Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Tőzsdejátékok

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok

Plus 500 regisztráció:
Éles, vagy Demo számla regisztráció - 5 000 Ft jóváírás minden új számlához

Affiliate partner regisztráció - Ajánld a Plus500-at másnak és részesedj a jutalékból
Régi 2017-09-20, 15:16   #201 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.059
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
EURAUD: ez kellene menjen 1.425-ig... de 1.475-1.465 zonaban erdemes figyelni, onnan he visszapattan akkor ez csak egy ABC korrekcio volt es akkor megyunk felfele... de addig is csinalsz 300 pipet... ami jo kis penz... en megprobalom tartani...

EURGBP: igen, valoszinu, hogy fog valamikor egy ABC melyebb korrekciot csinalni, az is lehet, hogy ez most indult el, de ezt sosem tudod... en meg benne vagyok, ezt is erdemes tartani hosszabb tavon... elmeletileg visszamehet majdnem 100%-ig is de sokkal inkabb az 50%-61.8% kozott fog fordulni lefele a 3.-ik hullamra ahogy te is mondod... na azt tenyleg erdemes elkapni, mert az komoly zuhanas lesz...

Nem tudom mit csinaljak holnap delutan az EUR trade-jeimmel... hetvegen nemetorszagi valasztasok vannak... ez pedig hetfon vagy kurva nagy profitot jelentene EURGBP es EURAUD tradeken vagy pedig visszaadok minden profitot... me gondolkodnom kell hogyna menedzseljem oket... valami otlet?
Az AUD erősödése ''jó megérzés'' volt részemről is, de erősebbnek véltem az NZD-t /nem vallom be, hogy a jövőből magammalhoozottlexikonból szedtem ki a múltbéli adatokat mint Carlssin... nem akarom követni a diliházba/. DAX-ot szerencsétlenül megsétáltattam a tegnapi pontos nyitásstól, a +BE-t átugorva, mínusszal zártam /nem raktam vissza az SL-t 12590-re/.
EURUSD sétál ... a többi pozi meg lefölözve.
Csatolt kicsinyítések
legyen-tied-honap-kereskedese-gbpaud_19_20_0917_short2.gif   legyen-tied-honap-kereskedese-audnzd_20_0917_short.gif   legyen-tied-honap-kereskedese-audcad_19_20_0917_long.gif  

legyen-tied-honap-kereskedese-euraud_19_20_0917_short2.gif   legyen-tied-honap-kereskedese-ger30_190917_short2.gif   legyen-tied-honap-kereskedese-eurusd_18_20_0917_long.gif  

C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-20, 17:01   #202 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 381
Hírnév szint: 1
equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az AUD erősödése ''jó megérzés'' volt részemről is, de erősebbnek véltem az NZD-t /nem vallom be, hogy a jövőből magammalhoozottlexikonból szedtem ki a múltbéli adatokat mint Carlssin... nem akarom követni a diliházba/. DAX-ot szerencsétlenül megsétáltattam a tegnapi pontos nyitásstól, a +BE-t átugorva, mínusszal zártam /nem raktam vissza az SL-t 12590-re/.
EURUSD sétál ... a többi pozi meg lefölözve.
Az EURAUD jo fogas volt, az biztos... de te tenyleg shortolod a DAX-ot??? nezz csak ra mekkora uptrendben van... max. egy-egy korrekciot ha elkapsz az is csak par tiz pip profitot hozhat, macerasan... nezz inkabb egy long setup-ot egy korrekcio utan es lovagolda meg addig amig attori az elozo csucsot... na onnan mar en is nezni fogom a short lehetosegeket, mert, mint mar mondtam, az nagy szakadas lesz. de meg van addig ido elkapni a longot
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-09-20, 17:06   #203 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom mit csinaljak holnap delutan az EUR trade-jeimmel... hetvegen nemetorszagi valasztasok vannak... ez pedig hetfon vagy kurva nagy profitot jelentene EURGBP es EURAUD tradeken vagy pedig visszaadok minden profitot... me gondolkodnom kell hogyna menedzseljem oket... valami otlet?
Szia!

Én lezártam az EURGBP pozit. (aud-ban nem voltam benne) Hogy miért? Ha őszinte lennék magamhoz, bevallanám, hogy mentális gyengeség miatt (túl szép volt a nyerő, hogy ne fájjon, ha elolvad), de persze „okosan” meg is tudom magyarázni az okokat:

1. Ma FED ülés, vasárnap német választások: bármi lehet a piac reakciója és annak az ellenkezője is: ez kaszinó és ehhez már öreg vagyok!
2. Elliott nálam még nem ágyazódott be annyira, hogy a belévetett hitem olyan erős legyen, hogy egy számomra jelentős összegű lebegőt pusztán erre a meggyőződésre alapozva visszaengedjek.
3. A trade police-m szerint a pár emelkedő trendben van, így a kontratrend trade fokozott óvatossággal, konzervatívan kezelendő
4. A saját szint/trend objektívemen keresztül a pár eddig azt csinálta ami elvárható: kitört a 83,5-87,5 sávból, megcsinálta a célárat, majd éppen most visszateszteli a kitörési zónát. Hogy innen merre indul el, azt PA alapján tudnám valószínűsíteni, de ehhez nyugodt környezet kellene, de az elkövetkező napokban ez várhatóan nem áll fenn (lásd 1. pont)

Hogy mit javasoljak neked? Egyetértve Chartisttal biztos vagyok abban, hogy nem vagy rászorülva a tanácsaimra. Inkább csak általánosságban jegyzem meg, hogy a felezés általában jót tesz álmatlanság ellen, hisz –hogy Eszter fórumtársunkat idézzem- ezek után felisjó meg leisjó lesz.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-20, 17:19   #204 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.059
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

[QUOTE=equalizer... de te tenyleg shortolod a DAX-ot??? nezz csak ra mekkora uptrendben van... max. egy-egy korrekciot ha elkapsz az is csak par tiz pip profitot hozhat, macerasan... nezz inkabb egy long setup-ot egy korrekcio utan es lovagolda meg addig amig attori az elozo csucsot... na onnan mar en is nezni fogom a short lehetosegeket, mert, mint mar mondtam, az nagy szakadas lesz. de meg van addig ido elkapni a longot [/QUOTE]

Nem volt ezzel semmi gond az 4jegyű tejfölt lenyaltam belőle, csak a tizede sétált. Nyitási árf. 12563.16, Nyitási idő 2017.09.19. 8:00
ha visszaveszem pluszból az SL-t és felteszem a publikált helyére, mert este lejjebb hoztam /vagy be sem teszem/, akkor ma 12505-10 közt kiszállok. Még igy is nyerőben lennék a mostani állásnál 12554-nél. Én a korekciót 11500-nál látom
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-20, 19:18   #205 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Én lezártam az EURGBP pozit. (aud-ban nem voltam benne) Hogy miért? Ha őszinte lennék magamhoz, bevallanám, hogy mentális gyengeség miatt (túl szép volt a nyerő, hogy ne fájjon, ha elolvad), de persze „okosan” meg is tudom magyarázni az okokat:

1. Ma FED ülés, vasárnap német választások: bármi lehet a piac reakciója és annak az ellenkezője is: ez kaszinó és ehhez már öreg vagyok!
2. Elliott nálam még nem ágyazódott be annyira, hogy a belévetett hitem olyan erős legyen, hogy egy számomra jelentős összegű lebegőt pusztán erre a meggyőződésre alapozva visszaengedjek.
3. A trade police-m szerint a pár emelkedő trendben van, így a kontratrend trade fokozott óvatossággal, konzervatívan kezelendő
4. A saját szint/trend objektívemen keresztül a pár eddig azt csinálta ami elvárható: kitört a 83,5-87,5 sávból, megcsinálta a célárat, majd éppen most visszateszteli a kitörési zónát. Hogy innen merre indul el, azt PA alapján tudnám valószínűsíteni, de ehhez nyugodt környezet kellene, de az elkövetkező napokban ez várhatóan nem áll fenn (lásd 1. pont)

Hogy mit javasoljak neked? Egyetértve Chartisttal biztos vagyok abban, hogy nem vagy rászorülva a tanácsaimra. Inkább csak általánosságban jegyzem meg, hogy a felezés általában jót tesz álmatlanság ellen, hisz –hogy Eszter fórumtársunkat idézzem- ezek után felisjó meg leisjó lesz.
a felezés általában jót tesz álmatlanság ellen - tokeletes valasz!!! ezt is fogom tenni. kiveve abban az esetben, ha holnap delutanig egy bullish zaszlot fog mutatni (ahogy azt valamelyik nap posztoltom, hogy hogyan szallnek ki es majd vissza) - na ebben az esetben az egesz poziciot zarni fogom es tesztkent nyitok egy minilotnyi longot (ha szep lesz a struktura, lehet nagyobb pozit is) a hetfoi valoszinu felfele gap miatt, csak ugy heccbol... ugy 50% korul pedig majd nezni fogom, hogy megint bealljak shortba, az nagy buli lesz, az az amit meg kell fogni, a 3-as hullamot. Amiatt kereskedunk, legalabbis en... a 3.-ik es a C hullamokert, ezek novelik igazan a szamlat, a tobbi csak turelemjatek eros idegzetueknek

A trade police-m szerint a pár emelkedő trendben van, így a kontratrend trade fokozott óvatossággal, konzervatívan kezelendő - meg sem kell kerdezzem, hogy most az EURAUD vagy EURGBP parosrol beszelsz, mivel ha jol megnezzuk, hullamelmelet szempontjabol mindketto ugyanazt a mintazatot mutatja, kivetel az, hogy az EURAUD regular flatnek nez ki aminek a C hullamat tredeljuk lefele es az EURGBP pedig egy expanded vagy running flat C hullama... de mindketto bazi szep trade... az, hogy felfele trendben vagyunk (a hetesen), egyertelmu, de ezt a napos C hullamot nem lehet kihagyni, tobb szaz pip garantalt (majdnem) profit es utana majd egy bazi long... en altalaban a hetes trendet csak masodlagos infokent kezelem, a kifutas oly nagy, hogy azt nem lenne turelmem tredelni, de irany- es strukturaadonak nagyon jo

kitört a 83,5-87,5 sávból, megcsinálta a célárat, majd éppen most visszateszteli a kitörési zónát. - ez tipikusan S/R gondolkodasmod, de azt is mondtad, hogy ezek alapjan kereskedsz/kereskedtel eddig is ugyhogy ez csak normalis. ehhez csak annyi hozzafuznivalom lenne, hogy a "visszateszt" fogalom nalam egy korrekciora ertendo (de ugy erzem nalad is), amiutan egy ujabb csucs kovetkezik... na most en nagy osszegben fogadni mernek, hogy ez az ar, errol a szintrol ahol van, legfeljebb egy korrekcio erejeig megy fel es onnan zuhan tovabb atutve mint kes a vajat ezt az S/R zonat amit visszatesztel most, igy nem korrekcio (visszateszt) hanem impulzus es ennek mar masak a karakterisztikai, nem fogja a hagyomanyos S/R szinteket betartani... amugy ra is fogadtam, hiszen shortban vagyok meg mindig. sokat esett az arfolyam, nagyjabol ideje lenne mar egy nagyobb korrekcionak... en sajnos mar nem tudok a chartra S/R szemmel nezni, amiota a hullamelmeletet vagom azota ez teljesen elhalvanyult, egyszeruen beallt nalam az S/R vaksag, es ezt komolyan mondom. szivesen megneznem egy chartodat amelyben elemzed ezt a helyzetet S/R szempontbol... es ugyszinten szivesen megneznem ennek a villakkal valo elemzeset is, ha valaki villas eszkozzel lenne szives erre, megkoszonnem.
Régi 2017-09-21, 09:27   #206 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
chARTist eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem nincs neked efféle gondod :-)
Idézet:
Szia!

Hogy mit javasoljak neked? Egyetértve Chartisttal biztos vagyok abban, hogy nem vagy rászorülva a tanácsaimra.
Koszonom, hogy kinezitek belolem ezt... viszont a kerdesem komoly volt. Meg dolgozok a kereskedesi stilusom trade menedzsment reszen, mert ez az ami tenyleg nagyon nehez es elegge tokeletlen vagyok benne... Elorelatni a piacot mondhatni gyerekjatek egy nyitott pozi menedzselesevel szemben (beszelunk elo szamlas nagy pozikrol, real time-ban es nem visszanezetbol)... es van meg amit fejlodjek ezen a teren, ket nagyon jo peldat is hozok ra:

1. USDCAD: 2016 novembereben (ahol a narancssarga nyil van) mondhatni tokeletes elorejelzest adtam el azzal kapcsolatban, hogy mi fog tortenni az elkovetkezo 1-2 evben... http://www.tradingview.com/chart/USDCAD/dP9bAFhl/ az arfolyam ezt mondhatni pipre pontosan be is tartotta, meg most 1 ev utan is azt mondhatni... ami nem kicsi dolog (minden szerenyseg ellenere)!!!

legyen-tied-honap-kereskedese-usdcad-forecast.png
a zold es piros sav itt nem a pozira szol, hanem szemleltetesi eszkoz csak...

Kivartam szepen a tokeletes beallot (2017 majusa korul, tehat 7 honapot varva ra), bealltam shortba pipre pontosan az impulzus csucsan (ahol a zold sav kezdodik) es talald ki mi tortent... megfogtam az 1200 pipes zuhanasbol (amennyit a zold+piros sav tart) eros 70 pipet (amennyit a zold sav tart)... (agyrem!!!) ha miertekre gondolok ezek jutnak eszembe:
- tultredeltem magam, tul nagy pozival szalltam be es megvakitott a 70 pipre eso profit (tudom, most visszanezetbol mekkora hulyesegnek tunik a kiszallas, igy 1200 pip utan... de ebbol adodik a masodik pont)
- azt gondoltam, hogy kiveszek 70 pip profitot, varok egy korrekcios 2.-ik hullamot es ujraallok... ez mar nem kovetkezett be, mert mar nem volt ra lehetoseg, szakadt tovabb az ar... tehat egy jo, hosszutavu trade mikromenedzselese nem a legjobb otlet...
- a kovetkezo zaszlonal a beallo mar nem nezett ki olyan jol, igy ezt hanyagoltam (megjegyzem, hogy ha lett volna egy nyitott profitban levo pozim, akkor most siman ratettem volna meg egy pozit, de igy nem volt kedvem visszaadni a piacnak a meglevo profitot, vagy valami ilyesmi lehetett a fejemben...)

2. EURNZD: majdnem tokeletesen ugyanez tortent mint a USDCAD eseten, csak itt long volt a pozi, 3 honapot vartam a tokeletes beallora, januarban bealltam es 120 pip utan kivettem a profitot... utana meg neztem hogyan megy meg 1000 pipet nelkulem...

Azota mar sokat fejlodtem e teren, a GBPJPY treden mar 835 pipet fogtam, ellenallva a kisertesnek, hogy tegyem el a profitot stb. ugyanezt gyakorlom most az EURGBP-n, ezert volt a kerdes... tudalatti modon megerositest kivantam kapni a mikromenedzselesre vagyis, hogy mas is jo otletnek tartja, ha most elteszem a profitot es aztan majd meglatjuk... ...felismertem a mintat, orvoslom...
Régi 2017-09-21, 10:08   #207 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 606
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
... Elorelatni a piacot mondhatni gyerekjatek egy nyitott pozi menedzselesevel szemben ....

Idézet:
1. USDCAD: 2016 novembereben (ahol a narancssarga nyil van) mondhatni tokeletes elorejelzest adtam el azzal kapcsolatban, hogy mi fog tortenni az elkovetkezo 1-2 evben... http://www.tradingview.com/chart/USDCAD/dP9bAFhl/ az arfolyam ezt mondhatni pipre pontosan be is tartotta, meg most 1 ev utan is azt mondhatni... ami nem kicsi dolog (minden szerenyseg ellenere)!!!

Kivartam szepen a tokeletes beallot (2017 majusa korul, tehat 7 honapot varva ra), bealltam shortba pipre pontosan az impulzus csucsan (ahol a zold sav kezdodik) es talald ki mi tortent... megfogtam az 1200 pipes zuhanasbol (amennyit a zold+piros sav tart) eros 70 pipet (amennyit a zold sav tart)... (agyrem!!!) ha miertekre gondolok ezek jutnak eszembe:
- tultredeltem magam, tul nagy pozival szalltam be es megvakitott a 70 pipre eso profit (tudom, most visszanezetbol mekkora hulyesegnek tunik a kiszallas, igy 1200 pip utan... de ebbol adodik a masodik pont)
- azt gondoltam, hogy kiveszek 70 pip profitot, varok egy korrekcios 2.-ik hullamot es ujraallok... ez mar nem kovetkezett be, mert mar nem volt ra lehetoseg, szakadt tovabb az ar... tehat egy jo, hosszutavu trade mikromenedzselese nem a legjobb otlet...
- a kovetkezo zaszlonal a beallo mar nem nezett ki olyan jol, igy ezt hanyagoltam (megjegyzem, hogy ha lett volna egy nyitott profitban levo pozim, akkor most siman ratettem volna meg egy pozit, de igy nem volt kedvem visszaadni a piacnak a meglevo profitot, vagy valami ilyesmi lehetett a fejemben...)

Bár a hideg kiráz néhány jövővel kapcsolatos (már, már tarott kártyából jóslós, határozottanállítomhogymilesz...) mondatodon, de azért pár dolgot leírnék, mint személyes megtapasztalás pl usd/cad manageléssel kapcsolatban, ami szerintem nem is olyan nagyon bonyolult dolog.

1. kép a napi chart, amin a napnál is világosabbak a szintek.
Bár tudom te S/R betegségből már kinőttél, de azért a szintek, azok szintek.
Legalábbis véleményem szerint vizszintes vonalakat még a legkevésbé tapasztalt szereplők is tudnak húzni ezen a charton is.

legyen-tied-honap-kereskedese-usdcad-daily.jpg

A másik az örök sláger a fibo szintek.
Ezt is tudjuk még a nagy könyvből hogy mi számít, mi nem, így nem is ragoznám túl, tudja mindenki.
Nálam a bejelölt szint adja magát, meg kell játszani.
Bár veled ellentétben fogalmam sincs hogy mi fog történni a jövőben, vagy másnap, nemhogy 1 év múlva, de azért szoktam tradelni.
Ha tudnám a jövőt akkor stop-ot nem használnék, de mivel nem tudom, így használok.
Tehát stop az utolsó csúcs és a napi fibo 61,8 fölött.
Célár meg a az ápr 20.-i alj, mert ugye ez is napnál világosabb szint.

Managelés.

Ha ilyen erős trend alakul ki, mint azt az ábra is mutatja és napi célárat akarok lekereskedni, managelni, akkor nyilvánvaló hogy micromanagelés szóba sem jöhet.
Legfeljebb elvi célár előtt válthat az ember hasonlóra.

Mutatom a képet, pl. egy megfelelő managelésre ilyen szituációban.
Célár előtt h1 idősíkban megelőző korrekciós szakaszok teteje, vagy ahogy a képemen látod visszamenőleg a második korrekciós szakasz teteje.
Ez kicsit konzervatívabb, nem annyira szűk követés.
Célár előtt még így is kb 2x akkora stop, mint ami célárig van szakasz.
Én pl valami hasonló logika mentén tudok megfogni egy ekkora esésben közel 9000 pontot, ha már hosszabb idősíkot veszünk alapul.
legyen-tied-honap-kereskedese-usdcadh1.jpg
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-21, 10:26   #208 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Koszonom, hogy kinezitek belolem ezt... viszont a kerdesem komoly volt. Meg dolgozok a kereskedesi stilusom trade menedzsment reszen, mert ez az ami tenyleg nagyon nehez es elegge tokeletlen vagyok benne... Elorelatni a piacot mondhatni gyerekjatek egy nyitott pozi menedzselesevel szemben (beszelunk elo szamlas nagy pozikrol, real time-ban es nem visszanezetbol)... es van meg amit fejlodjek ezen a teren
Szia Equalizer!

Ezen a területen nekem is nagyon sok fejlődni valóm van, ezért amit mondani tudok az csak vak vezet világtalant... De hátha:

1. Statisztikázz! Tudom, ez nem ma fogja megoldani a problémádat, de szerintem ez az egyetlen út, hogy tisztán láss a mi éri meg tekintetében. Az nagyon klassz és egy jó irányba tett lépes, hogy megvannak a múltbéli „sérelmek” jegyzőkönyvei a fiókban. Húúú, mennyit kerestem volna... De ha csak ezek vannak meg és az utólag bizonyíthatóan jogosan 1-2 száz pipben lezártakét nem teszed mellé könnyen becsapod magadat. Egy 1000 pipes lehetőség elszalasztása nem is olyan fájó, ha bizonyítani tudod magadnak, hogy előtte 10 alkalommal igenis helyes volt ugyanolyan érzések és hasonló piaci szituáció mentén 200 pip nyerőben lezárni a pozíciót. Hisz így nem mínusz 1000, hanem valójában plusz 2000 nyerőben vagy. A plusz 1000 trade végigülése az egónak jó, ez nem kérdés. De, ha sokkal többször nem jön be, mint igen a kockás lap könnyen bebizonyíthatja, hogy magas az ára, és nem éri meg. Vagy igen, de a lényeg, hogy ezt ne az érzéseid, hanem a számok döntsék el.

2. Objektivizálj! Minden helyzet más és más, ugyanakkor valójában mégsem. Lehet, hogy nem 5-10, hanem húsz tipikus döntési típus helyzet van egy tradben, de a szám mindenképpen véges. A Te viszonyulásod hozzájuk viszont végtelen! Ha nincsenek egyértelmű szabályaid, melyek esőben, szélben, ha cigánygyerekek hullanak az égből akkor is kötnek téged, akkor könnyen elsodor a pillanatnyi hangulatod, a lebegő nagysága, vagy éppen az előző tradek sikere vagy sikertelensége. És nem döntesz jól. Vagy ha igen, a jövőben minden ilyen elven meghozott döntés véletlenszerű lesz, futóhomok, melyre nem építkezhetsz. Regulázd meg az egódat! Azonosítsd a döntési pontokat, szedd ízekre az ott előforduló piaci és mentális szituációkat és a statisztikád alapján hozz egyértelmű szabályokat. Ha ez meg ez lesz ezt meg ezt fogom tenni. Nincs de!

A trading paradoxona, hogy elsősorban a szabadságra vágyó emberek vágnak bele, de csak az lesz sikeres, aki megkérdőjelezhetetlen szabályokkal képes önön szabadságát megregulázni .
Régi 2017-09-21, 12:42   #209 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

es talald ki mi tortent... megfogtam az 1200 pipes zuhanasbol (amennyit a zold+piros sav tart) eros 70 pipet ...

2. EURNZD: majdnem tokeletesen ugyanez tortent mint a USDCAD eseten, csak itt long volt a pozi, 3 honapot vartam a tokeletes beallora, januarban bealltam es 120 pip utan kivettem a profitot... utana meg neztem hogyan megy meg 1000 pipet nelkulem...

A

Más idősíkon ugyan, de arányaiban hasonlóan én is jártam már így. Sőt, gondolom, még sokan.
Ezt megemészteni számomra sokkal nagyobb mentális kihívás, mint egy nagyobb vesztő sorozaté.
Mint a kártyavár. Sokáig tervezgeted, építgeted, s a vége felé, ami talán a legfontosabb, összeomlik az egész. És tudod, hogy k….va sokára lesz ilyen lehetőséged megint. Kezdheted az egészet elölről.

És itt még az a mentális önfelmentés sincs meg, mint egy hagyományos munkahelyen, ahol pillanatok alatt megtalálod, hogy ki mindenki felel mindenért, csak nem te.
Itt le kell nyelni, hogy a végeredmény a te döntéseid sorozatának végkifejlete.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-21, 13:34   #210 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Equalizer!

Ezen a területen nekem is nagyon sok fejlődni valóm van, ezért amit mondani tudok az csak vak vezet világtalant... De hátha:

1. Statisztikázz! Tudom, ez nem ma fogja megoldani a problémádat, de szerintem ez az egyetlen út, hogy tisztán láss a mi éri meg tekintetében. Az nagyon klassz és egy jó irányba tett lépes, hogy megvannak a múltbéli „sérelmek” jegyzőkönyvei a fiókban. Húúú, mennyit kerestem volna... De ha csak ezek vannak meg és az utólag bizonyíthatóan jogosan 1-2 száz pipben lezártakét nem teszed mellé könnyen becsapod magadat. Egy 1000 pipes lehetőség elszalasztása nem is olyan fájó, ha bizonyítani tudod magadnak, hogy előtte 10 alkalommal igenis helyes volt ugyanolyan érzések és hasonló piaci szituáció mentén 200 pip nyerőben lezárni a pozíciót. Hisz így nem mínusz 1000, hanem valójában plusz 2000 nyerőben vagy. A plusz 1000 trade végigülése az egónak jó, ez nem kérdés. De, ha sokkal többször nem jön be, mint igen a kockás lap könnyen bebizonyíthatja, hogy magas az ára, és nem éri meg. Vagy igen, de a lényeg, hogy ezt ne az érzéseid, hanem a számok döntsék el.

2. Objektivizálj! Minden helyzet más és más, ugyanakkor valójában mégsem. Lehet, hogy nem 5-10, hanem húsz tipikus döntési típus helyzet van egy tradben, de a szám mindenképpen véges. A Te viszonyulásod hozzájuk viszont végtelen! Ha nincsenek egyértelmű szabályaid, melyek esőben, szélben, ha cigánygyerekek hullanak az égből akkor is kötnek téged, akkor könnyen elsodor a pillanatnyi hangulatod, a lebegő nagysága, vagy éppen az előző tradek sikere vagy sikertelensége. És nem döntesz jól. Vagy ha igen, a jövőben minden ilyen elven meghozott döntés véletlenszerű lesz, futóhomok, melyre nem építkezhetsz. Regulázd meg az egódat! Azonosítsd a döntési pontokat, szedd ízekre az ott előforduló piaci és mentális szituációkat és a statisztikád alapján hozz egyértelmű szabályokat. Ha ez meg ez lesz ezt meg ezt fogom tenni. Nincs de!

A trading paradoxona, hogy elsősorban a szabadságra vágyó emberek vágnak bele, de csak az lesz sikeres, aki megkérdőjelezhetetlen szabályokkal képes önön szabadságát megregulázni .
Szia!

Ennel is tovabbmenve, szerintem ez egy olyan terulet ahol sosem tudsz teljesen kifejlodni... mindig lesz fejlodnivalo, levonando tanulsag stb. - de ez igy van rendjen.

Az 1.-es pontoddal teljesen egyetertek, a statisztika az a nelkulozhetetlen elemense a kereskedesnek amin mulik a dolog, ugy a beallok es kiszallok, mint a targetek/stoppok valoszinusege teren. Megvan nekem a "huuu, mekkora mazli, hogy kiszalltam" adatbazisom is viszont a "huuu, mekkorat kaszalhattam volna, ha maradtam volna a poziban" lenyegesen vastagabb... ez abbol kovetkezik, hogy statisztikailag tobbszor fut ki egy USDCAD tipusu C hullam vagy EURNZD tipusu 3.-ik hullam, mint sem es en ezeket a C hullamokat (vagy 3.-ik vagy 5.-ik) szeretem elcsipni, ezek azok amelyek, az egonoveles mellett, a tarcadat is vastagitjak.

A 2.-ik pontoddal is egyetertek, objektiv szabalyok szuksegesek. Ezert nem szeretem pl. a hagyomanyos EW teoriat, mivel a szabalyok tul lazak (pl. EWI count eseteben csak amulok amikor egy 2.-ik hullam 5 gyertyabol all es ugyanazon impulzus 4.-ik hullama pedig 140 gyertya... a "the looks of it" igy nincs biztositva es majdnem biztos, hogy a struktura nem jol van megjosolva altaluk, innen az az oriasi tevedesi rata az elorejelzeseikben).

Regulázd meg az egódat! Azonosítsd a döntési pontokat, szedd ízekre az ott előforduló piaci és mentális szituációkat és a statisztikád alapján hozz egyértelmű szabályokat. Ha ez meg ez lesz ezt meg ezt fogom tenni. Nincs de! - ez egy nagyon jo tanacs! Es nem konnyu gyakorlatba ultetni, de szukseges... majd latni fogod amikor megerik neked is a hullamelmelet. Elvileg megvannak/kiepitettem az objektiv szabalyokat, de vajmi kevesszer kerulok oda, hogy be is tartsam oket, foleg ami a kiszallokat illeti, de a beszallok eseteben is hajlamos vagyok elsietni a pillanatot...meg.

A trading paradoxona, hogy elsősorban a szabadságra vágyó emberek vágnak bele, de csak az lesz sikeres, aki megkérdőjelezhetetlen szabályokkal képes önön szabadságát megregulázni . - igy van! Ezt mottokent is lehetne hasznalni.
Régi 2017-09-21, 14:13   #211 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
pl usd/cad manageléssel kapcsolatban, ami szerintem nem is olyan nagyon bonyolult dolog.

1. kép a napi chart, amin a napnál is világosabbak a szintek.
Bár tudom te S/R betegségből már kinőttél, de azért a szintek, azok szintek.
Legalábbis véleményem szerint vizszintes vonalakat még a legkevésbé tapasztalt szereplők is tudnak húzni ezen a charton is.

A másik az örök sláger a fibo szintek.
Ezt is tudjuk még a nagy könyvből hogy mi számít, mi nem, így nem is ragoznám túl, tudja mindenki.
Nálam a bejelölt szint adja magát, meg kell játszani.
Bár veled ellentétben fogalmam sincs hogy mi fog történni a jövőben, vagy másnap, nemhogy 1 év múlva, de azért szoktam tradelni.
Ha tudnám a jövőt akkor stop-ot nem használnék, de mivel nem tudom, így használok.
Tehát stop az utolsó csúcs és a napi fibo 61,8 fölött.
Célár meg a az ápr 20.-i alj, mert ugye ez is napnál világosabb szint.

Managelés.

Ha ilyen erős trend alakul ki, mint azt az ábra is mutatja és napi célárat akarok lekereskedni, managelni, akkor nyilvánvaló hogy micromanagelés szóba sem jöhet.
Legfeljebb elvi célár előtt válthat az ember hasonlóra.

Mutatom a képet, pl. egy megfelelő managelésre ilyen szituációban.
Célár előtt h1 idősíkban megelőző korrekciós szakaszok teteje, vagy ahogy a képemen látod visszamenőleg a második korrekciós szakasz teteje.
Ez kicsit konzervatívabb, nem annyira szűk követés.
Célár előtt még így is kb 2x akkora stop, mint ami célárig van szakasz.
Én pl valami hasonló logika mentén tudok megfogni egy ekkora esésben közel 9000 pontot, ha már hosszabb idősíkot veszünk alapul.
Csatolás 11127
Kielemzem kicsit a te chartodat ugy ahogy en lattam annak idejen real time-ban... (visszanezetbol mindig sokkal jobban tudom en is, hogy mit kellett volna csinalni.

legyen-tied-honap-kereskedese-screen-shot-9-21-2017-3.43-pm.jpg

Abban a pontban ahol te mutatod a beallot, visszanezetbol tokeletes hely volt... de en anno onnan egy sarga trendvonalrol valo visszapattanot vartam es egy ujabb csucsot, mivel a MACD nem mutatott divergenciat es a 61.8% sem volt elerve... az volt a pont ahol merlegelve a helyzetet ugy dontottem, hogy rizikos beallni...aztan amikor esni kezdett, a trendvonal attorese miatt a kovetkezo zaszlonal is jo beszallo pont volt, de ott ugy gondoltam, hogy csak egy 5.-ik hullam kovetkezik (a rozsaszin) egy nagyobb korrekcio elott, es az mar nem bolt... tevedes volt, mert valamelyik hullam egy extended-re sikerult es zuhant tovabb... onnan lefele mar nem volt hely ahol beszallni... ennyi a sztori. Ha a hetes idosikot nezzuk ennek boven van meg helye lefele menni, de hol allj be, hogy biztos legyel, hogy nem korrektalja ki a stoppodat?

a napnál is világosabbak a szintek. - az en nezetem szerint minden olyan vizszintes vonal amit rahuzol a chartra az a napnal is vilagosabban S/R szinteket mutat... nezd csak meg a fib vonalaidat peldakent... mindegyikre ra tudod magyarazni visszamenet, hogy az egy szint... emiatt nekem nem koser az S/R. Es a problema nem is visszanezetben van, mert ott tenyleg a napnal is vilagosabb minden... hanem real time-ban, ahol szerintem kaszino ize van akkor, amikor dontened kell, hogy akkor most ez a szint S/R vagy sem, visszapattan vagy sem, bealljak vagy sem, hova tegyem a stoppom stb... nekem ez nem ment es most mar tuti biztos, hogy nem is menne tobbet soha.

Tehát stop az utolsó csúcs és a napi fibo 61,8 fölött. - ez igy ebben a felallasban a mai pillanatig egy 1:2 R/R trade... ami nekem, 4-5 honap elteltevel, nem felel meg, az ido tavlata miatt. Ugyanebbol a trade-bol, a strukturakat ismerve, ki tudsz hozni egy 1:50 trade-et, ott beallva ahol en alltam be, azzal a kulonbseggel, hogy vegigvezeted a vart hullamot es nem chickenshit-elsz ki a trade-bol... vegyuk peldanak okaert az EURGBP trade-et, ott sokan nem ertettek, hogy miert van mar 9 "sikertelen" trade-em rajta... de megmagyarazom miert: mert a csucsot akarom elkapni, mert igy, ha mondjuk mind a 9 trade-em veszteseg lett volna eddig (de nem volt, mert osszessegeben profitosak voltak), igy is az, hogy elkaptam azt a pontot amit vadasztam eddig a pillanatig is 1:27 R/R-t biztositott ami mar 3-szor tobb mint ha mind a 9-en 1R-t vesztettem volna (ha most megallitanam a pozit, ekkora profitot konyvelhetek el). De effektiv ebben a pillanatban kb. 1:30 R/R-ben van a pozi (amiatt, hogy a 9 eddigi trade osszesitve kb. 3R profitot termelt). Szoval, rossz gondolkodasmod?

Én pl valami hasonló logika mentén tudok megfogni egy ekkora esésben közel 9000 pontot, ha már hosszabb idősíkot veszünk alapul. - magyarazd pict meg, hogy hogyan fogsz 9000 pontot egy 1000 pontos esesben? Raepitesz a poziciodra es igy osszeadod az 1R-es pozik altalt termelt osszpont erteket? Volt egyszer egy oktato amely S/R kereskedest okatatott (de senki a csoportbol, beleertve az oktatot is, sosem volt nyereseges hosszabb tavon kereskedesbol, 3-4 honap utan mindenki otthagyta a francba az S/R-t... oktatoi szempontbol viszont kurva jo biznisz volt, a kurzus ara $5000 volt es ezert kaptal egy nagy lofaszt a vegen, es meg a szamlad is elment a francba), ott lattam olyat, hogy ramagyarazta egy 120 pipes mozgasra, hogy azon 1700 pipet keresett, en meg neztem, hogy wtf?
Régi 2017-09-21, 14:19   #212 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Más idősíkon ugyan, de arányaiban hasonlóan én is jártam már így. Sőt, gondolom, még sokan.
Ezt megemészteni számomra sokkal nagyobb mentális kihívás, mint egy nagyobb vesztő sorozaté.
Mint a kártyavár. Sokáig tervezgeted, építgeted, s a vége felé, ami talán a legfontosabb, összeomlik az egész. És tudod, hogy k….va sokára lesz ilyen lehetőséged megint. Kezdheted az egészet elölről.

És itt még az a mentális önfelmentés sincs meg, mint egy hagyományos munkahelyen, ahol pillanatok alatt megtalálod, hogy ki mindenki felel mindenért, csak nem te.
Itt le kell nyelni, hogy a végeredmény a te döntéseid sorozatának végkifejlete.
Sokáig tervezgeted, építgeted, s a vége felé, ami talán a legfontosabb, összeomlik az egész. És tudod, hogy k….va sokára lesz ilyen lehetőséged megint. Kezdheted az egészet elölről. - igy van... az a szerencse, hogy van egy csomo forex paros + indexek + arucikkek + energiahordozok + reszvenyek ahol ha komolyan nekiallsz, minden nap kapsz legalab egy ilyen hosszutavu lehetoseget... de kinek van ideje/lehetosege mindet elemezni?

És itt még az a mentális önfelmentés sincs meg, mint egy hagyományos munkahelyen, ahol pillanatok alatt megtalálod, hogy ki mindenki felel mindenért, csak nem te. - ez is igy van! Itt jon az amit mar egy masik topicban is mondtam, hogy a kereskedest bizniszkent kell felfogni... ott meg a szabaly egyszeru: a te penzed -> a te nyereseged -> a te erdemed --> de a te felelosseged is, ha balul sul el...
Régi 2017-09-21, 16:00   #213 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás USDCHF sell setup

Egyesek savozast latnak ebbe bele, masok S/R szinteket, megint masok meg strukturakat... mindegy is mit latsz benne addig amig tudod, hogy hogyan tredeld meg ezeket a nagy valoszinusegu setup-okat.

En itt egy lefelejovo impulzust koveto flat korrekciot latok aminek a C hullamaban vagyunk szerintem, ez most vagy atuti az elozo csucsot (expanded flat) vagy nem (running flat), de mindenkepp a lefelejovo trenden belul szeretnem ha fordulna lefele... azt is megkockaztatom, hogy kis stoppal a lefelejovo trendvonalat (piros) ha eleri, beallok, de a legbiztosabb akkor van amikor a C hullam trendvonala torik es egy kisebb idosiku zaszlo alakul ki (a nyil), onnan mehet a kovetkezo es egyben utolso impulzus lefele. Szep trade.

legyen-tied-honap-kereskedese-usdchf-sell-setup.png

Az EURAUD +25 pip lett... 200+ pip profit utan... ez van. a problema ott lesz, ha ez a 2.-ik hullam nem flat korrekcio volt mint ahogy lattam, hanem egy expanded triangle (ez meg azzal jar, hogy kivesz a pozibol BE-ben es utana csak beszakad...idegesito formacio)... de nagyon ritka amugy igy statisztikailag hanyagolhato... sokkal inkabb azt latom bele, hogy ez az impulzus lefele volt a C hullam igy kesz a nagyobb flat es most atszakitjuk az elozo csucsot...
Régi 2017-09-21, 16:27   #214 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Tback!

Először is szívből gratulálok a tradehez. Javasolnám Forexklubnak, hogy ugyan nem nevezésnek szántad, és valószínűleg a 10 ropira sincs igazán szükséged, de érdemes lenne fontolóra venni, hogy Te legyél Mr. Szeptember.

Mindemellett néhány kérdésem lenne szigorúan tanulás és nem kötekedés végett:

1. A napos gyorsuló trendvonal letörését követő beszállód tökéletes és kézenfekvő. Azt ugyanakkor nem értettem, hogy miért a fibó 62 fölé tetted a stoppot, hisz így kb. 420 pip risket kellett felvállalnod, szemben ha a belépési setupként szolgáló korrekciós zászló H1 trend (140 pip) vagy a fibo 50 fölé (150 pip) teszed a stopot, hisz így kb háromszor akkora pozit vehettél volna fel. Nyilván az csak egy dolog, hogy itt éppen bejött volna ez a bevállalósabb mutatvány, engem inkább az elv és a mögöttes véleményed érdekel: az én felfogásomban, ha felszúr, vagy felaraszol a setup csúcs fölé az ár, akkor megdőlt a koncepcióm. Az extra 300 pip kockázat helyett inkább újra belépek az eredeti ponton, ha a környezet újra csökkenést valószínűsít, igaz ez az extra kör a tág stophoz képest 1R veszteségbe kerül. De számoljunk: Ha egy ezres a risk a 420 pip stop 900 pipen kb 2,1 RR-t jelent. Háromszoros pozival ugyanez a risk, de 140 pipes stoppal 6,4x-es RR. Ebbe elvben (a pszihés amortizációval nem kalkulálva) 4 vesztes kibeszálló belefér, hogy hasonló eredményt érjünk el.

2. Respekt, ha az indulásnál (1,34) már a 2016 áprilisi mélypont (1,246) érintésére spekuláltál. Nekem ez a trade kimaradt, de így utólag értékelve őszintén bevallom az 1,3-as szintnél tovább a belépéskor nem terveztem volna. Menet közben, látva a reakciókat (illetve annak hiányát) már lehet, hogy továbbengedem, de a startnál megzavart volna, hogy a hetes mozgás brutál long, ráadásul a beszálláskor a napos long trendnek is csak a gyorsuló trendvonala tört meg, a bázis trendvonal csak 1,33-nál, a trend pedig 1,3-nál esett el. Egy szó mint száz: nekem ehhez Elliott kell(ene), hogy ilyan nagyot merjek álmodni. Te milyen szempontokat mérlegeltél a cél kitűzésekor? Ez szerintem korántsem másodlagos kérdés, hisz utána ehhez rendelted hozzá a trade managementet is.

3. Írod: „Célár előtt még így is kb 2x akkora stop, mint ami célárig van szakasz.” Ezen bevallom, kicsit fennakadtam. Az egyik legracionálisabb tradertársnak tartalak, akinek mindig érdemes odafigyelni a szavára. Épp ezért nem értem, annak mi értelme, hogy egy egység nyerőért kettőt kockáztass, még ha ez a lebegő nyereségből kerül is megfinanszírozásra. Lehet, hogy ez hibám és nyugodtan erősítsd meg, ha szerinted igen, de én a lebegőre nem tudok úgy tekinteni, mint ami virtuális. Hisz, ha lezárom valósággá válik, ugyanolyan tőkévé, mint amit beutaltam. Fogcsikorgatva ugyan, de azt már kezdem megtanulni, hogy ráépítéskor, stop megállapításkor költségnek tekintsem, de csak akkor, ha pozitív az ügylet várható értéke. Ebben az esetben ez nem áll fenn, vagy valamit félreértek?

Megjegyzés Equalizernek:
Tback pontban (6. számjegy), Te pipben (5. számjegy) számolsz. Szerintem ez okozza a félreértést a hogyan lehet 9000 pont megfogni egy ezer pipes mozgásból kérdésben
Régi 2017-09-21, 16:51   #215 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kielemzem kicsit a te chartodat ugy ahogy en lattam annak idejen real time-ban... (visszanezetbol mindig sokkal jobban tudom en is, hogy mit kellett volna csinalni.
Félreértesz, én nem elmondtam mit kellett volna csinálni, hanem csináltam. Mindössze csupán a sopánkodásod késztetett arra hogy megosszam a dolgot, semmi más motíváció nem volt.

Idézet:
Abban a pontban ahol te mutatod a beallot, visszanezetbol tokeletes hely volt... de en anno onnan egy sarga trendvonalrol valo visszapattanot vartam es egy ujabb csucsot, mivel a MACD nem mutatott divergenciat es a 61.8% sem volt elerve... az volt a pont ahol merlegelve a helyzetet ugy dontottem, hogy rizikos beallni...aztan amikor esni kezdett, a trendvonal attorese miatt a kovetkezo zaszlonal is jo beszallo pont volt, de ott ugy gondoltam, hogy csak egy 5.-ik hullam kovetkezik (a rozsaszin) egy nagyobb korrekcio elott, es az mar nem bolt... tevedes volt, mert valamelyik hullam egy extended-re sikerult es zuhant tovabb... onnan lefele mar nem volt hely ahol beszallni... ennyi a sztori. Ha a hetes idosikot nezzuk ennek boven van meg helye lefele menni, de hol allj be, hogy biztos legyel, hogy nem korrektalja ki a stoppodat?
Ez nem visszanézetből volt, hanem megvolt és ennyi.
Nem kereskedem fibo szintre, csupán feltettem hogy 61,8-on fordult.
Hogy elérte, vagy volt még 10 pip, az szerintem lényegtelen, mivel nem ezen a szinten volt a belépő, hanem egy már elindult short hullámban.
A fibo felhúzható már május 4.-én, tehát azt nem utólag tesszük oda, ha egyáltalán valaki felteszi.

Idézet:
a napnál is világosabbak a szintek. - az en nezetem szerint minden olyan vizszintes vonal amit rahuzol a chartra az a napnal is vilagosabban S/R szinteket mutat... nezd csak meg a fib vonalaidat peldakent... mindegyikre ra tudod magyarazni visszamenet, hogy az egy szint... emiatt nekem nem koser az S/R. Es a problema nem is visszanezetben van, mert ott tenyleg a napnal is vilagosabb minden... hanem real time-ban, ahol szerintem kaszino ize van akkor, amikor dontened kell, hogy akkor most ez a szint S/R vagy sem, visszapattan vagy sem, bealljak vagy sem, hova tegyem a stoppom stb... nekem ez nem ment es most mar tuti biztos, hogy nem is menne tobbet soha.
Nem magyaráztam rá egyik fibó szintre sem, sőt mint írtam ezeket nem is nézem. Más elv szerint kereskedem.

Idézet:
B]Tehát stop az utolsó csúcs és a napi fibo 61,8 fölött.[/B] - ez igy ebben a felallasban a mai pillanatig egy 1:2 R/R trade... ami nekem, 4-5 honap elteltevel, nem felel meg, az ido tavlata miatt. Ugyanebbol a trade-bol, a strukturakat ismerve, ki tudsz hozni egy 1:50 trade-et, ott beallva ahol en alltam be, azzal a kulonbseggel, hogy vegigvezeted a vart hullamot es nem chickenshit-elsz ki a trade-bol... vegyuk peldanak okaert az EURGBP trade-et, ott sokan nem ertettek, hogy miert van mar 9 "sikertelen" trade-em rajta... de megmagyarazom miert: mert a csucsot akarom elkapni, mert igy, ha mondjuk mind a 9 trade-em veszteseg lett volna eddig (de nem volt, mert osszessegeben profitosak voltak), igy is az, hogy elkaptam azt a pontot amit vadasztam eddig a pillanatig is 1:27 R/R-t biztositott ami mar 3-szor tobb mint ha mind a 9-en 1R-t vesztettem volna (ha most megallitanam a pozit, ekkora profitot konyvelhetek el). De effektiv ebben a pillanatban kb. 1:30 R/R-ben van a pozi (amiatt, hogy a 9 eddigi trade osszesitve kb. 3R profitot termelt). Szoval, rossz gondolkodasmod?
Én nem mondtam hogy rossz gondolkodásmód. Megítélni sem tudom, nem szeretnék állást foglalni.
Ha 9 trade 3R-t termel, az lehet akár jó is, meg kevésbé.
Nézőpont és egyéni stratégia kérdése.

Idézet:
magyarazd pict meg, hogy hogyan fogsz 9000 pontot egy 1000 pontos esesben? [/U][/B]Raepitesz a poziciodra es igy osszeadod az 1R-es pozik altalt termelt osszpont erteket?
Elmagyarázom "pict".
Ha valami 1,34130-ről leesik 1,25300-ra, az 8,830 pontot esett.
Ez nálam a "közel 9000 pont".
Javaslok egy számológépet, néha hasznos lehet a sok trade között.

u.i. 1 pip= 10 pont ennél a terméknél.
Régi 2017-09-21, 17:26   #216 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Tback!

Először is szívből gratulálok a tradehez. Javasolnám Forexklubnak, hogy ugyan nem nevezésnek szántad, és valószínűleg a 10 ropira sincs igazán szükséged, de érdemes lenne fontolóra venni, hogy Te legyél Mr. Szeptember.

Mindemellett néhány kérdésem lenne szigorúan tanulás és nem kötekedés végett:

1. A napos gyorsuló trendvonal letörését követő beszállód tökéletes és kézenfekvő. Azt ugyanakkor nem értettem, hogy miért a fibó 62 fölé tetted a stoppot, hisz így kb. 420 pip risket kellett felvállalnod, szemben ha a belépési setupként szolgáló korrekciós zászló H1 trend (140 pip) vagy a fibo 50 fölé (150 pip) teszed a stopot, hisz így kb háromszor akkora pozit vehettél volna fel. Nyilván az csak egy dolog, hogy itt éppen bejött volna ez a bevállalósabb mutatvány, engem inkább az elv és a mögöttes véleményed érdekel: az én felfogásomban, ha felszúr, vagy felaraszol a setup csúcs fölé az ár, akkor megdőlt a koncepcióm. Az extra 300 pip kockázat helyett inkább újra belépek az eredeti ponton, ha a környezet újra csökkenést valószínűsít, igaz ez az extra kör a tág stophoz képest 1R veszteségbe kerül. De számoljunk: Ha egy ezres a risk a 420 pip stop 900 pipen kb 2,1 RR-t jelent. Háromszoros pozival ugyanez a risk, de 140 pipes stoppal 6,4x-es RR. Ebbe elvben (a pszihés amortizációval nem kalkulálva) 4 vesztes kibeszálló belefér, hogy hasonló eredményt érjünk el.

2. Respekt, ha az indulásnál (1,34) már a 2016 áprilisi mélypont (1,246) érintésére spekuláltál. Nekem ez a trade kimaradt, de így utólag értékelve őszintén bevallom az 1,3-as szintnél tovább a belépéskor nem terveztem volna. Menet közben, látva a reakciókat (illetve annak hiányát) már lehet, hogy továbbengedem, de a startnál megzavart volna, hogy a hetes mozgás brutál long, ráadásul a beszálláskor a napos long trendnek is csak a gyorsuló trendvonala tört meg, a bázis trendvonal csak 1,33-nál, a trend pedig 1,3-nál esett el. Egy szó mint száz: nekem ehhez Elliott kell(ene), hogy ilyan nagyot merjek álmodni. Te milyen szempontokat mérlegeltél a cél kitűzésekor? Ez szerintem korántsem másodlagos kérdés, hisz utána ehhez rendelted hozzá a trade managementet is.

3. Írod: „Célár előtt még így is kb 2x akkora stop, mint ami célárig van szakasz.” Ezen bevallom, kicsit fennakadtam. Az egyik legracionálisabb tradertársnak tartalak, akinek mindig érdemes odafigyelni a szavára. Épp ezért nem értem, annak mi értelme, hogy egy egység nyerőért kettőt kockáztass, még ha ez a lebegő nyereségből kerül is megfinanszírozásra. Lehet, hogy ez hibám és nyugodtan erősítsd meg, ha szerinted igen, de én a lebegőre nem tudok úgy tekinteni, mint ami virtuális. Hisz, ha lezárom valósággá válik, ugyanolyan tőkévé, mint amit beutaltam. Fogcsikorgatva ugyan, de azt már kezdem megtanulni, hogy ráépítéskor, stop megállapításkor költségnek tekintsem, de csak akkor, ha pozitív az ügylet várható értéke. Ebben az esetben ez nem áll fenn, vagy valamit félreértek?

Megjegyzés Equalizernek:
Tback pontban (6. számjegy), Te pipben (5. számjegy) számolsz. Szerintem ez okozza a félreértést a hogyan lehet 9000 pont megfogni egy ezer pipes mozgásból kérdésben

Jaj, csak most olvastam el hogy milyen topicba írtam.
Bocs, nincs szándékomban ilyen nyereményes dologban részt venni, szóval storno az egész, ha itt ez a cél.
Ígérem ez az utolsó, amit ide írok, mert így elég off a dolog.

A mondanivalómnak csupán egy lényege lett volna, Eq-nak arra a felvetésére, hogyan lehet végigkísérni egy trendet, ha benne van az ember.
Pont ez az ami ezek szerint nem ment át, de minden más viszont magyarázatra szorul....

Próbálok rövid lenni.
Ez egy trade a hosszú ídősíkú tradek közül.
Mivel rémlett hogy megvolt ez a trade, így elővettem és megnéztem a feljegyzésembe, hogy mi volt a managelés.
Csupán erre akartam rávilágítani.
Sokszor játszom ilyen tradeket, mert időt és munkát szinte nem igényel, és hoz amennyit hoz.
A +2,1R ar relatív hogy sok, vagy kevés. Összegre elegendő volt.
Nagy +R-es tradeket nem így nyit az ember és annak más is az egész lefolyása, pszicho része.
A nagy várható +R tradeket általában megöli maga a trader! Miért?
Eq leírta. A nem realizált nyerő látványa felborítja a józan észt és a szabályokat.
Ez nagyobb nyomás mint a lebegő vesztő, mert ez ellen kényszert érez az ember hogy zárja a "kockázatosnak tűnő" nyerő tradet.
Sajnos ez gyerekbetegség a tradernél, amit érdemes mielőbb kinőni, vagy kezeltetni.

A pozíció managelés es a pozíció nagyság, valamint a kezdeti R/R arány szoros összefüggésben van az elvárt értékkel, valamint azzal hogy valaki képes végigvezetni a tradet, vagy menet közben változtat.
Gondolom érted az összefüggéseket.
Egyszerűen meg kell találni a helyes arany középutat.
Egyik véglet az alacsony találati arány, viszont magas +R ritkán.
Gyilkos lelkileg...
A másik a véglet a magas a találati arány és mellé a minimális +R.
Ez meg az önbizalmat növeli a végletekig, aminek trader halál a vége.
Szóval valahol a kettő között az ami hosszú távon, jó egészség megőrzése mellett működik is, kis pénzzel is, meg sokkal nagyobbal is.

A másik kérdésedre pedig az a válaszom, hogy ha napi grafikont nézünk akkor ne féljünk "nagyot álmodni", mert abszolut reális az ami usd/cad-on is folyik.
Ugyanezt látnád mondjuk m15-ben, fel sem merülne hogy elmehet e egy esés egy korábbi jól látható völgyig.
Minden csak nézőpont kérdése.
Szóval ez reális, annak ellenére hogy pontban magas érték, de ez nem számít.

Célár előtti logika.
Ha jól látható helyszínre érünk, mint ez a felvetett szituáció, akkor célár előtt döntés van.
pl. -Zárok ha egy egzakt szintet elér.
-Részben zárok ha szintet ér.
-Nem zárok, mert a követő stopom megengedi a további követést.
-Közelebb húzom a követő stopot.
stb...stb...stb....

Jelen szituációban az elvi célárig van mondjuk 600 pont és a stop pedig 1200-ra van éppen.
Mit lehet tenni ilyenkor.
-Megvárni míg lemegy 600-at és nem módosítani a stopot, pl azért mert nincs olyan helyszín ami a tradernek megfelelő lenne.
Én nem szívesen lennék célár elérésekor 600+1200 pont = 1800 pont "kockázatban", mert ez túl távoli, egy ennyire transzparens szintnél.
Akkor már inkább TP az adott szinten.
De ebben az esetben ez egy olyan szituűáció lenne, mintha nyitnék egy tradet -1200 stoppal, +600 tp-vel.
Ilyet meg ugye nem is nyitnék!
Tehát a felé megy a gondolatmenetem, hogy inkább a zárás, mert az elvi tp-nek, ami közel 9000 pont volt, megtette szinte a 95%-át.
Nézzük még mit lehet tenni?

Lezárom mondjuk a felét és kiveszek az induló +2,1R-ből mondjuk +1R-t és a maradékot hagyom a -1200 pontos stoppnál.
Megvan a biztos +1R és lóg a levegőben a többi.
Itt ismét mérlegelni kell hogy az adott terméknél, az adott idősíkban, az adott piaci volatilitás mellett az 1200 pontos stop mire elég?
Véleményem szerint 50% fölötti az esélye annak hogy kiüti a stop, mielőtt olyan helyzetbe húzhatnám, ami a célártól lentebb van, tehát hogy legyen egyáltalán értelme a fél pozi tartásának.
Mert ha kistoppolódik a fél pozi, -1200 ponttal, akkor azon már csak kb +0,85R-t keresek.
Amit összeadva a lezárt +1R-rel, mindössze 1,85R marad.
Tehát ha lezárok célár előtt 600 ponttal teljes pozit, +2R körül, azzal lesz a legjobb a matek.

Sokféle megközelítés létezik.
Nincs jó, nincs rossz, csak mindegyik más.
Nekem az enyém a legjobb logika a jelenlegi tudási, meggyőződési szintemen, amit végig is tudok csinálni minden esetben, anélkül hogy utólag magyarázkodni kelljen magamnak, hogy mit csináltam már megint rosszul, amin változtatnom kell.
Ha nem így hinném, nem ezt csinálnám.

Természetesen minden más megközelítés is érdekel, amit be tudok építeni a saját gondolatvilágomba, majd el tudom vinni a teher nélküli megvalósítás szintjére.

Tudom nem mindenre válaszoltam konkrétan, de ha megérted az elveket, akkor meg fogod érteni a részleteket is magadtól.
Régi 2017-09-21, 18:18   #217 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

Elmagyarázom
Félreértesz, én nem elmondtam mit kellett volna csinálni, hanem csináltam. Mindössze csupán a sopánkodásod késztetett arra hogy megosszam a dolgot, semmi más motíváció nem volt. - ertem. es gratulalok, szep trade volt!

Nem magyaráztam rá egyik fibó szintre sem, sőt mint írtam ezeket nem is nézem. Más elv szerint kereskedem. - asszem nem talal a szo kettonk kozott... mert en sem mondtam, hogy te ramagyaraztad volna... en magyaraztam rajuk ezzel megkerdojelezve hitelesseguket mint S/R szintek... de mindegy, nem kell fennakadni csoppsegeken.

Ha 9 trade 3R-t termel, az lehet akár jó is, meg kevésbé. -
Nézőpont és egyéni stratégia kérdése. - szerintem 10, ugyanazon elkepzeles alapjan bekotott trade, ha hoz 1:30-at olyan feltetelek kozott, hogy az elso 9 hozott 1:3-at es az utolso 1:27-et, az barmilyen standard szerint rendben van... ha allast foglalunk, ha nem.

Ez nálam a "közel 9000 pont". Javaslok egy számológépet, néha hasznos lehet a sok trade között. - ez nalam 900 pip... de beszerzek egy atvalto applikaciot legkozelebbre...
Régi 2017-09-21, 18:26   #218 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Bocs, nincs szándékomban ilyen nyereményes dologban részt venni, szóval storno az egész, ha itt ez a cél.

A mondanivalómnak csupán egy lényege lett volna, Eq-nak arra a felvetésére, hogyan lehet végigkísérni egy trendet, ha benne van az ember.
Pont ez az ami ezek szerint nem ment át, de minden más viszont magyarázatra szorul....
Nagyon jo magyarazat, koszonjuk! Egy dolgot kerlek azert meg arulj el: amikor beleptel es meghataroztad az 1R rizikot, sejtetted elore, hogy az ar megad neked majd 2R-t? Mi alapjan hataroztad meg a targetet?

Egyikunk sem vesz reszt ebben a jatekban, legalabbis en nem... csak azert irogatunk ide, mert itt kezdtunk el beszelgetni (vagy itt folytattuk, mar en sem tudom...) a kulonbozo szakmai temakrol/setupokrol/stb. ...
Régi 2017-09-21, 18:41   #219 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Tback!

Köszönöm szépen a választ!

Csak remélni merem, hogy megbecsülésem jelének szánt, de butának bizonyult megjegyzésem miatt nem fogod elkerülni a jövőben sem ezt a topikot, különösképp, hogy ez az, ami az utóbbi időben még döcög valahogy. De ehhez Rád is szükség van!

Összefoglalód sokat segített. Rávilágított arra, hogy amit eddig erényként éltem meg az valójában kontraproduktív a nagy hullámok elfogásában. Az alacsony stop-nagy pozi kombó 10-20 pip célár mellett teljesen rendben van, de naposon pár száz pip után olyan nagy lesz a lebegő összege, hogy pszihés okokból nem leszek képes végigvinni a tervet (és így végül összességében kevesebbet keresek) Maratont sem sprinttel kell indítani, vagy ha mégis kimondottan erre kell előzetesen trenírozni.
Régi 2017-09-21, 18:42   #220 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nagyon jo magyarazat, koszonjuk! Egy dolgot kerlek azert meg arulj el: amikor beleptel es meghataroztad az 1R rizikot, sejtetted elore, hogy az ar megad neked majd 2R-t? Mi alapjan hataroztad meg a targetet?

Egyikunk sem vesz reszt ebben a jatekban, legalabbis en nem... csak azert irogatunk ide, mert itt kezdtunk el beszelgetni (vagy itt folytattuk, mar en sem tudom...) a kulonbozo szakmai temakrol/setupokrol/stb. ...
A nagy képet nézem amikor nem daytrade a játék lényege.
Talán ezen látszik a legjobban.

legyen-tied-honap-kereskedese-ucw.jpg

Épp most akartam mutatni egy példát a rövid tf-en nyitunk, aztán micromanagelésbe váltunk, ha a helyzet úgy hozza, stb....
Nem fogod elhinni, de voltam annyira balf...sz hogy véletlen zártam a bj longot, stop módosítás helyett.
Nah, ez az a jel, amikor mára abba kell hagyni. Vagy inkább a fórumot kell mellőzni, mert csak kárt tesz az ember számlájában.

legyen-tied-honap-kereskedese-gj-close.jpg

Jó pihenést.
Régi 2017-09-21, 19:23   #221 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

Csatolás 11131

Jó pihenést.
Teged a jovokepeimtol, engem pedig ezektol a bealloktol raz ki a hideg.. a GJ-n az a beallo annak a hosszu bullish candlenek a tetejen mikor mar atutotte az elozo csucsot... az nekem mar keso pillanat egy adott TF-en, olyankor rakom BE-be altalaban... de pont ez a szep ebben, mindenki maskepp csinalja es ha a nap vegen pozitiv vagy a vonal meghuzasa utan, konszisztens modon, akkor az jo strategia.

Nektek is jo pihenest!
Régi 2017-09-21, 19:29   #222 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Tback!

Az alacsony stop-nagy pozi kombó 10-20 pip célár mellett teljesen rendben van, de naposon pár száz pip után olyan nagy lesz a lebegő összege, hogy pszihés okokból nem leszek képes végigvinni a tervet (és így végül összességében kevesebbet keresek) Maratont sem sprinttel kell indítani, vagy ha mégis kimondottan erre kell előzetesen trenírozni.
En pont erre edzek, mert nagy penzt relativ kis rizikoval csak igy lehet csinalni... a pszihes torespontot at kell hidalni... erre kimondottan jo a hullamelmelet, mert megadja a varhato hullam kifutasanak pontjat, tobbe kevesbe... Ezert adtam vissza a piacnak ma az EURAUD-n 85%-at a lebego profitomnak... de nem banom, barmi tortenjek, amikor a meggyozodesed alapjan tredelsz es kitartasz, az egy jo trade volt, ha nyero, ha veszto.
Régi 2017-09-21, 19:31   #223 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ezek azok a tapasztalatból származó, de sajnos ritka hsz-k, amelyeket szívesen olvas az ember.

Magasan informatívak, építő hatásúak.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-23, 19:12   #224 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás EURJPY daily EW count

Ez az en elkepzelesem a kovetkezo EURJPY mozgasokrol. Kicsiben is lehet tredelni, egy kis lefele-t es egy kozepes felfele-t, de az igazi mozgas az a short, erre mar nagyon reg varok.

legyen-tied-honap-kereskedese-eurjpy-daily-count.png
Válaszol

Plus 500 regisztráció:
Éles, vagy Demo számla regisztráció - 5 000 Ft jóváírás minden új számlához

Affiliate partner regisztráció - Ajánld a Plus500-at másnak és részesedj a jutalékból

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 12:36 , a GMT +1 időzóna szerint.