Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Tőzsdejátékok

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-10, 13:44   #1 (permalink)
Tag

Hely: Jászberény
Összes hozzászólás: 70
Hírnév szint: 9
Stockwalker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás XTB forex verseny 2010

Hamarosan (még 8 napig lehet nevezni) indul egy forex demószámlás verseny, nemtom láttátok-e de az RTL-en is reklámozzák. 1 hónapig kell kereskedni a platformjukon 1.000.000 forintos számlával, aki a legtöbbet csinál a végére, az nyer.
1. Mercedes Benz SLK
2. Tag Hauer óra
3. Sony Viao laptop

A legtöbb versenyzőt hívó szintén egy sony viao laptoppal lesz gazdagabb. Arra a címre hajtok, úgyhogy ha érdekel valakit, küldje el a mailcímét és küldök meghívót.
(remélem nem számít túl "durva" reklámnak, de ha igen, akkor töröld harzol)
Stockwalker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-10, 19:22   #2 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nem. Amíg témába vág addig teljesen rendben van. A tőzsdejátékok közt amúgy is jó helyen van.

Azzal sincsen gond, hogy a legtöbb meghívós címre hajtasz. Dobok is egy üzenetet.
Ha viszont más is erre a címre hajt ugyanígy jelezheti itt. Egyenlőség van...
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-10-10, 22:42   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kíváncsiságból regisztráltam én is pár napja. Egész elfelejtettem, de látva a témát most letöltöttem a programot és kicsit próbálok képbe kerülni.

Van egy csomó kérdésem, de csak szépen sorban pár alap.

- Ki áll emögött az XTB mögött? Komoly és ismert cég, új szereplő, vagy valami kétes?

- Fingom nincs a forex dolgokról. Ha például EURUSD-t nézem, akkor a vétel mit jelent? EUR-t veszek USD ellenében? Vagy fordítva?
- Rámegyek a vételre és a mennyiségnél 0,1 és 8 közötti értékek vannak? 8-at nem is enged venni, mert azt írja nincs rá pénzem!!! Miért? Mit jelent itt az egy?

Gondolom ebben a játékban pont az olyan lámák forexbe bevonása a cél, mint én. Remélem belefér, hogy ilyen alap dolgokat kérdezek itt.
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-11, 05:53   #4 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kíváncsiságból regisztráltam én is pár napja. Egész elfelejtettem, de látva a témát most letöltöttem a programot és kicsit próbálok képbe kerülni.

Van egy csomó kérdésem, de csak szépen sorban pár alap.

- Ki áll emögött az XTB mögött? Komoly és ismert cég, új szereplő, vagy valami kétes?

- Fingom nincs a forex dolgokról. Ha például EURUSD-t nézem, akkor a vétel mit jelent? EUR-t veszek USD ellenében? Vagy fordítva?
- Rámegyek a vételre és a mennyiségnél 0,1 és 8 közötti értékek vannak? 8-at nem is enged venni, mert azt írja nincs rá pénzem!!! Miért? Mit jelent itt az egy?

Gondolom ebben a játékban pont az olyan lámák forexbe bevonása a cél, mint én. Remélem belefér, hogy ilyen alap dolgokat kérdezek itt.
-Jókérdés. Én szerintem valami inkább új cégről van szó.
-EURUSD vétel azt jelenti EUR-ot veszel, USD-t adsz.
-Lotok. Keress rá a neten, kidobja.
Régi 2010-10-11, 12:51   #5 (permalink)
Szenior tag

Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönöm.

Kipróbáltam. Virtuális számlámon rögtön veszítettem 200.000 HUF-ot. EURHUF vételen az eladási és vételi árfolyam közti nagy rés miatt (Ez a spreed ugye?) már rögtön a vásárlás után.

Viszont ez így egy vicc. Ez a forex egy nagy szerencsejáték.
Tudom, tudom. Technikai elemzés meg stratégia kellene. Viszont én azokkal is csak lottózásként tudom ezt értékelni. Mindenki alkalmazza a technikai elemzést, mindenkinek van stratégiája. Aztán a végén mégis van aki veszít, van aki nyer.
Jobb volt a stratégiája annak aki nyer? A technikai elemzést alkalmazta jobban? Nem hinném. Simán a szerencse számít.
Régi 2010-10-11, 12:56   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ja és az, hogy ki fog ezzel nyerni szintén egy nagy lutri csupán.
A nagy számok törvénye alapján lesz valaki akinek akkora mázlija van, hogy 4 hét alatt megötvenszerezi vagy százszorozza a pénzét.

Nincs mit veszíteni, így lehet nagyot kockáztatni. A legtöbben persze majd lenullázzák a demo számlájukat (biztos én is), de lesz 1% aki sokat nyer, mert szerencséje van.

Ez egy bazi jó reklám lesz ennek az XTB-nek, mert majd verhetik a mellüket, hogy lám 1 millió forintból 1 hónap alatt csinált valaki 100 milliót.
Régi 2010-10-11, 13:21   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
Hírnév szint: 8
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A demóversenyek (és a kistétes éles versenyek is) emlékezetnek a pókeres freeroll tornákhoz: az elején több körön át all-in, aztán ha bejön és megsokszorozom a tőkét, akkor utána lehet figyelni a kockázatkezelésre és a "valószínűségek játékát" játszani.
Mindenképpen jó üzlet, aminek a várható értéke hosszú távon pozitív. Márpedig a demóversenynek az.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-12, 06:55   #8 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
hydra13 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!
Érdekelne a verseny. Küldesz egy meghívót?
Hydra13
hydra13 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-13, 08:55   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Felettébb érdekes játék ez. Visszanyertem a pénzem a demo számlámon. Hurrá.
Ugyanakkor tudom, hogy ennyi erővel akár le is nullázhattam volna magam. Csak azért állok most jól, mert úgyhagytam 1 napra egy pozíciót, ami előbb többszázezres mínuszt csinált nekem, majd fordult a kocka és most nagy pluszban van.

Tényleg jól fest, ahogy az ember akár percek alatt tízezreket "keres" és mindezt "csak" 1 milliós számlával. Valahogy magával akar ragadni a gyors gazdagodás reménye.
De! Én ennek nem dőlök be. Olvasom, hogy 95% ezen csak bukik és így tapasztalatok alapján reális is lehet.
Régi 2010-10-13, 10:00   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azt meg tudja mondani valaki, hogy a csúszó stop hogyan működik?

Vételnél 15 pip-es azt jelentette, hogy ha ennél nagyobb volt az eltérés az aktuális ár és a stop szintem között, akkor húzta magával 15 pip-re.
Most eladásnál hiába állítom a 15 pip-et, már 30 körül jár a különbség és még mindig az eredeti stop szintem él. Mínuszban kell megadni, vagy van valami trükkje?
Régi 2010-10-13, 11:13   #11 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Azt meg tudja mondani valaki, hogy a csúszó stop hogyan működik?

Vételnél 15 pip-es azt jelentette, hogy ha ennél nagyobb volt az eltérés az aktuális ár és a stop szintem között, akkor húzta magával 15 pip-re.
Most eladásnál hiába állítom a 15 pip-et, már 30 körül jár a különbség és még mindig az eredeti stop szintem él. Mínuszban kell megadni, vagy van valami trükkje?
A kérdés az, hogy milyen termékkel kereskedsz. Mert ha a brókerjutalék nagyobb, mint 15 pip, és a csúszó is 15pip, akkor ezért nem aktiválódott még. Szerintem. De ha más pontosan tudja, akkor javitson ki. kösz.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-13, 11:26   #12 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2
Florika a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Tanulj!

Nekem pont azért tetszik ez az egész, mert így tényleg kipróbálhatom, hogy van-e értelme ennek a Forex-nek vagy tényleg csak lutri. Ingyen tanulhat az ember, ez szerintem pozitív. Sőt még nyerhetek is, így meg végképp megéri.

Idézet:
Köszönöm.

Kipróbáltam. Virtuális számlámon rögtön veszítettem 200.000 HUF-ot. EURHUF vételen az eladási és vételi árfolyam közti nagy rés miatt (Ez a spreed ugye?) már rögtön a vásárlás után.

Viszont ez így egy vicc. Ez a forex egy nagy szerencsejáték.
Tudom, tudom. Technikai elemzés meg stratégia kellene. Viszont én azokkal is csak lottózásként tudom ezt értékelni. Mindenki alkalmazza a technikai elemzést, mindenkinek van stratégiája. Aztán a végén mégis van aki veszít, van aki nyer.
Jobb volt a stratégiája annak aki nyer? A technikai elemzést alkalmazta jobban? Nem hinném. Simán a szerencse számít.
Florika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-13, 11:28   #13 (permalink)
Új tag

Hely: Székelyföld
Összes hozzászólás: 9
székely a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is kérek meghivót
székely nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-13, 11:54   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A kérdés az, hogy milyen termékkel kereskedsz. Mert ha a brókerjutalék nagyobb, mint 15 pip, és a csúszó is 15pip, akkor ezért nem aktiválódott még. Szerintem. De ha más pontosan tudja, akkor javitson ki. kösz.
EURUSD. Mivel csak érdeklődők és demo, így ez pont megfelelőnek tűnik.
Régi 2010-10-13, 12:25   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én ezt nem értem. Azóta zártam azt a tranzakciót és most nyitottam egy újat. Ezúttal ellentéteset.
Rögtön nyitás után beállítottam a csúszó stop-ot 25 pip-re, de nem történik semmi! Elsőre miért sikerülhetett?
Régi 2010-10-13, 13:36   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Valaki mondja már el, hogy hogyan működik ez a csúszó Stop!

Kell egy stop loss árat megadni és utána megadni a csúszó stopot? Vagy nem mindegy mikor és milyen mértékű csúszó stopot adok meg?

Egyszer sikerül, máskor nem. Tiszta agyrém.
Régi 2010-10-14, 13:09   #17 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
roberts a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Elnézést , ha kicsit a buta kérdésért, de mivel abszolút kezdő vagyok a Forexszel kapcsolatban talán nem követek el akkora bűnt, ha inkább kérdezek, nálam okosabbaktól, mintsem veszítsem az igazi forintokat.
Kipróbáltam a DEMO verziót, amely annak rendje és módja szerint elnyerte a tetszésem, hisz az 1 millió kezdő pénzből sikerült 2őt csinálnom néhány óra alatt. Hogyha majd komolyabban is megismerkedem ezzel a világgal, akkor elgondolkodok azon, hogy esetlegesen pénzt invesztáljak a dologba, az egyetlen problémám azonban, hogy még nem tudom, hogy milyen veszíteni. Úgy értem, hogy nem látom , hogy hol az egészben a rizikó? Egész pontosan arra gondolok, hogy hogyan tudom én elveszteni mondjuk az összes pénzem, hisz - hacsak nem a legmagasabb áron longolunk, vagy a legalacsonyabban shortolunk - úgyis fog előbb utóbb változni az árfolyam, olyan irányba, hogy az nekünk jó legyen. Az más kérdés, hogy mennyi időt kell erre várjak, dehát ha megfelelő a profit, akkor mondhatni végtelen időm van. Persze lehet, hogy rosszul látom, de javítsatok ki, ha nem így van....
roberts nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-14, 20:04   #18 (permalink)
Szenior tag

Hely: Mo
Összes hozzászólás: 104
Tibit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
roberts eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elnézést , ha kicsit a buta kérdésért, de mivel abszolút kezdő vagyok a Forexszel kapcsolatban talán nem követek el akkora bűnt, ha inkább kérdezek, nálam okosabbaktól, mintsem veszítsem az igazi forintokat.
Kipróbáltam a DEMO verziót, amely annak rendje és módja szerint elnyerte a tetszésem, hisz az 1 millió kezdő pénzből sikerült 2őt csinálnom néhány óra alatt. Hogyha majd komolyabban is megismerkedem ezzel a világgal, akkor elgondolkodok azon, hogy esetlegesen pénzt invesztáljak a dologba, az egyetlen problémám azonban, hogy még nem tudom, hogy milyen veszíteni. Úgy értem, hogy nem látom , hogy hol az egészben a rizikó? Egész pontosan arra gondolok, hogy hogyan tudom én elveszteni mondjuk az összes pénzem, hisz -
ahogy megdupláztad az 1 milliót néhány óra alatt,úgy el is veszítheted.Erre találták ki a kockázatkezelést.Te is csak azért nyertél mert gondolom hatalmas méretű pozit vettél fel az 1 millióra vetítve és szerencséd volt.De a demóversenyeknek nincs anyagi vonzata úgyhogy ott mindent lehet.
Tibit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-15, 09:42   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

sikerült megfejtenem a csúszó stop-ot. csak akkor működik, ha a vételi árfolyamtól legalább a csúszó stot mértékével eltávolodott az árfolyam. ha tehát 25 pip-et állítok és 1.4100-n adok eladási megbízást az EURUSD-re, akkor csak 1,4075 alatt aktiválódik és kezdi el lefelé húzni a stop szintet.
Régi 2010-10-21, 11:53   #20 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 123
stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Elég nagy a csönd, pedig javában folyik a verseny! Azt hittem itt fog tobzódni a fél ország.
stock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-21, 13:16   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én már nulláztam a számlám, szóval kiszálltam.

Nem nekem való ez a spekulálás, ahogy a forex sem.
Régi 2010-10-21, 13:20   #22 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 123
stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Mondjam azt, hogy várható volt?
stock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-22, 13:58   #23 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nem lett meg a laptop sajnos, de azért köszi mindenkinek. A nyertes több mint 4000 embert hívott meg, lol!
Régi 2011-05-05, 11:38   #24 (permalink)
Ebe
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Ebe a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hello Mindenkinek!

Bocsanat, ha nem jo helyre irok, de gyorsan regisztraltam, mert iden en is megtudtam, hogy van ez a tozsdeverseny, es elolvasva a szabalyzatot, felmerult bennem egy kerdes. Azt szeretnem megtudni a regebbi jelentkezoktol, hogy mennyi telefonhivast kaptak ezutan a jelentkezesuk utan brokercegektol es barmilyen ezzel a versennyel kapcsolatos cegektol. En is szeretnem kiprobalni magam a tozsde vilagaban, de nem igazan merem megadni a szamomat a rossz tapasztalatok miatt.

Remelem, nem problema, hogy feltettem ezt a kerdest. Ha igen, akkor kerem, toroljek.

Koszonettel
Ebe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-05, 11:54   #25 (permalink)
Új tag

RolandPax logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 7
RolandPax a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Ebe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello Mindenkinek!

Bocsanat, ha nem jo helyre irok, de gyorsan regisztraltam, mert iden en is megtudtam, hogy van ez a tozsdeverseny, es elolvasva a szabalyzatot, felmerult bennem egy kerdes. Azt szeretnem megtudni a regebbi jelentkezoktol, hogy mennyi telefonhivast kaptak ezutan a jelentkezesuk utan brokercegektol es barmilyen ezzel a versennyel kapcsolatos cegektol. En is szeretnem kiprobalni magam a tozsde vilagaban, de nem igazan merem megadni a szamomat a rossz tapasztalatok miatt.

Remelem, nem problema, hogy feltettem ezt a kerdest. Ha igen, akkor kerem, toroljek.

Koszonettel
Szia!

Engem nem hívtak, de csak próbálnának meg felhívni valami hülyeséggel! Szerintem nyugodtan megadhatod a számodat, de ha valami hamisat adsz meg a rossz tapasztalataid miatt, az se probléma.
RolandPax nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-07, 17:43   #26 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
Hírnév szint: 7
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

engem hívtak egyszer a verseny előtt, hogy mizumizumizu, meg mi a szituuu szitu szitu, de teljesen normálisak voltak és csak megkérdezték sikerült e felkészülni a versenyre... mondtam hogy nem úgyhogy készüljenek a pszichés kártérítésemre....
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
demo, FOREX, nyereményjáték, verseny, Xtb

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Foci vb 2010 Hírbróker Tőzsdejátékok 0 2010-06-02 12:39

A pontos idő 12:20 , a GMT +1 időzóna szerint.