Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei könyvek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-04-27, 11:19   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-17, 16:20   #52 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 330
Hírnév szint: 5
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Legjobb konyv szerintem Nicolas Darvas: Hogyan nyertem ketmillio dollart a tozsden? cimu konyve. Bocs, ha mar volt rola itt szo.

Udv!
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-08-30, 13:04   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sikerült regisztráció nélkül letöltenem, 12 megás pdf, de most meg regisztrációt kér az oldal. Bár mindenképp megéri

Mesterséges idegsejt hálózat alapú döntési rendszerek a devizakereskedésben
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-13, 23:08   #54 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 330
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Belelapoztam. Ez a könyv vagy nagyon jó, vagy nagyon rossz lesz

Te kiolvastad már azóta?
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-15, 00:51   #55 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A meta és az mql4 bemutatásával foglalkozó részeket a többi nagyon alap dologgal együtt csak átlapoztam, a tömény matek része nekem izgalmasabb, még ha elsőre nem is mindent fogok fel belőle. Az elmúlt években szinte csak ilyeneket olvastam, gépi tanulás, mesterséges intelligencia, és optimalizálás témakörökben, egy részüket angolul. Ez az első, aminek nemcsak hogy a tőzsdéhez is köze van, de az alapoktól kezdi, és az effektív programozott árfolyamirány-előrejelzés bonyolultságához méltó mélységig bevisz a sűrűjébe is. Mindezt ráadásul magyarul. Ennél már csak a bakteriális és a hangyakolóniás optimalizálási technikákról és algoritmusokról szóló könyvek izgalmasabbak, de ezekről magyar nyelven sajnos alig találni valamit.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-30, 18:37   #56 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

ismeri valaki ezt a könyvet?

http://www.magyarmenedek.com/product...ai_Gergely.htm
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-07, 21:27   #57 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hadecemberbeniseltalálomazenefpétkarácsonyramegkap od
Régi 2014-11-11, 22:18   #58 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

hogy lehet 579 oldalt írni a Forexről? 50 oldalt is nehezen tudnék összehozni.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-12, 04:39   #59 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.275
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
hogy lehet 579 oldalt írni a Forexről? 50 oldalt is nehezen tudnék összehozni.
Jaj. Ilyet mondhat egy forexegyemet végzett fan klub-vezető?

(egyébként nem ismerem még azt a könyvet, de valószínű, hogy egy-egy deviza mögött lévő (nemzet)gazdaság makroökönómiájának részletes elemzése sem férne bele ebbe a terjedelembe...)
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-12, 12:28   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"deviza mögött lévő (nemzet)gazdaság makroökönómiájának részletes elemzése"

én is ilyesmire gondoltam + egyéb történetekre. mondjuk engem a történelem,tőzsdei történetek,gazdasági ismeretek,pénzügyek és egyéb elméletek nem érdekelnek. azt meghagyom a közgazdászoknak és az egyéb elméleti szakembereknek. amikor az 50 oldalt írtam, akkor csakis azokra a gyakorlati ismeretekre gondoltam, amivel pénzt is lehet keresni. megvárom a november végét, mert akkor jön ki a második kiadás és akkor megveszem.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-27, 16:09   #61 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 44
Hírnév szint: 4
Balogh László már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Balogh László már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mivel hó vége van és megmaradt az egyetlen engedélyezett fórumbejegyzésem, így ide írok pár könyvet, amit szerintem érdemes elolvasni:

Bod Péter Ákos - Bevezetés a gazdaságpolitikába
A címe egyértelmű, alapok, amiket illik ismerni. Ebből nem fog senki megtanulni kereskedni, de minimum ezt a szintet kell(ene) a funda vonalon ismerni.
Gregory Mankiw – Makroökonómia
Ez már kevésbé olvasmányos, de nagyon jó könyv.
Kopanyi Mihaly – Mikrookonomia
Nekem ez tetszett a legjobban.
Kurtán Lajos – Közgazdaságtan
Szerintem ezt is illik ismerni, összeszedett olvasmány.
Bogár – Drábik - Varga - Válság és valóság
Drábik neve fémjelzi a könyvet, akinek ez mond valamit, annak nagyon jó olvasmány, aki nem szereti, az hanyagolja.
Hofmesiter-Tóth Ágnes - Fogyasztói magatartás
Kicsit kilóg a sorból, de akinek a kezébe kerül és van ideje rá, igencsak érdekes olvasmány.
Simanovszky Zoltán - Közgazdaságtan alapfokon
A címe jól mutatja: nem leszel professzor tőle, de nem is adnak el ezen téren, legalább az alapokat megismered.
Steenbarger Brett N_ - A mindennapos kereskedesi coach
Mindenképp érdemes elolvasni, a címe egyértelmű. Olvasmányos és nagyon sok dologra rávilágít.
John Kenneth Galbraith - A pénzügyi spekulációk rövid története
Olvasmányos, és érdekes témát ír le.
Benjamin Graham - Az intelligens befektető
Nem lesz ettől sem senki profi befektető, de nagyon jó könyv, akit érdekel ez a tőzsdei vonal, annak mindenképp érdemes elolvasnia.
Van K Tharp - Super Trader
Mindenképp érdemes elolvasni, nagyon jó könyv a pszicho témához.
A legtöbb könyv a net-en kis kutatás után elérhető, de a könyvtárakban is, ha másképp nem, akkor könyvtárközi kölcsönzéssel.
Balogh László nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-27, 17:21   #62 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Köszi a tippeket, én szemezgetek belőle
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-27, 19:47   #63 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://undergroundbolt.hu/forex-kere...pesrol-lepesre
http://www.konyvzabalo.hu/tozsderehangolva
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-28, 19:51   #64 (permalink)
Szenior tag

TMforex logója

Összes hozzászólás: 108
TMforex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

A páromat nagyon érdekli ez az egész tőzsdés dolog, de leginkább a devizapiac. Szeretném őt meglepni karácsonyra pár könyvvel, ha esetleg valakinek van használható, jó állapotú könyve, akkor megvenném tőle azt.

Várom az ajánlatokat
TMforex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-12-22, 20:19   #65 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
TMforex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

A páromat nagyon érdekli ez az egész tőzsdés dolog, de leginkább a devizapiac. Szeretném őt meglepni karácsonyra pár könyvvel, ha esetleg valakinek van használható, jó állapotú könyve, akkor megvenném tőle azt.

Várom az ajánlatokat
Az ilyen hagyományos nehezékek már uncsik, meg ha ennyire szempont az ár, akkor ebook olvasó és minden beszerezhető.
Legyél kreatív! Pl: fizesd be egy japán gyertyás test masszázsra!
vagy egy Zoli trading klub utalvány ???
ha meg nem remeg napi szinten a keze mint egy drogos daytradernek, tudja kezelni a kockázatot, bevállalósabb is akkor végső soron megpróbálhatod bevezetni a SWINGerek világába .
(pfújj eszembe jutott, eccer majdnem véletlenül két percre betoppantam egy ilyen helyre mint sofőr. Igazából nem tudom mire számítottam, talán semmire, csak egy fuvar volt, nem is gondolkoztam ezen ajtónyitás előtt.
Szezám tárulj, az ember önkéntelenül is odanéz, nincs mit tenni:
egy faszi térden állva felismerhetően magyar operát énekel egy másik mikrofonjába. Lerobbant 40es macák szintén rózsaszínűre bepálinkázva, lógó cickókkal támadólag zombiként közelítenek. (nem kellett volna nekik a bűvös mondat )
Még a megszeppent ábrázatom se riasztotta el őket.
Alig bírtam az ismerőst kiszabadítani és betuszkolni a kocsiba.
Szóval szvingekkel óvatosan. Néha nem lehet tudni mekkora a swap.
Régi 2014-12-22, 20:35   #66 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
vagy egy Zoli trading klub utalvány ???
Mekkora ötlet!!!
Kupon kódot már amúgy is tudok kreálni.
Régi 2015-01-03, 09:57   #67 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 44
Balogh László már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Balogh László már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Van K. Tharp - SuperTrader.pdf
Van K. Tharp - Hogyan kezeld a stresszt a sikeresebb befektetővé váláshoz).pdf
Van K. Tharp - Hogyan kezeld a kockázatot a sikeresebb befektetővé váláshoz.pdf
Van K. Tharp - A pozíció méretezés ABC-je-1.pdf

Ezek nagyon hasznos könyvek és mindenkinek jó szívvel ajánlom őket. Kis google után már költséghatékonyan is beszerezhetőek

Aki pedig tud angolul, annak az író honlapját is érdemes felkeresni.
Balogh László nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-03, 21:58   #68 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Balogh László eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Van K. Tharp - SuperTrader.pdf
Van K. Tharp - Hogyan kezeld a stresszt a sikeresebb befektetővé váláshoz).pdf
Van K. Tharp - Hogyan kezeld a kockázatot a sikeresebb befektetővé váláshoz.pdf
Van K. Tharp - A pozíció méretezés ABC-je-1.pdf

Ezek nagyon hasznos könyvek és mindenkinek jó szívvel ajánlom őket. Kis google után már költséghatékonyan is beszerezhetőek

Aki pedig tud angolul, annak az író honlapját is érdemes felkeresni.
jók ezek. csak kissé túl vannak bonyolítva. én most elvégeztem Nálad a legutolsó tanfolyamot, azért azt könnyebben lehetett érteni, de jó volt.
annak ellenére, hogy utálom a mozgókat. :P
én is a kockázatkezelés részét szeretem a legjobban a tradingnek, ahogy Tharp. szeretek számolgatni..stb. a tech. elemzést annyira nem szeretem. a fund. elemzést meg utálom. de azért ez a szint, amit Tharp képvisel, az szerintem már feleslegesen van túlbonyolítva.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-05, 15:47   #69 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 47
caiman a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

bocs a "nyalásért", de nekem egy könyv sem segített többet, mint a "Hogyan kereskedjünk deviza és részvénypiacokon" könyv, meg az oktatási anyagok....

Ép a múlt héten nézegettem újra meg őket 1 év után, de még mindig bejönnek))
caiman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 09:05   #70 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Mániák és válságok a tőzsde hőskorában

Ajánlom mindenkinek!
Nagyon szórakoztató és tanulságos. Könnyű olvasmány, remek kikapcsolódás.

Zsiday Viktor: Mániák és válságok a tőzsde hőskorában

A könyv olvasása után egész más szemmel nézem a hazai gazdasági és politikai eseményeket. Nagyon vicces.
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-10, 22:10   #71 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Egy spekuláns feljegyzései

Egy spekuláns feljegyzései

Csak most kezdtem el olvasni. Nagy hiba volt, hogy eddig nem álltam neki!
Sokszor találkoztam a címével, a történettel, de nem érdekelt, pedig tényleg alap mű, kötelező olvasmány.
Meg is vásároltam, bár mire megérkezik, már kiolvasom.

Sajnálom, hogy eddig nem olvastam, viszont örülök, hogy a fent említett, Zsiday könyv után kezdtem el, mert sok párhuzamos történet van benne. Sok ismerős szereplő bukkant föl, úgy mint Jay Gould. A "bekerítés" fogalma alapmotívum Edvin Lefévre könyvében is.

Szóval, az Egy spekuláns feljegyzései fantasztikus olvasmány, letehetetlen darab. Tele örök, kőbe vésett igazságokkal.

Azt meg kell említenem, hogy Én azért oda tenném mellé a polcra Nicolas Darvas Hogyan nyertem 2 millió dollárt a tőzsdén? című könyvét is. Bár ebben nincs annyi velő, mint a fentiben, de hasonlóan szórakoztató és kalandos olvasmány.
Régi 2015-02-11, 23:47   #72 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.456
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Sokszor találkoztam a címével, a történettel, de nem érdekelt, pedig tényleg alap mű, kötelező olvasmány.

Sajnálom, hogy eddig nem olvastam, viszont örülök, hogy a fent említett, Zsiday könyv után kezdtem el, mert sok párhuzamos történet van benne. Sok ismerős szereplő bukkant föl, úgy mint Jay Gould. A "bekerítés" fogalma alapmotívum Edvin Lefévre könyvében is.

Szóval, az Egy spekuláns feljegyzései fantasztikus olvasmány, letehetetlen darab. Tele örök, kőbe vésett igazságokkal.

Azt meg kell említenem, hogy Én azért oda tenném mellé a polcra Nicolas Darvas Hogyan nyertem 2 millió dollárt a tőzsdén? című könyvét is. Bár ebben nincs annyi velő, mint a fentiben, de hasonlóan szórakoztató és kalandos olvasmány.
No, köszi a véleményt, akkor elolvasom én is a fentieket, amiket említettél. Szerintem ami még jó, az André Kostolany: Mesterfokon a pénzről, de nekem Fellegi Tamás: Bárki lehet tőzsdés című könyve is tetszik. Viszont amit nagyon ajánlok még: Michael Lewis: Flash Boys
David Chateau elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-11, 23:56   #73 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Amúgy jó is, hogy említed Zsidayt, konkretizálnom kell vele, mert ha minden igaz, hamarosan megtisztel minket
Régi 2015-02-15, 10:28   #74 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
No, köszi a véleményt, akkor elolvasom én is a fentieket, amiket említettél. Szerintem ami még jó, az André Kostolany: Mesterfokon a pénzről, de nekem Fellegi Tamás: Bárki lehet tőzsdés című könyve is tetszik. Viszont amit nagyon ajánlok még: Michael Lewis: Flash Boys
Szia!

Olvastam néhány Kosztolanyt, ezt pont nem, de pótolni fogom.
Fellegi könyve is nagyon jó és szórakoztató, de kicsit távol esik tőlem. Nagyon kalandos a karrierje, jó volt olvasni a könyvet, de nem tudok azonosulni vele. Bár, most, hogy így írok nem tudom visszaidézni, a könyvet, úgyhogy újra elolvasom.

Köszi az ajánlást, ha megtalálom a Flash Boys-al kezdem.
Régi 2015-02-15, 10:30   #75 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Amúgy jó is, hogy említed Zsidayt, konkretizálnom kell vele, mert ha minden igaz, hamarosan megtisztel minket
Azt nagyon várom!
Imádom, ahogy ír, mindig elolvasom, ha megjelenik tőle valami.
Kár, hogy keveset szerepel.
Régi 2015-02-15, 21:34   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Olvastam néhány Kosztolanyt, ezt pont nem, de pótolni fogom.
Fellegi könyve is nagyon jó és szórakoztató, de kicsit távol esik tőlem. Nagyon kalandos a karrierje, jó volt olvasni a könyvet, de nem tudok azonosulni vele. Bár, most, hogy így írok nem tudom visszaidézni, a könyvet, úgyhogy újra elolvasom.

Köszi az ajánlást, ha megtalálom a Flash Boys-al kezdem.
Flash boys, nagyon jó Nekem pedig tetszik a Jessie Livermore könyv, ha van még jó, szólj

Amúgy érdekes meglátás Benoit Mandelbrot: The (mis)behavior of markets könyve is.
Régi 2015-02-15, 21:45   #77 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bár Bp. messze van, de Zsiday előadására én is biztosan elmegyek.
Ha egyszer még Faragó Ferencet (Vakmajom) v. Makara Tamást (Veermedve) is meg tudnátok hívni, az maga lenne a kánaán
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-15, 22:04   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bár Bp. messze van, de Zsiday előadására én is biztosan elmegyek.
Ha egyszer még Faragó Ferencet (Vakmajom) v. Makara Tamást (Veermedve) is meg tudnátok hívni, az maga lenne a kánaán
Jaja, tervben vannak, de előbb Jaksity a cél Havi egy olyan klub van, amikor külsősöket hívunk, így sajna ezek még hónapok.
Régi 2015-02-16, 06:39   #79 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jaja, tervben vannak, de előbb Jaksity a cél Havi egy olyan klub van, amikor külsősöket hívunk, így sajna ezek még hónapok.
Jaksity György?
Nem semmi presztízst építetek!
Ügyesek vagytok!

Bár mostanában nem követem Jaksityot és Vakmajmot.
Kicsit eltávolodtam tőlük ideológiailag.

Mindenesetre gratulálok hozzájuk.
Régi 2015-02-17, 15:05   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jaksity György?
Nem semmi presztízst építetek!
Ügyesek vagytok!

Bár mostanában nem követem Jaksityot és Vakmajmot.
Kicsit eltávolodtam tőlük ideológiailag.

Mindenesetre gratulálok hozzájuk.
Köszönjük szépen!

Az az igazság, én se értek velük sok mindenben egyet, de akárhányszor hívtunk ilyen embereket a klubba beszélgetni, mindig volt mit tanulni, és a kisugárzásuk, magabiztosságuk, szaktudásuk nekem lenyűgöző volt. Arról nem is beszélve, mennyi mindent megtudhatunk a kulisszákról...
Régi 2015-03-26, 20:05   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Egy spekuláns feljegyzései: Kiváló könyv, semmi kétség!
Régi 2015-11-24, 10:23   #82 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Nicolas Darvas könyvei közül melyek jelentek meg magyarul?
Csak a Hogyan nyertem 2.... címűt találtam, de úgy tudom, hogy 4-5 könyvet is írt tőzsde témában.
Akinek van kérem jelezze...
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-29, 18:34   #83 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Megjelent magyarul a Market wizards.

Most 15% kedvezménnyel megvehető: http://www.lira.hu/hu/konyv/gazdasag...piac-varazsloi
Régi 2015-11-29, 19:02   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ó, király, köszi, megveszem. Papíros gyűjteményemből hiányzik.

https://m.youtube.com/watch?v=hkA0hgvAmUc

Ez jut eszembe a Market Wizzards-ról mindig
Régi 2015-11-29, 20:06   #85 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ez a video hatalmas . Köszi a könyvajánlót, karira bezsákolom
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-30, 00:38   #86 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ó, király, köszi, megveszem. Papíros gyűjteményemből hiányzik.

https://m.youtube.com/watch?v=hkA0hgvAmUc

Ez jut eszembe a Market Wizzards-ról mindig
Kib@tt jó videó!!! Azt hittem be@ok!
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-30, 11:13   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jaja, mi is jot derultunk rajta

Mindjart at is veszem a konyvet, van raktaron tobb helyen is szerencsere, koszi megegyszer a tippet moneymentor!
Régi 2015-11-30, 11:35   #88 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
, koszi megegyszer a tippet moneymentor!
Nincs mit. Én már tegnap megvettem. A második fejezetnél tartok épp tradelgetés közben.
(Jobb ez így, mint angolul, szótárazva. Köszönet érte a fordítónak, kiadónak, OTP private bankingnak és a Bpforexeseknek!)

Tényleg jó visszaolvasni azt, ami bennem is letisztult már az elmúlt években (pl. fund-tech, kockázatkezelés, stb.), pedig hol vagyok én a dollármilliós toptraderi teljesítményhez. De legalább látom a fényt az alagút végén. (Vagy jön a vonat? )

Szóval ajánlom mindenkinek a Befektetések Klasszikusai sorozatot.
Régi 2015-11-30, 12:18   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Benjamin Graham: Az intelligens befekteto cimu konyvet nem tudom hova tenni. Jo konyv, de a daytrader szitutol messzebb van. Az a vicc, en is akarok reszvenyezni peldaul, mert szeretem bongeszni a fundamentumokat, de ahhoz tisztes osszeg kell, ha komolyan akarom az abbol jovo eredmenyeket venni.

Erdekes vonalat csinalok amugy, figyelem a forex-brokercegek reszvenyeit, igy kicsit jobban osszefugg a ket dolog
Régi 2015-11-30, 13:31   #90 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Benjamin Graham: Az intelligens befekteto cimu konyvet nem tudom hova tenni. Jo konyv, de a daytrader szitutol messzebb van.
Az a vicc, en is akarok reszvenyezni peldaul, mert szeretem bongeszni a fundamentumokat, de ahhoz tisztes osszeg kell, ha komolyan akarom az abbol jovo eredmenyeket venni.

Persze, nem daytradereknek szól, de a Graham-könyv az egyik legjobb alap egy befektetési portfólió felépítéséhez. (Nem véletlen ebből nőtt ki Buffett, ill. támogatta a megjelenést az OTP PB.)

Mennyibe kerül egy doboz cigaretta? Na, az helyett kb. 3-4 db Pannergy-t lehetett venni fél éve, ami mára már 30+% árfolyamnyereséget hozott. Szóval tévedés azt hinni, hogy részvénybe fektetni csak nagyban lehet.
Régi 2015-11-30, 14:06   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Mennyibe kerül egy doboz cigaretta? Na, az helyett kb. 3-4 db Pannergy-t lehetett venni fél éve, ami mára már 30+% árfolyamnyereséget hozott. Szóval tévedés azt hinni, hogy részvénybe fektetni csak nagyban lehet.
Igen, ebben igazad van, inkább úgy mondom, hogy hosszabbtávú befektetésekhez érteni, kitanulni, megtapasztalni nem ildomos kis pénzzel nekivágni, ha már megy kicsiben, hiszen nincs tőkeáttétel.

Forexes brókereknél lehet bohóckodni kis számlával, amit fel lehet húzni elég szépen, azért a hosszútávú, kvázi-tőkeáttét nélküli kereskedés más szemléletet igényel. Pláne tudást. Ott már komolyan kellhetnek közgazdaságtani összefüggések, hírek kiértékelése, és még más dolgok. Bár még én sem kereskedem részvényekkel, de figyelem nagyon a dolgokat, főleg az IPO-kat Egyelőre négyzetrácsos füzetben vezetem
Régi 2015-12-01, 11:03   #92 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, ebben igazad van, inkább úgy mondom, hogy hosszabbtávú befektetésekhez érteni, kitanulni, megtapasztalni nem ildomos kis pénzzel nekivágni, ha már megy kicsiben, hiszen nincs tőkeáttétel.
Osztalekbol Szabadon, reszlet
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-01, 11:14   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Olvastad? Jó? Megéri? Nem akarok közhelyeket olvasni, meg a bioenergetic kiadó nem túl bizalomgerjesztő.

De ha picit írsz róla, neked mit adott, jobban tudnék dönteni, nekem is megéri-e.

Köszönöm!
Régi 2015-12-01, 12:03   #94 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Csak a belinkelt részletet olvastam.

Van benne szó diplomáról:-), hogy a pénz nem akadály, hosszútávó befektetésről, osztalékról...kapcsolódik az előző hozzászólásokhoz.

Néhány könyvet olvastam e témában, egyik sem igazán adott sokat. Inkább voltak szórakoztatóak, mint hasznosak. Ez sem lehet se jobb, se rosszabb.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-01, 14:34   #95 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Osztalékból szabadon? Aha.

Részvénynél kétféle jövedelem van: árfolyamnyereség és osztalék.
Az elsőben nagy kilengések lehetnek (nyereség/veszteség), a második meg vagy van, vagy nincs, és a mértéke is bizonytalan (amíg arról a tulajdonosok nem döntenek évente egyszer).

Az elmúlt években csak kevés cég és csak kevés osztalékot fizetett a válság okozta veszteségek miatt, így ha valaki ebből akart "szabad" lenni, baromi nagy és jól diverzifikált portfólióval kellett rendelkeznie.

De a válságban az árfolyamok is sokat zuhantak, így ha csak buy&hold szemlélettel tartotta a pozícióit, akkor nem keresett, hanem még bukott is rajta.

Szóval biztos jó könyv. A részlet alapján szerzőt és tudását nem minősítem. Végülis Kiyosakitól tanult, és láthatóan jó kapcsolatai vannak egy könyvkiadónál….
Régi 2015-12-01, 15:16   #96 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, en is ettol tartottam kb., hogy egy feltorekvo szerzo szarnyprobalgatasa.

De igazabol Xmma sem olvasta es javasolta, igy kihagyom inkabb.
Régi 2015-12-01, 15:17   #97 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Az elmúlt években csak kevés cég és csak kevés osztalékot fizetett a válság okozta veszteségek miatt, így ha valaki ebből akart "szabad" lenni, baromi nagy és jól diverzifikált portfólióval kellett rendelkeznie.
Én hiszek neked is, rakd mellé a saját számaidat.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-01, 15:44   #98 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez érdekes, azt mondja, hogy a jnj évente 14,4%-kal növelte az osztalék mértékét átlagban. Ezt kiszámoltam a jelenkorra, most ~62(!) dollárt kellene fizetnie részvényenként osztalékot. Mondjátok, hogy én számoltam el valamit...
Régi 2015-12-01, 15:49   #99 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem kell, hogy higgy nekem. Elég, ha visszaemlékszel az elmúlt 10 év történéséire, chartjaira.

De ez a fickó huszonévesen ír egy könyvet és azzal bizonyítja az elméletét, hogy megnézi a Johnson&Johnson 30 évvel ezelőtti osztalékadatait. Nem hogy tapasztalata nem lehet róla, de kósza gondolat se volt még akkortájt. Ez nem zavar?
Régi 2015-12-01, 16:02   #100 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

14.4%ot 1977-et követő 30 évre átlagolta.
1.144^30=56.6, azaz ennyiszeresére nőtt az osztalék a linkelt videó szerint 2007re. Azaz 1.4USDről 79 USDre. Az adott időszakban volt egy halom split:

http://www.investor.jnj.com/stocksplit.cfm
Konkréten 1/48 split volt összesen az adott időszakban, tehát aki 1 részvényt vett 1977ben, és azt tartotta 30 évig, annak 48 részvénye volt 2007ben, erre a 48 darab részvényre kapott 79 USD osztalékot.

Input adatokat nem ellenőriztem, de ha csalásra gyanakszol, ellenőrizt yahoo finance vagy más progi segítségével.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Plus500 vélemények harzol Brókercégek 1474 2017-12-09 22:11
WHSelfinvest -ről vélemények toti Brókercégek 125 2017-03-07 17:41
Forex könyv? korompai.andras Tőzsdei könyvek 59 2016-09-08 10:24
Sinkron Investor e-Könyv Hupi Tőzsdei könyvek 21 2011-09-08 08:49

A pontos idő 12:30 , a GMT +1 időzóna szerint.