Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Adóbevallás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Sziasztok!

Olvastam korábban, hogy a NAV a Metatrader számlatörténetét bekérheti. Ezek szerint nem megoldható, hogy mondjuk a nyereségem felét Moneybookersre utalom, a másik felét pedig a folyószámlámra? Azért akarok adózni valamennyit utána, mert sokat számít ha pl hitelt akarok felvenni a jövőben valamire. Ezek szerint nem tudom elkerülni, hogy ne kelljen két MT4 számlával kereskednem, igaz?

A másik, amit olvastam, hogy a nyereséget/veszteséget a trade napján aktuális árfolyamra kell váltani. Ha nekem mondjuk lesz adóbevalláskor 1000 trade-em a számlatörténetben, ki fogja azt egyenként kiguberálni, hogy melyiknél mi volt ez EURHUF árfolyam, és ki fogja kiszámolgatni?

Hozzászólás

• Szóval el lehetne ezt kerülni, ha egy olyan brókercégnél nyitnék "adózós" számlát, ahol van forintszámla? A másik EUR szla pedig menne Moneybookers-re? Jó ötlet?

Hozzászólás

• StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szóval el lehetne ezt kerülni, ha egy olyan brókercégnél nyitnék "adózós" számlát, ahol van forintszámla? A másik EUR szla pedig menne Moneybookers-re? Jó ötlet?
        Aznapi árfolyamon kell átszámolni a lezárt kötéseket forintra, igen. Ezt egy excel táblázat segítségével gyorsíthatod, de akkor is kézzel kell beírnod a napi árfolyamot. Forint számlával valóban "gyorsíthatsz" ezen a dolgon, de elmondom max. pár óra és elkészülsz vele. Az adózó-nem adózó számlához egy kérdés, illetve kettő. Fel tudsz mutatni legalább fél éves, minden szabályodat betartva készült nyereséges demó számlát? Mert ha nem, még várj a számlanyitással. A másik kérdés pedig az, kicsi, (10000 dollár alatt) vagy nagyobb, 10000 dollár fölötti számlát nyitnál? Mert ha kicsit és eltitkolod a jövedelmed, nem éri meg a lebukást, a kicsi nyereséghez kicsi adó tartozik ugyanis. Ha nagy a számlád, azért nem éri meg eltitkolni, mert ha ott buksz vele, sokban fáj a bírság, kamat és elmaradt adók megfizetése. Mégegy: ha sokat keresel, gondolom el is szeretnéd költeni, szintén bukó ha valakinek feltűnik a "vagyonosodás" Szóval én azt tanácsolom, ha valóban tudsz pénzt keresni a piacról ne simlizz, nem éri meg. Fizesd be a 16%-ot és nyugodtan alszol. Hidd el, volt ettől sokkal rosszabb világ is adózás szempontjából...

Hozzászólás

• Szia!

Már pár éve élesben nyomom, kis összeggel, és még csak párszor utaltam vissza magamnak k alatti összeget, (de nem vallottam be) , csakhogy olyan brókernél vagyok, akinél nem lehet MB-re utalni.

Miért buknék le, ha két szla-m van, az egyikről MB-re utalom, és MB-s kártyával vásárolgatok, a másik szla után, ami Ft-ban lenne, adóznék? Egyébként nem vagyok rögeszmés adóelkerülő (hitelképesség szempontjából is fontos), sokkal inkább az a bajom, hogy nem látom át az adózást ezzel kapcsolatban. Pár éve még 36% adó és 14%EHO terhelte a nyereségeket. Most akkor csak 16%??? EHO?

Hozzászólás

Szia!

Már pár éve élesben nyomom, kis összeggel, és még csak párszor utaltam vissza magamnak k alatti összeget, (de nem vallottam be) , csakhogy olyan brókernél vagyok, akinél nem lehet MB-re utalni.

Miért buknék le, ha két szla-m van, az egyikről MB-re utalom, és MB-s kártyával vásárolgatok, a másik szla után, ami Ft-ban lenne, adóznék? Egyébként nem vagyok rögeszmés adóelkerülő (hitelképesség szempontjából is fontos), sokkal inkább az a bajom, hogy nem látom át az adózást ezzel kapcsolatban. Pár éve még 36% adó és 14%EHO terhelte a nyereségeket. Most akkor csak 16%??? EHO?
            Azt, hogy miért bukna le az ember, sosem tudhatja. Ahol számlád van cég jelent az ő adóhivataluknak, az az adóhivatal jelent a mi adóhivataluknak,(mondjuk a kettős adóztatás elkerülése végett,) 4-5 év múlva összefésülnek valami listákat, kinek hiányzik egy ekkora múlttal rendelkező adóhiány? Többszörösét bevasalják alkalomadtán az emberen, nem éri meg. Szerintem.
            Az adózás tök egyszerű, saját nyivántartást vezetsz, Ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelemként pedig bevallod és megfizeted a 16%-ot. Ennyi. Ja, és a veszteség szembeállítható a nyereséggel visszamenő évekre is, ha bevallottad a veszteséget. Úgíhogy tényleg csak és kizárólag a nyereség után kell 16%-ot megfizetni és ennyi. Ettől egyszerűbb már nem nagyon lehet.

Hozzászólás

• könyvelő

Tud valaki ajánlani olyan könyvelőt, aki a forex adózáshoz (is) ért?

Köszi

Hozzászólás

• Sziasztok!

Adóbevallásnál melyik napi MNB árfolyamot kell beírni (vétel,közép, eladás)?

Hozzászólás

Sziasztok!

Adóbevallásnál melyik napi MNB árfolyamot kell beírni (vétel,közép, eladás)?
                  közép
                  http://www.mkb.hu/friss_informaciok/...zeparfolyamok/

http://www.mnb.hu/arfolyam-lekerdezes

Hozzászólás

• Akkor tehát a középárfolyam kell, köszönöm szépen! Én is erre gondoltam, de úgy voltam vele, hogy furcsa ország vagyunk, és simán el tudtam volna képzelni, hogy pl eladási árfolyamot kell bevallani, így több adót kellene fizetni. Na de nem akarok tippeket adni

Hozzászólás

• Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy ha nincs aznapi MNB árfolyam, mert mondjuk Mo-n állami ünnep volt, de ugye a külföldi forexpiacok nyitva voltak, akkor melyik árfolyammal kell számolni? Az előző napival? (Adott esetben nagy ugrás is lehet a dollár árfolyamban, ami csak a következő magyar banki napon jelenik meg)

Pl. 2012. márc.15-16-ra nincs MNB árfolyam (csüt.-péntek volt). Ilyenkor a márc.14-i árfolyammal kell számolni? http://www.mnb.hu/arfolyam-tablazat?...2.12.31.,1,USD

Üdv.
                      P.

Hozzászólás

• petyka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy ha nincs aznapi MNB árfolyam, mert mondjuk Mo-n állami ünnep volt, de ugye a külföldi forexpiacok nyitva voltak, akkor melyik árfolyammal kell számolni? Az előző napival? (Adott esetben nagy ugrás is lehet a dollár árfolyamban, ami csak a következő magyar banki napon jelenik meg)

Pl. 2012. márc.15-16-ra nincs MNB árfolyam (csüt.-péntek volt). Ilyenkor a márc.14-i árfolyammal kell számolni? http://www.mnb.hu/arfolyam-tablazat?...2.12.31.,1,USD

Üdv.
                        P.
                        Jó kérdés. Ez eg yidőben nagyon fura reakciót váltott ki az Apeh-ból, azaz az nem volt jó amivel számoltak.

Azóta az az álláspont, hogy az előtte lévővel, azaz az utolsó árral.

Hozzászólás

• balacy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Jó kérdés. Ez eg yidőben nagyon fura reakciót váltott ki az Apeh-ból, azaz az nem volt jó amivel számoltak.

Azóta az az álláspont, hogy az előtte lévővel, azaz az utolsó árral.
                          Nagyon szépen köszönöm a választ, László!

Hozzászólás

• Nem szeretnék és nem célom senkit sem erre biztatni...mindenkinek saját felelőssége bevallani a profitot és leadózni és kívánom mindenkinek, hogy milliókat adózzatok, de:

Örömmel jelentjük be az IronFX Card kibocsátását.

Az IronFX exkluzív szolgáltatásán keresztül a világ bármely pontján könnyen és hatékonyan felveheti pénzét Forex kereskedési számlájáról saját IronFX Card kártyájával.

Az IronFX kártya előrefizetett (azaz prepaid) MasterCard® kártya, amely USD, EUR.

Ez az előrefizetett kártya magában foglal egy online számlát, amelynek nincs számlanyitási díja. A kártyabirtokos az interneten keresztül megtekintheti egyenlegét, és ingyenes online kivonatot kap.

A számlakezelés most minden eddiginél könnyebbé vált, mivel készpénzként közvetlenül felveheti pénzét!

Előnyök:

Rugalmasan és könnyen használható
                            Az IronFX Card világszerte elfogadott
                            A világ több mint 200 országában és bármely ATM-automatában használható
                            Az egyenleg megtekinthető az interneten
                            Egyetlen IronFX Card kártya több kereskedési számlához használható
                            Nincs számlanyitási díj

Ha valakinek kérdése van, hogyan kell igényelni, mikor kapja, mennyibe kerül stb...akkor keressetek nyugodtan vagy a Zolit vagy a 10 Magyar kolléga egyikét akivel már tartjátok a kapcsolatot.

Hozzászólás

• Sziasztok! Tudja valaki, hogy az adóbevallás melyik sorába kell beírni a külföldi szolgáltatón keresztül, külföldi tőzsdéről származó jövedelmet, ill. veszteséget? (Nem forex, csak sima részvény) Régen erre egyetlen sor létezett a külön adózó jövedelmek között a 05-ös lapon, de most úgy látom különválasztották a belföldről származó és a külföldről származó külön adózó jövedelmeket. A hazai tőzsdéről származó nyereséget, veszteséget be lehet vallani és el is lehet számolni, de mintha a külföldi tőzsdéről származó jövedelmekről elfeledkezett volna a NAV. Egy olyan mezőt hiányolok a 05-ös lapon, mint a 04-esen a 172.sor.

Hozzászólás

• Üdv

Azt tudja valaki, hogy az árfolyamnyereséget illetve a levonható brókerköltségeket hol kell szerepeltetni az adóbevallásban (1253-as lap), illetve az osztalékot?

Köszi

Hozzászólás

Working...
                                X