Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Adóbevallás

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Adóbevallás

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok!

Kezdő tőzsdés vagyok, kicsi pénzel játszok. 2008 őszén kezdtem, lett is hatalmas 1657 forintos (=nyereség-brókerdíjak-veszteség) nyereségem december 31-el.
    A kérdés az, hogy a real time szolgáltatás díját le lehet-e ebből vonni? Mert ha igen, akkor viszont 3143 forint veszteségem származott.

1. Ha nem lehet levonni, akkor az 1657 forintot csak a 175-ös sor "d" oszlopába kell beírni, máshova nem?

2. Ha le lehet vonni, akkor a 3143 forintot a 175. sor "a" oszlopába kell beírni, és ennek a 20%-át a 197. sor "c" oszlopába? Vagy az utóbbi nem kell?

3., bónusz kérdés: egészségpénztárba befizetett összeg (100e Ft) után 30% szja kedvezmény vehető igénybe. Ezt hova kell beírni? A teljes összeget vagy csak a 30%-át?

Köszönöm a segítséget előre is.

Az biztos, hogy a valós idejű adatszolgáltatás díját nem lehet levonni az adóalapból.

Lásd itt is: http://online.kbcequitas.hu/adozas#23

Hozzászólás

Sipi- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok!

Kezdő tőzsdés vagyok, kicsi pénzel játszok. 2008 őszén kezdtem, lett is hatalmas 1657 forintos (=nyereség-brókerdíjak-veszteség) nyereségem december 31-el.
      A kérdés az, hogy a real time szolgáltatás díját le lehet-e ebből vonni? Mert ha igen, akkor viszont 3143 forint veszteségem származott.

1. Ha nem lehet levonni, akkor az 1657 forintot csak a 175-ös sor "d" oszlopába kell beírni, máshova nem?

2. Ha le lehet vonni, akkor a 3143 forintot a 175. sor "a" oszlopába kell beírni, és ennek a 20%-át a 197. sor "c" oszlopába? Vagy az utóbbi nem kell?

3., bónusz kérdés: egészségpénztárba befizetett összeg (100e Ft) után 30% szja kedvezmény vehető igénybe. Ezt hova kell beírni? A teljes összeget vagy csak a 30%-át?

Köszönöm a segítséget előre is.
      Általában igaz, hogy a bankok, biztosítók, nyugdíjpénztárak küldenek egy értesítőt még az adóbevallás előtt, hogy hogyan is áll a szénád.
      Vagyis, hogy mennyi volt a nyereséged a tőzsdén, amiből le is vonják a költségeket (amiket érvényesíteni lehet... pl.: a megbízási díjak ilyenek) és a végén közlik az árfolyamnyereség adó alapját.
      Általában az ilyen értesítők annyira részletesek, hogy azt is közlik, az adóbevallásban hová kell írni a számokat. Az egészségpénztár szintén szokott küldeni egy ilyen értesítőt, hasonló részletességgel.
      Ha minden igaz, akkor a pénztárak, bankok, stb. szolgáltatnak adatokat az APEH felé is, szóval nem nagyon lehet játszani a számokkal.
      Végülis magadnak csináltad az adóbevallást?
      Minden jót:
      Tőzsdeász.hu - az új, ingyenes grafikonrajzoló

Hozzászólás

Tőzsdeász eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Általában igaz, hogy a bankok, biztosítók, nyugdíjpénztárak küldenek egy értesítőt még az adóbevallás előtt, hogy hogyan is áll a szénád.
        Vagyis, hogy mennyi volt a nyereséged a tőzsdén, amiből le is vonják a költségeket (amiket érvényesíteni lehet... pl.: a megbízási díjak ilyenek) és a végén közlik az árfolyamnyereség adó alapját.
        Általában az ilyen értesítők annyira részletesek, hogy azt is közlik, az adóbevallásban hová kell írni a számokat. Az egészségpénztár szintén szokott küldeni egy ilyen értesítőt, hasonló részletességgel.
        Ha minden igaz, akkor a pénztárak, bankok, stb. szolgáltatnak adatokat az APEH felé is, szóval nem nagyon lehet játszani a számokkal.
        Végülis magadnak csináltad az adóbevallást?
        Minden jót:
        Igen, magamnak csináltam.
        Nekem sem az AXA, sem a KBC nem küldött olyan értesítőt, ami picit is hasonlítana az adóbevalláshoz.
        AXA küldött egy papírt, hogy mennyi volt a nyitó és záróegyenleg (év eleje és év vége), mennyi munkáltatói és egyéni befizetés, mennyi terhelés történt és kész. Meg, hogy őrízzem meg 5 évig.
        KBC meg küldött egy olyan papírt, hogy milyen kötéseim voltak adott évben. És ennyi. Ilyen kimutatás, hogy mennyi a nyereség, mennyi ebből az adó, mi számolható el, stb., nem volt.

Hozzászólás

stock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az biztos, hogy a valós idejű adatszolgáltatás díját nem lehet levonni az adóalapból.

Lásd itt is: http://online.kbcequitas.hu/adozas#23
          Köszönöm, ezt alkalmaztam (a linked hatására).

Hozzászólás

Érdekelne, hogy az osztalék után hogy kell majd adóznom. Fel kell majd tűntetnem az adóbevallásban?

Azért kérdem, mert 10%-ot már levontak. Nekem nem is lesz ezzel dolgom?

Hozzászólás

Unicum eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Érdekelne, hogy az osztalék után hogy kell majd adóznom. Fel kell majd tűntetnem az adóbevallásban?

Azért kérdem, mert 10%-ot már levontak. Nekem nem is lesz ezzel dolgom?
              Majd be kell írni az adóbevallásba.

Hozzászólás

Sipi- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Majd be kell írni az adóbevallásba.

Ha 100 e Ft-ot meghaladja...
                Ma én vagyok a Soros

Hozzászólás

Valaki segít nekem ezeket értelmezi és megérteni?

Szép mondatok...

Milyen tételek csökkenthetik a tőzsdei ügyletekből származó jövedelmet?

A tőzsdei ügyletből származó jövedelmet - legfeljebb annak mértékéig - csökkenteni lehet a magánszemély által 2006. augusztus 31. napját követően kötött ügyletben az adóévben

a. átruházott értékpapírnak a megszerzésére fordított értéke és az értékpapírhoz kapcsolódó járulékos költségek (ideértve a KBC EQUITAS Zrt. díjjegyzékében az értékpapír megszerzéséhez, tartásához stb. kapcsolódó költségeket) együttes összegéből azzal a résszel, amely meghaladja az átruházás ellenében kapott bevételt (árfolyamveszteség),

-Ebben az esetben az egyébként az eladáskor felszámolt jutalékkal nem lehet még tovább csökkenteni? Nekem nem egyértelmű, bár lehet, hogy az "értékpapírhoz kapcsolódó járulékos költségek" rész ezt lefedi.

b. összetett ügyleten vagy származtatott ügyleten elszámolt veszteséggel,

- Ez egyébként mit jelent? Milyen az az "összetett ügylet" és "származtatott ügylet"?
                  (Taníts Mester! )

c. az adóévet (első ízben a 2007. évet) megelőző évben vagy az adóévet (első ízben a 2008. évet) megelőző két évben az a)-b) pont szerinti összegnek az adott évben a tőzsdei ügyletből származó jövedelmet meghaladó - az adott évi bevallásban feltüntetett - részével (elhatárolt tőzsdei ügyletből származó veszteség) a magánszemély döntése szerinti megosztásban

- Egészen pontosan itt mire tetszettek ugyan gondolni?

forrás: http://online.kbcequitas.hu/adozas#2

Előre is köszönöm annak, aki segít engem a megvilágosodásban...

További szép napot mindenkinek!
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Madi; 2009-07-24, 10:16.
                  Madi - http://sites.google.com/site/maditozsde/

Hozzászólás

a, Igen. Eladáskor számított jutalék is beleszámít.

b, Google, ilyenekben segít:
                    http://hu.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%A..._%C3%BCgyletek
                    http://online.kbcequitas.hu/adozasi_kerdesek

c, Arra, hogy ha tavaly lett volna 100.000 Ft veszteséged a tőzsdézéssel, akkor idén a nyereséged ennyivel tudnád csökkenteni adózás szempontjából. Ha viszont csak 50.000 Ft az idei nyereséged, akkor dönthetsz úgy, hogy csak a korábbi veszteség egy részével csökkented és akkor még jövőre is leírhatsz 50.000 veszteséget.

Hozzászólás

Köszönöm Mester a segítséget!

További szép napot!

Hozzászólás

Csak még egy "okoska"-kérdés:
                        Ha árfolyamnyereséggel adom el a papírokat, akkor is le lehet vonni a vételi és eladási jutalékokat a tőzsdei jövedelmemből az adóbevalláskor?
                        (ha nem, akkor mi van akkor, ha az árfolyamnyereségemből származó bevételem nem éri el a jutalékok összegét?)

Előre is köszönöm a segítő választ!

További szép napot!

Hozzászólás

Igen, le lehet vonni a vételi és eladási jutalékokat a nyereségből. Ha a nyereséged összege nem éri el a jutalékok összegét, nincs nyereséged, és nem kell adót fizetni.
                          Az így keletkezett veszteséget viszont érdemes bevallani, mert csak úgy lehet a következő évek nyereségével szembefordítani, ha a korábbi adóbevallásaidban szerepelt.
                          Minden jót:
                          Tőzsdeász.hu - az új, ingyenes grafikonrajzoló

Hozzászólás

hello

az már értem hogy az adóalapból le lehet vonni a bróker díjakat de itt azt írják hogy az "adatszolgáltatási díjat is le lehet vonni (magyarul a real time díj), most akkor hogy is van ez ?

Hozzászólás

1500 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              hello

az már értem hogy az adóalapból le lehet vonni a bróker díjakat de itt azt írják hogy az "adatszolgáltatási díjat is le lehet vonni (magyarul a real time díj), most akkor hogy is van ez ?
                              Bár nekem nem nyitja meg a linkedet, és nem voltam soha magánszemélyként tőzsdés, de szerintem cégként a költségek egyértelműen levonhatók (amit képes vagy elszámolni), de magánszemélyként csak a megszerzéshez és eladáshoz kapcsolódó díjakat (brókerdíjak) vonhatod le, tehát a papírral kapcsolatos feltétlenül szükséges költségeket. A real díj nem biztos, hogy eladható az Apehnek feltétlenül szükséges költségként ha magánzó vagy, de ne legyen igazam.
                              Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Working...
                              X