Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei könyvek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-11-03, 19:25   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
Hírnév szint: 7
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Pénzügyi ismeretek A-Z

Szeretném felépíteni pénzügyi ismereteimet az alapoktól.
Mely' könyveket javasolnátok ?
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-03, 22:04   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Magyar vagy angol kell? Mindkettő?
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-11-03, 22:23   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mondjuk pl itt van ingyen

Széchenyi István Egyetem hivatalos hallgatói jegyzet oldala

http://jegyzet.sze.hu/index.php?fajl...b1b16f21e8a53d

letöltés Kiss Gabriella - Pál Gabriella: Környezetgazdaságtan. Győr : Széchenyi István Egyetem, 2006. 155 p. [elektronikus jegyzet (pdf) ]
letöltés Kiss Gabriella - Pál Gabriella: Környezetgazdaságtan : előadások. Győr : Széchenyi István Egyetem, 2006. 140 p. [előadásvázlat (ppt) ]
letöltés Farkas Péter: Közgazdaságtan. Győr : Széchenyi István Egyetem, 2006. 421 p. [elektronikus jegyzet (pdf) ]
letöltés Farkas Péter: Közgazdaságtan : előadások. Győr : Széchenyi István Egyetem, 2006. 98 p. [előadásvázlat (ppt) ]
letöltés Losoncz Miklós Dr.: Nemzetközi pénzügyek. Győr : Széchenyi István Egyetem, 2006. 202 p. [elektronikus jegyzet (pdf) ]
letöltés Solt Katalin Dr.: Pénzügytan. Győr : Széchenyi István Egyetem, 2006. 179 p. [elektronikus jegyzet (pdf) ]
letöltés Solt Katalin Dr.: Pénzügytan : előadások. Győr : Széchenyi István Egyetem, 2006. 98 p. [előadásvázlat (ppt) ]
letöltés Farkas Szilveszter Dr.: Vállalati pénzügyek. Győr : Széchenyi István Egyetem, 2006. 130 p. [elektronikus jegyzet (pdf) ]
letöltés Farkas Szilveszter Dr.: Vállalati pénzügyek : előadások. Győr : Széchenyi István Egyetem, 2006. 154 p. [előadásvázlat (ppt) ]

meg még van több száz (angol), mikro, makro, nemzetközgáz, stb, aki keres az talál :P
  Válaszol idézettel
Régi 2011-11-07, 17:00   #4 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi.
Én még nem találtam olyan tankönyvet, amely a devizapiac fundamentális elemzéséről szól...
Van ilyen?
Régi 2011-11-08, 10:42   #5 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 41
Hírnév szint: 6
Movelikejagger a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv
Az lenne a kérdésem, hogy az arany emelkedésének a világban kialakult bizonytalanságnak lehet-e köze, valamint lehet-e köze Izrael és Irán között hamarosan kialakuló háborúnak, ami akár kiteljesedhet Európára?
Movelikejagger nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-08, 11:43   #6 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Movelikejagger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv
Az lenne a kérdésem, hogy az arany emelkedésének a világban kialakult bizonytalanságnak lehet-e köze, valamint lehet-e köze Izrael és Irán között hamarosan kialakuló háborúnak, ami akár kiteljesedhet Európára?
Az arany egy menekülési eszköz amióta világ a világ és amikor válság van akkor a befektetők az értékálló eszközöket keresik. Az arany akkor is emelkedett, amikor még nem volt szó a háborúról (szerintem most is egyoldalú verésről van szó nem háborúról) szóval itt az összefüggés nem áll meg, vagy nem feltétlenül.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-08, 12:15   #7 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Egyoldalú?
1. oldal: Izrael mellett amerika+az összes zsidó vezetésű állam szövetségesként
2. oldal: Iran, amely mint tudjuk atomhatalommal rendelkezik és kiszolgálja Kínát olaj.

Remélem rosszak az információm ezek a téren is és nem beszélhetünk valóban 2 erős oldalról.
Régi 2011-11-08, 12:51   #8 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ez nem tartozik a témához, de alapvetően Izraelnek reálisan Irán nem ellenfél. Először is azért mert szó sem lesz szárazföldi akcióról. A csapást ha végrehajtják az a levegőből fog történni ahol a zsidó állam fölénye vitathatatlan és óriási. Körülbelül 300-400 viszonylag korszerűtlen harci repülővel (F-4, F-5, régebbi Szuhoj és Mirage tipusok és néhány nemrégen korszerűsített Mig-29) rendelkező perzsa állammal szemben közel 1000 harcigéppel rendelkező Izrael áll. A gépek többsége modern gép, utántöltési lehetőséggel. nem elég a gépbeli fölény, de jobb kiképzési rendszer (a pilótákat amerikai szisztémák alapján rengeteget képezik az USA-ban és Kanadában), rendkívül komoly elektronikai fölény. Szóval nincsenek pariban ezen a téren.
Az atomfegyverek itt nem fognak játszani. Irán a legjobb tudomásom szerint nem atomhatalom (ha az lenne, akkor már régen előbb léptek volna a zsidók), míg Izrael az, de erre itt nem lesz szükség.
Kínát alapvetően nem érdekli olyan mértékben Irán, hogy nyíltan mellé álljon, az olajat főleg Észak-Afrikából és az araboktól szerzi be, nem Irántól.
Az oroszok persze morogni fognak, a látszat kedvéért de a háttérben nyilvánvalóan ha támadás lesz arról az amerikaiak jó előre informálni fogják őket.
Itt aki igazából még színre léphet az az USA és valószínűleg meg is teszi, de aligha közvetlenül, mert egyszerűen nincs szükség rá. Az ENSZ-ben majd jól megvétóz mindent amit kell, magyarul Izrael szabad kezet kap, ahogy ez lenni szokott. A zsidók meg csak akkorát ütnek amekkorát Amerika enged nekik, vagyis annyit ami a status quo beállításához szükséges.
Mit értesz zsidó vezetésű államokon? Mármint Izraelen kívül?
Régi 2011-11-08, 13:04   #9 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Pontosan én is amerikára gondoltam és még az általam nem ismertek, mert kötve hiszem, hogy több is van. A válaszod amúgy mindentéren, ha lehet úgy mondani kielégített. Köszönöm visszatérek a gyárba az aggódó munkások közé . Szép napot.
Régi 2011-11-08, 13:08   #10 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kéretik a kisebbségeket érintő témákat NEM a fórum keretei közt megvitatni.
(Tudom, hogy szakmai irányból jött a téma, de ennél tovább inkább ne menjen.)
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-08, 13:33   #11 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kéretik a kisebbségeket érintő témákat NEM a fórum keretei közt megvitatni.
(Tudom, hogy szakmai irányból jött a téma, de ennél tovább inkább ne menjen.)
Természetesen részemről ez nem is volt cél! Sőt maga a háborús téma sem tartozik a topichoz, talán érdemes is lenne törölni.
Régi 2011-11-12, 11:50   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Magyar forexes fundás könyvet nem találtam, mindenesetre itt egy két kapcsolódó anyag:
(persze kérdés hogy ezek mennyire hasznosak )

Day Trading the Currency Market: Technical and Fundamental Strategies To Profit from Market Swings, Lien
Getting Started in Currency Trading: Winning in Todays Hottest Marketplace
The Forex Trading Course: A Self-Study Guide To Becoming a Successful Currency Trader, Cofnas

I would reccomend only this book.It is old and out dated but principles of currency trading today are the same as they were 30 years ago.The D M and separate euro currencies are shown and u do not need current currencies to learn the concepts
Trading Currency Cross Rates - Gary Klopfenstein
The book by Lien I hear is rubbish

Mastering Fundamental Analysis By Michael C. Thomsett
A Study Guide for Fundamental Analysis By Jack D. Schwager and Steven C. Turner.

Getting a subscription (or registering for the online edition) to The Economist wouldn't be a bad idea either.
Won't tell you how to do it, but gives you a pretty good idea of the things that are going on in the world that matter from a macro-fundamentals perspective.

Fundamentális elemzés
http://www.internetsuli.hu/curriculum.php?id=24&page=1
http://www.bwm.hu/elemzesek/Szakirodalom_Befektetes.pdf

http://forexalapok.blogspot.com/2008...is-elemzs.html
http://www.equilor.hu/mi_mozgatja_a_...folyamokat.php
http://www.forexbazis.hu/forex-cikke...orex-kereskedo

http://www.economist.com/
http://www.bloomberg.com/

http://samvak.tripod.com/pp158.html
http://economistsview.typepad.com/ec...acroeconomics/
  Válaszol idézettel
Régi 2011-11-13, 09:02   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sajnos az angol nem az erősségem, de köszönöm szépen!
Régi 2012-03-03, 11:00   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Milyen arbitrage-val foglalkozó irodalmat ismertek?
Már elkezdtem közgázt tanulni, de csak olyanokat találtam, ami egyszerűen leírja két sorban a definícióját, vagy doktori disszertációt, ami nagyon magas szintű matek.
Régi 2012-03-13, 13:47   #15 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 21
kristof9226 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Az egyetemen projektfeladat témának kaptam, hogy ismertessem a tőkepiaci hatékonyságot. Esetleg Fama 1991-es efficiency market hypotesis modellje nincs-e meg valakinek magyar nyelven. Illetve tudtok-e még más magyar irodalmat ami ezzel foglalkozik? Előre is köszi.

Üdv.,
Kristóf
kristof9226 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
könyv, pénzügyek

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 23:51 , a GMT +1 időzóna szerint.