Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Adóbevallás

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Azt tudja valaki, hogy az 5 év után lejáró TBSZ-en keresztül elszenvedett veszteség szembeállítható-e a forex-es nyereséggel?

Hozzászólás

• Mivel mindkettő ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származik, így úgy gondolom, hogy igen. de jó lenne, ha valami könyvelő megerősítené.
      www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• Szerintem meg nem, mivel a TBSZ úgymond adómentes nyereséget bíztosít.
        Az adó szimmetria elv alapján, akkor a veszteség is "adómentes", tehát nem írhatod be az SZJA bevallásba.

Hozzászólás

• Sziasztok!
          A Commission-t azt most is le lehet írni az adóból? Ha igen, hogy kell? Az összesített bevételemből kivonom az összesített commissiont?
          További szép napot mindenkinek, és sok pipet!

Hozzászólás

• A platformod a nyereség veszteségbe nem számolja bele a jutalékot, csak a spredet?
            Csak be lehet állítani hogy mutassa az össz veszteséget.

Hozzászólás

• Én úgy szeretnék adózni a forex után . De ahoz plusszosnak kéne lennem .
              Pozitívan nézve a dolgot egy gonddal kevesebb , ami persze nem is volt .

Hozzászólás

• Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Azt tudja valaki, hogy az 5 év után lejáró TBSZ-en keresztül elszenvedett veszteség szembeállítható-e a forex-es nyereséggel?
                Na, megvan a válasz, beszéltem könyvelővel. Pitykének van igaza, sajnos nem állítható szembe egymással a kettő:

"A Tartós Befektetetési Számlán realizált veszteségek nem állíthatók szembe más értékpapírszámlán elért nyereséggel, valamint a következő évre sem vihetőek át, tehát a számlán adókiegyenlítést nem lehet alkalmazni."

forrás: http://www.equilor.hu/adozasitajekoztato/

Hozzászólás

• Szeretném megkérdezni, hogy az utalások banki költségeit le lehet-e valahogyan vonni a nyereségből?
                  Nem kevés pénz marad a bankoknál utalási költségként és ez is a kereskedés költsége.

Hozzászólás

• leon88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok,

Nézegettem, mekkora mértékű adót kell fizetni a részvények után.
                    Az jött le, hogy nyereség adót kell fizetnem, ami 15%, azonkívűl semmi más adóköltség (pl. EHO) nincs.

Jók-e az információim?

Köszönöm

Talán itt gyorsabban kapok választ

Hozzászólás

• leon88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Talán itt gyorsabban kapok választ
                      az attól függ-mármint az adó.Milyen részvény, milyen piac, árfolyamnyereség, osztalék, milyen számla (TBSZ-en nincs adó)
                      Itt egy egy érthető összefoglaló:https://www.kbcequitas.hu/menu/tamog...zefoglalo.html

Hozzászólás

• Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a forex veszteséget össze lehet-e vonni a pl. MOL nyereséggel?

Hozzászólás

• Sziasztok! Adózással kapcsolatban kellene egy kis segítség.. Tavalyi évben végre sikerült egy kisebb pluszt realizálni, kb. 1500 euro-t. Ma csináltam a bevallást, és elakadtam. Kiszámoltam, hogy tavalyi évben kb. 1500 EUR nyereségem van, de a meta a 2015-ös évre kb. 1000 EUR-t ír nyereségként a számlatörténetben, mivel kb. 500 EUR a jutalékok összege, 100 trade alatt. Mit írjak akkor a nyereség mezőbe a bevallásban? Levonható a nyereségből a jutalékok összege? Jó, ha csak 1000 EUR-t írok tavalyi nyereségként?

Hozzászólás

• Most a demó nyereséget akarod bevallani? Április 11-én még ezt írtad:

Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Pár éve demózok, és most szeretném élesben, kis számlával kipróbálni. Pár száz dollárra gondoltam kezdésnek. Sajnos viszont az a baj, hogy nem találok olcsó bankot, illetve bankszámlát.

Hozzászólás

• Darius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Most a demó nyereséget akarod bevallani? Április 11-én még ezt írtad:
                              Ez nem az én számlám, csak megkértek, hogy csináljam meg a bevallását, de mivel a profitból és is részesülök, mint rokon, így segítek neki. Én még nem tudtam élesben kereskedni. Vedd úgy, mintha csak szócső lennék. Másfelől meg nem akartam ragozni, hogy xy-é, mert nem ez a lényeg, hanem a kérdés.

Hozzászólás

• pontosan kell kiszámolni mennyi volt a jövedelem. azokon a napokon kell az MNB középárfolyamra váltani az eredményt, amikor lezáródtak a pozik.

Hozzászólás

Working...
                                X