolog a befektetési alap. Buda-Cash-nél sem most kezdték a szakmát, Meta-ban lehet másolni a kötéseiket, (egyébként ez még jobb ötlet lenne, talán lehetne tanulni is valamit belőle) elég nehezen alakul.
_Gabor_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 06:42   #28 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
néha megemlítik, hogy a fórumokon néha milyen értelmetlen viták vannak..stb.
ezt kikérem magamnak, itt nincsenek értelmetlen viták. trollkodni sokkal nehezebb mint kiállni az emberek elé és elmondani hogy igen meg tudod csinálni mert képes vagy rá emrt a siker neked lett kitalálva!
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 09:28   #29 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
csigod a hírnévhez vezető út elején jár.
Lightbulb Profit.hu előadás vélemény

Sziasztok!!
Fúú ki volt a VENDEL Konferenciaházban az előadásukon?!
Én egy türelmes ember vagyok és mindenkinek mindent el szoktam nézni, ami nem szimpatikus inkább nem mondok véleményt. DE sajnos van egy határ. Amikor a szemembe hazudnak és hülyének akarnak beállítani, na az sok! Valójában még ezt is elviselném, de mikor az embereken semmi mást nem művelnek, hanem egy ilyen előadás keretében olyan agymosást próbálnak végrehajtani amilyet csak lehet és biztatják az embereket, hogy az összegyűjtött pénzüket ne másba hanem bizony ebbe öljék... és mikor kérdezek valamit, kitérő, finoman menj a fenébe választ kapok... Na ez sok és ilyenkor már nem bírom magamban tartani a véleményemet. Én személy szerint a profit.hu-tól nem ismerem a kedves előadókat és embereit, most szólok, ők biztos értenek a dolgokhoz és tisztelem őket. DE egy ilyen előadást NEM szabadna olyan emberre bízni, akinek annyi köze nincs a forexhez, hogy engedjétek meg inkább had ne mondjak hasonlatot... mindjárt kifejtem mire is mondom ezt. Szóval, aki nem volt ott, miről is van szó. Meghirdettek egy eseményt, ami egy szuper stratégiát fog bemutatni. Ehelyett mi történt? AGYMOSÁS! A stratégia mivel szupertitkos, semmi nem árulható el róla! Oké, igazából marhára nem is érdekel. De a hányásküszöb, az könyörgöm hol van? Sajnálom, de az feldühít, mikor az embereket, akik nem értenek hozzá, semmi más nincs csak hogy őket jól átverjük és becsábítsuk és persze mindezt bónusszal csak röpke 200 ezer forintért. Hogy mi is volt az előadáson? A stratégiáról ugye szó se esett, mert az nagyon titkos, még kb megemlítés szinten is. Ami történt, egy órán keresztül olyan számlák mutogatása, amik így de úgy profitosok, főként myfxbook kimutatások. De könyörgöm, mért nem lehet egy kimutatást korrekten elemezni?! NEEM, azt már nem szabad. A kimutatásokból egy dolgot halottunk csak végig, a hozamot. Meghallgattuk kb 30 percen keresztül hogy melyik számlán hány % hozam van. Ezen 10, ezen 20, ezen 1000. Ez persze mindenkinek elég volt hogy bekapja a csalit. Akinek mégse, azoknak megmondták, hogy akár egyes személyek kislányai is szuperül sikeresen futtaják, természetesen gyönyörű egy demo számlás kimutatással szép hozammal bizonyítékként. Akinek ez se elég, nincs határa a dolgoknak, egy szimpatikus ember videóját láthattuk, aki "közülünk" való tanuló és a segítségükkel megtanulta ezt a szuper stratégiát és működteti sikeresen. Mindezekután, a kedves illető meg volt hívva az előadásra és miután mindneki szuperül azonosult vele ő meg lett interjúvolva a kedves előadó által. Elhangzott, hogy ő egy lusta, nehezen tanuló diák volt, de ezt mégis könnnyedén teljesen jól sikerült elsajátítania. De ez még mind semmi, továbbiakban még Tőle párszor meghallgattuk, hogy nagyon nehéz elviselni az óriási profitot és ezt megszokni, hogy ennyit keres szintén nagyon nehéz. HMMM. Kérem szóljon az, aki nehezen viseli el, hogy TÚL SOK profitot termel. Kíváncsian várom a további ez ügyben panaszkódókat! Szóljon, szerintem majd akkor páran segítünk elkölteni a profitját. Annyira azért csak nem nagyon megterheló dolog ez. Természetesen Tőle is kérdezhettünk, hogy mi hogy történt és készségesen válaszolt. Ezekután a kedves előadó tovább mutogatott számlákat, akik az egyes tanfolyamaikon részt vettek és természetesen mindegyiknek felolvasta az eddig elért hozamát. EJJ de az a fránya LEHÍVÁS, na arra sose került szó..pedig nem voltak elhanyagolhatóak, jókora szép nagy számok voltak. Nos az agymosást úgy kezdte, hogy KIS KOCKÁZATÚ stratégia, ami hoz 1000%-ot... és ez könnyen megtanulható, honnyen alkalmazható. kinek tetszik? És persze (SAJNOS) mindenki bőszen bólogatott. Na most, ránéztem erre a büszkén kirakott myfxbook kimutatására, valóban ott az 1000% hozam, gratulálok hozzá, szép teljesítmény. DE néztem tovább és mi a következő amit megnéz az ember?! Hát egyértelmú hogy a Drawdown...HOPPÁ ez már 65% volt. Nocsak, ez volna a kis kockázat?! NA most erre mégis mit mondjak?! Többi számlán szintúgy. Az ő saját számlája amit büszkén mutogatott hogy ő kezeli, 57% drawdown. Igazán iciripiciri kockázat, mindjárt eladom házam kocsim és felteszem erre. Vagy inkább vegyek lottót? Lehet jobban járok. Természetesen ezekről a Drawdown értékekről az egész előadás alatt szó se esett, meg se volt említve. Nos, ez már önmagában enyhén dühített, hogy hogyan lehet egy stratégiát úgy elemezni, hogy csak a jó, a hozam oldalát nézzük. Mindig van egy rossz, a lehívás része. Ami az esetükben pl 65%, ami ÓRIÁSI kockázat, kb a szerencsén múlt, hogy nem bukta el az egészet és ez minden számlánál megfigyelhető volt. Igazából ilyenkor semmi más nem dühít minket, csak egy dolog: eljött ide 100-150 ember, ennek egy jókora töredéke gyönyörűen megette, sőt, már elnézést, de megzabálta ezt az agymosást ami itt folyt. Volt egy nagyon szimpatikus öreg úr, aki még szóvá is tette, hogy milyen rendesek, hogy csak 200 ezerért tartják a tanfolyamot, mert ő már sok tanfolyamon volt az mind drágább volt. Mondjuk azért egy napot 200ezer/fő áron végigcsinálni... hát mit mondjunk erre?! Egyszerűen: kifizetődő. Szóval visszatérve arra, hogy mi dühített: ezek az emberek, az agymosást megzabálva a gyönyörű hozamokról hallva mindent elhittek, a megtakarított pénzüket elköltik a tanfolyamra majd beleölik ebbe a szuper stratégiába, aminek a prezentált eredményében, azaz valószínűsíthető hogy a legjobban is 65%-os lehívása volt. Aki tudja hogyan működnek az átlagolós stratégiák, nyugodt szívvel mondja hogy jó pár hónapos futási idővel kimondható, hogy biztosan az egész számlánknak a végét jelenti. És EZ dühítő. Hogy egy agymosás és csak a hozamok megemlítésével sok-sok ember kifizet 200 ezret, majd igencsak nagy valószínűséggel elbukja az összes kitett pénzét. Az előadás során egyértelmű volt, hogy a kedves előadót semmi más nem érdekli, csak hogy minél több embert fűzzön be és szerezze meg azok 200 ezrért. Valóban, ha csak 50 ember elmegy az már 10 millió. Igazából nem érdekel ekkora pénz, lopja el másoktól, csináljon vele amit akar, legyen boldog, ha akarja csinálja így, adja, reklámozza úgy a termékét, hogy csak a jót említi meg róla, semmi baj, ahogy akarja. DE igazából amiért írok is az az, hogy egy dolgot ne tegyen: a szemünkbe hazudik szemrebbenés nélkül. Na ezt NE. Mint ahogy írtam, társaságunk ha látja is az átverést, nem szólunk negatívumot senkiről, mindenkinek a saját dolga mit bír el a gyomra. De azért vannak határok. Végre eljött az idő, hogy feltehetünk kérdéseket neki. Mivel az illető csak a hozamokat emelte ki, nem bírtam megállni, hogy szépen megkérdezzem őt a lehívásokról. Fel is tettem az első kérdésemet: - Kérlek áruld el, milyen típusú stratégia ez, átlagolós, martingale, vagy van minden pozíciónak stoplossja? A válasz mint ahogy más kedves kérdezőnek is: a statégia részleteit nem mondhatja el, mert TITKOS! MÉG titoktartási szerződés is van! Könyörgöm, azért mert elmondod, hogy a stratégiád fix kockázattal dolgozik stoplossal, vagy folyamatosan az egész tőkét veszélyelyezteti, azaz átlagolós stoploss nélkül, senki nem fogja tudni leutánozni, megtudni a beszállási és kiszállási pontokat. Ami amúgy se érdekel egy kicsit se. Na miután ilyen szimpatikus korrekt választ kaptam erre, hát ezen felbátorodva feltettem a következőt: -Kérlek szépen mutasd meg azt a diát amit az elején mutattál, hogy 1000% hozam. Ott 65% lehívásotok volt, úgy kezdted, hogy kis kockázatú stratégiátok van, a 65% lehívású stratégiát nagyon nem mondanám kis kockázatúnak. Ezt mivel magyarázod? NA, a legjobb, a kedves illető hülyén néz rám, mintha baromságot mondanék. Visszakérdez: miről beszélek? Elmondom megint, ugyan ez. Erre egyik társam nem bírta ezt tovább és ő is mondta, hogy a 65% Drawdownról kérdezünk. NA VÉGRE megértette: -JA, hogy a lehívás alatt a drawdown-t érted (na ne már, mi mást mégis, de elnézést, hogy azt hittem hogy a lehívás szót ismered, azért mégsem olyan idegen szó az). És hoppá, ez mind semmi megkapjuk a választ végre, pontosan idézem: AZ a stratégiánknak NEM SZÁMÍT. Kedves olvasók, mindenki figyeljen, végre megvan a csoda, szuper! Ilyen egyszerű ez az egész! Hogy mi eddig ezt nem tudtuk.. Ha elbukjuk a pénzünk 65%-át, mert ugye ezt jelenti a drawdown, van egy olyan szuper stratégia, aminek ez NEM SZÁMÍT. HURRÁ! Na hogy is van ez, nem tudtuk ezt ennyibe hagyni. (Ki tudná?!) Megkérdeztem: Ugye aki kicsit is foglalkozott már a tőzsdével, az tudja, hogy minden stratégia alapja a kockázatkezelés. Akkor nálatok ez hogy van, ha akár 65%-át elbukhatjátok a pénzeteknek? Erre, hihetetlen, milyen választ kapunk? Figyeljetek, mert nem hiszitek el: Ez NEM SZÁMÍT! Hopppppppá, ez durva mik vannak, a 6 éves forex tapasztalataimat mindjárt eldobom a fenébe és megveszem ezt az izéjüket... de azért mégse, nem ment el az eszem, eddig se hittem el bárki mondókáját, hát most se teszem, főleg ha biztos vagyok az igazamban. Erre barátom nem bírta: -Mi az hogy nem számít?! Azt mondja, ha van 1000 dollárunk de elbukjuk a 65%-át, azaz 650 dollárt és épp csak 350 dollárt ér a pénzünk, az nem volna probléma? (Gondolta ha konkrét példát hoz nem fog merni tovább hazudni.) Na ki az aki nem tudja a válasz?! Aki bizonytalankodik, annak elárulom: -Nem, az nem számít a stratégiánknak. Azonfelül hogy nem értette a lehívás szót és csak bambán bámult, szemrebbenés nélkül többször állította, jobban mondca konrkétan a szemünkbe hazudta, hogy az a röpke 65% drawdown az nem számít. Na konkrétan ez az a dolog, amiért jelenleg épp írok. Ez már túlment a határon. Ezt azért még se kéne. Sőt ezután olyan egyszerűen és gyorsan kivágta magát, hogy úgy látja vannak akiket nem sikerült meggyőzni, nem baj, nem kell, hogy mindenki megvegye, reméli, hogy mások máshogy látják. És tudjátok mi szomorított el igazán?! Volt pár ember, körülbelül 10 a 150-ből aki értette, hogy mi milyen kockázatra kérdeztünk rá, miről is beszélünk. Azok biccentettek nekünk és mosolyogtak az egészen. Ami elszomorító és egyben dühítő, a maradék 140 ember azt se tudta miről van szó és természetesen az igazán gyönyörűen, szemrebbenés nélkül félrebeszélő előadónak hittek. Szeretném megkérni minden kedves olvasót, aki nem tudja, hogy mi az hogy kockázat, mi az, hogy Drawdown, azaz lehívás/visszaesés az olvasson utána és az ilyen alapokkal kerüljön tisztába. Nem bonyolult dolgok, megéri ezeket megérteni, ahelyett, hogy feleslegesen kifizetnénk a pénzünket bármire is. Én nem szeretném a profit.hu illetőit ahogy az elején is írtam bármilyen minősítésbe sorolni, megsérteni. Én tisztelem őket, biztos értenek a dolgukhoz. Viszont a kedves előadó egy dologhoz értett, de ahhoz mesterien: hogy kell eladni valamit az embereknek, hogy kell agymosást csinálni. Értelmes kérdésre értelmes választ nem adott, az meg hogy a szemünkbe hazudott...hát valójában igazából már sajnálom, hogy neki ennyire kell az a pénz, hogy már gondolkodás nélkül hazudjon. Mert vannak dolgok amiket lehet szépíteni, de ezt sajnos nem. Mindenkit arra biztatok, hogy járjon utána mire ad ki pénzt, értse meg az alapdolgokat és csak utána fektessen bele bármibe is, ha épp az a tőzsde, akkor igenis az alapokkal kerüljön képbe, és ne szórja el a megtakarított pénzét. Inkább menjen el belőle egyet nyaralni, többet ér vele. Nagyon bízom benne, hogy sikerült pár embernek segítenem és ha bárkit megsértettem elnézést kérek, de én csupán a tényeket, a megtörténeteket meséltem el, semmi mást.
csigod nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 09:57   #30 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 373
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

most őszintén: aki azt hiszi, hogy kaphat 200.000-ért egy 1000%-ot biztonságosn termelő stratégiát.....
amúgy a drawdown/lehívást én sem értettem elsőre, a lehívást inkább a szláról történő pénz lehívásra használjuk, nem a szla visszaesésére szvsz, hiába jelenti azt tükörfordításban.
amúgy hasznos írás tanfolyam előtt állóknak!( csak kicsit tördelhetted volna az olvashatóság kedvéért)
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 10:06   #31 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
holper a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

"forex szakmai baráti kör".....hm

az biztos ha egy barátom forexezni akarna akkor a a traders nightra meghívott előadók 99%-ától kifejezetten "eltiltanám".

Az igaz, hogy a forexben 99 %-ban ilyen figurák mozognak, de ez a rendezvény elősegíti részükre a "balekvadászatot".

A Traders Night nem a forexesek szakmai baráti köre, hanem a tanfolyamot/brókeri szolgáltatást/robotot/szent grált árulóké. SAJNÁLOM
holper nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 10:22   #32 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Uhh, hát nem könnyű olvasmány.

De igazad van. Újabb hiéna akció, újabb százezrekért, tízmilliókért.

Ideje beperelni az ilyen céget. A bíróságon nem titkolózhat. Kiderülne, hogy mi is ez, mi áll mögötte, mennyire megtévesztő a reklám. Aztán jöhet a kártérítés.

Hol lesz a következő előadás? Lehet, hogy megnézném…
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 10:29   #33 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
holper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

az biztos ha egy barátom forexezni akarna akkor a a traders nightra meghívott előadók 99%-ától kifejezetten "eltiltanám".

Az igaz, hogy a forexben 99 %-ban ilyen figurák mozognak, de ez a rendezvény elősegíti részükre a "balekvadászatot".

A Traders Night nem a forexesek szakmai baráti köre, hanem a tanfolyamot/brókeri szolgáltatást/robotot/szent grált árulóké. SAJNÁLOM

Pedig ezeken a rendezvényen "mestertraderek" vannak, ahogy olvashattad is:

30. Traders' Night
Sziasztok Klubtagok!

Jelentkezés:*http://doodle.com/5swcdnnz5s2rzf26

Következő klubestünk február 13-án lesz, vendégeink Szoboszlai Attila mestertréder, illetve Várkuti Géza klubalapító lesznek!

u.i. Egyébként szerintem most elég off lett a hozzászólásod,(meg az enyém is) mert külön rész van a tradersnightnak.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 10:45   #34 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
holper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Hogy jön ehez a topichoz a Tradersnight? Nem kevertél össze valamit?
Régi 2014-02-07, 10:56   #35 (permalink)
Szenior tag

Fxpadavan logója

Összes hozzászólás: 194
Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

"Én nem szeretném a profit.hu illetőit ahogy az elején is írtam bármilyen minősítésbe sorolni, megsérteni. Én tisztelem őket, biztos értenek a dolgukhoz."
Az biztos. Szólni kéne nekik, hogy miket csinált ez a fánya előadó!
Figyu, nehogy most te érezd kellemetlenül magad mert kijött belőled a frankó...Az, hogy van pl empátiád nem hiba, csak errefelé nem divat.
Amúgy meg a dd-re válasz:" merrrt gyennnge a pszichótók." De sebaj van rá ofk, osk, otk (meg lassan btk is...)

Nyilván igazad van neked is Stingy.
De tudjátok az a legnagyobb baj, hogy nagyon durva sérüléseket lehet így beszerezni. Amit aztán fel kéne oldani, már ha képes rá az egyén.
Az átlag pógár nincs ilyen manipulciókra felkészülve, és tájékozatlan. Az emberek nagy többsébe hinni szeret, és ugye ez kerül kihasználásra.
Fxpadavan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 10:57   #36 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
csigod eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!!
Én egy türelmes ember vagyok és mindenkinek mindent el szoktam nézni, ami nem szimpatikus inkább nem mondok véleményt. DE sajnos van egy határ. Amikor a szemembe hazudnak és hülyének akarnak beállítani, na az sok! Valójában még ezt is elviselném, de mikor az embereken semmi mást nem művelnek, hanem egy ilyen előadás keretében olyan agymosást próbálnak végrehajtani amilyet csak lehet és biztatják az embereket, hogy az összegyűjtött pénzüket ne másba hanem bizony ebbe öljék... és mikor kérdezek valamit, kitérő, finoman menj a fenébe választ kapok... Na ez sok és ilyenkor már nem bírom magamban tartani a véleményemet. Én személy szerint a profit.hu-tól nem ismerem a kedves előadókat és embereit, most szólok, ők biztos értenek a dolgokhoz és tisztelem őket. DE egy ilyen előadást NEM szabadna olyan emberre bízni, akinek annyi köze nincs a forexhez, hogy engedjétek meg inkább had ne mondjak hasonlatot... mindjárt kifejtem mire is mondom ezt. Szóval, aki nem volt ott, miről is van szó. Meghirdettek egy eseményt, ami egy szuper stratégiát fog bemutatni. Ehelyett mi történt? AGYMOSÁS! A stratégia mivel szupertitkos, semmi nem árulható el róla! Oké, igazából marhára nem is érdekel. De a hányásküszöb, az könyörgöm hol van? Sajnálom, de az feldühít, mikor az embereket, akik nem értenek hozzá, semmi más nincs csak hogy őket jól átverjük és becsábítsuk és persze mindezt bónusszal csak röpke 200 ezer forintért. Hogy mi is volt az előadáson? A stratégiáról ugye szó se esett, mert az nagyon titkos, még kb megemlítés szinten is. Ami történt, egy órán keresztül olyan számlák mutogatása, amik így de úgy profitosok, főként myfxbook kimutatások. De könyörgöm, mért nem lehet egy kimutatást korrekten elemezni?! NEEM, azt már nem szabad. A kimutatásokból egy dolgot halottunk csak végig, a hozamot. Meghallgattuk kb 30 percen keresztül hogy melyik számlán hány % hozam van. Ezen 10, ezen 20, ezen 1000. Ez persze mindenkinek elég volt hogy bekapja a csalit. Akinek mégse, azoknak megmondták, hogy akár egyes személyek kislányai is szuperül sikeresen futtaják, természetesen gyönyörű egy demo számlás kimutatással szép hozammal bizonyítékként. Akinek ez se elég, nincs határa a dolgoknak, egy szimpatikus ember videóját láthattuk, aki "közülünk" való tanuló és a segítségükkel megtanulta ezt a szuper stratégiát és működteti sikeresen. Mindezekután, a kedves illető meg volt hívva az előadásra és miután mindneki szuperül azonosult vele ő meg lett interjúvolva a kedves előadó által. Elhangzott, hogy ő egy lusta, nehezen tanuló diák volt, de ezt mégis könnnyedén teljesen jól sikerült elsajátítania. De ez még mind semmi, továbbiakban még Tőle párszor meghallgattuk, hogy nagyon nehéz elviselni az óriási profitot és ezt megszokni, hogy ennyit keres szintén nagyon nehéz. HMMM. Kérem szóljon az, aki nehezen viseli el, hogy TÚL SOK profitot termel. Kíváncsian várom a további ez ügyben panaszkódókat! Szóljon, szerintem majd akkor páran segítünk elkölteni a profitját. Annyira azért csak nem nagyon megterheló dolog ez. Természetesen Tőle is kérdezhettünk, hogy mi hogy történt és készségesen válaszolt. Ezekután a kedves előadó tovább mutogatott számlákat, akik az egyes tanfolyamaikon részt vettek és természetesen mindegyiknek felolvasta az eddig elért hozamát. EJJ de az a fránya LEHÍVÁS, na arra sose került szó..pedig nem voltak elhanyagolhatóak, jókora szép nagy számok voltak. Nos az agymosást úgy kezdte, hogy KIS KOCKÁZATÚ stratégia, ami hoz 1000%-ot... és ez könnyen megtanulható, honnyen alkalmazható. kinek tetszik? És persze (SAJNOS) mindenki bőszen bólogatott. Na most, ránéztem erre a büszkén kirakott myfxbook kimutatására, valóban ott az 1000% hozam, gratulálok hozzá, szép teljesítmény. DE néztem tovább és mi a következő amit megnéz az ember?! Hát egyértelmú hogy a Drawdown...HOPPÁ ez már 65% volt. Nocsak, ez volna a kis kockázat?! NA most erre mégis mit mondjak?! Többi számlán szintúgy. Az ő saját számlája amit büszkén mutogatott hogy ő kezeli, 57% drawdown. Igazán iciripiciri kockázat, mindjárt eladom házam kocsim és felteszem erre. Vagy inkább vegyek lottót? Lehet jobban járok. Természetesen ezekről a Drawdown értékekről az egész előadás alatt szó se esett, meg se volt említve. Nos, ez már önmagában enyhén dühített, hogy hogyan lehet egy stratégiát úgy elemezni, hogy csak a jó, a hozam oldalát nézzük. Mindig van egy rossz, a lehívás része. Ami az esetükben pl 65%, ami ÓRIÁSI kockázat, kb a szerencsén múlt, hogy nem bukta el az egészet és ez minden számlánál megfigyelhető volt. Igazából ilyenkor semmi más nem dühít minket, csak egy dolog: eljött ide 100-150 ember, ennek egy jókora töredéke gyönyörűen megette, sőt, már elnézést, de megzabálta ezt az agymosást ami itt folyt. Volt egy nagyon szimpatikus öreg úr, aki még szóvá is tette, hogy milyen rendesek, hogy csak 200 ezerért tartják a tanfolyamot, mert ő már sok tanfolyamon volt az mind drágább volt. Mondjuk azért egy napot 200ezer/fő áron végigcsinálni... hát mit mondjunk erre?! Egyszerűen: kifizetődő. Szóval visszatérve arra, hogy mi dühített: ezek az emberek, az agymosást megzabálva a gyönyörű hozamokról hallva mindent elhittek, a megtakarított pénzüket elköltik a tanfolyamra majd beleölik ebbe a szuper stratégiába, aminek a prezentált eredményében, azaz valószínűsíthető hogy a legjobban is 65%-os lehívása volt. Aki tudja hogyan működnek az átlagolós stratégiák, nyugodt szívvel mondja hogy jó pár hónapos futási idővel kimondható, hogy biztosan az egész számlánknak a végét jelenti. És EZ dühítő. Hogy egy agymosás és csak a hozamok megemlítésével sok-sok ember kifizet 200 ezret, majd igencsak nagy valószínűséggel elbukja az összes kitett pénzét. Az előadás során egyértelmű volt, hogy a kedves előadót semmi más nem érdekli, csak hogy minél több embert fűzzön be és szerezze meg azok 200 ezrért. Valóban, ha csak 50 ember elmegy az már 10 millió. Igazából nem érdekel ekkora pénz, lopja el másoktól, csináljon vele amit akar, legyen boldog, ha akarja csinálja így, adja, reklámozza úgy a termékét, hogy csak a jót említi meg róla, semmi baj, ahogy akarja. DE igazából amiért írok is az az, hogy egy dolgot ne tegyen: a szemünkbe hazudik szemrebbenés nélkül. Na ezt NE. Mint ahogy írtam, társaságunk ha látja is az átverést, nem szólunk negatívumot senkiről, mindenkinek a saját dolga mit bír el a gyomra. De azért vannak határok. Végre eljött az idő, hogy feltehetünk kérdéseket neki. Mivel az illető csak a hozamokat emelte ki, nem bírtam megállni, hogy szépen megkérdezzem őt a lehívásokról. Fel is tettem az első kérdésemet: - Kérlek áruld el, milyen típusú stratégia ez, átlagolós, martingale, vagy van minden pozíciónak stoplossja? A válasz mint ahogy más kedves kérdezőnek is: a statégia részleteit nem mondhatja el, mert TITKOS! MÉG titoktartási szerződés is van! Könyörgöm, azért mert elmondod, hogy a stratégiád fix kockázattal dolgozik stoplossal, vagy folyamatosan az egész tőkét veszélyelyezteti, azaz átlagolós stoploss nélkül, senki nem fogja tudni leutánozni, megtudni a beszállási és kiszállási pontokat. Ami amúgy se érdekel egy kicsit se. Na miután ilyen szimpatikus korrekt választ kaptam erre, hát ezen felbátorodva feltettem a következőt: -Kérlek szépen mutasd meg azt a diát amit az elején mutattál, hogy 1000% hozam. Ott 65% lehívásotok volt, úgy kezdted, hogy kis kockázatú stratégiátok van, a 65% lehívású stratégiát nagyon nem mondanám kis kockázatúnak. Ezt mivel magyarázod? NA, a legjobb, a kedves illető hülyén néz rám, mintha baromságot mondanék. Visszakérdez: miről beszélek? Elmondom megint, ugyan ez. Erre egyik társam nem bírta ezt tovább és ő is mondta, hogy a 65% Drawdownról kérdezünk. NA VÉGRE megértette: -JA, hogy a lehívás alatt a drawdown-t érted (na ne már, mi mást mégis, de elnézést, hogy azt hittem hogy a lehívás szót ismered, azért mégsem olyan idegen szó az). És hoppá, ez mind semmi megkapjuk a választ végre, pontosan idézem: AZ a stratégiánknak NEM SZÁMÍT. Kedves olvasók, mindenki figyeljen, végre megvan a csoda, szuper! Ilyen egyszerű ez az egész! Hogy mi eddig ezt nem tudtuk.. Ha elbukjuk a pénzünk 65%-át, mert ugye ezt jelenti a drawdown, van egy olyan szuper stratégia, aminek ez NEM SZÁMÍT. HURRÁ! Na hogy is van ez, nem tudtuk ezt ennyibe hagyni. (Ki tudná?!) Megkérdeztem: Ugye aki kicsit is foglalkozott már a tőzsdével, az tudja, hogy minden stratégia alapja a kockázatkezelés. Akkor nálatok ez hogy van, ha akár 65%-át elbukhatjátok a pénzeteknek? Erre, hihetetlen, milyen választ kapunk? Figyeljetek, mert nem hiszitek el: Ez NEM SZÁMÍT! Hopppppppá, ez durva mik vannak, a 6 éves forex tapasztalataimat mindjárt eldobom a fenébe és megveszem ezt az izéjüket... de azért mégse, nem ment el az eszem, eddig se hittem el bárki mondókáját, hát most se teszem, főleg ha biztos vagyok az igazamban. Erre barátom nem bírta: -Mi az hogy nem számít?! Azt mondja, ha van 1000 dollárunk de elbukjuk a 65%-át, azaz 650 dollárt és épp csak 350 dollárt ér a pénzünk, az nem volna probléma? (Gondolta ha konkrét példát hoz nem fog merni tovább hazudni.) Na ki az aki nem tudja a válasz?! Aki bizonytalankodik, annak elárulom: -Nem, az nem számít a stratégiánknak. Azonfelül hogy nem értette a lehívás szót és csak bambán bámult, szemrebbenés nélkül többször állította, jobban mondca konrkétan a szemünkbe hazudta, hogy az a röpke 65% drawdown az nem számít. Na konkrétan ez az a dolog, amiért jelenleg épp írok. Ez már túlment a határon. Ezt azért még se kéne. Sőt ezután olyan egyszerűen és gyorsan kivágta magát, hogy úgy látja vannak akiket nem sikerült meggyőzni, nem baj, nem kell, hogy mindenki megvegye, reméli, hogy mások máshogy látják. És tudjátok mi szomorított el igazán?! Volt pár ember, körülbelül 10 a 150-ből aki értette, hogy mi milyen kockázatra kérdeztünk rá, miről is beszélünk. Azok biccentettek nekünk és mosolyogtak az egészen. Ami elszomorító és egyben dühítő, a maradék 140 ember azt se tudta miről van szó és természetesen az igazán gyönyörűen, szemrebbenés nélkül félrebeszélő előadónak hittek. Szeretném megkérni minden kedves olvasót, aki nem tudja, hogy mi az hogy kockázat, mi az, hogy Drawdown, azaz lehívás/visszaesés az olvasson utána és az ilyen alapokkal kerüljön tisztába. Nem bonyolult dolgok, megéri ezeket megérteni, ahelyett, hogy feleslegesen kifizetnénk a pénzünket bármire is. Én nem szeretném a profit.hu illetőit ahogy az elején is írtam bármilyen minősítésbe sorolni, megsérteni. Én tisztelem őket, biztos értenek a dolgukhoz. Viszont a kedves előadó egy dologhoz értett, de ahhoz mesterien: hogy kell eladni valamit az embereknek, hogy kell agymosást csinálni. Értelmes kérdésre értelmes választ nem adott, az meg hogy a szemünkbe hazudott...hát valójában igazából már sajnálom, hogy neki ennyire kell az a pénz, hogy már gondolkodás nélkül hazudjon. Mert vannak dolgok amiket lehet szépíteni, de ezt sajnos nem. Mindenkit arra biztatok, hogy járjon utána mire ad ki pénzt, értse meg az alapdolgokat és csak utána fektessen bele bármibe is, ha épp az a tőzsde, akkor igenis az alapokkal kerüljön képbe, és ne szórja el a megtakarított pénzét. Inkább menjen el belőle egyet nyaralni, többet ér vele. Nagyon bízom benne, hogy sikerült pár embernek segítenem és ha bárkit megsértettem elnézést kérek, de én csupán a tényeket, a megtörténeteket meséltem el, semmi mást.
mostantól kezdve TILOS mindenféle pont, vessző, gondolatjel, új bekezdés és bármiféle tagolás #MindentEgybeÍrokSzakadjonmegAkiOlvassa
Régi 2014-02-07, 11:01   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
csigod eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!!
Máskor kicsit formázd a szöveget, mert nagyon nehezen olvasható így egybe ömlesztve.

Én is kicsit kötözködtem velük ott, de azért pár dolgot nem sikerült ott pontosan megjegyezned.
Nekem teljesen tiszta volt, hogy csak egy promóra megyek, eszembe sem jutott, hogy mondani fognak ott bármi konkrétat.
Nem 200 a tanfolyam, az a csali ár, 119900 az "akciós"
Nem vagyok a szakszavak királya, de ezt a "lehívást" az elmúlt 6 év alatt soha nem hallottam ilyen értelemben, csak pénzkivétre. Érdekes az előadáson sem hallottam ezen témán a rugózást. Lehet messze ültem.
DD: nem ismerem a MyFxbook-ot, de ott azt mondták, hogy nincs jelentős DD, csak a myfxbook sajátossága miatt látszik annyinak amennyinek. A tanfolyamon majd kiderül miért, ezért megyek el.

Aki úgy megy oda, hogy 1 nap-1év után úgy érzi bepalizták, azt úgysem tudod megmenteni, én pl úgy megyek, hogy egyszerűen tudni szeretném mi ez, így csalódni nem fogok, 400eur-nál pedig naponta sokszor jóval töbet is mozog a számlám, tehát nem fogok kétségbeesni az esetleg feleslegesen kidobott pénz miatt. Én ismerem Péteréket, voltam tanfolyamukon, nem bántam meg, szerintem kb korrektek is voltak.

Valaki felvetett itt az árat, hogy ha valaki ennyit meg annyit kér az csaló. Szerintem nem, ha valamire van kereslet akkor meg kell találni azt az áregyensúlyt ahol a legkevesebb munkával a legtöbb profitot ki lehet hozni, ez a piacgazdaság. Aki elment ilyen tanfolyamokra valamit biztos tanult, én még nem voltam olyanon amit tök feleslegesnek gondoltam volna.

Egy példa az árakra: Van Vácon egy cukrászda, spéci designos kis sütik. Nagyon pici a cukrászda is, szeretik a népek, ezért rohamtempóban emelik az árakat, már 1000-1500Ft egy süti, pl dobostorta, akkor most ő csaló? Nem, pici az üzlet, több embert nem tud leültetni, ezért addig emeli az árat amíg el nem kezd egyre kevesebb vevő járni hozzá, ez még lehet nem jött el. tehát jól gondolkodott.
Régi 2014-02-07, 11:02   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
mostantól kezdve TILOS mindenféle pont, vessző, gondolatjel, új bekezdés és bármiféle tagolás #MindentEgybeÍrokSzakadjonmegAkiOlvassa
Nem látod hogy sokkot kapott az előadástól?
Elveszett a space-e, a "lehíváskor"....
Pár nap és rendbejön!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 11:33   #39 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintetek miből építkeznek Thaiföldön meg Dél Amerikába? meg tudnék mesélni hova járnak szörfözni (hát nem a Velencei tóra elhiheteted) az egész egy nagy MLM-re épülő fosadék. Próbálkoznak új arcok mögé bújni, szerintem maradjatok az internetes oktatásnál. Egy előadás se ér többet max. 20 dollárnál koponyánként, de ennyiér már jó szignált is kapsz ha megnézed metatrader signál fület.
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 11:35   #40 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
ennyiér már jó szignált is kapsz ha megnézed metatrader signál fület.
Az árát már visszahozta?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 11:50   #41 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 4
Fxflo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egyébként ha jól emlékszem myfxbook-al 99000 szóval az 200000 mindjárt csak 100. Másfelöl csigod ha 6 éves forex tapasztalattal még mindig előadásokra járkálsz, mert nyílván nem mentél volna ha lenne egy biztos stratégiád, elgondolkoznék hogy való ezaz egész neked.
Fxflo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 11:53   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintetek miből építkeznek Thaiföldön meg Dél Amerikába? meg tudnék mesélni hova járnak szörfözni (hát nem a Velencei tóra elhiheteted) az egész egy nagy MLM-re épülő fosadék. Próbálkoznak új arcok mögé bújni, szerintem maradjatok az internetes oktatásnál. Egy előadás se ér többet max. 20 dollárnál koponyánként, de ennyiér már jó szignált is kapsz ha megnézed metatrader signál fület.
a Quake Live 50 usd egy évre... .. csak szótam
Régi 2014-02-07, 11:55   #43 (permalink)
Kitiltott

kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
DD: nem ismerem a MyFxbook-ot, de ott azt mondták, hogy nincs jelentős DD, csak a myfxbook sajátossága miatt látszik annyinak amennyinek. A tanfolyamon majd kiderül miért, ezért megyek el.
Mivel volt szerencsém egy picit myfxbookozni mostanában, így azt gondolom, ez lebegő DD.
Vagyis hatalmas tőkeáttéttel, pozíciómérettel és stop nélkül dolgoznak.
Vagyis rossz az RR-rel.
Vagyis teljesen mást mondanak, mint eddig.
Vagyis amit eddig mondtak, az szerintük is „átgondolásra szorul”.
Vagyis eddig olyasmiét kértek pénzt, amit maguk se használnak szívesen.

Most viszont megvilágosodtak. Valahonnan, valahogyan. S ennek a titkait csak 200 ezerért mondják el.
Kóklerek.
De ha ilyesmire elmegy 150 ember, s még fizet is, akkor soha sem fog megtisztulni a piac a kóklerektől.
Régi 2014-02-07, 12:00   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Fxflo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyébként ha jól emlékszem myfxbook-al 99000 szóval az 200000 mindjárt csak 100. Másfelöl csigod ha 6 éves forex tapasztalattal még mindig előadásokra járkálsz, mert nyílván nem mentél volna ha lenne egy biztos stratégiád, elgondolkoznék hogy való ezaz egész neked.
én is járok előadásokra. ma megyek pl ironfx-hez Szegedre tollér.. ha vki szeretne szóljon tollakat gyűjtök

p.s.: vazz de ciki lesz, de kell a toll

az írás -bár rohadt nehéz olvasni, de nekem tetszik, megfog és jól leír egy jelenséget, aki elolvassa az legalább tudja mire számíthat ilyen esetben. Ez egy ilyen piac sőt az élet minden területe ilyen.

Csigod írása ebből a szempontból nagyon jó én külön köszönöm, hogy megosztotta velünk!!
Régi 2014-02-07, 12:03   #45 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vagyis rossz az RR-rel.
.
3 nappal ezelőtti mondatod:

De ha már egyszer kiprovokálták (tényleg!) és feleslegesen energiát raktam bele, akkor pont jó bizonyíték arra, hogy miért röhögöm körbe az „egyetemes” találati arányt, risk-reward-ot…
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 12:05   #46 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
De ha ilyesmire elmegy 150 ember, s még fizet is, akkor soha sem fog megtisztulni a piac a kóklerektől.
2 órával ezelőtti mondatod:

"Hol lesz a következő előadás? Lehet, hogy megnézném…"
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 12:12   #47 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
3 nappal ezelőtti mondatod:

De ha már egyszer kiprovokálták (tényleg!) és feleslegesen energiát raktam bele, akkor pont jó bizonyíték arra, hogy miért röhögöm körbe az „egyetemes” találati arányt, risk-reward-ot…
Megint kezded?

Igen, körbe röhögtem a korábbi dogmáikat. Ezért feltűnő, hogy most teljesen másról van szó.

Szeretném tudni, mitől világosodtak meg (magyarul honnan, mit „sajátítottak el”, ami teljesen megváltoztatta a gondolkodásmódjukat. Mint tudjuk egy trader, ha van egy jó stratégiája, nem nagyon változtat rajta 180 fokot.)

No persze ez új irány, új egyetemi szemeszter, új kockázatmentes profit.huuuuuú.
Régi 2014-02-07, 12:19   #48 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Megint kezded?

Igen, körbe röhögtem a korábbi dogmáikat. Ezért feltűnő, hogy most teljesen másról van szó.

De hát azt sem tudjuk hogy miről van szó!?
Most sem tudod, hogy mit is "röhögsz körbe" valójában!
Neked sincs fogalmad semmiről, épp úgy mint ahogy nekem sem.
Csak találgatás megy, és semmi más.
Ezért írtam hogy legalább StLui van olyan tökös gyerek és elmegy....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-02-07, 12:29   #49 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
2 órával ezelőtti mondatod:

"Hol lesz a következő előadás? Lehet, hogy megnézném…"
Olyan gyors vagy, nem győzök rá válaszolni.

Az eddigiek alapján biztos vagyok benne, hogy nem tiszta a dolog.

Hogy gondolkodik egy jogász: tegyük fel, hogy elmegyek, bizonyítékot gyűjtök, hogy megtévesztő módon tájékoztattak. De erre persze csak később jövök rá, amikor jóhiszeműen befizetek 200 ezret, aztán felrakok a stratégiára mondjuk egy millát és elbukom. Beperelem, majd visszakövetelem a pénzemet az 1000% ígért hozammal, kártérítéssel.

Kockázatmentes nyereség. Nagy RR.

Persze ez csak egy fikció. Vagy mégsem?

Szóval elmenjek? Elkezdjek tényeket gyűjteni? Vagy StLui átad nekem ezt-azt, ha tényleg tökös gyerek?
Régi 2014-02-07, 12:41   #50 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Szóval elmenjek?
Menj, vagy csinál bármit amit akarsz....

Cím:  go_michael_go_t_shirt-r34ad6a851c9a43ae91671104a730edd7_8nhma_324.jpg
Megnézték: 8097
Méret:  14,7 KB
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Order Flow Trading for Fun and Profit tozsi234 Tőzsdei könyvek 6 2015-06-24 08:04
nincs trend ' csak PROFIT alleexander Csevegés 125 2011-06-21 12:53

A pontos idő 00:53 , a GMT +1 időzóna szerint.