Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei könyvek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-28, 16:05   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 74
Hírnév szint: 9
korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Forex könyv?

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy deviza kereskedéssel kapcsolatban olvasott-e már valaki igazán jó könyvet?
Szeretném megtanulni az alapokat, úgyhogy kezdjen szinte abszolút nulláról, de legyenek benne izgalmas sztorik is

Köszi szépen előre is.
korompai.andras nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-28, 17:02   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Birger könyve jó. A többi mehet a kukába.
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-11-28, 17:26   #3 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 7
Marivs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Marivs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én azért még ajánlanék egy-kettőt
A fentebb említett Birger könyv(a sikeres trading művészete, privátban tudok linket adni honnan szerezd meg magyarul, mert csak németül fogod emgtalálni) az alap, ezenkívül még Kecskeméti István Tőzsdei befektetések a technikai elemzés segítségével című könyvét tudom még ajánlani, valamint a Market Wizards: Interviews with Top Traders című könyvet. Ez sem jelent meg tudtommal magyarul,de netről biztos beszerezhető valahonnan a Piac varázslói címen.
Marivs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-28, 17:40   #4 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
Hírnév szint: 8
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
korompai.andras eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy deviza kereskedéssel kapcsolatban olvasott-e már valaki igazán jó könyvet?
Szeretném megtanulni az alapokat, úgyhogy kezdjen szinte abszolút nulláról, de legyenek benne izgalmas sztorik is

Köszi szépen előre is.
Kallo Géza: A Titkos Forex Formula
-igaz nem könyv csak e-book és nem is totál kezdőknek szól de ennél jobbat még nem sikerült olvasnom.
Írd meg privátban az emiled van pár könyvem magyarul.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-28, 17:58   #5 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Marivs, ha megvan németül Birger könyve, akkor légyszi adj linket.
  Válaszol idézettel
Régi 2010-11-29, 09:44   #6 (permalink)
Tag

zolih logója

Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 60
zolih a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Elkérhetném én is a könyvek linkjeit privátban?

köszönöm!

ui: neten ugyan megtaláltam Birger könyvét magyarul de az csak 166 oldal, az eredeti elvileg pedig 299o.
zolih nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-29, 10:39   #7 (permalink)
Tag

Marivs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Marivs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Na akkor belinkelem ide, ha valamelyik moderátornak nem tetszik nyugodtan törölje
Innen letölthető több száz tőzsdével és forexszel kapcsolatos könyv, angolul és magyarul.
Régi 2010-11-29, 19:17   #8 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

ezt ismertem, de akkor Birger könyve még sincs meg németül...
  Válaszol idézettel
Régi 2010-11-29, 20:56   #9 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Én nem mondtam hogy megvan, de amúgy a google a barátod
Régi 2010-11-30, 12:11   #10 (permalink)
Tag

zolih logója

Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 60
zolih a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

köszi szépen!
zolih nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-30, 17:53   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
zolih eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Elkérhetném én is a könyvek linkjeit privátban?

köszönöm!

ui: neten ugyan megtaláltam Birger könyvét magyarul de az csak 166 oldal, az eredeti elvileg pedig 299o.

Az eredeti könyv nem A4-es, a fordítás viszont igen. Talán ez az oka.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-09, 22:19   #12 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 157
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Nekem ez a könyv a FOREX kereskedésben rengeteget segített. Ajánlom bátran mindenkinek!
Forex oktató könyv
Nufy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-19, 10:58   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szervusztok!
Nekem igazán olyan könyvre lenne szükségem, ami nagyon alaposan magyaráz minden olyan dolgot amivel egy kereskedő találkozhat a gyakorlatban.
Pl. a net is okádásig van mindenféle technikai és fundamentális elemzési szisztémákkal, de az igazán gyakorlati részekrők nem találok egy komolyabb, részletes és laikusok számára is érthető összefoglalót sem.
Konkrétan arra gondolok, hogy milyen tőzsdei termékek vannak /részvény, forex, CFD, nyersag. , stb.../és ezek mit jelentenek, illetve ezekkel kapcsolatban milyen költségek merülhetnek fel, /+magyarázat/, hogyan kell beleszámolni azokat a pozícióméretezésbe, ...
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-19, 11:25   #14 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szervusztok!
Nekem igazán olyan könyvre lenne szükségem, ami nagyon alaposan magyaráz minden olyan dolgot amivel egy kereskedő találkozhat a gyakorlatban.
Pl. a net is okádásig van mindenféle technikai és fundamentális elemzési szisztémákkal, de az igazán gyakorlati részekrők nem találok egy komolyabb, részletes és laikusok számára is érthető összefoglalót sem.
Konkrétan arra gondolok, hogy milyen tőzsdei termékek vannak /részvény, forex, CFD, nyersag. , stb.../és ezek mit jelentenek, illetve ezekkel kapcsolatban milyen költségek merülhetnek fel, /+magyarázat/, hogyan kell beleszámolni azokat a pozícióméretezésbe, ...
Még bróker és bróker közt is vannak kontraktus méretbeli eltérések. Valamint elszámolásbeli eltérések is (elszámolás napja, eltérő swap költség, stb...). Fogsz egy demó számlát, és elkezded számolgatni annál a brókernél akit szimpatikusnak találsz, és pénzt is akarsz majd küldeni hozzá.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-20, 09:24   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azzal tisztában vagyok, hogy azok jelentik a változót, tehát nem is ezzel van a gond...
Régi 2011-10-20, 23:10   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Valakinek van ide belépője?:
http://www.traderszone.com/

egy file kellene
  Válaszol idézettel
Régi 2012-02-08, 14:41   #17 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 67
xexees a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Birger könyv mellett, nekem az alap Trading in the zone, magyarul is forog egy szűkített változatban. Nagyon nagyon tanulságos, de inkább akkor segit ha már próbáltál tűzön járni, meggondolatlanságból...
xexees nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-10, 18:53   #18 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 30
baistvan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv!
Ha ajánlatok nektek könyvet, akkor Joe Ross könyveit olvassátok el, csak 1 van fenn magyarul a neten, a többi angol.
Jaa, nem akarom már a másik fórumon Várkuti Géza könyvét szidni, de a könyve 1 nagy rakás SSSSZ. És nem is volt olcsó, de tüzelni jó lessz
baistvan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 19:31   #19 (permalink)
Szenior tag

Sipirla logója

Összes hozzászólás: 114
Sipirla a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

kereskedési statégiák a technikai elemzés alapján pdf.
Link : http://pdfsb.com/readonline/5a314e45...413d3d-4840642
Régi 2012-09-13, 13:34   #20 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Hely: Hungary, Budapest
Összes hozzászólás: 151
Hírnév szint: 6
Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Olvastam egy nagyon jó könyvet nemrég, l Economic Indicators and Central Banks (Wiley Finance) , Anne Dolganos-tól.
Gazdasági mutatók működését és hasonlókat nagyon jól elmegyarázza, és a témában egyébként olvasmányos.
Régi 2013-02-01, 19:35   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A Tőzsdemámor című könyvet meg lehet találni digitalizált formában a neten?
Régi 2013-02-01, 19:52   #22 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem igaz, hogy senki nem akar könyvet venni Legalább addig se a monitort bámulja az ember. Ne vegye senki magára
  Válaszol idézettel
Régi 2013-02-01, 20:53   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem az "akarással" van gond...
Régi 2013-02-02, 09:59   #24 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Összes hozzászólás: 150
Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Fölsandítottam a polcomra, 2950 Ft az ára ..... ami még minimális akarattal is leküzdhető ....és GP57-nek igaza van. Megér ennyit kiadni néha, hogy addig se a villódzó képernyőt bámulja az ember.
Régi 2013-02-04, 13:24   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

"ami még minimális akarattal is leküzdhető"
Hallod....te már csak tudod.
Ha valaki(k) nem segít, akkor mér' nem marad inkább csendben?!
De nem kell válaszolni, ez csak egy költői kérdés...
Régi 2013-09-12, 21:43   #26 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Beat the Forex Dealer is jó könyv.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 19:16   #27 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Hi,

nehéz a témában jó könvyet kapni. Ime az én polcomról egy kép:
http://forexmosphere.org/charts/2013-10-01_19-34-41.jpg

Amugy ajánlanék még 1-2 jót amit érdemes elolvasni:

Al Brooks könyvei elég jók, de iszonyat nehéz olvasni őket. nekem csak az első van meg de bevallom nem birtam végigolvasni. Olyan tömény hogy szinte saját gravitációs tere van. Itt egy video tőle, de amilyen nehéz a video-ban őt megérteni .. na annál nehezebb őt olvasni.

neten fellelhető még Lance Beggs YTC sorozata. Hát mit ne mondjak az egy kötelező darab mindenkinek.
Lance Beggs és Al Brooks a Price action mesterei sokak szerint.
Lance csatornja a youtube-on: http://www.youtube.com/watch?v=in4SUySj2EI

Aztán van még egy kedvencem ami a pivot pontokkal való trédeléshez nélkülözhetetlen:
Peter Bain.. tőle a régi anyagokat szeretem még 2003/2004-ben voltak jó előadásai mielőtt a forexmentor.com-ot meg nem csinálák volna. VHS-ről átmásolt youtube lelhető már csak fel de ha keresed megtalálod:
http://www.youtube.com/watch?v=A1oD4yLu8CQ

Magyar irodalmat nem ismerek. Én még pár éve voltam az elemzésközpont tanfolyamán, az ő anyagaik a klasszikus mainstream TA dolgok.
Akit figyelni szoktam az a Jaksity György (http://www.youtube.com/watch?v=EiJEE8Tr04Q)

Amugy a véleményem az hogy a TA-t tudni kell, nem leszel vele mastertrader, de egyszerűen ismerni kell az összes klasszikus TA dolgot. Nem kell CMT-nek lenni ahhoz hogy folyamatosan profitot csinálj, de ha foglalkoztat a téma ugyis megeszel mindent amit csak elérsz.
Ime itt a CMT vizsga anyaga és itt a CMT hez ajánlott könyvek:

http://www.mta.org/eweb/docs/pdfs/bo...ledge-2010.pdf
és itt vannak az ajánlott könyvek (1-2 az én polcomon is fent van amikor CMT re készültem akkor kellettek)
http://www.invest-store.com/mta/

nyilván egy Perry Kaufman - New trading methods nem azoknak való akik esténként nézegetik az MT4-et, pedig abban a könyvben minden benne van ami csak kell.

A személyes kedvencem John J Murphy - Intermarket analysis. Csak azért vagyok member a stockcharts.com-on mert mr Murphy ott szokott publizálni, bloggolni.. meg az valamilyen szinten az ő site-ja.

Murphy free webinarja az MTA-n megtekinthető itt ( szerintem nagyon jó)
http://media.mta.org/free-webinar.html

have fun
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 20:07   #28 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"Amugy a véleményem az hogy a TA-t tudni kell, nem leszel vele mastertrader, de egyszerűen ismerni kell az összes klasszikus TA dolgot"

hát szerintem meg nem kell ismerni túlságosan. ha valaki tudja mi az a trend és mik azok ellenállás/támasz szintek, akkor az már elég technikai elemzésnek. ahhoz jön egy
jó kockázatkezelés és egy erős pszcho, akkor a határ a csillagos ég.
de egyébként a nagyon alapos és profi technikai elemzés is jó és ezekből a könyvekből sokat lehet tanulni, annak aki a TA-val szeretne pénzt keresni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-28, 20:13   #29 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

MArket Wizzards , New Market Wizzards-t keresem magyarul. Valaki tud egy forrást? Állítólag kihagyhatatlan a könyv.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-29, 19:47   #30 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

ezek vannak. a market wizard könyvek interjúkat tartalmaznak.

Válaszol idézettel
Régi 2013-10-29, 21:08   #31 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

ezek eladók sindler?
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-30, 18:40   #32 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

küldtem privátot.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-30, 18:47   #33 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
küldtem privátot.
Engem is érdekelne egy-két könyv onnan.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-02, 19:04   #34 (permalink)
Új tag

Hely: Gyál
Összes hozzászólás: 3
Syd83 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Heló! Én is szeretném ezt a gyujtemenyt zipben, ha lehetséges lenne!koszi!
Udv!
Syd83 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-02, 20:58   #35 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

egy ilyen könyv 6-8 ezer ft. és van 15 ilyen könyv, ami magyarra lett fordítva. és ezeket olyanok írták, akik 20,30,40 éve tradelnek. tehát van némi színvonal.
ami nem azt jelenti, hogy bármelyik könyv szent grál. amit Birger vagy Van Tharp mond az-az Ő hitrendszerük a piacról. mindenképp tanulok tőlük, de én döntőm el, hogy mit alkalmazok a tanultakból. ezeknek a könyveknek az össz. értéke: 102 ezer ft. ez nem úgy működik, hogy csak felteszem a netre ingyen, mert egy-két emberrel nem lennék fair. akik privátba megkerestek azoknak sem adtam oda ingyen, hanem megmondtam mit tudnak tenni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-03, 06:20   #36 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

@Sindler: a "piramisok építése" -ről mondanál valamit?
Régi 2013-11-04, 11:44   #37 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Értem elnézést. És sindler, e témában íródott körülbelüli 100.000 Ft-értékben egy könyvcím listát (fontossági sorrendben) be tudnál írni? kérlek szépen. -karácsonyi ajándékként meglepem magam vele-
olyanok érdekelnének elsősorban amit még lehet kapni boltokban, magyar nyelvű és nem antikvár (hátha hányos:P)
amiket magamtól találtam azt szénnéfikázták mindenhol, illetve nem kezdőknek való cucc.
A többit ami már nem kapható vagy nehezen beszerezhető és angol vagy német nyelvű az azután kénenekem, ha átrágtam magam a jelenleg hozzáférhetőbb szakirodalmon. köszi szépen! üdv syd
Régi 2013-11-05, 09:07   #38 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 199
gogolak a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Syd83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Értem elnézést. És sindler, e témában íródott körülbelüli 100.000 Ft-értékben egy könyvcím listát (fontossági sorrendben) be tudnál írni? kérlek szépen. -karácsonyi ajándékként meglepem magam vele-
olyanok érdekelnének elsősorban amit még lehet kapni boltokban, magyar nyelvű és nem antikvár (hátha hányos:P)
amiket magamtól találtam azt szénnéfikázták mindenhol, illetve nem kezdőknek való cucc.
A többit ami már nem kapható vagy nehezen beszerezhető és angol vagy német nyelvű az azután kénenekem, ha átrágtam magam a jelenleg hozzáférhetőbb szakirodalmon. köszi szépen! üdv syd
Minden könyv fent van a neten. INGYEN! Azt a 100rugót inkább csapd hozzá majd a számládhoz vagy vegyél egy tabletet és arra töltögesd le szépen.
gogolak nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-05, 10:21   #39 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
gogolak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Minden könyv fent van a neten. INGYEN! Azt a 100rugót inkább csapd hozzá majd a számládhoz vagy vegyél egy tabletet és arra töltögesd le szépen.
köszönöm, igazad van, néhány könyv meg is van a tabletemen, csak nem mindent találok meg. legalább a legfontosabb néhány könyvnek ott kéne lennie a polcomon fizikailag. és jobban is szeretek papírkönyvet olvasni. e-book kenyelmetlen nekem kicsit, meg sok a rossz scan egyedül az "ingyen" lehetősége miatt szeretem.
Régi 2013-11-05, 11:00   #40 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
gogolak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A VanTharp és a Steenbarger könyvek magyarul nincsenek, ezért inkább egy angol nyelvkurzust ajánlanék. Azt mégis jobb befektetésnek tartom.
S.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-06, 07:09   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

egy tip: szerintem könyvek helyett (vagy inkább mellett) sokkal hatékonyabb formája a tanulásnak a rendszeres webcast nézés. főleg az a fajta ahol a chartokat megkapod és nem csak chartolvasást tanítanak hanem mindenféle csak tapasztalati uton megszerezhető bölcseletet is.
Régi 2013-11-06, 09:49   #42 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
egy tip: szerintem könyvek helyett (vagy inkább mellett) sokkal hatékonyabb formája a tanulásnak a rendszeres webcast nézés. főleg az a fajta ahol a chartokat megkapod és nem csak chartolvasást tanítanak hanem mindenféle csak tapasztalati uton megszerezhető bölcseletet is.
Jano, pm ment ezugyben.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-16, 15:21   #43 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Egy kis felmérés: ki az aki hajlandó lenne megvenni eredetiben egy jó ekönyvet a kereskedésről?

Általános piaci trendeket figyelembe véve, szerintem nem lenne érdemes kiadatnom ilyen formában
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-17, 15:13   #44 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy kis felmérés: ki az aki hajlandó lenne megvenni eredetiben egy jó ekönyvet a kereskedésről?

Általános piaci trendeket figyelembe véve, szerintem nem lenne érdemes kiadatnom ilyen formában
A gond az, hogy csak utólag derül ki, hogy jó-e a könyv.
Ha letöltöd és úgy érzed jó, akkor esetleg megveheted, de akkor már minek megvenni.

Én megvettem Kecskeméti István: A TŐZSDEI BEFEKTETÉSEK II.
című könyvét. Annak idején 7, vagy 8 ezret fizettem érte.
Akkor úgy éreztem, megérte, mert egy professzionálisabb szemléletmódot adott. Most sem bánom.
Egy barátom megvett egy másik könyvet, szintén 8000-ért, ami egy kalap szar volt.

Vettem, néhány Portfóliós füzetet is, amiből néhány egész jó volt, de volt olyan, ami nem érte meg.

Szóval, függ a tartalomtól, az árazástól, hogy megveszik-e vagy sem. Egyébként Kecskeméti könyvével nem találkoztam torrent oldalakon, bár nem is kerestem.
Lehet azért van így, mert aki megveszi 8000-ért, az nem szívesen szkenneli be és teszi közkincsé, ingyen.

Magyar nyelvű trader irodalomban még van piaci lehetőség. Gyakorlatilag Birger könyvén kívül, ami nem hivatalos fordításban kering a neten, nem nagyon van használható könyv. Legalább is magyaroktól, magyar nyelven.

Kiegészítés:
Egyetértek Janoval, akkor már inkább webinárium.
Ott talán könnyebb pénzt kérni érte, és ha valaki feltölti a YouTubra, onnan le lehet vetetni.

Utoljára módosítva: Pilotfish által : 2013-11-17 15:17 Oka: webinárium
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-17, 15:16   #45 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Na ja, azt sem ártana tudni, kinek a könyve és kb. miről szól
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-17, 17:10   #46 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na ja, azt sem ártana tudni, kinek a könyve és kb. miről szól
sztem egyértelmű, legalább is nyelvtanilag, GP postjából
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-07, 15:09   #47 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
Aquarius a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás szabolcs.balint43@t-online.hu

Idézet:
korompai.andras eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Köszi szépen előre is.
Szia!

Keresem Nial Fuller-től a "Price Action Trading Course" (valószínűleg) e-bookot. Privátban is válaszolhat, akinek meg van.
Aquarius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-08, 10:01   #48 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
Aquarius a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!
A könyvtáradban láttam egy hangfelvételt:
Dr. Mezei Katalin - Az Adózásról.
Légy szíves küldd el az email címemre. Küldtem privátot.
Üdvözlettel
Aquarius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-08, 22:20   #49 (permalink)
Tag

Forex Robot World logója

Összes hozzászólás: 37
Hírnév szint: 4
Forex Robot World már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Forex Robot World már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Igen, olvastam több jó könyvet is, de egyik sem magyar volt.
Olvastam pár magyar könyvet is a témában, de sajnálatos módon azok inkább csak jól-rosszul lefordított koppintásai más, külföldi könyveknek.

Ugyanez a helyzet az oktatásokkal, és kereskedési stratégiákkal is. Egyszer elkövettem azt a hibát, hogy befizettem egy magyar webináriumra. Nem kellett volna. Gakorlatilag az internetről ingyenesen elérhető startégiákat próbálnak sajátként eladni, némi körítéssel megfűszerezve.

Egyszer hallottam egy nagyon jó mondást, és azóta tartom magam hozzá: Ha mindenki úgyis a mestert idézi, akkor érdemes elmenni a mesterhez, és közvetlenül tőle tanulni.

Például a gyertyalakzatokat szinte már minden jöttment flótás tanítja (vagy akarja), és mindenki ugyanarra az emberre, és az ő könyveire hivatkozik. Akkor már miért ne venném meg annak az embernek könyvét, vagy fizetnék be az ő előadására, akire hivatkoznak, és elsőkézből kapom meg az infót.

A sok koppintás fele amúgy is rosszul van fordítva, így az ember hasznos információk helyett hülyeségeket olvas.
Forex Robot World nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-09, 12:44   #50 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
stunczy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Befektetések I. II. (Bodie-Kane-Marcus) könyvet valaki megtudja mondani hol tudom beszerezni? Inkább online PDF be
stunczy nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Birger Schäfermeier, FOREX, könyv, letölthető könyv

« Pit Bull | Filmek »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Sinkron Investor e-Könyv Hupi Tőzsdei könyvek 21 2011-09-08 07:49

A pontos idő 01:35 , a GMT +1 időzóna szerint.