Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei könyvek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-01-04, 15:22   #1 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Összes hozzászólás: 221
Hírnév szint: 9
Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Tőzsdepszichológia befektetőknek.

Helmut Hornstein: Tőzsdepszichológia befektetőknek.
Mighti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-04, 15:23   #2 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Helmut Hornstein egy alap kezelője. Kb. ez minden, amit a könyvről mondani tudok. Szerintem ne vedd meg. Semmi olyat nem találtam benne, hogyan változtathatjuk meg magunkat. Hogyan ragaszkodjunk a szabályainkhoz, hogyan ne csináljunk hülyeségeket, miközben pozíciónk van.
Én nem tudtam végig olvasni. Bár nem is vagyok befektető, aki a buy and hold stratégia híve. Semmi használhatót nem találtam a könyv első harmadában. Tovább pedig nem bírtam…
Hirdetések
Régi 2010-01-04, 19:21   #3 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Helmut Hornstein egy alap kezelője. Kb. ez minden, amit a könyvről mondani tudok. Szerintem ne vedd meg. Semmi olyat nem találtam benne, hogyan változtathatjuk meg magunkat. Hogyan ragaszkodjunk a szabályainkhoz, hogyan ne csináljunk hülyeségeket, miközben pozíciónk van.
Én nem tudtam végig olvasni. Bár nem is vagyok befektető, aki a buy and hold stratégia híve. Semmi használhatót nem találtam a könyv első harmadában. Tovább pedig nem bírtam…
Én elolvastam ezt a könyvet. Egy spekulánsnak ez nem alapmű, mert az író teljesen más szemszögből, mégpedig a befektetések szemszögéből nézi az eseményeket, valamint több alkalommal kinyilvánítja a spekuláció ellenes véleményét hol nyíltan, hol burkoltan. Ez azért szomorú, mert ha egy kicsit belegondol, a tőzsdén a spekuláns olyan mint a Dunában a víz! Azért kíváncsi lennék, hogy ha belefekteti a pénzét valamibe, és azt a spekuláció nem mozgatja meg, akkor mégis miből keletkeztetné a profitot. A könyv végén teljesen hiteltelenné vált, amikor megpendítette a saját alapját mint lehetőséget. Hmmm.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-27, 03:37   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 105
Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A topik címe annál sokatmondóbb,mintsem egy könyvről kelljen véleményt mondani. Én is olvastam valamikor, de egyáltalán nem hagyott nyomot bennem, a szűkös magyar nyelvű nyomtatott kiadványokból annak idején kihagyhatatlannak tűnt és ezzel el is mondtam mindent, amit róla tudni érdemes. Nagyjából a vegyél olcsón esésnél és add el drágán emelkedésnél bölcsességet taglalja mit tudom én hány oldalon át.
A megdöbbentő azonban az, hogy ennek a topiknak nincsenek további bejegyzései, kommentjei, posztjai, az olvasottsága pedig a béka segge alatt van.
Holott a legeslegfontosabb témát érinti!
Ez áll az első helyen, mindennél döntőbb, az összes többit kérdést magasan felülmúlja, ezt minden gyakorló, tapasztalt; tőzsdén már lőporszagot érzett tréder tudja.
A stratégiáknak nevezett módszertani kérdésekről el lehet csámcsogni, elméleti síkon vitatkozgatni az MACD, RSI, Bollinger és Elliott urak társaságában, de amikor már túlléptünk ezeken és megnyitottuk az éles számlánkat, akkor bizony bekövetkezik az a fordulat amitől megállja a helyét a tőzsdei közhely: 10:90.
Ennek pedig roppant profán oka van. A stressztűrőképességünk helytelen felmérése. Önmagunk ismerete, ill. annak teljes félreértése. Az az általános gyakorlat, hogy a bukót hagyjuk futni, a nyereséget pedig azonnal vágjuk. Praktikusabban: reménykedünk, hogy a pozink helyes irányba forduljon és belevizionáljuk, szuggeráljuk a chartba, hogy bizony a belépőnk helyes volt, a veszteség csak átmeneti. Majd aztán mikor a veszteség az istennek sem akar csökkenni, akkor ráveszünk/adunk a bukó pozira, átlagolunk és bizony az is könnyen előfordulhat, hogy mikor már a TÉNYLEGES veszteségünk komoly méreteket öltött, akkor beparázunk és zárunk. Fordítva is igaz a dolog. A belépésünk után máris kedvező irányban alakulnak számunkra az események, szinte percek alatt tetemesnek tűnő hasznot érünk el és az elégedettség érzésével tesszük zsebre a zsetont. Majd aztán jól el is dicsekszünk vele az első adandó alkalommal, hogy milyen frankó dolog a tőzsde, pikk pakk lehet keresni vele X forintot, dollárt, buznyákot stb-t. No azzal persze nem, hogyha vártunk volna még egy órácskát, egy napot, isten ne adja egy hetet-hónapot, akkor pont a 4-5-szörösével lettünk volna gazdagabbak...
Csak a két legpregnánsabb példát említettem. Beszélhetnénk még arról, hogy azt hisszük a részvényeinkkel házasságot kötöttünk, vagy spekulánsból hirtelen befektetővé avanzsálódtunk (magyarul beragadtunk), erőnket meghaladó módon kockáztattunk és hasonlók...
Sajnos a rossz hírem az, hogy ezen mindenkinek át kell esnie. Meg fogja tapasztalni kikerülhetetlenül. Ezt biztonsággal állíthatom.
A tőzsde természetes velejárója a stressz, a nagyfokú adrenalin, a játékszenvedély és izgalom.
Nem szeretnék azonban túlságosan lehangoló lenni. Önnön pszichénk kontrolljára vannak tőzsdén kívüli módszerek, nem feltétlen a pénztárcánkon keresztül kell magunkat igazán megismerni.
Magam részéről elsősorban a pókert javasolnám, mint tréninget, ugyanis számtalan hasonlóság, azonosság van a két műfaj között, azt is lehetőleg éles pénzzel. Oda elég akár 100 dollár is, tapasztalatszerzésre bőven megteszi. Hogy mennyiben szerencsejáték ez meg az, most nem ide tartozik, rengeteget lehetne róla vitatkozni. Nem is ez az érdekes, én a pókert pl. kimondottan unalmas játéknak tartom a tőzsdéhez képest.
Akinek pedig van ideje az pedig sportoljon, lehetőleg olyan ágakban, amely egyéni és igazi versenyhelyzetbe hozza.
Nagyon nem mellékes körülmény, sőt szinte elengedhetetlen amúgy is, hogy pl. egy daytradernek kimondottan frissnek, szellemileg, lelkileg teljesen stabilnak illik lennie. Ezt az állapotot a sport által lehet leginkább megszerezni.
Az alkohol gátlásokat, feszültséget oldó hatásait is lehetne említeni, de ettől tekintsünk el, mert egy dolog biztos: jó döntésekre sosem vezetett még.
Jegenye nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-07, 11:11   #5 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 8
Szilaj a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Szerintem is elég fontos,és nagy befolyása van a számlánk végeredményére a Tőzsdepszichológia!Sok mindenki csapdába esik,és már szerencsejáték függőség alakul ki!
Azt veszi észre magán az ember,hogy csak a Tőzsdére tud gondolni,semmi másra,és kötési kényszere van!Szerintem ezt elég sokan érzik,vagy átélték!Nah,de ettől,hogy lehet megszabadulni?
Persze tudom a jó Kereskedőnek,unalmas az egész!De egyszer szerintem ő is átélte ezeket,és miért?Mert Kezdő volt!
Szóval gyakorlás teszi a Mestert?
Szilaj nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-08, 08:54   #6 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Szilaj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Szerintem is elég fontos,és nagy befolyása van a számlánk végeredményére a Tőzsdepszichológia!Sok mindenki csapdába esik,és már szerencsejáték függőség alakul ki!
Azt veszi észre magán az ember,hogy csak a Tőzsdére tud gondolni,semmi másra,és kötési kényszere van!Szerintem ezt elég sokan érzik,vagy átélték!Nah,de ettől,hogy lehet megszabadulni?
Persze tudom a jó Kereskedőnek,unalmas az egész!De egyszer szerintem ő is átélte ezeket,és miért?Mert Kezdő volt!
Szóval gyakorlás teszi a Mestert?
Nekem is folyton le kell kötni a tenniakarást Forum+backtest+elemzések+melléolvasgatás Meg kell tanulni kivárni, néhe nem is keveset az én rendszeremmel..
Üdv: Gio
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-08, 08:59   #7 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nagyon ajánlom a türelmet igénylő tevékenységeket! Hihetetlen jellemformáló, és nyugtató hatásuk van! Persze nem rögtön, de egy idő után ha az ember tudatosan szoktatja magát hozzájuk. Én ha ráérek a sakk, jó könyv (és nem tőzsdei), és a billiárd híve vagyok. Persze az olvasáson kívül egyikhez sem értek, csak próbálkozom!
Régi 2010-04-08, 13:33   #8 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Köszi a segitséget Sidius!
Amugy máshol is olvastam a hozzászólásaidat,és tőled lehet a legtöbbet tanulni!
Azért néha csodálkozom,hogy van ilyen ember,aki ennyi mindent megoszt a kezdőkkel!
Nem csak az univerzum,hanem én is meghajlok elötted!
Régi 2010-04-08, 14:11   #9 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a segitséget Sidius!
Amugy máshol is olvastam a hozzászólásaidat,és tőled lehet a legtöbbet tanulni!
Azért néha csodálkozom,hogy van ilyen ember,aki ennyi mindent megoszt a kezdőkkel!
Nem csak az univerzum,hanem én is meghajlok elötted!
Köszönöm az elismerő szavakat, de azért nem teljesen így van, hogy tőlem lehet a legtöbbet tanulni! HWTrader sokkal többet adott ennek a fórumnak szerintem mint én. Például megosztott egy olyan stratégiát (bár nem ez az a topic ahová ezt le kellene írnom, csak ha már itt vagyok válaszolok a stratégiásban feltett kérdésedre), amit hiányoltál. Nézd meg és sajátítsd el, mert kívánni sem lehet annál egyszerűbb stratégiát, ami eredményes is. Ráadásul részleteiben végigvette az elemeit. Minden benne van ami fontos az eredményes kereskedéshez, és fontos a technikai elemzésből és bizonyos, hogy jól is működik!
Felesleges még vagy 5 alapszisztémát ide még leírni, főleg, hogy a legnagyobb része az alapszisztémáknak megtalálható a neten (más kérdés az eredményességük).
Régi 2010-04-10, 19:29   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 453
HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagyon ajánlom a türelmet igénylő tevékenységeket! Hihetetlen jellemformáló, és nyugtató hatásuk van! Persze nem rögtön, de egy idő után ha az ember tudatosan szoktatja magát hozzájuk. Én ha ráérek a sakk, jó könyv (és nem tőzsdei), és a billiárd híve vagyok. Persze az olvasáson kívül egyikhez sem értek, csak próbálkozom!
Makettepites. Jelenleg egy 1:200 HMS Victory

Atlag egy tel, egy makett. A jelenlegi nem lett kesz, majd jovo telen. Nyaron inkabb kirandulas.
HWTrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-10, 19:35   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 453
HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm az elismerő szavakat, de azért nem teljesen így van, hogy tőlem lehet a legtöbbet tanulni! HWTrader sokkal többet adott ennek a fórumnak szerintem mint én. Például megosztott egy olyan stratégiát (bár nem ez az a topic ahová ezt le kellene írnom, csak ha már itt vagyok válaszolok a stratégiásban feltett kérdésedre), amit hiányoltál. Nézd meg és sajátítsd el, mert kívánni sem lehet annál egyszerűbb stratégiát, ami eredményes is. Ráadásul részleteiben végigvette az elemeit. Minden benne van ami fontos az eredményes kereskedéshez, és fontos a technikai elemzésből és bizonyos, hogy jól is működik!
Felesleges még vagy 5 alapszisztémát ide még leírni, főleg, hogy a legnagyobb része az alapszisztémáknak megtalálható a neten (más kérdés az eredményességük).
Koszonom az elismerest Sidius. Te legalabb annyit adsz itt mint en. Remelem masok is kovetik a peldat idovel.

HWT
HWTrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-12, 09:19   #12 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
HWTrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Koszonom az elismerest Sidius. Te legalabb annyit adsz itt mint en. Remelem masok is kovetik a peldat idovel.

HWT
A maketthez annyit, hogy biztosan, komoly türelemfejlesztő tevékenység lehet. Én ugyan nem értek hozzá, viszont van egy ismerősöm, aki gyufaszálakból épít elképesztő dolgokat. Épületeket, hajókat...sőt még egy komplett terepasztalt is, egy ideje. Hihetetlen, nyugalma van, és pont néhány napja beszélgettem vele, és mondtam neki, hogy szerintem ha rákötnek egy vérnyomásmérőt, nem mozdulna ki a mutató rajta.
Nekem egyébként alapvetően szükségem is volt arra, hogy nyugalomra intsem magam, mert amikor elkezdtem a tőzsdét, alapvetően egy izgő mozgó fickó voltam. Nekem mindig csinálni kellett valamit, mindig menni, olyan nem létezett, hogy valamit ne lehetne megoldani...stb.
Szerencsére (és sokszor gondolkodtam már ezen, hogy a tőzsdén jellemben talán ez volt a legnagyobb dolog amit kaptam), azóta sokkal türelmesebb, megfontoltabb lettem, de ez tényleg csak tudatosan ment. Persze ezért sok minden megmaradt, ami szerintem elengedhetetlen itt is, meg az élet minden területen. Tulajdonképpen kapcsolódik is a tőzsdepszichológiához!
Ilyen dolog ami nem változott, hogy két-három kifejezés nekem nincs a szótáramban, ha valamibe belefogok: A "nem bírom" és a "nem tudom", "nem fog sikerülni"...stb!
Ha valaki ezt az ilyen kifejezéseket ki bírja irtani a tőzsdével kapcsolatban, meggyőződésem, hogy elindult a siker útján! csak az a probléma, hogy amennyire evidensnek tűnik ez, olyan nehéz. Főleg azért mert ezeket a "láncokat" már gyermekkorban megkapja az ember, és ez folytatódik az élete folyamán, és amikor odakerül a tőzsdei piacra, egy teljesen új emberként kell gondolkodnia. Feltéve persze, ha valaki így nevelkedett. Ha nem, akkor nagy szerencséje volt, és bár változnia neki is kell, csak hatalmas hendikeppel indul az előzőekhez. Engem úgy neveltek, hogy a szüleim folyamatosan bátorítottak, amellett rengeteg dolgot belém vertek (képletesen persze), így a tőzsdén volt hendikep. Be kell, hogy valljam én a tőkémet sem a tőzsdén szereztem meg, lényegében az már megvolt (persze én is beleestem, abba, hogy hogyan lehet egy kisebb vagyont keresni a tőzsdén.... ), de nekem is meg kellett változnom, sok dologban. Meg szerintem aki már komoly pénzel bent van a tőzsdén, az tudja, hogy nagyobb tőke, nagyobb felelősség. Aki még nem tart ott, az majd meglátja, hogy ez így van. Nagy pszichológiai nyomást kell kezelni.

Szóval HWTrader te már leírtad a stratégiát, és tényleg kívánni sem lehet egyszerűbb és működőbb rendszert(amikor ezt írom éppen látom, hogy én is egy sokban hasonlító módszerrel zártam USD/JPY párban egy longot óráson). Én viszont (bár szeretek hozzátenni az alapokhoz) a gondolkodásmódomat szeretném átadni azoknak akik most kezdenek (bár ha valaki végigolvassa a stratégiádat, már te is rengeteget átadtál gondolkodásmódból), mert azt mindenkivel meg kell értetni, hogy itt a sikere három dolgon fog múlni:

1. A piac
2. A stratégia
3. Az ember

A piac ugye adott. Hozzáférhető, hatalmas, vannak jó brókerek, vannak kereskedési platformok.
A stratégia kialakítható, de ezen a fórumon általad adott tulajdonképpen. Akinek ez nem jó, az készíthet magának, vagy sajátíthat el mondjuk tanfolyamokon...stb. Tehát mondhatjuk, hogy az is adott.
Az ember? No hiába adott az első kettő, mert a bukás okai mindig az emberhez köthetőek. Hogy miért az már sokszor leírásra került itt, de ha nagyon kíváncsi rá valaki, akkor kielemezhetjük. Mindenesetre szinte bizonyos, hogy a siker visszavezethető közvetlen vagy közvetett emberi képességekre (melyek elsajátíthatóak) bukás visszavezethető közvetlen vagy közvetett emberi hibákra(melyek legalábbis kordában tarthatóak, de némelyik el is hagyható).
Régi 2010-04-12, 17:33   #13 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 353
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Sziasztok!

Pszicho ügyben érdekelnének vélemények.

Szinte egész életemben érdekelt az hogy ki, mi vagyok. Miért és hogyan reagálok bizonyos dolgokra. Tudom hol az egóm, mikor jön elő és mivel lehet lecsillapítani.
Az önmegismerés nálam életcél. Fél életem a keleti harcmüvészetekről szólt eddig is. Foglalkozom meditációval, taiji-vel. És kb 3 éve tőzsdével
A fájdalom küszöbön magasabb az átlagnál, és akár 10 órán keresztül lehetne üvölteni a fülembe és vallatni, akkor sem igen lehetne kihozni a sodromból.
De ez a tőzsde nagyon megdolgoztat
Az egóm a pénzre hihetetlen erőre kap. Kapzsi leszek és türelmetlen és ideges.

Tudom hogy ember függő, de mennyire lehet abban bízni, hogy elérhetem azt a szintet, amikor már kevésbé zökkent ki egy "kistoppolódás"?
Tényleg csak idő kérdése? Vagy lehet hogy ez csak minimálisan fog alábbhagyni? És csak kezelhető lesz?

Várom azok válaszát, akik már elérték ezt a szintet

Köszönöm
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-08, 20:01   #14 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás A miért!

Olvasgattam a Forexegyetemnél az utolsó hozzászólásokat( egésszen konkrétan StLui és P. Péter utolsó beírásait), és eszembe jutott valami, amit nem akartam odaírni, meg inkább ennek a topicnak a témaköre, azaz pszichológia, illetőleg a személyiségfejlődés témaköre. Sokan a stratégiákra koncentrálnak, pedig még adott stratégiáknál is fontosabb, az, hogy az ember pszichológiailag képes vagy sem hozzáfejlődni a tőzsdéhez. Ugyanis bármilyen stratégiát kap a kezébe valaki, bármennyire is tudja, látja, hogy működőképes, mindaddig amíg nem képes a személyiségében és gondolataiban átfejlődni, szerintem ezen a területen nem lehet sikeres. Sőt kijelenthetjük, hogy bármilyen területen akkor lehet sikeres, ha a személyisége hozzáidomul az adott területhez. Teljesen mindegy, hogy mi az. Készítettem egy kis rajzot ami tulajdonképpen nem az én találmányom, de jól illik a tőzsdéhez. Azt ábrázolja, hogy tudatilag mi különbözteti meg a sikeres kereskedőt a sikertelentől. Azt szeretném megkérdezni bárkitől, akárkitől, hogy mit olvas le a képről, azaz a kép hogyan ábrázolja a sikertelenséget és a sikerességet?

A kiindulópont legyen mondjuk az, hogy adott két kezdő kereskedő mondjuk Gyurka és Hurka , és mindkettő elindul az úton("A" pontból), és mondjuk évek múltán az egyikük sikeres lesz a másikuk nem vagyis csak egyikük jut el a "B" pontba. A miért ott van a rajzon! Szóval miért?

Pekka!

A te válaszod is ott van!
Csatolt kicsinyítések
tozsdepszichologia-befektetoknek-pszichologia.jpg  

Utoljára módosítva: sidius által : 2010-05-08 20:03 Oka: Hát mert elírtam az egyik nicket!
Régi 2010-05-08, 21:02   #15 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Szerintem:
A sikeres kereskedő természetes velejárójaként kezeli a veszteségeket, míg a sikertelen gyötrődik, elbizonytalanodik a veszteségektől. Nem is nagyon mer kockáztatni egy idő után. (feladja) esetleg túlzott kockázatot vállal a „szeretném visszanyerni, amit elveszítetem” elv alapján.
Régi 2010-05-08, 21:37   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nekem meg az jutott az eszembe, hogy mindíg ki tudja választani az ember a negatív meneteket, hányszor tapasztaljuk, hogy az 50-50-es arányból képesek vagyunk kiválasztani az 50 rosszat, az 50 jót meg pont nem merjük meglépni félelmeink miatt.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-09, 11:21   #17 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 60
lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Az egyik legnehezebb feladat saját magunkkal megbirkózni, saját elménkben rendet/egyensúlyt teremteni. Pedig szinte minden ott dől el. A siker vs kudarc, de
hogy egy klasszikus szavaival éljek:
„Az elme tesz jóvá vagy gonosszá, az tesz nyomorulttá vagy boldoggá, gazdaggá vagy szegénnyé” Edmund Spenser
Mindenkiben genetikailag jelentősen meghatározott az érzelmi beállítottság is. A genetikai kódoláson túl a gyermekkori szocializálódástól a fiatal felnőttkorig terjedő időszakban a környezeti hatások következtében dominánsan kialakul az egyén személyisége. A problémákat ez idő alatt, de utána is az okozza, hogy az érzelmileg a negatív eseményeket az átélés időpontjában mennyire képes az illető tudatosan feldolgozni/elfogadni. Ezért ezeket a élményeket/érzelmeket valamilyen szinten elfojtja, s a tudatalattiban elraktározódnak.. Minél többször átéli az ilyen és hasonló negatív élményeket, annál erősebb fundamentumot képeznek a tudatalattiban.
Minden élményt/gondolatot képben, hangban, érzésben jelenít meg és raktároz el az agyunk. Ezeket a megjelenítések (modalitások) mentalitásunkon múlik, hogy hogyan tudjuk és akarjuk megjeleníteni, formálni, egyszóval kezelni. Az alapból (jól vagy rosszul) begyakorolt modalitások megváltoztatása sokkal nehezebb (de nem lehetetlen) folyamat, mint az elején akámilyen nehéznek is tűnő jó feladat rögzülése. Ezzel csak azt kívánom érzékelni, hogy aki esetleg (tudattalanul is) rossz irányban indul, annak valószínű nehezebb és sokkal hosszabb útja lesz/lehet az esetleges célbaérésig. Szerintem minden kezdőnek a legrövidebb út a célba éréshez, ha először tisztába kerül saját személyiségével. Akkor jó az egoja és működik közel hibátlanul, ha önmagát és környezetét képes egyensúlyban tartani. Amennyiben hiányzik az ego-ból az, amivel a környezeti hatásokat egyensúlyban tudja tartani, akkor a szorongáscsökkentésre fog koncentrálni és felszínre kerülnek bizonyos elháritó (neurotikus) folyamatok. Stressz és a negatív modalitások.
A lényeg inkább az, hogy sok nagyszerű irodalom létezik már magyar nyelven is. Itt elsősorban a NLP olvasmányokat és azon belül Joseph O'Connor és Anthoni Robbins könyveit ajánlom mentális supporként. Természetesen a Sikeres tőzsdei kereskedés megalapozásához először , mint minden másba, befektetés szükséges. Ezt a befektetést egy NLP és egy Tőzsdei tanfolyam elvégzésével célszerű elkezdeni. Hozzáteszem egyiken sem vettem részt. Nem bort iszom vizet prédikálok alapon, de anno mikor kezdtem 98-ban nemigen volt lehetőségem, hogy színvonalas tanfolyamo(ko)n részt vegyek (mert nem volt), ezért meg kellett fizetnem ezeknek a tanfolyamoknak a (nagyon) sokszorosát a piacnak, hogy célba érjek. Persze ez nemcsak rengeteg pénzembe, de rengeteg időmbe is tellett. Szerencsére ma már a rövidebb és olcsóbb út is mindenki számára nyitva áll.
Már többször is írtam, hogy a triumvirátus (SMP) -Statégia, MM, Pszichológia- teljes kölcsönhatással bír egymásra. Amennyiben valamelyik hiányos, vagy sérült, akkor a másik kettő sem működőképes. Ahhoz, hogy eljusson valaki egy fenntartható szinthez, annak rengeteg kitartással, türelemmel és alázattal kell ezt a kálváriát végigjárnia.
Lehetne ezekről rengeteget írni, de sok értelme nincs, mert aki elszánt, úgyis a kitaposott úton fog haladni, aki pedig félvállról veszi, netán saját feje után megy, annak meg tök mindegy mit olvas.
Sok sikert mindenkinek!
lemir nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-09, 11:24   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Olvasgattam a Forexegyetemnél az utolsó hozzászólásokat( egésszen konkrétan StLui és P. Péter utolsó beírásait), és eszembe jutott valami, amit nem akartam odaírni, meg inkább ennek a topicnak a témaköre, azaz pszichológia, illetőleg a személyiségfejlődés témaköre. Sokan a stratégiákra koncentrálnak, pedig még adott stratégiáknál is fontosabb, az, hogy az ember pszichológiailag képes vagy sem hozzáfejlődni a tőzsdéhez. Ugyanis bármilyen stratégiát kap a kezébe valaki, bármennyire is tudja, látja, hogy működőképes, mindaddig amíg nem képes a személyiségében és gondolataiban átfejlődni, szerintem ezen a területen nem lehet sikeres. Sőt kijelenthetjük, hogy bármilyen területen akkor lehet sikeres, ha a személyisége hozzáidomul az adott területhez. Teljesen mindegy, hogy mi az. Készítettem egy kis rajzot ami tulajdonképpen nem az én találmányom, de jól illik a tőzsdéhez. Azt ábrázolja, hogy tudatilag mi különbözteti meg a sikeres kereskedőt a sikertelentől. Azt szeretném megkérdezni bárkitől, akárkitől, hogy mit olvas le a képről, azaz a kép hogyan ábrázolja a sikertelenséget és a sikerességet?

A kiindulópont legyen mondjuk az, hogy adott két kezdő kereskedő mondjuk Gyurka és Hurka , és mindkettő elindul az úton("A" pontból), és mondjuk évek múltán az egyikük sikeres lesz a másikuk nem vagyis csak egyikük jut el a "B" pontba. A miért ott van a rajzon! Szóval miért?

Pekka!

Gyurka,aki sikeres,tudott egy piros nyilat húzni,mint kitűzött célt.
Ezért aztán az alatta lévő karikáknál vett,a Hurka meg félelmében pont ott zárt,vagy eladott!
(ezt is a főnökömtől tanultam )
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-09, 20:56   #19 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 798
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

A célhoz sosem vezet egyenes út. A karikák olyanok, mint egy billegő kötéltáncos. Ha a vonal, vagy mondjuk a kötél alá kerülsz, akkor véged.
Régi 2010-05-10, 12:25   #20 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás Rajzot megfejtem + monológ! :)

Látom jól körbelőttétek, sőt többen tulajdonképpen hellyel közzel meg is fogalmazták a kis rajzot. Akkor pontosítom kissé.
Kezdjük talán ott, hogy sokan a pszichológiának keveset tulajdonítanak a tőzsdei kereskedésben, olyannyira, hogy azt mondják, hogy "jó jó, van ilyen de hagyjuk már a hülyeséget és kereskedjünk oszt majd lesz valami"!

Ahogy az életben szerintem semminek, úgy a tőzsdének is butaság így nekiállni, mivel az már bebizonyosodott (és erre komoly kutatások folynak), hogy az ember gondolkodásmódja befolyásolja a saját énjét valamint a környezete hozzáállását.Aki már ezt megérti tudatosan és elkezd tendálni a megfelelő irányba, az máris hatalmas hendikephez jutott, azzal szemben aki csak legyint, és továbbhalad! Szerintem ez döntő fontosságú a tőzsdén.

Miért van az, hogy 10 emberből 9 nem lesz sikeres hosszútávon a tőzsdén 1 pedig igen, vagy miért lesz az emberek 90%-a azért dolgozik, hogy a maradék 10% elérje a céljait? Pár % ide-oda nem számít! Persze mondhatnánk, hogy azért mert ha mindenki sikeres lenne, akkor ez lenne a Paradicsom, csak hát ez lehetetlen. Tényleg az, de mégis miért kerül az emberek nagy része az egyik kalapba a kis része meg a másikba.

Nos én azt szoktam mondani, hogy világ igazságtalan, de a tőzsde a világnál igazságosabb. Ugyanis ha van két ember aki egy időben el kezd tőzsdézni (azaz sikeresen hozzáfér a tőzsdei kereskedés lehetőségéhez, ez előfeltétel), lényegében mindegy, hogy honnan jön az esélyek hasonlóak lesznek. Ez akkor is igaz, ha az egyiknek csak pár százezer forint van a zsebében, a másiknak meg milliók. Ugyanis a milliókat éppen olyan gyorsan el lehet égetni egy tőkeáttétes piacon, mint a százezreket. A pénz mértéke alapvetően nem számít, vagy nem annyira mind az élet bármely más területén. Pár százezerből is lehet előrehaladni tervszerűen és milliókat is el lehet bukni néhány óra alatt. Ismerek olyat aki 1 év alatt 2000 usdből (ami ugyebár nincs 400000 forint) 10000 usd-t csinált (ami majdnem 2000000 forint). Az egy évet úgy kell érteni, hogy az volt a nulladik nap amikor végre feltöltötte a számláját erre az összegre. Nem titok, hogy előtte viszont éveket küzdött a saját démonjaival, szerencsére demo számlán. De amikor végre legyűrte magában a félelemeit képes volt arra, hogy a pénzbeli hátrányát 1 év alatt behozza, és egyébként nem bukta ám vissza a pénzét ma sem. nem a pénz számított ám, hanem a gondolkodás megváltozása, és ezáltal átlendülés azon a holtponton, ami eddig akadályozta az előrelépést.

Térjünk át a rajzra, mely tulajdonképpen ugyanazt ábrázolja amit fent leírtam. Adott két emberünk Gyurka és Hurka akik egyszerre kezdenek el kereskedni, az egyszerűség kedvéért ugyanakkora tőkével is indulnak. Elnézést kérek az összes Gyurkától de most a példában Hurka lesz a nyerő ember, de azért minden Gyurkának sok sikert! A Gyurkákat szét is szedjük több Gyurkára.

Gyurka 1.

Talál egy brókercéget, nagyon megtetszik neki nyit egy demot és el kezd kereskedni. Üti vágja a kérdést, milliókat csinál a demon. Ez az ő terepe, bárki bármit is mondjon. Mit kell ezen tanulgatni? Pörgetni kell a lóvét aztán jól van, nem sok sületlenséget hallgatni mint tanulgasd, okosodj, jól válasz brókert, figyelj a pszichocsapdákra...stb. Ekkora marhaságokat. Stop loss? Ameg micsoda? Azok a hibák amikről itt páran beszélnek csak és kizárólag MÁSOKAT érhetik ENGEM NEM!!! Emberünk megnyitja az éles számláját, rátolva az összes megtakarítását. Nem aprózza el, ha már lúd legyen kövér, a távoli ködből már feltűnt a Ferrari, a kis kéjlak Fidzsin, és persze a bombanő, szóval minden olyan kellék ami egy nagymenőnek kijár. Megkezdi a kereskedést. Szerencséje van nyerni kezd. A Ferrari szalonba már ki is nézte az autót. Jövő héten foglalózza is. Egyszer csak veszíteni kezd. Nem ijed meg. Kicsit jobban kell pörögni, nem figyeltem, majd jobban koncentrálok! Mi a franc van ezzel a progival, normális ez a piac, hogy nem a megfelelő irányba megy? Telefonál a szalonba, hogy néhány hetet csúszik a foglaló, de cserébe kétszer annyit fizet majd be.
Csak Gyurka 1 nem tudja, hogy képletesen szólva a célkereszt már a homlokán van, bár lehet, hogy a piac még csak festékpatronnal lőtt rá egy párat, de előbb-utóbb betölti az elefántölőt is, és nem hibázza el.
Emberünk elszántan küzd tovább, minden olyan hiányossággal felvértezve amit ember csak elkövethet. Az őrá vonatkozó rajz nem is felfelé mutató lenne hanem lefelé a "B" pont a képletes pokol felé mutat. A hullámmozgás nála úgy néz ki, amikor bukik szentségel, dühében még nagyobb pozíciót nyit, ha kissé nyer akkor helyrebillen a lelkivilága, és szépen így tovább, miközben ha felhúzná a piros egyenest láthatná, hogy az út lefelé visz. Aztán egyszer csak a piac kilövi az a bizonyos dumdum golyót. Viszlát Gyurka, viszlát álmok! A totális gőg, és alázatnélküliség meghozza a gyümölcsét, minden esetben és az élet minden területén, de a tőzsde különösen szereti levadászni ezt az embertipust! Magára ismer valaki? Csak bátran!
Én igen. Ez a fázis nekem is megvolt, csak időben megfogták a hajamat és kihúztak, még a dum-dum golyó előtt. Nyersen tették az igaz, de sokkal kíméletesebben mint ahogy a piac tette volna.

Gyurka 2

Talál egy brókercéget, nagyon megtetszik neki nyit egy demot és el kezd kereskedni. A demonál érzi, hogy kevés lesz ez így, tudás is fog kelleni hozzá. Tanulni kezd, felszív mindent ami elérhető. Még rendszerezni is tud, felállítja a stratégiáját( vagy kap egyet) visszagörgeti az időben, és íme működik! Hurrá. Nyissunk éles számlát, hiszen adott a tudás, demozik hónapok(évek) óta. Igaz ugyan, hogy zavarja amikor veszít, de ahogy látja amikor nyer az általában több mint a veszteség, ne agy isten többször is fordul elő. Zavarja, zavarja az esetleges veszteség, ilyenkor a következő pozit remegő kézzel nyitja, ha nyitja, de amikor nyer visszabillen. Csak az a gond amikor veszít és az zavarja akkor ott a pszichocsapda. Na mindegy majd kezeli valahogy. Nagy hiba. Azt már a demon el kell kezdeni kezelni.
Éles számla nyílik, és nyílik egy új pszichológiai tényező, mégpedig az, hogy az éles számla az már tud fájni is.
Nyit egy pozíciót, és nyer. Hurrá. Csak működik az a stratégia! A rajzon a hullámvonal első felfelé mutató része és az első karika. De a következő pozíciója veszít(a hullám második felvonása, és második karika). Affene. Nagy a gond. Nem vagyunk felkészülve a hullámmozgásra lelkileg. Ott az új jel. Nyitni kellene. Remegő kézzel nyit. A stratégia újra működik a számla új csúcsra repül(harmadik hullám harmadik karika). Gyurka 2 fellélegzik.
Jelez a stratégia, lazán nyit csuklóból. Az árfolyam ellen mozog, és a számla visszaesik(negyedik karika). Úristen hát mi van itt? Olyan jól működött ez a stratégia visszamenőleg, szinte soha nem veszített. Legalábbis így emlékszem. Most mit csináljak? Menjek vissza demózni? Még egy tanfolyam, mondjuk a 20-ik? Hátha most újat mondanak! vagy most mi legyen.
Bizony Gyurkánk nem áll készen. Nem a tudással van itt a baj(legalábbis reméljük), hanem a hozzáállással. Mondták neki, hogy egy stratégia nem fog mindig nyerni, azaz veszíteni is fog. tapasztalta is, csak nem tudatosította. Ezért most minden veszteség váratlanul éri, és minden nyereség az égbe röpíti. Így ingadozik a két véglet között és nem tudja mi a baj. Nem tompít egyik esetbe sem. De még ad magának esélyt. Remeg, remeg a veszteség után, de újra nyit. A stratégia megint összeszedi magát és nyer(ötödik karika). Gyurkánk most nem feltétlenül boldog, mert nyert ugyan de a számla nem ment új rekordra. Valami nem stimmel, de marad még a bátorságból, és a következő jelre újra nyit. És nagyobbat bukik mint eddig bármikor(hatodik karika). Bár a számla továbbra is pozitív, de a mi Gyurcink ezt már nem látja, mert elhomályosodott a tekintete. Te jó atyaisten. Ez totális csőd. Odaveszett mindenem. Nem mondja de így érzi. Könyörtelenül ott villog a legutóbbi veszteség előtte, az egész piac rajta röhög. Nincs mese, itt újra kell kezdeni. Igaz, hogy már azt is betéve tudja, hogy tíz évvel ezelőtt az adott nap adott percében az adott páron hol állt az árfolyam. Igaz, hogy letesztelte a stratégiát, és elvileg működik, de ő már nem bízik benne. Neki nem elég, ha az utolsó üzletkötésnél megnézi, hogy mit hibázott, hogy hibázott e egyáltalán. Itt mindent újra kell tanulni, új tanfolyamra, új platformra, új brókercégre, vadonatúj verésű pénzre lesz szüksége. Szerinte. Pedig lehet, hogy csak egy piros vonalra lenne szüksége amivel összeköti az indulási pontját a hatodik karikával, és látná, hogy a stratégia eddig is működött, a számla pozitív, csak a piac hullámzik. Jól is néznénk ki ha nem lenne hullámzás. Ha elég alapos volt amikor visszanézte a stratégiát, lehet, hogy tudná, hogy átlagban évre vagy akár hónapra lebontva körülbelül mit várhat el tőle. Lehet ha összehasonlítaná a mostani hozammal, lehet, hogy az is megfelelő lenne. Lehet, hogy finomhangolást kell végeznie, de nem kell mindjárt a kukát keresgélnie. Gyurci 2 még nem áll készen, de mint mondtam nem a tudással van problémája, hanem lelkileg kell még fejlődnie, tehát a tudását ezen a téren kell fejlesztenie. Ha az is meglesz, a stratégia mellé, akkor nincs miért izgulnia.
Magára ismer valaki?

Én igen, már hogy a fenébe ne. Ebben a fázisban kezdtem komolyan venni a mentális felkészülést. Valaki más?

Hurka

Eljutottunk Hurkához, aki nem tökéletes távolról sem. Ha az lenne már az Olimposzon ülne. De mit is tud ő pontosan?

“A sikeres emberek egy helytelen irányba tett lépést értékes tapasztalatként élnek meg, míg a sikertelenek a rossz irányt kudarcként fogják fel.”
(Andrew Matthews – Élj Vidáman)

Ő ezt tudja. Tudja, hogy neki nem a csatát kell megnyernie, hanem a háborút. Megjárta azt a fázist amit Gyurka 2, és tovább sikerült lépnie. Megértette, hogy semmit sem ér a tudás, a stratégia, a hit és a célalkotás képessége nélkül.
Először is ismeri a stratégiáját (a tudást gondolom mondanom sem kell, hogy a birtokában van) és tudja, hogy körülbelül mit várhat el tőle. Visszatesztelte a megfelelő időre, lepróbálta demoban, sőt túl van az éles próbákon is. Ő felhúzta a piros vonalat, akár havonta is. Abból látja, hogy vannak hullámvölgyek és hullámhegyek is, de azt is látja, hogy a piros vonal felfelé mutat. Amíg az nem lefelé mutat addig nincs baj, de tudja, hogy lehet, hogy az időleges lefelé mutatás sem biztos, hogy problémát jelent. A rajzon ő is látja a karikákat.
Megedzette a hitét. Tudatosan. Nem tökéletes távolról sem, de ismeri a pszichológia csapdáit amik fenyegethetik, és tudja, hogy azokat el kell kerülnie. Lesz amit nem sikerül, de majd kimászik belőle, és megjelöli, hogy máskor kikerülhesse. Tudja, hogy a kis karikák a rajzon a reménytelenséget és büszkeséget jelölik és tudja azt is, hogy ezek pszichocsapdák amik hozzátartoznak a játékhoz, kell velük törődni, de a helyükön kell kezelni őket. Őt a piros vonal érdekli.
Felállította a célt, mert tudja, hogy mire képes a stratégia. El akar jutni "A" pontból a "B" pontba ezért húz egy egyenes vonalat, majd folyamatosan ellenőrzi, hogy halad a cél irányába, vagy nem halad. Akkor fog változtatni, ha nem halad sehogyan sem. Azért nem fog változtatni, mert lesznek a hullámvonalak meg a kis karikák, mert tudja, hogy úgysem tudna olyan változtatást eszközölni, hogy hullámok és karikák ne legyenek.
Na ezért sikeres Hurka! Remélem érthető, hogy mi az a plusz amivel többet tud mint Gyurka 2. De Gyurka 2 sincs még elveszve, csak még formálódnia kell. Gyurka 1 igen, hacsak nem képes gyökereiben változni.

Sokszor elhangzott már itt, hogy, hogyan kell felépíteni egy kereskedést. Ennek részei az itt felsoroltak, és bármelyik tégla kimarad ledől az építmény, de le ám. Aki úgy érzi minden elméleti tudása adott, melegen ajánlom, hogy kezdjen elfordulni a dolog pszichológiai irányába, mert sokan ezen buknak el. Persze van akinél ez alapból adott. Ők a szerencsés kevesek. Egy kis párhuzam:

Terv

Építsünk egy házat az jó kis gigantikus terv (tehát építsünk profitot a tőzsdén és váljunk önállóvá. Ez is jó kis gigantikus terv)
A terv megvalósítható. Építettek már házat? (építettek már profitot a forexen?) Hát hogyne, ott állnak mindenütt, tehát valahogy sikerült!

Megvalósítás

1. Megálmodom a házat(a forexet).

Mekkora lesz, miből lesz, hol fog állni, hány szoba lesz...stb. Elképzelem, jó ha minél részletesebben. (Arról álmodok, hogy egyszer ettől leszek független. Mekkora tőkém lesz, hány számlán, melyik cégeknél....)
Eddig elrugaszkodtunk a valóságtól? Miért? Nem épültek még álomházak(nem lett még senki független a forexen)?

2. Megtervezem a célhoz vezető utat.

Ennek pontosan az az értelme, hogy lehet, hogy a cél túl nagynak tűnik, de aki már életében elért valamilyen célt az tudja, hogy semmi sem túl nagy, ha valóban el akarja érni az ember. Ha valaki úgy döntött, hogy orvos lesz, és mondjuk ezt már középiskolásként tudta, mondhatjuk, hogy elképzelhetetlenül messze van az még? Hát ha nem is elképzelhetetlenül, de azért jó messze van. De ha visszabontom téglákra akkor meg lehet csinálni, mert elvégzi az első, második....stb évet a gimiben, majd leérettségizik, majd felvételizik az egyetemre, már halad a cél felé. Sorba végzi az éveket, majd rezidens lesz, majd egyszer csak orvos lesz. Elérte amit akart? Felrakta téglánként a célt?
Fel lehet építeni tervek alapján egy házat? Téglánként? Szegenként? Végig kell menni a különböző fázisokon a telekvásárláson, a közművesítésen, a tervezésen az építésen, amíg egyszer csak ott áll a ház? Meg lehet csinálni ugyanezt "téglánként" a forexen is? Elárulom meg lehet, csak minden ott kezdődik AKAROM! MEG TUDOM CSINÁLNI! KÉPES VAGYOK RÁ! MEG TUDOM TANULNI! HAJLANDÓ VAGYOK ERŐFESZÍTÉSEKET TENNI A KEZDŐTŐKÉÉRT A SZÓ PÉNZBELI ÉS TUDÁSBELI ÉRTELMÉBEN!

3. Alapozás

Már tudom mit akarok, most már csak a hogyan kell összeállítanom, mert ebből rakom ki a lépcsőt. El kell kezdeni összeszedni ami kell a ház kezdéséhez (tudást), azaz megszerzem a pénzt valahogy, kinézem a telket, megveszem a telket, megterveztetem, megveszem az anyagot, eldöntöm, hogy kiépíti meg. Aztán építtetek egy jó erős stabil alapot amire majd felépül a kégli. Lehet a hogy a forexen is valami hasonlót kell elkövetni, ha elég elvetemült az ember?

4.Építkezek

Ha megvan az alapozás akkor folyamatosan megy az építkezés. Egyik tégla a másik után, egyik gerenda a másik után, egyik cserép a másik után. A végeredmény=HÁZ.
Ha megvan az alapozás akkor folyamatosan megy az építkezés. Megalapoztam a forexhez tudásban, folyamatosan építgetem a stratégiát, lejegyzem, hogy hol hibáztam, mit csináltam demózok, nyitok egy kis számlát, élesben kereskedek, fejlődök a pszichében, növelem a számlát, és rakom egyik téglát a másik után, és szép lassan haladok. Néha visszaesek persze, minden nem lehet tökéletes, de csak a piros vonal számít. A végeredmény=?. Le sem merem írni! )

5. Itt megállok?

Hát nem állok meg! Ha megállok az maga a halál. Leírták már sokféleképpen, például úgy is, hogy "a jó pap holtig tanul". Mindig van hova fejlődni. A házat is lehet csinosítani, át lehet építeni? A forexen lehet továbbfejlődeni? Lehet! Például Péter oktat! DE lehet úgy is, hogy elfordulok a befektetési jellegű tevékenység irányába. Vagy más területre.

No és mindez hol kezdődött? Kicsit nem is jó volt a sorrend, amit írtam, mert minden úgy kezdődik, hogy álmodtam egy álmot. Van aki azt álmodja, hogy űrhajós lesz és ha elég erős akkor az lesz, van aki orvos akar lenni (na jó nem biztos, hogy Magyarországon), és végzi az iskolákat és az lesz. van aki álmodott egy házat, és befókuszálta és végrehajtotta. Van aki a forexen akar sikeres lenni, ez az álma. Ha elég erős lesz megvalósítható? Ugyan miben különbözik attól aki Indiában álmodja ezt meg? És attól aki Dél-Afrikában? Nincs szája, hogy kérdezzen, nincs füle, hogy haljon, nincs agya hogy értsen? Még azt is mondhatnánk, hogy itthon anyagi szempontból lehet, hogy előnyösebb helyzetben vagyunk, de mint leírtam az nem biztos, hogy előny!

Mennyivel másképpen gondolkodik az ilyen ember:

-Építkezel?
-Aha!
-Mit építesz?
-Hát rakom a téglákat, aztán majd lesz belőle valami.
-Akkor házat építesz?
-Elvileg a tervező azt mondta, hogy valami olyasmi lesz, de én nem tudom, mert nem én terveztem.
-Hogyhogy? Hát nem te fogsz benne lakni?
-Hát talán én!
-Ja jó akkor jó munkát.

Vagy.

-Mit csinálsz?
-Izé. Hát forexezek!
-Azt meg eszik, vagy isszák?
-Nem tudom, de aszongyák valaki már látott olyat, aki már hallott olyanról, aki pénzt keresett vele.
-És hogyan kell ezzel pénzt keresni.
-Hát nyomkodni kell a gombokat, osztán vagy lesz belőle pénz vagy nem de az biztos.
-Ja jó. További jó pénzüldözést.
Íme a tudatos forex kereskedő!

Tehát megálmodta, megtervezte, végigvitte és megcsinálta. Higgyétek el nekem, hogy aki bármiben sikeres volt, lett vagy lesz kb. ezen vonalak mentén haladt. Engem mindig zavart az irigység például, amikor mondjuk azt hallom vagy látom, hogy akinek pénze van az "biztos lopta". Biztos volt olyan aki lopta, de nem mindenki. Aki pedig nem attól csak tanulni lehet.
Az is zavar amikor a tévé előtt chipset zabáló 200 kg tohonya 15 évesen azt mondja, mondjuk a Messire, hogy ez az állat már megint nem tudta berúgni, meg különben is de béna, meg nem tud focizni. Mondja ezt azért mert amit az a kis argentín elért és lehet, hogy még el fog érni, azt ő soha a büdös életbe nem fogja elérni. Bele sem gondol abba, hogy mit kellett tennie annak a focistának azért, hogy oda jusson ahova. Az édeskevés lett volna, hogy tehetséges. Abból Argentínában van pár millió kislurkó.

Remélem érthetőek az összefüggések mindenki számára, mert minden itt leírt dolog vagy példa egy irányba hajaz!
Régi 2010-05-10, 12:54   #21 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

I'm Two...., Gyurka Two

Egyébként hihetetlen, hogy van türelmed ennyit írni. Ráadásul sokszor annyi újra és újra feltett, és egyszer már megválaszolt kérdés van.
Régi 2010-05-10, 17:35   #22 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Én voltam Gyurka 1,és most vagyok Gyurka 2!De már rángatom ki magam a hajamnál fogva!Sikerülni fog idővel,azt is tudom!
A kereskedésben elöször semmi jelentőségét nem láttam a pszichológiának,de most már annál inkább!Tisztára átformálja az embert a tőzsde!
Régi 2010-05-10, 17:56   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én voltam Gyurka 1,és most vagyok Gyurka 2!De már rángatom ki magam a hajamnál fogva!Sikerülni fog idővel,azt is tudom!
A kereskedésben elöször semmi jelentőségét nem láttam a pszichológiának,de most már annál inkább!Tisztára átformálja az embert a tőzsde!
Tarthatnánk itt néhányan egy közös névnapi bulit
Régi 2010-05-10, 19:01   #24 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tarthatnánk itt néhányan egy közös névnapi bulit
Elverjük ami még a számlán maradt! A legjobb búsulva vigadni!
Régi 2010-05-10, 19:22   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Elverjük ami még a számlán maradt! A legjobb búsulva vigadni!
A volt Gyurkák, akik már Hurkák, nem jöhetnek, csak ha hozzák tényleg ami épp a számlán van
Régi 2010-05-12, 10:24   #26 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Hoppá! Eltűnt az írásom! Pedig szerintem fontos volt........
Régi 2010-05-12, 10:27   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hoppá! Eltűnt az írásom! Pedig szerintem fontos volt........
Fórum hibák észrevételek

itt beszéltünk róla
Régi 2010-05-12, 10:41   #28 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás Akkor pótolom ami eltűnt! :)

"Egy trader tanácsai

Jó ha tudod, hogy a kereskedés 80%-ban pszichológia és csak 20%-ban stratégia. Tehát nem elég ismerned a piacot, amin kereskedsz, nem elég hogy legyenek kereskedési terveid, muszáj helyes pszichológiával rendelkezned, hogy kereskedési elképzeléseidet végre is tudd hajtani.

Sokszor megtörténik, hogy a trader érzi merre fog menni a piac, tudja, hogy lépnie kellene, azonban hezitál és pozíciót mégsem vállal. Ennek egyetlen oka van: a trader pszichológiailag még nem felkészült; nem bízik önmagában, fél attól, hogy döntése rossz lesz és veszít.

Ennek a félelemérzésnek a lélektana egyszerű: sorozatos vesztes kereskedés után negatív energia raktározódik el a trader agyában. Ez pont olyan, mint amikor valaki megfogja a forró tepsit és megégeti a kezét. Majd amikor hasonló szituáció történne vele, az agya automatikusan utasítja, hogy ne fogja meg a tepsit, mert megint megégetheti magát vagy, hogy ne nyisson pozíciót, mert akár veszíthet is.

Pszichológiailag mikor könnyebb egy új pozíciót nyitni, három nyertes vagy három vesztes kereskedés után? A legtöbben azt mondanák, természetesen nyertes kereskedések után, mert akkor jön meg az önbizalom. Ellenben, a profi számára nincs különbség, mert tudja, hogy nincs összefüggés a múltbeli és jelenlegi kereskedés között. Egyedül az egyén tudata az, ami összekapcsolja a múltat a jelennel, és társít hozzá különböző érzéseket. Ha eljutsz arra a pontra, amikor tudod függetleníteni magadat negatív energiáktól, mint például félelem, akkor egyenes utad van a sikerhez.

Sajnos függetleníteni magadat negatív energiáktól nem egyszerű dolog, és pont ez teszi a kereskedést roppant nehézzé. Magadat kell megismerned majd legyőznöd, hogy profi legyél. A következő pár sort “Trader Mantra”-nak hívom. Ha elolvasod, akkor képet alkothatsz, mi kell a helyes kereskedési pszichológiához. Ha sokszor elolvasod, akkor jó úton jársz, hogy hamarosan felépítsd sajátodat. Ha hiszel abban, amit olvasol, akkor a siker nem fog elkerülni.

"Trader vagyok. Ahhoz, hogy sikeres legyek, személyiségemet és gondolkodásomat traderré kell változtatnom. Ezen a hosszú és nehéz úton eggyé kell válnom a piaccal és az árfolyammal. Emellett köszönetteljesnek kell maradnom minden drága leckéért, amit a piac tanít nekem, nap-nap után. Bármennyire nehéz, félre kell tennem az egómat és elfogadnom, hogy döntéseim majdnem fele rossz. Mentálisan fel kell készülnöm, hogy a spekulációban két eredmény lehetséges: nyereség vagy veszteség. Ahhoz, hogy profi devizatrader legyek, megtanulom, hogy a heves érzelmek elködösítik gondolkodásomat, és negatívan befolyásolják eredményeimet. Ezért muszáj kontrollálnom érzelmeimet, félelmeimet és kapzsiságomat. Alapvető kötelességem megőrizni hitem és kitartásom egy vesztes sorozat alatt, és megtartani hidegvérem és szerénységem egy nyerő sorozatban. Idővel megtanulom azt is, hogy ha veszítek, a hiba bennem van és nem a piacban. Ezért megtanulom tisztelni a piacot, és hallgatni hívó szavára. Tudom, ha türelmesen hallgatok, akkor a piac elmondja, hogy merre vezet a követendő út." "

http://nagysiker.hu/forex/tanacsok

Tényleg megszívlelendő mondatok ezek. Sokszor egy felkészült kereskedő sem tudja mi lehet a hiba. A legtöbbször a fenti dolgokban rejlik! Ha gondoljátok írok a célalkotásról, illetve arról, hogy én hogyan szoktam nekiállni a dolgaimnak! Például el nem tudnám képzelni az életemet megfelelő célok nélkül. Amúgy mindenkinek vannak céljai, csak sokan ezt nem tudatosítják magukban!
Régi 2010-05-12, 12:24   #29 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 798
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

"Sokszor egy felkészült kereskedő sem tudja mi lehet a hiba. A legtöbbször a fenti dolgokban rejlik! Ha gondoljátok írok a célalkotásról, illetve arról, hogy én hogyan szoktam nekiállni a dolgaimnak! "

Én gondolom, és várom. Köszi!
Régi 2010-05-12, 13:08   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csatlakozom és én is várom.
Régi 2010-05-12, 13:16   #31 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sidius,

Köszi, hogy beidézted és a forrást is megjelölted. Nagyon jó gondolatok.

Sajnos azonban a szerző mástól lopta e sorokat, mégpedig szóról-szóra. Ugyanez megtalálható Devizatrader (Csizmadia Balázs) honlapján már évek óta. Egyesek így építik fel a honlapjukat, copy-paste-el

Találkoztam már durvábbal is: egy igazán profi trader kereskedési szabályainak összefoglalását egy az egyben átvette egy hazai oktató cég és az oldal aljára még a copyright-ot is odaírta a saját cégneve mellé. SZÉGYEN!!!!
Ilyenkor illene megjelölni az értelmi szerzőt.

Bocs az OFF-ért de ez kikívánkozott. ...és természetesen nem Neked szólt.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-12, 13:33   #32 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Tényleg ezt Balázsnál olvastam még Gyurka koromban. Gyorsan át is siklottam felette akkor. Keresve az indikátorok, gyertyák és egyéb „fontosabb” titkokat.
Azóta már változott az érdeklődési köröm. Most már tudom, hogy ezekkel a dolgokkal lehet kiegyensúlyozottan kereskedni. És sokkal inkább ezek a lényeges dolgok. A tőzsdei könyvgyűjtögetésem is átment sikeres gondolkodásmód könyvekbe.
Ezért én is kíváncsi vagyok Sidius célalkotására.
Régi 2010-05-12, 14:16   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Addig is Balázstól egy másik nagyon ide passzoló:

http://www.devizatrader.hu/index.php...Page&pageId=49

persze én is csak most láttam, hogy odanéztem újra mintha bővült volna az oldala?
Régi 2010-05-12, 14:28   #34 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sidius,

Köszi, hogy beidézted és a forrást is megjelölted. Nagyon jó gondolatok.

Sajnos azonban a szerző mástól lopta e sorokat, mégpedig szóról-szóra. Ugyanez megtalálható Devizatrader (Csizmadia Balázs) honlapján már évek óta. Egyesek így építik fel a honlapjukat, copy-paste-el

Találkoztam már durvábbal is: egy igazán profi trader kereskedési szabályainak összefoglalását egy az egyben átvette egy hazai oktató cég és az oldal aljára még a copyright-ot is odaírta a saját cégneve mellé. SZÉGYEN!!!!
Ilyenkor illene megjelölni az értelmi szerzőt.

Bocs az OFF-ért de ez kikívánkozott. ...és természetesen nem Neked szólt.
Eszembe sem jutott volna plágiumot elkövetni, tehát evidencia volt, hogy bemásolom a forrást. Egyébként igen én is úgy emlékszem, hogy máshol olvastam erről először, csak már nem emlékeztem arra, hogy pontosan hol. De most,hogy mondod mintha tényleg Devizatrader honlapja lett volna.

Egyénként van olyan, hogy nekem sincs már meg a pontos forrás, de ilyenkor utalni szoktam arra, hogy nem az én gondolataim, hanem valahol olvastam.
Régi 2010-05-12, 14:31   #35 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Addig is Balázstól egy másik nagyon ide passzoló:

http://www.devizatrader.hu/index.php...Page&pageId=49

persze én is csak most láttam, hogy odanéztem újra mintha bővült volna az oldala?
Nagyon jó gondolatok! Érdekes, hogy ezt én sem olvastam még az oldalán, de lehet, hogy ez az én figyelmetlenségem. Viszont az is érdekes, hogy sok gondolata, hasonló ahhoz amiket én is leírtam. Egy idő után hasonló következtetésekre jut az ember. Minden út Rómába vezet, tartja a mondás.
Régi 2010-05-12, 14:39   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Viszont az is érdekes, hogy sok gondolata, hasonló ahhoz amiket én is leírtam. Egy idő után hasonló következtetésekre jut az ember. Minden út Rómába vezet, tartja a mondás.
Igen, ahogy én is haladok, egyre kevesebb indikátor és egyre több psziho szükségességét látom és remélem egyszercsak feltűnik a Colosseum, még mielőtt összedőlne. (szerencsére nem átvitt értelemben idén megvolt Róma, de jó lenne ha átvitt értelemben is sikerülne elérni oda)
Régi 2010-05-13, 18:47   #37 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 60
lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ma sem ritka jelenség, ezért minden kezdőnek figyelmébe ajánlom a mellékelt linken látható pszihó csártot ......
http://www.tozsdestrategia.hu/pub_boldogkereskedes.htm
lemir nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-07, 11:07   #38 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Eddig nem hittem el,hogy a tőzsdén a kereskedők 90%-a elvesziti a pénzét,és csak a 10%-a tud nyereséges lenni!
2 hete indultam egy Forex versenyen,1530 versenyző indult,5000 dollár demo tőkével!
1 hét múlva már csak 430-an voltak versenyben,tehát a többi elbukta az 5000-et!
Múlt hét vége felé már csak 380-an maradtunk,és igy is zártunk!
Én a 113-ik helyen végeztem 4700-as tőkével,tehát minusz 300 dolcsi,szóval az alattam lévőknek még nagyobb minuszuk volt,és ebből kilehet számolni,hogy kb mennyi volt csak nyereséges!Hihetetlen számomra....
Megfigyeltem magamon,hogy teljesen megváltozott a mentális állapotom!Megint jött a teljesitmény kényszer,mivel csak 2hét volt a verseny,és persze teljesiteni akart az ember....Szóval nem úgy kereskedtem,ahogy kellet volna(ugrátam poziból-poziba),pedig tök jó lehetőségek voltak a piacon!Pár piramist feltudtam épiteni,és azok szépen hoztak,de hát ez lett az eredmény!
De ebből sokat tanultam,és ezentúl sokkal jobban oda figyelek magamra!
Érdekes,hogy csak egy kis nézőpont váltás,mennyire befolyásolja az embert a kereskedésben,és mennyire befolyásolja a számlája végeredményét!
Régi 2010-06-07, 23:02   #39 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Eddig nem hittem el,hogy a tőzsdén a kereskedők 90%-a elvesziti a pénzét,és csak a 10%-a tud nyereséges lenni!
2 hete indultam egy Forex versenyen,1530 versenyző indult,5000 dollár demo tőkével!
1 hét múlva már csak 430-an voltak versenyben,tehát a többi elbukta az 5000-et!
Múlt hét vége felé már csak 380-an maradtunk,és igy is zártunk!
Én a 113-ik helyen végeztem 4700-as tőkével,tehát minusz 300 dolcsi,szóval az alattam lévőknek még nagyobb minuszuk volt,és ebből kilehet számolni,hogy kb mennyi volt csak nyereséges!Hihetetlen számomra....
Megfigyeltem magamon,hogy teljesen megváltozott a mentális állapotom!Megint jött a teljesitmény kényszer,mivel csak 2hét volt a verseny,és persze teljesiteni akart az ember....Szóval nem úgy kereskedtem,ahogy kellet volna(ugrátam poziból-poziba),pedig tök jó lehetőségek voltak a piacon!Pár piramist feltudtam épiteni,és azok szépen hoztak,de hát ez lett az eredmény!
De ebből sokat tanultam,és ezentúl sokkal jobban oda figyelek magamra!
Érdekes,hogy csak egy kis nézőpont váltás,mennyire befolyásolja az embert a kereskedésben,és mennyire befolyásolja a számlája végeredményét!
Nyugodj meg, hogy az első 10 helyezet sem egy megfelelő kockázatkezelés eredménye
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-08, 09:13   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sőt, ahogy hallom a legtöbben extra nagy kockázattal indulnak a kiugró eredmény érdekében, és vagy bejön vagy nem
Régi 2010-06-08, 10:23   #41 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nickname Country Profit
1 HELLWAR Poland 34 135
2 ufoforum_zgadnij_kto Poland 29 173
3 mandingo Poland 26 999
4 PASION83 Poland 21 752
5 zaxer Poland 21 683

Első 5 helyezet eredménye,én örülök az eredményemnek!Meg 2 hétből csak 1 hetet tudtam gép elött lenni!Csak kiváncsiságból csináltam,és már annak örülök,hogy nem 0-tam le magam!
Ebbe a nagy kockázatba én is bele estem hirtelen,mert gyorsan akar az ember eredményt elérni,főleg verseny.....
5000-ből maradt nekem is 1500,bevallom,aztán kaptam csak észhez!
A lengyelek erősek!
Régi 2010-06-08, 14:00   #42 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

"A lengyelek erősek! "

Vagy erősek, vagy 1 emberről van szó több nick-el. Erről és a versenyekről már sokszor kifejtettem a véleményem.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-08, 14:15   #43 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ok,rendben,meglehet!
Nekem a nyerő/vesztő traderek aránya lepett meg!1530-ból max 100 trader,aki nyereséget tudott elérni,hát ez a durva számomra!
Régi 2010-06-20, 12:08   #44 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:

Pekka!

Sziasztok!

Elnézést hogy csak későn reagálok...
Köszönöm Sidius a kimerítő válaszokat. És persze a többieknek is. Igen tanulságos ez most nekem. Már legalább látom, hogy merre is menjek. Egyértelmüen kirajzolódott számomra, hogy a gondolkodásommal van baj. Az optimizmus-pesszimizmus mérleghintájára itt nagyon oda kell figyelni. És ennek legfőképp azért örülök, mert pont ezen a téren kell gyökeres változtatásokat eszközölnöm. Nem csak a tőzsdén, máshol is. És ha itt meg akarsz "élni", akkor kénytelen leszel változtatni az eddigi berögzüléseken. Most nagyon elriadtam a piactól, de fel nem adom. Csak szusszannom kell. És ehhez az időszakhoz életmentőek ezek a bejegyzések
Meg egyszer köszönöm mindenkinek az őszinte írásokat. Van értelme itt kérdezni. És ezek után fogok is

Pekka
Régi 2010-10-05, 21:18   #45 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Sziasztok!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi pszichológia téren.
Most az újbóli éles kereskedésem első hónapját kis pluszban zártam. Őszintén szólva nem is mertem volna gondolni, hogy nem mínusz lesz. Baromira örülök neki, de azt veszem észre, hogy hiába ez a siker, mentálisan, idegileg nem jó úton járok. Érzem hogy továbbra is jönni fog a siker és végre bízom a döntéseimben. Nem rettenek meg a veszteségektől. De ahogyan kezelem a kereskedést, elkeserít és elgondolkodtat, hogy hosszú távon alkalmas vagyok-e én erre. Vagy csak ki kell várni, míg tovább fejlődnek ezek a trader tulajdonságok?
Feszült vagyok egész nap. Mér egy órás gyertyát is 5 percenként nézek. Legszívesebben ezred másodpercesben követném végig ahogy profitálok vagy ahogy kiüt. Rengeteget változtam, simultam a kereskedéshez. De közben az élet más területén pedig azt érzem, rossz irányba visz. Nincs bennem harmónia. Felborul minden.
Pedig mióta várok erre a konzekvens kereskedésre.
Azt érzem vagy másképp kell csinálnom vagy abbahagynom.
Most épp nem tudom eldönteni, hogy alkalmatlan vagyok vagy csak baromira türelmetlen és kapzsi, idegbeteg
Ha valaki komolyan úgy érzi, hogy túl van ezen, írjon pár sort. Köszönöm...
Régi 2010-10-06, 10:37   #46 (permalink)
Szenior tag

Hely: Győr
Összes hozzászólás: 123
calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Pekka:
Néhány éve olvastam ezzel kapcsolatban egy érdekes elméletet. Arról van szó benne, hogy te és az elméd két különböző dolog. Ott vagy te, az egykor megszületett tiszta lélek, és van az elme, ami nem más, mint a lélekre rakódott félelmek és kényszeres programozások összessége. Egyfajta fertőzés.
Gondolj csak bele: megszülettél és elkezdtek nevelni. A környezetedben élő felnőttek (nemcsak a szüleid) programokat oltottak beléd és ezek azóta futnak az agyadban. Dícséretek és tiltások, jó és rossz tapasztalatok emléke vált megcsontosodott szokásokká és ezek a programok rángatnak ide-oda téged. Csak a megfelelő gombokat kell nyomkodni rajtad. Egyfajta mesterséges intelligencia működik párhuzamosan benned, ami felett csak ritkán, a legnyugodtabb pillanatokban tudod átvenni az irányítást. De adódjon csak egy kis stresszhelyzet és máris a Program reagál helyetted. És a Program általában inkább csak a problémát fokozza.
Amikor a pozid miatt stresszelsz, próbáld megfigyelni, hogy mi működik benned. Tényleg te izgulsz? Vagy van ott még valami más is rajtad kívül?
calen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-06, 19:28   #47 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi pszichológia téren.
Most az újbóli éles kereskedésem első hónapját kis pluszban zártam. Őszintén szólva nem is mertem volna gondolni, hogy nem mínusz lesz. Baromira örülök neki, de azt veszem észre, hogy hiába ez a siker, mentálisan, idegileg nem jó úton járok. Érzem hogy továbbra is jönni fog a siker és végre bízom a döntéseimben. Nem rettenek meg a veszteségektől. De ahogyan kezelem a kereskedést, elkeserít és elgondolkodtat, hogy hosszú távon alkalmas vagyok-e én erre. Vagy csak ki kell várni, míg tovább fejlődnek ezek a trader tulajdonságok?
Feszült vagyok egész nap. Mér egy órás gyertyát is 5 percenként nézek. Legszívesebben ezred másodpercesben követném végig ahogy profitálok vagy ahogy kiüt. Rengeteget változtam, simultam a kereskedéshez. De közben az élet más területén pedig azt érzem, rossz irányba visz. Nincs bennem harmónia. Felborul minden.
Pedig mióta várok erre a konzekvens kereskedésre.
Azt érzem vagy másképp kell csinálnom vagy abbahagynom.
Most épp nem tudom eldönteni, hogy alkalmatlan vagyok vagy csak baromira türelmetlen és kapzsi, idegbeteg
Ha valaki komolyan úgy érzi, hogy túl van ezen, írjon pár sort. Köszönöm...
Szerintem csak annyi csalódás ért, hogy mindenáron eredményt akarsz elérni, és ez rendkivüli feszültséghez, és türelmetlenséghez vezet. Vedd lazábbra a dolgokat, ne akarj azonnal eredményt. Próbálkozz csak napi gyertyákkal kereskedni, és csak egynap egyszer nézz rá a chartokra. Kapcsold ki az agyad a nap további részében. Hidd el minden jobban fog menni.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-06, 20:20   #48 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pekka:
Néhány éve olvastam ezzel kapcsolatban egy érdekes elméletet. Arról van szó benne, hogy te és az elméd két különböző dolog. Ott vagy te, az egykor megszületett tiszta lélek, és van az elme, ami nem más, mint a lélekre rakódott félelmek és kényszeres programozások összessége. Egyfajta fertőzés.
Gondolj csak bele: megszülettél és elkezdtek nevelni. A környezetedben élő felnőttek (nemcsak a szüleid) programokat oltottak beléd és ezek azóta futnak az agyadban. Dícséretek és tiltások, jó és rossz tapasztalatok emléke vált megcsontosodott szokásokká és ezek a programok rángatnak ide-oda téged. Csak a megfelelő gombokat kell nyomkodni rajtad. Egyfajta mesterséges intelligencia működik párhuzamosan benned, ami felett csak ritkán, a legnyugodtabb pillanatokban tudod átvenni az irányítást. De adódjon csak egy kis stresszhelyzet és máris a Program reagál helyetted. És a Program általában inkább csak a problémát fokozza.
Amikor a pozid miatt stresszelsz, próbáld megfigyelni, hogy mi működik benned. Tényleg te izgulsz? Vagy van ott még valami más is rajtad kívül?
Igen, ebben teljesen egyetértek Veled. Osztom a belénk nevelt dolgokkal kapcsolatos meglátásod. Tudom és hosszú idő óta dolgozom ezen, és ez így is fog menni még. És még alapból is képes vagyok túl stresszelni magam.
Sok dolgot félre tettem a kereskedés miatt, amiket nem szabadna. Vissza kell hozni ezeket és köré építeni a kereskedést. Hobbik, sport stb.
Igen, sokszor van úgy hogy talán apám kereskedik itt helyettem
Legalábbis ezt érzem. De már ma is jobban megy, mert ez a pont most hideg zuhany volt. Vagy másképp állok hozzá vagy hagyjam. De mivel hagyni nem akarom, így változom ismét Hisz erről szól az egész...

Köszönöm.

Amúgy beszéltünk már anno skype-on. Még S&P futurest skalpolgattam
Régi 2010-10-06, 20:22   #49 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem csak annyi csalódás ért, hogy mindenáron eredményt akarsz elérni, és ez rendkivüli feszültséghez, és türelmetlenséghez vezet. Vedd lazábbra a dolgokat, ne akarj azonnal eredményt. Próbálkozz csak napi gyertyákkal kereskedni, és csak egynap egyszer nézz rá a chartokra. Kapcsold ki az agyad a nap további részében. Hidd el minden jobban fog menni.
Köszi, igen. Le kell higgadnom. Be tudok durvulni nagyon. Úgy hogy észre sem veszem magam.
Azt hiszem pont Te írtad ezt egyszer így magadról. És akkor magamra ismertem
Köszönöm...
Régi 2010-10-07, 09:46   #50 (permalink)
Szenior tag

Hely: Győr
Összes hozzászólás: 123
calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Amúgy beszéltünk már anno skype-on. Még S&P futurest skalpolgattam
Te vagy az aki M2 bontásban tolta? Akkor kb. hasonlóan állunk. Apádat meg tedd helyre, ne hagyd, hogy belekontárkodjon! Még akkor is, ha a megfogalmazásodból azt veszem ki, hogy esetleg meghalt már.

A skype nincs fent, de amúgy sincs értelme. Napi fél-egy órában inkább csak böngészek, meg demózok. Nagyon szokatlan a napos bontás. Pont most volt egy amatőr önstoppoláson AUD/USD-n. Augusztus vége óta benne voltam és már kivitt a stressz.
calen nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Helmut Hornstein, könyv, Tőzsdepszichológia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 05:20 , a GMT +1 időzóna szerint.