Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei könyvek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-07, 18:41   #51 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 10
Hírnév szint: 8
DrZsolt a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Calen!
Az AUD/USD szép long lehetett De a keddi gyors esés tényleg könnyen kidobhatta a pozit a longból.
DrZsolt nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-07, 21:08   #52 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 353
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Idézet:
calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te vagy az aki M2 bontásban tolta? Akkor kb. hasonlóan állunk. Apádat meg tedd helyre, ne hagyd, hogy belekontárkodjon! Még akkor is, ha a megfogalmazásodból azt veszem ki, hogy esetleg meghalt már.

A skype nincs fent, de amúgy sincs értelme. Napi fél-egy órában inkább csak böngészek, meg demózok. Nagyon szokatlan a napos bontás. Pont most volt egy amatőr önstoppoláson AUD/USD-n. Augusztus vége óta benne voltam és már kivitt a stressz.
Igen, én toltam M2-ben És apám még él, de így is kísért
És hogyhogy demó? És hogyhogy napos? Ha jól emlékszem ETF-ekkel is bajlódtam akkor és azt hiszem abban is segítettél. És talán CFD-kel is kereskedtél akkor.
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-10-08, 11:30   #53 (permalink)
Szenior tag

Hely: Győr
Összes hozzászólás: 123
calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen, én toltam M2-ben És apám még él, de így is kísért
És hogyhogy demó? És hogyhogy napos? Ha jól emlékszem ETF-ekkel is bajlódtam akkor és azt hiszem abban is segítettél. És talán CFD-kel is kereskedtél akkor.
Sajnos pont az a másfél évnyi "tőzsdéből élés" verte bele az orromat a hibás elmeműködésembe. Értsd: buktam és buktam. De a tőkémhez képest mindig csak piciket, így nem kapcsolt be a vészjelzőm. Meg nagyon-nagyon tőzsdéből akartam élni, semmiképpen se akartam visszamenni melósnak. Elég csúnyán beakadt az agyam ezen a téren.
Ehhez képest most egy alumínium öntödében dolgozom. Ami kevés maradt, ahhoz nem nyúlok. Nulláról építem újra magam. Először egy laptopra spórolok, mert a nyáron megszabadultam a számítógépemtől (meg a teljes könyvtáramtól) és elmentem egy jó hosszú biciklitúrára. Aki tudja mennyire otthonülő vagyok és milyen sokat jeletettek nekem a könyveim, meg a számítógépem, az sejtheti, hogy mekkora tisztulás mehetett végbe bennem.
Na. Szóval ha minden jól megy, jövő év őszén-telén újra kezdem egy 1000 eurós számlával munka mellett. Addig demó. Meg folyamatos önellenőrzés.
calen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-08, 11:34   #54 (permalink)
Szenior tag

calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
DrZsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Calen!
Az AUD/USD szép long lehetett De a keddi gyors esés tényleg könnyen kidobhatta a pozit a longból.
Most már látszik, hogy a legjobb helyen stoppolódtam, de akkor is a stressz vitt ki a poziból. De ettől függetlenül bosszantóan jól megy demóban.
Rengeteget tanultam, csak kissé későn kezdek "profitálni" belőle. Na majd jövőre.
Régi 2010-10-08, 11:43   #55 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sajnos pont az a másfél évnyi "tőzsdéből élés" verte bele az orromat a hibás elmeműködésembe. Értsd: buktam és buktam. De a tőkémhez képest mindig csak piciket, így nem kapcsolt be a vészjelzőm. Meg nagyon-nagyon tőzsdéből akartam élni, semmiképpen se akartam visszamenni melósnak. Elég csúnyán beakadt az agyam ezen a téren.
Ehhez képest most egy alumínium öntödében dolgozom. Ami kevés maradt, ahhoz nem nyúlok. Nulláról építem újra magam. Először egy laptopra spórolok, mert a nyáron megszabadultam a számítógépemtől (meg a teljes könyvtáramtól) és elmentem egy jó hosszú biciklitúrára. Aki tudja mennyire otthonülő vagyok és milyen sokat jeletettek nekem a könyveim, meg a számítógépem, az sejtheti, hogy mekkora tisztulás mehetett végbe bennem.
Na. Szóval ha minden jól megy, jövő év őszén-telén újra kezdem egy 1000 eurós számlával munka mellett. Addig demó. Meg folyamatos önellenőrzés.
Tényleg mennyire egy cipőben járunk. Pont úgy vagyok vele, hogy nagyon-nagyon, túlságosan ebből akarok már holnap megélni. Jön egy pici siker és másnap ki akarok lépni Akkor nekem is elment a tőkém 2/3-a. Ami maradt, abból kezdtem el építkezni. Már áttértem a demóról, de még friss a dolog.
Akkor le a kalappal előtted. Ez mindenképp nagy kitartásra és önfegyelemre vall. Nem lehetett könnyü, de ez az egész nem az. Ezt az egyet ki lehet jelenteni a tőzsdével kapcsolatban.
Kitartás hozzá
Régi 2010-10-08, 16:33   #56 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Woody a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Nagyon jó gondolatokat lehet olvasni néhány híres tradertől a következő oldalon: http://tozsde.hu.tl
Régi 2010-10-08, 17:31   #57 (permalink)
Szenior tag

forexmaniac logója

Összes hozzászólás: 153
forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Woody eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Nagyon jó gondolatokat lehet olvasni néhány híres tradertől a következő oldalon: http://tozsde.hu.tl
már rég nem írogat, de ha te látsz új postokat akkor szólj
kötéseit még látni, bár mostanában mintha szétesett volna kicsit
http://www.myfxbook.com/members/speki/hit--run/9398
forexmaniac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-09, 15:10   #58 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Woody a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Igen, én is tudom, hogy nincsenek új bejegyzések.
Viszont, az oldal alján található néhány hasznos olvasmány- ráadásul magyarul. Az én meglátásom szerint ezeket a "műveket" mindenkinek legalább egyszer el kellene olvasnia , aki tőzsdével,devizával komolyabban szeretne foglalkozni. Persze ez csak utópia. Elég, ha csak megnézzük, hogy milyen arányban áll ez a téma minden mással szemben(belépési stratégiák,brókercégek,stb.) ezen és más fórumokon. Annak ellenére, hogy mindannyiunk kívülről fújja:" A sikeres kereskedés 20% technika és 80% pszichológia."
Régi 2010-10-10, 14:21   #59 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 164
Zsolt27x a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Ahogy én látom három fő részre lehet tagolni egy trader fejlődését:

1. Technikai tudás megszerzése és kipróbálása. Ezt meg lehet szerezni itt a neten, tanfolyamon, vagy könyvekből. Kinek mi a szimpatikus és mire van pénze, illetve ideje, energiája. Ezt a folyamatosan bővülő tudást ki kell próbálni, alkalmazni kell, hogy meg is maradjon. Erre jó egy demo számla. Ilyenkor vagy a legbénább, nagyon sok hibát vétesz, ezért nagyon hasznos, ha valaki precízen, több szemszögből magyarázza el neked a dolgokat. Ez sajnos ritka. De az itteni fórumon vannak ilyen traderek, Pl. Sidius és HWTrader. Ezenkívül vannak ingyenes vagy fizetős klubok, amik még megfelelnek a célnak. Szerintem ez az időszak, kb. fél év.

2. Stratégia, célok, kereskedési terv kialakítása.
Aki ide eljut, az már nem az a kategória, hogy fél év alatt elverte a számlaegyenlegét. Ha megvan az elméleti tudás, akkor azt folyamatosan rendszerezni kell és egy tervet kell készíteni belőle, ami megmondja, hogy pontosan mit, mikor, miért, hogyan csinálsz a piacon. Ez roppant időigényes és aprólékos munka, ami ráadásul nagyfokú figyelmet és precizitást követel. Nagyon ritka, hogy valaki csak egy stratégiát alakít ki vagy próbál ki. Általában többet is meg kell nézni és ami a legnehezebb, hogy az egyéniségünkre kell formálni. Ehhez kell önismeret is és, hogy legalább magadhoz őszinte legyél. Ez az időszak szerintem 1,5-2 év. A végén már a stratégia 97%-ban megvan, már csak finomhangolás kell a piaci helyzettől függően, illetve teret hagyni az új gondolatok kipróbálására is. Ebben a szakaszban az elején még demóban vagy, de kb. félidőtől el lehet kezdeni egy éles számla megnyitását is, amelynek az egyenlege néhány ezer usd. A legjobb erre egy micro számla (ahol a pozícióméret alacsonyan tartható).

3. Pszichológia
Az első két szakaszban már hallottál róla, hogy ez fontos, de még nem igazán tudatosult benned, hogy miért. Tudod, hogy kordában kell tartanod az érzelmeidet, hiszen az elméletet megtanultad, de ez a gyakorlatban igen nehéz. Ezt kell elsajátítani. Ehhez kell a mentális napló és érdemes összegyűjteni az eseteket, ahol észrevetted, hogy részben az érzelmeid vezettek a kereskedés során, nem a stratégiád. Ennek az időszaknak szerintem nincs vége, nem lehet kiiktatni teljesen az érzelmeket, csak kordában lehet tartani. Míg valakinek elegendő lelkiereje és figyelme van arra, hogy felismerje és kezelje a félelemmel, önbizalommal, kapzsisággal, türelemmel, egóval, stb. kapcsolatos dolgokat az szerintem kb. 2-3 év. Ezután lehet nagy pénzeket keresni a tőzsdén. Itt már persze teljes értékű számlával kereskedsz, de ha szükséges akkor vissza kell lépni a mikró számlára vagy demóra.

Tehát ha jól számolom kb. átlagban 5-6 év míg valaki a profikhoz hasonló szintre jut. Ezt nem ártana néhány embernek figyelembe vennie. Persze ez csak az én véleményem és részben tapasztalatom.

Nektek mi a véleményetek?

Üdv: Zsolt
Zsolt27x nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-10, 18:01   #60 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tényleg mennyire egy cipőben járunk. Pont úgy vagyok vele, hogy nagyon-nagyon, túlságosan ebből akarok már holnap megélni. Jön egy pici siker és másnap ki akarok lépni Akkor nekem is elment a tőkém 2/3-a. Ami maradt, abból kezdtem el építkezni. Már áttértem a demóról, de még friss a dolog.
Akkor le a kalappal előtted. Ez mindenképp nagy kitartásra és önfegyelemre vall. Nem lehetett könnyü, de ez az egész nem az. Ezt az egyet ki lehet jelenteni a tőzsdével kapcsolatban.
Kitartás hozzá
A számlám lepusztítása inkább hülyeségre vall. Kitartás van, az önfegyelem még kissé kérdéses.
Amíg nem duplázod meg a pénzed, addig szvsz ne lépj ki. Most már fenemód óvatos vagyok ezen a téren. Kár, hogy ehhez fejjel kellett beleszaladnom a falba. Ezt inkább ne csináld utánam.
Régi 2010-10-11, 07:59   #61 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
A számlám lepusztítása inkább hülyeségre vall. Kitartás van, az önfegyelem még kissé kérdéses.
Amíg nem duplázod meg a pénzed, addig szvsz ne lépj ki. Most már fenemód óvatos vagyok ezen a téren. Kár, hogy ehhez fejjel kellett beleszaladnom a falba. Ezt inkább ne csináld utánam.
Ááá, nem lépek ki. Csak épp picit kiakadtam egy hülyeség miatt.
Nem csinálom utánad, szerencsére jeleznek bennem dolgok már előre.
Nálam is tudatlanság és hülyeség volt az oka a bukónak. És engem is óvatosságra intett. Nagyon piciben játszom, csak elkapott a HÉV
Régi 2010-10-11, 08:06   #62 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Még a félelemről.
Azért azt megfigyelhetitek, hogy ha félretesszük trader mivoltunkat és félelmeinket, milyen egyszerü, kézzel fogható dolgokban nem bízunk. Gondolok itt egy chart elemzésére, vagy belépésre, kilépésre.
Biztos vagyok benne, hogy akár általános iskolában már komolyabb feladatokat megoldottunk ezeknél, csakhogy ott nem volt a félelem.
Megfigyeltem, hogy annyiszor képesek vagyunk visszakérdezni, újból megerősítést kérni dolgokra, amiket már rég tudunk. Csak mert piszkál minket belülről a félelemből fakadó kétely. Egy idő után már el kell tudni dönteni, hogy ezt tényleg nem tudom vagy csak a félelem miatt nem merem.
Régi 2011-02-26, 14:52   #63 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 9
kezdőfiúcska a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás sziasztok

sziasztok
tud vki esetleg arról, hogy fel van-e vhol töltve Mark Douglastől A fegyelmezett tréder c könyv?
kezdőfiúcska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-26, 15:09   #64 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás orosz

Oroszul megtaláltam a könyvet, csak sajnos nem tudom elolvasni, mert nem tudok oroszul.
Régi 2011-02-28, 11:14   #65 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
kezdőfiúcska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Oroszul megtaláltam a könyvet, csak sajnos nem tudom elolvasni, mert nem tudok oroszul.
A Trading in the zone-t el tudom küldeni, ha nem olvastad.
Nekem ez az eddigi legjelentősebb könyv.
Régi 2011-02-28, 11:36   #66 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
Hírnév szint: 7
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
kezdőfiúcska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia

Google a barátod De ezen az alapvető nagy hibán nem is lepődöm meg, ezt mindenki elfelejti.. Még én is néha

Ami viszont neked kell:
www.devizatrader.hu/Trading_In_The_Zone.doc

Ui.: Ez egy egyéni fordítási akció eredménye, de remélem ez nem okoz gondot.
üdv
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-28, 14:20   #67 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

sziasztok
Köszönöm a válaszokat. Trading in the zone-t én is olvastam, szerintem is jól leírja, hogy mi is a tőzsde valójában. Ezért is olvasnék a könyv szerzőjétől más könyveket is...
Régi 2011-03-06, 16:50   #68 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

belinkelem a keresett könyv orosz nyelvű változatát: Mark Douglas: A fegyelmezett tréder
http://forum.goodservice.su/hu/forum...der/index.html
Régi 2011-03-06, 17:16   #69 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

megvan az angol nyelvű verzió is
már csak kéne egy jó angolos, aki vállalkozik rá, hogy lefordítsa és közzéteszi mindenki hasznára és örömére
http://rapidshare.com/#!download|704..._184p.pdf|1477
Régi 2011-03-07, 17:31   #70 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Összes hozzászólás: 42
Anck-su-namun a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Ma megvettem Michele Castorina Day-trade kereskedés egyszerüen c. könyvét, és a véleményemet szeretném megosztani.
Igazából nem könyv,hanem 63 oldalas füzetecske, elég húzos áron (2000 Ft felett)
Csalódott vagyok, mert az 53. oldalig kizárólag általánosságokról beszél, semmi konkrétum. Az 53. oldaltól vannak chartok benne, ezekröl még nem tudok nyilatkozni, mert annyira lelombozódtam az elejétöl, hogy inkább ezt a topicot olvasgattam ma.
Viszont itt sok sok mindent találtam a lelkiállapaotom helyreállitásáról és látom, hogy mások is emberböl vannak hozzám hasonlóan, és nem kell elkeseredni.
Megvan a Nyertes day-trade c. füzetecske is ugyanttól a szerzötöl, majd megirom, hogy érdemes-e megvenni.
üdv
Anck-su-namun nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-07, 18:44   #71 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Anck-su-namun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Ma megvettem Michele Castorina Day-trade kereskedés egyszerüen c. könyvét, és a véleményemet szeretném megosztani.
Igazából nem könyv,hanem 63 oldalas füzetecske, elég húzos áron (2000 Ft felett)
Csalódott vagyok, mert az 53. oldalig kizárólag általánosságokról beszél, semmi konkrétum. Az 53. oldaltól vannak chartok benne, ezekröl még nem tudok nyilatkozni, mert annyira lelombozódtam az elejétöl, hogy inkább ezt a topicot olvasgattam ma.
Viszont itt sok sok mindent találtam a lelkiállapaotom helyreállitásáról és látom, hogy mások is emberböl vannak hozzám hasonlóan, és nem kell elkeseredni.
Megvan a Nyertes day-trade c. füzetecske is ugyanttól a szerzötöl, majd megirom, hogy érdemes-e megvenni.
üdv
Írtam egy privát üzenetet.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 11:22   #72 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 117
hofi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
A hét végén az egyik multiban csatangoltam, a párommal. A nők, akár napokat is képesek lennének elbóklászni, az üzletekben, úgyhogy mi már kifejlesztettünk egy stratégiát, hogy ne legyen veszekedés az ilyen kiruccanások vége.( ha már kezdem unni a dolgot, külön utakra lépünk. Beülök valahová egy kávéra, és inkább megvárom) Szóval vártam a páromat, és bementem egy könyvesboltba. Nem jellemző rám, hogy minden időmben ilyen önmegvalósító könyveket bújnék, de azért nem zárkózom el előle, és amit nagyon dícsérnek előbb utóbb a kezembe veszem. (nagyon tetszett pl a Határtalan siker Tonny Robbinstól) Szóval, a kezembe akadt egy könyv, amit anélkül, hogy reklámot szeretnék csinálni, szívesen ajánlok mindenkinek.
A címe: Steve Levinson és Pete Greider VÉGIG IS CSINÁLOD? avagy hogyan fejezz be mindent, amibe belekezdtél!?
Beleolvastam, és igazán érdekesnek találtam. Gondoltam is, hogy itthon az első dolgom lesz a neten megkeresni, de mivel időm volt bőven, megtiszteltem a szerzőket azzal, hogy inkább megvettem. Beültem vele egy kávézóba, és elkezdtem olvasni. Engem nagyon megfogott, nem is tűnt fel, hogy mire a párom előkerült, már besötétedett.
A könyv nem kifejezetten a tőzsdéről szól, sőt...De keményen lélektan. Azért is inkább ebbe a topikba írok.
Sokkal inkább a mindennapi életről, és mégis, rengeteg párhuzam vonható a tőzsdei gondolkozással kapcsolatban. Miért adják fel sokan amibe belekezdtek? Miért van az, hogy az emberek, annak ellenére, hogy tudják mit kellene tenniük mégis teljesen mást tesznek? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket boncolgatnak. Szerintem nagyon érdekes téma..... Nem akarok senkire semmit rátukmálni, csak a véleményemet fejtem ki. Szerintem érdemes elolvasni, mert sokat lehet belőle tanulni.
Üdv: Csaba
hofi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-05, 07:42   #73 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Sziasztok!

Megosztanám a véleményemet Michele Castorina Nereséges day trade stratégiák c könyvéröl.
Bár a Day- Trade kereskedés egyszerüen cimü könyve nekem nem mondott sok újat, ez a könyv viszont egy érdekes nézöpontot vázol.

A szerzö álláspontja: " Amint képesek leszünk fókuszunkat a grafikonok vonalai és szines ábrái mögé irányitani, képesek leszünk meglátni azt a valós energiát, amelyet az árak látszólag kiszámithatatlan mozgása ( az eladók és a vevök csoportjai érzelmeikkel, meggyözödéseikkel, várakozásaikkal és reményeikkel együtt) szüntelenül teremt.

A trader lényegi feladatát abban látja, hogy felismerje, megtalálja a mozgások mögött lapuló medve vagy bika csoportokat és a megfelelö pontokon (támasz / ellenállás/ a nagyobb tökeeröt képviselö csoporthoz csatlakozva kis kockázattal lépjen be a piacra.

Érdemes elolvasni, a szerzö közvetlen stilusban, könnyen érthetöen adja át a gondolkodásmódját.

Kedvenc mondatom a könyböl:

" Kereskedés közben nem az eszünk néz szembe a kihivásokkal, hanem egyszerüen az egonk."
Régi 2011-06-05, 08:25   #74 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

A másik könyv, amit szeretnék a figyelmetekbe ajánlani, az Maxwell Maltz Pszichokibernetika cimü könyve.

Hogy az ajánlásnak legyen foganatja, magamról elmondanám, hogy gyerekkorom óta személyiségfejlesztö könyvek tucatjain rágtam át magam, végeztem agykontrolltanfolyamot, 20 éve vegetáriános vagyok, a gondolatcsend meditáció a hobbym, a titok és vonzás törvényét ismerem, már csak pozitiv gondolataim vannak..

DE a várva várt siker úgy nagy általánosságban kimaradt az életemböl.

Éppen ezért folyamatosan keresem a megoldást, és a Pszichokibernetika c. könyvben úgy érzem meg is találtam. Ha az általam eddig olvasott könyveket a földön szerteszét heverö gyöngyökhöz hasonlitom, akkor ez a könyv a zsinór, amelyre felfüzve gyöngysort alkotnak.
A szerzö világosan és egyszerüen elmagyarázza az ember természetes müködési módját, az optimális müködtetés feltételeit, részletesen kitér a kudarc okaira, és annak megszüntetési módjaira. Nagyon érdekes a megközelitési mód:
" A kibernetika úgy tekint az emberi agyra, az idegrendszerre és az izomzatra, mint egy rendkivül összetett "szervomechanizmusra". Vagyis automatikusan müködö, célkövetö mechanizmus, amely a visszacsatolt és tárolt információk alapján a céltárgyhoz vagy a célhoz kormányozza önmagát, szükség esetén önmüködöen módositva pályáját."

A könyv sok sok szempontból fejtegeti, hogy ez az automata belsö mechanizmus vagy sikermechanizmusként, vagy kudarcmechanizmusként müködik az egyes embereknél.
Megtaláltam ebben a könyvben a választ a kérdéseimre, éppen ezért minden mondata személyes meggyözödésemmé vált.

Én is megjártam a kezdö traderek keresztes hadjáratát a Szent Grál felkutatására.... ha gazdagabb nem is, de bölcsebb lettem. Ma már az idöm 80 % át a saját mentális felkészitésemre, a maradék 20 %-ot pedig a stratégiám tesztelésére forditom.

Voltam egy népszerü tözsdetanfolyamon, amikor elvégeztem, akkor nagyon elégedett voltam. Ma már ugy látom, hogy a 20 % technikai tudásból, 20 % ot átadtak, de a szükséges 80 % pszichológiai felkészitésböl max 2 %-ot. Gyakorlatilag 2 % esélyem volt a sikerre...

Nagyon jó szivvel ajánlom ezt a könyvet mindenkinek, aki hozzám hasonlóan elkötelezett, kitartó, szorgalmas, törekvö, megadja az árát annak, amit el szeretne érni, mégis valami megfoghatatlan és érthetetlen okból kifolyólag a megérdemelt siker még várat magára.
Régi 2011-06-11, 07:26   #75 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha már ajánló..
Szeretném figyelmetekbe ajánlani Brian Tracy Phoenix szemináriumát.
Innen hangoskönyv formájában letölthető:
http://rossie.abmm.hu/rosselelet/web...um&sortby=size
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-19, 10:01   #76 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 185
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A másik könyv, amit szeretnék a figyelmetekbe ajánlani, az Maxwell Maltz Pszichokibernetika cimü könyve.

Hogy az ajánlásnak legyen foganatja, magamról elmondanám, hogy gyerekkorom óta személyiségfejlesztö könyvek tucatjain rágtam át magam, végeztem agykontrolltanfolyamot, 20 éve vegetáriános vagyok, a gondolatcsend meditáció a hobbym, a titok és vonzás törvényét ismerem, már csak pozitiv gondolataim vannak..

DE a várva várt siker úgy nagy általánosságban kimaradt az életemböl.

Éppen ezért folyamatosan keresem a megoldást, és a Pszichokibernetika c. könyvben úgy érzem meg is találtam. Ha az általam eddig olvasott könyveket a földön szerteszét heverö gyöngyökhöz hasonlitom, akkor ez a könyv a zsinór, amelyre felfüzve gyöngysort alkotnak.
A szerzö világosan és egyszerüen elmagyarázza az ember természetes müködési módját, az optimális müködtetés feltételeit, részletesen kitér a kudarc okaira, és annak megszüntetési módjaira. Nagyon érdekes a megközelitési mód:
" A kibernetika úgy tekint az emberi agyra, az idegrendszerre és az izomzatra, mint egy rendkivül összetett "szervomechanizmusra". Vagyis automatikusan müködö, célkövetö mechanizmus, amely a visszacsatolt és tárolt információk alapján a céltárgyhoz vagy a célhoz kormányozza önmagát, szükség esetén önmüködöen módositva pályáját."

A könyv sok sok szempontból fejtegeti, hogy ez az automata belsö mechanizmus vagy sikermechanizmusként, vagy kudarcmechanizmusként müködik az egyes embereknél.
Megtaláltam ebben a könyvben a választ a kérdéseimre, éppen ezért minden mondata személyes meggyözödésemmé vált.

Én is megjártam a kezdö traderek keresztes hadjáratát a Szent Grál felkutatására.... ha gazdagabb nem is, de bölcsebb lettem. Ma már az idöm 80 % át a saját mentális felkészitésemre, a maradék 20 %-ot pedig a stratégiám tesztelésére forditom.

Voltam egy népszerü tözsdetanfolyamon, amikor elvégeztem, akkor nagyon elégedett voltam. Ma már ugy látom, hogy a 20 % technikai tudásból, 20 % ot átadtak, de a szükséges 80 % pszichológiai felkészitésböl max 2 %-ot. Gyakorlatilag 2 % esélyem volt a sikerre...

Nagyon jó szivvel ajánlom ezt a könyvet mindenkinek, aki hozzám hasonlóan elkötelezett, kitartó, szorgalmas, törekvö, megadja az árát annak, amit el szeretne érni, mégis valami megfoghatatlan és érthetetlen okból kifolyólag a megérdemelt siker még várat magára.
A könyv jó,olvasom.Köszönöm az ajánlást!
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-22, 10:58   #77 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Összes hozzászólás: 150
Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Könyvek kapcsán.
Már egy ideje nézelődöm az interneten Andre Kosztolanyi könyvek után. De ahol én néztem, ott általában nincs készleten.
Hol lehet ezeket a könyveket beszerezni?
Ma megveszem Edvin Lefévre-től: Egy spekuláns feljegyzései című könyvet.
Ti milyen könyveket ajánlanátok még egy zöldfülű kezdőnek?
Csak olyat mondjatok, ami legalább időnként kapható, vagy az internetről letölthető.
Tankönyvszerűen használnám ezen könyveket. Elhatároztam, hogy mivel tényleg teljesen kezdő vagyok, ezért nekiülök, mint az iskolában, és naponta "X" órát tanulok a tőzsde témában. Mert az alapokat azt betű szerint szeretném tudni.
Szóval milyen könyveket keressek szerintetek?
(Tőzsdei alapismeretek, elemzések, stratégiák, napi kereskedés, skalpolás, stb... témákban.)
Köszönettel előre is,
Profi(t)
Profi(t) nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-22, 19:43   #78 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Profi(t) eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Szóval milyen könyveket keressek szerintetek?
(Tőzsdei alapismeretek, elemzések, stratégiák, napi kereskedés, skalpolás, stb... témákban.)
Köszönettel előre is,
Profi(t)
Én spec beiratkoztam könyvtárba és onnan veszem ki a könyveket! Megvenni meg csak azt amit többször el akarok olvasni valamiért! És nem mellesleg egyszerűbb a legtöbbet kivenni mint keresgélni hogy valahol felleljek egy példányt...
Én két könyvet ajánlanék:

- Az első kezdőknek is nagyon jó és leginkább abban ad útmutatást hogy a különböző gazdasági statisztikákat, tényeket hogyan értelmezzük hogy ne a "mindentől pánikolós" fajtához tartozzunk!

Michael Blastland,Andrew Dilnot ---Tigris, ami nincs

- Soros György könyveit és a reflexivitás-elméletét meg iszonyatosan csodálom! Nálam alaptézis! Már az egyetemen is hülyeségnek tartottam hogy a "piac mindig tökéletes lesz és egyensúlyra törekszik, blabla..."
Nem mellesleg valós idejű kísérletben ír a tőzsdézéséről ami azért nem rossz egy Soros kaliberű embertől!
Soros György--- A pénz alkímiája
Régi 2011-06-22, 20:02   #79 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Több mint 10 évvel ezelőtt kezdtem el tőzsdézni, amikor nem volt még számitógépes chart elemzés, hanem minden nap pontokat rajzolgattam a kis kockás füzetembe, ahol éppen az aktuális ár volt, majd összekötöttem, és voalá ott volt a chart. Na nem is ez a lényeg, hanem mely irományt használtam fel a tanuláshoz. Ennek a könyvnek a cime,: Tőzsdei Alapismeretek. Csak ennyi. Egy amerikába szakadt hazánkfia irta a könyvet, aki nagyon sok évet töltött el a parketten. Igaz, hogy az amerikás tőzsdére van kihegyezve a könyv, de szerintem az egyik legprofibb, ami valaha a kezembe került. Sajnos a szerző nevére már nem emlékszem, és ezt nagyon restellem, bár az igaz, hogy könyvtárból kölcsönöztem ki annak idején, és mivel nem akartam eltulajdonitani, ezért az egész könyvet lefénymásoltattam, de sajnos a szerző neve lemaradt. Még homályosan ugy emlékszem, hogy valamilyen Gábor volt. Ha valaki jár a győri nagykönyvtárban, és érdekli egy profi tőzsdei könyv, akkor érdemes utánanéznie.
Régi 2011-06-23, 06:01   #80 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Marc Douglas Trading in the Zone-ját olvasd át, netről letölthető, ill Kecskeméti könyvét is érdemes, az is fenn van.
Van neten sok jó cikk is, néhány jó tőzsdés oldal, azokat rágd inkább át, felesleges könyveket venni.
Régi 2011-06-23, 10:08   #81 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

az ilyen történelmi könyvekkel(Egy spekuláns feljegyzései..stb) egy forintot nem lehet keresni szerintem. kecskeméti könyvek jók, ha érdekel a technikai elemzés. ha a pénzkeresés érdekel, akkor profit.hu weboldal. michele castorina könyvek jók, de nem nagyon vannak érdemleges könyvek.
http://www.youtube.com/watch?v=P1YlMYYF5PY
  Válaszol idézettel
Régi 2011-06-26, 16:38   #82 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

a tőzsdepszichológiára egy megoldás: Eckhart Tolle: Most hatalma című könyv.
nem mindenki ért meg erre a szintre. azoknak lehetnek egyszerűbb megoldások: NLP,Agyokntroll..stb. a technikával önmagában egy forintot nem lehet keresni. kell egy stabil önkontroll és egy komoly kockázatkezelési rendszer.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-01-28, 23:33   #83 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Kedves Sindler!

Nagyon szépen köszönöm a könyvajánlást, megvettem Eckhart Tolle A Most hatalma cimü könyvet, és kijelenthetem, hogy valóban ez "az utolsó könyv" ! Bár még nem vagyok képes hosszabb távon a Mostra koncentrálni, nagyon sokat segitett a pszichológiai felkészülésben. Szerintem ezt a könyvet minden tradernek érdemes lenne elolvasnia! Örömmel olvasnék arról, hogy Te hogyan tudod alkalmazni a kereskedésben Tolle gondolatait?
Régi 2012-01-29, 11:15   #84 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez a világ a formáké. A forma lehet egy alma,asztal,egy női test,egy épület..stb. Forma a gondolat is és az abból született érzelem.
Forma a kereskedés is. Mindig a jelen pillanatban kereskedsz. Csak idáig nem vetted észre, mert az elméd átvette feletted az uralmat.
Tehetsz egy kísérletet. Csukd be a szemed és 5 percig ne gondolkozz. Ha jön egy olyan gondolat, hogy most nem gondolkodom, akkor az is
egy gondolat. Nem tudod megtenni, hogy ne gondolkodj. Nem Te döntöd el, hogy mikor gondolkodsz és mikor nem.
Az elméd figyelmen kívül hagy téged. Ez a probléma. Kereskedés közbe mindig múlttal és a jövővel foglalkozol.
Megjelennek a gondolatok, hogy: kifogja ütni a stopomat(sokszor tudattalanul). Ezzel a gondolattal való azonosulással születik meg a negatív érzelem.
A negatív érzelem befolyásolja a kereskedés alatt hozott döntéseinket. Ha jelen vagy, akkor a gondolatok jönnek és mennek.
Jön a gondolat, hogy: kiüti a stopomat.

Hagyod, hogy ez a gondolat elmenjen tőled. Olyan, mint a felhő az égen.
A felhők jönnek és mennek. De az ég marad. A gondolatok jönnek és mennek, de Te
mint örökkévaló tudatosság megmaradsz.
Te nem a gondolatok és érzelmek vagy.
Te tudatosság vagy, amiben a gondolatok és az érzelmek megjelennek.
A mentális azt jelenti, hogy gondolati. Amit fontos tudni, hogy a gondolatból lesz az érzelem.
Benyitom a pozit és jön egy gondolat: "kiüti a stopom".
A gondolatra megjelenik az érzelem: félelem.

Egó(kondicionált elme):

Az elme a gondolatok halmaza.
A gondolattal való azonosulás. Tehát benyitod a pozit és jön a gondolat: "kiüti a stopom".
amikor azonosulsz a gondolattal, akkor megjelenik az érzelem. itt van a lényeg, hogyha nem azonosulsz ezzel a gondolattal, akkor az érzelem már nem tud
Az érzelem a gondolatból jön létre. Az a nehéz, amikor tudattalan gondolatból.
A személyiség,egó egy illúzió. A pszichológusok és személyiségfejlesztő könyvek
a egót csiszolgatják. Egyébként jók lehetnek, mert képesek beteg egóból egészséges egót csinálni. De mi túllépünk az egón.
Te nem az egó vagy. nem a gondolataid.
A gondolatok jönnek maguktól és a gondolatok hatása alá kerülsz már
automatikusan. És ha így ül le az ember a monitor elé, akkor már nagy baj van, mert nem látod tisztán a grafikonokat. Amikor ránézel a grafikonra már hibázol, mert a képernyő és közted ott vannak az öntudatlan,ismétlődő és haszontalan gondolatok,hiedelmek.

Én:

Az igazi éned, akkor volt amikor kisgyerek voltál(pár éves). Aztán, ahogy kondicionáltak a szülök,társadalom úgy jött létre az egó is.
Mert amikor kisgyerek voltál azt mondtad: "Péter" éhes. Most meg azt mondod: Éhes vagyok.
Valahogy így:
"
A gyermek egó nélkül születik. Az egót a társadalom, a vallás és a kultúra neveli belénk. Biztos megfigyelted már a kisgyermekeket: soha nem mondják, hogy "Éhes vagyok." Ha mondjuk Péternek hívják a kicsit, akkor azt fogja mondani, hogy "Péter éhes." vagy "Péternek pisilni kell." Ő még nem ismeri az "én" fogalmát, saját magára is egyes szám harmadik személyben utal. Hallja, hogy mások Péternek hívják, így aztán ő is "Péternek" hívja magát. De egy idő után... ahogy egyre nagyobb lesz, szép lassan megtanítják neki, hogy ez így nem helyes. "Péternek a többiek neveznek téged- te ne így hívd magad! Te egy különálló személyiség vagy: hívd magad úgy, hogy 'én'!"
Abban a pillanatban pedig, ahogy "Péterből" "én" lesz, a gyermek elveszíti a létezés valóságát, és belezuhan egy hallucinációkkal teli mélységes mély szakadékba. Amint elkezdi magát én-nek nevezni, egy korábbitól teljesen különböző energia veszi át az irányítást. Most már az én növekedni akar, erősebb akar lenni, ezt akar, azt akar... Egyre magasabbra és magasabbra akar majd törni a világ hierarchikus építményében és minél nagyobb területek felett akar befolyást gyakorolni."

Birger is ír a könyvében a hitrendszerekről..stb. ezek nagyon fontos dolgok.

Most ajánlok egy-két honlapot/könyveket:

Eckhart Tolle: A most hatalma
Eckhart Tolle: Új Föld
Osho: Egó könyve
Byron Katie: 4 kérdés
http://www.onmunka.blogspot.com (a legjobb - hitrendszerek,hiedelmek megsemmisítése)
http://www.uj-fold.hu/news.php
http://kincsamivan.hu

http://www.youtube.com/watch?v=ChxPVw6Xymc
http://www.youtube.com/watch?v=49KJAwSc5Wk

Ha jobban érdekel a gyakorlat, tehát hogyan lehet elérni, amiről Eckhart beszél,

Akkor Byron Katie: 4 kérdés. Ennél többet nem tehetsz a tőzsdepszichológiáért.
Byron Katie megadja a gyakorlatot. Eckhart meg az elméletet.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-01-30, 08:13   #85 (permalink)
Szenior tag

Fxpadavan logója

Összes hozzászólás: 194
Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Ha valaki ilyen fajta tanításokat olvas akkor , azt hiheti ,hogy itt van az ego a rettenet meg a nagy ellenség a vétkes , felelős aki "megsemmisítendő". Ezt kérlek ne higgyétek el. Választható mondjuk ezt is akár..!
Helyette ajánlhatom , hogy értékeld , szeresd , megbecsüld , jutalmazt , kényeztesd magad. ... havonta, hétvégenként, hétköznapokba, órákba, egészen a percekig a pillanatig hozd be. Hozd be a világodba. Engedd meg, hogy legyen. Ráérsz.
Az "egód" te majd rájön-jössz , hogy megéri , jobb üzlet boldognak lenni ( jobb az RR-je) és szépen magától enged majd a gyeplőn.
Az öröm és a játék miatt van minden.
A trade is jobban fog menni, magától.
Fxpadavan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-30, 10:21   #86 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 84
tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Fxpadavan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Ha valaki ilyen fajta tanításokat olvas akkor , azt hiheti ,hogy itt van az ego a rettenet meg a nagy ellenség a vétkes , felelős aki "megsemmisítendő". Ezt kérlek ne higgyétek el. Választható mondjuk ezt is akár..!
Helyette ajánlhatom , hogy értékeld , szeresd , megbecsüld , jutalmazt , kényeztesd magad. ... havonta, hétvégenként, hétköznapokba, órákba, egészen a percekig a pillanatig hozd be. Hozd be a világodba. Engedd meg, hogy legyen. Ráérsz.
Az "egód" te majd rájön-jössz , hogy megéri , jobb üzlet boldognak lenni ( jobb az RR-je) és szépen magától enged majd a gyeplőn.
Az öröm és a játék miatt van minden.
A trade is jobban fog menni, magától.
Ennek a hozzászólásnak az olvasásáért már megérte ma felkelni.
tozsdeelemzes.hu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-08, 10:31   #87 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Kedves Sindler!

A hozzászólásodból számomra egyértelmüen kiderül, hogy már elég gyakorlott vagy a témában. Szinte tökéletesen irtad le azt a "folyamatot", amely lezajlik bennünk kereskedés közben. Számomra még nagy nehézséget okoz, hogy engedjem elsuhanni a gondolatokat minden érzelmi azaz hátrányos következmény nélkül. Sajnos szinte mindig beleragadok egy egy gondolatba, olyanok ezek, mint a bogáncs, valósággal csimpaszkodnak belém, és egy pillanat elég ahoz, hogy kialakuljanak nyomukban a negativ érzelmek, akkor pedig végképp elszáll a tudatosságom és marad a reflexböl való (rossz) reagálás.

Amikor elolvastam a Most hatalma cimü könyvet, akkor annyira megtetszett Tolle tanitása, hogy megvettem az Új Földet is. Csak szuperlativuszokban tudnék erröl is nyilatkozni. Osho könyveit már évek óta olvasom, és nagyon szeretem is a stilusát, mert egyszerüen fogalmaz és könnyen értehetö.
Úgy érzem, hogy elméletben legalább közepes szinten felkészültem, és eljött az idö, hogy megfogadjam ismét a tanácsodat és beszerzem Byron Katie: 4 kérdés cimü könyvét.

Nagyon elkötelezett vagyok ezen a téren, és valójában nem is a tözsdei siker vagy az anyagi haszonszerzés miatt, hanem azért, mert egy bizonyos tudás birtokában az ember már ráébred arra, hogy ez az út a lelki békéhez és a belülröl fakadó boldogsághoz vezet. Az igazi siker pedig bármely szakmában csak ez után következhet, addig a próbálkozásaink csekély eredményt produkáló küszködések és görcsös erölködések.

Igazad van abban is, hogy nem mindenki ért meg erre a szintre. Nekik még fontos, hogy jó barátságban legyenek az önmaguknak hitt álszemélyiséggel. Nyilván ebben is van igazság, mert biztos jobb eredményeket lehet elérni egy elkényeztetett egoval, mint egy ellenségnek beállitottal. Ez azonban ugyanannak a tévedésnek a két oldala, mert az ego sem nem barát, sem nem ellenség, hanem csak illúzió és valahányszor rávetjük a tudatosságunk fényét, akkor megsemmisités nélkül önmagától semmivé foszlik.

Bizom benne, hogy sikerül ezt az állapotot sok sok gyakorlással minél hosszabb idön át fenntartanom!
Köszönöm szépen az értékes és inspiráló válaszodat!
Régi 2012-02-08, 13:15   #88 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
HJozsó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Sindler!

A hozzászólásodból számomra egyértelmüen kiderül, hogy már elég gyakorlott vagy a témában. Szinte tökéletesen irtad le azt a "folyamatot", amely lezajlik bennünk kereskedés közben. Számomra még nagy nehézséget okoz, hogy engedjem elsuhanni a gondolatokat minden érzelmi azaz hátrányos következmény nélkül. Sajnos szinte mindig beleragadok egy egy gondolatba, olyanok ezek, mint a bogáncs, valósággal csimpaszkodnak belém, és egy pillanat elég ahoz, hogy kialakuljanak nyomukban a negativ érzelmek, akkor pedig végképp elszáll a tudatosságom és marad a reflexböl való (rossz) reagálás.

Amikor elolvastam a Most hatalma cimü könyvet, akkor annyira megtetszett Tolle tanitása, hogy megvettem az Új Földet is. Csak szuperlativuszokban tudnék erröl is nyilatkozni. Osho könyveit már évek óta olvasom, és nagyon szeretem is a stilusát, mert egyszerüen fogalmaz és könnyen értehetö.
Úgy érzem, hogy elméletben legalább közepes szinten felkészültem, és eljött az idö, hogy megfogadjam ismét a tanácsodat és beszerzem Byron Katie: 4 kérdés cimü könyvét.

Nagyon elkötelezett vagyok ezen a téren, és valójában nem is a tözsdei siker vagy az anyagi haszonszerzés miatt, hanem azért, mert egy bizonyos tudás birtokában az ember már ráébred arra, hogy ez az út a lelki békéhez és a belülröl fakadó boldogsághoz vezet. Az igazi siker pedig bármely szakmában csak ez után következhet, addig a próbálkozásaink csekély eredményt produkáló küszködések és görcsös erölködések.

Igazad van abban is, hogy nem mindenki ért meg erre a szintre. Nekik még fontos, hogy jó barátságban legyenek az önmaguknak hitt álszemélyiséggel. Nyilván ebben is van igazság, mert biztos jobb eredményeket lehet elérni egy elkényeztetett egoval, mint egy ellenségnek beállitottal. Ez azonban ugyanannak a tévedésnek a két oldala, mert az ego sem nem barát, sem nem ellenség, hanem csak illúzió és valahányszor rávetjük a tudatosságunk fényét, akkor megsemmisités nélkül önmagától semmivé foszlik.

Bizom benne, hogy sikerül ezt az állapotot sok sok gyakorlással minél hosszabb idön át fenntartanom!

Szerintem ne vidd túlzásba ezen dolgok tanulmányozását!

Hidd el, nem kell túlbonyolítani semmit, mert minél jobban belebonyolódsz valamibe, annál jobban elveszel benne!
HJozsó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-08, 14:16   #89 (permalink)
Szenior tag

Fxpadavan logója

Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Figyelj Anck-su-namun.

Szinteket az egó határoz meg.
Az egó akar valaki lenni.
Az egó ami komoly.
Az egó az , ami még a boldogságot is bekategorizálja.
Az egó az ami ("jó barátságban legyenek az önmaguknak hitt álszemélyiséggel") rossz barátságban van "az önmaguknak hitt álszemélyiséggel" , és meg akarja semmisíteni.
Ja és szted ki az ,aki olyan valaki akar lenni aki spirituálisan már x szinten van?
Ahelyett , hogy boldog lenne azzal , aki már MOST!
Régi 2012-02-08, 14:23   #90 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én azért tőzsdézek, hogy gazdagabb legyek esetleg megéljek belőle. Nem célom, hogy tőzsdézéstől jobb ember legyek. Az ilyen egókondícionálgatást meghagyom másnak.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-08, 18:45   #91 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Sindler!

amikor belegabalyodsz a gondolataidba, akkor születik meg az egó,a személyiség. ezek illúziók.
ne hidd el a gondolataid és mások gondolatait sem.
Te csend,üresség,tudatosság vagy. de ezek csak szavak. a szavak
nem fejezhetik ki az igazságot. Te túl vagy a szavakon.
a szavak csak mutatópálcák.
az egó ellen nem szabad harcolni, mert boldogtalanabb leszel mint valaha.
ami ellen harcolsz, annak energiát adsz és az téged legyengít.
csak légy tudatos Önmagadra és az egó szertefoszlik. semmi szükség rá.

http://nem2.lapunk.hu/?modul=oldal&t...#axzz1locpfcul

http://www.youtube.com/watch?v=gVmhDQ5ilpA

örülök neki, hogy nem csak a tőzsde miatt érdekel az igazság.
a tőzsde csak nagyon kis része az életnek.

örülök, hogy segíthettem.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-02-08, 19:21   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
amikor belegabalyodsz a gondolataidba, akkor születik meg az egó,a személyiség. ezek illúziók.
ne hidd el a gondolataid és mások gondolatait sem.
Te csend,üresség,tudatosság vagy. de ezek csak szavak. a szavak
nem fejezhetik ki az igazságot. Te túl vagy a szavakon.
a szavak csak mutatópálcák.
az egó ellen nem szabad harcolni, mert boldogtalanabb leszel mint valaha.
ami ellen harcolsz, annak energiát adsz és az téged legyengít.
csak légy tudatos Önmagadra és az egó szertefoszlik. semmi szükség rá.

http://nem2.lapunk.hu/?modul=oldal&t...#axzz1locpfcul

http://www.youtube.com/watch?v=gVmhDQ5ilpA

örülök neki, hogy nem csak a tőzsde miatt érdekel az igazság.
a tőzsde csak nagyon kis része az életnek.

örülök, hogy segíthettem.

Ez nekem már magas, mint Schmitt Pálnak a helyesírás!
Régi 2012-02-08, 20:47   #93 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez az egó szertefoszlató technika nyereséges spekulánssá tesz téged?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-09, 12:34   #94 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez az egó szertefoszlató technika nyereséges spekulánssá tesz téged?

Amikor az ego szertefoszlik, akkor nem áll semmi (téves gondolatok, érzelmek, kombinálás, számitás, trükközés...stb) a valóság és önmagunk közé, és megnyilik a lehetöség arra, hogy azt lássuk, ami éppen van, és arra gyorsan és adekvátan reagáljunk. Mivel a reakció tökéletesen passzol a valósághoz, ezért sikerre van itélve.

Az átlagos tudatossággal rendelkezö ember a valóság - gondolat- érzelem-reakció mintája alapján alapvetöen elhibázottan éli az életét, mert a valóság és a reakciója közé beékelödik a gondolat és az ebböl születö érzelem. Tehát nem is a valóságra reagál, hanem a valóságról alkotott saját gondolataira. Hogy ez a fajta átlagos müködési mód milyen hatással van a tözsdei kereskedésre, azt mindannyian tudjuk...

Az a felébredett ember, aki képes megkülönböztetni Önmagát az én-jétöl, képes és hajlandó felismerni azt a müködési zavart és diszfunkciót, amit az én jelenléte és áldatlan tevékenysége a gondolkodás által okoz, és veszi a fáradtságot, hogy végigmenjen azon az úton, amely az Önmagához vezet, az az Abszolut Siker.

Az emberek többsége itt megélni, vagy éppen meggazdagodni akar a tözsdei kereskedésböl. Én magam is pontosan igy indultam neki. A folyamat eképpen zajlott: Tanfolyam, tanulás, még több tanulás, demózás, siker, éles kereskedés, bukta, újabb bukta, tanulás, demózás, éles, bukta és végül a felismerés, hogy a kereskedés 95 % ban pszichológiai tényezökön múlik és ezekkel nem rendelkezem. Ekkor fordultam a tözsdepszichológia felé, és miután több könyvet is elolvastam, hála Sindler ajánlásának, ekkor találtam meg Eckhart Tolle: A Most hatalma cimü könyvét. Elolvasva a könyvet rádöbbentem arra, hogy a probléma sokkal nagyobb annál, minthogy hova tegyem a stoppomat. A probléma az elmémbe kódolva létezik és lehet csiszolgatni rajta agykontrollal, NLP- vel, különféle meditációval, pozitiv gondolkodással, önhipnózissal..stb de a befektetett energia és idö nem arányos a várható eredménnyel.(ezt onnan tudom, hogy ezeken már évek óta túl vagyok) Az elmébe (személyiségbe) kódolt probléma ott lesz minden gondolatban és tettben.
Éppen ezért ma már nem elsösorban gazdagságra vágyom, hanem arra, hogy ezt a "hibás szoftvert" kiiktatva megtapasztaljam az Abszolut Siker állapotát. Úgy gondolom, ember ennél többet nem kivánhat...

Csak bátran bonyolódjon bele mindenki a témába, aki úgy érzi, hogy eddig nem talált rá az Igzságra!
Régi 2012-02-09, 16:38   #95 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Amikor az ego szertefoszlik, akkor nem áll semmi (téves gondolatok, érzelmek, kombinálás, számitás, trükközés...stb) a valóság és önmagunk közé, és megnyilik a lehetöség arra, hogy azt lássuk, ami éppen van, és arra gyorsan és adekvátan reagáljunk. Mivel a reakció tökéletesen passzol a valósághoz, ezért sikerre van itélve.

Az átlagos tudatossággal rendelkezö ember a valóság - gondolat- érzelem-reakció mintája alapján alapvetöen elhibázottan éli az életét, mert a valóság és a reakciója közé beékelödik a gondolat és az ebböl születö érzelem. Tehát nem is a valóságra reagál, hanem a valóságról alkotott saját gondolataira. Hogy ez a fajta átlagos müködési mód milyen hatással van a tözsdei kereskedésre, azt mindannyian tudjuk...

Az a felébredett ember, aki képes megkülönböztetni Önmagát az én-jétöl, képes és hajlandó felismerni azt a müködési zavart és diszfunkciót, amit az én jelenléte és áldatlan tevékenysége a gondolkodás által okoz, és veszi a fáradtságot, hogy végigmenjen azon az úton, amely az Önmagához vezet, az az Abszolut Siker.

Az emberek többsége itt megélni, vagy éppen meggazdagodni akar a tözsdei kereskedésböl. Én magam is pontosan igy indultam neki. A folyamat eképpen zajlott: Tanfolyam, tanulás, még több tanulás, demózás, siker, éles kereskedés, bukta, újabb bukta, tanulás, demózás, éles, bukta és végül a felismerés, hogy a kereskedés 95 % ban pszichológiai tényezökön múlik és ezekkel nem rendelkezem. Ekkor fordultam a tözsdepszichológia felé, és miután több könyvet is elolvastam, hála Sindler ajánlásának, ekkor találtam meg Eckhart Tolle: A Most hatalma cimü könyvét. Elolvasva a könyvet rádöbbentem arra, hogy a probléma sokkal nagyobb annál, minthogy hova tegyem a stoppomat. A probléma az elmémbe kódolva létezik és lehet csiszolgatni rajta agykontrollal, NLP- vel, különféle meditációval, pozitiv gondolkodással, önhipnózissal..stb de a befektetett energia és idö nem arányos a várható eredménnyel.(ezt onnan tudom, hogy ezeken már évek óta túl vagyok) Az elmébe (személyiségbe) kódolt probléma ott lesz minden gondolatban és tettben.
Éppen ezért ma már nem elsösorban gazdagságra vágyom, hanem arra, hogy ezt a "hibás szoftvert" kiiktatva megtapasztaljam az Abszolut Siker állapotát. Úgy gondolom, ember ennél többet nem kivánhat...

Csak bátran bonyolódjon bele mindenki a témába, aki úgy érzi, hogy eddig nem talált rá az Igzságra!

Továbbra is úgy gondolom, hogy túl bonyolultan fogod fel a dolgokat, és ez gátol a teljesítményben!

Hozzátenném, hogy én még csak most fogok az éles kereskedésbe kezdeni, úgyhogy sok közöm nincs még a dologhoz!
Régi 2012-02-09, 17:24   #96 (permalink)
Szenior tag

Fxpadavan logója

Alapbeállítás

A most hatalma nekem is megvan kb 9 éve... Jó könyv tényleg (meg annyira rossz is) csak a nagy sipritualitás , meg a keresgélés közben azért ne felejtsetek el élni is!
Szerintem , ha valaki ereményesen akar trédelni, nem árt azért, ha megtanulja a szakmát is.

Egy-két gyakorlati tanács mert tözsdepsziho topic: (szivesen veszek másoktól is tippeket)

-mielőtt gép elé ülök , szépen ráhangolódok a tradingre.

reggeli, kisfröccs és a kisérő szilvapálesz kötelezően (ez persze vicc)

- képbe kerülök a chartokon, és csak utána keresek setupot

-naponta elegedő jel van , nincs ok a kapkodásra

-mivel ált daytdardelek törekszem arra ,hogy a lehető legkevesebbet legyek gép előtt. Vannak riasztások amik jelzik a setupot, vagy lehetőségét.

-hétvégén a chartokra rá sem nézek

-kevés terméket tradelek , de azt mélyebben figyelem

-jó ha valakivel meg tudom osztani az érzelmemet , eredményeimet.

-a hétvégén szigorúan kikapcsolódás

-rendszeresen végzek testmozgást

-jutalmazom magam ereménytől függetlenül

-sőt állandóan jutalmazom magam

-a céljaim le vannak bontva részletesen. Havi-heti szinten. Szerintem sokan elvesznek azért, mert nem tudják, hogy hová is tartanak.

-setupok közt az időt a lehetőségeim szerint a természtben töltöm. (kert)

-setupok közt áthangolódok , vagy lazítok jutalmazom magam

- 1,5 liter viz nálam van mindig

-nekem jót tesz a zene a háttérben, nem veszi el a figyelmem

hirtelen ennyi...
Régi 2012-02-09, 19:50   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A most hatalma nekem is megvan kb 9 éve... Jó könyv tényleg (meg annyira rossz is) csak a nagy sipritualitás , meg a keresgélés közben azért ne felejtsetek el élni is!
Szerintem , ha valaki ereményesen akar trédelni, nem árt azért, ha megtanulja a szakmát is.

Egy-két gyakorlati tanács mert tözsdepsziho topic: (szivesen veszek másoktól is tippeket)

-mielőtt gép elé ülök , szépen ráhangolódok a tradingre.

reggeli, kisfröccs és a kisérő szilvapálesz kötelezően (ez persze vicc)

- képbe kerülök a chartokon, és csak utána keresek setupot

-naponta elegedő jel van , nincs ok a kapkodásra

-mivel ált daytdardelek törekszem arra ,hogy a lehető legkevesebbet legyek gép előtt. Vannak riasztások amik jelzik a setupot, vagy lehetőségét.

-hétvégén a chartokra rá sem nézek

-kevés terméket tradelek , de azt mélyebben figyelem

-jó ha valakivel meg tudom osztani az érzelmemet , eredményeimet.

-a hétvégén szigorúan kikapcsolódás

-rendszeresen végzek testmozgást

-jutalmazom magam ereménytől függetlenül

-sőt állandóan jutalmazom magam

-a céljaim le vannak bontva részletesen. Havi-heti szinten. Szerintem sokan elvesznek azért, mert nem tudják, hogy hová is tartanak.

-setupok közt az időt a lehetőségeim szerint a természtben töltöm. (kert)

-setupok közt áthangolódok , vagy lazítok jutalmazom magam

- 1,5 liter viz nálam van mindig

-nekem jót tesz a zene a háttérben, nem veszi el a figyelmem

hirtelen ennyi...

Mit csinálsz ilyen sok vízzel?
Ha forró a helyzet, nyakon öntöd magad?
Régi 2012-02-09, 22:05   #98 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 16
Jupiterrr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

André Kosztolányinak van néhány nagyon jó és szórakoztató könyve a tőzsdepszichológiáról. Érdemes őket forgatni.
Jupiterrr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-10, 09:07   #99 (permalink)
Szenior tag

Fxpadavan logója

Alapbeállítás

Idézet:
HJozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mit csinálsz ilyen sok vízzel?
Ha forró a helyzet, nyakon öntöd magad?
Aha! Ez a végső pszichés sl ! Vagy ha gyors a piac és követem, segít nehogy kigyulladjon az egér a súrlódástól !

Amúgy meg kockázatkezelek kérem szépen , 1,5 literes palackban van a lábamnál.
Az asztalon, pohárban akár rá is borulhat a gépre. A hidratálás fontos , mindenhonnan a "mikromojscsör" folyik!
Régi 2012-02-10, 11:05   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Aha! Ez a végső pszichés sl ! Vagy ha gyors a piac és követem, segít nehogy kigyulladjon az egér a súrlódástól !

Amúgy meg kockázatkezelek kérem szépen , 1,5 literes palackban van a lábamnál.
Az asztalon, pohárban akár rá is borulhat a gépre. A hidratálás fontos , mindenhonnan a "mikromojscsör" folyik!
Akkor én is telepítek az asztal mellé egy demizsont!
Válaszol

Címkék
Helmut Hornstein, könyv, Tőzsdepszichológia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 07:16 , a GMT +1 időzóna szerint.