Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei könyvek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-12-01, 15:07   #101 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem kell, hogy higgy nekem. Elég, ha visszaemlékszel az elmúlt 10 év történéséire, chartjaira.

De ez a fickó huszonévesen ír egy könyvet és azzal bizonyítja az elméletét, hogy megnézi a Johnson&Johnson 30 évvel ezelőtti osztalékadatait. Nem hogy tapasztalata nem lehet róla, de kósza gondolat se volt még akkortájt. Ez nem zavar?
Basszus, a történelem tanárom nekem azt mondta, hogy 1939. – 1945. között világháború volt. Pedig nem hogy tapasztalata nem lehet róla, de kósza gondolat se volt még akkortájt.

Jól átvertek, mi?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-01, 15:16   #102 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.248
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Basszus, a történelem tanárom nekem azt mondta, hogy 1939. – 1945. között világháború volt. Pedig nem hogy tapasztalata nem lehet róla, de kósza gondolat se volt még akkortájt.

Jól átvertek, mi?
Basszus, itt mindenkinek elment az esze? Nem történelemről beszélgetünk.

Végigkereskedtem az elmúlt 10 évet. Csak nekem rémlik úgy, hogy a legtöbb részvény alig fizetett osztalékot, és válságban estek az árak (pl. OTP 11 ezerről 1200-ra, osztalék meg évekig nuku)?

Vagy lehet, hogy mindenki az új guru tanácsára back to the future és J&J-t vett szerény 5600usd-ért, vagy Chevront potom 5088-ért?

(Kérdezem én, akinek aztán semmi baja a buy&holddal emelkedő piacon, pozitív hangulatban.)
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-12-01, 15:38   #103 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.875
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Basszus, itt mindenkinek elment az esze? Nem történelemről beszélgetünk.

Végigkereskedtem az elmúlt 10 évet. Csak nekem rémlik úgy, hogy a legtöbb részvény alig fizetett osztalékot, és válságban estek az árak (pl. OTP 11 ezerről 1200-ra, osztalék meg évekig nuku)?

Vagy lehet, hogy mindenki az új guru tanácsára back to the future és J&J-t vett szerény 5600usd-ért, vagy Chevront potom 5088-ért?

(Kérdezem én, akinek aztán semmi baja a buy&holddal emelkedő piacon, pozitív hangulatban.)
Azt is tanultam történelemből, hogy valamikor szivarozó szelvényvagdosó kapitalisták vígan dőzsöltek míg a szocializmus betett nekik
Kevés az osztalékpapír mára vleg.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-01, 15:40   #104 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Igen, a válságban estek az árak, aztán meg visszamentek.
Utolsó 10 évben buy&hold-dal IVV (SP500) kb 76%ot hozott osztalék újrabefektetéssel.
VWO (fejlődő piaci részvények) ugyanekkor kb 43%ot.
Igaz, ezek csak 3.6-5.8%os éves hozamok, amiből évi 2% USD inflációt levonva még kevesebb marad, de azért még mindig pozitív a hozam, pedig volt közben egy elég komoly válság. Attól, hogy te OTPt vettél 11000ért, és eladtad 1200ért még más is történt a piacon, így én inkább a statisztikákra hagyatkozom, mint az emlékeidre. Ráadásul buy&hold befektetésnél 10 év (szerintem) még rövidtáv, 1-2 éven belüli feleződések, duplázódások mellett részvény buy&hold stratégiát 20 év fölötti időtartamban érdemes alkalmazni.

@MyBusiness: az, hogy osztalékban, vagy árfolyamnyereségben realizálod a hozamot gyakorlatilag mindegy, mert ha csak árfolyamnyereséged van, akkor simán eladhatod a részvényeid egy részét.
Régi 2015-12-01, 15:42   #105 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Rendben, megnyugodtam, spliteléseket nem vettem bele. Most nem nyálazom újra, valószínűleg jó a példa.

Nem a korral van a baj, ki mikor élt-e vagy sem, hanem a tudással.

Én leszarom, ki hány éves, ha jót és jól beszél, de az önjelölt könyvírók kíméljenek (bioenergetic és társai).

Amúgy nem olvastam a könyvet, XMMA által beemutatott anyagoktól nem lettem okosabb, jó-e az a könyv, de hát ez ilyen, el kellene olvasni, hogy legyen biztos véleményem, viszont az előzményeket figyelembe véve nemigen fogom
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-01, 16:00   #106 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Én is csak az ide felrakott részletet olvastam a könyvből ez alapján úgy tűnik, azt próbálja meg tudatosítani az olvasókban, hogy lehet buy@hold részvénybefektetéssel passzív jövedelmet szerezni, és talán azt is leírja hogyan. Hasznos lehet azoknak, akik tudás hiányában a kókler brókerek karmai közé kerülnének, és UL biztosítást, vagy hasonló marhaságot vennének a megtakarításukból, esetleg bankba raknák a hosszú távú megtakarításaikat negatív kamatra. Mi valószínűleg nem sok új információhoz jutnánk, ha elolvasnánk...
Régi 2015-12-01, 16:05   #107 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Utolsó 10 évben buy&hold-dal IVV (SP500) kb 76%ot hozott osztalék újrabefektetéssel.
VWO (fejlődő piaci részvények) ugyanekkor kb 43%ot.
Igaz, ezek csak 3.6-5.8%os éves hozamok, amiből évi 2% USD inflációt levonva még kevesebb marad, de azért még mindig pozitív a hozam, pedig volt közben egy elég komoly válság. Attól, hogy te OTPt vettél 11000ért, és eladtad 1200ért még más is történt a piacon, így én inkább a statisztikákra hagyatkozom, mint az emlékeidre. Ráadásul buy&hold befektetésnél 10 év (szerintem) még rövidtáv, 1-2 éven belüli feleződések, duplázódások mellett részvény buy&hold stratégiát 20 év fölötti időtartamban érdemes alkalmazni.

@MyBusiness: az, hogy osztalékban, vagy árfolyamnyereségben realizálod a hozamot gyakorlatilag mindegy, mert ha csak árfolyamnyereséged van, akkor simán eladhatod a részvényeid egy részét.
Így gondoltam, árfolyam lett a fő profitforrás.
A. Kostolany egy tanácsot adott, tegyük el a részvényt és 30 évig rá se nézzünk
Régi 2015-12-01, 16:07   #108 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Attól, hogy te OTPt vettél 11000ért, és eladtad 1200ért még más is történt a piacon, így én inkább a statisztikákra hagyatkozom, mint az emlékeidre.

Nem vitázom ezen tovább.

Leszűrtem inkább a finvizt: 7257 db részvényből csak 3537 fizetett osztalékot, 5% felett 655, 10% felett 231 db.

De ha elbogarászunk a grafikonokban, láthatjuk, hogy sok nem nyerte vissza a válság előtti formáját. (pl. a képen)

Zseniális tudású nagybefektető az, aki úgy ügyeskedett, hogy nem vesztett az árfolyamon és csak az „osztalékból szabad”.
Csatolt kicsinyítések
koenyv-velemenyek-ab.png  
Régi 2015-12-01, 16:12   #109 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Na igen. Bár nem érdemes úgy vitázni egy könyvről, hogy egyikünk se olvasta

Smk, nem felejtettem el a Hurst-exponens vizsgálatát, de amíg lesz időm komolyabban foglalkozni a témával, ajánlom figyelmedbe Benoit Mandelbrot: The (mis)behavior of Markets című munkáját
Régi 2015-12-01, 16:23   #110 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Így van ez... Mindenesetre a szerzővel egyetértek abban, hogy ezeket a pénzkezelési, befektetési témákat már általános iskolában kellene gyakorlatias módban oktatni, de ezt sajnos gazdasági főiskolákon, egyetemeken sem oktatják megfelelően. Ott is csak elméleti maszlagot tanítanak, amit az átlagos képességű emberek képtelenek átültetni gyakorlatba.
Régi 2015-12-01, 16:32   #111 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Így van ez... Mindenesetre a szerzővel egyetértek abban, hogy ezeket a pénzkezelési, befektetési témákat már általános iskolában kellene gyakorlatias módban oktatni, de ezt sajnos gazdasági főiskolákon, egyetemeken sem oktatják megfelelően. Ott is csak elméleti maszlagot tanítanak, amit az átlagos képességű emberek képtelenek átültetni gyakorlatba.

Csak a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyon kevesen értenek hozzá, azaz kevesen szedik meg magukat bármiféle befektetésről. Bebiflázni be lehet mindent, de pénzt keresni, azt már nemigen

Vagyis ezért sem látunk soha, senkitől számlakivonatot az oktatók közül.

Meggyőződésem, hogy a befektetések profitos menedzselése mellett a magasszintű oktatás csak kivételes emberek képessége. Két szakmából kell jónak lenni, és időt kell mindkettőre sokat áldozni.

Ráadásul minden ember kockázatvállaló-képessége, pénze, pszichéje, stb... különbözik. Ezt egy oktató tudja, ezért alapelveket kell oktatni, vagy olyan dolgokat, amik beindítják a kreatív gondolkodást, a mentális fejlődést.

Én is tanítottam régebben mást (pl matekot), és tudom, milyen nehéz a másik fejével gondolkodni, de meg lehet csinálni

Ráadásul a sikeres kereskedőknek vannak jellemző attitűdjeik. Itt sok önjelölt oktatónak nincsenek ezek sem meg. Látható ez itt a fórumon is kristálytisztán.
Régi 2015-12-01, 16:56   #112 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Csak a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyon kevesen értenek hozzá, azaz kevesen szedik meg magukat bármiféle befektetésről. Bebiflázni be lehet mindent, de pénzt keresni, azt már nemigen

Vagyis ezért sem látunk soha, senkitől számlakivonatot az oktatók közül.

Meggyőződésem, hogy a befektetések profitos menedzselése mellett a magasszintű oktatás csak kivételes emberek képessége. Két szakmából kell jónak lenni, és időt kell mindkettőre sokat áldozni.

Ráadásul minden ember kockázatvállaló-képessége, pénze, pszichéje, stb... különbözik. Ezt egy oktató tudja, ezért alapelveket kell oktatni, vagy olyan dolgokat, amik beindítják a kreatív gondolkodást, a mentális fejlődést.

Én is tanítottam régebben mást (pl matekot), és tudom, milyen nehéz a másik fejével gondolkodni, de meg lehet csinálni

Ráadásul a sikeres kereskedőknek vannak jellemző attitűdjeik. Itt sok önjelölt oktatónak nincsenek ezek sem meg. Látható ez itt a fórumon is kristálytisztán.
"Aki tudja csinálja aki nem tanítja": ez @va primitív vicc!! De, rendszeres, napi kereskedés mellett tanfolyamokat szervezni sztem teljesen valószínűtlen és indokolatlan.
Régi 2015-12-01, 17:39   #113 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Nem kell, hogy higgy nekem. Elég, ha visszaemlékszel az elmúlt 10 év történéséire, chartjaira.
Utoljára a BÉT-en forgó részvényekkel foglalkoztam és az is több, mint 10 éve volt.
Nem szerettelek volna munkára fogni, de azt gondoltam, hogy számokkal cáfolod meg a videóban elhangzott állításokat. Ezzel időt spóroltál volna meg nekem:-)
Ha fejlődőképes egy cég és eredménye van, akkor az megjelenik az árfolyamában, illetve van mit kiosztani osztalék formájában, amennyiben a megfelelő szavazzattal rendelkező tulajdonosok ezt így szavazzák meg a közgyűlésen. Ez nem egy hatalmas felismerés.
BÉT-en az "áram" részvények voltak anno kedveltek emiatt.

Idézet:
De ez a fickó huszonévesen ír egy könyvet és azzal bizonyítja az elméletét, hogy megnézi a Johnson&Johnson 30 évvel ezelőtti osztalékadatait. Nem hogy tapasztalata nem lehet róla, de kósza gondolat se volt még akkortájt. Ez nem zavar?
Nem igazán értem az író kora és a bemutatott időszak adatai közt az összefüggést. Nem olvastam a könyvet, nem ismerem az általa alkalmazott rendszer eredményességét, de az utóbbit általában minden szakembertől hiányolom.:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-01, 18:03   #114 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem szerettelek volna munkára fogni, de azt gondoltam, hogy számokkal cáfolod meg a videóban elhangzott állításokat. Ezzel időt spóroltál volna meg nekem:-)
Mondanék akkor még egy-két számot (a fentieken kívül: Könyv vélemények)
A könyv : 2800 Ft.
Online tanfolyam teljes ára: 123.190 Ft.

Isten ments, hogy bárkit lebeszéljek erről a saját ingyenes, ostoba érveimmel. (Igaz, ebben az esetben csak 30 év múlva derül ki, ha mégse tévedtem.)

Sok sikert mindenkinek, hogy osztalékból szabadon élhessen.
Régi 2015-12-01, 19:00   #115 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Hívd meg a klubba, rögtön hangoskönyvvé válik.:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-01, 19:16   #116 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Áhh, dehogy.

Jövőre kicsit befektetőklubot játszunk velük:

Sinka Csaba
János Zsolt
Al-Hilal István
Király Norbert
Faluvégi Balázs

Ők vannak tervbevéve Talán ez már moneymentor tetszését is elnyeri
Régi 2015-12-02, 05:08   #117 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Talán ez már moneymentor tetszését is elnyeri
Szép munka és kösz a kitüntető figyelmet. Ha pesti lennék, 80%-ban biztos, hogy elmennék. Így megnézem a youtube-on.
Régi 2015-12-03, 15:13   #118 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://www.forextozsde.com/konyv/

Komolyan, majdnem 15ropi a könyv.

Bele lehet olvasni.

Én is gondoltam rá, írok egy könyvet, de egészen másképp képzeltem el, főleg az árát, de a témáját is.

Olvasta valaki?
Régi 2015-12-03, 18:36   #119 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Én egy könyvre várok igazán. Egy oldalból álljon.... Ezen belül egy mondatból. Az az egy mondat azt a bróker nevet tartalmazza, amelyik nem köcsögöl, és ha évente kiutalok akár több millió profitot, mindig mosolyogva nyugtázza, plusz újévi jókívánság. Na jó a vége nem kell.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-03, 18:45   #120 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez rém egyszerű, LMAX, Dukascopy, vagy bármelyik CME-n kereskedő amcsi bróker. De mehetsz nagyobb pályára is. MA ezek a legjobbak, ha megbízhatóságot keresed. Lehet, holnap mások lesznek. Vannak még jó cégek ezeken kívül is, de szerintem 3 broki tökre elég kell legyen a tőkéd tördelésére, ráadásul földrajzilag is diverzifikálsz (UK, Svájc, USA)

Gond bárhol lehet, a kérdés, hogyan kezelik, és kik!
Régi 2015-12-16, 14:29   #121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Eljutott hozzám egy régi, de jónak tűnő könyv:

Kezdő kereskedő, gazdag kereskedő

Nagy megtiszteltetés, hogy fórumtársunk, GP57 fordításában olvashatjuk
Régi 2015-12-16, 14:59   #122 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Szerettem a kommentjeit olvasgatni, csak kár hogy törölte magát a fórumról . Köszi az ajánlót
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-16, 15:18   #123 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kölcsönkaptam, ezért végigolvastam a könyvet.

Nem igazán változott a véleményem.
Az „osztalékból szabadon” cím ügyes figyelemfelkeltő marketingfogás.

Ilyen célból azok számára lehet érdekes, akik komoly összegeket, minimum 20-30 év távlatában (de inkább örökre), 30-50 amerikai részvénybe akarnak fektetni úgy, hogy szinte minden fontos kérdésben csak a rendszeres osztalékra fókuszálnak (kvázi DCF modell), egyéb tényezőkre (pl. árfolyam) kevésbé.

Előnye, hogy „szakdolgozatként” jól összefoglalja a dividend growth investingnek nevezett irányzat elméletét, amit maga a szerző is elhatárol a value investingtől (értékalapú befektetéstől).

Hátránya, hogy néhány logikai hiba mellett iszonyúan sokára derül ki, ha tévedtél. Magának az írónak se lehet 20-30 év tapasztalata korából és néhány éves befektetői múltjából következően.

Olyan ez, mintha könyvet írnánk és tanfolyamot szerveznénk arról, hogyan lehet shortolni 20-30 évre pl. az usdhuf-t csak a kamat miatt (carry trade), és ne is törődjünk vele, ha közben már duplájára emelkedett az árfolyam néhány év alatt…

Megsúgom, én továbbra sem fogok így befektetni (legfeljebb a fundamentális elemzés során ilyen szemmel is ránézek az osztalékra). De nem vagyok érdekelt abban sem, hogy bárkit lebeszéljek a könyvről, vagy a tanfolyamról.
Régi 2015-12-16, 15:25   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Akkor ezt olvasd inkább
Régi 2015-12-16, 15:29   #125 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor ezt olvasd inkább
Régóta megvan.

Ja, azt nem tudtam, hogy GP57 fordította. Ezúton is gratulálok neki.

(Egyébként gondolkodtam már azon, hogy többen összefogva lefordíthatnánk egy-egy jó könyvet, mert egyedül túl nagy munka. De aztán mindig rájövök, hogy a csapatmunka ritkán működik jól ezen a területen.)
Régi 2015-12-16, 15:31   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Régóta megvan.
Helyes döntés régóta
Régi 2015-12-27, 13:16   #127 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha a monitor fárasztja a szemed vagy ha szeretnéd, hogy Eszter olvassa fel a könyvet:

Balabolka

Nyelvek illesztése Balabolkához win7 64bit
  Válaszol idézettel
Régi 2015-12-27, 20:53   #128 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Régóta megvan.

Ja, azt nem tudtam, hogy GP57 fordította. Ezúton is gratulálok neki.

(Egyébként gondolkodtam már azon, hogy többen összefogva lefordíthatnánk egy-egy jó könyvet, mert egyedül túl nagy munka. De aztán mindig rájövök, hogy a csapatmunka ritkán működik jól ezen a területen.)
Mi tervezünk lefordítani, de még gyűjtjük az ihletet Segítség mindig jól jön. Ha gondolod, majd szólok, ha a megvalósítás kézzelfogható közelségbe kerül, besegíthetsz.
Régi 2016-01-02, 15:51   #129 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 99
Hírnév szint: 6
neural a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Roy F. Baumeister - John Tierney: Akaraterő című könyvét olvasom most, ami ugyan nem trading témájú, de közelebb vihet minket a mindennapi "elhatározom, de nem teszem meg" típusú kudarc élményekhez.

Az akaraterőt egy olyan belső erőnek írja le, ami képes kimerülni, ezért nem működnek szerinte az újévi listák, mert túl sokat fogad meg az ember, amit egy idő után képtelen betartani, és a végén már semmit sem úgy csinál, mint ahogyan azt az elején eltervezte.

Visszakanyarodva a trading-hez, ez a gondolat szerintem hasznosítható. Szerintem (magamon látom), a túl komplex manuális stratégiák túl sok energiát emésztenek fel, megdolgoztatják az akaraterőt rendesen. Ahogy halad előre az idő - véleményem szerint - egyre nagyobb az esélye a "kifáradásnak" és a hibázás lehetőségének. A kifáradás miatt engedünk a pszicho nyomásnak, és a személyiségből fakadó hátrányok is felerősödnek (kapkodás, kudarc élmény elkerülése mindenáron, szétszórtság stb.).

Talán az lehet a megoldás ha egyszerűbbé tesszük a stratégiánkat, vagy automatizáljuk egy részét. Legalábbis én most efelé hajlom.
neural nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-02, 19:11   #130 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
neural eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Visszakanyarodva a trading-hez, ez a gondolat szerintem hasznosítható. Szerintem (magamon látom), a túl komplex manuális stratégiák túl sok energiát emésztenek fel, megdolgoztatják az akaraterőt rendesen. Ahogy halad előre az idő - véleményem szerint - egyre nagyobb az esélye a "kifáradásnak" és a hibázás lehetőségének. A kifáradás miatt engedünk a pszicho nyomásnak, és a személyiségből fakadó hátrányok is felerősödnek (kapkodás, kudarc élmény elkerülése mindenáron, szétszórtság stb.).
szerintem felesleges túlbonyolított stratégiákat használni. nincs meg a kellő előnye. általában a pszichésen nem elég stabil traderek választanak bonyolult tech. elemzést és stratégákat, mert ezzel akarják elkerülni az elkerülhetetlen kistopolódásokat. a tech. elemzéssel akarják kiváltani a tőzsdepszichot. ami egyébként nem rossz törekvés bizonyos határig. de ne tartson évtizedekig. és hiába is bonyolítják. a bonyolultság foka nem egyenesen arányos a piaci mozgás pontos előre történő meghatározás képességével.

"és a személyiségből fakadó hátrányok is felerősödnek"

tudatállapot kérdése. 2 féle tudatállapot létezik. a jelenlét(tudatosság) és a félelem(személyiség) tudatállapota.
minden rossz döntés a félelemből fakad. azt mondják, hogy a trader 2 alapvető érzelme, ami hátráltatja a félelem és a kapzsiság. én azt mondom, hogy a kapzsiság is félelemből fakad. félek, hogyha nem vagyok kapzsi, akkor nem keresek eleget. ha nem keresek eleget , akkor éhen halok. ha éhen halok, akkor meghalok.
sok félelem létezik, de minden félelem alapja a haláltól,megsemmisüléstől való félelem. mindig észre kell venni, hogy mikor döntök a szabályaim alapján és mikor érzelmek alapján. az utóbbi nem jó, mert a piaci mozgás független a érzelmi,gondolati világomtól. egyébkét sokat segít a rendszeres mozgás,sportolás is. energiával tölti fel az embert.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-01-02, 19:31   #131 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

meg lettem kérve, hogy írjak véleményt ide a "Kezdő kereskedő, gazdag kereskedő" könyvről.
én nem rég olvastam ki. nagyon jó könyv. a könyvben szereplő Kezdő kereskedő esete régi önmagamat idézi.. vicces volt olvasni. a könyv felhívja a figyelmet a legfontosabb kereskedési alapelvekre és azokra az alapvető hibákra, amit egy kezdő elkövet. kötelező olvasmány. egy alapmű annak, aki komolyan gondolja.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-01-03, 22:50   #132 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
p.adam a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tudna valaki segíteni, hogy honnan tudom beszerezni a Kezdő kereskedő, gazdag kereskedő című könyvet?
p.adam nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-03, 23:33   #133 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sajnos a könyvvel nem tudok segíteni, de Steve Burns-nek van egy egész jó blogja, ha van időd körülnézhetsz ott.

http://www.newtraderu.com/
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-05, 21:22   #134 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 99
neural a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Engem is érdekelne a Kezdő kereskedő, gazdag kereskedő könyv. Remélem tud vki segíteni, hol lehet beszerezni Köszi!
neural nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-06, 21:30   #135 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha a monitor fárasztja a szemed vagy ha szeretnéd, hogy Eszter olvassa fel a könyvet:

Balabolka

Nyelvek illesztése Balabolkához win7 64bit
Köszi a tippet, Eszter tényleg nagyon jó minőségben olvas fel. Ráadásul tudok csinálni vele személyre szóló alerteket a metához
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-29, 08:06   #136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mostanában valaki valami jó könyvet olvasott?

Most kaptam egy ilyet: https://www.amazon.com/One-Good-Trad.../dp/0470529407

Kíváncsi leszek
Régi 2016-07-07, 11:21   #137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

No, készítettem egy szubjektív listát azokról a könyvekről, amelyek életrajzszerűen mutatják be a kereskedés pszichológiáját. Biztosan van még jópár ilyen könyv, de nekem eddig ezek a favoritok. Ha tudtok, tegyetek még hozzá, engem is érdekelne.

Kifejezetten csak okosságokat taglaló, direktben azt részletező pszichókönyveket most nem tettem be.

Aki egész nap tradel, főleg azoktól várok valami könyvajánlót még, egymásnak, és a kezdőknek is. Sajnos én sem ezekkel a könyvekkel kezdtem anno.

Edwin Lefévre: Egy spekuláns feljegyzései
Nicolas Darvas: Hogyan nyertem 2 millió dollárt a tőzsdén?
André Kostolany: Mesterfokon a pénzről
Fellegi Tamás: Bárki lehet tőzsdés
Martin Schwarz: Pit Bull
Mike Bellafiore: One Good Trade
Jordan Belfort: A Wall Street Farkasa
Michael Lewis: A nagy dobás
Régi 2016-07-07, 11:33   #138 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
Hírnév szint: 2
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

én Birger,"Kezdő kereskedő,Gazdag kereskedő",Trading Zone könyveknél még jobbal nem találkoztam. ha van valami új könyved, akkor azt szívesen elolvasnám.
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-07, 12:06   #139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, azok direktben tőzsdepszichós könyvek.

Nagyon jók, mindegyik, még Van Tharp. Supertrader-je is oda sorolható, Terry Carollnak a Tréder trénerje is. Mindegyik zseniális.

Amiket én írtam, életrajzi könyvek, kissé más műfaj, de rávilágít, ki hogyan élte meg a kereskedést a pokoltól a csúcsig.

De jöhet még könyvcím Nyugodtan
Régi 2016-07-07, 12:59   #140 (permalink)
Szenior tag

xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Supertrader megvan, de ezt: Terry Carollnak a Tréder tréner nem ismerem.
Régi 2016-07-07, 19:32   #141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Érdemes ránézned, de ha Supertradert, és a Sikeres Trading művészetét olvastad, akkor sok új nem érhet. Kezdő Kereskedő, Gazdag Kereskedő is eszméletlen jó könyv bizony!
Régi 2016-07-07, 20:02   #142 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

se új könyv, se új tanfolyam. kissé leülepedett a forex,tőzsde divat mostanság Magyarországon.
Régi 2016-07-07, 21:59   #143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, a következő könyvet én írom majd

Tanfolyamot nem

Bár, minőségi, transzparens oktatásban benne lennék, csak akkor, ha abbahagyom a trédet, deeee inkább egy prop shopban lennék tulaj, és trader, az sokkal jobb.
Régi 2016-08-17, 11:06   #144 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

The Sensible Guide To Forex
Ezt a könyvet ismeri valaki?
Régi 2016-08-22, 19:00   #145 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
The Sensible Guide To Forex
Ezt a könyvet ismeri valaki?
átpörgettem, tök jó dolgok is vannak benne!!
Régi 2016-08-22, 19:53   #146 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
átpörgettem, tök jó dolgok is vannak benne!!
Akkor jó.
Szerinted is segíthet egy kezdőnek?
Régi 2016-08-23, 05:03   #147 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor jó.
Szerinted is segíthet egy kezdőnek?
Ha a japán gyertyás rész nem viszi bele a malnasba, akkor mindenkepp. Ez gyakorlatilag egy ujraaktualizalt Kecskemeti es a maradek.
Régi 2016-11-03, 07:44   #148 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 3
buff.ET a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha valakit esetleg érdekel, ma és holnap még ingyenesen "megvehető" 4 Meb Faber könyv. (kicsit off, de nem akartam külön topicot csak ezért)

Részletek itt: https://tehetosteknos.wordpress.com/...-meb-fabertol/
buff.ET nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-04, 08:39   #149 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Összes hozzászólás: 347
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Több tucat befektetési témájú könyv és "tőzsdés" film szubjektív ajánlóval és értékeléssel Faluvégi Balázs befektető oldalán. Érdemes végigböngészni: http://www.bwm.hu/upload/Szakirodalom_Befektetes.pdf
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-30, 08:35   #150 (permalink)
Tag

agytrabant logója

Hely: Székesfehérvár
Összes hozzászólás: 59
agytrabant a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok.
Elliott hullám témában keresek magyer nyelvű könyveket (angol van). Cimballi könyvről már olvastam itt.
@Dávid: lécci kérdezd meg az Eliott-os arcot nálatok ez ügyben
köszönöm
cika

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
WHSelfinvest -ről vélemények toti Brókercégek 125 2017-03-07 16:41
Plus500 vélemények harzol Brókercégek 1449 2017-01-18 21:35
Forex könyv? korompai.andras Tőzsdei könyvek 59 2016-09-08 09:24
Sinkron Investor e-Könyv Hupi Tőzsdei könyvek 21 2011-09-08 07:49

A pontos idő 09:31 , a GMT +1 időzóna szerint.