Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Tőzsdejátékok

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok

Plus 500 regisztráció:
Éles, vagy Demo számla regisztráció - 5 000 Ft jóváírás minden új számlához

Affiliate partner regisztráció - Ajánld a Plus500-at másnak és részesedj a jutalékból
Régi 2017-08-18, 11:09   #51 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebben az esetben elég nagy R/R-rel kell dolgoznod, hiszen a pl.: 40%-os nyereségi ráta csak egy része záródik céláron, míg egy jó része valahol útközben. Így nem a teljes R/R-es nyereséges tradek állnak szemben a teljes veszteségű tradekkel, hiszen a nyereséges tradeknak csak egy része érte el a célárat.

Szia!

Elméletileg így van, bár kérdés mit tekintesz nagy RR-nek. Gondoljuk végig:

Legyen 5 pipre 10 pip a célár. Ha a nulla pontból az ár előbb éri el a stopot veszteséges a pozíció, ha az 5 pontot éri el előbb, akkor nullába húzom. A spread miatt a bukta valószínűsége elvben 60%, ezt tudja a trader ledolgozni, vagy jó esetben megfordítani azzal, hogy csak letesztelt mintázatra lép piacra és még azok közül is válogat a jel minősége szerint. (pl. trendirány, S/R, gyertyaminta stb.)
Tehát ott tartunk, hogy van piaci előny, a spread hátrány ledolgozódik, az esetek akár 60-70 százalékában nullába van húzva a trade. Innen, annak matematikai esélye, hogy kistopolódik, vagy +10-ben zárul a pozi elvben fifty-fifty (már nincs spread), de mivel a jó minőségű jel (hisz bizonyított, a hendikepp ellenére elérte az 5 pipet) az általa generált momentum a gyakorlatban inkább (bár egyre csökkenő eséllyel), de mondjuk 60% sikert valószínűsít. Ha kicsit tovább megy az ár a célár 75 százalékán az előző posztban leírt kockázatkezelési elv miatt már gyakorlatilag 100 százalékossá válik a nyerő, kérdés, hogy 1 vagy 2 lesz az RR (vagy közte valahol.)

Most ugyan ezt a gondolatmenetet vezesd tovább magadban a sokkal jellemzőbb 15-20 pipes célárakra, azzal, hogy ha ekkora mozgás után az elmozdulás irányát már a felettes idősík is visszaigazolja, akkor ezt nem feltétlen kell lezárni, hanem egy jó, de már nyereségben lévő stophellyel hátra lehet dőlni, vagy el lehet kezdeni építkezni.

Tudom, ez látszólag szembe megy azzal az igazsággal, hogy ne vadássz a csúcsokra. De ha belegondolsz, valójában nem is erről van szó. Lényeg, hogy csináld a dolgod, de ha menet közben kiderül, vagy a piaci környezet miatt már előre sejthető, hogy az aktuális pozid potenciális aranybánya, akkor tudj váltani és hagyd dolgozni. Na ez amit leírni könnyű, de megvalósítani nagyon-nagyon nehéz. Legalábbis nekem ezen a ponton van még a legtöbb tanulnivalóm.

Összegezve: a gyakorlatban valójában még 1:2 módusz RR-rel is szalad6 a szekér, hisz alkalmanként beesik valami orbitális nyerő, ami jelentősen felhúzza a Profit faktort
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-18, 12:13   #52 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
binarytrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
jómagam és még pár emberke, kis csoportot alkotva elszánta magát, hogy innen kitakarítson záros határidőn belül minden kamugurut, kamu ebből élő mastert és társait, akik megmérgezik itt a levegőt, hülyeségeket hordanak össze.
Kis csoport - kiscsoport, mint az oviban. Mi a jeled, kamugurulebuktató-mozdony? Vagy kamugurulebuktató-vödör?
Két és fél hónapja regisztráltál. Ezidő alatt 67 sületlen posztot termeltél. Szerintem még chartot sem láttál közelről, max fényképről.
2-bites ifjú titán, a fórum nettó élősködője vagy, soha semmit nem tettél még le itt az asztalra, eltekintve attól, hogy odaszartál a közepére.

Kérdem én, mire ez a nagy önbi?! Talán helyesebb lenne, ha pofád beszűkítve meghúznád magad valamelyik csendes sarokban.
Tegnap kaptál lehetőséget, hogy te is mutass valamit, de csúnyán pofára estél, csak hablatyolni tudtál.
Ha tényleg jobbá akarod tenni ezt a fórumot, akkor egy picit segíthetek: kérted már Harzoltól a regisztrációd törlését?
(Tudom, hogy válaszolsz majd erre, kis pimasz, de te is tudd, hogy én azt elolvasni nem fogom, pláne nem válaszolni, nem fecsérelek több energiát egy senkiházira.)
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-08-18, 12:56   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 392
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elnézést!
Már megint én vagyok a hibás, hogy nyitni mertem egy topikot, ahová csak egyszerű kereskedéseket kellett volna betenni képpel, leírással. Erre már megint az anyázás szintjénél jár a társalgás, szokás szerint.
Bill és binarytrader kicsit túlzásba esett. Azzal kezdődött, hogy binarytrader kijelentette, hogy a brókerköltség nem sok vizet zavar és Bill erre letámadta. Amit nem érzek teljesen jogosnak, mert valóban nem sokat számít a brókerköltség bizonyos stratégiáknál. Úgyhogy nem lehet kijelenti, hogy ez vagy az AZ IGAZSÁG. Ez nem így van, hogy csak az az igazság, amit én mondok. Egyébként a vitákkal nincs gond, ha nem durvul el. Ez esetben ez történt. És sem Billnek és sem binarytradernek nincs teljesen igaza. A tőzsde nem fekete-fehér. Amúgy a napokban történt hozzászólások jó színvonalat képviselnek. Bill,binarytrader,AlpinFx,independence,én is ,te is jókat írunk. Nem mondhatod, hogy nem. Nem lehet azt állítani, hogy itt bárki is hatalmas butaságokat írt volna. Csak arra kell vigyázni, hogyha valaki nem ért egyet valakivel, akkor ne támadja be durván. Lehet vitázni, de normális stílusban. Az egókat félre téve. Egyébként AlpinFx is írta, hogy szeretné, ha inkább kereskedésekről lennének képek. Én írtam neki, hogy ő is tehetne be képeket. Nem reagáltál rá. Valószínűleg azt hitte, hogy én bántásból írom. Sosem fog elindulni itt semmi, ha mindenki másra vár. Amúgy rendes tőzsdén több ezer usd-t lehet megspórolni a brókerköltségen az fx-hez képest.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-18, 13:41   #54 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mega, ez a 2-bites egyszerű annyi hülyeséget összehordott pár poszton belül, hogy arra már muszáj volt reagálni, hogy ne vigye a málnásba a kezdőket.
Aki pl. ilyen orbitális baromságot leír, hogy:
"amennyiben kisebb stoppal kisebb lenne a találati arány, akkor ezt simán nyerővé lehetne tenni azáltal, hogy kötöm az ellenkezőjét"
az olyan fokban fogalmatlan a kereskedéssel kapcsolatban, hogy az fokozhatatlan. És ez akar itt gurugyomlálásba kezdeni. Sírva röhögök. Vagy röhögve sírok, már én sem tudom, komolyan.

Az az igazság, már többször majdnem nekiálltam, hogy létrehozzak egy ZÁRT fórumot, meghívásos alapon, de valahogy mindig elvetettem az ötletet. Noha idiótákkal ott nem kéne viaskodni, de félő, hogy széthúzás lenne ott is.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-08-18, 14:46   #55 (permalink)
Szenior tag

Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Aki pl. ilyen orbitális baromságot leír, hogy:
"amennyiben kisebb stoppal kisebb lenne a találati arány, akkor ezt simán nyerővé lehetne tenni azáltal, hogy kötöm az ellenkezőjét"
Ez valóban érdekesen hangzik.

Idézet:
Az az igazság, már többször majdnem nekiálltam, hogy létrehozzak egy ZÁRT fórumot, meghívásos alapon, de valahogy mindig elvetettem az ötletet. Noha idiótákkal ott nem kéne viaskodni, de félő, hogy széthúzás lenne ott is.
Nem feltétlen kell zárt fórum. Elég, ha van rendszeres moderálás. Minden tagnak lehetne topikja, ahova berakja a kereskedéseit.
Régi 2017-08-18, 15:14   #56 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nem feltétlen kell zárt fórum.
Nem hiszek már a nyílt fórumokban, elrettentő példának lásd ezt itt.
Egy nyílt fórumon folyamatosan gyomlálhatod az önjelölt gurugyomlálókat. Fárasztó az.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-08-18, 15:41   #57 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Bill kifakadása időszerű volt már. Alapvető probléma a fórumon, hogy csak verbális az akció-reakció. Személyesen ez másképpen nézne ki, mert a lütyőnek mérlegelnie kellene, hogy az akciót milyen azonnali reakció követhet. Na oda nem kéne moderátor .
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-18, 17:14   #58 (permalink)
Szenior tag

falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

A zenmester stratégia ezúttal nem jött be . SL=9 pip. A csúcson volt 20R, a vége -1R. A célár 118 körül lett volna ~100R körényékén.
Csatolt kicsinyítések
legyen-tied-honap-kereskedese-2017-08-18_180120.jpg  
Régi 2017-08-18, 18:09   #59 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás További nyeremények!

Szponzori felajánlás érkezett az Admiral Markets brókertől.

A éles számlás nyertes INGYENESEN részt vehet Wéber Kata oktatásán.

A demó számlás nyertesnek pedig felajánlottak egy 50$-os kereskedési számlát.

Még nem késő nevezni!
Régi 2017-08-18, 18:26   #60 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 69
Hírnév szint: 1
binarytrader a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bill kifakadása időszerű volt már. Alapvető probléma a fórumon, hogy csak verbális az akció-reakció. Személyesen ez másképpen nézne ki, mert a lütyőnek mérlegelnie kellene, hogy az akciót milyen azonnali reakció követhet. Na oda nem kéne moderátor .
Falcon, ha már ennyire mérhetetlenül gyerekes megnyilvánulást küldtél felém ok nélkül, valamint fenyegetőleg léptél fel, amennyiben vállalod azt, hogy te voltál a kezdeményező fél(ami igaz), valamint a találkozókor te kezdeményezel, és hozzájárulsz videofelvétel készítéséhez , és minden további esetleges felmerülő költséget állsz, akkor nincs akadálya. Ellenben szerintem kis túlzással a gyerekem lehetnél, és inkább megvárom, hogy talán benőjön a fejed lágya.

A témához annyit, hogy a terv szerint alakult minden.
binarytrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-18, 18:34   #61 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szponzori felajánlás érkezett az Admiral Markets brókertől.

A éles számlás nyertes INGYENESEN részt vehet Wéber Kata oktatásán.
Azta, ez má’ valami, mi? Tetszik. Remek kezdeményezés.

Szóval aki nyer, továbbképezheti Katát?
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-18, 19:09   #62 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Egy nyílt fórumon folyamatosan gyomlálhatod az önjelölt gurugyomlálókat. Fárasztó az.
A zárt fórum talán működőképes lesz, egy próbát megér. De ez itt csak nem akar működni.
Mindenkinek minden jót itt a továbbiakban.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-08-18, 19:17   #63 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Falcon, ha már ennyire mérhetetlenül gyerekes megnyilvánulást küldtél felém ok nélkül...
Semmit nem csinálok ok nélkül, megdolgoztál érte.

Idézet:
valamint fenyegetőleg léptél fel, amennyiben vállalod azt, hogy te voltál a kezdeményező fél(ami igaz), valamint a találkozókor te kezdeményezel, és hozzájárulsz videofelvétel készítéséhez , és minden további esetleges felmerülő költséget állsz, akkor nincs akadálya.
Felkeltetted az érdeklődésemet! Amennyiben mostanában Budapesten jársz, ejtsük meg ezt a találkozót - akár már holnap is.

Idézet:
Ellenben szerintem kis túlzással a gyerekem lehetnél, és inkább megvárom, hogy talán benőjön a fejed lágya.
Ez ciki öregem, reménykedtem hogy 20-nál nem lehetsz több, mert akkor foghatnánk a korodra.
Régi 2017-08-18, 19:22   #64 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A zárt osztályt itt kipróbálhatod demoban:

a teljes film bazi hosszú, és kell is hozzá bizonyos fajta hangulat,
de közelítünk hozzá! // lásd a másik csodásan pörgős topicot
Régi 2017-08-18, 19:33   #65 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azta, ez má’ valami, mi? Tetszik. Remek kezdeményezés.

Szóval aki nyer, továbbképezheti Katát?
Azt nem,
de ezzel így most már duplán el van ismerve.
Sőt, ezen túlmenően: egy főnyeremény!
Régi 2017-08-18, 21:37   #66 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.059
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ez az én mai gördeszkagyakorlatom a GERMANIÁBAN
... mérges vagyok, mert nem sikerült a 7.-én este nyitott számlámat feltornázni 10ről20ra... igaz... hiányzott a 7.-e
Én ilyen R:R+swap+svip+pippipekkel nem foglalkozom, azért semmit nem adnak a bótan!
Csatolt kicsinyítések
legyen-tied-honap-kereskedese-ger30_18_08_17-napi.jpg  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-18, 22:50   #67 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Hely: Ahol nem is gondolnad
Összes hozzászólás: 287
Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez az én mai gördeszkagyakorlatom a GERMANIÁBAN
... mérges vagyok, mert nem sikerült a 7.-én este nyitott számlámat feltornázni 10ről20ra... igaz... hiányzott a 7.-e
Én ilyen R:R+swap+svip+pippipekkel nem foglalkozom, azért semmit nem adnak a bótan!
Ne buslakodj, majd élesben jobban megy
Almostakbal nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-18, 23:09   #68 (permalink)
Szenior tag

Talking

Idézet:
Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ne buslakodj, majd élesben jobban megy
Hát ja.
Régi 2017-08-19, 03:28   #69 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.059
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Hát ja.
Mutasd neked mid van, kisöcsi
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-19, 08:41   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mutasd neked mid van, kisöcsi
Miért kéne mutatnom bármit is? Nem vagyok oktató. Nem az a gond, hogy nem mutat valaki eredményeket, hanem az amikor valaki mutat,nyereségesnek állítja be magát, de közbe demó számlán kereskedik. Na ez gáz és undorító. Mindenki levágja, hogy egy troll vagy. Senki nem vesz komolyan, de legalább jókat röhögünk rajtad.
Egy komoly fórumon már kitiltást kaptál volna. Főleg az ilyen beképzelt mondatok után:
"Azt is megkérdezhetnéd, hogy minek nekem 8 autó, mikor nagyon jól megvagyok a kerekes székemben is gerincműtét után..."
Ha nekem valóban lenne 8 autóm, akkor sem jegyezném meg ezt, mert undorító,beképzeltségre utal.

Más:

Bill nem kellett volna magad törölni. Bár valóban nem sok értéke van már ennek a fórumnak. Remélem valaki tényleg csinál egyet és lesz normális moderálás. Mindenképpen olyat kell csinálni, ahol minden tagnak van külön topikja és mindenki odaírhatja a saját tapasztalatait, hogy ne legyen keveredés.
Régi 2017-08-19, 08:50   #71 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Remélem valaki tényleg csinál egyet és lesz normális moderálás. Mindenképpen olyat kell csinálni, ahol minden tagnak van külön topikja és mindenki odaírhatja a saját tapasztalatait, hogy ne legyen keveredés.
Megoldható, ha tényleg van rá komoly igény. Csak regisztrált tagok írhatnak, és a saját topikját bárki moderálhatná.
https://forexklub.hu/forexforum
Régi 2017-08-19, 09:14   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megoldható, ha tényleg van rá komoly igény. Csak regisztrált tagok írhatnak, és a saját topikját bárki moderálhatná.
Az jó ötlet. De ahogy nézem valamiért nem nagyon aktív ez a fórum se. Lehet, hogy egy chatet kéne csinálni. Az talán jobban menne. Furcsállom, hogy még senki nem csinált.
Régi 2017-08-19, 11:46   #73 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez nem egy független fórum.
Régi 2017-08-19, 13:17   #74 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Elméletileg így van, bár kérdés mit tekintesz nagy RR-nek. Gondoljuk végig:

Legyen 5 pipre 10 pip a célár. Ha a nulla pontból az ár előbb éri el a stopot veszteséges a pozíció, ha az 5 pontot éri el előbb, akkor nullába húzom. A spread miatt a bukta valószínűsége elvben 60%, ezt tudja a trader ledolgozni, vagy jó esetben megfordítani azzal, hogy csak letesztelt mintázatra lép piacra és még azok közül is válogat a jel minősége szerint. (pl. trendirány, S/R, gyertyaminta stb.)
Tehát ott tartunk, hogy van piaci előny, a spread hátrány ledolgozódik, az esetek akár 60-70 százalékában nullába van húzva a trade. Innen, annak matematikai esélye, hogy kistopolódik, vagy +10-ben zárul a pozi elvben fifty-fifty (már nincs spread), de mivel a jó minőségű jel (hisz bizonyított, a hendikepp ellenére elérte az 5 pipet) az általa generált momentum a gyakorlatban inkább (bár egyre csökkenő eséllyel), de mondjuk 60% sikert valószínűsít. Ha kicsit tovább megy az ár a célár 75 százalékán az előző posztban leírt kockázatkezelési elv miatt már gyakorlatilag 100 százalékossá válik a nyerő, kérdés, hogy 1 vagy 2 lesz az RR (vagy közte valahol.)

Most ugyan ezt a gondolatmenetet vezesd tovább magadban a sokkal jellemzőbb 15-20 pipes célárakra, azzal, hogy ha ekkora mozgás után az elmozdulás irányát már a felettes idősík is visszaigazolja, akkor ezt nem feltétlen kell lezárni, hanem egy jó, de már nyereségben lévő stophellyel hátra lehet dőlni, vagy el lehet kezdeni építkezni.

Tudom, ez látszólag szembe megy azzal az igazsággal, hogy ne vadássz a csúcsokra. De ha belegondolsz, valójában nem is erről van szó. Lényeg, hogy csináld a dolgod, de ha menet közben kiderül, vagy a piaci környezet miatt már előre sejthető, hogy az aktuális pozid potenciális aranybánya, akkor tudj váltani és hagyd dolgozni. Na ez amit leírni könnyű, de megvalósítani nagyon-nagyon nehéz. Legalábbis nekem ezen a ponton van még a legtöbb tanulnivalóm.

Összegezve: a gyakorlatban valójában még 1:2 módusz RR-rel is szalad6 a szekér, hisz alkalmanként beesik valami orbitális nyerő, ami jelentősen felhúzza a Profit faktort

Ezzel a találati aránnyal minimum kell egy 1,5-es pay of ratio, hogy nullás legyen a rendszer. Azaz, ha hatszor elmegy pl. 100 dollár, négyszer átlagban ennek minimum a másfélszeresét meg kell termelni a nyereségeseknek. Nem tudom, hogy mi a rendszer átlagos R/R-je, de ha pl. kb. 3, ahogy a táblázatban is szerepelt, akkor a nyerők átlaga minimum a célárig tartó szakasz fele. Ez elég komoly, főként, hogy ami a nullánál csak kicsit magasabban végződik, azt kompenzálnia kell egy célár közelinek.

Ha egy trade nullába húzásakor az árszint a nyitás és a célár között fél útón van, elméletileg valóban 50% az esély mindkét eshetőségre, de ha megnézem, hogy általában kevés trade végződik céláron, akkor nem biztos, hogy sorozatban is meg van az 50% esély. Legalább is nekem ez a tapasztalatom, bár ezt a célár közeli egyre agresszívabb menedzselés is meghatározza.
Ezt az egészet valóban megdobja, ha túlmegy az eredeti céláron. Itt azonban rontja az esélyeket az, hogy amikor eléri a célárat, akkor a stop nincs ugye célár közelben, így, ha fordul és kivesz, erősen romlik a pay of ratio. Ehhez ugyan hozzájön a céláron rendesen túlmenő tradek aránya.

Hát ehhez tényleg nagyon jó mentális állapot kell.

PS. Egyszer a Balázs Szilárd említette egy vebináriumon, hogy ő a találati arány számításánál a nullásakat a bukókhoz teszi, hiszen a találati arány azt mutatja, hogy hányszor találod el az irányt, azaz mennyi a nyereséges tradek száma, hiszen a nullással nem találtad el az irányt. Így van neki 52-53%-os találata. Ha ez így van, az elég szép.

Tanulságos volt belepillantani a módszeredbe. Köszönöm.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-19, 15:08   #75 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az jó ötlet. De ahogy nézem valamiért nem nagyon aktív ez a fórum se. Lehet, hogy egy chatet kéne csinálni. Az talán jobban menne. Furcsállom, hogy még senki nem csinált.
Azért is olyan népszerű ez a fórum, mert itt névtelenül lehet anyázni. Semmiből nem tart egy vagy több nicket létrehozni. El lehet bújni, és a sötétből nagyon bátran lehet kiabálni.

Ellenpéldának ott van a Facebook csoport. Gondosan felépített profilok, közösségi háló, ahol az ismerősök is látják a tevékenységedet. Érdekes módon, ott sokkal kulturáltabban viselkednek. Mondjuk oda be sem engedem a valódi kép nélküli, kamu profilokat.

Egy fórum csak annyira jó, amennyire a tagok azzá teszik. Nem lesznek trollok, ha a tagság eleve kiközösíti őket, és nem mennek el a tapasztalt tagok sem, ha megbecsülik őket. Ennyi.

Mitől független egy fórum?
Nincs rajta hirdetés? Akkor miből tartják fent az oldalt? Tagsági díjból, saját zsebből, adományokból? Olyan zavaró 1-2 bannert megnézni? Az értelmesebbje inkább rákattint, mert ezzel az 1 apró mozdulattal támogatni tudja az oldalt, több 100 forinttal.

Változást az szeretne mindenki, csak változni ne kelljen, meg munkát beletenni.

Én beletettem, megcsináltam! Aki szeretné, használja nyugodtan. Majd lesznek többen, ha elég érdekes lesz. Érdekes meg attól lesz, ha érdekessé teszitek, nem magától, vagy tőlem.

https://forexklub.hu/forexforum/sajat-topikok
Régi 2017-08-19, 16:23   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom, hogy mi a rendszer átlagos R/R-je, de ha pl. kb. 3, ahogy a táblázatban is szerepelt,...

Ezt az értéket összekevertem egy másik hsz-ben szereplő értékkel, úgyhogy a hsz-em így storno.
Régi 2017-08-19, 16:23   #77 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezt az egészet valóban megdobja, ha túlmegy az eredeti céláron. Itt azonban rontja az esélyeket az, hogy amikor eléri a célárat, akkor a stop nincs ugye célár közelben, így, ha fordul és kivesz, erősen romlik a pay of ratio. Ehhez ugyan hozzájön a céláron rendesen túlmenő tradek aránya.
Szia!

Köszönöm a konstruktív, alapos végiggondolását az általam leírtaknak.

Válaszodból feltételezem, hogy régóta a piacon vagy. Posztomból számodra az alábbi bekezdés más szemszögből történő végiggondolását tartanám a leghasznosabbnak:

A sugallni kívánt értelmezéshez a kulcsot egy deffenzív vezetéstechnikai trainer szavaival szeretném megvilágítani: "Elsősorban ne az előtted lévő féklámpájára koncentrálj, figyelmed az előtted hullámzó kocsioszlop dinamikáját fürkéssze, hogy mire az előtted álló fékezni kezd, addigra már Te lassíts."

A forex nyelvére lefordítva mindezt tanácsom a továbblépéshez annyi, attól hogy M1-en kereskedsz, céláradat nem feltétlen szükséges az M1 célár realitásaihoz méretezni. Ha az M15-H1 dinamikája azt vetíti előre, hogy itt és most nagyobb léptékű momentum is benne van a pakliban, akkor arra koncentrálj: a gyors BE arra is lehetőséget ad6, hogy páholyból nézz végig egy magasabb idősíkon élő 50-80-100 pipes hullám kialakulását. Megteheted, hogy eleve csak az ilyen helyzetekre vadászol, de azt is, hogy „minden” stratégiádnak megfelelő M1-es célpontra lősz, és menet közben mérlegeled a folytatás esélyeit. Kinek a pap, kinek a papné. Avagy még inkább: kinek a pap, kinek a paplan. Ha értitek a kettő közötti hangsúlybeli különbséget!
Régi 2017-08-19, 16:46   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Zárt fórumra is bekeverednek olyanok, akik nem odavalók. Tudom, persze ki lesz tiltva, de mi alapján? Kinek, hol a határ? Mi a szakmaiatlanság és a kezdőség, aki haladónak hiszi magát. stb.
Itt is menne ez, ha a szabályzat pontosan meg van fogalmazva és következetesen betartatva.

Ráadásul minden fórumra kell frissülés, ami az új tagokat jelenti. Itt no name megteheti bárki, ami valóban azzal a kockázattal jár, hogy bekeveredik olyan is, aki nem a kereskedés miatt regisztrált. Szerintem a megoldás nagyon egyszerű. Egyszerűen nem kell reagálni az illető bejegyzéseire.

Arról nem is beszélve, hogy egy zárt fórum idővel belterjessé válik, nem lesz új, amiről beszélni lehet. Egyszerűen kihaltá válik. Mint ez:
http://forex.profikezdo.hu/forum/ind...c7ce2d474d35ba
Szerintem nem lenne rossz ez a fórum, ha
- a másikat nem lehülyézve és anyázva zajlana a kommunikáció,
- amikor valaki érvei elfogynak, nem retorikai eszközökkel, sértegetve próbálja a másikat hiteltelenné tenni,
- mindenki reálisan látná magát és a demós, nem adná elő, hogy 10 lotokat kötöget élesben a tőzsdén, valamint a már sikeres haladó sem hinné magáról, hogy vér profi, mert már keres valamennyit és Istennek hiszi magát,
- a hsz-ekből egyébként kiderül, hogy ki mennyire „jó”. Nekem nagyjából megvannak azok a nevek, akiknek a hsz-eit szívesen elolvasom, és akikét meg sem nézem.
- nem nyílnának ugyanazon témában topikok tucatjai. Sokszor nem találom meg a megfelelő topikot, mert annyi van már.

Szóval lehetne ezt a fórumot pörgetni.
Régi 2017-08-19, 17:02   #79 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Köszönöm a konstruktív, alapos végiggondolását az általam leírtaknak.

Válaszodból feltételezem, hogy régóta a piacon vagy. Posztomból számodra az alábbi bekezdés más szemszögből történő végiggondolását tartanám a leghasznosabbnak:

A sugallni kívánt értelmezéshez a kulcsot egy deffenzív vezetéstechnikai trainer szavaival szeretném megvilágítani: "Elsősorban ne az előtted lévő féklámpájára koncentrálj, figyelmed az előtted hullámzó kocsioszlop dinamikáját fürkéssze, hogy mire az előtted álló fékezni kezd, addigra már Te lassíts."

A forex nyelvére lefordítva mindezt tanácsom a továbblépéshez annyi, attól hogy M1-en kereskedsz, céláradat nem feltétlen szükséges az M1 célár realitásaihoz méretezni. Ha az M15-H1 dinamikája azt vetíti előre, hogy itt és most nagyobb léptékű momentum is benne van a pakliban, akkor arra koncentrálj: a gyors BE arra is lehetőséget ad6, hogy páholyból nézz végig egy magasabb idősíkon élő 50-80-100 pipes hullám kialakulását. Megteheted, hogy eleve csak az ilyen helyzetekre vadászol, de azt is, hogy „minden” stratégiádnak megfelelő M1-es célpontra lősz, és menet közben mérlegeled a folytatás esélyeit. Kinek a pap, kinek a papné. Avagy még inkább: kinek a pap, kinek a paplan. Ha értitek a kettő közötti hangsúlybeli különbséget!

Ez igaz, és ha visszamész magasabb idősíkra és az elmozdulás bejön, akkor a realizált R/R piszok nagy is lehet. Ráadásul, ha még építeni is tudsz.
Régi 2017-08-19, 18:11   #80 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:

Mitől független egy fórum?
Nincs rajta hirdetés? Akkor miből tartják fent az oldalt? Tagsági díjból, saját zsebből, adományokból? Olyan zavaró 1-2 bannert megnézni? Az értelmesebbje inkább rákattint, mert ezzel az 1 apró mozdulattal támogatni tudja az oldalt, több 100 forinttal.

Változást az szeretne mindenki, csak változni ne kelljen, meg munkát beletenni.

Én beletettem, megcsináltam! Aki szeretné, használja nyugodtan. Majd lesznek többen, ha elég érdekes lesz. Érdekes meg attól lesz, ha érdekessé teszitek, nem magától, vagy tőlem.

https://forexklub.hu/forexforum/sajat-topikok
A fórum függetlenség nem a reklamoktol függ , hanem:
1, forexklubtol függetlenül működik, és nem alatt
2, bróker független!!
Régi 2017-08-19, 18:46   #81 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A fórum függetlenség nem a reklamoktol függ , hanem:
1, forexklubtol függetlenül működik, és nem alatt
2, bróker független!!
Valld be, hogy neked inkább a forexklubbal van a bajod!

Szerintem csináld meg azt a fórumot!
Kell 1 domain név, 2000 Ft / év, de ha tárhelyet is veszel mellé legtöbbször adják ingyen.
Kell 1 tárhely, lehetőleg PHP+SQL támogatással. Kb 2-5000 Ft/ negyedév
Kell valami fórum motor, ez ingyenes, de nem árt hozzájuk egy kis számtech tudás
Kell sok szabadidő.
Meg kell sok látogató, hogy életképes legyen. Ehhez mondjuk reklámozni sem ártana, ami megint csak pénz.
Hajrá!
Régi 2017-08-19, 19:17   #82 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:
Valld be, hogy neked inkább a forexklubbal van a bajod!

Szerintem csináld meg azt a fórumot!
Kell 1 domain név, 2000 Ft / év, de ha tárhelyet is veszel mellé legtöbbször adják ingyen.
Kell 1 tárhely, lehetőleg PHP+SQL támogatással. Kb 2-5000 Ft/ negyedév
Kell valami fórum motor, ez ingyenes, de nem árt hozzájuk egy kis számtech tudás
Kell sok szabadidő.
Meg kell sok látogató, hogy életképes legyen. Ehhez mondjuk reklámozni sem ártana, ami megint csak pénz.
Hajrá!
Bevallanam, ha lenne, de van különbség ha a forexklub alatt, vagy annak támogatásával is működik, másik a forexklub devizák és cfd termékekre fókuszál otc piacon, a piac ennél összetettebb, de ezt te is tudod.
Miért küldesz"árlistát" ? Nem értem ez, hogy jön ide.
Régi 2017-08-19, 19:57   #83 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 32
trollkiraly a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

[QUOTE=independence;93059]
ex.php?sid=c5e2caa92203d7a302c7ce2d474d35ba[/url]
Szerintem nem lenne rossz ez a fórum, ha
Idézet:
- a másikat nem lehülyézve és anyázva zajlana a kommunikáció,
Nem kell elolvasni
Idézet:
- amikor valaki érvei elfogynak, nem retorikai eszközökkel, sértegetve próbálja a másikat hiteltelenné tenni,
made in hungary
Idézet:
- mindenki reálisan látná magát és a demós, nem adná elő, hogy 10 lotokat kötöget élesben a tőzsdén, valamint a már sikeres haladó sem hinné magáról, hogy vér profi, mert már keres valamennyit és Istennek hiszi magát,
lehet neki 10 lot kicsi
Idézet:
- a hsz-ekből egyébként kiderül, hogy ki mennyire „jó”. Nekem nagyjából megvannak azok a nevek, akiknek a hsz-eit szívesen elolvasom, és akikét meg sem nézem.
hu de okos vagy wazze,betubol vagod
Idézet:
- nem nyílnának ugyanazon témában topikok tucatjai. Sokszor nem találom meg a megfelelő topikot, mert annyi van már.

Szóval lehetne ezt a fórumot pörgetni.
Régi 2017-08-19, 20:07   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azért is olyan népszerű ez a fórum, mert itt névtelenül lehet anyázni. Semmiből nem tart egy vagy több nicket létrehozni. El lehet bújni, és a sötétből nagyon bátran lehet kiabálni.
Olyan fórumot kell csinálni, ami hozzá van kötve a facebookhoz. A fórumra való regisztrációkor kéri a fb profilt. Ami természetesen nem lenne publikus. Csak a fórum admin látná. És csak azokat a fb profilokat kéne elfogadni, amik nem kamuk. Van min. 50 ismerőse,profilkép..stb. Lehet, hogy csak 20-an lennétek, de jó társaság lenne. Sok probléma megszűnne.
Régi 2017-08-19, 21:17   #85 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Az a helyzet, hogy elromlott a fórum, mint műfaj. Nemcsak ez, a külföldi fórumok is ilyenek. Mindenhol megy az anyázás, fikázás, paranoia. Én is észrevettem magamon, hogy belesodródtam (mégegyszer bocs independence, küldtem privátot), pedig nem akartam. Amilyen a világ, olyan a fórum is. Ezek ilyen idők. Egyre inkább belátom én is, hogy az jár a legjobban, aki messze elkerüli a fórumokat. Nem épít senkit. Néha szórakoztató, de többnyire frusztráló. Annak volt igaza, aki már korábban rájött erre, és lépett.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-08-20, 06:19   #86 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A Forex Klub játékot hirdet "A hónap kereskedése" címmel.

Bárki nevezhet, bármilyen brókernél vezetett, bármilyen számlával. Tetszőleges számú demó és/vagy éles kötés nevezhető. Cél, a minél jobb hozam / kockázat (R/R) arányú kereskedés elérése. Ezek közül fogunk kiválasztani 1 éles és 1 demó tranzakciót, ami elnyeri a hónap kereskedése címet.

További részletek a weboldalon...
Néhány gondolat:
- az ötlet nem új, mostanában hírdette a lengyel Forex Klub a „Hónap Trader’-e kampányt
- nem sok értelme van egy-egy jó kereskedést berakni, mert ha a többi rossz, akár masszívan veszteséges tradert is díjazhatnának
- még a kép is manipulálható, a stop húzható, ezért semmit se árul el egy eseti RR a nyereségességről
- máshogy is lehet jól kereskedni
- a díjazás szubjektív, nem motiváló
- az Admiralt kár volt bevonni, ingyenes szponzori felajánlása nevetséges, megint csak Katás önreklám-építésre jó
- nem is értem miért fogadta el Zoli ezt a koncot, azután, hogy a Halász ügyben kifarolt mellőle Zalán
- nem is értem, miért tért újra vissza ezzel az ötlettel elköszönés után erre a fórumra, ahol minimális a szakmaiság, ahelyett, hogy saját oldalát pörgetné
- a zárt, Facebookos fórum ötlete jó, én is megcsináltam, de erre még kisebb az érdeklődés
- szakmai fejlődés, valós ügyfélkör nem itt van
- szumma: kár itt, ezzel erőlködni.
Régi 2017-08-20, 06:27   #87 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 381
equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Ime itt egy lehetoseg egy igazan utos R/R-el rendelkezo tredet elkapni.

EURGBP sell setup: az otlet mogotte az, hogy EW analizis alapjan ez (tortenjen akarmi a vilagban ami ezt majd megloditja) nagy valoszinuseggel fog egy C hullamnyit menni lefele, befejezve ezzel egy daily haromhullamu korrekciot (meg akkor is ha ez elotte meglatogatja az elozo csucsot, hiszen haromhullamu korrekcio lehet regular, de lehet expanded vagy running flat is).

Ezt varom, hogy megtortenjen:

Nekem ezen a setupon van mar 2 break even tredem es 2 felpozicios nyerom. Ez abbol adodik, hogy minden spike-ot eladtam az utolso 2 hetben, hiszen barmelyik lehet az utolso ami a B hullam veget jelenti. Ez egy agresszivebb beallasi tehnika, amit csakis akkor hasznalok amikor daily extrem ponton van az ar. A hangsuly az EXTREM ponton van. Es guess what, a kovetkezo spike-ot is eladom, mert biztos vagyok benne, hogy ez egy bizonyos pillanatban nagyon megindul lefele (hiszen extended 5th wave utan nagy mozgas varhato...)

Egy sokkal konzervativabb beallasi tehnika megvarni az 1h-s elso impulzust lefele, egy 3 hullamu korrekciot es eladni a kitorest... nekem ez a strategiam amugy, kiveve amikor extrem ponton vagyunk, mert extrem pont utan vagy kapsz egy zaszlot a beallashoz, ha szerencses vagy, vagy nem es akkor a trade elmegy az orrod elott.

Az agressziv formaban az R/R 1:50 koruli, a konzervativ formaban 1:20, ugyhogy ez megmagyarazza miert szeretem az extrem pontos beallokat.

Es a dolog hihetetlen hatekonysaggal mukodik. Elorejeleztem egy ilyenszeru mozgast az EURNZD-n es a GBPJPY-en is, mindketton szep profitot termelt a trade.

Az elozo kommentekhez csak annyit fuznek hozza, hogy engem sem erdekel, hogy a spread 1, 3 vagy 5 pip... csakis azert mert hosszabtavu tredekre palyazok (par szaz, esetleg ezer pip), a par tiz pipes target nem erdekel (inkabb legyen BE belole), viszont meg tudom erteni, jobbanmondva el tudom fogadni azt is ha valaki 10 pipes targetet hasznal kicsi (5 sec - 1 perces - 5 perces) idosikon. Nem vagyunk egyformak... viszont velemenyem szerint a kicsi idosiku tredeles hobbiszinten marad, nagy penzt nagy valoszinuseggel nem lehet szakitani belole, tobb szempont miatt is, de a tema amugyis tul van mar targyalva, nem kell tulokoskodni ezt sem.
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-20, 07:54   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Capitano el-Trollo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az a helyzet, hogy elromlott a fórum, mint műfaj. Nemcsak ez, a külföldi fórumok is ilyenek. Mindenhol megy az anyázás, fikázás, paranoia. Én is észrevettem magamon, hogy belesodródtam (mégegyszer bocs independence, küldtem privátot), pedig nem akartam. Amilyen a világ, olyan a fórum is. Ezek ilyen idők. Egyre inkább belátom én is, hogy az jár a legjobban, aki messze elkerüli a fórumokat. Nem épít senkit. Néha szórakoztató, de többnyire frusztráló. Annak volt igaza, aki már korábban rájött erre, és lépett.
Meg lehet tartani egy fórumot normálisnak, ha van normális moderálás. De a helyzet az, hogy facebook csoportot célszerűbb csinálni, mint egy fórumot. Lehet, hogy kevés normális emberből állna, de inkább legyen 20 normális, mint 200 hülye.
Régi 2017-08-20, 07:57   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem biztos, hogy itt akar erőlködni. Csak azért rakta be ide, hogy minél több ember tudjon róla.
Régi 2017-08-20, 08:01   #90 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Néhány gondolat:
- az ötlet nem új, mostanában hírdette a lengyel Forex Klub a „Hónap Trader’-e kampányt
- nem sok értelme van egy-egy jó kereskedést berakni, mert ha a többi rossz, akár masszívan veszteséges tradert is díjazhatnának
- még a kép is manipulálható, a stop húzható, ezért semmit se árul el egy eseti RR a nyereségességről
- máshogy is lehet jól kereskedni
- a díjazás szubjektív, nem motiváló
- az Admiralt kár volt bevonni, ingyenes szponzori felajánlása nevetséges, megint csak Katás önreklám-építésre jó
- nem is értem miért fogadta el Zoli ezt a koncot, azután, hogy a Halász ügyben kifarolt mellőle Zalán
- nem is értem, miért tért újra vissza ezzel az ötlettel elköszönés után erre a fórumra, ahol minimális a szakmaiság, ahelyett, hogy saját oldalát pörgetné
- a zárt, Facebookos fórum ötlete jó, én is megcsináltam, de erre még kisebb az érdeklődés
- szakmai fejlődés, valós ügyfélkör nem itt van
Misi! Remekül megindokoltad magadnak, hogy te miért nem fogsz ide 1 nevezést sem beküldeni. Köszi. Ettől még lehet más, akit érdekel.
Neked is csak azt tudom mondani, mint a fórum miatt fanyalgóknak: LEHET CSINÁLNI EGY JOBBAT, HA TUDSZ!

Nem kell értened, mit miért csinálok.
Régi 2017-08-20, 09:26   #91 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Remekül megindokoltad magadnak, hogy te miért nem fogsz ide 1 nevezést sem beküldeni. Köszi. Ettől még lehet más, akit érdekel.

Neked is csak azt tudom mondani, mint a fórum miatt fanyalgóknak: LEHET CSINÁLNI EGY JOBBAT, HA TUDSZ!
Igaz. Sok sikert hozzá.
És tényleg nem fogok nevezni. Több okból, de főként azért, mert nem szeretném azt erősíteni, hogy csak nagy RR-rel lehet jól kereskedni.

Egyébként csináltam.
Régi 2017-08-20, 11:09   #92 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Ime itt egy lehetoseg egy igazan utos R/R-el rendelkezo tredet elkapni.

EURGBP sell setup: az otlet mogotte az, hogy EW analizis alapjan ez (tortenjen akarmi a vilagban ami ezt majd megloditja) nagy valoszinuseggel fog egy C hullamnyit menni lefele, befejezve ezzel egy daily haromhullamu korrekciot (meg akkor is ha ez elotte meglatogatja az elozo csucsot, hiszen haromhullamu korrekcio lehet regular, de lehet expanded vagy running flat is).
Szia Equalizer!

Köszi a megosztást, érdekes koncepciónak tűnik. Sok kérdésem van, de mindenek előtt egy fórum technikai észrevételem/kérésem/javaslatom lenne:

Nálam a posztodban becsatolt kép Ipad-en és nagygépen egyaránt katasztrófálisan széthúzta a látóteret. Vagy a betűk lettek bolha nagyságúak, vagy a képből látszik csak egy szelet, lényeg az, hogy emiatt nagyon nehezen tekinthető át/értelmezhető a hozzászólásod. Nem tudom, hogy másoknál ez a hiba megjelenik-e, minden esetre leírom, nekem melyik képbeszúrási technika jött be:

A válasz/részletes válasz fórum panelen belül felül látszik egy gémkapocs. Erre kattintva kiválaszthatod a képet amit szeretnél, majd klikk a feltöltés gombra. Ezt követően az üzenet szövegébe kijelölöd a kép helyét, majd újból a gémkapocsra kattintva kiválasztod az előzetesen feltöltött képet. A hozzászólás előnézete gombra kattintva ellenőrizheted, hogy jól sikerült-e.

Kérdéseim:

Stratégiai szinten:

1, Ugyan az Elliot hullámelméletet mélységében nem ismerem, általam nagyrabecsült emberek sikerrel használják, számomra ez elég, hogy komolyan vegyem. Amit ebben a konkrét esetben nem értek, az az, hogy egy hetes, napos, négyórás long trendben lévő terméken (melyben ráadásul a kiterjesztésedben Te is a trend folytatását vetíted előre) miért a sokkal kisebb impulzussal, kifutási térrel kecsegtető short irányt favorizálod? (Oké, hogy napos ellenállási zónában van az ár, tehát TA alapon is várható némi bearish reakció, de ez akkor is csak aprópénz a nagy long szuperhullámmal megkereshető pénzhez képest)
2. A bravúros spike belépők után kialakuló minor hullámok esetében amikor az EW forgatókönyv long irányt jelzett, nem lett volna értelme zárni a pozit és a várt short irányt egy újabb extrem pont beszállóval meglovagolni? Ugyan nem ismerem, hogy a "haromhullamu korrekcio lehet regular, de lehet expanded vagy running flat" zsargon az EW univerzumban pontosan mit jelent, de az ebből számomra logikusnak tűnik, hogy számítottál erre (az új lokális csúcsokkal járó) forgatókönyvre, tehát tudatosan nem zártad profitban a tradet.

Operatív szinten:

1, Az árfolyam alakulás jövőképed vizuális kiterjesztését (a még meg nem történt gyertyatestek berajzolását) egy script csinálja neked? vagy ezt hogy oldod meg? Elnézést a kérdésért, ha ez mondjuk mt4-en alap funkció, én ezt nem ismerem.
2, Ha nem titok az extrém pontokat hogyan azonosítod? Atr/Bollinger/RSI/CCI indikátorokat nem látok a charton, én általában ezek valamelyikével ellenőrzöm, hogy a gyomor tájából az elmémbe kúszó intuitív megérzés objektív érvekkel alátámasztható-e.
3, Az utolsó három belépőd valahol 20 pipen belüli tartományban történhetett. Zseniális lehet a kockázatkezelési technikád, hogy mint írod kettő már BE-ben van, kettő pedig megfelezve ugyan, de nyerőben. Szerintem sokunk örülnénk annak, ha írnál erről, már persze, ha ezek nem üzleti titkok. Különösképp azt nem értem, hogy mint jelzed az ábrán kb 50 pippel a jelenlegi ár fölött még vársz egy short belépőt, de akkor ezt a meglévő BE pozícióid hogy élik túl?

Előre is köszi!
Régi 2017-08-20, 12:17   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szia AlpinForex, köszönöm a válaszokat!

Idézet:
Amint teljesült a signáltól elvárt alap elmozdulás várakozás azonnal nullába húzom.
Ez lehet akár 1R is? A statisztikád szerint a nullába húzás hány R-nél történik általában? Próbálom elképzelni az arányokat, amivel dolgozol.

Idézet:
Inkább legyen 20 tradből 10 nullás és csak 4 nyerő, de az esetleges kirázódást követő célár elérés elmaradt haszna számomra közömbös és kevésbé fáj, mint amikor pár perc alatt esetenként több száz valóságos dollárt vesz ki a zsebemből a piac, pláne, ha az előzetes várakozásom utólag helyesnek bizonyul. Meggyőződésem szerint a tradernek a tőkéje és a hite a két legfontosabb fegyvere, mindkettőre vigyázni kell, hogy sikeres legyen a piacon. Nekem évekbe telett, mire kitapasztaltam a saját kockázat tűrő képességem határait. Végül a kis összegű, „leszarom” pozíciók helyett a valós téttel bíró, de agresszív tőkevédelemmel kezelt stílus mellett tettem le a voksomat.
Ez számomra egy nagyon fontos gondolatsor, mondhatnám azt is hogy egy "aha élmény". Írom ezt azért, mert én ezzel rengeteget próbálkoztam. Csak téves következtetésre jutottam! Számomra a sok kistoppolódás nullában azt jelentette, hogy ez a rendszer így rossz. Stabilításra törekedtem és nem értettem meg azt, hogy ennek ára van, és hogy ez nem probléma. A stabilításhoz maximális tőkevédelem kell, ehhez pedig hozzátartozik a sok nullás tréd. De mivel alacsony időtávon vagyunk, rengeteg lehetőségünk van - tehát ez megint csak nem probléma. Számomra ebből az a tanulság, hogy valamit valmiért.

Idézet:
De visszatérve a stopkövetésre: BE után lazábbra veszem a figurát. Ha van kedvem, időm, idegem folyamatosan szemmel követem a mozgást és ha technikailag indokolható szint alakul ki, ahhoz igazítom a stopot. Ha nincs, csak 4-5 percenként pillantok rá a pozira és az akkori szituáció alapján húzom a stopot. Ha az ár eléri a célár 75 százalékát, megszólal az előzetesen beállított jelző. Felfogásom szerint erről a pontról már több a vesztenivalóm, mint amit nyerhetek, tehát aktív árfigyeléssel amint fordulatra utaló jelet látok zárom a pozíciót, legkésőbb a potenciális nyereség felében. TP-t többnyire használok, de ha a 75 százalékos jelzőnél úgy ítélem meg, hogy a mozgás extra momentumot mutat, akkor kiveszem és aktívan figyelve hagyom futni a pozíciót.
Milyen RR arányú trédeket preferálsz? Gondolom 1:3-at már benyitsz. Ez 5 pip stopnál 15 pip a célárig. 75%-os jelzésnél 11,25 pip, engeded vissza max a profit felére 7,5 pip. Ez nekem olyan kicsi távolság, hogy nem tudom hogyan állapítasz meg egy fordulásra utaló jelet. Milyen információkat használsz ehhez? Gondolom az M1 chart ehhez kevés.

Nekem is van jelzőm 70-80% körül, de én ott nehezen állapítok meg fordulásra utaló jeleket, főleg hogy 5 pipet pár másodperc alatt is megtesz az árfolyam nyugodt piaci körülmények között. Ezért én ezen a helyen automatikus stopkövetésre váltok. M1 supertrend, vagy gyertyakövetés, vagy %-os követés. TP szintnél hasonlóan járok el. Általában bent hagyom, de néha kiveszem, ha erősebb a momentum. Nem tudom hogy ez jó megoldás-e, de jelenleg nincs jobb ötletem ilyen kis távolságoknál a profit védelmére.

Idézet:
1. Eleve a tradek közel fele nullás, ezt én a találati arányba nem számolom be.
2. A maradó tradek kb 45-50 százaléka minimum 1R nyerő.
Ezt jó hogy írod, mert így könnyebb lesz feldolgoznom lelkileg a nullás trédeket . Tehát ez kb. úgy néz ki, hogy a nullás trédeket leszámítva az 1R nyerők fedezik a veszteségeket, amit pedig sikerül tovább engedni - az képezi a profitot. Hány instrumentumot figyelsz és egy hónapban átlag hány tréded van ezzel a stratégiával?

Idézet:
Most akkor ki a jobb? Mi a mérvadó megközelítési forma? Szerintem az, aminek anyagi és mentális következményeivel a trader hosszútávon együtt tud élni, ezért ennek személyre szabása a trader lét sikerének egyik legfontosabb kulcsa... Van aki az én rendszeremben azt látja, hogy csak húszból csak ötször nyer. Én viszont ugyanezt úgy látom, hogy húszból 15-ször kvázi "kockázat nélkül" esélyem van a jackpotra, melyből 5x sikerül is elvinni azt. Hogy ez éppen a kezdeti kockázat 2-3-6-10 szerese, kicsit a tudás, többnyire szerencse kérdése. A lényeg számomra az, hogy a Profit (faktor) a hó végén egy csinos szám legyen.
Remek zárszó, ezen érdemes elgondolkodni minden kezdő és haladó trédernek!
Régi 2017-08-20, 13:43   #94 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A válasz/részletes válasz fórum panelen belül felül látszik egy gémkapocs. Erre kattintva kiválaszthatod a képet amit szeretnél, majd klikk a feltöltés gombra. Ezt követően az üzenet szövegébe kijelölöd a kép helyét, majd újból a gémkapocsra kattintva kiválasztod az előzetesen feltöltött képet. A hozzászólás előnézete gombra kattintva ellenőrizheted, hogy jól sikerült-e.
Szia! A tradingview-n generalt kep URL cimet adtam meg a feltoltesnel, lehet ez a gond... nalam az elozetesben egeszen jol nezett ki, de most visszanezetbol pont ugy ahogy leirtad... megprobalom a kovetkezo posztomban majd lementeni elobb a hard drive-ra es onnan feltolteni.

Valaszaim a kerdesedre a kovetkezok (orulok, hogy megis van akivel intelligensen elbeszelgetni itt... ):

Idézet:
1, Ugyan az Elliot hullámelméletet mélységében nem ismerem, általam nagyrabecsült emberek sikerrel használják, számomra ez elég, hogy komolyan vegyem. Amit ebben a konkrét esetben nem értek, az az, hogy egy hetes, napos, négyórás long trendben lévő terméken (melyben ráadásul a kiterjesztésedben Te is a trend folytatását vetíted előre) miért a sokkal kisebb impulzussal, kifutási térrel kecsegtető short irányt favorizálod? (Oké, hogy napos ellenállási zónában van az ár, tehát TA alapon is várható némi bearish reakció, de ez akkor is csak aprópénz a nagy long szuperhullámmal megkereshető pénzhez képest)
Erre a valasz nagyon egyszeru: azert, mert az a "sokkal kisebb impulzus" amirol te beszelsz, a korrekcio harmadik hullama/masodik impulzusa kb. 1100 pip (es egy ilyen elfogasaaert valoszinuleg innen a forumrol sokan a fel kezuket, vagy az anyosukat is odaadnak..) ez csak 1 lottal veve >12k profitot termelne...

Idézet:
2. A bravúros spike belépők után kialakuló minor hullámok esetében amikor az EW forgatókönyv long irányt jelzett, nem lett volna értelme zárni a pozit és a várt short irányt egy újabb extrem pont beszállóval meglovagolni? Ugyan nem ismerem, hogy a "haromhullamu korrekcio lehet regular, de lehet expanded vagy running flat" zsargon az EW univerzumban pontosan mit jelent, de az ebből számomra logikusnak tűnik, hogy számítottál erre (az új lokális csúcsokkal járó) forgatókönyvre, tehát tudatosan nem zártad profitban a tradet.
De, lett volna ertelme ezt jol latod, es ezt is tettem eddig 2 esetben. 2 esetben pedig ataludtam a long jelet ami a kiszallot jelezte... olykor pihenni is kell a tredernek... A felreertes itt az, es ezzel egyben az utolso kerdesedet is megvalaszolom, hogy eddig 4 beszallom volt kb. ott ahova a piros nyilakat helyeztem, ezekbol 2 trade BE lett mar mivel behuztam oket BE-be kb. 30-40 pip megtetele utan amikor a momentum kezdett elparologni (ezeket aludtam at) es 2-nel amikor long jelet kaptam, zartam a fel poziciomat, igy fel pozicio profitot konyveltem el es a masik feleket hagytam, hogy BE legyenek... sokszor megtortent velem az, hogy BE-ben kiszedett es utana elment elottem, ezt szerettem volna megelozni. Jobb fel pozival zuhanni shortban, mint sehogy.

A FLAT tipusu korrekciok a hagyomanyos EW teoria szerint 3 felek, a tovabbfejlesztett hullamelmeletben pedig 5 tipusuak (az utolso ketto az ujitas). Ezeket szemleltetem neked egy charton.
legyen-tied-honap-kereskedese-flats.png
Balrol jobbra sorrend szerint: regular flat, expanded flat, running flat, contracting flat es a sajat talalmanyom, a "fool me flat" vagy "fuck me flat" ahogy szimpatikusabb... ez utobbi nagyon sokszor elofordul, a kitoresnel beszallsz, teszed a stopod a struktura ala, ugy nez ki megy a jo iranyba de megfordul, kiszed majdnem pipnyi pontossaggal es tovabbmegy a jo iranyba, te meg torod ossze a monitorod... emiatt tartom en a stopjaimat a fobb strukturak alatt, meg ha kisebb poziciomeretet is kell ezert nyissak, mert elkerulom a "fuckmeflat"-et.

Idézet:
1, Az árfolyam alakulás jövőképed vizuális kiterjesztését (a még meg nem történt gyertyatestek berajzolását) egy script csinálja neked? vagy ezt hogy oldod meg? Elnézést a kérdésért, ha ez mondjuk mt4-en alap funkció, én ezt nem ismerem.
Igen, ez egy script a tradingview-n belul. tradingview.com. en itt analizalok nem pedig mt4 platformon es ez alapjan kotom a tredeket a brokeremnel, a Dukascopy-nal, a sajat platformjan. (Ezt azert, mert a Dukas platform joval a tradingview mogott all mindenfele tehnikai segedeszkoz teren, naluk meg csak 3rd party-kent lehet mt4-et hasznalni... de nem is igazan csipem az mt4-et, ugyhogy ez igy megfelel nekem).

Idézet:
2, Ha nem titok az extrém pontokat hogyan azonosítod? Atr/Bollinger/RSI/CCI indikátorokat nem látok a charton, én általában ezek valamelyikével ellenőrzöm, hogy a gyomor tájából az elmémbe kúszó intuitív megérzés objektív érvekkel alátámasztható-e.
En nem igazan hagyatkozom az intuiciora mikor kereskedesrol van szo sokkal inkabb tehnikai analizis alapjan dontom el, hogy mikor vagyunk extrem pont kozeleben.

Az extrem pontot pedig a struktura valamint a hullamok szamolasa alapjan dontom el... extrem pont lehet egy impulzus 5.ik hullamjanak az 5.ik hullama, vagy egy korrekcios A hullam harmadik hullamjanak az otodike, vagy egy C hullam 5ik hullamjanak az otodike, vagy, ami az EURGBP eseteben is most, egy 5 hullamu impulzus utani korrekcio B hullamjanak harmadik hullamjanak az otodik hullamjanak a vege... ezt pedig a MACD divergencia majdnem minden esetben alatamasztja, ahogy az EURGBP eseteben is az orason a folytonos divergencia egy jo jel arra, hogy egyszer szakadni fog.

Idézet:
3, Az utolsó három belépőd valahol 20 pipen belüli tartományban történhetett. Zseniális lehet a kockázatkezelési technikád, hogy mint írod kettő már BE-ben van, kettő pedig megfelezve ugyan, de nyerőben. Szerintem sokunk örülnénk annak, ha írnál erről, már persze, ha ezek nem üzleti titkok. Különösképp azt nem értem, hogy mint jelzed az ábrán kb 50 pippel a jelenlegi ár fölött még vársz egy short belépőt, de akkor ezt a meglévő BE pozícióid hogy élik túl?
"Szerintem sokunk örülnénk annak, ha írnál erről, már persze, ha ezek nem üzleti titkok." - meglepodnel, hogy milyen kevesen vannak akik ertekelnek ezt a tettet... megprobaltam atadni ezt a tudast egyszer a slack-en... amikor a GBPJPY kellett ugorjon felfele... csunya vege lett... de en jot kerestem rajta, ez a lenyeg a nap vegen.

Az utolso kerdesedre a legegyszerubb a valasz: hogyan elik tul a pozik? sehogy... itt az elobb mar emlitett felreertes miatt. A BE pozicioim mar lezarodtak, BE-ben. A nyeroim pedig fele BE fele profit lett.

Most varom az otodik belepot, amikor ugyanugy varok egy utolso spike-ot es amikor az "kifullad" vagyis lehul a momentum a kis idosikon (ezt latni tisztan a MACD-n) belepek egy kis idosiku bearish flag utan. Mint ahogy az elozo belepoimnel is, kettot ki is emelek beloluk, egyiknel pont igy alltam be ahogy leirtam, a masik pedig tiszta kitoresi/letoresi belepesi strategia volt.
legyen-tied-honap-kereskedese-belepok.png

Es igen, ezzel a belepesi tehnikaval siman 20 pipen belul fogod meg a csucsot, kicsi rizikoval... de ehhez kell tudd, hogy mikor vagy extrem pont kozeleben, maskepp ezt hagyomanyosan "picking the top"-nak hivjak...
Régi 2017-08-20, 19:25   #95 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...az a "sokkal kisebb impulzus" amirol te beszelsz, a korrekcio harmadik hullama/masodik impulzusa kb. 1100 pip (es egy ilyen elfogasaaert valoszinuleg innen a forumrol sokan a fel kezuket, vagy az anyosukat is odaadnak..) ez csak 1 lottal veve >12k profitot termelne...

Szia!

Köszönöm szépen a gyors és részletekbe menő választ.

Időközben rájöttem –de javíts ki kérlek, ha tévedek- hogy a TA szemmel első pillanatra meghökkentő és ambíciózus, trendtörést feltételező 0,81 alatti célár abból az EW szabályból következik, hogy a hetes szupertrend csak akkor folytatódhat, ha előtte lezajlott már egy 3 hullámból álló ABC korrekció. 2016 októberében, a Brexit napját követően megvolt a hetes long trend ötödik hullámának konfirmációja. Innen számítódik a hetes ABC korrekciója. Mivel eddig a dupla bottommal (2016/12 és 2017/04) csak egy legitim mélypont volt ezért a logika szerint mielőtt a hetes csúcsot áttöri az ár lennie kell egy újabb mélypontnak. (C hullám) Ennek helyét, ha jól látom az utolsó, ötödik emelkedő hetes impulzusra húzott fibo alapján rajzoltad be. Ha tegyük fel, ez a gondolatmenet idáig helyes, akkor két dolgot nem értek.

1. Mi volt a forgatókönyv akkor, amikor az ár még 2017 januárjában a piros C betűvel jelölt lokális csúcspontról élesen lefordult? Gondolom a célár helye már akkor is adott volt, de nyilván csak akkor kezdtél volna el shortolni, ha a decemberi mélypont elesik? (B) Most a mindenkori csúcs közelében gondolom azért egyértemű a short, mert ha a high elesik, akkor megdől az EW gondolatmenet, tehát ha a „térkép” jó kizárásos alapon más megoldás nem lehet?
2. Ezt a dupla bottomból fölfelé, a kiindulópontig felkúszó korrekciót nem tudom vizuálisan beilleszteni egyik „flat” struktúrába sem. Sőt az is bezavar, hogy a kékkel jelölt AB szakaszon csak egy hullámot vélek felfedezni, a BC-n ötöt, a CW részen megint ötöt, a WX-en viszont ismét csak egyet. Van valami objektív szabály, hogy milyen feltételnek kell teljesülnie ahhoz, hogy egy csúcs az EW szerint is egy hullámot lezáró legitim pontnak legyen tekinthető?

Nem szeretnék visszaélni az időddel és a jóindulatoddal. Elég ha csak rámutatsz a gondolatmenetem gyenge pontjaira, a többit majd kihámozom a szakirodalomból. Pláne, ha az ár tényleg lemegy januárra 0,81-ig és onnan fordul.. nos akkor azt hiszem miután felocsúdtam a döbbenetből éjt nappallá téve elliottozni fogok!
Régi 2017-08-20, 20:06   #96 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Köszönöm szépen a gyors és részletekbe menő választ.

Időközben rájöttem –de javíts ki kérlek, ha tévedek- hogy a TA szemmel első pillanatra meghökkentő és ambíciózus, trendtörést feltételező 0,81 alatti célár abból az EW szabályból következik, hogy a hetes szupertrend csak akkor folytatódhat, ha előtte lezajlott már egy 3 hullámból álló ABC korrekció. 2016 októberében, a Brexit napját követően megvolt a hetes long trend ötödik hullámának konfirmációja. Innen számítódik a hetes ABC korrekciója. Mivel eddig a dupla bottommal (2016/12 és 2017/04) csak egy legitim mélypont volt ezért a logika szerint mielőtt a hetes csúcsot áttöri az ár lennie kell egy újabb mélypontnak. (C hullám) Ennek helyét, ha jól látom az utolsó, ötödik emelkedő hetes impulzusra húzott fibo alapján rajzoltad be. Ha tegyük fel, ez a gondolatmenet idáig helyes, akkor két dolgot nem értek.

1. Mi volt a forgatókönyv akkor, amikor az ár még 2017 januárjában a piros C betűvel jelölt lokális csúcspontról élesen lefordult? Gondolom a célár helye már akkor is adott volt, de nyilván csak akkor kezdtél volna el shortolni, ha a decemberi mélypont elesik? (B) Most a mindenkori csúcs közelében gondolom azért egyértemű a short, mert ha a high elesik, akkor megdől az EW gondolatmenet, tehát ha a „térkép” jó kizárásos alapon más megoldás nem lehet?
2. Ezt a dupla bottomból fölfelé, a kiindulópontig felkúszó korrekciót nem tudom vizuálisan beilleszteni egyik „flat” struktúrába sem. Sőt az is bezavar, hogy a kékkel jelölt AB szakaszon csak egy hullámot vélek felfedezni, a BC-n ötöt, a CW részen megint ötöt, a WX-en viszont ismét csak egyet. Van valami objektív szabály, hogy milyen feltételnek kell teljesülnie ahhoz, hogy egy csúcs az EW szerint is egy hullámot lezáró legitim pontnak legyen tekinthető?

Nem szeretnék visszaélni az időddel és a jóindulatoddal. Elég ha csak rámutatsz a gondolatmenetem gyenge pontjaira, a többit majd kihámozom a szakirodalomból. Pláne, ha az ár tényleg lemegy januárra 0,81-ig és onnan fordul.. nos akkor azt hiszem miután felocsúdtam a döbbenetből éjt nappallá téve elliottozni fogok!
Ne haragudj, most erre nem tudok valaszolni neked, hosszu es faraszto nap volt ez a mai, de megigerem, hogy holnap reggel kimeritoen kielemzem a kerdeseidet. Annyit mondhatok mar most, hogy igen, van mindenre objektiv szabaly.

Az Elliott-ba ugy kerultem bele, hogy nekem is leszakadt a pofam egy parszor, hogy mennyire pontos tud lenni... persze ha nem talalomra szamolod a strukturakat es hullamokat... azota pedig sok backtest-en estem at, kezdem megszokni a hatekonysagat. Szerintem az egyetlen olyan eszkoz amellyel trendfordulokat illetve trendeket lehet nagy pontossaggal elorejelezni, barmilyen idosikon es ennek segitsegevel meglovagolni es kiszallni ott ahol fordul a trend. Tehat: elkapod a csucson a shortot es vegigmesz a hullamon az aljig... tobbszor megcsinaltam mar, nagy lot size-al is. Az elejen eleg nehez, mert meg kell szokni, hogy ne szallj ki, barmi tortenjek is... pl. $5k profitban vagy, a rizikod $2k volt es vegignezed ahogy visszaadsz $4.5k-t a piacnak mielott $12k-ra viszi a profitod a kovetkezo egyel kisebb idosiku impulzus... de izgalmas, az biztos!
Régi 2017-08-21, 06:15   #97 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

hogy a TA szemmel első pillanatra meghökkentő és ambíciózus, trendtörést feltételező 0,81 alatti célár abból az EW szabályból következik, hogy a hetes szupertrend csak akkor folytatódhat, ha előtte lezajlott már egy 3 hullámból álló ABC korrekció. - szotisztazas erdekeben definiald kerlek a TA-t (tehnikai analizis?) ... ha tehnikai analizis-t jelent, akkor nem ertem miert kellene meghokkento legyen de fokepp miert ambiciozus? Foleg ugy,, hogy a weekly chart-rol beszelsz!?

Jol gondolod amugy, ahhoz, hogy a monthly impulzus folytatodjon, kellene, a hetes charton nezve (ahol tisztan latszik, hogy egy hosszabb korrekcios fazis utan (2009 - jul. 2015) egy uj impulzus van kibontakozoban) egy haromhullamu korrekcio. Szerintem ennek a hetes haromhullamu korrekcionak vagyunk a B hullamanak a vegen - ergo extrem pont, egy C hullam kell kovetkezzen amely nagy valoszinuseggel attori majd az elozo A hullam aljat (ragular vagy expanded flat eseteben) vagy az elott all majd meg (running flat eseteben, mint ahogy az AUDUSD is csinalta, kibaszva ezzel velem rendesen... ). Ez nem fog hetes trendtoreshez vezetni, hanem pont ellenkezoleg, ez fogja a trend konfirmaciojat megadni, mivel ha az ABC korrekcio befejezodik valahol az 50%-61.8% kozott, onnan egy 3rd wave varhato amely meg sokkal brutalisabb lesz valamint hosszabb is (ha nem ending diagonalt formal majd) mint az I-es hullam... na arrol ne maradjunk majd le!!! Arra is jo kis strategiam van, hogy hogyan kapjuk el a legelejen...
legyen-tied-honap-kereskedese-eurgbp_weekly.png

2016 októberében, a Brexit napját követően megvolt a hetes long trend ötödik hullámának konfirmációja. - ezt nagyon jol latod! az otodik hullam konfirmacioja akkor jott, amikor az elozo csucsot atutotte az arfolyam, mivel az egy running flat korrekcio volt, ami akkor konfirmalodik (ellentetben a regular-el, amelyet elorelathatsz) amikor torik a csucsa... tipikus running flat, az elozo posztomban rossz helyre helyeztem a 3-as hullam csucsat, csakis azert, mert nekem nem volt fontos, hogy ott pont mi tortent... edukativ szempontbol viszont mar fontos...
legyen-tied-honap-kereskedese-eurgbp_dailyrunningflat.jpg

Innen számítódik a hetes ABC korrekciója. - a hetes ABC korrekcio kezdete az impulzus veget jelento csucstol szamitodik, nem pedig az otodik konfirmaciojatol...

Mivel eddig a dupla bottommal (2016/12 és 2017/04) csak egy legitim mélypont volt ezért a logika szerint mielőtt a hetes csúcsot áttöri az ár lennie kell egy újabb mélypontnak. (C hullám) - en nagyon szkeptikus vagyok a dupla bottom-okkal... mikor elkezded igazan latni a strukturakat, dupla aljat sosem vars elore... a dupla alj altalaban egy korrektiv strukturaban alakul ki, de ott is altalaban atuti az aljat par pippel... ez a minimum konfirmacioja egy regular formacionak. Itt, mivel atutotte a masodik spike a dupla bottombol az elsot, megtortenhet, hogy ez volt az ABC korrekcio alja, igy most felfele menetben vagyunk a havi 3ik impulzus elzo impulzusaban... Ennek tobb dolog is ellentmond, ezert varok 90%-os valoszinuseggel egy ujabb lemeno C wave-t: a dupla bottom masodik alja egy tipikus B wave-nek nez ki + a harmadik hullam, mint mondtam, sokkal brutalisabb kellene legyen + a tradingview-n van uj alj a dupla bottom masodik aljakent, a Dukas platformon nincs... ugyhogy lehet csak broker manipulacios is + sok ilyen alakzatot lattam/teszteltem mar. Mindenkeppen tredelheto, a legrosszabb esetben, ha ez tenyleg mar az impulzus kezdete, kapsz egy nagyobb korrekciot 2nd wave-kent... es akkor azt felismered es kiszallsz 500 pip profitban... az se kutya, igaz nem 1100, de ilyen az elet.

mielőtt a hetes csúcsot áttöri az ár lennie kell egy újabb mélypontnak. (C hullám) - nem feltetlenul, ha egy running vagy expanded flat van kialakuloban... akkor hamarabb tori at a hetes csucsot (0.9224 korul) es csak azutan csinalja meg a C hullamot, ami vagy attori az elozo aljat (expanded) vagy nem (running... lasd AUDUSD - de lehet, hogy contracting volt ez utolso, nem emlekszem mar es lusta vagyok megnezni... majd nezd meg te )

Ennek helyét, ha jól látom az utolsó, ötödik emelkedő hetes impulzusra húzott fibo alapján rajzoltad be. Ha tegyük fel, ez a gondolatmenet idáig helyes, akkor két dolgot nem értek. - ket fibot huztam ami a C wave veget jelentheti: az egyik a hetes impulzusra, ami az 1es hullam egy 5os szeriabol... a 2es hullam altalaban az 1es hullam 50%-61.8% kozottig tesztel vissza, de van amikor majdnem 100%... mindenkeppen a minimum az 382%, ez mar megvolt majdnem pipre pontosan... de az csak 1 hullam volt, nem eleg korrekcionak... A masodik fibot a korrekcio A hullamara huztam... a C hullam, regular vagy expanded flat eseteben el kellene menjen e fibo 127%-ig (backtest-eltem nagyon sok paron nagyon sok idosikon es a talalati arany 90% koruli)... na most ez a ket FIB szint majdnem egybeesik... kell mondjak meg valamit?

1. Mi volt a forgatókönyv akkor, amikor az ár még 2017 januárjában a piros C betűvel jelölt lokális csúcspontról élesen lefordult? - az nem prios, hanem kek, gondolom arra gondolsz (mutatom a charton)? Kerdesre valaszolva, az az a tipikus "fuck me flat" abban a pontban egy B wave korrekciora vartam ami utan egy C ami attori az A csucsat:
legyen-tied-honap-kereskedese-eurgbp_fuckmeflat.jpg
Ehelyett egy komplexebb B wave kovetkezett ami a hetes B wave B wave-je, ennek a hetes B wave-nek vagyunk most a C wave-je vegen, szerintem.

Gondolom a célár helye már akkor is adott volt, de nyilván csak akkor kezdtél volna el shortolni, ha a decemberi mélypont elesik? - nem, tudtam, hogy B wave kovetkezik es a B wave-et nem szeretem tredelni, mert sosem tudod mennyire lesz komplex e emiatt veszelyes... kisebbi idosikon viszont egy komplex B hullamban is kapsz impulzusokat, viszont ott kevesebbet mennek, de szepen tredelhetok... mivel savban vagy, nem kell aggodj, hogy ha beallsz, ellened megy es nem fog ugyanoda visszajonni... csak ido kerdese. A celar helye adott volt, a C wave-et akartam volna tredelni, regular flat-re varva, ebbol lett fuckmeflat...

(B) Most a mindenkori csúcs közelében gondolom azért egyértemű a short, mert ha a high elesik, akkor megdől az EW gondolatmenet, tehát ha a „térkép” jó kizárásos alapon más megoldás nem lehet? - valahogy igy, de mint mondtam, a high eleshet es ugy is lefele megyunk... egyszeruen egyelore, a struktura nem ad mas kovetkeztetesi lehetoseget, mint egy C hullam lefele... a kovetkeztetesi lehetosegek felmeresehez viszont nagyon sok minden kell, foleg EW tapasztalat.

Ezt a dupla bottomból fölfelé, a kiindulópontig felkúszó korrekciót nem tudom vizuálisan beilleszteni egyik „flat” struktúrába sem. - Ez azert van, mert az nem korrekcio, hanem a korrekcion beluli impulzus... egy expanded flat C wave-jerol beszelsz...
legyen-tied-honap-kereskedese-eurgbp_expflat.jpg

Sőt az is bezavar, hogy a kékkel jelölt AB szakaszon csak egy hullámot vélek felfedezni, a BC-n ötöt, a CW részen megint ötöt, a WX-en viszont ismét csak egyet. Van valami objektív szabály, hogy milyen feltételnek kell teljesülnie ahhoz, hogy egy csúcs az EW szerint is egy hullámot lezáró legitim pontnak legyen tekinthető? - itt a problema az EW-vel, ennek is vannak hatarai... ez sajnos sosem objektiv, inkabb a strukturak-bol adodik... visszanezetbol tudod megallapitani es megalkotni a jovokepet, valamint a MACD crossoverek is megadjak ezt a pontot, de visszanezetbol. De ez nem egy akadaly az EW alapu tredeleshez.

A WX pont azert WX, mert impulzivnak nez ki... az normalisan at kellett volna torje a kek C pontot, igy lett volna az elobbi charton elvart C hullam belole, igy pedig ABC lett volna.... de komplexebb A es C wave kovetkezett ezert nem A hanem W es nem C hanem Y... ez csak egy jeloles, a lenyeg mogotte az, hogy komplex struktura, nem az az egyszeru amit mindig elvarsz, hogy megtortenjen... es itt az elvaras nem talalt a realitassal, attol fuggetlenul tredelheto helyzet es a legrosszabb esetben BE-vel jar... de az esetek 75%-ban az bevegzi a munkajat rendesen.

Szakirodalomkent ajanlom neked:
1. Robert Prechter - Elliott Wave Principle
2. Glenn Neely - Mastering the Elliott Wave Theory
3. Ramki Ramakrishnan - Five waves to financial freedom
a tobbi amit a piacon talalsz, bullshit.
Régi 2017-08-21, 06:41   #98 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

2. Ezt a dupla bottomból fölfelé, a kiindulópontig felkúszó korrekciót nem tudom vizuálisan beilleszteni egyik „flat” struktúrába sem.
Ide kiegesziteskent annyit, hogy mint mondtam, ez a korrekcion belului impulzus, a B hullam C hullama, ami a veget jelenti a B hullamnak. Honnan tudom? Nezz ra a kovetkezo chartra... mivel a piac fraktalis termeszetu, itt is kibontakozni latsz 5 hullamot a C hullamban... a 2-es hullam egy regular flat, a 4-es egy expanded flat... az 5-os pedig egy ending diagonalhoz hasonlito struktura... mindenkeppen ezek a wedge-hez hasonlito formaciok az esetek 95%-aban lefele tornek le... Na most mar mi kell neked tobb annal, minthogy 95% biztonsaggal belojj egy iranyt? Nem tredelned meg mindegyiket, meg ha 5%-uk ellened is megy es 40%-ukbol csak egy nagyobb korrekcio lesz a teljes lefordulas eseten? Gondolkodj matekben... ha csak egy nagyobb ABC korrekcio is lesz belole 2.-ik hullam gyanant ami min. az 50% fib szintig elmegy, akkor is a treded 1:20-hoz R/R koruli lesz... ha pedig megcsinalja a C hullamot teljes egeszeben, akkor 1:50... ha pedig ellened megy, ez van, jon a kovetkezo lehetoseg ahol ugyanezekkel a szamokkal dolgozol majd... Nem tennel fel 1-2000 dollar rizikot egy ilyen tredre minden egyes alkalommal amikor ilyet latsz? na en igen... eddig bejott az EURNZD-n es GBPJPY-en... elment elottem az AUDUSD es a USDCAD, amit 10 honappal ezelott elore megjosoltam ( katt ide: https://www.tradingview.com/chart/US...-the-downside/ )... az 1000 pipbol 120-at fogtam csak meg... hiba volt, kiszalltam tul hamar, mert tul nagy lot size-om volt es megbabonazott a profit... tanultam belole... pszihologiai jatek az egesz.

legyen-tied-honap-kereskedese-eurgbp_cwave.jpg
Régi 2017-08-21, 06:55   #99 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Itt most latok egy rovid tavu buy setup-ot... engem ez a mozgas nem erdekel, mert a shortra palyazok, de jo az R/R-je ennek is:

legyen-tied-honap-kereskedese-eurgbp_buy-setup.jpg
Régi 2017-08-21, 06:55   #100 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Tina a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha valakit érdekel, ők is Elliott hullám elmélet szerint készítik elemzéseiket.

http://www.arfolyamtv.hu/
Tina nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Plus 500 regisztráció:
Éles, vagy Demo számla regisztráció - 5 000 Ft jóváírás minden új számlához

Affiliate partner regisztráció - Ajánld a Plus500-at másnak és részesedj a jutalékból

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 12:51 , a GMT +1 időzóna szerint.